PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Whansinnig
21-05-2009, 17:19
همبستگي ؟؟؟؟؟

مثال ....

دوست گرامي !
سپاس از توجه تان .
مقصودم از هم بستگي ، فرمول آزمون هاي آماري (پارامتري) براي سنجش معني دار بودن داده ها است . فرض بگيريم بعد از احتساب جمع داده ها مي خواهيم ميانگين داده ها و سپس انحراف معيار آنها را و به همين ترتيب ساير قسمت هاي فرمول را بيابيم و نتايج كلي را در نمودار ترسيم كنيم ؟
آيا فرمولي براي احتساب اين موارد و ديگر ي ها داريم كه بر اساس آن هم بستگي ميان داه ها را بسنجيم ؟
و آيا مي توانيم اساسا چنين فرمولي را طراحي كنيم ؟ حتي اگر شده به صورت جداگانه ( به طور مثال فرمولي براي احتساب انحراف معيار ، فرمولي براي احتساب ميانگين و ... )
( متاسفانه نمي دانم چگونه مي توانم فرمول را تايپ كنم وگرنه نمونه اي از آن را مي گذاشتم ، اميدوارم توضيحاتم مقصودم را روشن تر كرده باشد )

بسيار سپاسگذار مي شوم ، چنانچه مقدور است ، راهنمايي فرماييد .

vahid2253
22-05-2009, 08:27
[quote=Whansinnig;3796360]دوست گرامي !
سلام
یک سوال داشتم
وقتی یک یا چند گزینه از نوار منوی اکسل (مثل tools -insert ,,) را با دراگ کردن حذف می کنیم چگونه امکان بازگشت آنها وجود دارد ؟

alivip
22-05-2009, 10:07
یه سوال دارم..چطور میشه یه نمودار رسم کرد...که محور y جمع 2 عدد که هر کدام در یک سل هست باشد..محور x هم حرف اول نام..نام خانوادگی و سال استخدام..که هر کدام از این 3 در یک سل هستند باشد؟ فرمولی برای اینکار هست؟ مثلا محتواس 3 سل محور x را در یک Cell جدید اضافه کند؟

esyo
22-05-2009, 18:47
سلام
دوستان من می خوام که یک سری فرمول ها رو در شیت 2 و 3 وارد کنم که عدد ها رو از شیت یک خودشون به طور اتومات بگیرند و پس از محاسبه در شیت 2 و 3 وارد کنند
ممنون میشم راهنمایی کنید

vahid2253
23-05-2009, 12:51
سلام
یک سوال داشتم
وقتی یک یا چند گزینه از نوار منوی اکسل (مثل tools -insert ,,) را با دراگ کردن حذف می کنیم چگونه امکان بازگشت آنها وجود دارد ؟ :2:

nedajon
25-05-2009, 11:50
سلام
یک سوال داشتم
وقتی یک یا چند گزینه از نوار منوی اکسل (مثل tools -insert ,,) را با دراگ کردن حذف می کنیم چگونه امکان بازگشت آنها وجود دارد ؟ :2:

من تا حالا منوهايم رو حذف نکردم اما توي Help نرم افزار excel اين طور نوشته :
توي منوي Tools ، گزينه ي Customize را انتخاب کرده و سپس در تب Option آن گزينه ي Reset menu and toolbar usage data را مي زنيم .
همين طور تيک Alwasy show full menu را هم مي زنيم.
ولي اگر بخواهيم نوار ابزارها يا نوار منوها را به طور دلخواه تغيير دهيم ، به تب Commands رفته و دکمه ي Rearrenge commands را زده و اگر بخواهيم روي منوها کار کنيم ، تيک Menu bar را در ابتداي صفحه زده و منوي مربوطه را انتخاب و در پايين آن حذف و اضافه و کارهاي ديگر را انجام مي دهيم و اگر بخواهيم روي نوار ابزار کار کنيم ، تيک Toolbar را زده و Toolbar مربوطه را انتخاب مي کنيم و تغييرات لازم را مي دهيم.

اميدوارم موفق باشيد . :11:

nedajon
25-05-2009, 11:59
سلام
دوستان من می خوام که یک سری فرمول ها رو در شیت 2 و 3 وارد کنم که عدد ها رو از شیت یک خودشون به طور اتومات بگیرند و پس از محاسبه در شیت 2 و 3 وارد کنند
ممنون میشم راهنمایی کنید

اين کار به راحتي امکان پذيره به طوري که شما مي توانيد ابتدا در Sheet 2 ، در سلول مورد نظر علامت = را تايپ کرده و سپس در قسمتي از فرمول که به سلولي از sheet 1 احتياج است ، روي sheet 1 کليک کرده و دوباره روي sheet 2 کليک کرده و ادامه فرمول را Enter را بزنيد.
يعني همان کاري که شما مي توانيد در يک شيت انجام دهيد ، در بين شيت ها هم امکان پذير است. :11:

nedajon
25-05-2009, 12:31
یه سوال دارم..چطور میشه یه نمودار رسم کرد...که محور y جمع 2 عدد که هر کدام در یک سل هست باشد..محور x هم حرف اول نام..نام خانوادگی و سال استخدام..که هر کدام از این 3 در یک سل هستند باشد؟ فرمولی برای اینکار هست؟ مثلا محتواس 3 سل محور x را در یک Cell جدید اضافه کند؟

من فکر مي کنم بهتر است ابتدا سلولهاي نتيجه ي کار را درست کنيد و سپس از آن نمودار بسازيد :
جمع دو سلول در يک سلول : به اين صورت که ابتدا در يک سلول علامت = را زده و ابتدا سلول اول را انتخاب و سپس علامت + را زده و سپس سلول دوم را انتخاب و Enter بزنيد .
در صورتي که ستون نام و نام خانوادگي جدا است ، براي جدا سازي حرف اول نام از نام به ترتيب زير عمل مي کنيم :
ستون نام را انتخاب و به منوي Data/Text to column را مي زنيم ، سپس ابتدا گزينه ي Fixed width را انتخاب کرده و سپس next مي زنيم و سپس در مرحله ي دوم ، خود اکسل يک اسم را به تمام حروف آن تجزيه مي کند و ما کافي است که بعد از حرف اول آن ها را کليک کنيم تا يک خط عمودي در آنها تشکيل شود و سپس next را مي زنيم . در مرحله ي سوم در قسمت Destination کليک کرده و سلولي را که مي خواهيم حاصل جداسازي در آن نوشته شود را انتخاب مي کنيم و Enter و سپس Finish .
اگر نام و نام خانوادگي در يک ستون قرار دارند ، به اين ترتيب :
ابتدا ستون مربوطه حاوي اطلاعات را انتخاب ، سپس به Data/Text to column رفته ، و در مرحله ي اول ابتدا Delimited را انتخاب و next مي زنيم . در مرحله ي دوم تيک گزينه ي Space را مي زنيم و next و سپس در مرحله ي سوم ، در قسمت Destination ، سلول مربوطه را انتخاب و enter زده و finish را ميزنيم به اين ترتيب نام خانوادگي و نام از هم جدا مي شوند.
براي اينکه حرف اول نام و نام خانوادگي و سال استخدام را کنار هم در يک سلول قرار دهيد بايد بدانيد که در excel براي جمع اعداد از + و براي کنار هم قرار دادن يا همان جمع حروف از & يعني Ctrl + 7 استفاده مي شود.
در سلول مقصد کليک کرده و علامت = را بزنيد و سپس ستوني که حرف اول نام است انتخاب و سپس & و سپس براي ايجاد فاصله بين حرف اول نام و نام خانوادگي از Shift + گ يا همان کوتيشن استفاده کنيد و سپس يک فاصله بزنيد و دوباره کوتيشن و سپس & و سپس دوباره کوتيشن و فاصله و کوتيشن و سپس عدد مورد نظر را انتخاب کنيد.
لازم به ذکر است چنانچه پيغام خطا داد مي توانيد ابتدا ستون سال استخدام را کليک راست کرده و Format cells در تب Number ، زير قسمت Category ، گزينه ي Text را انتخاب نماييد.
موفق باشيد. :11:

Ni_nigc
27-05-2009, 10:03
سلام دوستان
Creat List در Excel 2007 کجاست ؟
میشه راهنمایی بفرمائید .

wordist
27-05-2009, 10:07
سلام دوستان
Creat List در Excel 2007 کجاست ؟
میشه راهنمایی بفرمائید .
سلام

اين مورد در 2007 تبديل شده به گزينه table كه ميتونيد از سربرگ Insert‌ بهش دسترسي پيدا كنيد

alihacker2008
27-05-2009, 15:05
چطورمیشه کل سلول هاروباعددصفرپرکرد

mostafa<>khan
28-05-2009, 13:06
سلام دوستان

من اکسل 2007 استفاده ميکنم اما کتابي که دارم اکسل 2003 هست.
توي بحث "اضافه کردن سلول،سطر و ستون"
کتاب اينجوري نوشته که من متوجهش نميشم:
-به تعداد سلولهاي جديدي که ميخواهيم درج نماييم از سلولهاي فعلي برگه انتخاب ميکنيم
-از منوي insert دستور cell رو کليک کنيد
-در پنجره محاوره ايي ظاهر شده نخوه درج سلولهاي جديد را مشخص کرده و دکمه ي اوکي را کليک ميکنيم

من اين مرحله اول رو نميفهم.من اين تعداد سلول رو از کجاي صفحه انتخاب کنم؟
مثلا ميخوام بين بي4 و بي5 يک سلول جديد ايجاد کنم چي کار بايد کنم؟

اين رو بفهمم ايجاد سطر و ستون هم همين جوري عمل ميشه و اونها رو هم ياد ميگيرم
ممنون ميشم راهنمايي کنيد

mostafa<>khan
28-05-2009, 13:23
چطورمیشه کل سلول هاروباعددصفرپرکرد
تو سلول اول تايپ کنيد 0
تو سلول دومي هم تايپ کنيد صفر
حالا جفت سلول ها رو انتخاب کن
يه کادر دور اين دو تا سلول مياد
پايين کادر گوشه چپش اشاره گر موس مثل +ميشه حالا کادر بگير بکش هر چه قدر که ميخواهي هر جا ول کني تمامي سلولهاي داخل اون کادر دلخواهت صفر ميوفتن
البته همزمان هم سطر هم ستون رو نمیشه انجام داد اول کادر و عمودی بیار پایین بعد دوباره در افق کادرت رو بزرگ کن تا همه سلولهای عمود و افق رو بگیره

alihacker2008
28-05-2009, 22:57
اینو که خودم می دونم منظورم اینه که بامیکروها چطورمیشه این کارروکردبااین کارمیشه سرعت cpu روهم سنجید

MohandesMCD
28-05-2009, 23:32
من میخام گراف به صورت میله ای رسم کنم.کجاش باید عدد بدم تو 2003 ؟ اصلا رسم گراف بلد نیستم اگه میشه یه راهنمایی کنید ضروریه
Moh3en_f1
31-05-2009, 08:20
سلام بچه ها
من توي اكسل توي هر خونه يه فرمول نوشتم كه مثلا جمع دو تا خونه هستش. ولي وقتي توي اون دو تا خونه چيزي نمي نويسه اين خونه هم ارور ميده من ميخوام ارور نده چي كنم ؟
يكي هم اينكه توي چند تا خونه چيزي نوشتم ولي ميخوام مخفي باشه نمايش داده نشه ؟
چيكار بكنم ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mostafa<>khan
31-05-2009, 11:03
سلام بچه ها
من توي اكسل توي هر خونه يه فرمول نوشتم كه مثلا جمع دو تا خونه هستش. ولي وقتي توي اون دو تا خونه چيزي نمي نويسه اين خونه هم ارور ميده من ميخوام ارور نده چي كنم ؟
چيكار بكنم ؟

سوال اولت رو متوجه نشدم.چه اروری میده؟
خونه هایی که میخواهی دیده نشن اگه تو یه ردیف هستن.روی اسم ردیف کلیک کن مثلا ردیف 6 روی همون جا کلیک راست کن.گزینه hide رو ک بزنی اون ردیف مخفی میشه
برای unhide کردنش هم اگه مثلا ردیف 6 مخفیه باید ردیف 5 و 7 رو انتخاب کنی(قبلی و بعدیش)کلیک راست و unhide رو بزنی
:20:

Moh3en_f1
01-06-2009, 12:08
سوال اولت رو متوجه نشدم.چه اروری میده؟
خونه هایی که میخواهی دیده نشن اگه تو یه ردیف هستن.روی اسم ردیف کلیک کن مثلا ردیف 6 روی همون جا کلیک راست کن.گزینه hide رو ک بزنی اون ردیف مخفی میشه
برای unhide کردنش هم اگه مثلا ردیف 6 مخفیه باید ردیف 5 و 7 رو انتخاب کنی(قبلی و بعدیش)کلیک راست و unhide رو بزنی
:20:

ممنونم از شما

سوال اول هم خيلي واضح بود عكس رو ببينيد

توي خونه ي اول و خونه سوم اگه عددي رو وارد كني خونه دوم و چهارم و پنجم هم درست ميشن ولي وقتي خالي هستن ( مثل الان )‌ ارور N/A# رو ميده ؟

حالا متوجه شديد ؟ :40:

wordist
01-06-2009, 12:41
سلام دوستان

من اکسل 2007 استفاده ميکنم اما کتابي که دارم اکسل 2003 هست.
توي بحث "اضافه کردن سلول،سطر و ستون"
کتاب اينجوري نوشته که من متوجهش نميشم:
-به تعداد سلولهاي جديدي که ميخواهيم درج نماييم از سلولهاي فعلي برگه انتخاب ميکنيم
-از منوي insert دستور cell رو کليک کنيد
-در پنجره محاوره ايي ظاهر شده نخوه درج سلولهاي جديد را مشخص کرده و دکمه ي اوکي را کليک ميکنيم

من اين مرحله اول رو نميفهم.من اين تعداد سلول رو از کجاي صفحه انتخاب کنم؟
مثلا ميخوام بين بي4 و بي5 يک سلول جديد ايجاد کنم چي کار بايد کنم؟

اين رو بفهمم ايجاد سطر و ستون هم همين جوري عمل ميشه و اونها رو هم ياد ميگيرم
ممنون ميشم راهنمايي کنيد

سلام

شما كافيه در 2007 در روي خانه اي كحه ميخواي قبلش يه سلول ايجاد بشه كيلك راست كني و insert رو بزني

پس از وارد شدن اين سلول نياز هست كه بقيه سلولها به چپ يا پايين برن كه بايد مشخص كني

wordist
01-06-2009, 12:43
اینو که خودم می دونم منظورم اینه که بامیکروها چطورمیشه این کارروکردبااین کارمیشه سرعت cpu روهم سنجید
كار به اين سادگي نوشتن ماكرو نياز نداره

براي سنجيدن سرعت cpu هم تا بخواي نرم افزار هست و نيازي به اين روش به دردنخور نيست

wordist
01-06-2009, 12:44
من میخام گراف به صورت میله ای رسم کنم.کجاش باید عدد بدم تو 2003 ؟ اصلا رسم گراف بلد نیستم اگه میشه یه راهنمایی کنید ضروریه

شما اعدادي كه ميخواي نمودارش رو رسم كني انتخاب كن و از منوي insert گزينه chart رو انتخاب كن و از انواع نمودار استفاده كن

wordist
01-06-2009, 12:45
سلام بچه ها
چيكار بكنم ؟

دوست عزيز سوالاتت بسيار نامفهوم هست

تكرار دقيق همراه با مثال

ايني كه نمايش نده هم مشخص كن دقيق چي باشه

Moh3en_f1
01-06-2009, 14:26
فرض كن يه رديف داريم كه 5 تا خونه داره
(a1 تا a5)
حالا تو خونه a2 و a4 و a5 يه فرمول نوشتم كه با توجه به خونه a1,a3 كار ميكنه.
يعني اگه توي خونه ي a1 يه عدد رو وارد كني بعدش تو خونه ي a3 هم يه عدد وارد ميكني a2,a4,a5 با توجه به فرمول جواب ميدن. اما اگه توي خونه 1 و 3 چيزي نمي نويسي اون فرمول عمل ميكنه. و يه اخطار ميده

حالا من ميخوام اين اخطار داده نشه؟

ديگه باور كن از اين واضحح تر نميتونم توضيح بدم :41:

wordist
01-06-2009, 14:28
فرض كن يه رديف داريم كه 5 تا خونه داره
(a1 تا a5)
حالا تو خونه a2 و a4 و a5 يه فرمول نوشتم كه با توجه به خونه a1,a3 كار ميكنه.
يعني اگه توي خونه ي a1 يه عدد رو وارد كني بعدش تو خونه ي a3 هم يه عدد وارد ميكني a2,a4,a5 با توجه به فرمول جواب ميدن. اما اگه توي خونه 1 و 3 چيزي نمي نويسي اون فرمول عمل ميكنه. و يه اخطار ميده

حالا من ميخوام اين اخطار داده نشه؟

ديگه باور كن از اين واضحح تر نميتونم توضيح بدم :41:
فرمولي كه استفاده مي كني را بذار تا بشه جواب داد

تا مساله كامل مطرح نشه جواب درست نميشه داد

حتي اگه بار دهم باشه !!

starpars
01-06-2009, 16:35
دوستان من یه لیست اسامی افراد به صورت ستونی در ستون A دارم که توی این لیست یه سری اشکالات هست مثلا در بعضی از سلول های این ستون به جای اسم افراد, کد کاربریشون نوشته شده در واقع کد کاربری باید در ستون رو برویی یعنی ستون B باشه . خلاصه اینجوریه که اسامی بعضی افراد با کد کاربریشون جابجا شده . تعداد هم خیلی زیاد هستش و نمیشه دستی درستش کرد یه مثال میارم:

ستون A اسامی
احمد
علی
بهرام
شهرام
1142
محسن
5466

ستون B کد کاربری
2412
5435
7536
5877
کامران
2535
جواد

می بینید که سلول های پنجم و هفتم هر ستون اسماشون با کد کاربریشون جابجا شده . فرمولی هست که بشه به صورت اتوماتیک اینا درست بشن.
من خودم خواستم با تابع IF بنویسم که یه جاش گیر کردم > من با IF خواستم اینحوری بنویسم که {اگر در ستون A عدد باشد آن را با سلول روبرویی در ستون B جایگزین کن و همین طور اگر در ستون B حروف باشد آن را با عدد روبرویی ستون A جایگزین کن}
**
من اینجاش گیر کردم که چطوری به اکسل بفهمونم اعداد چی هستن و حروف چی هستن

wordist
02-06-2009, 06:39
دوستان من یه لیست اسامی افراد به صورت ستونی در ستون A دارم که توی این لیست یه سری اشکالات هست مثلا در بعضی از سلول های این ستون به جای اسم افراد, کد کاربریشون نوشته شده در واقع کد کاربری باید در ستون رو برویی یعنی ستون B باشه . خلاصه اینجوریه که اسامی بعضی افراد با کد کاربریشون جابجا شده . تعداد هم خیلی زیاد هستش و نمیشه دستی درستش کرد یه مثال میارم:

