PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

jamshidjap
09-05-2008, 14:27
در تابع Vlookup چگونه ميتونيم مقدار دو ستون يا بيشتر رو فراخواني کنيم؟

چون در قسمت انتخاب شماره ستون فقط يک عدد ميشه داد!

مثلا ميخام کد پرسنلي يکي از کارمندان يک شرکت رو بزنم سپس نام و شماره تلفنشو در بيارم.

در حالت معمولي فقط يک ستون قابل فرا خواني است چگونه دو تا ستون رو نمايش بدم.

wordist
10-05-2008, 10:08
در تابع Vlookup چگونه ميتونيم مقدار دو ستون يا بيشتر رو فراخواني کنيم؟

چون در قسمت انتخاب شماره ستون فقط يک عدد ميشه داد!

مثلا ميخام کد پرسنلي يکي از کارمندان يک شرکت رو بزنم سپس نام و شماره تلفنشو در بيارم.

در حالت معمولي فقط يک ستون قابل فرا خواني است چگونه دو تا ستون رو نمايش بدم.
سلام دوست عزيز

همونطور كه اشاره كردي اين تابع فقط مقدار يك ستون رو بر مي گردونه و شما بايد براي تلفن يا هر چيز ديگه دوباره از اون تابع استفاده كني

jamshidjap
10-05-2008, 12:38
آخه استادمون تو دانشگاه اين کارو با اين تابع انجام داده .

wordist
10-05-2008, 14:46
آخه استادمون تو دانشگاه اين کارو با اين تابع انجام داده .
سلام

من هم گفتم كه با همون فرمول ميشه

ولي با هم نه

جدا جدا

يعني توي يه ستون اسم با همون فرمول و در ستون ديگه با فرمول مشابه شماره تلفن

jamshidjap
10-05-2008, 17:29
مشکلم حل شد

فقط اگه تعداد فيلدها خيلي زياد باشه خيلي زمان ميبره تا فرمول دهي کنيم .

اينم يکي از نواقص تابعه...

sana_sami1982
12-05-2008, 21:05
فوری فوری فوری
لطفا به من بگوئید : 1- در اکسل حداکثر چند sheet می توانیم اضافه کنیم
2- از یک sheet چند کپی می توانیم بگیریم
عدد دقیق می خواهم

wordist
13-05-2008, 06:48
فوری فوری فوری
عدد دقیق می خواهم
سلام دوست عزيزم

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

براي سوال اول بايد بگم كه تعداد ثابتي براي اون در نظر گرفته نشده و بسته به اينكه حافظه سيستم شما چقدر كشش داشته باشه تعداد شيتها ميتونن هر چه بخواي زيادتر باشن

سوال دوم هم به نظرم مبهمه چيزي كه به ذهنم ميخوره هم ممكنه جواب شما نباشه جواب من اينه كه از يك شيت در همان لحظه يك كپي بيشتر نميشه گرفت ولي اگه ميخواي ميتوني بارها و بارها اونو تكرار كني

اطلاعات بيشتر، دقيق‌تر و جامع تر در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشي

مستانه
13-05-2008, 09:01
چطور می تونم از یک ستون اعشار عدد رد حذف کنم؟می دونم با استفاده از تابع trunc باید بشه ولی چطور برای یک ستون اینکار رو بکنم؟

wordist
13-05-2008, 10:57
چطور می تونم از یک ستون اعشار عدد رد حذف کنم؟می دونم با استفاده از تابع trunc باید بشه ولی چطور برای یک ستون اینکار رو بکنم؟
سلام دوست عزيزم

منظورت از حذف اعشار چيه ؟

گرد كردن يا حذف كردن !!؟؟

sana_sami1982
13-05-2008, 18:47
سلام دوست عزيزم

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

براي سوال اول بايد بگم كه تعداد ثابتي براي اون در نظر گرفته نشده و بسته به اينكه حافظه سيستم شما چقدر كشش داشته باشه تعداد شيتها ميتونن هر چه بخواي زيادتر باشن

سوال دوم هم به نظرم مبهمه چيزي كه به ذهنم ميخوره هم ممكنه جواب شما نباشه جواب من اينه كه از يك شيت در همان لحظه يك كپي بيشتر نميشه گرفت ولي اگه ميخواي ميتوني بارها و بارها اونو تكرار كني

اطلاعات بيشتر، دقيق‌تر و جامع تر در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشي

سلام
از راهنمایی شما ممنون . این سوال یک تحقیق دانشگاهی است و من تا شنبه باید عدد دقیق را پیدا کنم لطفا من را راهنمایی کنید

wordist
14-05-2008, 06:16
سلام
از راهنمایی شما ممنون . این سوال یک تحقیق دانشگاهی است و من تا شنبه باید عدد دقیق را پیدا کنم لطفا من را راهنمایی کنید
سلام دوست خوبم

شما اصلا به جواب من دقت كردين يا نه !!؟؟؟

به اون لينكي كه داده بودم مراجعه كردين !!؟؟؟

يه بار ديگه كامل پاسخ منو بخونين

jamshidjap
14-05-2008, 14:30
با سلام

دوستان عزيز اگه آموزشي در مورد pivot table سراغ داريد که جامع باشه برام بگذاريد

چونکه اصلا هيچي ازش سر در نميارم

ممنون

wordist
14-05-2008, 16:22
با سلام

دوستان عزيز اگه آموزشي در مورد pivot table سراغ داريد که جامع باشه برام بگذاريد

چونکه اصلا هيچي ازش سر در نميارم

ممنون
سلام

اموزش ابتدایی در باره pivot table ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

drr_azim
15-05-2008, 19:14
با سلام و خسته نباشيد
من مي خواهم كه يك فرمولي بنويسم كه مثلا اگر a1 بزرگتر از b1 باشد a1 منهاي b1 بشه در غير اين صورت عملي انجام نده ؟ اميدوارم مفهوم رو رسونده باشم اگه كسي بلده لطفا راهنمايي كنه متشكرم

raptor22
16-05-2008, 12:49
اول سلام
دوم هم اينكه دوستان من با Excel دچار پاره اي از مشكلات شدم يعني در هنگام كار كردن با موس تو اكسل وقتي رو يكي از خونه ها كليك ميكنم تا سلكت شه بعد از انتخاب موس رها نميشه يعني اينكه همينجور سلكت ميمونه و هيچ كاري هم نميتونم بكنم براي خروج از اون حالت مگر با بستن و دوباره باز كردن برنامه به همين خاطر مجبورم با كيبورد كار كنم كه كندم ميكنه...در ضمن موسم هم سالمه و فقط تو اكسل مشكل ايجاد ميكنه...
اگر كمك كنيد ممنون ميشم...

smd7m
16-05-2008, 15:47
سلام
در صورتی که بخوام سلولی که مکان نما در اون قرار داره یک رنگ دیگه بشه باید چکار کنم.

wordist
17-05-2008, 06:40
با سلام و خسته نباشيد
من مي خواهم كه يك فرمولي بنويسم كه مثلا اگر a1 بزرگتر از b1 باشد a1 منهاي b1 بشه در غير اين صورت عملي انجام نده ؟ اميدوارم مفهوم رو رسونده باشم اگه كسي بلده لطفا راهنمايي كنه متشكرم
سلام دوست عزیز

اگه منظورت از اینکه هیچی انجام نده یعنی اینکه خانه خالی بمونه، خیلی راحت میتونی در قسمت شرط از علامت "" استفاده کنی

اینجوری:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

wordist
17-05-2008, 06:46
اول سلام
دوم هم اينكه دوستان من با Excel دچار پاره اي از مشكلات شدم يعني در هنگام كار كردن با موس تو اكسل وقتي رو يكي از خونه ها كليك ميكنم تا سلكت شه بعد از انتخاب موس رها نميشه يعني اينكه همينجور سلكت ميمونه و هيچ كاري هم نميتونم بكنم براي خروج از اون حالت مگر با بستن و دوباره باز كردن برنامه به همين خاطر مجبورم با كيبورد كار كنم كه كندم ميكنه...در ضمن موسم هم سالمه و فقط تو اكسل مشكل ايجاد ميكنه...
اول سلام

دوم اینکه شما چک کردی از توی کنترل پانل و تنظیمات ماوس ، و در زبانه Button ببینی که آیا گزینه Turn on click lock
تیک داره یا نه

اگه داره بردار

اگه نه !!!!!!! تا ببینیم میشه فهمید مشکل از کجاست ؟؟

hoosein
17-05-2008, 06:54
سلام دوست عزیز

اگه منظورت از اینکه هیچی انجام نده یعنی اینکه خانه خالی بمونه، خیلی راحت میتونی در قسمت شرط از علامت "" استفاده کنی

اینجوری:

موفق باشی

البته فكر كنم درستش اين باشه :

hoosein
17-05-2008, 07:09
اول سلام

دوم اینکه شما چک کردی از توی کنترل پانل و تنظیمات ماوس ، و در زبانه Button ببینی که آیا گزینه Turn on click lock
تیک داره یا نه

اگه داره بردار

با سلام
وقتي شما تو يه سلول در حال تايپ فرمول هستين اگه تا زمانيكه فرمول تمام نشده و روي اون اينتر نكردي با موس تو سلولهاي ديگه كيليك كني اين حالت پيش مياد .
مثلا اگه شما داري فرمول ميدي =a1+b1+ هر جاي ديگه كليك كني بعنوان ادامه فرمول ميگيره
براي خروج از اين حالت كليد EsC رو بزنيد

wordist
17-05-2008, 07:21
البته فكر كنم درستش اين باشه :

سلام

فرمولی که من نوشته بودم کاملا درست و بدون ایراده و اینی که شما پیشنهاد کردی اصلا جواب نمیده

خوبه اگه مطمئن نیستید اول فرمولتون رو با یه مثال برای خودتون چک بکنید و بعد پست بدید

اول سلام

با سلام
وقتي شما تو يه سلول در حال تايپ فرمول هستين اگه تا زمانيكه فرمول تمام نشده و روي اون اينتر نكردي با موس تو سلولهاي ديگه كيليك كني اين حالت پيش مياد .
مثلا اگه شما داري فرمول ميدي =a1+b1+ هر جاي ديگه كليك كني بعنوان ادامه فرمول ميگيره
براي خروج از اين حالت كليد EsC رو بزنيد

دوست عزیز شما احتمالا به این سوال هم دقت نکردی

ایشون نوشته وقتی کلیک میکنم تا سلکت بشه ؛ نگفته وقتی دارم فرمول نویسی می کنم

خواهشا دقت در حواب سوالات فراموش نشه

در ضمن برای پاسخ به سوالات دوستان پست خود اونا رو نقل قول کنین نه پست جواب رو

موفق باشید

wordist
17-05-2008, 07:39
سلام
در صورتی که بخوام سلولی که مکان نما در اون قرار داره یک رنگ دیگه بشه باید چکار کنم.
سلام دوست عزیزم

تا اونجایی که من اطلاع دارم این کار به غیر از استفاده از کدهای VBA (برنامه‌نویسی) در اکسل امکان‌پذیر نیست

hoosein
17-05-2008, 07:42
فوری فوری فوری
عدد دقیق می خواهم

سلام
در اكسل حداكثر ميشه براي هر workbook مقدار 255 صفحه sheet داشته باشيم
براي اين كار ميتونيد مسير زير رو دنبال كنيد:
tools----option---general----sheets in new workbook
خواهيد ديد بالاترين مقداري كه ميگيره 255 هست و اگر روي 255 ok كنيد مقدار پيش فرض خواهد شد و از اين به بعد اكسل رو كه باز كنيد براتون با 255 sheet خواهد اومد
.
.
سوال دوم رو تست نكردم ولي به نظرم تا حداكثر ميزان 255 صفحه ميشه كپي كرد
مثلا اگه ما sheet 1,2,3 داشته باشيم ميتونيم از sheet1 مقدار(255منهاي 3 گه تعداد sheet هاي موجود )كپي داشته باشيم

wordist
17-05-2008, 07:50
سلام
در اكسل حداكثر ميشه براي هر workbook مقدار 255 صفحه sheet داشته باشيم
براي اين كار ميتونيد مسير زير رو دنبال كنيد:
tools----option---general----sheets in new workbook
خواهيد ديد بالاترين مقداري كه ميگيره 255 هست و اگر روي 255 ok كنيد مقدار پيش فرض خواهد شد و از اين به بعد اكسل رو كه باز كنيد براتون با 255 sheet خواهد اومد
.
.
سوال دوم رو تست نكردم ولي به نظرم تا حداكثر ميزان 255 صفحه ميشه كپي كرد
مثلا اگه ما sheet 1,2,3 داشته باشيم ميتونيم از sheet1 مقدار(255منهاي 3 گه تعداد sheet هاي موجود )كپي داشته باشيم
سلام

باز هم میگم دوست عزیز که در جوابهاتون به دوستان دقت کنین

سوال شده که چند تاشیت میشه به اکسل اضافه کرد و شما میگی 255 تا و بعد هم اشاره میکنی به قسمت تنظیمات پیش فرض !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جالبه !!!!!!!!!

اون قسمت همونطور هم که خودت گفتی برای تعیین تعداد شیت های پیش‌فرض هست نه برای وقتی که میخواهیم اضافه بکنیم

جواب دومتون هم کاملا بی‌ربط هست

hoosein
17-05-2008, 07:52
سلام

فرمولی که من نوشته بودم کاملا درست و بدون ایراده و اینی که شما پیشنهاد کردی اصلا جواب نمیده

خوبه اگه مطمئن نیستید اول فرمولتون رو با یه مثال برای خودتون چک بکنید و بعد پست بدید

موفق باشید

سلام جناب
ناراحتي نداره
ما شما رو به استادي قبول داريم :11:
براي فرمول هم كه فرمودين دوتاي اونها درسته فقط تو بعضي سيستمها ; و بعضي ها , كار ميكنه
و مشكلي از فرمولها نبوده
براي بقيه موارد هم فرمايش شما صحيح است
هدف اينه كه با همكاري هم مشكلي از مشكلات دوستان برطرف بشه
در كل شما به بزرگي خودتون بخشيد و پستهايي رو كه ميگيد اشتباهه رو حذف كنيد
موفق باشيد

wordist
17-05-2008, 08:03
سلام جناب
ناراحتي نداره
ما شما رو به استادي قبول داريم :11:
براي فرمول هم كه فرمودين دوتاي اونها درسته فقط تو بعضي سيستمها ; و بعضي ها , كار ميكنه
و مشكلي از فرمولها نبوده
براي بقيه موارد هم فرمايش شما صحيح است
هدف اينه كه با همكاري هم مشكلي از مشكلات دوستان برطرف بشه
در كل شما به بزرگي خودتون بخشيد و پستهايي رو كه ميگيد اشتباهه رو حذف كنيد
موفق باشيد
سلام دوباره

اولا ناراحت نشدم ثانیا هم استاد خودتون هستین

ولی من عقیده دارم که ادم باید برای راهنمایی کردن دیگران آموزش درست و بدون اشکال ارائه بده و اگه نه و بلد نیست ارائه نده

مواردی که شما در پستهای اخیرتون ذکر کردین تماما غلطه

حتی همون فرمولی که نوشتین و فکر کردین که من تفاوت , و ; رو در سیستمها نمیدونم

نه عزیزجان ؛ فرمول رو من گفتم غلطه و نه نحوه فرمول نویسی رو

من هم به اون هدفی که گفتید ایمان دارم و در راستای همون هم اومدم اینجا

ولی باید بدونیم که جواب ندادن بسیار بسیار بسیار بهتر و سزاوارتر از غلط دادن جواب دادن است

موفق باشید

hoosein
17-05-2008, 08:17
هموني كه شما ميگي
tnx

smd7m
17-05-2008, 15:03
سلام دوست عزیزم

تا اونجایی که من اطلاع دارم این کار به غیر از استفاده از کدهای VBA (برنامه‌نویسی) در اکسل امکان‌پذیر نیست

سلام
این کد رو پیدا کردم. اگر راه حلی دیگری بود پیشنهادکنید.

raptor22
17-05-2008, 18:39
اول سلام

تیک داره یا نه

اگه داره بردار

سلام
من كه گفتم دوست عزيز فقط تو اكسل به اين درد مبتلاست اون چيزي هم گه گفتين چك كردم فعال نيست..

sana_sami1982
17-05-2008, 20:20
چرا وقتی در تابع count یک عدد را از طریق فرمت text متن می کنیم ان عدد جزء شمارش می اید؟

wordist
18-05-2008, 07:36
چرا وقتی در تابع count یک عدد را از طریق فرمت text متن می کنیم ان عدد جزء شمارش می اید؟
سلام دوست عزيزم

همونطور كه در Help اكسل من ديدم و شما هم اشاره كرديد اين تابع اعداد را شمارش ميكنه و البته موارد ديگه مانند تاريخ و حتي اعدادي كه در قالب متن وارد شده اند

يعني آرگومانهاي ورودي اين تابع اينگونه تعريف شده اند

martin_superhuman
19-05-2008, 12:48
سلام دوستان
من یه نمونه براتون گذاشتم.
میخواستم بدونم چطور میشه با Excel یه برنامه مسابقات فوتبال مثل همینی که گذاشتم ساخت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر

wordist
19-05-2008, 13:48
سلام دوستان
من یه نمونه براتون گذاشتم.
میخواستم بدونم چطور میشه با Excel یه برنامه مسابقات فوتبال مثل همینی که گذاشتم ساخت.

