PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21]

Massoudi
18-01-2016, 14:42
شنیدم اکسل یه قسمتی داره که سود وام بانکی و اقساط را محاسبه میکنه میشه بگید از کدوم قسمت میتونم پیداش کنم هر چقدر گشتم خودم نیافتمش:n35:

3dmaxacad
19-01-2016, 08:42
با سلام و ابراز احترام
من نیاز به راهنمايی در نرم افزار اکسل دارم

در یک فایل داده آب و هوايی اکسل حدود 5000 سطر داده دارم که می خواهم داده های سطرهای 5- 10 -15- (مضرب 5) با هم انتخاب شوند و آنها را در يک فايل ديگر کپی کنم لطفا راهنمايی کنید ممنون

3dmaxacad
19-01-2016, 16:19
با سلام
لینک دانلود افزونه KUTOOLS برای اکسل و کرک آن را نیاز دارم ممنون

mohammadv2
23-01-2016, 22:58
شنیدم اکسل یه قسمتی داره که سود وام بانکی و اقساط را محاسبه میکنه میشه بگید از کدوم قسمت میتونم پیداش کنم هر چقدر گشتم خودم نیافتمش:n35:
واقعا متوجه نمیشم شما چطور جستجو کردین و چیزی پیدا نکردین. من همون کلماتی رو که شما به عنوان سوال مطرح کردین تو گوگل وارد کردم کلی مطلب اومد.
باور نمیکنین اینو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %82%D8%B3%D9%85%D8%AA%DB%8C+%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9% 87+%DA%A9%D9%87+%D8%B3%D9%88%D8%AF+%D9%88%D8%A7%D9 %85+%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C+%D9%88+%D8%A7%D 9%82%D8%B3%D8%A7%D8%B7&ie=utf-8&oe=utf-8#q=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84++%D8%B3%D9%88%D8%AF+% D9%88%D8%A7%D9%85+%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C+% D9%88+%D8%A7%D9%82%D8%B3%D8%A7%D8%B7)ببینین.

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فایل ویدیویی رو برای نمونه میتونین ببینن.

البته ظاهرا بانکهای خصوصی و دولتی از روشهای متفاوتی!! استفاده میکنن که دلایلش رو خودتون بهتر میدونین.

mohammadv2
24-01-2016, 20:40
با سلام و ابراز احترام

در یک فایل داده آب و هوايی اکسل حدود 5000 سطر داده دارم که می خواهم داده های سطرهای 5- 10 -15- (مضرب 5) با هم انتخاب شوند و آنها را در يک فايل ديگر کپی کنم لطفا راهنمايی کنید ممنون

معمولا در مسئله هایی مثل این یکی از روشها اینه که ما بیاییم با اضافه کردن یک یا دو ستون داده ها رو به دلخواه خودمون دسته بندی کنیم.
امیدوارم که داده ه هاتون از merge برای ادغام کردن سلولها استفاده نکرده باشین.
پیشنهاد من اینه که برای ثبت دیتا و نگهداری اون به صورت بانک اطلاعاتی به هیچ وجه سلولها رو ادغام نکنین. مثل ثبت کارکرد حضور و غیاب پرسنل، حسابداری و غیره. به خاطر اینکه هم در فیلتر کردن و هم در گزارش گیری با pivot و هم انتقال اون به نرم افزارهای دیگه مثل sql server و یا اکسس به شدت مشکل میخورین.
اما حل گام به گام مسئله:
1- یک ستون دیگه به جدولتون اضافه کنید و اسمش رو بزارید شماره ستونها
2-در سطر بعدی که قاعدتا باید اولین رکورد شما ثبت شده باشه عدد 1 رو وارد کنید.
3-روی همان سلولی که عدد یک رو وارد کردن بمانید و یا دوباره روش کلیک کنید.
4-از تب home، گزینه fill و سپس Series رو انتخاب کنید. (سمت راست تب home هست)
5- مقادیر Step Value رو 1 و Step Value رو سطری که اخرین دادهتون هست وارد کنید. مثلا اخرین سطری که شما داده وارد کردین 5000 هست.(در واقع تعداد رکوراتون رو وارد کنید).

توجه : این عدد یکی که وارد کردیم ربطی به یک اولی نداره. مثلا اگه جاش 5 بذاریم. اعداد به صورت 5,10,15,20,25 ثبت میشه.

6-Series in رو در حالت column بزارید. (تمام این موارد بستگی به طراحی جدولتون داره.)
7- بر روی دکمه ok کلیک کنید. می بیند که از 1 تا 5000 رو براتون وارد می کنه.
8-حالا ما شماره سطرها رو داریم ولب هدف ما سطرهای 5و10و15و.. است.
9-یه ستون دیگه اضافه میکنیم و اسمش رو میذاریم باقی مانده.
10-با استفاده از دستور mod باقی مانده شماره سطرها رو بدست میاریم.

=MOD(12,5)

11-فرمول رو به کل رکوردها اعمال کنید.میبیند که جاهایی که شماره رکوردشون مضربی از 5 هست باقیمانده صفر شده
12-حالا به روشهای مختلفی می تونین داده هاتون رو فیلتر کنین.(الان هدفمون داده هایی هست که باقیمانده صفر شده).

کل این مراحل در عمل 30 ثانیه هم نمیکشه.

من سعی کردم جوری توضیح بدم که بدرد دوستان دیگه هم بخورده و توش از روشهای مفیدی که کمتر استفاده میشه هم باشه وگرنه روشهای ساده تری هم هست ولی همه جا نیمشه ازش استفاده کرد.

متاسفانه یکی از ضعفهای عمده بچه ها نحوه طراحی دیتابیس توی اکسل هست من سعی می کنم یه مقاله در همین زمینه توی همین فروم بزارم که چطور دوستانی که در ادارت و شرکتها کار می کنن و میخوان اطلاعات روزانه،ماهیانه و سالیانه رو توش ثبت کنن و از روی اون گزارش بگیرن به مشکل برنخوردن.

p30v0rd
25-01-2016, 09:08
با سلام و ابراز احترام

با تشکر از جناب mohammadv2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که توضیحات کاملی دادن. راه حل دیگری با استفاده از VBA در پیام خصوصی به ایشان پاسخ دادم که برای استفاده دیگران در اینجا هم مطرح می کنم.

کد VBA برای انتخاب سطرهای مضرب 5 در صورتی که 5000 سطر و 40 ستون وجود دارد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Massoudi
25-01-2016, 16:12
واقعا متوجه نمیشم شما چطور جستجو کردین و چیزی پیدا نکردین. من همون کلماتی رو که شما به عنوان سوال مطرح کردین تو گوگل وارد کردم کلی مطلب اومد.
باور نمیکنین اینو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %82%D8%B3%D9%85%D8%AA%DB%8C+%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9% 87+%DA%A9%D9%87+%D8%B3%D9%88%D8%AF+%D9%88%D8%A7%D9 %85+%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C+%D9%88+%D8%A7%D 9%82%D8%B3%D8%A7%D8%B7&ie=utf-8&oe=utf-8#q=%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D9%84++%D8%B3%D9%88%D8%AF+% D9%88%D8%A7%D9%85+%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C+% D9%88+%D8%A7%D9%82%D8%B3%D8%A7%D8%B7)ببینین.

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فایل ویدیویی رو برای نمونه میتونین ببینن.

البته ظاهرا بانکهای خصوصی و دولتی از روشهای متفاوتی!! استفاده میکنن که دلایلش رو خودتون بهتر میدونین.

من هم تو گوگل گشتم دوست عزیز و چیزی که میخواستم و پیدا نکردم منظور من فرمول محاسبه نبود بلکه یه جایی تو اکسل فایل آماده وجود داره که اساسا مال خود اکسل هست و تو جدول سود و مقدار وام و مقدار سال بازپرداخت رو میزنی اون خودش حساب میکنه

mohammadv2
25-01-2016, 23:27
من هم تو گوگل گشتم دوست عزیز و چیزی که میخواستم و پیدا نکردم منظور من فرمول محاسبه نبود بلکه یه جایی تو اکسل فایل آماده وجود داره که اساسا مال خود اکسل هست و تو جدول سود و مقدار وام و مقدار سال بازپرداخت رو میزنی اون خودش حساب میکنه

ببینید ما برای وام دو تا تابع داریم یکی pmt که شما نرخ بهره تعداد اقساط رو میدی،میزان قسط ماهیانه رو براتون محاسبه میکنه.
تابع دوم هم rate هست که نرخ سود رو براتون محاسبه می کنه.

برای این دو تابع کلی مطلب هست میتونین خودتون بیشتر مطالعه کنین
فقط یه نکته رو توجه کنین مبالغ سود توی ایران سالیانه هست یعنی وقتی شما یه وام میگیری با سود 18 درصد ، سود ماهیانهش میشه 1.5 درصد و توی اکسل باید rate رو ماهیانه وارد کنی.
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببین امیدوارم که جوابتون رو گرفته باشین.

منظور من فرمول محاسبه نبود

مقدار وام و مقدار سال بازپرداخت رو میزنی اون خودش حساب میکنه

من منظورتون از این دوتا جمله رو متوجه نشدم شما ازیه طرف میگین فرمول نباشه از طرف دیگه یه فرمول خواستین
موفق باشید.

elyartab
27-01-2016, 12:37
سلام
من میخوام برای یه سری داده میانگین و انحراف معیار شرطی حساب کنم.
فرض کنید داده ها اینا هستن:

100
90
60
40
20
10

حالا شرط ما برای محاسبه میانگین و انجراف معیار اینه که عدد کوچکتر از 80 باشه. طبیعتا عدد 100 هم باید از محاسبات حذف بشه ولی برای ما یه عدد معهیار هست و باید تو محاسبات آورده بشه

فرمول نویسی ایده آل به صورت زیر هست ولی مسئله اینه چطور بوسیله شرط ، اون مقدار 100 رو حذف نکنیم و تو محاسبات وارد بشه

=AVERAGEIF(S3:S15;"<="&C22;S4:S15)

=STDEV.S(IF(S3:S12<=B;S3:S12;""))

sohiel742
27-01-2016, 20:26
سلام
دوستان برای محاسبه حقوق 20کارمند بالای 30سال در ماه اردیبهشت چقدر خزوجی داشته از چه دستوری بابد استفاده کرد

mohammadv2
01-02-2016, 09:02
سلام
دوستان برای محاسبه حقوق 20کارمند بالای 30سال در ماه اردیبهشت چقدر خزوجی داشته از چه دستوری بابد استفاده کرد

از روشهای مختلفی می شه استفاده کرد. ساده ترین راه دستور Sumif ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هست.

dokhtare_darya
03-02-2016, 08:57
سلام آقا محمد . من توی 1 شرکت حمل و نقل کار میکنم و با توجه به اینکه به صورت حرفه ای از اکسل استفاده نمیکنم و فقط به صورت عادی ... 1 سوال دارم :
میخواستم بدونم اگر که من در یک سند اکسل باشم و وقتی روی اسم 1 نفر از توی لیست مشخصات افراد کلیک میکنم تمام اطلاعات و مواردی که مربوط به این شخص میشه و توی اسناد اکسلی دیگه وارد شده به من نمایش داده بشه امکانش هستش و چطوری ؟ ممنون

dokhtare_darya
05-02-2016, 16:13
میشه اگر کسی چیزی میدونه من رو راهنمایی کنه سریع تر ؟ :n35:

mohammadv2
06-02-2016, 07:35
سلام آقا محمد . من توی 1 شرکت حمل و نقل کار میکنم و با توجه به اینکه به صورت حرفه ای از اکسل استفاده نمیکنم و فقط به صورت عادی ... 1 سوال دارم :
میخواستم بدونم اگر که من در یک سند اکسل باشم و وقتی روی اسم 1 نفر از توی لیست مشخصات افراد کلیک میکنم تمام اطلاعات و مواردی که مربوط به این شخص میشه و توی اسناد اکسلی دیگه وارد شده به من نمایش داده بشه امکانش هستش و چطوری ؟ ممنون

درود

چرا که نه! فقط باید یک سری نکات رو تو طراحی فرم ورودی اطلاعات رعایت کنی. مثلا شما میخواهی اسم راننده رو انتخاب کنی و از طریق اون بفهمی که چند سرویس تا حالا رفته، کل مبلغی که تا حالا دریافت کرده،مشخصات فردی و کاری و غیره.
میتونین گزارش روند کارکرد روزانه/ماهیانه بگیرین و اون رو بابقه افراد مقایسه کنین.

شما اگه کار با pivot رو بلد باشی به راحتی می تونین گزارشهای مورد نظرتون رو بدست بیارین.
منتها نکته مهمتر از اون طراحی درست بانک اطلاعاتی تون هست.
یادمه با یکی از دوستان که اتفاقا کار با اکسلش خوب بود روی یک گزارش کارکرد پرسنل بیمارستان کار کردیم ولی متاسفانه هرچه قدر در خصوص طراحی درست بانک اطلاعاتی بهش توضیح داد ولی چون نخواست فرمت ورودی اطلاعاتش رو اصلاح کنه، نتونست خروجی مورد نظرش رو بگیره.
چون سوالتون کلی بود منم کلی توضیح دادم.
فایل نمونه بزارین بهتر میتونم روش کار کنیم.

اگه فقط بخوایین از روی مشخصاتی که قبلا ثبت کردین و نیاز به گزارش گیری نداره دستور Vlookup جواب کارتون رو میده.
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فایل نمونه رو ببینین احتمالا کارتون رو را بندازه.

دستور vlookup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید.

dokhtare_darya
07-02-2016, 15:23
مرسی ازینکه اینقدر کامل جواب میدید . من چطور واستون نمونه بذارم ؟ آخه چندتا فایل اکسل هستش که باید به هم ربط داده بشن
1 لطف دیگه هم میشه به من کنید ؟ 1 پی دی اف یا کتاب یا فیلم آموزش کامل اکسل که واقعن قابل فهم و خوب باشه رو به من معرفی کنید تا زمانی که نوی خونه هستم بشینم کمی کار کنم . اگر برای اکسس هم معرفی کنید ممنون میشم

nelahe
10-02-2016, 13:48
سلام دوستان

دو سوال

1- قبلا می خواستم ارتفاع ردیف ها را یک اندازه بدهم همه یکی بشوند میشد اما الان کل ردیف ها را انتخاب می کنم روی ستون سمت راست کلیک راست می کردم میشد یکجا همه را با هم تغییر داد

2- من می خوام یه جدول جدولی باشه
که ورود و خروج نمی زنم

فقط تعداد ساعت هایی که طرف نیست از حقوقش کم بشه

چطور حساب کنم

نمونه جدول دارید

mohammadv2
15-02-2016, 13:45
سلام
من میخوام برای یه سری داده میانگین و انحراف معیار شرطی حساب کنم.
فرض کنید داده ها اینا هستن:

100
90
60
40
20
10

حالا شرط ما برای محاسبه میانگین و انجراف معیار اینه که عدد کوچکتر از 80 باشه. طبیعتا عدد 100 هم باید از محاسبات حذف بشه ولی برای ما یه عدد معهیار هست و باید تو محاسبات آورده بشه

فرمول نویسی ایده آل به صورت زیر هست ولی مسئله اینه چطور بوسیله شرط ، اون مقدار 100 رو حذف نکنیم و تو محاسبات وارد بشه

=AVERAGEIF(S3:S15;"<="&C22;S4:S15)

=STDEV.S(IF(S3:S12<=B;S3:S12;""))

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ویدیو رو تو اپارات اپلود کردم ببینید. فقط توجه کنید که بعد از اینکه فرمول رو وارد کردین ctrl+shift+enter رو بزنین. نه اینتر خالی رو.
چون این تابع به صورت ارایه هست.

mohammadv2
15-02-2016, 14:14
مرسی ازینکه اینقدر کامل جواب میدید . من چطور واستون نمونه بذارم ؟ آخه چندتا فایل اکسل هستش که باید به هم ربط داده بشن
1 لطف دیگه هم میشه به من کنید ؟ 1 پی دی اف یا کتاب یا فیلم آموزش کامل اکسل که واقعن قابل فهم و خوب باشه رو به من معرفی کنید تا زمانی که نوی خونه هستم بشینم کمی کار کنم . اگر برای اکسس هم معرفی کنید ممنون میشم

کتاب اکسل سریع و راحت کتاب خوبی هست. سایت فرساران هم به نظر من خوبه.
البته اکثرشون فقط قابلیتهای اکسل رو معرفی کردن و تو قالب پروژه کمتر بحث شده.
پیشنهاد میکنیم کلمه Excel template رو توی گوگل جستجو کنید نمونه پروژه های خوبی هست.
موفق باشید.

Horror1911
15-02-2016, 17:12
سلام دوستان من سیستم عامل مک دستگاهم رو آپدیت کردم
بعد آفیس مک هم آپدیت کردم به نسخه ۲۰۱۶
الان متاسفانه میبینم به شکل عجیبی تو آفیس کیفیت تکست ها پایین اومده !
یه عکس هم با موبایل از صفحه میگیرم که تا حدی فاجعه رو مشخص میکنه به نظرتون باید چیکار کنم که این شکستگی ها فونت از بین بره ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی رو مخه
ممنون

mohammadv2
15-02-2016, 23:25
سلام دوستان من سیستم عامل مک دستگاهم رو آپدیت کردم
بعد آفیس مک هم آپدیت کردم به نسخه ۲۰۱۶
الان متاسفانه میبینم به شکل عجیبی تو آفیس کیفیت تکست ها پایین اومده !
یه عکس هم با موبایل از صفحه میگیرم که تا حدی فاجعه رو مشخص میکنه به نظرتون باید چیکار کنم که این شکستگی ها فونت از بین بره ؟

خیلی رو مخه
ممنون

با سلام
شما مدل کامپیوترتون رو اعلام نکردین و ورژن سیستم عامل
به نظر میرسه مشکل از تطبیق رزلوشن صفحه نمایش باشه
اینو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نصب کنین ببینین کارتون رو راه میندازه یا نه
وگرنه تنظیمات retina رو تغییر بدین ببینین چه اتفاقی میافته.
اگر نتیجه نگرفتین سوالتون رو قسمت مک بپرسین فکر کم راحت تر به نتیجه برسین.

Netw0rks
18-02-2016, 20:58
سلام

من یه سری فایل text دارم حدود 500 تا که توی هرکدوم یوزر و پسورد و شماره تماس کاربرام رو نوشتم

راهی هست که بتونم اینا رو به اکسل انتقال بدم ؟

mohammadv2
18-02-2016, 23:36
سلام

من یه سری فایل text دارم حدود 500 تا که توی هرکدوم یوزر و پسورد و شماره تماس کاربرام رو نوشتم

راهی هست که بتونم اینا رو به اکسل انتقال بدم ؟

با استفاده از قابلیت text to columns میتونی اینکار رو بکنی

Netw0rks
19-02-2016, 10:59
با استفاده از قابلیت text to columns میتونی اینکار رو بکنی

اطلاعات فایل های تکستم رو طوری باید بیارم توی اکسل ؟

mohammadv2
19-02-2016, 12:23
اطلاعات فایل های تکستم رو طوری باید بیارم توی اکسل ؟

از تب data

from text

Netw0rks
19-02-2016, 16:09
از تب data

from text

یعنی 500 تا فایل رو باید یکی یکی انتخاب و اضافه کنم ؟

mohammadv2
20-02-2016, 09:23
یعنی 500 تا فایل رو باید یکی یکی انتخاب و اضافه کنم ؟

این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برنامه رو دانلود کن. مسیر فایلهای تکست رو بهش بده.(تمام فایلها باید توی یک فولدر باشن)
تیک no separator و no file name رو بزن.(البته همه اینها به تشخیص شماست).
حالا فایلهای شما با هم ادغام شده. کافیه فایل رو ایمپورت کنی و براساس فرمت ذخیره سازی یکی از فرمتها رو انخاب کنی
اینکه مثلا نام و نام کاربری و تلفن چطور از هم تفکیک شدن با استفاده از فاصله هست سیمیکولن هست تب هست
مثال
علی حسنی 12345
اینجا از فاصله استفاده شده
یا
علی،حسنی،12345
اینجا از ویرگول برا تفکیک استفاده شده.
برای تفکیک هم از تب text import wizard گزینه اول ِdelimited رو انتخاب کن.
Next
از قسمت delimited همینطور که قبلا هم توضیح دادم نحوه تفکیک داده ها رو از هم رو مشخص کن
اگر هیچ کدام از این موارد نیست و مثلا از _ برای تفکیک استفاده شده توی other=_ بنویسش.

alone one
20-02-2016, 12:05
دوستان میخوام آموزش اکسل ببینم
بنظرتون کدوم نرم افزار آموزشیو تهیه کنم؟پرند خوبه؟
یا برم کلاس؟کجا؟

dokhtare_darya
22-02-2016, 09:36
منم این سوال رو دارم ...

spartaqus
22-02-2016, 21:58
من پرینت میگیرم حاشیه سمت چپ پرینت از راست بیشتره با اینکه موقع پرینت margin درسته و سنتر هم کردم
روش دیگه ای هم هست که دقیق مرکز بیفته

mohammadv2
22-02-2016, 22:25
دوستان میخوام آموزش اکسل ببینم
بنظرتون کدوم نرم افزار آموزشیو تهیه کنم؟پرند خوبه؟
یا برم کلاس؟کجا؟

متاسفانه تمامی نرم افزارهای آموزشی فقط مفاهیم اولیه رو تیتروار توضیح میدن و در مورد موارد استفاده اونها صحبتی نمیشه.
من سرفصل های اموزشی اکسل گروه پرند رو که دوستان معرفی کردن،یه بررسی کردم. خوبه ولی برای کسی که هیچ آشنایی با اکسل و افیس نداره.
برای دوستانی که آشنایی با اکسل دارن ولی می خوان در عمل کارهای اداریشون رو تحت اکسل پیاده سازی کنند پیشنهاد من استفاده از ویدیوهای آموزشی سایت آپارت هست. بعضی هاشون واقعا عالی هستن.
مثلا این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ویدیو به شما ساخت یه نرم افزار ساده انبارداری رو توضیح میده.اگه کار شما به انبار داری ارتباطی نداره ردش نکنین ویدیو رو ببینین ازش می تونین توی کارهای دیگه خودتون مثلا حسابداری ایده بگیرین.
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میتونین کل ویدیوهای مرتبط با اکسل رو ببینین.

nelahe
25-02-2016, 16:15
سلام یه سوالی پرسیدم در صفحه قبل که جواب داده نشد ؟؟ نمی دونم چرا

2- حالا یه راهنماییی خیلی مهم می خواستم از دوستان

من می خوام برای اولین بار تعداد فوق العاده زیاد ساعت کاری یعنی ساعت ورود و خروج وارد کنم
بعدا یکسری عملیات ها روی این اطلاعات انجام بشه

می خواستم دقیقا تمام نکاتی را که برای وارد کردن اطلاعات لازمه
بهم بگید میخوام فعلا که در مرحله ورود اطلاعات هست اشتباهی مرتکب نشم که مجبور به دوباره کاری بشود
چون حجم کار خیلی زیاد است
البته بعدا برای کارهایی که قراره روی این اطلاعات انجام بشه باید دوباره مزاحم بشم

ولی خواهش می کنم تمام نکات بهم بگید مرسی

donkeyoxte
25-02-2016, 21:01
سلام دوستان

میخوام یه نمودار خطی تو excel رسم کنم هر کاری میکنم نمیتونم تو نمودار x عددهایی که خودم میخوام قرار بدم خود شکل از قبل عددهای 1 تا 10 قرار داده
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

+

تو word راحت میتونم رسم کنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin_fasayi
25-02-2016, 23:21
سلام من میخواهم کالاهای ناموجود در اکسل را در بیارم.
مثلا ستون 1 اسم کالا
ستون 2 : تعداد
حالا ستن 3 میخواهم کالاهایی که تعدادش صفر است به نمایش در بیاید.
عکس زیر :

hamidcivil
25-02-2016, 23:43
ستون اعداد را انتخاب کنید در قسمت homeاز قسمت sort&filterگزینه filter را انتخاب کنید

حال بالای ستون منوی کشوی ظاهر شده را باز کن بغیر از عدد 0 تیک بقیه اعداد را بردار

amin_fasayi
26-02-2016, 09:09
ستون اعداد را انتخاب کنید در قسمت homeاز قسمت sort&filterگزینه filter را انتخاب کنید

حال بالای ستون منوی کشوی ظاهر شده را باز کن بغیر از عدد 0 تیک بقیه اعداد را بردار
دست خوش عزیز

mohammadv2
28-02-2016, 07:54
سلام یه سوالی پرسیدم در صفحه قبل که جواب داده نشد ؟؟ نمی دونم چرا

2- حالا یه راهنماییی خیلی مهم می خواستم از دوستان

من می خوام برای اولین بار تعداد فوق العاده زیاد ساعت کاری یعنی ساعت ورود و خروج وارد کنم
بعدا یکسری عملیات ها روی این اطلاعات انجام بشه

می خواستم دقیقا تمام نکاتی را که برای وارد کردن اطلاعات لازمه
بهم بگید میخوام فعلا که در مرحله ورود اطلاعات هست اشتباهی مرتکب نشم که مجبور به دوباره کاری بشود
چون حجم کار خیلی زیاد است
البته بعدا برای کارهایی که قراره روی این اطلاعات انجام بشه باید دوباره مزاحم بشم

ولی خواهش می کنم تمام نکات بهم بگید مرسی

با سلام
سوالا شما خیلی کلی هست و جوابش طولانی
اگه بخوام مهمترینش رو تیتر وار بگم اینا هستن.
1-شما به یک یا چند شیت اطلاعات پایه نیاز دارین.کد پرسنلی و نام، نوع شفیت کاری افراد،جنسیت. تعداد فرزند، سمت کاری و غیره که در موقع لزوم در فرم اصلی به اونها رجوع میکنیم.
2-اطلاعات ورودی شما باید به صورت بانک اطلاعاتی نوشته بشه تا بتونید از اونها گزارش بگیرید. سلولها رو ادغام نکنید.
3-از نوشتن روزهای هفته یا ماه در ستون به شدت خودداری کنید. مانند 1و2و3و4و5و6و7و8و... اینجوری عملا گزارش گیری تون رو نابود میکنید.
4-فیلدهای اولیه تون میتونه اینا باشه. تاریخ-کد پرسنلی-نام -شیفت کاری- ساعت ورود-ساعت خروج و غیره.
5- از این فرم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمونه میتونین الگو بگیرین. البته این فرم خروجی است نه ثبت
6-کار با توابع زمان رو یاد بگیرین.اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیحات خوبی راجع بهش داده شده.
7-سیستم رو طراحی کردین. چند تا داده نمونه توش ثبت کنین تا بتونیم در ادامه راجع به اون بحث کنیم.

nelahe
29-02-2016, 12:12
با سلام
سوالا شما خیلی کلی هست و جوابش طولانی
اگه بخوام مهمترینش رو تیتر وار بگم اینا هستن.
1-شما به یک یا چند شیت اطلاعات پایه نیاز دارین.کد پرسنلی و نام، نوع شفیت کاری افراد،جنسیت. تعداد فرزند، سمت کاری و غیره که در موقع لزوم در فرم اصلی به اونها رجوع میکنیم.
2-اطلاعات ورودی شما باید به صورت بانک اطلاعاتی نوشته بشه تا بتونید از اونها گزارش بگیرید. سلولها رو ادغام نکنید.
3-از نوشتن روزهای هفته یا ماه در ستون به شدت خودداری کنید. مانند 1و2و3و4و5و6و7و8و... اینجوری عملا گزارش گیری تون رو نابود میکنید.
4-فیلدهای اولیه تون میتونه اینا باشه. تاریخ-کد پرسنلی-نام -شیفت کاری- ساعت ورود-ساعت خروج و غیره.
5- از این فرم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نمونه میتونین الگو بگیرین. البته این فرم خروجی است نه ثبت
6-کار با توابع زمان رو یاد بگیرین.اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیحات خوبی راجع بهش داده شده.
7-سیستم رو طراحی کردین. چند تا داده نمونه توش ثبت کنین تا بتونیم در ادامه راجع به اون بحث کنیم.

ممنونم
بله حتما تا داد ها را وارد کردم دوباره باید مزاحمتون بشم ولی خواهش می کنم مثل همیشه جواب بدید مممنونم

اوننمونه که گذاشتید فایل اکسلش را ندارید

mohammadv2
29-02-2016, 21:54
ممنونم
بله حتما تا داد ها را وارد کردم دوباره باید مزاحمتون بشم ولی خواهش می کنم مثل همیشه جواب بدید مممنونم

اوننمونه که گذاشتید فایل اکسلش را ندارید

من هنوز نمیدونم شما در چه سطحی میخوان طراحی کنین.
اگه بخوایین کار به صورت درست و حسابی باشه باشه باید خیلی از مسائل رو توش رعایت کنین.
مثلا ساعت کاری شرکت 7 تا 15 هست. اگه یه نفر 7:10 کارت زد سیستم چطور باید با اون برخورد کنه. اگه موقع خروج تعجیل کرد چی؟
اگه 6:50 دقیقه کارت زد و 15:05 دقیقه خروج زد چی؟ مسلما شما نمیخوای به این فرد 15 دقیقه اضافه کار بدی که درسته؟
ماموریت بیماری مرخصی با حقوق بدون حقوق مشخص کردن وضعیت مادران شیرده که یک ساعت میتونن زودتر کارت بزنن و کلی چیز دیگه که باید به قوانین ادراری آشنا باشی تا به مشکل نخوری.

به خاطر همین اصرار دارم که شما یه طرح اولیه بدین نیازمندیهاتون مشخص شه. بعد باه م اصلاحش میکنیم و در صورت نیاز بهبودش میدیم.
موفق باشین

nelahe
02-03-2016, 11:46
من هنوز نمیدونم شما در چه سطحی میخوان طراحی کنین.
اگه بخوایین کار به صورت درست و حسابی باشه باشه باید خیلی از مسائل رو توش رعایت کنین.
مثلا ساعت کاری شرکت 7 تا 15 هست. اگه یه نفر 7:10 کارت زد سیستم چطور باید با اون برخورد کنه. اگه موقع خروج تعجیل کرد چی؟
اگه 6:50 دقیقه کارت زد و 15:05 دقیقه خروج زد چی؟ مسلما شما نمیخوای به این فرد 15 دقیقه اضافه کار بدی که درسته؟
ماموریت بیماری مرخصی با حقوق بدون حقوق مشخص کردن وضعیت مادران شیرده که یک ساعت میتونن زودتر کارت بزنن و کلی چیز دیگه که باید به قوانین ادراری آشنا باشی تا به مشکل نخوری.

به خاطر همین اصرار دارم که شما یه طرح اولیه بدین نیازمندیهاتون مشخص شه. بعد باه م اصلاحش میکنیم و در صورت نیاز بهبودش میدیم.
موفق باشین

سلام

نه سطحش خیلی ساده است شما ماشاء‌اله خیلی حرفه ایی هستید
فقط ساعت ورود و خروج یک نفر برای چهار سال هستش

به این صورت که
صبح مثلا
9 صبح وارد شده و چهار و نیم کارش تمام شده

بعدازظهر همان روز
دوباره چهار و نیم کار شروع شده
و 2 نصفه شب تمام شده

حالا مشکل بزرگ من

کل ساعت کاری صبح اضافه کار محسوب می شود چطور فرمول بدهم ساعت جمع کنه نه عدددها

مثلا جمع میزنم میاد عدد 9 با 4 جمع می کند در صورتی که هفت و ساعت و نیم می شود

برای بعدازظهر می خواهم از هشت ساعت بیشتر شد در خانه اضافه کاری بعدازظطهر بنویسد
این خیلی مهم است (یعنی چهار و نیم شروع کرده تا دو نصفه شب اگر بیشتر از هشت ساعت اکری شد اون اضافه را بهم بگه و در سلول درج کند )‌

ممنون میشم کمک کنید بدجور امروز امروز بهش احتیاج دارم

nelahe
02-03-2016, 12:43
می خواستم خواهش کنم فرمول نویسی سلولش را بهم بگید چکار کنم

صبح 9 بوده تا 4 بعدازظهر این بعنوان اضافه کاری صبح محسوب می شود

بعدازظهر 4 بوده تا 2 نصفه شب این اگر از 8 ساعت بیشتر شد اضافه کاری محسوب می شود

خواهش می کننم بهم بگید

nelahe
02-03-2016, 13:52
الان مثلا ساعت ده و نیم ورود باشد

و ساعت 3 و پانزده دقیقه خروج

ساعت کاریش می شود چهار ساعت و چهل و پنج دقیقه

اما با اکسل هر کار می کنم ساعت کاری در نمی آورد ؟؟؟؟؟

mohammadv2
04-03-2016, 11:59
الان مثلا ساعت ده و نیم ورود باشد

و ساعت 3 و پانزده دقیقه خروج

ساعت کاریش می شود چهار ساعت و چهل و پنج دقیقه

اما با اکسل هر کار می کنم ساعت کاری در نمی آورد ؟؟؟؟؟

من یک فایل نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست کردم ببینید سعی کنید همه جور داده توش وارد کنید تا ایراداش مشخص شه.

در خصوص سوالتون هم که من دو تا کار از شما خواستم هیچکدوم رو انجام ندادین. نه فایل pdf تاریخ و زمان رو مطالعه کردین نه فایل نمونه گذاشتین که مشکل اون رو بررسی کنیم.

محاسبه اختلاف دو ساعت:

اگر زمان دوم بزرگتر از اولی باشد به طور ساده از هم کم می کنیم.

اگر زمان دوم کوچکتر از زمان اول و مربوط به روز بعد باشد از فرمول زیر استفاده میکنیم.

سوال 1: اون یک چی هست؟
در واقع اگه فرمت ساعت رو توی حالت general قرار بدیم میبینیم که که یک عدد بین 0 تا یک رو مینویسه. در واقع اکسل 24 ساعت رو بین 0 و 1 تبدیل میکنه. حالا ساعت 12 میشه 0.5 و 6 صبح هم میشه. 0.25
سوال 2: فرمت ساعت رو نمیشه راحت باهاش جمع و تفریق و یا حتی ضرب تقسیم کرد. چه کار کنم؟
اگه به خود سایت مایکروسافت هم مراجعه کنین میبین که تو نمونه هاش از همین روش ضرب ساعت در 24 استفاده کرده.
شما هم همین کار رو بکنین و فرمت رو به حالت General بزارین.
مثلا میخوایین 10 تا ساعت 5:00 رو در هم ضرب کنین. میبین که اکسل جواب رو مینویسه 2:00
حالا حاصل ضرب رو داخل پرانتز بزارین و نتیجه رو در 24 ضرب کنین. حاصل میشه 50 که مد نظر شما هست.

nelahe
04-03-2016, 20:29
من یک فایل نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درست کردم ببینید سعی کنید همه جور داده توش وارد کنید تا ایراداش مشخص شه.

در خصوص سوالتون هم که من دو تا کار از شما خواستم هیچکدوم رو انجام ندادین. نه فایل pdf تاریخ و زمان رو مطالعه کردین نه فایل نمونه گذاشتین که مشکل اون رو بررسی کنیم.

محاسبه اختلاف دو ساعت:

اگر زمان دوم کوچکتر از زمان اول و مربوط به روز بعد باشد از فرمول زیر استفاده میکنیم.

