PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

wordist
12-02-2009, 12:01
وقتی فایل اکسل باز می کنم هیچ پیغامی نمیده :41:
خب پس اگه پيغامي نمياد حتما اون فايل در سيستمت موجود هست

هنگام بسته شدن اگه سوالي مي پرسه مبني بر ذخيره سازي شما تاييد كنيد

مشكلي پيش نمياد

ila
12-02-2009, 13:31
چه جوری میشه تو فرمول if مثلا بگیم که اگر خونهa1بزرگتر از یک عددی بود بیاد خونه a2را برابر با یک عددی قرار بده در غیر اینصورت محتویات خونهc2 رو به یک عددی تغییر بده؟
کلا چه جوری میشه محتویات یه خونه ای رو به صورت اتوماتیک وار تغییر داد تو فرمول

ila
12-02-2009, 13:36
در مورد حل معادلات درجه دوم مطلبی دارید؟

TDK51
12-02-2009, 18:07
چه جوری میشه تو فرمول if مثلا بگیم که اگر خونهa1بزرگتر از یک عددی بود بیاد خونه a2را برابر با یک عددی قرار بده در غیر اینصورت محتویات خونهc2 رو به یک عددی تغییر بده؟
با یک فرمول نمیتونی این کار را انجام بدی مگر از طریق کد نویسی VBA

ولی اگه واسه خونه a2و خونه c2 جداگانه فرمول بنویسی میتونی مسئله را حل کنی

موفق باشی

TDK51
12-02-2009, 21:55
نوشته شده توسط TDK51
با سلام
گاهی اوقات پیش میاد که تعداد ستونهایی که مطلب نوشتیم زیاد هست و در عوض تعداد ردیفها کم.در چنین حالتی بخواهیم روی کاغذ a4چاپ بگیریم در دوا صفحه چاپ میده که نیم صفحه پایینی کاملا خالی هست(بعلت کم بودن تعدا ردیفها)آیا راهی هست که قبل از چاپ روی کاغذ ابتدا مطالب نوشته شده را 90درجه بچرخانیم و بعد چاپ بگیریم؟؟

چون با این روش کل مطالب در یک صفحه a4چاپ میشه

یا بعبارت بهتر آیا میشه تنظیمات را طوری تغییر داد که بجای اینکه بصورت عرضی روی کاغذ a4چاپ بگیره بصورت طولی روی آن چاپ گرفته شود؟؟

با تشکر

سلام

پرينت گرفتن در اكسل در كاغذ بصورت افقي و عمودي قابل تنظيم هست

كافيه به منوي File رفته و گزينه Page setup را بزنيد و از اونجا تنظيمات لازم را قبل از پرينت انجام بديد

اگه زحمتی نیست لطف کنید بگید دقیقا چه تنظیمی در page setup باید انجام بدم

ila
12-02-2009, 22:04
با یک فرمول نمیتونی این کار را انجام بدی مگر از طریق کد نویسی vba

ولی اگه واسه خونه a2و خونه c2 جداگانه فرمول بنویسی میتونی مسئله را حل کنی

موفق باشی

مشه بگید دقیقا چه جوری؟
در مورد معادله در جه دو چیزی دارید بگید

AdriftSlave
13-02-2009, 12:05
در مورد حل معادلات درجه دوم مطلبی دارید؟
فکرنمی کنم بشه کاری کرد! تنها قسمت پرکاربرد برای ریاضیاتش فکر کنم solver که اون هم نمیتونه معادله حل کنه (بیشتر به درد حل مسائل برنامه ریزی خط میخوره ؛ من یه بار یه مسئله تحقیق در عملیاتو باهاش مدل کردم :)

AdriftSlave
13-02-2009, 12:09
چجوری میشه روی روی یه فایل اکسل پسورد گذاشت ؟ البته تو 2007 از تب Review میشه ولی باید یه حرکتایی بزنی تا مایکروسافت اجازه بده که ....
راه مطمئن تری هست ؟

muricaa
13-02-2009, 14:38
دوستان سلام
خسته نباشيد . اگه ممكنه منرو در مورد سوال زير راهنمايي كنيد
در ستون b رشته اعدادي به عنوان مثال 1001و1003 و 5001 5003 و 7001 و 7003 وجود داردكه نمايانگر سرفصل ترازنامه و در ستون c اعداد خاصي مثلا21تعداد 6بار جلوي اعداد ستون b و عدد 89 تعداد 6 بار جلوي اعداد تكرار شده و ستون b نمايانگر كد هرشعبه شركت ميباشد و درنهايت در ستون d مانده ترازنامه هر يك از كدهاي فوق . حالا به چه صورت ميتوان فرمول نوشت كه اعداد 1001 و 1003 شعبه 21 شركت رادر مجموعه كل شعب پيدا كرده و نهايتا مجموع مانده موجود متناظر اعداد 1001 و 1003 هر شعبه را كه در ستون dميباشد را در يك سلول ديگر نمايش دهد ؟ ممنون

wordist
14-02-2009, 08:46
اگه زحمتی نیست لطف کنید بگید دقیقا چه تنظیمی در page setup باید انجام بدم
شما برا اين كار كافيه گزينه Landscape رو از كادر ذكر شده بزني تا بصورت افقي روي كاغذ پرينت گرفته بشه

wordist
14-02-2009, 08:51
شما بايد براي خانه a2 يه فرمول بصورت زير بنويسي (اگر a1 برگتر از 100 ميشه 10 و اگه نه ميشه صفر)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و براي خانه c2 يه فرمول بصورت زير بنويسي (اگر a1 برگتر از 100 ميشه 10 و اگه نه ميشه صفر)

حالا بجاي 100 و 10 و 0 ميتوني هر عددي بذاري

wordist
14-02-2009, 08:57
چجوری میشه روی روی یه فایل اکسل پسورد گذاشت ؟ البته تو 2007 از تب Review میشه ولی باید یه حرکتایی بزنی تا مایکروسافت اجازه بده که ....
راه مطمئن تری هست ؟
براي اينكه جلوي اعمال تغييرات در اكسل گرفته بشه بايد خصوصيت Locked خانه هايي كه نميخواي تغيير بكنه رو فعال كني كه اينكار با كليك راست روي آن خانه و زدن Format cells و انتخاب گزينه ذكرشده در سربرگ Protection هست

سپس بايد از سربرگ Review دكمه Protect sheet رو بزني و يه رمز بهش بدي

از اين پس از وارد شدن مقدار و تغيير در خانه هايي كه خاصيت Locked آنها فعال هست جلوگيري ميشه

wordist
14-02-2009, 08:59
دوستان سلام
خسته نباشيد . اگه ممكنه منرو در مورد سوال زير راهنمايي كنيد
در ستون b رشته اعدادي به عنوان مثال 1001و1003 و 5001 5003 و 7001 و 7003 وجود داردكه نمايانگر سرفصل ترازنامه و در ستون c اعداد خاصي مثلا21تعداد 6بار جلوي اعداد ستون b و عدد 89 تعداد 6 بار جلوي اعداد تكرار شده و ستون b نمايانگر كد هرشعبه شركت ميباشد و درنهايت در ستون d مانده ترازنامه هر يك از كدهاي فوق . حالا به چه صورت ميتوان فرمول نوشت كه اعداد 1001 و 1003 شعبه 21 شركت رادر مجموعه كل شعب پيدا كرده و نهايتا مجموع مانده موجود متناظر اعداد 1001 و 1003 هر شعبه را كه در ستون dميباشد را در يك سلول ديگر نمايش دهد ؟ ممنون
سوال نامفهومه

بهتره با مثال واضح تر و گذاشتن نمونه فايل سوالتون رو تكرار كنين

AdriftSlave
14-02-2009, 10:36
بله ! مرسی
منظور بنده موقع باز کردن فایله .
شنیدم که این کر عملیه : )

wordist
14-02-2009, 10:45
بله ! مرسی
منظور بنده موقع باز کردن فایله .
شنیدم که این کر عملیه : )
خب پس از اول منظورتون رو واضح مي گفتيد

بله اون كار هم ميشه

بايد از مسير زير انجام بديد

Office button\Prepare\encrypt document

در ضمن از اين پس از نقل قول استفاده بكنيد كه مشخص بشه كه پستتون در پاسخ يا در ادامه چه پستي هست

jamshidjap
17-02-2009, 14:17
سلام

توی اکسل 2007 چه جوری میشه : 1.چند تا سلول رو انتخاب کنیم و از اون چند سلول یک عکس بگیریم و بتونیم در قالب یک فایل jpg یا GIF ذخیره کنیم ؟

2.کلا اگه بخوام از صفحه سلولهای اکسل عکس بگیرم چه کار باید کنم ؟

فاطـمه
23-02-2009, 11:40
سلام
می خواستم بدونم توی اکسل راهی وجود داره که ترتیب نام گذاری سلولها به جای از راست به چپ بشه چپ به راست؟!

f.kh0511
23-02-2009, 18:54
سلام
می خواستم بدونم توی اکسل راهی وجود داره که ترتیب نام گذاری سلولها به جای از راست به چپ بشه چپ به راست؟!
بله به وسیله ابزار sheet right to left میتونین این کار رو انجام بدین این ابزار رو باید به نوار ابزار formating اضافه کنین که این کار از قسمت toolbar option انجام میشه

saamz
24-02-2009, 13:16
سلام به دوستان
من توي اكسل دچار يه مشكلي شدم... يه ليست بزرگي هست كه بايد مشخصات اعضاي اون رو وارد كنم ... همه چيز خوب پيش رفت تا به ستون كد ملي رسيدم. خوب خيلي از كد ملي ها با 2 تا صفر آغاز ميشه... وقتي كه من صفرها رو كه در آغاز هستند وارد ميكنم ، وقتي به سلول بعدي ميرم اون صفرها پاك ميشوند... مثلا كد ملي يكي 0012342584 هستش وقتي كه اونو وارد ميكنم ميشه 12342584 خلاصه بدجوري به مشكل برخوردم .
يا براي نوشتن تاريخ كه بايد دو تا دو تا اونها رو وارد كنم (08-04-62) كه ميشود (8-4-62)
خلاصه اگر دوستان ميدونن كه اين مشكل رو چطور بايد حل كرد منو راهنمايي كنند كه بد جور اسير شدم.. بايد بهد از تعطيلي اين ليست رو آماده كنم

shahriyar3
24-02-2009, 14:57
سلا دوستان
ببخشيد سوالم مبتدي
ميخواستم تو اكسل روي sheet يه كليدي . دكمه اي . فانكشني . ماژولي چيزي بزارم كه وقتي كاربر روش كليك كرد كلا از برنامه اكسل خارج بشه
در كل عمل اون ضربدر قرمز اون بالاي صفحه رو انجام بده
خيلي بهش نياز دارم لطفا كمك كنيد
مرسي

TDK51
24-02-2009, 23:32
سلام به دوستان
من توي اكسل دچار يه مشكلي شدم... يه ليست بزرگي هست كه بايد مشخصات اعضاي اون رو وارد كنم ... همه چيز خوب پيش رفت تا به ستون كد ملي رسيدم. خوب خيلي از كد ملي ها با 2 تا صفر آغاز ميشه... وقتي كه من صفرها رو كه در آغاز هستند وارد ميكنم ، وقتي به سلول بعدي ميرم اون صفرها پاك ميشوند... مثلا كد ملي يكي 0012342584 هستش وقتي كه اونو وارد ميكنم ميشه 12342584 خلاصه بدجوري به مشكل برخوردم .
يا براي نوشتن تاريخ كه بايد دو تا دو تا اونها رو وارد كنم (08-04-62) كه ميشود (8-4-62)
خلاصه اگر دوستان ميدونن كه اين مشكل رو چطور بايد حل كرد منو راهنمايي كنند كه بد جور اسير شدم.. بايد بهد از تعطيلي اين ليست رو آماده كنم

دوست عزیز کافیه فرمت اون سلولهایی را که میخوای کد ملی را بنویسی به text تغییر بدی
با اینکار مشکلت حل میشه

موفق باشی

wordist
28-02-2009, 11:43
سلام

توی اکسل 2007 چه جوری میشه : 1.چند تا سلول رو انتخاب کنیم و از اون چند سلول یک عکس بگیریم و بتونیم در قالب یک فایل jpg یا GIF ذخیره کنیم ؟

2.کلا اگه بخوام از صفحه سلولهای اکسل عکس بگیرم چه کار باید کنم ؟
سلام

براحتي ميشه اونا رو انتخاب كرد و بعد با كپي و پيست در محيط Paint در ويندوز عكس اونا رو ذخيره كرد

wordist
28-02-2009, 11:45
سلا دوستان
ببخشيد سوالم مبتدي
ميخواستم تو اكسل روي sheet يه كليدي . دكمه اي . فانكشني . ماژولي چيزي بزارم كه وقتي كاربر روش كليك كرد كلا از برنامه اكسل خارج بشه
در كل عمل اون ضربدر قرمز اون بالاي صفحه رو انجام بده
خيلي بهش نياز دارم لطفا كمك كنيد
مرسي
سلام

شما ميتونيد براي اينكار يه دكمه وارد كنيد و در قسمت كد اون دو سطر زير رو وارد كنيد

البته سطر دوم خودبخود ذخيره هم ميكنه

اگه ميخوايد خودتون مشخص كنيد كه ذخيره بشه يا نه يعني ازتون سوال بكنه بايد اون سطر رو حذف كنيد

P‌C
28-02-2009, 14:08
سلام خدمت عزیزان
من میخوام فرمولی بنویسم که بدنبال عدد یا نوشته ای که براش مشخص کردیم رو در کل یک سنون (مثلاf) بگرده و در صورتیکه عدد یا نوشته یک سلول در اون ستون با تعریف شده برای اون فرمول برابر بود(مثلا f5) در این صورت عدد موجود در سلولی همردیف سلول یافت شده (مثلا h5) رو از سلولی دیگر (مثلا d2) کنه.
از این فرمول میخوام برای پیدا کردن کالایی خاص با (کد فرضی 1000)در لیست فروش(در حالتیکه ستون f لیست کد کالاهای فروش رفته باشه) و بعد تعداد فروش رفته از اون کالا(تعداد فروش هرکالای ستون f در مقابل هر کالا و در ستون h نوشته شده) رو از تعداد کنونی موجودی اون کالا(در سلول d2) کم کنه تا موجودی جدید کالای 1000 بدست بیاد.
البته فکر کنم نیاز به ویژوال بیسیک باشه.
با تشکر

jamshidjap
01-03-2009, 17:45
سلام

براحتي ميشه اونا رو انتخاب كرد و بعد با كپي و پيست در محيط paint در ويندوز عكس اونا رو ذخيره كرد

این راه رو بلدم ، اما کیفیت نوشته ها میاد پایین و تار نشون میده

hiworld
02-03-2009, 13:46
سلام
من دارم یک برنامه مثل یک برنامه بانکداری درست می کنم یعنی می خواهم بکنم اما اصل کار رو تو موندم
من می خواهم هر روز به یک عدد مثلا 10 درصدش اضافه بشه ولی نمی دونم چجوری می تونم این کار رو بکنم

wordist
03-03-2009, 16:48
سلام خدمت عزیزان
من میخوام فرمولی بنویسم که بدنبال عدد یا نوشته ای که براش مشخص کردیم رو در کل یک سنون (مثلاf) بگرده و در صورتیکه عدد یا نوشته یک سلول در اون ستون با تعریف شده برای اون فرمول برابر بود(مثلا f5) در این صورت عدد موجود در سلولی همردیف سلول یافت شده (مثلا h5) رو از سلولی دیگر (مثلا d2) کنه.
از این فرمول میخوام برای پیدا کردن کالایی خاص با (کد فرضی 1000)در لیست فروش(در حالتیکه ستون f لیست کد کالاهای فروش رفته باشه) و بعد تعداد فروش رفته از اون کالا(تعداد فروش هرکالای ستون f در مقابل هر کالا و در ستون h نوشته شده) رو از تعداد کنونی موجودی اون کالا(در سلول d2) کم کنه تا موجودی جدید کالای 1000 بدست بیاد.
البته فکر کنم نیاز به ویژوال بیسیک باشه.
با تشکر

سلام

فرمول توضيح داده شده در پست زير بسيار راحت ميتونه بهت كمك كنه

wordist
03-03-2009, 16:51
این راه رو بلدم ، اما کیفیت نوشته ها میاد پایین و تار نشون میده
خوب هر چه مقدار زوم صفحه كمتر باشه اينجوري ميشه

شما زوم صفحه رو ببر بالا

wordist
03-03-2009, 16:52
سلام
من دارم یک برنامه مثل یک برنامه بانکداری درست می کنم یعنی می خواهم بکنم اما اصل کار رو تو موندم
من می خواهم هر روز به یک عدد مثلا 10 درصدش اضافه بشه ولی نمی دونم چجوری می تونم این کار رو بکنم
سلام

اضافه كردن ده درصد كه فرمول خاصي نياز نداره

مگه اينكه بخواي نتيجه هم توي همون خانه درج بشه كه اينكار شدني نيست مگر با برنامه نويسي vba

mahsa1469
03-03-2009, 18:33
سلام
چه طوری می تونم توی اکسل (2007) نمودار بکشیم؟

wordist
04-03-2009, 07:49
سلام
چه طوری می تونم توی اکسل (2007) نمودار بکشیم؟
سلام دوست عزيز

از سربرگ Insert و از دكمه‌هاي واقع در گروه Chart ميتونيد استفاده كنيد

البته بهتره قبل از اينكار داده‌ها رو انتخاب كنيد

mahsa1469
04-03-2009, 11:16
سلام دوست عزيز

از سربرگ Insert و از دكمه‌هاي واقع در گروه Chart ميتونيد استفاده كنيد

البته بهتره قبل از اينكار داده‌ها رو انتخاب كنيد
این کار رو می کنم اما نمی تونم مثلا معادله ی زیر رو بر هسب f وx بنویسم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمودار ش این جوری می شه

در صورتی که من می خوام یک نمودار داشته باشم بر اساس fوx

فاطـمه
04-03-2009, 12:31
سلام
میشه توی Excel 2003
در قسمت format cell در زبانه alinment
گزینه های مربوط به horisontal و vertical و تفاوت هر کدومشون با هم رو توضیح بدین

wordist
04-03-2009, 13:42

نمودار ش این جوری می شه

من بعيد ميدونم بشه با اكسل نمودار معادل يك تابع رو كشيد

wordist
04-03-2009, 14:03
سلام
میشه توی excel 2003
در قسمت format cell در زبانه alinment
گزینه های مربوط به horisontal و vertical و تفاوت هر کدومشون با هم رو توضیح بدین
سلام

گزينه هاي موجود در اين قسمت تغييرات تراز را بصورت افقي يا عمودي به خانه‌ةاي انتخاب شده اعمال ميكنن