با تشکر
سلام دوست عزيز

اون برنامه رو من چك كردم و به نظرم خيلي زيبا اومد

نوشتن همچين برنامه اي نياز به اطلاعات كامل از اكسل و برنامه نويسي VBA داره

از نظر من انجامش نبايد كاري داشته

ولي اينكه بخوام توضيحي براش بدم بايد بپرسي توي كدوم قسمتش مشكل داري تا بگم

موفق باشي

و ممنون از نمونه جالبي كه گذاشتي

hamidtest
19-05-2008, 13:49
با سلام.

آیا تو excel میشه شکل سه بعدی کشید ؟ ( x,y,z ) راهنمایی کنید.

اگه نمیشه لطفا یه برنامه ای که بشه توش سه بعدی کشید . معرفی کنید.

mer30

wordist
19-05-2008, 14:45
با سلام.

آیا تو excel میشه شکل سه بعدی کشید ؟ ( x,y,z ) راهنمایی کنید.

اگه نمیشه لطفا یه برنامه ای که بشه توش سه بعدی کشید . معرفی کنید.

mer30
اكسل يه سري نمودارهاي سه بعدي داره

ولي به نظر مياد خيلي گستردگي نداشته باشه ميتوني امتحان كني

martin_superhuman
19-05-2008, 15:51
سلام دوست عزيز

اون برنامه رو من چك كردم و به نظرم خيلي زيبا اومد

نوشتن همچين برنامه اي نياز به اطلاعات كامل از اكسل و برنامه نويسي VBA داره

از نظر من انجامش نبايد كاري داشته

ولي اينكه بخوام توضيحي براش بدم بايد بپرسي توي كدوم قسمتش مشكل داري تا بگم

موفق باشي

و ممنون از نمونه جالبي كه گذاشتي

خواهش می کنم.
-------------------------------

مشکل من توی قسمت Autosort هست. زمانی که نتایج رو وارد میکنم، میخوام جدول هم با توجه به نتایج تغییر کنه. من این کار رو با یه سری کد نوشتم. اما وقتی که نتایج رو وارد می کنم، و Autosort با توجه به امتیازات اعمال میشه، تیمها تغییر میکنه مکانشون ولی فرمولهای وارد شده در خانه ها قاطی میشن. مثلا من زدم اگه خونه E3 بزرگتر از D3 بود سه امتیاز به یک تیم اضافه بشه، اما پس از اعمال Autosort ، مثلا همین فرمول میشه E7>D2 به جای E3>D3 . میخوام این اتفاق رخ نده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mefmef
19-05-2008, 20:42
دوستان سلام
چطور می شه تو یک سلول شرطی گذاشت که اگه مقدار عدد داخل سلول از یک حدی کمتر بود رنگ اون عدد تغییر کنه ؟

sana_sami1982
19-05-2008, 21:52
سلام . دوست عزیز از راهنمائیت ممنون

wordist
20-05-2008, 06:58
خواهش می کنم.
-------------------------------

مشکل من توی قسمت Autosort هست. زمانی که نتایج رو وارد میکنم، میخوام جدول هم با توجه به نتایج تغییر کنه. من این کار رو با یه سری کد نوشتم. اما وقتی که نتایج رو وارد می کنم، و Autosort با توجه به امتیازات اعمال میشه، تیمها تغییر میکنه مکانشون ولی فرمولهای وارد شده در خانه ها قاطی میشن. مثلا من زدم اگه خونه E3 بزرگتر از D3 بود سه امتیاز به یک تیم اضافه بشه، اما پس از اعمال Autosort ، مثلا همین فرمول میشه E7>D2 به جای E3>D3 . میخوام این اتفاق رخ نده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام دوست خوبم

مشكل عمده و بارز شما در نوشتن فرمولهاي اين برنامه استفاده از آدرسهاي نسبي بجاي آدرسهاي مطلق هست

آدرسهاي نسبي با عمليات سورت جابجا ميشن ولي مطلق نه

آدرس مطلق يك خانه كه در همه جابجايي ها ثابت ميمونه به اسن شكله

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينو رعايت كنيد و خبر بديد

البته يه اشكال ديگه هم كه ديدم اينه كه با اينكه بازها هنوز شروع نشده :31::27:و عددي مقابل تيمها نوشته نشده بازي مساوي فرض شده و امتياز پيش فرض همه 3 هست كه اين هم ميتونه جاي بررسي داشته باشه

موفق باشي عزيز

wordist
20-05-2008, 07:02
دوستان سلام
چطور می شه تو یک سلول شرطی گذاشت که اگه مقدار عدد داخل سلول از یک حدی کمتر بود رنگ اون عدد تغییر کنه ؟
سلام دوست عزيز

اينكار با استفاده از Conditional Formatting قابل انجام هست به منوي فرمت بريد و اون گزينه رو بزنيد (البته براي خانه يا خانه‌هاي موردنظر) و از اونجا همه چيز در اختيار شماست

سعي كنيد كه خودتون موفق بشيد بعدش من هم هستم :دي

hamidtest
20-05-2008, 07:30
اكسل يه سري نمودارهاي سه بعدي داره

ولي به نظر مياد خيلي گستردگي نداشته باشه ميتوني امتحان كني

یه توضیحی میدید...( مقادیر x ,y, z ) رو بگیره...؟؟؟

wordist
20-05-2008, 07:57
یه توضیحی میدید...( مقادیر x ,y, z ) رو بگیره...؟؟؟
سلام

همونطور كه گفتم بسيار محدود هست اين نمودارها

و اونطوري هم نيست كه X,y,z رو بگيره و ....

بلكه سطوح سه بعدي با استفاده از داده ها ايجاد ميكنه

بايد خودتون عملي كار كنين تا متوجه بشين نميشه تئوري گفت يا حداقل ميتونم بگم من تواناييش رو ندارم

mefmef
20-05-2008, 12:11
نقل قول:
نوشته شده توسط mefmef [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوستان سلام

سلام دوست عزيز

اينكار با استفاده از Conditional Formatting قابل انجام هست به منوي فرمت بريد و اون گزينه رو بزنيد (البته براي خانه يا خانه‌هاي موردنظر) و از اونجا همه چيز در اختيار شماست

سعي كنيد كه خودتون موفق بشيد بعدش من هم هستم :دي

ممنون دوست عزیز لطف کردید

raptor22
20-05-2008, 18:55
دوستان ممنون ميشم جواب ما رو هم بدين.

wordist
20-05-2008, 20:05
دوستان ممنون ميشم جواب ما رو هم بدين.
سلام دوست عزيزم

بالاخره يافتم

عاقبت جوينده ...

شما احتمالا حالت Extend Mode در اكسل برات فعال شده كه بازدن F8 ميتوني اونو برطرف كني

موفق باشي

raptor22
20-05-2008, 21:47
سلام دوست عزيزم

بالاخره يافتم

عاقبت جوينده ...

شما احتمالا حالت Extend Mode در اكسل برات فعال شده كه بازدن F8 ميتوني اونو برطرف كني

موفق باشي

نه دوست عزيز كار نوكنه ... همونطور به طور مصرانه اي بر سلكت خودش مصر هست..بعد از زدن يك خانه ديگه هيچ دكمه ي ديگه اي هم كار نميكنه حتي alt+f4 براي خروج ...
ببخشيد اگر زياد سوال ميكنم...

wordist
21-05-2008, 06:52
نه دوست عزيز كار نوكنه ... همونطور به طور مصرانه اي بر سلكت خودش مصر هست..بعد از زدن يك خانه ديگه هيچ دكمه ي ديگه اي هم كار نميكنه حتي alt+f4 براي خروج ...
ببخشيد اگر زياد سوال ميكنم...
سلام

شما يه عكس از محيط اكسلت بذار البته قسمت پايينش بيشتر نيازه تا ببينيم چي ميشه

irbooks.ir
21-05-2008, 13:40
با سلام
من هم یک سوال داشتم.
فرضا من 1000 فیلد دارم و در بین آنها ممکنه فیلد 99 به فیلد 354 و 728 یکی باشه.
من چطور می تونم بطور اتومات فیلد هایی که تکراری هستند رو حذف کنم؟
با سپاس

martin_superhuman
21-05-2008, 13:57
سلام دوست خوبم

مشكل عمده و بارز شما در نوشتن فرمولهاي اين برنامه استفاده از آدرسهاي نسبي بجاي آدرسهاي مطلق هست

البته يه اشكال ديگه هم كه ديدم اينه كه با اينكه بازها هنوز شروع نشده :31::27:و عددي مقابل تيمها نوشته نشده بازي مساوي فرض شده و امتياز پيش فرض همه 3 هست كه اين هم ميتونه جاي بررسي داشته باشه

موفق باشي عزيز

سلام دوست عزیز
میدونید من میخوام چطور انجام بشه: مثلا اگه فرانسه یک برد اورد و رفت به صدر جدول، فرمولهای موجود در خونه های روبروی اون در حالت اولیه هم به همراش جابجا بشن برن روبروش در رتبه 1 قرار بگیرند. اگه از آدرس مطلق استفاده کنم هیچ یک از فرمول ها جابجا نمیشن. الان خودتون چندتا نتیجه رو وارد کنید. بعد جابجایی ها مثلا ایران از رتبه 1 میاد به رتبه 3. بعد اون خونه های توی فرمول هم دو واحد بهشون اضافه میشه. مثلا من نوشتم (B9>C9) بعد جابجایی میشه (B11>C11) یعنی به تعداد جابجایی رتبه تیم جابجا میشه. میخوام اینطوری نشه.

اون جریان مساوی در همون ابتدا رو هم هر کاری کردم نشد امتیاز صفر در حالت اولیه در نظر گرفته بشه نه مساوی برای همه تیمها.

wordist
21-05-2008, 14:03
سلام دوست عزيز

در اكسل 2007 از تب Data پس از انتخاب خانه‌هاي مورد نظر دكمه Remove Duplicate رو بزنيد

raptor22
21-05-2008, 19:02
سلام

شما يه عكس از محيط اكسلت بذار البته قسمت پايينش بيشتر نيازه تا ببينيم چي ميشه

بيا دوست عزيز :

martin_superhuman
21-05-2008, 21:18
سلام دوست خوبم

موفق باشي عزيز

این رمز همون نمونه ای هست که براتون گذاشتم.(EURO 2008) از یه چیزای عجیب غریبی استفاده کرده توش مثل COUNTIF - VLOOKUP و اصلا خبری از این فرمولهایی که من قرار دادم نیست. میتونید بگید این کارها رو چطور انجام دادند؟

پاسورد:
ZYTTZVITCNHNNNZ

wordist
22-05-2008, 06:42
بيا دوست عزيز :

سلام دوست عزيز

يه مقاله در سايت مايكروسافت پيدا كردم كه در اين باره 7 متد و نكته رو اشاره كرده و توضيح داده بود

وضعيتم خوب نيست تا بتونم توضيح بدم

خودتون مطالعه كنيد

اينم مقاله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
22-05-2008, 06:48
این رمز همون نمونه ای هست که براتون گذاشتم.(EURO 2008) از یه چیزای عجیب غریبی استفاده کرده توش مثل COUNTIF - VLOOKUP و اصلا خبری از این فرمولهایی که من قرار دادم نیست. میتونید بگید این کارها رو چطور انجام دادند؟

پاسورد:
ZYTTZVITCNHNNNZ
سلام

برنامه رو چك كردم و گستردگي خيلي زيادي در اون ديدم

بررسي كردنش از حوصله الانم خارجه (مراجعه به امضا)

درباره تابع بسيار جالب VLookup اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضيح كامل دادم

توابع Countif و Sumif هم بسيار ساده است و توي Help اكسل بطور واضح توضيح داده شده

شرمنده ديگه حوصله نوشتن و حرف زدن ندارم

خودتون پيگيري كنيد . من هم رسيدم بررسي ميكنم

موفق باشيد

martin_superhuman
23-05-2008, 00:03
سلام

برنامه رو چك كردم و گستردگي خيلي زيادي در اون ديدم

بررسي كردنش از حوصله الانم خارجه (مراجعه به امضا)

درباره تابع بسيار جالب VLookup اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضيح كامل دادم

توابع Countif و Sumif هم بسيار ساده است و توي Help اكسل بطور واضح توضيح داده شده

شرمنده ديگه حوصله نوشتن و حرف زدن ندارم

خودتون پيگيري كنيد . من هم رسيدم بررسي ميكنم

موفق باشيد

ممنون از راهنمایی تون
:11:

TDK51
25-05-2008, 15:22
چند روز قبل در قسمتی از همین مبحث آدرس یک جدول فوتبال اروپا که با Excelطراحی شده بود را دیدم ولی الان پیداش نمیکنمممنون میشم اگه آدرسش را برام بگذارید

wordist
26-05-2008, 07:07
چند روز قبل در قسمتی از همین مبحث آدرس یک جدول فوتبال اروپا که با Excelطراحی شده بود را دیدم ولی الان پیداش نمیکنمممنون میشم اگه آدرسش را برام بگذارید
سلام

دقت زياد هم خوبه ها !!

چند سانتي متر بالاتر از پستي كه دادي رو نگاه كن

توي امضاي پست نفر قبليت

آدرس اونجا هست

lindows
26-05-2008, 07:53
يه همچين چيزي چند وقت پيش دلم ميخواست براي ليگ برتر بسازم
ولي خيلي با اكسل وارد نبودم كه خودش autosort باشه

اگه كسي داره لطف ميكنه بگذاره
يه چند وقتي بد جور كرم اكسل گرفته بودم :31:

TDK51
26-05-2008, 15:16
فرق بین سلول خالی با سلول دارای عدد صفر در Excel

--------------------------------------------------------------------------------

چطور میتوان اکسل را طوری تنظیم کرد که بین سلول محتوی عدد صفر با سلول خالی فرق بگذارد؟

به عنوان مثال :
میخواهیم فرمولی بنویسیم که اگر A1مساوی باB1بود در سلول C1عدد 2 را ثبت کند ولی تا موقعی که A1وB1ویا یکی از این دو سلول خالی بود چیزی در C1نوشته نشود]
نوشتن فرمول برای این که شرط اول برقرار باشد آسان هست ولی در این صورت مو قعی که هر دو خانه A1وB1که خالی هستند و یا موقعی که یکی خالی و دیگری محتوی عدد صفر هست در C1عدد 2 را قرار میدهد و من میخواهم که چنین اتفاقی نیفتدیعنی تا موقعی که هر دو سلول A1وB1از عددی پر نشدند و خالی هستند عددی در C1نوشته نشود

با تشکر

TDK51
26-05-2008, 15:17
تنظیم Auto sort در اکسل

--------------------------------------------------------------------------------

چطور میشه در اکسل از حالت Auto sort استفاده کرد تا یک یا چند ستون با هر تغییر بطور اتوماتیک مرتب شود؟؟؟

wordist
26-05-2008, 16:31
فرق بین سلول خالی با سلول دارای عدد صفر در Excel

چطور میتوان اکسل را طوری تنظیم کرد که بین سلول محتوی عدد صفر با سلول خالی فرق بگذارد؟

به عنوان مثال :
میخواهیم فرمولی بنویسیم که اگر A1مساوی باB1بود در سلول C1عدد 2 را ثبت کند ولی تا موقعی که A1وB1ویا یکی از این دو سلول خالی بود چیزی در C1نوشته نشود]
نوشتن فرمول برای این که شرط اول برقرار باشد آسان هست ولی در این صورت مو قعی که هر دو خانه A1وB1که خالی هستند و یا موقعی که یکی خالی و دیگری محتوی عدد صفر هست در C1عدد 2 را قرار میدهد و من میخواهم که چنین اتفاقی نیفتدیعنی تا موقعی که هر دو سلول A1وB1از عددی پر نشدند و خالی هستند عددی در C1نوشته نشود

با تشکر
سلام دوست عزيزم

برا اين كار بايد يه فرمول شرطي تركيبي نوشت به اين صورت:

wordist
26-05-2008, 16:34
تنظیم Auto sort در اکسل

چطور میشه در اکسل از حالت Auto sort استفاده کرد تا یک یا چند ستون با هر تغییر بطور اتوماتیک مرتب شود؟؟؟
سلام

براي اينكار هم بايد كدنويسي كرد كه الان فرصت ندارم و بعد كدش رو ميذارم

موفق باشي

Hamid2010
27-05-2008, 23:21
با سلام می شه درباره فرمولهای pmt , ppmt , pv توضیح بدید نحوه فرمول نویسی رو گزینه های مختلفش مخفف چه کلمه است با تشکر

ebibarati
28-05-2008, 13:32
در برنامه اکسل وقتی یک فرمول می نویسیم مثلاً جمع دو یا چند سلول در سلول حاوی فرمول عدد صفر نمایش داده می شود برای اینکه وقتی در سلول عدد صفر است یعنی هیچ ارقامی را با هم جمع نمی کند عدد صفر را نداشته باشیم (ولی فرمول حفظ شود) چکار باید بکنیم

wordist
28-05-2008, 15:28
با سلام می شه درباره فرمولهای pmt , ppmt , pv توضیح بدید نحوه فرمول نویسی رو گزینه های مختلفش مخفف چه کلمه است با تشکر
اين فرمولها مربوط به مباحث سرمايه گذاري و سود هست كه محاسبات خاص خودش رو داره و فقط براي آگاهي از اونا بايد به Help خود اكسل يا مباحث اقتصادي مراجعه كرد

wordist
28-05-2008, 15:30
در برنامه اکسل وقتی یک فرمول می نویسیم مثلاً جمع دو یا چند سلول در سلول حاوی فرمول عدد صفر نمایش داده می شود برای اینکه وقتی در سلول عدد صفر است یعنی هیچ ارقامی را با هم جمع نمی کند عدد صفر را نداشته باشیم (ولی فرمول حفظ شود) چکار باید بکنیم
سلام دوست عزيز

