PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

nik_ali2000
17-10-2008, 03:15
کسی نیست جواب ما رو بده
چطور میشه با دادن یک تابع در excel نمودار آن را برای یک باز خاص رسم کرد؟
سلام فکر نکنم بشه با اکسل تابع رسم کرد

7918+khoram
17-10-2008, 10:06
چرا میشه رسم کرد با دادن
= تابع در جلوی آن تابع(به شرطی که در تابع متغیر ستون قبلی در آن باشد مثلا اگه تابع در ستون B باشه باید در تابع با توجه به ردیف آن A? باشه )
رو در یک نقطه رسم میکنه اما من می خوام برای یک باز خواص رسم کنم

nemesis
18-10-2008, 00:44
چطور میشه کاری کرد که هر کلمه انگلیسی که تو هر سلول می نویسم رو حرف اولش رو بزرگ بنویسه ؟ Exccel 2007 !

wordist
18-10-2008, 07:54
کسی نیست جواب ما رو بده
چطور میشه با دادن یک تابع در excel نمودار آن را برای یک باز خاص رسم کرد؟

چرا میشه رسم کرد با دادن
= تابع در جلوی آن تابع(به شرطی که در تابع متغیر ستون قبلی در آن باشد مثلا اگه تابع در ستون B باشه باید در تابع با توجه به ردیف آن A? باشه )
رو در یک نقطه رسم میکنه اما من می خوام برای یک باز خواص رسم کنم

سلام

اگه بخواي تابع رو بصورت خطي رسم كني در يك بازه بصورت دقيق در نمياد و در كل اكسل برا اينكار ساخته نشده

ولي اگه بخواي بصورت نقطه اي در يك بازه رسم كني براحتي ميشه اينكارو كرد

wordist
18-10-2008, 08:14
شرمنده ام فايل رو گذاشتم اگه امكانش هست با توضيح برام تصحيح كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خواهشا سريعتر جواب بديد
پيشاپيش ممنونم
سلام

دوست عزيز من كه فرمول رو براتون گذاشتم با فرضيات و بصورت كامل

به مقدار وقت بذاريد و با اون فرضياتي كه اشاره كردم در يك فايل جديد تمرين كنيد و بعد اونو منتقل كنيد به فايل خودتون

H_R_M
18-10-2008, 11:48
سلام

دوست عزيز من كه فرمول رو براتون گذاشتم با فرضيات و بصورت كامل

به مقدار وقت بذاريد و با اون فرضياتي كه اشاره كردم در يك فايل جديد تمرين كنيد و بعد اونو منتقل كنيد به فايل خودتون

سلام
ممنون از لطفتون
ميدونم و وقت هم گذاشتم و دركش كردم ولي تو اي فايل كه گذاشتم ارور ميده . گفتم اساتيد نظر بدن ببينن اشكالش چيه و چرا تو اين فايل خطا ميده

wordist
18-10-2008, 11:49
چطور میشه کاری کرد که هر کلمه انگلیسی که تو هر سلول می نویسم رو حرف اولش رو بزرگ بنویسه ؟ Exccel 2007 !
سلام

اينكارو ميشه با تابعي به نام Proper انجام داد

مثال: Salam

wordist
18-10-2008, 11:52
سلام
ممنون از لطفتون
ميدونم و وقت هم گذاشتم و دركش كردم ولي تو اي فايل كه گذاشتم ارور ميده . گفتم اساتيد نظر بدن ببينن اشكالش چيه و چرا تو اين فايل خطا ميده
شما يه بار ديگه با دقت بخون و دوباره بذار

فايلي كه من ديدم شما براش تعريف نكرده بودي زمان ورود و خروج رو

تعريف كن در يه خونه اونطوري كه من گفتم

و بعد فايلت رو بذار

H_R_M
18-10-2008, 13:03
در يك فايل جديد جواب ميده ولي اينجا نميدونم چرا خطا ميده

nemesis
18-10-2008, 13:42
سلام

اينكارو ميشه با تابعي به نام Proper انجام داد

مثال: Salam

اینی که میگین فکر کنم برای یک سلول باشه !
فرض کنید برای سطون A می خوام اینکارو بکنم !کدش چی میشه !

wordist
18-10-2008, 14:08
اینی که میگین فکر کنم برای یک سلول باشه !
فرض کنید برای سطون A می خوام اینکارو بکنم !کدش چی میشه !
براي يه ستون بايد فرمول مختص خانه هاي اون ستون رو در يه ستون ديگه بنويسيد كه نتيجه رو در ستون مقصد ببينيد

مثلا براي ستون B

خانه B1:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو همچنين ادامه براي خانه هاي ديگه

wordist
18-10-2008, 14:35
در يك فايل جديد جواب ميده ولي اينجا نميدونم چرا خطا ميده

اينم خدمت شما دوست عزيز

H_R_M
18-10-2008, 15:22
اينم خدمت شما دوست عزيز

يه كم توضيح ميديد كه چرا خطا ميداد
و در قسمت كاركرد عادي حتي اگر عددي وارد نشه اتومات وار 10 ساعت كاركرد ميده :18::41:

wordist
18-10-2008, 15:29
يه كم توضيح ميديد كه چرا خطا ميداد
و در قسمت كاركرد عادي حتي اگر عددي وارد نشه اتومات وار 10 ساعت كاركرد ميده :18::41:
علت خطا دادنش اشتباه در استفاده از تابع Min و Max بود كه شما عينا همونايي رو بكار برده بودي كه من نوشته بودم

در صورتيكه خانه ها فرق داشت

و در قسمت كاركرد هم اگه ميخواي اون عدد 10 وارد نشه بايد با If بهش بگي كه اگه خانه هاي ورود و خروج خالي بودن اونا رو محاسبه نكنه و اگه هر دو پر شدن كاركرد عادي رو محاسبه كنه

H_R_M
18-10-2008, 16:25
و بازم اشكال

:41:

wordist
19-10-2008, 09:53
و بازم اشكال

:41:
بفرما

H_R_M
19-10-2008, 11:55
اين قصه سر دراز دارد

wordist
19-10-2008, 12:28
اين قصه سر دراز دارد

ديگه قصه رو بيش از اين كش نده :31:

7918+khoram
22-10-2008, 08:41
سلام دوستان
من روی سیستمم office 2007 نصب کردم یه مشکل به ظاهر ساده با اکسل دارم
به جایی اینکه ستونها از چپ به راست باشه (چپ راست خودم) از راست به چپ هست.
و سر همین جریان نمودار هایی که برای من میکشه برعکس هست
چطور می تونم درستش کنم؟؟

dkhatibi
22-10-2008, 20:10
هرچند این تاپیک خیلی شلوغ شده و نباید هر سوالی اینجا مطرح بشه
من سوال زیر و در تاپیک مجزا مطرح کردم چون نوع اون کمی متفاوت بود ولی قفلش کردند

برای ایجاد جدول فراوانی از داده های گسسته می شه در اکسل با PivotTable کارهایی انجام داد.
اما ایا می تونیم روشی برای دسته بندی داده ها در اکسل انجام داد مثلا بتوانیم 40 داده را در 6 دسته طبقه بندی کنیم.(جدول فراوانی در درس آمار برای داده های پیوسته)

" "؟

mohsen_blid
25-10-2008, 19:22
سلام دوستان یک مشکل دارم
ببینید من میخوام در اکسل ماه ها را ----- کنم اما نمیشه یعنی اینکه در ----- ستون ها ----- میشن ولی ماه های من به صورت یک سطر هست حالا از شما کمک میخوام

armin15000
26-10-2008, 22:48
سلام

يه ليستي دارم كه ميخوام اونو داخل يه ليست تو اكسل با جدول بندي مشخص وارد كنم ولي وقتي اون ليست رو كپي پيست

مي كنم اون خط جدول ايجاد نمشه با چه دستوري همه ليست ها رو با هم هما هنگ كنم؟

wordist
27-10-2008, 08:59
سلام دوستان
من روی سیستمم office 2007 نصب کردم یه مشکل به ظاهر ساده با اکسل دارم
به جایی اینکه ستونها از چپ به راست باشه (چپ راست خودم) از راست به چپ هست.
و سر همین جریان نمودار هایی که برای من میکشه برعکس هست
چطور می تونم درستش کنم؟؟
دكمه اي در سربرگ Page Layout وجود داره به نام Sheet right to left كه كار مورد نظر شما رو انجام ميده

wordist
27-10-2008, 08:59
سلام دوستان یک مشکل دارم
ببینید من میخوام در اکسل ماه ها را ----- کنم اما نمیشه یعنی اینکه در ----- ستون ها ----- میشن ولی ماه های من به صورت یک سطر هست حالا از شما کمک میخوام
سلام

توضيح واضح تر بديد دوست عزيز

wordist
27-10-2008, 09:00
سلام

يه ليستي دارم كه ميخوام اونو داخل يه ليست تو اكسل با جدول بندي مشخص وارد كنم ولي وقتي اون ليست رو كپي پيست

مي كنم اون خط جدول ايجاد نمشه با چه دستوري همه ليست ها رو با هم هما هنگ كنم؟
سوالتون مفهوم نيست

AdriftSlave
27-10-2008, 21:24
سلام رفقا
Mapstats تو 2007 کجاست ؟

mohsen_blid
28-10-2008, 19:29
منظورم ف ی ل ت ر هست ف ی ل ت ر فقط تو ستون میشه و من نمیتونم بر اساس ماه ها ف ی ل ت ر کنم میشه کمک کنید

wordist
29-10-2008, 07:27
منظورم ف ی ل ت ر هست ف ی ل ت ر فقط تو ستون میشه و من نمیتونم بر اساس ماه ها ف ی ل ت ر کنم میشه کمک کنید
نمايي از جدولت رو بذار و اينكه به چه طريق ف ي ل ت ر ميكني كه ميگي نميشه

Hossein bandarie
30-10-2008, 10:55
انجام كار زير تو اكسل ممكنه ؟
من دو فايل دارم كه مشابه هستند . يكي اصلي و يكي مرتب شده است . تو هر كدوم چند Worksheet وجود داره . مي خواستم ببينم امكان داره اگه چيزي به فايل اصلي اضافه شد به صورت اتوماتيك به انتهاي Worksheet مشابه فايل مرتب شده هم اضافه بشه ؟

wordist
30-10-2008, 10:57
انجام كار زير تو اكسل ممكنه ؟
من دو فايل دارم كه مشابه هستند . يكي اصلي و يكي مرتب شده است . تو هر كدوم چند Worksheet وجود داره . مي خواستم ببينم امكان داره اگه چيزي به فايل اصلي اضافه شد به صورت اتوماتيك به انتهاي Worksheet مشابه فايل مرتب شده هم اضافه بشه ؟
منظورت اينه كه به همون حالت مرتب شده هم باشه يا اينكه فقط اضافه بشه

Hossein bandarie
30-10-2008, 16:32
منظورت اينه كه به همون حالت مرتب شده هم باشه يا اينكه فقط اضافه بشه

فقط اضافه هم بشه كافيه .

hiworld
30-10-2008, 17:08
چجوری میشه یک برنامه ساخت با اکسل ؟
amerie110@yahoo.com

mohsen_blid
30-10-2008, 20:54
سلام دوستان
من می خوام که تو این فایلی که میزارم بتونم بر اساس ماه ها فی لتر کنم
یعنی بتونم با ف ی ل ت ر کردن ماه های رو از هم جدا کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
01-11-2008, 07:36
فقط اضافه هم بشه كافيه .
اين كار با برنامه نويسي VBA در اكسل امكان پذيره

و از حوصله الان من هم بكل خارجه:41:

ebibarati
01-11-2008, 09:56
چجوری میشه یک برنامه ساخت با اکسل ؟
amerie110@yahoo.com
چه برنامه ای چجوری چی ازش میخوای

mohsen_blid
01-11-2008, 12:55
کسی از دوستان راه حلی پیدا نکرد
بعد یه سوال دارم
اگر من بخوام یک اطلاعات رو از یک سند به به یک سند انتقال بدم یعنی اونها رو به هم متصل کنم باید وی بی بلد باشم؟
مثلا سند اول من دارای حقوق افراد است و سند دوم دارای کسری های که به حقوق میخوره حالا می خوام خود سند ها با هم ادغام شده و قیمت کسری ها ی سند دوم از حقوق افراد کم بشه و به یک ستون بره ایا به وی بی نیاز داره؟

wordist
01-11-2008, 12:58
سلام دوستان
من می خوام که تو این فایلی که میزارم بتونم بر اساس ماه ها فی لتر کنم
یعنی بتونم با ف ی ل ت ر کردن ماه های رو از هم جدا کنم

راستش اين سوالت هنوز برا من نامفهومه

ايني كه ميخواي ماه ها ف ي ل ت ر بشن رو بايد بگي كه روي بقيه تاثير بذاره ، نذاره

سوالهاي نامفهوم رو نميشه پاسخ داد

اصلا قصدت از اين كار چي هست

بعد یه سوال دارم
اگر من بخوام یک اطلاعات رو از یک سند به به یک سند انتقال بدم یعنی اونها رو به هم متصل کنم باید وی بی بلد باشم؟
مثلا سند اول من دارای حقوق افراد است و سند دوم دارای کسری های که به حقوق میخوره حالا می خوام خود سند ها با هم ادغام شده و قیمت کسری ها ی سند دوم از حقوق افراد کم بشه و به یک ستون بره ایا به وی بی نیاز داره؟

خير

نيازي به دونستن VBA نيست

ebibarati
03-11-2008, 08:06
بعد یه سوال دارم
سلام
لطف کنید نمونه فایلت رو بذار

mohsen_blid
03-11-2008, 10:06
ببین تو اون سند اسم های هست که بر اساس ستون های که با نام ماه ها طبقه بندی شده شماره های هست
من می خوام مثلا برای نمایش این سند برای دوستانم فقط اعدادی که در ماه اکتبر هست رو براشون به نمایش بزارم و نامشون و ماه های قبل رو نمایش نده همین

ebibarati
03-11-2008, 11:46
ببین تو اون سند اسم های هست که بر اساس ستون های که با نام ماه ها طبقه بندی شده شماره های هست
من می خوام مثلا برای نمایش این سند برای دوستانم فقط اعدادی که در ماه اکتبر هست رو براشون به نمایش بزارم و نامشون و ماه های قبل رو نمایش نده همین
کاری که میخوای انجام بدی فکر کنم با Hide کردن بشه برای این کار ستونهایی که میخوای نشون داده نشن رو انتخاب کن و کلیک راست و Hide رو انتخاب کن ستونهایی که میخوای مخفی می شن و اگه بعد خواستی می تونی دوباره اونا رو نمایش بدی

ebibarati
03-11-2008, 11:54
سلام جناب آقای wordist
فایل زیر در مورد جمع شیتها است ولی با اینکه فرمول به نظر درست میاد ولی کار نمی ده لطفاً راهنمایی کنید

wordist
04-11-2008, 07:38
سلام جناب آقای wordist
فایل زیر در مورد جمع شیتها است ولی با اینکه فرمول به نظر درست میاد ولی کار نمی ده لطفاً راهنمایی کنید
سلام

خدمت شما

mehdi1357
05-11-2008, 06:34
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام
من در يك sheet از فايل اكسل اطلاعات شخصي پرسنل مانند شماره پرسنلي ، نام و غيره را دارم و در sheet ديگر شماره پرسنلي و تخصص هاي مربوط به پرسنل چگونه مي توانم با انتخاب يك شماره پرسنلي در sheet اول با رفت به sheet دوم فقط اطلاعات مربوط به همان پرسنل را ببينم
متشكرم

wordist
05-11-2008, 07:21
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام
من در يك sheet از فايل اكسل اطلاعات شخصي پرسنل مانند شماره پرسنلي ، نام و غيره را دارم و در sheet ديگر شماره پرسنلي و تخصص هاي مربوط به پرسنل چگونه مي توانم با انتخاب يك شماره پرسنلي در sheet اول با رفت به sheet دوم فقط اطلاعات مربوط به همان پرسنل را ببينم
متشكرم
اولا كه شيت اول منظورتون كدوم شيت هست؟؟؟

و ديگه اينكه بطور كلي بايد گفت كه انجام اين كارا در اكسل كمي سخته

شما ميتونيد يه شيت ديگه درست كنيد و با زدن شماره پرسنلي مورد نظر هر اطلاعاتي خواستيد رو از ديگر شيت ها فراخواني كنيد

mehdi1357
05-11-2008, 13:10
سلام
شيت اول شيتي كه اطلاعات پرسنلي مانند شماره پرسنلي نام نام خانوادگي و غيره در آن قراردارد و شيت دوم شماره پرسنلي و تخصص هاي پرسنل كه شماره پرسنلي به تعداد تخصص هاي فرد در شيت دوم تكرار مي شود
با تشكر

flasher_for_nokia
05-11-2008, 14:19
دوستان سوال مهمی دارم اگه یه لیست داده داشته باشیم و بخواهیم میانگینشو بگیریم و یه نمودار رسم کنیم چطور خطای میانگین گرفته شده رو با اکسل محاسبه و نشون بدیم

mehrdad84
05-11-2008, 20:46
با سلام
من یک جدول در اکسل 2003 دارم ومثل شکل زیر می خواهم بصورت یک در میان رنگ سطرهایش مثل هم باشد چون تعداد سطرها زیاد است( نزدیک به 500سطر) آیا راهی وجود دار که بصورت اتوماتیک این کار را انجام داد (بجز انتخاب دستی سطور مورد نظر) با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
06-11-2008, 08:06
سلام
شيت اول شيتي كه اطلاعات پرسنلي مانند شماره پرسنلي نام نام خانوادگي و غيره در آن قراردارد و شيت دوم شماره پرسنلي و تخصص هاي پرسنل كه شماره پرسنلي به تعداد تخصص هاي فرد در شيت دوم تكرار مي شود
با تشكر
سلام