فاطـمه
04-03-2009, 17:43
سلام

گزينه هاي موجود در اين قسمت تغييرات تراز را بصورت افقي يا عمودي به خانه‌ةاي انتخاب شده اعمال ميكنن
سلام
این رو می دونم
من می خوام بدونم دقیقا هر گزینه چه کار می کنه مثلا distrbute برای چیه:20:
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

mohammad96
04-03-2009, 18:41

نمودار ش این جوری می شه

سلام،
یعنی k تابعی از دو متغیر مستقل f و x هست و شما نمودار رویه k رو میخواید؟ یا ما با یک تابع یک متغییره سر و کار داریم؟

mahsa1469
04-03-2009, 19:26
سلام،
یعنی k تابعی از دو متغیر مستقل f و x هست و شما نمودار رویه k رو میخواید؟ یا ما با یک تابع یک متغییره سر و کار داریم؟
من می خوام مثل نمودار xy یکی از محور ها xو یکی دیگهyباشه و k هم شیب نمودار

mohammad96
05-03-2009, 00:21
من می خوام مثل نمودار xy یکی از محور ها xو یکی دیگهyباشه و k هم شیب نمودار

خب برای رسم احتیاج هست که علاوه بر مقادیر x ها، مقادیر تابع مربوطه (y یا همون f) هم درکنار اون محاسبه بشه: یعنی یه ستون x ، و یه ستون هم k*x . حالا با استفاده از خانواده نمودارهای scatter ، میشه نتیجه دلخواه رو نمایش داد.

mahsa1469
05-03-2009, 11:05
خب برای رسم احتیاج هست که علاوه بر مقادیر x ها، مقادیر تابع مربوطه (y یا همون f) هم درکنار اون محاسبه بشه: یعنی یه ستون x ، و یه ستون هم k*x . حالا با استفاده از خانواده نمودارهای scatter ، میشه نتیجه دلخواه رو نمایش داد.
سلام این کار و کردم اما بازم دو نمودار رسم می شه؟؟؟؟؟؟؟ :41:

mohammad96
05-03-2009, 14:11
سلام این کار و کردم اما بازم دو نمودار رسم می شه؟؟؟؟؟؟؟ :41:

این یه نمونه:

همون طور که عرض کردم، نکته در استفاده از نمودار scatter هست.

caspian
07-03-2009, 08:29
سلام
در اکسل چگونه میشه تعداد سل هایی که داده در اونها وارد شده و اونهایی که وارد نشده را بصورت جدا گانه محاسبه کرد؟
مرسی

wordist
07-03-2009, 08:38
سلام
در اکسل چگونه میشه تعداد سل هایی که داده در اونها وارد شده و اونهایی که وارد نشده را بصورت جدا گانه محاسبه کرد؟
مرسی
سلام

سه تا فرمول متفاوت براي اينكار هست

Count : براي شمارش اعداد در يك محدوده

Counta : براي شمارش خانه‌هاي غير خالي در يك محدوده

Countblank : براي شمارش خانه‌هاي خالي در يك محدوده

caspian
08-03-2009, 10:18
یه سوال داشتم
سطون a دارای k تا سل هست که توش یک سری داده وارد شده
سطون b دارای n تا سل هست که توش یک سری داده وارد شده
آیا میشه کاری کرد که موارد مشترک بین ستون ها را در ستون a به یه رنگ دیگه نشوم بده
با تشکر

wordist
09-03-2009, 08:21
سلام
این رو می دونم
من می خوام بدونم دقیقا هر گزینه چه کار می کنه مثلا distrbute برای چیه:20:
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام

گزينه Distributed همون كار Justify رو ميكنه يعني متن داخل يه خونه رو از دو طرف تراز ميكنه ولي با اين تفاوت كه ميتونه Indent يعني تورفتگي هم داشته باشه (هم از چپ و هم از راست)

wordist
09-03-2009, 08:31
یه سوال داشتم
سطون a دارای k تا سل هست که توش یک سری داده وارد شده
سطون b دارای n تا سل هست که توش یک سری داده وارد شده
آیا میشه کاری کرد که موارد مشترک بین ستون ها را در ستون a به یه رنگ دیگه نشوم بده
با تشکر
در نسخه 2007 ميشه كاري كرد كه در دو ستون مقدار هاي تكراري رنگي بشه ولي اينكه مقدارهاي تكراري در دو ستون تنها در يك ستون از آن رنگي بشه تا اونجايي كه من ميدونم امكان پذير نيست

shahi-007
09-03-2009, 11:54
سلام. یه مشکلی که خیلی از ماها داریم اینه که وقتی تو excel 2007 نمودار رسم می کنیم جهت محور های x و y درست نیست. توی اکسل 2003 خیلی راحت می شه اینه درست کرد ولی معمولاً تو اکسل 2007 خیلی سخته بطور کلی رسم نمودار تو اکسل 2007 خیلی سخت و پیچیدست. کسی می شه من رو راهنمایی کنه
ممنون

wordist
09-03-2009, 12:57
سلام. یه مشکلی که خیلی از ماها داریم اینه که وقتی تو excel 2007 نمودار رسم می کنیم جهت محور های x و y درست نیست. توی اکسل 2003 خیلی راحت می شه اینه درست کرد ولی معمولاً تو اکسل 2007 خیلی سخته بطور کلی رسم نمودار تو اکسل 2007 خیلی سخت و پیچیدست. کسی می شه من رو راهنمایی کنه
ممنون
منظورتون از اينكه جهت درست نيست چيه ؟

واضح تر بگيد

caspian
09-03-2009, 15:48
در نسخه 2007 ميشه كاري كرد كه در دو ستون مقدار هاي تكراري رنگي بشه ولي اينكه مقدارهاي تكراري در دو ستون تنها در يك ستون از آن رنگي بشه تا اونجايي كه من ميدونم امكان پذير نيست
اشکال نداره
چه جوری در هر 2 ستون رنگی میشه؟

wordist
10-03-2009, 08:01
اشکال نداره
چه جوری در هر 2 ستون رنگی میشه؟
براي اينكار مراحل زير رو با دقت طي كنيد

- هر دو ستون رو انتخاب كنيد

- از سربرگ Home دكمه Conditional Formatting رو زده و گزينه New Rule رو انتخاب كنيد

- از كادر باز شده و از قسمت بالاي آن گزينه Format Only Unique Or Duplicate Value را انتخاب كنيد

- حالا از قسمت پايين كادر (Edit ... ) گزينه Duplicate را انتخاب كرده و سپس با زدن دكمه Format از كادر باز شده فرمت دلخواه را اتتخاب كنيد

تمامي كادر ها را OK كنيد

موفق باشي

nedajon
14-03-2009, 13:03
2 سوال در مورد excel داشتم :
1- چطور مي توان وقتي که يک ستوني وابسته به ستون ديگر است ، ستون مرجع را پاک کرده و فقط ستون نتيجه باقي بماند.
2- چگونه مي توان در excel مي توان اطلاعات عددي را رتبه بندي کرد ، يعني همان کاري را که ما مي توانيم پس از sort کردن و شماره ي رديف دادن به دست آورد. مانند به دست آوردن پنج دانشجوي معدل بالاي کلاس و رتبه ي آنها انجام دهيم.
با تشکر

wordist
14-03-2009, 18:41
2 سوال در مورد excel داشتم :
1- چطور مي توان وقتي که يک ستوني وابسته به ستون ديگر است ، ستون مرجع را پاک کرده و فقط ستون نتيجه باقي بماند.
2- چگونه مي توان در excel مي توان اطلاعات عددي را رتبه بندي کرد ، يعني همان کاري را که ما مي توانيم پس از sort کردن و شماره ي رديف دادن به دست آورد. مانند به دست آوردن پنج دانشجوي معدل بالاي کلاس و رتبه ي آنها انجام دهيم.
با تشکر
برای اینکار کافیه یه کپی از اون خانه تهیه کنید و سپس همانجا پیست کنید و از دکمه Paste Option گزینه Value Only رو بزنید

برای سوال دوم هم کافیه از فرمول Rank استفاده کنید

در دفعات بعدی سوالاتون رو جدا جدا مطرح کنید

mahsa1469
15-03-2009, 14:42
سلام دوستان من توی اکسل می خوام نموداری رو رسم کنم که یکی از داده هام عدد بروی 0 هستش یعنی بینهایت چطوری باید دادم رو بنویسم تا این نمودار رسم بشه؟؟
تورو خدا زود جواب بدین ممکنه فردا اینترنت نداشته باشیم........

Roovigital
15-03-2009, 23:05
سلام..

من یه فایل اکسل دارم که پسورد داشت ، و مدت زیادی از اون استفاده نکرده بودم ، حالا پروژه رو احتیاج دارم ولی پسوردش یادم نیست ، چطور میتونم اون رو باز کنم ، یعنی راهی داره بشکنم پسورد عزیز رو؟؟!!

ممنون.

fa13
16-03-2009, 00:13
سلام
میخوام یه فایل اکسل رو به صورت csv ذخیره کنم ولی نوشته های فارسی رو به صورت ؟؟؟؟ نشان میده چه کنم ؟

wordist
16-03-2009, 11:41
سلام دوستان من توی اکسل می خوام نموداری رو رسم کنم که یکی از داده هام عدد بروی 0 هستش یعنی بینهایت چطوری باید دادم رو بنویسم تا این نمودار رسم بشه؟؟
تورو خدا زود جواب بدین ممکنه فردا اینترنت نداشته باشیم........
من كه منظورتون رو متوجه نشدم

يه بار ديگه با مثال توضيح بديد

wordist
16-03-2009, 11:43
سلام..

من یه فایل اکسل دارم که پسورد داشت ، و مدت زیادی از اون استفاده نکرده بودم ، حالا پروژه رو احتیاج دارم ولی پسوردش یادم نیست ، چطور میتونم اون رو باز کنم ، یعنی راهی داره بشکنم پسورد عزیز رو؟؟!!

ممنون.
ابزار ريكاوري پسورد در همين تاپيك يا در تاپيك مشكلات ورد موجود هست (البته اگه كار بده)

ميتونيد جستجو كنيد و ببينيد ميشه پيداش كرد

mahsa1469
16-03-2009, 12:05
من كه منظورتون رو متوجه نشدم

يه بار ديگه با مثال توضيح بديد
منظورم اینه که چه طور می تونم بینهایت رو توی اکسل تعریف کنم

Moh3en_f1
17-03-2009, 20:12
سلام به همگي
من يه سوال مهم تو اكسل داشتم تو رو خدا اگه كسي ميتونه به هم پيغام خصوصي بده خيلي لازمه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

من چند تا فايل اكسل ايجاد كردم بعد مثلا ميخوام خونه هاي a1 همشون رو تو يه فايل ديگه بنويسه بايد چي كار كنم ؟ خواهش ميكنم كمكم كنيد خيلي مهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

wordist
18-03-2009, 09:00
سلام به همگي
من يه سوال مهم تو اكسل داشتم تو رو خدا اگه كسي ميتونه به هم پيغام خصوصي بده خيلي لازمه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

من چند تا فايل اكسل ايجاد كردم بعد مثلا ميخوام خونه هاي a1 همشون رو تو يه فايل ديگه بنويسه بايد چي كار كنم ؟ خواهش ميكنم كمكم كنيد خيلي مهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
سلام

بايد لينك درست بشه

يه كپي از خانه هاي A1 بگيريد و در مقصد پيست كنيد و از دكمه Paste Option گزينه Link Cells رو بزنيد

Moh3en_f1
18-03-2009, 20:55
سلام به همگي

ببخشيد من يه سوال ديگه هم داشتم

حالا نميشه همين كار رو تو يه فايل انجام داد ؟

مثلا يه فايل اكسل ساخت بعد خونه a1 شت 1 رو با a1 شت 2 جمع كرد تو a1 شت 3 نوشت؟

البته ميخوام مثل همون آبديت بده يعني اون آبديت بياد :41:

wordist
22-03-2009, 07:46
ببخشيد من يه سوال ديگه هم داشتم

حالا نميشه همين كار رو تو يه فايل انجام داد ؟

مثلا يه فايل اكسل ساخت بعد خونه a1 شت 1 رو با a1 شت 2 جمع كرد تو a1 شت 3 نوشت؟

البته ميخوام مثل همون آبديت بده يعني اون آبديت بياد :41:
چرا اون كار را هم ميشه كرد

كافيه در خانه اي كه ميخواي جمع رو داشته باشي كليك كرده و بعد از نوشتن مساوي (=) در خانه هاي دلخواه كليك كرده (از هر فايلي كه هست) و بعد علامت (+) را زده و بعد در خانه ديگر كليك كنيد

Moh3en_f1
22-03-2009, 13:53
خوب آخه وقتي اين كار رو ميكنم ديگه گزينه ي آبديت نمي ياد ؟

يعني بلافاصله بدون اينكه بپرسه خودش تغيير ميده من ميخوام وقتي شت 3 رو مي زنم گزينه اي بياد كه آبديت بكنه يا نه ؟

ali_ab
26-03-2009, 13:19
با سلام و تبریک سال جدید

محاسبه ای که میخوام انجام بدم به این صورته که یک ستون شامل یک عدد می باشد ولی ستون بعدی بایستی به صورت پرانتز دار نمایش داده بشه مثلا (158/365) که مخاطب متوجه بشه تعداد روز کاری در یکسال . اما مشکل اینجاست که اگه به صورت پرانتز نمایش داده بشه حاصل ضرب ستون اول و دوم محاسبه نمیشه واگه قبل از پرانتز مساوی قرار بدم حاصل پرانتز رو محاسبه می کنه و دیگه به صورتی که میخوام در نمیاد. ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.

تعطیلات شادی داشته باشید.

wordist
29-03-2009, 07:44
خوب آخه وقتي اين كار رو ميكنم ديگه گزينه ي آبديت نمي ياد ؟

يعني بلافاصله بدون اينكه بپرسه خودش تغيير ميده من ميخوام وقتي شت 3 رو مي زنم گزينه اي بياد كه آبديت بكنه يا نه ؟
براي اينكه اتوماتيك آپديت صورت نگيره ميتوني به منوي Tools بري و بعد از زدن گزينه option از سربرگ Calculation گزينه manual رو انتخاب كني

با اينكار آپديت فرمولها بصورت دستي انجام ميشه و نه اتوماتيك

wordist
29-03-2009, 07:45
با سلام و تبریک سال جدید

محاسبه ای که میخوام انجام بدم به این صورته که یک ستون شامل یک عدد می باشد ولی ستون بعدی بایستی به صورت پرانتز دار نمایش داده بشه مثلا (158/365) که مخاطب متوجه بشه تعداد روز کاری در یکسال . اما مشکل اینجاست که اگه به صورت پرانتز نمایش داده بشه حاصل ضرب ستون اول و دوم محاسبه نمیشه واگه قبل از پرانتز مساوی قرار بدم حاصل پرانتز رو محاسبه می کنه و دیگه به صورتی که میخوام در نمیاد. ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند.

تعطیلات شادی داشته باشید.
سلام

سوالتون رو همراه با يه مثال دوباره بگيد

ali_ab
29-03-2009, 13:20
سلام

سوالتون رو همراه با يه مثال دوباره بگيد

با سلام...

خدمت شما عرض کنم مثلا در ستون a یک سری عدد وجود داره ( 2و3و4و...) که بایستی در ستون b ضرب بشه . و ستون b شامل اعدادی مثل (166/365) , (256/365) و ... است . ولی در ستون b اعداد مشابه انچه مثال زدم باید نمایش داده بشه . منظور عرضم اینه که نمیشه حاصل تقسیم 166 بر 365 رو محاسبه کرد و بعدش در ستون a ضرب کرد . میخواستم به نحوی عمل بشه که ستون b به همین صورت پرانتز دار نمایش داده بشه و از طرفی حاصل ضرب ستون اول در دوم هم در ستون c محاسبه و نمایش داده بشه . امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

با سپاس

شاد باشید

mostafatajamolian
29-03-2009, 15:33
سلام
می خواهم یک ستون که حدود 50 خانه ی ان عدد نوشته شده است می خواهم کاری کنم از همه ی این یک ستون که 50 تا خانه دارد کم شود ((داخل همان ستون))مثلا همه ی ان ستون را انتخاب کنم ویک کاری کنم که از هر خانه اش 500 تا کم کند

wordist
30-03-2009, 07:38
با سلام...

خدمت شما عرض کنم مثلا در ستون a یک سری عدد وجود داره ( 2و3و4و...) که بایستی در ستون b ضرب بشه . و ستون b شامل اعدادی مثل (166/365) , (256/365) و ... است . ولی در ستون b اعداد مشابه انچه مثال زدم باید نمایش داده بشه . منظور عرضم اینه که نمیشه حاصل تقسیم 166 بر 365 رو محاسبه کرد و بعدش در ستون a ضرب کرد . میخواستم به نحوی عمل بشه که ستون b به همین صورت پرانتز دار نمایش داده بشه و از طرفی حاصل ضرب ستون اول در دوم هم در ستون c محاسبه و نمایش داده بشه . امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.

