PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21

AmirMomtaz
25-04-2014, 23:03
نه اصلا بلد نیستم که باید چیکار کنم...راهنماییم میکنین که اصلا از اول باید چیکار کنم؟
خیلی برام مهمه

سرستونهارو از اول (ستون A ) تا آخر (ستون Y ) انتخاب کن و بعد راست کلیک و Unhide رو بزن ..!
ستونهایی رو که بین اینها هستن و مخفی شدن نشون میده ... شاید اطلاعاتی که دنبالشی همونجاها باشه..!

aseman1985
25-04-2014, 23:10
رفتم ستون hide شده ای نبود....
یعنی الان موندم که عددهای خودم رو به جای عددهای این مثال بنویسم بعدش باید چیکار کنم که مسئله من حل شه؟؟ اخه خودکار تغییر نمیکنه

AmirMomtaz
25-04-2014, 23:27
رفتم ستون hide شده ای نبود....
یعنی الان موندم که عددهای خودم رو به جای عددهای این مثال بنویسم بعدش باید چیکار کنم که مسئله من حل شه؟؟ اخه خودکار تغییر نمیکنه

پس اینا چیه ؟!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای تغییر خودکار فرمولها هم ببین که تو تب Formulas قسمت Calculation گزینه Calculation Options روی اتوماتیک باشه ...!

aseman1985
25-04-2014, 23:56
ببینین من عددهام رو تایپ کردم اگه میتونین کمک کنین که مسئله حل شه ممنون میشم چون من نمیدونم دیگه باید چیکار کنم:n16:

این هم هست اگه بالایی باز نشد

desperado
26-04-2014, 11:46
سلام. یعنی چی؟ خب هایپر لینک کن دیگه!!

نه منظورم اینه که وقتی اون فایل را باز میکنم اتوماتیک اپدیت بشه .وقتی که هایپرلینک میکنی فقط یه لینکی هست که باید روش کلیلک کنی واون لینک در یک صفحه جدید باز میشه. من میخام اون صفحه به صورت اتوماتیک اپدیت بشه،یعنی داده ها را از اون لینک بگیره و در یک صفحه اکسل باز کنه و قابل اپدیت باشه

desperado
26-04-2014, 11:49

نه منظورم اینه که وقتی اون فایل را باز میکنم اتوماتیک اپدیت بشه .وقتی که هایپرلینک میکنی فقط یه لینکی هست که باید روش کلیلک کنی واون لینک در یک صفحه جدید باز میشه. من میخام اون صفحه به صورت اتوماتیک اپدیت بشه،یعنی داده ها را از اون لینک بگیره و در یک صفحه اکسل باز کنه و قابل اپدیت باشه

desperado
26-04-2014, 11:55
با سلام
من این لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را اگر از طریق هایپرلینک بخوام در اکسل قرار بدم طوری که وقتی فایل را باز میکنم لینک به طور خودکار اپدیت بشه چطوری باید عمل کنم؟(لینک فوق هر چند دقیقه از طریق سایت اپدیت میشه)

ehsan_iace
26-04-2014, 21:40
من میخوام تو یک سلول اکسل بنویسم
2/2/92

تبدیلش میکنه به
33,696

چرا؟

ebibarati
27-04-2014, 09:04
من میخوام تو یک سلول اکسل بنویسم
2/2/92

تبدیلش میکنه به
33,696

چرا؟
باید فرمت سلول رو به text تبدیل کنی

godsmak
29-04-2014, 14:39
درود.
دوستان عزیز، میخواستم ببینم که راهی داره که در اکسل بتونم قسمتی از یک شیت رو Lock کنم که نشه درش تغییری ایجاد کرد؟
مثلا چندتا سطر یا ستون رو؟

godsmak
29-04-2014, 14:39
مشکل رفع شد.
با تشکر...

jamshidjap
30-04-2014, 12:41
سلام

چه جوری میشه نمودار دونات از نوع درصد بکشیم ، منتها من برای فقط یک سلول میخام ... مثلا وقتی توی سلول 50% رو زدم نصف اون دونات رو رنگی کنه .... مثل دونات ها در شکل زیر :

jjzmp
30-04-2014, 18:10
آخرین ستونی که استفاده کردی کلیک کن و بعد با CTRL + LEFT یا CTRL + RIGHT (بسته به جهت شیت) بزن.. میبردت به سلولی که استفاده شده (یا اکسل اینطور تشخیص داده) و اونو از طریق منوی home و Clear All پاک کن ...!

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز کاری که گفتید انجام دادم اما مشکل برطرف نشد مشکل من الان اینه که از سمت راست به چپ 50 تا ستون دارم حالا میخوام بین ستون 7 و 8 یک ستون جدید ایجاد کنم که ارور میده خواهش میکنم راهنمایی کنید...در ضمن دکمه تشکر برای من نمایش داده نمیشه که ازتون تشکر کنم:n12::n16:

jjzmp
03-05-2014, 19:01
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز کاری که گفتید انجام دادم اما مشکل برطرف نشد مشکل من الان اینه که از سمت راست به چپ 50 تا ستون دارم حالا میخوام بین ستون 7 و 8 یک ستون جدید ایجاد کنم که ارور میده خواهش میکنم راهنمایی کنید...در ضمن دکمه تشکر برای من نمایش داده نمیشه که ازتون تشکر کنم:n12::n16:

مدیران محترم یکی نیست جواب منو بده بخدا خیلی مهمه سوالم

ebibarati
06-05-2014, 12:00
مدیران محترم یکی نیست جواب منو بده بخدا خیلی مهمه سوالم

در حالت عادی نباید برای اضافه کردن مشکلی باشه مگر اینکه فایلتون قفل باشه یا تنظیمات خاصی براش در نظر گرفته باشن اگه میشه فایل بذار تا چک بشه

tak2750
08-05-2014, 17:04
سلام
من یه سوال فوق حرفه ایی در زمینه اکسل دارم
.
من میخام یه خونه از اکسل به این سایت بره و
مقدار قیمت پایانی رو برای من توی خونه داخل اکسل نشون بده.
چطور باید این کار رو یکنم؟

ali_ab
08-05-2014, 21:13
با عرض سلام به دوستان عزیز

جدولی به صورت زیر داریم

به چه صورت میتونم مقادیری که در جدول در ستون محور x هست رو روی محور x های نمودار نمایش بدم؟

از راهنمایی دوستان سپاسگزارم

موفق باشید

tak2750
12-05-2014, 14:15
سلام
من تو یه سلول فرمول می نویسم.وقتی که میخام این فرمول را توی سلوی های دیگه درگ و کپی میکنم اعدا عوض میشن.چطور میتونم جلوی این کار را بگیرم؟

Alireza9112
14-05-2014, 20:44
درود/

عذر می خواهم که این سوال را می پرسم/ چون وقت ندااشتم که آموزش های مربوطه رومطالعه کنم/ می خواستم بدونم که چطور توایکسل یه نموار رسم کنم که هم محور x توش باشه و همy ها/

یعنی مث نمودار تابع بشه/ چون فقط می تونم در راستای عمود اندازه بدم ولی می خواهم که نمودار به صورت(x,y)رسم بشه و بعد این نقاط به هم متصل بشه

متشکرم از پاسخ شما

به خاطر غلط املایی در هدر تاپیک هم ببخشید منو

Amir hossein k
15-05-2014, 12:17
كسي اين هست بتونه به من كمك كنه ؟
اينجا جايه مناسبي هست يا تاپيك جدا بزنم ؟
يه تابع برا اكسل ميخواستم ، لطفا راهنمايي بفرماييد ، درصد بين دو عدد رو ميخواستم حساب كنه .
ممنون

مریم ارفعی
17-05-2014, 17:05
با سلام
با چه روشی می توان در برنامه اکسل فاصله دو تاریخ شمسی را به تفکیک ماه و روز بدست آورد؟
آیا برنامه ای خارج از اکسل برای این کار وجود دارد؟
مثال:
1- 1392/05/10
2- 1392/11/15
فاصله این دو تاریخ 6 ماه و 5 روز می شود.

spartaqus
17-05-2014, 20:12
سلام
چجوری با اکسل جواب انتگرال معین رو به دست بیارم
خیلی واجب هست
ممنون

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk

atlas-m
18-05-2014, 10:59
سلام.
یک لیست دارم که یکی از ستونهای آن شامل یه سری شماره هست با فرمت مثلا 888-88888.
میخوام وقتی به این لیست رکورد جدید اضافه میکنم در صورتی که شماره اون تو لیست بود بهم اطلاع بده. یعنی داده تکراری نگیره.
ممنون میشم کمکم کنید.

ebibarati
18-05-2014, 12:58
سلام
من تو یه سلول فرمول می نویسم.وقتی که میخام این فرمول را توی سلوی های دیگه درگ و کپی میکنم اعدا عوض میشن.چطور میتونم جلوی این کار را بگیرم؟

شما وقتی یه فرمول می نویسی و اونو کپی میکنی اکسل اونو به سولهای متناظرش تعمیم میده برای جلوگیری از این کار باید از فرمول مطلق استفاده کنی مثلا
به جای

=A1
بنویسی

=A$1
بعد اونو کپی پیست کنی

ebibarati
18-05-2014, 13:01
كسي اين هست بتونه به من كمك كنه ؟
اينجا جايه مناسبي هست يا تاپيك جدا بزنم ؟
يه تابع برا اكسل ميخواستم ، لطفا راهنمايي بفرماييد ، درصد بين دو عدد رو ميخواستم حساب كنه .
ممنون

یعنی چی درصد بین دو عدد????

ebibarati
18-05-2014, 13:15
با سلام
با چه روشی می توان در برنامه اکسل فاصله دو تاریخ شمسی را به تفکیک ماه و روز بدست آورد؟
آیا برنامه ای خارج از اکسل برای این کار وجود دارد؟
مثال:
1- 1392/05/10
2- 1392/11/15
فاصله این دو تاریخ 6 ماه و 5 روز می شود.

سلام
برای این کار و خیلی دیگه از کارهایی که با توابع تاریخ کار دارن یه فایل بسیار خوب به نام Persian Function For EXCEL_V2 هست که به صورت add ins به اکسل اضافه میشه
فایل و راهنما رو از آدرس های زیردانلود کنید
فایل

راهنما

mt6711
18-05-2014, 15:31
با سلام

دوستان من میخوام دو ستون رو که هردوم حدود 400 سلول هست رو با هم مقایسه کنم و موارد مشابه به هم هایلایت بشه . با Conditional formatting نتیجه نگرفتم

میخوام هر عددی که در ستون اول هست اگر در ستون دوم بود هر دوشون هایلایت بشن و فقط دو به دو مقایسه و هایلایت شن نه اینکه اگر عدد ستون یک 3 مشابه در ستون 2 داشت هر 4 تا هایلایت بشه همینطور نمیخوام اعداد مشابه در یک ستون هایلایت بشه ، فقط اگر یک عدد در ستون اول مشابه داشت به ازای اون یک عدد مشابه در ستون دیگری هایلایت بشه

امیدوارم درست منظورمو رسونده باشم . واسه مثال به تضویر ضمیمه نگاه کنید . اونایی که کادرشون آبی هست معادلی در ستون مقابل ندارن ولی در ستون خودشون مشابه داشتن و هایلایت شدن و اونایی که کادرشون مشکی هست سه عدد در ستون اول هستند که در ستون مقابل چهار عدد هایلایت شده .

mt6711
18-05-2014, 15:31
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

مریم ارفعی
18-05-2014, 21:00
سلام
برای این کار و خیلی دیگه از کارهایی که با توابع تاریخ کار دارن یه فایل بسیار خوب به نام Persian Function For EXCEL_V2 هست که به صورت add ins به اکسل اضافه میشه
فایل و راهنما رو از آدرس های زیردانلود کنید
فایل

راهنما

سلام دوست عزیز
این تابع رو امتحان کردم، حتی با گروه پشتیبانی نویسنده این تابع هم تماس گرفتم، متاسفانه چنین امکانی رو ندارد، خیلی بهش نیاز دارم ، اگر راه دیگه ای به نظرتون رسید ممنون میشم کمکم کنید

jigileh
20-05-2014, 13:04
سلام بر دوستان گلم
یه سوال
میخوام شماره های موجود در موبایلم که پسوندش vcf هستش رو به اکسل استخراج کنم
آیا امکانش هست؟

jigileh
20-05-2014, 16:05
از متخصصین عزیز کسی نبود؟:n13:

pirooz3d
23-05-2014, 16:02
با سلام خدمت همه دوستان
تو یه ستون سلولهای زیادی دارم(8400 تا).
چطور باید به برنامه بگم بزرگترین عدد رو بهم معرفی کنه؟

متشکرم.

جواب رو پیدا کردم
باید از تابع MAX استفاده کرد.

san_felip
23-05-2014, 18:20
سلام دوست عزیز
این تابع رو امتحان کردم، حتی با گروه پشتیبانی نویسنده این تابع هم تماس گرفتم، متاسفانه چنین امکانی رو ندارد، خیلی بهش نیاز دارم ، اگر راه دیگه ای به نظرتون رسید ممنون میشم کمکم کنید

زیاد سخت نیست.میشه با ترکیب چند تا از توابع داخل اکسل یا یه برنامه نویسی کوچک اینرو محاسبه کرد

soroosh_cz
23-05-2014, 18:59
با سلام خدمت همه دوستان
تو یه ستون سلولهای زیادی دارم(8400 تا).
چطور باید به برنامه بگم بزرگترین عدد رو بهم معرفی کنه؟

متشکرم.

اگر توی ستون هیچ مقدار دیگه ای که نیاز نباشه نیست، شما از دستور زیر در یک سلول دیگه استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مثلا اگر همه ی اعداد توی ستون B هستن، دستور زیر رو بنویسین:

softday
23-05-2014, 22:25
سلام دوستم ازم چیزی رو خواسته
نمیدونم گفت مثالی یا چیز دیگه از تابع coupncd و yieldmat
من با اکسل زیاد کار نمیکنم
ممنون میشم دوستان جواب بدن :n16:

Raminlich
24-05-2014, 11:37
سلام دوستان
من وقتی مینویسم 100.00 بعد میخوام همینو به در صد تبدیل کنم اینطوری مشیه 10000.00%
میخوام اینجوری بمونه 100.00%
اینم بگم این 100.00 جوابه فرموله نمیتونم تغیرش بدم

soroosh_cz
24-05-2014, 16:38
سلام دوستان
من وقتی مینویسم 100.00 بعد میخوام همینو به در صد تبدیل کنم اینطوری مشیه 10000.00%
دقت اعشار رو میتونین از قسمتی که زیر مشخص کردم، کم و زیاد کنید:

soroosh_cz
24-05-2014, 16:44
سلام دوستم ازم چیزی رو خواسته
نمیدونم گفت مثالی یا چیز دیگه از تابع coupncd و yieldmat
من با اکسل زیاد کار نمیکنم
ممنون میشم دوستان جواب بدن :n16:
توضیحات این تابع ها مثل نرم افزارهای حسابداری هست...
برای CoupnCD نوشته: returns the next coupon date after settlement date
برای yieldmat هم نوشته: returns the annual yield of a security that pays interest at maturity

من که تا این حد پیشرفته اکسل بلد نیستم... اینا جزو توابع ویژه ی اکسل هستن فکر کنم.

softday
24-05-2014, 17:22
توضیحات این تابع ها مثل نرم افزارهای حسابداری هست...
برای CoupnCD نوشته: returns the next coupon date after settlement date
برای yieldmat هم نوشته: returns the annual yield of a security that pays interest at maturity

من که تا این حد پیشرفته اکسل بلد نیستم... اینا جزو توابع ویژه ی اکسل هستن فکر کنم.

فرمول یا مثالی نمیشه از این تابع ها زد ؟
برا تابع mirr دوستم پیدا کرده
اگه ممکنه کمک کنید من خودم از اکسل سر در نمیارم
رشتش هم حسابداری هست

pirooz3d
25-05-2014, 23:58
با سلام
چطور میشه از دوتابع در یک سلول استفاده کرد؟
میخوام از اعدادی که در یک ستون هستند قدر مطلق گرفته و سپس بزرگترین عدد رو بهم معرفی کنه.
متشکرم.

soroosh_cz
26-05-2014, 02:19
فرمول یا مثالی نمیشه از این تابع ها زد ؟
برا تابع mirr دوستم پیدا کرده
اگه ممکنه کمک کنید من خودم از اکسل سر در نمیارم
رشتش هم حسابداری هست
تابع شما پیچیدگی خاصی داره، اطلاعات زیادی هم میخواد که من بلد نیستم، شما تو اکسل، F1 رو بزن، بعدش تو قسمت سرچ نام تابع رو بزن. لینک تابع رو انتخاب کن، اگر از توضیحاتش سر در آوردی، بیا اینجا بگو، ما هم چیزی یاد بگیریم :n16:

با سلام
چطور میشه از دوتابع در یک سلول استفاده کرد؟
میخوام از اعدادی که در یک ستون هستند قدر مطلق گرفته و سپس بزرگترین عدد رو بهم معرفی کنه.
متشکرم.