همونطور كه يه بار ديگه هم گفتم اين كار كمي سخت و نيازمند برنامه نويسي VBA هست

من پيشنهاد ميكنم كه در يك شيت ديگه با نوشتن شماره پرسنلي اطلاعات دلخواهت رو فراخواني كني

با استفاده از فرمول VLookup

آموزش تابع VLookup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
06-11-2008, 08:14
با سلام
من یک جدول در اکسل 2003 دارم ومثل شکل زیر می خواهم بصورت یک در میان رنگ سطرهایش مثل هم باشد چون تعداد سطرها زیاد است( نزدیک به 500سطر) آیا راهی وجود دار که بصورت اتوماتیک این کار را انجام داد (بجز انتخاب دستی سطور مورد نظر) با تشکر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوست عزيز

اين كار در اكسل 2007 با استفاده از سربرگ Home و دكمه Format as table قابل انجامه

ebibarati
06-11-2008, 12:24
سلام

خدمت شما

نمی شه از اون فرمولی که نوشته بودم استفاده کرد

wordist
06-11-2008, 13:06
نمی شه از اون فرمولی که نوشته بودم استفاده کرد
اون فرمول ايراد داشت و آدرس دهي خانه هاي شيت هاي مختلف درش درست انجام نشده بود

mohammad96
07-11-2008, 16:49
سلام،
من با برنامه Solver اكسل مشكل دارم. وقتي ميخوام حتي يك مساله ساده مثل اين مثال :
رو اجرا كنم، همش پيغام زير نشون داده ميشه:

علت چي مي تونه باشه؟

wordist
08-11-2008, 08:13
سلام،
من با برنامه Solver اكسل مشكل دارم. وقتي ميخوام حتي يك مساله ساده مثل اين مثال :
رو اجرا كنم، همش پيغام زير نشون داده ميشه:

علت چي مي تونه باشه؟
سلام محمد جان

من كه خودم تا بحال به Solver در اكسل كار نكردم

ولي از ظاهر پيغام پيداست كه شما در اون كادر مربوط به Solver در قسمت Target Cell تلاش ميكني كه آدرس چند تا خانه رو بدي و يا اينكه تلاش ميكني آدرس خانه اي در خارج از شيت فعلي رو بدي كه اين مورد قبول نيست

mohsen.rajabi
08-11-2008, 09:36
ببخشید تابع منها (تفریق خودمون) تو اکسل چیه؟

wordist
08-11-2008, 10:32
ببخشید تابع منها (تفریق خودمون) تو اکسل چیه؟
تابع خاصي نداره عزيز

بايد فرمول بنويسي

A1-B1

SYSMAN
08-11-2008, 11:33
سلام
چند تا سوال دارم اگه جواب بدين ممنون مي شم:

1- با استفاده از Data Validation روي يكي از سلولها يك ليست باكس ايجاد كرده ام مي خواهم با انتخاب يكي از آيتمهاي اين ليست
زمان جاري به صورت خودكار در يكي ديگر از سلولها درج بشه
2- مي خواهم با انتخاب هر كدوم از آيتمهاي اين ليست باكس يكي ديگر از سلولها كه برروي اون هم Data Validation براي ايجاد ليست فعال هست ف ي ل ت ر بشه
مثلا در سلول اول با انتخاب گزينه نام در سلول بعدي نام افراد نمايش داده شود
يا با انتخاب نام خانوادگي در سلول اول نام خانوادگي افراد در سلول دوم نمايش داده شود
در واقع بر اساس انتخاب آيتمي در سلول اول محتويات سلول دوم تعيين شود
3- چطور مي شه يك control مثل combo box را زماني كه در يك worksheet قرار مي دهيم به عنوان يك سلول از سلوهاي صفحه تعيين كرد مثلا به جاي اينكه cursor روي سلول B4 بره به combo box منتقل بشه

ebibarati
09-11-2008, 07:52
سلام

خدمت شما

سلام
میشه بگین راهش چیه درست می شه یا نه
ممنون

wordist
09-11-2008, 08:01
سلام
نمی شه از اون فرمولی که نوشته بودم استفاده کرد چون قبلا اونو نوشتم و کار می داد آخا این راه حل تو 30 شیت مشکله
ممنون
ممنون
اگه 30 تا شيت پشت سر هم باشه ميتوني هنگام فرمول نويسي اونا رو با شيفت انتخاب كني و روي خانه يا خانه هاي موردنظر كليك كني

--------------------------

چرا سوالو عوض ميكني !!!؟؟ :31:

نميگي طرف نقل قول ميگيره :31::27:

lindows
10-11-2008, 11:15
سلام
من ميخوام يه فرم درست كنم كه
1 به يك رديف تعدادي عدد بديم
2 يه عدد مشخص هم در يك سل بديم - بعنوان درصد
3 در يك رديف ديگه اون اعداد رديف اول را به اضافه اون عدد درصد كنه
4 در صورتي كه عدد جواب مثلا 6750 در بياد اون را گرد كنه به 6800
و اگه 6730 بشه اونو به 6700 گرد كنه

تا رديف 3 را انجام دادم ولي گرد كردن را نميدونم چطوريه
و يه روشي ميخوام كه فرمولش به صورت بچ فايل باش و نخواهيم براي هر سلي فرمول بنويسيم

ممنون ميشم كسي كمك كنه

wordist
11-11-2008, 09:00
سلام
من ميخوام يه فرم درست كنم كه
1 به يك رديف تعدادي عدد بديم
2 يه عدد مشخص هم در يك سل بديم - بعنوان درصد
3 در يك رديف ديگه اون اعداد رديف اول را به اضافه اون عدد درصد كنه
4 در صورتي كه عدد جواب مثلا 6750 در بياد اون را گرد كنه به 6800
و اگه 6730 بشه اونو به 6700 گرد كنه

تا رديف 3 را انجام دادم ولي گرد كردن را نميدونم چطوريه
و يه روشي ميخوام كه فرمولش به صورت بچ فايل باش و نخواهيم براي هر سلي فرمول بنويسيم

ممنون ميشم كسي كمك كنه

سلام

شما ميتوني از تابع Round استفاده كني

براي مثال شما :

rahgozare tanha
14-11-2008, 20:33
سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل کاردانی کامپیوتر هستم یه پروژه قبول کردم برای ایجاد کارنامه در اکسل کار فرما نظرش اینه که یه پایگاه داده در sheet1 ایجاد بشه مثلا:
نام نام خانوادگی فیزیک عربی ریاضی و0000
علی 17 16 16
رضا 19 12 14

بعدبرای هر دانش آموز یه sheet اختصاص داده بشه که در sheet مربوط به آن دانش آموز یه ارتباطی داده بشه که مثلا با زدن نام دانش آموز تمام نمرات دانش آموز از sheet1 به sheet مربوط به دانش آموز ارجاع بشه به صورت :
نام نام خانوادگی

عربی
فیزیک
ریاضی
و......
من می خواستم از پایگاه داده تو اکسس استفاده کنم که از طریق data ارتباط بدم و با filteringحلش کنم ولی طرف خیلی اصرار داره که فقط با اکسل نوشته بشه من چه جوری می تونم sheet1 رو به طریقی که گفتم با بقیه sheet ها ارتباط بدم ؟ با if که نمی شه چون به نظرم شدنی نیست برای 100 نفر دانش آموز خیلی دستوراتش بلند می شه .تو رو خدا سریعتر کمکم کنین خیلی متشکرم .

wordist
15-11-2008, 08:30
سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل کاردانی کامپیوتر هستم یه پروژه قبول کردم برای ایجاد کارنامه در اکسل کار فرما نظرش اینه که یه پایگاه داده در sheet1 ایجاد بشه مثلا:
نام نام خانوادگی فیزیک عربی ریاضی و0000
علی 17 16 16
رضا 19 12 14

بعدبرای هر دانش آموز یه sheet اختصاص داده بشه که در sheet مربوط به آن دانش آموز یه ارتباطی داده بشه که مثلا با زدن نام دانش آموز تمام نمرات دانش آموز از sheet1 به sheet مربوط به دانش آموز ارجاع بشه به صورت :
نام نام خانوادگی

عربی
فیزیک
ریاضی
و......
من می خواستم از پایگاه داده تو اکسس استفاده کنم که از طریق data ارتباط بدم و با filteringحلش کنم ولی طرف خیلی اصرار داره که فقط با اکسل نوشته بشه من چه جوری می تونم sheet1 رو به طریقی که گفتم با بقیه sheet ها ارتباط بدم ؟ با if که نمی شه چون به نظرم شدنی نیست برای 100 نفر دانش آموز خیلی دستوراتش بلند می شه .تو رو خدا سریعتر کمکم کنین خیلی متشکرم .
سلام

اين آموزش رو ببينيد

rahgozare tanha
15-11-2008, 14:56
خیلی ممنون از راهنمایی تون ولی من قبل از طرح سوال به تایپیک آموزش اکسل رفتم چیزی رو که می خوام اونجا اشاره نشده حتی کتاب آموزشش رو هم دارم ولی این چیزی که من می گم با تجربه ها تو کار اکسل فکر کنم بتونن راهنمایی کنن بیشتر آموزش ها به نکات کلی اشاره کرده اگه کسی راه حلی به نظرش می رسه منو راهنمایی کنه ممنون می شم.

mohsen12251
15-11-2008, 19:53
سلام به دوستای خوبم :20:
من تو زمینه اکسل تازه کارم پس اگر سوالاتم تکراری و سادست ببخشین.
چندتا سوال دارم :
1.من میخوام یه کاربرگ داشته باشم که شامل " روز-ماه-سال " به صورت شمسی باشه و توانایی تشخیص روزهای تعطیل رو داشته باشه و اون روز رو با رنگ دیگه ای نمایش بده .منظورم اینه که با استفاده از یه کاربرگ از قبل اماده شده تقویم این حالت رو انجام بده .
2.توی هرکدام از این روزها ساعت ورود و خروج را ثبت و جمع ساعت کاری یا همون تفریق ساعت هارو بصورت روزانه بده .
3.جمع کل ساعات ماهانه رو بده و اگر بشه جمع کل روزهای حضور و غیاب رو .
4.بر اساس ضریب حقوقی مثلا" 135 ساعت کارکرد داشته ، ضرب در 12500 ریال جمع ماه... مساوی است با 1687500ریال .
یه چیزایی از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تونستم یاد بگیرم ولی نه خیلی حرفه ای . در ضمن سایت جالبیه و یکسری توابع و ... آماده و رایگان برای استفاده داره .
شاد باشین. " اگر به اندازه دانه خردلی ایمان داشته باشیم که میتوانیم، کوه ها را جا به جا خواهیم کرد "

wordist
16-11-2008, 07:40
خیلی ممنون از راهنمایی تون ولی من قبل از طرح سوال به تایپیک آموزش اکسل رفتم چیزی رو که می خوام اونجا اشاره نشده حتی کتاب آموزشش رو هم دارم ولی این چیزی که من می گم با تجربه ها تو کار اکسل فکر کنم بتونن راهنمایی کنن بیشتر آموزش ها به نکات کلی اشاره کرده اگه کسی راه حلی به نظرش می رسه منو راهنمایی کنه ممنون می شم.
دوست عزيز شما صبر ميكردي صفحه كامل لود بشه تا اتوماتيك پست مورد نظر من برات بياد

پست شماره 8 اون تاپيك مخصوص كار شماست

ebibarati
16-11-2008, 08:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ماژول جهت تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به يكديگر
سلام دوستان

اينم يه ماژول خوب براي تبديل تارخ شمسي و ميلادي به همديگه و قابليتهاي ديگه
سلام دوست عزیز من دانلود کردم حالاباید چیکارش کنم
ممنون

wordist
16-11-2008, 08:57
سلام دوست عزیز من دانلود کردم حالاباید چیکارش کنم
ممنون
شما با زدن ALT+F11 به ويژوال بيسيك اكسل بريد و توضيحات اخر همون تابع هايي كه نوشته شده رو بخونيد (به رنگ سبز)

متوجه ميشيد كه شش تايي تابع اضافه شده كه ميتونيد ازش توي اكسل استفاده كنيد

مثل : mtos

كه براي تبديل تاريخ ميلادي به شمسي بكار ميره

armin321
16-11-2008, 10:08
با سلام

من ميخوام در اكسل، در يك سلول يك خط مورب بكشم تا بالاي خط مورب يك چيز بنويسم و پايين خط مورب يك چيز ديگه

فكر كنم بد گفتم
ببينيد من ميخوام يك جدول درست كنم كه در بالاي عنوان جدول در يك خونه هم بتونم تاريخ رو بنويسم و هم شماره نامه (حتما ميخوام با هم باشه)
و ميخوام بصورت خط مورب اون سلول نصف بشه باشه
يعني بالاي خط مورب تاريخ باشه
پايين خط مورب شماره باشه

آيا امكانش هست

ممنونم

wordist
16-11-2008, 10:38
با سلام

من ميخوام در اكسل، در يك سلول يك خط مورب بكشم تا بالاي خط مورب يك چيز بنويسم و پايين خط مورب يك چيز ديگه

فكر كنم بد گفتم
ببينيد من ميخوام يك جدول درست كنم كه در بالاي عنوان جدول در يك خونه هم بتونم تاريخ رو بنويسم و هم شماره نامه (حتما ميخوام با هم باشه)
و ميخوام بصورت خط مورب اون سلول نصف بشه باشه
يعني بالاي خط مورب تاريخ باشه
پايين خط مورب شماره باشه

آيا امكانش هست

ممنونم
ايني كه بشه يه خط مورب كشيد احته ولي اوني كه ميخواي بالاش يه چيزي بنويسي و زيرش يه چيز ديگه امكان پذير نيست

يا اينكه حداقل ميتونم بگم كار پيچيده و تركيبيي هست

mohsen12251
16-11-2008, 19:27
سلام به دوستای خوبم :20:
من تو زمینه اکسل تازه کارم پس اگر سوالاتم تکراری و سادست ببخشین.
چندتا سوال دارم :
1.من میخوام یه کاربرگ داشته باشم که شامل " روز-ماه-سال " به صورت شمسی باشه و توانایی تشخیص روزهای تعطیل رو داشته باشه و اون روز رو با رنگ دیگه ای نمایش بده .منظورم اینه که با استفاده از یه کاربرگ از قبل اماده شده تقویم این حالت رو انجام بده .
2.توی هرکدام از این روزها ساعت ورود و خروج را ثبت و جمع ساعت کاری یا همون تفریق ساعت هارو بصورت روزانه بده .
3.جمع کل ساعات ماهانه رو بده و اگر بشه جمع کل روزهای حضور و غیاب رو .
4.بر اساس ضریب حقوقی مثلا" 135 ساعت کارکرد داشته ، ضرب در 12500 ریال جمع ماه... مساوی است با 1687500ریال .
یه چیزایی از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تونستم یاد بگیرم ولی نه خیلی حرفه ای . در ضمن سایت جالبیه و یکسری توابع و ... آماده و رایگان برای استفاده داره .
شاد باشین. " اگر به اندازه دانه خردلی ایمان داشته باشیم که میتوانیم، کوه ها را جا به جا خواهیم کرد "
==================
سلام خیلی ممنون که همه سوالات رو جواب دادین به غیر از سوال من مرسی بچه ها

wordist
17-11-2008, 07:32
==================
سلام خیلی ممنون که همه سوالات رو جواب دادین به غیر از سوال من مرسی بچه ها
سلام

شما سوال نكردين

طرح پروژه انجام دادين كه اينكار درست نيست

پروژه تون رو خودتون انجام بدين و اگه سوالات و مشكلات جزئي داشته باشين اينجا بپرسين

mohsen12251
17-11-2008, 10:59
سلام

شما سوال نكردين

طرح پروژه انجام دادين كه اينكار درست نيست

پروژه تون رو خودتون انجام بدين و اگه سوالات و مشكلات جزئي داشته باشين اينجا بپرسين
=============
سلام شما سوال rahgozare tanha كه يه پروژه بود رو در ص 107 جواب دادين اونوقت فقط سوال من يه پروژه بود ؟ من راهنمايي خواستم نگفتم كه پروژه رو انجام بدين .در ضمن سوال من فقط واسه كار خودمه نه چيز ديگه اي مرسي

fnouri
17-11-2008, 21:45
با سلام خدمت دوستان
من توي اكسل ميخوام يه ستوني داشه باشم كه تاريخ بصورت شمسي عددي(وقتي تاريخو وارد ميكنم بصورت 1987 تبديل ميشه) نوشته بشه در ستون بعدي شماره نامه ودر ستون سوم تاريخ انقضا نامه وارده مو بصورت شمسي بنويسم ودر ستون چهارم مدت زمان باقيمانده براي انقضا رو نشون بده يعني هروز كسر بكنه تا به صفر برسه آيا چنين چيزي تو اكسل ميشه (2007) اگه دوستان راهنمائي ام كنن ممنون ميشم

wordist
18-11-2008, 07:31
=============
سلام شما سوال rahgozare tanha كه يه پروژه بود رو در ص 107 جواب دادين اونوقت فقط سوال من يه پروژه بود ؟ من راهنمايي خواستم نگفتم كه پروژه رو انجام بدين .در ضمن سوال من فقط واسه كار خودمه نه چيز ديگه اي مرسي
اون موردي رو كه اشاره ميكنين هم پروژه نبود