با سپاس

شاد باشید
سلام

ميشه كاري كرد كه شما نيازي به اون پرانتز هم نداشته باشي و بصورت همان كسري هم نمايش داده بشه و ضرب را هم درست انجام بده

براي اينكار بايد خانه‌هايي كه قراره بصورت كسري نمايش داده بشن مانند همون مثالي كه زدي رو انتخاب كرده و بعد از زدن كليد CTRL+1 از همون سربرگ اول گزينه Custom رو انتخاب كني و و در قسمت Type بنويسي 365/??? #

حالا هرگونه ضرب يا هر عمل ديگه اي هم كه انجام بشه روي اين خانه حالت نمايشي اون به هم نمي ريزه

موفق باشي

wordist
30-03-2009, 07:40
سلام
می خواهم یک ستون که حدود 50 خانه ی ان عدد نوشته شده است می خواهم کاری کنم از همه ی این یک ستون که 50 تا خانه دارد کم شود ((داخل همان ستون))مثلا همه ی ان ستون را انتخاب کنم ویک کاری کنم که از هر خانه اش 500 تا کم کند
سلام

نميشه داخل همون ستون جواب را داشت

پس بايد با فرمول نويسي در يه ستون ديگه محاسبه رو انجام بدي . اگه خواستي ميتوني بعد جاي قبلي ها كپي كني

mostafatajamolian
30-03-2009, 09:44
سلام
خوب وقتی با فرمول نویسی این کار را انجام دادم وقتی خانه ها را کپی می کنم در خانه های که عدد بوده جواب من دوباره اشتباه می شود
مثال:من در یک ستون دیگر اولین خانه را = قرار داده واولین خانه از ستو ن عددها را نوشته و منهای 500 کرده ودومین خانه از ستون جدید را این کار کرده و دومین خانه اعداد را منهای 500 کرده وهر دو خانه را انتخاب وبا دسته پر کن تا پایین می اورم وجوابم درست است حال وقتی ستون جدید را در ستون اعداد کپی کرده جوابم اشتباه می شود وعلتش این است که خانه ی اعداد از بین رفته است

خواهش می کنم اگر راه حلی بلدید با فرمول به من بگویید

wordist
30-03-2009, 10:21
سلام
خوب وقتی با فرمول نویسی این کار را انجام دادم وقتی خانه ها را کپی می کنم در خانه های که عدد بوده جواب من دوباره اشتباه می شود
مثال:من در یک ستون دیگر اولین خانه را = قرار داده واولین خانه از ستو ن عددها را نوشته و منهای 500 کرده ودومین خانه از ستون جدید را این کار کرده و دومین خانه اعداد را منهای 500 کرده وهر دو خانه را انتخاب وبا دسته پر کن تا پایین می اورم وجوابم درست است حال وقتی ستون جدید را در ستون اعداد کپی کرده جوابم اشتباه می شود وعلتش این است که خانه ی اعداد از بین رفته است

خواهش می کنم اگر راه حلی بلدید با فرمول به من بگویید
سلام

راه حل اينه كه از دكمه Paste Option كه هنگام پيست كردن ظاهر ميشه گزينه Values Only را انتخاب كنيد

Moh3en_f1
30-03-2009, 16:07
براي اينكه اتوماتيك آپديت صورت نگيره ميتوني به منوي Tools بري و بعد از زدن گزينه option از سربرگ Calculation گزينه manual رو انتخاب كني

با اينكار آپديت فرمولها بصورت دستي انجام ميشه و نه اتوماتيك

ببينيد من وقتي توي دو تا فايل اكسل انجام ميدم يعني Past Linak ميكنم يه كادر پيام ميده كه آبديت بشود يا خير ؟
حالا من ميخوام وقتي تو يه فايل هم همين كار رو كردم اين كادر پيام بياد ؟
نميدونم خوب توضيح دادم يا نه ؟

sarmast65_ata
30-03-2009, 17:29
wordist عزیز سلام.
یه سوال دارم که ممنون میشم جوابمو بدی.
من 2 تا نمودارو می خوام توی 1 نمودار بکشم ( توی نمودارهای line ) می تونی کمکم کنی که چجوری این کارو انجام بدم؟
ممنون میشم ازت

wordist
31-03-2009, 11:39
ببينيد من وقتي توي دو تا فايل اكسل انجام ميدم يعني past linak ميكنم يه كادر پيام ميده كه آبديت بشود يا خير ؟
حالا من ميخوام وقتي تو يه فايل هم همين كار رو كردم اين كادر پيام بياد ؟
نميدونم خوب توضيح دادم يا نه ؟
با همون روش كه گفتم آپديت بصورت دستي انجام ميشه يعني هنگام تغييرات لينكها تغيير نميكنن تا وقتي كه شما بخواي

چه در يه فايل باشن و چه در فايل ديگه

wordist
31-03-2009, 11:41
wordist عزیز سلام.
یه سوال دارم که ممنون میشم جوابمو بدی.
من 2 تا نمودارو می خوام توی 1 نمودار بکشم ( توی نمودارهای line ) می تونی کمکم کنی که چجوری این کارو انجام بدم؟
ممنون میشم ازت
سلام

اولا ورژن آفيس مورد استفاده

و دوم اينكه منظورت اينه كه يه نمودار داشته باشي و چند خط در آن باشه !!!؟

sarmast65_ata
31-03-2009, 16:58
سلام

اولا ورژن آفيس مورد استفاده

و دوم اينكه منظورت اينه كه يه نمودار داشته باشي و چند خط در آن باشه !!!؟

ورژن 2003
آره 2 سری داده دارم که می خوام توی 1 نمودار بکشم.
ممنون میشم ازت

TDK51
02-04-2009, 00:07
آیا میشه فایل اکسل را طوری قفل گذاری کرد که بهیچوجه قابل باز کردن نباشه؟؟

یعنی کسی که password اونو نداره نتونه به فرمولهای داخل اون دسترسی داشته باشه؟؟

با protection که نمیشه چنین کاری کرد چون با نرم افزارهای مخصوص میشه قفلش را باز کرد

راهی مطمئن و صد در صد تضمینی را به من معرفی کنید

با تشکر

SRT_71
02-04-2009, 11:56
سلام
من می خوام برگه های جعبه لایتنر واسه خودم درست کنم و
می خوام معادل فارسیش پشت هر خونه باشه.
مثلا این جدولو تو اکسل دارم و معادل های فارسی رو هم تو یه برگه دیگه درست کردم و پشت این برگه می زنم
نمونه جدول:
ولی نمی دونم تنظیمات پرینتم رو چه جوری درست کنم که معادل فارسی هر کدوم دقیقا پشت خودش بیفته؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر:11:

Moh3en_f1
02-04-2009, 14:11
با همون روش كه گفتم آپديت بصورت دستي انجام ميشه يعني هنگام تغييرات لينكها تغيير نميكنن تا وقتي كه شما بخواي

چه در يه فايل باشن و چه در فايل ديگه

ببينيد وقتي چند توي چند تا فايل اينكار رو ميكنم كار ميكنه ولي وقتي توي يك فايل ميخوام بكنم ديگه نمياد ؟
من ميخوام مثلا وقتي شت 3 رو زدم گزينه آبديت كردن بياد ( يعني ميخوام حتما بياد و فقط با زدن اون آبديت بشه ) وقتي من خودم هستم ديگه كارم راحته اما اين رو ميخوام جوري طراحي كنم كه وقتي كسي ديگه هم اومد با اومدن اون گزينه بتونه تغييرش بده ؟

راستي يه سوال ديگه

من ميخوام دستور شرطي رو براي يك خونه بنويسم كه هر موقع زوج بود زرد بشه و هر موقع فرد بود آبي بشه ؟

خواهش ميكنم كمكم كنيد :11:

mahsa1469
02-04-2009, 14:21
چرا توی اکسل اگه جای اعدار رو جابه جا کنیم نمودار یه نمودار دیگه می شه؟

wordist
04-04-2009, 06:39
ورژن 2003
آره 2 سری داده دارم که می خوام توی 1 نمودار بکشم.
ممنون میشم ازت
سلام

شما اون دو سري داده رو انتخاب كن و بعد از منوي Insert گزينه Chart رو بزن و بعد گزينه Line رو انتخاب كن و Next رو بزن تا آخر تا برات نمودار رسم بشه

wordist
04-04-2009, 06:47
آیا میشه فایل اکسل را طوری قفل گذاری کرد که بهیچوجه قابل باز کردن نباشه؟؟

یعنی کسی که password اونو نداره نتونه به فرمولهای داخل اون دسترسی داشته باشه؟؟

با protection که نمیشه چنین کاری کرد چون با نرم افزارهای مخصوص میشه قفلش را باز کرد

راهی مطمئن و صد در صد تضمینی را به من معرفی کنید

با تشکر
به نظر نمياد چنين راهي وجود داشته باشه

يا اينكه حداقل من با تحربه كاري كه دارم راهي غير از اين نوع محافظت به ذهنم نميخوره

مگه اينكه add-ins خاصي براش طراحي شده باشه

wordist
04-04-2009, 06:49
سلام
من می خوام برگه های جعبه لایتنر واسه خودم درست کنم و
می خوام معادل فارسیش پشت هر خونه باشه.
مثلا این جدولو تو اکسل دارم و معادل های فارسی رو هم تو یه برگه دیگه درست کردم و پشت این برگه می زنم
نمونه جدول:
ولی نمی دونم تنظیمات پرینتم رو چه جوری درست کنم که معادل فارسی هر کدوم دقیقا پشت خودش بیفته؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر:11:
سلام دوست عزيز

اين جريان ربطي به پرينتر شما نداره

شما بايد فايل رو جوري طراحي كني كه هنگام پرينت گرفتن درست بشه

wordist
04-04-2009, 07:09
ببينيد وقتي چند توي چند تا فايل اينكار رو ميكنم كار ميكنه ولي وقتي توي يك فايل ميخوام بكنم ديگه نمياد ؟
من ميخوام مثلا وقتي شت 3 رو زدم گزينه آبديت كردن بياد ( يعني ميخوام حتما بياد و فقط با زدن اون آبديت بشه ) وقتي من خودم هستم ديگه كارم راحته اما اين رو ميخوام جوري طراحي كنم كه وقتي كسي ديگه هم اومد با اومدن اون گزينه بتونه تغييرش بده ؟

ميتونم بگم سوالتون در اين قسمت كاملا برام نامفهومه

راستي يه سوال ديگه

من ميخوام دستور شرطي رو براي يك خونه بنويسم كه هر موقع زوج بود زرد بشه و هر موقع فرد بود آبي بشه ؟

خواهش ميكنم كمكم كنيد :11:

در اكسل 2007 شما گزينه New Rule رو از دكمه Conditional Formatting از سربرگ Home بزنيد

از كادر باز شده Use a formula to determine .... رو بزنيد و در قسمت پايينيش فرمول زير را وارد كنيد و همانجا فرمت بنديش كنيد

حالا اگه يه عددي در خونه A1 زده بشه و زوج باشه اون خونه به همان فرمت نمايش داده ميشه

wordist
04-04-2009, 07:11
چرا توی اکسل اگه جای اعدار رو جابه جا کنیم نمودار یه نمودار دیگه می شه؟
خب بخاطر اينكه اون نمودار به اون اعداد لينك هستش

SRT_71
04-04-2009, 23:39
سلام دوست عزيز

اين جريان ربطي به پرينتر شما نداره

شما بايد فايل رو جوري طراحي كني كه هنگام پرينت گرفتن درست بشه
خوب من هرکاری می کنم درست نمی شه
وقتی print preview رو می بینم، مشکلی نداره و جدولم کاملا وسط صفحه است ولی وقتی پرینت می گیرم فاصلش از چپ و راست یکسان نیست و در واقع وسط صفحه قرار نگرفته
منظورم همین تنظیمات بود
ممنون از راهنماییتون:11:

wordist
05-04-2009, 15:58
خوب من هرکاری می کنم درست نمی شه
وقتی print preview رو می بینم، مشکلی نداره و جدولم کاملا وسط صفحه است ولی وقتی پرینت می گیرم فاصلش از چپ و راست یکسان نیست و در واقع وسط صفحه قرار نگرفته
منظورم همین تنظیمات بود
ممنون از راهنماییتون:11:
تنظيمات مربوط به صفحه بندي شما روي a4 هست؟؟؟

SRT_71
05-04-2009, 23:46
تنظيمات مربوط به صفحه بندي شما روي a4 هست؟؟؟

بله روی A4 هست
Print Preview رو هم که می بینم کاملا درسته

wordist
06-04-2009, 07:08
بله روی a4 هست
print preview رو هم که می بینم کاملا درسته
اگه دوست داريد نمونه فايلتون رو بذاريد تا چك كنم

mot.moh
09-04-2009, 17:16
سلام
من می خوای توی اکسل برای سلول های یک ستون از جدولی چند مقدار مشخص تعیین کنم. که به صورت منوی کشویی باز بشه و قابل انتخاب باشه.
چیکار باید بکنم؟
آفیسم 2007 هست . اگر هم توی 2003 رو گفتین خودم توی 2007 پیداش می کنم.

mahsa1469
10-04-2009, 14:44
سلام چه طوری می شه نمودار مستطیلی رو با استفاده از اکسل کشید(مثلا ستون فراوانی مطلق و محور پایین بازه ی دسته ها باشه ، برای نشون دادن داده های آماری)
با استفاده از نمودار هایی که داره رسمش می کنم اما خودش محور xها رو 1و2و... قرار می ده اگه بشه اعداد رو هم تغییر داد درست می شه.

wordist
11-04-2009, 07:33
سلام
من می خوای توی اکسل برای سلول های یک ستون از جدولی چند مقدار مشخص تعیین کنم. که به صورت منوی کشویی باز بشه و قابل انتخاب باشه.
چیکار باید بکنم؟
آفیسم 2007 هست . اگر هم توی 2003 رو گفتین خودم توی 2007 پیداش می کنم.
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

شما براي اينكار كافيه از سربرگ Data گزينه Data validation رو انتخاب كنيد و از اونجا گزينه List رو بزنيد و آدرس خانه هاي متواليي كه قراره به عنوان ليست در اختيار شما قرار بگيرن (بصورت كشويي) رو بديد

ebibarati
12-04-2009, 08:07
دوستان لطفا يه منبع در رابطه با رسم نمودار معرفي كنيد جهت آموزش
با تشكر

ariyayi2
12-04-2009, 08:56
سلام
دوستان من یه مشکل دارم یه فایل که توش یه سری جدول بود و متعلق به excel 2003 دارم اما حالا که office 2007 نصب کردم این فایل اجرا نمی شه یعنی اولش بازش می کنه همه چی هم توش هست اما برنامه اتوماتیک می بنده و می گه برنامه در اجرا کردن فایل مشکل داره کل برناکه بسته میشه اگه میشه یه کمکی بکنید ممنون

wordist
13-04-2009, 06:39
سلام
دوستان من یه مشکل دارم یه فایل که توش یه سری جدول بود و متعلق به excel 2003 دارم اما حالا که office 2007 نصب کردم این فایل اجرا نمی شه یعنی اولش بازش می کنه همه چی هم توش هست اما برنامه اتوماتیک می بنده و می گه برنامه در اجرا کردن فایل مشکل داره کل برناکه بسته میشه اگه میشه یه کمکی بکنید ممنون
سلام

يه نمونه از فايلتون رو بذاريد

ghasem76
13-04-2009, 16:05
با سلام به دوستان عزيز

من بدنبال كدي هستم كه به در open worksheet بنويسم و بطور خودكار كد زير
Tools> Options> Security> Macro Secuity: Settings> Low> OK> OK
روي low تنظيم شود لطفا راهنمايي كنيد .
با تشكر : وجداني 09177682577

TDK51
13-04-2009, 17:18
آیا میشه در اکسل (2003 یا 2007) بعضی از سلولها را طوری تعریف کرد که با کلیک بر روی آن عدد یا حرف خاصی نوشته شود؟؟

مثلا با کلیک بر روی یک سلول خاص عدد 9 در آن بصورت خودکار نوشته شود؟؟

منتظر راهنمایی تان هستم

موفق باشید

mehrdad84
13-04-2009, 22:54
با سلام
ايا راهي است كه اعداد مثلا يك تا 100كه در يك ستون نوشته شده اند ود ر چند صفحه نمايش داده مي شوند را كنار هم در يك صفحه وستونهاي كنار هم مثلا از 1تا20و 20تا40 و....نوشت ؟با تشكر

wordist
14-04-2009, 07:44
سلام چه طوری می شه نمودار مستطیلی رو با استفاده از اکسل کشید(مثلا ستون فراوانی مطلق و محور پایین بازه ی دسته ها باشه ، برای نشون دادن داده های آماری)
با استفاده از نمودار هایی که داره رسمش می کنم اما خودش محور xها رو 1و2و... قرار می ده اگه بشه اعداد رو هم تغییر داد درست می شه.
سلام دوست عزيز

يه نمونه از فيلتون رو بذاريد تا چك كنم كه نمودار ها چطور كشيده شده اند

اون موقع ميشه اين كارو كرد

wordist
14-04-2009, 07:45
دوستان لطفا يه منبع در رابطه با رسم نمودار معرفي كنيد جهت آموزش
با تشكر
چنين كتابي رو به آدرس زير يه بار من دانلود كردم كه فارسي هم بود و نوشته آقاي بهرام صمديان (تا اونجايي كه يادمه)

البته بايد بگم كه سايتش قيلتر هست

wordist
14-04-2009, 07:46
آیا میشه در اکسل (2003 یا 2007) بعضی از سلولها را طوری تعریف کرد که با کلیک بر روی آن عدد یا حرف خاصی نوشته شود؟؟

مثلا با کلیک بر روی یک سلول خاص عدد 9 در آن بصورت خودکار نوشته شود؟؟

منتظر راهنمایی تان هستم

موفق باشید
اين كار نياز به برنامه نويسي با vba دارد

wordist
14-04-2009, 07:49
با سلام
ايا راهي است كه اعداد مثلا يك تا 100كه در يك ستون نوشته شده اند ود ر چند صفحه نمايش داده مي شوند را كنار هم در يك صفحه وستونهاي كنار هم مثلا از 1تا20و 20تا40 و....نوشت ؟با تشكر
اين كار با كپي و پيست امكان پذيره

البته نوشتن اعداد اونم بصورت متوالي در اكسل كار بسيار ساده اي هست كه نياز به اين نيست كه اعداد نوشته شده رو شما كپي كنيد

ila
14-04-2009, 10:23
من یه سری اعداد رو با لگاریتم وارد اکسل کردم بعد نمودارشو کشیدم
حالا چه جوری میشه از روی همین نمودار معادله شو در بیاریم؟
ایا همچین راهی ممکنه
راهنماییم میکنید؟

wordist
15-04-2009, 10:48
با سلام به دوستان عزيز

من بدنبال كدي هستم كه به در open worksheet بنويسم و بطور خودكار كد زير
Tools> Options> Security> Macro Secuity: Settings> Low> OK> OK
روي low تنظيم شود لطفا راهنمايي كنيد .
با تشكر : وجداني 09177682577
سلام

ببين كد زير ميتونه كمكت كنه

mirmohammadi
15-04-2009, 11:19
من یه سری اعداد رو با لگاریتم وارد اکسل کردم بعد نمودارشو کشیدم
حالا چه جوری میشه از روی همین نمودار معادله شو در بیاریم؟
ایا همچین راهی ممکنه
راهنماییم میکنید؟

سلام
میشه معادله چند جمله ای از درجه n براش پیدا کرد
اول نمودارت رو به صورت خطی بکش
بعد روی نمودار رایت کلیک کن و add trendline رو بزن
حالاpolynomial رو انتخاب کن و درجه چند جمله ای رو توی قسمت order بنویس
در قسمت option گزینه display equation on chart رو فعال کن و ok
حالا معادله چند جمله ای از درجه دلخواهت رو داری
موفق باشی

tupotashar
15-04-2009, 12:13
سلام
می خواستم ببینم اگه ما تو یک فایل اکسل ، 100 sheet داشته باشیم و بخواهیم یک متن ، تاریخ یا ... رو طوری تو شیت اول بنویسیم که تویه بقیه شیت ها هم بطور خودکار نوشته بشه و در صورت عوض شدن نوشته ی شیت اول ، نوشته ی بقیه شیت ها هم مطابق اون تعویض بشه ، آیا راه حل ساده ای وجود داره ؟
این نوشته هم می تونه تویه یک سل باشه و هم می تونه تویه یک تکست باکس باشه .
اگه تو هر مورد جداگانه توضیح بدین واقعا ممنون می شم .
این موضوع واسم خیلی ضروری هستش لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

nedajon
15-04-2009, 12:49
با سلام جميعاً
مبعضي از مواقع در فايلهاي excel من ، بعد از صفحه آخر يک صفحه ي خالي ديگر نيز ايجاد مي شود و به هيچ نحوي نمي توانم آن صفحه را که حاوي هيچ اطلاعاتي هم نيست پاک کنم. اين مشکل فقط در مورد يک فايل يا در يک کامپيوتر نبوده است.