شما کافیه به جای پارامترهای توابع، از توابع مورد نیازتون استفاده کنید، جواب مسئله ی شما به این صورت میشه:

یعنی تمام مقادیر ستون رو با قدر مطلق کمترین مقدار همان ستون مقایسه میکنه و بزرگترینشون رو به شما میده.
شما موقع استفاده از توابع به ورودیهاشون دقت کن، از هر تابعی که نوع خروجی اون با نوع آرگومان تابع یکسان باشه، میشه استفاده کرد، مثلا همین تابع قدر مطلق، ورودیش یه عدد هست و خروجیش هم یک عدد، تابع ماکزیمم هم ورودیش یه سری عدد هست، پس میشه از تابع قدرمطلق به عنوان ورودی تابع ماکزیمم استفاده کرد. :n16:

mohammadv2
26-05-2014, 08:12
سلام دوستان

توجه کنید که از نظر اکسل عدد 1 برابر 100درصد می باشد و مثلاً مقدار 0.5 برابر 50درصد می باشد.
احتمالا در نحوه محاسبتتان اشتباهی صورت گرفته که اعداد به صورت بالای 100 می شود.
مثال بزنید تا دوستان بتنونن بیشتر راهنمایی کنند.

jetexcel
26-05-2014, 22:50
سلام

بله امکانش هست.

البته بسته به اینکه سیستم عامل گوشی چی باشه روش ها فرق میکنه:

در صورتی که اندروید باشه کار خیلی راحته به این ترتیب که شما یه اکانت جیمیل توی گوشیتون ثبت میکنید و بعد مخاطبین گوشی و اکانتتون را سینک (sync) کنید و بعد، از مخاطبین جیمیل میتونید خروجی اکسل بگیرید.

در صورتی که سیستم عامل دیگه ای باشه دو حالت داره: 1- همه مخاطبها را توی یه فایل بهت میده 2- هر مخاطب توی یه فایل جداگانه.

تو حالت اول فایلت را با برنامه word باز میکنی و با استفاده یه سری از تکنیکهای word اسامی و شماره تلفن ها را از متن جدا میکنی و بعد منتقل میکنی به اکسل.

برا حالت دوم با دستور copy توی command prompt تمام فایلها را ادغام میکنی و میشه مثل حالت اول.

ممکنه متن فایل vcf بهم ریخته باشه که این مربوط به کد پیج گوشیه و با یه تبدیل ساده قابل حله.

jetexcel
26-05-2014, 22:53
سلام بر دوستان گلم
یه سوال
میخوام شماره های موجود در موبایلم که پسوندش vcf هستش رو به اکسل استخراج کنم
آیا امکانش هست؟

سلام

بله امکانش هست.

البته بسته به اینکه سیستم عامل گوشی چی باشه روش ها فرق میکنه:

در صورتی که اندروید باشه کار خیلی راحته به این ترتیب که شما یه اکانت جیمیل توی گوشیتون ثبت میکنید و بعد مخاطبین گوشی و اکانتتون را سینک (sync) کنید و بعد، از مخاطبین جیمیل میتونید خروجی اکسل بگیرید.

در صورتی که سیستم عامل دیگه ای باشه دو حالت داره: 1- همه مخاطبها را توی یه فایل بهت میده 2- هر مخاطب توی یه فایل جداگانه.

تو حالت اول فایلت را با برنامه word باز میکنی و با استفاده یه سری از تکنیکهای word اسامی و شماره تلفن ها را از متن جدا میکنی و بعد منتقل میکنی به اکسل.

برا حالت دوم با دستور copy توی command prompt تمام فایلها را ادغام میکنی و میشه مثل حالت اول.

ممکنه متن فایل vcf بهم ریخته باشه که این مربوط به کد پیج گوشیه و با یه تبدیل ساده قابل حله.

adrss
29-05-2014, 12:07
چطور میشه روی فایلهای اکسل رمز گذاشت ؟ وقتی بخوای بازش کنی ازت رمز بخواد

mohammadv2
31-05-2014, 12:03
به ترتیب انجام دهید
1-File
2-Save As
3-Tools
4-General optioen

mehdi_vsgh
02-06-2014, 05:47
من دو تا sheet دارم...تو شیت اول یه جدولی هست مثلا به شکل زیر

بازه

قیمت

0-500

200

501-1000

195

1001-2000

193

2001-به بالا

190

و توی شیت بعدی جدولی دیگر هست

میزان درخواستی

قیمت 1

قیمت 2

1200

حال کار به این صورته که میخوام یه فرمولی بنویسم که دو حالت را داشته باشه که:
اولا بتونه تشخیص بده که عدد فوق(1200) تو کدوم بازه هست ؟؟؟
ثانیا قیمت نهایی را بتونه با توجه به دو روش
1- بصورت پلکانی یعنی 500 تای اول را با قیمت 200 تومن و 500 تای بعدی را به قیمت 195 و 200 تای نهایی را با قیمت 193 تومن باهم جمع کنه و نتیجه را بنویسه
2- بعد از اینکه تشخیص داد که عدد 1200 در کدوم بازه قرار می گیره کل 1200 عدد را با قیمت تخفیف(در اینجا یعنی 193 تومن) محاسبه کنه

توضیح اینکه این یه جدول بسیار کوچیک هست و شما فرض کنید که تعداد اون بازه ها بالای 70 عدد می باشد.....

ممنون از راهنماییتون

godsmak
02-06-2014, 09:06
درود دوستان عزیز.
من یه فرم توی اداره دارم که میخوام اگه بشه اکسلش کنم، پشت و روی برگه رو اسکن کردم و آپلود کردم
فرم.rar - 378 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فرم.rar.htm)
ممنون میشم اگه کسی میتونه کمکم کنه چون متاسفانه اصلا به اکسل مسلط نیستم...
ضمنا توی صفحه دوم یه قسمت فرمول و محاسبات داره که میخوام توش عدد بزارم و برام محاسباتش رو انجام بده.

jetexcel
02-06-2014, 12:00
من دو تا sheet دارم...تو شیت اول یه جدولی هست مثلا به شکل زیر

بازه
قیمت

0-500
200

501-1000
195

1001-2000
193

2001-به بالا
190

و توی شیت بعدی جدولی دیگر هست

میزان درخواستی
قیمت 1
قیمت 2

1200

حال کار به این صورته که میخوام یه فرمولی بنویسم که دو حالت را داشته باشه که:
اولا بتونه تشخیص بده که عدد فوق(1200) تو کدوم بازه هست ؟؟؟
ثانیا قیمت نهایی را بتونه با توجه به دو روش
1- بصورت پلکانی یعنی 500 تای اول را با قیمت 200 تومن و 500 تای بعدی را به قیمت 195 و 200 تای نهایی را با قیمت 193 تومن باهم جمع کنه و نتیجه را بنویسه
2- بعد از اینکه تشخیص داد که عدد 1200 در کدوم بازه قرار می گیره کل 1200 عدد را با قیمت تخفیف(در اینجا یعنی 193 تومن) محاسبه کنه

توضیح اینکه این یه جدول بسیار کوچیک هست و شما فرض کنید که تعداد اون بازه ها بالای 70 عدد می باشد.....

ممنون از راهنماییتون

محاسبه قیمت به روش پلکانی

mehdi_vsgh
02-06-2014, 14:01
محاسبه قیمت به روش پلکانی

فایل مورد نظر خصوصی می باشد و فقط برای صاحب فایل قابل دانلود می باشد

jetexcel
03-06-2014, 14:57
فایل مورد نظر خصوصی می باشد و فقط برای صاحب فایل قابل دانلود می باشد

اصلاح شد.....

roshan110
08-06-2014, 16:58
سلام
لطفا بفرمایید چگونه میتوانم از اینترنت اطلاعاتی را وارد اکسل کنم؟
ممنون میشم

roshan110
08-06-2014, 17:09
سلام
ممنون میشم

soroosh_cz
08-06-2014, 17:45
سلام
ممنون میشم

چجور اطلاعاتی؟
بله میشه، شما مثلا میخوای یه جدول رو از تو یه صفحه وب استخراج کنی، از سربرگ Data ، میشه چند نوع دیتا رو انتخاب کرد، مثلا من میخوام جدول رده بندی لیگ برتر رو از این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) روبرو وارد اکسل کنم، به سربرگ Data میرم و گزینه ی From Web رو کلیک میکنم

بعدش که صفحه باز شد، طبق این عکس و توضیحات عمل میکنم:

1) در این قسمت آدرس صفحه رو میزنیم و منتظر میمونیم تا لود بشه. مثل مرورگر معمولی.
2) در این قسمت میتونیم معین کنیم که ایمپورت چجوری باشه، میشه دیتای خام وارد کرد یا با قالب بندی.
3) وقتی صفحه داره لود میشه، باید منتظر این Progress Bar بمونیم تا پر بشه و تمام جدول ها رو تشخیص بده.
4) همونطور که مشخصه، توی این صفحه چند تا جدول معلومه که کنارش فلش زرد میزنه، روی فلش هر جدولی که خواستیم کلیک میکنیم تا انتخاب بشه.
5) در نهایت هم ایمپورت رو میزنیم.

بعدش یه صفحه باز میشه که ازمون آدرس ابتدای جدول رو میخواد، یه جا روی صفحه کلیک کنید. سعی کنید آدرس sheet رو هم بدید. میتونید روی یکی از خونه های اکسل کلیک کنید تا اتوماتیک بده آدرس رو.

بعدش یه نوشته ظاهر میشه و می نویسه، Getting Data، بعد از چند ثانیه جدول ایمپورت میشه:

روش های دیگه که تو عکس اول مشخصه هم میشه، مثلا از فایل Access یا Database یا فایل متنی و ..

hamidchi
08-06-2014, 18:42
سلام
چطور میشه واسه سلول هایی که فرمول نوشتیم اون فرمول رو تبدیل به داده داخل سلول کنیم ؟
مثلا A3 دارای فرمولی است که سلول های A2 و A1 را ترکیب میکند (&)
حالا بعد از ترکیب کردن میخام دیگه داده ی داخل سلول A3 به صورت فرمول نباشه تا بشه در شیت های دیگه هم بدون مشکل ازش استفاده کرد

soroosh_cz
08-06-2014, 22:35
سلام
چطور میشه واسه سلول هایی که فرمول نوشتیم اون فرمول رو تبدیل به داده داخل سلول کنیم ؟
مثلا A3 دارای فرمولی است که سلول های A2 و A1 را ترکیب میکند (&)
حالا بعد از ترکیب کردن میخام دیگه داده ی داخل سلول A3 به صورت فرمول نباشه تا بشه در شیت های دیگه هم بدون مشکل ازش استفاده کرد
منظور چجور هست؟ در هر شیت دیگه ای میشه از داده ی A3 استفاده کرد، مثلا داده ی A3 شما در شیت 2 بصورت زیر تعریف میشه، دقیقا هم همون نتیجه رو داره:

hamidchi
08-06-2014, 22:53
منظور چجور هست؟ در هر شیت دیگه ای میشه از داده ی A3 استفاده کرد، مثلا داده ی A3 شما در شیت 2 بصورت زیر تعریف میشه، دقیقا هم همون نتیجه رو داره:

آخه بعضی وقتا که میخای از اون سلول استفاده کنی یه اشکالاتی پیش میاد که عامل اون اشتباهات فرمولی بودن داده اون سلول هست ، من میخام بعد از این که از طریق فرمول داده های یک سری سلول رو بدست آوردم دیگه اون داده ها فیکس بشه
مثلا تو مثالی که زدم اگه قرار باشه A3 رو به شیت دیگه ای منتقل کنم باید A1 و A2 رو هم ببرم چون به اونا وابسته است

soroosh_cz
08-06-2014, 23:07
آخه بعضی وقتا که میخای از اون سلول استفاده کنی یه اشکالاتی پیش میاد که عامل اون اشتباهات فرمولی بودن داده اون سلول هست ، من میخام بعد از این که از طریق فرمول داده های یک سری سلول رو بدست آوردم دیگه اون داده ها فیکس بشه
مثلا تو مثالی که زدم اگه قرار باشه A3 رو به شیت دیگه ای منتقل کنم باید A1 و A2 رو هم ببرم چون به اونا وابسته است
نه دیگه، لازم نیست، اگر تو آدرسی که داری منتقل میکنی، از آدرس دهی مطلق استفاده کنی، هیچ مشکلی پیش نمیاد.
آدرس دهی مطلق هم با گذاشتن علامت $ قبل از نام ستون و سطر هست، مثل چیزی که بالا نوشتم.
من خودم همین مثالی که زدید رو تست کردم و ازش تو چند صفحه استفاده کردم. با تغییر A1 یا A2 به ترتیب A3 و هر سلول دیگه ای که آدرس sheet1!$A$3= داده بودم هم تغییر میکرد.

roshan110
09-06-2014, 12:07
چجور اطلاعاتی؟
بله میشه، شما مثلا میخوای یه جدول رو از تو یه صفحه وب استخراج کنی، از سربرگ Data ، میشه چند نوع دیتا رو انتخاب کرد، مثلا من میخوام جدول رده بندی لیگ برتر رو از این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) روبرو وارد اکسل کنم، به سربرگ Data میرم و گزینه ی From Web رو کلیک میکنم

بعدش که صفحه باز شد، طبق این عکس و توضیحات عمل میکنم:

1) در این قسمت آدرس صفحه رو میزنیم و منتظر میمونیم تا لود بشه. مثل مرورگر معمولی.
2) در این قسمت میتونیم معین کنیم که ایمپورت چجوری باشه، میشه دیتای خام وارد کرد یا با قالب بندی.
3) وقتی صفحه داره لود میشه، باید منتظر این Progress Bar بمونیم تا پر بشه و تمام جدول ها رو تشخیص بده.
4) همونطور که مشخصه، توی این صفحه چند تا جدول معلومه که کنارش فلش زرد میزنه، روی فلش هر جدولی که خواستیم کلیک میکنیم تا انتخاب بشه.
5) در نهایت هم ایمپورت رو میزنیم.

بعدش یه صفحه باز میشه که ازمون آدرس ابتدای جدول رو میخواد، یه جا روی صفحه کلیک کنید. سعی کنید آدرس sheet رو هم بدید. میتونید روی یکی از خونه های اکسل کلیک کنید تا اتوماتیک بده آدرس رو.

بعدش یه نوشته ظاهر میشه و می نویسه، Getting Data، بعد از چند ثانیه جدول ایمپورت میشه:

روش های دیگه که تو عکس اول مشخصه هم میشه، مثلا از فایل Access یا Database یا فایل متنی و ..

ممنونم دوست عزیز
ولی نمیشه اطلاعات صفحه زیر
را کامل وارد اکسل کرد
اگر کمکم کنی خیلی ممنون میشم

soroosh_cz
09-06-2014, 16:49
ممنونم دوست عزیز
ولی نمیشه اطلاعات صفحه زیر
را کامل وارد اکسل کرد
اگر کمکم کنی خیلی ممنون میشم
این سایت که خودش خروجی اکسل داره بالای صفحه:

roshan110
09-06-2014, 21:00
این سایت که خودش خروجی اکسل داره بالای صفحه:

بله دوست عزیز
مثالی که آوردم اشتباه بود ییخشید
ببینید در صفحه زیر:

برگه (حقیقی حقوقی ) را میخواهم خروجی اکسل داسته باشم و وقتی import را میزنم آن برگه را در اکسل نمی آورد بلکه برگه (در یک نگاه ) را وارد اکسل میکند
لطفا تست بفرمایید
باز هم تشکر

desperado
09-06-2014, 21:25
سلام
یک فایل اکسل دارم که حدود 50هزار قلم اجناس انبار درش وجود داره.وقتی که میخام جنسی را جستجو کنم باید دقیقا عین اون عبارت را سرچ کنم تا پیدا بشه.و چیزهای شبیه اون اسم را برام پیدا نمیکنه.چکار کنم که اولا نخام دقیقا عین اون عبارت را سرچ کنم تا پیدا بشه و ثانیا وقتی جنسی را سرچ میکنم اسامی مشابهش را برام پیدا کنه؟؟ممنوم

soroosh_cz
10-06-2014, 00:04
بله دوست عزیز
مثالی که آوردم اشتباه بود ییخشید
ببینید در صفحه زیر:

برگه (حقیقی حقوقی ) را میخواهم خروجی اکسل داسته باشم و وقتی import را میزنم آن برگه را در اکسل نمی آورد بلکه برگه (در یک نگاه ) را وارد اکسل میکند
لطفا تست بفرمایید
باز هم تشکر
این که خود جدول رو هم کپی کنی، کامل وارد اکسل میشه. یعنی تمام خونه های جدول رو کپی کن و وارد اکسل کن، فایلشم درست کردم:

سلام
یک فایل اکسل دارم که حدود 50هزار قلم اجناس انبار درش وجود داره.وقتی که میخام جنسی را جستجو کنم باید دقیقا عین اون عبارت را سرچ کنم تا پیدا بشه.و چیزهای شبیه اون اسم را برام پیدا نمیکنه.چکار کنم که اولا نخام دقیقا عین اون عبارت را سرچ کنم تا پیدا بشه و ثانیا وقتی جنسی را سرچ میکنم اسامی مشابهش را برام پیدا کنه؟؟ممنوم
توی سرچ، یا همون Find که میزنید، روی دکمه ی Options کلیک کنید و گزینه ها رو به شکل زیر دربیارید:
اولی به دنبال کلمه کامل میگرده. و دومی حتما باید در سلول فقط همون کلمه سرچ شده باشه، احتمالا برای شما گزینه دوم فعاله.