توضيحاتش مربوط به پروژه ميشد و در اخرش يه سوال كرده كه گفته بودم بره و اموزش مربوطه رو ببينه

شما فقط و فقط پروژه رواينجا نوشتين و توضيح خواستين

بايد خودتون ابتدا پروژه رو شروع كنيد و فرمول نويسي هاي لازم رو انجام بدين و بعد اگه در يه مورد خاص سوالي بود بپرسين

wordist
18-11-2008, 07:35
با سلام خدمت دوستان
من توي اكسل ميخوام يه ستوني داشه باشم كه تاريخ بصورت شمسي عددي(وقتي تاريخو وارد ميكنم بصورت 1987 تبديل ميشه) نوشته بشه در ستون بعدي شماره نامه ودر ستون سوم تاريخ انقضا نامه وارده مو بصورت شمسي بنويسم ودر ستون چهارم مدت زمان باقيمانده براي انقضا رو نشون بده يعني هروز كسر بكنه تا به صفر برسه آيا چنين چيزي تو اكسل ميشه (2007) اگه دوستان راهنمائي ام كنن ممنون ميشم
اينكار قابل انجامه

بايد خودتون كا رو شروع كنيد و با استفاده از توابع اكسل در هر خانه فرمول نويسي كنيد

براي تاريخ شمسي هم به اين پست نگاه كنيد

پست شماره 9 تاپيك آموزش نكات كاربردي Microsoft Excel در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fnouri
18-11-2008, 12:47
اينكار قابل انجامه

بايد خودتون كا رو شروع كنيد و با استفاده از توابع اكسل در هر خانه فرمول نويسي كنيد

پست شماره 9 تاپيك آموزش نكات كاربردي Microsoft Excel در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سلام
دوستان من با اکسل زیاد کار نکرده ام اگه میشه در اینمورد بیشتر راهنمائی ام کنید یا حداقل فرمولهاشو برام بگین که از کجا شروع کنم

fnouri
19-11-2008, 07:31
اينكار قابل انجامه

ضمن تشکر من این تابع رو دانلود کردم (روزشمار و کانورتر ) چه جوری استفاده اش کنم در ضمن اکسل من 2007 و سئوالا دیگه اینکه چرا من نمیتونم به پستم فایلی ضمیمه کنم تو بعضی از تالار ها میشه اینکارو کرد فایلمو ضمیمه میکنم تو قسمت تاریخ با راهنمائی یکی از دوستان از طریق فرمت سل تبدیل به تکست کردم تا درست شد.

wordist
19-11-2008, 07:53
ضمن تشکر من این تابع رو دانلود کردم (روزشمار و کانورتر ) چه جوری استفاده اش کنم در ضمن اکسل من 2007 و سئوالا دیگه اینکه چرا من نمیتونم به پستم فایلی ضمیمه کنم تو بعضی از تالار ها میشه اینکارو کرد فایلمو ضمیمه میکنم تو قسمت تاریخ با راهنمائی یکی از دوستان از طریق فرمت سل تبدیل به تکست کردم تا درست شد.

سلام

اين پستو ببينيد

البته اين براي Date converter هست و براي روزشمار نيست

omid.k
19-11-2008, 13:21
سلام دوستان

ببینم اکسل قابلیت تبدیل یه ستون از داده هارو به یه ستون دیگه تحت یه تابع داره؟

مثلا ستون A رو بر 5 تقسیم کنه و تو ستون B بنویسه

اگه داره و ممکنه یا لینک یا یه توضیح لطف کنید

ممنون

wordist
19-11-2008, 13:39
سلام دوستان

ببینم اکسل قابلیت تبدیل یه ستون از داده هارو به یه ستون دیگه تحت یه تابع داره؟

مثلا ستون A رو بر 5 تقسیم کنه و تو ستون B بنویسه

اگه داره و ممکنه یا لینک یا یه توضیح لطف کنید

ممنون
سلام

اين راحت ترين و ابتدايي ترين كاريه كه اكسل ميتونه بكنه عزيز

در خانه B1 فرمول زير رو بنويس و بعد از انتخاب اين خانه مربع مشكي كوچيكي كه در يكي از گوشه هاي پاييني اون خونه هست رو بگير و به سمت پايين بكش ت خودبخود فرمول ها كپي بشن

fnouri
19-11-2008, 16:16
سلام

اين پستو ببينيد

البته اين براي Date converter هست و براي روزشمار نيست

با سلام خدمت دوستان
من اون پستو چندين بار ديدم ولي هيچي متوجه نشدم:41: چون وقتي اوپن ميزنم ديگه صفحه مياد و هيچ تو ضيح ديگه اي نيست كه باقيشو چيكار كنم :31:و از دوستان كه زحمت ميكشن و راهنمائي ميكنن خواهشمنديم كه راهنمائيشون طوري باشه كه براي افراد تازه كارهم قابل استفاده باشه:20: شما زحمت ميكشين ولي لااقل اين زحماتتون نتيجه بده :10:چون راهنمائهاتون كليه و شايد مشكلي كه من دارم بنظر دوستان و اساتيد پيش پا افتاده باشه خوب بهرحال بلد نيستم ديگه چيكار كنم:21::27:
باتشكر:8:

wordist
20-11-2008, 11:07
با سلام خدمت دوستان
من اون پستو چندين بار ديدم ولي هيچي متوجه نشدم:41: چون وقتي اوپن ميزنم ديگه صفحه مياد و هيچ تو ضيح ديگه اي نيست كه باقيشو چيكار كنم :31:و از دوستان كه زحمت ميكشن و راهنمائي ميكنن خواهشمنديم كه راهنمائيشون طوري باشه كه براي افراد تازه كارهم قابل استفاده باشه:20: شما زحمت ميكشين ولي لااقل اين زحماتتون نتيجه بده :10:چون راهنمائهاتون كليه و شايد مشكلي كه من دارم بنظر دوستان و اساتيد پيش پا افتاده باشه خوب بهرحال بلد نيستم ديگه چيكار كنم:21::27:
باتشكر:8:

ببين عزيز من

با اضافه كردن اون ماژول به اكسل چندتا تابع اضافه ميشه كه ميتوني از اونا استفاده بكني

اگه بري قسمت ويژوال بيسيك اكسل و روي اون ماژول سمت راست دابل كليك كني دستوراتش هست

پايين صفحه رو كه نگاه كني يه قسمت سبزرنگ هست كه توضيحات مربوط به هر تابع رو نوشته

مثلا نوشته تابع stom مياد يه تاريخ شمسي رو ميگيره و اون به ميلادي تبديل ميكنه

مثلا در خانه A1 يه تاريخ شمسي داري ميخواي بشه ميلادي بايد بنويسي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو هم چنين توابع ديگه

mehrdad84
21-11-2008, 00:05
با سلام و تشکر از پاسخ رسانی
آیا راهی وجود دارد که در اکسل 2003قسمت هیتر (پایین صفحه)جمع اعداد یک ستون در صفحه را داشته باشی؟م مثل برنامه اکسس

moslem.b
21-11-2008, 09:26
چجوری میتونم یه فرمول اینجوری توی اکسل بسازم ؟

که بجای ایکس و وای بهش عدد بدم خودش محاسبه کنه

8ضرب در ایکس به اضافه ی 22 ضرب در وای تقسیم بر 30

یه سوال دیگه اینکه میشه به هر ستون توی اکسل یه فرمول اختصاص دا د

کامل1
21-11-2008, 11:37
چطور می شه مثلا در خانه b1 عدد نوشت و درخانه مجاور ان به صورت شرطی مثلا نوشت ضعیف ، عالی اگر نمرات بین 12 تا 14 ضعیف و 16 تا 20 عالی باشد

ebibarati
22-11-2008, 07:59
چطور می شه مثلا در خانه b1 عدد نوشت و درخانه مجاور ان به صورت شرطی مثلا نوشت ضعیف ، عالی اگر نمرات بین 12 تا 14 ضعیف و 16 تا 20 عالی باشد

wordist
22-11-2008, 08:08
با سلام و تشکر از پاسخ رسانی
آیا راهی وجود دارد که در اکسل 2003قسمت هیتر (پایین صفحه)جمع اعداد یک ستون در صفحه را داشته باشی؟م مثل برنامه اکسس
يادمه يه موقعي يه مقاله در اين مورد ديده بودم

پيداش كردم حتما ميذارم

wordist
22-11-2008, 08:14
چجوری میتونم یه فرمول اینجوری توی اکسل بسازم ؟

که بجای ایکس و وای بهش عدد بدم خودش محاسبه کنه

8ضرب در ایکس به اضافه ی 22 ضرب در وای تقسیم بر 30

یه سوال دیگه اینکه میشه به هر ستون توی اکسل یه فرمول اختصاص دا د
شما كافيه اين فرمول رو با استفاده از خانه هاي اكسل بنويسي

مثلا درخانه C1 فرمول زير رو بنويسي و با دادن عدد در خانه A1 بجاي x و در خانه B1 بجاي y پاسخ بگيري:

البته با جابجا كردن ضرايب و پرانتزها هم ميشه فرمول رو هر جور ميخواي تغيير بدي

moslem.b
22-11-2008, 15:59
شما كافيه اين فرمول رو با استفاده از خانه هاي اكسل بنويسي

مثلا درخانه C1 فرمول زير رو بنويسي و با دادن عدد در خانه A1 بجاي x و در خانه B1 بجاي y پاسخ بگيري:

البته با جابجا كردن ضرايب و پرانتزها هم ميشه فرمول رو هر جور ميخواي تغيير بدي

wordist جان میشه یه کاری کرد که فقط تا دو رقم اعشار رو محاسبه کنه ؟

mohsen12251
23-11-2008, 08:06
سلام wordist جان ميشه اينو راهنمايي كني كه مثلا" 3 ساعت و 9 دقيقه رو با 6 ساعت و 48 دقيقه با چه دستوري جمع بزنم كه 9 ساعت و 57 دقيقه رو بهم بده ؟ يعني از 60 جمع بزنه نه از 100 !!! مرسي

wordist
23-11-2008, 08:30
wordist جان میشه یه کاری کرد که فقط تا دو رقم اعشار رو محاسبه کنه ؟
بله

اين كار هم راحته

شما كافيه خانه موردنظر رو انتخاب كنيد و از دكمه Increase Decimal از نوار ابزار Formatting استفاده كنيد

wordist
23-11-2008, 08:33
سلام wordist جان ميشه اينو راهنمايي كني كه مثلا" 3 ساعت و 9 دقيقه رو با 6 ساعت و 48 دقيقه با چه دستوري جمع بزنم كه 9 ساعت و 57 دقيقه رو بهم بده ؟ يعني از 60 جمع بزنه نه از 100 !!! مرسي
شما كافيه فرمت خانه هاي موردنظر را روي Time قرار بديد

به اين روش كه خانه ها رو انتخاب كنيد و بعد با زدن CTRL+1 كادر خصوصيات رو بياريد و از سربرگ Number گزينه Time رو انتخاب كنيد

sorin
23-11-2008, 12:20
سلام .من یه مشکلی با اکسل داشتم. وقتی روی یه فایل اکسل کلیک می کنم ، برنامه اکسل را باز می کنه ولی خود فایل رو باز نمی کنه و باید دویاره از توی خود اکسل آن را open کنم.هد این مشکل رو با بقیه نرم افزارهای office ندارم و فقط با اکسل است.لطفا راهنماییم کنید.

wordist
23-11-2008, 15:10
سلام .من یه مشکلی با اکسل داشتم. وقتی روی یه فایل اکسل کلیک می کنم ، برنامه اکسل را باز می کنه ولی خود فایل رو باز نمی کنه و باید دویاره از توی خود اکسل آن را open کنم.هد این مشکل رو با بقیه نرم افزارهای office ندارم و فقط با اکسل است.لطفا راهنماییم کنید.
سلام

اين مشكل در اكسل 2007 براي برخي از فايلهاي من هم بوجود اومده وقتي اينطوري ميشه شما كافيه روي يه قسمت خالي كليك راست بكني و گزينه Calculate now رو بزني تا باز بشه

البته من فكر كنم اگه آپديت فرمولها و لينكها بصورت اتوماتيك انجام بشه نبايد اون پيغام بياد

براي اينكار به Excel Option بريد و از سربرگ Formulas گزينه Automatic رو از همون ابتداي كار انتخاب كنيد

fnouri
24-11-2008, 22:14
ببين عزيز من

با اضافه كردن اون ماژول به اكسل چندتا تابع اضافه ميشه كه ميتوني از اونا استفاده بكني

اگه بري قسمت ويژوال بيسيك اكسل و روي اون ماژول سمت راست دابل كليك كني دستوراتش هست

پايين صفحه رو كه نگاه كني يه قسمت سبزرنگ هست كه توضيحات مربوط به هر تابع رو نوشته

مثلا نوشته تابع stom مياد يه تاريخ شمسي رو ميگيره و اون به ميلادي تبديل ميكنه

مثلا در خانه a1 يه تاريخ شمسي داري ميخواي بشه ميلادي بايد بنويسي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو هم چنين توابع ديگه

اي بابا كسي نيست به ما كمك كنه ما كه نتونستيم اين مشكلمون حل كنيم خواهشا اگه دوستان ممكنه يه كمي واضحتر راهنمائيم كنن
باتشكر

wordist
25-11-2008, 10:42
اي بابا كسي نيست به ما كمك كنه ما كه نتونستيم اين مشكلمون حل كنيم خواهشا اگه دوستان ممكنه يه كمي واضحتر راهنمائيم كنن
باتشكر
پست مربوطه در تاپيك اموزش اكسل رو كامل كردم

ماژول تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به يكديگر و طرز استفاده از آن به همراه شش تابع مفيد ديگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fnouri
25-11-2008, 12:43
پست مربوطه در تاپيك اموزش اكسل رو كامل كردم

ماژول تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به يكديگر و طرز استفاده از آن به همراه شش تابع مفيد ديگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سلام
ضمن تشکر از راهنمائی ارزنده تون:10: منتهی
1- چطور میتونم این تابعو را ذخیره کنم تا بعد مورد استفاده قرار بگیره:5: چون وقتی از اکسل خارج میشم دیگه کار نمیکنه باید هربار تعریف کنم:13:
2- من خودم که تاریخ شمسی وارد میکنم چرا قبول نمیکنه و 19 به اولش اضافه میکنه :41:در اینمورد چیکار کنم یادم میاد قبلا در قسمت فرمت سل یه گزینه کاستمایز بود که در اونجا میتونستم تاریخ رو بصورت شمسی وارد کنم یه قسمتی بود بصورت ##.##.#### مشخص میشد
3- چطور میشه 2تا تاستون تاریخ از همدیگه منهی ( کسر ) کرد :8:
باتشکر فراوان فقط خواهشا کمی زودتر راهنمائی ام کنید :11:

wordist
25-11-2008, 12:55
با سلام
ضمن تشکر از راهنمائی ارزنده تون:10: منتهی
1- چطور میتونم این تابعو را ذخیره کنم تا بعد مورد استفاده قرار بگیره:5: چون وقتی از اکسل خارج میشم دیگه کار نمیکنه باید هربار تعریف کنم:13:
2- من خودم که تاریخ شمسی وارد میکنم چرا قبول نمیکنه و 19 به اولش اضافه میکنه :41:در اینمورد چیکار کنم یادم میاد قبلا در قسمت فرمت سل یه گزینه کاستمایز بود که در اونجا میتونستم تاریخ رو بصورت شمسی وارد کنم یه قسمتی بود بصورت ##.##.#### مشخص میشد
3- چطور میشه 2تا تاستون تاریخ از همدیگه منهی ( کسر ) کرد :8:
باتشکر فراوان فقط خواهشا کمی زودتر راهنمائی ام کنید :11:

سوالاتون رو جدا جدا مطرح كنيد تا قاطي نشه و بشه جواب داد

پاسخ سوال اولتون رو از اينجا دريافت كنيد

چگونه توابع نوشته شده بوسيله ويژوال بيسيك در اكسل را با اجراي اكسل بطور اتوماتيك فراخواني كنيد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

fnouri
25-11-2008, 22:42
ضمن تشكر بند يك هم اجرا شد و اما سوال دوم:
2- من خودم که تاریخ شمسی وارد میکنم چرا قبول نمیکنه و 19 به اولش اضافه میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در اینمورد چیکار کنم یادم میاد قبلا در قسمت فرمت سل یه گزینه کاستمایز بود که در اونجا میتونستم تاریخ رو بصورت شمسی وارد کنم یه قسمتی بود بصورت ##.##.#### مشخص میشد:5: الان اين قسمت نيست وبراي اينكه تاريخو بصورت شمسي وارذ كنم تو فرمت سل گزينه تكستو انتخاب ميكنم تا هرچي وارد بشه همونجور هم ثبت بشه.:41:

fnouri
25-11-2008, 22:45
و اما سوال سوم
3- چطور میشه 2تا تاستون تاریخ از همدیگه منهی ( کسر ) کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون براي پيگيري تو همن فايل پيوستي قبلي دو تا ستون دارم كه يكي تاريخ نامه وارده و بعدش تاريخ انقضا مهلت هستش كه براي اينكار ميخوام از ستون اول كه تاريخ وارده هستش و ستونم دوم كه تاريخ اتمام و خاتمه است از همديگه كسر و مدت زمان باقيمانده هروز نشون داده بشه تا به صفر برسه و اگه جواب داده نشد منفي هم بشه

rasengan_x
26-11-2008, 00:50
نمیدونم چکار کنم فرض کنیم کارمندامون 52:15 اضافه کاری دارن نوشتن 52:15 کاری نداره ولی میخوام همه رو به ساعت تبدیل کنه یعنی دقیقه هارو تقسیم بر 60 کنه و با 52 جمع کنه از hour+(minute/60 رفتم جواب نداد چکار کنم مرسی

wordist
26-11-2008, 12:44
ضمن تشكر بند يك هم اجرا شد و اما سوال دوم:
2- من خودم که تاریخ شمسی وارد میکنم چرا قبول نمیکنه و 19 به اولش اضافه میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در اینمورد چیکار کنم یادم میاد قبلا در قسمت فرمت سل یه گزینه کاستمایز بود که در اونجا میتونستم تاریخ رو بصورت شمسی وارد کنم یه قسمتی بود بصورت ##.##.#### مشخص میشد:5: الان اين قسمت نيست وبراي اينكه تاريخو بصورت شمسي وارذ كنم تو فرمت سل گزينه تكستو انتخاب ميكنم تا هرچي وارد بشه همونجور هم ثبت بشه.:41:

اگه تاريخ رو در قسمت سال بصورت دو رقمي وارد كنيد اون اتفاق ميفته و با 19 كامل ميشه

در قسمتي هم كه اشاره كرديد كه حالت پيشنهادي تاريخ رو روي yyyy/m/d بذاريد و از اين پس هم نيازي نيست روي Text بذاريد

با اين حالت ميشه تاريخ شمسي رو هم وارد كرد و به همون حالت هم ثبت بشه

wordist
26-11-2008, 13:04
و اما سوال سوم
3- چطور میشه 2تا تاستون تاریخ از همدیگه منهی ( کسر ) کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون براي پيگيري تو همن فايل پيوستي قبلي دو تا ستون دارم كه يكي تاريخ نامه وارده و بعدش تاريخ انقضا مهلت هستش كه براي اينكار ميخوام از ستون اول كه تاريخ وارده هستش و ستونم دوم كه تاريخ اتمام و خاتمه است از همديگه كسر و مدت زمان باقيمانده هروز نشون داده بشه تا به صفر برسه و اگه جواب داده نشد منفي هم بشه
فرمت خانه ها اگر روي Date تنظيم شده باشه براحتي امكان جمع و تفريق اونا هست

فقط يه موردي مهم هست كه تاريخ منفي در اكسل معنا و مفهومي نداره و بصورت ############## نمايش داده ميشه

wordist
26-11-2008, 13:07
نمیدونم چکار کنم فرض کنیم کارمندامون 52:15 اضافه کاری دارن نوشتن 52:15 کاری نداره ولی میخوام همه رو به ساعت تبدیل کنه یعنی دقیقه هارو تقسیم بر 60 کنه و با 52 جمع کنه از hour+(minute/60 رفتم جواب نداد چکار کنم مرسی
سلام

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

از اين كار چه نتيجه اي ميخواي بگيري؟

چون ممكنه بشه يه راه حل ديگه پيشنهاد كرد

مطلب را بيشتر باز كن

fnouri
26-11-2008, 13:58
فرمت خانه ها اگر روي date تنظيم شده باشه براحتي امكان جمع و تفريق اونا هست

فقط يه موردي مهم هست كه تاريخ منفي در اكسل معنا و مفهومي نداره و بصورت ############## نمايش داده ميشه
در هنگام تفريق پيغام خطا ميده value!#
علتش چي ميتونه باشه

wordist
26-11-2008, 14:34
در هنگام تفريق پيغام خطا ميده value!#
علتش چي ميتونه باشه
فرمت خانه ها روي چيه ؟

دقيق !!؟؟

fnouri
26-11-2008, 16:40
فرمت خانه ها روي چيه ؟

دقيق !!؟؟

طبق فرمايشتون تو پست قبلي از طريق فرمت سل به date تغيير دادم قبلا تكست بود

fnouri
26-11-2008, 21:56
با سلام
يه تابع ديگه در مورد تاريخه ميخواستم بدونم كه ميشه از اين تابع تاريخ كه از وبلاگ

دانلود شه تو اكسل 2007 استفاده كرد؟

درمورد پيغام خطا چيكاركنم بازم موندم منتظرم
باتشكر

ildirim80
26-11-2008, 23:50
سلام
فرض کنیم در سلول a1 از sheet4 می خواهیم لینک بدهیم برای نمایش یک نام که ممکن است این نام در سلول a1 از sheet1 یا sheet2 یا sheet3 قرار گرفته باشد.(فقط یکی از آنها دارای اطلاعات و دو تای دیگر خالی می باشد). فرمول موردنظر چگونه باید نوشته شود.

rasengan_x
27-11-2008, 02:17
سلام

از اين كار چه نتيجه اي ميخواي بگيري؟

چون ممكنه بشه يه راه حل ديگه پيشنهاد كرد

مطلب را بيشتر باز كن

مرسی
میخوام این ساعت های بدت اومد رو ضربدر حقوق اضافه کاری هر ساعت کارمندا کنه و جمع حقوق اضافه کاری رو بده و نمیخوام خودم ساعت هارو ضرب و تقسیم کنم
بازم ممنونم

wordist
27-11-2008, 10:57
طبق فرمايشتون تو پست قبلي از طريق فرمت سل به date تغيير دادم قبلا تكست بود

اين فرمت رو از طريق Custom خودت تايپ كن تا كارت راه بيفته

yyyy/m/d

wordist
27-11-2008, 11:03
با سلام
يه تابع ديگه در مورد تاريخه ميخواستم بدونم كه ميشه از اين تابع تاريخ كه از وبلاگ

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود شه تو اكسل 2007 استفاده كرد؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددرمورد پيغام خطا چيكاركنم بازم موندم منتظرم
باتشكر

من چون خودم از اون تابع كه گفتم استفاده ميكنم كاري با بقيه ندارم

چون همون كارم رو راه مي اندازه

در مورد خطا هم چي كه گفتي چيزي متوجه نشدم كه منظورت چي بود

wordist
27-11-2008, 11:21
مرسی
میخوام این ساعت های بدت اومد رو ضربدر حقوق اضافه کاری هر ساعت کارمندا کنه و جمع حقوق اضافه کاری رو بده و نمیخوام خودم ساعت هارو ضرب و تقسیم کنم
بازم ممنونم

از اين فرمول بصورت دقيق استفاده كن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط در خانه اي كه اين فرمول را مينويسي فرمت خانه روي Number قرار بده و نه چيز ديگه

من امتحان كردم جواب ميده

fnouri
27-11-2008, 15:55
در مورد خطا هم چي كه گفتي چيزي متوجه نشدم كه منظورت چي بود

تو تصوير مشخصه دوتا ستون دارم كه هردوتا فرمت تاريخو دارن ميخوام از همديگه كسرشون كنم جواب نميده همون پيغام خطارو ميده value!# يعني تو ستون سوم كه نتيجه روم ميخوام اين پيغامو ميده

البته تو تاريخ بصورت ميلادي جواب ميده ولي بصورت شمسي اگه نوشته بشه جواب نميده و پيغام خطا ميده

mohsen_blid
27-11-2008, 22:21
سلام خدمت دوستان
من می خوام یک فایل با فرمت csv رو در اکسل فراخوانی کنم ولی همه اطلاعات در یک ستون ریخته میشه و اطلاعات زمان و تاریخ و قیمت ها در یک سطر ریخته میشه ؟
ایا تنظیمات خاصی داره در ورژن 2007 که باید انجام بدم ممنون میشم کمک کنید؟

wordist
30-11-2008, 09:16
تو تصوير مشخصه دوتا ستون دارم كه هردوتا فرمت تاريخو دارن ميخوام از همديگه كسرشون كنم جواب نميده همون پيغام خطارو ميده value!# يعني تو ستون سوم كه نتيجه روم ميخوام اين پيغامو ميده

البته تو تاريخ بصورت ميلادي جواب ميده ولي بصورت شمسي اگه نوشته بشه جواب نميده و پيغام خطا ميده
براي اونكار بايد فرمول تفرقي رو اينگونه بنويسي

يعني اختلاف تاريخ ميلادي اونا رو محاسبه كني

mohsen12251
30-11-2008, 20:32
شما كافيه فرمت خانه هاي موردنظر را روي Time قرار بديد

به اين روش كه خانه ها رو انتخاب كنيد و بعد با زدن CTRL+1 كادر خصوصيات رو بياريد و از سربرگ Number گزينه Time رو انتخاب كنيد

==========
سلام
من هر کاری میکنم تو جمع ساعت کل ماه به مشکل میخورم راه حل چیه ؟ اون دستوری هم که دادی عمل کردم ولی باز جمع کل رو اشتباه میده . یعنی از تابع مثلا"

استفاده میکنم اشتباه مجموع میده=sum(e2:e30)
در ضمن یه سوال دیگه از چه فرمولی استفاده کنم واسه اینکه جمع کل ماه رو ضرب در یه مبلغی بکنه و مجموع مبلغ رو بده:46: ؟

wordist
01-12-2008, 07:59
==========
سلام
من هر کاری میکنم تو جمع ساعت کل ماه به مشکل میخورم راه حل چیه ؟ اون دستوری هم که دادی عمل کردم ولی باز جمع کل رو اشتباه میده . یعنی از تابع مثلا"

استفاده میکنم اشتباه مجموع میده=sum(e2:e30)
در ضمن یه سوال دیگه از چه فرمولی استفاده کنم واسه اینکه جمع کل ماه رو ضرب در یه مبلغی بکنه و مجموع مبلغ رو بده:46: ؟
سوالاتون رو با مثال همراه كنين تا بشه درست پاسخ داد

و همچنين اگه مشكلي يا خطايي پيش اومده اون مشكل رو بصورت كلي مطرح نكنيد و خطايي كه ميده رو بنويسيد تا پاسخ بگيريد

fnouri
01-12-2008, 12:07
براي اونكار بايد فرمول تفرقي رو اينگونه بنويسي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیديعني اختلاف تاريخ ميلادي اونا رو محاسبه كني

با سلام
ضمن تشکر مشکلم حل شد منتهی تنها مشکلم اینکه پس از اتمام مهلت مقرر که تفریق میکنم ادامه میده میخواستم بدونم چه جوری میشه وقتی مهلتم تموم شد دیگه ادامه نده و بعد مثلا خونه رو به رنگ قرمز تغییر بده در ضمن من برای کسر از فرمول زیر هم استفاده کردم تو فایل اگه نظرتونو بدین ممنونم میشم
باتشکر

wordist
02-12-2008, 07:41
با سلام
ضمن تشکر مشکلم حل شد منتهی تنها مشکلم اینکه پس از اتمام مهلت مقرر که تفریق میکنم ادامه میده میخواستم بدونم چه جوری میشه وقتی مهلتم تموم شد دیگه ادامه نده و بعد مثلا خونه رو به رنگ قرمز تغییر بده در ضمن من برای کسر از فرمول زیر هم استفاده کردم تو فایل اگه نظرتونو بدین ممنونم میشم
باتشکر

در اون خانه هايي كه از فرمول mtos استفاده كردي بايد فرمول رو همونطوري كه من نوشتم نشون بده

چرا به اين صورت نشون ميده:

مگه شما چطوري اون ماژول تاريخ شمسي رو راه اندازي كردي؟

fnouri
02-12-2008, 14:12
در اون خانه هايي كه از فرمول mtos استفاده كردي بايد فرمول رو همونطوري كه من نوشتم نشون بده

چرا به اين صورت نشون ميده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمگه شما چطوري اون ماژول تاريخ شمسي رو راه اندازي كردي؟

نميدونم شايد هنگام ذخيره اش يه جائي اشتباه رفتم:41: نميدونم ولي طبق اون آموزش كاركردم :31:نميدونم كجاي كار اشتباه بوده:2: فقط اون تابع رو هنگام ذخيره بصورت addin نامشو date دادم :21:

wordist
02-12-2008, 14:33
نميدونم شايد هنگام ذخيره اش يه جائي اشتباه رفتم:41: نميدونم ولي طبق اون آموزش كاركردم :31:نميدونم كجاي كار اشتباه بوده:2: فقط اون تابع رو هنگام ذخيره بصورت addin نامشو date دادم :21:
در كدوم مسير اونو ذخيره كردي ؟

به نظر مياد در درايو f ذخيره كردي

چرا ؟؟

fnouri
02-12-2008, 20:04
در كدوم مسير اونو ذخيره كردي ؟

به نظر مياد در درايو f ذخيره كردي

چرا ؟؟

ضمن تشكر از حوصله اي كه بخرج ميدين :13: اگه خاطرتون باشه تو لينكي براي آموزش اتوران كردن داده
بودين
تو يه قسمت يپيشنهاد شده بود كه تو يه مسير دلخواه و با نام دلخواه ذخيره بشه منم درايو F انتخاب كردم كه اگه زماني پارتيشن سي خراب بشه اين فايل ذخيره شده رو داشته باشم بهمين جهت اونجا ذخيره كردم تا در آيندم استفاده اش كنم

wordist
03-12-2008, 07:56
ضمن تشكر از حوصله اي كه بخرج ميدين :13: اگه خاطرتون باشه تو لينكي براي آموزش اتوران كردن داده
بودين
تو يه قسمت يپيشنهاد شده بود كه تو يه مسير دلخواه و با نام دلخواه ذخيره بشه منم درايو f انتخاب كردم كه اگه زماني پارتيشن سي خراب بشه اين فايل ذخيره شده رو داشته باشم بهمين جهت اونجا ذخيره كردم تا در آيندم استفاده اش كنم
من پيشنهاد ميكنم اونو همونجايي كه خودش پيشنهاد ميده ذخيره كني

نهايتا اگه ويندوز هم از دست رفت ماژول در دسترس هست و كافيه دوباره اونو ذخيره كني

fnouri
03-12-2008, 11:16
من پيشنهاد ميكنم اونو همونجايي كه خودش پيشنهاد ميده ذخيره كني

نهايتا اگه ويندوز هم از دست رفت ماژول در دسترس هست و كافيه دوباره اونو ذخيره كني

ضمن تشکر در مورد آخرین مشکلم هم اگه ممکنه کمک کنین که چه جوری وقتی تاریخ تموم شد دیگه تفریق نکنه و خانه رو برنگ مثلا قرمز نشون بده
موضوع پست :

wordist
03-12-2008, 11:27
ضمن تشکر در مورد آخرین مشکلم هم اگه ممکنه کمک کنین که چه جوری وقتی تاریخ تموم شد دیگه تفریق نکنه و خانه رو برنگ مثلا قرمز نشون بده
موضوع پست :

اين كار هم با يه if قابل انجامه

فايلت رو دانلود كن متوجه ميشي

البته براي قرمز شدنش هم بايد خانه هاي مورد نظر رو انتخاب كني و از Format گزينه Conditional formatting رو انتخاب كني و بگي اگه مثلا اون خونه خالي بود اونو قرمز نشون بده

fnouri
05-12-2008, 13:55
اين كار هم با يه if قابل انجامه

فايلت رو دانلود كن متوجه ميشي

البته براي قرمز شدنش هم بايد خانه هاي مورد نظر رو انتخاب كني و از format گزينه conditional formatting رو انتخاب كني و بگي اگه مثلا اون خونه خالي بود اونو قرمز نشون بده

با سلام و ضمن تشكر از راهنمائي هاي ارزشمندتون

با اجازه تون بطور تصادفي يه تغييري تو فرمولتون دادم كارم درست شد ولي نميدونم كه از نظر علمي كارم درسته يانه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمونطوريكه مي بيند علامت < را تبديل به علامت > كردم و خودش در ادامه پس از پايان مهلت مقرر وقتي كه وقتم تموم ميشه خونه برنگ قرمز در مياره
و مدت زمان باقي مونده رو بصورت منفي برام نشون ميده

بهرحال باز هم از راهنمائي هاي ارزشمندتون متشكرم

abbasazarpikan
08-12-2008, 20:34
آقایون سلام
یه سوال تو اکسل دارم
یه سری اطلاعات رو می خوام وارد سلول بکنم حدود 100*100 یعنی 100 تا سطر و 100 تا ستون که درون سطرها اعداد 500 قرار بگیره و درون ستونها اعداد 100 البته به صورت مربع درش می یاریم یعنی پایئن و سمت راست تویه سلولها اعداد 100 قرار گرفتند

[برای سلول اولی که محاسبه کردیم می خوایم با درگ کردن برا مابقی سلولها این کار رو انجام بده ؟؟؟؟
البته فرمولش هم مشخصه تو عکس عدد بالا + عدد سمت چپ + عدد سمت پایئنش + عدد سمت راستش تقسیم بر 4 کنیم

نمی دونم تونستم منظور برسون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه کمک کنید خیلی لازم دارم

fnouri
09-12-2008, 09:42
آقایون سلام
یه سوال تو اکسل دارم
یه سری اطلاعات رو می خوام وارد سلول بکنم حدود 100*100 یعنی 100 تا سطر و 100 تا ستون که درون سطرها اعداد 500 قرار بگیره و درون ستونها اعداد 100 البته به صورت مربع درش می یاریم یعنی پایئن و سمت راست تویه سلولها اعداد 100 قرار گرفتند

[برای سلول اولی که محاسبه کردیم می خوایم با درگ کردن برا مابقی سلولها این کار رو انجام بده ؟؟؟؟
البته فرمولش هم مشخصه تو عکس عدد بالا + عدد سمت چپ + عدد سمت پایئنش + عدد سمت راستش تقسیم بر 4 کنیم

نمی دونم تونستم منظور برسون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه کمک کنید خیلی لازم دارم