nedajon
15-04-2009, 12:58
با سلام و تشکر از جميع بچه هاي اين تايپيک : مخصوصا انسان محترمي به نام wordist :
مشکل دوم :
من مي خواهم ستوني از اعداد را به ستون ديگري از اعداد در excel به يکديگر نظير به نظير نسبت دهم مثلاً ستون B را به ستون A مانند :
B A
1 1
2 7
3 16
لازم به ذکر است که اين اعداد هيچ رابطه ي منطقي رياضي با هم ندارند.
حال اگر در ستوني ديگر غير از اين دو ستون که به عنوان ستون مرجع در نظر گرفته مي شوند(مثلاً ستون E ) ، مي خواهم هرگاه اعداد ستون A را مثلاً در ستون E نوشتم ، اعداد ستون B در ستون ديگري که مشخص مي کنم (مثلا ستون F ) تايپ يا فراخواني شوند. البته مي خواهم فقط ستون F که نتيجه ي کار است پرينت شود.

nedajon
15-04-2009, 15:03
در جواب کاربر جديد محترم : tupotashar :
من اطلاعات کمي در مورد اين موضوع دارم :
اگر در تمام آن sheet ها ، يک سلول مورد نظر را انتخاب کرده ، دکمه = را بزنيد سپس به sheet اول برگرديد و روي آن کليک کنيد و دکمه enter را بزنيد. هم مي توانيد کل اطلاعات اين sheet را کپي و در تک تک آن sheet ها ، paste کرده و هم مي توانيد براي تک تک آنها اين عمل را تکرار نمائيد.

tdk051
15-04-2009, 20:44
با چه فرمولی میشه یک عدد چند رقمی را به تفکیک ارقام توی چند سلول نوشت؟؟

مثلا عدد 12345 در سلول a1 نوشته شده و میخوایم که ارقام این عدد 5 رقمی در پنج سلول جدا به تفکیک نوشته شود

مثلا عدد 1 در خانه b1 و عدد 2 در خانه c1 و عدد 3 در خانه d1 و عدد 4 در خانه e1 و عدد 5 در خانه f1

چه فرمولهایی باید در خانه های c1 تا f1 نوشته شود؟؟

با تشکر

ahmad779
16-04-2009, 08:25
با سلام خدمت دوستان
بنده در حال درست کردن یک فایل اکسل هستم که خروجی فایل حقوق بانک ملی ( سیبا ) رو بده تمام مراحل رو انجام دادم بغیر از اینکه که در خروجی مبلغ باید قبل از عدد صفر بخوره یعنی باید 15 کارکتر پر بشه بطور مثال 000000001000000 تو برنامه درستش کردم ولی وقتی میام خروجی txt بگیرم صفر ها رو نمیاره باید حتما فرمت سل text باشه ولی بخاطر اینکه سلول فرمت خاص داره نمیشه text کنم از کسانی که می تونن راهنماییم کنن ممنون میشم اگر کسی هم برنامه آماده داره ممنون میشم برام بفرسته

wordist
16-04-2009, 10:26
با سلام جميعاً
مبعضي از مواقع در فايلهاي excel من ، بعد از صفحه آخر يک صفحه ي خالي ديگر نيز ايجاد مي شود و به هيچ نحوي نمي توانم آن صفحه را که حاوي هيچ اطلاعاتي هم نيست پاک کنم. اين مشکل فقط در مورد يک فايل يا در يک کامپيوتر نبوده است.
شما اون قسمتهايي رو كه نميخوايد باشه رو ديليت كنيد

بهتره براي ديليت كردن سطرها و ستونهايي كه نميخواهيد رو با كليك راست ديليت كنيد

wordist
16-04-2009, 10:38
با سلام و تشکر از جميع بچه هاي اين تايپيک : مخصوصا انسان محترمي به نام wordist :
مشکل دوم :
من مي خواهم ستوني از اعداد را به ستون ديگري از اعداد در excel به يکديگر نظير به نظير نسبت دهم مثلاً ستون B را به ستون A مانند :
B A
1 1
2 7
3 16
لازم به ذکر است که اين اعداد هيچ رابطه ي منطقي رياضي با هم ندارند.
حال اگر در ستوني ديگر غير از اين دو ستون که به عنوان ستون مرجع در نظر گرفته مي شوند(مثلاً ستون E ) ، مي خواهم هرگاه اعداد ستون A را مثلاً در ستون E نوشتم ، اعداد ستون B در ستون ديگري که مشخص مي کنم (مثلا ستون F ) تايپ يا فراخواني شوند. البته مي خواهم فقط ستون F که نتيجه ي کار است پرينت شود.
شما مي تونيد از پست زير استفاده كافي رو ببريد

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
16-04-2009, 10:38
در جواب کاربر جديد محترم : Tupotashar :
من اطلاعات کمي در مورد اين موضوع دارم :
اگر در تمام آن sheet ها ، يک سلول مورد نظر را انتخاب کرده ، دکمه = را بزنيد سپس به sheet اول برگرديد و روي آن کليک کنيد و دکمه enter را بزنيد. هم مي توانيد کل اطلاعات اين sheet را کپي و در تک تک آن sheet ها ، paste کرده و هم مي توانيد براي تک تک آنها اين عمل را تکرار نمائيد.
دوست عزيز

براي پاسخ دادن از دكمه نقل قول استفاده كنيد تا مشخص بشه دقيقا كه پاسخ شما به چه كسي و به چه سوالي از اون شخص هست

wordist
16-04-2009, 10:47
با چه فرمولی میشه یک عدد چند رقمی را به تفکیک ارقام توی چند سلول نوشت؟؟

مثلا عدد 12345 در سلول a1 نوشته شده و میخوایم که ارقام این عدد 5 رقمی در پنج سلول جدا به تفکیک نوشته شود

مثلا عدد 1 در خانه b1 و عدد 2 در خانه c1 و عدد 3 در خانه d1 و عدد 4 در خانه e1 و عدد 5 در خانه f1

چه فرمولهایی باید در خانه های c1 تا f1 نوشته شود؟؟

با تشکر
سلام

شما ميتونيد از تابع MID استفاده كنيد

مثلا براي برگرداندن عدد اول به اين صورت

براي عدد دوم :

و ...

اين تابع در حقيقت خانه a1 را در نظر گرفته و n كاراكتر را از نقطه شروع m در ان عدد يا متن بر مي گرداند

wordist
16-04-2009, 11:09
با سلام خدمت دوستان
بنده در حال درست کردن یک فایل اکسل هستم که خروجی فایل حقوق بانک ملی ( سیبا ) رو بده تمام مراحل رو انجام دادم بغیر از اینکه که در خروجی مبلغ باید قبل از عدد صفر بخوره یعنی باید 15 کارکتر پر بشه بطور مثال 000000001000000 تو برنامه درستش کردم ولی وقتی میام خروجی txt بگیرم صفر ها رو نمیاره باید حتما فرمت سل text باشه ولی بخاطر اینکه سلول فرمت خاص داره نمیشه text کنم از کسانی که می تونن راهنماییم کنن ممنون میشم اگر کسی هم برنامه آماده داره ممنون میشم برام بفرسته
سلام

شما بايد فرمت اون خونه روي Custom بذاري و در قسمت Type هر چي هست پاك كني و بجاش پانزده تا صفر تعريف كني

اون موقع هر عددي بزني كه كمتر از پانزده تا رقم داشته باشه هم ما بقي رو صفر ميذاره

tdk051
17-04-2009, 19:45
با سلام و تشکر از زحمات شما

من نمیدونم چطور باید یک فایل اکسل را در وبلاگم قرار بدم

من یک فایل اکسل را میخواهم در یکی از پستهای وبلاگم قرار بدم ولی هر کاری کردم نشد

فقط اعداد و نوشته های توی سلولها آنهم بشکل درهم برهم وارد صفحه وبلاگ میشه و اثری از جدول و خطها ( Board) نیست

چطور میتونم فایل اکسل را دقیقا همونطور که روی صفحه کامپیوترم نشان داده میشه را در صفحه وبلاگم نمایش دهم

با تشکر

jooker
18-04-2009, 10:57
سلام.یه سوال دارم که اگه جوابم و بگیرم کلی حال می کنم .
من می خوام وقتی توی یه شیت عددی رو وارد میکنم این عدد وارد یه شیت دیگه و داخل یه ستون خاص بشه.ولی نمی خوام سلول خاصی رو توی اون ستون بهش معرفی کنم .بلکه عدد مورد نظر اتوماتیک بره توی آخرین سلول اون ستون که خالیه.
ممنونتونم.

nedajon
18-04-2009, 13:45
شما اون قسمتهايي رو كه نميخوايد باشه رو ديليت كنيد

بهتره براي ديليت كردن سطرها و ستونهايي كه نميخواهيد رو با كليك راست ديليت كنيد

اين کار را انجام داده ام اما نمي شود. البته نمي دانم که چه موقع اين مشکل به وجود مي آيد و نمي توانم که آنرا شبيه سازي کنم.
فقط مطمئنم که من هميشه در اين جور مواقع ، سطرهاي مورد نظر را انتخاب کرده و از کليک سمت راست استفاده کرده و clear contents و delete را امتحان مي کنم.
اما اتفاق خاصي نمي افتد. و باز هم صفحه ي بعدي خالي وجود دارد.

tdk051
18-04-2009, 15:18
چطور میشه از یک قسمت بخصوص از صفحه نمایش عکس گرفت و ذخیره کرد؟؟

با کلید PrtScr کل صفحه نمایش را عکس میگیره

من میخوام از یک قسمت مشخص از صفحه اکسل عکس بگیرم باید چیکار کنم؟؟؟؟

nedajon
19-04-2009, 11:08
چطور میشه از یک قسمت بخصوص از صفحه نمایش عکس گرفت و ذخیره کرد؟؟

با کلید PrtScr کل صفحه نمایش را عکس میگیره

من میخوام از یک قسمت مشخص از صفحه اکسل عکس بگیرم باید چیکار کنم؟؟؟؟

شايد اين راه کمکتان کند :
شما مي توانيد :
1- با Print Screen عکس گرفته و درون نرم افزار paint يا photoshop ، ذخيره کنيد و در آنجا مکان مورد دلخواه را جداسازي کنيد. (در فتوشاپ اسم اين ابزار Crop Tools است و در paint نيز مي توانيد قسمت مورد نظر را انتخاب و کپي نموده و يک صفحه خالي در paint ايجاد کرده و paste کنيد.
2- مي توانيد از نرم افزار هايي که خروجي تمامي نرم افزارهاي را به pdf تبديل مي کنند استفاده کنيد مانند Jaws PDF creator يا Nitro PDF استفاده کنيد به اين ترتيب که پس از نصب نرم افزار ، اين نرم افزارها به عنوان پرينتر به کامپيوتر شناسانده مي شوند و در هر نرم افزاري که هستيد مانند excel يا word ، در قسمت انتخاب پرينتر ، اين نرم افزارها را انتخاب نماييد تا خروجي pdf به شما بدهد . سپس مي توانيد به وسيله نرم افزار photoshop ، از طريق منوي file / open فايل pdf ساخته شده را باز کنيد و به وسيله save as آن را تبديل به عکس با هر پسوندي که مي خواهيد کنيد.

wordist
20-04-2009, 07:34
با سلام و تشکر از زحمات شما

من نمیدونم چطور باید یک فایل اکسل را در وبلاگم قرار بدم

من یک فایل اکسل را میخواهم در یکی از پستهای وبلاگم قرار بدم ولی هر کاری کردم نشد

فقط اعداد و نوشته های توی سلولها آنهم بشکل درهم برهم وارد صفحه وبلاگ میشه و اثری از جدول و خطها ( Board) نیست

چطور میتونم فایل اکسل را دقیقا همونطور که روی صفحه کامپیوترم نشان داده میشه را در صفحه وبلاگم نمایش دهم

با تشکر
شما پس از كپي گرفتن از خانه هي مورد نظر اونو در Paint ويندوز پيست كن و بعد از ذخيره سازي بصورت عكس اونو در وبلاگ قرار بده

wordist
20-04-2009, 07:35
سلام.یه سوال دارم که اگه جوابم و بگیرم کلی حال می کنم .
من می خوام وقتی توی یه شیت عددی رو وارد میکنم این عدد وارد یه شیت دیگه و داخل یه ستون خاص بشه.ولی نمی خوام سلول خاصی رو توی اون ستون بهش معرفی کنم .بلکه عدد مورد نظر اتوماتیک بره توی آخرین سلول اون ستون که خالیه.
ممنونتونم.
اينكار تنها با برنامه نويسي vba امكان پذيره

wordist
20-04-2009, 07:36
اين کار را انجام داده ام اما نمي شود. البته نمي دانم که چه موقع اين مشکل به وجود مي آيد و نمي توانم که آنرا شبيه سازي کنم.
فقط مطمئنم که من هميشه در اين جور مواقع ، سطرهاي مورد نظر را انتخاب کرده و از کليک سمت راست استفاده کرده و clear contents و delete را امتحان مي کنم.
اما اتفاق خاصي نمي افتد. و باز هم صفحه ي بعدي خالي وجود دارد.
فايل تون رو بذاريد تا درستش كنم

اگر هم خواستيد ميتونيد فايلتون رو بصورت پيغام خصوصي بفرستيد

jooker
20-04-2009, 07:55
خوب یعنی نمیتونید به من کمک کنید تا کار م راه بیوفته
خواهشن یه جوابی بدید

wordist
20-04-2009, 08:04
خوب یعنی نمیتونید به من کمک کنید تا کار م راه بیوفته
خواهشن یه جوابی بدید
در حال حاضر بشدت از لحاظ وقت و زمان كمبود دارم

jooker
20-04-2009, 10:55
دوست عزیز اگه می شه کمکم کن. بد فرم گیرم.

wordist
20-04-2009, 11:12
دوست عزیز اگه می شه کمکم کن. بد فرم گیرم.
اولا من درست و كامل متوجه نشدم كه شما چه كاري رو ميخواي انجام بدي

ولي همين جور ظاهري كه خوندم متوجه شدم كه اينكار امكان پذير نيست مگر با vba

دوباره دقيق و با مثال توضيح بده تا اگه فرصت شد چك كنم

jooker
20-04-2009, 11:33
با تشکر از جوابت
در sheet1 یه ستون دارم در sheet2 هم یه ستون در sheet3 هم همینطور.میخوام داده ها یی رو در دو sheet اول وارد کنم .و هر گاه در بین این داده ها یه داده خاصی رو وارد کردم اون داده اتوماتیک وار بره تو ستون sheet3 جا بگیره.مشکل اینجاست که وقتی اولین داده می ره تو sheet3 ردیف اول ,داده بعدی چطوری به صورت اتوماتیک بره تو ردیف دوم.
امیدوارم منظورم و درست رسونده باشم.
مرسی

wordist
20-04-2009, 12:44
با تشکر از جوابت
در sheet1 یه ستون دارم در sheet2 هم یه ستون در sheet3 هم همینطور.میخوام داده ها یی رو در دو sheet اول وارد کنم .و هر گاه در بین این داده ها یه داده خاصی رو وارد کردم اون داده اتوماتیک وار بره تو ستون sheet3 جا بگیره.مشکل اینجاست که وقتی اولین داده می ره تو sheet3 ردیف اول ,داده بعدی چطوری به صورت اتوماتیک بره تو ردیف دوم.
امیدوارم منظورم و درست رسونده باشم.
مرسی
در شيت سه آيا ترتيب وارد كردن داده ها بايد همانند ترتيب وارد كردن اونا در شيتهاي قبل باشه

يااينكه اگه همه داده هاي شيت يك اول باشه و داده هاي شيت دو بعدش باشه هم مشكلي نيست ؟؟؟

Haniiii
20-04-2009, 21:53
سلام به دوستان

کسی چیزی نداره که بشه Unprotect sheet کرد بدون داشتن پسورد ؟

ممنون میشم

Haniiii
20-04-2009, 22:03
فرض كنيد مي خواهيم فرمول يك خانه را به اين ترتيب بنويسيم:
اگر a1>b2 آنگاه اين خانه برابر است با a1-b2 در غير اين صورت b2-a1

همانطور كه مي بينيد هر عبارت شرطي از سه قسمت تشكيل شده:
1- «اگر ...» (تست منطقي) (logical test)
2-« آنگاه...» (پاسخ در صورت صحت تست) (value if true)
3- «در غير اين صورت...» (پاسخ در صورت عدم صحت تست) (value if false)

براي نوشتن چنين فرمولي، كافي است عبارت )if= را در خانه مربوطه نوشته و موارد 1 تا 3 را به ترتيب داخل پرانتز وارد كنيم. مثلاً

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجهت نوشتن فرمول هاي دوشرطي يا سه شرطي بايد از if هاي تو در تو استفاده كنيم. يعني به جاي عبارت value if true يا value if false يك عبارت شرطي ديگر را درج كنيم. مثلاً:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقالب بندي شرطي

چنانچه مي خواهيد رنگ يا فونت خانه مذكور بسته به جواب شرط تغيير كند، مي توانيد از ابزار:
Format> conditional formatting استفاده نمائيد.

سلام

اگه بخوایم چند شرطی باشه چی ؟
مثلا اگه عدد بین 2 و 5 بود یه چیزی و اگه بین 6و8 بود یه چیز دیگه و .....

میشه اینم توضیح بدید

jooker
21-04-2009, 09:41
سلام
ترتیب که مهم نیست.فقط می خوام سه شیت به روز باشن.
ممنون

emad64
21-04-2009, 15:37
سلام..
تو اکسل میشه نمودار y=x^2 رو رسم کرد ؟ اگه آره، یه توضیح کوچولو بدید ممنون میشم..

Haniiii
21-04-2009, 21:54
سلام به دوستان

میشه یه نفر درباره ( vlookup ) توضیحات کامل بده ؟

ممنون

ADuser
22-04-2009, 07:35
اقایون

یه فایل اکسلی بوده که اطلاعات 500 نفر رو توش بوده حالا یه فایل دیگه ای روش save شده راه حلی داره واسه برگردوندنش ؟

wordist
22-04-2009, 07:44
سلام

اگه بخوایم چند شرطی باشه چی ؟
مثلا اگه عدد بین 2 و 5 بود یه چیزی و اگه بین 6و8 بود یه چیز دیگه و .....