در واقع اگه فرمت ساعت رو توی حالت general قرار بدیم میبینیم که که یک عدد بین 0 تا یک رو مینویسه. در واقع اکسل 24 ساعت رو بین 0 و 1 تبدیل میکنه. حالا ساعت 12 میشه 0.5 و 6 صبح هم میشه. 0.25
سوال 2: فرمت ساعت رو نمیشه راحت باهاش جمع و تفریق و یا حتی ضرب تقسیم کرد. چه کار کنم؟
اگه به خود سایت مایکروسافت هم مراجعه کنین میبین که تو نمونه هاش از همین روش ضرب ساعت در 24 استفاده کرده.
مثلا میخوایین 10 تا ساعت 5:00 رو در هم ضرب کنین. میبین که اکسل جواب رو مینویسه 2:00
حالا حاصل ضرب رو داخل پرانتز بزارین و نتیجه رو در 24 ضرب کنین. حاصل میشه 50 که مد نظر شما هست.

سلام شانس من دیدید خدا وکیلی سایت قطع شد .... یعنی واقعا آدم نمی دونه چی پیش میاد

باور کنین من پی دی اف خوندم
خدا میدونه پرینت گرفتم توی کیفم گذاشتم و بارها و بارها خوندمش

مثلا همین قضیه ضربدر 24 تو همون فایل خوندم و یک نمونه فایل دانلود کرده بودم که 24 ضربدر کردم و عدد درست شد

آپدیت فایل نمی دونم یا نگفتید یا من متوجه نشدم شرمنده
ولی می دونید فایل خاصی نساختم چون منتظرم فرمول ها را یاد بگیرم و بعد داده ها را وارد کنم
چون اونجوری مجبورم برگردم و تک تک دوباره فرمول نویسی ها را انجام بدم

البته الان یک فایل خیلی ساده است و ورو د و خروج است و اضافه کاری

که همانطو که گفتم قرار است کل ساعت کاری صبح اضافه کاری محسوب شود
و کارکرد بعدازظهر فقط اگر از هشت ساعت بیشتر اضافه آن اضافه کاری محسوب شود

من منتظرم فرمول های اولیه را یاد بگیرم و داده ها را وارد کنم و
سپس فایل را تکمیل تر کنم نسبت به سفارشی که مشتری اضافه می کند به درخواستش

ممنون میشم کمکم کنید ممرسی
------------------
چه فایلی ساختید مرسی

1- فقط میشه فرمول نویسی هاش به من بگید چطور باید انجام بدم
فرمول هاش هر کدام یک خط هستند

یه سوالی

الان برای شب شما سه ستون گذاشتید

اضافه کاری، اضافه کاری مازاد، تایید اضافه کاری مازاد

میشه تفاوت این سه را برام بگید

3- و یه ستون کم داریم که کارکرد صبح نوشته باشه

ببخشید انقدر حرف تو این یک دو روز که سایت قطع بود داشتم
که الان هر دو پستم را ده بار ویرایش زدم ...:n31:

nelahe
04-03-2016, 20:35

محاسبه اختلاف دو ساعت:

سوال 1 دقیق چیزی بود که می خواستم بپرسم
راستش این صفر و یک را متوجه می شم
اما باز هم متوجه نمی شم قضیه نوشتن این «یک»
این درست که ساعت بین صفر و یک می گیرد
اما گذاشتن این یک چه کمکی می کند؟؟؟؟ (هر چی می خونم متوجه نمیشم)

2- چرا در این حالت می نویسم یک منهای تایم اول بعلاوه تایم دو
در صورتی که اگر بنویسم یک منهای تایم دوم بعلاوه تایم اول
جوابها با هم فرق می کند

3- بخوام ستون حقوق را هم اضافه کنم و با توجه به ورود و خروج و اضافه کاری و مرخصی
حقوق نهایی بدست بیاورم چه فرمول هایی باید استفاده کنم

4-- در مورد ضرب 24
همانطور که گفتم روی یک فایلی امتحان کردم
اما همانطور که میدانید عدد مثلا 50 یا 7.5 یا .... در می اید که دیگه فرمتش ساعت نیست

مثلا به ای 7:30 می نویسد 7.5 این قضیه را باید چه کنیم؟؟

mohammadv2
04-03-2016, 22:16
الان برای شب شما سه ستون گذاشتید

اضافه کاری، اضافه کاری مازاد، تایید اضافه کاری مازاد

میشه تفاوت این سه را برام بگید
اینا به درخواست خودتن بود. تا ساعت 2 شب میشه اضافه کار عادی.
گفتین اگه 2 به بعد یی مثلا تا 4 صبح موند اون اضلفه کار رو جدا بیاره که در جدول میشه اضافه کار مازاد
بازم فرمودین که من باید اون اضافه کار مازاد رو تایید کنم مثل مرخصی اون یکه به خاطر اونه اگر یک بزنین حساب میشه اگه نزنین کارکرد مازاد مورد نایید نیست.
در خصوص مرخصی و غیبت هم همین جوره. اگر طرف مرخصی داشت شما یک رو میزنی وگرنه صقر که براش غیبت میزنه.

چرا در این حالت می نویسم یک منهای تایم اول بعلاوه تایم دو
در صورتی که اگر بنویسم یک منهای تایم دوم بعلاوه تایم اول
جوابها با هم فرق می کند
فرض کنید کارمند ساعت 22 میاد سر کار و 2 شب میره خونه. شما اختلافش رو چطور حساب میکنی.
میگی از 22 تا 24 میشه دو ساعت اینو در فرمول به صورت یک منهای ساعت 22 مینویسیم. چرا 1. به خطر اینکه 1 همون ساعت 24 هست به صورت عددی.

بخوام ستون حقوق را هم اضافه کنم و با توجه به ورود و خروج و اضافه کاری و مرخصی
حقوق نهایی بدست بیاورم چه فرمول هایی باید استفاده کنم
در خصوص محاسبه حقوق و دستمزد قضیه خیلی ساده است. نگران نباشید. هیچ نیازی به اضافه کردن ستون نیست در مرحله گزارش گیری با pivot یه فید محاسباتی میسازیم درست میشه.

در مورد ضرب 24
همانطور که گفتم روی یک فایلی امتحان کردم
اما همانطور که میدانید عدد مثلا 50 یا 7.5 یا .... در می اید که دیگه فرمتش ساعت نیست

مثلا به ای 7:30 می نویسد 7.5 این قضیه را باید چه کنیم؟؟
اتفاقا به عدد تبدیل بشه کار باهاش ساده تره. خصوصا محاسبه حقوق و دستمزد

nelahe
05-03-2016, 12:59
سلام واقعا از حوصله ای که می گذارید ممنونم

1- میشه نحوه فرمول نویسی هاش بهم بگید

2- جلوی هر روز مناسبت اون روز می نویسم تعطیل رسمی نوروز یا شهادت ائمه
اینها مهم نیست اما می خوستم برای جمعه ها در ستون مقابل فرمول بگذارم
که هر وقت مثلا A7 جمعه نوشته شد توش B7 بنویسه جمعه
باقی مناسبت ها را دستی می نویسم

البته این a7 هر ماه تغییر می کنه دیگه ممکنه برای فروردین 7 ماه بشه جمعه برای اردیبهشت 8 بشه جمعه

امکانش هست اگه بشه خیلی راحت میشم؟؟؟

nelahe
05-03-2016, 15:00
سلام مجددد

دو سوال

1- برای روزهای هفته
خب من مثلا خانه بالا می نویسم شنبه و بعد درگ می کنم به سمت پایین
می خوام ببینم روش دیگه ای داره که مثلا اگر نوشتم شنبه ردیف های زیری خودشان درست شوند
فرمول چیزی دارد که من همان خانه اول را تغییر دادم باقی هم تغییر کند به تناسب

2- برای جمع ساعت کاری ها در بعضی خانه های ساعت کاری به جای اینکه ساعت ورود و خروج را بنویسد نوشته رمضان یا نوروز و ...
مثلا روزهای نوروز تا 13 سرکار نرفته چون نوروز بوده اما بعدازظهرهاش رفته یا ماه رمضان هم همینطور صبح نرفته اما بعدازظهر رفته
بعد وقتی می خوام اضافه کاری یا کلا این خانه را با خانه دیگری جمع کنم اخطار می دهد
می شود فرمولی نوشت که وقتی خانه «نوروز» + اضافه کار بعدازظهر که ارور ندهد مثلا الان جواب می شود همان اضافه کار بعدازظهر

ببخشید نمی دونم خب تونستم بگم یا نه

kazi63
07-03-2016, 17:31
سلام به همه دوستان عزیز
چندتا کالا داریم که طبق فایل پیوست، بر اساس شماره حواله های داده شده مصرف شده.
میخام تو جدول سمت راست، برای هر کالا جمع مصرفیش بیاد ولی فقط مصرفیهایی که شماره حواله شون با 94 شروع میشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. مرسی

فایل پیوست:

یا

sky1sky
11-03-2016, 19:43
سلام لطفا عکس نمونه رو ببینید. من یک سری ستون ها رو لازم دارم که اطلاعات رو در ردیف ها و ستون ها نوشتم اما باز هم یک سری سطر و ستون های دیفالت خود sheet هست که چون استفاده نشده در sheet باقی مونده. اونا رو هم هر چی که انتخاب می کنم و hide می زنم به همون اندازه سطر و ستون دیگه به وجود میاد که جاشون رو باز می گیره
لطفا بهم بگید که چه کار کنم که فقط و فقط اون سطر و ستون هایی که خودم حالت table کردم و و حاوی اطلاعات هستن در sheet موجود باشن ؟

mohammadv2
12-03-2016, 21:04
سلام به همه دوستان عزیز
چندتا کالا داریم که طبق فایل پیوست، بر اساس شماره حواله های داده شده مصرف شده.
میخام تو جدول سمت راست، برای هر کالا جمع مصرفیش بیاد ولی فقط مصرفیهایی که شماره حواله شون با 94 شروع میشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین. مرسی

فایل پیوست:

یا

سلام به همگی
برای حل این مسئله باید باید از دوتابع sumifs و mid استفاده کنی.

تابع sumifs میتونه چندین شرط رو قبول کنه بنابراین به جای sumif از این تابع استفاده کردیم.
تابع mid هم کارش واکشی بخشی از کلمه هست و کاربردهای جالبی داره مثل مثال شما
یک نمونه دیگه کاربردش جدا کردن ماه و روز و سال از همدیگه هست که درگزارشات کاربرد داره.
اینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فایل اصلاح شده شما

mohammadv2
12-03-2016, 21:09
سلام لطفا عکس نمونه رو ببینید. من یک سری ستون ها رو لازم دارم که اطلاعات رو در ردیف ها و ستون ها نوشتم اما باز هم یک سری سطر و ستون های دیفالت خود sheet هست که چون استفاده نشده در sheet باقی مونده. اونا رو هم هر چی که انتخاب می کنم و hide می زنم به همون اندازه سطر و ستون دیگه به وجود میاد که جاشون رو باز می گیره
لطفا بهم بگید که چه کار کنم که فقط و فقط اون سطر و ستون هایی که خودم حالت table کردم و و حاوی اطلاعات هستن در sheet موجود باشن ؟

از page break view استفاده کنین

sanam.b
13-04-2016, 17:08
با سلام و خسته نباشیدخدمت همه دوستان

در اکسل چه طوری میشه که منو هایی کشویی درست کرد ؟

(همون خانه هایی که کنارشون یه مثلث سیاه رو به پایین است و اگه روشون کلیک کنید یه منو باز میشه و اگر هر یک از خانه های منو رو انتخاب کنی می تونی تغییراتی در فرمول ایجاد کنی؟ )
منویی که من می خوام درست کنم شامل 5 گزینه است مثلا a1 تا a5 و هر کدوم رو انتخاب کنم فرمول مورد نظر رو در اعدا خاصی ضرب می کنه.
لطفا راهنماییم کنید

mohammadv2
16-04-2016, 08:43

(همون خانه هایی که کنارشون یه مثلث سیاه رو به پایین است و اگه روشون کلیک کنید یه منو باز میشه و اگر هر یک از خانه های منو رو انتخاب کنی می تونی تغییراتی در فرمول ایجاد کنی؟ )
منویی که من می خوام درست کنم شامل 5 گزینه است مثلا a1 تا a5 و هر کدوم رو انتخاب کنم فرمول مورد نظر رو در اعدا خاصی ضرب می کنه.
لطفا راهنماییم کنید

با درود
چیزی که مد نظر شماست، ایجاد منوی Drop Down هست.
کافیه از تب data، گزینه Data Validation رو انتخاب کنین و نوع ورودی رو در تب setting روی list بزارین.
حالا در قسمت Source میتونین یک لیست از سلولها را انتخاب کنین یا اینکه دستی گزینه های a1,a2,a3 رو وارد کنین.
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])به صورت تصویری این موضوع رو می تونین ببینین.

hamed29
16-04-2016, 10:38

لطفا راهنماییم کنید

با توجه به توضیحات پست قبلی منوی کشویی رو بسازید
برای نوشتن تابع باید مثل عکس زیر عمل کنید.
مثلاً برای اینکه حاصل فرمول 2.5C2 در سلول A2 بدست بیاد، باید در سلول A2 فرمول رو تایپ کنید (فلش قرمز)
اینطوری از منوی کشویی هر گزینه ای رو که انتخاب کنید، جواب A2 متناسب با گزینه ی مورد نظر شما تغییر میکنه

sanam.b
16-04-2016, 19:05
با تشکر از دو دوست عزیز
در عکس بالا در سورس منو به جای اعداد اعشاری داریم
ab , ad , bd , bc
و فرمول هم یکمی عوض میشه به اینصورت که
اگه c2برابر ab بود مقدار خانه d1 رو برابر 7 قرار بده)
و اگه c2 برابر ac بود مقدار ...........................
ممنون میشم کمکم کنید

با دستور if میشه اینو نوشت؟ (برای من جواب نداد)

mohammadv2
18-04-2016, 13:02
اگه اعداد ثابت هستن از دستور vlookup استفاده کنین مثل این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamed29
18-04-2016, 14:09
با دستور if میشه اینو نوشت؟ (برای من جواب نداد)

ساختار تابع منطقی if:
IF(Logical test; value if true; value if false)

اگه منوی کشویی ما تنها یک گزینه داشت (ab) دراینصورت باید از یک if استفاده می‌کردیم. بدینصورت که C2 بررسی میشد و اگر معادل عبارت ab بود، شرط درست بود و جواب میشد 7
اما اگر C2=ab نبود چه؟
اگر شرط C2=ab درست نبود در قسمت value if false باید تعیین کنیم که تابع چه رفتاری داشته باشد.
در اینجا میتوانیم بررسی کنیم که آیا C2=ad هست یا نه. به عبارت دیگه داخل IF اصلی یک if دیگه داشته باشیم.
در اينجا خود value if false به يك IF تبديل شده و جواب آن به منزله‌ی value if false در IF اصلي خواهد بود.
در واقع برای حل این مسئله باید چند if رو در هم ترکیب کنیم.

اول شرط ها رو جداگانه مینویسیم و در هر مرحله به جای value if false باید شرط بعدی رو قرار بدیم.
اگه ab متن هست باید بین 2 تا " نوشته بشه "ab"

IF(C2="ab";7;value if false1 )
IF(C2="ad";8;value if false2 )
IF(C2="bd";9;value if false3 )
IF(C2="bc";10;"End")

که از ترکیب شرط های بالا، شرط زیر بدست میاد. که البته اعداد رو خودم در نظر گرفتم.

IF(C2="ab"; 7 ;IF(C2="ad";8;IF(C2="bd"; 9;IF(C2="bc";10;"End"))))

عبارت End برای این در نظر گرفته شده که چون منوی کشویی گزینهای محدود دارد پس شرط اصلی هرگز غلط نخواهد بود با اینحال باید ساختار if رعایت شود.

spartaqus
24-04-2016, 20:27
سلام

خواستم ببینم میشه تو conditional formating از دستور if هم استفاده کرد ؟؟ چگونه؟

harrypotter
25-04-2016, 23:38
توی اکسل 2013 چیکار کنم که وقتی به فرض تاریخ 941129 رو میزنم خودش به صورت 94/11/29 نشون داده بشه توی اکسل 2007 میشد نوع فرمت اعداد رو اینتور کرد ولی در 2013 نتونستم راهی به ذهنتون میرسه.؟

3dmaxacad
27-04-2016, 05:40
با سلام
لطفا راهنمایی فرمائید
نمودار بالا بر اساس داده ها ترسيم شده و تابع آنها را ندارم
می خواهم فاصله افقی که با فلش سياه رنگ مشخص است (محل برخورد خط چين های آبی و قرمز با نمودار) را اندازه گيری کنم که با توجه به محور x واحد زمان به صورت ساعت است
با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Переклад не
03-05-2016, 17:48
سلام
دوستان من میخوام تو اکسل کاری کنم که مثلا فاکتور پر کنم و تو اقلام این فاکتور بتونم دو تا حالت برای محاسبه ش توسط کاربر انتخاب بشه . مثلا بگم که نرم افزار اکسل عزیز این قلم با مصالح هستش و مالیاتشو با این فرمول حساب کن و اونیکی قلم بدون مصالحه و مالیاتش رو با فلان فرمول دیگه محاسبه کن
مثلا اقلام فاکتور به این صورته :

اقلام
تعمیر کابینت
رنگکاری
کف سازی
سقف کاذب

نوع
با مصالح
بدون مصالح
با مصالح
بدون مصالح

متراژ
100
150
200
250

فی
10
20
30
40

جمع کل

مالیات

البته صف و ستونهاشو برعکس زدم:n27:

جلوشون هم با استفاده از قابلیت Drop-down List از شیت دوم بهش تعریف کردم که کاربر انتخاب کنه با مصالحه یا بدون مصالح.اما ادامه ی کار که مربوط به تعریف دو تا فرمول مختلف برای این دو حالت مختلف هستش رو بلد نیستم
اونایی که با مصالح هستن ، مالیاتشون اینطوری محاسبه میشن که A اقلام هستش :
با مصالح Ax0.13x0.25

اینم بدون مصالح ها
بدون مصالح Ax0.20x0.25

حالا ستون مالیات رو چطوری تعریف کنم که با مصالح و بدون مصالح رو توسط هر کدوم از اون فرمولها محاسبه کنه؟

ممنون میشم

hamed29
04-05-2016, 17:48
سلام
دوستان من میخوام تو اکسل کاری کنم که مثلا فاکتور پر کنم و تو اقلام این فاکتور بتونم دو تا حالت برای محاسبه ش توسط کاربر انتخاب بشه . مثلا بگم که نرم افزار اکسل عزیز این قلم با مصالح هستش و مالیاتشو با این فرمول حساب کن و اونیکی قلم بدون مصالحه و مالیاتش رو با فلان فرمول دیگه محاسبه کن
مثلا اقلام فاکتور به این صورته :

اقلام
تعمیر کابینت
رنگکاری
کف سازی
سقف کاذب

نوع
با مصالح
بدون مصالح
با مصالح
بدون مصالح

متراژ
100
150
200
250

فی
10
20
30
40

جمع کل

مالیات

البته صف و ستونهاشو برعکس زدم:n27:

جلوشون هم با استفاده از قابلیت Drop-down List از شیت دوم بهش تعریف کردم که کاربر انتخاب کنه با مصالحه یا بدون مصالح.اما ادامه ی کار که مربوط به تعریف دو تا فرمول مختلف برای این دو حالت مختلف هستش رو بلد نیستم
اونایی که با مصالح هستن ، مالیاتشون اینطوری محاسبه میشن که A اقلام هستش :
با مصالح Ax0.13x0.25

اینم بدون مصالح ها
بدون مصالح Ax0.20x0.25

حالا ستون مالیات رو چطوری تعریف کنم که با مصالح و بدون مصالح رو توسط هر کدوم از اون فرمولها محاسبه کنه؟

ممنون میشم

سلام

با یک IF میشه این رو حل کرد.
توضیحات این سؤال هم مشابه این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.

البته من در فرمول مالیات متغیر (A) رو مقدار جمع کل گرفتم یعنی حاصلضرب متراژ*فی
فایل اکسل رو دانلود کن: اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Переклад не
05-05-2016, 10:14
سلام

با یک IF میشه این رو حل کرد.
توضیحات این سؤال هم مشابه این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.

البته من در فرمول مالیات متغیر (A) رو مقدار جمع کل گرفتم یعنی حاصلضرب متراژ*فی
فایل اکسل رو دانلود کن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

متشکرم
نمیدونم هر کاری میکنم نمیتونم به سرور پرشین گیگ متصل بشم تا بتونم دانلود کنم

hamed29
05-05-2016, 13:37
متشکرم
نمیدونم هر کاری میکنم نمیتونم به سرور پرشین گیگ متصل بشم تا بتونم دانلود کنم

فرمولهایی که در عکس مشاهده میکنید در سلول های E2 و F2 ثبت شدن.

hamed29
05-05-2016, 14:57
تعدادی داده که بعضی از آنها تکراری هستند موجود است
چطور با Conditional_Formatting داده های تکراری را جدا کنیم
طوری که در بین داده های تکراری فقط فرمت یکی تغییر کنه
در مجموع هدف این هست که از هر داده تنها یک مورد داشته باشیم

با Countif میشه این رو حل کرد؟

aluminum
11-05-2016, 20:18
دوستان یک سوال
من یک فایل اکسل دارم که تعدادی سطر و ستون داره و هر ماه فایل جدید اکسل دستم میرسه که اپدیت فایل قبلی هست. با این شرایط که مقدار(هم عدد هست و هم حروف) تعدادی از ستون های یک سطر همیشه ثابت هست ولی بقیه ستونهای همون سطر تغییر میکنه. و برای بعضی از سطر ها هم اصلا تغییری ایجاد نمیشه
آیا راهی هست که اکسل به طور اتوماتیک اون ستون رو ملاک قرار بده و ستونهای همون سطر رو اپدیت کنه یا جایگزین کنه؟
و مرحله بعد هم ممکنه کلا یک سطر در فایل جدید موجود نباشه و یا اینکه یک سطر جدید اضافه شده باشه
ممنون میشم جواب بدید. چون وقتی تعداد سطر و ستونها زیاد میشه دستی چک کردن و اپدیت کردن خیلی سخت میشه

Mohsen.1395
13-05-2016, 11:14
سلام دوستان عزیز
لطفا به سوال زیر جواب بدین

Mohsen.1395
13-05-2016, 11:15
با سلام خدمت دوستان
لطفا تصویر زیر رو نگاه کنید

این یه نمودار در اکسل هست
1- قسمتی که اعداد نوشته شده میخوام عرضش زیاد بشه ینی کادری که داخلش اعداد بصورت ستونی نوشته شده میخوام عرضشو بزرگتر کنم
2- کادر مربوط به اعداد بره سمت راست نمودار
3- میخوام پس زمینه هر عدد یه تصویر ثابت باشه اما من هر تصویری که میزارم اتوماتیک خودش تصویرو رو متناسب با طول عدد کوچیک بزرگ میکنه اما من میخوام پشت تمام اعداد یه تصویر با یه اندازه ثابت بشه
ممنون میشم کمک کنید

spartaqus
14-05-2016, 18:19
یک فرم تو اکسل پر کردم خونه هاش طوری بود وقتی کیلیک میکردی خودش تیک میزد چجوری اینکارو کردن؟؟

aluminum
16-05-2016, 20:43
دوستان فایل آموزشی در مورد توابع اکسل توی نت موجوده. یا سایت بدرد بخور؟

bache shi_a
31-05-2016, 06:28
دوستان فایل آموزشی در مورد توابع اکسل توی نت موجوده. یا سایت بدرد بخور؟

می تونید به وب سایت های زیر مراجعه کنید:

انجمن اکسل ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایت فرساران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bache shi_a
31-05-2016, 06:31
دوستان یک سوال
من یک فایل اکسل دارم که تعدادی سطر و ستون داره و هر ماه فایل جدید اکسل دستم میرسه که اپدیت فایل قبلی هست. با این شرایط که مقدار(هم عدد هست و هم حروف) تعدادی از ستون های یک سطر همیشه ثابت هست ولی بقیه ستونهای همون سطر تغییر میکنه. و برای بعضی از سطر ها هم اصلا تغییری ایجاد نمیشه
آیا راهی هست که اکسل به طور اتوماتیک اون ستون رو ملاک قرار بده و ستونهای همون سطر رو اپدیت کنه یا جایگزین کنه؟
و مرحله بعد هم ممکنه کلا یک سطر در فایل جدید موجود نباشه و یا اینکه یک سطر جدید اضافه شده باشه
ممنون میشم جواب بدید. چون وقتی تعداد سطر و ستونها زیاد میشه دستی چک کردن و اپدیت کردن خیلی سخت میشه

بهتره فایل نمونه قرار بدید تا بشه بهتر جوابگو بود

bache shi_a
31-05-2016, 06:37
تعدادی داده که بعضی از آنها تکراری هستند موجود است
چطور با Conditional_Formatting داده های تکراری را جدا کنیم
طوری که در بین داده های تکراری فقط فرمت یکی تغییر کنه
در مجموع هدف این هست که از هر داده تنها یک مورد داشته باشیم

با Countif میشه این رو حل کرد؟

با cf میشه اینکار را کرد
ابتدا رنج مورد نظر را انتخاتب کنید
سپس با انتخاب گزینه highlight cells ruls و انتخاب duplicate values به هدفتون میرسید
از طریق vba هم میشه به خواستتون برسید
با countif هم میشه منتها باید از یه ستون کمکی استفاده کنید . به فرض اینکه اعداد در ستون A باشه فرمول زیر را در خونه B2 بنویسید بعد درگ کنید خونه هایی که عدد یک را به عنوان جواب دادن یکتا هستند باقی سل ها تکراری

bache shi_a
31-05-2016, 06:39
یک فرم تو اکسل پر کردم خونه هاش طوری بود وقتی کیلیک میکردی خودش تیک میزد چجوری اینکارو کردن؟؟

امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید
کجا را کلیک میکردید ؟

bache shi_a
31-05-2016, 06:44
توی اکسل 2013 چیکار کنم که وقتی به فرض تاریخ 941129 رو میزنم خودش به صورت 94/11/29 نشون داده بشه توی اکسل 2007 میشد نوع فرمت اعداد رو اینتور کرد ولی در 2013 نتونستم راهی به ذهنتون میرسه.؟

از طریق فرمت سل می تونید اینکار را بکنید
برید به فرمت سل و از قسمت custom مقدار زیر ار وارد کنید
( برای اینکه سال 4 رقمی وارد بشه )

bache shi_a
31-05-2016, 06:52
سلام

خواستم ببینم میشه تو conditional formating از دستور if هم استفاده کرد ؟؟ چگونه؟

بله بسته به اینکه خواسته شما چی هست امکان استفاده از IF هم مهیاست مثل فایل زیر :

نمونه فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nelahe
31-05-2016, 09:58
سلام

من اگه بخوام حتی جتی پنج دقیقه ها را هم حساب کنم باید چکار کنم

مثلا ورود هشت و پنچ دقیقه
و خروج ساعت دو نیم

کارکرد می شود شش ساعت و بیست و پنج دقیقه
اگر ساعتی 8 تومن حققو باشد
الان حقوق یک روز چقدر می شود

nelahe
31-05-2016, 10:04
سلام کد ملی ده رقمی است چکار کنیم اگر تعداد ارقام کمتر وارد شد عدد وارد شده رنگی شود

bache shi_a
31-05-2016, 13:33
سلام کد ملی ده رقمی است چکار کنیم اگر تعداد ارقام کمتر وارد شد عدد وارد شده رنگی شود

سلام
با استفاده از کاندیشنال فرمتینگ می تونید به جواب برسید به فایل پیوست مراجعه کنید ( به قسمت rule در کاندیشنال توجه کنید)

رنگی شدن اطلاعات نا صحیح
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bache shi_a
31-05-2016, 13:41
سلام

من اگه بخوام حتی جتی پنج دقیقه ها را هم حساب کنم باید چکار کنم

مثلا ورود هشت و پنچ دقیقه
و خروج ساعت دو نیم

کارکرد می شود شش ساعت و بیست و پنج دقیقه
اگر ساعتی 8 تومن حققو باشد
الان حقوق یک روز چقدر می شود

راهی که به ذهنم میرسه استفاده از توابع Hour و Minute هست . بوسیله این دو تابع میشه به نتیجه دلخواهتون رسید برای مثال کارکرد عدد 6:25 شده به توابع زیر توجه فرمایید ( به فرض اینکه عدد 6:25 در خانه A1 باشه )

و

حالا حاصلجمع این دوتا عدد ضربدر 8 تومن میشه جواب. :n02:

hamed29
02-06-2016, 14:13
با cf میشه اینکار را کرد
ابتدا رنج مورد نظر را انتخاتب کنید
سپس با انتخاب گزینه highlight cells ruls و انتخاب duplicate values به هدفتون میرسید
از طریق vba هم میشه به خواستتون برسید
با countif هم میشه منتها باید از یه ستون کمکی استفاده کنید . به فرض اینکه اعداد در ستون A باشه فرمول زیر را در خونه B2 بنویسید بعد درگ کنید خونه هایی که عدد یک را به عنوان جواب دادن یکتا هستند باقی سل ها تکراری

duplicate values فقط داده های تکراری رو مشخص میکنه؛ درحالی که من میخوام علاوه بر داده های منحصر به فرد، از هر دسته داده ی تکراری فقط یکی داشته باشم
در واقع منظورم این بود:

حالا اگه بخوایم از CF استفاده کنیم لابد باید فرمول countif تعریف کنیم؛ میخوام بدونم این فرمول رو چطور بکار ببریم؟

bache shi_a
04-06-2016, 08:29
duplicate values فقط داده های تکراری رو مشخص میکنه؛ درحالی که من میخوام علاوه بر داده های منحصر به فرد، از هر دسته داده ی تکراری فقط یکی داشته باشم
در واقع منظورم این بود:

حالا اگه بخوایم از CF استفاده کنیم لابد باید فرمول countif تعریف کنیم؛ میخوام بدونم این فرمول رو چطور بکار ببریم؟

برای قسمت تکراری که خودتون فرمودید اما برای قسمت بدون تکرار ، از همون مسیر قبلی یعنی Duplicate برید بعد از لیست نشان داده شده در عکس زیر
گزینه دوم ( یونیک ) را انتخاب کنید

اما برای قسمت سوم از فرمول زیر در CF استفاده کنید

فایل نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nelahe
06-06-2016, 16:41
سلام
با استفاده از کاندیشنال فرمتینگ می تونید به جواب برسید به فایل پیوست مراجعه کنید ( به قسمت rule در کاندیشنال توجه کنید)

رنگی شدن اطلاعات نا صحیح
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام مرسی راستش قسمت rule باز کردم اما چطور باید متوجه شم چه فرمول و محاسبه ای براش قرار دادید

ببخشید سوال مبتدیانه است

nelahe
06-06-2016, 16:43
راهی که به ذهنم میرسه استفاده از توابع Hour و Minute هست . بوسیله این دو تابع میشه به نتیجه دلخواهتون رسید برای مثال کارکرد عدد 6:25 شده به توابع زیر توجه فرمایید ( به فرض اینکه عدد 6:25 در خانه A1 باشه )

و

حالا حاصلجمع این دوتا عدد ضربدر 8 تومن میشه جواب. :n02:

سلام ببخشید که می پرسم میشه لطف کنید بفرمایید مثلا الان من ساعت 6:25 در A1 نوشتم بعد چه فرمولی روی A1 بگذارم
:n26:

bache shi_a
07-06-2016, 06:16
سلام مرسی راستش قسمت rule باز کردم اما چطور باید متوجه شم چه فرمول و محاسبه ای براش قرار دادید

ببخشید سوال مبتدیانه است

با درود
بعد از قرار گرفتن روی سل مثلا A1 روی manage rules کلیک کنید و بعد Edit را بزنید

به عکس زیر توجه کنید

bache shi_a
07-06-2016, 06:28
سلام ببخشید که می پرسم میشه لطف کنید بفرمایید مثلا الان من ساعت 6:25 در A1 نوشتم بعد چه فرمولی روی A1 بگذارم
:n26:

شما می تونید توابع گفته شده را هر جایی بنویسید غیر از سلی که توش داده دارید ( مثلا A1 از جمله اون سل هاست )

spartaqus
08-06-2016, 23:59
امکانش هست کمی بیشتر توضیح بدید
کجا را کلیک میکردید ؟

فایل رو ببینید متوجه میشید کلیلک میکنید تیک میزنه
چجوری این کارو کردن؟؟

spartaqus
09-06-2016, 00:01
از طریق فرمت سل می تونید اینکار را بکنید
برید به فرمت سل و از قسمت custom مقدار زیر ار وارد کنید
( برای اینکه سال 4 رقمی وارد بشه )

این پتیشن ها کارش چیه ؟؟
چرا وسط اینجوریه؟؟ " 00" و لی "0000 اینجوریه؟؟؟ و اینجوری نیست "0000"؟؟
ممنون

bache shi_a
09-06-2016, 06:33
فایل رو ببینید متوجه میشید کلیلک میکنید تیک میزنه
چجوری این کارو کردن؟؟

استفاده از ابزار چک باکس موجود در تب دولوپر. این تب به صورت پیش فرض موجود نیست . بسته به اینکه از چه نسخه ای از آفیس استفاده می کنید می تونید این تب را فعال کنید ( 2010 به بعد طبق تصویر زیر فراخوانی میشه )

خود چک باکس هم مثل تصویر زیر آورده میشه ( بعد از ایجاد ، راست کلیک کنید ، ادیت تکس را بزنید و بعد تکست را پاک کنید تا فقط چک باکس داشته باشید

bache shi_a
09-06-2016, 06:50
این پتیشن ها کارش چیه ؟؟
چرا وسط اینجوریه؟؟ " 00" و لی "0000 اینجوریه؟؟؟ و اینجوری نیست "0000"؟؟
ممنون

دقت کنید که دو تا صفر وسط ، بین کوتیشن ها نیستند بلکه جدا کننده تاریخ ( / ) بین کوتیشن ها هستند
تو فرمت سل شما هر وقت بخواین متنی را عینا بیارید داخل کوتیشن می زارید

boy iran
17-06-2016, 08:42
سلام
قبلا یک فایل داشتم که اعداد تو هر ستون تایپ شده بود ولی الان میخوام اعداد رو تغیر بدم به مشکل میخوره
چرا؟

bache shi_a
18-06-2016, 05:59
سلام
قبلا یک فایل داشتم که اعداد تو هر ستون تایپ شده بود ولی الان میخوام اعداد رو تغیر بدم به مشکل میخوره
چرا؟

سلام امکانش هست فایلتون را قرار بدید یا کمی بیشتر توضیح بدید؟

Farahmand Farshidy
23-06-2016, 22:09
این دستور کاری که شما می خواهید را انجام میده

=PROPER(A2)
یعنی حرف اول کلمات انگلیسی را بزرگ می کند. ستون خود را بنویسید کنارش این دستور را پیاده کنید و درگ کنید تا انتهای ستون اول .