roshan110
10-06-2014, 18:30
این که خود جدول رو هم کپی کنی، کامل وارد اکسل میشه. یعنی تمام خونه های جدول رو کپی کن و وارد اکسل کن، فایلشم درست کردم:

بله دوست عزیز ولی بروز رسانی با وب نمیشه دیگه
من میخوام بشه هر روز رفزشش کنم
آیا امکانش هست؟

farshid_civil
10-06-2014, 21:27
میخوام یه drop-down لیست درست کنم منتها نوع لیست وابسته به یه سلوله
فرض کنین سلول A1 میتونه مقادیر 1و2و3 رو بگیره با وارد کردن هر عدد، تو سلول B1 باید یه لیست جداگانه بیاد
مثلا اگه A1=1 تو B1 لیست 11و12و13و14 بیاد اگه A1=2 تو B1 لیست 21و22و23و24 بیاد و...
چجوری باید اینکارو کنم

desperado
10-06-2014, 22:54
توی سرچ، یا همون Find که میزنید، روی دکمه ی Options کلیک کنید و گزینه ها رو به شکل زیر دربیارید:
اولی به دنبال کلمه کامل میگرده. و دومی حتما باید در سلول فقط همون کلمه سرچ شده باشه، احتمالا برای شما گزینه دوم فعاله.[/QUOTE]

این راهها راهم امتحان کردم ولی بازم نمیشه.تابعی برای جستجو وجود نداره تو اکسل به غیر از سرچ خودش؟

soroosh_cz
11-06-2014, 00:15
بله دوست عزیز ولی بروز رسانی با وب نمیشه دیگه
من میخوام بشه هر روز رفزشش کنم
آیا امکانش هست؟
الان که صفحه برای من تو اکسل ارور میده. فردا صبح چک میکنم دوباره :n16:

میخوام یه drop-down لیست درست کنم منتها نوع لیست وابسته به یه سلوله
فرض کنین سلول A1 میتونه مقادیر 1و2و3 رو بگیره با وارد کردن هر عدد، تو سلول B1 باید یه لیست جداگانه بیاد
مثلا اگه A1=1 تو B1 لیست 11و12و13و14 بیاد اگه A1=2 تو B1 لیست 21و22و23و24 بیاد و...
چجوری باید اینکارو کنم

این چیزی که نوشتید نیاز به تعریف تابع برای Drop-Down List داره که توی اکسل 2010(که من دارم) نوشته برای List ها تابعی تعریف نشده، فقط میشه بصورت دستی ساختش.

این راهها راهم امتحان کردم ولی بازم نمیشه.تابعی برای جستجو وجود نداره تو اکسل به غیر از سرچ خودش؟
داره، توابع Match و Lookup و ... هستن ولی اونایی که مشخص میکنن آدرس سلول رو، فقط دنبال کلمه دقیق میگردن.
شما اگر میخواین مثلا به خونه ی اون کلمه بره و بقیه ی جزییات رو ببینید، که اصلا با فرمول نمیشه. چون توابع اکسل فقط مقدار برمیگردونن و کار عملی نمیکنن.
توابع میتونن بگن که فلان کلمه در فلان لیست هست یا نیست.
من تفریبا همه ی حالات کلمه رو چک کردم، Find نباید مشکلی داشته باشه.

soso777
11-06-2014, 10:27
سلام ، من يك سري اطلاعات دارم كه تاريخ اونها به طور مثال به اين صورت ثبت شده: 29/12/92 حالا من ميخوام اين تاريخ ها برعكس ثبت بشن و بشه 92/12/29 چطور ميشه اعداد و حروف در يك سلول بر عكس كرد ، باتوجه به اين كه date نيستن؟

mohammadv2
11-06-2014, 18:34
با سلام ورود شما به تالار خوشامد می گم.
شما میتونی از دستور mid برای جدا کردن کاراکترها استفاده کنی و سپس با استفاده از & دوباره اونها رو بهم متصل کنی.

29/12/92

92

/12
/
29
92/12/29

roshan110
12-06-2014, 11:20
الان که صفحه برای من تو اکسل ارور میده. فردا صبح چک میکنم دوباره :n16:

دوست عزیز من همچنان منتظر محبت شما هستم
با تشکر

farshid_civil
12-06-2014, 16:17
ر

این چیزی که نوشتید نیاز به تعریف تابع برای Drop-Down List داره که توی اکسل 2010(که من دارم) نوشته برای List ها تابعی تعریف نشده، فقط میشه بصورت دستی ساختش.

چجوری؟
البته یه راهی پیدا کردم، با تابع Hlookup (یا vlookup) میشه ولی مشکل اینه که تو اکسل من فقط یه پارامترو میده
مثلا (با توجه به سلول هایی که تو پست اولم گفتم)
B1=Hlookup (A1,Table3,2,false
Table3 که خودمون قبلا ساختیمش و اسمشم table 3 هست (یا هر اسم دلخواهی)
Table 3
1 2 3
11 21 31
12 22 32
13 23 33

این تابع میاد مقدار A1 رو میگیره بعد تو Table3 تو ردیف اول دنبال پارامتر برابر A1 میگرده و مقدار ردیف (2) رو میده تو این مثال اگه A1=3 باشه میشه 31
منتها تو یه فروم خارجی نوشته بود اگه به جای 2 تو اون تابع بنویسیم ( ) row (تو پرانتز چیزی نیست) کل ردیفارو میده یعنی 31 32 33
منتها تو اکسلی که دارم ارور #REF میده!

soroosh_cz
12-06-2014, 19:06
دوست عزیز من همچنان منتظر محبت شما هستم
با تشکر
والا سایت برای من اینجوری لود میشه 2-3 روزه :n24: اصلا جدول نمیاد بالا :n29:

roshan110
13-06-2014, 15:22
والا سایت برای من اینجوری لود میشه 2-3 روزه :n24: اصلا جدول نمیاد بالا :n29:
بله برای من هم همینطور شده ولی صفحه زیر درست بالا می اید لطف کنید تب (حقیقی حقوقی)را در صفحه زیر بررسی فرمایید:
باز هم تشکر

soroosh_cz
13-06-2014, 16:43
بله برای من هم همینطور شده ولی صفحه زیر درست بالا می اید لطف کنید تب (حقیقی حقوقی)را در صفحه زیر بررسی فرمایید:
باز هم تشکر

والا این کسی که برنامه ی سایت رو نوشته، جوری نوشته که نمیشه جدول رو پیدا کرد حتما باید دستی وارد کنید، من چند روش رو امتحان کردم، هیچکدوم نشد :n27:

soroosh_cz
13-06-2014, 16:45
باز هم تشکر

والا این کسی که برنامه ی سایت رو نوشته، جوری نوشته که نمیشه جدول رو پیدا کرد حتما باید دستی وارد کنید، من چند روش رو امتحان کردم، هیچکدوم نشد :n27:

roshan110
13-06-2014, 21:59
ممنون لطف کردین
نمیشه از اکسس استفاده کرد؟

soroosh_cz
13-06-2014, 23:22
ممنون لطف کردین
نمیشه از اکسس استفاده کرد؟
حقیقتش از اکسس استفاده نکردم تا حالا، ولی از اونجایی که سیستم پایگاه داده ای داره، فکر نمیکنم.

soccer 2009 update
20-06-2014, 20:29
سلام ، من داخل اکسل یه مشکل رو دارم . دوستان میتونن کمک کنن ؟
مثل جدول زیر میخوام برای ستون آخر سمت راست (مظورم محدوده اعداد) یک عدد انتخاب بشه . برای 1 تا 10 ، عدد 1 . برای 11 تا 30 عدد 2 . همین طور تا پایان . در ضمن اعداد محدوده بتونن به صورت تصادفی تولید شن ، مظورم تابع رندوم .
ممنون میشم کمک کنید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

soroosh_cz
21-06-2014, 20:24
سلام ، من داخل اکسل یه مشکل رو دارم . دوستان میتونن کمک کنن ؟
مثل جدول زیر میخوام برای ستون آخر سمت راست (مظورم محدوده اعداد) یک عدد انتخاب بشه . برای 1 تا 10 ، عدد 1 . برای 11 تا 30 عدد 2 . همین طور تا پایان . در ضمن اعداد محدوده بتونن به صورت تصادفی تولید شن ، مظورم تابع رندوم .
ممنون میشم کمک کنید .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
تابع عدد تصادفی در محدوده ی Min و Max بصورت زیر تعریف میشه تو سلول:

حقیقتش نمیدونم چجوری میخوای جدول رو پیاده سازی کنی... ولی فکر کنم تابعش موجود باشه و من بلد نباشم اونجوری تو محدوده بدم...

amirtehrani93
21-06-2014, 23:19
یه سوال اساسی دارم کمکم کنید خیلی عالی میشه
من یه لیست حضور غیاب آماده کردم که 31 روز هرماه حضور غیاب انجام میشه
بصورتی که ردیفها از 1 تا 31 روزهارو نشون میدن و ستون ها تعداد پرسنل که نزدیک 60-70 نفرن که هرکدوم هم مثلا قبلش یه کد بدم از 1 به بعد
حالا کاری که من میخوام بکنم اینه که تو یه شیت دیگه یه فرم درست کنم بصورت جداگانه
یعنی هرپرسنل یه جدول داشته باشه که توش کارکردش+پرداختی اکسل برام حساب کنه
این جدول تکی اگه بخوام واسه هرشخص یکی درست کنم میشه 60تا جدول
میخوام اول جدول یه کد باشه که وقتی کد کارگر وارد میکنم کارکرد+پرداختی نمایش داده بشه
به صورت واضح تر دو دوتا شیت کارکرد و پرداختی بصورت کلی وارد میکنم اسم همه پرسنل هست
حالا تو شیت سوم یه جدول جدید میسازم که جمع کارکرد و حضور غیاب نشون بده
اولش یه کد باشه و وقتی من میزنم کد 1 جدول مشخصات کارگر1 نشون بده
میشه همچین فرمی درست کرد؟سادست ؟

zahra rezaie
26-06-2014, 11:38
سلام من ی مشکل تو ی برنامه اکسل دارم یه ستون دارم یه سری عدد با فرمت ساعت وارد میشه اخر باید جمع همه ی اون ستون رو توی سلول اخر نشون بده ولی خطای !REF# رو نشون میده نمیدونم چیکارش کنم اینم فرمولش ( SUBTOTAL(109;J3:J6957=

Mohammad King
26-06-2014, 12:17
سلام

دقیق نمیدونم شما چی جوری فرمول نویسی کردی

این مطالب رو بخون:

وقتی كه سلولهاي تاثير گدار بر روي فور مول حذف گردد
موقعي كه فرمول را به سمتي درگ ميكنيم همانطور كه ميدونیم آدرس سلولهاي تاثير گذار بر روي سلول فرمول هم جابجا ميگردد . اگر اين سلولها به سمت محيطي بروند كه سلولهاي اكسل تمام ميشوند اين ايراد بوجود مي آيد .مثلا در فرمولي نوشتيم سلول a1 +d5 اگر فرمول را به سمت ستون a درگ نمائيم سلول a1 به خارج از محيط اكسل بايد حركت نمايد كه امكان پذير نيست .

ehsan_iace
02-07-2014, 21:55
من در اکسل دو تا ستون دارم

تو ستون اول :
اعداد 1 تا 31 است

تو ستون دوم :
اعداد یک تا دو

ولی وقتی نمودار میله‌ایی را میکشم در نمودار عمودی چند تا عدد یک مینویسد چند تا عدد دو!

راهنمایی لطفاً؟

فایل 12 کیلیوبایتی اکسل :

soroosh_cz
03-07-2014, 05:24
سلام من ی مشکل تو ی برنامه اکسل دارم یه ستون دارم یه سری عدد با فرمت ساعت وارد میشه اخر باید جمع همه ی اون ستون رو توی سلول اخر نشون بده ولی خطای !REF# رو نشون میده نمیدونم چیکارش کنم اینم فرمولش ( SUBTOTAL(109;J3:J6957=
اگر ایراد اونجوری باشه که دوستمون گفتن، شما باید از آدرس دهی مطلق استفاده کنین تو اکسل یعنی قبل از نام سلول ها، $ بذارید، مثلا

من در اکسل دو تا ستون دارم

تو ستون اول :
اعداد 1 تا 31 است

تو ستون دوم :
اعداد یک تا دو

ولی وقتی نمودار میله‌ایی را میکشم در نمودار عمودی چند تا عدد یک مینویسد چند تا عدد دو!

راهنمایی لطفاً؟

فایل 12 کیلیوبایتی اکسل :
جدولی که شما ساختید، در اصل باید 4 تا نمودار داشته باشه، هر کدوم از 0 تا 2، ولی نمودار شما داره 3 سری شماره رو نشون میده، در اصل هر 4 مقدار رفتن برای دیتا، بهتره یه چارت خالی اضافه کنید و بعدش با کلیک راست روش، از گزینه ی Select Data... بصورت دستی، اضافه کنید. هم مقادیر بردار عمودی و هم افقی رو... فکر کنم یه چیزی مثل این بخواید شما:

ehsan_iace
03-07-2014, 13:30
اگر ایراد اونجوری باشه که دوستمون گفتن، شما باید از آدرس دهی مطلق استفاده کنین تو اکسل یعنی قبل از نام سلول ها، $ بذارید، مثلا

جدولی که شما ساختید، در اصل باید 4 تا نمودار داشته باشه، هر کدوم از 0 تا 2، ولی نمودار شما داره 3 سری شماره رو نشون میده، در اصل هر 4 مقدار رفتن برای دیتا، بهتره یه چارت خالی اضافه کنید و بعدش با کلیک راست روش، از گزینه ی Select Data... بصورت دستی، اضافه کنید. هم مقادیر بردار عمودی و هم افقی رو... فکر کنم یه چیزی مثل این بخواید شما:

من متوجه نشدم؟
4 تا ستون عدد دارم ولی میخواهم یکی‌اش را روی محور عمودی نشان دهند چرا اکسل برمیدارد عشقی چند تا صفر میگذاره و چند تا یک و چند تا دو؟!

soroosh_cz
03-07-2014, 19:37
من متوجه نشدم؟
4 تا ستون عدد دارم ولی میخواهم یکی‌اش را روی محور عمودی نشان دهند چرا اکسل برمیدارد عشقی چند تا صفر میگذاره و چند تا یک و چند تا دو؟!

اون اطلاعاتی که باید بصورت چند نمودار روی ستون عمودی نشون داده بشه، برای شما بصورت یک نمودار و روی چند ستون عمودی(در اصل) نشون داده میشد که با مرتب کردن اکسل، میشه اون نتیجه ای که شما گرفتید. دیتا رو بصورت دستی اضافه کرده بودید یا سلول ها رو انتخاب کرده و یک نمودار اتوماتیک ساخته بودید؟ :n13:

ehsan_iace
03-07-2014, 20:33
اون اطلاعاتی که باید بصورت چند نمودار روی ستون عمودی نشون داده بشه، برای شما بصورت یک نمودار و روی چند ستون عمودی(در اصل) نشون داده میشد که با مرتب کردن اکسل، میشه اون نتیجه ای که شما گرفتید. دیتا رو بصورت دستی اضافه کرده بودید یا سلول ها رو انتخاب کرده و یک نمودار اتوماتیک ساخته بودید؟ :n13:

اتوماتیک (غیردستی)

soroosh_cz
03-07-2014, 21:24
اتوماتیک (غیردستی)
نمیدونم حقیقتش، منم دستی ساختم، اونجوری شد، کمی هم ناجورتر... یعنی تو ستون عمودی، از 1 تا 35 رو نشون میداد. ولی وقتی Data رو پاک کردم و دستی دادم، درست شد

hadi_vazi
07-07-2014, 07:45
سلام از وقتی ویندوز 8.1 ریختم هم با اکسل نسخه 2010 هم 2013 یه مشکل یکجور دارم:

وقتی عدد های اعشاری تو هر خونه مینوسم درست نشونش میده ولی وقتی میرم تو تنظیمات خونه و تعداد اعشار رو روی 2 میذارم دیگه هر عددی تو هر خونه اکسل وارد میکنم عدد خود به خود عوض میشه هم مقدار اعشارش هم مقدار عدد صحیحش از چیزی که من مینویسم تغییر میکنه، اگه میشه راهنماییم کنید.

hadi_vazi
08-07-2014, 18:22
کسی نیست که جواب بده؟
پست قبلی مال منه.

soroosh_cz
08-07-2014, 19:38
من که این مشکل رو با 2010 ندارم، عدد اعشار رو با دکمه های بالا تنظیم میکنید یا از تنظیمات سلول (Format Cell)؟

hadi_vazi
09-07-2014, 02:57
از format cell تو قسمت number تنظیم میکنم.