میشه اینم توضیح بدید
براي اينكار بايد از if‌هاي تورد تو استفاده بشه

بزودي اموزشش رو ميذارم

wordist
22-04-2009, 07:45
سلام..
تو اکسل میشه نمودار y=x^2 رو رسم کرد ؟ اگه آره، یه توضیح کوچولو بدید ممنون میشم..
سلام

يه فايلي رو من از طريق اينترنت پيدا مرده بودم كه اينكارو ميكرد

يعني بهش معادله ميدادي نمودارش رو ميكشيد

پيداش كنم قرار ميدم

wordist
22-04-2009, 07:47
سلام به دوستان

میشه یه نفر درباره ( vlookup ) توضیحات کامل بده ؟

ممنون
آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
22-04-2009, 07:48
اقایون

یه فایل اکسلی بوده که اطلاعات 500 نفر رو توش بوده حالا یه فایل دیگه ای روش save شده راه حلی داره واسه برگردوندنش ؟
امكان خيلي ضعيف اين هست كه اطلاعاتتون با System Restore در ويندوز برگرده

البته همونطور كه گفتم ضعيف

اگه نه كه من بعيد ميدونم بشه

ADuser
22-04-2009, 07:50
بدبخت شدیم رفت

اطلاعات آماری پرسنلی بود در 5 سال گذشته

این بنده خدا نخواسته یه فایل بک آپی ازش داشته باشه همینطوری رو سیستم خودش نگهش داشته بود

با اینکه امکان پشتیبانی رو سرور هستش ها ولی اینکار رو نکرده بود

wordist
22-04-2009, 09:49
بدبخت شدیم رفت

اطلاعات آماری پرسنلی بود در 5 سال گذشته

این بنده خدا نخواسته یه فایل بک آپی ازش داشته باشه همینطوری رو سیستم خودش نگهش داشته بود

با اینکه امکان پشتیبانی رو سرور هستش ها ولی اینکار رو نکرده بود
حالا اينو در انجمن سيستم عامل هم مطرح كنيد

ممكنه راه حل هايي باشه

و من خبر ندارم

ممكنه نرم افزارهايي باشه

Roya.k
22-04-2009, 21:22
سلام دوستان.
يه سؤال فوري دارم. فردا بايد به استادم تحويل بدم. ممنون ميشم كمكم كنيد.
:11:
چطور ميشه با استفاده از عمل hyperlink امكاني ايجاد كرد كه بشه كامپيوتر رو خاموش كرد؟
هر كاري كردم نتونستم.
منتظر جواب شما هستم.

mehrdad84
23-04-2009, 21:39
با سلام نوار زير صفحه اكسل 2003من يعني جايكه با انتخاب اعداد يك ستون جمع اعداد را نشان ميداد غير فعال شده و اصلا اين نوار نشان داده نمي شود (نواري كه اولش نوشته ready)لطفا راهنمايي بفرمائيد

Moh3en_f1
24-04-2009, 08:43
سلام خدمت شما
من ميخوام بدونم چطوري ميشه دو خونه رو از هم كم كرد به شرطي كه تو اون خونه ها تاريخ باشه ؟
مثلا /02/02/1388 رو از 16/06/1387 كم كنم بريزم تو يه خونه ديگه ؟

Haniiii
24-04-2009, 09:29
سلام

میخواستم بدونم چطوری میشه کاری کنیم که یه Sheet فقط قابل دیدن باشه یعنی حتی یه کلیک هم روش انجام بدن ارور بده !

و من تمام سل ها رو لوک و هیدن کردم و شیت رو Protect Sheet اما بازم میتونم کلیک کنم روی صفحه و خونه بندی ها رو ببینم !!!

ممنون میشم کمکم کنید

از دوست عزیز wordist هم ممنونم بابت کمک قبلی

nedajon
25-04-2009, 12:08
با سلام نوار زير صفحه اكسل 2003من يعني جايكه با انتخاب اعداد يك ستون جمع اعداد را نشان ميداد غير فعال شده و اصلا اين نوار نشان داده نمي شود (نواري كه اولش نوشته ready)لطفا راهنمايي بفرمائيد

به اين نوار تقريباً خاکستري رنگ ، نوار وضعيت يا Status bar مي گويند. اين نوار که اطلاعاتي راجع به فايل يا صفحه ي باز شده به ما مي دهد در تمامي نرم افزارهاي office و حتي وقتي که فولدري را در ويندوز باز مي کنيد ، وجود دارد.
از طريق منوي View و تيک دار کردن گزينه ي Status Bar اين نوار وضعيت قابل مشاهده است.

wordist
25-04-2009, 13:30
سلام دوستان.
چطور ميشه با استفاده از عمل hyperlink امكاني ايجاد كرد كه بشه كامپيوتر رو خاموش كرد؟
هر كاري كردم نتونستم.
منتظر جواب شما هستم.
من بعيد ميدونم اينكار انجام شدني باشه

مگه اينكه شما يه پچ بسازي كه با اجراي اون سيستم خاموش بشه و بعد بگي كه اكسل اونو اجرا كنه

wordist
25-04-2009, 13:32
سلام خدمت شما
من ميخوام بدونم چطوري ميشه دو خونه رو از هم كم كرد به شرطي كه تو اون خونه ها تاريخ باشه ؟
مثلا /02/02/1388 رو از 16/06/1387 كم كنم بريزم تو يه خونه ديگه ؟
سلام

براي كار كردن با تاريخ شمسي بهتره آموزش استفاده از ماژولهاي تاريخ شمسي رو از تاپيك زير مطالعه كنيد و ماژول رو نصب كنيد اون موقع با توابع تعريف شده در اون ميشه اين كارو كرد

ماژول جهت تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به يكديگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
25-04-2009, 13:33
سلام

میخواستم بدونم چطوری میشه کاری کنیم که یه sheet فقط قابل دیدن باشه یعنی حتی یه کلیک هم روش انجام بدن ارور بده !

و من تمام سل ها رو لوک و هیدن کردم و شیت رو protect sheet اما بازم میتونم کلیک کنم روی صفحه و خونه بندی ها رو ببینم !!!

ممنون میشم کمکم کنید

از دوست عزیز wordist هم ممنونم بابت کمک قبلی
سلام

خواهش ميكنم دوست عزيز

قابلي نيست

منظورتون از اينكه ديده نشه يعني چي ؟

چي ديده نشه ؟

Haniiii
25-04-2009, 13:47
سلام

خواهش ميكنم دوست عزيز

قابلي نيست

منظورتون از اينكه ديده نشه يعني چي ؟

چي ديده نشه ؟

سلام

شما به این نمونه یه نگاه بنداز :

agar_shod
26-04-2009, 01:54
از آنجايي كه مشتق قاعده مشخصي ندارد و حتي بعضي از توابع مشتق پذير نيستند روشي براي محاسبه مشتق نداريم ولي براي انتگرال بايد از روشهاي "محاسبات عددي" استفاده كرد.
در صورتيكه فرمول منحني را داريم: براي مثال بازه تغييرات را در نظر گرفته و loop بين حد پايين و بالا با step دلخواه ايجاد كرده (كم شدن مقدار step باعث افزايش دقت مي شود) و از يك متغير sum براي محاسبه مجموع استفاده مي كنيم.
در صورتيكه نقاطي از منحني را داريم مي توانيم از سطح زير منحني استفاده كنيم كه در اين حالت محاسبات دقيق خواهد بود.
من نقاط منحنی رو دارم
حالا چزوری می تونم از شطح زیر منحنی استفاده کنم و انتگرال بگیرم؟

ashkan1360
27-04-2009, 13:26
سلام
من با اکسل 2007 ام که در ویستا هست مشکل دارم
وقتی میخوام اکسل رو ببندم ، اکسل گیر میکنه و خود ویندوز اون رو close میکنه.
مشکل از کامپیوتر من نیست و روی کامپیوتر دیگه هم این مشکل رو دیدم
حتی توی ویندوز ویستا اریجینال هم این مشل وجود داره
با آپدیت آفیس به sp1 هم رفع نشد
کسی میدونه چکار کنم ؟

mehrdad84
27-04-2009, 18:54
با سلام
من توي شركتي روزانه مجبورم اسامي مشتريان و شماره تلفن آنها در دوستون كنار هم تايب كنم كه خيلي وقت گير است
آيا راهي است كه با نوشتن اسم مشتري مثلا رضا شماره تلفنش بطور خودكار جلوي اسم درج بشه؟
خواهشن توضيح كامل باشه
من با تابع autxtتونستم با نوشتن عدد مثلا كد مشتر ي نام آن در ستون مجاور درج بشه ولي برعكس اين كار نشد

wordist
28-04-2009, 07:20
سلام
من با اکسل 2007 ام که در ویستا هست مشکل دارم
وقتی میخوام اکسل رو ببندم ، اکسل گیر میکنه و خود ویندوز اون رو close میکنه.
مشکل از کامپیوتر من نیست و روی کامپیوتر دیگه هم این مشکل رو دیدم
حتی توی ویندوز ویستا اریجینال هم این مشل وجود داره
با آپدیت آفیس به sp1 هم رفع نشد
کسی میدونه چکار کنم ؟
سلام

به احتمال زياد اشكال از نسخه آفيس هست

چون من در ويستا با 2007 كار كردم و مشكلي نداشته

اگه از آفيس مطمئن هستيد بر ميگرده به ويندوز

wordist
28-04-2009, 07:22
سلام

شما به این نمونه یه نگاه بنداز :
سلام دوست عزيز

آخه اين فايل كه هيچ كاري نميشه داخلش انجام داد به چه درد ميخوره

اصل فايلهاي اكسل براي اين هست كه يه اطلاعاتي رو بگيره و عمليات مناسبش رو ارائه بده و ...

wordist
28-04-2009, 07:28
سلام

شما براي اينكار براحتي ميتونين از تابع مفيد VLookup استفاده كنيد

abbasazarpikan
28-04-2009, 08:04
wordist عزیز سلام
می خواستم بدونم فایل اکسل درون خودش می توان اون رو به اشتراک گذاشت که داخل شبکه بقیه ازش استفاده کنند ؟
و دوم اینکه حالا که به اشتراک گذاشتیم به چه صورت درون مابقی کامپیوترها ازش استفاده کنیم ؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید./.

nightmare
28-04-2009, 09:38
سلام . دوستان من میخوام دو تا محاسبه با این نرم افزار انجام بدم ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی از Excel ندارم و کاملا مبتدی هستم .

اول اینکه بین دوتا تاریخ شمسی میانگین بگیرم . مثلا 88/04/15 و 87/12/15

و در مرحله ی دوم ، میانگین بدست اومده رو ، از یک سری تاریخ های دیگه کسر کنم . فرضا در مثال بالا اگر میانگین بشه 88/02/15

، این تاریخ میانگین رو از تاریخ های 88/05/14 ، 88/04/27 و ... کم کنم و تعداد روز های ما بین شون رو بدست بیارم .

راستش من با اکسل تا به حال کار نکردم و اگر لطف کنید طوری بفرمایید که در سطح فهم منم باشه ، خیلی ممنونتون میشم .

تا بعد ...

nedajon
28-04-2009, 12:25
wordist عزیز سلام
می خواستم بدونم فایل اکسل درون خودش می توان اون رو به اشتراک گذاشت که داخل شبکه بقیه ازش استفاده کنند ؟
و دوم اینکه حالا که به اشتراک گذاشتیم به چه صورت درون مابقی کامپیوترها ازش استفاده کنیم ؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید./.

در قسمت Help Excel اين طور نوشته شده :
Tolls/share workbook در تب Editing ، تيک قسمت Allow changes را بزنيد. سپس از شما مي خواهد که ذخيره کنيد و نام بدهيد اين کار را انجام داده. سپس از طريق File Save as اين فايل را در يک فولدر به اشتراک گذاشته شده قرار دهيد.
نحوه به اشتراک گذاري فولدر :‌
کليک سمت راست ، Properties/sharing تيک Share this folder on the network و Allow network users to change my files را مي زنيم. با اين عمل يک دست زير فولدر قرار مي گيرد يعني فولدر ما به اشتراک گذاشته شد.
سپس فايل excel مورد نظر را در اين فولدر به اشتراک گذاشته شده قرار مي دهيم.
لازم است اين فولدر در کامپيوتر server يا مدير سيستم يا حداقل شخصي که حق آب و گل در مورد کار با اين نرم افزار دارد گذاشته شود تا بتواند تغييرات را کنترل کند و او نيز سعي کند در انتهاي هر روز يک back up بگيرد تا کاربران مبتدي حوادث غيرمترقبه نيافرينند.
لازم به ذکر است که براي ايجاد محدوديت براي عده اي از کاربران که مثلاً عده اي فقط فايل Excel را مشاهده کنند و عده اي بتوانند تغيير دهند و ذخيره کنند و عده اي هم نبينند.
براي اين کار my computer را باز کرده و در منوي Tools/folder option/view ، تيک آخرين گزينه را بر مي داريم که برداشتن تيک به معني استفاده ي به اشتراک گذاري پيشرفته است.
سپس به فولدر به اشتراک گذاشته شده بر مي گرديم و در قسمت sharing ، دکمه ي permition را کليک کرده و در آنجا اگر اشتباه نکنم در قسمت group ، مي توانيم کاربران را کنترل کنيم. لازم به ذکر است که Allow به معني اجازه و Deny به معناي مخالف آن است. Reading به معناي فقط مشاهده ،‌writing به معناي اعمال تغييرات است.
(با عرض معذرت چون کامپيوتر من قبلاً ويروس گرفته ، folder option من فعال نيست پس تا اونجايي که حافظه ام ياري مي داد گفتم بقيه رو خودتون مسيرش رو آزمايش و خطا کنين. )
سپس به کامپيوتر تک تک کاربران رفته و از طريق My network places ، در سمت چپ ، View workgroup computer و سپس باز کردن کامپيوتر مدير سيستم و انتخاب فايل مورد نظر و کليک سمت راست آن و send to / Desktop .
(اصلاً copy و paste نکنيد زيرا در اين عمل کارهاي انجام شده به روز رساني نمي شود و تداخل به وجود مي آيد. )
لازم به ذکر است که براي اينکه کامپيوترهاي کاربران مورد نظر در view workgroup computer قابل مشاهده باشند بايد کليک سمت راست my computer را زده و در قسمت Properties/Computer name ، دکمه ي change را زده و در قسمت انتهاي صفحه workgroup ، نام workgroup را وارد مي کنيم و در تمامي کامپيوترهاي ديگر اين کلمه بايد دقيقا يکسان و با رعايت حروف بزرگ و کوچک نوشته شود. تمامي کامپيوترهايي که نام يکساني دارند در يک گروه کاري قرار مي گيرند. البته لازم به ذکر است که اگر اين قسمت غيرفعال باشد نشان دهنده ي ويروس Generic Host Proces است که امروزه در کامپيوترهاي اداري زياد شده .

Haniiii
28-04-2009, 12:37
سلام دوست عزيز

آخه اين فايل كه هيچ كاري نميشه داخلش انجام داد به چه درد ميخوره

اصل فايلهاي اكسل براي اين هست كه يه اطلاعاتي رو بگيره و عمليات مناسبش رو ارائه بده و ...

سلام

منظورم اینه چجوری مثل این میتونم قفل کنم یه Sheet رو ؟ اگه دقت کرده باشین توش نمیشه سلولی رو انتخاب کرد !
پ.ن: نمیدونم پست قبلیم چرا پاک شد !

wordist
28-04-2009, 12:47
سلام . دوستان من میخوام دو تا محاسبه با این نرم افزار انجام بدم ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی از excel ندارم و کاملا مبتدی هستم .

و در مرحله ی دوم ، میانگین بدست اومده رو ، از یک سری تاریخ های دیگه کسر کنم . فرضا در مثال بالا اگر میانگین بشه 88/02/15

، این تاریخ میانگین رو از تاریخ های 88/05/14 ، 88/04/27 و ... کم کنم و تعداد روز های ما بین شون رو بدست بیارم .

راستش من با اکسل تا به حال کار نکردم و اگر لطف کنید طوری بفرمایید که در سطح فهم منم باشه ، خیلی ممنونتون میشم .

تا بعد ...
سلام

بايد بگم كه اگه شما اطلاعي در زمينه اكسل نداشته باشي بعيده بتوني خودت اين كارو بكني

چون اين سوالي كه پرسيدي براي حالت فارسي نيازمند استفاده از ماژولهاي تاريخ شمسي هست

ولي اگه براي تاريخ ميلادي بخواي براحتي امكان پذيره

wordist
28-04-2009, 12:48
سلام

منظورم اینه چجوری مثل این میتونم قفل کنم یه Sheet رو ؟ اگه دقت کرده باشین توش نمیشه سلولی رو انتخاب کرد !
پ.ن: نمیدونم پست قبلیم چرا پاک شد !
سلام

شما هنگامي كه Protect sheet رو انجام ميدي كافيه اون دو تا تيك اول رو هم برداري تا ديگه انتخاب يا select هم انجام نشه

nightmare
28-04-2009, 13:54
سلام

بايد بگم كه اگه شما اطلاعي در زمينه اكسل نداشته باشي بعيده بتوني خودت اين كارو بكني

چون اين سوالي كه پرسيدي براي حالت فارسي نيازمند استفاده از ماژولهاي تاريخ شمسي هست

ولي اگه براي تاريخ ميلادي بخواي براحتي امكان پذيره

سلام . ممنونم از توجهت دوست خوبم .

برای میلادیش رو توضیح میدی بهم ؟ بالاخره یه جوری ور میرم تا یاد بگیرم .:10: در مورد اون ماژول های تاریخ شمسی هم اگه یه لینکی چیزی برای دانلود معرفی کنی خیلی لطف کردی .

wordist
28-04-2009, 14:04
سلام . دوستان من میخوام دو تا محاسبه با این نرم افزار انجام بدم ولی متاسفانه هیچ اطلاعاتی از Excel ندارم و کاملا مبتدی هستم .

تا بعد ...

سلام . ممنونم از توجهت دوست خوبم .

برای میلادیش رو توضیح میدی بهم ؟ بالاخره یه جوری ور میرم تا یاد بگیرم .:10: در مورد اون ماژول های تاریخ شمسی هم اگه یه لینکی چیزی برای دانلود معرفی کنی خیلی لطف کردی .

سلام

براي ميلادي بايد تاريخ رو براحتي از هم كسر كني

مثلا در A1 تاريخ يك و در A2 تاريخ دو هست

كافيه A1 را از A2 كسر كرد

براي حالت شمسي هم بايد به پست زير مراجعه كني

ماژول جهت تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به يكديگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

cover
29-04-2009, 13:50
با سلام
من يك سوال داشتم
من مي خواهم در خانه a1 فرمولي بنويسم كه اگر عددي كه در خانه a3 وارد مي‌شود بزرگتر از 0 بود آن عدد در خانه a1 نيز درج شود و اگر كوچكتر از صفر بود درج نشود
با تشكر

Roya.k
29-04-2009, 21:42
سلام دوستان.
هر كاري كردم نتونستم.
منتظر جواب شما هستم.

wordist
30-04-2009, 06:38
سلام دوستان.
هر كاري كردم نتونستم.
منتظر جواب شما هستم.