تشکر از پاسخ شما دوست گرامی و ارجمندم. بنده عذر میخام بخاطر اینکه جواب شما رو ندیدم و نتونستم بموقع ازتون تشکری نمایم. :»:»

همیشه موفق و موید باشید :»:»

behzad20000
24-06-2016, 14:21
با سلام،
من می خوام سطور بالایی اکسل ثابت باشه و وقتی به سمت پایین میام اون سطور همیشه نمایش داده بشن باید چی کار کنم
ممنون

فرستاده شده از Redmi Note 2ِ من با Tapatalk

hamed29
24-06-2016, 22:40
با سلام،
من می خوام سطور بالایی اکسل ثابت باشه و وقتی به سمت پایین میام اون سطور همیشه نمایش داده بشن باید چی کار کنم
ممنون

مسیر زیر رو دنبال کنید:
View > Window > Freeze Panes
با توجه به اینکه میخواید چه قسمتی ثابت بمونه انتخاب کنید:

Freeze Pane : اول یه سلول رو با موس انتخاب میکنید و بعد از منوی اکسل فریز رو که بزنید تمام سطرها و ستونهای کوچکتر ثابت میشن (تست کنید، متوجه میشید)
top row : سطر اول
first column : ستون اول

KINGHMA
06-07-2016, 08:48
با سلام.دنبال فرمولی هستم که با اضافه کردن عدد به هر سلول هر ستون عمل جمع ؛ضرب یا تفریق را به صورت اتوماتیک انجام دهد.ینی عدد جدید مثلا جمع بشه با عدد قبلی و عدد را بده.
با تشکر

hamed29
08-07-2016, 18:35
با سلام.دنبال فرمولی هستم که با اضافه کردن عدد به هر سلول هر ستون عمل جمع ؛ضرب یا تفریق را به صورت اتوماتیک انجام دهد.ینی عدد جدید مثلا جمع بشه با عدد قبلی و عدد را بده.
با تشکر

سلام
شما میخواید ستونی از داده ایجاد کنید و کاری کنید که با اضافه شدن داده های جدید جواب اعمال مورد نظرتون بروزرسانی بشه
برای اینکار باید از Table استفاده کنید

اگه قبلاً داده ها رو وارد کردید، سلولها رو انتخاب کرده و Ctrl+T رو بدید
وگرنه به تب Insert رفته رو روی Table کلیک کنید و Ok رو بزنید
اعداد رو وارد کنید
میبینید که محدوده ی جدول خود به خود بزرگتر میشه! (این قابلیت در اکسل یه معجزه به حساب میاد:n09:)

حالا برای محاسبه جواب باید جدول رو نامگذاری کنید
روی جدول کلیک کرده و Ctrl+F3 رو بفشارید!
اپیشفرض، table1 ذخیره میشه که میتونید تغییرش بدید

حالا برید روی سلولی که میخواید حاصلجمع یا ضرب نمایش داده بشه و تایپ کنید.

sum برای جمع و product برای حاصلضرب

(Table1)sum=
(Table1)product=

ضمنا میشه بدون فرمول نویسی هم اینکار رو انجام داد. یعنی خود Table این قابلین رو داره
البته این برای حالتیه که اطلاعات جدیدی قرار نیست وارد جدول بشه
روی جدول کلیک کنید. یه تب باز میشه با عنوان design
از بخش table style باید تیک total row رو بزنید. روی سلول آخری که ایجاد میشه کلیک کنید یه منوی آبشاری دارخ که میتونید آیتم های مورد نظرتون رو انتخاب کنید
sum رو خودش داره و Product رو باید از More Functions در کادر بالایی تایپ کنید.

jafariking
11-07-2016, 09:42
با سلام خدمت اساتید .

برای کارم نیاز دارم که سلولهای یک فایل اکسل رو به سلولهای صفحه دیگه توی همون فایل refrence بدم . فایلی که دارم از صفحه های زیر درست شده :

total , 5 ft , 9 ft , 6ft , common

میخوام مواردی که توی صفحه total تایپ میکنم بصورت خاصی که میخوام توی صفحات دیگه هم در سلولهای خاصی درج بشه .

مثلا در صفحه total در سلول B5 چیزی بنویسم و بطور خودکار در صفحه 5ft هم در سلول خاصی درج بشه .

مطابق عکس شماره یک میبینید که در سلول مادر ( سلول زردرنگ) چیزی تایپ نشده .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا از روشی که بلدم و توی عکس شماره 2 معلومه ، یک سلول از صقحه 5ft رو به سلول مادر در صفحه total ارجاع دادم .

ولی با این وجود که در سلول مادر چیزی تایپ نشده ، در سلول ارجاع داده شده عدد 45 ظاهر شده .

یکبار این روش رو امتحان کردم و برای امتحان عدد 45 رو وارد کردم و جواب گرفتم . ولی با تغییر محتوای سلول مادر ، در سلول ارجاع داده شده هیچ تغییری ایجاد نشد . منم خواستم دوباره

امتحان کنم یا فرمول دیگه ای رو بنویسم ولی همش عدد 45 ظاهر میشه و مشکل باقیه .

برای کارم نیاز دارم این کار رو انجام بدم . لطفا کمک کنید .

hamed29
11-07-2016, 16:24
با سلام خدمت اساتید .

برای کارم نیاز دارم که سلولهای یک فایل اکسل رو به سلولهای صفحه دیگه توی همون فایل refrence بدم . فایلی که دارم از صفحه های زیر درست شده :

total , 5 ft , 9 ft , 6ft , common

میخوام مواردی که توی صفحه total تایپ میکنم بصورت خاصی که میخوام توی صفحات دیگه هم در سلولهای خاصی درج بشه .

مثلا در صفحه total در سلول B5 چیزی بنویسم و بطور خودکار در صفحه 5ft هم در سلول خاصی درج بشه .

مطابق عکس شماره یک میبینید که در سلول مادر ( سلول زردرنگ) چیزی تایپ نشده .

حالا از روشی که بلدم و توی عکس شماره 2 معلومه ، یک سلول از صقحه 5ft رو به سلول مادر در صفحه total ارجاع دادم .

ولی با این وجود که در سلول مادر چیزی تایپ نشده ، در سلول ارجاع داده شده عدد 45 ظاهر شده .

یکبار این روش رو امتحان کردم و برای امتحان عدد 45 رو وارد کردم و جواب گرفتم . ولی با تغییر محتوای سلول مادر ، در سلول ارجاع داده شده هیچ تغییری ایجاد نشد . منم خواستم دوباره

امتحان کنم یا فرمول دیگه ای رو بنویسم ولی همش عدد 45 ظاهر میشه و مشکل باقیه .

برای کارم نیاز دارم این کار رو انجام بدم . لطفا کمک کنید .

مسیر زیر رو دنبال کنید:
Office button > Excel options > Formulas > Workbook Calculation > Automatic

احتمالاً تنظیم شما روی حالت Manual هست که باید به حالا اتوماتیک تغییر بدید تا با تغییر سلول مرجع، سلول مقصد هم بروز بشه.
اگه لازمه روی حالت دستی باقی بمونه، با فشردن کلید F9 داده ها رو بروز کنید.

mmahdi302
12-07-2016, 12:54
سلام دوستان
من در یک فرم اکسل خانه های یک ستون را در خانه های یک ستون دیگه ضرب کردم و حاصل را در ستون سومی نمایش دادم
با تغییر در ستون های اول و دوم از یک سطر خاص باید حاصل در ستون سوم بلافاصله تغییر کنه
قبلا بلافاصله عمل می کرد بعد یکم تاخیر پیدا کرد الان تا save نکنم حاصل ستون سوم عوض نمیشه
به نظرتون مشکل از کجاست؟

behzad20000
12-07-2016, 18:20
با سلام

آیا می توان به کلمه داخل سلول، سلول دیگری را لینک کرد؟

ممنون

bache shi_a
13-07-2016, 08:20
سلام دوستان
من در یک فرم اکسل خانه های یک ستون را در خانه های یک ستون دیگه ضرب کردم و حاصل را در ستون سومی نمایش دادم
با تغییر در ستون های اول و دوم از یک سطر خاص باید حاصل در ستون سوم بلافاصله تغییر کنه
قبلا بلافاصله عمل می کرد بعد یکم تاخیر پیدا کرد الان تا save نکنم حاصل ستون سوم عوض نمیشه
به نظرتون مشکل از کجاست؟

احتمالا تنظیمات بر روی دستی ست شده باشه مسیر زیر را دنبال کنید و روی اتومات قرار بدید

Office button > Excel options > Formulas > Workbook Calculation > Automatic

bache shi_a
13-07-2016, 08:23
با سلام

آیا می توان به کلمه داخل سلول، سلول دیگری را لینک کرد؟

ممنون

میتونید از گزینه هایپر لینک کنید بر روی سل مورد نظر راست کلیک کنید انتخاب HyperLink مقصد را مشخص کنید و ok

behzad20000
13-07-2016, 08:38
میتونید از گزینه هایپر لینک کنید بر روی سل مورد نظر راست کلیک کنید انتخاب HyperLink مقصد را مشخص کنید و ok

ممنون

منظورم به کلمه داخل سلول بود وقتی که بیش از یک کلمه وجود داشته باشه !

bache shi_a
13-07-2016, 12:56
ممنون

اگر منظورتون اینه که مثلا در جمله " امروز هوا خوب است " شما با کلیک روی کلمه " هوا " به نقطه دیگه ای منتقل بشید بعید می دونم یا حداقل بنده بلد نیستم

behzad20000
13-07-2016, 22:10
دقیقا منظورم همین بود ممنون از توجه شما

hamed29
13-07-2016, 22:23
ممنون

بعید به نظر میرسه بشه همچین کاری کرد. لااقل با روشهای عادی نمیشه. توی فروم های انگلیسی زبان دیدم بعضی مسئله رو دور میزنن

مثلا با تغییر فرمت بقیه قسمتهای سلول کاری میکنن که وقتی روی کلمه ی مورد نظر کلیک بشه، این طور به نظر بیاد که انگار فقط یه قسمت خاص لینک داره!

یا طرف میاد متن رو چند تیکه میکنه و هر بخش رو در یک سلول تایپ میکنه. حالا اگه بخواد فقط یه قسمت رو لینک کنه مشکلی پیش نمیاد؛ چون روی سلولی کلیک میکنه که فقط حاوی کلمه ی مورد نظر هست!

مثلاً برای عبارت "برنامه روز شنبه" ، متن رو در 2 سلول تایپ میکنه:

برنامه روز

شنبه

حالا کافیه سلول حاوی شنبه رو هایپرلینک کنیم.

البته شاید با ماکرونویسی بشه این مشکل رو حل کرد

ata.royalfalcon
14-07-2016, 14:00
با سلام .

من یه خط در excel با اندازه 28 سانتی متر رسم کردم . اما موقعی که پرینت میگیرم و با خط کش اندازه میگیرم حدوداً 27 سانتی متر هست . علت این اختلاف چی هست و چطوری برطرف میشه ؟

البته در تنظیمات مربوط پرینتر هم بصورت no scaling تنظیم شده .

spartaqus
14-07-2016, 16:21
سلام
فرض کنید لیستی داریم که یک ستون تعداد خرید و یکی اسم مشتری دارد
چجوری میشه مشخص کرد که از این همه مشتری مثلا سه نفر شون بیشتر خرید رو کرده رو مشخص کنیم ؟؟
یعنی مثلا رتبشون مشخص بشه که مثلا علی بیشترون خرید رو کرده وبعد محمد و نفر سوم هم وحید

hamed29
15-07-2016, 19:34
سلام
فرض کنید لیستی داریم که یک ستون تعداد خرید و یکی اسم مشتری دارد
چجوری میشه مشخص کرد که از این همه مشتری مثلا سه نفر شون بیشتر خرید رو کرده رو مشخص کنیم ؟؟
یعنی مثلا رتبشون مشخص بشه که مثلا علی بیشترون خرید رو کرده وبعد محمد و نفر سوم هم وحید

با فرمول Rank افراد رو برحسب بیشترین خریدشون رتبه بندی کنید

Rank(Number,ref,[order])

آدرس اولین سلول رو وارد : number
محدوده لسیت رو به صورت نسبی وارد کنید :ref
[order] اگه صفر اختصاص بدید بزرگترین عدد رتبه اول و اگه 1 اختصاص بدید کوچکترین مقدار رتبه اول رو خواهد داشت

فرمول نوشته شده را تا آخرین سلول کپی می کنیم تا رتبه سایر اعداد نیز محاسبه شوند

نتیجه Rank: إB
RANK(A2;$A$2:$A$20)

حذف تکراری: C
IF(COUNTIF($B$2:B2,B2)=1,B2,"")

رتبه نهایی: D
COUNT($C$2:C2)

توضیح:
ستون A آمار فروش است و فرضاً 20 سلول دارد

2 ستون کمکی (B و C) درست کنید و فرمول
مربوطه را در کل ستون کپی کنید

ستون D نتیجه مورد نظر شماست

البته میتونید اول داده هاتون رو از مسیر زیر یکپارچه سازی کنید

Data > Data tools > Condolidate

برای یکپارچه سازی یک سلول خارج از محدوده ی داده ها انتخاب کنید. روی consilidate کلیک کرده و محدوده ی داده ها رو انتخاب کنید. از منوی ابشاری بالا تعیین کنید که میخواید مجموع داده ها مشخص بشه
بعد هم میتونید خیلی راحت از قسمت data & sort داده ها رو نزولی یا صعودی کنید تا از بیشترین خرید به کمترین خرید لیست بشن یا حتی با تابع rank رتبه هرکدوم رو مشخص کنید

jafariking
31-07-2016, 17:15
ممنون مي شم اگه سئوالهاي موردي و تخصصي تونو بپرسين.
لطفا سئوال اينجوري نباشه: اكسل را از اول تا آخر توضيح بده!
موردي كه راه حل براش پيدا نكردين و هنوز باهاش مشكل دارين......
ممنون

سلام آقای برادر ...

سوال من اینه که تا جایی که میدونم برای انتخاب چند سلول مختلف که پیش هم نیستن میشه Ctrl رو نگه داشت و با کلیک موس سلولهای دلخواه رو انتخاب کرد . حالا اگه از بین این سلولها بخواهیم یک یا چندتارو از حالت انتخاب دربیاریم کافیه همونطور که Ctrl رو نگه داشتیم دوباره رو همون سلول مورد نظر کلیک کنیم تا از حالت انتخاب دربیاد . ولی الان من از Office 2013 که استفاده میکنم این مورد برعکسه . یعنی هرچقد Ctrl رو نگه داشته و روی سلول کلیک میکنم از حالت انتخاب درنمیاد که هیچ تازه اون سلول هی پررنگ تر میشه و انگار که روی انتخابش پافشاری میکنه .

ممنون میشم کمک کنی . ببخشید طولانی شد .

hamed29
31-07-2016, 22:18
سلام آقای برادر ...

سوال من اینه که تا جایی که میدونم برای انتخاب چند سلول مختلف که پیش هم نیستن میشه Ctrl رو نگه داشت و با کلیک موس سلولهای دلخواه رو انتخاب کرد . حالا اگه از بین این سلولها بخواهیم یک یا چندتارو از حالت انتخاب دربیاریم کافیه همونطور که Ctrl رو نگه داشتیم دوباره رو همون سلول مورد نظر کلیک کنیم تا از حالت انتخاب دربیاد . ولی الان من از Office 2013 که استفاده میکنم این مورد برعکسه . یعنی هرچقد Ctrl رو نگه داشته و روی سلول کلیک میکنم از حالت انتخاب درنمیاد که هیچ تازه اون سلول هی پررنگ تر میشه و انگار که روی انتخابش پافشاری میکنه .

ممنون میشم کمک کنی . ببخشید طولانی شد .

سلام

ظاهراً در حالت عادی چنین چیزی در محیط اصلی اکسل پیش بینی نشده؛ اما با ماکرونویسی میشه حلش کرد
توی نت بگردید کدهای مرتبط پیدا میشه

The Respina
01-08-2016, 23:07
سلام
چطور میشه رنگ های این قسمت رو تغییر داد که پیش فرض یه رنگ دیگه باشه برای همیشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 12-05-37 AM.jpg

jafariking
02-08-2016, 11:34
سلام

ظاهراً در حالت عادی چنین چیزی در محیط اصلی اکسل پیش بینی نشده؛ اما با ماکرونویسی میشه حلش کرد
توی نت بگردید کدهای مرتبط پیدا میشه

ولی تا جایی که من کار کردم این مورد بدون هیچ تنظیمات یا فرمول نویسی توی اکسل اجرا میشد . جدیدا بهش برخورد کردم و برام سوال شده .

hamed29
02-08-2016, 15:01
ولی تا جایی که من کار کردم این مورد بدون هیچ تنظیمات یا فرمول نویسی توی اکسل اجرا میشد . جدیدا بهش برخورد کردم و برام سوال شده .

تا جایی که سرچ کردم وضع همین بود و سایتها هم راه دیگری ارائه نداده بودن
قاعدتاً وقتی با Ctrl سلولها رو انتخاب کنیم باید با شیفت کنترل از حالت انتخاب درباید که اینطوری نیست!
اگه راهش رو پیدا کردی اینجا بگو
ممنون

bache shi_a
02-08-2016, 16:49
جواب در پست بعدی

bache shi_a
02-08-2016, 16:51

همونطوری که دوست عزیر ( hamed29 ) فرمودند می تونید به لینک زیر سری بزنید ( استفاده از کد نویسی )

hamed29
03-08-2016, 15:13
من تب developer رو فعال کردم ولی اغلب ایتم ها فعال نیستن. پنجره کدتویسی ماکرو چطور باز میشه؟! قبلاً اجرا میشد ولی الان نه
افیس 2007

bache shi_a
07-08-2016, 07:39
من تب developer رو فعال کردم ولی اغلب ایتم ها فعال نیستن. پنجره کدتویسی ماکرو چطور باز میشه؟! قبلاً اجرا میشد ولی الان نه
افیس 2007

برای باز کردن پنجره کد نویسی Alt + F11 را بزنید

The Respina
07-08-2016, 10:18
سلام
چطور میشه رنگ های این قسمت رو تغییر داد که پیش فرض یه رنگ دیگه باشه برای همیشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 12-05-37 AM.jpg

اپ . . . .

hamed29
09-08-2016, 14:10
برای باز کردن پنجره کد نویسی Alt + F11 را بزنید

اجرا نمیشه!

jafariking
13-08-2016, 12:56
ممنون مي شم اگه سئوالهاي موردي و تخصصي تونو بپرسين.
لطفا سئوال اينجوري نباشه: اكسل را از اول تا آخر توضيح بده!
موردي كه راه حل براش پيدا نكردين و هنوز باهاش مشكل دارين......
ممنون

سلام . مواردی رو میخوام از داده های یک نمودار حذف کنم ولی مشکلی دارم بدین شرح :

توی این عکس شما میبینید که توی جدول برخی از سلولها مقداری ندارن .

خب نتیجه این مورد توی نمودار میشه چیزی مث این عکس .

حالا با راست کلیک و انتخاب منوی select data میخوام مواردی رو حذف کنم . ولی مشکل اینه که همه داده های جدول در قسمت select data وجود نداره که عکس بعدی گویای موضوع هست .

همونطور که میبینید دور 3 تا نقطه که علامت زدم ، از اون به بعد داده های جدول نمایش داده نمیشن تا بخوام تیکشون رو بردارم .

ممنون از کمکتون

bache shi_a
14-08-2016, 07:22
امکانش هست فایل نمونه قرار بدید ؟

Mahiar0
29-08-2016, 06:57
قبلا این کار کردم الان یادم رفته این جدول ببینید میخواهم نموداری بشه
یعنی میله عمودی بشه دما و افقی هم بشه ساعت ثبت وفقط تاریخ روز کجا بگذارم
این رو ببینید اگر میشه اینو درست کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samira6834
29-08-2016, 08:37
سلام و خسته نباشید دوستان تو اکسل 2016 چه ولیدیشنی واسه تاریخ باید وارد کنیم مکافاته

bache shi_a
29-08-2016, 12:40
سلام و خسته نباشید دوستان تو اکسل 2016 چه ولیدیشنی واسه تاریخ باید وارد کنیم مکافاته

امکانش هست بیشتر توضیح بدید دقیقا خواستتون چیه؟

spartaqus
07-09-2016, 23:04
میخوام با & دو تا اسم رو کنار هم قرار بدم ولی به هم چسبیده میشن میخوام یک فاصله بینش بیوفته چجوریه
فرمولش اینه مثلا =d2&c2

dietman
08-09-2016, 09:28
میخوام با & دو تا اسم رو کنار هم قرار بدم ولی به هم چسبیده میشن میخوام یک فاصله بینش بیوفته چجوریه
فرمولش اینه مثلا =d2&c2
d2& " " &c2

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

spartaqus
08-09-2016, 20:09
تمرین زیاد از vlookup , if , ifand و ... میخوام تو درتو هم باشه بهاره از کجا میتونم گیر بیارم؟؟ کلا توابع اصلی

bache shi_a
12-09-2016, 06:10
تمرین زیاد از vlookup , if , ifand و ... میخوام تو درتو هم باشه بهاره از کجا میتونم گیر بیارم؟؟ کلا توابع اصلی

Life24
03-10-2016, 23:29
سلام دوستان
یک جدول در ورد داریم که به صورت دستی ایجاد شده
حالا کپی میکنم تو اسکل ، یک سطر جدول در ورد میشه دو تا سطر در اکسل ..
میخواهم در اکسل مثل خودش یک سطر باشه چه کنم>؟ الان با اینکه هایلایت شده به صورتی تکی،اما دو تایی هست

sivanet
17-10-2016, 16:46
سلام
دکمه find & replace رو بزنید. کادر که باز شد دکمه option بزنید. بعد گزینه format رو انتخاب کنید. در پنجره ای که باز میشه هر فرمت و تغییر رنگی که می خواهید اعمال کنید

sadra121
08-11-2016, 20:00
سلام به همگی عزیزان

میخواهم در اکسل مقدار 4 دقیقه 57 ثانیه (4:57) رو از رکوردهای زیاد مثلا 20: 45 :19 ( ساعت 19 و 45 دقیقه و 20 ثانیه ) کم کنم ؛ لطفا راهنمایی بفرمایید از چه فرمولی میتوانم استفاده کنم .

سپاس فراوان :n40:

bache shi_a
15-11-2016, 10:07
سلام به همگی عزیزان

میخواهم در اکسل مقدار 4 دقیقه 57 ثانیه (4:57) رو از رکوردهای زیاد مثلا 20: 45 :19 ( ساعت 19 و 45 دقیقه و 20 ثانیه ) کم کنم ؛ لطفا راهنمایی بفرمایید از چه فرمولی میتوانم استفاده کنم .

سپاس فراوان :n40:

کافیه شما فرمت سل سلهاتون را به شکل استاندار این کار دربیارید و تفریق ساده را انجام بدید. پیشمهاد میشه فرمت سل بر روی گزینه hh:mm:ss تنظیم بشه

sadra121
17-11-2016, 22:14
سلام ؛ دوست عزیز

دستتون درد نکنه پاسختون عالیه بود
خدا عمرتان دهد و بر علمتان بیافزاید :n12::11::11:

n_n136902
21-11-2016, 17:32
سلام خسته نباشید
یه سوال
من میخوام یک عدد ثابت رو در سلول های مختلف ضرب کنم.مثلا در سلول A1 عدد 1000 رو به صورت مبنا دارم.
بعد میخوام در سلول B2 هر عددی که وارد کردم ،در سلول A1 ضرب شود و سپس مقدار در خوده سلول B2 وارد شود.
مثلا اگر من در سلول B2 مقدار 3 را وارد کنم باید در 1000 ضرب شود و مقدار 3000 در خوده سلول B2 گذاشته شود.
این کار شدنی هست یا خیر؟؟؟؟
siava5h
21-11-2016, 19:57
سلام خسته نباشید
یه سوال
من میخوام یک عدد ثابت رو در سلول های مختلف ضرب کنم.مثلا در سلول A1 عدد 1000 رو به صورت مبنا دارم.
بعد میخوام در سلول B2 هر عددی که وارد کردم ،در سلول A1 ضرب شود و سپس مقدار در خوده سلول B2 وارد شود.
مثلا اگر من در سلول B2 مقدار 3 را وارد کنم باید در 1000 ضرب شود و مقدار 3000 در خوده سلول B2 گذاشته شود.
در همون سلول نه. باید نتیجه رو در یک سلول دیگه ای بنویسی.

n_n136902
21-11-2016, 20:21
در همون سلول نه. باید نتیجه رو در یک سلول دیگه ای بنویسی.
توی سلول دیگه میتونم این کارو بکنم،
ولی میخواستم توی همون سلول باشه.
کاره اصلیم اینه: یه جدول میخوام درست کنم که یه سری قیمت با واحدهایی به غیر از ریال در اون وارد میشه.
میخوام این قیمت ها رو به ریال تبدیل کنم پس باید هر واحدی رو در معادل خودش ضرب کنم،مثلا دلار ، روپیه، درهم و...
بعد میخواستم کاری کنم که وقتی یه مقداری رو وارد میکنم خود به خود مقدار تبدیل شده اش توی سلول بشینه. و در کل یه جدول با واحد ریال داشته باشم.
(فهمیدید چی شد؟؟ خودم نفهمیدم!!!!)

حالا اگه راهی دارید ممنون میشم کمک کنید، مرسی

siava5h
22-11-2016, 01:14
توی سلول دیگه میتونم این کارو بکنم،
ولی میخواستم توی همون سلول باشه.
کاره اصلیم اینه: یه جدول میخوام درست کنم که یه سری قیمت با واحدهایی به غیر از ریال در اون وارد میشه.
میخوام این قیمت ها رو به ریال تبدیل کنم پس باید هر واحدی رو در معادل خودش ضرب کنم،مثلا دلار ، روپیه، درهم و...
بعد میخواستم کاری کنم که وقتی یه مقداری رو وارد میکنم خود به خود مقدار تبدیل شده اش توی سلول بشینه. و در کل یه جدول با واحد ریال داشته باشم.
(فهمیدید چی شد؟؟ خودم نفهمیدم!!!!)

حالا اگه راهی دارید ممنون میشم کمک کنید، مرسی

فکر نکنم همچین چیزی بشه. شما دست کم به 2 سلول نیاز دارید تا به نتیجه دلخواهتون برسید.
میتونین یک سلول دیگه رو در شیت دیگری قرار بدی و نتیجه رو در شیت اصلی خودتون داشته باشید.
یک سلول برای دریافت مقادیر و یک سلول برای ارائه نتیجه

این کمترین کاریه که میشه کرد.

bache shi_a
23-11-2016, 07:43
سلام خسته نباشید
یه سوال
دوست عزیز به فایل پیوست توجه کنید. طبق فرمایشات دیگر دوستان این کار از طریق توابع انجام شدنی نبود بنده از طریق کد نویسی در وی بی انجام دادم. قبل از اجرا ماکرو ها را فعال کنید.

apadana34
23-11-2016, 10:47
سلام . وقت بخير .ممنون ميشم راهنمايي كنيد. من يك فايل اكسل حاوي
اطلاعات زياد در يك شيت هستم . كه به صورت يه اطلاعات جدولي 18 در 18 هست
كه هركدام مثل احتمال به هم ربط داره مثلا اولي با 18 تا ديگر يه تركيب
را ميده و دومي با 18 تا ديگر يه تركيب را ميده . من اين جدول را ميسازم
و پرميكنم اما جستجو دران را نميدانم كه سريع باشه .يعني تا مثلا ستون
اول ايتم اولي را انتخاب كردي خواستي با ايتم مثلا 7 از رديف ببيني چه
تركيبي ميده ان را پيدا كنه يعني اطلاعات در سلول ستون اول و رديف هفتم را نشان بده. حالا به دو صورت ميتونه نشان بده يك اينكه به
ستون اول و رديف 7 منتقل بشه يا نه اطلاعات ان سلول را در يك سلول كه
مخصوص نشان دادن اطلاعات هست بياره . من اينكار را ميخوام انجام بدم اما
نميدان چطوري . يك كار ديگر هم اينكه وقتي به اعماق اطلاعات شيتم ميرم
ميخوام براي اينكه سريع برگردم به اولين سلول بجاي اينكه موس را تكان بدم
با يك كليك اينكار را بكنم اينم چطوري ميشه انجام داد . ممنون ميشم
راهنمايي كني

apadana34
26-11-2016, 16:33
سلام . وقت بخير .ممنون ميشم راهنمايي كنيد. من يك فايل اكسل حاوي
اطلاعات زياد در يك شيت هستم . كه به صورت يه اطلاعات جدولي 18 در 18 هست
كه هركدام مثل احتمال به هم ربط داره مثلا اولي با 18 تا ديگر يه تركيب
را ميده و دومي با 18 تا ديگر يه تركيب را ميده . من اين جدول را ميسازم
و پرميكنم اما جستجو دران را نميدانم كه سريع باشه .يعني تا مثلا ستون
اول ايتم اولي را انتخاب كردي خواستي با ايتم مثلا 7 از رديف ببيني چه
تركيبي ميده ان را پيدا كنه يعني اطلاعات در سلول ستون اول و رديف هفتم را نشان بده. حالا به دو صورت ميتونه نشان بده يك اينكه به
ستون اول و رديف 7 منتقل بشه يا نه اطلاعات ان سلول را در يك سلول كه
مخصوص نشان دادن اطلاعات هست بياره . من اينكار را ميخوام انجام بدم اما
نميدان چطوري . يك كار ديگر هم اينكه وقتي به اعماق اطلاعات شيتم ميرم
ميخوام براي اينكه سريع برگردم به اولين سلول بجاي اينكه موس را تكان بدم
با يك كليك اينكار را بكنم اينم چطوري ميشه انجام داد . ممنون ميشم
راهنمايي كني

مورد بالا را حل كردم . ولي يه مورد هست وان اينكه چطوري در يك شيت اكسل سريع جابه جا شيم . يعني ميشه يه پنجره شناور كه خودش حاوي لينك به جاهاي مختلف ان صفحه شيت باشد شاخت

kazi63
19-12-2016, 14:01
سلام. وقت بخیر
طبق عکس زیر و فایل پیوست، چند تا کالا داریم که براش سقف تعریف شده که موجودی ما نباید از اون سقف کمتر باشه (جدول سمت راست عکس زیر)

این کالاها به مرور زمان مصرف میشن و موجودی اونها در جدول سمت چپ ثبت میشه. من میخام اگه موجودی مربوط به هر کالا (جدول سمت چپ) ، از سقف تعیین شده کمتر بود سلول مربوطه (در ستون موجودی)رنگی بشه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

توضیح اینکه تو 1 جدول میشه با conditional formatting و if سلول رو رنگی کرد ولی تو 2تا جدول متمایز که دائما جای کالاها عوض میشه نمیدونم فرمولش چی میشه

فایل پیوست: 1.xlsx - 10 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

siava5h
19-12-2016, 14:55
سلام. وقت بخیر
طبق عکس زیر و فایل پیوست، چند تا کالا داریم که براش سقف تعریف شده که موجودی ما نباید از اون سقف کمتر باشه (جدول سمت راست عکس زیر)

این کالاها به مرور زمان مصرف میشن و موجودی اونها در جدول سمت چپ ثبت میشه. من میخام اگه موجودی مربوط به هر کالا (جدول سمت چپ) ، از سقف تعیین شده کمتر بود سلول مربوطه (در ستون موجودی)رنگی بشه.

توضیح اینکه تو 1 جدول میشه با conditional formatting و if سلول رو رنگی کرد ولی تو 2تا جدول متمایز که دائما جای کالاها عوض میشه نمیدونم فرمولش چی میشه

فایل پیوست: 1.xlsx - 10 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.
از اونجا که این سوالها اغلب بی جواب میمونه، من هرآنچه که بلد بودم رو بهتون ارائه میکنم.

برای مشکل شما من به صورت مستقیم نتونسم جوابشو پیدا کنم اما به یک روش ترفندی قادرید این مسئله رو تحت کنترل داشته باشید.
در این روش تفاضل تعدا موجود و تعداد مجاز رو بررسی میکنیم و اگر این مقدار کوچکتر از 0 بود با عدد قرمز نوشته میشه و اگر بزرگتر مساوی 0 بود با رنگ سیاه نوشته میشه. که با این ترفند میتونی حد مجاز رو با یک نگاه مورد بررسی قرار بدی. و حتی با Sort کردن این مقادیر میتونی بحرانی ترین اقلام رو مورد برسی قرار بدی.

به اینصورت که با ضافه کردن یک جدول جدید با عنوان کنترل موجودی، تفاضل بین تعداد موجود و تعداد مجاز رو ثبت میکنی. حال این سلول رو از سربرگ Home بخش Number بر روی فلش کوچک زده و در کادر باز شده گزینه Number رو انتخاب کرده و از قسمت سمت راست عدد قرمز رنگ رو انتخاب میکنی و ok رو میزنی.

نمونه این جدول رو برات گذاشتم.

bache shi_a
20-12-2016, 07:30
سلام. وقت بخیر

تو فایل پیوست با کمک از دو تا ستون کمکی و کاندیشنال مساله را براتون حل کردم اگر چه راه های زیادی موجوده که میشه اینکار را کرد

کنترل موجودی کالا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

siava5h
20-12-2016, 13:29
تو فایل پیوست با کمک از دو تا ستون کمکی و کاندیشنال مساله را براتون حل کردم اگر چه راه های زیادی موجوده که میشه اینکار را کرد

کنترل موجودی کالا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عالی...
چیز خیلی خوبی یاد گرفتیم. جدل شمارو ویرایش کردم و ستون اضافه رو با خلاصه کردن روابط در یک سلول حذف کردم.
فکر کنم اینطوری بهتر شده باشه.
عالی بود.

bache shi_a
21-12-2016, 21:57
عالی...
چیز خیلی خوبی یاد گرفتیم. جدل شمارو ویرایش کردم و ستون اضافه رو با خلاصه کردن روابط در یک سلول حذف کردم.
فکر کنم اینطوری بهتر شده باشه.
عالی بود.

ممنون از شما . بله راه های زیادی هست البته ترجیج دادم ساده تر بگم تا راحتتر طرز کار فهمیده بشه

edare_chi
08-01-2017, 13:31
با عرض سلام خدمت دوستان. من یک سوالی در مورد فرمول نویسی در اکسل دارم ، می خواستم راهنمایی بفرمایید . من میخوام فرمولی بنویسم که یک عدد را در سلول در نظر گرفته و بین رنجهای مختلف بررسی کرده و و اگر دز در آن رنج قرار گرفت عدد مشخصی را در سلولی دیگر ثبت کند. به این صورت که:
1- اگر عدد سلول بین 0 و 500 باشد عدد 150 درج گردد.
2- اگر عدد سلول بین 501 و 1000 باشد عدد 120 درج گردد.
3- اگر عدد سلول بین 1001و 1500باشد عدد 90درج گردد.
4- عدد سلول بین 1501و 2000 باشد عدد 75 درج گردد.
5- اگر عدد سلول بین 2001 به بالا باشد عدد 60 درج گردد.

bache shi_a
11-01-2017, 15:00
با عرض سلام خدمت دوستان. من یک سوالی در مورد فرمول نویسی در اکسل دارم ، می خواستم راهنمایی بفرمایید . من میخوام فرمولی بنویسم که یک عدد را در سلول در نظر گرفته و بین رنجهای مختلف بررسی کرده و و اگر دز در آن رنج قرار گرفت عدد مشخصی را در سلولی دیگر ثبت کند. به این صورت که:
1- اگر عدد سلول بین 0 و 500 باشد عدد 150 درج گردد.
2- اگر عدد سلول بین 501 و 1000 باشد عدد 120 درج گردد.
3- اگر عدد سلول بین 1001و 1500باشد عدد 90درج گردد.
4- عدد سلول بین 1501و 2000 باشد عدد 75 درج گردد.
5- اگر عدد سلول بین 2001 به بالا باشد عدد 60 درج گردد.