soroosh_cz
09-07-2014, 05:26
از format cell تو قسمت number تنظیم میکنم.
یه مثال میزنید؟
این اعشار فقط باید گرد کنه به پایین یا بالا...
یعنی میگین که مثلا عدد 22.9991 صدم رو اگر بذازی رو اعدد اعشار دو تایی، مثلا میشه 24؟ :n02: علی القاعده باید بشه 23 مثلا. همون Number رو از قسمت Category زدین دیگه؟

hadi_vazi
09-07-2014, 07:37
یه مثال میزنید؟
این اعشار فقط باید گرد کنه به پایین یا بالا...
یعنی میگین که مثلا عدد 22.9991 صدم رو اگر بذازی رو اعدد اعشار دو تایی، مثلا میشه 24؟ :n02: علی القاعده باید بشه 23 مثلا. همون Number رو از قسمت Category زدین دیگه؟

همین الان فهمیدم جریان چیه ، بعد اینکه format cell از قسمت category حالت number رو تا دو رقم اعشار میذارم عدد اعشاری که توش مینویسم خود به خود عدد صحیح رو تقسیم بر عدد اعشاری میکنه و تو اون خونه مینویسه ، مثلا وقتی مینویسم 1/40 خود بخود میشه 0/25 یعنی 1 ررو تقسیم بر 4 کرده. جریان چیه چرا خودش تقسیم میکنه ؟

soroosh_cz
09-07-2014, 10:52
همین الان فهمیدم جریان چیه ، بعد اینکه format cell از قسمت category حالت number رو تا دو رقم اعشار میذارم عدد اعشاری که توش مینویسم خود به خود عدد صحیح رو تقسیم بر عدد اعشاری میکنه و تو اون خونه مینویسه ، مثلا وقتی مینویسم 1/40 خود بخود میشه 0/25 یعنی 1 ررو تقسیم بر 4 کرده. جریان چیه چرا خودش تقسیم میکنه ؟

اون ممیز نیست، ممیز اعشار رو با نقطه نشون میدن... 1.85 نه 1/85 این علامت تقسیم هست...
اگر میخوای حتما از / استفاده کنی باید به تنظیمات بری و از قسمت Advanced، تو همون اولین بخش تنظیمات، گزینه ی یکی مونده به آخر که نوشته "Use System Separators" تیکش رو برداری و اون Decimal رو بجای نقطه، / بذاری

hadi_vazi
09-07-2014, 14:34
داش واقعا ازت ممنونم با راهنماییت مشکلم حل شد ، واقعا ممنون لطف کردی...

ebibarati
10-07-2014, 10:28
سلام
من یه مشکل در خصوص جستجو در فایل اکسل دارم دوستان اگر میتونید کمک کنید(فایل رو ارسال میکنم)
فایل متشکل از 4 ستون هست که دو ستون حتماً باید با فرمت texyt باشن و سطر ها تا 5000 هزار هم احتمال داره برن حالا من میخوام تو جستجو که با فرمول ولکاپ نوشتم به سه روش جستجو کنم
البته اگر روشهای دیگه برای جستجو باشه و از ولکاپ استفاده نشه مشکلی نیست یعنی از دوستان فرمولی می دونن که بشه این کار رو انجام داد لطفا فرمول رو بگید
اینطور که من شنیدم ولکاپ فقط میتونه ستون اول رو جستجو کنه برای همین هم من سه شیت دیگه درست کردم که در هر شیت اونی رو میخوام جستجو کنم اول اوردمه
مشکل اینجاس که وقتی تو شیت های دیگه فرمول می نویسم فرمت سلول تبدیل به text میشه و فرمول دیگه کار نمیکنه
نمی دونم دوستان متوجه مشکل شدن یا نه البته تو فایل بهتره مشخصه

soroosh_cz
11-07-2014, 18:53
سلام
من یه مشکل در خصوص جستجو در فایل اکسل دارم دوستان اگر میتونید کمک کنید(فایل رو ارسال میکنم)
فایل متشکل از 4 ستون هست که دو ستون حتماً باید با فرمت texyt باشن و سطر ها تا 5000 هزار هم احتمال داره برن حالا من میخوام تو جستجو که با فرمول ولکاپ نوشتم به سه روش جستجو کنم
البته اگر روشهای دیگه برای جستجو باشه و از ولکاپ استفاده نشه مشکلی نیست یعنی از دوستان فرمولی می دونن که بشه این کار رو انجام داد لطفا فرمول رو بگید
اینطور که من شنیدم ولکاپ فقط میتونه ستون اول رو جستجو کنه برای همین هم من سه شیت دیگه درست کردم که در هر شیت اونی رو میخوام جستجو کنم اول اوردمه
مشکل اینجاس که وقتی تو شیت های دیگه فرمول می نویسم فرمت سلول تبدیل به text میشه و فرمول دیگه کار نمیکنه
نمی دونم دوستان متوجه مشکل شدن یا نه البته تو فایل بهتره مشخصه

Help رو که بزنید(F1)، توضیح کاملی درباره ی تابع لوک آپ داده. نوشته یک مقدار رو در یک بردار از داده ها (ستون یا سطر) جستجو میکنه و یک بردار(ستون یا سطر) خروجی تحویل میده.
حالا چرا تمام شماره تلفنها و ردیف رو هم بصورت متن درآوردید؟ فقط به خاطر استفاده از lookup ؟

ebibarati
12-07-2014, 08:20
Help رو که بزنید(F1)، توضیح کاملی درباره ی تابع لوک آپ داده. نوشته یک مقدار رو در یک بردار از داده ها (ستون یا سطر) جستجو میکنه و یک بردار(ستون یا سطر) خروجی تحویل میده.
حالا چرا تمام شماره تلفنها و ردیف رو هم بصورت متن درآوردید؟ فقط به خاطر استفاده از lookup ؟
به خاطر اون ردیف بارکد هست که الزاماً 20 رقمی هست و در اکسل فقط با فرمت متن وارد میشه ولی بقیه الزامی نیست

ieumts
15-07-2014, 16:35
با سلام خدمت دوستان عزیز
سوالی از اکسل داشتم
فرض کنین در سلول A1 عبارت متنی زیر رو نوشتیم: (بین اعداد space زدیم)
232 54 8777 55 44
حالا فرمولی بنویسین که بگه بیشترین تعداد رقم متوالی چنتاس؟ (که در اینجا میشه 4)

Lord007
16-07-2014, 06:43
یه آموزش تصویری ای که بشه باهاش اکسلو در حد عالی یاد گرفت کسی سراغ داره؟

Lord007
16-07-2014, 06:57
من دو سری داده دارم،میخوام نمودار scatter plot اشونو رسم کنم.مشکل اینه که به جای محور x ،شماره ردیف ها رو به عنوان عدد در نظر میگیره و شکل خراب میشه.در حالی که در قسمت x values مقادیر x رو وارد کردم! من نمی دونم چشه واقعا.اگه کسی بلده راهنمایی کنه.ممنونم.
الان فهمیدم که علتش تعداد زیاد داده هاست!! حدود 3500 داده دارم.وقتی که تعدادشو کم می کنم مشکل حل میشه. ولی چرا؟؟؟

ali_ab
17-07-2014, 15:30
با سلام به دوستان عزیز
عباراتی که شامل اعداد و حروف هستند را چگونه میتونیم بر منبای اعدادشون به ترتیب کوچک به بزرگ یا برعکس مرتب کنیم؟

مثلا
s-20
tf-2
vb-76
را به صورت
tf-2
s-20
vb-76 مرتب نماییم

با سپاس فراوان

موفق باشید

Sh-Meteor
18-07-2014, 15:17
سلام
.
من یه فایل اکسل دارم که براش پسورد گذاشته بودم. فایل هم برای خیلی وقت پیشه و الان پسوردش یادم نمی آد...
محتویات فایل هم خیلی برام مهمه.
.
چند تا نرم افزار از همین سایت P30World و چند سایت دیگه دانلود کردم ولی هیچ کدوم باز نکرد.
(( در واقع میگه: There is No Password on this File! ))
ولی وقتی باز می کنم، پسورد می خواد:n03:
.
.
.
من از Office 2013 استفاده می کنم، چه کنم؟:n27:

Sh-Meteor
23-07-2014, 00:30
سلام
.
من یه فایل اکسل دارم که براش پسورد گذاشته بودم. فایل هم برای خیلی وقت پیشه و الان پسوردش یادم نمی آد...
.
چند تا نرم افزار از همین سایت P30World و چند سایت دیگه دانلود کردم ولی هیچ کدوم باز نکرد.
.
.
.

کسی بلد نیست؟

mosi13
25-07-2014, 13:14
توی یک ستون یک سری شماره موبایل هست. میخوام بر اساس پیش شماره هاشون هرکدوم و توی یک ستون یا یک شیت قرار بدم. همچین کاری با اکسل امکان پذیر هست؟

zahra rezaie
28-07-2014, 08:02
سلام چطوری برای تک تک سلولهای یک ستون یک منوی کشویی بذاریم که داخل اون منو چندتا گزینه داشته باشیم؟

ebibarati
28-07-2014, 13:09
سلام چطوری برای تک تک سلولهای یک ستون یک منوی کشویی بذاریم که داخل اون منو چندتا گزینه داشته باشیم؟

Soal_excell
01-08-2014, 19:03
سلام
من میخواستم نمودار روند تغییرات رو رسم کنم مثلا شخص a در 1 سالگی 10 سانت بوده در 2 سالگی 20 سانت و... و همینطور شخص b و c و... اما زمانی که از چهار نفر بیشتر میشه همه چیز میریزه به هم و مثلا نمودار تبدیل میشه به نمودار یه سالگی افراد مختلف و قد های مختلف میشه راهنمایی کنید ؟؟
ممنون

ebibarati
03-08-2014, 07:16
سلام
.
.
.
.
.
این رو هم امتحان کن

ehsan_iace
15-08-2014, 10:05
من در دو سلول اکسل دو تا زمان دارم و در سلول سوم میخواهم این دو زمان را از هم کم کنم و نشان بدهد :

سلول اول:
11:25:00 PM

سلول دوم:
2:58:00 AM

جوابی که اکسل در سلول سوم که فرمول کم کردن این دو سلول هست میدهد:

####

راهنمایی لطفاً

ashkannn87
16-08-2014, 12:14
سلام
من یه مشکلی دارم تو رسم نمودار
میخوام چند نمودار باهم تو ی نمودار رسم کنم فقط مشکل که دارم این که دادهای محور x منغییر
من آزمایش که انجام داده م تو یکی 2 دقیقه تو یکی دیگه 3 دقیقه تو ی آزمایش دیگه 10 دقیقه داده بدست اومده کسی میتونه کمکم کنه فایل اکسل میزارم که داده ها ببنین
ممنون میشم کمکم کنبن

soroosh_cz
16-08-2014, 15:48
من در دو سلول اکسل دو تا زمان دارم و در سلول سوم میخواهم این دو زمان را از هم کم کنم و نشان بدهد :

سلول اول:
11:25:00 PM

سلول دوم:
2:58:00 AM

جوابی که اکسل در سلول سوم که فرمول کم کردن این دو سلول هست میدهد:

####

راهنمایی لطفاً

خوب برخورد اکسل با زمان؛ مثل همون عدد هست، شما باید از فرمول TEXT برای تبدیل عدد حاصل از تفریق، به نوع زمان کنه، فرمولش این میشه:

اون قدر مطلق رو هم برای این گذاشتم که زمان منفی تعریف نشده هست برای زمان. اگر مثلا زمان اول از روز قبل هست، باید از نوع Short Date استفاده کنید و تاریخ هر روز رو هم تعیین کنید، در این صورت برای محاسبه ی اختلاف روزها باید روزها رو هم اضافه کنید:

میتونید با رعایت وارد کردن تاریخ(تاریخ بزرگتر منهای تاریخ کوچکتر) درست، ABS رو هم بردارید.

سلام
من یه مشکلی دارم تو رسم نمودار
میخوام چند نمودار باهم تو ی نمودار رسم کنم فقط مشکل که دارم این که دادهای محور x منغییر
من آزمایش که انجام داده م تو یکی 2 دقیقه تو یکی دیگه 3 دقیقه تو ی آزمایش دیگه 10 دقیقه داده بدست اومده کسی میتونه کمکم کنه فایل اکسل میزارم که داده ها ببنین
ممنون میشم کمکم کنبن

من تو فایل شما کلی داده دیدم با چهار تا نمودار. یه توضیح کامل بدید از کاری که میخواید انجام بدید... مشکلی که هست اینه که داده های محور X شما اگر همه از یک جنس باشن(مثلا همه ثانیه)، به علت اختلاف مقیاسی که هست بین اعداد شما(کمترین 1 و بیشترین 14 تا 60)، نمودار خیلی بد فرم میشه و مثلا نمودار اول خیلی فشرده میشه.

ashkannn87
16-08-2014, 22:22
استاد ازم خواسته که این 4 تا نمودار تو 1نمودار رسم کنم
آره میدونم خیلی فشرده میشه استاد ازم خواسته

ehsan_iace
16-08-2014, 22:43
خوب برخورد اکسل با زمان؛ مثل همون عدد هست، شما باید از فرمول TEXT برای تبدیل عدد حاصل از تفریق، به نوع زمان کنه، فرمولش این میشه:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اون قدر مطلق رو هم برای این گذاشتم که زمان منفی تعریف نشده هست برای زمان. اگر مثلا زمان اول از روز قبل هست، باید از نوع Short Date استفاده کنید و تاریخ هر روز رو هم تعیین کنید، در این صورت برای محاسبه ی اختلاف روزها باید روزها رو هم اضافه کنید:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میتونید با رعایت وارد کردن تاریخ(تاریخ بزرگتر منهای تاریخ کوچکتر) درست، ABS رو هم بردارید. در سلول اول نوشتم 23:00 و در سلول دوم 3:00 و اختلاف آنرا باید 4 بدهد ولی با فرمول اول شما : 08:00:00 با فرمول دوم شما : 0 - 20:00:00 اگر فرمولها درست‌اند لطفاً فایل اکسلش را آپلود کن ممنونم

soroosh_cz
17-08-2014, 03:56
استاد ازم خواسته که این 4 تا نمودار تو 1نمودار رسم کنم
آره میدونم خیلی فشرده میشه استاد ازم خواسته

شما بهتر هست برای اینکار از یک نمودار Scatter با خطوط متصل استفاده کنید. بعد که یک نمودار خالی زدید، روش راست کلیک کرده و Select Data رو میزنیم. حالا نمودار ها رو با دکمه ی Add اضافه میکنیم. X و Y رو که تعیین کنیم، درست میشه. این فایل شما میشه... من 5 تا جدول دیدم به هر حال

در سلول اول نوشتم 23:00 و در سلول دوم 3:00 و اختلاف آنرا باید 4 بدهد ولی با فرمول اول شما : 08:00:00 با فرمول دوم شما : 0 - 20:00:00 اگر فرمولها درست‌اند لطفاً فایل اکسلش را آپلود کن ممنونم
خوب شما الان یه اشتباه کردید، وقتی که از فرمول دوم استفاده میکنید، باید تاریخ رو هم تعیین کنید، که مثلا اولی 1 جولای هست و دومی 2 جولای. یعنی هر سه سلول باید از نوع Short Date بشن.
فرمت تاریه هم همون فرمت ویندوزه، واسه من mm/dd/yyyy
این فایلش:

ashkannn87
17-08-2014, 12:16
شما بهتر هست برای اینکار از یک نمودار Scatter با خطوط متصل استفاده کنید. بعد که یک نمودار خالی زدید، روش راست کلیک کرده و Select Data رو میزنیم. حالا نمودار ها رو با دکمه ی Add اضافه میکنیم. X و Y رو که تعیین کنیم، درست میشه. این فایل شما میشه... من 5 تا جدول دیدم به هر حال

خوب شما الان یه اشتباه کردید، وقتی که از فرمول دوم استفاده میکنید، باید تاریخ رو هم تعیین کنید، که مثلا اولی 1 جولای هست و دومی 2 جولای. یعنی هر سه سلول باید از نوع Short Date بشن.
فرمت تاریه هم همون فرمت ویندوزه، واسه من mm/dd/yyyy
این فایلش:

ممنون همین میخواسنم دست درد نکنه

SCOTTHERCULE
21-08-2014, 18:23
سلام دوستان من یه سری اعداد ایکس و ایگرگ رو از داخل شکل یک مقاله بیرون کشیدم اوردمشون تو اکسل و نمودار رو کشیدم حالا می خوام یه ازای ایکس های مختلف ایگرگ و بهم بده ، ممنون می شم اگه کمکم کنید

soroosh_cz
21-08-2014, 19:58
سلام دوستان من یه سری اعداد ایکس و ایگرگ رو از داخل شکل یک مقاله بیرون کشیدم اوردمشون تو اکسل و نمودار رو کشیدم حالا می خوام یه ازای ایکس های مختلف ایگرگ و بهم بده ، ممنون می شم اگه کمکم کنید
فکر میکنم باید با ماکرو و برنامه نویسی اینکار رو بکنید... من بلد نیستم کد نویسی تو آفیس رو. یکی از دوستان بلده. :n01:

SCOTTHERCULE
22-08-2014, 02:20
اینو یکی از دوستان برام تهیه کرده ولی نمی تونم بفهمم چی کار کرده
1. Td.xlsx - 15 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

soroosh_cz
24-08-2014, 11:00
اینو یکی از دوستان برام تهیه کرده ولی نمی تونم بفهمم چی کار کرده
1. Td.xlsx - 15 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این که فکر میکنم از یه درون یابی استفاده میکنه. نه از نمودار.
در حقیقت مقداری که وارد میکنید توی اون سری اعداد جستجو میکنه و عدد بعدی و قبلش رو مشخص میکنه(پیدا میکنه). بعد با استفاده از فرمول خاصی که توی سلولها هست یه محاسبه میکنه و بعد درون یابی میکنه.