پس از تبريك ورودتون به انجمن بايد بگم كه براي اين كار به نظر مياد كارهاي زيادي را بشه انجام داد

يكي از اونا كه الان به ذهنم خطور ميكنه استفاده از يك شرط هست كه اگه همه خانه هاي مورد نظر مثلا صفر بود اينجا را خالي نشون بده و اگه نه عدد نشون بده

TDK51
28-05-2008, 15:33

(""; if(a1+b1;a1+b1=

TDK51
28-05-2008, 15:36
چطور میشه چند تا سلول را بهم لینک کرد؟؟؟

TDK51
28-05-2008, 15:38
با چه ترفندی میشه فرمولهای نوشته شده در هر خانه اکسل را مخفی کرد طوری که برای دیگران قابل رویت نباشد؟؟

wordist
28-05-2008, 15:43
چطور میشه چند تا سلول را بهم لینک کرد؟؟؟
سلام

براي اين كار كافيه آدرس خانه ها در يه خانه ديگه نوشت تا با تغيير اون خانه ديگري هم تغيير كند

اگه منظور ديگه اي هم داري با مثال واضح تر بيان كن

wordist
28-05-2008, 15:44
با چه ترفندی میشه فرمولهای نوشته شده در هر خانه اکسل را مخفی کرد طوری که برای دیگران قابل رویت نباشد؟؟
سلام دوباره

براي اينكار هم بايد ابتدا تيك گزينه Hidden در قسمت تنظيمات اون خانه را گذاشت و بعد از ان اگه Protect Sheet انجام شود يعني شيت قفل و محافظت گردد ديگر فرمولها نمايش داده نميشود

TDK51
28-05-2008, 16:52
سلام دوباره

براي اينكار هم بايد ابتدا تيك گزينه Hidden در قسمت تنظيمات اون خانه را گذاشت و بعد از ان اگه Protect Sheet انجام شود يعني شيت قفل و محافظت گردد ديگر فرمولها نمايش داده نميشود

ولی با اینکار هیچ تغییری نمیشه در سلولهاداد
منظورم این بود که فقط فرمولها نشان داده نشود
مثلا:
اگه برای سلول c1نوشتم =A1+B1
فقط فرمولی که در C1نوشتم نشان داده نشود ولی بتوان در A1وB1عدد وارد کنیم

wordist
29-05-2008, 06:15
مثلا:
خوب عزيز من

شما اون خانه‌هايي كه قراره دسترسي به اونا آزاد باشه مثلا براي وارد كردن عدد يا .... را بايد از حالت قفل بودن Locked خارج كني

ebibarati
29-05-2008, 11:43
سلام
وقتی در اکسل فرمول می نویسیم سلول حاوی فرمول تا زمانیکه مقادیر به سلول ها وارد نشده عدد صفر را نشان می دهد چگونه می توان وقتی حاصل مساوی صفر است عدد صفر نمایش داده نشود ولی فرمول حفظ شود

wordist
29-05-2008, 11:48
سلام
وقتی در اکسل فرمول می نویسیم سلول حاوی فرمول تا زمانیکه مقادیر به سلول ها وارد نشده عدد صفر را نشان می دهد چگونه می توان وقتی حاصل مساوی صفر است عدد صفر نمایش داده نشود ولی فرمول حفظ شود
سلام دوست عزيز

سوالتون تكراريه كه

جوابتون هم همونجا توي صفحه قبل داده شده

پستهاي 566 و 567

بيشتر دقت كنين

ebibarati
29-05-2008, 12:38
سلام دوست عزيز

سوالتون تكراريه كه

جوابتون هم همونجا توي صفحه قبل داده شده

پستهاي 566 و 567

بيشتر دقت كنين
با عرض پوزش از اینکه سئوالم تکراری بود چون عضو پرشین فروم هم هستم فکر می کردم اونجا پیغام گذاشته بودم
راه حلتان را رفتم به نتیجه رسیدم ولی کمی وقت گیر و طولانی است
در اکسل 2007 من با چنین فرمولی که عدد صفر را نمایش ندهد برخورد کردم البته فرم های آماده ای که توسط اکسل 2007 نصب میگردد ولی از نوشتن شرط با آن درازا نبود فقطمثلا نوشته
=sum(d21:d27)

Hamid2010
30-05-2008, 07:25
اين فرمولها مربوط به مباحث سرمايه گذاري و سود هست كه محاسبات خاص خودش رو داره و فقط براي آگاهي از اونا بايد به Help خود اكسل يا مباحث اقتصادي مراجعه كرد

سلام عزیزم من می دونسم فرمولهای سرمایه گذاری هستش می خواستم طرز کارش قسمتهای مختلفش طریقه محاسبات رو توضیح دهید توی هلپ هم رفتم ولی بیشتر توضیح می خوام چون انگلیسی چیز زیادی ازش سردرنیاوردم

TDK51
30-05-2008, 10:35
سلام

براي اينكار هم بايد كدنويسي كرد كه الان فرصت ندارم و بعد كدش رو ميذارم

موفق باشي

در مورد Auto sort قرار بود فرمولش را بذاری
لطفا سریعتر
منتظرم

با تشکر

TDK51
30-05-2008, 10:46
در مورد لینک چند سلول به جوابم نرسیدم
برای روشن شدن مطلب مثالی را بیان میکنم شاید بهتر راهنایی کنید

فرض کنید در ستون Aنام افراد و در ستون B نام خانوادگی آنها و در ستون Cشماره تلفن افرادودرستون D مقدار بدهی آنها را ثبت میکنیم و میخواهیم که این لیست همواره برحسب میزان بدهی افراد بصورت نزولی مرتب شود مسلما با تغییر مقدار بدهی افراد این لیست باید جابجا شود چطور چند سلول نام ونام خانوادگی وشماره تلفن ومبلغ بدهی را به هم لینک کنیم که همگی با هم جابجا شوند اسمی که ابتدا در ردیف اول بود اگه با تغییر مبلغ بدهی به ردیف دوم آمد نام و نام خانوادگی و شماره تلفن او هم هماهنگ با مبلغ بدهی اش به ردیف دوم منتقل شود

با تشکر

ebibarati
30-05-2008, 13:11
مثلا:
سلام دوست عزیز مشکلت حل شده یا نه

TDK51
30-05-2008, 17:56
نوشته شده توسط TDK51
مثلا:

سلام دوست عزیز مشکلت حل شده یا نه

بله این مشکل حل شد

ولی دوتا سوال دیگه را کسی جواب بده

یک مسئله دیگه اینکه برا یجملات چند شرطی تا یک تعداد معینی میتوان از IFهای تودرتو استفاده کرد که اگر بیشتر شود پیغام خطا میدهد .
این مشکل را چطور میشه حل کرد؟؟؟؟

wordist
31-05-2008, 07:13
با عرض پوزش از اینکه سئوالم تکراری بود چون عضو پرشین فروم هم هستم فکر می کردم اونجا پیغام گذاشته بودم
راه حلتان را رفتم به نتیجه رسیدم ولی کمی وقت گیر و طولانی است
در اکسل 2007 من با چنین فرمولی که عدد صفر را نمایش ندهد برخورد کردم البته فرم های آماده ای که توسط اکسل 2007 نصب میگردد ولی از نوشتن شرط با آن درازا نبود فقطمثلا نوشته
=sum(d21:d27)
سلام

يه نمونه از اوني كه ميگي بذار

از اون فرمهاي آماده

همونطور هم كه من گفتم اول كار براي اينكار روشهاي متعددي هست كه توي همون دو تا پست دو تا روش اشاره شده

شما نمونه رو بذار تا من چك كنم

wordist
31-05-2008, 07:48
در مورد Auto sort قرار بود فرمولش را بذاری
لطفا سریعتر
منتظرم

با تشکر
سلام دوست عزيز

اين كدي كه اين زير قرار دادم به رنج B4:K38 را انتخاب كرده و بر اساس ستون E مرتب مي‌كنه

Sub Macro1()

Range("B4:K38").Select
ActiveWorkbook.Worksheets("Sort E").Sort.SortFields.Clear
ActiveWorkbook.Worksheets("Sort E").Sort.SortFields.Add Key:=Range("E4:E38") _
, SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
With ActiveWorkbook.Worksheets("Sort E").Sort
.SetRange Range("B4:K38")
.Header = xlGuess
.MatchCase = False
.Orientation = xlTopToBottom
.SortMethod = xlPinYin
.Apply
End With
End Sub

براي استفاده از اين كد در جاي ديگه بايد جايگزيني‌هاي مناسب انجام بگيره

همچينين اگه ميخواي با تغيير اطلاعات Worksheet اتوماتيك كد اجرا بشه بايد اين كد رو در رويداد زير نوشته بشه

يعني قسمتهاي مشكي رنگ كد بالا جاي چند نقطه ها رو بگيره

اگه نه ميتوني همون كد رو به عنوان يه ماژول استفاده كرده و براش يك كليد تركيبي (Shortcut Key) تعريف كرده تا با زدن اون كد اجرا بشه

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

....
....
....
....
....

End Sub

در كل بايد بگم كار كردن با كدهاي VBA نياز به كمي دونستن برنامه نويسي داره

موفق باشي

wordist
31-05-2008, 07:54
در مورد لینک چند سلول به جوابم نرسیدم
برای روشن شدن مطلب مثالی را بیان میکنم شاید بهتر راهنایی کنید

فرض کنید در ستون Aنام افراد و در ستون B نام خانوادگی آنها و در ستون Cشماره تلفن افرادودرستون D مقدار بدهی آنها را ثبت میکنیم و میخواهیم که این لیست همواره برحسب میزان بدهی افراد بصورت نزولی مرتب شود مسلما با تغییر مقدار بدهی افراد این لیست باید جابجا شود چطور چند سلول نام ونام خانوادگی وشماره تلفن ومبلغ بدهی را به هم لینک کنیم که همگی با هم جابجا شوند اسمی که ابتدا در ردیف اول بود اگه با تغییر مبلغ بدهی به ردیف دوم آمد نام و نام خانوادگی و شماره تلفن او هم هماهنگ با مبلغ بدهی اش به ردیف دوم منتقل شود

با تشکر
سلام

شما چطور اينا رو نزولي مرتب ميكني كه مشكل برات پيش مياد

چون اينكار نيازي به ساختن لينك نداره

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ebibarati
31-05-2008, 09:49
سلام

يه نمونه از اوني كه ميگي بذار

از اون فرمهاي آماده

همونطور هم كه من گفتم اول كار براي اينكار روشهاي متعددي هست كه توي همون دو تا پست دو تا روش اشاره شده

شما نمونه رو بذار تا من چك كنم
سلام
متاسفانه نمی دونم چطوری نمونه را برات بزارم ولی آدرس و می نویسن بی زحمت چکش کنید
روی علامتآفیس 2007 در گوشه سمت چپ اکسل کلیک کنید گزینه new را انتخاب و سپس از قسمت templastes
گزینه دوم installedtemplastes را انتخاب در کادر باز شده نمونه های مختلفی وجود دارد منظور من نمونه TimeCard است
(اگه میشه نحوه گذاشتن فایل رو هم بگید )

wordist
31-05-2008, 10:25
سلام
متاسفانه نمی دونم چطوری نمونه را برات بزارم ولی آدرس و می نویسن بی زحمت چکش کنید
روی علامتآفیس 2007 در گوشه سمت چپ اکسل کلیک کنید گزینه new را انتخاب و سپس از قسمت templastes
گزینه دوم installedtemplastes را انتخاب در کادر باز شده نمونه های مختلفی وجود دارد منظور من نمونه TimeCard است
(اگه میشه نحوه گذاشتن فایل رو هم بگید )
سلام

جالب بود برام كه اين نكات ريز رو تا حالا با دقت توي اكسل مرور نكرده بودم

سوال شما باعث شد برم و جستجو كنم و بيابم

اگه بخواي اين كارو بكني كافيه از قسمت Advanced كادر تنظيمات اكسل (Excel Option) بگردي دنبال گزينه Show a zero in cells that have zero value و تيكش رو بذار

مقاله كامل در اين آدرس در دسترس هست

موفق باشي

براي گذاشتن فايل هم بايد فايل موردنظر را يه جا آپلود كني و آدرسش رو بذاري اينجا

البته براي فايلهاي در دسترس هم همونطور كه گفتي كافيه

ebibarati
31-05-2008, 12:33
سلام

جالب بود برام كه اين نكات ريز رو تا حالا با دقت توي اكسل مرور نكرده بودم

سوال شما باعث شد برم و جستجو كنم و بيابم

اگه بخواي اينارو بكني كافيه از قسمت Advanced كادر تنظيمات اكسل (Excel Option) بگردي دنبال گزينه Show a zero in cells that have zero value و تيكش رو بذار

مقاله كامل در اين آدرس در دسترس هست

موفق باشي

براي گذاشتن فايل هم بايد فايل موردنظر را يه جا آپلود كني و آدرسش رو بذاري اينجا

البته براي فايلهاي در دسترس هم همونطور كه گفتي كافيه
سلام رفتم و ok شد
خیلی وقت دنبال این بودم چون خیلی با اکسل کار می کنم و سلولهاو صفحات متعددی گاهاً در 40 یا 50 شیت دارای فرمول وابسته به هم می نوشتم و این صفر ها مخصوصاً در پرینت واقعاً آزار دهنده بود
sinasignal
31-05-2008, 12:35
من برای جمع ستون A باB مجبورم که تک تک بصورت A1+B1=C1 و.... عمل کنم
چطوری میتونم ستون c رو مجموع A و B کنم یعنی به این صورت که خود بخود A2+B2=C2 , A1+B1=C1 ,..... الی اخر با یک عمل جمع بشه (یعنی در ستون c ردیف ها مجموع ردیف های کناری باشه)

من یه نیگا کردم این سوالو تو پستا ندیدم اگه تکراریه ببخشید

ebibarati
31-05-2008, 13:04
چطوری میتونم ستون c رو مجموع A و B کنم یعنی به این صورت که خود بخود A2+B2=C2 , A1+B1=C1 ,..... الی اخر با یک عمل جمع بشه (یعنی در ستون c ردیف ها مجموع ردیف های کناری باشه)

سلام
فقط کافیه فرمولی که در c1 نوشتی رو در هر سلول دیگری که بخوای copy, pest کنی تا دو سلول قبل خود را با هم جمع کنه

wordist
31-05-2008, 14:32

سلام دوست عزيز

شما بعد از اينكه فرمول مورد نظر در خانه C1 نوشتي كافيه اون مربع كوچيك و مشكي كه پايين و سمت راست يا چپ خانه C1 وجود داره رو بگيري و بكشي به سمت پايين تا بصورت اتوماتيك خانه هاي ديگه متناسب با اون فرمولي كه نوشتي پر بشن

اصطلاحا به اين خاصيت در اكسل AutoFill گفته مي‌شود

wordist
01-06-2008, 07:23
بله این مشکل حل شد

ولی دوتا سوال دیگه را کسی جواب بده

یک مسئله دیگه اینکه برا یجملات چند شرطی تا یک تعداد معینی میتوان از IFهای تودرتو استفاده کرد که اگر بیشتر شود پیغام خطا میدهد .
این مشکل را چطور میشه حل کرد؟؟؟؟
سلام

مگه چند تا IF تو در تو نياز داري كه بهت گير ميده

بايد نوع كار هم مشخص باشه تا بشه در مورد راه حل نظر داد

TDK51
01-06-2008, 17:49
سلام دوست عزيز

اين كدي كه اين زير قرار دادم به رنج B4:K38 را انتخاب كرده و بر اساس ستون E مرتب مي‌كنه

براي استفاده از اين كد در جاي ديگه بايد جايگزيني‌هاي مناسب انجام بگيره

همچينين اگه ميخواي با تغيير اطلاعات Worksheet اتوماتيك كد اجرا بشه بايد اين كد رو در رويداد زير نوشته بشه

يعني قسمتهاي مشكي رنگ كد بالا جاي چند نقطه ها رو بگيره

اگه نه ميتوني همون كد رو به عنوان يه ماژول استفاده كرده و براش يك كليد تركيبي (Shortcut Key) تعريف كرده تا با زدن اون كد اجرا بشه

در كل بايد بگم كار كردن با كدهاي VBA نياز به كمي دونستن برنامه نويسي داره

موفق باشي

این کدها را در کدوم قسمت از اکسل و به چه صورت باید نوشت
آیا کتابی هست که این مسا ئل را آموزش داده باشد(به زبان ساده و گام به گام)؟