ستون A اسامی
احمد
علی
بهرام
شهرام
1142
محسن
5466

ستون B کد کاربری
2412
5435
7536
5877
کامران
2535
جواد

می بینید که سلول های پنجم و هفتم هر ستون اسماشون با کد کاربریشون جابجا شده . فرمولی هست که بشه به صورت اتوماتیک اینا درست بشن.
من خودم خواستم با تابع IF بنویسم که یه جاش گیر کردم > من با IF خواستم اینحوری بنویسم که {اگر در ستون A عدد باشد آن را با سلول روبرویی در ستون B جایگزین کن و همین طور اگر در ستون B حروف باشد آن را با عدد روبرویی ستون A جایگزین کن}
**
من اینجاش گیر کردم که چطوری به اکسل بفهمونم اعداد چی هستن و حروف چی هستن
تابع تشخيص عدد بودن يه نبودن خونه ISNUMBER هست

dihav1359
05-06-2009, 12:23
سلام
من دارم یک بانک اطلاعات از لغات خارجی مینویسم در وورک بوکهای مختلف .میخواهم بدانم میشود کاری کرد که قابلیت پر کردن خودکار در تمام وورک بوکها فعال شود نه فقط در یک ستون از یک وورک بوک تا کلمات جدیدی که مینویسم تکراری نشود فرمولی نرم افزاری یا ادد این هر راهی که هست ممنون میشوم بگویید

wordist
06-06-2009, 07:19
سلام
من دارم یک بانک اطلاعات از لغات خارجی مینویسم در وورک بوکهای مختلف .میخواهم بدانم میشود کاری کرد که قابلیت پر کردن خودکار در تمام وورک بوکها فعال شود نه فقط در یک ستون از یک وورک بوک تا کلمات جدیدی که مینویسم تکراری نشود فرمولی نرم افزاری یا ادد این هر راهی که هست ممنون میشوم بگویید
من بعيد ميدونم بشه همچين كاري كرد

ولي قابل بررسي هست

dihav1359
06-06-2009, 17:09
من بعيد ميدونم بشه همچين كاري كرد

ولي قابل بررسي هست
با نرم افزار دیگری میشود این کار را کرد من یک ادد این دانلود کردم که تکراری ها پیدا میکند البته در دو ستون ولی پولی است نمیشود لغات را در اسپل چک ان کپی کرد

hoseinsoft
06-06-2009, 19:09
سلام عزيزان
همانطور كه در شكل زير مي بينيد ما در ستون سبز يك سري داده به صورت عددي داريم. در ستون رنگ كرمي هم يك سري ديگه داده عددي از بالا به پايين داريم.
حال اگر ممكنه فرمولي بنويسيد كه ستون سبز و ستون كرمي با هم چك شوند داده هاي تكراي را در ستون آبي و غير تكراري را در ستون بنفش بنويسد.
با تشكر

ha-na
07-06-2009, 08:05
با سلام من نرم افزار advance office password recovery كرك شده را مي‌خواهم . با تشكر

wordist
08-06-2009, 06:48
سلام عزيزان
همانطور كه در شكل زير مي بينيد ما در ستون سبز يك سري داده به صورت عددي داريم. در ستون رنگ كرمي هم يك سري ديگه داده عددي از بالا به پايين داريم.
حال اگر ممكنه فرمولي بنويسيد كه ستون سبز و ستون كرمي با هم چك شوند داده هاي تكراي را در ستون آبي و غير تكراري را در ستون بنفش بنويسد.
با تشكر

من فكر ميكنم اين كارو بشه با VBA در اكسل انجام داد

و نه با فرمول نويسي

wordist
08-06-2009, 06:51
با سلام من نرم افزار advance office password recovery كرك شده را مي‌خواهم . با تشكر
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

هرچند جاي دادن اين پست اينجا نبود ولي شما ميتونيد اونو از لينك زير دانلود كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

براي درخواستهاي مشابه به اينجا مراجعه كنيد

در خواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درخواست کرک و سریال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

samimi
12-06-2009, 03:44
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با اکسل آشنایی زیادی ندارم . میشه کمکم کنید که بتونم یه دفتر حساب کتاب داشته باشم که بتونم دریافتی و پرداختی هامو بنویسم و در فیلد مقابل محاسبه جمع و تفریقش را انجام بده . مثل یه دفتر روزنامه که میشه هم دریافتی و هم پرداختی رو نوشت و در ستون مقابا هم نتیجه باشه و اگر ممکنه در زیر هر ستون هم جمع دریافت و پرداخت و جمع کل باشه . ممنون میشم اگر راهنمایم کنید.

shahinfarasystem
12-06-2009, 09:01
سلام به همه اساتید

توی اکسل چطوری نمودار y مون که سمت راست قرارداره رو به سمت چپ باید انتقال بدیم؟

البته در 2007 منظورمه

wordist
13-06-2009, 07:06
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با اکسل آشنایی زیادی ندارم . میشه کمکم کنید که بتونم یه دفتر حساب کتاب داشته باشم که بتونم دریافتی و پرداختی هامو بنویسم و در فیلد مقابل محاسبه جمع و تفریقش را انجام بده . مثل یه دفتر روزنامه که میشه هم دریافتی و هم پرداختی رو نوشت و در ستون مقابا هم نتیجه باشه و اگر ممکنه در زیر هر ستون هم جمع دریافت و پرداخت و جمع کل باشه . ممنون میشم اگر راهنمایم کنید.
سلام

پس از تبريك ورودتون به انجمن بايد بگم كه درخواست پروژه ممنوع هست

بايد يه كم با اكسل كار كني تا اين موارد ساده رو براحتي بتوني باهاش انجام بدي

samimi
13-06-2009, 11:28
سلام

پس از تبريك ورودتون به انجمن بايد بگم كه درخواست پروژه ممنوع هست

بايد يه كم با اكسل كار كني تا اين موارد ساده رو براحتي بتوني باهاش انجام بدي

سلام دوست عزیز
ممکنه راهنماییم کنید از کجا باید شروع کنم . یا اگر امکانش باشه فقط فرمولش رو بگین من دلنبالش کنم

wordist
15-06-2009, 08:02
سلام دوست عزیز
ممکنه راهنماییم کنید از کجا باید شروع کنم . یا اگر امکانش باشه فقط فرمولش رو بگین من دلنبالش کنم
شما يه كتاب اموزش اكسل بخر و و مطالب ابتدايي رو باهاش شروع كن

اون موقع بعد سوالاتت رو مطرح كن

چون جمع و تفريق خانه و يا استفاده از توابعي مثل sum و ... جزء مطالب اوليه در اكسل هست

nedajon
15-06-2009, 10:12
با سلام و خسته نباشيد خدمت جميع دوستان گرامي
چطور مي شود در excel 2003 ، يک دستور براي کنترل داده هاي ورودي ايجاد کرد (داده هاي متني و عددي)
چطور مي توان کنترل کرد که اطلاعات يک سلول با سلول بالايي و پاييني و راستي و چپي اش برابر نباشد و اگر برابر بود به ما پيغام دهد.
با تشکر فراوان :11:

wordist
17-06-2009, 11:38
با سلام و خسته نباشيد خدمت جميع دوستان گرامي
چطور مي شود در excel 2003 ، يک دستور براي کنترل داده هاي ورودي ايجاد کرد (داده هاي متني و عددي)
چطور مي توان کنترل کرد که اطلاعات يک سلول با سلول بالايي و پاييني و راستي و چپي اش برابر نباشد و اگر برابر بود به ما پيغام دهد.
با تشکر فراوان :11:
سلام دوست عزيز

اين كار با استفاده از conditional formatting از منوي format قابل انجامه

بررسي كن و باهاش كار كن و اگه مشكلي داشتي بپرس

mostafatajamolian
17-06-2009, 12:27
سلام من می خواهم در یک ستون که چند تا عدد هستش جمع کنم با این شرط که (جمع کن اعدادی را که بین 1000و 2000هستند)لطفا دستور ان را ذکر فرمایید ازsumif می شود استفاده کرد

wordist
17-06-2009, 12:37
سلام من می خواهم در یک ستون که چند تا عدد هستش جمع کنم با این شرط که (جمع کن اعدادی را که بین 1000و 2000هستند)لطفا دستور ان را ذکر فرمایید ازsumif می شود استفاده کرد
براي اينكه چند تا شرط بذاريد نميتونيد از sumif استفاده كنيد

چون اين تابع فقط يه شرط رو قبول ميكنه

ولي در 2007 ميشه از sumifs استفاده كرد كه در 2003 نيست

dampayi
17-06-2009, 22:02
سلام
نمی شه بگیم بین این اعداد بزرگترین رو بگو؟
اگه می شه فرمولش رو عنایت می کنید

یه سوال دیگه هم داشتم:
با if نمی شه دوتا شرط رو بررسی کرد؟
ممنون

wordist
20-06-2009, 07:28
سلام
نمی شه بگیم بین این اعداد بزرگترین رو بگو؟
اگه می شه فرمولش رو عنایت می کنید

یه سوال دیگه هم داشتم:
با if نمی شه دوتا شرط رو بررسی کرد؟
ممنون
سلام

جواب سوال اول بسيار ساده اس

شما ميتونيد از تابع max استفاده كنيد

در مورد دوم هم ميشه براحتي از IF تودرتو استفاده كرد كه اونم بر حسب مورد فرق ميكنه

mostafatajamolian
20-06-2009, 09:24
سلام از این که به من جواب دادید تشکر ولی چطور من می خوام در یک ستون به طور همزمان هر چه عدد بین 1000تا 2000 است را جمع کنه اگر با sumifs می شه که یک مثال برام بزنید اگه نمی شه راهنمایی کنید خیلی واجب است تا دوشنبه بیشتر وقت ندارم

wordist
20-06-2009, 09:45
سلام از این که به من جواب دادید تشکر ولی چطور من می خوام در یک ستون به طور همزمان هر چه عدد بین 1000تا 2000 است را جمع کنه اگر با sumifs می شه که یک مثال برام بزنید اگه نمی شه راهنمایی کنید خیلی واجب است تا دوشنبه بیشتر وقت ندارم
سلام

همونطور كه اشاره كردم تابع sumifs فقط در 2007 وجود داره

فرض كن ميخواي اعداد بين 1000 تا 2000 a1 تا a5 رو محاسبه كني

فرمول زير اين كارو ميكنه

dampayi
21-06-2009, 19:21
سلام

جواب سوال اول بسيار ساده اس

شما ميتونيد از تابع max استفاده كنيد

در مورد دوم هم ميشه براحتي از IF تودرتو استفاده كرد كه اونم بر حسب مورد فرق ميكنه
می شه بیشتر توضیح بدید؟!!
مثلا می شه این رو برام بنویسد :که اگه شرط a برقرار بود بنویس آ اگه شرط b برقرار بود بنویس ب اگه شرط c برقرار بود بنویس س

خیلی ممنون

wordist
22-06-2009, 07:10
می شه بیشتر توضیح بدید؟!!
مثلا می شه این رو برام بنویسد :که اگه شرط a برقرار بود بنویس آ اگه شرط b برقرار بود بنویس ب اگه شرط c برقرار بود بنویس س

خیلی ممنون
خدمت شما

Hossein Adeli
22-06-2009, 13:59
چطوری میشه یه فایل PDF که به صورت جدول با داده های فارسی است رو به فایل Excel یا Word تبدیل کرد؟
من با Adobe Acrobat 6.0 ME Professional فایل PDF رو DOC تبدیل میکنم اما فونتهای فارسی رو نمیتونه درست تشخیص بده و فقط اعداد رو درست تشخیص میده

wordist
22-06-2009, 14:56
چطوری میشه یه فایل PDF که به صورت جدول با داده های فارسی است رو به فایل Excel یا Word تبدیل کرد؟
من با Adobe Acrobat 6.0 ME Professional فایل PDF رو DOC تبدیل میکنم اما فونتهای فارسی رو نمیتونه درست تشخیص بده و فقط اعداد رو درست تشخیص میده
اكثر نرم افزارهاي تبديل به ورد همين جوري هستن

به نظر من كاريش نميشه كرد

dampayi
22-06-2009, 21:48
من یه سوال دیگه هم داشتم !!
چرا من وقتی چند تا ستون رو توی شرطم با > مقایسه می کنم و می گم اگه درست بود بنویسه فلان اگه غلط بود فلان بعد همه رو درست می گیره در حالیکه درست نیست؟
برای دو تا جوا ب می ده ولی نمی دونم چرا وقتی 3 تا می شه غلط می شه!!

dampayi
22-06-2009, 21:51
اه !!
آقا من مردم نتونستم این کارو بکنم!!!!! :دی !!
چندتا ستونه !! هر کدوم یه اسمی داره!! می خوام تو ستون جلوی هر کدوم از سطرا اسم بزرگترین داده رو بنویسه (نه خود عددو)
چی کار کنم !!
ممنون

wordist
23-06-2009, 06:25
من یه سوال دیگه هم داشتم !!
چرا من وقتی چند تا ستون رو توی شرطم با > مقایسه می کنم و می گم اگه درست بود بنویسه فلان اگه غلط بود فلان بعد همه رو درست می گیره در حالیکه درست نیست؟
برای دو تا جوا ب می ده ولی نمی دونم چرا وقتی 3 تا می شه غلط می شه!!
دوست عزيز بايد دقت كني كه در هر شرط فقط يه شرط رو براي بررسي ميتوني قرار بدي و اگه چند تا شرط رو ميخواي بايد از and يا or استفاده كني

اون شرطي كه مي نويسي و خطا ميده رو بذار تا ببينم

wordist
23-06-2009, 06:28
اه !!
آقا من مردم نتونستم این کارو بکنم!!!!! :دی !!
چندتا ستونه !! هر کدوم یه اسمی داره!! می خوام تو ستون جلوی هر کدوم از سطرا اسم بزرگترین داده رو بنویسه (نه خود عددو)
چی کار کنم !!
ممنون
اگه ميخواي اسم اون رو برگردونه بايد روشهاي تركيبي ديگه اي رو هم استفاده كني

يكيش استفاده vlookup

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hossein Adeli
23-06-2009, 13:23
تو excel میشه لینک اولی رو داد تا برنامه لینک دومی رو بده؟
من خودم دستی و با استفاده از ctrl+h این کار رو میکنم میشه تمام این کارها رو Excel خودش انجام بده؟

wordist
23-06-2009, 14:02
تو excel میشه لینک اولی رو داد تا برنامه لینک دومی رو بده؟
من خودم دستی و با استفاده از ctrl+h این کار رو میکنم میشه تمام این کارها رو Excel خودش انجام بده؟
منظورت از تمامي اين كارها يعني چي ؟

replace كاري هست كه تو بايد تعيين كني كه چي بايد به چي تبديل بشه

نميشه اتوماتيك تشخيص بده كه

سوال رو واضح تر بگو

Hossein Adeli
23-06-2009, 15:23
من میخوام لینک اولی رو در ستون یک وارد کنم بعد Execl بیاد اتوماتیک youtube رو به youtubemp4 تغییر بده بعد بیاد watch?v= رو به video/ تغییر بده بعد یه .mp4 هم به آخر لینک اضافه کنه و نتیجه نهایی که میشه همون لینک دومی, رو در ستون دو نمایش بده.

wordist
23-06-2009, 15:39
من میخوام لینک اولی رو در ستون یک وارد کنم بعد Execl بیاد اتوماتیک youtube رو به youtubemp4 تغییر بده بعد بیاد watch?v= رو به video/ تغییر بده بعد یه .mp4 هم به آخر لینک اضافه کنه و نتیجه نهایی که میشه همون لینک دومی, رو در ستون دو نمایش بده.
سلام

اينم فرمول خدمت شما

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه به

ممنو

روش جالبي براي مستقيم كردن لينكهاي ي-و-ت-ي-و-ب هست

Hossein Adeli
23-06-2009, 20:17
خیلی ممنون بایت فرمول
البته فرمول یه ایراد کوچیک داشت اونم اینه که باید تمام , رو به ; تغییر بدی.
یعنی درستش اینه:

راستی بعد از اینکه لینکها رو با این روش در excel به لینک مستقیم تبدیل کردی باید اون لیست رو با فرمت TXT ذخیره کنی و بعد از اون بری تو IDM و از منوی tasks گزینه Import from text file رو بزنی تا تمام اون لینک ها رو یکجا وارد IDM کنی تا نیازی به دونه دونه وارد کردنش نباشه. این کار موقعی به درد میخوره که بخوای چندین لینک یوتیوب رو با هم دانلود کنی

wordist
24-06-2009, 09:42
خیلی ممنون بایت فرمول
البته فرمول یه ایراد کوچیک داشت اونم اینه که باید تمام , رو به ; تغییر بدی.
یعنی درستش اینه:

راستی بعد از اینکه لینکها رو با این روش در excel به لینک مستقیم تبدیل کردی باید اون لیست رو با فرمت TXT ذخیره کنی و بعد از اون بری تو IDM و از منوی tasks گزینه Import from text file رو بزنی تا تمام اون لینک ها رو یکجا وارد IDM کنی تا نیازی به دونه دونه وارد کردنش نباشه. این کار موقعی به درد میخوره که بخوای چندین لینک یوتیوب رو با هم دانلود کنی
البته بايد بگم در مورد مطلب كه اشاره كردي بستگي به تنظيمات ويندوز داره عزيز من

پس فرمول ايراد نداره

اگه شما توي ويندوز در cotrol panel و regional and language option و در customize گزينه list seperator رو روي " , " رو روي " ; " يا برعكس تنظيم كني در فرمول نويسي اكسل تاثير ميذاره

موفق باشي

پس اين پستت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم ويرايش كن

dampayi
26-06-2009, 22:13
=IF(C4>D4 and C4>E4;"a";"s")
مشکلش چیه؟!!

wordist
27-06-2009, 06:54
=IF(C4>D4 and C4>E4;"a";"s")
مشکلش چیه؟!!
بايد شروط رو توي پرانتز گذاشت و بعد با هم and كرد

در ضمن اگه فرمولها رو توي تگ code بذاري مشكلي پيش نمياد

dampayi
29-06-2009, 19:17
لطف می کنید مشکل این رو هم بگید:

همه رو غلط می گیره با این که خیلی جاها شرط درسته!!

ممنون

wordist
30-06-2009, 06:43
لطف می کنید مشکل این رو هم بگید:

همه رو غلط می گیره با این که خیلی جاها شرط درسته!!

ممنون

اون علامت " * " برا چي هست !!!؟

اينجا محلي از اعراب نداره :46:

dampayi
30-06-2009, 22:25
اون علامت " * " برا چي هست !!!؟
خودش گذاشت من نذاشتم!!
یعنی وقتی بدون اون می نویسم و اینتر رو می زنم یه پیغام می یاد که می گه تو فرمول من یه ارور پیدا کرده و حالت درستش همینیه که گذاشتم!!!
برا and هم اومد!! که از وقتی برا اند از این جیگولیا می ذارم درست کار می کنه ولی اینو نمی دونم چرا نمی شه!!

چی کار کنم؟

wordist
01-07-2009, 06:42
خودش گذاشت من نذاشتم!!
یعنی وقتی بدون اون می نویسم و اینتر رو می زنم یه پیغام می یاد که می گه تو فرمول من یه ارور پیدا کرده و حالت درستش همینیه که گذاشتم!!!
برا and هم اومد!! که از وقتی برا اند از این جیگولیا می ذارم درست کار می کنه ولی اینو نمی دونم چرا نمی شه!!