با اجازه wordist عزيرم
من برا ي اينكار همونطوريكه تو تصويرت هم مشخصه سلولي كه فرمول داره كليك كني تو قسمت سمت راست پائين يه مربع كوچيك هست تو اولين سلول كه فرمول داري اون مربعه كوچيكو كليك كن تبديل به علامت + ميشه اگه اون امتداد بدي تا اون قسمتي مي خواي ادامه بدي مي بيني كه فرمولاتو برات براي اون يكي سلول ها تعميم ميده

abbasazarpikan
09-12-2008, 15:09
با اجازه wordist عزيرم
من برا ي اينكار همونطوريكه تو تصويرت هم مشخصه سلولي كه فرمول داره كليك كني تو قسمت سمت راست پائين يه مربع كوچيك هست تو اولين سلول كه فرمول داري اون مربعه كوچيكو كليك كن تبديل به علامت + ميشه اگه اون امتداد بدي تا اون قسمتي مي خواي ادامه بدي مي بيني كه فرمولاتو برات براي اون يكي سلول ها تعميم ميده

ممنون دوست عزیز
ولی آقا نمیشه این کار رو یعنی Auto Fill کردن رو
یعنی نباید هم بشه باید یکی ثابت بشه ولی اگه بخوام از دو طرف این کار رو انجام بدم نمی دونه چه چیزایی رو باید مطلق کنم؟؟؟؟

fnouri
09-12-2008, 20:17
ممنون دوست عزیز
ولی آقا نمیشه این کار رو یعنی auto fill کردن رو
یعنی نباید هم بشه باید یکی ثابت بشه ولی اگه بخوام از دو طرف این کار رو انجام بدم نمی دونه چه چیزایی رو باید مطلق کنم؟؟؟؟

شرمنده دوست عزيز من كه متوجه منظورتون نشدم:41:

mohammadv2
10-12-2008, 15:38
براي محاسبه ميانگين زمان بين خرابي ها (mtbf) در بحث نگهداري تعميرات ، در رديف اول كد دستگاه و تاريخ هاي خرابي دستگاه بعنوان عناوين يا فيلدها و در رديفهاي پايين آن خرابي هر ماشين در هر تاريخ با عدد يك نمايش داده شده . ما مي خواهيم فاصله بين خرابي هاي اتفاق افتاده را بدست بياوريم كه بعد با تقسيم رقم بدست آمده بر تعداد خرابي هاي آن دستگاه (هر رديف) شاخصمان را محاسبه نمائيم .جهت بدست آوردن فاصله بين خرابي هاي اتفاق افتاده در يك رديف چگونه بايد عمل نمود ؟ با تشكر

اسلام فرامرزي
10-12-2008, 18:27
كمك كد Excel
دوستان براي بار كردن كد Excel بايد چيكار كرد من يه جدول وكلي اطلاعات تو Excel ساختم براي شركت وكد گذاشتم نه يه كد براي هر كدام يه كد حالا كدها فراموشم شده جايي هم ننوشتم چطوري ميشه كدها را پيدا كرد.

fnouri
10-12-2008, 21:21
كمك كد Excel
دوستان براي بار كردن كد Excel بايد چيكار كرد من يه جدول وكلي اطلاعات تو Excel ساختم براي شركت وكد گذاشتم نه يه كد براي هر كدام يه كد حالا كدها فراموشم شده جايي هم ننوشتم چطوري ميشه كدها را پيدا كرد.

اينو امتحان كن

البته يه برنامه بود من خودم استفاده اش كرده بودم اسمش يادم رفت تضميني بود اگه يادم اومد برات ميگم

wordist
11-12-2008, 07:40
براي محاسبه ميانگين زمان بين خرابي ها (mtbf) در بحث نگهداري تعميرات ، در رديف اول كد دستگاه و تاريخ هاي خرابي دستگاه بعنوان عناوين يا فيلدها و در رديفهاي پايين آن خرابي هر ماشين در هر تاريخ با عدد يك نمايش داده شده . ما مي خواهيم فاصله بين خرابي هاي اتفاق افتاده را بدست بياوريم كه بعد با تقسيم رقم بدست آمده بر تعداد خرابي هاي آن دستگاه (هر رديف) شاخصمان را محاسبه نمائيم .جهت بدست آوردن فاصله بين خرابي هاي اتفاق افتاده در يك رديف چگونه بايد عمل نمود ؟ با تشكر
سوالتون رو با مثال عددي و واضح تر بيان كنيد

اسلام فرامرزي
11-12-2008, 15:47
اينو امتحان كن

البته يه برنامه بود من خودم استفاده اش كرده بودم اسمش يادم رفت تضميني بود اگه يادم اومد برات ميگم

اين فايلها را تست كردم جواب نداد . اگه شما با اين برنامه كار كردين وجواب گرفتين روش صحيح كار را بي زحمت بگيد شايد من تو كار بابرنامه اشتباه مي كنم.

avecina.ir
15-12-2008, 20:11
سلامم دوستان ما یک مشکلی داریم توی سلول ها وقتی عدد میزنیم انگلیسی میزنه در صورتیکه باید اعداد رو هم فارسی بزنه و این مهمه! روی بعضی فونتهای دیگه هم کار کردم ولی اکثرن انگلیسی میزنه و اونم که فارسی تایپ میکنه وقتی از حالت تایپ خارجش کنی یهو باز انگلیسی میشه.تنظیمی مثل Complex Scripts که Word داره توی Excel وجود نداره تا همیشه فارسی بنویسه؟
لطفن هم مسیر و راه حلش رو توی اکسل2003 و هم 2007 یا هر کدوم که میدونین بگین.ممنون

wordist
16-12-2008, 07:55
سلامم دوستان ما یک مشکلی داریم توی سلول ها وقتی عدد میزنیم انگلیسی میزنه در صورتیکه باید اعداد رو هم فارسی بزنه و این مهمه! روی بعضی فونتهای دیگه هم کار کردم ولی اکثرن انگلیسی میزنه و اونم که فارسی تایپ میکنه وقتی از حالت تایپ خارجش کنی یهو باز انگلیسی میشه.تنظیمی مثل complex scripts که word داره توی excel وجود نداره تا همیشه فارسی بنویسه؟
لطفن هم مسیر و راه حلش رو توی اکسل2003 و هم 2007 یا هر کدوم که میدونین بگین.ممنون

نيازي به تنظميات خاص نيست

كافيه از يه فونت فارسي استفاده كنيد

avecina.ir
16-12-2008, 08:01
نيازي به تنظميات خاص نيست

كافيه از يه فونت فارسي استفاده كنيد
سلامم و ممنون بخاطر جوابتون ولی توی یکی از سیستمها با همون Arial فارسی میزنه ولی توی این یکی نمیزنه.همونطور که گفتم حتی بعضی فونتهای فارسی هم که میزنی و بعد از سلول میری به سلول بعدی میبینی بلافاصله اون عددی که فارسی زدی انگلیسی شد
توی ورد تنظیم داره و راحت دیگه فارسی تایپ میکنه توی اکسل هم باید یه همچون چیزی داشته باشه:41:

wordist
16-12-2008, 08:07
سلامم و ممنون بخاطر جوابتون ولی توی یکی از سیستمها با همون arial فارسی میزنه ولی توی این یکی نمیزنه.همونطور که گفتم حتی بعضی فونتهای فارسی هم که میزنی و بعد از سلول میری به سلول بعدی میبینی بلافاصله اون عددی که فارسی زدی انگلیسی شد
توی ورد تنظیم داره و راحت دیگه فارسی تایپ میکنه توی اکسل هم باید یه همچون چیزی داشته باشه:41:
شما از چه فونتهايي استفاده ميكني؟

avecina.ir
16-12-2008, 08:09
فونتهای عادی سیستم+کلی فونت دیگه که نصب کردم حدود 500-600 تا که نستعلیق و بدر و ... هم هستش

avecina.ir
16-12-2008, 08:13
فکر کنم ایراد کار تا حدودی دستم اومد
وقتی مثلن اعداد رو با بدر٫فارسی میزنم تا از سلول خارج میشم یهو میره روی آریال و اعداد میشه انگلیسی. راه حلش رو دارین؟ممنون

wordist
16-12-2008, 08:15
فونتهای عادی سیستم+کلی فونت دیگه که نصب کردم حدود 500-600 تا که نستعلیق و بدر و ... هم هستش
به نظر من بهتره از فونتهاي سري B استفاده كني

مثلا : B Zar يا B Nazanin

البته اگه شما از همون فونت Arial هم استفاده بكني و در تنظيمات Regional and Language option ويندوز هم گزينه Farsi رو انتخاب كرده باشي و نيز در تنظيمات اون خانه در اكسل هم از سربرگ Alignment و باكس Text Direction گزينه Right to left رو زده باشي اعداد فارسي تايپ ميشن

wordist
16-12-2008, 08:16
فکر کنم ایراد کار تا حدودی دستم اومد
وقتی مثلن اعداد رو با بدر٫فارسی میزنم تا از سلول خارج میشم یهو میره روی آریال و اعداد میشه انگلیسی. راه حلش رو دارین؟ممنون
شما اعداد را در خانه ها بنويس

و سپس فونت اون خانه رو بذار روي يه فونت فارسي دلخواه

avecina.ir
16-12-2008, 08:22
آقا جدن ممنون از راهنماییتون.مشکل حل شد یعنی مشکل تنها من نبود مشکل یک عده ریس و معاون و... دیگه هم بود! البته من همینجوری یه راه حلی همین حالا پیدا کردم روش های شما رو هم تست میکنم
روش من این بود که از منو و مسیر Format>Style وارد شدم و با دکمه ی Modify جلوی Alignment فونت رو Badr-s گذاشتم و فعلن فارسی میزنه.ممنون

wordist
16-12-2008, 08:23
آقا جدن ممنون از راهنماییتون.مشکل حل شد یعنی مشکل تنها من نبود مشکل یک عده ریس و معاون و... دیگه هم بود! البته من همینجوری یه راه حلی همین حالا پیدا کردم روش های شما رو هم تست میکنم
روش من این بود که از منو و مسیر format>style وارد شدم و با دکمه ی modify جلوی alignment فونت رو badr-s گذاشتم و فعلن فارسی میزنه.ممنون
به نظر من فونتهاي استاندارد سري b از بهترين فونتها هستن كه بهتره از اونا استفاده كنيد

موفق باشيد

avecina.ir
16-12-2008, 09:02
به نظر من فونتهاي استاندارد سري b از بهترين فونتها هستن كه بهتره از اونا استفاده كنيد

موفق باشيد
wordistجان شاید جاش نباشه ولی ممنون میشم لینک فونتهای b رو بمن بدین.
البته اینم مهمه که بگم روش درست و اساسی فارسی نوشتن اعداد توی اکسل اونی که نوشتم نبود ظاهرن اون موقتی هستش و اگه اکسل رو ریستارت کنین یا سند جدیدی هم باز کنین دوباره میشه آریال و انگلیسی میزنه.راه درست ترش از مسیر زیر هستش تا فونت استاندارد اکسل رو عوض کنیم و به فرض بذاریم فونتهایb یا فرضن بدر یا...
مسیرش اینه:
Tools > Options >General
حالا بخشی داره به اسم Standard Font که اونجا باید فونت فارسی مناسب رو معرفی کردو بعد اکسل رو باید یک ریستارت هم بکنیم تا تنظیم اعمال شه.ممنون از راهنمایینتون

wordist
16-12-2008, 09:12
wordistجان شاید جاش نباشه ولی ممنون میشم لینک فونتهای b رو بمن بدین.
البته اینم مهمه که بگم روش درست و اساسی فارسی نوشتن اعداد توی اکسل اونی که نوشتم نبود ظاهرن اون موقتی هستش و اگه اکسل رو ریستارت کنین یا سند جدیدی هم باز کنین دوباره میشه آریال و انگلیسی میزنه.راه درست ترش از مسیر زیر هستش تا فونت استاندارد اکسل رو عوض کنیم و به فرض بذاریم فونتهایb یا فرضن بدر یا...
مسیرش اینه:
Tools > Options >General
حالا بخشی داره به اسم Standard Font که اونجا باید فونت فارسی مناسب رو معرفی کردو بعد اکسل رو باید یک ریستارت هم بکنیم تا تنظیم اعمال شه.ممنون از راهنمایینتون
سلام

اون روشي كه اشاره كردي براي تعيين فونت پيش فرض خانه ها در اكسل هست و نه چيز ديگه

اينم سري فونتهاي B

maj87
18-12-2008, 10:38
سلام
آیا میشود به وسیله فرمول 3 عدد را داخل یک خانه ضرب کرد و در خانه دیگر جواب را بنویسد

wordist
18-12-2008, 12:35
سلام
آیا میشود به وسیله فرمول 3 عدد را داخل یک خانه ضرب کرد و در خانه دیگر جواب را بنویسد

سلام

اين از اسان ترين كارهايي كه در اكسل انجام ميشه

شما مثلا در خانه a1 بصورت زير فرمول نويسي كنيد

حالا در خانه اي كه ميخواهيد جواب رو ببينيد مثلا b5 آدرس خانه a1 را بصورت زير بنويسيد

موفق باشيد

maj87
18-12-2008, 14:55
من میخواهم که 3 خانه را به صورت زیر باهم ضرب کند و جواب را درخانه دیگر نشان دهد
3 عدد در خانه F باهم ضرب شوند و جواب با خانه های E و D ضرب و جواب در خانه C نشان داده شود

Mahziar-7
18-12-2008, 15:51
سلام

یه جایی گفته شده:

جهت تبديل نماي جدول از حالت «چپ به راست» به حالت «راست به چپ» كافي است:
در اكسل 2003: گزينه Tools> Options> View> Right-to-Left>OK
در اكسل 2007: گزينه Page Layout> Sheet Right-to-Left را بزنيم.

من اکسل 2003 دارم و همونطور که می بینید در زبانه ی View گزینه ی Right-to-Left یا Left-to-Right رو ندارم.

باید چیکار کنم؟

avecina.ir
18-12-2008, 20:16
دوستان سلامم من یک مشکل پیش پا افتاده توی اکسل 2003 دارم: چارت رو میخوام بوسیله ی خود اکسل با فرمت png یا jpeg ذخیره کنم هر چی گشتم و توی Helpاش هم نگاه کردم چیزی دستگیرم نشد جز اینکه خودم چارت رو کپی میکنم توی paint
راه درستی داره خود اکسل یا نداره؟اگه داره میشه بگین رزولوشن عکس رو هم میشه تنظیم کرد و مثلن بالاتر برد؟ممنون

k1pishgam
19-12-2008, 17:33
سلام به همه!
آقا سوال من اینه که چطوری میشه حروف بالای هر شیت (a,b,c,d,...) از سمت چپ به راست منتقل بشن؟
اینو برای نوشتن راحتتر برنامه های فارسی می خوام.
دمتون گرم هر چه سریع تر جوا بدین بهتره!

wordist
20-12-2008, 08:47
من میخواهم که 3 خانه را به صورت زیر باهم ضرب کند و جواب را درخانه دیگر نشان دهد
3 عدد در خانه f باهم ضرب شوند و جواب با خانه های e و d ضرب و جواب در خانه c نشان داده شود

به فرض كه اون رديف سطر شماره يك باشه فرمول خانه c1 رو بصورت زير بنويسيد

wordist
20-12-2008, 08:49
سلام

یه جایی گفته شده:

من اکسل 2003 دارم و همونطور که می بینید در زبانه ی View گزینه ی Right-to-Left یا Left-to-Right رو ندارم.

باید چیکار کنم؟
سلام

اون گزينه اي كه شما اشاره كردي در سربرگ international هست

wordist
20-12-2008, 08:53
دوستان سلامم من یک مشکل پیش پا افتاده توی اکسل 2003 دارم: چارت رو میخوام بوسیله ی خود اکسل با فرمت png یا jpeg ذخیره کنم هر چی گشتم و توی Helpاش هم نگاه کردم چیزی دستگیرم نشد جز اینکه خودم چارت رو کپی میکنم توی paint
راه درستی داره خود اکسل یا نداره؟اگه داره میشه بگین رزولوشن عکس رو هم میشه تنظیم کرد و مثلن بالاتر برد؟ممنون
من كه تا حالا همچين چيزي بصورت مستقل نديدم مگه همون راهي كه شما گفتي

ولي ميشه يه راه حلي ارائه كرد

شما اون فايل را ذخيره سازي كن و نوع ذخيره سازي را Web page انتخاب كن

حالا به محل ذخيره سازي برو و در پوشه اي به نام فايل مذكور عكس اون چارت رو پيدا كن

موفق باشي

wordist
20-12-2008, 08:56
سلام به همه!
آقا سوال من اینه که چطوری میشه حروف بالای هر شیت (a,b,c,d,...) از سمت چپ به راست منتقل بشن؟
اینو برای نوشتن راحتتر برنامه های فارسی می خوام.
دمتون گرم هر چه سریع تر جوا بدین بهتره!
سلام

براي اينكار يه دكمه اي هست در نوار ابزار Formatting كه اسمش هست Sheet right to left با زدن اون كار انجام ميشه

اگر هم ميخواي براي هميشه به همون صورت باشه بايد از كادر Option و سربرگ International گزينه Right to left رو انتخاب كني

موفق باشي

maj87
20-12-2008, 10:57
من وقتی که میخواهم یک ستون اضافه کنم پیام زیر را میدهد!!!!

wordist
20-12-2008, 14:02
من وقتی که میخواهم یک ستون اضافه کنم پیام زیر را میدهد!!!!