با تشکر

TDK51
01-06-2008, 17:56
سلام

مگه چند تا IF تو در تو نياز داري كه بهت گير ميده

بايد نوع كار هم مشخص باشه تا بشه در مورد راه حل نظر داد

این هم یک نمونه:

=if(b1=c1;d1;if(b1=c2;d2;if(b1=c3;d3;if(b1=c4;d4;i f(b1=c5;d5;if(b1=c6;d6;if(b1=c7;d7;if(b1=c8;d8;if( b1=c9;d9;if(b1=c10;d10;""))))))))))

wordist
02-06-2008, 07:45
این کدها را در کدوم قسمت از اکسل و به چه صورت باید نوشت
آیا کتابی هست که این مسا ئل را آموزش داده باشد(به زبان ساده و گام به گام)؟

با تشکر
سلام

من كتابي سراغ ندارم

ولي اين كدها را بايد توي قسمت Visual Basic در اكسل بنويسي

براي رسيدن به اون قسمت هم كافيه ALT+F11 رو بزني

بايد يه كم حرفه اي باشي تا بتوني استفاده كني اگه نه تازه با خطاهاي بيشتر مواجه ميشي

wordist
02-06-2008, 08:32
این هم یک نمونه:

=if(b1=c1;d1;if(b1=c2;d2;if(b1=c3;d3;if(b1=c4;d4;i f(b1=c5;d5;if(b1=c6;d6;if(b1=c7;d7;if(b1=c8;d8;if( b1=c9;d9;if(b1=c10;d10;""))))))))))
سلام

براي اينگونه كارها بايد برنامه نويسي كرد با VBA

و از دستورات Select Case يا IF Else استفاده كرد (مراجعه به Help اكسل)

sinasignal
03-06-2008, 01:14
سلام
فقط کافیه فرمولی که در c1 نوشتی رو در هر سلول دیگری که بخوای copy, pest کنی تا دو سلول قبل خود را با هم جمع کنه

سلام دوست عزيز

شما بعد از اينكه فرمول مورد نظر در خانه C1 نوشتي كافيه اون مربع كوچيك و مشكي كه پايين و سمت راست يا چپ خانه C1 وجود داره رو بگيري و بكشي به سمت پايين تا بصورت اتوماتيك خانه هاي ديگه متناسب با اون فرمولي كه نوشتي پر بشن

اصطلاحا به اين خاصيت در اكسل AutoFill گفته مي‌شود

ممنون از راهنمایی تون
با کمک شما درست شد بازم ممنون

roya_2003
04-06-2008, 13:02
با سلام،
سوال 1) من در اکسل میخوام یک فرمولی بنویسم که روی سلول دیگری جز سلول فعال کارکنه،چگونه میتونم این کارو بکنم؟ مثلا میخوام در داخل سلول A1 میخوام فرمولی بنویسم که اگر سلول A11 مقدارش 1 باشه ، سلول A10 مقدارش 0 بشه.
سوال 2)
آیا میشه از عناصر فرم در اکسل استفاده کرد؟ چگوته؟
متشکرم

Hamid2010
06-06-2008, 06:26
با سلام به دوستان عزيز من مي خواستم توي اکسل يک فرمي رو توسط ويژوال بيسيک بزارم که با وارد کردن اطلاعات در آن اطلاعاتش برود توي جدول بشينه يه چيزي تو مايه هاي فرم هاي ثبت نام سازمان سنجش ، کارت سوخت و . . . لطفا راهنماييم کنيد با تشکر

TDK51
06-06-2008, 15:12
لطفا کسانی که از Office 2007استفاده کردند جواب بدهند؟؟؟!!!

من تا حالا از OFFICE2007استفاده نکردم آیا Office2007امکان استفاده از حالت autosortبدون استفاده از کد نویسی

VBAدارد یانه؟؟؟
دیگر اینکه office 2007جوابی برای سوال آخر مطرح شده دارد یانه؟؟

با سلام،
سوال 1) من در اکسل میخوام یک فرمولی بنویسم که روی سلول دیگری جز سلول فعال کارکنه،چگونه میتونم این کارو بکنم؟ مثلا میخوام در داخل سلول A1 میخوام فرمولی بنویسم که اگر سلول A11 مقدارش 1 باشه ، سلول A10 مقدارش 0 بشه.
سوال 2)
متشکرم
ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدین
در کل آیا ارزشش را داره که سراغ Excel2007بریم یا نه؟؟؟

عطارد
06-06-2008, 19:19
سلام. آفیس 2007 دارم. وقتی توی یک سلول می خوام حاصل جمع چند تا سلول دیگه رو داشته باشم بعد از اینکه می نویسم مثلا :A4 +B5+c5=وقتی دکمه Enter رو می زنم حاصل رو فقط به صورت صفر نشون می ده.مشکل چیه و راه حلش لطفا.ممنون.

mrmmnb
07-06-2008, 10:05
یه سوال از دوستان
من تا حالا با اکسل کار نکرده بودم دیوروز بهش احتیاج پیدا کردم اما نتونستم مشکلم رو حل کنم اما مشکلم این بود که من میخواستم حدود 40 تا لینک رو توی اکسل پیست کنم بصورتی که محتویات هز خط با توجه به جدا کنند / (که در همه ادرس ها قرار داره) در یک ستون قزاز بگیرن وستون اخری که نام فایل ها بود رو کپی کنم توی یه فیال تکست حالا چطوری میشه این کار رو توی اکسل کرد؟
امیدوارم مطلب رو رسونده باشم

ebibarati
07-06-2008, 14:52
یه سوال از دوستان
من تا حالا با اکسل کار نکرده بودم دیوروز بهش احتیاج پیدا کردم اما نتونستم مشکلم رو حل کنم اما مشکلم این بود که من میخواستم حدود 40 تا لینک رو توی اکسل پیست کنم بصورتی که محتویات هز خط با توجه به جدا کنند / (که در همه ادرس ها قرار داره) در یک ستون قزاز بگیرن وستون اخری که نام فایل ها بود رو کپی کنم توی یه فیال تکست حالا چطوری میشه این کار رو توی اکسل کرد؟
سلام
اول ایول که مثل من اینتری هستی
نمی دونم میخوای چکار کنی بگو آیا وقتی پیست میکنی آی محتویات درون سلولهای اکسل جای میگیرند یا نه کمی بیشتر توضیح بده چکار میخوای بکنی

ebibarati
07-06-2008, 14:57
سلام. آفیس 2007 دارم. وقتی توی یک سلول می خوام حاصل جمع چند تا سلول دیگه رو داشته باشم بعد از اینکه می نویسم مثلا :A4 +B5+c5=وقتی دکمه Enter رو می زنم حاصل رو فقط به صورت صفر نشون می ده.مشکل چیه و راه حلش لطفا.ممنون.
سلام
فرمولی که می نویسی اشکال دارد یعنی دارای یک سلول نا متعارف است فرمول رو دوباره چک کن
یا از دوباره یک فرمول بنویس

roya_2003
07-06-2008, 15:37
لطفا راهنمایی کنید - خیلی ضروری

با سلام،
سوال 2)
متشکرم

TDK51
07-06-2008, 19:28
چون در a4وb5وc5عددی قرار ندادی جمع را صفر نشان میدهد اگر در این خانه ها عدد بگذاری باید جمع آنها را نشان دهد(البته این چیزی که گفتم در آفیس 2003هست احتمالا در 2007 هم باید همینطور باشه)

اگه منظورت این هست که تا این سه خانه از عددی پر نشدند در سلول حاوی فرمول جمع هیچ عددی (حتی صفر)نشان داده نشود باید از فرمول شرطی بصورت زیر استفاده کنی:

(IF(OR(A4="";B5="";C5="");"";A4+B5+C5=

TDK51
07-06-2008, 21:19
لطفا راهنمایی کنید - خیلی ضروری

با سلام،
سوال 2)
متشکرم
اگه مسئله را کامل و واضح مطرح کنی شاید بهتر بشه راهنمایی کرد این چیزی که شما نوشتید نیازی به این کارها نداردیعنی توی سلول A10فرمول نویسی کنی مشکلت حله

عطارد
07-06-2008, 22:37
با تشکر از دوستانی که پاسخ دادند به سوال من ، باید یگم توی هر سه تا سلول عدد هست ولی بازهم جمع را صفر نشون می ده. یکی از دوستان می گفت این شاید مربوط به lock کردن سلول باشه. توی help اکسل خیلی سر و کله زدم ولی متاسفانه مشکل حل نشد.

ebibarati
08-06-2008, 05:51
با تشکر از دوستانی که پاسخ دادند به سوال من ، باید یگم توی هر سه تا سلول عدد هست ولی بازهم جمع را صفر نشون می ده. یکی از دوستان می گفت این شاید مربوط به lock کردن سلول باشه. توی help اکسل خیلی سر و کله زدم ولی متاسفانه مشکل حل نشد.
سلام
تا به حال چنین چیزی در اکسل ندیدم مگر اینکه فرمول دارای اشکال باشد بهتره یک صفحه (شیت ) جدید بازکنی اگر مشکل حل نشد دوباره آفیس رو نصب کنید

roya_2003
08-06-2008, 07:52
اگه مسئله را کامل و واضح مطرح کنی شاید بهتر بشه راهنمایی کرد این چیزی که شما نوشتید نیازی به این کارها نداردیعنی توی سلول A10فرمول نویسی کنی مشکلت حله

سلول A10 و A11 سلولهایی است که از طرف کاربر وارد می شود. یعنی نمیشه توش فرمول نوشت. حالا میخوام تعریف کنم که اگر مقدار سلول A10 برابر با NO شد، سلول A11 همون مقدار وارد شده از طرف کاربر رو داشته باشه و در غیر اینصورت ، متن سلول A11 پاک بشه.

wordist
08-06-2008, 08:31
با سلام،
سوال 2)
متشکرم

سلول A10 و A11 سلولهایی است که از طرف کاربر وارد می شود. یعنی نمیشه توش فرمول نوشت. حالا میخوام تعریف کنم که اگر مقدار سلول A10 برابر با NO شد، سلول A11 همون مقدار وارد شده از طرف کاربر رو داشته باشه و در غیر اینصورت ، متن سلول A11 پاک بشه.

سلام دوست عزيزم

اين كار فقط و فقط با برنامه نويسي VBA قابل انجامه

اگه كدنويسي اونو نياز دارين بگين تا بذارم

موفق باشي

wordist
08-06-2008, 08:37
با سلام به دوستان عزيز من مي خواستم توي اکسل يک فرمي رو توسط ويژوال بيسيک بزارم که با وارد کردن اطلاعات در آن اطلاعاتش برود توي جدول بشينه يه چيزي تو مايه هاي فرم هاي ثبت نام سازمان سنجش ، کارت سوخت و . . . لطفا راهنماييم کنيد با تشکر
سلام

اين كار در اكسل 2003 قابل انجامه ولي من هنوز در 2007 اجزاء فرم رو نديدم

ولي لازمه اون دونستن كدهاي VBA هستش كه توضيح اون از حوصله اين تاپيك خارج هست

اگه مورد خاصي هست ميتوني بپرسي

ولي اينطوري به صورت كلي نه

wordist
08-06-2008, 08:45
لطفا کسانی که از Office 2007استفاده کردند جواب بدهند؟؟؟!!!

من تا حالا از OFFICE2007استفاده نکردم آیا Office2007امکان استفاده از حالت autosortبدون استفاده از کد نویسی

VBAدارد یانه؟؟؟
دیگر اینکه office 2007جوابی برای سوال آخر مطرح شده دارد یانه؟؟

با سلام،
سوال 2)
متشکرم
ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدین
در کل آیا ارزشش را داره که سراغ Excel2007بریم یا نه؟؟؟
سلام

در 2007 هم خاصيت سورت اتوماتيك وجود نداره و نياز به برنامه نويسي داره

همونطور هم كه تو پست قبلي اشاره كردم در 2003 اجزاء فرم گونه وجود داره كه البته مديريتش آسان نيست

خود اكسل كارايي هاي جالب و قوي داره براي اينكه كارهاي مختلفي توش انجام داد

به نظر مياد ارزش داشته باشه كه با 2007 كار كرد

هرچند سوئيچ كردن روي ورژن جديد يه نرم افزار اونم وقتي ظاهرش به كلي تغيير كرده باشه توي ايران و براي كاربران ايراني مشكل هست

من كه خودم فعل اهر دو نسخه رو نصب دارم

wordist
08-06-2008, 08:59
سلام

شما فايلت رو يه جايي آپ كن و آدرس بده تا ببينيم مشكل از كجاست

براي كار ندادن يه فرمول ساده هم نيازي به نصب آفيس نيست

roya_2003
08-06-2008, 10:25
سلام دوست عزيزم

اين كار فقط و فقط با برنامه نويسي VBA قابل انجامه

اگه كدنويسي اونو نياز دارين بگين تا بذارم

موفق باشي

از شما متشکرم.
لطفا کد فوق را برام بذارید .
و نیز روش استفاده از آن.
ممنونم.

wordist
09-06-2008, 07:41
سلام

با نوشتن كد زير در رويداد Worksheet_Change اكسل ميشه اون كارو انجام داد

البته من هنگام كار باهاش وقتي اونو با يه ماكرو اجرا ميكردم مشكلي نبود ولي وقتي توي اون رويداد اجرا ميكردم يه كم گير ميداد

دنبال راه حل مي گردم و براي خودم هم حالبه كه به جواب برسم كه چرا با ماكرو مشكلي نداره و در رويداد Worksheet_Change مشكل پيدا ميكنه

P30World2008
09-06-2008, 09:13
با سلام
آیا راه حلی وجود دارد که تاریخهای درج شده در روی یک گراف به صورت شمسی نمایش داده شود.

wordist
09-06-2008, 09:30
با سلام
آیا راه حلی وجود دارد که تاریخهای درج شده در روی یک گراف به صورت شمسی نمایش داده شود.
سلام

براي جواب سوالتون يه سري به پستهاي 9 و 10 اين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنيد ببينيد اين ماژولها ميتونه كمكي بكنه

اگه نه كه بايد بگرديد دنبال Dll تاريخ شمسي براي ويندوزتون كه من خيلي اونو پيشنهاد نمي‌كنم

roya_2003
09-06-2008, 15:09
سلام

با نوشتن كد زير در رويداد Worksheet_Change اكسل ميشه اون كارو انجام داد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته من هنگام كار باهاش وقتي اونو با يه ماكرو اجرا ميكردم مشكلي نبود ولي وقتي توي اون رويداد اجرا ميكردم يه كم گير ميداد

دنبال راه حل مي گردم و براي خودم هم حالبه كه به جواب برسم كه چرا با ماكرو مشكلي نداره و در رويداد Worksheet_Change مشكل پيدا ميكنه

منم همینو نوشتم، ولی اجرا نمیشه.
نیازم به این دستور خیلی ضروریه. لطفا راهنمایی کنید.
باید دستور وقتی سند باز میشه خودکار اجرا بشه.

wordist
09-06-2008, 16:08
منم همینو نوشتم، ولی اجرا نمیشه.
نیازم به این دستور خیلی ضروریه. لطفا راهنمایی کنید.
باید دستور وقتی سند باز میشه خودکار اجرا بشه.
سلام

خوب اگه ميخواي كه با باز شدن سند اجرا بشه اونو توي رويداد Worksheet_Activate بذار

اينو امتحان كردم هميشه جواب ميده

TDK51
09-06-2008, 20:08
سلام

خوب اگه ميخواي كه با باز شدن سند اجرا بشه اونو توي رويداد Worksheet_Activate بذار

Worksheet_Change و Worksheet_Activate کدوم قسمت قرار دارندو از چه قسمتی قابل دسترسی است؟؟

roya_2003
09-06-2008, 22:43
سلام

ممنون از پاسخ شما!
ولی من میخوام این کد از ابتدای باز شدن سند باشه تا بستن اون.
یعنی پس از باز شدن برنامه ، اگر سلول A10 دوباره no بشه ، سلول A11 متنش پاک بشه.
لطفا راهنمایی نمایید

wordist
10-06-2008, 07:57
ممنون از پاسخ شما!
ولی من میخوام این کد از ابتدای باز شدن سند باشه تا بستن اون.
یعنی پس از باز شدن برنامه ، اگر سلول A10 دوباره no بشه ، سلول A11 متنش پاک بشه.
لطفا راهنمایی نمایید
من بررسي ميكنم

ولي ممكنه طول بكشه

چون اگه اين كارو ميخواي بايد در همون رويدادي كه قبلا گقتم بذاريش

ولي يه مشكل كوچيك داره كه بايد ببينم از كجا سرچشمه ميگيره

mrmmnb
11-06-2008, 05:49
یه سوال از دوستان

ببیند من میخوام توی ادرس های زیر هر قسمت در یک ستون قرار بگیره

یعنی http یه ستون rapidshare.com یه ستون وهمنیطور تا اخر
البته منبرا قسمت اخر میخوام یعنی اونا میخوام برن توی یه ستون
امیدوارم یه نفر جواب بده

hossein_fazli
12-06-2008, 13:34
نحوه ايجاد سطوح تو در تو (بيش از 7 سطح براي مثال50شرط)درتابعIf