چی کار کنم؟
من تصور ميكردم كه ميشه چند تا شرط رو اينگونه با هم OR يا AND كرد

ولي حالا كه مشكل پيدا كرده چاره كار بسيار ساده است

استفاده از توابع OR يا AND

مثال براي OR

khark11
02-07-2009, 09:17
سلام چطوري ميتونم وقتي Auto Fill ميكنم جلوي تغيير يه فيلد خاص رو گرفت؟

خيلي فوري هستش اگه جواب بدين ممنون ميشم

wordist
02-07-2009, 09:24
سلام چطوري ميتونم وقتي Auto Fill ميكنم جلوي تغيير يه فيلد خاص رو گرفت؟

خيلي فوري هستش اگه جواب بدين ممنون ميشم
سلام

اگه منظورت از تغيير يه فيلد خاص عدم تغيير يه سلول در فرمولها هست بايد از آدرس مطلق استفاده كني

آدرس مطلق چند نوع هست كه معروفترين اون مثلا براي خانه A1 هست

khark11
04-07-2009, 07:08
سلام

اگه منظورت از تغيير يه فيلد خاص عدم تغيير يه سلول در فرمولها هست بايد از آدرس مطلق استفاده كني

آدرس مطلق چند نوع هست كه معروفترين اون مثلا براي خانه A1 هست

منظورم اينه كه اگه اون ستون فرمول دار بين خونه هايي باشه كه داريم Auto fill ميكنيم، با اين auto fill پر نشه يعني مقدارش تغيير نكنه

wordist
05-07-2009, 06:45
منظورم اينه كه اگه اون ستون فرمول دار بين خونه هايي باشه كه داريم Auto fill ميكنيم، با اين auto fill پر نشه يعني مقدارش تغيير نكنه
نميشه چنين كاري كرد

ebibarati
05-07-2009, 06:58
سلام دوستان عزيز
من سه سلول رو بانامهاي روز ، ماه و سال نامگذاري كردم كه توي اونا اعداد روز و ماه و سال رو نوشتم
حالاتو سلول بعدي اين فرمول رو نوشتم

اعداد رو پشت سر هم مياره حالا چي بايد به فرمول اضافه كنم كه اعشار بين تاريخ رو بذاره
درمورد SORT كردن تاريخ بدست اومده هم اگه ميشه راهنمايي كنين يعني چطور تاريخها رو بصورت كوچيك به بزرگ رديف كرد

khark11
05-07-2009, 07:33
نميشه چنين كاري كرد

والله اگه اون فيلد رو Lock كني و بعدش صفحه رو واسه فيلدهاي قفل شده رو Protection قرار بديم ميشه كاري كرد كه سيستم بفهمه كه اين ستون رو نبايد پر كنه اما تو اين حالت هم باز اگه يه همچين فيلدي جزو Auto fill باشه تنها كاري كه سيستم مي كنه پيغام ميده كه نميتونه اين عمل رو انجام بده، يعني ميگه مجددا فيلدهاتون هاتون رو انتخاب كنيد. در حالي كه من دوس دارم اون اون فيلد رو بدون دستكاري ازش رد بشه:41:

wordist
05-07-2009, 07:37
سلام دوستان عزيز
من سه سلول رو بانامهاي روز ، ماه و سال نامگذاري كردم كه توي اونا اعداد روز و ماه و سال رو نوشتم
حالاتو سلول بعدي اين فرمول رو نوشتم

اعداد رو پشت سر هم مياره حالا چي بايد به فرمول اضافه كنم كه اعشار بين تاريخ رو بذاره
درمورد SORT كردن تاريخ بدست اومده هم اگه ميشه راهنمايي كنين يعني چطور تاريخها رو بصورت كوچيك به بزرگ رديف كرد
باهمون علامت & ميتوني "/" رو اضاف كني

همين

براي سورت هم بعيد ميدونم بشه كاريش كرد و جواب بده

wordist
05-07-2009, 07:41
والله اگه اون فيلد رو Lock كني و بعدش صفحه رو واسه فيلدهاي قفل شده رو Protection قرار بديم ميشه كاري كرد كه سيستم بفهمه كه اين ستون رو نبايد پر كنه اما تو اين حالت هم باز اگه يه همچين فيلدي جزو Auto fill باشه تنها كاري كه سيستم مي كنه پيغام ميده كه نميتونه اين عمل رو انجام بده، يعني ميگه مجددا فيلدهاتون هاتون رو انتخاب كنيد. در حالي كه من دوس دارم اون اون فيلد رو بدون دستكاري ازش رد بشه:41:
دوست عزيز من پاسخ دادم نميشه

شما پاسخ دادي ميشه و بعد هم خودت نقض ميكني حرف خودت رو و ميگي اگه قفل كني خود اكسل گير ميده و ميگه نميشه !!!!!!!!

khark11
05-07-2009, 12:43
معذرت ميخوام كه بي ادبي كردم قصدم اين نبود:41:

ميدوني چرا اصرار دارم كه ميشه؟

چون تو امتحان ما اومده بود، بعيد مي بينم چيز بي منطقي بوده باشه هر چند كه من راهي براش پيدا نكردم!!!

وگرنه گفته شما متينه جناب:20:

hosseingrami
05-07-2009, 19:07
سلام دوستان خسته نباشيد يه سؤال داشتم خواهش ميکنم به اون پاسخ بدين!

من فرماني ميخوام که بشه در يک صفحه 1000 رکوردي با شناسه کارمند که يک يا چند رکورد متفاوت دارد را در يک خانه جمع ببندد!
(منظورم تابع سام نيست)!

nedajon
06-07-2009, 18:31

من فرماني ميخوام که بشه در يک صفحه 1000 رکوردي با شناسه کارمند که يک يا چند رکورد متفاوت دارد را در يک خانه جمع ببندد!
(منظورم تابع سام نيست)!

اگه منظورتون اینه که 1000 تا کارمند هست و اطلاعات هر کدوم در یک ردیف وجود داره که هر شخصی چند ستون رو شامل می شه در همون ردیف ، فقط کافیه در ستون جمع هر شخص ، ابتدا علامت مساوی گذاشته و ستون اول شخص اول رو انتخاب بعد دکمه ی + را بزنید و همین طور بقیه ی ستون های مربوط به شخص اول را انتخاب کنید و بینشان + بزنید و در آخر علامت = را بزنید ، به این ترتیب اطلاعات هر شخص جمع بسته می شود
سپس جنوب غربی یا جنوب شرقی (بسته به اینکه اکسل شما از راست به چپ باشد یا چپ به راست) ، سلول جمع نفر اول را گرفته و تا آخر ستون برای نفر هزارم بکشید
اگه بخواهین که همین ستون رو جمع کنین هم که در انتهای اون از sum استفاده می کنین
موفق باشید
:11:

wordist
07-07-2009, 06:35

(منظورم تابع سام نيست)!

اگه منظورتون اینه که 1000 تا کارمند هست و اطلاعات هر کدوم در یک ردیف وجود داره که هر شخصی چند ستون رو شامل می شه در همون ردیف ، فقط کافیه در ستون جمع هر شخص ، ابتدا علامت مساوی گذاشته و ستون اول شخص اول رو انتخاب بعد دکمه ی + را بزنید و همین طور بقیه ی ستون های مربوط به شخص اول را انتخاب کنید و بینشان + بزنید و در آخر علامت = را بزنید ، به این ترتیب اطلاعات هر شخص جمع بسته می شود
سپس جنوب غربی یا جنوب شرقی (بسته به اینکه اکسل شما از راست به چپ باشد یا چپ به راست) ، سلول جمع نفر اول را گرفته و تا آخر ستون برای نفر هزارم بکشید
اگه بخواهین که همین ستون رو جمع کنین هم که در انتهای اون از sum استفاده می کنین
موفق باشید

من بعيد مي دونم منظور دوستمون اين باشه

در هر صورت اگه پاسخ به دردتون نخورد سوالتون رو با جزئيات و كاملتر مطرح كنيد

duji
07-07-2009, 22:41
با سلام
از دوستان خبره کسی هست که بدونه چطور می شه داده های یک فایل اکسل رو در فرم دلخواهمون جایگذاری کنیم؟؟
مثلا هر سطر از فایل اکسل در یک فرم به طور اتوماتیک جایگذاری بشه و دیگه احتیاجی به وارد کردن تک تک داده ها در جایگاهشون در فرم نباشه

wordist
08-07-2009, 06:51
با سلام
از دوستان خبره کسی هست که بدونه چطور می شه داده های یک فایل اکسل رو در فرم دلخواهمون جایگذاری کنیم؟؟
مثلا هر سطر از فایل اکسل در یک فرم به طور اتوماتیک جایگذاری بشه و دیگه احتیاجی به وارد کردن تک تک داده ها در جایگاهشون در فرم نباشه
منظورت رو دقيق و با يك مثال واضح تر توضيح بده

duji
08-07-2009, 16:40
منظورت رو دقيق و با يك مثال واضح تر توضيح بده

سلام و ممنون از اینکه به سوالم عنایت کردین
من یه فایل اکسل دارم که داخلش اطلاعات زیادی توی ستونهای مختلف وجود داره مثل آدرس و نام و شماره تلفن و ...
می خوام بدونم چطوری می شه این اطلاعات رو روی یه فرم از پیش طراحی شده چاپ کرد؟
مثلا قبض های موبایل رو اگه توجه کنی طرح زمینه خود قبض از قبل چاپ شده و همگی یک شکل هستن و متن های داخلش رو مثل نام مشترک و شماره و غیره رو بعدا با یه نرم افزار طوری تنظیم می کنن که داخل این فرم از پیش تعیین شده قرار بگیره.
امید وارم تونسته باشم خوب راهنمایی کرده باشم

wordist
09-07-2009, 07:05
سلام و ممنون از اینکه به سوالم عنایت کردین
من یه فایل اکسل دارم که داخلش اطلاعات زیادی توی ستونهای مختلف وجود داره مثل آدرس و نام و شماره تلفن و ...
می خوام بدونم چطوری می شه این اطلاعات رو روی یه فرم از پیش طراحی شده چاپ کرد؟
مثلا قبض های موبایل رو اگه توجه کنی طرح زمینه خود قبض از قبل چاپ شده و همگی یک شکل هستن و متن های داخلش رو مثل نام مشترک و شماره و غیره رو بعدا با یه نرم افزار طوری تنظیم می کنن که داخل این فرم از پیش تعیین شده قرار بگیره.
امید وارم تونسته باشم خوب راهنمایی کرده باشم
حالا مشخص شد كه چي ميخواي

سوال شما رو براحتي ميشه در ورد با كشيدن جداول و استفاده از قابليت Mail Merge طراحي كرد

همين عنوان Mail Merge رو در تاپيك ورد جستجو كنيد و تمام پستهاي مرتبط رو بخونيد و با ورد كار كنيد

اگه چيزي دستگيرت نشد

در تاپيك مشكلات ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سوال كن

نمونه اش اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

masoud_cpu
11-07-2009, 17:20
سلام .
میشه یه توضیحی بفرمایید .
فرض کنید اسامی تعدادی کارمند را در یک کاربرگ ،به همراه مشخصات فردی آنها ذخیره کرده ایم . حال قصد داریم با استفاده از یک کمبوباکس و ابزار های فرم سازی در اکسل ، فرمی را طراحی کنیم که با انتخاب نام یک کارمند ، مشخصات فردی وی پدیدار گردد و سپس قادر باشید تمام محاسبات را بر روی داده ها انجام دهیم . لبته بدون نیاز به اکسس . من آموزش اینو یه جا دیده بودم اما فایل آموزش از رو سرور پاک شده . اقا خیلی حیثیتیه !
باتشکر:11:

wordist
12-07-2009, 06:44
سلام .
میشه یه توضیحی بفرمایید .
فرض کنید اسامی تعدادی کارمند را در یک کاربرگ ،به همراه مشخصات فردی آنها ذخیره کرده ایم . حال قصد داریم با استفاده از یک کمبوباکس و ابزار های فرم سازی در اکسل ، فرمی را طراحی کنیم که با انتخاب نام یک کارمند ، مشخصات فردی وی پدیدار گردد و سپس قادر باشید تمام محاسبات را بر روی داده ها انجام دهیم . لبته بدون نیاز به اکسس . من آموزش اینو یه جا دیده بودم اما فایل آموزش از رو سرور پاک شده . اقا خیلی حیثیتیه !
باتشکر:11:
سلام

ببينيد اين فرمول ميتونه كمكتون بكنه كه ديگه نيازي به ابزار طراحي فرم نداشته باشه

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nedajon
13-07-2009, 09:03
با سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي دوستان گرامي و عزيز
چطور مي شه در اکسل ، يک داده ي متني رو با يک داده ي عدد ، توي يک سلول که قراره متني بشه جمع بست ؟
مثلا سلول اول : 55
در سلول نتيجه مي خواهيم اول عدد 55 نوشته شود ، سپس چند تا فاصله يا چند تا نقطه به عنوان جدا کننده ، سپس عدد 2 نوشته شود
البته ستوني را که عدد 55 در آن قرار دارد را به text تغيير فرمت داده ايم و ستون نتيجه هم متني است. البته اگر عددي باشد چطور ؟
همين طور اگر ستون اول را که شامل عدد 55 است ، به صورت general ، فرمتش را نگه داريم چطور مي شود اين کار را انجام داد

wordist
13-07-2009, 10:02
با سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي دوستان گرامي و عزيز
چطور مي شه در اکسل ، يک داده ي متني رو با يک داده ي عدد ، توي يک سلول که قراره متني بشه جمع بست ؟
مثلا سلول اول : 55
در سلول نتيجه مي خواهيم اول عدد 55 نوشته شود ، سپس چند تا فاصله يا چند تا نقطه به عنوان جدا کننده ، سپس عدد 2 نوشته شود
البته ستوني را که عدد 55 در آن قرار دارد را به text تغيير فرمت داده ايم و ستون نتيجه هم متني است. البته اگر عددي باشد چطور ؟
همين طور اگر ستون اول را که شامل عدد 55 است ، به صورت general ، فرمتش را نگه داريم چطور مي شود اين کار را انجام داد
سلام دوست عزيز

شما كافيه بجاي علامت + از علامت & استفاده كني

موفق باشي

nedajon
13-07-2009, 10:09
سلام دوست عزيز

شما كافيه بجاي علامت + از علامت & استفاده كني

موفق باشي

از اين روش استفاده کردم ، نتيجه ي اون مي شه : 552
در حالي که من مي خواهم بنويسد 2 55 يا 2 ..... 55

wordist
13-07-2009, 10:28
از اين روش استفاده کردم ، نتيجه ي اون مي شه : 552
در حالي که من مي خواهم بنويسد 2 55 يا 2 ..... 55
خب با همون علامت & فاصله هم اضافه كن

Moh3en_f1
17-07-2009, 07:53
سلام به همگي
ميخواستم بدونم چطوري ميشه تو اكسل مثل نرم افزار اكسس وقتي يه شماره اي رو ميزني و ميخواي بري خونه بعدي خودش خودكار شماره بعدي رو بزنه (Auto Number) .
با تشكر از شما :11:

wordist
17-07-2009, 11:48
سلام به همگي
ميخواستم بدونم چطوري ميشه تو اكسل مثل نرم افزار اكسس وقتي يه شماره اي رو ميزني و ميخواي بري خونه بعدي خودش خودكار شماره بعدي رو بزنه (Auto Number) .
با تشكر از شما :11:
سلام دوست عزيز

چنين چيزي امكان پذير نيست

مگر با VBA در اكسل كه ارزش نداره

مطلق السلطنه
17-07-2009, 19:02
درود

مثلا من ميخوام نموداري ستوني با اين داده ها بكشم:
30
50
80
وقتي نمودار رسم ميشه حداكثر عددي كه در محور y است عدد 80(يعني بزرگترين داده) هست. اگه من بخوام اين عدد رو تغيير بدم و مثلا صد بكنم چي كار بايد انجام بدم(من اين رو براي درصد مي خوام چون ميخوام اندازه ستون ها از 100 درصد باشه.)

3Dmajid
18-07-2009, 14:25
من یادم رفته چه جوری اعداد رو تو اکسل میشه فارسی کرد ؟ :41:

wordist
19-07-2009, 06:38
درود

مثلا من ميخوام نموداري ستوني با اين داده ها بكشم:
30
50
80
وقتي نمودار رسم ميشه حداكثر عددي كه در محور y است عدد 80(يعني بزرگترين داده) هست. اگه من بخوام اين عدد رو تغيير بدم و مثلا صد بكنم چي كار بايد انجام بدم(من اين رو براي درصد مي خوام چون ميخوام اندازه ستون ها از 100 درصد باشه.)
سلام

ميتوني روي همون اعداد كه گفتي در محور Y كليك راست كرده format axis رو بزني و گزينه maximum رو عدد دلخواه تنظيم كني

wordist
19-07-2009, 06:38
من یادم رفته چه جوری اعداد رو تو اکسل میشه فارسی کرد ؟ :41:
براي فارسي كردن كافيه فونت فارسي انتخاب كنيد

tdk051
19-07-2009, 11:09
چطور میشه توی اکسل یک یا چند سلول را ثابت نگه داشت و با بالا و پایین کردن اسکرول جابجا نشود و در صفحه قابل مشاهده باشد

مثلا در a1مینویسیم " نام و نام خانوادکی" و در a2 الی a1000اسامی افراد را مینویسیم میخواهیم با جابجا کردن اسکرول خانه a1 همیشه در صفحه مونیتور مشاهده شود و جابجا نشود

wordist
19-07-2009, 13:31
چطور میشه توی اکسل یک یا چند سلول را ثابت نگه داشت و با بالا و پایین کردن اسکرول جابجا نشود و در صفحه قابل مشاهده باشد

مثلا در a1مینویسیم " نام و نام خانوادکی" و در a2 الی a1000اسامی افراد را مینویسیم میخواهیم با جابجا کردن اسکرول خانه a1 همیشه در صفحه مونیتور مشاهده شود و جابجا نشود
براي اينكار بايد از خاصيت freeze pane استفاده كني كه در 2003 در منوي window هست و در 2007 در سربرگ view

مثال : اگه ميخواي ستون اول و سطر اول فريز بشه بايد كرسر رو در خانه B2 بذاري و بعد اون گزينه رو انتخاب كني

B.Mashoufi
21-07-2009, 17:00
با سلام
چگونه میتوان در اکسل 2007 منوی یا نوار ابزار دلخواه با ماکروها نسبت داده شده به آنها را ایجاد نمود؟

seeemesooo
21-07-2009, 18:48
هر 10 پیکسل در اکسل چند میلیمتره
وقتی چند سل رو مرج میکنیم ابعاد پیکسلی اون رو از کجا بفهمیم در 2003
با تشکر

seeemesooo
22-07-2009, 21:30
هر 10 پیکسل در اکسل چند میلیمتره
وقتی چند سل رو مرج میکنیم ابعاد پیکسلی اون رو از کجا بفهمیم در 2003
با تشکر
مثل اینکه کسی نیست جوابم رو بده خودم فهمیدم هر 1000 پیکسل 266 میلیمتره
واسه اونا که میخواهند بدونن
اما جواب سوال چند سل مرج شده وابعاد میلیمتریش رو جز جمع کردن ستون یا سطرها نمی دونم
درضمن از اکسل 97 تا به حال با همون روش که گفتم اعداد رو فارسی کردم که به عنوان جواب اشتباه پست رو پاک کردین با فارسی کردن فونت اعداد در اکسل فارسی نمیشه یا اگر بشه شاید اون فونت رو نخایم:19:

wordist
23-07-2009, 07:02
مثل اینکه کسی نیست جوابم رو بده خودم فهمیدم هر 1000 پیکسل 266 میلیمتره
واسه اونا که میخواهند بدونن
اما جواب سوال چند سل مرج شده وابعاد میلیمتریش رو جز جمع کردن ستون یا سطرها نمی دونم
درضمن از اکسل 97 تا به حال با همون روش که گفتم اعداد رو فارسی کردم که به عنوان جواب اشتباه پست رو پاک کردین با فارسی کردن فونت اعداد در اکسل فارسی نمیشه یا اگر بشه شاید اون فونت رو نخایم:19:
دوست عزيز