شما چه آبجكتي در شيت ها استفاده كرديد؟؟

maj87
20-12-2008, 14:16
آبجکت را چه جوری باید تغییر داد؟
این مشکل به چه صورت حل میشود؟؟:41:

wordist
20-12-2008, 15:04
آبجکت را چه جوری باید تغییر داد؟
این مشکل به چه صورت حل میشود؟؟:41:
شما يه تصوير از اون شيت بذار تا من يه چك بكنم

به نظر مياد شما با آبجكت آشنايي نداري

maj87
20-12-2008, 15:29
شما يه تصوير از اون شيت بذار تا من يه چك بكنم

به نظر مياد شما با آبجكت آشنايي نداري

سلام
:11:

ZIBAYEKHOFTE
21-12-2008, 01:50
سلام دوستان

من یه لیست حقوق با اکسل برای یه شرکت نوشتم از فرمول استفاده کردم

اعداد رو هم بدون ممیز نمایش میدم

اما مشکل اینجاست که میاد بعضی اعداد رو رو به بالا گرد میکنه یا با اختلاف دو تا بالا تر نشون میده

یا کلا اون عدد اصلی که ماشین حساب در میاره با کمی اختلاف نشون میده

تورو خدا راهنماییم کنین

یه دنیا ممنون:11:

senjin
21-12-2008, 09:09
سلام
چنتا سوال دارم ولی وقت گشتن تو تاپیک رو ندارم.
اگه میشه یه فرمول به من بدین یا راهنمایی کنین .
1 . می خوام با دادن چنتا داده تو یه ستون تو یه ستون بعدی رتبه ی اون ها رو مشخص کنه مثلا b3 = 3 و b4=8 و b5= 2 حالا تو ستون مقابل جلوی اولی رتبه ی 2 و دومی 1 وسومی 3 رو بده .
2 . وقتی عدد تو یه رنجی هست در ستون مقابل یه چی زی رو بنویسه. مثلا اگر بین 5-10 باشه بنویسه ok
3. و سوال اخر اینکه چجوری میشه یه فیلد رو قفل کرد.
ممنون

ebibarati
21-12-2008, 13:26
1 . می خوام با دادن چنتا داده تو یه ستون تو یه ستون بعدی رتبه ی اون ها رو مشخص کنه مثلا b3 = 3 و b4=8 و b5= 2 حالا تو ستون مقابل جلوی اولی رتبه ی 2 و دومی 1 وسومی 3 رو بده .

اين كار با كمك if قابل حل است بايد مثل سئوال 2 رنج مورد نظر رو بدي مثلا بنويسي اگه كمتر يا مساوي 8باشد رتبه 1 اگه 2 باشه رتبه 2و اگه 6 باشه رتبه 3 در غير اينصورت ok اين ok رو هيمنجوري گذاشتم شما ميتونيد عوضش كنيد يا اصلا پاكش كني

ebibarati
21-12-2008, 13:28
2 . وقتی عدد تو یه رنجی هست در ستون مقابل یه چی زی رو بنویسه. مثلا اگر بین 5-10 باشه بنویسه ok

فرمول زير
البته شايد راههاي ديگري هم داشته باشد اگه دوستان ساده ترش رو بلدن بنويسن

البته اگه عدد وارد شده بين 5 و 10 نباشد صفر نشون ميده اگه كلمه ديگري مد نظرته كافيه تو فرمول به جاي صفر عدد مورد نظر رو بذاري

ebibarati
21-12-2008, 13:52
و سوال اخر اینکه چجوری میشه یه فیلد رو قفل کرد
در اسكل 2007
ابتدا كل صفحه رو انتخاب كن
از گزينه format cells سربرگ protection رو انتخاب و تيك گزينه locked را برداشته و ok
سپس فيلدها يا سلول هاي مورد نظر كه ميخواي قفل بشه و انتخاب و مراحل بالا رو مجدداً طي نموده و اين بار تيك گزينه locked را گذاشته و ok
سپس به منوي review و قسمت protecet sheet رو انتخاب و رمز مورد نظر را وارد كنيد
با اين كار كل صفحه قابل كار كردن و سلولهاي قفل شده غير قابل كار كردن مي شود

mrmmnb
21-12-2008, 13:59
دوستان کسی یه اموزش مقدماتی از اکسل داره بده تا باهاش اشنا بشم مقدماتی باشه مثلا یه جدول دارم میخوام ادیت کنم و زیاد وارد نیستن
با تشکر

ebibarati
21-12-2008, 14:11
دوستان کسی یه اموزش مقدماتی از اکسل داره بده تا باهاش اشنا بشم مقدماتی باشه مثلا یه جدول دارم میخوام ادیت کنم و زیاد وارد نیستن
با تشکر
اين هم تاپيك آموزش نكات كاربردي اكسل

ebibarati
21-12-2008, 14:24
با تشکر

اين هم خارج از پي سي

wordist
21-12-2008, 15:06
سلام

به نظر مياد شما زير عنوان فاكتور فروش از يه آبجكت استفاده كرده باشي

كلا آبجكت ها اشيايي هستند كه توسط دكمه هاي نوارابزار Form يا ToolBox اضافه مي شوند

شما ببينيد از كدام يك از اونا استفاده كرديد

wordist
21-12-2008, 15:08
سلام دوستان

من یه لیست حقوق با اکسل برای یه شرکت نوشتم از فرمول استفاده کردم

اعداد رو هم بدون ممیز نمایش میدم

اما مشکل اینجاست که میاد بعضی اعداد رو رو به بالا گرد میکنه یا با اختلاف دو تا بالا تر نشون میده

یا کلا اون عدد اصلی که ماشین حساب در میاره با کمی اختلاف نشون میده

تورو خدا راهنماییم کنین

یه دنیا ممنون:11:

سلام دوست عزيز

يه مثال عددي بزنين

همچنين فرمولهايي رو هم كه نوشتين ذكر كنين

و همچنين اينكه كجا خطا نشون ميده

اگه عكسي هم بذارين بد نيست

wordist
21-12-2008, 15:14
سلام
چنتا سوال دارم ولی وقت گشتن تو تاپیک رو ندارم.
اگه میشه یه فرمول به من بدین یا راهنمایی کنین .
3. و سوال اخر اینکه چجوری میشه یه فیلد رو قفل کرد.
ممنون
من پاسخ سوال اول رو ميگم كه دوستمون درست پاسخ ندادند

براي بدست آوردن رتبه خانه A1 بين خانه هاي A1 تا A10 فرمول زير را بكار ببريد:

عدد صفر در آرگومان آخر براي حالت نزولي است و اگر مقدار آن يك باشد براي حالت صعودي است

avecina.ir
21-12-2008, 18:41
سلامم دوستان میشه راهنمایی کنین وقتی هم آفیس 2003 و هم 2007 روی سیستم هست چکار کنیم که با باز کردن هر سند اکسل٫ اکسل 2003 سند رو باز کنه نه اکسل 2007 ؟
من از روش زیر که معمولن برای سایر برنامه هم همه مون از این روش استفاده میکنیم رفتم ولی بازم اکسل 2007 هستش که سند رو باز میکنه

ZIBAYEKHOFTE
21-12-2008, 21:21
سلام دوست عزيز

يه مثال عددي بزنين

همچنين فرمولهايي رو هم كه نوشتين ذكر كنين

و همچنين اينكه كجا خطا نشون ميده

اگه عكسي هم بذارين بد نيست

سلام ممنونم

اینم فایلش:

ببینید برای مثال در ستون خالص پرداختی اون عدد اول باید بشه 6221082 یعنی ماشین حساب با این فرمول این عدد رو در میاره ولی توی فرم با 2 اختلاف بالاتر نشون میده. یا ببینید در سطر جمع کل چون خیلی از اعداد نمی خوند اونی که ماشین حساب در آورده دستی نوشتم !

بعد سوال دیگه ای که دارم اینه که اگه بخوام ستون A بیا سمت راست یعنی ستونها از سمت راست چیده بشن باید چیکا کنم؟

بازم ممنون:11:

wordist
22-12-2008, 08:14
سلامم دوستان میشه راهنمایی کنین وقتی هم آفیس 2003 و هم 2007 روی سیستم هست چکار کنیم که با باز کردن هر سند اکسل٫ اکسل 2003 سند رو باز کنه نه اکسل 2007 ؟
من از روش زیر که معمولن برای سایر برنامه هم همه مون از این روش استفاده میکنیم رفتم ولی بازم اکسل 2007 هستش که سند رو باز میکنه

سلام

شما يه بار هم از قسمت folder option و سربرگ File type براي اينكار استفاده كن

ببين درست ميشه

wordist
22-12-2008, 08:20
سلام ممنونم

اینم فایلش:

ببینید برای مثال در ستون خالص پرداختی اون عدد اول باید بشه 6221082 یعنی ماشین حساب با این فرمول این عدد رو در میاره ولی توی فرم با 2 اختلاف بالاتر نشون میده. یا ببینید در سطر جمع کل چون خیلی از اعداد نمی خوند اونی که ماشین حساب در آورده دستی نوشتم !

بعد سوال دیگه ای که دارم اینه که اگه بخوام ستون A بیا سمت راست یعنی ستونها از سمت راست چیده بشن باید چیکا کنم؟
بازم ممنون:11:

سلام دوست عزيز

شما خودتون از فرمول Even توي محاسبه حقوق استفاده كرديد و بعد مي گيد چرا دو تا بالاتر نشون ميده !!؟؟

براي اينكه نمايش اون شيت هم Right to left بشه به پست شماره 1158 همين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

موفق باشيد

mohammadv2
22-12-2008, 11:13
با سلام
من چندین جدول مربوط به اطلاعات آماری شرکت را به صورت pivot گزارش گیری می کنم . مشکلی که دارم این است که بعضی مواقع این pivot table از کار می افتد و به صورت text در می آید و قابل refresh نمی باشد.
خواهشمندم در حل این مشکل راهنمائی بفرمائید.
با تشکر

moslem.b
22-12-2008, 18:39
چجوری با اکسل 2007 میتونم فاصله ی بین نمودار ها رو کم کنم ؟

مثلا" می خوام تو عکس زیر دیواره ی نمودار هام به هم چسبیده باشه ( دیوارشون مشترک باشه )

avecina.ir
22-12-2008, 18:53
سلام

شما يه بار هم از قسمت folder option و سربرگ file type براي اينكار استفاده كن

ببين درست ميشه
سلامم از اون قسمت هم تنظیم رو روی اکسل 2003 گذاشتم اما سندها بازم با 2007 باز میشه!:31:

wordist
23-12-2008, 07:42
چجوری با اکسل 2007 میتونم فاصله ی بین نمودار ها رو کم کنم ؟

مثلا" می خوام تو عکس زیر دیواره ی نمودار هام به هم چسبیده باشه ( دیوارشون مشترک باشه )

شما روي يكي از ستونها كليك راست كن و گزينه Format data series رو بزن

از سربرگ Series Option بايد Gap width رو صفر قرار بدي

wordist
23-12-2008, 07:48
سلامم از اون قسمت هم تنظیم رو روی اکسل 2003 گذاشتم اما سندها بازم با 2007 باز میشه!:31:
شما روي يكي از فايلهات كليك راست كن و از زيرگزينه Open with گزينه Choose program رو انتخاب كن و با زدن Browse آفيس 2003 رو انتخاب كن و بعد هم تيك پايين (Always use the ... ) رو بذار و ....

mrmmnb
23-12-2008, 21:20
wordist جان بایت جواب های سوالی که در مورد ورد بود ممنون مشکل حل شد با اون جواب ها
اما الان یه فایل اکسل هم دارم بهجایی که ستون اولی که نام ونام خانوادگی هست سمت راستی باشه وبقیه ستون های هم در ادامه اون از سمت راست باشن الان همه از چپ هستن برا رفع این مشکل باید چه کنم؟گزینه که تو رود گفتی تو اکسل نبود فکر کنم جوره دیگه درست میشه ممنون میشم این رو هم راهنمایی کنید
با تشکر

wordist
24-12-2008, 07:56
wordist جان بایت جواب های سوالی که در مورد ورد بود ممنون مشکل حل شد با اون جواب ها
اما الان یه فایل اکسل هم دارم بهجایی که ستون اولی که نام ونام خانوادگی هست سمت راستی باشه وبقیه ستون های هم در ادامه اون از سمت راست باشن الان همه از چپ هستن برا رفع این مشکل باید چه کنم؟گزینه که تو رود گفتی تو اکسل نبود فکر کنم جوره دیگه درست میشه ممنون میشم این رو هم راهنمایی کنید
با تشکر
قابلي نيست دوست عزيز

براي اينكه نمايش شيت Right to left بشه به پست شماره 1158 همين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

موفق باشيد

senjin
24-12-2008, 10:07
فرمول زير
البته شايد راههاي ديگري هم داشته باشد اگه دوستان ساده ترش رو بلدن بنويسن

البته اگه عدد وارد شده بين 5 و 10 نباشد صفر نشون ميده اگه كلمه ديگري مد نظرته كافيه تو فرمول به جاي صفر عدد مورد نظر رو بذاري

سلام کسی برای این یه راه حل دیگه ای نداره چون چنتا شرط داره . چنتا رنج مختلف میخوام استفاده کنم.
ممنون

wordist
24-12-2008, 11:11
سلام کسی برای این یه راه حل دیگه ای نداره چون چنتا شرط داره . چنتا رنج مختلف میخوام استفاده کنم.
ممنون
وقتي رنج ها متغير باشن بهتر هست كه از دو ستون اضافي براي نگهداري رنج هاي متغير استفاده كرد

مثلا ستون C براي مي نيمم رنج و ستون D براي ماكزيمم رنج

بعد بايد فرمول نويسي كرد به صورت زير براي چك كردن اينكه آيا A1 بين مثلا C1 و D1 هست يا نه:

kiuna
24-12-2008, 11:45
من می خوام جدولی شبیه این رو تو اکسل ایجاد کنم
می خوام شبیه همین باشد که بتونم باهاش ساب توتال و پایبوتیبل رو حساب کنم
و همین طور cvp رو ایجاد کنم !
یکی به من بگه چطوری می تونم این جدول رو تو اکسل ایجاد کنم ؟ یا یه جدول اماده شبیه همین که
باهاش بشه این عملیات رو انجام داد
عکس ها رو ضمیمه کردم

mrmmnb
24-12-2008, 22:26
سلام

براي اينكار يه دكمه اي هست در نوار ابزار Formatting كه اسمش هست Sheet right to left با زدن اون كار انجام ميشه

اگر هم ميخواي براي هميشه به همون صورت باشه بايد از كادر Option و سربرگ International گزينه Right to left رو انتخاب كني

موفق باشي

wordist جون والا من هیچ کدوم از این گزینه ها رو پیدا نکردم میشه بگید تو کدوم سربرگ و کجای اون؟
تو اپشن هم اون گزینه نبود

wordist
25-12-2008, 08:03
wordist جون والا من هیچ کدوم از این گزینه ها رو پیدا نکردم میشه بگید تو کدوم سربرگ و کجای اون؟
تو اپشن هم اون گزینه نبود
دوست عزيز

من كه توي همون پستي كه نقل قول كردين كامل توضيح دادم

حتي نوار ابزار و سربرگش رو هم اشاره كردم !!!

يه بار ديگه با دقت چك كن

senjin
25-12-2008, 12:13
سلام
چجوری میشه یه سلول رو قفل کرد که کسی نتونه تغییرش بده . فقط یه سلول مورد نظر
ممنون

ویرایش: پیدا کردم

avecina.ir
26-12-2008, 08:48
سلام
چجوری میشه یه سلول رو قفل کرد که کسی نتونه تغییرش بده . فقط یه سلول مورد نظر
ممنون

ویرایش: پیدا کردم
پیدا کردی؟
من میگم واسه اونایی که پیدا نکردن
Excel 2003
کلیک راست روی سلول مربوطه>Format Cell>سربرگ Protection
اونجا مثل عکس زیر باید تیک Locked گذاشته شه و طبق دستورالعملی که نوشته باید اقدام کرد

mrmmnb
26-12-2008, 23:23
wordistجان من اونجوری که شما گفتید نتونستم اون گزینه ها رو پیدا کنم ولی تو اپشن یه قسمتی مشابه همون چیزی که شما گفتید بود (ولی نه اون قسمتی که شما گفتید یه جاری دیگه بود) که اونجوری که گفته بودید بود وجالب اینکه وقتی یه سند خالی رو باز کنم از راست به چپ هست ولی این سند رو هر کاریش کردم از راست به چپ نشد اگه زحمتی نیست ببین کار من ایراد داره یا این فایل یه مشکلی داره(تو ورد 2003 از راتس به چپ هست!)

wordist
27-12-2008, 07:32
wordistجان من اونجوری که شما گفتید نتونستم اون گزینه ها رو پیدا کنم ولی تو اپشن یه قسمتی مشابه همون چیزی که شما گفتید بود (ولی نه اون قسمتی که شما گفتید یه جاری دیگه بود) که اونجوری که گفته بودید بود وجالب اینکه وقتی یه سند خالی رو باز کنم از راست به چپ هست ولی این سند رو هر کاریش کردم از راست به چپ نشد اگه زحمتی نیست ببین کار من ایراد داره یا این فایل یه مشکلی داره(تو ورد 2003 از راتس به چپ هست!)