SajjadKAZ2003
14-06-2008, 03:22
چرا وقتی یه تاریخ رو در اکسل وارد می کنم به شکل میلادی در میاد
مثلا وارد می کنم این : 86/6/18
بعد اینجوری میشه : 1986/6/18
جی کار کنم درست بشه ؟

ebibarati
14-06-2008, 06:22
چرا وقتی یه تاریخ رو در اکسل وارد می کنم به شکل میلادی در میاد
مثلا وارد می کنم این : 86/6/18
بعد اینجوری میشه : 1986/6/18
جی کار کنم درست بشه ؟
سلام
شماباید فرمت سلولی که میخوای تاریخ وارد کنی رو text انتخاب کنی
یا اینکه سال را بصورت چهار رقمی بنویسی 12/4/1386

SajjadKAZ2003
14-06-2008, 06:25
سلام
شماباید فرمت سلولی که میخوای تاریخ وارد کنی رو text انتخاب کنی
یا اینکه سال را بصورت چهار رقمی بنویسی 12/4/1386

مرسی عزیزم

wordist
14-06-2008, 09:15
ببیند من میخوام توی ادرس های زیر هر قسمت در یک ستون قرار بگیره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی http یه ستون rapidshare.com یه ستون وهمنیطور تا اخر
البته منبرا قسمت اخر میخوام یعنی اونا میخوام برن توی یه ستون
امیدوارم یه نفر جواب بده
سلام

در دست بررسي

آيا فقط قسمت اخر برات مهمه يا بقيه هم مهم هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روي يكي از اونا يه مثال همراه با متن بزن

مثلا ستون A باشه ..... و ستون B باشه .... و الي اخر

feri_1054
14-06-2008, 17:24
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه فایل اکسل دارم که در مورد بازیهای یورو 2008 هستش و خیلی جالب و قوی طراحی شده و به محض وارد کردن نتیجه ی یه بازی، جدول رده بندی رو اتوماتیک آپدیت میکنه و امکانات دیگه هم داره، برای اینکه بهتر بتونید بهم کمک کنید، میتونید یه نسخه از این فایل اکسل رو از آدرس پایین دانلود کنید:

و حالا سؤال:
اولا) من میخام سورس این فایل اکسل رو ببینم، ولی پسورد داره! لطفا یه برنامه برای حذف پسورد یه فایل اکسل، و یا پیدا کردن پسورد اکسل بهم معرفی کنید که 100% کار کنه.
ثانیا) اگه بخام یه همچین فایلی برای لیگ برتر با 18 تیم درست کنم، یه منبع تو فروم یا جای دیگه بهم معرفی کنید تا با خوندنش، نحوه ی طراحی رو یاد بگیرم.

mrmmnb
15-06-2008, 05:55
سلام

در دست بررسي

آيا فقط قسمت اخر برات مهمه يا بقيه هم مهم هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روي يكي از اونا يه مثال همراه با متن بزن

مثلا ستون A باشه ..... و ستون B باشه .... و الي اخر

دوست عزیز برا من قسمت اخر مهمه اما اگه کلا همش رو یادم بدی که چطوری هر کدوم برنتو یه ستون خیلی بهتره

wordist
15-06-2008, 06:55
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه فایل اکسل دارم که در مورد بازیهای یورو 2008 هستش و خیلی جالب و قوی طراحی شده و به محض وارد کردن نتیجه ی یه بازی، جدول رده بندی رو اتوماتیک آپدیت میکنه و امکانات دیگه هم داره، برای اینکه بهتر بتونید بهم کمک کنید، میتونید یه نسخه از این فایل اکسل رو از آدرس پایین دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو حالا سؤال:
اولا) من میخام سورس این فایل اکسل رو ببینم، ولی پسورد داره! لطفا یه برنامه برای حذف پسورد یه فایل اکسل، و یا پیدا کردن پسورد اکسل بهم معرفی کنید که 100% کار کنه.
ثانیا) اگه بخام یه همچین فایلی برای لیگ برتر با 18 تیم درست کنم، یه منبع تو فروم یا جای دیگه بهم معرفی کنید تا با خوندنش، نحوه ی طراحی رو یاد بگیرم.
سلام

اين فايلي كه اشاره كردي رو چند وقت پيش يكي از دوستان توي همين تاپيك گذاشته بود (پست 552 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و پسوردش رو هم گذاشته بيد

پسورد : ZYTTZVITCNHNNNZ

با بررسي فايل و اطلاعات كامل در اكسل و دانستن مبحث VBA جهت كدنويسي در اون ميشه براي ليگ برتر هم يكي ساخت

من مرجع كاملي براي آموزشش سراغ ندارم

wordist
15-06-2008, 07:18
دوست عزیز برا من قسمت اخر مهمه اما اگه کلا همش رو یادم بدی که چطوری هر کدوم برنتو یه ستون خیلی بهتره
سلام

براي بدست آوردن قسمت آخر هر آدرس به فرض اينكه آدرس در A1 كپي شده باشد فرمول زير را در يكي از خانه ها وارد كن

موفق باشي

TDK51
17-06-2008, 21:52
سلام

اين فايلي كه اشاره كردي رو چند وقت پيش يكي از دوستان توي همين تاپيك گذاشته بود (پست 552 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و پسوردش رو هم گذاشته بيد

با بررسي فايل و اطلاعات كامل در اكسل و دانستن مبحث VBA جهت كدنويسي در اون ميشه براي ليگ برتر هم يكي ساخت

من مرجع كاملي براي آموزشش سراغ ندارم
اصلا در ایجاد این فایل از کدنویسی vbaاستفاده نشده

ebibarati
18-06-2008, 12:27
اگه بخواي اين كارو بكني كافيه از قسمت Advanced كادر تنظيمات اكسل (Excel Option) بگردي دنبال گزينه Show a zero in cells that have zero value و تيكش رو بذار

سلام
وقتی یک فرمول تقسیم می نویسیم مثلاًb1/a1=c1 وقتی در سلولها عددی وارد نشود در c1 پیغام 0/DIV# می دهد چطور می شود اکسل این پیغام رو هم مانند عدد صفر نمایش ندهد

wordist
18-06-2008, 16:03
سلام
وقتی یک فرمول تقسیم می نویسیم مثلاًb1/a1=c1 وقتی در سلولها عددی وارد نشود در c1 پیغام 0/DIV# می دهد چطور می شود اکسل این پیغام رو هم مانند عدد صفر نمایش ندهد

اين كار فقط با كمك گرفتن از If امكان پذيره بدين ترنيب كه اگه خانه نقسيم شونده صفر بود خالي نمايش داده شود و اگه نه حاصل تقسيم

ebibarati
18-06-2008, 19:07
اين كار فقط با كمك گرفتن از If امكان پذيره بدين ترنيب كه اگه خانه نقسيم شونده صفر بود خالي نمايش داده شود و اگه نه حاصل تقسيم
من با IF به صورت زیر نوشتم ولی جواب نداد اگر بجای تقسیم جمع یا ضرب یامنها بزارم جواب می ده ولی برای تقسیم همون پیغام رو می زاره
اگه میشه فرمولشو بنویسید
باتشکر

wein
19-06-2008, 05:53
سلام دوستان | من یه راهنمایی می خواستم
فرض کنید من یه پایگاه داده به فرمت اکسس یا text دارم . این پایگاه داده مربوط هست به نمرات دروس(برای هر فرد یک نمره) x نفر از دانش آموزان هر کلاس یه مدرسه .هر هفته هم نمرات مربوط به همون هفته بصورت یک فایل به من داده میشه .
قرار هست من توی سایتی که برای مدرسه درست میکنم ، به تعداد کلاس های (هر کلاس x یا y نفر) مدرسه پروفایل جداگانه درست کنم و یوزر و پسورد هر کلاس رو به نماینده ی اون کلاس بدم .
حالا اون نماینده وقتی وارد پروفایلش میشه باید بتونه گزارش هایی رو از بانکهای مذکور بدست بیاره :
# | میانگین نمرات هردانش آموز تا تاریخ های مشخص ( یعنی اگر در کلاسی 50 نفر داشتیم ، بیاد میانگین نمرات هر فرد از این 50 نفر رو مثلا برای 4 هفته ی گذشته جداگانه گزارش بده و در اختیار اون نماینده قرار بده )
از طرفی مدیر مدرسه هم یه گزارش از نماینده های کلاس ها توی پروفایلش میخواد به این صورت :
# | میانگین نمرات کل دانش آموزان نماینده کلاس 1 تا تاریخ معین
# | میانگین نمرات کل دانش آموزان نماینده کلاس 2 تا تاریخ معین
و.......
و.........

(یعنی این گزارش دستش بیاد که مثلا میانگین نمرات 50 دانش آموز نماینده ی کلاس 1 در هفته ی اول چقدر بوده در هفته دوم و .... )
سوال من اینه : :18:
1. اول اینکه من از چه نرم افزاری باید استفاده کنم که اطلاعات خام اولیه هر کلاس رو بصورت یه بانک اکسس از من بگیره و بعد خودش نمرات هر هفته رو در پرونده هر دانش آموز کلاس قید کنه ؟
2. دوم اینکه این نرم افزار باید روی کامپیوتر سرور باشه یا نه ؟ و من هر هفته فقط فایل های هر نماینده رو در پروفایل اون نماینده روی سرور بفرستم و اون نماینده بتونه گزارش بگیره ؟
3. سوم اینکه برای تهیه فرم موجود در پروفایل هر نماینده باید از این فرم سازهای آماده بگیرم یا پلاگین های مربوط به CMS جواب میده .
دوستان من هیچی در این زمینه بلد نیستم :41: و می خوام تازه شروع کنم به یاد گرفتن :20: . | لطفا راهنمایی کنید و اگر کتابی یا مقاله ای میشناسید که کمک میکنه لطفا معرفی کنید . :10:
متشکرم . :11:

wordist
19-06-2008, 06:48
من با IF به صورت زیر نوشتم ولی جواب نداد اگر بجای تقسیم جمع یا ضرب یامنها بزارم جواب می ده ولی برای تقسیم همون پیغام رو می زاره
اگه میشه فرمولشو بنویسید
باتشکر

فرمول :

sana_sami1982
19-06-2008, 20:11
سلام .لطفا کلید میانبر chart را به من بگوئید
خطاهای اکسل چیست

TDK51
20-06-2008, 14:35
چرا فرمولی که در خانه E2نوشتم درست جواب نمیده؟؟؟

لطفا از آدرس زیر دانلود کنید
[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/U]

wordist
21-06-2008, 06:50
سلام .لطفا کلید میانبر chart را به من بگوئید
خطاهای اکسل چیست
سلام دوست عزيز

پس از تبريك ورودتون به انجمن

سوال مبهم = جواب مبهم

لطفا واضح تر بپرسيد

sana_sami1982
21-06-2008, 06:54
سلام . یعنی با کدام کلید کیبورد Chart را میتوانیم بیاوریم مانند Ctrl+c که کلید میانبر کپی کردن است . در مورد خطاهای اکسل هم چیزی نمی دانم چون این سوال را استاد کامپیوترمان طرح کرده است

wordist
21-06-2008, 07:02
سلام . یعنی با کدام کلید کیبورد Chart را میتوانیم بیاوریم مانند Ctrl+c که کلید میانبر کپی کردن است . در مورد خطاهای اکسل هم چیزی نمی دانم چون این سوال را استاد کامپیوترمان طرح کرده است
براي سوال اول بايد بگم كه كليدهاي ALT+F1 و همچنين F11 ميتونه اونكارو براتون بكنه

در مورد خطاها هم بايد منظور سوال معلوم بشه تو بتونم نظر بدم

فاطـمه
21-06-2008, 07:04
سلام بچه ها جایی تست دارین از Icdl2, Icdl1 یا رایانه کار 1و 2 ؟؟؟؟

f.kh0511
21-06-2008, 08:08
ازت ممنونم واقعا بدردم خورد

TDK51
21-06-2008, 08:13

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/U]

ممنون میشم اگه جواب سوالم را بدید

wordist
21-06-2008, 16:09

[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/u]

سلام

براي خودم هم جالب بود كه چرا با اينكه فرمول از لحاظ ظاهري بدون ايراد نوشته شده ولي جواب درست رو ارائه نميده

تا بالاخره پس از جستجو و كمك گرفتن از Help خود اكسل جواب رو يافتم

اين تابع سه تا آرگومان داره:

- مقداري كه بايد دنبالش بگرده lookup_value

- برداري كه بايد در آن دنبال مقدار موردنظر بگرده lookup_vector

- برداري كه بايد در آن دنبال معادل اون مقدار بگرده result_vector

در اينجا نكته مهم و قابل توجه اينه كه مقادير موجود در آرگومان دوم بايد به تريتب صعودي مرتب باشند ------>ascending order

در فايل شما چون در ستون B كه مربوط به آرگومان دوم هست اعداد بصورت نزولي مرتب شده اند جواب نادرست مي‌باشد

موفق و پيروز باشي عزيز

TDK51
21-06-2008, 21:15
نوشته شده توسط TDK51

[
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/u]

نقل قول:
نوشته شده توسط TDK51

سلام

براي خودم هم جالب بود كه چرا با اينكه فرمول از لحاظ ظاهري بدون ايراد نوشته شده ولي جواب درست رو ارائه نميده

تا بالاخره پس از جستجو و كمك گرفتن از Help خود اكسل جواب رو يافتم

اين تابع سه تا آرگومان داره:

- مقداري كه بايد دنبالش بگرده lookup_value

- برداري كه بايد در آن دنبال مقدار موردنظر بگرده lookup_vector

- برداري كه بايد در آن دنبال معادل اون مقدار بگرده result_vector

در اينجا نكته مهم و قابل توجه اينه كه مقادير موجود در آرگومان دوم بايد به تريتب صعودي مرتب باشند ------>ascending order

در فايل شما چون در ستون B كه مربوط به آرگومان دوم هست اعداد بصورت نزولي مرتب شده اند جواب نادرست مي‌باشد

موفق و پيروز باشي عزيز

از اینکه جواب دادید ممنونم
ولی علت این مشکل نمیتونه اونی باشه که شما گفتید
کافیه در همون فایل جای اعداد را به هر ترتیبی که دوست داشتی (حتی بصورت در هم)جابجا کنی در بقیه موارد جواب را درست نشون میده ( کافیه که عدد 100 در ردیف اول نباشه)

من با تعدا بیشتر و کمتر نیز امتحان کردم فقط در حالتی که تعداد پارامترها دو تا هست همیشه با جابجا شدن اعداد درست جواب میده

با این اوصاف میشه گفت که این مسئله برای اکسل یک نقص بحساب میاد

لطفا این مسئله را در اکسل 2007 هم امتحان کنید ببینید در اکسل 2007 هم این مشکل وجود داره یا اینکه در اونجا اصلاح شده

منتظر جوابتان هستم

wordist
22-06-2008, 06:32
از اینکه جواب دادید ممنونم
ولی علت این مشکل نمیتونه اونی باشه که شما گفتید
کافیه در همون فایل جای اعداد را به هر ترتیبی که دوست داشتی (حتی بصورت در هم)جابجا کنی در بقیه موارد جواب را درست نشون میده ( کافیه که عدد 100 در ردیف اول نباشه)

من با تعدا بیشتر و کمتر نیز امتحان کردم فقط در حالتی که تعداد پارامترها دو تا هست همیشه با جابجا شدن اعداد درست جواب میده

با این اوصاف میشه گفت که این مسئله برای اکسل یک نقص بحساب میاد

لطفا این مسئله را در اکسل 2007 هم امتحان کنید ببینید در اکسل 2007 هم این مشکل وجود داره یا اینکه در اونجا اصلاح شده

منتظر جوابتان هستم
سلام

من مواردي رو كه اشاره كردم رو با 2007 تست كرده بودم و همچنين با اعداد مختلف كوچك و بزرگ و پاك كردن 100 و ....