ایشون از داده ها و فرمول استفاده کرده نه از نمودار و بصورت بصری.

ali_ab
24-08-2014, 11:19
با سلام به دوستان عزیز

دو فایل اکسل مستقل از هم داریم که یکی شامل 3 ستون و دیگری 2 ستون دارد.
مشابه عکسی که در زیر قرار دادم اطلاعات ستون A مشابه G و اطلاعات ستون NوT هم مشابه هستند.البته اطلاعات ستون G,T و همچنین A,N در یک ردیف هستند
میخواهم اطلاعات این ستون ها با هم مقایسه شوند و عددی که در ستون F در File1 موجود هست در File 2 نیز در کنار ردیف مشابه قرار بگبره .

امیدوارم منظور عرضم رو رسونده باشم :n01:
ایام به کام

mohammadv2
24-08-2014, 14:32
توی یک ستون یک سری شماره موبایل هست. میخوام بر اساس پیش شماره هاشون هرکدوم و توی یک ستون یا یک شیت قرار بدم. همچین کاری با اکسل امکان پذیر هست؟

با استفاد ه از تابع mid ابتدا پیش شماره ها رو جدا می کنی. سپس با استفاده از pivot table که به روشهای گوناگونی می تونی تلفنها رو گروه بندی کنی.

sanam.b
25-08-2014, 22:52
با سلام به همه دوستان
من باید یه فرم در اندازه A3 در اکسل طراحی کنم اما در اندازه کاغذها A3 رو پیدا نکردم
حتی قسمت custome size هم پیدا نکردم که بشه اندازه ها رو دستی وارد کرد
این مشکل چه جوری حل میشه؟

soroosh_cz
26-08-2014, 02:44
با سلام به همه دوستان
من باید یه فرم در اندازه A3 در اکسل طراحی کنم اما در اندازه کاغذها A3 رو پیدا نکردم
یعنی تو قسمت پایین برای شما A3 نیست؟

mohammadv2
26-08-2014, 14:01
با سلام به همه دوستان

شما احتمالا پرینتر به کامپیوترتون متصل نیست. یه نرم افزار مثل dopdf نصب کنید شاید درست شد.

mohammadv2
26-08-2014, 14:21
با سلام به دوستان عزیز

دو فایل اکسل مستقل از هم داریم که یکی شامل 3 ستون و دیگری 2 ستون دارد.
مشابه عکسی که در زیر قرار دادم اطلاعات ستون A مشابه G و اطلاعات ستون NوT هم مشابه هستند.البته اطلاعات ستون G,T و همچنین A,N در یک ردیف هستند
میخواهم اطلاعات این ستون ها با هم مقایسه شوند و عددی که در ستون F در File1 موجود هست در File 2 نیز در کنار ردیف مشابه قرار بگبره .

امیدوارم منظور عرضم رو رسونده باشم :n01:
ایام به کام

سلام دوست عزیز. شما ابتدا باید محتوای دو سول A,N رو توی یک ستون به نام AN ترکیب کنی با این فرمول (A&N=) این کار رو در مورد محتویات ستون G,T هم انجام دهی. اگه کار با تابع Vlookup رو بلد باشی فکر میکنم الان بتونی ادامه راه حل رو از روی فایلی که گذاشتم متوجه بشی.
محتوای تر کیب ستون g,t لازمه که در سمت چپ باشه ( اگه اکسل شما از چپ به راسته)
دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammadv2
26-08-2014, 14:43

ببیند شما توقع دارید که اکسل فرمول تابع رو با دونستن چند نمونه از اون ، بهتون بده

تنها راه حلی که ذهنم میرسه استفاده از تابع Trending هست.

sanam.b
26-08-2014, 19:00
نه اتفاقا هم پرینتر نصبه هم برنامه dopdf نصبه , نمی دونم مشکل از کجاست؟

شما احتمالا پرینتر به کامپیوترتون متصل نیست. یه نرم افزار مثل dopdf نصب کنید شاید درست شد.

sanam.b
26-08-2014, 19:04
یعنی تو قسمت پایین برای شما A3 نیست؟

نه دوست عزیز نیست, ممکنه با نصب مجدد برنامه مشکل حل بشه؟

ehsan_iace
26-08-2014, 23:00
تو اکسل امکانش هست که برای یک سلول یک منوی کشویی انتخاب رنگ داشته باشیم ؟
مثلاً دو تا رنگ برایش تعریف کنیم که مجبور نباشیم مرتب به سراغ قسمت رنگ زمینه برویم؟

zerohour
27-08-2014, 22:10
فرض کنید توی ستون a صد اسم نوشته و تو ستون b صد و پنجاه اسم . حالا من میخوام این اسمها که متناظر هستند روبروی هم و در یک سطر قرار بگیرند . یک راهش اینه که هر دو ستون رو سورت کنیم . کسی راه دیگه ای بلده ؟

soroosh_cz
28-08-2014, 10:58
مثلاً دو تا رنگ برایش تعریف کنیم که مجبور نباشیم مرتب به سراغ قسمت رنگ زمینه برویم؟
میشه استایل تعریف کرد. کنار استایل نرمال سه نوع استایل هست. میتونید خودتون هم بسازید.

نه دوست عزیز نیست, ممکنه با نصب مجدد برنامه مشکل حل بشه؟
یعنی شما این سربرگ و این فلش ها رو هم ندارید؟ اگر روی فلش کلیک کنید، تو سربرگ اول باید باشه.
من پرینتر نصب ندارم فقط xps نصبه.

فرض کنید توی ستون a صد اسم نوشته و تو ستون b صد و پنجاه اسم . حالا من میخوام این اسمها که متناظر هستند روبروی هم و در یک سطر قرار بگیرند . یک راهش اینه که هر دو ستون رو سورت کنیم . کسی راه دیگه ای بلده ؟
Sort فکر نکنم کمک کنه..
تابع Lookup بهتر کمک میکنه... ولی من چند مورد امتحان کردم که مثلا کلمه ی خاصی رو در یه آرایه جستجو کنه، جواب نادرست برمیگردوند گاها. احتمالا مورد خاصی رو رعابت نکردم.

zerohour
28-08-2014, 19:06
میشه در مورد تابع
Lookup توضیح بدین ؟

فرض کنید در شکل زیر ستون یک در یک شیت هست و ستون 3 در یک شیت دیگه . من میخوام تمام سطر هایی که در ستون سه هستند ولی در ستون یک نیستند حذف بشن . مثل سطر ارتباطات سیار .

zerohour
29-08-2014, 01:17
یه جور دیگه هم اگر بشه خیلی خوبه . فرض کنید ستون یک و دو در شیت یک هستند و ستون سه در شیت دو . من میخوام مقداری که در جلوی هر اسم در ستون یک هست بره و جلوی اسم متناظرش در ستون سه (که در شیت دو هست ) قرار بگیره . مثلا جلوی ایران پویا در شیت دو بنویسه ۱۳۱
خیلی به این کار نیاز دارم لطفا کمک کنید . یا اگر سایتی رو میشناسید که در این زمینه کمک کنه لطفا معرفی کنید .

mohammadv2
29-08-2014, 23:12
میشه در مورد تابع
Lookup توضیح بدین ؟

فرض کنید در شکل زیر ستون یک در یک شیت هست و ستون 3 در یک شیت دیگه . من میخوام تمام سطر هایی که در ستون سه هستند ولی در ستون یک نیستند حذف بشن . مثل سطر ارتباطات سیار .

شما اگه کار با تابع Vlookup روبلد باشی مشکلتو راحت میتونی حل کنی.
مثل این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammadv2
29-08-2014, 23:23

تابع Vlookup یکی از قویترین تابع هایی هست که تو اکسل نوشته شده.
1-برای لیست صد نفره یک ردیف اضافه کن و توش از یک تا صد بنویس
2-حالا در کنار لیست دوم از تابع Vlookup استفاده کن که مقایر مشابه رو برات برگردونه.
مسلما فقط 100 تا عددی که تو لیست اول هست رو برمیگردونه و برای 50 تا بقیه N/A میزینه.
3- حالا کافیه لیست دومت رو مرتب کنی.
البته این روش در صورتی درست کار می کنه که 100 اسم اول حتما تو اون 150 اسم دوم باشه وگرنه روش سخت تر میشه.
با توضیح خواستی درخدمتم.
اینم فایل نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammadv2
01-09-2014, 13:03

fouladghadam
06-09-2014, 09:06
سلام به دوستان
چرا کلیک راست من در نوار پایین اکسل ( SHEET 1 ) کار نمیکنه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

soroosh_cz
10-09-2014, 09:01
سلام به دوستان
چرا کلیک راست من در نوار پایین اکسل ( SHEET 1 ) کار نمیکنه ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

فقط باید روی Sheet کار کنه... یعنی روی Sheet 1 هم نمیتونید راست کلیک کنید و مثلا Protect بزنید؟:n13:

younes_a2000
15-09-2014, 15:34
کسی هست اینجا یه کار اکسل انجام بده
هزینه اش را پرداخت میکنم

ebibarati
17-09-2014, 07:05
کسی هست اینجا یه کار اکسل انجام بده
هزینه اش را پرداخت میکنم
پیشنهاد نیکنم برای آشنایی بیشتر خودتون با اکسل خودتون شروع به ساختن فایل کنید هر کجاش مشکل داشتید اینجا مطرح کنید دوستان راهنمایی میکنن
حالا برای شروع یه مختصر درمورد کارتون بگید تا راهنمایی کنیم

younes_a2000
17-09-2014, 15:43
پیشنهاد نیکنم برای آشنایی بیشتر خودتون با اکسل خودتون شروع به ساختن فایل کنید هر کجاش مشکل داشتید اینجا مطرح کنید دوستان راهنمایی میکنن
حالا برای شروع یه مختصر درمورد کارتون بگید تا راهنمایی کنیم

خیلی ممنون دوست عزیز به علت اینکه وقتم بسیار محدود هست. و این فایل باید آماده بشه زودتر
نمیشه اینکار بکنم.
منم پولم از پارو بالا نمیره ولی خب اجبار هست.
ممنون میشم کمک کنید.
کار من هم یه فایل اکسل داره که مقدار زیادی داده را شامل میشه .
داده ها مال بسیاری از شهرهای ایران هستند.
از سال 1984 تا 2013 که در یک ستون هستند که حتی هر روزش ذکر شده است
من باید یه نمودار خطی براشون بزنم .
فایل پیوست می باشد. عکس های که گذاشتم فقط برای یه قسمت هست که مال آبادان هست

عکس اول

عکس دوم

علامت قرمز شماره 1- میخوام از سمت راست به بره سمت چپ
2- از سال 1984 شروع بشه بعدش 5 سال بعد 1989 باشه و 5 سال به 5 سال نقطه بعدی باشه
3- هم یه میانگین بگیره که نمودار خطی من مثل عکس شماره 2 باشه و اینقدر شلوغ نباشه.
اگه کمک کنید ممنون میشم.

rezazy
17-09-2014, 17:33
تایپ فارسی و انگلیسی اکسل

هنگام تایپ فارسی و انگلیسی در اکسل ۲۰۱۳ مشکل دارم به این صورت که زمانی که از یک کلمه فارسی تایپ میشود بعد انگلیسی بعد اگر دوباره فارسی شود و کلمه اول بجای حرف فارسی عدد تایپ شود عدد تایپ شده جلوی حرف انگلیسی قرار میگیرد مانند:

کلید (آن انگلیسی) ۲ پل
[فارسی][انگلیسی][عدد فارسی]

که در اکسل جا به جا میشود وبه این صورت نوشته میشود
کلید ۲ on پل
[فارسی][عدد فارسی][انگلیسی]

ممنون میشم اگر بتونین راهنمایی کنین

با تشکر

majidronika
22-09-2014, 14:13
سلام دوستان
ممنون میشم بدونم چکونه میشه در اکسل دوستون از داده ها داریم وتعداد سطر ها هم یکی هست حالا میخواهیم هر کدام از این سطرها که داده ها یکی بود رو بما نشون بده ( در ستونی دیگر)
ممنون از شما
:n01:

mohammadv2
22-09-2014, 17:42
سلام دوستان
ممنون میشم بدونم چکونه میشه در اکسل دوستون از داده ها داریم وتعداد سطر ها هم یکی هست حالا میخواهیم هر کدام از این سطرها که داده ها یکی بود رو بما نشون بده ( در ستونی دیگر)
ممنون از شما
:n01:

ستون A
ستون کمکی

ستون B
vlookup

a
1

b
2

b
2

s
#N/A

c
3

d
4

d
4

j
#N/A

f
5

f
5

e
6

m
#N/A

یک ستون کمکی اضافه می کنیم و توش اعداد 1 تا اخرین سطر(در اینجا6) رو اضافه می کنیم. حالا به ستون اصلی دوم هم یک ستون اضافه کرده و مقادیر عددی را با استفاده از تابع Vlookup بدست می آوریم. حالا کافیه در جدول دوم #N/A از فیلتر خارج کنیم. حالا به راحتی میشه فهمید به b,d,f در هر دو ستون هست.
روش دوم:
اگه اجازه مرتب کردن ستون ها رو نداشته باشیم کار ساده تر میشه. کافیه یه حلقه if درست کنیم تا سطر به سطر با هم مقایسه بشه.
مثال:

if(b3=e3);true;false)

majidronika
23-09-2014, 10:37
ستون A
ستون کمکی

ستون B
vlookup

a
1

b
2

b
2

s
#N/A

c
3

d
4

d
4

j
#N/A

f
5

f
5

e
6

m
#N/A

یک ستون کمکی اضافه می کنیم و توش اعداد 1 تا اخرین سطر(در اینجا6) رو اضافه می کنیم. حالا به ستون اصلی دوم هم یک ستون اضافه کرده و مقادیر عددی را با استفاده از تابع Vlookup بدست می آوریم. حالا کافیه در جدول دوم #N/A از فیلتر خارج کنیم. حالا به راحتی میشه فهمید به b,d,f در هر دو ستون هست.
روش دوم:
اگه اجازه مرتب کردن ستون ها رو نداشته باشیم کار ساده تر میشه. کافیه یه حلقه if درست کنیم تا سطر به سطر با هم مقایسه بشه.
مثال:

if(b3=e3);true;false)

سلام ممنون از جوابتون
در مورد روش دوم نمیدونم چرا جواب نمیده. اکسل 2007 دارم ودستور رو گه اجرا میکنم همه رو فالس میده در صورتیکه در دوستون اعداد هم سان و متشابه داریم ( در هر سطر)
چون با چشم میشه دید مثلا دوعدد 265 از یک ستون و یک سطر با عدد 265 ازستون دیگر با همان سطر برابره ولی ارور فالس میده!!!! یعنی دارم دوستون رو سطر به سطر با هم مقایسه میکنم و در صورتیکه دو عدد یکی باشند درست باشه و در غیر اینصورت فالس ....
میشه دوستان راهنمایی کنند مشکل کجاست؟
ممنون

mohammadv2
26-09-2014, 17:58
شما احتمالا اعداد رو از یک نرم افزار دیگه import کردی و فرمت این دو گروه یکی نیست. در هر صورت فایل بزاری راحت تر می تونم جواب بدم

mamad-i
01-10-2014, 23:23
سلام دوستان من یه جدول اکسل دارم که شامل سه ستون هست ستون اول روزهای ماه ، ستون دوم اسامی و ستون سوم زمان هستش من میخوام فرمولی داشته باشم که وقتی اسامی و روزهای ماه رو وارد می کنم مجموع زمان افراد در هر روز مشخص بدست بیاد ( زمان در ستون سوم ثابت و مشخص است ) مثلاً محمد در روز پانزدهم سه تا زمان 20 دقیقه داره که می خوام جمعشو در سلول دیگه که 60 دقیقه می شه داشته باشم ممنون میشم راهنمایی کنید

mamad-i
01-10-2014, 23:31
سلام دوستان من یه جدول اکسل دارم که شامل سه ستون هست ستون اول روزهای ماه ، ستون دوم اسامی و ستون سوم زمان هستش من میخوام فرمولی داشته باشم که وقتی اسامی و روزهای ماه رو وارد می کنم مجموع زمان افراد در هر روز مشخص بدست بیاد ( زمان در ستون سوم ثابت و مشخص است ) مثلاً محمد در روز پانزدهم سه تا زمان 20 دقیقه داره که می خوام جمعشو در سلول دیگه که 60 دقیقه می شه داشته باشم ممنون میشم راهنمایی کنید

ehsan_iace
01-10-2014, 23:46

سلام

در ستون آخر بنویسید
=
و بعد روی سلول اول کلیک کنید و بعد کلید * را بزنید و بعد روی سلول دوم کلیک کنید
و بعد کلید enter را بزنید

landscape
03-10-2014, 12:50
سلام به اسانید عزیز...