براي اين سند هم همونطور كه توي همون پست هم گفتم از دكمه Sheet Right ti left كه روي نوار ابزار Formatting هست ميتوني استفاده كني

elnaz1366
28-12-2008, 16:42
با سلام
اگر حقوق شخصی مثلا 500000ریال باشد
و مالیات دارای درصد و تابت باشد
تا 300000 معاف از مالیات و ثابت 0
تا 400000 1.درصد و ثابت 10000
تا 600000 2. درصد وثابت 20000
اگر بخواهیم مالیات حقوق را با توجه به نرخ ثابت ومتغیر بدست اوریم الیته با استفاده از توابع اکسل از چه فرمولی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

hoseinsoft
31-12-2008, 17:38
سلام دوستان
ما توي يك شيت چند تا ستون داريم مي خواهيم يك ستون مورد نظر را با ستون مورد نظر ديگر از يك شيت ديگر مقايسه كند و در صورت تكراري بودن در يك ستون هم رديف آنها بنويسد تكراري.
دوستان چه فرمولي در اكسل بايد بنويسم؟
مرسي

fnouri
01-01-2009, 13:46
با سلام خدمت دوست عزیزم wodist جان
من یه وبلاگ تو بلاگفا دارم چند تا فایل اکسلو میخواستم تو وبلاگم قرار بدم منتهی جور در نمیاد گفتن باید فایلتو تبدیل به jpg کنی برای اینکار چیکار کنم؟
باتشکر
:10:

wordist
04-01-2009, 15:24
با سلام
اگر حقوق شخصی مثلا 500000ریال باشد
و مالیات دارای درصد و تابت باشد
تا 300000 معاف از مالیات و ثابت 0
تا 400000 1.درصد و ثابت 10000
تا 600000 2. درصد وثابت 20000
اگر بخواهیم مالیات حقوق را با توجه به نرخ ثابت ومتغیر بدست اوریم الیته با استفاده از توابع اکسل از چه فرمولی استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر
سلام دوست عزيز

اگه همين سه مورد هست ميتونيد از if استفاده كنيد

اگه نه كه بايد گشت و يه راه حل ديگه پيدا كرد

البته براي اينجور كارا بايد توي اكسل با vba برنامه نويسي كرد كه بهتر جواب ميده

موفق باشيد

wordist
04-01-2009, 15:27
سلام دوستان
ما توي يك شيت چند تا ستون داريم مي خواهيم يك ستون مورد نظر را با ستون مورد نظر ديگر از يك شيت ديگر مقايسه كند و در صورت تكراري بودن در يك ستون هم رديف آنها بنويسد تكراري.
دوستان چه فرمولي در اكسل بايد بنويسم؟
مرسي
فرض كنيد كه ميخواهيم در صورت برابر بودن a1 و b1 در خانه c1 نوشته شود تكراري

فرمول زير جوابگوست:

wordist
04-01-2009, 15:29
با سلام خدمت دوست عزیزم wodist جان
من یه وبلاگ تو بلاگفا دارم چند تا فایل اکسلو میخواستم تو وبلاگم قرار بدم منتهی جور در نمیاد گفتن باید فایلتو تبدیل به jpg کنی برای اینکار چیکار کنم؟
باتشکر
:10:
سلام دوست عزيز

بايد عكس بگيري از محيط و عكسها رو در وبلاگ قرار بدي

براحتي ميشه چند خانه رو انتخاب كرد و بعد از كپي گرفتن در پينت ويندوز Paste كرد

fnouri
04-01-2009, 19:37
سلام دوست عزيز

براحتي ميشه چند خانه رو انتخاب كرد و بعد از كپي گرفتن در پينت ويندوز Paste كرد

با تشکر منظورتون از طریق print screen هستش؟
من کلجدولمو که تو وبلاگ قرار میدم با استفاده از گزینه کپی ، پیست اندازه اش درست نیست قالب وبلاگمو خراب میکنه تو پرینت اسکرین اگه جدول کوچیک باشه حله ولی اگه جدول کمی بزرگ باشه کار سخت میشه؟
باتشکر

wordist
05-01-2009, 07:34
سلام دوست عزيز

براحتي ميشه چند خانه رو انتخاب كرد و بعد از كپي گرفتن در پينت ويندوز paste كرد

با تشکر منظورتون از طریق print screen هستش؟
من کلجدولمو که تو وبلاگ قرار میدم با استفاده از گزینه کپی ، پیست اندازه اش درست نیست قالب وبلاگمو خراب میکنه تو پرینت اسکرین اگه جدول کوچیک باشه حله ولی اگه جدول کمی بزرگ باشه کار سخت میشه؟
باتشکر

شما كامل جواب رو نخوندي

قسمت قرمز رنگ كاملا گوياست

fnouri
10-01-2009, 19:18
كمك كد Excel
با سلام
امیدوارم که تا حالا مشکلت حل شده باشه اینهم برنامه خوبیه و خیلی هم تضمینیه امیدوارم که ازش استفاده کنی

Accent Office Password Recovery

اینم لینک دانلودش

shahab_f
14-01-2009, 14:02
سلام دوستان ، میشه بگید توی Excel 2003 چطور می تونم " 1- انحراف از معیار 2- انحراف از میانگین 3- دامنه ی تغییرات 4- انحراف متوسط 5- ضریب تغییرات " بگیرم.
فکر می کنم باید برم به
insert > function
اما نمی دونم اینا به انگلیسی چی مشن .

wordist
14-01-2009, 15:22
سلام دوستان ، میشه بگید توی excel 2003 چطور می تونم " 1- انحراف از معیار 2- انحراف از میانگین 3- دامنه ی تغییرات 4- انحراف متوسط 5- ضریب تغییرات " بگیرم.
فکر می کنم باید برم به
insert > function
شما بايد معادل انگليسي اونا رو پيدا كني تا بشه يه كمكي كرد

sharareh
14-01-2009, 21:31
با سلام!
ما 400 تا صندلی امتحان داریم که میخوایم براشون برچسبهای کوچکی حاوی شماره صندلی درست کنیم (حتما توی حوزه های امتحانی دیدین تا حالا؟) که از 1 تا 400 باشه بعد هم پرینت بگیریم. ما توی هر برگ آ4 سه تا ستون و 10 تا سطر درست میکردیم و توی اونها هم بترتیب مینوشتیم صندلی شماره 1 ،صندلی شماره 2 و....

میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که خود اکسل به ترتیب شماره ها رو بزنه و احتیاج نباشه همه این 400 تا عدد رو دونه دونه تایپ کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

wordist
15-01-2009, 08:16
با سلام!
ما 400 تا صندلی امتحان داریم که میخوایم براشون برچسبهای کوچکی حاوی شماره صندلی درست کنیم (حتما توی حوزه های امتحانی دیدین تا حالا؟) که از 1 تا 400 باشه بعد هم پرینت بگیریم. ما توی هر برگ آ4 سه تا ستون و 10 تا سطر درست میکردیم و توی اونها هم بترتیب مینوشتیم صندلی شماره 1 ،صندلی شماره 2 و....

میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که خود اکسل به ترتیب شماره ها رو بزنه و احتیاج نباشه همه این 400 تا عدد رو دونه دونه تایپ کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام دوست عزيز

شما پس از انجام تنظيمات ارتفاع سطرها و عرض ستونها و فونتها و .... كافيه در خانه اي اكسل بنويسي " صندلي شماره 1 "

بعد از اون اگه همون خانه رو انتخاب كني در گوشه پايين و سمت راست يا چپ آن خانه يه مربع كوچيك و مشكي رنگ هست كه اگه اونو به سمت پايين بكشي خانه هاي زيري رو با شماره هاي بعدي پر ميكنه

يه امتحاني بكن و اگه مشكلي بود خبر بده

موفق باشي

shahab_f
15-01-2009, 17:52
سلام دوستان ، میشه بگید توی excel 2003 چطور می تونم " 1- انحراف از معیار 2- انحراف از میانگین 3- دامنه ی تغییرات 4- انحراف متوسط 5- ضریب تغییرات " بگیرم.
فکر می کنم باید برم به
insert > function

شما بايد معادل انگليسي اونا رو پيدا كني تا بشه يه كمكي كرد
مشکل همین جاست ، به هر حال ممنون .

farhad61
16-01-2009, 18:22
سلام من چندتا سئوال دارم
1- من یه فایل اکسل دارم که هر روز یه سری اطلاعات بهش وارد می کنم چند وقته که هر بار بازش میکنم و بدون اینکه تغیری توش بدم وقتی میخوام ببندمش میگه آیا میخواهید save کنید یا نه . توضیح اینکه من تیک red-only رو هم نزدم
2- با چه فرمولی میشه اسامی تکراری دو لیست کنار هم رو مشخص کرد؟

wordist
21-01-2009, 12:00
سلام من چندتا سئوال دارم
1- من یه فایل اکسل دارم که هر روز یه سری اطلاعات بهش وارد می کنم چند وقته که هر بار بازش میکنم و بدون اینکه تغیری توش بدم وقتی میخوام ببندمش میگه آیا میخواهید save کنید یا نه . توضیح اینکه من تیک red-only رو هم نزدم
2- با چه فرمولی میشه اسامی تکراری دو لیست کنار هم رو مشخص کرد؟
سلام

اولا از اين پس طبق قوانين هر سوالي رو در پست جداگانه بپرسيد

شما احتمالا از لينك يا فرمول ديگه اي استفاده كرديد كه نيازمند ذخيره سازي هست هرچند تغييري در ظاهر ايجاد نكرده باشيد

در مورد سوال دوم هم بايد گفت كه ميشه با دستور If اينكارو كرد به اين صورت كه با اين دستور سنجيد كه آيا د وخونه با هم مساويند يا نه و سپس اگه مساوي بودند نمايش بده

wordist
22-01-2009, 07:43
سلام دوستان
ما دو تا خونه داريم ميخوايم مثلا جمع اونا رو در خونه سوم ببينيم
A5=5 و B2=6
ميخواهيم در C2 قرار بديم
بايد فرمول
A2+B2= رو تايپ كنيم درسته؟
حالا اين b2 در sheet دوم هست
اون وقت بايد چيكار كرد؟
يعني داخل يك شيت نيستن؟

فوري فوتي
منتظرم
سلام

بطور كلي آدرس دهي در شيتهاي ديگر به اين صورت هست

Sheet2!B2

ولي به نظر من شما به جاي نوشتن آدرس از كليك كردن استفاده كنيد

يعني بعد از زدن مساوي هر خانه اي را مياخوهيد با هم جمع كنيد روي اون كليك كنيد و علامت + رو بزنيد و بعد روي خانه ديگه

حتي اگه در شيت ديگه باشه

موفق باشيد

baran_sign
24-01-2009, 08:53
سلام با تشكر از تمامي دوستان عزيز كه اطلاعات و تجربيات خود را در اختيار ديگران قرار ميدهند من اعتراف ميكنم كه از شما بسيار نكات ريز و زيبا در اكسل ياد گرفتم
مسئله اي كه تازه پيدا كردم گرفتن گزارش در اكسل ميباشد بدون استفاده از pivot table . يعني ميخواهم با دادن يك اسم در يكي از سلولها گزارش كامل از اون اسم كه مثلا ميتونه اسم يك سازمان و يا شخص باشه داشته باشم .
پيشاپيش از راهنمائيهايتان متشكرم

wordist
24-01-2009, 08:58
سلام با تشكر از تمامي دوستان عزيز كه اطلاعات و تجربيات خود را در اختيار ديگران قرار ميدهند من اعتراف ميكنم كه از شما بسيار نكات ريز و زيبا در اكسل ياد گرفتم
مسئله اي كه تازه پيدا كردم گرفتن گزارش در اكسل ميباشد بدون استفاده از pivot table . يعني ميخواهم با دادن يك اسم در يكي از سلولها گزارش كامل از اون اسم كه مثلا ميتونه اسم يك سازمان و يا شخص باشه داشته باشم .
پيشاپيش از راهنمائيهايتان متشكرم
سلام دوست عزيز

براي اينكار بهترين روش استفاده از تابع زيبا و پركاربرد VLookup هست

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

baran_sign
24-01-2009, 11:52
ممنون از راهنمائيتون اما در تابع vlookup گزارش يك داده است كه در يك سلول يافت ميشود اما من يك ليست مي خواهم مثلا ميخواهم با دادن اسم شركت x گزارشي از كل فروش و محصولات فروخته شده به آنها ، قيمت ،جزء به جزء اطلاعات مبادله شده با آن سازمان را بدهد

wordist
25-01-2009, 08:51
ممنون از راهنمائيتون اما در تابع vlookup گزارش يك داده است كه در يك سلول يافت ميشود اما من يك ليست مي خواهم مثلا ميخواهم با دادن اسم شركت x گزارشي از كل فروش و محصولات فروخته شده به آنها ، قيمت ،جزء به جزء اطلاعات مبادله شده با آن سازمان را بدهد
سلام

خب براي نمايش هريك از اطلاعات مربوطه يه فرمول بنويسيد

البته اگه مثال هم مي زديد بهتر بود

baran_sign
26-01-2009, 08:49
براي توضيح بيشتر سوالم ، فرض كنيد يك ليست كامل از چند شركت با كليه تبادلات و خريد و فروش هاي انجام شده داريم كه در رديف هاي مختلف وارد شده اند و ممكن است يك سازمان چندين رديف را به خود اختصاص داده باشد . حالا ما مي‌خواهيم در sheet ديگر با وارد كردن نام سازمان ، كليه آن اطلاعات كه قبلا وارد كرده‌ايم را داشته باشيم. اما به صورت يك گزارش مثلا جمع فاكتورها ، ليست محصولات فروخته شده و . . .
متشكرم

wordist
27-01-2009, 08:56
براي توضيح بيشتر سوالم ، فرض كنيد يك ليست كامل از چند شركت با كليه تبادلات و خريد و فروش هاي انجام شده داريم كه در رديف هاي مختلف وارد شده اند و ممكن است يك سازمان چندين رديف را به خود اختصاص داده باشد . حالا ما مي‌خواهيم در sheet ديگر با وارد كردن نام سازمان ، كليه آن اطلاعات كه قبلا وارد كرده‌ايم را داشته باشيم. اما به صورت يك گزارش مثلا جمع فاكتورها ، ليست محصولات فروخته شده و . . .
متشكرم
من بعيد ميدونم كه چنين امكاني با فرمول نويسي وجود داشته باشه

مگه اينكه با اسافاده از كدهاي vba براش كد نويسي كرد

ebibarati
29-01-2009, 13:18
سلام من موقع باز كردن فايل با اين پيغام مواجه مي شم چكار كنم كه ديگه اين پيغام نياد

shirazi.ali
31-01-2009, 01:51
هرچند این تاپیک خیلی شلوغ شده و نباید هر سوالی اینجا مطرح بشه
من سوال زیر و در تاپیک مجزا مطرح کردم چون نوع اون کمی متفاوت بود ولی قفلش کردند

برای ایجاد جدول فراوانی از داده های گسسته می شه در اکسل با PivotTable کارهایی انجام داد.
اما ایا می تونیم روشی برای دسته بندی داده ها در اکسل انجام داد مثلا بتوانیم 40 داده را در 6 دسته طبقه بندی کنیم.(جدول فراوانی در درس آمار برای داده های پیوسته)

سلام
آیا میشه در دستور if جوابی رو به یک سلول دیگری ارسال کرد؟

wordist
01-02-2009, 13:40
سلام من موقع باز كردن فايل با اين پيغام مواجه مي شم چكار كنم كه ديگه اين پيغام نياد
سلام

همانطور كه از متن پيغام پيداست فايل مذكور براي ويرايش شدن قفل شده و در حالت Read Only باز ميشه

من احتمال ميدم اين فايل در حال استفاده توسط يك برنامه ديگه هست

يه چك بكن

wordist
01-02-2009, 13:41
سلام
آیا میشه در دستور if جوابی رو به یک سلول دیگری ارسال کرد؟
خير

در اكسل بطور كلي هر فرمولي كه نوشته جوابش در همان خانه نمايش داده ميشه

شما ميتونيد يه خانه ديگه رو به اون خانه لينك كنيد

ebibarati
02-02-2009, 12:41
سلام

همانطور كه از متن پيغام پيداست فايل مذكور براي ويرايش شدن قفل شده و در حالت read only باز ميشه

من احتمال ميدم اين فايل در حال استفاده توسط يك برنامه ديگه هست

يه چك بكن
سلام دوست عزيز
وقتي براي بار اول فايل رو باز مي كنم بدون هيچ مشكلي باز ميشه ولي وقتي اونو مي بندم و دوباره باز مي كنم همين پيغام رو ميده تا اينكه كامپيوتر رو ريستارت كنم و باز هم يك بار بدون پيغام باز ميشه
ممنون

wordist
02-02-2009, 13:30
سلام دوست عزيز
وقتي براي بار اول فايل رو باز مي كنم بدون هيچ مشكلي باز ميشه ولي وقتي اونو مي بندم و دوباره باز مي كنم همين پيغام رو ميده تا اينكه كامپيوتر رو ريستارت كنم و باز هم يك بار بدون پيغام باز ميشه
ممنون
سلام

اينطوري كه ميگي به نظر مياد كه آفيس مشكل دار شده باشه و هنوز اون فايل را Lock كرده باشه

يه بار آفيس را حذف و سيستم را دفرگ و دوباره نصب كن

arasho2005
02-02-2009, 16:58
سلام
توي يه فايل اكسل يه ستون دارم كه تاريخ به صورت
16/11/1355 نوشته شده چطور ميتونم تو اين ستون عدد 13 اول سال و مميز ها رو بردارم تو كل ستون
هر كي بتونه كمك كنه ممنون ميشم خيلي فوريه بايد تحويل يه جايي بدم.
ركوردها زياده

wordist
03-02-2009, 08:34
سلام
توي يه فايل اكسل يه ستون دارم كه تاريخ به صورت
16/11/1355 نوشته شده چطور ميتونم تو اين ستون عدد 13 اول سال و مميز ها رو بردارم تو كل ستون
هر كي بتونه كمك كنه ممنون ميشم خيلي فوريه بايد تحويل يه جايي بدم.
ركوردها زياده
سلام