اگه موردي رو نميدونيد يا به اشتباه از يه ترفند ديگه بجاي راه حل اصلي استفاده ميكرديد دليل نداره روي اون پافشاري كنيد

روش فارسي كردن فونت همني هست كه من گفتم

در روش شما به عنوان يه ترفند به درد نخور همه اعداد توي ويندوز فارسي ميشه و مسلمه كه اعداد در اكسل هم ميشه

ولي شما اگه فونت فارسي رو انتخاب كني كافيه تا اعداد فارسي بشه

وقتي فونتي فارسي نيست انتظار بي جايي هست كه بخوايم اون اعدادش رو فارسي نشون بده

seeemesooo
23-07-2009, 07:50
دوست عزيز

اگه موردي رو نميدونيد يا به اشتباه از يه ترفند ديگه بجاي راه حل اصلي استفاده ميكرديد دليل نداره روي اون پافشاري كنيد

روش فارسي كردن فونت همني هست كه من گفتم

در روش شما به عنوان يه ترفند به درد نخور همه اعداد توي ويندوز فارسي ميشه و مسلمه كه اعداد در اكسل هم ميشه

وقتي فونتي فارسي نيست انتظار بي جايي(دوراز انتظاربهترنبود؟) :13:هست كه بخوايم اون اعدادش رو فارسي نشون بده

در کاستم digt راکنتکس کردم واعداد را انگلیسی فونت راTahoma کرده و en را fa کردم اعداد فارسی نشد در2007
کجای کارم اشتباه بود؟
اگر ممکن است بجز پیکسل wightو heightکه با پیکسل در زمان تنظیم سطر وستون میآید و واحد آن و اینکه چطور به میلیمتر تبدیل میشود و آیا در چند سل مرج شده میتوان از ان برای درست کردن چیزی متل تیبل در ورد از آن استفاده کردلطفا کمی توضیح دهید
اگر سایت آپلود عکس که کار کنه میشناسید معرفی نمائید تا با ارسال عکس توضیح واضح تری دهم ولطفا کمی مهربانتر باشید من کمک خواستم نه چیزی دیگر
با تشکر

wordist
23-07-2009, 08:38
در کاستم digt راکنتکس کردم واعداد را انگلیسی فونت راTahoma کرده و en را fa کردم اعداد فارسی نشد در2007
کجای کارم اشتباه بود؟
اگر ممکن است بجز پیکسل wightو heightکه با پیکسل در زمان تنظیم سطر وستون میآید و واحد آن و اینکه چطور به میلیمتر تبدیل میشود و آیا در چند سل مرج شده میتوان از ان برای درست کردن چیزی متل تیبل در ورد از آن استفاده کردلطفا کمی توضیح دهید
اگر سایت آپلود عکس که کار کنه میشناسید معرفی نمائید تا با ارسال عکس توضیح واضح تری دهم ولطفا کمی مهربانتر باشید من کمک خواستم نه چیزی دیگر
با تشکر
سلام مجدد به دوست عزيزم

شما نبايد از فونتي مثل تاهوما كه انگليسي هست ولي داراي كاراكترهاي فارسي هم هست و ميتونه در ويندوز فارسي تايپ كنه انتظار پشتياني كامل از زبان فارسي را داشته باشي اون فونت چون فارسي محسوب نميشه اعداد فارسي رو اونطور كه استاندارد استفاده در اكسل هست نداره

شما از فونتهايي مثل زر ، ياقوت و لوتوس ، نازنين و ... استفاده كن و مي بيني كه فارسي مي زنه

و البته همونطور كه من گفتم اون يه ترفند هست برا وقتي كه شما فونت فارسي نداري ولي نياز داري كه فعلا فارسي چاپ بشه

اگه برداشت بدي از لحن كلامم داشتيد بايد بگم كه قصد من اين نبود

و سوالت هم برام كمي نامفهومه واضح تر بگيد

اينم سايت آپلود عكس

موفق باشي عزيز

nedajon
23-07-2009, 13:52

وقتي فونتي فارسي نيست انتظار بي جايي هست كه بخوايم اون اعدادش رو فارسي نشون بده

نوشته شده توسط seeemesooo :
من یادم رفته چه جوری اعداد رو تو اکسل میشه فارسی کرد ؟

البته لازم به ذکره که اگه توی control panel ، گزینه ی context انتخاب باشه و توی اکسل 2003 ، کلیک سمت راست ستون مربوطه رو بزنین ، گزینه ی Format Cells ، تب Allignment ، در قسمت Text Direction ، گزینه ی Right to left رو انتخاب کنین ، تمامی اعداد فارسی می شوند بدون توجه به اینکه قلم مربوطه فارسی باشه یا نباشه . البته توی کامپیوتر من که این طوریه . :11:

hooman_khan
23-07-2009, 14:08
گزينه autocorrect در اکسل را کجا مي تونم پيدا کنم؟
در قسمت tools نيست!

seeemesooo
23-07-2009, 19:14

ali_m00100
23-07-2009, 19:14
با سلام
من با اکسل فاکتور اجناسمو میزنم و بنام خریدار ذخیره میکنم.
میخواستم بدونم میشه جمع فروشامو که در یک سلول مخصوص در هر فاکتور و در هر فایل جداگانه هست جمع بندی کنم؟

مثلا بتونم جمع فروش در ماه مهرمو که تو یک فولدر هست بدست بیارم؟

nedajon
24-07-2009, 01:24
گزينه autocorrect در اکسل را کجا مي تونم پيدا کنم؟
در قسمت tools نيست!

در excel 2003 ، در منوی tools ، گزینه ی Autocorrect option وجود دارد.
همین طور در منوی tools ، گزینه ی optionn ، تب speelng ، نیز گزینه ی AutoCorrect Option وجود داره

nedajon
24-07-2009, 01:35
با سلام
من با اکسل فاکتور اجناسمو میزنم و بنام خریدار ذخیره میکنم.
میخواستم بدونم میشه جمع فروشامو که در یک سلول مخصوص در هر فاکتور و در هر فایل جداگانه هست جمع بندی کنم؟

مثلا بتونم جمع فروش در ماه مهرمو که تو یک فولدر هست بدست بیارم؟

اگه تعداد سلولهایی که در هر فایل قرار داره و قراره با بقیه روزها جمع بشه محدود باشه این کار به راحتی امکان پذیره
یک فایل اکسل خالی(فایل نتیجه) را باز کنید و تمامی فایلهایی را که می خواهید اطلاعات از آنها فراخوانی کند را باز کنید ، در فایل نتیجه ، در سلول مربوطه علامت = را زده و سپس به فایل اول رفته و سلول مورد نظر را انتخاب و سپس دکمه ی + را بزنید و سپس به فایل دوم رفته و دکمه ی + را بزنید و تا آخر ادامه داده و پس از انتخاب آخرین فایل ، به فایل نتیجه برگشته و دکمه = یا enter را بزنید.
برای تک تک سلولهای دیگری که می خواهید عمل جمع انجام شود نیز باید این کار را انجام دهید زیرا در بین چند فایل امکان پر کردن به صورت اتوماتیک همان طور که در یک فایل است وجود ندارد البته برای حل این مشکل می توانید تمامی ستونهای مربوطه را در یک فایل و در sheet های مختلف ذخیره کنید زیرا در بین sheet ها ، عمل پر کردن خودکار برای فرمولی که برای یک سلول نوشته اید وجود دارد .
ضمنا شما حتما باید در منوی tools/option/edit ، تیک گزینه ی ask to update automatic link را بزنید تا پس از اتمام کار ، چنانچه در روزهای آتی ، فایلهای وابسته به فایل نتیجه ، تغییر اطلاعات دادند ، در هنگام باز کردن فایل نتیجه از شما پرسیده شود که آیا update شود اطلاعات یا خیر .
امیدوارم که تونسته باشم به سوال شما جوابی بدهم که کارتون رو راه بندازه

my comi
24-07-2009, 22:23
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم،نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه ،اگه بیربطه لطفا بگین کجا بپرسم
من یه فایل notepadدارم که توش یه سری عدد هستش مثلا به این صورت
1 3 5 7
12 43 565 797
45 345 342 23
343 3523 35 35
33 352 325 35

حالال میخوام ستون 2 و3 را ببرم تو Excel تا برام نمودار بکشه ،اعداد هم خیلی زیاده یعنی نمیتونم تک تک وارد کنم
آیا راهی هست که بتونم این 2 تا ستون رو جداکنم؟؟؟؟؟

wordist
25-07-2009, 09:03

واحد اون عدد رو نميدونم چي هست و در مورد مرج شدن هم بايد بگم چون امكان مرج ستون a تا c وجود نداره و شما چند خانه رو ادغام كرديد جداجدا نشون ميده

wordist
25-07-2009, 09:09
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم،نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه ،اگه بیربطه لطفا بگین کجا بپرسم
1 3 5 7
12 43 565 797
45 345 342 23
343 3523 35 35
33 352 325 35

حالال میخوام ستون 2 و3 را ببرم تو Excel تا برام نمودار بکشه ،اعداد هم خیلی زیاده یعنی نمیتونم تک تک وارد کنم
سلام

در سوالهاي اينگونه و مشابه دقت كنيد كه ورژن آفيس رو ذكر كنيد تا بشه پاسخ دقيق داد

موفق باشي

nedajon
25-07-2009, 12:40
سلام

در سوالهاي اينگونه و مشابه دقت كنيد كه ورژن آفيس رو ذكر كنيد تا بشه پاسخ دقيق داد

موفق باشي

سلام دوستان
1 3 5 7
12 43 565 797
45 345 342 23
343 3523 35 35
33 352 325 35

ببين دوست عزيز ، با اين اعدادي که شما دادين ، من مراحل زير رو طي کردم و فکر مي کنم اون چيزي رو که مي خواهين به دست اومد ، ببينين به دردتون مي خوره : البته لازم به ذکره که آفيس من 2003 هستش
1- کليه اعداد را copy و در ورد ، paste کردم
2- ctrl+a
3- منوي Edit گزينه ي Find ، در تب Replace ، توي قسمت Find what يعني به دنبال چه بگرده ، فقط يک علامت فاصله گذاشتم ، در قسمت Replace with ،اين علامت : * يعني shift+8 گذاشتم بعدش Replace all رو زدم
4- بعدش در حالي که همه ي اعداد انتخاب بود ، به منوي Table ، گزينه ي Convert ، گزينه ي Text to table رو مي زنين
5- در قسمت انتهايي صفحه ي باز شده ، در قسمت orther ، علامت * رو مي زنين ، يعني به کامپيوتر مي گين به ازاي هر * که به عنوان جداکننده ازش استفاده کرديم ، يک ستون جديد ايجاد کنه
فقط قبل از OK کردن يادتون باشه که نگاه کنين که به چند ستون احتياج داره اين اعداد شما ، و اون عدد رو که در اين مثال ، 4 بوده رو در قسمت Number of column وارد کنين چون اگه وارد نکنين احتمالا 5 تا تشخيص مي ده چون بعد از آخرين عدد هم يک فاصله بوده که به ستاره تبديل شده يعني عددي رو که کامپيوتر در هر صورت پيشنهاد مي ده بايد منهاي يک کنين به احتمال زياد
6- بعدش برين کل جدول به وجود اومده رو انتخاب کنين و به منوي Table رفته و گزينه ي Convert و سپس Table to text رو بزنين
7- سپس کل اعداد را کپي کرده و در اکسل ، paste کنين
8- سپس دو تا ستون مورد نظر رو انتخاب و chart wizard رو در اکسل مي زنين تا اونها رو به نمودار تبديل کنه
موفق باشين و البته شاد

mojtaba_tanha
26-07-2009, 10:51
سلام
من یه فایل اکسل داشتم که توش کلی اطلاعاع ذخیره کرده بودم. اشتباهی تقریبا بیشتر اطلاعاتش پاک شده آیا راهی هست که اطلاعات و برگردونم . خیلی مهمه لطفا کمک کنید. ورژن آفیسم 2003

nedajon
26-07-2009, 13:09
سلام
من یه فایل اکسل داشتم که توش کلی اطلاعاع ذخیره کرده بودم. اشتباهی تقریبا بیشتر اطلاعاتش پاک شده آیا راهی هست که اطلاعات و برگردونم . خیلی مهمه لطفا کمک کنید. ورژن آفیسم 2003

سلام دوست عزيز
اگه شما وقتي که فايل اکسلتون باز بوده ، اطلاعاتش رو پاک کرده ايد و پنجره و بستين و ذخيره کردين ، ديگه قابل بازگشت نيست چون اطلاعات درون فايل بوده
البته اگه فايل Template وجود داشته باشه شايد بشه کاري کرد
لازم به ذکره که اگه توي منوي Tools ، گزينه ي option ، تب save ، اگه زمان مورد نظر کم باشه ، احتمال اينکه يک بک آپ گرفته باشه در آدرسي که زير اون نوشته وجود داره ، امتحان کنين بد نيست
اما اگه وقتي که فايل بسته است ، اون رو Delete يا Shift + delete کرده باشين به کمک ، System Restore يا نرم افزارهاي Recovery ، احتمال اينکه بتونين برش گردونين وجود داره .
بالاخره در هر صورت ، سعي در برگرداندن اطلاعات خيلي بهتر از ايجاد دوباره اونهاست
موفق باشين

wordist
27-07-2009, 07:19
سلام دوست عزيز
اگه شما وقتي که فايل اکسلتون باز بوده ، اطلاعاتش رو پاک کرده ايد و پنجره و بستين و ذخيره کردين ، ديگه قابل بازگشت نيست چون اطلاعات درون فايل بوده
البته اگه فايل Template وجود داشته باشه شايد بشه کاري کرد
لازم به ذکره که اگه توي منوي Tools ، گزينه ي option ، تب save ، اگه زمان مورد نظر کم باشه ، احتمال اينکه يک بک آپ گرفته باشه در آدرسي که زير اون نوشته وجود داره ، امتحان کنين بد نيست
اما اگه وقتي که فايل بسته است ، اون رو Delete يا Shift + delete کرده باشين به کمک ، System Restore يا نرم افزارهاي Recovery ، احتمال اينکه بتونين برش گردونين وجود داره .
بالاخره در هر صورت ، سعي در برگرداندن اطلاعات خيلي بهتر از ايجاد دوباره اونهاست
موفق باشين
البته احتمالا منطور دوست خوبم از template ، واژه temp هست

nedajon
27-07-2009, 12:48
من يک صفحه ي اکسل دارم که 284 صفحه داره ، يعني چندين ستون اطلاعاته که اطلاعات هر رديف ، به صورت افقي مي شه 4 صفحه ، اما توي Prin Preview ، اطلاعاتي که مربوط به رديف A هستند مثلا در صفحات 58 ، 129 ، 200 و 271 وجود دارند و اين براي پرينت کردن انسان رو دچار مشکل مي کنه . سوال من اينه که چطور مي تونم پرينت کنم که خودش اين صفحات رو پشت سر هم پرينت کنه و من مجبور نباشم پيداشون نم. اميدوارم که تونسته باشم منظورم رو بگم
مرسي

armin321
27-07-2009, 12:57
سلام

تو اكسل وقتي تو يك سلول يك فرمول مينويسيم ، ميخواهيم فرمول رو تا پايين تكرار كنيم ، ميايم سلول رو انتخاب ميكنيم ، بعد گوشه سلول يك علامت + توليد ميشه ، اون رو ميكشيم پايين و تا جايي كه ميكشيم فرمول ادامه پيدا ميكنه

حالا سوال من:
چيكار ميشه كرد كه وقتي اينكار را ميكنيم بعضي از رديفها انتخاب نشه. مثلا الان مشكل من دقيقا حالتي هست كه فرمول همان هست ولي بايد يكي در ميان فرمول به رديفها تعلق نگيره
اول hide كردم فكر كردم درست شد. ولي وقتي unhide كردم ديدم تمام رديفها اون فرمول رو گرفت و بصورت يكي در ميان كه ميخواستم نشد

كاري ميشه كرد؟

wordist
27-07-2009, 14:18
من يک صفحه ي اکسل دارم که 284 صفحه داره ، يعني چندين ستون اطلاعاته که اطلاعات هر رديف ، به صورت افقي مي شه 4 صفحه ، اما توي Prin Preview ، اطلاعاتي که مربوط به رديف A هستند مثلا در صفحات 58 ، 129 ، 200 و 271 وجود دارند و اين براي پرينت کردن انسان رو دچار مشکل مي کنه . سوال من اينه که چطور مي تونم پرينت کنم که خودش اين صفحات رو پشت سر هم پرينت کنه و من مجبور نباشم پيداشون نم. اميدوارم که تونسته باشم منظورم رو بگم
مرسي
منظور سوال واضح نيست

wordist
27-07-2009, 14:19
سلام

تو اكسل وقتي تو يك سلول يك فرمول مينويسيم ، ميخواهيم فرمول رو تا پايين تكرار كنيم ، ميايم سلول رو انتخاب ميكنيم ، بعد گوشه سلول يك علامت + توليد ميشه ، اون رو ميكشيم پايين و تا جايي كه ميكشيم فرمول ادامه پيدا ميكنه

حالا سوال من:
چيكار ميشه كرد كه وقتي اينكار را ميكنيم بعضي از رديفها انتخاب نشه. مثلا الان مشكل من دقيقا حالتي هست كه فرمول همان هست ولي بايد يكي در ميان فرمول به رديفها تعلق نگيره
اول hide كردم فكر كردم درست شد. ولي وقتي unhide كردم ديدم تمام رديفها اون فرمول رو گرفت و بصورت يكي در ميان كه ميخواستم نشد

كاري ميشه كرد؟
فكر كنم يه نفر ديگه هم اينو پرسيده بود

به نظر من امكان نداره

armin321
27-07-2009, 15:22
دو تا سوال ديگه هم دارم

ما مثلا 1000 رديف داريم. ميخواهيم جمع اين هزار رديف رو يكي در ميان بدست آوريم. آيا روشي هست كه همه رو انتخاب نكنيم؟؟
=A1+A3+A5+....A999

سوال دوم من هم بازم ربط به اين موضوع دارد

چطوري ميشه فقط سلولهاي زوج و يا فقط سلولهاي فرد را انتخاب كرد؟؟

wordist
27-07-2009, 15:45
دو تا سوال ديگه هم دارم

ما مثلا 1000 رديف داريم. ميخواهيم جمع اين هزار رديف رو يكي در ميان بدست آوريم. آيا روشي هست كه همه رو انتخاب نكنيم؟؟
=A1+A3+A5+....A999

سوال دوم من هم بازم ربط به اين موضوع دارد

چطوري ميشه فقط سلولهاي زوج و يا فقط سلولهاي فرد را انتخاب كرد؟؟
براي سوال اول بايد بگم كه يادت نره كه هميشه در اكسل ممكنه فرمولي نباشه كه يه كار رو برات انجام بده ولي با يه ترفند ساده و اضافه كردن يه ستون كمكي ديگه ممكنه خيلي راه ها براي حل يه موضوع پيدا بشه

مثلا در سوال شما ، كافيه در ستونB به ترتيب عدد 1 و 2 ريخته بشه (به اين صورت كه در خانه اول بنويسي 1 و در خانه بعدي 2 و بعد همه رو مثل اون پر كني autofill)

و بعد از فرمول زير استفاده كني و بگي كه جمع خانه‌هايي رو بده كه عدد معادلش در ستون B ، عدد 1 يا 2 هست

فرمول براي عدد 1:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد دوم هم بايد بگم كه بعيده راه حلي داشته باشه

حالا واسه چي ميخواي انتخاب كني !!؟

armin321
27-07-2009, 19:07
براي سوال اول بايد بگم كه يادت نره كه هميشه در اكسل ممكنه فرمولي نباشه كه يه كار رو برات انجام بده ولي با يه ترفند ساده و اضافه كردن يه ستون كمكي ديگه ممكنه خيلي راه ها براي حل يه موضوع پيدا بشه

مثلا در سوال شما ، كافيه در ستونB به ترتيب عدد 1 و 2 ريخته بشه (به اين صورت كه در خانه اول بنويسي 1 و در خانه بعدي 2 و بعد همه رو مثل اون پر كني autofill)

و بعد از فرمول زير استفاده كني و بگي كه جمع خانه‌هايي رو بده كه عدد معادلش در ستون B ، عدد 1 يا 2 هست

فرمول براي عدد 1:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد دوم هم بايد بگم كه بعيده راه حلي داشته باشه

حالا واسه چي ميخواي انتخاب كني !!؟

سپاسگزارم از شما. عالی بود

واقعا تکنیک های جالبی شما بکار میبری.