دوستان من کلا تمام فایلهایی رو که باز میکنم و میخوام یه کلمه ای که «ی» توش داره رو سرچ کنم (با ctr+f)، اصلا اون کلمه رو پیدا نمی کنه، ولی وقتی به جای «ی» میزنم شیفت+x (شیفت و ایکس) اونوقت اون کلمه رو پیدا می کنه، چه کار کنم که وقتی روی کیبردم «ی» رو میزنم ؛ شیفت ایکس بزنه و کلمه پیدا بشه ...

با سپاس فراوان

K A R I M I
04-10-2014, 17:18
سلام
چه جوری میتونم که مقدار وارد شده مثلا در A1 شیت فعلی به صورت خودکار در A1 شیت بعدی در صورت وجود وارد شود ؟

تیشتر
05-10-2014, 11:29
سلام
برای نشون دادن انحراف معیار یک سری داده ها (حدودا 50 تا) از چه نموداری بهتره استفاده بشه. آیا اکسل قدرت محاسبه انحراف معیار رو داره بدون فرمول نویسی؟؟

amin khan
05-10-2014, 18:11
سلام سه تا سوال:
1 - چطور میشه سلولهایی که مقدار عدد داخلشون از مثلا 800 کمتره رو بین یه تعداد زیاد سلول پیدا کرد؟
2 - چطور میشه تاریخ رو به شمسی نوشت؟
3 - میشه کاری کرد که Excel خونه هایی که تاریخشون قبل از یه تاریخ مورد نظر ماست رو با یه رنگ خاص مشخص بکنه؟

ebibarati
06-10-2014, 10:25
سلام
چه جوری میتونم که مقدار وارد شده مثلا در A1 شیت فعلی به صورت خودکار در A1 شیت بعدی در صورت وجود وارد شود ؟
تو هر شیتی که میخواهی وارد مقدار وارد شود این فرمول رو بنویس

mamad-i
08-10-2014, 21:49
سلام دوستان من چندین سلول رو merge کردم حالا می خوام از این سلول ها در فرمول استفاده کنم ولی چون merge شده وقتی آدرس اون سلول رو میزنم مقدار اون رو صفر در نظر میگیره در صورتی که من میخوام اون عددی رو که در سلول های ادغام شده وارد کردم رو در نظر بگیره مثلاً من سلول های a1 تا a4 رو merge کردم و عدد 5 رو در آن وارد کردم حالا میخوام در سلول دیگر وقتی a2= رو میزنم عدد 5 رو نشون بده ولی صفر رو نشون میده ممنون میشم راهنمایی فرمایید

ebibarati
09-10-2014, 08:45
سلام دوستان من چندین سلول رو merge کردم حالا می خوام از این سلول ها در فرمول استفاده کنم ولی چون merge شده وقتی آدرس اون سلول رو میزنم مقدار اون رو صفر در نظر میگیره در صورتی که من میخوام اون عددی رو که در سلول های ادغام شده وارد کردم رو در نظر بگیره مثلاً من سلول های a1 تا a4 رو merge کردم و عدد 5 رو در آن وارد کردم حالا میخوام در سلول دیگر وقتی a2= رو میزنم عدد 5 رو نشون بده ولی صفر رو نشون میده ممنون میشم راهنمایی فرمایید

شما وقتی سلولها رو با ادغام میکنید دیگه برای اکسب مفهوم یک سلول پیدا میکنه اگر شما میخو.اهید اونو تو فرمول بیارید باید اون سلولی که اکسل شناسایی میکنه رو بذارید مثلا اگر از a1 تا a4 رو ادغام کنید دیگه اکسل اون محدوده رو فقط a1 میشناسه جهت دیدن نام سلول هم میتونید در کادر کنارسمت چپ نوار فرمول تو اون کادر سفید ببینید

nelahe
13-10-2014, 12:31
سلام یه پروژه دارم

برای همین چند تا سوال داشتم

1- ردیف ها (ستون هایی) را انتخاب می کنم
می خوام همه چی به جز ردیف های در انتخاب شده پاک شوند؟

2- ردیف ها (ستون هایی) را انتخاب می کنم
می خوام به شیت جدیدی منتقل شوند (به دستی نباشه)

3- ردیف ها (ستون هایی) را انتخاب می کنم
می خوام به فایل اکسل جدیدی منتقل شوند (به دستی نباشه)

4- قابلیت حدس زدن کلمات برای یک ستون لغو کنیم
مثلا این قابلیت در یک ستون وقتی دارم تایپ می کنم خیلی کمکم می کنه اما در ستون دیگه ای موجب اذیت هستش

nelahe
13-10-2014, 12:38
سلام

تو هر شیتی که میخواهی وارد مقدار وارد شود این فرمول رو بنویس
HTML کد:

=Sheet1!A1

سلام شماره ای که بعد از کلمه شیت گذاشتید نشانه چیه؟
آیا شماره شیت هستش و نسبت به شیتی که مبدا و عدد در آن قرار دارد باید این شماره نوشته بشه ؟؟؟

2- اگر بخواهیم داده موجود در یک سلول در سلول دیگری نمایش داده بشه چطور باید بنویسیم؟

3- من برای سوال 2 به صورت زیر می نویسم می خواستم ببینم اشکالش کجاست؟
مثلا عددی در a1 هستش می خوام در d5 نوشته بشه
در d5 می نویسم =a1

nelahe
13-10-2014, 12:42
سلام سه تا سوال:
1 - چطور میشه سلولهایی که مقدار عدد داخلشون از مثلا 800 کمتره رو بین یه تعداد زیاد سلول پیدا کرد؟
2 - چطور میشه تاریخ رو به شمسی نوشت؟
3 - میشه کاری کرد که Excel خونه هایی که تاریخشون قبل از یه تاریخ مورد نظر ماست رو با یه رنگ خاص مشخص بکنه؟

با اجازه اساتید

برای سوال 1 در اکسل 2007

home تب
style قسمت
conditional گزینه
قسمت highlight cels ruler
گزینه های مختلفی است
یکی برای اینکه از مقدار دلخواه ما بزرگتر
یکی برای کوچکتر
و دیگری مساوی

روی گزینه دلخواه کلیک و در پنجره ای که باز می شود رقم دلخواه تایپ می شود

nelahe
13-10-2014, 12:47

میشه استایل تعریف کرد. کنار استایل نرمال سه نوع استایل هست. میتونید خودتون هم بسازید.

من استایل های کنار نرمال را زدم ولی فقط یک رنگ اعمال می شود
منوی کشویی ایجاد نشد

میشه روشش را توضیح بدهید

46433833
14-10-2014, 23:22
آیا راهی افزایش سطر اکسل از 1,048,576 به 1,073,741,824 دارید؟

من مسئول داده های هواشناسی استان یزد هستم

kalantarahura
15-10-2014, 08:13
آیا راهی افزایش سطر اکسل از 1,048,576 به 1,073,741,824 دارید؟

من مسئول داده های هواشناسی استان یزد هستم

طبق جستجویی که من کردم امکان افزایش چنین امری نیست. دلیل اینکه این تعداد به یک میلیون ردیف محدود شده است اینه که این تعداد سل توسط یک پردازنده 32 بیتی قابل پردازش هستند. در ثانی از نظر متخصصان مایکروسافت، کسی که بیش از این مقدار دارای دیتا هست در واقع دارای یک DataBase هست و در ثانی باید از نرم افزارهای دیتابیسی استفاده کند.

منبع:

46433833
15-10-2014, 14:49
طبق جستجویی که من کردم امکان افزایش چنین امری نیست. دلیل اینکه این تعداد به یک میلیون ردیف محدود شده است اینه که این تعداد سل توسط یک پردازنده 32 بیتی قابل پردازش هستند. در ثانی از نظر متخصصان مایکروسافت، کسی که بیش از این مقدار دارای دیتا هست در واقع دارای یک DataBase هست و در ثانی باید از نرم افزارهای دیتابیسی استفاده کند.

منبع:

نرم افزارهای دیتابیسی بلد نیستم! من فقط ماهر مجاسبات داده های هواشناسی هستم نرم افزارهای دیتابیسی چگونگی درست کار می کند؟کمک کن؟((اگر پیجیده باشید صورت دوربین بردار از دستکاپ استفاده شود))

mashtio
17-10-2014, 18:09
مفید بود مرسی

mamad-i
17-10-2014, 21:34
سلام دوستان من جدولی دارم که یکی از ستون های آن شامل اسامی است تقریبا 200 ردیف دارد میخوام فرمولی داشته باشم که همه اسامی را در یک سلول نشان دهد مشکلی که هست اینه که از این 200 تا اسم نزدیک به 150 تا تکراری هستش حالا می خوام همه این اسامی رو بدون تکرار در یک سلول داشته باشم در ضمن من از تابع concatenate استفاده کردم ولی هم یه ذره طولانیه و هم نمیشه داده های تکراری رو مشخص کرد ، از remove duplicates هم نمی تونم استفاده کنم چون هم اطلاعات مربوط به سطر های ستون های حذف شده رو از بین میبره وهم از سلول های دیگرش در فرمول استفاده کردم ممنون میشم راهنمایی فرمایید

kalantarahura
18-10-2014, 10:08
نرم افزارهای دیتابیسی بلد نیستم! من فقط ماهر مجاسبات داده های هواشناسی هستم نرم افزارهای دیتابیسی چگونگی درست کار می کند؟کمک کن؟((اگر پیجیده باشید صورت دوربین بردار از دستکاپ استفاده شود))

نرم افزار Access یک نرم افزار دیتابیسی هست. بهتره که اموزشش رو گیر بیارین

46433833
18-10-2014, 12:27
نرم افزار Access یک نرم افزار دیتابیسی هست. بهتره که اموزشش رو گیر بیارین
ممنون:n06:

*hamedkhatar*
18-10-2014, 13:52
سلام
ما تو شرکتمون روی بعضی از سیستم ها یه اتفاق عجیب میفته
مثلا فایل اکسل چند صفحه ای داریم که سالمه توی Print Preview هم درست نشون میده ولی مثلا اگه 5 صفحه باشه یه سری جاهاش روی کاغذ بهم ریخته هست مثلا جداول میریزه به هم یا متن ها سر جاشون نیستند
اگه فقط یک صفحه رو بگیریم همچین مشکلی پیش نمیاد
آفیس فعلی روی اون سیستم 2007 هست
تا حالا کسی با این مشکل مواجه شده؟
راه حل؟
ممنون

46433833
18-10-2014, 21:16
ممنون:n06:
مورد نرم افزار Access یک نرم افزار دیتابیسی هست. بهتره که اموزشش رو گیر بیارین آماده شد من دانلود میگیرم اگر چند کیلوبایت تا دهها گیگ باشه مهم نیست می تونم دانلود شود

kalantarahura
19-10-2014, 08:40
مورد نرم افزار Access یک نرم افزار دیتابیسی هست. بهتره که اموزشش رو گیر بیارین آماده شد من دانلود میگیرم اگر چند کیلوبایت تا دهها گیگ باشه مهم نیست می تونم دانلود شود

اگر در گوگل رچ کنین مثلا اموزش نرم افزار Access ،موارد زیادی پیدا میشه.هم واسه خرید و هم دانلود. نرم افزار Access یک نرم افزار بسیار قدرتمند و عظیم هست. شاید برخی از اموزشهای ان در انجمن هم پیدا بشه:

◄◄◄ آموزش نكات كاربردي Microsoft Access در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

p_p_k
24-10-2014, 11:10
سلام. بچه ها میخوام با اکسل یه نمودار خطی رسم کنم... میخوام مثلا x رو بر حسب y به سیستم بدم و نمودار خطیشو رسم کنه.... چطوری باید اینکارو بکنم؟؟

iranch
24-10-2014, 20:41
سلام
عکسی هست که دقیقا ما بفهمیم Ribbon و Toolbar و Toolbox کدامند؟ ایا تولبار همان ریبون است؟

iranch
24-10-2014, 22:35
دوستان من یک جدول دارم که مثلا 100 خانه دارد
میخواهم انتخابش کنم که روش تغیرات اعمال کنم. باید فعال کنم تمام خانه ها . خوب 100 تا خونه رو نمیشه select کرد.و راه میان بر ندارد؟ شاید 90000 خانه داشت جدول. اون وقت که نمیشد همش رو دستی select کرد

ebibarati
25-10-2014, 08:11
میخواهم انتخابش کنم که روش تغیرات اعمال کنم. باید فعال کنم تمام خانه ها . خوب 100 تا خونه رو نمیشه select کرد.و راه میان بر ندارد؟ شاید 90000 خانه داشت جدول. اون وقت که نمیشد همش رو دستی select کرد

ctrl+a :ل شیت رو انتخاب میکنه یا میتونی از خونه ای که بالای 1 بغل A رو کلیک کنی تا کل صفحه انتخاب بشه

iranch
25-10-2014, 08:42
ctrl+a :ل شیت رو انتخاب میکنه یا میتونی از خونه ای که بالای 1 بغل A رو کلیک کنی تا کل صفحه انتخاب بشه

خوب ممکنه جدول در کل صفحه نباشه. قسمتی از صفحه باشه. این طور همش select میسشه

ebibarati
25-10-2014, 10:51

ctrl+shift رو بگیرید بعد با فلش های جهت حرکت کنید میتونه کمک زیادی بکنه در ضمن برای تهیه جدول از قسمت styles استفاده کنید بهتره

benya_1980
29-10-2014, 17:15
با سلام
من می خوام 2 تا سلول را به هم بچسبانم
مثلاً یک سلول نام و دیگری نام خانوداگی حالا می خوام بشه نام نام خانوادگی
ممنون

benya_1980
29-10-2014, 17:16
با سلام
ممنون

ebibarati
30-10-2014, 10:23
با سلام
ممنون
منظورتون رو متوجه نشدم اگر دو سلول داری و میخواهی در سلول دیگری اونا رو ادغام کنی به این شکل باید فرمول بنویسی

=a1&b1

nelahe
30-10-2014, 17:06
سلام چند سوال در دو صفحه قبل پرسیدم میشه جواب بدهید ممنونم

mohammad_1992
31-10-2014, 11:29
سلام
1. من می خوام یک فرمول بنویسم / 2تا شیت دارم شیت 1 و شیت 2 می خوام در شیت 2 در ستون دومش فرمولی بنویسم که اگه ستون 1 این شیت در شیت 1 موجود بود ستون 5 شیت 1 رو بیاره در ستون 2 شیت 2 / با استفاده از ولوکاپ می تونم فقط یه مشکلی هست می خوام اگه پیدا نکرد هیچی ننویسه راهی داره براش؟
2. بعد اگه این فرمول بالایی رو مثلا برای 200 تا سلول بسط دادم به طبع بعضی از سلول ها در شیت 1 موجود نیست و باید به صورت دستی اونا رو وارد کنم و اگه به این صورت وارد کنم فرمول ها پاک میشه / در اینده شاید در شیت 1 اون اسم اضافه بشه ایا راهی هست که به صورت دستی وارد کنم اما فرمول هنوز پابرجا باشه یا بتونم ملاک 1 یا 2 قرارش بدم؟؟؟
3.دنباله یک فرمول هستم که همین کاره ولوکاپ رو انجام بده البته با جای اینکه یک سلول رو بیاره اگه شرایط وجود داشت یک تیک یا هر علامت دیگه ای بخوره؟ ایا امکانش وجود داره؟
4. در رابطه با ولیدیشن هم یک سوال دارم متاسفانه چند روز هست در اینترنت دنباله راهش هستم اما همه ی راه های موجود جواب نداره
مثلا من 200 ستون دارم الان خالیه می خوام یه فرمول بنویسم که اسم های تکراری نشه وارد کرد مثلا محمد نظری رو نشه 2 بار وارد کرد
متاسفانه با فرمول های تو اینترنت هر کاری می کنم یا اصلا نمیشه چیزی وارد کرد یا کلا کار نمی کنه در این مورد اگه بتونید یک فایل اماده بهم بدید یک دنیا ممنون میشم
ممنون از شما

mohammad_1992
31-10-2014, 20:12
سلام دوستان عزیز میشه جواب سوالاتم رو بدید
ممنون

mohammad_1992
04-11-2014, 15:52
خواهشا جواب بدید صواب داره

mahilmahil
06-11-2014, 15:16
سلام دوستان
من میخام ارزیابی فروش کالاها رو در اکسل انجام بدم. در شرایطی که چندین کالای مختلف داریم و این کالاها در فروشگاههای مختلف به فروش میرسند. چطور میشه میزان فروش فروشگاه های مختلف رو ارزیابی و مقایسه کرد؟
ممنون

mohammad_1992
09-11-2014, 11:36
سلام دوستان
من میخام ارزیابی فروش کالاها رو در اکسل انجام بدم. در شرایطی که چندین کالای مختلف داریم و این کالاها در فروشگاههای مختلف به فروش میرسند. چطور میشه میزان فروش فروشگاه های مختلف رو ارزیابی و مقایسه کرد؟
ممنون
قبلا این تاپیک خیلی فعال بود الان دیگه انگار تعطیل شده من 2 هفته منتظر جواب هستم

ali_ab
09-11-2014, 11:46
با سلام به دوستان عزیز
آیا در اکسل این امکان وجود داره که دو فایل مستقل از هم رو به صورتی به هم لینک کرد که با وارد کردن یک عدد در سلول فایل 1 همین عدد در سلولی که در فایل 2 مشخص کردیم نمایش داده بشه؟
از راهنمایی عزیزان سپاسگزارم
موفق باشید

daniel63
09-11-2014, 12:21
سلام
با عرض خسته نباشید یه سوالی داشتم
اینکه اگه فایل اکسلی رو هایپر لینک کرده باشیم و تمامی اسامی موجود در اکسل یکسان سازی شده باشند ایا کاری برای برگرداندن ان هست یا خیر؟

mohammadv2
15-11-2014, 09:32
سلام
1. من می خوام یک فرمول بنویسم / 2تا شیت دارم شیت 1 و شیت 2 می خوام در شیت 2 در ستون دومش فرمولی بنویسم که اگه ستون 1 این شیت در شیت 1 موجود بود ستون 5 شیت 1 رو بیاره در ستون 2 شیت 2 / با استفاده از ولوکاپ می تونم فقط یه مشکلی هست می خوام اگه پیدا نکرد هیچی ننویسه راهی داره براش؟
2. بعد اگه این فرمول بالایی رو مثلا برای 200 تا سلول بسط دادم به طبع بعضی از سلول ها در شیت 1 موجود نیست و باید به صورت دستی اونا رو وارد کنم و اگه به این صورت وارد کنم فرمول ها پاک میشه / در اینده شاید در شیت 1 اون اسم اضافه بشه ایا راهی هست که به صورت دستی وارد کنم اما فرمول هنوز پابرجا باشه یا بتونم ملاک 1 یا 2 قرارش بدم؟؟؟
3.دنباله یک فرمول هستم که همین کاره ولوکاپ رو انجام بده البته با جای اینکه یک سلول رو بیاره اگه شرایط وجود داشت یک تیک یا هر علامت دیگه ای بخوره؟ ایا امکانش وجود داره؟
4. در رابطه با ولیدیشن هم یک سوال دارم متاسفانه چند روز هست در اینترنت دنباله راهش هستم اما همه ی راه های موجود جواب نداره
مثلا من 200 ستون دارم الان خالیه می خوام یه فرمول بنویسم که اسم های تکراری نشه وارد کرد مثلا محمد نظری رو نشه 2 بار وارد کرد
متاسفانه با فرمول های تو اینترنت هر کاری می کنم یا اصلا نمیشه چیزی وارد کرد یا کلا کار نمی کنه در این مورد اگه بتونید یک فایل اماده بهم بدید یک دنیا ممنون میشم
ممنون از شما