من بعيد ميدونم اينكار انجام شدني باشه

مگه اينكه شما يه پچ بسازي كه با اجراي اون سيستم خاموش بشه و بعد بگي كه اكسل اونو اجرا كنه

سلام دوستان.
هر كاري كردم نتونستم.
منتظر جواب شما هستم.

سلام دوست عزيز

همونطور كه مشاهده ميكنيد جوابتون داده شده پس نيازي به تكرار دوباره سوال نبود

موفق باشيد

wordist
30-04-2009, 06:40
با سلام
من يك سوال داشتم
من مي خواهم در خانه a1 فرمولي بنويسم كه اگر عددي كه در خانه a3 وارد مي‌شود بزرگتر از 0 بود آن عدد در خانه a1 نيز درج شود و اگر كوچكتر از صفر بود درج نشود
با تشكر
سلام

اين كار با يه IF‌ ساده امكان پذيره

mehrdad84
30-04-2009, 16:45
با سلام
چگونه مي توانيم در اكسل گوشه هاي يك جدول را براي جلوه بهتر گرد(پخ)كنيم؟

سپين
01-05-2009, 20:18
با سلام
روزانه تعداد شش قلم کالا برای تعدادی مشتری بر اساس شماره بارنامه فرستاده میشه مثلا آقای محمدی یک روز نامش در ردیف یک و روز بعد در ردیف پنج قرار میگیرد.آیا راهکاری هست که اولا برای هر اسمی یک کد عددی بدهیم و دوما جمع کالای هر فرد را بتوانیم در جلوی کد یا اسم مشتری ببینیم.ممنون از پاسختان.

wordist
02-05-2009, 09:09
با سلام
چگونه مي توانيم در اكسل گوشه هاي يك جدول را براي جلوه بهتر گرد(پخ)كنيم؟
سلام

اينكار امكان پذير نيست

wordist
02-05-2009, 09:11
با سلام
روزانه تعداد شش قلم کالا برای تعدادی مشتری بر اساس شماره بارنامه فرستاده میشه مثلا آقای محمدی یک روز نامش در ردیف یک و روز بعد در ردیف پنج قرار میگیرد.آیا راهکاری هست که اولا برای هر اسمی یک کد عددی بدهیم و دوما جمع کالای هر فرد را بتوانیم در جلوی کد یا اسم مشتری ببینیم.ممنون از پاسختان.

سلام دوست عزيز

به پست زير مراجعه كنيد

مشكلتون رو حل ميكنه

m1d1y
02-05-2009, 20:21
سلام دوستان یک سوال خیلی حیاتی!
ما در شرکتمون یه نرم افزار حسابداری تحت داس ( فکر می کنم فاکس پرو باشه ) داریم از این برنامه فقط می توانیم به صورت نمایش روی صفحه یا پرینت گزارش بگیریم
حالا من می خوام بدونم با توجه به اینکه به برنامه نویس نرم افزار دسترسی نداریم چگونه می توانم از دیتابیس اون خروجی اکسل بگیرم اگر فایل تکست هم بشه بگیرم بد نیست (بعدش میشه اون رو به اکسل import کنیم)

ممنون

nedajon
03-05-2009, 11:35
با سلام خدمت دوستان گرامي
من در حال کار با يک نرم افزار هستم که به صورت فارسي نوشته شده است و export هاي word و excel مي گيرد. مشکل من با اعدادي است که با صفر شروع مي شوند مانند کدملي.
در خروجي Excel ، تمامي صفرهاي اول عدد حذف مي شوند در حالي که در word اين اعداد بر سر جاي خود باقي مي مانند. من احتياج دارم که خروجي excel بگيرم و حتماً کدملي ها درست باشد.
مشکل ديگر اينکه وقتي يک فايل excel خروجي گرفته مي شود ، اگر عددي مانند تاريخ و هر عدد ديگر که قبل از تبديل به excel ، فرمت آن Text نبوده است و ما بخواهيم آن را به Text تغيير دهيم ، در قسمت شمال غربي سلول علامت مثلث سبز رنگ کوچک که در Excel 2003 نشان دهنده Text بودن است ،‌ ظاهر نمي شود و من مجبور مي شوم که بعد از اعمال فرمت جديد ، روي تمامي آنها دابل کليک کنم تا اين وضعيت ايجاد شود و از طرفي اگر اين کار را نکنم ، وقتي که اين فايل را در Access ، مي خواهم Import کنم ، آنهايي که در قسمت Design View جدول مربوطه ، فيلد مربوطه آن Text ي باشد اما در فايل Excel اصلي ، فرمت آن Text شده اما شمال غربي آن سبز نشده ، فرا خواني نمي شود. و به صورت اعداد ناشناخته در مي آيد.
چطور مي توان بدون دابل کليک اين حالت را ايجاد کرد ؟

amir raya
03-05-2009, 14:46
سلام به همگی.
آقا من یه نموداری رو تی اکسل ریم کردم و حالا میخوام با استفاده از همون اکسل شیب خط رو پیدا کنم .چیکار کنم؟

wordist
04-05-2009, 11:05
سلام دوستان یک سوال خیلی حیاتی!
ما در شرکتمون یه نرم افزار حسابداری تحت داس ( فکر می کنم فاکس پرو باشه ) داریم از این برنامه فقط می توانیم به صورت نمایش روی صفحه یا پرینت گزارش بگیریم
حالا من می خوام بدونم با توجه به اینکه به برنامه نویس نرم افزار دسترسی نداریم چگونه می توانم از دیتابیس اون خروجی اکسل بگیرم اگر فایل تکست هم بشه بگیرم بد نیست (بعدش میشه اون رو به اکسل import کنیم)

ممنون
اكسل با اكثر ديتابيس ها ميتونه ارتباط موفقي برقرار كنه

شما يه سري به سربرگ existing connection يا other source بزنيد تا از اونجا بتونيد به فاكس پرو دسترسي پيدا كنيد

البته من ديتابيس فاكس پرو دم دست ندارم تا بتونم بيش از اين كمك كنم

wordist
04-05-2009, 11:07
با سلام خدمت دوستان گرامي
من در حال کار با يک نرم افزار هستم که به صورت فارسي نوشته شده است و export هاي word و excel مي گيرد. مشکل من با اعدادي است که با صفر شروع مي شوند مانند کدملي.
در خروجي Excel ، تمامي صفرهاي اول عدد حذف مي شوند در حالي که در word اين اعداد بر سر جاي خود باقي مي مانند. من احتياج دارم که خروجي excel بگيرم و حتماً کدملي ها درست باشد.
مشکل ديگر اينکه وقتي يک فايل excel خروجي گرفته مي شود ، اگر عددي مانند تاريخ و هر عدد ديگر که قبل از تبديل به excel ، فرمت آن Text نبوده است و ما بخواهيم آن را به Text تغيير دهيم ، در قسمت شمال غربي سلول علامت مثلث سبز رنگ کوچک که در Excel 2003 نشان دهنده Text بودن است ،‌ ظاهر نمي شود و من مجبور مي شوم که بعد از اعمال فرمت جديد ، روي تمامي آنها دابل کليک کنم تا اين وضعيت ايجاد شود و از طرفي اگر اين کار را نکنم ، وقتي که اين فايل را در Access ، مي خواهم Import کنم ، آنهايي که در قسمت Design View جدول مربوطه ، فيلد مربوطه آن Text ي باشد اما در فايل Excel اصلي ، فرمت آن Text شده اما شمال غربي آن سبز نشده ، فرا خواني نمي شود. و به صورت اعداد ناشناخته در مي آيد.
چطور مي توان بدون دابل کليک اين حالت را ايجاد کرد ؟
سلام دوست عزيز

سوالت رو خيلي پيچوندي مخصوصا در قسمت دومش

ولي براي قسمت اولش همونطور كه گفتي بايد فرمت خانه ها رو كه قراره صفر رو نشون بده رو روي text تنظيم كني و بعد پيسا رو انجام بدي

mehrdad84
04-05-2009, 18:09
با سلام
ايا راهي هست كه بتوان بين اعداد چند رقمي يك سلول با يك كاركتر جدا كرد؟مثلا شماره تلفن 09110001111را اينطورنمايش بدهد11-11-000-0911

wordist
05-05-2009, 14:14
با سلام
ايا راهي هست كه بتوان بين اعداد چند رقمي يك سلول با يك كاركتر جدا كرد؟مثلا شماره تلفن 09110001111را اينطورنمايش بدهد11-11-000-0911
برا نمايش اينگونه من هنوز راهي پيدا نكردم

هرچند نميتونم محكم كه نه

ولي بايد تحقيق كرد و ديد ايا راهي براي نمايش وجود داره يا نه

ولي شما ميتوني از تابع MID استفاده كني

مثلا ميخواي در خانه B1 تبديل شده A1 كه داراي شماره موبايل هست رو داشته باشي به همون صورت كه نوشتي

در B1 فرمول زير رو استفاده كن

ssima
05-05-2009, 19:55
ممنون مي شم اگه سئوالهاي موردي و تخصصي تونو بپرسين.
لطفا سئوال اينجوري نباشه: اكسل را از اول تا آخر توضيح بده!
موردي كه راه حل براش پيدا نكردين و هنوز باهاش مشكل دارين......
ممنون
سلام
لطفا راهنماییم کنید!
من فایل هایی دارم که نوع فایلش Microsoft Office Excel Comma Separated Values File هستش. Microsoft Office من 2007 ولی نمی دونم چرا اینو نمی خونه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون می شم زودتر جواب بدید چون خیلی مهم و عجله ای هستش!

wordist
06-05-2009, 07:29
سلام
لطفا راهنماییم کنید!
من فایل هایی دارم که نوع فایلش Microsoft Office Excel Comma Separated Values File هستش. Microsoft Office من 2007 ولی نمی دونم چرا اینو نمی خونه؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزيز

نمونه فايلتون رو بذاريد تا بررسي و پاسخ داده بشه

چون معمولا بايد با اكسل باز بشه

nedajon
06-05-2009, 12:37
با سلام خدمت جميع دوستان
من مي خواهم در Excel :
براي دانشجوياني که کسري معدل ترم دارند ، مثلاً 25 نمره (يعني 25 نمره اين دانشجو احتياج دارد تا معدل ترم او به 12 برسد)
در نمرات ترم دانشجو نيز دروس 2 واحدي و 3 واحدي وجود دارد. (البته مي تواند 1 و 4 واحدي نيز باشند)
آيا مي شود در Excel در يک ستون ، نام درس و در ستون مجاور آن تعداد واحدش را نوشت ، سپس در ستوني ديگر محاسبه کند که اين دانشجو که 25 نمره کسري معدل دارد ، در چند حالت مي تواند معدل کسري معدل خود را جبران کند ؟ يعني چند نمره از درس اول که 3 واحدي است بگيرد و چند نمره از درس دوم که 2 واحدي است و چند نمره از درس سوم که 3 واحدي است ؟ تا معدل ترم او به 12 برسد و الي آخر تا اخراج نشود ؟ (البته مي توان به جاي نام درس از کد درس نيز استفاده نمود تا اين عمل راحت تر انجام شود. )
ضمناً بهترين حالت آن کدام است ؟ يک چيزي شبيه مشتق در رياضيات که بهترين حالت را به دست مي آورد.

nedajon
06-05-2009, 12:42
سلام
لطفا راهنماییم کنید!

شما چرا اون رو روي يک کامپيوتر ديگه با 2003 باز نمي کنيد و Save as کنيد به Microsoft Office Excel Workbook
و بعد از طريق 2007 بازش کنيد ؟
من يک فايل اين طوري دارم که فقط توش اطلاعات متني و عددي هست و وقتي که Save as کردم اون رو مشکلي پيش نيومد.

ssima
06-05-2009, 13:31
نوع فایل 2007 بود، من خودم 2003 داشتم به خاطر باز کردن این فایلها 2007 نصب کردم، بعد باز شد، ولی بی معنی نشون میده توی اکسل به صورت ،Workbook هم save as کردم اما درست نشد!
چند تا فایل دیگه هم داشتم که اکسل Workbook بود و بعد از 2007 شدن باز شدن و درست نشون داده میشه!
این فایلها که باز نمیشه اکسله اما شکل آیکونش یه a هم داره و نوشته type: Microsoft Office Excel Comma Separated Values File

ssima
06-05-2009, 13:44
سلام دوست عزيز

نمونه فايلتون رو بذاريد تا بررسي و پاسخ داده بشه

چون معمولا بايد با اكسل باز بشه

خیلی ممنون!

چطور فایلو بفرستم؟

nedajon
06-05-2009, 20:58
سلام دوست عزيز

سوالت رو خيلي پيچوندي مخصوصا در قسمت دومش

ولي براي قسمت اولش همونطور كه گفتي بايد فرمت خانه ها رو كه قراره صفر رو نشون بده رو روي text تنظيم كني و بعد پيسا رو انجام بدي

ببین دوست عزیز ، مشکل من اینه که من اصلا فایل excel ی رو باز نمی کنم بعد اطلاعات رو paste کنم بلکه وقتی که اون نرم افزار اطلاعات رو به من نشون می ده می شه چند کار کرد ، اول اینکه پرینت گرفت دوم اینکه به excel تبدیل کرد و سوم اینکه به word تبدیل کرد. اما احتیاج اصلی من این است که این اطلاعات رو به access که پایگاه اطلاعاتی یک نرم افزار دیگر است تبدیل کنم. یعنی قبل از قرارگیری اطلاعات در ستون ها و سطرهای excel من امکان ایجاد تغییر در اونها رو ندارم یعنی صفحه ای باز نیست که داشته باشم بلکه خود اون نرم افزار یک برنامه excel رو باز می کنه و اطلاعات رو توش قرار می ده . یعنی در واقع چون نرم افزار فارسی ای که دارم امکان خروجی گرفتن اطلاعات به access رو نداره من می خواهم که با کمک excel این کار رو انجام بدهم و از اون به عنوان یک پل استفاده کنم. چون word چندان هوشمند نیست. و همین طور عرض صفحاتش مثل excel گسترده نیست.
ولی مسئله اینه که از اونجایی که وقتی که اطلاعات به word تبدیل می شه ، صفرها از بین نمی ره پس می شه حدس زد که مشکل از اون نرم افزار نیست و شاید در تنظیمات excel من ، یک گزینه ای باشد که به طور اتوماتیک کار edit را انجام دهد می خواهم آن را غیرفعال کنم. البته به قسمت Tools/opation/edit رفتم و هیچ کدوم رو در رابطه با این موضوع نیافتم.
در مورد سوال دوم هم مشکل اینه که وقتی که به text تبدیل می کنم اعداد رو برای اینه که در پایگاه داده access با اونها مثل text رفتار بشه نه مثل number ، و تجربه ثابت کرده که اگه گوشه ی سمت چپ اون سلول یک مثلث قرمز
قرار نگیره ، اصلا اون سلول در access فراخونی نمی شه مخصوصا کدملی که اساس کار نرم افزار دوم رو تشکیل می ده وقتی که در نرم افزار دوم که پایگاه داده اش access است ، کد ملی را تایپ می کنم ، اطلاعات مربوط به آن شخص فراخوانی نمی شود اما اگر بعد از text کردن فرمت سلول ، روی آن دابل کلیک کرده باشم و در شمال غربی آن مثلث سبز رنگ وجود داشته باشد ، کد ملی آن شخص در نرم افزار مربوطه فراخوانی می شود.
حالا من می خواهم که بعد از تبدیل فرمت سلول به text ، بتوان این مثلث را هم به طور اتوماتیک وار ایجاد کرد و من مجبور نباشم که برای 400 نفر هر کدام حداقل سه سلول مربوطه را دابل کلیک کنم. و اگر احیاناً یکی هم از دستم در برود ، در نرم افزار دوم که نقش حیاتی دارد فراخوانی نشود.

baran_sign
07-05-2009, 08:23
سلام دوستان عزيز
اگر در سلولي فرمولي وارد شده باشد كه جواب آن هيچي باشد. و بخواهيم در فرمول ديگري از اين سلول استفاده كنيم كه در آن اين سلول خالي به حساب آيد. بايد چه كرد؟ يعني isblank آن true باشد؟؟؟؟

wordist
07-05-2009, 10:50
شما چرا اون رو روي يک کامپيوتر ديگه با 2003 باز نمي کنيد و Save as کنيد به Microsoft Office Excel Workbook
و بعد از طريق 2007 بازش کنيد ؟
من يک فايل اين طوري دارم که فقط توش اطلاعات متني و عددي هست و وقتي که Save as کردم اون رو مشکلي پيش نيومد.
نيازي نيست كه با 2003 باز بشه يا ذخيره بشه

همون 2007 بايد بازش كنه

احتمالا اشكال از فايل هست

wordist
07-05-2009, 10:52
خیلی ممنون!