البته بهتر بود که فایل نمونه می گذاشتید اما مشخصا شما باید از تابع IF استفاده کنید .
اگر فایلتون را قرار بدید دقیقتر میشه راهنمایی کرد

tohidkh
17-01-2017, 17:27
سلام
در اكسل 2013 در هر فايلي كه فرمول زيادي داره نميشه يك ستون بطور كامل Insert كرد. وقتي ستون رو Insert ميكنم فوري از اكسل ميپره بيرون.
جالب اينجاست در سيستم هاي مختلف امتحان كردم و همچنان همين مشكل باقي بود.
علاوه براين اكسل 2016 هم نصب كردم تفاوتي در قضيه ايجاد نكرد.
آيا راه حلي براي اين قضيه وجود داره؟؟؟
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

siava5h
18-01-2017, 17:27
سلام
در اكسل 2013 در هر فايلي كه فرمول زيادي داره نميشه يك ستون بطور كامل Insert كرد. وقتي ستون رو Insert ميكنم فوري از اكسل ميپره بيرون.
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد
یه اشکالی در پارامترها وجود داره. باید اون اشکال رو پیدا کنی.
احتمالا یکی از سلولها این مشکل رو داره.

شاید هم با save as گرفتن مشکلت حل شد.

میشه محاسبه اتوماتیک رو لغو کنی و بعد اینکه مارت تموم شد محاسبه کنی. شاید اینطوری تونستی ستون اضافه کنی.
ولی قطعا یه مشکلی در پارامتها هست.

Optiion ==== formulas ==== calculation option=== manual
تیک زیرشم برای شرایط بحرانی تر میتونی حذف کنی.

siava5h
18-01-2017, 17:30
سلام
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد

میشه محاسبه اتوماتیک رو لغو کنی و بعد اینکه مارت تموم شد محاسبه کنی. شاید اینطوری تونستی ستون اضافه کنی.

Option ==== formulas ==== calculation option=== manual

از سربرگ formulas و در قسمت calculation و گزینه calculation option هم میتونی بین automatic و manual سوییچ کنی

tohidkh
22-01-2017, 09:28

Option ==== formulas ==== calculation option=== manual

از سربرگ formulas و در قسمت calculation و گزینه calculation option هم میتونی بین automatic و manual سوییچ کنی

سلام دوست عزيز

ممنونم از اينكه لطف كرديد و جواب داديد ولي متاسفانه حل نشد. :n03:

siava5h
22-01-2017, 12:27
سلام دوست عزيز

ممنونم از اينكه لطف كرديد و جواب داديد ولي متاسفانه حل نشد. :n03:

این اشکل نرم ازاری نیست. با نصب ورژنای مختلف تفاوتی در مشکلت بوجود نمیاد.
این مشکل رو من هم داشتم و اشکال از پارامترها بود.
یک پارامتر قادر به فراخوانی نیست. که با تغییر مکان اون ارور میده.
تا نتونی اون پارامتر مشکل دار رو پیدا کنی، کاریش نمیشه کرد.

از آخر ستونها به اول یکی یکی بینشون ستون اضافه کن تا بتونی پارامتر مشکل دار رو پیدا کنی.

spartaqus
26-01-2017, 18:53
یک لیسی از ایمیل دارم که هر روزم بهش اضافه میشه
میخوام ببینم میشه یه فرمولی بهش بدم که اگه ایمیل تکراری وارد شد یه اخطاری بده و اون ایمیل رو بگه که تکرار شده و قبلا وارد شده؟؟

The Respina
26-01-2017, 21:52
فضای کاری داریم بدین صورت
Abc 1234
Cde 4566
Fgh 7654
در صورتی که بخواهیم 5 رقم اخر هر سلول پاک شود ( 4 رقم اعداد همراه با اسپیس قبلی )
چکاری باید انجام داد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

bache shi_a
28-01-2017, 07:13
یک لیسی از ایمیل دارم که هر روزم بهش اضافه میشه
میخوام ببینم میشه یه فرمولی بهش بدم که اگه ایمیل تکراری وارد شد یه اخطاری بده و اون ایمیل رو بگه که تکرار شده و قبلا وارد شده؟؟

فایل پیوست را ملاحظه بفرمایید. در ستون A هر مورد تکراری ثبت شود آلارم داده و اجازه ثبت را نمیدهد

تکراری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bache shi_a
28-01-2017, 07:17
فضای کاری داریم بدین صورت
Abc 1234
Cde 4566
Fgh 7654
در صورتی که بخواهیم 5 رقم اخر هر سلول پاک شود ( 4 رقم اعداد همراه با اسپیس قبلی )
چکاری باید انجام داد؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

اگر استاندار همه متون همان چیزی است که گفتید به روشهای مختلف میتوان انجام داد که بنده دو روش را ذکر میکنم.

1- استفاده از تابع Mid : به فرض اینکه اطلاعات در ستون A باشد در سل B1 تابع زیر را وارد کنید

2- استفاده از تابع Left :

فایل نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Life24
29-01-2017, 14:40
سلام
دوستان در ورود وقتی فارسی عدد تاپیم میکنم برعکس مینویسه...مجبورم منم برعکس عدد رو تایپ کنم که درسته بشه

van123
05-02-2017, 11:26
سلام
به چه روشي ميتوان محتواي يه سلول را مشخص كرد كه عدد وارد شده مثلا بيشتر يا كمتر فلان عدد ثبت نشود
مثلا:
در خانه A5 عدد كمتر از 5 ثبت نشود

siava5h
06-02-2017, 01:51
سلام
به چه روشي ميتوان محتواي يه سلول را مشخص كرد كه عدد وارد شده مثلا بيشتر يا كمتر فلان عدد ثبت نشود
مثلا:
در خانه A5 عدد كمتر از 5 ثبت نشود

سربرگ data و گزینه data validation
در سربرگ setting گزینه whole number رو انتخاب کن و حدود رو تعریف کن

eftekhary2010
12-02-2017, 17:40
یک سوال خیلی مهم
دو تا نمودار داریم که هردو داده هستند
یکی نمودار منحنی شده
دیگری نمودار خطی
می خواهم محل تقاطع دو نمودار را محاسبه کنم
از راه فرمول Excel نمیشه چون نتیجه دقیق میخوام
متشکرم

alone_boy
02-03-2017, 11:23
سلام دوستان
یه سری اطلاعات دارم که میخوام ماکزیمم و مینیمم و ... اونا رو به دست بیارم
اما توی ستونی که میخوام اطلاعات نمایش داده بشه و فرمول رو مینویسم که ماکزیمم یا مینیممشون رو بدست بیاره همه رو به صورت صفر نشون میده.حتی جمعشون رو هم صفر نشون میده.چرا؟
نمونه فایل رو هم پیوست کردم

Mohsen.1395
03-03-2017, 11:08
سلام دوستان
یه سری اطلاعات دارم که میخوام ماکزیمم و مینیمم و ... اونا رو به دست بیارم
اما توی ستونی که میخوام اطلاعات نمایش داده بشه و فرمول رو مینویسم که ماکزیمم یا مینیممشون رو بدست بیاره همه رو به صورت صفر نشون میده.حتی جمعشون رو هم صفر نشون میده.چرا؟
نمونه فایل رو هم پیوست کردم

سلام
مشکل از ممیزها هست.
ممیز در اکسل به این شکله / اما شما نقطه گذاشتین .
برید قسمت find&select قسمت replace و . رو با / جایگزین کنید درست میشه

Greedy
03-03-2017, 11:14
سلام

من میخوام چند تا گزینه رو به عنوان پیش فرض برای یک ستون از جدول اضافه کنم . به چه صورت میشه این کارو کرد ؟
مثلا فرض کنید یه ستون عنوانش هست وضعیت تاهل بعد فقط دو گزینه مجرد و متاهل داریم برای این گزینه و من میخوام وقتی رو ستون اون کلیک میکنیم اتوماتیک این دو گزینه ظاهر شه و یکیش رو انتخاب کنیم و دیگه نیاز به تایپش نباشه

Mohsen.1395
04-03-2017, 01:22
سلام

من میخوام چند تا گزینه رو به عنوان پیش فرض برای یک ستون از جدول اضافه کنم . به چه صورت میشه این کارو کرد ؟
مثلا فرض کنید یه ستون عنوانش هست وضعیت تاهل بعد فقط دو گزینه مجرد و متاهل داریم برای این گزینه و من میخوام وقتی رو ستون اون کلیک میکنیم اتوماتیک این دو گزینه ظاهر شه و یکیش رو انتخاب کنیم و دیگه نیاز به تایپش نباشه
برای ایجاد یک لیست کشویی درون یک سلول که اطلاعات آن از اطلاعات یک ستون مشخص استخراج میشه ، ابتدا سلول مورد نظر رو انتخاب کنید و بعد از مسیر. data>data validation گزینه اول رو انتخاب کنید تا وارد صفحه data validation بشید برای ایجاد یک لیست کشویی از اطلاعات Allow رو روی list قرار بدید و از قسمت source اطلاعاتی که می خواید به صورت کشویی در سلول نمایش داده بشه رو مشخص نمایید.

برگرفته شده از excelhouse.blog.ir

godsmak
04-03-2017, 16:11
درود دوستان.
من یه فایل اکسل دارم برای محاسبه شارژ ساختمان.
این هم لینک فایل.
مشکل اینجاست که وقتی من یه هزینه مثل هزینه نظافت ساختمان رو از طریق دکمه هزینه بهش اضافه میکنم، این هزینه رو برای واحدهای خالی هم منظور میکنه.
میشه یه بررسی بفرمایید؟
فکر میکنم مشکل از کدهای VBA فایل باشه.
این هم لینک فایل که آپلود کردم :

bache shi_a
05-03-2017, 07:31
امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟

godsmak
05-03-2017, 07:38
درود.
اگر فایل رو دانلود بفرمایید، متوجه منظورم میشین.
اگر به همین صورت توضیح بدم فکر نمیکنم متوجه بشین.
ضمنا اگر براتون مقدوره، میتونید توی تلگرام بهم پیام بدین تا در مورد فایل صحبت کنیم.

شماره بنده : 09124878945

hamed29
15-03-2017, 14:43
سلام

یه فایل اکسل لازم دارم که بشه تهاتر طلب و بدهی رو برای چند نفر انجام داد.
یعنی خرجکرد هر فرد و طرفین حساب رو مشخص کنم و هر زمان که لازم به تسفیه حساب بود، حداقل مقدار پول بین افراد جابجا بشه.

با تشکر

javidnama
16-03-2017, 00:22
سلام
یک نمونه ساده برای دستور if میتونید بزاردید که فرمول نویسی هم توش باشه؟ مثلا x=500y که x , y بدی اگر شرط برقرار بود x حساب کنه اگر نه یک فرمول دیگه مثلا x=0.3y :n16::n16::n16:

arash_kings
27-03-2017, 00:43
خواستم اعداد اکسل 2016 رو فارسی کنم.کسی میتونه کمکم کنه. تشکر

فرستاده شده از LG-H860ِ من با Tapatalk

Ramoos
03-04-2017, 11:50
سلام

من میخوام داخل یک cell بتونم چند مقدار مختلف رو وارد کنم و بعدا بتونم بر اساس هر کدوم از اونا فیلتر اعمال کنم.
خواسته اصلیم هم ایجاد یه چارت با pivot table هست که بتونم برآورد کنم هر کدوم از این مقادیر چه فراوانی داره.
مثلا یه سری مشتری هستن که هر کدوم یک یا چند رنگ از یک محصول رو سفارش میدن، من میخوام ببینم هر رنگ چقدر درخواست داره ...

متشکرم

elyas_bamaram
30-04-2017, 19:41
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید
سوال من درمورد فیلتر هستش
فرض کنید یه سرستونی داریم که میتونه موارد A - B - C- D رو در بر بگیره! در حالت عادی که میشه واسه هر سلول از زیر ستون مورد نظرمون یکی از موارد A B C و D رو در نظر گرفت میخواستم بدونم که آیا راهی هست که واسه یه سلول دو مورد و یا بیشتر در نظر بگیریم(مثلا C و B ) و هنگام فیلتر کردن از سرستون بشه ردیفی رو که هم مورد C و هم مورد B رو داشته باشه رو نمایش داد?

elyas_bamaram
30-04-2017, 19:50
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید
سوال من درمورد فیلتر هستش
فرض کنید یه سرستونی داریم که میتونه موارد A - B - C- D رو در بر بگیره! در حالت عادی که میشه واسه هر سلول از زیر ستون مورد نظرمون یکی از موارد A B C و D رو در نظر گرفت میخواستم بدونم که آیا راهی هست که واسه یه سلول دو مورد و یا بیشتر در نظر بگیریم(مثلا C و B ) و هنگام فیلتر کردن از سرستون بشه ردیفی رو که هم مورد C و هم مورد B رو داشته باشه رو نمایش داد?

spartaqus
06-05-2017, 18:50
من میخوام دو تا زمان رو تو اکسل با هم جمع بزنم
ولی اگه

زمان اول ما که خروجی یک فرمول هست
مثلا 9:45:0
اولیه هم
7:0:0
, اگه خروجی ما از تایم 9:15 تا 9:30 بیشتر باشه 15 دقیقه به جمع اونا اضافه بشه یعنی (اون 15 دقیقه تایم استراحت هست)
بشه 9:45:0+7:0:0+0:15:0 که میشه ساعت 10
چجوری باید اینکارو بکنم ؟

محمد7966
25-05-2017, 17:00
سلام

ببخشید 3 شماره از ردیف اکسل پاک شده یعنی شماره های 11،12،13 پاک شدند و یه راست از 10 رفته روی 14 و تو این 3 ردیف هم باید اطلاعات وارد کنم

چطور میشه این شماره ها رو ایجاد کرد؟

با تشکر

sky1sky
08-07-2017, 21:35
سلام ببخشید در اکسل می خوام شماره گذاری کنم اما نمی خوام از روش AUTO FILL استفاده کنم و می خوام فرمول بنویستم که مقدار خونه سلول ردیف بالاش رو با یه عددی جمع کنه و بنویسه و به همین ترتیب واسه سلول سطر بعدی (در همون سلول) باز بنویسم که مقدار خونه بالایی را با یه عددی جمع کن و بنویس
این کار رو واسه ده سلول یک ستون انجام دادم اما مشکلم اینجاست اگه اون وسط ها یک ردیف رو پاک کنم سلول های مابعد اون eror #REF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ! میده. چه کنم که با حذف یک ردیف این شماره گذاری هام اتومات درست شن و اررور ندن ؟ممنون:n16:

bache shi_a
09-07-2017, 11:26
سلام ببخشید در اکسل می خوام شماره گذاری کنم اما نمی خوام از روش AUTO FILL استفاده کنم و می خوام فرمول بنویستم که مقدار خونه سلول ردیف بالاش رو با یه عددی جمع کنه و بنویسه و به همین ترتیب واسه سلول سطر بعدی (در همون سلول) باز بنویسم که مقدار خونه بالایی را با یه عددی جمع کن و بنویس
این کار رو واسه ده سلول یک ستون انجام دادم اما مشکلم اینجاست اگه اون وسط ها یک ردیف رو پاک کنم سلول های مابعد اون eror #REF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ! میده. چه کنم که با حذف یک ردیف این شماره گذاری هام اتومات درست شن و اررور ندن ؟ممنون:n16:

برای اینکه شما ردیف را به صورت اتوماتیک داشته باشید
یکی از راههاش که خودم هم استفاده میکنم استفاده از ترکیب توابع هست به طوری که شما شرط می کنید که اگر سلول مثلا مجاورش پر شد ردیف را بندازه این کار چند تا حسن داره 1- اگر بینشون هم خالی باشه ترتیب رعایت میشه 2- اگر ردیفی حذف بشه اتوماتیک ردیف ها اصلاح میشن و ..
پ ن : فایل پیوست را ملاحظه کنید ستون A فرمول نویسی شده
ردیف اتوماتیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sky1sky
09-07-2017, 22:49
برای اینکه شما ردیف را به صورت اتوماتیک داشته باشید
یکی از راههاش که خودم هم استفاده میکنم استفاده از ترکیب توابع هست به طوری که شما شرط می کنید که اگر سلول مثلا مجاورش پر شد ردیف را بندازه این کار چند تا حسن داره 1- اگر بینشون هم خالی باشه ترتیب رعایت میشه 2- اگر ردیفی حذف بشه اتوماتیک ردیف ها اصلاح میشن و ..
پ ن : فایل پیوست را ملاحظه کنید ستون A فرمول نویسی شده
ردیف اتوماتیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون فایل اکسل شما را دیدم این روش شما وقتی کاربرد دارد که مقادیر ستون B را هم بدانیم
اما اگر اول بخواهیم شماره گذاری های ستون A را انجام دهیم بدون وابسته بودن به پر بودن یا خالی بودن ستون B ، میشه راهنمایی کنید؟مرسی:n16:

bache shi_a
11-07-2017, 06:17
شما به غیر از ستون ردیف ستون دیگه ای ندارید؟
خواسته شما با روشی غیر از این جواب نمیده کما اینکه خودتون هم فرمودید که خطای REf میده پس باید به یه مقدار در ستونی وابسته باشه

rkhavari
29-08-2017, 18:04
سلام
داخل برنامه اکسل یک مشکلی برام پیش امده.
جدولی درست کردم بسته به نیاز کار خودم.ولی بعد از ذخیره با فرمت پی دی اف خطوط جدول نمایش داده نمیشود.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

siava5h
29-08-2017, 19:54
سلام
داخل برنامه اکسل یک مشکلی برام پیش امده.
جدولی درست کردم بسته به نیاز کار خودم.ولی بعد از ذخیره با فرمت پی دی اف خطوط جدول نمایش داده نمیشود.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

خطوط موزد نیاز رو از سربرگ home \ font \ bottom border \ all border رنگی کنید.

Arsenal-4ever
02-09-2017, 06:49
سلام

یه فایل اکسل هس که ۳۱ شیت داره برا هر روز از ماه.
یعنی در واقع یه جدول خام ثابت طراحی شده (بصورت دستی، و table نیس) و این جدول برای تمام روزها کپی شده

در سلول های این جدول کدهایی وارد میشه که با تابع vlookup قیمت مربوط به هر کد توی جدول های روزانه میاد. و بعد ما باید تعداد فروش های مربوط به اون کد رو وارد کنیم تا جمع کل بدست بیاد

تعداد کدها ۱۰۰ تاس ولی در هر روز حدود ۱۵ کد وارد میشه. و ممکنه یه کد فقط یکبار در طول ماه استفاده بشه. کد دیگری بیشتر و کدی هیچوقت استفاده نشه

چطور میشه کاری کرد که بشه تعداد وارد شدن هر کد در طول ماه در جداول روزانه، و جمع مقدار فروشش رو محاسبه کرد؟

ممنون

bache shi_a
05-09-2017, 08:13
میشه کمی بیشتر توضیح بدید مثلا شکل جداول تو شیت ها تغییر میکنه یا نه همه اونها ثابت هستند مثلا ستون مقدار همیشه تو همه شیت ها ستون E است
یه توصیه :به سفارش اساتید اهل فن تا جاییکه میشه از ایجاد شیت اضافی بپرهیزید به نظرم شما اگه یه شیت درست کنید که کل اطلاعات اونجا ریحته بشه و یه شیت هم برای گرفتن گزارش در نظر بگیرید دیگه این مشکلات را نداشته باشید.

meysam6120
24-10-2017, 18:31
سلام
در اکسل یک جدول ۴ در ۱۰ داریم که با تابع vlookup مقداری رو در سه ستون اول جستجو میکنیم و در صورت پیدا کردن مقدار حاصل ستون چهارم بر میگردد . اما اگر مقدار مورد جستجو در ستون اول باشد حاصل و نمایش میدهد اما اگر مقدار مورد نظر در ستون سوم باشد حاصلی نمایش نمی دهد . اگر ممکنه راهنمایی کنید . متشکرم

mohammadv2
04-12-2017, 22:19
چطور میشه کاری کرد که بشه تعداد وارد شدن هر کد در طول ماه در جداول روزانه، و جمع مقدار فروشش رو محاسبه کرد؟
سلام و درود.

اصولا این نوح طراحی که برای روز یا ماه و هفته یه شیت درست کنیم خیلی جالب نیست و به خاطر همین دوستان تو گزارش گیری اکثرا به مشکل می خورن.

در مورد این مسئله خاص باید از تابع COUNTIF استفاده کنین. اگه جدولتون ساختار بانک اطلاعاتی رعایت شده باشه و از روشهایی چون merge کردن سلولها استفاده نکرده باشین pivot هم بدرد کارتون می خوره.

mohammadv2
04-12-2017, 22:39
سلام
در اکسل یک جدول ۴ در ۱۰ داریم که با تابع vlookup مقداری رو در سه ستون اول جستجو میکنیم و در صورت پیدا کردن مقدار حاصل ستون چهارم بر میگردد . اما اگر مقدار مورد جستجو در ستون اول باشد حاصل و نمایش میدهد اما اگر مقدار مورد نظر در ستون سوم باشد حاصلی نمایش نمی دهد . اگر ممکنه راهنمایی کنید . متشکرم
سلام
تابع vookup فقط میتونه یک ستون رو جستجو کنه. به همین ترتیب تابع hlookup فقط یک سطر رو جستجو می کنه. چون خیلی گنگ توضیح دادین بیشتر نمی تونم راهنمایی کنم.

اگه کار با توابع index و match رو بلد باشین بدرتون می خوره. در واقع این روش زمانی کاربرد داره که ستون اول مثلا اسامی افراد باشه و سطر اول نام درس و شما بخوایین نمره یک فرد در مورد یک درس خواص رو بدست بیارین. اول باید شماره سطری که اسم هست رو بدست بیارین. بعد شماره سطونی که نام درس هست. محل تلاقی این دو میشه جواب.

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کامل توضیح داده.

mohammadv2
04-12-2017, 23:12
خواستم اعداد اکسل 2016 رو فارسی کنم.کسی میتونه کمکم کنه. تشکر

فرستاده شده از LG-H860ِ من با Tapatalk

سلام.
اینو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ببینین.

در نهایت در قسمت standars digit می تونین عدد فارسی رو انتخاب کنین. در ضمن متن رو راست چین کنید. فونتی رو انتخاب کنید که یونیکد باشه یا حداقل فارسی باشه.

gholameian
17-01-2018, 11:51
با سلام من یک فایل اکسل نام نام خانوادگی حدود1500 می باشند فارسی می باشد مخواهم لاتین کنم مخواهم فایل کل رو بهش بدم جواب رو بگیرم لطفا راهنمایی کنید

alijigari
18-01-2018, 19:47
درود
هر فایل اکسل 2016 را که میخواهم باز کنم ، خیلی دیر باز میشه . حدود یک ماه هم این طور شده . حتی افیس را یک بار پاک کردم و از سایت مایکروسافت دوباره دانلود کردم اما بازم مشکل حل نشد ، حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول میکشه

saeed-gmail
21-01-2018, 09:42
سلام. خب من یه سوال دارم.
میخوام در یک جدول که آمار فروش یک سری محصولات توسط نمایندگان شرکتم دارم، با مشخص کردن محصول که در ستون یک قرار داره، حداکثر فروش بین نمایندگان مختلف که در ستونها هستند، نماشی داده بشه. فرمول نویسی اون چطوری باید باشه؟ با تشکر:n01:

behzad20000
21-01-2018, 10:58
سلام
من یک شیت تو اکسل حاوی جدول دارم که اکثر فرمولاش sumو sum ifاست.وقتی این شیت رو کپی می کنم و فرمولا رو از طریق find ,replace جایگزین می کنم کار نمی کنه ولی وقت یک سلول رو به صورت دستی یک قسمت از فرمول رو برای یک سلول عوض می کنم کار می کنه لطفا می تونید بگید علت چیه؟
ممنون

shvalaie
25-01-2018, 14:21
سلام دوستان.....

من فایلی دارم که میخواستم، در اختیار چند نفر قرار بدهم که در آن فقط بتوانند در زیر ستون نامشان، عددی تایپ کنند..... اما نمیخواهم که بتوانند تغییری دیگر بدهند، مثلا ستونهایی را که hide کرده ام را unhide کنند.....

توانسته ام که برای sheet ... رمز یا پسورد بگذارم اما نمیدانم که آیا میشود این محدودیت را ایجاد کرد یا نه...

پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزارم

sin2x=2sinxcosx
25-01-2018, 20:03
با سلام
می خواستم ببینم آیا امکانش هست که در یک Sheet یا فایل Excel دیگه، یه سری اطلاعات به صورت جدول ذخیره بشه و تو یه Sheet دیگه، مثلا با زدن ID یک رکورد، اطلاعات اون رکورد رو بده ؟
اگه امکان پذیره چطوری ؟ :n02:

bache shi_a
07-05-2018, 08:24
با سلام
می خواستم ببینم آیا امکانش هست که در یک Sheet یا فایل Excel دیگه، یه سری اطلاعات به صورت جدول ذخیره بشه و تو یه Sheet دیگه، مثلا با زدن ID یک رکورد، اطلاعات اون رکورد رو بده ؟
اگه امکان پذیره چطوری ؟ :n02:

اینکار شدنیه و با توابعی مثل vlookup یا match & index انجام میشه.
مثلا اطلاعات کد مشتری در ستون A و از A2 شروع میشه و نام مشتری در ستون B و از B2 شروع میشه . شما می خواهید تو شیت جاری تو سل مثلا E2 کد مشتری را که زدید تو سل F2 نام مشتری بیاد برای اینکار از کد زیر استفاده کنید .
تابع Vlookup

match & index

آرش حسنی
10-07-2018, 01:12
سلام لطفا نحوه تایپ کردن پلاک خودرو ب این نحو رو برام توضیح بدین 567ع56 ایران 78

m_sport
10-08-2018, 14:53
سلام...
من یه فایل notepad دارم که به این صورته:

میخوام محتویاتش رو در اکسل کپی کنم طوری که فقط عدداش کپی بشه و value که کنار هر عدد هست کپی نشه !

borhanj
15-08-2018, 02:38
شما اگر میخواهید سلولهای خاصی را طوری تنظیم کنید که افرادی بتوانند تغییراتی مثلاً عددی را وارد کنند کافی است که آن سلولهای خواص را انتخاب کنید و کلیک سمت راست را بزنید از منوی باز شده format cells را انتخاب کنید و از پنجره باز شده بر روی تب protection کلیک کنید حال در این قسمت تیک locked را بردارید و اوکی کنید ( توجه داشته باشید اگر سلولهای خاصی مد نظر شماست که در قسمتهای مختلف قرار دارد کافی است از کلید ctrl کیبورد خود کمک بگیرید یعنی با نگه داشتن این کلید میتوانید با موس خود هر سلول دلخواهی را انتخاب کنید)بعد از اوکی کردن میتوانید از قسمت review شیت خود را protect sheet کنید. اگر ستونی را هم مخفی کرده اید تا زمانی که protect sheet است کسی نمیتواند به آن دسترسی داشت باشد.

بهترین راه یوتیوب است دوست عزیز، اما برای اینکه بخواهید اکسل را به صورت حرفه ای یاد بگیرید باید قدم به قدم جلو بروید برای این کار هم باید اول برای مثال یک پروزه ای را در ذهن داشته باشید تا با اکسل بسازید بعد از اینکه آن را در ذهن خود مجسم کردید آن را در اکسل پیاده کنید هر جایی هم با مشکل برخوردید باید در گوگل و یوتیوب به دنبال جواب مشکلتان بگردید به نظر من اکسل اینطور نیست در کتاب را باز کنید و از اول تا آخر بخوانید چون خیلی از جاهای کتاب شاید به کارتان نیاید و با یک یا دو بار مرور کردن هم در ذهن نمیماند.

کافیه اول محتویاتو در اکسل کپی کنی سپس محدوده مورد نظر را با موس انتخاب نموده و با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl+H پنجره find and replace برای شما باز می شود , سپس کافیست است در پنجره فوق و در کادر find what عبارت "مورد نظر" برای پاک شدن را تایپ و بر روی کلید replace all کلیلک نمایید. امیدوارم جوابتو گرفته باشی

شما باید از نرم افزار بهینه ساز ویندوز استفاده کنید اگر از ویندوز 10 استفاده میکنید پیشنهاد من نرم افزار Windows 10 Manager است بعد از بهینه سازی احتمال زیاد مشکلتان حل خواهد شد

borhanj
18-08-2018, 15:16
سلام دوستان.....

من فایلی دارم که میخواستم، در اختیار چند نفر قرار بدهم که در آن فقط بتوانند در زیر ستون نامشان، عددی تایپ کنند..... اما نمیخواهم که بتوانند تغییری دیگر بدهند، مثلا ستونهایی را که hide کرده ام را unhide کنند.....

توانسته ام که برای sheet ... رمز یا پسورد بگذارم اما نمیدانم که آیا میشود این محدودیت را ایجاد کرد یا نه...

پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزارم

شما اگر میخواهید سلولهای خاصی را طوری تنظیم کنید که افرادی بتوانند تغییراتی مثلاً عددی را وارد کنند کافی است که آن سلولهای خواص را انتخاب کنید و کلیک سمت راست را بزنید از منوی باز شده format cells را انتخاب کنید و از پنجره باز شده بر روی تب protection کلیک کنید حال در این قسمت تیک locked را بردارید و اوکی کنید ( توجه داشته باشید اگر سلولهای خاصی مد نظر شماست که در قسمتهای مختلف قرار دارد کافی است از کلید ctrl کیبورد خود کمک بگیرید یعنی با نگه داشتن این کلید میتوانید با موس خود هر سلول دلخواهی را انتخاب کنید)بعد از اوکی کردن میتوانید از قسمت review شیت خود را protect sheet کنید. اگر ستونی را هم مخفی کرده اید تا زمانی که protect sheet است کسی نمیتواند به آن دسترسی داشت باشد.

borhanj
18-08-2018, 15:17
بهترین آموزش EXCEL تو اینترنت چیه اگه دوستان مقاله ای فیلمی دارن به منم بدن ممنون میشم میخوام EXCEL حرفه ای یاد بگیریم

بهترین راه یوتیوب است دوست عزیز، اما برای اینکه بخواهید اکسل را به صورت حرفه ای یاد بگیرید باید قدم به قدم جلو بروید برای این کار هم باید اول برای مثال یک پروزه ای را در ذهن داشته باشید تا با اکسل بسازید بعد از اینکه آن را در ذهن خود مجسم کردید آن را در اکسل پیاده کنید هر جایی هم با مشکل برخوردید باید در گوگل و یوتیوب به دنبال جواب مشکلتان بگردید به نظر من اکسل اینطور نیست در کتاب را باز کنید و از اول تا آخر بخوانید چون خیلی از جاهای کتاب شاید به کارتان نیاید و با یک یا دو بار مرور کردن هم در ذهن نمیماند.

borhanj
18-08-2018, 15:21
سلام...
من یه فایل notepad دارم که به این صورته:

میخوام محتویاتش رو در اکسل کپی کنم طوری که فقط عدداش کپی بشه و value که کنار هر عدد هست کپی نشه !

کافیه اول محتویاتو در اکسل کپی کنی سپس محدوده مورد نظر را با موس انتخاب نموده و با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl+H پنجره find and replace برای شما باز می شود , سپس کافیست است در پنجره فوق و در کادر find what عبارت "مورد نظر" برای پاک شدن را تایپ و بر روی کلید replace all کلیلک نمایید. امیدوارم جوابتو گرفته باشی

borhanj
18-08-2018, 15:22
درود
هر فایل اکسل 2016 را که میخواهم باز کنم ، خیلی دیر باز میشه . حدود یک ماه هم این طور شده . حتی افیس را یک بار پاک کردم و از سایت مایکروسافت دوباره دانلود کردم اما بازم مشکل حل نشد ، حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول میکشه

شما باید از نرم افزار بهینه ساز ویندوز استفاده کنید اگر از ویندوز 10 استفاده میکنید پیشنهاد من نرم افزار Windows 10 Manager است بعد از بهینه سازی احتمال زیاد مشکلتان حل خواهد شد

dvb595959
22-11-2018, 08:33
درود
فرض کنید من یک فاکتور فروش درست کردم و اطلاعات مربوط به خرید رو وارد کردم،،،،حالا می‌خوام با یک کلیک در صفحه تمام اطلاعات وارد شده در فاکتور پاک بشن و دوباره بتونم از اول اطلاعات جدید وارد کنم.راهنمایی می‌فرمایید ؟؟

sia0368
08-02-2019, 20:41
سلام
چه طور میشه اسم 126 فایل در یک فولدر رو طبق اسامی که در اکسل دارم تغییر نام بدم؟
راه تست شده معرفی کنید
ممنون
پیداش کردم طبق لینک زیر

sia0368
09-02-2019, 10:21
یه سوال دیگه

2/8/19, 1:37:18 PM
یک ستونم این طوریه و فرمتش general هست و درست sort نمیشه فرمتش رو به date و time هم تغییر دادم ولی باز درست sort نمیشه
چه کار باید بکنم؟

2/8/19, 1:37:18 PM

van123
16-04-2019, 13:27
با سلام و احترام
دوستان راهنمایی فرمایید
من فایل اکسلی دارم که محاسبات و داده هایی اونجا دارم

مثلا نتیجه محاسبات من که با فرمول درون یکی از سلول های آن درج شده را عینا میخام ببره تو فایل وورد

درحال حاضر نتیجه محاسبات بصورت دستی وارد میشه تو فایل وورد ، و از اونجا پرینت میگیرم
آیا امکان این هست که فایل ورد رو تو اکسل فراخوانی کرد بدون بهم ریختن تنظیمات چاپ و یا نتیجه محاسبات اکسل رو در جایی خاص از صفحه وورد مثلا جایی که مکان نما هست کپی شود و این کار و این کپی با هر تغییر فایل اکسل، فایل وورد نیز آدیت شود؟:n40:

spartaqus
01-05-2019, 20:50
با سلام

چطوری تو شبکه دو تا فایل اکسل رو باز کنیم که read only نباشه؟؟
و یک سوال دیگه آیا تو اکسل هم مثل ورد نرم افزاری مانند ویراستار ورد داریم؟؟

mohammadv2
01-05-2019, 22:49
با سلام و احترام
دوستان راهنمایی فرمایید
من فایل اکسلی دارم که محاسبات و داده هایی اونجا دارم

مثلا نتیجه محاسبات من که با فرمول درون یکی از سلول های آن درج شده را عینا میخام ببره تو فایل وورد

درحال حاضر نتیجه محاسبات بصورت دستی وارد میشه تو فایل وورد ، و از اونجا پرینت میگیرم
آیا امکان این هست که فایل ورد رو تو اکسل فراخوانی کرد بدون بهم ریختن تنظیمات چاپ و یا نتیجه محاسبات اکسل رو در جایی خاص از صفحه وورد مثلا جایی که مکان نما هست کپی شود و این کار و این کپی با هر تغییر فایل اکسل، فایل وورد نیز آدیت شود؟:n40:

راجع به سیستم mailing در ورد کمی تحقیق کنید فکر کنم بدردتون بخوره.

mohsen3310
09-06-2019, 14:46
سلام
قبل از این که این سوال رو بپرسم سرچ کردم.. اما جواب سوالم رو بدست نیاوردم...