سلام دوست عزیز
اگه درست متوجه شدم باشم شما مشکلتون نوشتن #N/A تو سلولها هست
شما باید یه دستور iferror به فرمولتون اضافه کنید و در قسمت دومش از این دو علامت "" استفاده کنید یعنی اینکه اگر پیدا نکرد خالی بزاره سلول رو
این هم فایل نمونه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در خصوص بخش دوم سوالتون یه روش ساده اینه که شما یه ستون به جدولتون اضافه کنید و توش مقدار تکرارهای ستون مورد نظرتون رو با countif بدست بیاورید و حالا به محض اینکه تعداد دو تا شد بگید مثلا قرمز شده در واقع این روش فقط بهتون الارم میده

فیلد مرود نظر

تعداد تکرار

a

1

b
1

c

1

d
1

e
1

f
3

f
3

f
3

saeed_k
19-11-2014, 21:07
سلام
فرمول("COUNTIFS(A1:A10,"<6", A1:A10,">2 اعداد کمتر از ۶ و بزرگ‌تر از ۲
رو می‌شماره حالا من همچین فرمولی میخوام بنویسم ولی به جای شرط کمتر از 6 و بزگتر از 2 آدرس مقدار عددی ی سلول رو میخوام بدم که اون مقدار هر دفعه متغیره.ولی وقتی آدرس سلول رو میدم عمل نمیکنه ولی مقدار عددی میزارم تو فرمول درست میشه .
دوستان راه حل مشکل چیه؟

arash66_2m
21-11-2014, 22:29
سلام دوستان
در نوشتن کد آیا محدویتی هست ؟
مثلا من اینو می نویسم بدون مشکل اجرا میشه :
=IF(U8="sec1",Sheet3!H10,IF(U8="sec2",Sheet3!H11,IF(U8="sec3",Sheet3!H12,IF(U8="sec4",Sheet3!H13,IF(U8="sec5",Sheet3!H14,IF(U8="sec6",Sheet3!H15,IF(U8="sec7",Sheet3!H16,IF(U8="sec9",Sheet3!H18))))))))

ولی وقتی طولانیش می کنم یعنی این :
=IF(U8="sec1",Sheet3!H10,IF(U8="sec2",Sheet3!H11,IF(U8="sec3",Sheet3!H12,IF(U8="sec4",Sheet3!H13,IF(U8="sec5",Sheet3!H14,IF(U8="sec6",Sheet3!H15,IF(U8="sec7",Sheet3!H16,IF(U8="sec8",Sheet3!H17,IF(U8="sec9",Sheet3!H18,IF(U8="sec10",Sheet3!H19,IF(U8="sec11",Sheet3!H20,IF(U8="sec12",Sheet3!H21,IF(U8="sec13",Sheet3!H22,IF(U8="sec14",Sheet3!H23,IF(U8="sec15",Sheet3!H24)))))))))))))))

قبول نمی کنه
مشکل از کجاست ؟
ممنون

adrss
30-11-2014, 17:43
لطفا کمک کنید

چطور میتونم کاری کنم که اعداد داخل یک خانه هروقت منفی شدند خود به خود قرمز رنگ بشن و یا هروقت مثبت شدند خود به خود سبز ؟

B.Russell
30-11-2014, 20:12
درود.
من یک نموداری تو اکسل کشیدم در مقایس لگاریتمی.
میخوام اعداد زیر محور به صورت توانی از 10 نشون داده بشه، آیا ممکن هست؟

منظورم از توان های 10 شکلی هست که میذارم نه معادل های ان به صورت e یا اعشاری و ...
تشکر.

a1l2i3z4a5h6r7
01-12-2014, 14:11
بهترین آموزش EXCEL تو اینترنت چیه اگه دوستان مقاله ای فیلمی دارن به منم بدن ممنون میشم میخوام EXCEL حرفه ای یاد بگیریم

adrss
02-12-2014, 12:09
پس اساتید کجان ؟

adrss
02-12-2014, 12:11
اساتید دو روزه که این سوال رو پرسیدم این بنده خداها دوستامونم دو تا سوال دیگه رو مطرح کردند لطفا پاسخ بدین

smohs
04-12-2014, 17:05
اساتید دو روزه که این سوال رو پرسیدم این بنده خداها دوستامونم دو تا سوال دیگه رو مطرح کردند لطفا پاسخ بدین

با سلام
ابتدا با کلیک بر روی آیکون مثلث شکل که دقیقا بالای عدد 1 و سمت راست A واقع شده تمام خانه های جدول رو انتخاب می‌کنیم (یا خونه هایی که می خوایم رنگش عوض بشه)
بعد زیر تب Home از قسمت Styles روی Conditional Formatting کلیک و از زیربخش Highlight Cell Rulees گزینه اول یعنی Greater than رو انتخاب می کنیم
در پنجره باز شده عدد صفر رو وارد کرده و رنگی که می خوایم عدد مثبت رو نشون بده از کادر سمت راست تعیین می کنیم
همین کارو با گزینه Less Than نیز انجام می دیم و عدد صفر رو وارد و این بار رنگ مقدار منفی رو وارد می کنیم
موفق باشید

saeed_k
04-12-2014, 17:39
سلام
فرمول("COUNTIFS(A1:A10,"<6", A1:A10,">2 اعداد کمتر از ۶ و بزرگ‌تر از ۲
رو می‌شماره حالا من همچین فرمولی میخوام بنویسم ولی به جای شرط کمتر از 6 و بزگتر از 2 آدرس مقدار عددی ی سلول رو میخوام بدم که اون مقدار هر دفعه متغیره.ولی وقتی آدرس سلول رو میدم عمل نمیکنه ولی مقدار عددی میزارم تو فرمول درست میشه .
دوستان راه حل مشکل چیه؟
اساتید عزیز من منتظر راه حل شما ام.

smohs
04-12-2014, 18:35
اساتید عزیز من منتظر راه حل شما ام.

میشه بیشتر توضیح بدید منظورتون از دادن مقدار عددی سلول چیه؟ یعنی می خواید چه شرطی محقق بشه تا بشماره؟

saeed_k
05-12-2014, 11:26
میشه بیشتر توضیح بدید منظورتون از دادن مقدار عددی سلول چیه؟ یعنی می خواید چه شرطی محقق بشه تا بشماره؟
با تشکر از توجه شما
منظورم از مقدار عددی همون >6 یا <2 هست که تو دستور نوشتم.ولی شرط من به جای این اعداد که تو دستور مشخصه و ثابته ی عدد متغیره که تو محاسبات جای دیگه حساب میشه و بعد تو این دستور باید آدرس قرار بگیره چون ما از قبل نمیدونیم که چه عددی بدست میاد.
ببینید من به جای شرطی عددی که اونجا گذاشتم آدرس ی سلول رو باید بدم که اون هم با توجه به داده های جدید متغیر میشه طوری که عدد جای دیگه بدست میاد بعد باید تو این دستور قرار بیگره که ی جور باید آدرس اون عدد رو تو دستور ذکر شده بگنجونم ولی وقتی من آدرس ی سلول رو تو این دستور مثل >b15 میدم عمل نمیکنه انگار با آدرس دهی من مشکل داره.

erfan ghobadi
05-12-2014, 12:36
سلام دوستان من یه نمونه ساده اکسل میخوام که بتونم هم نمودارشو رسم کنم هم عمل فیلتر کردنشو انجام بدم. کسی فایل آماده داره بهم بده؟
ممنون میشم .:n16:

smohs
05-12-2014, 13:56
با تشکر از توجه شما
منظورم از مقدار عددی همون >6 یا <2 هست که تو دستور نوشتم.ولی شرط من به جای این اعداد که تو دستور مشخصه و ثابته ی عدد متغیره که تو محاسبات جای دیگه حساب میشه و بعد تو این دستور باید آدرس قرار بگیره چون ما از قبل نمیدونیم که چه عددی بدست میاد.
ببینید من به جای شرطی عددی که اونجا گذاشتم آدرس ی سلول رو باید بدم که اون هم با توجه به داده های جدید متغیر میشه طوری که عدد جای دیگه بدست میاد بعد باید تو این دستور قرار بیگره که ی جور باید آدرس اون عدد رو تو دستور ذکر شده بگنجونم ولی وقتی من آدرس ی سلول رو تو این دستور مثل >b15 میدم عمل نمیکنه انگار با آدرس دهی من مشکل داره.

برای مورد مذکور از این فرمول(به طور مثال) استفاده کنید:

saeed_k
05-12-2014, 15:28
برای مورد مذکور از این فرمول(به طور مثال) استفاده کنید:

بینهایت سپاسگذارم مشکل حل شد.اگر لینکی یا آدرسی دارید که بیشتر درمورد آدرس دهی راهنمایی کنه بنده رو ممنون میشم.

smohs
06-12-2014, 08:12
بینهایت سپاسگذارم مشکل حل شد.اگر لینکی یا آدرسی دارید که بیشتر درمورد آدرس دهی راهنمایی کنه بنده رو ممنون میشم.

خواهش می کنم
بهترین راهنما Help خود آفیس:n02:
من این راه حلو از توی راهنمای Excel پیدا کردم
اگه مراجعه کنید روش استفاده از فرمول ها رو به همراه مثال کامل توضیح داده
موفق باشید

omid955
06-12-2014, 12:28
سلام دوستان
من در محیط اکسل نمی تونم پرینت بگیرم تو محیطهای دیگه بخصوص ورد این مشکل ندارم تا دیروز مشکلی نبود امروز نمی دونم سیستم که روشن کردم به این مشکل پی بردم کسی می تونه کمکم کنه.متشکرم

smohs
06-12-2014, 14:48
سلام دوستان
من در محیط اکسل نمی تونم پرینت بگیرم تو محیطهای دیگه بخصوص ورد این مشکل ندارم تا دیروز مشکلی نبود امروز نمی دونم سیستم که روشن کردم به این مشکل پی بردم کسی می تونه کمکم کنه.متشکرم

سلام
لطفاً واضح تر توضیح بدید
مثلاً شما چه جوری اقدام به پرینت می کنید و یا چه پیغام یا اروری میده
اگه تصویری از زمان انجام این کار دارید بذارید

ebibarati
09-12-2014, 10:45
سلام به دوستان گرامی
یه فرمول میخوام که وقتی عددی را بهش میدیم محاسبه کنه که چه عددی با 8% خودش جمع شده که شده این عدد
یعنی
1000 عدد ماست چه عددی بوده که با 8% خودش جمع شده و شده 1000
عدد 926 عدد اولیه بوده و با 8% که عدد 74 جمع شده و شده 1000

nelahe
10-12-2014, 15:06

یکی از دوستان گفته بودند میشه برای این کار استایل تعریف کرد

1- می خواستم ببینم روش دیگری هم هست

2- طریقه انجام این کار از طریق استایل به چه نحوه هستش چون من نتونستم این کار را انجام بدم

ممنونم

smohs
10-12-2014, 16:53
سلام به دوستان گرامی
یه فرمول میخوام که وقتی عددی را بهش میدیم محاسبه کنه که چه عددی با 8% خودش جمع شده که شده این عدد
یعنی
1000 عدد ماست چه عددی بوده که با 8% خودش جمع شده و شده 1000
عدد 926 عدد اولیه بوده و با 8% که عدد 74 جمع شده و شده 1000

با سلام
به فرمول زیر دقت کنید:

که در اینجا E8 خانه مورد نظره
ولی با این فرمول برای هزار عدد 925.9259 به دست میاد که اعشار داره
اگه بخواین رندش کنید باید یه فرمول دیگه مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید توی یه سلول دیگه نسبت به این عدد اعمال کنید
موفق باشید

smohs
10-12-2014, 17:21

یکی از دوستان گفته بودند میشه برای این کار استایل تعریف کرد

1- می خواستم ببینم روش دیگری هم هست

2- طریقه انجام این کار از طریق استایل به چه نحوه هستش چون من نتونستم این کار را انجام بدم

ممنونم

سلام
من به این روش انجام دادم:
اول سلول مورد نظرو انتخاب می کنیم
بعد از منوی Data>DataValidation...>Settings و تحت لیست کشویی Allow گزینه list رو انتخاب می کنیم
یه کادر پایینش باز میشه به نام source توی اون کادر نام رنگهای مورد نظرمون رو با کاما وارد می کنیم مثلاً:
زرد, آبی, قرمز
حالا ok می کنیم
کنار سلول مورد نظرمون یه لیست کشویی با اسامی مورد نظر ما ظاهر میشه
حالا از تب اصلی home و زیرشاخه Conditional formatting از زیربخش Highlight cells rules گزینه equal to رو انتخاب می کنیم
توی کادر سمت چپ مثلا می نویسیم سبز (همون که توی لیست قبلی داده بودیم) و از کادر سمت راستی رنگشو برمی‌گزینیم
این کارو به همین ترتیب برای رنگای بعدی هم انجام میدیم
موفق باشید

ebibarati
11-12-2014, 08:09
با سلام
به فرمول زیر دقت کنید:

که در اینجا E8 خانه مورد نظره
ولی با این فرمول برای هزار عدد 925.9259 به دست میاد که اعشار داره
اگه بخواین رندش کنید باید یه فرمول دیگه مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید توی یه سلول دیگه نسبت به این عدد اعمال کنید
موفق باشید

سلام دوست عزیز ممنون
میشه درمورد فرمو.ل یه کم توضیح بدید مخصوصا اون 25/27 چه جوری محاسبه میشه حالا اگه بخوایم درصدی دیگه مثلا 20% باشه رو چه جوری اعمال کنیم ( البته کارم راه افتاده برای اطلاعات خودم میخوام ) ممنون
با توجه به این عکس پروفایلت فکر کنم هم ولایتی هستیم :n20::n20:درسته ایذه

smohs
11-12-2014, 16:24
سلام دوست عزیز ممنون
میشه درمورد فرمو.ل یه کم توضیح بدید مخصوصا اون 25/27 چه جوری محاسبه میشه حالا اگه بخوایم درصدی دیگه مثلا 20% باشه رو چه جوری اعمال کنیم ( البته کارم راه افتاده برای اطلاعات خودم میخوام ) ممنون
با توجه به این عکس پروفایلت فکر کنم هم ولایتی هستیم :n20::n20:درسته ایذه

سلام
محاسبه ش که آسونه یه معادله ی ساده ست:
طبق فرض شما باید یه عددی که اسمشو میذاریم x با 8% خودش جمع بشه تا یه عددی که اسمشو میذاریم y به دست بیاد پس:
x+8/100x=y
108/100x=y
x=100/108y
که با ساده کردن صورت و مخرج کسر فوق:
x=25/27y
-----------
در مورد عکس پروفایل هم باید بگم نه متاسفانه هم ولایتی نیستیم (خوزستان کجا فارس کجا)
این عکسو اوایل عضویتم چون تو تلویزیون اخبار می گفت همین جوری گذاشتم دیگه هم عوضش نکردم:n02:
دلیل خاص دیگه ای نداره ولی یکی دو نفر دیگه مثل شما رو هم به همین اشتباه انداخت:n02:
در مجموع ما مردم ایران همگی هم ولایتی هستیم:n16: (عجب حرف سنگینی زدم)

nelahe
11-12-2014, 23:37
سلام

4- قابلیت حدس زدن کلمات برای یک ستون لغو کنیم
مثلا این قابلیت در یک ستون وقتی دارم تایپ می کنم خیلی کمکم می کنه اما در ستون دیگه ای موجب اذیت هستش

Переклад не
23-12-2014, 19:55
دوستان من اگه بخوام تابع زیر رو بدم طوری که اعداد ستون فلان رو تک به تک به Ff تبدیل کنه باید چیکار کنم؟

laleh1380
28-12-2014, 10:36
سلام
اگر بخوام اطلاعات یک شیت رو که داخلش تعدادی فرمول هست بدون فرمولها داشته باشم واستایل و چیدمان فایل بهم نریزه چکار باید کنم؟
مثل زمانی که paste special و value میکنیم.

ebibarati
28-12-2014, 14:40
سلام
اگر بخوام اطلاعات یک شیت رو که داخلش تعدادی فرمول هست بدون فرمولها داشته باشم واستایل و چیدمان فایل بهم نریزه چکار باید کنم؟
مثل زمانی که paste special و value میکنیم.