اما در پاسخ سوال شما
من در دو پست قبلی پرسیده بودم که حالت (+) رو میخوام مثلا یکی در میان بتونم اجرا کنم.

حالا چیزی به ذهنم رسید

این عکس رو ببینید

من شاید 100 ردیف اینطوری دارم. در ردیف سبز از J تا C عدد داریم. B جمع آتهاست
ردیف زیر سبز درصد آنها نسبت به جمع هست(یعنی J تا C رو تقسیم بر B میکنم و ضرب 100
بهترین کاری که به دهنم رسید برای سلول J4 فرمول درصد رو نوشتم و فقط پشت B دالر گذاشتم بعد سلول رو + کردم تا ردیف C کشیدم و بعد کپی کردم به بقیه ردیفهای مشابه
=J3/$B3*100
الان 3 ردیف هست مشکلی نداره.
ولی وقتی 1000 ردیف شد آیا باید بازم سلولهای فرمول رو دونه دونه کپی کنم ؟؟

اگر بشه ردیفها رو یکی در میان یا مثلا زوج و فرد انتخاب کنیم فقط یکبار کپی و پیست میخواد

در ضمن برای رنگی کردن ردیفها هم نیازی نیست یکی در میان ردیفها رو انتخاب کنم بعد سطل رنگ رو بریزم!!!!

wordist
28-07-2009, 09:28

اما در پاسخ سوال شما
من در دو پست قبلی پرسیده بودم که حالت (+) رو میخوام مثلا یکی در میان بتونم اجرا کنم.

حالا چیزی به ذهنم رسید

این عکس رو ببینید

ردیف زیر سبز درصد آنها نسبت به جمع هست(یعنی J تا C رو تقسیم بر B میکنم و ضرب 100
بهترین کاری که به دهنم رسید برای سلول J4 فرمول درصد رو نوشتم و فقط پشت B دالر گذاشتم بعد سلول رو + کردم تا ردیف C کشیدم و بعد کپی کردم به بقیه ردیفهای مشابه

اگر بشه ردیفها رو یکی در میان یا مثلا زوج و فرد انتخاب کنیم فقط یکبار کپی و پیست میخواد
خواهش ميكنم

قابلي نيست

عكس رو يه جاي ديگه آپلود كنيد

nedajon
28-07-2009, 12:56
منظور سوال واضح نيست

ببينين دوست عزيز ، وقتي که توي ورد چيزي رو مي نويسيم ، فقط صفحات عمودي ايجاد مي شه اما توي اکسل مي شه هم صفحات عمودي ايجاد کرد هم صفحات افقي.
خب وقتي که رديف A، اطلاعاتش در صفحه ي افقي اول جا نشه مي ره صفحه دوم بعدش صفحه سوم البته به صورت افقي ، و سپس رديف B و رديف Cهمين طور زير هم تشکيل مي شند و صفحات عمودي رو تشکيل ميدن
حالا مشکل من اينه که اطلاعات مربوط به يک رديف مثلا A رو احتياج دارم در صورتي که توي اکسل ، توي Print preview ، اول صفحات عمودي شماره گذاري مي شه ، بعدش صفحات افقي دوم به صورت عمودي ، و الي آخر
يعني اطلاعات رديف A ممکنه در صفحات 48 ، 129 ، 200 و 250 چاپ مي شه . در حالي که من مي خواهم که اطلاعات مربوط به رديف A ، صفحاتش پشت سر هم چاپ بشه .
مشکل من اينه که چون اطلاعاتم ستوني از اعداد هستش ، وقتي که صفحات اطلاعات يک رديف پراکنده مي شوند نمي تونم کنترلشون کنم و چون نوشته نيست که به راحتي بشه تشخيص داد کدوم صفحه مال کدوم رديفه .
اميدوارم تونسته باشم منظورم رو بفهمونم

wordist
29-07-2009, 07:20

اما در پاسخ سوال شما

حالا چیزی به ذهنم رسید

این عکس رو ببینید

=J3/$B3*100

در ضمن برای رنگی کردن ردیفها هم نیازی نیست یکی در میان ردیفها رو انتخاب کنم بعد سطل رنگ رو بریزم!!!!
نيازي به اين كارا نيست

فقط كافيه كه از B7 تا J8 رو انتخاب كنيد و بعد از اون علامت + استفاده كنيد

كاري كه ميخوايد انجام ميشه

wordist
29-07-2009, 07:24
ببينين دوست عزيز ، وقتي که توي ورد چيزي رو مي نويسيم ، فقط صفحات عمودي ايجاد مي شه اما توي اکسل مي شه هم صفحات عمودي ايجاد کرد هم صفحات افقي.
خب وقتي که رديف A، اطلاعاتش در صفحه ي افقي اول جا نشه مي ره صفحه دوم بعدش صفحه سوم البته به صورت افقي ، و سپس رديف B و رديف Cهمين طور زير هم تشکيل مي شند و صفحات عمودي رو تشکيل ميدن
حالا مشکل من اينه که اطلاعات مربوط به يک رديف مثلا A رو احتياج دارم در صورتي که توي اکسل ، توي Print preview ، اول صفحات عمودي شماره گذاري مي شه ، بعدش صفحات افقي دوم به صورت عمودي ، و الي آخر
يعني اطلاعات رديف A ممکنه در صفحات 48 ، 129 ، 200 و 250 چاپ مي شه . در حالي که من مي خواهم که اطلاعات مربوط به رديف A ، صفحاتش پشت سر هم چاپ بشه .
مشکل من اينه که چون اطلاعاتم ستوني از اعداد هستش ، وقتي که صفحات اطلاعات يک رديف پراکنده مي شوند نمي تونم کنترلشون کنم و چون نوشته نيست که به راحتي بشه تشخيص داد کدوم صفحه مال کدوم رديفه .
اميدوارم تونسته باشم منظورم رو بفهمونم
سلام دوست عزيز

هرچند اينقدر رديف و ستون رو اشتباه بكار بردي كه قاطي كردم

ولي ببين اين مورد مشكلت رو حل ميكنه

رفتن به page setup و سربرگ sheet و قسمت page order و تغيير گزينه مربوطه

nedajon
29-07-2009, 07:56
سلام دوست عزيز

هرچند اينقدر رديف و ستون رو اشتباه بكار بردي كه قاطي كردم

ولي ببين اين مورد مشكلت رو حل ميكنه

رفتن به page setup و سربرگ sheet و قسمت page order و تغيير گزينه مربوطه

شرمنده
درست نشد

wordist
29-07-2009, 07:58
شرمنده
درست نشد
من گفتم منظور سوالت رو هنوز نفهيمدم و با اون رديف و ستون گفتن شما هم قاطي كردم

واضح

با مثال و عكس

nedajon
29-07-2009, 09:06
يک سوال مهم و عجله اي
يک فايل اکسل دارم ، چند تا شيت داره و کلي ستون و رديف و Protect شده و پسورد مي خواهد. من مي خواهم که رديفهاي اضافي رو پاک کنم و مابقي رو ويرايش کنم ، اجازه هيچ کاري به من نمي ده .
وقتي هم که توي يک فايل جديد کپي و paste مي کنم ، فرمتش بهم مي ريزه ، از Format Painter هم نمي ذاره استفاده کنم ، چي کار کنم.

wordist
29-07-2009, 09:08
يک سوال مهم و عجله اي
يک فايل اکسل دارم ، چند تا شيت داره و کلي ستون و رديف و Protect شده و پسورد مي خواهد. من مي خواهم که رديفهاي اضافي رو پاک کنم و مابقي رو ويرايش کنم ، اجازه هيچ کاري به من نمي ده .
وقتي هم که توي يک فايل جديد کپي و paste مي کنم ، فرمتش بهم مي ريزه ، از Format Painter هم نمي ذاره استفاده کنم ، چي کار کنم.
به نظر من تنها راه حل همون كپي كردنه

خوبه حالا اجازه كپي ميده

nedajon
30-07-2009, 23:41
من گفتم منظور سوالت رو هنوز نفهيمدم و با اون رديف و ستون گفتن شما هم قاطي كردم

واضح

با مثال و عكس

اینکه وقتی که اطلاعات یک ردیف ، صد ستون باشه و در چندین صفحه ی افقی جا بگیره ، در حالی که 250 تا ردیف داریم چطور می شه ، موقع پرینت گرفتن مشخص کنیم که بعد از پرینت گرفتن صفحه ی اول ، ادامه ی همون ردیفهایی که در این صفحه قرار دارند رو پرینت بگیره یا شماره گذاری کنه ، نه اینکه مثلا اول تمامی 7 ستون اول که مربوط به ردیف اول می شه پرینت کنه بعد بره ردیف های بعد تا آخرین ردیف ، تموم که شد بیاد دوباره از ستون 8 همون ردیف اول شروع کنه به پرینت گرفتن ، می خواهم که اول تمامی ستونهای ردیفهایی که در صفحه ی اول قرار دارند رو پرینت کنه بعد بره صفحات بعدی .
امیدوارم که ایندفعه دیگه واضح گفته باشم
البته بدون عکس
چون نمی تونم این فایل اکسل رو که کلی ستون و ردیف داره به صورت عکس در بیارم
ضمنا منظور من از ردیف A ، این نبود که چیزی همنام ستون A که در اکسل کاربرد داره بلکه منظورم ردیفی بود که نمی خواستم اسمی براش گذاشته باشم یک اسم مجهول گذاشتم ، وگرنه منظورم از ردیف مسلما ستون نبوده

مرسی
و ممنون از زحمتی که برای این سایت می کشین

ha-na
04-08-2009, 10:28
دوستان سلام خواهشمند است برنامه‌اي كه امكان استفاده از نوار ابزار اكسل 2003 را در محيط اكسل 2007 فراهم مي‌نمايد در سايت قرار دهيد . با تشكر فراروان

wordist
04-08-2009, 10:53
اینکه وقتی که اطلاعات یک ردیف ، صد ستون باشه و در چندین صفحه ی افقی جا بگیره ، در حالی که 250 تا ردیف داریم چطور می شه ، موقع پرینت گرفتن مشخص کنیم که بعد از پرینت گرفتن صفحه ی اول ، ادامه ی همون ردیفهایی که در این صفحه قرار دارند رو پرینت بگیره یا شماره گذاری کنه ، نه اینکه مثلا اول تمامی 7 ستون اول که مربوط به ردیف اول می شه پرینت کنه بعد بره ردیف های بعد تا آخرین ردیف ، تموم که شد بیاد دوباره از ستون 8 همون ردیف اول شروع کنه به پرینت گرفتن ، می خواهم که اول تمامی ستونهای ردیفهایی که در صفحه ی اول قرار دارند رو پرینت کنه بعد بره صفحات بعدی .
امیدوارم که ایندفعه دیگه واضح گفته باشم
البته بدون عکس
چون نمی تونم این فایل اکسل رو که کلی ستون و ردیف داره به صورت عکس در بیارم
ضمنا منظور من از ردیف A ، این نبود که چیزی همنام ستون A که در اکسل کاربرد داره بلکه منظورم ردیفی بود که نمی خواستم اسمی براش گذاشته باشم یک اسم مجهول گذاشتم ، وگرنه منظورم از ردیف مسلما ستون نبوده

مرسی
و ممنون از زحمتی که برای این سایت می کشین
سلام

من بعيد ميدونم راه حلي براي اين موضوع باشه

مگه اينكه جهت صفحه را از عمودي به افقي تغيير بدي (landscape)

و در scale عدد كمتر از 100 بزنيد كه در پرينت كوچكتر نمايش داده بشه و همه اطلاعات در يه صفحه بيفته

wordist
04-08-2009, 10:55
دوستان سلام خواهشمند است برنامه‌اي كه امكان استفاده از نوار ابزار اكسل 2003 را در محيط اكسل 2007 فراهم مي‌نمايد در سايت قرار دهيد . با تشكر فراروان
سلام

براي اين مورد ميتونيد به اين تاپيك مراجعه كنيد

منوهاي كلاسيك براي آفيس ۲۰۰۷ (Office Classic Menu For 2007) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تدبیر خاک
04-08-2009, 18:05
با سلام از وقتی که آفیس 2007 نصب کرده ام نمی توانم در قسمت chart title اکسلم فارسی تایپ کنم ضمنا این مشکل را با text box هم دارم (ولی text box وردم فارسی تایپ میکند ) لطفا مرا راهنمایی کنید .

فاطمه وطن دوست
05-08-2009, 12:27
سلام
تنظیم کنید فقط دو کاربر بتوانند از محیط اکسل استفاده نمایند؟

Omran_MB
05-08-2009, 13:06
با سلام و خسته نباشي
يه سوال راجبه برنامه Excel دارم.
ااگه ما چند تا سنتون اطلاعات توي يه sheet داشته باشيم و بخوايم با درج يه سلول مشابه در شيت جديد تمام محتويات ستون مشابه در شيت قبلي نمايش داده بشه بايد چيکار کرد.
با تشکر

13623423
05-08-2009, 18:48
سلام دوستان .من يه سوال درباره اكسل دارم.اگه 2 ستون عدد داشته باشيم و بخواهيم داده ها از راست به چپ نزولي يا از چپ به راست صعودي مرتب شوند چه بايد بكنيم؟يعني با توجه به 2 ستون داده ها 2 تا دو تا مرتب شوند نه از بالا به پايين .

ميخوام دو تا دوتا مرتب شن به ترتيب كوچك بزرگي؟از قسمت sort ،option,right to left رفتم ولي فقط در صورتي اين كار را ميكنه كه 2 تا دو تا انتخاب كنيم اعداد رو.كل دو ستون را مرتب نميكنه.راهي هست؟اين erroro ميده:
This error only appears if you attempted to sort a range of previously merged cells, but not all cells in the sort range were merged or are not of the same size.
To avoid this behavior, unmerge all the merged cells in the range, or merge all the cells in the range to be the same as the largest merged cell grouping.

mohammad pro
12-08-2009, 14:08
با سلام؛همان طور كه مي دانيد IF يكي از توابع در اكسل هست.من مي خواهم بنويسم كه اگر در G6 نوشته شود 101 ان گاه در سلول F5 نوشته شود حسابهاي دريافتني.و 101 يكي از كدهاي حساب هست و فرض كنيد كه 16 حساب وجود داره كه من مي خواهم هي بگم اگر فلان سلول برابر ان كد باشد در سلول ديگر كه نام حساب است نوشته شود ان نام حساب.هم طريقه نوشتن و هم اينكه قبلا اين كار را مي كردم و فقط تا 8 مورد را جواب مي داد و بعد يك كاري مي كردم كه 8 تاي ديگر هم بتوانم بنويسم لطفا اين را هم بگيد كه چه طور مي تونم از 8 تا بيشتر بنويسم.

wordist
12-08-2009, 15:11
سلام
تنظیم کنید فقط دو کاربر بتوانند از محیط اکسل استفاده نمایند؟

به نظر من تنظيم اين مورد بايد از داخل ويندوز انجام بشه و نه از اكسل

اگه من راهي از اكسل براي اين مورد پيدا كردم ارائه ميكنم

ولي بعيد ميدونم براي كليت اكسل بشه چنين كاري كرد

ولي اين امكان حتما وجود داره كه بشه يك فايل رو چنين كاري باهاش كرد

wordist
12-08-2009, 15:12
با سلام و خسته نباشي
يه سوال راجبه برنامه Excel دارم.
ااگه ما چند تا سنتون اطلاعات توي يه sheet داشته باشيم و بخوايم با درج يه سلول مشابه در شيت جديد تمام محتويات ستون مشابه در شيت قبلي نمايش داده بشه بايد چيکار کرد.
با تشکر

wordist
12-08-2009, 15:15
سلام دوستان .من يه سوال درباره اكسل دارم.اگه 2 ستون عدد داشته باشيم و بخواهيم داده ها از راست به چپ نزولي يا از چپ به راست صعودي مرتب شوند چه بايد بكنيم؟يعني با توجه به 2 ستون داده ها 2 تا دو تا مرتب شوند نه از بالا به پايين .