من میخام تو یک شیت فقط فاکتورهای خرید لیست بشن
اطلاعات این شیت جاری هم خروجی نرم افزاره
یعنی میخام به صورت اتوماتیک سطر هایی که ستون a اونها کلمه خرید نوشته شده کل اون سطر در یک شیت جداگانه کپی بشن

نمونه فایل هم گذاشتم

irmacfa
15-06-2019, 23:22
دوستان من میخوام یه فرمول بنوسیم که وقتی 25 رو تایپ کردم اتوماتیک بنویسه ، 98/03/25

سپين
21-09-2019, 19:14
سلام دوستان
فرمولی میخواستم که برای اسامی افراد کد عددی تعریف کنم،مثلا وقتی داخل یه سلول مینویسم محمد در سلول دیگری عدد 1 را نمایش بده.سپاس

mohammadv2
26-09-2019, 21:45
دوستان من میخوام یه فرمول بنوسیم که وقتی 25 رو تایپ کردم اتوماتیک بنویسه ، 98/03/25

در قسمت custom format این دستور رو وارد کنید.

mohammadv2
26-09-2019, 22:04
از vlookup استفاده کنید.
اموزشش تو اینترنت فراوونه من دیگه توضیح نمیدم.

چند نکته که معمولا تو اموزشها گفته نمیشه. (اینا رو بعد از اینکه به vlookup مسلط شدی بخون الان بی فایدس)

1-تو جدول اول که ورودی هست مثلا لیست پرسنل یا مشخصات یک کالا که هر کدوم چندین ستون داره شما از ستون A میتونین به B برسین ولی برعکسش نمیشه.
تو مثال شما اگه نام کاربر در ستون A باشه و کد در ستون مثلا D. (ستون B , C فرض میگیرم مربوط به کد ملی و نام پدر و .. باشه) شما با وارد کردن نام کاربر میتونین به کد برسین ولی برعکس نمیشه. چون در قسمت col_index_num شما باید مشخص کنید که کدوم ستون رو برگردونه به شما و عدد منفی هم قبول نمیکنه. (در این مثال عدد 4 رو باید وارد کنید)
2- تا جایی که امکان داره سلول ها تو اکسل رو merge نکنید. خصوصا تو جاهایی که میخوایین ساختار بانک اطلاعاتی داشته باشین. جستجو کنین. گزارش بگیرین.
3-معمولا خیلی متداول نیست که نام رو بدی کد رو بده ولی اگه اصرار دارین بدونین که اسم رو باید درست وارد کنید. هر گونه کاراکتر اضاه حتی حرف فاصله (space) نیز باعث خطا میشه.
خود مشکلات مربوط به فونت ها هم خیلی زیاد مشاهد میشه. خصوصا در هنگام خروجی گیری از نرم افزارهای متاسفانه حسابداری و .. ایرانی که از فونتهای عربی استفاده میکنن.
4- این دستور خیلی قدرتمنده شما میتونی با دادن یک ورودی چندین خروجی بگیری در ستون های مختلف.

mahdi.noori
16-01-2020, 11:06
سلام دوستان
من یک لیست قیمت دارم که از سلول K3 تا P3 دارای شش فیلد هست می خوام هر رکورد جدیدی که وارد می کنم جمع این شش فیلد بره تو ستون Q به عنوان هزینه کل
چه فرمولی باید بنویسم
ممنون

hadiit
01-02-2020, 17:17
لطف مباحث پیشرفته را هم مطرح نمایید

محمد7966
28-09-2020, 19:45
سلام دوستان
من 2تا شرط میخوام رو در اکسل ترکیب کنم.قراره کد کلی وارد کنیم،حالا هم باید طول رشته 10 رقمی باشه و هم اینکه اگر تکراری باشه خطا بده که تکرایه.
توی قسمت data validation نمیشه اینکارو کرذ چون میگه فقط یک شرط رو باید اجرا کنی.
حالا باید چیکار کنم؟
با تشکر

محمد7966
29-09-2020, 13:28
سلام دوستان
من 2تا شرط میخوام رو در اکسل ترکیب کنم.قراره کد کلی وارد کنیم،حالا هم باید طول رشته 10 رقمی باشه و هم اینکه اگر تکراری باشه خطا بده که تکرایه.
توی قسمت data validation نمیشه اینکارو کرذ چون میگه فقط یک شرط رو باید اجرا کنی.
حالا باید چیکار کنم؟
با تشکر

دوستان در سایتی کسی کمکم کرد فقط میشه راهنمایی کنید چطور باید بنویسم فرمولو؟خیلی مهارت ندارم در اکسل .ممنون

سلام
برای انجام این کار باید در قسمت Custom ابزار Data Validation یک فرمول IF بنویسید که دو شرط تعداد حروف وارده (با استفاده از تابع LEN) و تعداد دفعات تکرار اطلاعات وارد شده (با استفاده از تابع Countif ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) رو با استفاده از تابع AND چک کنه و اگه هر دو برقرار بود 1 و در غیر اینصورت 0 رو برگردونه.

cool11
04-10-2020, 17:29
سلام دوستان
سوال ممکنه تکراری باشه ولی خب چون نرم افزارهای جدید روز به روز معرفی میشن گفتم باز بپرسم
برنامه ی خوب برای تبدیل پی دی اف به اکسل چی هست که فارسی رو هم ساپورت کنه و اطلاعات از دست نره توش؟
البته جداول و اعداد رو هم صحیح تبدیل کنه غنیمته
تشکر فراوون

ali_ab
30-10-2020, 00:33
با سلام به دوستان عزیز
سوالی از خدمت شما داشتم
میخواهم یک ستون ایجاد کنم که با وارد کردن هر عدد مجموع خودش و 6 عدد قبل از خودش رو در یک سلول مجزا نمایش بده. ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید
با سپاس
ایام به کام

mohammadv2
13-01-2021, 19:52

G U L D A N
09-02-2021, 18:29
با سلام و خسته باشید خدمت شما عزیزان
من یک اکسل می خوام درست کنم بدین شکل :
صفحه main ، که اطلاعات افراد رو مانند : نام - نام خانوادگی - آدرس - کد ملی - شماره تلفن - شاغل در واحد ) می گیره . حالا این اطلاعات در صفحات بدین صورت نمایش بده ( صفحات بعدی ، " نام واحد خواهد بود " یعنی اطلاعات کارمندانی که در واحد " خدمات " کار می کنن در صفحه خدمات نمایش بده ---- اطلاعات کارمندانی که در واحد " اداری " گرفته شده را در صفحه اداری نمایش بدهد .

اطلاعات ددر صفحه main داخل یک فرم وارد بشه . یا یک دکمه باشه و اطلاعات را با زدن دکمه به صفحه مشخص شده ببره .

فیلد " شاغل در واحد " بصورت فیلد کشویی باشد . که با انتخاب آن و وارد کردن بقیه اطلاعات ، اطلاعات به صفحه مورد نظر ارجاع و نمایش داده شود

as125
22-03-2021, 23:25
سلام خدمت دوستان.
چطور میتونم فقط چند سلول رو توی صفحه داشته باشم و بقیه دیده نشن مثلا از سلول a تا g رو نیاز دارم و مابقی رو نمیخوام ممنون از شما

benya_1980
07-04-2021, 13:01
با سلام و خسته نباشید
یک راهنمایی زحمتتون
من یک صفحه دارم که حدود 15.000 عدد کد دارد روبروی آن یک تعدادی فروش قید شده
از این تعداد کد حدود 2000 عدد کد تکرار شده
من فرمولی می خوام که در صفحه ی دیگری جمع کل 2000 عدد کدی که تکرار شده را به من بده
به عنوان مثال در یک سلول کد 10 قید شده که در سلول روبروش عدد1 قید شده و این کد 10 به مکرر با اعداد تکرار شده
من جمع این کدهای 10 را می خواهم در صفحه دیگری داشته باشم
لطفا کمک بفرمایید

moj1400
18-12-2021, 20:48
سلام دوستان/ من یک جدول دو ستونی دارم که در یکی اسم ماهها و در ستون دوم یک سری کار خاص مثلا ورزش،خرید و... هست. من می خواهم وقتی جدول رو براساس یک ماهخاص فیلتر می کنم سلول های ستون دوم رو براساس یک مقدار معین مثلا ورزش شمارش کنم مثلا در فروردین چند تا ورزش بوده و... . یعنی شمارش رو شرطی کنم .خب تابع Countif شرطی می کنه اما، حتی مقدار سلول های فیلتر شده رو هم می شماره.تابع subtotal هم فقط سلول های فیلتر نشده رو می شماره اما براساس یک مقدار معین شرطی نمیشه .یعنی هر چه مونده چه ورزش ، چه خرید ،کار و...رو با هم می شماره . لطفا راهنمایی کنید .تشکر

moj1400
18-12-2021, 20:55
خب a تا g رو براشون بردر(Border) بزاز و بعد از گزینه view تیک Gridlines بردار تا کلیه خطوط حذف بشن.

pc67
16-04-2022, 17:32
سلام دوستان من دو تا شیت دارم تو یکی از شیت ها عکس دارم با کد مربوط به اون عکس حالا چطور میتونم از کد عکس vlookup بگیرم و تو شیت دوم بیارم
یعنی تو شیت دوم اگه تو یه ستونی من اون کد رو زدم عکس مربوط به اون کد که در شیت اول دارم تو ستون جلویی بیاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک فایل رو هم میزارم
خواهش میکنم اگه کسی بلده بگه

nimanimax72
18-06-2023, 09:25
سلام به همه
آیا راهی هست که بشه یک عدد به خصوص(که تغییر میکنه-شماره بازنگری مدارکه) توی یک محل به خصوص توی یک فایل ورد به خصوص رو به یه سلول توی اکسل لینک کرد؟
به زبان ساده تر من چن تا فایل ورد دارم که هر کدوم شماره بازنگری خاص خودشون رو دارن و هربار که بازنگری میشن شماره بازنگریشون رو عوض میکنم حالا میخوام یه فایل جداگانه بسازم که شماره باز نگری کل فایل های ورد رو با هم یکجا ببینم اما نمیخوام دونه دونه دستی آپدیتش کنم و میخوام هربار که فایل وردم آپدیت میشه فایل اکسل خود به خود آپدیت بشه

marketer
19-06-2023, 14:48
آیا در اکسل میتوانیم معادلات گرما و موج را حل کنیم. البته به صورت مستقیم. یعنی پارامترهای ثابت بدهیم و بعد جواب های عمومی و اختصاصی را به ما بدهد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-07-2023, 20:11
آیا در اکسل میتوانیم معادلات گرما و موج را حل کنیم؟
البته به صورت مستقیم. یعنی پارامترهای ثابت بدهیم و بعد جواب های عمومی و اختصاصی را به ما بدهد؟

سلام

اگه این معادلات دارای فرمول ثابت هست پس میشه .

هر فاکتور از معادله رو در یک خانه ی جداگانه قرار بدین و فرمول رو هم در یک خانه ی جداگانه

فرمول در اکسل ، دکمه ی سیگما هست که شبیه M ولی خوابیده به چپ هست
==========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

◼️ میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :[/COLOR]