خوب همون کار رو بکن که خودت میگی همین جور همه فایل رو کپی پیست کن

laleh1380
28-12-2014, 14:47
خوب همون کار رو بکن که خودت میگی همین جور همه فایل رو کپی پیست کن
اینطوری ستون های مخفی و ... رو میاره و فرمت فایل رو هم بهم میزنه

reza_pa48
30-12-2014, 15:22
سلام
من یک فایل اکسل دارم با چند تا work sheet که work sheet اول رو من ضمیمه کردم.
من می خوام در یک ورک شیت دیگر، فیلدهایی که زیر نام شرکت نوشتم بصورت drop down list بیاد(تا اینجاشو نوشتم) .مثلا من انتخاب کردم شرکت A . همانطور که می بینید صفحه اول تعداد زیادی ستون دارد. بعد از انتخاب شرکت مورد نظر مثلا 5 تا ستون از این صفحه اول در صفحه مورد نظرم نمایش داده بشود.
خلاصش تاینه که با انتخاب نام شرکت از دراپ لیست بتونم یک گزارش خلاصه شده بگیرم

bache shi_a
02-01-2015, 11:19
اگه منظورتونا درست متوجه شده باشم شما می خواید با انتخاب نام شرکت اطلاعات ستونهای دیگه که متناظر با نام شرکت هست بیاره
برای اینکار می تونید از تابعVlookup استفاده کنید مثلا

aaaammmm87
04-01-2015, 15:42
سلام
توی سلول A1 تاریخ 1393/07/10 ذخیره شده حالا میخوام سه ماه رو با سلول A1 جمع بزنم و در سلول دیگری بریزم ،چطوری این کارو بکنم ؟
A1=1393/07/10
A1+ ماه 3
B1=1393/10/10

wordist
05-01-2015, 08:45
یه کپی از همون شیت کنارش تهیه کن و بعد از همون paste value استفاده کن و اضافات رو هم میتونی پاک کنی

bache shi_a
05-01-2015, 10:33
سلام
توی سلول A1 تاریخ 1393/07/10 ذخیره شده حالا میخوام سه ماه رو با سلول A1 جمع بزنم و در سلول دیگری بریزم ،چطوری این کارو بکنم ؟
A1=1393/07/10
A1+ ماه 3
B1=1393/10/10

شما بهتره از ADD-In تاریخ شمسی استفاده کنید
قابلیت های زیادی داره تفاضل دو تاریخ اضافه کردن عدد به تاریخ و ....
نمونه فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عارف زارعی
08-01-2015, 18:33
چگونه میتوانیم در اکسل 2010 اعداد را به حروف تبدیل کنیم مثلا 123 را به یکصد و بیست و سه تبدیل کنیم

soroosh_cz
08-01-2015, 22:21
چگونه میتوانیم در اکسل 2010 اعداد را به حروف تبدیل کنیم مثلا 123 را به یکصد و بیست و سه تبدیل کنیم

در صورت وجود Add-Inی که بتونه این کار رو بکنه خبری ندارم ولی خود اون کار رو میشه با برنامه نویسی انجام داد، ما پروژه ی مشابهی داشتیم ولی به زبان Java تو دانشگاه. کدهاش همچین کم هم نبود.:n37:

bache shi_a
10-01-2015, 08:17

با سلام تو پست قبلی فایلی را که پیوست کردم این کار را میکنه برای اینکار از تابع زیر استفاده کنید ( برای مثال عدد تو سل A1 هست )

amirpak901701
10-01-2015, 09:41
سلام و خسته نباشید.من یه مشکل برام پیش اومده ممنون میشم کمکم کنید

من یه پروژه اکسل دارم درست میکنم که با استفاده از توابع اکسل هس واسه رشته حسابدای

شیت بندیو همه مواردو انجام دادم الان یه مشکل دارم.برنامه رو با اکسل 2010 ساختم اما روی اکسل 2013 میخام اجراش کنم و تحویل بدم.حالا توابع رو که وارد میکنم توی کادرش واس جداکنده از ; استفاده میکردم اما توی 2013 این سیمبول نیست.
یعنی هست اما با 2010 فرق داره و کلا برعکس هست.رو نقطه پایین و کاما بصورت 6 انگلیسی بالا.......وییندوزم 8.1 هست.یه بار از اول ویندوزو نصب کردم وبعد آفیس 13......اونموقع جواب داد اما همین ک درایورها رو نصب کردم دوباره همینجوری شده
امیدوارم که منظورمو رسونده باشم و بتونین راهنمایی کنین.

الانم روی ی سیستم دیگه با افیس 2010 میخام کارکنم.توی اکسل قسمت view اون تیک قسمت ruler رو میخام بردارم اما خودش تیک خورده و غیرفعال شده.کمرنگه...این مشکلو چطوری حل کنم؟

و یکی دیگه اینکه شیت هارو نشون نمیده اصلا.فقط یه دونه شیت رو نمایش میده.مشکل از چیه ؟

bache shi_a
10-01-2015, 10:41
منظور شما فکر کنم جدا کننده های آرگومان های توابع باشه . این بستگی به تنظیمات ویندوزتون داره شما تو قسمت کنترل پنل جایی که زبان را و اعداد را تنظیم میکنید ( الان دسترسی به محل دقیقش را ندارم ) ( تو بعضی سیستم ها , هست و بعضی سیستم های دیگه ; )
سوال دوم را متوجه نشدم
سوال سوم : منظورتون اینکه موقع باز کردن اکسل خام فقط یه شیت نشون میده؟
اگه اینجوریه مشکلی نیست تو آفیس 2013 کلا یه شیت به صورت دیفالت هست

reza_pa48
10-01-2015, 12:29
با سلام تو پست قبلی فایلی را که پیوست کردم این کار را میکنه برای اینکار از تابع زیر استفاده کنید ( برای مثال عدد تو سل A1 هست )

با سلام
من این فایلی که برای داونلود گذاشته بودین، داونلود کردم و استفاده نمودم. می خواستم ببینم خاصیت این فایل چه خصوصیتی دارد؟ چون من تو اکسل خودم ، فایل جدید این توابع رو نمیاره؟
به طور خلاصه چکار کنم این توابع تو اکسل من بصورت پیش فرض باشد؟

bache shi_a
10-01-2015, 14:12
با سلام
من این فایلی که برای داونلود گذاشته بودین، داونلود کردم و استفاده نمودم. می خواستم ببینم خاصیت این فایل چه خصوصیتی دارد؟ چون من تو اکسل خودم ، فایل جدید این توابع رو نمیاره؟
به طور خلاصه چکار کنم این توابع تو اکسل من بصورت پیش فرض باشد؟

توسط کد نویسی ( vba) این کار صورت پذیرفته شما برای هر فایلی که بخواید این توابع را شامل بشه ابتدا Alt+F11 را بزنید و وارد محیط vba بشید بعد طبق عکس مواردی که با فلش نارنجی رنگ مشخص شده را با درگ کردن به فایل خودتون که از قبل باز کدید درگ کنید ( در اینجا Book 1 فایل مورد نظر ماست ) بعد با فرمت xlsm یا 2003 سیو کنید

amirpak901701
10-01-2015, 16:16
منظور شما فکر کنم جدا کننده های آرگومان های توابع باشه . این بستگی به تنظیمات ویندوزتون داره شما تو قسمت کنترل پنل جایی که زبان را و اعداد را تنظیم میکنید ( الان دسترسی به محل دقیقش را ندارم ) ( تو بعضی سیستم ها , هست و بعضی سیستم های دیگه ; )
سوال دوم را متوجه نشدم
سوال سوم : منظورتون اینکه موقع باز کردن اکسل خام فقط یه شیت نشون میده؟
اگه اینجوریه مشکلی نیست تو آفیس 2013 کلا یه شیت به صورت دیفالت هست

اقا من مشکلم همین جداکننده آرگومان ها است.توی ی ورژن آفیس , هست و توی ی ورژن دیگه ;
حالا مشکل من اینه ک توی افیس 13 و ویندوز 8.1 این علامت برعکس شده.منظورم این علامت هست ; این الان برعکس شده بصورت بالا وپایین.یعنی نقطه پاییین اون کاما بالا بصورت شیش انگلیسی.این تنظیماتی میگید توی کنترل پنلل هستو اگه دقیق ببگیید ممنون میشم...........گیر کردم حسابی

reza_pa48
10-01-2015, 17:51
توسط کد نویسی ( vba) این کار صورت پذیرفته شما برای هر فایلی که بخواید این توابع را شامل بشه ابتدا Alt+F11 را بزنید و وارد محیط vba بشید بعد طبق عکس مواردی که با فلش نارنجی رنگ مشخص شده را با درگ کردن به فایل خودتون که از قبل باز کدید درگ کنید ( در اینجا Book 1 فایل مورد نظر ماست ) بعد با فرمت xlsm یا 2003 سیو کنید
با سلام
یکجا دیدم که این توابع رو میفروشن(20 تومن) غیر این روش فرمودین راه دیگر نیست بصورت built in در اکسل باشه که هر فایل جدید این مشخصات را داشته باشد؟

bache shi_a
11-01-2015, 07:44
با سلام
یکجا دیدم که این توابع رو میفروشن(20 تومن) غیر این روش فرمودین راه دیگر نیست بصورت built in در اکسل باشه که هر فایل جدید این مشخصات را داشته باشد؟

نه متاسفانه

bache shi_a
11-01-2015, 07:50
اقا من مشکلم همین جداکننده آرگومان ها است.توی ی ورژن آفیس , هست و توی ی ورژن دیگه ;
حالا مشکل من اینه ک توی افیس 13 و ویندوز 8.1 این علامت برعکس شده.منظورم این علامت هست ; این الان برعکس شده بصورت بالا وپایین.یعنی نقطه پاییین اون کاما بالا بصورت شیش انگلیسی.این تنظیماتی میگید توی کنترل پنلل هستو اگه دقیق ببگیید ممنون میشم...........گیر کردم حسابی

لطفا مشاهده نمایید ( یکی از دوستان این ویدیو را تهیه کرده . با تشکر از آقای بحرانی)
تنظیمات جدا کننده آرگومان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Bizhan26
13-01-2015, 11:48
دوستان عزیزم
سلام ، چند فایل اکسل دارم که قبلاً بدون هیچ مشکلی کار میکردند ولی مدتی است که مشکلی پیدا شده و فایلها در هیچ کامپیوتری باز نمی شوند . وقتی میخواهم فایل را باز کنم این پیام :Excel found unreadable content in(File Name) do you want to recover وقتی دستور ریکاور میدهی پس از مدتی پیام میدهد که قادر به ریکاور نیست
آیا راهی برای بازیافت این فایل ها سراغ دارید؟ ممنون میشوم راهنمائی کنید:n14:

bache shi_a
13-01-2015, 14:56
امکانش هست فایل را قرار بدید تا بررسی بشه؟

navareh1
16-01-2015, 20:55
مرسی دستت درد نکنه

*mirage*
22-01-2015, 09:26
با سلام .دوستان من در اکسل چارت سازمانی کشیدم اما خیلی بزرگ شد . وقتی تنظیماتش ومیارم که کل چارت توی یک صفحه جا شه خیلی ریز میشه -یعنی پرینت که میگیرم کل صفحه خالیه و چارت خیلی ریز او وسط هست ! خواهشا یکی سریعا کمکم کنه - چیکار کنم؟ ممنو ن

bache shi_a
24-01-2015, 08:07
برای رسم چارت سازمانی بهترین روش استفاده از نرم افزار visio هست بهتره امتحان کنید

*mirage*
24-01-2015, 10:01
ممنون از پاسخ تون - من با کشیدن چارت تو اکسل مشکلی ندارم فقط نمیدونم چه طوری چارت به اون بزرگی و چه جوری تو یه صفحه جا بدم !!

nelahe
24-01-2015, 15:47
سلام می خواستم بپرسم

چطور می تونم Break page که ایجاد شده را وقتی صفحه روی حالت نمایش Normal هستش

ببینم

؟؟؟

nelahe
24-01-2015, 15:50
سلام این چند سوال خیلی وقت پیش پرسیدم میشه جواب بدید

مممنونم

nelahe
31-01-2015, 15:37
سلام چقدر انجمن اکسل سوت و کور شده

قبلا سریع بچه ها جواب می دادن

ebibarati
02-02-2015, 08:45
سلام این چند سوال خیلی وقت پیش پرسیدم میشه جواب بدید

مممنونم

سلام ببخشید من چند بار این پست رو دیدم و خوندم ولی متوجه نشدم لطفا اگه میشه فایل نمونه بذارید تا اگه شد کمک کنیم

ebibarati
02-02-2015, 08:48
سلام چقدر انجمن اکسل سوت و کور شده

قبلا سریع بچه ها جواب می دادن

سلام
دوست عزیز مطمئن باش اگر کسی جواب سئوال شما رو بد.نه حتما کمک میکنه

amirkalak6
04-02-2015, 18:34
سلام
دوستان توروخدا یکی اینو راهنمایی کنه

من تو هر سلول اکسل که شماره تلفن وارد میکنم صفره اولش میره..

به طور مثال

09127618613

وقتی وارد سلول میشه
9127618613

حالا چیکارکنم که نره؟؟؟؟؟؟؟؟

یه فرمول پیدا کردم که اینکارو میکنه

وقتی میزنی

="09127618613"

خوب حالا چطوری این فرمولا تو مثلا 40 تا سلول بعدی هم کپی کنم به راحتی؟؟؟؟

اگرم راه دیگه بلدین ممنون میشم

BabakNoAndish
05-02-2015, 11:13
احتیاجی به فرمول نیست .. کافیه فرمت سلولهایی که می خوای شماره وارد کنی رو به text تغییر بدی..!

bache shi_a
07-02-2015, 09:32
سلام

به طور مثال

09127618613

وقتی وارد سلول میشه
9127618613

وقتی میزنی

="09127618613"

جوابی که دوستمون داده چاره کارتون هست اما...
چون شما شماره هاتون را از قبل نوشتید ( اگر هنوز شماره ها را ثبت نکردید راهکار دوستمون را به کار ببرید ) فرمت سل را بر روی Text بگزارید و بقیه اش را هم طبق دستور زیر پیگیری کنید

در سل مجاور شماره تلفن صفر را قرار بدید و در خانه کناری آن فرمول زیر را بنویسید

توضیح 1: فرض بر این بوده که شماره تلفن در A1 و صفر در B1 نوشته شده و شما فرمول را در C1 نوشته اید
توضیح 2 : فرمت هر سه ستون برابر با Text باشد
مشکلتان حل شد

ebibarati
07-02-2015, 09:45
سلام

به طور مثال

09127618613

وقتی وارد سلول میشه
9127618613

وقتی میزنی

="09127618613"

سلام
دوتا راهی که دوستان فرمودند درسته اولی برای اونی که تا حالا شماره ها رو ننوشتی و دومی هم برای اونی که شماره نوشته شده اند
منم یه راه حل دارم که میزارم دوستان استفاده کنن چون خودم هم زیاد با این مسئله کار میکنم

بعد می تونی شماره ها رو تو یه سلول که فرمت تکست داره کپی کنی

nelahe
08-02-2015, 15:15
سلام ببخشید من چند بار این پست رو دیدم و خوندم ولی متوجه نشدم لطفا اگه میشه فایل نمونه بذارید تا اگه شد کمک کنیم

سلام خوبید فکر کنم چون همه را با هم پرسیدم سوالم نامفهوم شد

من می خواستم مثلا یک ردیف یا چندین ردیف را انتخاب کنم

سپس با زدن دکمه ای یا توسط گزینه ای

به جز اون ردیف یا ردیف های انتخاب شده

همه چیز پاک شود

2- برای ستون یا ستون ها هم به همین صورت