ميخوام دو تا دوتا مرتب شن به ترتيب كوچك بزرگي؟از قسمت sort ،option,right to left رفتم ولي فقط در صورتي اين كار را ميكنه كه 2 تا دو تا انتخاب كنيم اعداد رو.كل دو ستون را مرتب نميكنه.راهي هست؟اين erroro ميده:
This error only appears if you attempted to sort a range of previously merged cells, but not all cells in the sort range were merged or are not of the same size.
To avoid this behavior, unmerge all the merged cells in the range, or merge all the cells in the range to be the same as the largest merged cell grouping.
چون قراره كه رديفي سورت انجام بشه بايد جدا جدا انتخاب كرد و انجام داد و با همون حالت راست به چپ

wordist
12-08-2009, 15:16
با سلام؛همان طور كه مي دانيد IF يكي از توابع در اكسل هست.من مي خواهم بنويسم كه اگر در G6 نوشته شود 101 ان گاه در سلول F5 نوشته شود حسابهاي دريافتني.و 101 يكي از كدهاي حساب هست و فرض كنيد كه 16 حساب وجود داره كه من مي خواهم هي بگم اگر فلان سلول برابر ان كد باشد در سلول ديگر كه نام حساب است نوشته شود ان نام حساب.هم طريقه نوشتن و هم اينكه قبلا اين كار را مي كردم و فقط تا 8 مورد را جواب مي داد و بعد يك كاري مي كردم كه 8 تاي ديگر هم بتوانم بنويسم لطفا اين را هم بگيد كه چه طور مي تونم از 8 تا بيشتر بنويسم.
سوالت نامفهوم هست

بايد بتوني با عكس و مثال واضح تر توضيح بدي تا جواب داده بشه

pakbakhteh
15-08-2009, 11:51
با سلام
سئوالم در مورد نحوه درصد گیری یا همون فرمول درصدگیری در اکسل هستش ( خیلی ابتدائیه نه !)
در توابع اکسل کدام تابع کار درصد گیری را انجام میده ؟

wordist
17-08-2009, 07:15
با سلام
سئوالم در مورد نحوه درصد گیری یا همون فرمول درصدگیری در اکسل هستش ( خیلی ابتدائیه نه !)
در توابع اکسل کدام تابع کار درصد گیری را انجام میده ؟
سلام

نيازي به فرمول خاصي نيست

شما يه خونه رو به يه خونه ديگه تقسيم كنيد و بعد از علامت % در نوار ابزار استفاده كنيد تا به درصد تبديل بشه

hamed.zizo
18-08-2009, 11:01
آقا این عددای فارسی نوشتن رو میشه بگین، مطمئنم گفتین قبلا اما 165 صفحرو من چطوری بگردم؟ دمتون گرم

nedajon
18-08-2009, 16:32
آقا این عددای فارسی نوشتن رو میشه بگین، مطمئنم گفتین قبلا اما 165 صفحرو من چطوری بگردم؟ دمتون گرم

سلام دوست عزیز
اولا ورودتون رو به انجمن تبریک می گم ، دوما ، خانم نه آقا
سوما : در اکسل 2003 ، اول اینکه باید قلمتون فارسی باشه مثل b-lotus یل b-koodak ، دوما اینکه کلیک سمت راست ستون مربوطه رو می زنین ، توی Format cells ، تب Allignment ، در انتهای صفحه ، text direction رو به Right to left تغییر بدین
موفق باشین

pakbakhteh
22-08-2009, 11:49
سلام

نيازي به فرمول خاصي نيست

شما يه خونه رو به يه خونه ديگه تقسيم كنيد و بعد از علامت % در نوار ابزار استفاده كنيد تا به درصد تبديل بشه
ممکنه خواهش کنم یه نمونه مثال بزنید و بعد فرمولی که در نوار فرمول مینویسید اینجا قرار بدید؟

danial_crazy
22-08-2009, 17:37
سلام. بنده به دنبال چند قالب زیبا در excel می گردم . چون در محل کار مجبور به present هستم با توجه به حساسیت مدیران به زیبایی به دنبال چند قالب professional هستم.

با تشکر

shahbazi62
27-08-2009, 16:42
سلام
نميدونم سوالم تكراري هست يا نه ، اگه كمكم كنيد ممنون ميشم
ميخواستم بدونم چطور ميشه ريشه هاي معادله درجه 3 زير رو با دادن ضرايب در اكسل پيدا كرد؟
aX^3+bX^2+cX+d=0
تمام محاسبات بعدي ام به اين X ربط داره ، لطفا راهنمايي كنيد خيلي مهمه
با تشكر از همه دوستان

wordist
30-08-2009, 12:59
ممکنه خواهش کنم یه نمونه مثال بزنید و بعد فرمولی که در نوار فرمول مینویسید اینجا قرار بدید؟
مثلا :

=A1/B1*100

ميشه درصد خانه A1 به B1

wordist
30-08-2009, 12:59
سلام. بنده به دنبال چند قالب زیبا در excel می گردم . چون در محل کار مجبور به present هستم با توجه به حساسیت مدیران به زیبایی به دنبال چند قالب professional هستم.

با تشکر
مگه اكسل قالب هم داره !!!!؟

معمولا پاورپوينت هست كه قالب داره

Hossein Adeli
02-09-2009, 20:50
سلام دوستان
من یک فایل اکسل دارم اما خراب شده و باز نمیشه چطوری میتونم دوباره ازش استفاده کنم؟
اینم فایل:

50 کیلو بایت است راجب تراز و درصد های دانشگاهی است. اگه کسی بتونه درستش کنه ... ممنون میشم!

wordist
03-09-2009, 09:48
سلام دوستان
من یک فایل اکسل دارم اما خراب شده و باز نمیشه چطوری میتونم دوباره ازش استفاده کنم؟
اینم فایل:

50 کیلو بایت است راجب تراز و درصد های دانشگاهی است. اگه کسی بتونه درستش کنه ... ممنون میشم!
پسوند فايل قابل شناسايي براي اكسل نيست و فايل خراب شده محسوب ميشه

persianphonix
04-09-2009, 19:58
سلام دوستان
سوال من شاید خیلی پیش پا افتاده باشه لطفا راهنمایی کنید
من وقتی که یه شیت رو رنگبندی میکنم کادرهای دور سلولها از بین میره چطور میتونم رنگبندی بکنم بدون اینکه حالت مشبک اون شیت از بین نره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

babak_beiknejat
08-09-2009, 00:08
سلام
من تو اکسل 2007 نمیتونم اعداد رو به فارسی تایپ کنم این درحالیست که تایپ حروف فارسی به راحتی انجام میشه
ممنونم میشم اگه کمکم کنید

wordist
08-09-2009, 07:56
سلام دوستان
سوال من شاید خیلی پیش پا افتاده باشه لطفا راهنمایی کنید
من وقتی که یه شیت رو رنگبندی میکنم کادرهای دور سلولها از بین میره چطور میتونم رنگبندی بکنم بدون اینکه حالت مشبک اون شیت از بین نره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
معمولا هنگام رنگ بندي اين عمل اتفاق ميفته بدليل اينكه اونا خطهاي فرضي هستن و نه واقعي و در پرينت هم نمايش داده نميشن

مگه اينكه بجاي اونا خط واقعي بذاري

wordist
08-09-2009, 07:57
سلام
من تو اکسل 2007 نمیتونم اعداد رو به فارسی تایپ کنم این درحالیست که تایپ حروف فارسی به راحتی انجام میشه
ممنونم میشم اگه کمکم کنید
شما از چه فونتهايي براي تايپ فارسي استفاده ميكنيد؟

babak_beiknejat
08-09-2009, 10:20
شما از چه فونتهايي براي تايپ فارسي استفاده ميكنيد؟

درست شد!!
ممنون دوست عزیز باسوالت جوابمو دادی
بنده اول با فونت Arial کار میکردم اما با اشاره ای که کردید فونتم رو به Zar تغییر دادم که مشکلم حل شد
باز هم متشکرم

babak_beiknejat
08-09-2009, 13:55
سلام
در یک ستون از اکسل تعدادی عدد بصورت عمودی قرار گرفته
در بازه های زمانی مختلف از پایین این ستون اعداد جدید تزریق میشه
چطور میتونم همواره آخرین عدد واقع در سلول این ستون رو در یه سلول جداگانه نمایش بدم
متشکرم

ila
08-09-2009, 20:25
اگه توی یه سری خونه بخوای معدل یه سری دروس که ضریب ( واحد ) هم داشته رو بگیری چه جوری میشه؟ با تابع
بعد آیا راهی هست که تعداد واحد دروس افتاده رو بگه....؟
ممنون

ugi1
08-09-2009, 20:55
سلام
من یه سوالی در مورد شرط دارم. مثلا میخوام مقدار یک خانه بستگی به دامنه 5 قسمتی یک خانه دیگر باشه.
یعنی اگر خانه A1 مقدارش کوچکتر از 100 باشه به خانه B1 مقدار 1 بده. اگه خانه اولی بین 100 و 150 باشه به خانه دوم مقدار 2 بده و الی آخر. با if فقط یک شرط میتونم داشته باشم. لطفا منو راهنمایی بفرمایید.

wordist
09-09-2009, 09:00
سلام
در یک ستون از اکسل تعدادی عدد بصورت عمودی قرار گرفته
در بازه های زمانی مختلف از پایین این ستون اعداد جدید تزریق میشه
چطور میتونم همواره آخرین عدد واقع در سلول این ستون رو در یه سلول جداگانه نمایش بدم
متشکرم
من كه چنين فرمولي براي اينكار تا حالا نديدم و سراف ندارم

بعيد نيست با استفاده از VBA بشه

اگه تونستم كاري كنم همين جا پاسخش رو ميذارم

ElmO
09-09-2009, 10:08
سلام دوستان

خسته نباشید

یه سوال در مورد نمودار داشتم ..
نخندیدا : دی .. بنده مبتدی ام .. یه مقداری ور رفتم باهاش ، نشد که نشد ..

راستش همونطور که توی عکس زیر میبینید ، ما یه نمودار داریم که قصدم اینه که از صفر شروع بشه !
همونطور که میبینید الان از 2 ( هفته 2 ) شروع شده ..
و اینکه 1 هم دقیقا کنار 0 هست ..
میخوام بدونم اینو هم بدونم که چجوری اون 1 رو یه واحد بیارم سمت راست ..

این دو مورد رو اگه هرچه زودتر بهم لطف کنید ممنون میشم :11:

ممنون

یا حق

:40:

wordist
09-09-2009, 11:44
اگه توی یه سری خونه بخوای معدل یه سری دروس که ضریب ( واحد ) هم داشته رو بگیری چه جوری میشه؟ با تابع
بعد آیا راهی هست که تعداد واحد دروس افتاده رو بگه....؟
ممنون
بله ميشه

كافيه در يه ستون شماره واحد رو نگه داريد و در يه ستون ديگه حاصل ضرب تعداد واحد رو در نمره بدست بياريد و حاصل جمع اونا رو به جمع تعداد واحدها محاسبه كنيد

wordist
09-09-2009, 11:46
سلام
من یه سوالی در مورد شرط دارم. مثلا میخوام مقدار یک خانه بستگی به دامنه 5 قسمتی یک خانه دیگر باشه.
یعنی اگر خانه A1 مقدارش کوچکتر از 100 باشه به خانه B1 مقدار 1 بده. اگه خانه اولی بین 100 و 150 باشه به خانه دوم مقدار 2 بده و الی آخر. با if فقط یک شرط میتونم داشته باشم. لطفا منو راهنمایی بفرمایید.
سلام

شما براي هر خانه بايد فرمول جداگاته و شرط جدا رو بذاريد

نميشه با يه فرمول گفت اگه فلان خانه فلان بود در يه خانه ديگه يك بذار و اگه نبود در يه خانه ديگه 2 بذار و ....

wordist
09-09-2009, 11:50
سلام دوستان

خسته نباشید

یه سوال در مورد نمودار داشتم ..
نخندیدا : دی .. بنده مبتدی ام .. یه مقداری ور رفتم باهاش ، نشد که نشد ..

راستش همونطور که توی عکس زیر میبینید ، ما یه نمودار داریم که قصدم اینه که از صفر شروع بشه !
همونطور که میبینید الان از 2 ( هفته 2 ) شروع شده ..
و اینکه 1 هم دقیقا کنار 0 هست ..
میخوام بدونم اینو هم بدونم که چجوری اون 1 رو یه واحد بیارم سمت راست ..

این دو مورد رو اگه هرچه زودتر بهم لطف کنید ممنون میشم :11:

ممنون

یا حق

سلام

شما كجا رو انتخاب كردي براي نمودار و بعد اونو وارد كردي ؟؟؟

ila
09-09-2009, 21:05
بله ميشه

كافيه در يه ستون شماره واحد رو نگه داريد و در يه ستون ديگه حاصل ضرب تعداد واحد رو در نمره بدست بياريد و حاصل جمع اونا رو به جمع تعداد واحدها محاسبه كنيد

قسمت دوم سوالم چی؟

wordist
10-09-2009, 09:30
قسمت دوم سوالم چی؟
براي اون مورد هم با يه sumif ساده ميشه اون كارو كرد

مثلا واحد در ستون B و نمرات در ستون C هستن

bbkagp
10-09-2009, 09:52
سلام...

چطور مي تونم تو excel يه همچين جدولي بسازم...؟

اگه رو عكس دقت كنيد، ستون هاي دوم به بعد از وسط رديف ستون اول شروع مي شن...

مرسي:40:

wordist
10-09-2009, 10:52
سلام...

چطور مي تونم تو excel يه همچين جدولي بسازم...؟

اگه رو عكس دقت كنيد، ستون هاي دوم به بعد از وسط رديف ستون اول شروع مي شن...

مرسي:40:
تا حالا چنين چيزي رو نديدم

ايني كه گذاشتي عكسه يا فايلش دم دست هست ؟

اگه بود بفرست

bbkagp
10-09-2009, 11:00
تا حالا چنين چيزي رو نديدم

ايني كه گذاشتي عكسه يا فايلش دم دست هست ؟

اگه بود بفرست
عكسه... اينو يكي ازم خواسته... منم منظورش فتوشاپي كردم، كه مصور بشه چي مي خوام...

مرسي...:40:

wordist
10-09-2009, 11:01
عكسه... اينو يكي ازم خواسته... منم منظورش فتوشاپي كردم، كه مصور بشه چي مي خوام...

مرسي...:40:
چنين چيزي در اكسل امكان نداره

فاطمه وطن دوست
11-09-2009, 10:27
کاربرد تابع subtotal چیه ؟

میشه با یه مثال برام توضیح بدید ؟

ila
11-09-2009, 22:21
منظور از سری داده توی اکسل واسه نمودار یعنی چی؟

babak_beiknejat
12-09-2009, 11:54
سلام
اخیرا بنده یه افزونه پیدا کردم که از بهترین امکاناتش :
1.استفاده از تاریخ شمسی
2.تبدیل تاریخ میلادی به شمسی
3. اختلاف روز بین دو تاریخ شمسی
4.تبدیل عدد به حروف
.
.
.

لازم به ذکر هستش که روش نصب اون بسیار راحته و تمامی توضیحات در یه فایل PDF گنجانده شده است.
این محصول رایگان برای شرکت فرساران میباشد
دانلود کنید:

babak_beiknejat
13-09-2009, 00:19
با تابع Subtotal هیچ کس کار نکرده؟

این تابع در مواردی استفاده میشه که شما بخواهید روی یه ستون مورد نظر یه سری محاسبات معمولی مثل تعیین MAX,MIN,SUM,... رو انجام بدید .
روش کار بدین صورت هستش که هر کدوم از توابع مذکور یه کد دارند که باید به شکل زیر استفاده بشند

subtotal(1,A3:A13 ).a

تو مثال بالا معدل رنج انتخاب شده رو واستون میگیره

تو عکسی که فرستادم کدهای متناظر با توابع قرار داده شده اند

wordist
13-09-2009, 09:29
منظور از سری داده توی اکسل واسه نمودار یعنی چی؟
هر نموداري در اكسل بر مبناي يك سري داده رسكم يمشه كه به اون Data Series يا همون سري داده ميگن

ElmO
13-09-2009, 13:27
سلام

شما كجا رو انتخاب كردي براي نمودار و بعد اونو وارد كردي ؟؟؟

سلام .. ببخشید دیر جواب میدم .. :20:

والا این یه فرمت گزارش از پیش آماده بود .. !
من فقط هر هفته اعداد رو توش وارد میکنم و نمودار جلو میره ..

میشه یه توضیح کوچولو . یا یه لینک راهنمایی برای تهیه نمودار اگه موجود هست توی فروم ، بهم بدین ؟ :40:
ممنون میشم ..

که خودم از اول طراحیش کنم ..

ممنون

یا حق

ya_hossayn
13-09-2009, 14:56
سلام
ببخشید اگه سوال تکراری می پرسم :
چطور می شه ستون ها رو بجای اینکه از چپ شروع بشه کاری کرد که راست شروع بشه. یعنی مثلا a از راست شروع بشه.
ممنون پیشاپیش

babak_beiknejat
13-09-2009, 15:12
سلام
ببخشید اگه سوال تکراری می پرسم :
چطور می شه ستون ها رو بجای اینکه از چپ شروع بشه کاری کرد که راست شروع بشه. یعنی مثلا a از راست شروع بشه.
ممنون پیشاپیش

اگه تو اکسل 2007 کار میکنی کافیه بری تو بخش Page layout از اونجا دکمه Sheet right-to-left رو انتخاب کنی.

ya_hossayn
13-09-2009, 15:16
اگه تو اکسل 2007 کار میکنی کافیه بری تو بخش Page layout از اونجا دکمه Sheet right-to-left رو انتخاب کنی.

اکسل 2003 چی؟

mohamadreza_n96
14-09-2009, 17:53
سلام
دوستان من میخام از عدد 1000 تا 1000000 رو تو یه ستون اکسل درج کنم اما بلد نیستم . دونه دونه هم که نمیشه این کارو انجام داد . اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم چون شدیدا کارم لنگه.
با تشکر

nedajon
14-09-2009, 18:57
اکسل 2003 چی؟

توی 2003 ، توی منوی tools/option/international تیکهای View current sheet right to left و right to left رو بزنین درست می شه

babak_beiknejat
14-09-2009, 23:12
سلام
دوستان من میخام از عدد 1000 تا 1000000 رو تو یه ستون اکسل درج کنم اما بلد نیستم . دونه دونه هم که نمیشه این کارو انجام داد . اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم چون شدیدا کارم لنگه.
با تشکر

visual basic editor رو باز میکنی و کد زیر رو وارد میکنی

Private Sub Worksheet_Activate()
For i = 1000 To 1000000
Cells(i - 999, 1).Value = i
Next i
End Sub

یه فایل نمونه فرستادم
اول اینکه وقتی این فایل رو باز میکنی یادت باشکه از طریق Option ماکرو فایل رو فعال کنی

wordist
15-09-2009, 08:24
سلام .. ببخشید دیر جواب میدم .. :20:

والا این یه فرمت گزارش از پیش آماده بود .. !
من فقط هر هفته اعداد رو توش وارد میکنم و نمودار جلو میره ..

میشه یه توضیح کوچولو . یا یه لینک راهنمایی برای تهیه نمودار اگه موجود هست توی فروم ، بهم بدین ؟ :40:
ممنون میشم ..

که خودم از اول طراحیش کنم ..