و كامل هم جواب داد

البته يه نكته ديگه اي هم كه توي اين فرمول هست اينه كه درصورتيكه در بردار مبدا مقدار موردنظر رو پيدا نكرد دنبال بزرگترين مقداري كه از اون عدد كوچيكتره مي‌گرده و معادل اونو از بردار مقصد برمي‌گردونه

من اونو در اكسل 2003 هم امتحان كردم و درست جواب ميده

TDK51
23-06-2008, 15:19
آیا کسی میتونه این مسئله را با Vlookupحل کنه و جواب درست بده

با Lookupکه جواب درست نمیده

[
کد:

میشه چند تا مثال واضح برای کار با Vlookup بنویسید؟؟/

یه سوال دیگه :

من اکسل 2007 را روی کامپیوترم نصب کردم ولی نمیدونم چرا ستونها بجای از چپ به راست(...,A,B,C,D,E) از راست به جپ قرار دارند و شماره ردیفها هم بجای اینکه در سمت چپ صفحه باشند در سمت راست قرار گرفتند

چطور باید اینو درست کنم؟؟؟

wordist
23-06-2008, 15:30
آیا کسی میتونه این مسئله را با Vlookupحل کنه و جواب درست بده

با Lookupکه جواب درست نمیده

[
کد:

میشه چند تا مثال واضح برای کار با Vlookup بنویسید؟؟/

یه سوال دیگه :

من اکسل 2007 را روی کامپیوترم نصب کردم ولی نمیدونم چرا ستونها بجای از چپ به راست(...,A,B,C,D,E) از راست به جپ قرار دارند و شماره ردیفها هم بجای اینکه در سمت چپ صفحه باشند در سمت راست قرار گرفتند

چطور باید اینو درست کنم؟؟؟
سلام

دوست عزيز من كه گفتم مشكل شما در استفاده از Lookup چي بود

برا vlookup هم اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببينيد

براي سوال اخر هم كافيه از سربرگ Page Layout و از دكمه Sheet Right to Left استفاده كنين

saeed_k
23-06-2008, 18:34
سلام
چطور میشه در Microsoft Excel 2002 اعداد وتاریخ رابه فارسی تایپ کرد .

ebibarati
23-06-2008, 19:33
سلام
سلام
شما باید از قسمت کنترل پنل قسمت Regional and Language Options در قسمت Customi اعداد رو به فارسی انتخاب کنی

saeed_k
23-06-2008, 21:50
سلام
شما باید از قسمت کنترل پنل قسمت Regional and Language Options در قسمت Customi اعداد رو به فارسی انتخاب کنی

خیلی ممنون از پاسختون در قسمت Regional and Language Options اعداد به فارسی انتخاب شده ولی همچنان اعداد وتاریخ رو فارسی تایپ نمیکنه .وقتی یک حرف فارسی تایپ میکنم کنارش اعداد رو فارسی تایپ میکنه ولی وقتی حرف فارسی رو از کنارش پاک میکنم اعداد رو به انگلیسی بر میگردونه.باز دوستان اگه راه حلی هست من رو راهنمایی کنید ممنون میشم.

wordist
24-06-2008, 06:23
سلام

سلام

سلام

خوبه بدونين كه نمايش فارسي اعداد در اكسل هيچ ربطي به اون قسمت از كنترل پنل نداره

شما كافيه كه يه فونت فارسي براي اون خانه از اكسل انتخاب كنيد

همين

ebibarati
24-06-2008, 21:12
سلام........... یه سوال
من میخوام در هر کجای صفحه که رفتم ردیف اول و ستون اول ( یا ردیف و ستون های ی بیشتری ) رو بالا و کنار صفحه داشته باشم این کار با استفاده از نوار هایی که کنارستون ها و ردیف ها اکسل هست جواب میده ولی وقتی من میخوام نوار عمودی رو سمت راست ببرم شماره شیت ها رو میگیره
لطفاً راهنمایی کنید

wordist
25-06-2008, 06:35
سلام........... یه سوال
من میخوام در هر کجای صفحه که رفتم ردیف اول و ستون اول ( یا ردیف و ستون های ی بیشتری ) رو بالا و کنار صفحه داشته باشم این کار با استفاده از نوار هایی که کنارستون ها و ردیف ها اکسل هست جواب میده ولی وقتی من میخوام نوار عمودی رو سمت راست ببرم شماره شیت ها رو میگیره
لطفاً راهنمایی کنید
سلام

اصطلاحا به اين كار در اكسل فريز كردن ستونها و رديفها گفته ميشه

براي اينكار كافيه آن خانه از جدول را فريز كرد كه حاصل تقاطع رديف n+1 و ستون n+1 هست

مثال: براي فريز كردن (ثابت كردن حالت نمايشي رديفها و ستونها) دو ستون A و B و رديفهاي 1 و 2 و 3 كافيه خانه حاصل از تقاطع C (يعني ستون 2+1) و رديف 4 (يعني رديف 3+1) و در نتيجه خانه C4 را فريز كرد

در 2007 از سر برگ View و دكمه Freeze Pane و در 2003 از منوي Window گزينه Freeze Pane را انتخاب كنيد

TDK51
25-06-2008, 17:18
لطفا ابتدا فایل زیر را دانلود کنید

چه فرمولی باید در خانه G3بنویسیم تا با وارد کردن نام شخص در خانه F3شماره تلفنش در خانه G3نمایش داده شود

توجه= فرمول طوری باشد که لیست را بدون اینکه مرتب کنیم جواب دهد

TDK51
25-06-2008, 18:29
سلام

خوبه بدونين كه نمايش فارسي اعداد در اكسل هيچ ربطي به اون قسمت از كنترل پنل نداره

شما كافيه كه يه فونت فارسي براي اون خانه از اكسل انتخاب كنيد

همين

چطور میشه فونت فارسی به اکسل اضافه کرد

یا بصورت کاملتر بگم چطور میشه فونت جدید به اکسل اضافه کرد؟؟؟

wordist
26-06-2008, 06:36
لطفا ابتدا فایل زیر را دانلود کنید

چه فرمولی باید در خانه G3بنویسیم تا با وارد کردن نام شخص در خانه F3شماره تلفنش در خانه G3نمایش داده شود

توجه= فرمول طوری باشد که لیست را بدون اینکه مرتب کنیم جواب دهد

سلام دوست عزيز

جواب شما با استفاده از فرمول مفيد VLookup امكان پذيره

قبلا هم لينك آموزشش رو گذاشته بودم

اينم فايلتون همراه با فرمول در خانه موردنظر

فرمول نوشته شده رو با آموزش اشاره شده بررسي كنيد

چطور میشه فونت فارسی به اکسل اضافه کرد

یا بصورت کاملتر بگم چطور میشه فونت جدید به اکسل اضافه کرد؟؟؟

فونتها به نرم افزار خاصي اضافه نميشن

فونتها به ويندوز اضافه ميشن و نرم افزارها از اونا استفاده ميكنن

كافيه شما فونتهاي فارسي رو با يه كپي پيست ساده در قمست فونت در كنترل پنل نصب كنين

اينم يه سري فونت فارسي

موفق باشين

TDK51
26-06-2008, 13:38
سلام دوست عزيز

كافيه شما فونتهاي فارسي رو با يه كپي پيست ساده در قمست فونت در كنترل پنل نصب كنين

اينم يه سري فونت فارسي

موفق باشين

واقعا دستت درد نکنه

ممنونم از راهنمایی تون

amirtoty
26-06-2008, 15:32
من میخوام تو یک صفحه Excel یک سری اسم جنس و ردیف جلوشم قیمت و بنویسم!
بعد تو صفحه دیگه وقتی تو یک ردیف اسم جنس و که قبلا وارد شده بنویسم قیمتش بیاد.
چجوری میشه.
{از رو عدد میتونم پیدا کنم ولی اسم و هر کاری کردم نشد (البته تو 2003 امتحان کرده بودم)}

یک سوال دیگه
چجوری میشه ردیف بالایی یک جدول و ثابت نگه داشت و فقط بقیه جدول تکون بخورن؟

TDK51
26-06-2008, 19:01
سلام دوست عزيز

اينم يه سري فونت فارسي

موفق باشين

چرا فرمولی که در خانه F6نوشتم جواب نمیده؟؟

میخوام با وارد کردن شماره تلفن شخص در خانه G6 نام شخص در خانه F6 نوشته شود

برای اینکار باید از چه فرمولی استفاده کنم؟؟؟
لطفا یک نگاهی بندازید:

saeed_k
26-06-2008, 19:48
سلام
آیا در اکسل هم میتوان مانند اکسس یک بازجست(Query) ایجاد کرد یا نه؟ اگر امکان باز جست اطلاعات وجود نداره چطور میتوان در یک برگ اطلاعات را بر حسب نام اشخاص جدا کرد و در یک برگ دیگر قرار داد.

hamid63
27-06-2008, 06:17
من میخوام تو اکسل تاریخهای شمسی یک بازه زمانی را به معادل میلادی آنها تبدیل کنم راهی وجود داره که این کار را بشه انجام داد

wordist
28-06-2008, 06:48
چرا فرمولی که در خانه F6نوشتم جواب نمیده؟؟

میخوام با وارد کردن شماره تلفن شخص در خانه G6 نام شخص در خانه F6 نوشته شود

برای اینکار باید از چه فرمولی استفاده کنم؟؟؟
لطفا یک نگاهی بندازید:

سلام

من حرفي ندارم جواب رو بگم

ولي پيشنهاد ميكنم براي فهم كامل موضوع يه بار يا حتي N بار با دقت فوق العاده زياد آموزشي زو كه اشاره كردم و توي قسمت آموزشها گذاشتم رو بخون تا خودت متوجه بشي

اگه نشد من هستم

سعي كن موفق باشي

wordist
28-06-2008, 06:53
من میخوام تو یک صفحه Excel یک سری اسم جنس و ردیف جلوشم قیمت و بنویسم!
بعد تو صفحه دیگه وقتی تو یک ردیف اسم جنس و که قبلا وارد شده بنویسم قیمتش بیاد.
چجوری میشه.
{از رو عدد میتونم پیدا کنم ولی اسم و هر کاری کردم نشد (البته تو 2003 امتحان کرده بودم)}

یک سوال دیگه
چجوری میشه ردیف بالایی یک جدول و ثابت نگه داشت و فقط بقیه جدول تکون بخورن؟
سلام

جواب سوال اول اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جواب سوال دوم[/URL][URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبل از دادن پست جستجو كنيد

wordist
28-06-2008, 06:54
سلام
آیا در اکسل هم میتوان مانند اکسس یک بازجست(Query) ایجاد کرد یا نه؟ اگر امکان باز جست اطلاعات وجود نداره چطور میتوان در یک برگ اطلاعات را بر حسب نام اشخاص جدا کرد و در یک برگ دیگر قرار داد.
سوالتون مفهوم نيست

يه بار ديگه ، دقيق تر و همراه با مثال بيان كنيد

wordist
28-06-2008, 06:57
من میخوام تو اکسل تاریخهای شمسی یک بازه زمانی را به معادل میلادی آنها تبدیل کنم راهی وجود داره که این کار را بشه انجام داد
سلام

براي ماژول تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

پس از بررسي اگه سوالي بود مطرح كنيد

hamid63
28-06-2008, 10:08
سلام

براي ماژول تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

پس از بررسي اگه سوالي بود مطرح كنيد

wordist عزیز ممنون ولی من باید اینها رو چیکار کنم ؟:sad: چطوری باید ازشون استفاده کنم ؟
شرمنده آماتوریم دیگه :43:
بعدش من میخوام که مثلا تاریخهای معادل یک سال رو برای من به میلادی بده یعنی یکی یکی وارد نکنم

wordist
28-06-2008, 10:17
wordist عزیز ممنون ولی من باید اینها رو چیکار کنم ؟:sad: چطوری باید ازشون استفاده کنم ؟
شرمنده آماتوریم دیگه :43:
بعدش من میخوام که مثلا تاریخهای معادل یک سال رو برای من به میلادی بده یعنی یکی یکی وارد نکنم
سلام

شما كافيه اون كدها رو كپي كني در قسمت ويژوال بيسيك اكسل

بعد از اون شما چندين تا فرمول اضافه شده براي تبديل تاريخ در ليست فرمولها داري كه ميتوني ازش استفاده كني

يه كم كار كن باهاش تا دستت بياد

amirtoty
28-06-2008, 11:43
قبل از دادن پست جستجو كنيد
چیو جستوجو میکردم؟!؟!؟ :18:

wordist
28-06-2008, 12:11
چیو جستوجو میکردم؟!؟!؟ :18:
مطلبتون رو

amirtoty
28-06-2008, 12:30
آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن

تو این فرمول نمیشه کاری کرد که تو داری خودت اسم جنسئ مینویسی اون خودش کامل کنه؟؟

TDK51
28-06-2008, 14:55
سلام

من حرفي ندارم جواب رو بگم

ولي پيشنهاد ميكنم براي فهم كامل موضوع يه بار يا حتي N بار با دقت فوق العاده زياد آموزشي زو كه اشاره كردم و توي قسمت آموزشها گذاشتم رو بخون تا خودت متوجه بشي

اگه نشد من هستم

سعي كن موفق باشي
دوست عزیز اون مطلب را خوندم ولی کمکی به حل این مسئله نکرد

اگه میشه شما جواب درست را لطف کنید بنویسید

ما که مثل شما حرفه ای نیستیم

فرمول Vlookupظاهرا مقدار Lookup_Valueرا فقط در ستون اول جستجو میکند و اگر اون چیزی را که میخواهی جستجو کنی در ستونهای دیگه باشه درست جواب نمیده(یا بهتر بگم من نتونستم جواب درست ازش بگیرم)

اگه اشکال در فرمول من هست لطف کن شکل درستش را برام بنویس

این همه لطف کردید و کمکمون کردید اینبار هم زحمتش را بکش

به هرحال شرمنده ام و از شما متشکرم که وقت میذاری و به سوالاتمون جواب میدی

wordist
28-06-2008, 14:59
دوست عزیز اون مطلب را خوندم ولی کمکی به حل این مسئله نکرد

اگه میشه شما جواب درست را لطف کنید بنویسید

ما که مثل شما حرفه ای نیستیم

فرمول Vlookupظاهرا مقدار Lookup_Valueرا فقط در ستون اول جستجو میکند و اگر اون چیزی را که میخواهی جستجو کنی در ستونهای دیگه باشه درست جواب نمیده(یا بهتر بگم من نتونستم جواب درست ازش بگیرم)

اگه اشکال در فرمول من هست لطف کن شکل درستش را برام بنویس

این همه لطف کردید و کمکمون کردید اینبار هم زحمتش را بکش

به هرحال شرمنده ام و از شما متشکرم که وقت میذاری و به سوالاتمون جواب میدی
سلام دوست عزيزم

نه نه اشتباه برداشت نكن

قصد من اينه كه شما خودت يه كم به جنب و جوش بيفتي و روي مساله كار كني همين

اينطوري مطلب بهتر توي ذهنت ميمونه

مطلب دقيقا هموني هست كه متوجه شدي و از اين بابت خوشحالم

بله اين فرمول مقدار اشاره شده رو تنها در ستون اول ميگرده پيدا مي كنه و معادل ستون چندمش رو بر مي گردونه

حالا اگه سوالي داري بازم مطرح كن

خوشحالم كه خودت با دقت به مساله پي بردي

در ضمن كوچيكتر هم بنويسي كاملا مشهوده ها :دي

TDK51
28-06-2008, 17:00
سلام دوست عزيزم

نه نه اشتباه برداشت نكن

قصد من اينه كه شما خودت يه كم به جنب و جوش بيفتي و روي مساله كار كني همين

اينطوري مطلب بهتر توي ذهنت ميمونه

مطلب دقيقا هموني هست كه متوجه شدي و از اين بابت خوشحالم

بله اين فرمول مقدار اشاره شده رو تنها در ستون اول ميگرده پيدا مي كنه و معادل ستون چندمش رو بر مي گردونه

حالا اگه سوالي داري بازم مطرح كن

خوشحالم كه خودت با دقت به مساله پي بردي

در ضمن كوچيكتر هم بنويسي كاملا مشهوده ها :دي

پس با این تفاسیر واسه اون سوالی که نوشتم جوابی وجود نداره

اگه اینطور باشه این برای اکسل و فرمول Vlookupیک نقص بحساب میاد که عملکرد اونو ضعیف میکنه

اگه شکل فرمول Lookup به شکل زیر بود خیلی خوب میشد

(LOOKUP(lookup_value,lookup_vector,result_vector,R ange_lookup

یعنی اگه در آخر فرمول False اضافه میکردیم ونیازی به Sort Assending نبود خیلی فرمول مفید با کارایی بالا میشد

واقعا چرا مهندسین مایکروسافت چنین فرمولی را در اکسل قرار ندادند

حالا با این حرفها جوابی واسه سوالم میتونی پیدا کنی یا نه؟؟

wordist
28-06-2008, 17:17
پس با این تفاسیر واسه اون سوالی که نوشتم جوابی وجود نداره

اگه اینطور باشه این برای اکسل و فرمول Vlookupیک نقص بحساب میاد که عملکرد اونو ضعیف میکنه

اگه شکل فرمول Lookup به شکل زیر بود خیلی خوب میشد

(LOOKUP(lookup_value,lookup_vector,result_vector,R ange_lookup

یعنی اگه در آخر فرمول False اضافه میکردیم ونیازی به Sort Assending نبود خیلی فرمول مفید با کارایی بالا میشد

واقعا چرا مهندسین مایکروسافت چنین فرمولی را در اکسل قرار ندادند

حالا با این حرفها جوابی واسه سوالم میتونی پیدا کنی یا نه؟؟
سلام

ايني كه چرا مايكروسافت چنين فرمولي رو ارائه نكرده از محدوده بحث ما خارجه

ولي بالاخره ادم بايد كارشو با داشته هاش راه بندازه

نظر اوليه من نسبت به سوال شما اينه كه شما بياي و يه ستون مخفي (ستوني كه هست ولي نمايش داده نميشه) كه مقاديرش دقيقا مثل ستون نامها باشه (بصورت لينك) ايجاد كني و بعد هم از همون فرمول VLookup استفاده كني و به جوابت برسي

من فايلت رو تغيير دادم و مي فرستم فقط كافيه تو ستون C رو با كليك راست و انتخاب گزينه Hide مخفيش كني همين

saeed_k
28-06-2008, 20:56
سوالتون مفهوم نيست

يه بار ديگه ، دقيق تر و همراه با مثال بيان كنيد

سلام ببخشید اگه سوالم نامفهوم بود.منظور من اینکه مثلا" آقای x و y و... در یک موسسه حمل ونقل در ماه چندین بار به شهر های مختلف با کرایه های متفاوت اجناس را حمل میکنه.بعد تمام اطلاعات حمل(وزن-تعداد-مقصد-) اینها در یک لیست قرار گرفته.حالا در آخر ماه برای اینکه بدونیم مثلا" آقای x در این ماه چند بار اجناس رو و با چه وزنی وبه کجا حمل کرده تا برای اون یک صورت حساب درست کنیم از چه ابزاری استفاده میکنیم.