منظورتون اينه كه 16/11/1355 تبديل بشه به 161155 ؟؟؟؟؟

نمونه اي چيزي كه مي‌خوايد رو در قالب فايل و با توضيح قرار بديد

seeemesooo
03-02-2009, 17:41
مي خواهم در اكسل خطوط سل ها ديده نشوند و فقط خطهاي كشيده شده خودم ديده شود
جهت تبديل شيت به عكس ميخواهم
تشكر

wordist
03-02-2009, 18:32
مي خواهم در اكسل خطوط سل ها ديده نشوند و فقط خطهاي كشيده شده خودم ديده شود
جهت تبديل شيت به عكس ميخواهم
تشكر
هرچند اشاره نكرديد كه نسخه اكسل شما چند هست و بهتر بود كه اشاره مي‌كرديد

2003 :
Tools\option\view\Gridlines

2007 :
view\Gridlines

farhad61
04-02-2009, 19:11
سلام wordist عزیز این سئوال رو قبلاً هم کرده بودم ولی راهنمایی شما مختصر بود
مشکل من اینه ، توی اکسل 2003 یه لیست دارم که یه سری اطلاعات در مورد pm ماشین آلات توش وارد شده متاسفانه بسیاری از این اطلاعات دو یا سه با تکرار شده مثلاً
شرح مقدار سرریز روغن
20701 2لیتر
20701 2لیتر
20701 2لیتر
20702 4لیتر
20703 4لیتر
20704 1لیتر
20704 1لیتر
و همین طور الا آخر که این لیست حدود 15000 مورد داره که به همین ترتیب بعضی از اونها تکرار شده لطفآ فرمول (و یا استفاده از یکی از قالبیت های اکسل اگه در این مورد وجود داره) رو به صورت کامل بگید که چطور سلول هایی که تکرار شدند رو جدا و حذف کنم
ممنون

wordist
05-02-2009, 09:11
سلام wordist عزیز این سئوال رو قبلاً هم کرده بودم ولی راهنمایی شما مختصر بود
مشکل من اینه ، توی اکسل 2003 یه لیست دارم که یه سری اطلاعات در مورد pm ماشین آلات توش وارد شده متاسفانه بسیاری از این اطلاعات دو یا سه با تکرار شده مثلاً
شرح مقدار سرریز روغن
20701 2لیتر
20701 2لیتر
20701 2لیتر
20702 4لیتر
20703 4لیتر
20704 1لیتر
20704 1لیتر
و همین طور الا آخر که این لیست حدود 15000 مورد داره که به همین ترتیب بعضی از اونها تکرار شده لطفآ فرمول (و یا استفاده از یکی از قالبیت های اکسل اگه در این مورد وجود داره) رو به صورت کامل بگید که چطور سلول هایی که تکرار شدند رو جدا و حذف کنم
ممنون
سلام دوست عزيز

در نسخه 2007 و در سربرگ Data دكمه اي هست به نام Remove Duplicates كه كار حذف تكراريها رو از قسمت انتخاب شده انجام ميده

farhad61
05-02-2009, 12:42
ممنون از جوابت
ولی من توشرکت از 2003 استفاده می کنم راهشو توی 2003 بگو
بازم از راهنماییت متشکرم

wordist
05-02-2009, 13:40
ممنون از جوابت
ولی من توشرکت از 2003 استفاده می کنم راهشو توی 2003 بگو
بازم از راهنماییت متشکرم
در نسخه 2003 كمي پيچيده تر هست موضوع

با اين ويدئو كليپ همه چي معلومه

TDK51
06-02-2009, 19:35
با سلام

وقتی من چند فایل ذخیره شده اکسل دارم و میخوام اونها رو باز کنم وقتی اولی را باز کردم و میرم دومی رو باز کنم دقیقا روی اولی باز میشه یعنی نمیتونم هر دو تا را در یک آن در کنار هم داشته باشم

چیکار کنم تا هر فایلی را که باز میکنم توی یک پنجره جدا باز بشه؟؟

چون من میخوام چند تا فایل را بطور همزمان روی صفحه مونیتور داشته باشم(البته با تغییر سایز اونهاو در کنار هم)

(در تغییر سایز مشکلی ندارم.فقط مشکل در اینجاست که فایل جدید که باز میکنم دقیقا روی فایل قبلی باز میشه و در هر لحظه فقط یکی از اونها رو روی صفحه نمایش دارم)

با تشکر

wordist
07-02-2009, 09:26
با سلام

وقتی من چند فایل ذخیره شده اکسل دارم و میخوام اونها رو باز کنم وقتی اولی را باز کردم و میرم دومی رو باز کنم دقیقا روی اولی باز میشه یعنی نمیتونم هر دو تا را در یک آن در کنار هم داشته باشم

چیکار کنم تا هر فایلی را که باز میکنم توی یک پنجره جدا باز بشه؟؟

چون من میخوام چند تا فایل را بطور همزمان روی صفحه مونیتور داشته باشم(البته با تغییر سایز اونهاو در کنار هم)

(در تغییر سایز مشکلی ندارم.فقط مشکل در اینجاست که فایل جدید که باز میکنم دقیقا روی فایل قبلی باز میشه و در هر لحظه فقط یکی از اونها رو روی صفحه نمایش دارم)

با تشکر
سلام دوست عزيز

در برنامه اكسل به دليل اينكه فايلها در اون ميتونن با همديگه مرتبط باشن و اصطلاحا لينك تشكيل بدن معمولا در يك محيط باز ميشن كه به اون گفته ميشه Workspace

در يك Workspace تنها ميشه در خود محيط فايلها رو از لحاظ سايز ظاهري كوچك و بزرگ كرد

اگه نياز داريد كه در محيط ويندوز دو تا فايل اكسل همانند پنجره‌هاي ديگه در كنار هم باز بشه بايد دو بار اكسل را اجرا كنيد و در هر كدام فيل موردنظر را باز كنيد

sokote mordab
07-02-2009, 10:25
سلام
اگر بخواهیم در اکسل 2003 در یک سلول دو کلمه زیر هم بنویسیم چه کار باید کرد چون در حالت معمولی اگر نوشته بیشتر اندازه یک سلول بشه ادامه نشته میره در خانه کنارش اینتر هم که کنم میاد در خانه زیرش مثلا کلمه تامین اجتماعی در یک خانه با طرز نوشته شود تامین بعد زیرش کلمه اجتماعی امیداورم منظورم را فهمیده باشید

wordist
07-02-2009, 11:53
سلام
اگر بخواهیم در اکسل 2003 در یک سلول دو کلمه زیر هم بنویسیم چه کار باید کرد چون در حالت معمولی اگر نوشته بیشتر اندازه یک سلول بشه ادامه نشته میره در خانه کنارش اینتر هم که کنم میاد در خانه زیرش مثلا کلمه تامین اجتماعی در یک خانه با طرز نوشته شود تامین بعد زیرش کلمه اجتماعی امیداورم منظورم را فهمیده باشید
سلام

براي نوشتن چند خطي در خانه‌هاي اكسل بايد از ALT+Enter استفاده كرد

MRI 2599
07-02-2009, 23:16
سلام .

من می خوام یه جدول را از یه فایل word به excel انتقال بدم . این جدول شامل ستون هایی هست که نام افراد و ستون هایی که شماره موبایل افراد در اون نوشته شده.

موقع کپی کردن اسامی با مشکلی مواجه نمی شم ولی وقتی شماره های موبایل را از ستون جدول داخل word کپی می کنم صفر اول شماره موبایل را حذف می کنه. به طور مثال شماره موبایل 09121234567 را وقتی از جدول word در یکی از خانه های اکسل کپی می کنم اینجوری میشه 9121234567 یعنی صفر قبل از 912 را حذف می کنه.

من از آفیس 2007 استفاده می کنم.فکر کنم برای این کار تنظیمات خاصی داشته باشه.

کسی می تونه به من کمک کنه؟؟

واقعاً ممنون میشم اگه کمک کنین.:11: :11: :11:

wordist
08-02-2009, 12:50
سلام .

من می خوام یه جدول را از یه فایل word به excel انتقال بدم . این جدول شامل ستون هایی هست که نام افراد و ستون هایی که شماره موبایل افراد در اون نوشته شده.

موقع کپی کردن اسامی با مشکلی مواجه نمی شم ولی وقتی شماره های موبایل را از ستون جدول داخل word کپی می کنم صفر اول شماره موبایل را حذف می کنه. به طور مثال شماره موبایل 09121234567 را وقتی از جدول word در یکی از خانه های اکسل کپی می کنم اینجوری میشه 9121234567 یعنی صفر قبل از 912 را حذف می کنه.

من از آفیس 2007 استفاده می کنم.فکر کنم برای این کار تنظیمات خاصی داشته باشه.

کسی می تونه به من کمک کنه؟؟

واقعاً ممنون میشم اگه کمک کنین.:11: :11: :11:

سلام

اين مورد ربطي به نسخه آفيس نداره

كافيه ابتدا فرمت اون خونه‌هايي كه قراره پيست توش انجام بشه رو روي Text تنظيم كني و وقتي پيست ميكني از دكمه Paste Option كه ظاهر ميشه match destination formatting رو بزني

maj87
08-02-2009, 13:46
سلام خدمت همه دوستان

من فایل اکسل که باز میکنم وقتی میخواهم آن را ببندم (بدون اینکه کوچکترین تغییری داده باشم) سوال میکنه که ذخیره کنم یا نه که بعضی وقتها دچار مشکل میشوم و بعدا متوجه میشم که بهم ریخته :41:
لطفا کمکم کنید:19:

TDK51
08-02-2009, 17:32
با سلام
گاهی اوقات پیش میاد که تعداد ستونهایی که مطلب نوشتیم زیاد هست و در عوض تعداد ردیفها کم.در چنین حالتی بخواهیم روی کاغذ a4چاپ بگیریم در دوا صفحه چاپ میده که نیم صفحه پایینی کاملا خالی هست(بعلت کم بودن تعدا ردیفها)آیا راهی هست که قبل از چاپ روی کاغذ ابتدا مطالب نوشته شده را 90درجه بچرخانیم و بعد چاپ بگیریم؟؟

چون با این روش کل مطالب در یک صفحه a4چاپ میشه

یا بعبارت بهتر آیا میشه تنظیمات را طوری تغییر داد که بجای اینکه بصورت عرضی روی کاغذ a4چاپ بگیره بصورت طولی روی آن چاپ گرفته شود؟؟

با تشکر

baran_sign
09-02-2009, 08:24
من بعيد ميدونم كه چنين امكاني با فرمول نويسي وجود داشته باشه

مگه اينكه با اسافاده از كدهاي vba براش كد نويسي كرد

شما كتابي در خصوص برنامه نويسي با اكسل مي‌تونيد معرفي كنيد يا سايتي كه بتونه به من كمك كنه

ADuser
11-02-2009, 09:20
همانطور که می بینید یه ستونی داریم به نام نام کالا و ستونهای دیگه ای به نام های جنس , نوع , رنگ و الی آخر.
میخواهیم حداکثر تعداد این سر ستونها ( جنس , نوع , رنگ , ... ) در هر کدام از این نام کالاها را پیدا کنیم یا به عبارتی بیشترین تعداد دفعات بکار رفته یک از سرستونها در هر ردیف چقدر شده ؟ برای جواب گرفتن از Pivot Table استفاده شده اما چون شیت اصلی دارای 9000 ردیف می باشد ، این نوع گزارش گیری جوابگو نشد . سیستم هنگ کرد, بنابراین دنبال یه جور برنامه یا فرمول نویسی هستیم تا نشان دهد که برای هر سرستون بیشتر تعداد استفاده شده در نام کالاها چقدر هست .

wordist
12-02-2009, 07:51
سلام خدمت همه دوستان

من فایل اکسل که باز میکنم وقتی میخواهم آن را ببندم (بدون اینکه کوچکترین تغییری داده باشم) سوال میکنه که ذخیره کنم یا نه که بعضی وقتها دچار مشکل میشوم و بعدا متوجه میشم که بهم ریخته :41:
لطفا کمکم کنید:19:
سلام دوست عزيز

پس از تبريك ورودتون به انجمن بايد بگم كه در فايلهاي اكسلي كه در اون از لينك به ساير فايلها استفاده ميشه در هنگام خروج اين اتفاق ميفته و سوال ميشه كه ذخيره سازي انجام بشه يا خير

اگه نمونه اي از اونا رو داريد بذاريد تا چك كنيم

wordist
12-02-2009, 07:53
با سلام
گاهی اوقات پیش میاد که تعداد ستونهایی که مطلب نوشتیم زیاد هست و در عوض تعداد ردیفها کم.در چنین حالتی بخواهیم روی کاغذ a4چاپ بگیریم در دوا صفحه چاپ میده که نیم صفحه پایینی کاملا خالی هست(بعلت کم بودن تعدا ردیفها)آیا راهی هست که قبل از چاپ روی کاغذ ابتدا مطالب نوشته شده را 90درجه بچرخانیم و بعد چاپ بگیریم؟؟

چون با این روش کل مطالب در یک صفحه a4چاپ میشه

یا بعبارت بهتر آیا میشه تنظیمات را طوری تغییر داد که بجای اینکه بصورت عرضی روی کاغذ a4چاپ بگیره بصورت طولی روی آن چاپ گرفته شود؟؟

با تشکر
سلام

پرينت گرفتن در اكسل در كاغذ بصورت افقي و عمودي قابل تنظيم هست

كافيه به منوي File رفته و گزينه Page setup را بزنيد و از اونجا تنظيمات لازم را قبل از پرينت انجام بديد

wordist
12-02-2009, 07:54
شما كتابي در خصوص برنامه نويسي با اكسل مي‌تونيد معرفي كنيد يا سايتي كه بتونه به من كمك كنه
سلام

شما به وبلاگ زير مراجعه كنيد

wordist
12-02-2009, 08:05
همانطور که می بینید یه ستونی داریم به نام نام کالا و ستونهای دیگه ای به نام های جنس , نوع , رنگ و الی آخر.
میخواهیم حداکثر تعداد این سر ستونها ( جنس , نوع , رنگ , ... ) در هر کدام از این نام کالاها را پیدا کنیم یا به عبارتی بیشترین تعداد دفعات بکار رفته یک از سرستونها در هر ردیف چقدر شده ؟ برای جواب گرفتن از Pivot Table استفاده شده اما چون شیت اصلی دارای 9000 ردیف می باشد ، این نوع گزارش گیری جوابگو نشد . سیستم هنگ کرد, بنابراین دنبال یه جور برنامه یا فرمول نویسی هستیم تا نشان دهد که برای هر سرستون بیشتر تعداد استفاده شده در نام کالاها چقدر هست .
ممكنه تابع CountIF بتونه كمكي كنه بهتون

فقط بايد در نظر داشته باشي كه در اين دستور اگر نام كالا يه چيزي نوشته بشه دقيقا معادل اون پيدا ميشه و مشابه ها را در نظر نميگيره

maj87
12-02-2009, 10:03
سلام دوست عزيز

پس از تبريك ورودتون به انجمن بايد بگم كه در فايلهاي اكسلي كه در اون از لينك به ساير فايلها استفاده ميشه در هنگام خروج اين اتفاق ميفته و سوال ميشه كه ذخيره سازي انجام بشه يا خير

اگه نمونه اي از اونا رو داريد بذاريد تا چك كنيم

سلام
این هم نمونه ایی از فایل اکسل که خواسته بودید

wordist
12-02-2009, 10:23
سلام
این هم نمونه ایی از فایل اکسل که خواسته بودید

سلام

اين فايل شما داراي يه لينك هست به يك فايل xla كه از جمله فايلهايي هستند كه بطور اتوماتيك با بازشدن اكسل اجرا شده و توابع VBA نوشته شده در اونا لود ميشه

احتمال ميدم كه شما اينو از جاي ديگه كپي كرده باشي ولي اون فايل xla رو كه مورد نيازش هست را در دسترس نداري كه در اين صورت معمولا بايد هنگام ورود هم پيغامي بده مبني بر اينكه لينكها پيدا نشده كه داراي دو دكمه هست continue و Edit Link

در هر صورت اونطوري كه من متوجه شدم وجود اون فايل براي به حروف نويسي مبلغ فاكتور مورد نياز هست

mrtahouni
12-02-2009, 10:57
لطفادرخصوص کاربرد سناریوها دراکسل راهنمایی فرمایید.

maj87
12-02-2009, 11:08
سلام

اين فايل شما داراي يه لينك هست به يك فايل xla كه از جمله فايلهايي هستند كه بطور اتوماتيك با بازشدن اكسل اجرا شده و توابع vba نوشته شده در اونا لود ميشه

احتمال ميدم كه شما اينو از جاي ديگه كپي كرده باشي ولي اون فايل xla رو كه مورد نيازش هست را در دسترس نداري كه در اين صورت معمولا بايد هنگام ورود هم پيغامي بده مبني بر اينكه لينكها پيدا نشده كه داراي دو دكمه هست continue و edit link

در هر صورت اونطوري كه من متوجه شدم وجود اون فايل براي به حروف نويسي مبلغ فاكتور مورد نياز هست

وقتی فایل اکسل باز می کنم هیچ پیغامی نمیده :41:

wordist
12-02-2009, 11:59
لطفادرخصوص کاربرد سناریوها دراکسل راهنمایی فرمایید.
من كه چنين چيزي نشنيدم

ممكنه عنواني كه بيان ميكنيد به يه عنوان ديگه معروفيت داشته باشه

عنوان انگليسي اونو بذاريد