چطور فایلو بفرستم؟
فايلتون رو يه جايي در سرورهاي مجاني مانند rapidshare و ... آپلود كنيد و لينك اونو ارسال كنيد

يا اينكه برا من ايميل كنيد

wordist
07-05-2009, 10:53
سلام دوستان عزيز
اگر در سلولي فرمولي وارد شده باشد كه جواب آن هيچي باشد. و بخواهيم در فرمول ديگري از اين سلول استفاده كنيم كه در آن اين سلول خالي به حساب آيد. بايد چه كرد؟ يعني isblank آن true باشد؟؟؟؟
منظورتون از اينكه به حساب بياد يعني چي ؟

سوالتون نامفهومه

دقيق بگيد ميخوايد چيكار كنيد

ebibarati
07-05-2009, 10:54
=IF(E8=0;"";E8/G8-100%)
سلام دوستان عزيز
فرومل فوق يه ifكم داره اگه مي تونين كمكم كنيد
همونطور كه مي بينيد اگر e8 صفر باشه محاسبه نمي كنه
ولي اگر g8 صفر باشه پيغام ميده
ولي تگه هردو خونه عدد داشته باشند محاسبه درست انجام ميده
آيا ميشه با قراردادن يه if ديگه اين پيغام رو نشون نده
نكته ديگه اينكه ميخوام اگر فقط يكي از سلولهاي فوق داراي عدد باشه محاسبه كنه يعني تغييراتش 100 % بشه
فرمول در سلول c8 و فرمت سلول Percentage است

mohammad96
07-05-2009, 11:13
با سلام

سلام،
بله با استفاده از custom format میشه این کار رو کرد. فرمتش هم این جوری میشه:

##-##-###-####

wordist
07-05-2009, 11:24
ببین دوست عزیز ، مشکل من اینه که من اصلا فایل excel ی رو باز نمی کنم بعد اطلاعات رو paste کنم بلکه وقتی که اون نرم افزار اطلاعات رو به من نشون می ده می شه چند کار کرد ، اول اینکه پرینت گرفت دوم اینکه به excel تبدیل کرد و سوم اینکه به word تبدیل کرد. اما احتیاج اصلی من این است که این اطلاعات رو به access که پایگاه اطلاعاتی یک نرم افزار دیگر است تبدیل کنم. یعنی قبل از قرارگیری اطلاعات در ستون ها و سطرهای excel من امکان ایجاد تغییر در اونها رو ندارم یعنی صفحه ای باز نیست که داشته باشم بلکه خود اون نرم افزار یک برنامه excel رو باز می کنه و اطلاعات رو توش قرار می ده . یعنی در واقع چون نرم افزار فارسی ای که دارم امکان خروجی گرفتن اطلاعات به access رو نداره من می خواهم که با کمک excel این کار رو انجام بدهم و از اون به عنوان یک پل استفاده کنم. چون word چندان هوشمند نیست. و همین طور عرض صفحاتش مثل excel گسترده نیست.
ولی مسئله اینه که از اونجایی که وقتی که اطلاعات به word تبدیل می شه ، صفرها از بین نمی ره پس می شه حدس زد که مشکل از اون نرم افزار نیست و شاید در تنظیمات excel من ، یک گزینه ای باشد که به طور اتوماتیک کار edit را انجام دهد می خواهم آن را غیرفعال کنم. البته به قسمت Tools/opation/edit رفتم و هیچ کدوم رو در رابطه با این موضوع نیافتم.
در مورد سوال دوم هم مشکل اینه که وقتی که به text تبدیل می کنم اعداد رو برای اینه که در پایگاه داده access با اونها مثل text رفتار بشه نه مثل number ، و تجربه ثابت کرده که اگه گوشه ی سمت چپ اون سلول یک مثلث قرمز
قرار نگیره ، اصلا اون سلول در access فراخونی نمی شه مخصوصا کدملی که اساس کار نرم افزار دوم رو تشکیل می ده وقتی که در نرم افزار دوم که پایگاه داده اش access است ، کد ملی را تایپ می کنم ، اطلاعات مربوط به آن شخص فراخوانی نمی شود اما اگر بعد از text کردن فرمت سلول ، روی آن دابل کلیک کرده باشم و در شمال غربی آن مثلث سبز رنگ وجود داشته باشد ، کد ملی آن شخص در نرم افزار مربوطه فراخوانی می شود.
حالا من می خواهم که بعد از تبدیل فرمت سلول به text ، بتوان این مثلث را هم به طور اتوماتیک وار ایجاد کرد و من مجبور نباشم که برای 400 نفر هر کدام حداقل سه سلول مربوطه را دابل کلیک کنم. و اگر احیاناً یکی هم از دستم در برود ، در نرم افزار دوم که نقش حیاتی دارد فراخوانی نشود.

من براي سوال اولت ميتونم يه راهنمايي حرفه اي بكنم

ولي هنوز سوال دوم رو متوجه نشدم

البته ممكنه با اين راهنمايي هم اون مشكلت حل بشه

كلا در مجموعه آفيس فايلهايي كه باز ميشن بر مبنآي يه فايل نمونه از پيش تعيين شده باز ميشن كه بهش گفته ميشه Template

شما ميتوني اينو تغيير بدي تا از اين پس فايلهاي اكسل بر مبناي اون باز بشن

به اين ترتيب كه فايل جديد باز كن و با تغيير خونه هاي موردنظر به فرمت text اونو ذخيره كرده و نوع ذخيره سازي رو excel template انتخاب كن و ان را در مكان زير ذخيره كن (البته در 2007)

C:\Documents and Settings\Your account name\Application Data\Microsoft\Excel\XLSTART

حالا مبناي باز شدن تمامي فايلها اين فايل اكسل هست

اين روش به احتمال زياد ميتونه مشكلت رو برطف كنه

در مورد دوم هم من منظورت رو از مثلث سبز و قرمز و ابي و ... اينا نمي فهمم

اگه منظورت خطاهايي هست كه اكسل ميگيره بايد نوع خطا رو بگي نه رنگ رو

wordist
07-05-2009, 11:37
سلام دوستان عزيز
فرومل فوق يه ifكم داره اگه مي تونين كمكم كنيد
همونطور كه مي بينيد اگر e8 صفر باشه محاسبه نمي كنه
ولي اگر g8 صفر باشه پيغام ميده
ولي تگه هردو خونه عدد داشته باشند محاسبه درست انجام ميده
آيا ميشه با قراردادن يه if ديگه اين پيغام رو نشون نده
نكته ديگه اينكه ميخوام اگر فقط يكي از سلولهاي فوق داراي عدد باشه محاسبه كنه يعني تغييراتش 100 % بشه
يه بار ديگه سوالتون رو با تمام شرايط و از اول مطرح كنيد

شما سوال رو ناقص ميگيد و انتظار پاسخ كامل داريد !!!!!

wordist
07-05-2009, 11:37
سلام،

##-##-###-####
سلام

محمدجان اين فرمتي كه اشاره كردي هنوز نقص داره و صفر ايتدا رو نمايش نميده

ebibarati
07-05-2009, 11:49
يه بار ديگه سوالتون رو با تمام شرايط و از اول مطرح كنيد

شما سوال رو ناقص ميگيد و انتظار پاسخ كامل داريد !!!!!
سلام دوست عزيز اين نمونه رو يه نگاهي بنداز
ممنون

ssima
07-05-2009, 12:15
فايلتون رو يه جايي در سرورهاي مجاني مانند rapidshare و ... آپلود كنيد و لينك اونو ارسال كنيد

يا اينكه برا من ايميل كنيد

آیکون اکسلش شکل یه a داره!قبلا دقت نکردم که پسوندش csv هستش!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ممنون که کمکم میکنید!

wordist
07-05-2009, 13:02
سلام دوست عزيز اين نمونه رو يه نگاهي بنداز
ممنون
قرار شد سوالتون رو تكرار كنيد بصورت كامل

شما فقط فايل رو فرستاديد

wordist
07-05-2009, 13:09
آیکون اکسلش شکل یه a داره!قبلا دقت نکردم که پسوندش csv هستش!
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ممنون که کمکم میکنید!
فايلتون رو دانلود كردم

اون بدون هيچ مشكلي باز شد

براتون تبديلش كردم به 2003

اينم لينكش

موفق باشيد

mohammad96
07-05-2009, 16:42
سلام،

##-##-###-####

سلام

محمدجان اين فرمتي كه اشاره كردي هنوز نقص داره و صفر ايتدا رو نمايش نميده

آره حق با شماست:

##-##-###-###0

یا اصلا:

00-00-000-0000

ممنون!

ebibarati
09-05-2009, 07:58
قرار شد سوالتون رو تكرار كنيد بصورت كامل

شما فقط فايل رو فرستاديد
سلام
فرمول درصد تغييرات دو عدد رو نسبت به هم نشون مي ده E8/G8-100%
اگر هر دو سلولE,G داراي عدد باشه فرمول درست عمل كرده و جواب رو برمي گردونه
ولي اگر G خالي باشه پيغام (#DIV/0!) ميده يعني سلول مورد نظر با صفر تقسيم مي شود
اگر e8 خالي يا صفر باشه محاسبه نمي كنه و منتظر عددG مي شود بخاطر اون IF فرمول
ميده
ميخوام اگر در يكي از سلولهاعدد بود مثلاG محاسبه كنه ودرصد تغييرات رو نشون كه با توجه به سلولي كه عدد دارد تغييرات 100% يا 100%- مي شود
نمي دونم سئوالم رو خوب توضيح دادم يا خيرفكر كنم اگر اينا توضبحات رو بخوني و فايل و چك كني متوجه منظورم بشي
بازم ممنون ببخشيد اينقدر شمارو اذيت مي كنيم

nedajon
09-05-2009, 12:11
در مورد دوم هم من منظورت رو از مثلث سبز و قرمز و ابي و ... اينا نمي فهمم

اگه منظورت خطاهايي هست كه اكسل ميگيره بايد نوع خطا رو بگي نه رنگ رو

تازه متوجه شدم که اين مثلث سبز رنگ که اگر international/view/current sheet ، راست به چپ باشد ، در شمال شرقي سلول مثلث سبز رنگ ايجاد مي شود و اگر جهت sheet ما چپ به راست باشد ، در شمال غربي آن .
البته علت نشان دادن اين مثلث سبز رنگ نيز تيک دار بودن Tools/Option/Error Checking ، گزينه ي Number stored as text ، مي باشد. و اگر در کامپيوتر شما وجود ندارد به علت تيک دار نبودن اين گزينه است.
و فقط وقتي که نوشته ي عددي اي در سلولي وجود داشته باشد و بعداً فرمت آن را به text تغيير دهم ، اين مثلث سبز رنگ ديده مي شود. که فکر مي کنم معني انگليسي آن نيز همين باشد.
و اما ، وقتي که اين مثلث ايجاد نمي شود ، يعني دابل کليک نکنم ، اين سلول کليدي که کاربرد عددي دارد اما در access ، به عنوان text در تعريف جدول تعريف شده است ، فراخواني نمي شود يعني در خود access ديده مي شود اما در نرم افزاري که پايگاه اطلاعاتي آن access است ، فراخواني نمي شود.

zoughi_m
09-05-2009, 12:23
ممنون از اطلاعاتی که دادید فقط یک نکته رو می خواستم بگم اینکه فرمودید در excell نمیتوانیم (مبلغ 100000 تومان و فروردین تا شهریور) این مسئله رو حل کنیم در صورتیکه با گذاشتن یک filter این مسئله حل میشه بازم اگه من اشتباه کردم منتظر پاسختون میمونم. ممنون و متشکر

wordist
09-05-2009, 12:53
ممنون از اطلاعاتی که دادید فقط یک نکته رو می خواستم بگم اینکه فرمودید در excell نمیتوانیم (مبلغ 100000 تومان و فروردین تا شهریور) این مسئله رو حل کنیم در صورتیکه با گذاشتن یک filter این مسئله حل میشه بازم اگه من اشتباه کردم منتظر پاسختون میمونم. ممنون و متشکر
اين مطلبي كه اشاره كرديد مربوط به چي هست !!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

wordist
09-05-2009, 12:53
سلام
فرمول درصد تغييرات دو عدد رو نسبت به هم نشون مي ده E8/G8-100%
اگر هر دو سلولE,G داراي عدد باشه فرمول درست عمل كرده و جواب رو برمي گردونه
ولي اگر G خالي باشه پيغام (#DIV/0!) ميده يعني سلول مورد نظر با صفر تقسيم مي شود
اگر e8 خالي يا صفر باشه محاسبه نمي كنه و منتظر عددG مي شود بخاطر اون IF فرمول
ميده
ميخوام اگر در يكي از سلولهاعدد بود مثلاG محاسبه كنه ودرصد تغييرات رو نشون كه با توجه به سلولي كه عدد دارد تغييرات 100% يا 100%- مي شود
نمي دونم سئوالم رو خوب توضيح دادم يا خيرفكر كنم اگر اينا توضبحات رو بخوني و فايل و چك كني متوجه منظورم بشي
بازم ممنون ببخشيد اينقدر شمارو اذيت مي كنيم

خب شما يه IF اضافه كنيد كه اگه خالي بود اونو محاسبه نكنه و اگه نه محاسبه رو انجام بده

ssima
09-05-2009, 13:35
فايلتون رو دانلود كردم

اون بدون هيچ مشكلي باز شد

براتون تبديلش كردم به 2003

اينم لينكش

موفق باشيد

خیلی خیلی ممنون!

ولی چرا اینجوریه؟
آخه منم 2007 دارم پس چرا وقتی باز میشد اطلاعاتش قاطی پاتی نشون داده میشد؟
اصلا پسوند csv واسه چیه؟ با xls چه فرقی داره؟ یعنی من بقیه این فایلها رو هم به 2003 تبدیل کنم؟ ولی وقتی این کارو کرده بودم جواب نداد؟!!!!!!
سیستم من چیزی کم داره؟؟

AprilFool
09-05-2009, 13:42
ببخشید من زیاد با اکسل کار نکردم واسه گزارش کار به ما یه سری لیست داده دادند (حدود 2000 تا )که باید نمودارشون رو بکشیم
مشکل اینجاس که تمام داده ها توی یه ستون هستند (A) و عدد های زوج باید روی محور x قرار بگیرن و عدد فرد باید روی محور y باشه (A1,A2=X1,Y1= یک نقطه . A3,A4=X2,Y2 = نقطه دو ) می خوام بدونم چطور میشه بدون دردسر نمودارش رو بکشم

ممنون میشم

mehrdad84
09-05-2009, 16:31
با سلام
مشکلی برایم در انجام کار با تابع vloolupپیش آمده که با مثال پیوست ارسال می شود با تشكر

m1d1y
09-05-2009, 18:58
[quote=mehrdad84;3764033]با سلام
مشکلی برایم در انجام کار با تابع vloolupپیش آمده که با مثال پیوست ارسال می شود با تشكر
[code]mesal.xls (16 KB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

شما باید جدولی رو که می خواهید اطلاعات رو از اون بخونید فیکس کنید

به این صورت $A$1:$D$5
( با زدن کلید F4 )
توصیه می کنم فیلد چهارم رو FALSE انتخاب کنید
Live Links : 1/1

سپين
10-05-2009, 13:36
سلام دوست عزيز

به پست زير مراجعه كنيد

مشكلتون رو حل ميكنه

با تشکر از شما که به سوال قبلی من جواب دادید .
میخواهم در اکسل تعدادی اسم را با شماره (کد) به هم ارتباط بدهم. مثلا اگردر سلولی بنویسم علی در سلول دیگری کد 100 ظاهر بشود و بلعکس اگر عدد100 را بنویسم اسم علی ظاهر شود.با تشکر از دوستانی که جواب میدهند.

mehrdad84
10-05-2009, 15:27
با تشكر از دوست عزيز جنابm1d1y
در مثال فوق جواب داد

دركاربرگ اصلي كه به ضميمه ارسال ميشود مشكل به قوت خود باقي است

m1d1y
10-05-2009, 21:33
[quote=mehrdad84;3766676]دركاربرگ اصلي كه به ضميمه ارسال ميشود مشكل به قوت خود باقي است
[code]mesal2.xls (39.5 KB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

شما جدول رو فیکس نکردید فقط یک سمت رو فیکس کردید
باید دو طرف جدول رو فیکس کنید

mehrdad84
10-05-2009, 22:25
[quote=mehrdad84;3766676]دركاربرگ اصلي كه به ضميمه ارسال ميشود مشكل به قوت خود باقي است
[code]mesal2.xls (39.5 KB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

با تشكر مجدد از جنابعالي در صورت امكان شما فايل فوق اصلاح (دو طرف فيكس) نمائيدو لينك دانلودفايل اصلاح شده كه فكر كنم راحترين روش از سايت رپيدشر است بگذاريدممنون مي شوم
ضمنا براي نقل قول مطالب از دكمه نقل قول كه درسمت چب و پايين قرار دارد استفاده نمائيد بهتر مي باشد

سپين
10-05-2009, 23:00
میخواهم در اکسل تعدادی اسم را با شماره (کد) به هم ارتباط بدهم. مثلا اگردر سلولی بنویسم علی در سلول دیگری کد 100 ظاهر بشود و بلعکس اگر عدد100 را بنویسم اسم علی ظاهر شود.با تشکر از دوستانی که جواب میدهند.

با سلام
وبا اجازه اساتيد فن
اگر فايل (مثال)فوق را دانلو د كنيدظاهرا كمك خوبي براي يادگيري كاري كه مورد نظرتان مي باشه هست

مهرداد88 اگه ممکنه یه توضیحی هم مرحمت بفرمایید. ظاهرا این فایل خودش نیاز به اصلاح داره.
با تشکر

wordist
11-05-2009, 06:59
خیلی خیلی ممنون!

ولی چرا اینجوریه؟
آخه منم 2007 دارم پس چرا وقتی باز میشد اطلاعاتش قاطی پاتی نشون داده میشد؟
اصلا پسوند csv واسه چیه؟ با xls چه فرقی داره؟ یعنی من بقیه این فایلها رو هم به 2003 تبدیل کنم؟ ولی وقتی این کارو کرده بودم جواب نداد؟!!!!!!
سیستم من چیزی کم داره؟؟
سلام

علت اينكه برا شما خونده نميشه رو نميدونم

ممكنه كه آفيس درست و كامل نصب نشده باشه

يه بار اونو حذف و دوباره نصب كنيد

مورد خاصي كه بايد تنظيم بشه و بايد اون پسوند هم باز بشه

wordist
11-05-2009, 07:01
ببخشید من زیاد با اکسل کار نکردم واسه گزارش کار به ما یه سری لیست داده دادند (حدود 2000 تا )که باید نمودارشون رو بکشیم
مشکل اینجاس که تمام داده ها توی یه ستون هستند (A) و عدد های زوج باید روی محور x قرار بگیرن و عدد فرد باید روی محور y باشه (A1,A2=X1,Y1= یک نقطه . A3,A4=X2,Y2 = نقطه دو ) می خوام بدونم چطور میشه بدون دردسر نمودارش رو بکشم

ممنون میشم
شما بهتره با توابع isodd و iseven در 2007 ابتدا در دو ستون ديگه فردها و زوجها رو جدا كني و بعد نمودار رو بكشي

wordist
11-05-2009, 07:03
[quote=mehrdad84;3764033]با سلام
[code]mesal.xls (16 KB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

شما باید جدولی رو که می خواهید اطلاعات رو از اون بخونید فیکس کنید

به این صورت $A$1:$D$5
( با زدن کلید F4 )
توصیه می کنم فیلد چهارم رو FALSE انتخاب کنید

[quote=m1d1y;3767707]

با تشكر مجدد از جنابعالي در صورت امكان شما فايل فوق اصلاح (دو طرف فيكس) نمائيدو لينك دانلودفايل اصلاح شده كه فكر كنم راحترين روش از سايت رپيدشر است بگذاريدممنون مي شوم
ضمنا براي نقل قول مطالب از دكمه نقل قول كه درسمت چب و پايين قرار دارد استفاده نمائيد بهتر مي باشد

دوستان عزيز در نقل قول گيري پست قبل درست عمل كنيد تا پستها و درست نمايش داده بشه و ظاهر تاپيك هم حفظ بشه

موفق باشيد

wordist
11-05-2009, 07:04

مهرداد88 اگه ممکنه یه توضیحی هم مرحمت بفرمایید. ظاهرا این فایل خودش نیاز به اصلاح داره.
با تشکر

اين پست ميتونه مشكلتون رو حل كنه

كمي بهش دقت كنين و باهاش كار كنين

اگه متوجه نشدين مشكلتون رو مطرح كنيد

wordist
11-05-2009, 07:24
دركاربرگ اصلي كه به ضميمه ارسال ميشود مشكل به قوت خود باقي است