amirtoty
28-06-2008, 21:41
من توی جدول A2:C10 نام کالا و مشخصات و قیمت و نوشتم

حالا میخوام وقتی در B13 نام کالا و در B14 مشخصات و نوشتم قیمت اون با توجه به جدولی که تنظیم کردم در B15 نوشته بشه

wordist
29-06-2008, 06:58
سلام ببخشید اگه سوالم نامفهوم بود.منظور من اینکه مثلا" آقای x و y و... در یک موسسه حمل ونقل در ماه چندین بار به شهر های مختلف با کرایه های متفاوت اجناس را حمل میکنه.بعد تمام اطلاعات حمل(وزن-تعداد-مقصد-) اینها در یک لیست قرار گرفته.حالا در آخر ماه برای اینکه بدونیم مثلا" آقای x در این ماه چند بار اجناس رو و با چه وزنی وبه کجا حمل کرده تا برای اون یک صورت حساب درست کنیم از چه ابزاری استفاده میکنیم.
سلام

ابزار كار براي سوال شما در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضيح داده شده است

TDK51
29-06-2008, 15:36
آیا فرمولی وجود داره که ماکزیمم یا مینیمم یک محدوده از جدول را بصورت مشروط حساب کنه؟؟

یک چیزی تو مایه های countif و sumif .
البته فرمولی بشکل maxif نداریم ولی آیا راهی برای اینکار وجود داره؟؟

فرض کنید تو محدوده A1 تا A20 اعدادی داریم که بعضی از آنها کوچکتر از 100 و برخی نیز بزرگتر از 100 هستند واین اعداد قابل تغییر هستند آیا میشه فرمولی نوشت که ماکزیمم اعداد کوچکتر از 100 موجود در این محدوده را نشان بده؟؟

سوال دیگه اینکه آیا در اکسل میشه واسه جمله یا عددی کلید میانبر تعریف کرد؟ بدین شکل که مثلا با فشردن کلید F9 عدد 00(دوصفر) وبا فشردن کلید F10 عدد 000(سه صفر) نوشته شود؟ اگر پاسخ مثبت هست لطفا راهش را بفرمائید؟؟؟

wordist
29-06-2008, 16:22
آیا فرمولی وجود داره که ماکزیمم یا مینیمم یک محدوده از جدول را بصورت مشروط حساب کنه؟؟

یک چیزی تو مایه های countif و sumif .
البته فرمولی بشکل maxif نداریم ولی آیا راهی برای اینکار وجود داره؟؟

فرض کنید تو محدوده A1 تا A20 اعدادی داریم که بعضی از آنها کوچکتر از 100 و برخی نیز بزرگتر از 100 هستند واین اعداد قابل تغییر هستند آیا میشه فرمولی نوشت که ماکزیمم اعداد کوچکتر از 100 موجود در این محدوده را نشان بده؟؟

سوال دیگه اینکه آیا در اکسل میشه واسه جمله یا عددی کلید میانبر تعریف کرد؟ بدین شکل که مثلا با فشردن کلید F9 عدد 00(دوصفر) وبا فشردن کلید F10 عدد 000(سه صفر) نوشته شود؟ اگر پاسخ مثبت هست لطفا راهش را بفرمائید؟؟؟
براي هر دو سوالتون بعيد ميدونم راهي باشه كه به سادگي جواب بده

ولي سوال اول رو ممكنه با يه كم پيچيدگي و اضافه كاري در خانه هاي اكسل بشه حل كرد

نيازه بگين تا يه فكري روش بكنم

اگه مساله چيز ديگه اي هم هست واضح تر و همونو بگين

موفق باشين

wordist
29-06-2008, 16:29
تو این فرمول نمیشه کاری کرد که تو داری خودت اسم جنسئ مینویسی اون خودش کامل کنه؟؟
من تا حالا به همچين چيزي بر نخوردم

ولي بايد بگم ميشه كاري كرد كه اون خونه يا هر خانه ديگه اي فقط و فقط از اسامي خاصي پر بشه دقيقا مانند يك ليست باكس

به كارت مياد تا توضيح بدم

amirtoty
30-06-2008, 13:31
من تا حالا به همچين چيزي بر نخوردم
ولي بايد بگم ميشه كاري كرد كه اون خونه يا هر خانه ديگه اي فقط و فقط از اسامي خاصي پر بشه دقيقا مانند يك ليست باكس
به كارت مياد تا توضيح بدم
فکر میکنم بدردم بخوره
توضیح بدی ممنون میشم! :20:

wordist
30-06-2008, 13:45
فکر میکنم بدردم بخوره
توضیح بدی ممنون میشم! :20:
سلام دوست عزیزم

شما برای خانه یا ستونی که می خوای مقادیری خاص بیشتر نباشه میتونی عملیات زیر رو انجام بدی (در اكسل 2003)

1. تعریف اون مقادیر در همان شیت و در یک ستون دیگر

2. انتخاب خانه یا خانه های موردنظر

3. منوی data و گزینه validation

4. انتخاب گزینه list از باکس Allow

5. آدرس دادن خانه هایی که مقادیر موردنظر در آن است در باکس Source

حالا توی اون خانه ها به غیر از اون مقادیر نمیشه چیزی وارد کرد

در اكسل 2007 بايد از سربرگ Data و دكمه و گزينه Data validation استفاده كني

AABB
30-06-2008, 15:20
با سلام.
این فایل اکسل رو چه طوری فرمول هاش رو مخفی کردن؟

wordist
30-06-2008, 15:27
با سلام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتشکر
سلام

براي عدم نمايش فرمول در يك خانه از جدوال اكسل كافيه خصوصيت Hidden اون خانه را فعال كرده و بعد شيت را قفل يا محافظت (Protect Sheet) كنيم

AABB
30-06-2008, 15:31
سلام

براي عدم نمايش فرمول در يك خانه از جدوال اكسل كافيه خصوصيت Hidden اون خانه را فعال كرده و بعد شيت را قفل يا محافظت (Protect Sheet) كنيم
شما بی زحمت یه نگاهی بنداز ببین می تونی فرمول ها رو در بیاری؟
wordist
30-06-2008, 15:38
شما بی زحمت یه نگاهی بنداز ببین می تونی فرمول ها رو در بیاری؟

خب شما هنوز كه قفل اونو باز نكردي كه بتوني محتويات رو ببني

اينم پسورد براي شما :

البته اينئ يكي از دوستان زحمت كشيده بود و خيلي وقت پيش از شروع بازيها اينجا گذاشته بود

AABB
30-06-2008, 18:27
سلام

خب شما هنوز كه قفل اونو باز نكردي كه بتوني محتويات رو ببني

اينم پسورد براي شما :

البته اينئ يكي از دوستان زحمت كشيده بود و خيلي وقت پيش از شروع بازيها اينجا گذاشته بود
تشکر. اون پسورد رو با همون برنامه هایی که در اوایل معرفی کردین می شه باز کرد یا این روشش متفاوته؟

amirtoty
30-06-2008, 22:04
با سلام.

این ستون R , S کجاییه

wordist
01-07-2008, 06:36
تشکر. اون پسورد رو با همون برنامه هایی که در اوایل معرفی کردین می شه باز کرد یا این روشش متفاوته؟
دوست عزيز

اون پسورد قسمت protect sheet هستش و براي اينكه شيت مورد نظر شما از حالت محافظت شده (protect) خارج بشه بايد در اكسل 2007 از سربرگ Review دكمه Unprotect sheet رو بزني و رمز رو ارد كني تا قفل حفاظتي اون شيت باز بشه

حالا ميشه فرمولها رو ديد

wordist
01-07-2008, 06:36
عجب فرمولای جالبی داشت!!!!:18:

این ستون R , S کجاییه
يعني چي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirtoty
01-07-2008, 09:57
يعني چي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
منظورم اینه که مثلا تو یک خونه نوشته بود =S16 در صورتی که من ستون S نمی بینم!!!

amirtoty
01-07-2008, 10:04

کسی از دوستان ببینه نمیتونه برای این فرمول بنویسه!
(برای جاهای خالی)

برای فروش در ماههای مختلف طوری که اگه تاریخ فاکتورها هم عوض کردیم بازم درست حساب بشه!

یکی دیگه هم میخوام ستون G درست حساب بشه!!!

wordist
01-07-2008, 10:11
منظورم اینه که مثلا تو یک خونه نوشته بود =S16 در صورتی که من ستون S نمی بینم!!!
خب عزيز من اون ستونها مخفي (Hide) هستن

wordist
01-07-2008, 10:17

کسی از دوستان ببینه نمیتونه برای این فرمول بنویسه!
(برای جاهای خالی)

برای فروش در ماههای مختلف طوری که اگه تاریخ فاکتورها هم عوض کردیم بازم درست حساب بشه!

یکی دیگه هم میخوام ستون G درست حساب بشه!!!
سوال بسيار نامفهومه براي من

amirtoty
01-07-2008, 10:27
سوال بسيار نامفهومه براي من
خوب فایل و دانلود کردی؟؟؟

wordist
01-07-2008, 10:32
خوب فایل و دانلود کردی؟؟؟
دانلود كردم ولي شيت 1 رو نديده بودم

بررسي ميكنم

amirtoty
01-07-2008, 10:43

حالا میخوام وقتی در B13 نام کالا و در B14 مشخصات و نوشتم قیمت اون با توجه به جدولی که تنظیم کردم در B15 نوشته بشه

آقا کسی نتونست برای ما فرمول پیدا کنه!!؟؟
حداقل بگید گشتیم همچین فرمولی نبود یا بگید بود ما نتونستیم!

ممنون:20:

wordist
01-07-2008, 12:59

سلام

من تلاشم رو كردم و اگه فرصت بشه باز هم

ولي معمولا به علت مشغله كاري زياد فرصت زيادي در اختيار ندارم براي اينجور كارا

چون كار شما با يه فرمول ساده قابل انجام نيست و نياز به ساخت فرمولهاي تركيبي و پيچيده داره

البته اين هم پر واضحه كه اگه كسي بلد باشه جواب رو ميذاره

amirtoty
01-07-2008, 13:20
سلام
من تلاشم رو كردم و اگه فرصت بشه باز هم

خیلی ممنون

danavan
01-07-2008, 20:49
:42::42::42::42::42:سلام خدمت تمامی اساتید محترم ،خواهشی دارم از شما بزرگواران:
امکان داره یکی از شما عزیزان یه فرم آماده برای کارنامه دراختیار این بنده حقیر قرار بده تا به عنوان پروژه تحویل یه آموزشگاهی بدم تا با این کار هم آبروی من رو بخرید و هم آبروی یه سری نخاله بد تر از خودم که تنها چشم امیدشونم؟
:42::42::42::42::42:

amirtoty
01-07-2008, 21:20
:42::42::42::42::42:سلام خدمت تمامی اساتید محترم ،خواهشی دارم از شما بزرگواران:
امکان داره یکی از شما عزیزان یه فرم آماده برای کارنامه دراختیار این بنده حقیر قرار بده تا به عنوان پروژه تحویل یه آموزشگاهی بدم تا با این کار هم آبروی من رو بخرید و هم آبروی یه سری نخاله بد تر از خودم که تنها چشم امیدشونم؟
:42::42::42::42::42:
یکم بیشتر توضیح بده ببینیم چی میخوای؟؟؟!!!!:13:

TDK51
01-07-2008, 22:07
نوشته شده توسط amirtoty

ممنون

دوست عزیز جواب سوالت را در آدرس زیر آپلود کردم میتونی ببینی

لطفا درست یا غلط بودنش را بمن بگو

amirtoty
01-07-2008, 22:46

نمیتونم فایل فشرده باز کنم

TDK51
02-07-2008, 07:16
نمیتونم فایل فشرده باز کنم

نیاز به WinRar داری

amirtoty
02-07-2008, 08:45
نیاز به WinRar داری
میدونم WinRar که دارم خراب شده این اختار میاد fale rooz the requested operation requires elevation
از هرجا هم WinRar یا WinZip دانلود میکنم که دوباره نصب کنم خودشون فشرده هستند نمیتونم باز کنم!

ebibarati
02-07-2008, 09:02

اونایی که توی ستون d , e نوشتی چه کاربردی داره

amirtoty
02-07-2008, 11:41
اونایی که توی ستون d , e نوشتی چه کاربردی داره
ستون 2 صفحه اول یا دوم؟؟؟

amirtoty
02-07-2008, 12:32

درست که بود!! دستت درد نکنه!:11:
:18:چرا قفلش کردی پسوردش و بده من حوصله گشتن دنبال نرم افزار ندارم!

ebibarati
02-07-2008, 12:39
ستون 2 صفحه اول یا دوم؟؟؟
تو ستون ها چیزی نوشته شده ولی به رنگ سفید هستند که نمایش داده نشوند آیا فرمولی که نوشته شده و جواب رو میده ربطی به این نوشته ها دارند یا نه

amirtoty
02-07-2008, 12:44
تو ستون ها چیزی نوشته شده ولی به رنگ سفید هستند که نمایش داده نشوند آیا فرمولی که نوشته شده و جواب رو میده ربطی به این نوشته ها دارند یا نه
جواب مستقیما از همون دو ردیف هست توسط فرمول Vlookup

TDK51
02-07-2008, 13:52
جواب مستقیما از همون دو ردیف هست توسط فرمول Vlookup

پس با این حساب فهمیدی چطور مسئله را حل کردم و خودت میتونی فرمولش را بنویسی

پس نیازی به پسورد نداری

amirtoty
02-07-2008, 14:37
پس با این حساب فهمیدی چطور مسئله را حل کردم و خودت میتونی فرمولش را بنویسی

پس نیازی به پسورد نداری
فهمیدم! خیلی ممنون!

TDK51
02-07-2008, 15:00
فهمیدم! خیلی ممنون!

البته جوابی که به سوالت دادم فراتر از سوالت هست

نمیدونم دقت کردی یا نه که اگه اسم کالایی را که وارد کردی اگر در لیست اولیه موجود نباشه در قسمت قیمت مینویسه ( وجود ندارد)

ebibarati
02-07-2008, 19:32
من آفیس 2007 نصب کردم ولی وقتی با اکسل کار می کنم اگه برای مدتی برای مثلا 5 دقیقه با اکسل کار نکنم قفل می کنه و باید اونو ببندم و دوباره باز کنم میتونید بگید چرا اینجور می شه البته من روی سه سیستم دیگه هم همین آفیس رو نصب کردم ولی اینجور نمی شه و فقط روی یکی از سیستم هام اینجور شده چند بار هم آفیس رو حذف و دوباره نصب کردم ولی جواب نداد

ebibarati
03-07-2008, 20:00
سلام
التماس دعا دارم
اگه میشه دانلود کنید و جواب بدید

amirtoty
03-07-2008, 20:31
سلام
التماس دعا دارم
من که نفهمیدم چی نوشته بودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

TDK51
03-07-2008, 23:04
[QUOTE=ebibarati;2602100]سلام
التماس دعا دارم
اگه میشه دانلود کنید و جواب بدید[

منظورت از رکورد چیه؟؟

یعنی شماره صفحه ایی که اون عدد وجود داره؟؟

آیا شماره های تکراری هم ممکن وجود داشته باشه یا اینکه از هر شماره در کل شیتها فقط یکی وجود داره؟؟

راستی تاریخهای شمسی را به چه صورت وارد کردی؟؟

TDK51
03-07-2008, 23:06
فهمیدم! خیلی ممنون!

میشه فرمولی را که تو پیدا کردی برام بنویسی

شاید با فرمول من فرق داشته باشه؟؟

نرم افزاری که بشه باهاش پسورد اکسل را پیدا کرد داری؟؟

amirtoty
04-07-2008, 08:19
میشه فرمولی را که تو پیدا کردی برام بنویسی

شاید با فرمول من فرق داشته باشه؟؟

نرم افزاری که بشه باهاش پسورد اکسل را پیدا کرد داری؟؟

برای قسمت اول که دوتا اسم بیاد پلوی هم از =CONCATENATE و قسمت دوم VLOOKUP

نرم افزار هم برای پسورد Advanced Office Password Recovery هست !

ebibarati
05-07-2008, 06:04
[quote=ebibarati;2602100]سلام
التماس دعا دارم
اگه میشه دانلود کنید و جواب بدید[

منظورت از رکورد چیه؟؟

یعنی شماره صفحه ایی که اون عدد وجود داره؟؟

آیا شماره های تکراری هم ممکن وجود داشته باشه یا اینکه از هر شماره در کل شیتها فقط یکی وجود داره؟؟

راستی تاریخهای شمسی را به چه صورت وارد کردی؟؟
منظور از رکورد مشخصات جایی که شماره اونجا نوشته حالا یا شماره صفحه یا جزئیات بیشتری رو بده
خیر شماره تکراری نیست مگر اینکه اشتباه ثبت بشه
برای وارد کردن تاریخ های شمسی هم فرمت سلول را به صورت text انتخاب شده

TDK51
05-07-2008, 07:23
[quote=TDK51;2603000]
منظور از رکورد مشخصات جایی که شماره اونجا نوشته حالا یا شماره صفحه یا جزئیات بیشتری رو بده
خیر شماره تکراری نیست مگر اینکه اشتباه ثبت بشه
برای وارد کردن تاریخ های شمسی هم فرمت سلول را به صورت text انتخاب شده

اگه اینطور باشه زیاد مشکلی نداره

وقت کنم جوابش را برات میذارم

wordist
05-07-2008, 11:07
دوستان ضمن عرض تشكر از شركت كردن در مباحث لطفا در استفاده از نقل قول بيشتر دقت كنين تا شكل و شمايل ظاهري تاپيك بدرستي حفظ بشه و همچنين مشخص باشه كه چه جوابي در پاسخ به چه سوالي مطرح شده

اينكار براحتي و با استفاده از دكمه نقل قول انجام ميشه كه زير هر پست براي نقل قول كردن وجود داره

پس از كپي كردن براي نقل قولها كه باعث بهم ريختگي ظاهري ميشه خودداري كنيد

يه چند تا نمونه از پستهايي رو كه اشتباه ظاهري دارن : پستهاي شماره 721 - 724 - 725 و ...