ممنون

یا حق

شما ابتدا اعداد نمودار رو وارد كن و بعد از اينكه اونا رو انتخاب كردي از سربرگ insert و از قسمت chart هر كدوم را خواستي انتخاب كن تا نمودار وارد بشه

wordist
15-09-2009, 08:28
سلام
با تشکر

visual basic editor رو باز میکنی و کد زیر رو وارد میکنی

Private Sub Worksheet_Activate()
For i = 1000 To 1000000
Cells(i - 999, 1).Value = i
Next i
End Sub

یه فایل نمونه فرستادم
اول اینکه وقتی این فایل رو باز میکنی یادت باشکه از طریق Option ماکرو فایل رو فعال کنی

برا كار به اين سادگي نيازي به استفاده از VBA نيست

با اين گونه پاسخها كاربرا بيشتر سر در گم ميشن تا راهنمايي

+++++

شما ميتونيد براي اين كار به راحتي در خانه مورد نظر بنويسيد 1000 و مربع كوچيك گوشه پاييني آن خانه رو به سمت پايين بكشيد

اون موقع تا هرجايي كه اين كارو ادامه بديد اعداد به ترتيب درج ميشن

babak_beiknejat
15-09-2009, 13:14
برا كار به اين سادگي نيازي به استفاده از VBA نيست

با اين گونه پاسخها كاربرا بيشتر سر در گم ميشن تا راهنمايي

+++++

شما ميتونيد براي اين كار به راحتي در خانه مورد نظر بنويسيد 1000 و مربع كوچيك گوشه پاييني آن خانه رو به سمت پايين بكشيد

اون موقع تا هرجايي كه اين كارو ادامه بديد اعداد به ترتيب درج ميشن

مطلب شما در صورتی که اختلاف دو عدد انتهایی و ابتدایی ناچیز باشه متینه ، اما اگه یه نگاهی به عدد انتهایی این دوستمون بندازید (1000000) با با راهنمایی شما زیر دکمه چپ موسش علف سبز میشه!!!!
بنده برای اینکه دوستمون سردرگم نشه فایل آماده رو هم واسش قرار دادم تا مشکلی پیش نیاد

shahbazi62
15-09-2009, 13:55
سلام
نميدونم سوالم تكراري هست يا نه ، اگه كمكم كنيد ممنون ميشم
ميخواستم بدونم چطور ميشه ريشه هاي معادله درجه 3 زير رو با دادن ضرايب در اكسل پيدا كرد؟
aX^3+bX^2+cX+d=0
تمام محاسبات بعدي ام به اين X ربط داره ، لطفا راهنمايي كنيد خيلي مهمه
با تشكر از همه دوستان

يعني راهي نداره؟

wordist
15-09-2009, 14:39
مطلب شما در صورتی که اختلاف دو عدد انتهایی و ابتدایی ناچیز باشه متینه ، اما اگه یه نگاهی به عدد انتهایی این دوستمون بندازید (1000000) با با راهنمایی شما زیر دکمه چپ موسش علف سبز میشه!!!!
بنده برای اینکه دوستمون سردرگم نشه فایل آماده رو هم واسش قرار دادم تا مشکلی پیش نیاد
البته دليلت درسته در اين مورد

ولي بايد گفت كه اينكار خيلي هم طول نميكشه

همچنين شما بايد سطح اطلاعات شخص رو هم بدوني كه تازه طرف سر در گم نشه

++++++++

و مورد آخر اينكه بصورت پيش فرض در اكسل اصلا اون تعداد سطر وجود نداره كه بخواد اعداد متناظرش ايجاد بشه

ranjbarm
17-09-2009, 08:07
باسلام و صبح بخير
آيا امكان دارد كه آموزش نرم افزار اكسل بصورت كامل بدون پي دي اف كه بصورت ورد باشد برايم ارسال كنيد باتشكر رنجبر

ranjbarm
17-09-2009, 08:11
باسلام وصبح بخير
آيا امكان دارد آموزش اكسل بصورت كامل برايم ايميل فرمائيد.
ايميل: ranjbara@sums.ac.ir
باتشكر
رنجبر

MITAJOON
21-09-2009, 01:30
سلام دوستان:
من یه فایل اکسل درست کردم و حالا نیاز دارم روی کاربرگم یه combobox بذارم!
میخوام وقتی مقدار یک سلول مشخص فرضا ً A1، مثلا ً وقتی برابر 1 است تو لیست combobox مقادیر a و b ظاهر بشه و من بتونم یکی از مقادیر A یا B رو انتخاب کنم!!و وقتی تو سلول A1 برابر 2 است مقادیر C و D و E نمایش داده بشه و من بتونم یکی از این سه مقدار رو انتخاب کنم و بهمین ترتیب....
دوستان نمیخوام تو اکسلم فرم بسازم!فقط میخوام COMBOBOX رو روس صفحه بذارم!
دستوری که باید بنویسم چیه؟میشه کمکم کنید!من VB بلد نیستم!همین فایل رو هم کلی طول کشید تا ساختم!تا حالا فقط از توابع خود اکسل استفاده کردم ولی الان لازم شده ماکرو نویسی کنم کخه من بلد نیستم!میشه برای مثال بالا دستورشو بهم بگید.
خیلی فوریه!
ممنونم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

abtintaravideh
21-09-2009, 19:41
سلام
با تشکر

قبل از شروع در یکی از خانه عدد 1000 را می نویسیم و درحالیکه این خانه انتخاب است :

:40: برای اینکار در اکسل 2007 از Editing گزینه fill و سپس Series

:40: در اکسل 2003 از منوی Edit گزینه Fill series را می زنیم.

سپس :
Columns
Step value:1
Stop Value: 1000000

اگر لازم باشد می توانید با انتخاب گزینه Growth سری حسابی نیز در اکسل درج کنید.

abtintaravideh
21-09-2009, 19:56
سلام

خیلی ساده اس:

IF(A1<100, 1,IF(AND(A1>100,A1<150),2,0)

mrmmnb
25-09-2009, 16:48
دوستان توی سون فونتی که جدول رو نشون میده مشکل داره خیلی بد نشون میده در صورتی که فونت رو درست کردم و اونی که میخوام گزاشتم ولی اونو نشون نمیده بلکه فقط وقتی رو خونه کلیکی میکنم نوارد بالا نوشته داخل خونه رو با اون فونت مشخص شده نشون میده
کسی میدونه مشکل از چیه؟فکر کنم تو ورد هم همینجوری باشه

راستی افیس 2007 هم نصب کردم

wordist
28-09-2009, 08:03
دوستان توی سون فونتی که جدول رو نشون میده مشکل داره خیلی بد نشون میده در صورتی که فونت رو درست کردم و اونی که میخوام گزاشتم ولی اونو نشون نمیده بلکه فقط وقتی رو خونه کلیکی میکنم نوارد بالا نوشته داخل خونه رو با اون فونت مشخص شده نشون میده
کسی میدونه مشکل از چیه؟فکر کنم تو ورد هم همینجوری باشه

راستی افیس 2007 هم نصب کردم
سوالتون نامفهومه

يه بار ديگه دقيق تر و بااستفاده از عكس مطلب مطرح كنيد

MITAJOON
28-09-2009, 13:25
سلام دوستان:
میخوام وقتی مقدار یک سلول مشخص فرضا ً A1، مثلا ً وقتی برابر 1 است تو لیست combobox مقادیر a و b ظاهر بشه و من بتونم یکی از مقادیر A یا B رو انتخاب کنم!!و وقتی تو سلول A1 برابر 2 است تو لیست Comboboxمقادیر C و D و E نمایش داده بشه و من بتونم یکی از این سه مقدار رو انتخاب کنم و بهمین ترتیب....
دوستان نمیخوام تو اکسلم فرم بسازم!فقط میخوام COMBOBOX رو روی صفحه بذارم!
دستوری که باید بنویسم چیه؟میشه کمکم کنید!من VB بلد نیستم!همین فایل رو هم کلی طول کشید تا ساختم!تا حالا فقط از توابع خود اکسل استفاده کردم ولی الان لازم شده ماکرو نویسی کنم که من بلد نیستم!میشه برای مثال بالا دستورشو بهم بگید.
خیلی فوریه!

دوستان تمام پروژه دانشگاه من به همین مثال بنده!!!
میشه کمکم کنید!و اگه امکان نوشتن یه همچین دستوری هم نیست لااقل اونو بگید تا یه فکر دیگه ای بکنم!

wordist
28-09-2009, 15:43
دوستان تمام پروژه دانشگاه من به همین مثال بنده!!!
میشه کمکم کنید!و اگه امکان نوشتن یه همچین دستوری هم نیست لااقل اونو بگید تا یه فکر دیگه ای بکنم!
سلام دوست عزيز

راه حل سوال شما كمي حرفه‌اي هست و در عين حال ساده

فقط دقت ميخواد

من چند تا پيش فرض ميذارم

خانه‌هاي A1 تا A3 به ترتيب داراي مقادري روبرو هستند a,b,c
خانه‌هاي A5 تا A4 به ترتيب داراي مقادري روبرو هستند d,e
....

حالا ميخواهيم اگر خانه B1 عدد 1 باشه C1 بشه a,b,c و اگه نه بشه d,e

- در خانه C1 كليك كن
- از منوي Data گزينه validation رو بزن
- از كادر بازشده و در قسمت Allow گزينه List رو انتخاب كن
- در باكس Source فرمول زير رو قرار بده

Ok و تمام

موفق باشيد

MITAJOON
30-09-2009, 02:14
سلام دوست عزيز

راه حل سوال شما كمي حرفه‌اي هست و در عين حال ساده

فقط دقت ميخواد

من چند تا پيش فرض ميذارم

خانه‌هاي A1 تا A3 به ترتيب داراي مقادري روبرو هستند a,b,c
خانه‌هاي A5 تا A4 به ترتيب داراي مقادري روبرو هستند d,e
....

حالا ميخواهيم اگر خانه B1 عدد 1 باشه C1 بشه a,b,c و اگه نه بشه d,e

- در خانه C1 كليك كن
- از منوي Data گزينه validation رو بزن
- از كادر بازشده و در قسمت Allow گزينه List رو انتخاب كن
- در باكس Source فرمول زير رو قرار بده

Ok و تمام

موفق باشيد

سلام و مرسی از توجهتون!
متاسفانه این کدی که نوشتین رو ارور داد و گفت فرول ایراد داره!منم هرچی سعی کردم نتونستم ایرادشو بفهمم!
راستی من میخوام مقادیر لیست شده تو یه Combobox قرار بگیره! و نیاز دارم که برای کمبوم یه کد بنویسم!من درواقع اون کد رو میخواستم!اگه میشه در اون مورد کمکم کنید.

his0160
30-09-2009, 16:17
وقت همه بخیر
من باید تعداد زیادی ساعت ورود و خروج درج کنم .اما وارد کردن نشانه ثانیه : کار وقت گیری است.راهی برای این هست.

Majid_4553
30-09-2009, 16:17
سلام
چطوری میشه چک باکس وارد اکسل کرد. فایل پیوست نمونه رو ببینید. این چک باکسها چطوری طراحی شده؟

wordist
01-10-2009, 07:58
وقت همه بخیر
من باید تعداد زیادی ساعت ورود و خروج درج کنم .اما وارد کردن نشانه ثانیه : کار وقت گیری است.راهی برای این هست.
سلام

شما اونا رو بصورت عدد وارد كن بعد براحتي با فرمولها قابل تبديل هستن

مثلا براحتي ميشه 1530 رو تبديل كرد به 15:30

wordist
01-10-2009, 07:59
سلام
چطوری میشه چک باکس وارد اکسل کرد. فایل پیوست نمونه رو ببینید. این چک باکسها چطوری طراحی شده؟

سلام

اينها در قسمت developer‌ آفيس 2007 و در نواز ابزار form در آفيس 2003 موجود هستند

babak_beiknejat
01-10-2009, 18:37
سلام

شما اونا رو بصورت عدد وارد كن بعد براحتي با فرمولها قابل تبديل هستن

مثلا براحتي ميشه 1530 رو تبديل كرد به 15:30

میشه بگید دقیقا چه تابعی این عمل رو انجام میده
متشکرم.

babak_beiknejat
01-10-2009, 20:59
سلام دوستان:
میخوام وقتی مقدار یک سلول مشخص فرضا ً A1، مثلا ً وقتی برابر 1 است تو لیست combobox مقادیر a و b ظاهر بشه و من بتونم یکی از مقادیر A یا B رو انتخاب کنم!!و وقتی تو سلول A1 برابر 2 است مقادیر C و D و E نمایش داده بشه و من بتونم یکی از این سه مقدار رو انتخاب کنم و بهمین ترتیب....
دوستان نمیخوام تو اکسلم فرم بسازم!فقط میخوام COMBOBOX رو روس صفحه بذارم!
دستوری که باید بنویسم چیه؟میشه کمکم کنید!من VB بلد نیستم!همین فایل رو هم کلی طول کشید تا ساختم!تا حالا فقط از توابع خود اکسل استفاده کردم ولی الان لازم شده ماکرو نویسی کنم کخه من بلد نیستم!میشه برای مثال بالا دستورشو بهم بگید.
خیلی فوریه!
این فایل رو چک کن
برای مشاهده کد کافی وارد vb Editor بشی

his0160
02-10-2009, 00:16
من این مساله که در پست قبل پرسیده بودم حل کردم.در سلول A1 ساعت بدون درج علامت ثانیه وارد کنید .مثلا 420 "برای جدا کردن 4به عنوان ساعت و 20 برای دقیقه از این فرمولها استفاده کردم .با تغییر دادن اعداد آخر فرمول تعداد جدا کردن اعداد تغییر میکند.ودر آخر دو سلول شامل ساعت و دقیقه را با هم جمع کنید.(در سلول B1 دستور LEFT و در C1 فرمول RIGHT رابنویسید.)
ولی در هنگام اعمال ریاضی روی ساعتها بعد از عدد 959 که ساعت 9:59 است این روش جوابگو نیست که با یک دستور IF براحتی مشکل حل شد.

A B C

=LEFT(A1; LEN(A1)-2) =RIGHT(A1;LEN(A1)+1)
=C1/(0.4)
=C2/3600
=B1/24

MITAJOON
02-10-2009, 04:50
این فایل رو چک کن
برای مشاهده کد کافی وارد vb Editor بشی

مرسی از همگی بچه ها من این مشکل رو اینطوری حل کردم!البته با کمک یه دوست حوب!
و میشه گفت 80 % مسیر و ایده کار همون دوست بود ولی....
روی سفحه یه کمبوباکس گذاشتم!
در قسمت کدنویسیش این کد رو برای رویداد Mouse Move نوشتم!

Private Sub ComboBox1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
If (Cells(21, 3) = "a") Then
ComboBox1.Clear
ComboBox1.AddItem "A"
ElseIf (Cells(21, 3) = "b") Then
ComboBox1.Clear
ComboBox1.AddItem "B1"
ComboBox1.AddItem "B2"
ElseIf (Cells(21, 3) = "c") Then
ComboBox1.Clear
ComboBox1.AddItem "C1"
ComboBox1.AddItem "C2"
ComboBox1.AddItem "C3"
End If
End Sub
و در حال حاضر کارم رو انجام داده!
بازم مرسی از نظراتتون.

tichismor
04-10-2009, 21:34
دوستان یه سوال مبتدیانه
عدد 14....0912 رو که می زنی توی اکسل به صورت 14...912 نشون میده چی کار کنم که این صفر رو هم نشون بده
.
.
.
.
.
wordist
06-10-2009, 16:21
میشه بگید دقیقا چه تابعی این عمل رو انجام میده
متشکرم.
اگه دقيقا همونطور كه گفتم وارد شده باشه (1530) ميشه براحتي و با تابع Right و Left اينكارو بكني

اگه نه و ثانيه هم داشته باشه بايد از تابع mid كمك بگيري

يه مطالعه اي بكن نتونستي بگو تا فرمول بذارم

wordist
06-10-2009, 16:22
مرسی از همگی بچه ها من این مشکل رو اینطوری حل کردم!البته با کمک یه دوست حوب!
و میشه گفت 80 % مسیر و ایده کار همون دوست بود ولی....
روی سفحه یه کمبوباکس گذاشتم!
در قسمت کدنویسیش این کد رو برای رویداد Mouse Move نوشتم!

Private Sub ComboBox1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
If (Cells(21, 3) = "a") Then
ComboBox1.Clear
ComboBox1.AddItem "A"
ElseIf (Cells(21, 3) = "b") Then
ComboBox1.Clear
ComboBox1.AddItem "B1"
ComboBox1.AddItem "B2"
ElseIf (Cells(21, 3) = "c") Then
ComboBox1.Clear
ComboBox1.AddItem "C1"
ComboBox1.AddItem "C2"
ComboBox1.AddItem "C3"
End If
End Sub
و در حال حاضر کارم رو انجام داده!
بازم مرسی از نظراتتون.
بازم تاكيد ميكنم براي كار به اين سادگي استفاده از VBA نيازي نيست

ولي هر طور راحتيد همونطور عمل كنيد

wordist
06-10-2009, 16:23
دوستان یه سوال مبتدیانه
عدد 14....0912 رو که می زنی توی اکسل به صورت 14...912 نشون میده چی کار کنم که این صفر رو هم نشون بده
.
.
.
.
.
شما كافيه اون خونه را با فرمت text فرمت بندي كنيد

shahriyar3
07-10-2009, 11:17
سلام دوستان
سوالی در مورد sumif دارم .
میخواهم در بین سل های زیاد فقط یک تعداد را انتخاب کنم ولی متاسفانه error میدهد لطفا مرا راهنمایی کنید به چه صورت از بین چندین سل مثلا 5 سل را بصورت پراکنده انتخاب کنم
ممنون

jgshirazi
07-10-2009, 11:37
سلام
من در يك صفحه جدولي شامل چهار ستون دارم اول نام استانها / دوم نام شهرستانها/ سوم روستا / و چهارم جمعيت.
مي خواهم در صفحه ديگر در يك سلول فرمولي بدهم كه شرطي باشد مثلا جستجو كند كه اگر استان تهران بود و اگر شهرستان كرج بود، تعداد جمعيت روستاهاي شهرستان را جمع كند.
قبلاً از شما راهنمايي شما تشكر مي كنم.