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر پکیج

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

worldm
11-12-2023, 08:12
سلام وقت بخیر
دوستان فایل اکسلی دارم که میخوام تاریخ میلادی رو فارسی کنم ولی فرمول شو نمیدونم چطوری تغییر بدم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] TvIw0eMoFxABJLQfToaeoQAgnQvMUCG0AfRrOVMgwPeMJOb7hn WvdOtmMCEHp5tLi/19LiMdnIziwhcSY uiYR0Q4yQiet0RIUEaZqkTzed8MgFBJU2Kk/P7NqP/7/2 1W1965/ff4uF nz31X1q0/9qnbV9/ rqqV/OvONDRnp8z/ D7 cK/n/ eM/mf3tjo/eLhe98OKRrKNYRUC10dvf8U7ZtGlTDojefvoz2TT6v3/nt39Ljh49Kr/wCy Ty179aiBPmAD9c8KNM4Jp 97wBnnpS39BnrftebPS7zp6l9x664dk/2/ Zmqs0Pv8qVOn5PWvuypMs23btrD/J NF1Vihf1f233reKv/k/cEYNIKDOF6kT Ndtn/ccssH5Q9vvHHWL5N/1/XZqj6a9HWVhz4/aNpnHXenWvN98rdaGJYfUO p3/7td89KUb75a7/ 2vDf2Tlp8uyv//pvzN51Ze z7DtH/fv8838yfB/yMUPA13Xgje95j3zoQ7fMICZzmybjZ3Zc9tUvffUdMz0vnUv2f ZWs4ZvO77PjbNncQZXadP1go5428lwaU2izUSHyhAAEIACBaRJ QC/hbP/Qh YOD103TQKyCAAQgAAFvCSiB4667jvKO8tYDqDgEIDBFAq6uHxD apuhN2AQBCEBgQQgkv2Ql1SmLkF2Q6lINCEAAAhBwkICK2r7vv ntFj2ZzsBqYDAEIQGAhCCzC gGhbSFckUpAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIjE0AoW3sFqB 8CEAAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAgYUgsPS393xytMsQFoIgl YAABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAQEBg6dOf/jRCG64AAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQgAIGeBJY9nPIrT1h EhyCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQgsra vI7ThBxCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQ6Elg6fTp0whtP SGSHAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACS5///OcR2vADCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQj0JLD04IMPIrT 1hEhyCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQggtOEDEIAABCAAA QhAAAIQgAAEIAABCEAAAhAwQAChzQBEsoAABCAAAQhAAAIQgAA EIAABCEAAAhCAAEIbPgABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAA QMEENoMQCQLCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQi0Ftruv/9 qDlI4Nxzz51ZTRs62ICYDAEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQgMDkCX QS2p773OdOvmIYOCfw8Y9/XLJCG22Ih0AAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAbMEENrM8pxkbg htk2wWjIIABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEBgwQggtC1YgxZVB6HN g0amihCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQiMTgChbfQmsG8AQpt9xp QAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQQ2jzwAYQ2DxqZKkIAAhCA AAQgAAEIQAACEIAABCAwOgGEttGboNyAr3/96/JP//RPqYsMupiL0NaFGmkgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQgEA7Aght 7XgN9vTv/d7vyVe/ lVZWlqSJz/5yXL55Zd3LhuhrTM6EkIAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAgcYEB hHavve978mXv/xl Zd/ Rd53OMeJ2effXYoIGU/6rmNjQ15 MMf3rgCNh/8zne E9qt7Dr33HNtFpXK 9Zbb5W1tTW56qqr5L3vfa/86I/ qLzyla/sXD5CW3t0Xzz0GrlGrpZrdz6pfWILKaZmT5sqpm2/S955yXvl3BuulTnaor 1KcHEs8qGN4u8 SNylbxTLnnvuXLDtTvlSVL192w9TNhBHhCAAAQgAAEIQAACEIA ABCDgMoFBhLZvfetbcurUqXAb5MMe9jB5whOeID/ 4z8 E9SUkPWNb3wjFOIe85jHyA/90A NzvTf/u3f5HOf 5ycOXNGzjnnHPmxH/uxwWx629veJj/4gz8or33ta42UaVtou udl8ibg//7yFXPC 0N//3nadNfpASM531RDr3mcrnhVPq7TZffEAhaUvDdiwLd4yqJci1K q38f5/nFQ/KaID 9iCj/RDBrko8u/MTPnzuv36yOYZ2fXFGnuUiXMIk46PVva08k/GTwxhlqPDpxEMnbF2VdbH8dG1XRvIhWJBq2FRITe9JtG3hJIJB efv vznwx9Bz1t5nTbQr Wxf5krbQ7PxCVmiLBbXU36N8pyTGGhksyAQCEIAABCAAAQhAAA IQgAAEehEYRGhTFv7zP/9zGB32ta99LTRYCWpqS6SKGnvwwQfDSDYV7ab rsS4MT9KZDt /Lh8 9vflu/7vu8LhbZHP/rR1k36/d//ffnCF74wK0eVrUS3vp8xhLb3nquLW0kNImHm/l/Nik2hHBJ d8dF83RpAa/u yCLuwKBJFD4UmJRLDgF6kostjXMZxbRlOR7/1ygCfO8Qy4KBZuqOqVFHHmRBAJZWgSqr3dcvm7PDKduh YlHTkk/LLiVSKWFdofllXGpsR2lSZbn6K/hVUq5qt84733bwoE/HM1MTYvtIUi2x0XxdFpVT1JlXONyNVBm6YEtbK/V7RL3w5LeghAAAIQgAAEIAABCEAAAhBwlsBgQpsipAQsJbSps8 eU8KaitpTA9sM//MNhhNv3f//3jw5SRdd95jOfke9 97uh4KfEvyc 8YmD2fWnf/qnooSxF77whXLxxRcbKddVoS0UfmaCTF4gq/1 pnMpMUjtClTRcXX5xNFbWoSeykYX/YoEwGLxMDYgqcfVItdcfr/86ixKby4k6QJjul7F9kQaVJHQVlC/phyiimqsmthfxabM9jbbRyuEtiDK8KI73iw3aNGG6Yi2NltSNU FNAq7/9clybRh6WPb3EFbBNlgjXZZMIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQMBRAo MKbQkjFcGWRG498pGPlAsuuEAe9ahHDYZQbVFVQp/aDqpHzymR7dixY GZbI94xCPksY99bCgADvlRlyB86Utfkje96U0hk7// 7 Xf/zHf5SnPvWp4X8/9NBD8pSnPKWVSb2FtjhCKlfopmAbaLDn8wsFW0f7R7RltyVmBa TM94Wi00xh0gSRmnyKhLiZqBWIZDecKdRbOFX1RE6UXlh9FXYY RftD02Jarlyqurt9YKRXXuzEFn9eborLJ4i2u1/QqBEvzK2aTrW8asjGOV0BYw3XZUiy7MRLTFLGTTqSDyLa7fi9J bgFt1pNzD9W3fL39SQwACEIAABCAAAQhAAAIQgIBrBAYV2lT02 le 8pVQSFIClxKS1Lltj3/840PxaKgto0pMU9tCf AHfkDOP//8sFy1hfX06dOhkKXEvx/5kR8Jt7YO/Xnzm98cinxveMMb5Hd/93fDs ue 9znhltYP/nJT4YXSezatauVWb2FtprS6s9oS84OqzqPLP9d3dlqqe8TsScV LVYkHtWVox1 nzpLTTt7LiXW1JyxlhG 8lsZu9tTGNHWkkNeBMvUv9b uZgYnsuXYlPNMivGzgW9J2XOVdMdMPKlQDmNxcvgugIl9N4fib 6Bkjk/o61wW sNcm7unLxW3Sn1sG5z91xICQEIQAACEIAABCAAAQhAAAKLQmAw oU2JbCqS7Ytf/GIoJG3evDm89OD 8Pt5Oed9554TbNIT733HNPuI1VfZRw9aQnPSmMsEsua1BRbEr8 G/rz9a9/XX7rt34rZHHFFVeEW2zvuOMOUfYqVkp86/IZQ2jrHdGW28KYiUTLft81kitXTrk4NIvcKtj6WbZ1NCes5eys qZd 62VG CsX2pLz47Lekr/koU5oq7c/LqNQ4OsutM0tr4loCy 5iMq5PziH7 rgeoLZZQh1PtSlM2XSILQZgEgWEIAABCAAAQhAAAIQgAAEFojA IEKbEtn 7u/ LowYe/jDHx6KbCpiTH3UNs3kdk8VXXb[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dCUPGWz/n3FQJZSnDpkU hmFS1fbAo2i1q9Xk0Xl97sqJaVw6xNxawyt4Sm7Y/Tjeq0Ka0tuhsucuDLaw3JLeO1omaBkYahDYDEMkCAhCAAAQgAA EIQAACEIDAAhEYRGj7h3/4Bzl58mQobKmzxtTZZ/pHXTywvr4eCl7qeyXG2f4ose3eedRbap8vStpLbLL8pfiWpqW6 3aPvrud7873Fr7nOc8Rz72sY/Jv/7rv4b2vf71r29tWm hrabEoq2jvSPaVJmVAln2 /h8rhsCsSW8DVQXgMI/lt46WltOUv 2Qlt26 LMpGB7Y3DWW XlDIFoVPp9yp589FoYhdaFQ/aG1kb265wbXPQQPl4kTnY8o23e0OH5d6EoONu WhQtOL8hNeu3rTtWg/P52udJCghAAAIQgAAEIAABCEAAAhBwmcAgQpvaGqrOZnvMYx5T eoOnOjNNbd9UIlwS7TYE2Pvuuy 8GEGJfGrLptpKOvRn3759snPnTrn55pvD89guueSS8AKERz/60UZMmZrQlo2QiqK7ii4K0KOzim7TLIjeykXfbUoLb4WXHaTzK RVgKoS2ojr9anBu2Jszt5dGDdquXtX2lGwTbcghbXeaVbkQVcC 95Gy44jza3Dpa3AUKI8liofCUfk5c8rc4mxdlLnkobp m3Y5bR5uS4jkIQAACEIAABCAAAQhAAAK EBhEaJsyTLVlVG1rVdF2Q98wmnB5//vfH0asqbPiXvKSlxjHZVtoM27w2Bkqkeq954aH6yeBcaOaNDV7 2sAosj13dprSHqOtn1EU3wCfyksjGpY/tM0NzeIxCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEBiPgPdC23johysZoa0t66 lFKk3NnjY887YXRbn138bZxqZom/E1wdUJ1862nrZLr54e2ub2FpICAhCAAAQgAAEIQAACEIAABIYm gNA2NPERykNoaw/dhBDTvtTyFFOzp03d0rb33zbapmx7z7osftqjQs4QgAAEIAABC EAAAhCAAAR8J4DQ5oEHILR50MhUEQIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQ gAIHRCSC0jd4E9g1AaLPPmBIgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQg ABCmwc gNDmQSNTRQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAARGJ4DQNnoT2DcAoc 0 Y0qAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAKdhDawuUfg3HPPnRl9//33u1cBLIYABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhMn0Fpom3h9MA8C EIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAqMQQGgbBTuFQgACEIAABC AAAQhAAAIQgAAEIAABCCwaAYS2RWtRS/V5xGc I0vf Ial3Kuz/b4vfEEe/sUvjlJ2l0IfedddXZKRJibwvX/37 R7mzcb5fHdID Vb9PPxo/8iHznaU9r jjPQQACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEQgIIbThCLYFHfexj8qOvfGX tczwAgUUloIS6f3vc4 Tbz3ue/NvZZ4ci3He3bg3/mw8EIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQCAhgNCGL9QSeNhXvypn/ f/LCqyrOvn2898psijHtU1 STSJQLLJIzxzIiHnTkjKqrS5Of7gijJOp9MmTovy/7KPENyW6fSfw7/B/g///3pOfbNJM8oIABCAAAQhAAAIQgAAEIAABhwggtDnUWJgKAQiMR CRR4/K0re JY/85CflYX/3d6Hw94hPfCJnkBJkVbSbEpe/q4S3YMvqd571LNlwXGgejzwlQwACEIAABCAAAQhAAAIQcIcAQp s7bYWlEIDABAkowe3hx47JI44fD8U3JciVfZoIbqFQFwh0SQTl t7dtm2CtMQkCEIAABCAAAQhAAAIQgAAEigggtOEXEIAABAwTUF tOQwEu F91OYa6SKTr1lcluH1rxw755iWXyDdf8hLDlpIdBCAAAQhAAAI QgAAEIAABCJgkgNBmkiZ5QQACEOhBQJ0Zl/y/umn34YFY9/0f/vAsx1B0e8EL5FsXXSTfvPRStqP2YE1SCEAAAhCAAAQgAAEIQAA CNgggtNmgSp4QgAAEDBFQF0E86sgR YEPflDUDcDJ55 uvloe o//0VApZAMBCEAAAhCAAAQgAAEIQAACJggMLrTddtcdsvGTjzFhO3 lAAAIOEFi69x/kxc 7yAFL7Zj4ta99TR772McayVxdxqDENrUN9V9/6Zfku5s3G8nXZiYm62/TTpfzhrH91oMxjO0TsF8Cfgxj wTsl4Afw9g2Ad997G//9m/liU98om3Mk83/wQcflJ/ 6Z/ubR9CW2 EZAABCFQR8F1o 8pXviKPf/zjvXUS3 s/RMPD2D5lGMPYPgH7JeDHMLZPwH4J DGMbRPw3cc 9alPyU/8xE/YxjzZ/L/0pS/J05/ 9N72IbT1RkgGEIAAQls5AfWriO /Cvlc/yFGB999DMZDELBfBn4MY/sE7JeAH8PYPgH7Jfjux77X/5577pEnPelJ9h1toiV8MTgn xnPeEZv6xDaeiMkAwhAAKGtnMAXggsOnvzkJ3vrJL7Xf4iGh7F 9yjCGsX0C9kvAj2Fsn4D9EvBjGNsm4LuPIbQhtNnuY QPAQgYIOD71tH7779fzj33XAMk3czC9/oP0Wowtk8ZxjC2T8B CfgxjO0TsF8Cfgxj2wR897G7777b yCBCy 8sLebEdHWGyEZ1BN4UP7slZfLf70neXKH/Ppn/nf57 oT8sQCEBheaPuoXPXEV8n7UuyeLW9Z 6Bccd7wQE dOiWbNm0auODpMBin/l1w55k9 y1r8sExnKal e4wjir20aueKK/SO iz3yJrH7xCRuiejUm7wVj58Kos58a6sr83rv4gD7rBWEehuH5Y XvLgO WFgxDqX4h7jMMRo8Sv /OwkYMbjAuYfvQqeeKr7h1trtSmLdxg7J7v6m0wLON4/hVMDB58Z8loOrB/Dlv/xFeCtUvhfGj4MfCTn/ykPOUpT2nTLQ09 yn57XddK382y 3J8h8u3ye//KOGsm Yzec//3l55jOf2eDp7Nohvd5EaGuAkEf6EPhrec/T3ihfev0N8oZfjW8v fzN8mcPXCr//c/1yZe0rhAYR2jLLDbDF/T7gsX9g1L2DrfF88SJE7JlyxZb2ZfkO/xLuayC49S/C 7pMGtrvVuMXyX3ZgTMj151lcg7py1WuMHYbaHNDcZuC23uMXZP rHCDcWasCOdIIu9zRDR2g7F7vquPbsMyjvzx3meLvOxA0Y/ip X6X9wjtwQGFn/fdtZU//yw9deEtuA/8z/yDj8/HUVo /sPy3 64f V8y49KLHLdR0d/qm6/3E 2Etvma8/T1vyjbb3nZ7MdjhLbeTUEGVQQ /eYd8sFNmsgGLu8ITEJoC99hwURydXnwyJnPfvaz8lM/9VMDt/vwL WyCo5T/y64p8OsrfWuMFaRbKvLbkQJZtvADcZuC21uMHZbaHOPsXtihRu MtbHitFsim/IINxi757v66DYs48gfRYm9sjcX1abEiz3yMvnJN91SELHddsbU 7Plh66/7yl5Z3x6q3lpgwPDz00984hNyzjnnNINl6KmPf2i3vO xb5Hf/dknpHNc/79lx9oT5b 8 iUy1D2oDzzwgDzrWc9qULNs26T/jdDWACGPdCWgotnukmexTbQrwIVINxmhbaTtJ8eOHZOtW7cO3J bDv5TLKjhO/bvgng6ztta7wdhdvqo93GbsBns3GLsttLnH2D2xwg3G8Zjwvpf JLa9al72ORLIlvc8Nxu75rj66Dcs4eUcpkSl7/EHVd21nS82fH7b GV/Jid/Dv8P/5m/ ZuDzpdWW0VvknMJtouq7T8j2K/8XeW7zJuz1pDqj79nPDkIsaz8IbbWIeMASgWCL6G/u Lz8IkKbJcBuZOu70PapT31Knv70pw/cWPnzxtRPhWNsCxmn/l1w55mNsdW4i VOMD59vfzidn1Bp7aCbJc3/Y2q8XhnKDbl7QTj8MeE7PmUSQ1h3LStmz/n3hltbvhxtgWGX2Q294H8k24wno8VrpxFqpN2g7HbQtuwjOd9/OLbg6136/OotnArXvhvGfSsxmHrn/eV9BbE4cfAv/7rv5bzzhvw5Nxwi iD8qpCMa1KhOszWpenPX36tPzMz/xMg8zTbcPW0QbIeMQUASLaTJF0OZ9pCW3DH1ytzjlodqCmyVYe/qVcZv049e/CcjrM2lrvBuMyUcIN7u4wdvcyBDcY673TPaHNPcbuiRVuMNajh LLb1Nq gYZ/3g3G7vmu3pLDMtbnAU3 277PDVv/Il Jfoy85WXquI3Tg4qMyprBhTaZVkRbO6FN/4EzHdTA1lH7fdXjEqLbRr/0vx6RV3Pxgbd MBWhbf6r2LD3w6mXVbNfRUy6yHTEi3Hq34XldJi1td4NxvqkUf V1A3ubjAuYwnjtn2q2fPuCW1u HGWvluc3WCsjQmioo3fJD85wmVRzfpZ/ik3GLsttA3LuCAqKIhiW1te1aLbhn2PDVv/Ml8ZZ9ussuav/uqv5KlPfWrXLtoh3ZflT97zJrnjJ6dxRtvnPvc5ec5zntOgHtV idDWACGP9CDwF/ X/M B0Pbzf6CJbdw62gOoe0mnILSFItubZJRr6//yL/9SfvZnf3bghht2QlJVuXHq3wX3dJi1td4ZxuH20eyCzg3ubjB2 W2hzg7HeO90SgJTl7jEWyW7FaTs Dv28G4wzY0U4Nt8iL1sruvFxaIL15bnB2G2hbVjG2XdXsrVZP/Jg2LnCsPWv8JXwRuD3BQ8Me/zDxz/ cdm0aVN9ZzT5RNENo oihJsflP9QeHabycLTeZ06dUqe 9wmJ8IhtNlrBXJuRiA8q 2gnEyefsZuecf7L5XHNUvNU44TGEdoy5xT9Oy3DH7baNJsa2tr sn379oFbMZmkpIsd48yxcerfBfewk7guFpalcYdxMplM908Xzg hyg7HbQpsbjN0W2lxiHP1Apg5xHOd80a5jtBuMC8aKeEHPeNy1 5YvS5ediLvBVNRnWj/P mN FMuwcbdj6V4uy6sb2V73PA6FNYYjFtplmEFx/8OYBL0FIejFCm8lxkLwgAAFrBIYX2qxVpVPGd955pzz/ c/vlHYREvle/yHaEMb2KcMYxvYJ2C8BP4axfQL2S8CPYWybgO8 piL6Nm/ebBvzZPM/efKkkd1IbB2dbBNjGAQWg4DvQtvHPvYxecELXrAYjdmhFr7Xvw Oy1klg3BpZ6wQwbo2sdQIYt0bWOgGMWyNrnQDGrZG1TgDj1sha J/Cdse/1v uuu2R5ebm13yxKgvX1dXne857XuzoIbb0RkgEEIFBFwHeh7fbb b5eLL77YWyfxvf5DNDyM7VOGMYztE7BfAn4MY/sE7JeAH8PYNgHffQyhDaHNdh8jfwhAwAAB34W2j3zkI3LJJZcY IOlmFr7Xf4hWg7F9yjCGsX0C9kvAj2Fsn4D9EvBjGNsm4LuPHT 16VLZs2WIb82TzP3HihGzbtq23fUS09UZIBhCAQBUB34W2w4cP y8rKirdO4nv9h2h4GNunDGMY2ydgvwT8GMb2CdgvAT GsW0CvvvY9t96tW3Ek89/7bXv6W3j0sGDBzd650IGEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAs 4SePuJP3HWdlOGv37LL/fOaunMmTMIbb0xkgEEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICA7wQQ 2nz3AOoPAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQgYIQAQpsRjGQCAQ hAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAQg4DsBhDbfPYD6QwACEIAABCAA AQhAAAIQgAAEIAABCBghgNBmBCOZQAACEIAABCAAAQhAAAIQgA AEIAABCPhOAKHNdw g/hCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAJGCCC0GcFIJhCAAAQgAAE IQAACEIAABCAAAQhAAAK E0Bo890DqD8EIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICAEQIIbUYwkg kEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICA7wQQ2nz3AOoPAQhAAAIQ gAAEIAABCEAAAhCAAAQgYIQAQpsRjGQCAQhAAAIQgAAEIAABCE AAAhCAAAQg4DsBhDbfPYD6QwACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAAB CBghgNBmBCOZQAACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCPhOAKHNdw g/hCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAJGCCC0GcFIJhCAAAQgAAE IQAACEIAABCAAAQhAAAK E0Bo890DqD8EIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICAEQIIbUYwkg kEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICA7wQQ2nz3AOoPAQhAAAIQ gAAEIAABCEAAAhCAAAQgYIQAQpsRjGQCAQhAAAIQgAAEIAABCE AAAhCAAAQg4DsBhDbfPYD6QwACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAAB CBghgNBmBCOZQAACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCPhOAKHNdw g/hCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAJGCCC0GcFIJhCAAAQgAAE IQAACEIAABCAAAQhAAAK E0Bo890DqD8EIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICAEQIIbUYwkg kEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICA7wQQ2nz3AOoPAQhAAAIQ gAAEIAABCEAAAhCAAAQgYIQAQpsRjGQCAQhAAAIQgAAEIAABCG 2MdvAAACAASURBVEAAAhCAAAQg4DsBhDbfPYD6QwACEIAABCAA AQhAAAIQgAAEIAABCBghgNBmBCOZQAACEIAABCAAAQhAAAIQgA AEIAABCPhOAKHNdw g/hCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAJGCCC0GcFIJhCAAAQgAAE IQAACEIAABCAAAQhAAAK E0Bo890DqD8EIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICAEQIIbUYwkg kEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACEICA7wQQ2nz3AOoPAQhAAAIQ gAAEIAABCEAAAhCAAAQgYIQAQpsRjGQCAQhAAAIQgAAEIAABCE AAAhCAAAQg4DsBhDbfPYD6QwACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAAB CBghgNBmBCOZQAACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIAABCPhOAKHNdw g/hCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQhAAAJGCCC0GcFIJhCAAAQgAAE IQAACEIAABCAAAQhAAAK ExhcaPu5t/2F78ypPwQg4BGBv/g/f86j2uarypjvdfNTeQhAAAIQgAAEHCPA3BW9wjGXnaS5CG2TbB aMggAEFoUAkxUmK4viy9QDAhCAAAQgAIHFJ8Dclbnr4nu5/RoitNlnTAkQgIDHBJisMFnx2P2pOgQgAAEIQAACjhFg7src1TG XnaS5CG2TbBaMggAEFoUAkxUmK4viy9QDAhCAAAQgAIHFJ8Dcl bnr4nu5/RoitNlnTAkQgIDHBJisMFnx2P2pOgQgAAEIQAACjhFg7src1TG XnaS5CG2TbBaMggAEFoUAkxUmK4viy9QDAhCAAAQgAIHFJ8Dcl bnr4nu5/RoitFlm/Iv/fkXeKvfIM/7wwV4lmcqnlxEkhgAEWhNgsmJ3srIkZ8me33i nPfnh2XP3a2bJ5XAhXHWlI2m8ulHnNQQgAAEIAABCEyNAHNXu3 PXIdrb1DzPVD5D1HlqZYwqtP3US54vf7T1y/Ir7z4hn43JLP34Frn51zbL/X UXjQVPRs2/FaR/y/zbAI5yeuc5A9fPVlYVtn3emPV5VXWsKacs00 IavHnUyJe2H64G8666k5I/ZAYBEJMFnJT1a6jqdF/tFWaEveG3peyTukzTjb11e7MjBlY5t8eKf0bW3SQwACEIAABNw hwNw1mrsmc8xXfzUdNNNmDtW31Zkv9iU4XvpRhbbIcZ4gH/udO2X1v0UQli58ptz9K08QOZZ36Mu/eqf80ocfih3/ibL6zs3BcyI/L2lRaZ7PWfIeLW 1WHi7fDLMIyqn/PuUyNbi2WxTmuqIbfIpWhSN52KUDAG/CTBZSQttbcbeJp7TRWjT3yV6GW3G2Sa2lT3Th4EpG9vkwzulT2 uTFgIQgAAEIOAWAeau87lrds5WpF/Yal3mi7bIDpPvuEJbvOXnBcfmApqa/F8uXxYJItVuuOqT8sFQTY5EtdNZQe5FD8mvvF/k7b921uzZUGQLn3 GSFmkW833KZGtwbNZpVmPsMsuZoqe3Xt3futT2LFU/eJovzb5vPpx8xo88NGIbS59zH7 7JfljTPeiT33iPzKMwIhU30eyomWf/TCs KC0t8N47qUAgE3CDBZ0SYrPcfTUPDJjDsH/lv9eJUV05oKbbNfMmdj6nyczIpP0WRItHG0 D1U934K32FxZHcSbc07xY2 jpUQgAAEIACBRSDA3DX9I7G jm6zpq6a0830jY8 JK9 YRBkFOgfyVq8iZ7BfDGvT0yt740qtCkY mJlLqidlPN bS6UZRcwKl0oyAURbpd WMLzeXSxLlqkpMW3lHhW832bZ0Obf Ms YNYEMtucdU7Y7LAOjcWv ZpH5RLMmcMVQltd[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wW9qDo89EBiaAJMVTWirG5srxtN7S9LOxbDi8Srb3sm7I4mOzo pwyZmateNkxp6feskz5e1bnyD3x2fFlb2Hat9PvFOG7qKUBwEI QAACEICARoC5a2Y3RjLn 52H5PLMbrys8KZrAfdWzWvjH59/PiOwJc3AfDHa8eiyBjG60KaLaLcoJ36lyOsD0Wo5FtLUYigXOZ DZcpoVt4qEuZR4lok8qBpZ6/LKps12ipRzlJRbtPWpLqKtSgysFdoKFqx61OA8QmR Tp5uT7TgzZ jxxsKAhDIE2Cykg2/n0d91fmLPp6G74eCcafJ JkT04KI6fln/gti3cs8PU7OI9aiqOQt8rk/F7n88SfCKOKy7Za8UyLyvFPqvJ/vIQABCEAAAuMQYO6aP194dsavdrxV4TFYBTvxisSzW p24LXQK8J5VWZ9jwYxTt9JaTRnzpzZGNKMn3tbRiHWnOwPHj8/xH8 Cc9He WEtYzwVreQqfu rSiX3s6kUpcs3DLbQWedruDWvDqhrarMWqGtoOPqi9UmW1n1rU 3J9tQh/YiyIOAKASYr7YS2qrGtaNzpIrQ12Tpa9J7IljWPrD5bVv 9yN4/Oyv sSj/3pqN9w0mTrxT5sdJuNLPsRMCEIAABCCwKASYu5Zd5JU5ripz1M e8/ee7LMrmdCaENuaL054vjh7RphwyWazc8Ljny4s HUVRzSIH/ujL8oLg0oL5eW3ReTz6OWSJUyeCT90ZOHXfp4S2lmrzEGpy7iy g3BamkltHk62jPSPakhtiQ/W8wZlLi/LSoR4Q6EKAyUrzM9rqxrb5jxPZaLLny3nxls1wXCr5UUN/39RuHa0ZJ1U4 6ycPz9L3h5EskVHGTxT5P3q IMnyJ/H517yTqk/h7SobdVcgA8EIAABCEAAAsMSYO7aRmirOK4qe36vNresFdrQIE KnL5vTu6BBTEJoiwCeJQ887qGcoPaC4BD c746v1W06PYN1Qj6GWPqAoXo31J662jd9/pwVvXspV/ZkjoAOworLYloiztM/oy2aKvs7GygRB0P6l10GUJ2MZotMxvxlywua88eCuxW5d3bIMJ uvijKL6CGfRVQGgSmTYDJSnqy0mc8LRp3mkTg6h7S 4y2eJxUPzgkPwip26/l03eGPxKp/F8URDWrMzee8YcPFjpnHwbNzv3knTLtUQHrIAABCEAAAtMlwNy 1odBWcLGj3qpVa/Y6oW2ubxTrGWgQ09cgpiG0JYcBasLS3LnOkqob1 YLr/wNb7lwypL8Zx0i831ebEtu2Qy yYpg8Zk/D3z0pNwf3IqXRDJU3xY6DytNVNnohs9AqPsjkbdW3Do62ycePJ 0ts2h7Vf6GlIhXVF66PnVbse4N1Xl1O0r80faqT/eVgWUQGIcAk5X8ZKVqbC4b224pGXfqxis9Ald5QFOhTT2bHpfT 42TiTdkfOqJJ1RNS760iz vCQP2IxDtlnH5MqRCAAAQgAAFfCDB3bSa0RXPFgt12DXSCJkKb yp/5ogrIeigKBnJMg5iE0ObLoEU9IQAB/wgwWclPVvzzAmoMAQhAAAIQgAAE3CDA3JW5qxueOm0rEdqm3T5 YBwEIOE6AyQqTFcddGPMhAAEIQAACEPCIAHNX5q4eubu1qiK0W UNLxhCAAAREmK[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2KbcOtkEAAs4TYLLCZMV5J6YCEIAABCAAAQh4Q4C5K3NXb5zdY kWXrr/g2L ZM1BCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAAAS8IDB4RJsXVKkkBCA AAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAgHcEENq8a3IqDAEIQAACEIAAB CAAAQhAAAIQgAAEIGCDAEKbDarkCQEIQAACEIAABCAAAQhAAAI QgAAEIOAdAYQ275qcCkMAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQjYI IDQZoMqeUIAAhCAAAQgAAEIQAACEIAABCAAAQh4RwChzbsmp8I QgAAEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAACNgggtNmgSp4QgAAEIAABC EAAAhCAAAQgAAEIQAAC3hFAaPOuyakwBCAAAQhAAAIQgAAEIAA BCEAAAhCAgA0CCG02qJInBCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAg HcEENq8a3IqDAEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIGCDAEKbDar kCQEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQgAAEIOAdAYQ275qcCkMAAhCAA AQgAAEIQAACEIAABCAAAQjYIIDQZoMqeUIAAhCAAAQgAAEIQAA CEIAABCAAAQh4RwChzbsmp8IQgAAEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQ AACNgggtNmgSp4QgAAEIAABCEAAAhCAAAQgAAEIQAAC3hFAaPO uyakwBCAAAQhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAgA0CCG02qJInBCAAA QhAAAIQgAAEIAABCEAAAhCAgHcEENq8a3IqDAEIQAACEIAABCA AAQhAAAIQgAAEIGCDAEKbDarkCQEIQAACEIAABCAAAQhAAAIQg AAEIOAdgcGFtrPPPts7yFQYAhDwm8CZM2e8BcCY723TU3EIQAA CEIAABBwlwNzV0YbDbCMETPj/KELbfffdZwQAmUAAAtMncP7558vGxsb0DbVk4dLSkpgYrC2ZZz 1bJbQx5tvFrPoYjGFsl4D93PFjGNsnYL8E/BjG9gnYL0H5MXNXf/UK38cxU/6P0GZ/rKIECHhNAKENoQ0RyO4Q4PuEyC7dKHcY26cMYxjbJ2C/BPwYxvYJ2C/BlNBg31I7Jfj I7Hv45gp/0dos9M/yRUCEIgJILQhtCG02R0OfJ8Q2aWL0DYEX8TMYSgzVtjnDGMY2y dgvwRTQoN9S 2UgNDm904JU/6P0Ganf5IrBCCA0BYSYOsoW0dtDwYs7GwTJqLNPmEYw3gIAvbL YDyGsX0C9kswJTTYt9ROCQhtCG0mtk4jtNnpn QKAQggtCG0BQR8n6wMMRCwsLNPGcYwtk/Afgn4MYztE7BfAn48DGMTQoN9S 2U4Pvc1fc ZkpoRmiz0z8nkeudbzxfrpDr5b63Pr XPaby6WXEaIkfkBtf8WI59Zr7pCfGeQ3ufKOcf 0mue0Dl8k5o9VruILZOsrWUbaO1vW3aJy55u6Xy/X3vVXajti T4jq6Ebfw7gZpz5PwbgPvWZpYdyM03hPmR P75Q3nn F3CTJ yHrA/18opqUzby7t5F5xt1tWdSUpoQGV/lMSmgbYd3oex8z5f8jC23JAJ7uhhdefZt84LL EkQoEJ24eiZoPHDjK TFp17TXXh64EZ5xYuvkbsTcy c5911IGlkU8dyTQlkbfIpqk 2Hbqyyqeb 8/Lry8QwtTAdMVNIi3aKW8/Qlvf9hpTaDt5YLss7z0q21bXZW3P5r5V6ZSeraM1W0eTfhrTTY 3/mbEv 24Is1wYic7eOZPAvHh1lr6u hpkKX6cVHv/xqJ0RdGXdNl spMNbnDik/rmKs5MEyH4dx0O21uWLVWFHFuIZ/GvMC nHXPt6CafH4Wzz/rx6rO72CLSSqHq9rx NCi6p4GBDaMu3VfF5c825q9a5N6qEDaPrOTUPrxrjOFcr6d7/3c12pU/3elNAw1frV2WVEaMuu34NCO2kcTgttcf/Zkg78aaMt1LWVje9N f8khDaj0UIVtBuJWmXpw5fJCbn6tg9IogGq/F4n7 glCtba1KNcU07cJp/a hjtDVHnPSIXBuLnjlyEmLL79uAXwJtONI8eQ2gz2kBhZuMIbUd k99KKHFs9LDsPrcihnQht5lu2WY6VkxU1vt1 cfzjR0Y4Pyf YePl0cs5HIcC3TxaiGUWJbrQFk9sgsE6GJsljhS7MDV2pyxPnr 8wGEfuvjvOv65upife/fKrXHR0ZSxd26aAHYzl7iI/rmJc5eNF7gnj9owr Xvgx7bGhhvOkw oLQCzRWaRmNJvzKsboe1 b1NoayI8tYtom4n18Rik2DRfv1TUVbVvo7ZOWiMW2jQ7uraTfa FNF0Rc9tWuhKO5O1tH7 sOMBahUz8epOanLQKKnBbaAoRZLSPkcER2aJpKd9B2Upry/4kLbfqvH8HL57ZNcu3rRN4RbrkriDTKOOJcIDonXmzNG0Mpyq8 59eLM1spYuNmRjaiL7Aj29FRsH8z GpV Wc5edKEJatH3DpHXqa1CaZvSkXwNys2o5XqHzglkhc 24RhvaKrIp6g eaGuilViz/UiV6hQ YTXXOCcE9OfvVY26R02tPGUvEZlk9qmWVZ2/tfE6FeHaKF KsyozJ7qtp9PNuO6XL1FrjnSXPyzM4QMl s4QltSv5NyYPsyQttwzZ0rqc2vgsk4qfreO4KfMVS02mxMS345 V5P0y09HL nrd8iRK4IoY01oS/JI0ul5FkVKR99vid4vKmI5uwjIjXe3yaZr02N3GB0QDul6 mRc0ES 0iiQ/EQ ERZDoDULkzaLjsaMM3vlu6ZLFnUwjucPuh9XMP7ARXeU nixzoYfF44VVYwzOyd8Hyu69vFybtlILN1z68SLbPSTNo7OFqt Xy5ZrrinYUpmUk/mBpWy XBGdlx H8 uJbHRYm/E4O58tPj6gTlirYlnVBhkBbGaMzq2unbJ5VAmFjghtwRrtwuBH t2D2ER/lUMSgwj zA3Q2mjBcCsQ7okp9L8r/xNXXy44jV8zWirk1XrRIqp0jdJkCmhIaupQ9hTRt5q55e8v0hO DJsM2VpKCOCVHtHKxf1brwGtWYsc lxqqgP bWjVXrzpI8W0LtNo6VF6JrAe10gSDPUq3DTF2LrDbl/xMW2rJOGg9qswVVe4EoF62UcvakIQsU1kS0KT07Jx8WOVu8qTQ V6SsjwGrLDZi84rRcHp/1FeZ1ZB7ZlXbkZNBORMQk7UVyR/YMslLBUglt1[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] u3TQXSGd2XHx76jy0bF5ZZmURbdfcXWZPs/ocmYm3WT9uOfI5 DhCG2e0NT2jTY9aU316HsGmvWh10Sl5 WpCWzryLZnU3FQSrq9P/JMFlL5QyPbX9LiZWhQltszsywhtEoj/mR K5ukzE/l48p1sMXjgxjfKHRe9dRZNnR0G2kyIWjOOC uaLnxnqPOFQi4wnk0YC8TTnO8q9gU nn8NwLh2rCjw4 y5q4X8Z7AXn3HXPl7KrUJUrj4zsWyrZDwPU2NpfIzLXHgo 7EiGc9LxnL1A0nZuFw6Dg8d0dZDaKtsA