ممنون

TDK51
05-07-2008, 17:29
سلام
التماس دعا دارم

البته چون وقت زیادی نداشتم فقط برای صفحه 151 فرمول نوشتم که میتونی خودت به بقیه صفحات هم تعمیم بدی

البته کمی سوالت را تغییر دادم یعنی بجای وارد کردن شماره شروع میتونی هر شماره ای را وارد کنی و جواب بگیری

اگر سریال تکراری باشد مینویسد "سریال تکراریست" و اگر سریال وجود نداشته باشد مینویسد "سریال وجود ندارد" در غیر اینصورت شماره صفحه و ردیف را برایت مینویسد

البته قفلش کردم

اگه بدرد کارت میخورد و فکر کردی دنبال همین میگشتی بگو تا پسوردش را برایت بنویسم

ebibarati
05-07-2008, 20:00

البته چون وقت زیادی نداشتم فقط برای صفحه 151 فرمول نوشتم که میتونی خودت به بقیه صفحات هم تعمیم بدی

البته کمی سوالت را تغییر دادم یعنی بجای وارد کردن شماره شروع میتونی هر شماره ای را وارد کنی و جواب بگیری

اگر سریال تکراری باشد مینویسد "سریال تکراریست" و اگر سریال وجود نداشته باشد مینویسد "سریال وجود ندارد" در غیر اینصورت شماره صفحه و ردیف را برایت مینویسد

البته قفلش کردم

اگه بدرد کارت میخورد و فکر کردی دنبال همین میگشتی بگو تا پسوردش را برایت بنویسم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دستت درد نکنه همونیه که دنبالش میگشتم
اگر من برای بقیه صفحات هم فرمول بنویسم بعد تموم صفحات رو می گرده و جواب رو میده
لطف کنید پسوردش رو بدید

TDK51
05-07-2008, 22:30
دستت درد نکنه همونیه که دنبالش میگشتم
اگر من برای بقیه صفحات هم فرمول بنویسم بعد تموم صفحات رو می گرده و جواب رو میده
لطف کنید پسوردش رو بدید

دوست عزیز:

شکل کاملتر آنرا نیز برایت فرمول نویسی کردم و در آدرس زیر میتونی ببینی( البته اینهم فقط برای یک صفحه هست زحمت بقیه اش را خودت بکش)

در این نمونه علاوه بر صفحه و ردیف . کلیه اطلاعات مربوط به شماره سریال مورد جستجو را عین همون چیزی که در صفحه اصلی وجود داره میتونی تو صفحه جستجو ببینی
موفق باشی

ebibarati
06-07-2008, 06:08
دوست عزیز:

شکل کاملتر آنرا نیز برایت فرمول نویسی کردم و در آدرس زیر میتونی ببینی( البته اینهم فقط برای یک صفحه هست زحمت بقیه اش را خودت بکش)

در این نمونه علاوه بر صفحه و ردیف . کلیه اطلاعات مربوط به شماره سریال مورد جستجو را عین همون چیزی که در صفحه اصلی وجود داره میتونی تو صفحه جستجو ببینی
موفق باشی

سلام
آقا دستت درد نکنه این کاری که کردی واقعاً در حد باشگاه چلسی بود انشاءاله عمری باقی باشه جبران کنیم
کارت بسیار عالی و کامله اگه میشه پسورد رو برام بذارید

TDK51
06-07-2008, 10:58
سلام
آقا دستت درد نکنه این کاری که کردی واقعاً در حد باشگاه چلسی بود انشاءاله عمری باقی باشه جبران کنیم
کارت بسیار عالی و کامله اگه میشه پسورد رو برام بذارید

امیدوارم که بدردت بخوره و بتونی خودت یا بکمک دیگران اونجوری که میخواهی کاملش کنی

پسورد زیر را در قسمت:Tools-Protection-Protect sheet

قرار بدی قفلش باز میشه و میتونی فرمولها را ببینی

ولی از من میشنوی بعد از تکمیل کردنش حتما قفلش کن تا اشتباها فرمولهایی که نوشته شد پاک نشن

Password=123654

موفق باشی

فوتبالیست فقط دروگبا

ebibarati
06-07-2008, 20:02
امیدوارم که بدردت بخوره و بتونی خودت یا بکمک دیگران اونجوری که میخواهی کاملش کنی

پسورد زیر را در قسمت:Tools-Protection-Protect sheet

قرار بدی قفلش باز میشه و میتونی فرمولها را ببینی

ولی از من میشنوی بعد از تکمیل کردنش حتما قفلش کن تا اشتباها فرمولهایی که نوشته شد پاک نشن

Password=123654

موفق باشی

فوتبالیست فقط دروگبا
سلام آقا دستت درد نکنه :11:
من قبلا با این فرمولها کار نکرده بودم ولی حتماً باید بطور کامل اونا رو بخونم و باهاشون کار کنم
یه سئوال دیگه آیا برای هر صفحه یه جدول جستجو درست کنم یا میشه تو همون جدول هم بقیه صفحه ها اضافه کنم و فقط یک جدول جستجو داشته باشم

TDK51
06-07-2008, 21:26
سلام آقا دستت درد نکنه :11:
من قبلا با این فرمولها کار نکرده بودم ولی حتماً باید بطور کامل اونا رو بخونم و باهاشون کار کنم
یه سئوال دیگه آیا برای هر صفحه یه جدول جستجو درست کنم یا میشه تو همون جدول هم بقیه صفحه ها اضافه کنم و فقط یک جدول جستجو داشته باشم

نه
نیازی به جدول جدید نیست . اگه بتونی درست فرمول نویسی کنی توی همون یک جدول میتونی کارت را انجام بدی

البته میتونی برای هر صفحه یک جدول جداگانه هم درست کنی ( البته نوشتن فرمول واسه راه دوم راحتتر هست یعنی اگه بخواهی واسه هر صفحه جدول جداگانه درست کنی)

اگه از راه اول نتونستی کارت را انجام بدی برای هر صفحه یک جدول درست کن

ولی اگه بتونی با همون یک جدول کارت را انجام بدی هم خیلی آسانتر هست و هم کاملتر(بشرط اینکه بتونی بدرستی فرمول نویسی کنی چون علاوه بر اون فرمولها نیاز به یک سری فرمولهای جدیدهم داره-بخصوص بتونی از IF های تو در تو بدرستی استفاده کنی)

ebibarati
10-07-2008, 09:17
نه
نیازی به جدول جدید نیست . اگه بتونی درست فرمول نویسی کنی توی همون یک جدول میتونی کارت را انجام بدی

البته میتونی برای هر صفحه یک جدول جداگانه هم درست کنی ( البته نوشتن فرمول واسه راه دوم راحتتر هست یعنی اگه بخواهی واسه هر صفحه جدول جداگانه درست کنی)

اگه از راه اول نتونستی کارت را انجام بدی برای هر صفحه یک جدول درست کن

ولی اگه بتونی با همون یک جدول کارت را انجام بدی هم خیلی آسانتر هست و هم کاملتر(بشرط اینکه بتونی بدرستی فرمول نویسی کنی چون علاوه بر اون فرمولها نیاز به یک سری فرمولهای جدیدهم داره-بخصوص بتونی از IF های تو در تو بدرستی استفاده کنی)

اون فرم و درست كردم ولي با حالت دوم نشد از if هاي تودرتو استفاده كنم ولي فرم جالب و به درد بخوري شدبازهم دستت درد نكنه

TDK51
11-07-2008, 01:05
اون فرم و درست كردم ولي با حالت دوم نشد از if هاي تودرتو استفاده كنم ولي فرم جالب و به درد بخوري شدبازهم دستت درد نكنه

شکل کاملش را برایت درست کردم از آدرس زیر میتونی دانلود کنی

ولی خداییش خیلی وقتم را گرفت

خودم هم فکر نمیکردم اینقدر مشکل باشه.بهت حق میدم که نتونستی درستش کنی.

البته قفلش کردم

پسورد= ebibarati

اگر اسم صفحه ای را عوض کردی آن تغییر را در خانه H3 همان صفحه هم اعمال کن

راستی در خانه B3 چکار کردی وقتی رویش کلیک میکنی نوشته میشود
(احتیاج به فرمول دارم چه فرمولی بنویسم)

امتحانش کن

اگه جاییش مشکل داشت بمن بگو تا اصلاحش کنم چون کارم زیاد طولانی و خسته کننده شده بود احتمال اینکه جایی اشتباه وجود داشته باشه هست

موفق باشی

ebibarati
12-07-2008, 06:12
شکل کاملش را برایت درست کردم از آدرس زیر میتونی دانلود کنی

ولی خداییش خیلی وقتم را گرفت

خودم هم فکر نمیکردم اینقدر مشکل باشه.بهت حق میدم که نتونستی درستش کنی.

البته قفلش کردم

پسورد= ebibarati

اگر اسم صفحه ای را عوض کردی آن تغییر را در خانه H3 همان صفحه هم اعمال کن

راستی در خانه B3 چکار کردی وقتی رویش کلیک میکنی نوشته میشود
(احتیاج به فرمول دارم چه فرمولی بنویسم)

امتحانش کن

اگه جاییش مشکل داشت بمن بگو تا اصلاحش کنم چون کارم زیاد طولانی و خسته کننده شده بود احتمال اینکه جایی اشتباه وجود داشته باشه هست

موفق باشی

سلام دوست عزيز واقعاً من رو شرمنده كردي كه اين همه وقت گذاشتي تا به سوال من پاسخ بدي انشااله بتونم جبران كنم اين فرم خيلي برام مهمه چون بايد براي پيدا كردن يه شماره قبض حداقل يك روز تمام دفتر و ثبت ها رو بررسي مي كردم ولي حالا شده t ثانيه و اين خيلي برام با ارزشهبراي كليك كردن روي سلول و نمايش نوشته يا اعلاميه كافيه از قسمت deta گزينه Data Validation رو انتخاب كنيSettings براي محدود كردن سلول به كار مي رود مثلاً براش تعريف كني كه در اين سلول فقط اعداد بزرگتر از 500و كوچكتر از 700 رو قرار بده *** Input Message برا ي پيغام سلول مثل هموم كه در بالا گفتي *** Error Alert هم براي اينكه وقتي مثلا عددي بالاتر از 700 وارد شده به كابر هشدار بده هر هشداري كه بخواي تو توم وارد كن

hamid63
12-07-2008, 18:17
چطوری میشه چند تا خونه رو با هم ویرایش کنم
مثلا بخوام به تمام سولها از a1 تا a100 یک چیز خاص رو اضافه کنم

ebibarati
13-07-2008, 06:24

ميتوني تو اولين سلول بنويسي بعد اونو كپي پيست كني

wordist
13-07-2008, 06:29
منظورتون از يه چيز خاص چي هست ؟؟؟

چون اينكار مستقيم انجام نميشه ولي اين امكان هست كه با فرمول نويسي اونو بشه انجام داد

با يه مثال توضيح بدين

ميتوني تو اولين سلول بنويسي بعد اونو كپي پيست كني

دوست من در پاسخ دادن به سوالات دوستان بيشتر دقت كنين

اگه سوال رو كامل بخونين مشخصه كه با جواب شما چيزي حل نميشه

ebinem173
14-07-2008, 00:05
دوستان من بتازگی تصمیم گرفتم این نرم افزار رو یاد بگیرم یک سوال دارم
چطور میتونم یک جدول رو بر اساس تعداد وجود یک نوشته مرتب سازی بکنم؟
مثلا در جدول من 5 تا تهران 4 تا اصفهان 3 تا تبریز و 2 تا مشهد قرار داره و من میخوام مرتب سازی بر اساس بیشترین شهر موجود انجام بشه

wordist
14-07-2008, 07:30
دوستان من بتازگی تصمیم گرفتم این نرم افزار رو یاد بگیرم یک سوال دارم
چطور میتونم یک جدول رو بر اساس تعداد وجود یک نوشته مرتب سازی بکنم؟
مثلا در جدول من 5 تا تهران 4 تا اصفهان 3 تا تبریز و 2 تا مشهد قرار داره و من میخوام مرتب سازی بر اساس بیشترین شهر موجود انجام بشه
سلام

شما بايد براي اينكار در يك ستون جداگانه تعداد شهرها رو بدست بياري و بعد بر اساس اون تعداد بصورت دستي عمليات sort رو انجام بدي

amirtoty
14-07-2008, 12:07
یک سوال آماتور دارم !

چجوری میشه تو Excel 2007 اعداد فارسی تایپ کرد !

wordist
14-07-2008, 12:09
یک سوال آماتور دارم !

چجوری میشه تو Excel 2007 اعداد فارسی تایپ کرد !
سلام

كافيه فونت اون خونه رو فارسي كني

H_R_M
16-07-2008, 17:46
سلام
یه سوال از اکسل دارم اگه کمکم کنید ممنون میشم خیلی حیاتیه
من 31 شیت دارم که اطلاعات ماهانه پرسنل توشه و من میخوام تو یه شیت جدید جمع ماهانه بگیرم
به این شکل که جمع ساعت کارکرد روزانه هر نفر روجمع بزنه . میخواستم ببینم دستوری هست که در شیت جدید فقط جمع یک سل در 31 شیت رو بگیره رو بگیره ؟ مثلا سل E3 تو تمام 31 شیت و E4 , ... به همین ترتیب ؟

amirtoty
16-07-2008, 19:02
سلام
كافيه فونت اون خونه رو فارسي كني
فونتم فارسیه ولی بازم انگلیسی میزنه! حواست باشه گفتم عدد

بعدشم! تو office قدمیه بلد بودم این 2007 نمیدونم چجوریه عدد فارسی میشه توش زد!

amirtoty
16-07-2008, 19:05
سلام
یه سوال از اکسل دارم اگه کمکم کنید ممنون میشم خیلی حیاتیه
من 31 شیت دارم که اطلاعات ماهانه پرسنل توشه و من میخوام تو یه شیت جدید جمع ماهانه بگیرم
به این شکل که جمع ساعت کارکرد روزانه هر نفر روجمع بزنه . میخواستم ببینم دستوری هست که در شیت جدید فقط جمع یک سل در 31 شیت رو بگیره رو بگیره ؟ مثلا سل E3 تو تمام 31 شیت و E4 , ... به همین ترتیب ؟
خوب از یک فرمول جمع ساده میتونی استفاده کنی!
بعد برای بقیه خونه ها هم فرمول و کپی کن! :46:

اصلا همون فایل و بده برات درست کنم!

ebibarati
16-07-2008, 19:08
من كه براي اين كار شيت ها سلولها رو انتخاب و به علاوه مي زنم نمي دونم شايد راه حل بهتر و كم درد سر ديگه اي هم وجود داشته باشه

ebibarati
16-07-2008, 19:10
چجوري مي شه همه شيتها رو با هم قفل كرد يعني وقتي مي خوام شيتها رو قفل كنم بايد يكي يكي اونا رو انتخاب و براشون رمز بذارم آيا راهي هست كه همه رو يكباره قفل كنم

ebibarati
17-07-2008, 07:18
چجوري مي شه همه شيتها رو با هم قفل كرد يعني وقتي مي خوام شيتها رو قفل كنم بايد يكي يكي اونا رو انتخاب و براشون رمز بذارم آيا راهي هست كه همه رو يكباره قفل كنم
يادم رفت بگم براي باز كردن شيت هاي قفل شده هم بايد يكي يكي اونا رو باز كنم واين تو كارايي كه از شيتهاي زياد استفاده ميشه مشكله

wordist
17-07-2008, 08:50
فونتم فارسیه ولی بازم انگلیسی میزنه! حواست باشه گفتم عدد

بعدشم! تو office قدمیه بلد بودم این 2007 نمیدونم چجوریه عدد فارسی میشه توش زد!
حواسم هست چي ميگم عزيزجان

اكسل مثل ورد نيست كه جايي براي اينكار داشته باشه

فونت فارسي كه بزني خودش فارسي ميشه (عدد رو ميگم ها !!! )

احتمالا فونتت مشكل داره

از چه فونتي استفاده ميكني؟؟؟