اينم نمونه فايلتون

كه اصلاح شده

همونطور كه اشاره شده در پاسخ دوستمون بايد هر دو طرف فيكس بشه

ebibarati
11-05-2009, 09:38
خب شما يه IF اضافه كنيد كه اگه خالي بود اونو محاسبه نكنه و اگه نه محاسبه رو انجام بده
سلام دوست عزيز
تو پست اولي كه گفته بودم يه if كم داره نمي دونم كجا بذارمش كه جواب بده خودم هم لنگ همين هستم
اگه لطف كنيد زحمتشو بكشيد ممنونم
مرسي

wordist
11-05-2009, 11:30
سلام دوست عزيز
تو پست اولي كه گفته بودم يه if كم داره نمي دونم كجا بذارمش كه جواب بده خودم هم لنگ همين هستم
اگه لطف كنيد زحمتشو بكشيد ممنونم
مرسي
خدمت شما

سپين
11-05-2009, 21:19
نقل قول:
نوشته شده توسط سپين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نقل قول:
نوشته شده توسط سپين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر

اين پست ميتونه مشكلتون رو حل كنه

كمي بهش دقت كنين و باهاش كار كنين

اگه متوجه نشدين مشكلتون رو مطرح كنيد

wordist عزیز آی کیوی من پایینه وموفق نشدم . مشکل من اینه که هنوز متوجه نشدم چگونه میشه یک کد برای یک کالا یا اسم تعریف کرد. مثلا اگر گفتیم کد محمد عدد 5 است به چه صورت باید این مورد را تعریف کرد.اگه ممکنه با یک مثال بنده را شرمنده نمایید.متشکرم

wordist
12-05-2009, 06:21
نقل قول:

نقل قول:

با تشکر

wordist عزیز آی کیوی من پایینه وموفق نشدم . مشکل من اینه که هنوز متوجه نشدم چگونه میشه یک کد برای یک کالا یا اسم تعریف کرد. مثلا اگر گفتیم کد محمد عدد 5 است به چه صورت باید این مورد را تعریف کرد.اگه ممکنه با یک مثال بنده را شرمنده نمایید.متشکرم
فرض كن سه ستون اطلاعات داري به ترتيب ستونهاي كد و نام و فاميل و چند رديف مثلا از A1 تا C5

مثلا ميخواي معادل كد 5 در ستون اول رو از ستون دوم بده (يعني نام معادل 5)

فرمولش اينگونه است

اعداد رنگي در فرمول معادل عبارات رنگي متن هستند

smss.exe
13-05-2009, 07:04
سلام به همه دوستان عزيز

من يه ويندوز داشتم كه وقتي مي خواستم حرف "ي" رو بزنم بايد Shift+X رو مي زدم تا تايپ بشه بعد من تو Excel اسامي حدودا 8000 تا كتاب رو تايپ كردم . بعد از چند وقت من اون cd ويندوز رو گم كردم و مجبور شدم يه ويندوز ديگه نصب كنم كه البته اين ويندوز ديگه كليدهاش درست سر جاش بود .
حالا وقتي find رو براي پيدا كردن يه كتاب مي زنم هر كتابي رو كه توش حرف "ي" به كار رفته رو نمي شناسه و مي گه وجود نداره .
من بايد چكار كنم 8000 تا كتاب رو كه نمي تونم دوباره تايپ كنم ؟

wordist
13-05-2009, 08:09
سلام به همه دوستان عزيز

من يه ويندوز داشتم كه وقتي مي خواستم حرف "ي" رو بزنم بايد Shift+X رو مي زدم تا تايپ بشه بعد من تو Excel اسامي حدودا 8000 تا كتاب رو تايپ كردم . بعد از چند وقت من اون cd ويندوز رو گم كردم و مجبور شدم يه ويندوز ديگه نصب كنم كه البته اين ويندوز ديگه كليدهاش درست سر جاش بود .
حالا وقتي find رو براي پيدا كردن يه كتاب مي زنم هر كتابي رو كه توش حرف "ي" به كار رفته رو نمي شناسه و مي گه وجود نداره .
من بايد چكار كنم 8000 تا كتاب رو كه نمي تونم دوباره تايپ كنم ؟
ابتدا نرم افزار زير را نصب كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا استفاده از اون ميتونيد هر نوع حرفي رو در هر جاي صفحه كليد كه خواستيد تعريف كنيد

بعد ي مورد نظر رو تعريف كنيد

و بعد با يه جايگزيني ساده همه "ي" هاي موجود در متن كتاب رو به ي صفحه كليد خودتون تبديل ميكنيد

البته ميتونيد اين كارو هم نكنيد و فقط نوع ي موجود در متن كتاب رو به جاي ي صفحه كليدخودتن تنظيم كنيد تا پيداش كنه

smss.exe
13-05-2009, 09:17
سلام دوست عزيز
اين فايل رو كه لينكشو دادي ويروسيه
اما دستت درد نكنه من فهميدم چه كار كنم خيلي ممنون از راهنماييتون

wordist
14-05-2009, 12:28
سلام دوست عزيز
اين فايل رو كه لينكشو دادي ويروسيه
اما دستت درد نكنه من فهميدم چه كار كنم خيلي ممنون از راهنماييتون
سلام

علت اينكه كه سايت 4shared اونو به عنوان يه ويروس مي شناسه و معرفي مي كنه رو نمي دونم چون همين چند روز پي شدانلودش كردم و مشكلي هم نداشت و سايت هم اونو بدون مشكل ميدونست

در هر صورت دوباره آپلودش كردم و لينك قبلي رو هم اصلاح كردم

ممنون از اينكه تذكر داديد

موفق باشيد

mehrdad84
14-05-2009, 14:04
با سلام
من در گزارش روزانه شركتم با مشكلي مواجه هستم كه در فايل پيوست شده شرح آن آمده است
لطفا دوستان راهنمايي لازمه بفرمائيد.با تشكر

Khazaie
14-05-2009, 22:22
سلام دوستان یه مشکل بزرگ

یک فایل Html دارم میخوام تو Excel بازش کنم ... اگه حجم فایل کم باشه مشکلی نیست ولی این فایل من 40 مگابایت ! و وقتی با اکسل بازش میکنم خطا میده

خیلی برام مهمه ...

Moh3en_f1
15-05-2009, 14:34
با سلام خدمت شما كه در هر زماني به سوالات ما پاسخ مي دهيد.
اكنون پيش از پيش به اطلاعات شما نيازمند هستم.

من در حال نوشتن يك پروژه هستم كه در بعضي جاهاي اون گير كردم لطفا من رو راهنمايي كنيد؟
خيلي فوري هستش

1- در Sheet 1 من انباري را تعريف كردم كه براي آن ها كد و نام و قيمت و ... تعريف كرده ام.
ميخوام وقتي در Sheet 2 يا همان فاكتور كد يك جنس را وارد كردم ( هماني كدي كه در Sheet 1 دادم) بلافاصله نام جنس و قيمت و ظاهر شود.

2- در Sheet 2 يا همان فاكتور ميخواهم در خانه ي به نام تخفيف اگر در بالاي صفحه در قسمت كد خريدار كد 0 را وارد كرد يعني خريد نقدي بوده و تخفيف داده نشود ولي اگر كد ديگري وارد شد 1.5
درصد تخفيف داده شود و قيمت نهايي به دست آيد( قيمت نهايي = قيمت كل - تخفيف ).

3- در پايان كه فاكتور آماده شد اگر مبلغ كل پرداخت نشد و كد خريدار هم داشت در Sheet 3 مقدار قيمت كل و باقيمانده و تاريخ و كد خريدار وارد شود.

4- در Sheet 4 در پايان اگر به آن Sheet رفته شد جمع تمام سود كالا و جمع كل فروش محاسبه شود و تعداد كالاهاي موجود و در پايان تعداد كالاهاي انبار منهاي تعداد كالا هاي فروخته شده شود و در انبار ذخيره شود.

5- همين اطلاعات به صورت ماهانه در Sheet 5 ذخيره شود.

اميدوارم تونسته باشم كه مقصودم رو به طور كامل رسونده باشم ولي اگر متوجه نشدين به من پيغام خصوصي بديد تا فايل اكسل يا عكسهايي از آن را براي شما ارسال كنم.

خيلي خوشحالم تو سايتي عضو هستم كه ميتونم مشكلاتم رو بگم و همه كمك ميكنن تا مشكلاتم بر طرف بشن به نظر من سايت P30WORLD يكي از بهترين سايت هاي ايران و جهان است.

Moh3en_f1
16-05-2009, 14:51
دوستان گرامي چون من خيلي عجله دارم لطفا تا يكي دو ساعت ديگه اگه كسي جوابش رو ميدونه بگه تو رو خدا خيلي لازمه !

سوال ديگه چه جوري ميتونم تو اكسل Past Link كنم و گزينه ي Updete بياد ( البته تو يه فايل مثلا از Sheet1 به Sheet2 )

Whansinnig
17-05-2009, 19:35
دوستان گرامي !
با سلام !

آيا مي توان براي اكسل فرمولي تعريف كرد كه همبستگي بين داده ها را بسنجد ؟
و بر اساس آن بتوان نمودار همبستگي را نيز ترسيم كرد ؟

بسيار سپاسگذار مي شوم چنانچه مي توانيد ياري ام نماييد .
با تشكر ...

ssima
17-05-2009, 21:02
با سلام
لطفا در مورد تابع رگرسیون در اکسل 2007 توضیحی بدید! حداقل اینکه کجاست؟ توی قسمت توابع دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم!
اگه در مورد کار باهاش هم توضیحی بدید بیشتر ممنون میشم!
من یک سری داده دارم که می خوام رابطه یا بهتر بگم معادله ی رگرسیونی رو براش پیدا کنم!
یعنی چند تا پارامتر رو نسبت به یک پارامتر می خوام بسنجم و در آخر یه فرمولی مثل این داشته باشم:
y=0.23X+23T+0.98R
البته یه مثال معمولیه! منظورم اینه که چند تا پارامتر یعنی R ,T, X نسبت به Y هستش!
وای اگه کمکم کنید یه دنیا تشکر!

liliputboy
17-05-2009, 23:01
سلام..خدمت تمامی اساتید..

من مخواهم این فایل تکست رو که سطر و ستونی هست رو درست انتقال بدم به اکسل...(یعنی هر عدد در یک سلول باشه و قابل ادیت کردن)

میشه کمکم کنید؟
اینم فایل:

wordist
18-05-2009, 11:20
با سلام
من در گزارش روزانه شركتم با مشكلي مواجه هستم كه در فايل پيوست شده شرح آن آمده است
لطفا دوستان راهنمايي لازمه بفرمائيد.با تشكر

شما بايد در فايل هاتون شيت هاي ديگه اضافه كنيد و بعد در گزراش به اونا لينك بدين تا اطلاعات هر روز رو داشته باشيد

wordist
18-05-2009, 11:22
سلام دوستان یه مشکل بزرگ

یک فایل Html دارم میخوام تو Excel بازش کنم ... اگه حجم فایل کم باشه مشکلی نیست ولی این فایل من 40 مگابایت ! و وقتی با اکسل بازش میکنم خطا میده

خیلی برام مهمه ...
خب معمولا اكسل با حجمهاي بالا مشكل پيدا ميكنه

مخصوصا وقتي كه از نوع فايلهاي اصلي خودش نباشه و مجبور به كانورت اطلاعات باشه

به نظر من اونو در IE باز كنيد و بعد از كليك راست روي حداولش اونو به اكسل export كنيد

wordist
18-05-2009, 11:29
با سلام خدمت شما كه در هر زماني به سوالات ما پاسخ مي دهيد.
اكنون پيش از پيش به اطلاعات شما نيازمند هستم.

من در حال نوشتن يك پروژه هستم كه در بعضي جاهاي اون گير كردم لطفا من رو راهنمايي كنيد؟
خيلي فوري هستش

1- در Sheet 1 من انباري را تعريف كردم كه براي آن ها كد و نام و قيمت و ... تعريف كرده ام.
ميخوام وقتي در Sheet 2 يا همان فاكتور كد يك جنس را وارد كردم ( هماني كدي كه در Sheet 1 دادم) بلافاصله نام جنس و قيمت و ظاهر شود.

2- در Sheet 2 يا همان فاكتور ميخواهم در خانه ي به نام تخفيف اگر در بالاي صفحه در قسمت كد خريدار كد 0 را وارد كرد يعني خريد نقدي بوده و تخفيف داده نشود ولي اگر كد ديگري وارد شد 1.5
درصد تخفيف داده شود و قيمت نهايي به دست آيد( قيمت نهايي = قيمت كل - تخفيف ).

3- در پايان كه فاكتور آماده شد اگر مبلغ كل پرداخت نشد و كد خريدار هم داشت در Sheet 3 مقدار قيمت كل و باقيمانده و تاريخ و كد خريدار وارد شود.

4- در Sheet 4 در پايان اگر به آن Sheet رفته شد جمع تمام سود كالا و جمع كل فروش محاسبه شود و تعداد كالاهاي موجود و در پايان تعداد كالاهاي انبار منهاي تعداد كالا هاي فروخته شده شود و در انبار ذخيره شود.

5- همين اطلاعات به صورت ماهانه در Sheet 5 ذخيره شود.

اميدوارم تونسته باشم كه مقصودم رو به طور كامل رسونده باشم ولي اگر متوجه نشدين به من پيغام خصوصي بديد تا فايل اكسل يا عكسهايي از آن را براي شما ارسال كنم.
ضمنا اين آيدي من هستش اگر من رو ادد كنيد مي تونم راحتر با شما ارتباط داشته باشم.

Yahoo Id: Moh3en_F1
Yahoo Emile: Moh3en_F1@yahoo.com

خيلي خوشحالم تو سايتي عضو هستم كه ميتونم مشكلاتم رو بگم و همه كمك ميكنن تا مشكلاتم بر طرف بشن به نظر من سايت P30WORLD يكي از بهترين سايت هاي ايران و جهان است.

اين سوالهايي كه شما داري يه پروژه كامل هست و طرح پروژه در تاپيك و انجمن ممنوعه

شما خودت پروژه رو انجام بده و اگه مشكلي داشتي بپرس

wordist
18-05-2009, 11:31
دوستان گرامي چون من خيلي عجله دارم لطفا تا يكي دو ساعت ديگه اگه كسي جوابش رو ميدونه بگه تو رو خدا خيلي لازمه !

سوال ديگه چه جوري ميتونم تو اكسل Past Link كنم و گزينه ي Updete بياد ( البته تو يه فايل مثلا از Sheet1 به Sheet2 )
در يك فايل نيازي به Paste link نيست

اون مورد وقتي استفاده ميشه كه بين چند فايل قرار باشه لينك برقرار بشه

در يك فايل وقتي باز شدن اون اتفاق ميفته تمام خانه هاي مرتبط با هم آپديت ميشن

البته اگه آپديت روي حالت اتوماتيك (پيش فرض) باشه

wordist
18-05-2009, 11:33
با سلام
لطفا در مورد تابع رگرسیون در اکسل 2007 توضیحی بدید! حداقل اینکه کجاست؟ توی قسمت توابع دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم!
اگه در مورد کار باهاش هم توضیحی بدید بیشتر ممنون میشم!
من یک سری داده دارم که می خوام رابطه یا بهتر بگم معادله ی رگرسیونی رو براش پیدا کنم!
یعنی چند تا پارامتر رو نسبت به یک پارامتر می خوام بسنجم و در آخر یه فرمولی مثل این داشته باشم:
y=0.23X+23T+0.98R
البته یه مثال معمولیه! منظورم اینه که چند تا پارامتر یعنی R ,T, X نسبت به Y هستش!
وای اگه کمکم کنید یه دنیا تشکر!
سلام دوست عزيز

ببينيد اين مقاله ميتونه كمكتون كنه

ayla
18-05-2009, 11:34
چطوری میشه یک سلول را قفل کرد به طوریکه قابلیت ویرایش نباشد

wordist
18-05-2009, 11:39
سلام..خدمت تمامی اساتید..

من مخواهم این فایل تکست رو که سطر و ستونی هست رو درست انتقال بدم به اکسل...(یعنی هر عدد در یک سلول باشه و قابل ادیت کردن)

میشه کمکم کنید؟
اینم فایل:

خدمت شما دوست عزيز

wordist
18-05-2009, 11:44
دوستان گرامي !
با سلام !

آيا مي توان براي اكسل فرمولي تعريف كرد كه همبستگي بين داده ها را بسنجد ؟
و بر اساس آن بتوان نمودار همبستگي را نيز ترسيم كرد ؟

بسيار سپاسگذار مي شوم چنانچه مي توانيد ياري ام نماييد .
با تشكر ...
همبستگي ؟؟؟؟؟

مثال ....

wordist
18-05-2009, 11:51
چطوری میشه یک سلول را قفل کرد به طوریکه قابلیت ویرایش نباشد
سلام دوست عزيز

براي اينكه قابليت ويرايش رو از يك خانه بگيريد بايد شيت مربوطه رو قفل كنيد

با قفل شدن شيت مربوطه هر كدام از خانه ها كه خاصيت Locked آنها فعال باشه قابل ويرايش نخواهند بود

فعال و غيرفعال كردن خاصيت Locked يك خانه:

كافيه خانه يا خانه هاي مورد نظر رو انتخاب كنيد و با زدن CTRL+1 كارد خصوصيات رو باز كنيد و در سربرگ آخر تيك اون گزينه رو برداريد يا بذاريد

قفل كردن يك شيت:

از منوي Tools و زيرمنوي Protection گزينه protect sheet رو انتخاب كنيد و رمز مورد نياز رو بزنيد (ميتونيد هم رمز نزنيد)

موفق باشيد

Moh3en_f1
18-05-2009, 12:46
در Sheet 1 من انباري را تعريف كردم كه براي آن ها كد و نام و قيمت و ... تعريف كرده ام.

پروژه من هم خيلي طولاني اين 5 سوال بيشتر نبود فكر نكنم اونقدر ها سخت باشه ؟

wordist
18-05-2009, 13:17
در Sheet 1 من انباري را تعريف كردم كه براي آن ها كد و نام و قيمت و ... تعريف كرده ام.

از اين پست استفاده كنيد

ebibarati
18-05-2009, 13:19

البته در مورد اون تخفيف تو سوال اول هم نوشته شده

liliputboy
18-05-2009, 19:27
خدمت شما دوست عزيز

دوست عزیز خیلی ممنونم ..

میشه بگین چطوری این کارو کردین؟

ممنون میشم یک مختصری توضیح بدین:40:

wordist
19-05-2009, 09:24
دوست عزیز خیلی ممنونم ..

میشه بگین چطوری این کارو کردین؟

ممنون میشم یک مختصری توضیح بدین:40:
خواهش ميكنم

قابلي نيست

اون صفحه اي كه داده بودي را در يك فايل متني كپي كردم و بعد در اكسل 2007 از قسمت get external data گزينه From text رو زدم و بعد هم .....

امتحانش كني جالبه

موفق باشي