XcNazPaSi01ZajlTX1iDa5Wq7fcUSuCH7o039wn7 v65hpI3RhhL0mppTOCeZCXtqGuA88EB2N03SO0GXpYEpo6FL2F NL0EtoqI7ZicSgMDikSwuv0D6XVpc9gT69lm4jr9YTbzCvrc0v mMkEATPijdlprqa1PqdZhpq4LL7TpUVBpNTdoEF3cSglABoS2 AWTRKqVil5ZQS7bIoWCmNaR4knBloKIuEqhra7cGjtSjluaV3u OqWIzda8V2upYxS/11Hbi0pBZzXa1BST7C4EaxNTLKIloKxz49AEvPg8ndY5fDZ 6 oRtX XHjYYnpx9CaENoayS0JRP1WDR7ILVVtLnQlo2uqIxSyS2kojPf ZmdoZL6fd8SCxUed0JbZJRAtThMBv1hoa3qOTuMJURfG4foofd 5lo7ZJYMG4XjAuYDxzlyZCG4z7Ma7i74sfd 3jmXTKb9M7OMoinPK7CKLdHvG8TRMRIr1ZG5vDaM90JHOhgB3b Fopx4Ryx7AeX cieGpdjMSM/DtsU2vTpXsn7IXexS7k9RdtGUxPKgndc p2ZHL9Q3I7N2nrWieJLHTQLOopujd95rWbPMcdAaLvtA fJDbMLKC6X0/plRbXMtJd9 Oz82KFUEEbGtvScIP jfCpaP/bnpnOEVhjihxHaas4XroJaGSgTtW2kPej/HWdYlFZfB9euZQvy7OAANvrYLEI494N5NsgpvTYv1x3M1HXhhb bCM9qKhCHjQpsurES/tDe2RW VQhErI9BoYY/6QYh9hbb0S04ZNX8Z5oS2wpsu2wttVWXWCm21rOrtyS52ozbTO pt6ASV1zQ1O2mUWs4zm0WplEW2lwl9dfVICYFxgqXDYYSR0IAl CG0JbrdBWcJZPLkoiJ2SFq6/8gmu2CEl3jqIDaNMT23x wUshvX11lmU3oS21DSnMq2whFf9imWwL0cb1sgmBdcbZd8vsvD yNW2mUVn7bV7LdF8Yav6J2biC04cctol rGFf0s4Vm3Hf8LeU2j8rJX3JQLw4VXRoS/i0R2vTxJhH8CgZIVfblp8vG8uxYq4/LZeOwTaGtyXl2dRFuGoSaSLPCH6JSQlK10DYvKd3WCe/o 6IzUudCa5cLMGyIALMoy1BoC44omnFItm9GbXOOLvom28/LfpQrimhL8g/IlM8JyoW2pF k0zY526/dggGhra/QVnYGWT6iLXU0VZ3 kdlGOW/VpJ ZEZ s9LEiEbG2Ptkfb3Stw0xd/RTa6hTdVme0RWeLFYpaSTlhKGMm8mhGvqYh66KaUpEM6bwqhbZ MxF3OEbKdMWOHlYi2mjJrhbZaVl2Ftnn7Xh cvDfbRpoT2sraOKLbWmirqw8RbSNdhpD0Fs5oaze1Mv90ffh9c eh36tfbcNd6QURCAxEil09mXJ9pWamqRxOWi 7IRLjNnmkvtCV5JYuKyog2zZbKiLz4ufoJUVfGXdMlFZgvvvKe BePozMCarQ 1Pg7j rGiinGTrSeLzLhrH2/CbS4k5H/oqBCrKiKGwvEzc1FOOLaURh9rczs9WjkekLK kxNUM88VbyVMj27143HRe7ZKvKsT1irSFoioqdLrWM8uZakXch Lhp mtim2f1 3uxrhufqNHtM3PAldbRl/ 8pvkpptiBrXMUi/w2Tbn6K ZH/a1c2hbRbTFR2bP1i0Fvl1X27rvEdp6CG1V6/fUOrprRFvVWtaM GSlj5UKbRX1qdQdzNS1qC Y8v8Jn9EWwTuRXN9eMNlMCUl13wcUs dxxa/f UUJFSHM0ctYSm4djX/x0a6uLS4rHBJTkXPlz mTg5Jyz7tB2y6ZTGhKItriTj/jqZ21Fm4DSs5Qq OYcfjoxTAvs6g 6b3X8YuslFV3oa3whquCKMj5eWn5rpW3v86euvrU 3Hdy87174loI6KtPNqqYrGWiWArXAA1FSH0W0lnGlDxVqLqLUq BvfFZEdH2Sf2X kxdZhEWuqCUjOXJs8URbeoX89mN1jULSFWd6glRV8Zd02kjVon tME7/8nxTVcRinY/DeB7ZmrrZtQnjZmJRmYjjvh937eMV6QJ/fMXpy4OLpMJNpBW3PlcJS9lonsyzRdHNrQXraCy/ODyLq3hcVj OlI3DZYJc/XhcNqOzJLQFxRVu15q10wPRds7M del54fq5jdu6zhR6vnsO7DdTNeKCJD4qxZxlj6Evey8v7rozPQ aLqlpel2Z5TEX9yPhMm6n F3Rdo7Qjm70tCmhoUvZU0hT/yNxtZVFukHiT4GYEI RRUJR3box8rfytawZ8clKHysMTqmpT6XuYKauCy 0pc9o065UToUTBgNc7gZJ/VfG/PfZw/X0ATO3fVO/3a6k7 S2TKYWb5lfPPXvsiHtRYd5B2WW/QpUVa4eOnzh1eoGplNycXyuXVX906Hc7ThWlVnEOGfHbEIUg05 xrBO29MbJPpsXvcIJcuWtoyH4KEw81EHnh ymbx3VbpzN5VnR9pk8w629qdtzp/A6sWvDOELbEdm9tCLXZaq2bXVd1vZstlvhTO5LSwhtZUJbfht6 ZkzIjJ2zLSZloeazG0m1LeJFIlvVAjAbAZAqq2ALpDK56Aax4G/RgcrZRVxUx5e//OXBL TJ2S1lEQsxjx63jnZl3DXd3P0rFtkwDm8wr2Sc3GKbHa1SvgDj stv7srcO5wb9Wf/Urn5PHiqYk gXIs3yctyPu/bxunTJdvCIU9G2wXBiFItwJZFSuTFee65QaFN5FkUeFqRL2ZVO UzwuF4zDun2Zd0y3Bao9oS2ahkbR2bNPybw3fjvFNyLWt1M637 K21t4KKTvqny brHVjXJZb8vdsRFv09/map8yXwje6xkwvp8onq3wvEZuDaLrgXt2b4qbLX/5R4Jt11Wz4PUJbn4i2GHJuS3vW50uEoqz kVs3zrde5/u0GfHJSh8rFNr0cUZzzoJLzsI3SkrrMFPXoi5hyv9Hjmhr2NuT x3ICR8v0ZY8X7Yc2lDXZQMB3AuMIbdOhjtBmYLIyneacpCVWJk STrOl4RsHYPnsYw9g Afsl4Mcwni9bM5HvpSJxllk2qtM 02wJpoSG4S03U2LfiDYzVoyXi /jmCn/R2gLfDgfcTWeY1MyBBaNAEIbEW21B/UvmtMPXB/fJ0RD4IaxfcowhrF9AvZLwI9hHBEoiFJMIpxqb1tFaLPvRdUlI LSdLz7P3RHajPVAe2GHxkwkIwg4TAChDaHN55f1EF2XhZ19yjC GsX0C9kvAj2Fsn4D9Etzx44Kto7Uim KH0GbfixDaqgi408fseIqfQpsdluQKAQhYJIDQhtCG0GaxgwVZ z4hsks3yh3G9inDGMb2CdgvAT GsX0C9kswJTTYt9ROCT5HtL3kuv9kB6qDuX7qTX/cy pRto72spjEEIAABBwjcObMGccsNmeumqzwgQAEIAABCEAAAhBw hwBzV3fayqSl5732xSazczovJ4W2jY0Np6FjPAQgAIGmBLgM4W xhzG/qLd2eUz4G427smqaCcVNS3Z DcXd2TVPCuCmp7s/BuDu7pilh3JRU9 eYu/o7d33qb1wSOs7n3v2R7g7keMqEAUKb4w2J RCAwGITYLLi72RlKM9m0WGfNIxhbJ A/RLwYxjbJ2C/BPx4GMa R7T5 gMmQpsIQpv9MYYSIAABCPQmgNCG0NbbiWoyYNFhm7AIjGFsn4D 9EvBjGNsnYL8E/HgYxghtfu7AQ2hDaLM/wlACBCAAAQMEENoQ2gy4UWUWLDpsE0ZoWKEQZAAAIABJREFUs0 8YxjAegoD9MhiPYWyfgP0SmLv6O3dFaENosz/CUAIEIAABAwSYrPg7WTHgPo2yYGHXCFOvh2DcC1 jxDBuhKnXQzDuha9RYhg3wtTrIRj3wtcoMXNXf euCG0IbY0GCR6yQ DI7iXZf8G6rO3ZbKeAulyP7Jal/RfI toeMW6Bzbzr6sX3C0mAyYq/k5WhHJpFh33SMIaxfQL2S8CPYWyfgP0S8ONhGLN1lK2j9j1tmi Us3hltSuBYuU5k22ozAeXkAdm vFeOJu1TkO7kge2yvPeo7Dq8IQd3pBtSiUWquPlnm6yur0mkHZ 2UA9uXJUhamFb/fttqB8EpY3uRfUVuV1WfMjcN6ymHZSMLoLNfR2yO72vCNMMvrv fWgvZImVPzXMjh D6DdZqXbjPvzshJ6DQBhDa3hLZknO00to/kqa4tOmBs31FgDOMiAowV9v0CxjDOEnB1PEZom4bQlmgWQ81Lb US0JX0g6Rsp7aNGFyntP4l2FGaq6zj9x6AFEtpiUWvr4UAOWmk kCkXARRPGRJQT3nypJv5ojZZ3zLxYFOW5VQ5vHJQdckR2L63Is W3b5OjWAkEnbNhjsm3bUdlaIDhVNm9GREqXW5Gysj5l6aJ6Htr ZQQwsNUWx2S8XzETJ5MECAS7uAE2FxKbdwmZEnc28m9aP5xaLA EKbK0JbPO6vHpadh1YMj5t2fdqdhR2M7XqCyh3GMC4nwFhh3zt gDOM5AbfHY4S2CQht4U6rIHBFrpNjRtfz5f3UuNCmNIzLRG6Md 6IVai5J4FKssUTBTxX9J/WcmvoobUZiHaf/GLRAQltaqKkVhRpGRSWRXMXiXYFYpDdQWMYh2bm6VfYeym5RjB pdDh8WWSkSnPSJbl7gykWYNXSM6voEMXZx9F5Ic1cQwXbliXTE X6L0rme3XeZZpPIKIgUP7zwkXGaKtoyOa47AsFSf1TLMCl6jtL e6ncHPWGeaShnm mjHTdVmX12N5URF1aJdcU7bhj7wvsX1HhiUrvzkQgVucdtXUY Ng00rJ/3yaHBSOA0OaK0NbyXTQhP3VnYQfj4dzGxg9tdq3Hj 3yVbnDGMZ5AowV9r3CTcYIbWMLbUkQy7pcsN904MyAQlu2qERn UWKa0iVSAlnRzrl8/wnX74d2arsgywKBuvXuBRTamgEKhZtjNdtLNfFqOdcQxapnqsF m53RtkXdlordmwlEoZBUJTkH pWJgItJpAlMToa2mPtmouCO7t8uJKwPnlbwoltsaWShqJZF9cw EviUrLO3bswCX10Mubp32p3JqJtNMFOb2MICRPizSMIhdXrpuL afm6z7fKzkQ0JTyqrbMZGwvTzvLOdOog7fYTV453Ll23cYJUEy CA0IbQZtsNWTzbJoxAYZ8wjGFcRMBNgWJjY wFehtvgnEbWt2edZMxQtu4/Xi hl62sENtRKGtUtco6isFf8vpDgUaS7fOGqZaPKGtNFJKp5SEEF ZthcwLJNlQwpzYlNnimHXs2XlkWcdoe05YgRhVKlzNql1XnwrH KjjYP7c1MvVMgYqsq85BQFvZ1sqys810AU1Pm8qntIz1OHowI0 zOLkLI1j3NKifKpupaInrO8p5vaTZ3vl2PHk9SZwkgtCG02XZe hDbbhBGB7BOGMYwR2obwgXwZbopAiJl2vYW568hz15QuMmwfNb 51NOWq6boU6SB5raG4/unz9rd1O9KrpBstntCWFYWKDrgLI7T2StVh rkGy4g4imeTixCSLazzxk6LPl3O8ipzpvCygktvji6DCD ZiC09NDJbn4qIuPxFCHkhLb 1M9gyq5 /VifExRYX89DFrHTZujCXtlN7bjnewqvZkxL0Uj4Sk5ttDS05hy 8RRwv8Ii8WzreOmj5nzu7rkdynRIDJysiTldbOMOyEprV5BQkQ 2kxQrM4DxjBGoLDvAzCGcRMCjMdNKPV7hrnrcHPX9BFIu4KTla 6UE6mLB4edl9oU2rJBMHltpGFEW869iWgLkZx9drHjNrsdsy6i TTtTK9MAc6GkaO v/nC6oRIHUOeUrcwi2OryKB7civcTZ84qSyWtr095RFx9dNr80OQ 4QjAn2mWjulpchBDUI21bJm0i4N0ocpk6D28mpmnP5fZtp9u/Ohowb2tKDCwJOT1WdItsk 29/d5npF5gAkxWhpusmHGjYSc0Jmxm0WGCIkKbfYowhnFbAozHbYm 1fx7G7Zm1TeEmY7aOjrV1tHz9P8SZ4baEtsLjv0q0h9luwrCrN eg/htfqCxbR1gBgPKZF0WhK7U0O41dpw6ssZMu75udzzYfATN4FkU yp4TL7/ey2T73MqvPkKupSdEZY6iC/9MBdLD5WbyVV4tO7tqwFlwwUKLupusUi2tHM5QEz0Sv5XrtAoG x7b2nUYDZv7Uy7sltUc5ciJCLc3J6ZaFrVqXK2ZngUslD3SKht qqqsd8mWtcjH6rf3tn3h8rxPBBDaENps ztCm23CbGu0TxjGMC4i0Hx9MAS/JmUwHjeh1O8ZGPfj1yQ1c9cpzV2HHQfNC23xGl6KztjPrM8L1/Z19a8LxGri8elnFkNoK9j6p2 bLMYyF1yS70NxRNStFcckug62QrCqUzxz55oVNF7VeXI1Ql5q2 2rVTZahnQ3qE6u88aWa0Y2j6uD/4DMra1aOzk6JYPvk PLNcmlKtFyWJK9dh6NbThJVufoihGTba8w U7eyaL7rNHtDzTpzecWcV5G9 W3Aya2i7bYQF Sd8k1dZG3fWUnhNwEmK1OarFT5YvEviNmbiqfoze4sOmBs339g DONyAowV9r0DxjCeE3B7PCaibayItmwfqhOazPY540Jbod4T2J xoAFrwTVoHqug/L701PE7s6Ex2qDq/vz2fxRDa2td78im6nN02 UphIAQg0JkAQpsrQlvnJh49oTsLu9FRdTYAxp3RNU4I48aoOj8 I487oGieEcWNUnR EcWd0jRMyd/V37poS2u65R Qf/7Gx3yzKg//T718ZVuW/XPaWXlVaCtTqQeXasjPaetViKomVYnvzpbOIsqmYhR0QgMB4BJ is DtZGcrrWHTYJw1jGNsnYL8E/BjG9gnYLwE/HoYxEW2DSiT2G7VhCTOh7Rf D5EXvKBhKh4rIoDQhl9AAAIQsEgAoQ2hzaJ7hVmz6LBNGMb2Cc MYxkMQsF8G4zGM7ROwXwJzV3/nrjOhbf fiqyuinzzm/YdbiIlHLjtfTlL/reLdna2DqGtMzoSQgACEKgnwGTF38lKvXeYeYKFnRmOVbnAGMb 2CdgvAT GsX0C9kvAj4dhTESb5xFt7/6IfUebWAmJyKib9ak3/XFnK0cR2jpbS0IIQAACDhLwfbLiYJNhMgQgAAEIQAACEPCWAHN XP5v vNe 2MuKfy4QFp0X2rxsOSoNAQhAwFMCC30up6dtSrUhAAEIQAACEF hcAuzG8Hc3RpHYtLiePq8ZQpsPrUwdIQABCCwQAYS2BWpMqgIB CEAAAhCAwMITQGjzV2hTzu3r9mwi2hZ aKOCEIAABBaHAELb4rQlNYEABCAAAQhAYPEJILQhtG1s HlGXSI0mtg6PfgZbYs/NFFDCEAAAhBICCC04QsQgAAEIAABCEDAHQIIbQhtCG1nendYhL beCMkAAhCAAATKCCC04RsQgAAEIAABCEDAHQIIbQhtCG0Ibe6M WFgKAQhAwEMCCG0eNjpVhgAEIAABCEDAWQIIbQhtCG0Ibc4OYB gOAQhAwAcCCG0 tDJ1hAAEIAABCEBgUQggtI0vtJ08sF2W9x6NXWqXHN44KDsGcj DTlyGk6yKy6/CGHEwqc/KAbF/eK7Oaat91TdcXkyn/Z to35YgPQQgAAEIlBJAaMM5IAABCEAAAhCAgDsETAkN7tQ4ben4 c9cjsnv7CblybY9sDkw7sntJVuSwbMzUKbtkjQptSki7TOTGuC 6ReLY1Fg6Dei6tyLHVdVnbE9T0yG5ZWjkmq trskc6plPAen5M T9CW8 GIDkEIAABCJQTGH yQutAAAIQgAAEIAABCDQlYEpoaFre1J6b2tw1FKcO7ZT1WKyyz cuo0JY1NoxgOyQ7lZi2roQ10aL1TsqB7ctyfJ8W8Zak75quAyx T/o/Q1gE SSAAAQhAoBmBqU1WmlnNUxCAAAQgAAEIQMBPAqaEBlfpTWvumo n6GgCqVaEtjFqLxLXlnIAYCW2HdsYRbnpdu6brwMuU/yO0dYBPEghAAAIQaEZgWpOVZjbzFAQgAAEIQAACEPCVgCmhwVV k5i7hsLSdRHCXcNtG1XF2RPa0kJaUaSe2ia7/4Ks0NY1XTcPNOX/CG3d JMKAhCAAAQaEJjEZKWBnTwCAQhAAAIQgAAEIBAJLWfO9L910VW WQ85dm1x6kD7XzD5VW0JbeNbcsdXZFti80FYc0dY1XVdSpvwfo a1rC5AOAhCAAARqCQw5Wak1hgcgAAEIQAACEIAABCoJmBIaXMU 8ubmrfj6ZgcP 69rFhtCWFctCG7TtoNElpPkz2rqmq6tj1fem/B hrU8rkBYCEIAABCoJTG6yQntBAAIQgAAEIAABCJQSMCU0uIp49 LmrEtbetUXW4ltG3Y5oi8SzvTKPZJv7RXT XHBgm4RVTQlvXdP19zpT/o/Q1r8tyAECEIAABEoIjD5ZoWUgAAEIQAACEIAABBoTMCU0NC5wY g OP3eNRaajCZhtsqpu6Rwgmk2VaDSiTT9rTm/n5Ny5MFpvr0RV1erZNZ0BXzLl/whtBhqDLCAAAQhAoJjA JMVWgYCEIAABCAAAQhAoCkBU0JD0/Km9pzvc1ejQtvUGreBPab8H6GtAWwegQAEIACBbgR8n6x0o0Yq CEAAAhCAAAQgMA4BU0LDONb3L9X3uStCm5nLQBDa vdFcoAABCAAgRICvk9WcAwIQAACEIAABCDgEgGEtrNlY2PDpSY zaitCG0KbUYciMwhAAAIQME8Aoc08U3KEAAQgAAEIQAACtgggt CG0 S40njlzpnf3GjyiTS26 EAAAhDwiYCJwdpVXoz5rrYcdkMAAhCAAAQg4CsB5q6 tjz1VgRM P8oQtt9991HC0IAAhDwgsD5559vZLB2FRYRbfZbzvcQf/uEDd/ANYTBDpaBH9tvNBjD2D4B yXgx8MwNiE02LfUTgm z11972OmIjoR2uz0T3KFAAQgEBJAaPM7/H6IbuD7hAjGQxCwXwZ DGP7BOyXgB/D2D4B yWYEhrsW2qnBIS2Je/PqDMhNCO02emf5AoBCEAAoS0g4PtkZYhuwMLOPmUYw9g Afsl4Mcwtk/Afgn48TCMTQgN9i21U4Lvc1ff 5gpoRmhzU7/JFcIQAACCG0IbYP0At8nRENAhrF9yjCGsX0C9kvAj2Fsn4D9Ek wJDfYttVMCQhsRbSaEZoQ2O/2TXCEAAQggtCG0DdILWNjZxwxjGNsnYL8E/BjG9gnYLwE/HoaxCaHBvqV2SkBoQ2gz4f8IbbX98wG58RUvllOvuU/e vzah1s8YCLfKI9r7g6KvfBque0Dl8k5LSyYxKN3vlHOv3bTZG2/843nyxVyvdxntvEngR4jhiHAGW2c0Wbb01h02CbMZQj2CcMYxk MQsF8G4zGM7ROwXwIRbX7PXX0fx0z5/8hCmyYUaWPGhVffJh 4bGDJ6IEb5RUvvkaUZhV ZsKVCUGsaEA0kK8Sqa4Quf6 t4pZDbCMhYWBPSO0hcLWiblo MCNr5AXn3pNSujKPmPBqlmWVUJb N1N6dJffr1pQbZb7Yq4jc2yW03cT4XQ5tZk5eSB7bK896hsW12 XtT2bnXBA1yZEMLbvVjCGcREBxgr7fgFjGGcJuDoem4jose8Nd kqYQkRb4jdJDXcd3pCDO zUN5ur6XGssi4nD8j25b1yNDZCr2cdA1t9a6GENvPRYi2dMBSs TsjVt31AEn1PiRKvk3cEgp9MN6LNRjRYJQsL4mdNHYrEoZat2 vxOqHt2k0jiMINatRUaGuQFY/0JIDQ5orQdkR2L63IsdXDsvPQihzaidDW0/ULksPYPNNsjjCGcTkB04sne6zxY3tsk5xhDOPqsQKhbcO i5SVoMQnpUGs7RH1k28kKG2VwxsHZQitzei7orIuyTgUz7mP7J allWOyur4me6SKgd3xywOh7U554/nXyqart8g116iwoZcHkVsXy 25v6lormxknHo2ifIqykePAFPfh2FhJVtDk8iz60WuuEKiAKYL U6KcVJYfPJ6JlouinjIRbRmBKxRKwj2hReWpLPXvFZ5ke6NNFs qWqvwbsEqxCDiq9j0y3zo6F7bOmW LTSjEkY558cukTQrl3Be6C21t2 FyOf2K14m84zVy6sWJnyk/Vn Ptwdn/a7Cr2auo7z16utlx5Eroi3GlSwbtF/op7kwPrbWVryKEdpcEdqSRjwpB7YvI7RZnV7C2CreMHMYwzhPw OjiyT5g/BjGhQTwY/uOYUposG pnRKmENGWqlkY9XVIdioBaoDNFlb7mF6XdSWsiSYgRnOX4/sKovcKGdiZ65jy/0lsHS2OaIsEsJtCgU0XzbJ/iwWNLfNztCIRakucrigfzXVDseKUvKZ0 2UimMzFtaz4kv13WP6RHfG5Y1H5J2bbYYN/v K0XP6Bi SO5Ow3yUTU1doU25 LBhuIRSnrOlbR90d2JFFgcdto58sVsizaOjo7N62uznU2Je0Rn W XbjuRbkJbnU1FPpnYmfj7XKhLhL cX4V VGx304i2dP0asFJCdxz5OXa0oZ1Xq/lcEdoQ2sx7VTpHqxMiK8bbmRhZMTXOFMY26UZ5wxjGeQKMFfa9 AsYwLhbliWgbMaIt2yRhpJcuSNn1WqvvY60uyypS79BOWY8j9y p/JCxkYGf8WiihTY 0iSLXlLBWFGlW8LdCUSqOYgsFgZqItdpzzgrOUtMFrrD8I7JD2 3YayDNRNJ762wNl56jF e64Wk5ck0kfRyptqTvvKyu02WZRm38TVhlRs iMNu3ygdJzxZJn tqUHacy dUJbengrth3a20q8sk8u1zdq3w1U2YfoS0lfOd8XWs/G1uX7b43RskdoQ2hzbbjWZ0QWTHezsTIiqkIbTaxpvLGj 2jhjGMETPt 8CiMEZom4rQNvycyd67Il2XcEtsSmgTObJ7SfZfkD2 pYyBHTYLJbRVRbSlt3QWCBSF4oMuWgwhtGmXKMxG1zgCTglthb dq6lsLs1tRg0y0bYGll0NkhQ7bLGrzrxHaitL3Fdr62hSizmzD 1aIo64S2wjPaam0yI7RV2W1FaNMF5CD8jxtZm03WENoQ2pp5Sv en7E2IuttUndLOxMiWtURb2SQ7zxs/ts8ZxjBeFBFoY2MqIkgTn3LznYfQNoyPpQ/835U7h00JTyvHVrWoryY 1 8ZWKbF3yQltxXylnYKdvIbQl12x2ih7Sna/pGW3aGW5VUT5Zvy6NQpqLUpef1rea5jIoP0POdERbYRShZk8ta wcj2rLt0zKirVBoq VkQGirsduK0Ja9mTe1rbvfgL7IqRHaENps 7etCZE9u 1MjOzZy7ZGm2yTvPFj 5RhDGOENvs sCiMEdqGEdqqPHIMkc3Wj4uFdcltB82f0VbNwM58EqEtEdqSw/mz54Zlzkgrv wgiWiS5reOpgSu7LljxUJZ5Rlt8cUI12h1mOdSIF4lXzY9o80w C93O9LlhNUJbLOTNWCTCTd0ZbTP7o4oXnitW2v7touzCvG anwvYKaKtk0 23DqaEdqydmfPmlPciv5WxLJ066gq8/aLufig5RwNoQ2hraXLtH6cxXNrZK0TwLg1stYJYNwaWesEMG6N rHUCGLdG1joBjFsja53AlNDQuuCJJBj/MoRIQNorw0ayJfjN9rGqukS3hwZhfHJQXaeaEt6aMEBoS3UZ5b j33Xdf/LfszYzRn6Otkg8URHKVRZ8lh8vH2WrCTXReWtWtolGa3Da8WR5 14lGYOndDZlCJ DKEMPPgHLdke2myTTSbr3Zpwnk3pG92nN0omhl9Cs/IsslClV VfwNWKRaBoHXbJrlWXbYZH qfE7YKttDmxa9 NkUiVeJ7V8uWa07JxfHlGN2EtjpOBiLaVEtU2F249biWZX376W XGnXXu5xN5OU7NDIQ2V4S26GV/XcaBtq1mz4mYmoe5FG0FY/veA2MYlxMwu3iySRo/tkk3yhvGMK4eK4hoGzGiLRScsjPSoL12HZaNUJGy zH6rqirS3ib6F45GlZpm6wmN6tWphOrc3ZTQvPIt47adRJyhwA EzBEoi4gr3D5rrljnc0Joc0Voc9fVjE6I3MVg1XIYW8UbZg5jG NsnYL8E/BjG9gnYL8GU0GDfUjsljB/RZqdeTXP1fRwz5f8IbU09jucg4DmBfHRf3bZpz4HF1UdoQ2iz3 RN8nxDZ5osINARhhLYhKDNW2KcMYxjbJ2C/BFNCg31L7ZSA0LYkbl04YtYPTPk/QpvZdiE3CCwwgfwW6dIbcReYQtuqIbQhtLX1mbbPs7BrS6z98z Buz6xtChi3Jdb eRi3Z9Y2BYzbEmv/PIzbM2ubwpTQ0LbcqTyP0IbQZmLrNELbVHo0dkAAAgtJAKENoc 22Y7PosE2YaCv7hGEM4yEI2C D8RjG9gnYLwGhze 5q /jmCn/H0Vosz88UAIEIACB6RAw8avIdGrTzhL1qyAfCEAAAhCAAAQgAA F3CDB3daetsNQ8ARP P4rQ5vOeX/NuQI4QmDYBfhVZEhOD9bRbudw638PvXW037IYABCAAAQhAwE8C piJ6XKXn 9yVtZuZtRtCm6sjAHZDwBECDNZmBmtHmjtnpu TFVfbDbshAAEIQAACEPCTAEIbW0d9Dowy5f8IbX6On9QaAoMRQ GhDaPP5ZT1YR6MgCEAAAhCAAAQgYICAKaHBgCmjZOH7j8Ss3cy s3RDaRum FAoBfwgwWJsZrF31GN8nK662G3ZDAAIQgAAEIOAnAYQ2Itp8/pHclP8jtPk5flJrCAxGAKENoc3nl/VgHY2CIAABCEAAAhCAgAECpoQGA6aMkoXvPxKzdjOzdpu40HZS DmxfluP7NuTgDpP9zFa Jm0kLwgsBgEGazODtave4PtkxdV2w24IQAACEIAABPwkgNBGRJ vPP5Kb8v9pCG0nD8j25b1yNBnLtq3K toe2Sy2BLGm UbP7Z0ZpgzcJYc3Dkqi x3ZvSQr16UH4V2HlTBYn9bPoZta 0Zg4YW2zPgV9f95K5sarF31G4Q2V1sOuyEAAQhAAAIQ8JEAc9d pCG0nD2yX5UCI2La6Lmt7Ng/miqbXbkk9kgqk1koV66iqdJV59iRlyv/HF9qO7JallWOyur4mif8ocJfJjYFDycgRbZFYdmjn3LlDYU0Oy 0a8klb/3n9BkfPXp 3pAySHgBMETA/W06r0Edm9tCLHkhdgwXhmarCeVr2bW4PQ1pwVT0IAAhCAAAQgA IGxCTB3HVtoS9YXh2XnoZWUFjGEbxhduykh7TKRG8MgKpFIINs aBy5VrKOkIl1lnv0JmfL/kYW2CG5AumRraBJ5dlhkZUWiwLFtKVEuaK5M1Fk64ixozVS0nB 5tNtuSWrA4jpooL5aJenb/BXHEnQT/bC60ZdP2dwNygMD0CRgdrKdW3XDsUENYEuWaj5Y1NVhPrepN7U Foa0qK5yAAAQhAAAIQgMD4BJi7ji20JT5QoEUM4B5W126hNnNI dqogq/X6ddSsunq6bHBf1XcdeJny/3GFthDKcdmnbcVMs0hEtLm4VhRRpkeYhSrpoZ2xEJZRSSX49/YTcuXaS XW5Ow3yUfUzW3IOndsz9YuEW35tB3anSQQcI6A1cF6ZBrp8aZY nDc1WI9c1c7FI7R1RkdCCEAAAhCAAAQgMDgB5q4IbdbOaNOCFJ ZTuk3xOmrm/LngBq1bVH3XofeY8v9xhbZaKAVnqekRZYXqpRLX9ssFhSppWh0 vnNVju2NFdXCbc/5c9aye6TzZ7QlEXX1aTu0O0kg4BwBv4S2fJSrqcHauYaPDUZoc 7XlsBsCEIAABCAAAR8JMHdFaLMjtKWDmPIBC2W7Basi 8xH/Zny/wUQ2rRLFGYjYRwBp8IRtW2e84FSF8GyW1H14TTTcAXCYOOto7W ioo/DOHX2gYBfQlt sDc1WLvqKwhtrrYcdkMAAhCAAAQg4CMB5q7DCW3pQ/0zR2AVHWM1gEPaWruFAUrHkksv4/PaZjsRVcWKRbNsOh1B1XddUZny/3GFNrWVs9EZbdoZbrmItoqtp6Xi1jxS7soT lbTbHMUbx3NXo7Q7DIE82prV chHQSGJGBrsB6yDqVlcUZbbTMgtNUi4gEIQAACEIAABCAwGQKm hIbJVKilIdOZu46jH9hYuxUKYg3WUUOLbMpVTPn/yEJbcvOENL91NHUZQZ3zNTijbUfV2WkllyFoh583jmhTrUZUW8 thjscXgYCNwXo6XDI/FhT0cVOD9XTq3M6S6UxW2tnN0xCAAAQgAAEIQMBHAsxdh4toq/avOq3DjneaXbvFWovMI9nmVleto6rSVX3Xn4kp/x9daFMo0iGTwR 2JQ1Rc0ZbyDF/Fto8fZi5dutosk00m29WkEsaqMi50w7RSmirjeDr7xjkAIGpET A7WE tdmVjzNxOU4P1BGveyCSEtkaYeAgCEIAABCAAAQhMggBz17GFt khvuC7jDdmz4m05i9G1WxiEkK1JYPmu HLJQq0m L4q3aU3V fZE4wp/5 E0NaTBckhAIEJEzA6WE 4nmWmmRqsHax6aDJCm6sth90QgAAEIAABCPhIgLnr2ELbuF7H2 m1Jzpw507sRENp6IyQDCECgigCDtZnB2lUvQ2hzteWwGwIQgAA EIAABHwkgtCG02bl11I3eZMr/EdrcaG shICzBBDaENp8flk723ExHAIQgAAEIAABLwmYEhpchecjoXW AAAgAElEQVT7j8Ss3cys3RDaXB0BsBsCjhBgsDYzWDvS3DkzfZ suNpu2A0BCEAAAhCAgJ8EENqIaPP5R3JT/j K0ObnkEWtIQABXwmY2OfvKjsltPGBAAQgAAEIQAACEHCHAHNXd 9oKS80TMOH/owhtPiuk5t2AHCEwbQJEtBHRxphvt4/63sfs0o1yh7F9yjCGsX0C9kvAj2Fsn4D9EkxF9Ni31E4Jvu/G8H0cM X/CG12 ie5QgACMQEGa4Q2hDa7w4HvfcwuXYS2IfgiZg5DmbHCPmcYw9g AfslmBIa7FtqpwSEtiXxee5uyv8R2uz0T3KFAAQQ2kICpgZrVx 3K98nKEO3Gws4 ZRjD2D4B yXgxzC2T8B CfjxMIxNbJ2zb6mdEnyfu/rex0yt3RDa7PRPcoUABBDaENoCAr5PVoYYCHyfEMF4CAL2y8CP YWyfgP0S8GMY2ydgvwRTQoN9S 2U4Pvc1fdxzJT/I7TZ6Z/kCgEIILQhtCG0DTIO D4hGgIyjO1ThjGM7ROwXwJ DGP7BOyXYEposG pnRIQ2tg6aiKic JC20k5sH1Zju/bkIM7THYkW/m2tXEqdrS1m ch0JyA75NOJit X5HevKd0f9L3PtadXPOUMG7OquuTMO5Krnk6GDdn1fVJGHcl1z wdjJuz6vokc1e/566 9zFT/j8Noe3kAdm vFeOJqPBtlVZX9sjm8WWENU03 i5vYFhuw4XiH1HdsvSynUiM3vbDmdN7SjO9 SB7bJ8fJ9slKiQR3YviTJv/tklhzcOilHNsqbKoQ3HkvZsy4fnF4HAwg/WmfErO1aYGqxd9QXXfhUMx9Vg0N 2ui5rezY7gd21PgZj 24FYxgXEWCssO8XMIZxloCr47GJiB773mCnhNHmrjVrCju1zed qehxL kBSUmqtVFHnqnTp78xqHKbWbuMLbaFYdUxW19ckWdMocJfJjcE iR0aOaIuEsEOyLRABd8bi39wZlYh0s yS645dkPuuWUewL7Ttv2C WIwccuvgYlszFjy1qARMD9bT4nREdi tyLFElCkYz0wN1tOqd3NrRpusNDcxfjJpy8Oy89CKHNqJ0NYaY W0CGNci6v0AjHsjrM0AxrWIej8A494IazOAcS2i3g 4zRihbaO3B7TLoH5N0S6/7k8bXbspIe0ykRvDICqRtB5RUWepSbf9hFwZ5xkG9sjh0uCjti RMrd1GFtoiuIHyU7I1NBGiDousrEgUnLUtJcoFzTWLOosgZhTN QpU0I3AVLI6jvPTy98sFmhgYeEkQhXdc9inT9mtCW6kqq oa5LG6VfbuVTVRdl4pJ/StsTk7yuqW/bsKqssvCpXT6UKbiM67yB4V7VbFU32neso Ob6ctMe8HiryL9s accvEBZVnWf82ufftuPw/PAEjA7Ww5tfXWLYZ9UQlkSK5n3c1GA9tao3tccdoS2pUfwDC0J b0ybu8ByMO0BrmQTGLYF1eBzGHaC1TALjlsA6PA7jDtBaJnGTM ULbwEJbgzVFS8fr/LjVtVuolRySnUpXWa9fR80qoafLbDgJxbtD aCorgBMrd3GFdoSsap0O2Mi szFtaximf13GnRGJVVCU6h vlRuTQQuyUfUzRtlvmi 9Oa0aDXbtnnpzZpQlOSvKbazRo9suS4lBGqL8gI7qusWK8I1W0 dTQlvKQYvsCaS4jCKc5pm0RyJm5rfWZh29vdCmtuo2z79rByLd cASsDtbDVaOwpPzAnp9MmRqsR65q5 IR2jqja5zQvT7m5qJjY2PgSXdjDyh6EMa98DVKDONGmHo9BONe BolhnEjTL0ecpMxQtuw7/wma4pebtgisdV5pSYoLucEsoq khMikwpl9Z4WFS151NTabVyhrRRYUuuaCKhCZTOO1CpUSTP57l yVY3tjRbXwKJ6sEJZErmTK0CPa9AZLCYlF0Xtx/kV21NUtsLfJGW260JY L63Antoy8 2RsyHTpl2ENv3yi7r8 3clcrBNwOpgbdv4mvyLfkHJRpKaGqxHrmrn4hHaOqNrnNC9Pub mogOhrbFLdnoQP 6ErVUiGLfC1elhGHfC1ioRjFvh6vQwc9fhL0Nosqbo1JgdEtnr Y n5X/M6F8wbk7PyVf12mds2qrIz5f8LILRplyjMHCmOgFPhiIUimL49 MrsVNaWUaWfEacKUij5L8k1tfUz2Hc udVAtH28rKxfairZcRltTK rWUGhLXYaQurShTGirKhOhrcNY5X0Se4P1 Gib/PpkarAev7bdLEBo68atTSr3 hhCW5v27fYsjLtxa5MKxm1odXsWxt24tUkF4za0uj3rJmMi2oh o6 bv5amylyQ2WUep3OouVzR9Dr2ptdu4QlvqzLCiRmkS0Rack1a2 9bQ0Ym6e75Unqvb0pstPoqsOB8ftzSLFdKEtW17TiLZ9G5Kzo3 ZbbfuItjThMqGtgmfBLbB1EWdEtJkeotzLzz0RoAXjBucpmBqs W1g1qUcR2uw3h3t9zM1FBxFtdn0ZP7bLV UOYxjnCTAe2/cKNxkjtA0rtAVqUu25z/Z9NSrBxruiUCxrUOc6kS00uOL8ti7MTK3dRhbakggwaX7raO7w/OBW0NJDqxuc0bYjjm7bWhRymBH6ZlFm2oULFUJb6BjX1Ue0RVs ls3bUD8p1B//lL0PQXa08wq6cZ9 ItswZcAnPWaRd /y7dB7SDEvAxmA9bA2qSsv0owJx39RgPZ06t7MEoa0dry5Pu9fH 6t9vXTjYTANjm3TtTeztWo0f2 Ubrp7CnSXcAm2TNIxt0o3ydpMxQtvAQls2AKn2iC17nmt2zhNr HLIq6/EtoXPLq9ZRFemUhvCuLbJ2cEesswWBU3u3apfT9WNjau02utAW iZAKjrbdskJ4CdXe1HZQfRtoDFXfIpnagplsE80KOmWH6GWfKx DlMvZE4lpkx7bVVdm697hcGkbcVZzRFgptKkXWjuZ1a3brqO50 ZTe VpXZXgjLX7ebXMKgbAlEyNStre3z79eNSD0EAbOD9RAWtyyjcI yZ52FqsG5p1WQed0do08emOb6isXUycGND3OljMLbvOzCGcTkB xgr73gFjGGdFhHhZOPuzK/MKhLahhbZQFNGOjqo63spuPzM6julnqelmJ eqldW5Mt1y CPMXD4yy8rU2m0SQptdVyF3CEBgTAJGB sxK9KxbFODdcfiR0/mjtA2OqrOBvjexzqDa5EQxi1gdXwUxh3BtUgG4xawOj4K447gW iSDcQtYHR9l7jr8ZQgdm8pKMt/7mCn/R2iz4p5kCgEIJAQYrJeEXwVH FXQoy7oex8boqlhbJ8yjGFsn4D9EvBjGNsnYL8EU0KDfUvtlOD 7j8S j2Om/B hzU7/JFcIQCAmwGCN0ObWIfLudV3f 9gQLQZj 5RhDGP7BOyXgB/D2D4B yWYEhrsW2qnBIS2JfF57m7K/xHa7PRPcoUABBDaQgKmBmtXHcr3ycoQ7cbCzj5lGMPYPgH7JeD HMLZPwH4J PEwjNmN4e9uDN/7mKm12yhCm/3hgRIgAAEITIeA75OV6bQElkAAAhCAAAQgAAEI1BFg7lpHiO8X mYAJ/x9FaPM5FHGRHZK6QaCIAL KsHWUMZ xAQIQgAAEIAABCLhBwFREjxu1zVvp 24M1m5m1m4Iba6OANgNAUcIMFibGawdae6cmb5PVlxtN yGAAQgAAEIQMBPAght3Drq84/kpvwfoc3P8ZNaQ2AwAghtCG0 v6wH62gUBAEIQAACEIAABAwQMCU0GDBllCx8/5GYtZuZtRtC2yjdl0Ih4A8BBmszg7WrHuP7ZMXVdsNuCEAAAhC AAAT8JIDQRkSbzz Sm/J/hDY/x09qDYHBCCC0IbT5/LIerKNREAQgAAEIQAACEDBAwJTQYMCUUbLw/Udi1m5m1m4TF9pOyoHty3J834Yc3GGyn9nK16SN5AWBxSDAYG1 msHbVG3yfrLjabtgNAQhAAAIQgICfBBDaiGjz UdyU/4/DaHt5AHZvrxXjiZj2bZVWV/bI5vFliDWNN/oub0zw5SBu TwxkFpqvudPLBdlo/vkw2zSqGfoz61dpLAwgttmfFr1 H0DwOmBmsnGz8wGqHN1ZbDbghAAAIQgAAEfCTA3HU8oS3UDgLx Ydvquqzt2TyK 5leuyV1SiqTWitVrKMq08WZHdm9JCvXiVFepvx/fKHtyG5ZWjkmq trkviSgnqZ3Bg4l4wc0RYJbYd2Jo4eC29bDzcWzhDaRhkfKHRC BEwP1hOqWmDKEdm9tCLHkpdhwXhmarCeVr2bW4PQ1pwVT0IAAh CAAAQgAIGxCTB3HUNoS9YUh2XnoRVNfxjeG4yu3ZSQdpnIjWEQ lUgknm2NA5cq1lFSlW6mssnSfhUGdZ0cm k1/XmZ8v RhbYIbkC6ZGtoEnl2WGRlJUCoPttSolzQXJmos0zEWaFKmoloK 1gcR02UFdpi5zi0M464mz8zj3pLys9Hw82U6ZoImP7uQQ4QmA4 Bo4P1dKoVWRKOHWoIS6Jc89GypgbrqVW9qT0IbU1J8RwEIAABC EAAAhAYnwBz1zGEtqTd8/rD0B5hde0W6iCHZKcKslqvX0fN6q6nCwP9kjXXulywXw M6k/LlP PK7SFwI7LvtKtmIlYNRfXwvBAmUeUZf8dqqQzISyjkqrok 0n5Mq1l8qtydlvko omzdPcUTbPMJNrbPT9qTLj4W51NbRxAZN1U0Jd/2dgxwgMCUCVgfrkSua7e9F4rypwXrkqnYuHqGtMzoSQgACEIAA BCAAgcEJMHdFaLN2RpsWpLCc0m3m4pmutcycPxPcMN81uJzZgd i/u5jy/3GFtlw0SBZMwVlqKs3 C6KIspyyqdIrcW2/XFCokqaV4uM7V XY3lhRLdwCXXRGmxZRV1d kGft1tFasbG/s5ADBMYk4JfQFonv y Yn6tgarAesw37lI3Q1oceaSEAAQhAAAIQgMCwBJi7IrTZEdrSQ Uz5gIX8Oiry/EzwU0o/MR8BaMr/F0Bo0y5RmI1BsRimwhETUS41PukCWnYrqv5gQcPp20zV3mH9Eo ds SVCW/Zgv7YXLAw71FIaBPoR8Etoy48Zpgbrfq0wXmqEtvHYUzIEIAAB CEAAAhBoS4C5K0KbDaEt3Al4LLn0svxIrmxEWzpdNhALoW3Wv9 OLrqZntGlnuOUi2iq2npZGzM0b6MoT lbT7DBU1HCazct1W18LItqyNhHR1nbs53nHCCyy0MYZbfXOiNB Wz4gnIAABCEAAAhCAwFQIILQhtJkW2rIiW jrDc66zqeLtJjo7P7MZ9tcxOvTl0z5/7gRbQGBKLpLmt86qgttBZcVpKE2OKNtR9VNojURbZvrFdRcSGT GoaIraTMXOPTxDNJCYGIEFlpoi28dnV3oUiDumxqsJ9asjc1Ba