Ali_vdo
08-10-2009, 10:39
سلام
من یه سری سوال داشتم
اولی اینه که من میخوام یه نمودار بکشم که مثلا مساحت بر زمان باشه
اما هرکاری که میکنم مساحت بر دفعات ـه ! یعنی مساحت بر 1,2,3,...
چه جوری میتونم کاری کنم به جای این اعداد رو زمان این کار رو بکنه ؟ اصلا این کار رو میکنه ؟
یه سوال دیگه این ـه که ما یه نمودار مساحت بر زمان داریم میخوایم دقیقا بر عکسش کنیم یعنی بشه زمان بر مساحت
این رو باید چیکار کنیم ؟ هر کاری کردم و اعداد رو تغییر دادم یا به کل خراب شد یا تغییری نکرد
و آخرین سوال ابن ـه که میتونیم وسط یک نمودار نقطه ای مثلا از نقاط میانگین یک خط رسم کنیم ؟
یعنی یک خط میون نمودار نقطه ای ممکنه ؟
اگه اکسل جوابگوی اینها نیست ، لطفا یه برنامه تخصصی برای کشیدن نمودار معرفی کنید
اینم عکس و فایل نمودار :

من این نمودار هارو برای شنبه نیاز دارم . ممنون میشم اگه جواب بدین

wordist
08-10-2009, 13:26
سلام دوستان
سوالی در مورد sumif دارم .
میخواهم در بین سل های زیاد فقط یک تعداد را انتخاب کنم ولی متاسفانه error میدهد لطفا مرا راهنمایی کنید به چه صورت از بین چندین سل مثلا 5 سل را بصورت پراکنده انتخاب کنم
ممنون
خب اين چه ربطي به فرمول sumif داره

شما با كليد كنترل خانه مختلف رو انتخاب كن
همين

wordist
08-10-2009, 13:39
سلام
من در يك صفحه جدولي شامل چهار ستون دارم اول نام استانها / دوم نام شهرستانها/ سوم روستا / و چهارم جمعيت.
مي خواهم در صفحه ديگر در يك سلول فرمولي بدهم كه شرطي باشد مثلا جستجو كند كه اگر استان تهران بود و اگر شهرستان كرج بود، تعداد جمعيت روستاهاي شهرستان را جمع كند.
قبلاً از شما راهنمايي شما تشكر مي كنم.
سلام دوست عزيز

در افيس 2003 تابع sumif تنها با يه شرط قابل اجراست ولي در 2007 تابعي هست به ام sumifs كه تا چندين ظرط رو پشتيباني ميكنه

پيشنهاد ميكنم ديگه اين آفيس 2003 رو كه براي 7-8 سا پيش هست بذاريد كنار و رو بياريد به 2007

البته تا چندي ديگه 2010 هم مياد و برخي هنوز گير هستن توي 2003 !!!!

wordist
08-10-2009, 13:40
سلام
من یه سری سوال داشتم
اولی اینه که من میخوام یه نمودار بکشم که مثلا مساحت بر زمان باشه
اما هرکاری که میکنم مساحت بر دفعات ـه ! یعنی مساحت بر 1,2,3,...
چه جوری میتونم کاری کنم به جای این اعداد رو زمان این کار رو بکنه ؟ اصلا این کار رو میکنه ؟
یه سوال دیگه این ـه که ما یه نمودار مساحت بر زمان داریم میخوایم دقیقا بر عکسش کنیم یعنی بشه زمان بر مساحت
این رو باید چیکار کنیم ؟ هر کاری کردم و اعداد رو تغییر دادم یا به کل خراب شد یا تغییری نکرد
و آخرین سوال ابن ـه که میتونیم وسط یک نمودار نقطه ای مثلا از نقاط میانگین یک خط رسم کنیم ؟
یعنی یک خط میون نمودار نقطه ای ممکنه ؟
اگه اکسل جوابگوی اینها نیست ، لطفا یه برنامه تخصصی برای کشیدن نمودار معرفی کنید
اینم عکس و فایل نمودار :

من این نمودار هارو برای شنبه نیاز دارم . ممنون میشم اگه جواب بدین
از spss استفاده كنيد نه اكسل

Ali_vdo
08-10-2009, 17:30
از spss استفاده كنيد نه اكسل
پس اکسل جواب نمیده !؟ میگم چرا هیچکی بلد نبود :دی
مرسی از جوابتون . پس SPSS به صورت کامل نیاز های من رو بر طرف میکنه ؟
ولی متاسفانه نمی تونم SPSS رو تا شنبه جور کنم ( دایل آپ و این حرفا )
باید با دست بکشم ...

mrmmnb
09-10-2009, 07:02
دوستان دستور if رو چطوري بنويسم که چند تا مورد رو با هم چک کنه که اگه يکي از اونا بود انجامش بده؟
قضيه از اين قراره که توي خونه مورد نظر مثلا B2 قراره يکي از اعداد 6 6.5 7 7.5 8 8.5 9 9.5 و 10 وارد بشه ميخوام بگم چک کنه اگه يکي از اينا بود رنگ خونه مثلا سبز رنگ بشه(يا هر رنگ دلخواه ديگه اي) اگه اينا هم نبود قرمز بشه در حالتي هم که اصلا خونه خالي بود همون سفيد بمونه حالا چي بايد برا اون خونه بنويسم؟
يه سوال ديگه هم اینکه من يه ستون رو کامل رنگ زرد کردم ولي اون خط هاي حايل هم ناپديد شده چطوري رنگ کنم که همه خطوط پر رنگ و واضح باشه؟
ودر اخر من جدول مثلا 50 در 50 هست میشه کاری کرد بقیه سطر ها و ستون دیگه ظاهر نشن؟وقتی کلید وسط ماوس رو میچرخونم تا .... میره پایین همچین برا ستون ها همینجور کلا یه جوری بشه تو محدوده مورد نظر من فیریز بشه
با تشکر

ویرایش :
راستی اون دستور که مثلا برا خونه B2 قراره بنویسم باید فرومولش رو کجا بنویسم؟ اگه بزارم تو خونه B2 وقتی عداد و وارد کنم فرومول پاک نمیشه؟

wordist
12-10-2009, 11:57
دوستان دستور if رو چطوري بنويسم که چند تا مورد رو با هم چک کنه که اگه يکي از اونا بود انجامش بده؟
قضيه از اين قراره که توي خونه مورد نظر مثلا B2 قراره يکي از اعداد 6 6.5 7 7.5 8 8.5 9 9.5 و 10 وارد بشه ميخوام بگم چک کنه اگه يکي از اينا بود رنگ خونه مثلا سبز رنگ بشه(يا هر رنگ دلخواه ديگه اي) اگه اينا هم نبود قرمز بشه در حالتي هم که اصلا خونه خالي بود همون سفيد بمونه حالا چي بايد برا اون خونه بنويسم؟
يه سوال ديگه هم اینکه من يه ستون رو کامل رنگ زرد کردم ولي اون خط هاي حايل هم ناپديد شده چطوري رنگ کنم که همه خطوط پر رنگ و واضح باشه؟
ودر اخر من جدول مثلا 50 در 50 هست میشه کاری کرد بقیه سطر ها و ستون دیگه ظاهر نشن؟وقتی کلید وسط ماوس رو میچرخونم تا .... میره پایین همچین برا ستون ها همینجور کلا یه جوری بشه تو محدوده مورد نظر من فیریز بشه
با تشکر

ویرایش :
راستی اون دستور که مثلا برا خونه B2 قراره بنویسم باید فرومولش رو کجا بنویسم؟ اگه بزارم تو خونه B2 وقتی عداد و وارد کنم فرومول پاک نمیشه؟
سلام دوست عزيز

اين كار نيازي به دستور if نداره

بايد با conditional formatting اينكارو انجام بدي كه در 2007 بسيار زيباست

در سربرگ home ميتوني پيداش كني

كافيه يه شرط براش بذاري كه اگه برابر فلان گزينه بود رنگش فلان رنگ بشه

در مورد رنگ هم بايد بگم كه چون خطوط بين خونه ها در پرينت ديده نميشن وقتي رنگ بشن محو ميشن

مگه اينكه شما اونا رو هم رنگ كنيد كه از كادر تنظميات و سربرگ border اين كار انجام ميشه

براي اينكه بعد از سطر 50 هم ديگه ديده نشه ميشه از اونجا به بعد رو hide كرد پس از انتخاب ميتوني با كليك راست گزينه hide رو انتخاب كني

موفق باشيد

melifan
12-10-2009, 15:26
با سلام ،من می خواستم در excel توسط VB برنامه ای بنویسم که کلا سلول را بر اساس داده های داخل آن فرمت کند.مثلا اگر داخل سلول عدد 1 باشد رنگ آن قرمز و اگر صفر باشد آبی.و همچنین font و border را هم بتوان تغییر داد،مثلا فعال یا غیر فعالش کرد.آیا امکتان دارد؟واگر بله چگونه؟ با تشکر.

wordist
12-10-2009, 16:36
با سلام ،من می خواستم در excel توسط VB برنامه ای بنویسم که کلا سلول را بر اساس داده های داخل آن فرمت کند.مثلا اگر داخل سلول عدد 1 باشد رنگ آن قرمز و اگر صفر باشد آبی.و همچنین font و border را هم بتوان تغییر داد،مثلا فعال یا غیر فعالش کرد.آیا امکتان دارد؟واگر بله چگونه؟ با تشکر.
سلام دوست عزيز

طبق قوانين انجمن بهتره اول جستجو كنيد

براي اين مورد خيلي دردسر به خودتون نديد براي جستجو

نيازي به VBA نيست شما پست بالايي رو بخونيد تا مشكلتون حل بشه

موفق باشيد

mrmmnb
12-10-2009, 21:43
wordist جون اون قسمتی که گفتی رو من قبلا زیر رو کردم اما چون شرط من چند قسمتی هست نتونستم من میخوام بهش بگم اگه یکی از این شش تا عدد بود سبز بشه اگه خالی بود همون سفید بمونه اگه هر چیز بجز اینا بود قرمز بشه چطوری میشه از اون قسمت این کار رو کرد؟
من فایلم اماده هست فقط میخوام این دستور روش اعمال بشه اگه شما براتون مقدوره اینو روش انجام بدید و برام اپ کنید

ممنون میشم زحمت این کار رو بکشید چون خودم هر کاری کردم نشد
با سپاس فراوان

ویـــــــرایش
خودم درستش کردم

seeemesooo
15-10-2009, 22:02
چطوردر drawing tools excel 2010اضافه کنم

lindows
19-10-2009, 13:14
سلام

يه فرم داريم يك سري عدد داخلش هست

اولا مي خواهيم اگه بين اين اعداد عدد تكراري هست مشخص كنه
دوما اگه عدد جديدي خواستيم وارد كنيم و تكراري بود بهمون بگه

چكار بايد بكنيم ؟

wordist
19-10-2009, 16:19
سلام

يه فرم داريم يك سري عدد داخلش هست

اولا مي خواهيم اگه بين اين اعداد عدد تكراري هست مشخص كنه
دوما اگه عدد جديدي خواستيم وارد كنيم و تكراري بود بهمون بگه

چكار بايد بكنيم ؟
سلام

در اكسل 2007 ابزار خوبي براي پيدا كردن تكراريها هست

در سربرگ Data و دكمه Remove Duplicate

ولي اينكه با نوشتن عدد تكراري پيغام بده نياز به برنامه نويسي VBA داره كه من فعلا بعلت كمبود فرصت بابت اين مورد معذورم

ehsan_iace
19-10-2009, 21:19
من می‌خواهم در اکسل 2003 دو ستون را با هم مقایسه کنم و سلول‌های مشابه را برای‌ام مشخص کند (یکی از ستون‌ها حدود 500 سلول است و دیگری حدود 6000 سلول)

farhad61
20-10-2009, 14:34
سلام من با excel2007 يه مشکل دارم
بنا به دلايلي تصميم گرفتم آفيس رو ژاک کنم و دوباره نصب کنم حال مشکلي که دارم اينه که توابع فارسي براي اکسل که قبلا نصب کرده بودم ديگه جواب نميده هرچقدر هم از قسمت addin دوباره ميرم و persian function رو انتخاب ميکنم فرمول درست نميشه ميگيد چيکار کنم که مشکلم حل بشه
از راهنمايتون ممنونم:11:

barton2500
21-10-2009, 15:26
باسلام
دوستان چند روزه هر فایل اکسلی که باز می کنم فقط صفحه خاکستری ظاهر میشه. محتوای فایل رو نمی بینم.
مشکل چیه؟
ممنون

wordist
21-10-2009, 15:34
من می‌خواهم در اکسل 2003 دو ستون را با هم مقایسه کنم و سلول‌های مشابه را برای‌ام مشخص کند (یکی از ستون‌ها حدود 500 سلول است و دیگری حدود 6000 سلول)
با عنايت به پست 1727 اكسل فقط ميتونه حذف تكراريها رو انجام بده و مشخص كردن تكراريها امكان پذير نيست

wordist
21-10-2009, 15:42
سلام من با excel2007 يه مشکل دارم
بنا به دلايلي تصميم گرفتم آفيس رو ژاک کنم و دوباره نصب کنم حال مشکلي که دارم اينه که توابع فارسي براي اکسل که قبلا نصب کرده بودم ديگه جواب نميده هرچقدر هم از قسمت addin دوباره ميرم و persian function رو انتخاب ميکنم فرمول درست نميشه ميگيد چيکار کنم که مشکلم حل بشه
از راهنمايتون ممنونم:11:
اين توابع كجا قرار داره؟

چه جوري قبلا نصب كرديد كه الان نميشه؟

آيا آفيس عوض شده و الان نميشه

نمونه توابع رو بذاريد تا چك كنم

wordist
21-10-2009, 15:44
باسلام
دوستان چند روزه هر فایل اکسلی که باز می کنم فقط صفحه خاکستری ظاهر میشه. محتوای فایل رو نمی بینم.
مشکل چیه؟
ممنون
امكان ويروس هست

يه بار از عاري بودن سيستم از ويروس مطمئن بشيد و بعد دوباره آفيس رو نصب كنيد

البته ممكنه هم فايلها ويورسي باشن كه ميتوني يه نمونه از اونا رو بذاريد تا چك كنم

reza1ta2
24-10-2009, 12:33
عدد 88-888888-8 چجور به 8-888888-88 تبدیل کنم جای اعداد کناری عوض شود

farhad61
24-10-2009, 13:34
اين توابع كجا قرار داره؟

چه جوري قبلا نصب كرديد كه الان نميشه؟

آيا آفيس عوض شده و الان نميشه

نمونه توابع رو بذاريد تا چك كنم

اين توابع مربوط يه سايت فراساران هست ( فکر ميکنم خيلي ها استفاده مي کنند)
طبق ستور العمل نصب کردم
بله آفيس رو عوض کردم الن هم توي قسمت addon گزينش وجود داره ولي خود اکسل اون رو نميشناسه با اين که هي ميرم و محل فايل رو دوباره کليک ميکنم تا بشناسه
يه مسيله ايي قبلا وقتي درست کار مي کرد توي قسمت فرمول ها يه قسمت ايجاد ميشد به اسم user formul يا يه همچين چيزي اما الن توي نسخه 2007 ايجاد نشده در صورتي که توي 2003 ايجاد شده و کار ميکنه
فکر ميکنم بخاطر عزل و نصب مجدد اکسل باشه
ممنون از راهنمايتون:11:

peyman_nn
24-10-2009, 16:52
ببخشید من در اکسل میخواستم شماره کارت بانکیم رو بنویسم
که 6037991019887185 بود ولی اکسل اینجوری نوشت و درست هم نمیشه 6.03799E+15
در ضمن خواستم که شماره حسابم رو بنویسم که با 010 شروع میشه
ولی اون رو هم عجیب و غریب مینویسه
میخام با نماد علمی ننویسه ، چیکار کنم ؟

barton2500
30-10-2009, 15:52
امكان ويروس هست

يه بار از عاري بودن سيستم از ويروس مطمئن بشيد و بعد دوباره آفيس رو نصب كنيد

البته ممكنه هم فايلها ويورسي باشن كه ميتوني يه نمونه از اونا رو بذاريد تا چك كنم

راستش ویروس رو بعید می دونم آنتی ویروس آپدیته
جالبه وقتی از تو خود برنامه فایل رو از تو قسمت open باز می کنی اجرا میشه ولی با دبل کلیک کردن رو خود فایل اتفاقی نمیفته. فقط برنامه اصلی اکسل باز میشه با یه صفحه خاکستری بدون محتوا

اگه شد یه بار دیگه آفیس نصب می کنم ببینم چی میشه. مرسی

amin khan
04-11-2009, 02:28
سلام
وقتی میخوام نمودار بکشم
اکسل فقط محور y ها رو بمن اجازه میده که انتخاب کنم و محور افقی رو خودش بر حسب زمان انتخاب میکنه
چجوری باید موقع کشیدن نمودار هر دو محور رو خودم انتخاب کنم؟

ila
04-11-2009, 20:05
اگه بخواهیم ضرب یک سی اعداد رو حساب کنیم از ه فرمولی استفاده میکنیم؟
مثلا ضرب خانه های A1 تا C6

farshid_mi
11-11-2009, 00:05
اگه بخواهیم ضرب یک سی اعداد رو حساب کنیم از ه فرمولی استفاده میکنیم؟
مثلا ضرب خانه های A1 تا C6

با استفاده از تابع Product
=product)a1:c6)

farshid_mi
11-11-2009, 00:06
سلام
وقتی میخوام نمودار بکشم
اکسل فقط محور y ها رو بمن اجازه میده که انتخاب کنم و محور افقی رو خودش بر حسب زمان انتخاب میکنه
چجوری باید موقع کشیدن نمودار هر دو محور رو خودم انتخاب کنم؟

شما باید از نمودار نوع Scatter استفاده کنید (همان اسکالر) تا محور x , y داشته باشید

farshid_mi
11-11-2009, 00:08
باسلام
مشکل چیه؟
ممنون

شما در حالت Page break هستید اگر از اکسل 2003 استفاده می کنید از منوی view گزینه normal را بزنید

amirtoty
11-11-2009, 15:32
سوالی داشتم!

به نظر ساده ام میاد!

من میخوام مثلا خونه
A2=A1+A1
A3=A2+A1
A3=A3+A1
و همینطور تا آخر
ولی نمیتونم برا همه خونه ها این فرمول و یکی یکی بنویسم!
اینی که خودشم اتومات فرمولارو مینویسه درست کار نمیکنه! چون A1 هم زیاد میکنه!

حالا از چه فرمولی استفاده کنم؟؟؟

sharareh
11-11-2009, 23:24
سلام
خیلی جالب شد. مخصوص همین مورد اومدم که سئوال کنم و دیدم درمورد قراردادن فلش در اکسل نوشتین.
من یک فایل اکسل بدستم رسیده که توی اون یک فایل آموزشی فلش هم قرار دادند.
اولاً: چطوری میشه این فلش رو وارد کاربرگ کرد؟استپ بای استپ بفرمایید(توی سایتتون هم آموزشش رو ندیدم)
دوماً: چطور میشه اون فلش رو به تنهایی روی سیستم سیو کرد؟ چون هیچ گزینه ای برای اکسپورت کردنش پیدا نکردم.
ممنون از راهنمایی که خواهید کرد.

ila
13-11-2009, 22:35
یک خطای ساده برای N/A زنید

ila
13-11-2009, 22:37
سوالی داشتم!

به نظر ساده ام میاد!

من میخوام مثلا خونه
A2=A1+A1
A3=A2+A1
A3=A3+A1
و همینطور تا آخر
ولی نمیتونم برا همه خونه ها این فرمول و یکی یکی بنویسم!
اینی که خودشم اتومات فرمولارو مینویسه درست کار نمیکنه! چون A1 هم زیاد میکنه!

حالا از چه فرمولی استفاده کنم؟؟؟

A1 رو مطلق کن یعنی اینجوری بزار داخل فرمولت A$1$ بعد که واسه اولی فرمولت رو نوشتی واسه بقیه هم درگ کن به روش auto fill

DARRE
13-11-2009, 22:44
سلام،

راهی هست که بشه پسورد excel 2007 رو بازیابی کرد؟ فایل مهمی هستش که طرف رمزشو یادش رفته!

از کمکتون ممنونم

eimi
14-11-2009, 02:12
سلام دوستان
من یه سوال فوری داشتم
من یه جدول 215 سطر در 12 ستونی دارم که پر از عدده
می خوام جای سطر 1 با 215 عوض شه، سطر 2 با سطر 214، سطر 3 با سطر 213 و به طور مشابه سطر i با سطر
(215+1 منهای i):
یعنی 1 با 215، 2 با 214، 3 با 213، 4 با 212 و ...
حالا باید چیکار کنم

ممنون میشم کمک کنید

behnam_tr
14-11-2009, 17:37
درخواست كمك براي رسم نمودار !

من ميخوام براي دو ستون از داده هام نمودار رسم كنم ولي گزينه chart wizard رو نميتون پيدا كنم كجاست ؟؟

اگه بخوام نمودارم به صورت برداري و داراي يك خط باشه بايد چيكار كنم ؟؟ منظورم اينه كه نمودارم يه خط راست خواهد بود البته با توجه به داده ها //////.

مرسي

nedajon
15-11-2009, 08:38
درخواست كمك براي رسم نمودار !

من ميخوام براي دو ستون از داده هام نمودار رسم كنم ولي گزينه chart wizard رو نميتون پيدا كنم كجاست ؟؟

اگه بخوام نمودارم به صورت برداري و داراي يك خط باشه بايد چيكار كنم ؟؟ منظورم اينه كه نمودارم يه خط راست خواهد بود البته با توجه به داده ها //////.

مرسي

دوست عزيز شما براي ديدن نوار ابزاري که ابزار chart wizard توش باشه بايد به منوي view و گزينه ي Toolbar رفته و تيک گزينه ي Standard رو بزنيد.
البته شايد chart type قسمت دوم سوالتون رو جواب بده که وقتي بعد از انتخاب اعداد که روي chart wizard کليک کنيد در سمت چپ پنجره ي باز شده قرار داره