GuMigchAAEIQAACEIDA6ASYuyK0mRPaYq1FikSwTNBVah1VlU7 vIvV6TNsOZcr/RxfaVMVzWylnamTNGW0htYJz1HQ1M3XDZ7JNNJtvVpBLmqPojL Zgo2fqltTm5Se3jkbiWlTGttVV2br3uFxaeiFEW9fgeQhMi8Bi C23hAKZtIc9vRTc1WE rVZtbg9DWnBVPQgACEIAABCAAgbEJMHcdQ2grjtRK9IMhfcLo2 i0Uzwriz3bFl1uWraPq0s2AILTNULDoGrKbUBYExidgdLAevzq tLWCyMsZkpXUzkQACEIAABCAAAQhAICDA3NXvuStrtyU5c ZM77FgEhFtvWtBBhCAwGQJMFibGawn28A1hvHjiqsth90QgAAE IAABCPhIAKENoc3c1lH3epAp/0doc6/tsRgCThFAaENo8/ll7VRnxVgIQAACEIAABLwnYEpocBWk7z8Ss3Yzs3ZDaHN1BMBu CDhCgMHazGDtSHPnzPR9suJqu2E3BCAAAQhAAAJ EkBoI6LN5x/JTfn/KEKbn0MWtYYABHwlYGKfv6vslNDGBwIQgAAEIAABCEDAHQLMXd 1pKyw1T8CE/w8utJnHQI4QgAAEIDBVAkS0TbVlsAsCEIAABCAAAQjkCZiK6HG Vre9zV3YjmdmNhNDm6giA3RCAAAQcIOD7ZMWBJsJECEAAAhCAA AQgMCOA0MbWUbaOOnjrKGMYBCAAAQj4QwChzZ 2pqYQgAAEIAABCLhPAKENoQ2hDaHN/ZGMGkAAAhBYYAIIbQvcuFQNAhCAAAQgAIGFI4DQhtCG0IbQtnA DGxWCAAQgsEgEENoWqTWpCwQgAAEIQAACi04AoQ2hDaENoW3Rx znqBwEIQMBpAghtTjcfxkMAAhCAAAQg4BkBhDaENoQ2hDbPhj2 qCwEIQMAtAghtbrUX1kIAAhCAAAQg4DcBhLZxhLaTB7bL8t6jM fbdXhDDu4Y3hdN3zpaWa TB2T78l5Jaq3XuTzdSTmwfVk0VCK7DsuGIVim/J9bR4f3XUqEAAQg4A0BhDZvmpqKQgACEIAABCCwAARMCQ2uohh l7qoEp8tEblzbI5sDcJHItFUObxyUobU2o0JbZb2OyO6lFTm2u i5re4JaH9ktSyvHZHV9TfZIFY9IaDu z44Qacr/EdpcHQGwGwIQgIADBEaZrDjABRMhAAEIQAACEIDAFAmYEhqmWL cmNk1i7hpGeh2SnUp0UsrbgB jQlvWbr1e60pYE01MrBDQUjwQ2gZ0B4qCAAQgAIEpEpjEZGWKY LAJAhCAAAQgAAEITJAAQts4W0dTrhBGd ki1HCOYlVo0 q1rKL2Du2U9TiKL4jjCyPVDu2MI9z0Kqd4ZLeOboui4AwJkqb8 n4i24XyWkiAAAQh4RwChzbsmp8IQgAAEIAABCDhMwJTQ4CqC8e euFYLTAFDtCW3peoXbY1NCm9o9uiT7L8gKbdU8TG zNeX/CG0DOCtFQAACEPCVwPiTFV/JU28IQAACEIAABCDQnoApoaF9ydNIMfbcVYlNK8dWtUivYbnYE tqy9coLbcWCWj2P6Ky3YA qkcsjTPk/QtuwfktpEIAABLwiMPZkxSvYVBYCEIAABCAAAQj0JGBKaOhpxm jJx5y71otK9rHYENoK65XbHps/e60RD8Pn2Znyf4Q2 75KCRCAAAS8JTDmZMVb6FQcAhCAAAQgAAEIdCRgSmjoWPzoyca Zu8bnjsl4kWwJeLNCW1W9MpFoReewFfA4snu7nLhyfiZbIzGuh VeZ8n EthbQeRQCEIAABNoRGGey0s5GnoYABCAAAQhAAAIQiAiYEhpc5 TnK3DUUma7LI9t1WDYO7hgUpVGhra5eYTTaXjka1lC71KAq3aU 3p1ltMytOmvJ/hLZB3ZbCIAABCPhFYJTJil IqS0EIAABCEAAAhAwRsCU0GDMoIEz8n3ualRoG7jtTBRnyv8R2 ky0BnlAAAIQgEAhAd8nK7gFBCAAAQhAAAIQcImAKaHBpTrrtvo d0VoW5IzZ870dl Ett4IyQACEIAABMoI D5ZwTMgAAEIQAACEICASwQQ2s6WjY0Nl5rMqK0IbQhtRh2KzCA AAQhAwDwBhDbzTMkRAhCAAAQgAAEI2CKA0IbQ5rvQSESbrdGFf CEAAQhAwAgBJbTxgQAEIAABCEAAAhBwh4AJocGd2qYtZe7qasu Zs9uE/7N11Fx7kBMEIAABCGQIENFm3yV8D/G3Tzi6gc3nX3dhPAQB 2XgxzC2T8B CfjxMIxNCA32LbVTgu9zV9/7mKmIToQ2O/2TXCEAAQhAICDg 2RlCCfwfUIE4yEI2C8DP4axfQL2S8CPYWyfgP0STAkN9i21U4L vc1ffxzFT/o/QZqd/kisEIAABCCC0DeIDvk IhoAMY/uUYQxj wTsl4Afw9g AfslmBIa7FtqpwSENr j E35P0Kbnf5JrhCAAAQggNA2iA wsLOPGcYwtk/Afgn4MYztE7BfAn48DGO2jnLrqH1Pm2YJCG3TbBesggAEIAABj YDvvwoO4QwsOuxThjGM7ROwXwJ DGP7BOyXgB8PwxihDaHNvqdNswSEtmm2C1ZBAAIQgABC26A wKLDPm4Yw9g Afsl4Mcwtk/Afgn48TCMEdoQ2ux72jRLQGibZrtgFQQgAAEIOCy0nTywXZb3H pVtq uytmezE23p2qIDxvbdCsYwLiLAWGHfL2AM4ywBV8djhLbhhbbE VyIf2iWHNw7KDvtdKleC6XEsXa gZoc35GBSsZMHZPvyXjkaW6F/V5kueD79/TZZXV8TE1N3hLYRnI4iIQABCECgHQF3to4ekd1LK3Js9bDsPLQ ih3YitLVr6SZPw7gJpX7PwLgfvyapYdyEUr9nYNyPX5PUMG5Cq d8zbjNGaBtaaAv8ZfsJuXJtj6ifeY/sXpIVOSwbM0Wqnze2SW1UaFNC2mUiN8b1isSxrbGImPSReM59Z LcsrRyLBDOpSheLbId2ynqcb5v61T2L0FZHiO8hAAEIQGB0Au4 IbQmqk3Jg zJCm1XPgbFVvGHmMIZxnoDRxZN9wPgxjAsJ4Mf2HcOU0GDfUjs lTGHuGgpSloSkOmpW 1gYwXZIdioxbV0Ja6JF7kVzl P7tIi32fRcS7dZCXT75QJDEWxZHqb8n1tH6zyN7yEAAQhAoDOB KUxW2hmPQNGOV5enYdyFWrs0MG7Hq8vTMO5CrV0aGLfj1eVpGH eh1i6Nm4yJaBs6ok33qkykVzuH6/20VaEtjFqLxLXlnJhY0Ve0dDtisU62HZWj8z2nxqL/ENp6uxAZQAACEICAbQIIbbYJi1idEFkx381Fx8bGmJPutg0B47 bE2j8P4/bM2qaAcVti7Z HcXtmbVO4yRihbYR3figmXRc52K5xto2qou3NK9N9oShqT22Z3 X9B9viWTB/St5iqfbbxOW9b9bPf2nZT7XmEth7wSAoBCEAAAsMQQGizz9neh MiW7W4uOhDabPlDlC9 bJcvjO3zhTGMiwm4 c5DaBtBaNMcKH2W2TB9KynF1vs4PHfu2OrsXLW80FbcV7LpggP sCrecmjpfGaFtWH jNAhAAAIQ6EAAoa0DtJZJbE2IWprR4nE3Fx0IbS2auMOj HEHaC2TwLglsA6Pw7gDtJZJYNwSWIfHTQkNHYqeRJJJzF31s8x U1NaAHxt9LCeWqfqUCGb6GW2F6XJszM4rTfk/Z7QN6LQUBQEIQMA3ApOYrLSCbvZl3arojg/bmBB1NKVhMhg3BNXjMRj3gNcwKYwbgurxGIx7wGuYFMYNQfV4z E3GRLQNHNGmxKN3bZG1 JbRxYloi/x/r8wj2eadKTqLLjiwTcJqp4S3qnQ1W0l79FaVFKGtJ0CSQwACEI CAfQLuCG3Ryz4 GWMGZttq9pwI 8zaluCO0Abjtm3b/nkYt2fWNgWM2xJr/zyM2zNrmwLGbYm1f95txghtAwtt8W3he5PD/WWbrFq6VbPOl43OK/Vz5/SCkzPo4vPVomprdW6VTh1pV3BTaV1FS75HaOsIjmQQgAAEIDAc AXeEtuGYmC7J6ITItHELkh M7TckjGFsn4D9EvBjGNsnYL8EU0KDfUvtlOD73NX3ccyU/7N11E7/JFcIQAACEAgI D5ZGcIJfJ8QwXgIAvbLwI9hbJ A/RLwYxjbJ2C/BFNCg31L7ZTg 9zV93HMlP8jtNnpn QKAQhAAAIIbYP4gO8ToiEgw9g ZRjD2D4B yXgxzC2T8B CaaEBvuW2ikBoW1J3LoAyqwfmPJ/hDaz7UJuEIAABCCgEfB9sjKEM7Cws08ZxjC2T8B CfgxjO0TsF8CfjwMY85oG/qMNvvt2rQE3/sYQltTT E5CEAAAhAYjYAS2vhAAAIQgAAEIAABCLhDwHehzZ2WwlIbBEz4 PxFtNlqGPCEAAQhAICRARBuOAAEIQAACEIAABNwhYCqix50apy 31fe5KRNuSILS52nuxGwIQgIAnBHyfrHjSzFQTAhCAAAQgAIEF IYDQdrb3Z5RxRtuZ3r2ZiLbeCMkAAhCAAATKCCC04RsQgAAEIA ABCEDAHQIIbQhtCG0Ibe6MWFgKAQhAwEMCCG0eNjpVhgAEIAAB CEDAWQIIbQhtCG0Ibc4OYBgOAQj8/ 3dv2skWYIn8Kd/YP6F5dhWNxTljCvBcsYxUFrnLO14bSwtwTglpzloijGWouEYR3 IWqoYz2puRdc5KMNYxoHLXEQVdUrP0v6B/IC8jMlMZGflDmRnvRWTk 8jpLmXE /F5L1NPX72IIJCDgKAth1HWRwIECBAgQGBfBARtgjZBm6BtXz7P 9IMAAQJ7KSBo28th1SkCBAgQIEBgTwUEbYI2QZugbU8/3nSLAAEC yEgaNuPcdQLAgQIECBAIA8BQVu3Qdvt UE4 RjC0eVDuHv7VeuTLvZTRx vjsPhxafnfpzdDMKHN N/Pl6F48OLMHm1 trS827Pw0EBNPd1Fm4GH8Kk6G3hYs1/D0PYdgScR4AAAQIvCgjaXiRyAAECBAgQIEBgZwRiBQ0706ENG9 Lp2rUIkd6HcBY hvvTPQjaiiDt2xB unsbishwFJ69Hgdit H84CTcTwLFMkC7D5cPd FtWHXe/ICW4WS4CYPnBG/DQa8cHmv C9q2HwNnEiBAgMALAp0uVowOAQIECBAgQIDARgKxgoaNKt2hg7 tbuz6Gq PD8PndQ3j1/jBc70PQVh/XcgfbdTgtwrSHIlgLlV1ok/5XdrxNzq eV9/kt q1LeZVrPkvaNsC3ykECBAgsJ5Ad4uV9drnKAIECBAgQIAAgalA rKChr6ZdrV3L3V6f3w13ZR2WgdteBm3lrrVRuHZY9Pf6NDyMd7 sN97st73flvPqloTF3sxVzNtb8F7T19RNAuwkQINADga4WKz2g 0UQCBAgQIECAwM4JxAoadq5jazaok7VruSvrc3hX3mNsReC0Zh aHBb7Hm3Ttsz2q[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iWzqzxGl58OkxXHOdAAACAASURBVLvpfd adF7Q1lDP6QQIECDQikAni5VWeqYSAgQIECBAgMD CQja2n4YQv2Syf0M2sqdZ/eXzzvY5oO2xf2un1d9xy0K65q I2PNfzvamo6E8wkQIEBgqYCgzeQgQIAAAQIECPRHIFbQ0J8ez7 a0/bXraFfWoudoDh89Wrm0sh3RFDvaFoZlc5eDzt jbVXINtz/Fn03WyEca/4L2tqZr2ohQIBAlgLtL1ayZNZpAgQIECBAgEAUgVhBQ5TGdFBI 92vXfdrRNurLRVgUGNaCspngbdV5o0kx wTTeBMl1vwXtMUbEyURIECAQE2g 8WKISFAgAABAgQIEFhXIFbQsG59u3Zc92vXPQrayvBswV69s5v hQx GjzUo7013ET6Vk AoXBZPIy2eKvrSeePdbPeX9fu5NZ9Nsea/oK35WCiBAAECBJYIdL9YMTQECBAgQIAAAQLrCsQKGtatb9eOy3 3tmuLS0V0b41XtiTX/BW19GnVtJUCAQM8Ecl s9Gy4NJcAAQIECBDIXCBW0NBXxtzXroK2g/D09NR4 graGhMqgAABAgSWCeS WDEzCBAgQIAAAQJ9EhC0tf3U0d2aHYI2QdtuzUitIUCAAIE5AU GbSUGAAAECBAgQ6I AoE3QNhgM jNhI7c01vy3oy3ywCiOAAECBKYCRdDmiwABAgQIECBAoD8CMS6 d609vZ1tq7drXkYvX7hjzX9AWbzyURIAAAQI1ATva0k J3Lf4pxcOgXF6ZcaM0wukr8E8ZpxeIH0NsXb0pG9pmhpyX7vm/jkWa/4L2tK8P5VKgAABAkOB3BcrbUyC3BdEjNsQSF Hecw4vUD6GsxjxukF0tcQK2hI39I0NeS ds39cyzW/Be0pXl/KpUAAQIEBG2tzIHcF0RtIDNOr8yYcXqB9DWYx4zTC6SvIVbQkL 6laWoQtB0E92jz1NE07y6lEiBAgEAUgdwXK1EQXyjEL3bplRkz Ti QvgbzmHF6gfQ1mMftGMe4R1X6lqapIfe1a 7vsVhBsx1tad6fSiVAgACBoUDui5U2JkHuCyLGbQikr8M8Zpxe IH0N5jHj9ALpa4gVNKRvaZoacl 75v45Fmv C9rSvD VSoAAAQKCtlbmQO4LojaQGadXZsw4vUD6GsxjxukF0tcQK2hI3 9I0NQjaXDoaY0enoC3N 1OpBAgQINDDoO3x6jgcXnwKR5cP4e7tV70Yw779Ysc4/bRizHiRgM K9POCMeO6QF8/j2MEDelnQ5oaugnaHsPV8WEYLkGnX2c3YfDhTZpOrig19ufY5D 0wqfLsZhCeu/V4FY4PL8Kk29XXVp53ex4OTj4 9yLmuj1W0Cxoa33qqpAAAQL5CHSzWNnG9zacH5yE 8ubcHp9Eq5PBW3bKK4 h3F803qJjBkvF4j9y1M6a/M4ne2kZMaMV39WCNoG6afITA2joO3zu0oI1XILJtVF/VlRBGnfhvDT3dtQ/Pl6FJ69DjeDD FNmHwOjdfcZXh2Hy4f7sLb8NJ578Or4rhRocOw7jqcTv7d0E3Q 1hDQ6QQIECCQXqA/QdvEYrTQEbSlnBuMU qOymbMeF4g6i9P6YHNY8YLBczj9BMjVtCQvqVpauhm7bqnQVt9 iKqh2EMRrIVx6DZduywMG6vnFSHc4efwrgzriq8isKsEbw2nRa z5b0dbw4FwOgECBAgsF hmsdJkRAQUTfTWO5fxek5NjmLcRG 9cxmv59TkKMZN9NY7l/F6Tk2O6qexHW3d7GibXjp6NNrZ1cFdTJKG2eWutVG4dljsbrs DQ/j3W4r/0hYOa8I127PD8LJx7NhOd HL5H/QC5oa/J551wCBAgQaEVA0JaeOemCKEnz /lLx2DQ9qK7CT7jJnrrnct4PacmRzFuorfeuYzXc2pyVD NBW3d/syfvcSyyfzb/Nx068rZ90LZx5mgbRSgvX9Vv33L4vfQKGwb9u/oshLWbd7f hmCtuaGSiBAgACBxAKCtsTAw LTLYhStb2fv3QI2lLNh1G55nFaX8bpfRkzXizQz595grZug7bR 5ZDl1q/pgwPaeYsl 3lcBmP301BsPmhbEahVzqvbjELJEG0HoKCtpYmmGgIECBDYXkD Qtr3dumcKKNaV2v44xtvbrXsm43Wltj O8fZ2657JeF2p7Y9jvL3dumfGChrWrW/XjtuJtWvkG/xvYpziPVYP2cr21C4HnVw6Wr1H26Lz1g3oNulz9dhY89892rYd AecRIECAwIsCO7FYebGV1QP6 Zdnu602GuSND06x6Ny4ERudYB5vxLXVwYy3YtvoJMYbcW11MOO t2DY6qZ/GdrS1u6Pt9vw4fPl ek 2hcHURvNu 4PjrnlG8/8iLLq8s7ZrbyZ4W3FePaArQ8mL8DrS7j9B2/Zzx5kECBAg0JJAf4K20Q/74lYP1a jy/p9IlqC26CauAuiDSre FDGG5NtfALjjck2PoHxxmQbn8B4Y7KNT2C8MdnGJ/TbWNDWbtA22t1VWYVGvu/YJtM36rqy3q9JQ85uwuDD8LEG45DsU/n9ygMgXjjv f5s4/JirtcFbZvMFscSIECAQCcC/QnaOuGJUmnUBVGUFu1fIYzTjyljxukF0tdgHjNOL5C hlhBQ/qWpqkh97Vr7p9jsea/S0fTvD VSoAAAQJDgdwXK21MgtwXRIzbEEhfh3nMOL1A hrMY8bpBdLXECtoSN/SNDXkvnbN/XMs1vwXtKV5fyqVAAECBARtrcyB3BdEbSAzTq/MmHF6gfQ1mMeM0wukryFW0JC pWlqELQdhH7d zfuPIg1/wVtccdFaQQIECBQEch9sdLGZPCLXXplxozTC6SvwTxmnF4gfQ3 mcTvG7tHW8j3a0g/r2jXk/h4TtK09VRxIgAABAl0JFEGbLwIECBAgQIAAgf4I5B609WektDS FQIz5b0dbipFRJgECBAiUAna0mQgECBAgQIAAgf4IxNrR058ez 7Y097WrHW0HQdDW13evdhMgQCATgdwXK5kMs24SIECAAAECeyI gaPtN9vcoc4 2p8bvZjvaGhMqgAABAgSWCQjazA0CBAgQIECAQH8EBG2CNkGbo K0/n1haSoAAgQwFBG0ZDrouEyBAgAABAr0VELQJ2gRtgrbefoBpOA ECBHIQELTlMMr6SIAAAQIECOyLgKBN0CZoE7Tty eZfhAgQGAvBQRtezmsOkWAAAECBAjsqYCgTdAmaBO07enHm24R IEBgPwQEbfsxjnpBgAABAgQI5CEgaOsuaHu8Og6HF5/GE 0oXD7chbdftTvvYj91dLZPIZzdDMKHN M PV6F48OLMOlx9bWV592eh4OTj0mcYs1/D0Nod96qjQABAlkJCNqyGm6dJUCAAAECBHouECto6CtDV2vXMl i6Pg0Pd29Dy9nazFBFDdqKIO3bEH4a92kUnr0ON4MP4U24DecH J H 8iHcFWliGZ7dj8LFsOK86nEFVPnvMC6z ayLNf8Fbc3HQgkECBAgsESgq8WKASFAgAABAgQIENhcIFbQsHn Nu3FGN2vXInR6H151sIOtrh41aKsXXu5guw6nRT8f6gHZY7g6P gyf31V2vE3Or5z3z/9RDyTj2sWa/4K23Xg/awUBAgT2UqCbxcpeUuoUAQIECBAgQCC5QKygIXlDE1XQydp1HC SFo0/h0/Q6yjB4vsYyUWcXFJs0aKvsPjuc28E3CtquT8c73Kptq 5am9vBNtoZN9zSNr0ktQFXrPkvaGswCE4lQIAAgdUCnSxWDAoB AgQIECBAgMBWArGChq0q34GTOlm71i HHN 77HWk8GgT1nRB22yQtuhS2dvzg/D VT1omw/giuOeb9EWjsLRMKB8vWgn3CYdHx8ba/4L2rbAdwoBAgQIrCfQyWJlvaY5igABAgQIECBAoCYQK2joK2wn a9e5XVordnclhk0VtJXh2P3l8z3o5oO2xX2unzfffTvaEk8JxR MgQIDArgl0sljZNQTtIUCAAAECBAj0REDQ1sFTR6v3LiufhLBf QdvCsGxJuFi9R9vLIduQysMQevLJopkECBAgEE1A0BaNUkEECB AgQIAAgeQCgrYOgrZ6sFa/lDT5qE8riLujbRQYXoTpTrZpTbWdaDOB2arzqhi1J5dGcIo1/106GmEwFEGAAAECiwUEbWYGAQIECBAgQKA/ArGChv70eLalna1dx/dlmz4LIc7N/Tcdh6hBWxmefZxvwtnN6EEPM30 CpeTp66uOu/7L8Mnl16EidPR5YKHJ2za6crxsea/oK3BIDiVAAECBFYLdLZYMTAECBAgQIAAAQIbC8QKGjaueEdOyH 3tGjVo25Ex3aQZsea/oG0TdccSIECAwEYCuS9WNsJyMAECBAgQIECgY4FYQUPH3di6 tzXroK2g/D09LT1/JmcKGhrTKgAAgQIEFgmkPtixcwgQIAAAQIECPRJQNDWxT3adme GCNoEbbszG7WEAAECBBYKCNpMDAIECBAgQIBAfwQEbYK2wWDQn wkbuaWx5r8dbZEHRnEECBAgMBUogjZfBAgQIECAAAEC/RGIcelcf3o721Jr176OXLx2x5j/grZ446EkAgQIEKgJ2NGWfkrkvsU/vXAIjNMrM2acXiB9DeYx4/QC6WuItaMnfUvT1JD72jX3z7FY81/Qlub9qVQCBAgQGArkvlhpYxLkviBi3IZA jrMY8bpBdLXYB4zTi QvoZYQUP6lqapIfe1a 6fY7Hmv6AtzftTqQQIECAgaGtlDuS IGoDmXF6ZcaM0wukr8E8ZpxeIH0NsYKG9C1NU4Og7SC4R5unjq Z5dymVAAECBKII5L5YiYL4QiF sUuvzJhxeoH0NZjHjNMLpK/BPG7HOMY9qtK3NE0Nua9dc3 PxQqa7WhL8/5UKgECBAgMBXJfrLQxCXJfEDFuQyB9HeYx4/QC6WswjxmnF0hfQ6ygIX1L09SQ 9o198 xWPNf0Jbm/alUAgQIEBC0tTIHcl8QtYHMOL0yY8bpBdLXYB4zTi QvoZYQUP6lqapQdDm0tEYOzoFbWnen0olQIAAgR4GbY9Xx Hw4lM4unwId2 /6sUY9u0XO8bppxVjxosEfFaknxeMGdcF vp5HCNoSD8b0tTQSdB2ex4OTj4u6NBZuBl8CG/SdHVhqbE/xybvgUllZzeD8GHSocercHx4ET6NX6y NntezWHFeU2pYgXNgramI F8AgQIEFgq0MliZavxuA3nByfh/vImnF6fhOtTQdtWjCtPYhzftF4iY8bLBWL/8pTO2jxOZzspmTHj1Z8VgrZB inyQg235wfhJNyEwXMq1U6Tov6sKAKxb0P46e5tKP58PQrPXo/Dw8nn0HjNXYaN9 Hy4S68/Wr42vGX8P34vFmLVec1NxK0NTdUAgECBAgkFuhP0DaBeAxXx4e CtqTzgnFS3rJwxoznBaL 8pQe2DxmvFDAPE4/MWIFDelbmqaGnVi7lju2rsNpGTql6eeyUpO x6r9eiiCtVDZsTdau3x V9nxNm5kGdBdn4aHIngrA7n1zttGLtb8t6NtG33nECBAgMBaAj uxWFmrpYK2jZgaHSwEasS31smM12JqdBDjRnxrncx4LaZGBzFu xLfWyf00tqOt2x1tXe1mK6Z00qCtEpIdVsOz8r207L0yu4NtJn Rbed5ab9C5gwRt27k5iwABAgRaFBC0pcdOuiBK0vx /tIxGHS76N5sKBhv5rXN0Yy3UdvsHMabeW1zNONt1DY7p5/GgrYuf aPgqXhVq/pvcw2m3SNjk63rpx9L8wHZiEUAeP7V9VLScf3rTubXkL74nmNe j8KGmPMfzvaGg6E0wkQIEBguYCgLf3sSLcgStX2fv7SIWhLNR9 G5ZrHaX0Zp/dlzHixQD9/5sUIGtqZEfFr6XrtuihIit/L5SWm nlc7tK7vxxd/jmsfpOdadV7u62/E247NUHbdm7OIkCAAIEWBbperGze1X4uiIVAm4/0JmekWnRu0obNjjWPN/Pa5mjG26htdg7jzby2OZrxNmqbndNPY0FbVzvaut3NluoPBvWQ rXwPbXKvtS3v7bbZe3V0tKBtGzXnECBAgECrAoK29NxCIMbzAv 38xU5gnHYu 6xI65vqF9S0rfZZkda3KL2fxoK2boK22adypp di2qI 7NiNP8vwnQn27TOWqhYDd6KYO1PX4e78RNXFz2t9PnS2rnArpm boK2Zn7MJECBAoAWB/gRtox/24ztBPMscXY7vE9GC1bZVxF0QbduKdc5jvI5Ss2MYN/Nb52zG6yg1O4ZxM791zma8jlKzY/ptLGjrImibvel/s/m3/dlR15VlCFZfXQ/bNrnnWrlT7SJ8Kpt7FC6fn7I6DuhGL9ReG/5z6Xnb93typqCtuaESCBAgQCCxQH CtsQQCYuPuiBK2M4 F804/egxZpxeIH0N5jHj9ALpa4gVNKRvaZoacl 75v45Fmv exhCmvenUgkQIEBgKJD7YqWNSZD7gohxGwLp6zCPGacXSF Decw4vUD6GmIFDelbmqaG3NeuuX OxZr/grY070 lEiBAgICgrZU5kPuCqA1kxumVGTNOL5C BvOYcXqB9DXEChrStzRNDYK2g9Cve6bGnQex5r gLe64KI0AAQIEKgK5L1bamAx sUuvzJhxeoH0NZjHjNMLpK/BPG7H2D3aurhHW/qxXaeG3N9jgrZ1ZoljCBAgQKBTgSJo80WAAAECBAgQINAfgdyD tv6MlJamEIgx/ 1oSzEyyiRAgACBUsCONhOBAAECBAgQINAfgVg7evrT49mW5r52 taPtIAja vru1W4CBAhkIpD7YiWTYdZNAgQIECBAYE8EBG2/yf4eZe7R9tT43WxHW2NCBRAgQIDAMgFBm7lBgAABAgQIEOiPgK BN0CZoE7T15xNLSwkQIJChgKAtw0HXZQIECBAgQKC3AoI2QZug TdDW2w8wDSdAgEAOAoK2HEZZHwkQIECAAIF9ERC0CdoEbYK2ff k80w8CBAjspYCgbS HVacIECBAgACBPRUQtAnaBG2Ctj39eNMtAgQI7IeAoG0/xlEvCBAgQIAAgTwEBG0dBW235 Hg5OPzJDu6fAh3b79qfdLFfuro49VxOLz49NyPs5tB PBm/M/Hq3B8eBEmr1Zfmz3vLNwMPoTJacXZk9djO8Wa/x6G0PrUVSEBAgTyERC05TPWekqAAAECBAj0XyBW0NBXiW7Wrrf h/OB9ePVwF8psrQygrsPp5N8tYkYN2op fBvCT3dvw6hbRej2ehyaFX0 CfeTQLEMGu/DZdnn4WvHX8L34/Nuzw/CSbgJgzKhm5x3E06vT8L1adxAMtb8F7S1OGlVRYAAgdwEulms5 KasvwQIECBAgACBOAKxgoY4rWm/lE7WrmWw9jm8e961VQveWmSIGrTV210NEB KYC1Udqo9hqvjw/D5XWXH2/j8MqC7Pg0P4 Bt9O3R8YK2FieHqggQIEBgNwQ6WazsRte1ggABAgQIECDQOwFB WzeXjpa7tj4Wl0h H74kCJDWnYhJg7Zy19ooXDucC8 WBWe1nW/PHRG0rTumjiNAgACBPRMQtO3ZgOoOAQIECBAgsNcCgrZugrZiU o3CtuH/HF3Wdm 1N XSBW2zwdiiXWpF/9 /Gl8KWr1n3dnkstGqg6CtvVmhJgIECBDYKQFB204Nh8YQIECAAA ECBFYKCNq6CNpGu7aGW73KBwWM7mUWxvcra3fCpgrayhDxfhog zgdty4Oz2Xu7TTwEbe3ODLURIECAwM4ICNp2Zig0hAABAgQIEC DwooCgrf2gbZPQ6cUBbHhAiqCtHrKVTaxcRjp6mujye7QtfjiE oK3hUDudAAECBPoqIGjr68hpNwECBAgQIJCjgKCt/aBtLnQqHxpwEV6Pd7i1OQ/jBm2jMOwiLLoUdnYX34xB0f8/fR3uyqeM1p9WOtEQtLU5L9RFgAABAjskIGjbocHQFAIECBAgQI DACwKCtg6CtuGYPN fbTw R5fje5W1PGOjBm3V 6xV zG559o4UPxUvnZUuVR2HNCNXqi9NgroilvZVb9iecWa/wdPT0 DlsdOdQQIECCQiYCgLZOB1k0CBAgQIEBgLwRiBQ19xch97Ro1a OvhJIg1/wVtPRx8TSZAgEBfBHJfrPRlnLSTAAECBAgQIFAIxAoa qqZ 9pV0HYQhpvRGk9fQVtjQgUQIECAwDKB3BcrZgYBAgQIECBAoE8 CgrZuLh3dlTkiaBO07cpc1A4CBAgQWCIgaDM1CBAgQIAAAQL9E RC0CdoGg3zvLhZr/tvR1p/PPC0lQIBA7wSKoM0XAQIECBAgQIBAfwRiXDrXn97OttTata8jF 6/dMea/oC3eeCiJAAECBGoCxWLl559/5kKAAAECBAgQaCzwzTffhJx32zQGXKOAWDt61qhqJw/J/WoMl466dHQn35gaRYAAAQJTAUGb2UCAAAECBAjEEhC0xZJcXo6 gzaWjOYfZsea/HW3pP6vUQIAAgWwFBG3ZDr2OEyBAgACB6AKCtuikcwXGChrStz RNDXa0HWS9azTW/Be0pXl/KpUAAQIEhgKCNtOAAAECBAgQiCUgaIslubycWEFD pamqUHQJmhzj7Y07y2lEiBAgEAkAUFbJEjFECBAgAABAkHQln4 SCNpcOurS0afGbzQ72hoTKoAAAQIElgn0KWj7 x /Cd FP4ef/ 2f1hzQX8NPv/9d OUPP4e1T1mr5FTlrlW5gwgQIECAwM4KCNrSD42gTdAmaBO0pf kUQMBAgQIbC2wMGj79afw 9/9GP5zUupvfwh/ 8u34R W1FIGYF mx/z60 /D7375w0wgVj9mmwYL2rZRcw4BAgQIEGhPoG9B2 PVcTi8 BSOLh/C3duv2oNqUJOgraOg7fY8HJx8HI/cUbh8uAtdTJnYTx2dvAcmU/LsZhA vBn/6/EqHB9ehE/jf1Zfmz3vLNwMPoTpaaP31cIyG8z94tRY89 OtoYD4XQCBAgQWC4wF7T9/Y/hm hB/ 9pfw7ThZK4Kz/xX d/jL5BsvgC4K2mKMgaAthqIyCBAgQIBAOoH BG234fzgJNxf3oTT65NwfSpoSzcr4pbcyT3aypDtfhqulf8OM FS3F4uLy1q0FYEad G8NPd21DEzKPw7PW4X5P3yPi9MWMwfO34S/h fN7t UE4CTdhUCR0K8tsriRoa26oBAIECBBILDAbtP09/PGb70L487JLLYvX/z384w9fhx9//OuwZf8yPPTfwvCb40s6/6G8VPPH561wIfz2h7 VAd1cSFbbNfcvkzqXfX9Y28qgbeF5k0s8/xzCd9 FosXDFs2EiCGMjpm2edSn54tTV5Y7dloQTiYeNsUTIECAAIGdF OhP0DbhewxXx4eCtp2cTYsb1UXQVgZQ16fhYRwshVCEUO/Dqw52tUUN2urE5Q6263Ba9OuhHiaO3iuf31V2vI3Pn/epFFwtM8KmUUFbj96smkqAAIFcBWaCtjJU iX8oRo0zcCMgri/jgO2SRhVD8CWXjr6fH 1UTlfxiHcMEILf/z9f4V//ct/C/ n/O/oMtWynNs3z5etLg/alpX338P/K0O0abhWL2Nh25/rXF1uee 3ML8DMNe5pN8ECBAgQEDQln4OxAoa0rc0TQ1dBG1hbgfbaLfXc OvX9DLLNN2dKzVp0Fbp5 FcuLgslK7tfKu3OPLuv1jz36WjLU1Y1RAgQCBHgZmgrdyZVWxo q zoWhC01Xe8bRy0vVjPuNJa8Lc0aFta3oKHFhTH/vs/jsK7svzb8KZymWwZ hW79orv/brMY1zumx/Clx/r5 c4i/SZAAECBAiMBARt6WdCrKAhfUvT1NBJ0DbsSnl55OQWbeEoHB19 Cq8X7O5K0 tpqemCttkgbdEutcLg/avqpaRjkLPxZaNznY /YzTW/Be0pZ6pyidAgEDGAp0FbZOwq2Zf7mKrXnta2T23MmhbWN46QVv loQ/PbRnvgCuCthXljppZvxQ148mk6wQIECCQvYCgLf0UiBU0pG9pm hq6Ctpme7N/O9rKIPH 8vny2PmgbXloNntvt6lUvcwYMyLW/Be0xRgNZRAgQIDAQoHN79E2fw 3aDva6jvTWtnRtuJS2TV2yv3rf81e3mqaESBAgACBnAUEbelHP 1bQkL6laWrYiaAt8uWQm0il2NG2MBCb6 Pye7SVD0CY3NttfB 2FCFb4RRr/gvaNpl1jiVAgACBjQTqTx0d7SgLS546 uvChyWsvs/ZqDmzxyy599kffgm/q1y6Wp7z1 nDCba9R1t5L7XpDeUqu9RGO95u34we2DD/tcY92v5p/DCFr/8cfn6uZKMhcDABAgQIENgbAUFb qGMFTSkb2maGroP2l64J1mabj XGjdoG4VnF2G6k23a/NquvWrwVgRrf/o63BVPGR1 ze5oW1Vmc5xY81/Q1nwslECAAAECSwTqQVtx2Nzlm7/9YfxAgsVPJV31RNH1njpae1jB6PGgwyeW/hC /vGX8D/G94xb/6mjk/JeuHS0rKX 1NGy4ucHMAwxhvdxm1xeuqzceiBnuhEgQIAAgTwF hO0jUKE51tujYfr6HJ8/6kdHr5YQcMOd3Fl0zoJ2sodWxfh0w7Mk6hBWxme1d8Fw05O7rk 20jcPn8lNVxmDYBGd6z7vm1l8psOPFizX9BW8OBcDoBAgQILBd YFLTxIkCAAAECBAhsI9CfoG2b3u3GObGCht3ozeat6CRo27yZy c6IGrQla2W6gmPNf0FbujFSMgECBLIXELRlPwUAECBAgACBaAK CtmiUSwuKFTSkb2maGgRtB2EwGKTB7UGpsea/oK0Hg62JBAgQ6KuAoK2vI6fdBAgQIEBg9wQEbenHJFbQkL6laW oQtAnanp6eGk8uQVtjQgUQIECAwDIBQZu5QYAA/p8t6AAACghJREFUAQIECMQSELTFklxejqDtN9nv6LKjTdCW/pNGDQQIECCwtUARtPkiQIAAAQIECBDoj0CMHT396e1sS61d zpy8dodY/7b0RZvPJREgAABAjWB3LffmxAECBAgQIAAgT4J2NFmR5sdbXa0 9ekzS1sJECCQnYCgLbsh12ECBAgQIECgxwKCNkGboE3Q1uOPME 0nQIDA/gsI2vZ/jPWQAAECBAgQ2B8BQZugTdAmaNufTzQ9IUCAwB4KCNr2cFB1iQ ABAgQIENhbAUGboE3QJmjb2w84HSNAgMA CAja9mEU9YEAAQIECBDIRUDQJmgTtAnacvm8008CBAj0UkDQ1s th02gCBAgQIEAgUwFBm6BN0CZoy/TjT7cJECDQD4GFQdvjVTg vAifxl04uxmED2/60R tJECAAAECBAjss4Cgrd2g7fHqOBxefApHlw/h7u1X06nV0Xq5GP YQdukf5OOzaz7V/Rx9ryzcDP4ECa/Lqx6rel7M9b8P3h6eho0bYzzCRAgQIDAIoG5oG38A/X1OFwb/aB8PfPDkyQBAgQIECBAgEA3ArGChm5a37zW9q7GuA3nByfh/vImnF6fhOvTatA2eW38vdvzcHByHy4f7kI1i2ve2/kSogZtxbr/2xB unsbighxdt2/qo/D146/hO/H592eH4STcBMG5V/mV73WXCTW/Be0NR8LJRAgQIDAEoH6YmX2B2Xxs7JYOISVQdvsX62OpouM8Q/vd6fX4WTyl8B//o/yB/rM94oVSVnPx dWzvzVcFE5qVcxZgwBAgQIECBAYAcFYgUNO9i1tZrUXtA2ac5j uDo nA3a5tbHo2M v0t/FUjUoK0uXv7B/TqcFoHhQ/13gOV9LH8XuD4ND PgrVrsqtfWGvDaQbHmv6BtG33nECBAgMBaArOLldFfroap2vRS 0ReCtvqOt2pQt2ir/fLvVXbNLdxVt2DL/lo9dBABAgQIECBAYH8EYgUNfRXZhaBtPjxaEMYlAk4atFXW/Ydz4dmyPtZ2vs30e9Vr2wHFmv Ctu38nUWAAAECawjMLFYWhGqr/wpVD ZmfwCXodv95cxft a/tyDcCy Xs0bXHEKAAAECBAgQ2DuBWEFDX2F2M2grLs44CO9f1e7jlgA5X dA2u/5e9DvATB rV6OcTS4bHXd41WsNTWLNf0Fbw4FwOgECBAgsF6guVpb9QC3vu fA//2/l0s7x5aHllvLp5Z5FLdNLPhdtL1/wvYU75qrhW3tb8c0TAgQIECBAgMCuC8QKGna9n8vat5tBW/93tNX/GL7Jrr1V93SOfb/nWPNf0NbXTwDtJkCAQA8EVgdti3abTTv18m639 HVzE1hi/Jq31sUtM18b8E5PXDVRAIECBAgQIBACoFYQUOKtrVR5i4EbfP3 MG7vD8MpdrQtugploz5W7 1WeTBrOR9WvbbFhIk1/wVtW A7hQABAgTWE1h16eiLNy9ddf 28ofq5/Cu8qjv0Q/a2vfqT2ka359t ESF0SPUF52zXtccRYAAAQIECBDYO4FYQUNfYXYiaCuerFm9r/EaDw L5R03aBsFhBdh9lYvo7au6GOxPv/T1 GufMpo7Wmlq16LgBBr/gvaIgyGIggQIEBgscDCp45OrgY9WvRDd7ac8i9glatHJ5eOLgr plgV39TLOKg9jeDHsM7AECBAgQIAAgYwEYgUNfSVrL2gbBU2zN 0mp3CZl/MfhTyXk LYq9d1cCZCjBm3Ve6lV2zq559rSPo4DulHna/1f9VpzkFjzX9DWfCyUQIAAAQJLBNpbrBgCAgQIECBAgACBpgKx goam7ejq/NzXrlGDtq4GsUG9sea/oK3BIDiVAAECBFYL5L5YMT8IECBAgAABAn0SiBU09KnP1bbmvn YVtB2Ep6enxtNX0NaYUAEECBAgsEwg98WKmUGAAAECBAgQ6JOA oO03YTAY9GnIorZV0CZoizqhFEaAAAEC8QUEbfFNlUiAAAECBA gQSCUgaBO05R402tGW6tNFuQQIECAQRaAI2nwRIECAAAECBAj0 RyBG0NCf3s621Nq1ryMXr90x5r9LR ONh5IIECBAgAABAgQIECBAgAABAgQyFhC0ZTz4uk6AAAECBAgQ IECAAAECBAgQIBBPQNAWz1JJBAgQIECAAAECBAgQIECAAAECGQ sI2jIefF0nQIAAAQIECBAgQIAAAQIECBCIJyBoi2epJAIECBAg QIAAAQIECBAgQIAAgYwFBG0ZD76uEyBAgAABAgQIECBAgAABAg QIxBMQtMWzVBIBAgQIECBAgAABAgQIECBAgEDGAoK2jAdf1wkQ IECAAAECBAgQIECAAAECBOIJCNriWSqJAAECBAgQIECAAAECBA gQIEAgYwFBW8aDr sECBAgQIAAAQIECBAgQIAAAQLxBARt8SyVRIAAAQIECBAgQIAA AQIECBAgkLGAoC3jwdd1AgQIECBAgAABAgQIECBAgACBeAKCtn iWSiJAgAABAgQIECBAgAABAgQIEMhYQNCW8eDrOgECBAgQIECA AAECBAgQIECAQDwBQVs8SyURIECAAAECBAgQIECAAAECBAhkLC Boy3jwdZ0AAQIECBAgQIAAAQIECBAgQCCegKAtnqWSCBAgQIAA AQIECBAgQIAAAQIEMhYQtGU8 LpOgAABAgQIECBAgAABAgQIECAQT0DQFs9SSQQIECBAgAABAgQ IECBAgAABAhkLCNoyHnxdJ0CAAAECBAgQIECAAAECBAgQiCcga ItnqSQCBAgQIECAAAECBAgQIECAAIGMBQRtGQrhMgQIAAAQIEC BAgQIAAAQIECMQTELTFs1QSAQIECBAgQIAAAQIECBAgQIBAxgK CtowHX9cJECBAgAABAgQIECBAgAABAgTiCQja4lkqiQABAgQIE CBAgAABAgQIECBAIGMBQVvGg6/rBAgQIECAAAECBAgQIECAAAEC8QQEbfEslUSAAAECBAgQIECAA AECBAgQIJCxgKAt48HXdQIECBAgQIAAAQIECBAgQIAAgXgCgrZ 4lkoiQIAAAQIECBAgQIAAAQIECBDIWEDQlvHg6zoBAgQIECBAg AABAgQIECBAgEA8AUFbPEslESBAgAABAgQIECBAgAABAgQIZCw gaMt48HWdAAECBAgQIECAAAECBAgQIEAgnoCgLZ6lkggQIECAA AECBAgQIECAAAECBDIWELRlPPi6ToAAAQIECBAgQIAAAQIECBA gEE9A0BbPUkkECBAgQIAAAQIECBAgQIAAAQIZCwjaMh58XSdAg AABAgQIECBAgAABAgQIEIgnIGiLZ6kkAgQIECBAgAABAgQIECB AgACBjAUEbRkPvq4TIECAAAECBAgQIECAAAECBAjEExC0xbNUE gECBAgQIECAAAECBAgQIECAQMYC/x8UovTYmhGvFAAAAABJRU5ErkJggg==
روی سال که کلیک میکنم فرمول =IFERROR(YEAR(TODAY())+N6,"") رو نمایش میده و به ترتیب سال میره بالا
میخوام شمسی باشه و از 1400 شروع بشه و بره بالا
ممنون میشم فرمولشو بگین

- - - Updated - - -