PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21

wolfomid
23-12-2013, 19:49
سلام
بیشتر توضیح بدید
من یه جدول توی اکسل درست کردم ک از 42 عضو تشکیل شده، یعنی 7*6 عضو داره
حالا میخوام هر عضو رو احتمالش رو بدست بیارم
مثلا ستون اول سطر اول عضو اول عدد 6100 هست عدد بعد ک ستون دوم، سطر اول، عدد 6150 هست، عدد بعدی 6200 و ....
حالا میخوام احتمال عدد 6100 و 6450 و 6200 و 6250 و.... رو تک تک بدست بیارم و احتمال هر عنصر رو بجای همون عدد توی جدول جدید بنوسیم،
ممنون میشم راهنمایی کنید
البته این اعداد 6100 و.... رو از رگرسیون خطی بدست آوردم حالا نمیدونم اون ضریب همبستگی هم کاربردی داره یا نه؟

m o r i s
23-12-2013, 23:31
سلام دوستان.
من لیستی از اعداد رو وارد ستون های اکسل کردم که هم مثبت و هم منفی هستن. حالا میخوام همه این اعداد رو به کمک اکسل ببرم زیر تابع قدرمطلق و به عنوان خروجی ستونی از همون داده ها منتها این بار بدون علامت داشته باشم. این کار رو چگونه با اکسل انجام بدم؟ (تابع ABS ظاهرا تک تک این کار رو میکنه اما من میخوام کل داده های ستونم رو انتخاب و بی علامت کنم.)

ممنون

office2007
25-12-2013, 11:43
سلام.
من یکسری نمودار توی Excel کشیدم و حتما باید اینارو به فرمت های عکس مثل JPEG و ... ذخیره کنم.

وقتی PRINT SCREEN میزنم و تو پینت میبرم، کیفیتش خیلی پایین میاد.

آیا میشه این عکس هارو با کیفیت بالا از اکسل به صورت عکس ذخیره کرد؟

ممنون برای راهنمایی.

ebibarati
26-12-2013, 12:06
سلام.
من یکسری نمودار توی Excel کشیدم و حتما باید اینارو به فرمت های عکس مثل JPEG و ... ذخیره کنم.

وقتی PRINT SCREEN میزنم و تو پینت میبرم، کیفیتش خیلی پایین میاد.

آیا میشه این عکس هارو با کیفیت بالا از اکسل به صورت عکس ذخیره کرد؟

ممنون برای راهنمایی.
نمودار رو انتخاب وو کپی کنید بعد توی پاورپوینت ببرید و به عنوان عکس ذخیره کنید

office2007
26-12-2013, 18:43
نمودار رو انتخاب وو کپی کنید بعد توی پاورپوینت ببرید و به عنوان عکس ذخیره کنید

ممنون، ولی بازم با کیفیت پایین ذخیره میکنه.
نمیتونه 300 dpi مد نظر ژورنال هارو حفظ کنه !!!

negin keypour
26-12-2013, 19:57
سلام خسته نباشید من سوال داشتم . من نرم افزار magix music maker رو از اینجا دانلود کردم و وقتی میخوام پسورد رو بزنم که لود بشه و بیاد واسه نصب پسورد رو میزنم تا نصفه لود میشه بعد میزنه failed to check CRC نمیدونم چیکار کنم درست بشه کممممممکککککککککککککککککک ککککککککککککککککک

hoosein saba
27-12-2013, 00:57
سلام دوستان.
من لیستی از اعداد رو وارد ستون های اکسل کردم که هم مثبت و هم منفی هستن. حالا میخوام همه این اعداد رو به کمک اکسل ببرم زیر تابع قدرمطلق و به عنوان خروجی ستونی از همون داده ها منتها این بار بدون علامت داشته باشم. این کار رو چگونه با اکسل انجام بدم؟ (تابع ABS ظاهرا تک تک این کار رو میکنه اما من میخوام کل داده های ستونم رو انتخاب و بی علامت کنم.)

ممنون

سلام

شما هم میتونید تابع abs رو برای اولین سلول بنویسید و به بقیه سلولها تعمیم بدین
هم میتونید محدوده ای که قراره خروجی نوشته بشه و درگ کنید و توی نوار فرمول تابع abs رو بنویسید و در انتهای فرمول بجای اینتر از ctrl+enter استفاده کنید تا فرمول برای همه محدوده انتخاب شده اعمال بشه

farzad_ict
27-12-2013, 20:34
سلام، چطور میشه در اکسل اعداد یک جدول رو بر جدولی دیگر تقسیم کرد و جواب رو در جدول سوم ثبت کرد؟

فرض کنید در اکسل دو جدول 10*10 داریم یعنی مجموعا هر جدول 100 خونه داره، میخوام عدد خونه اول جدول 1 به عدد خونه اول جدول 2 تقسیم بشه و نتیجش در خونه اول جدول 3 نوشته بشه و این عمل برای تمام 100 خونه اتفاق بیوفته

از چه تابعی و به چه صورت استفاده کنم که نیاز نباشه برای تک تک خونه های جدول سوم فرمول بنویسم؟

عباس ج
28-12-2013, 10:15
دوستان مسئله مورد نطرتان را بگوئید تا تابع مورد استفاده برای آن رااگر بلد بودم بگویم

ebibarati
28-12-2013, 10:37
سلام، چطور میشه در اکسل اعداد یک جدول رو بر جدولی دیگر تقسیم کرد و جواب رو در جدول سوم ثبت کرد؟

فرض کنید در اکسل دو جدول 10*10 داریم یعنی مجموعا هر جدول 100 خونه داره، میخوام عدد خونه اول جدول 1 به عدد خونه اول جدول 2 تقسیم بشه و نتیجش در خونه اول جدول 3 نوشته بشه و این عمل برای تمام 100 خونه اتفاق بیوفته

از چه تابعی و به چه صورت استفاده کنم که نیاز نباشه برای تک تک خونه های جدول سوم فرمول بنویسم؟
اگه بخوای توسلولها فرمولی ننویسی احتمالا با بیسیک نتیجه می گیری و با خود اکسل برا یه خونه فرمول بنویس بعد کپی کن تو بقیه سلولها دردسرش کمتره هر تعداد خونه باشن با یه کپی پیست فرمول تعمیم میشه

hoosein saba
28-12-2013, 22:43

سلام
با تشکر از آقای ایراهیم براتی ، من هم یه روش ساده رو برای اجرای این خواسته ارانه میدم

ابتدا در اولین سلول جدول سوم تابع تقسیم رو بنویسید
سپس کل جدول سوم رو از سمت همون سلولی که فرمول رو نوشتین توش در حالت انتخاب قرار بدین
با موس در نوار فرمول کلیک کنید و در انتهای تابعی که نوشتید ctrl+enter بزنید
اینجوری تابع برای کل جدول سوم اعمال میشه

عباس ج
29-12-2013, 15:28
سه ستون در اکسل هست اولی نام تعدادی محصول دومی سال ها( برای هر محصول چند سال مختلف) سومی تعداد تولید هر محصول در سال
میخواهم نام هر محصول به ترتیب حروف الفبا مرتب سال ها به ترتیب باشند و تولید هر سال در جلوی آن بیاید چیکار کنم؟
نمونه فایل در لینک زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] xlsx.html
میخام جدول زرد با استفاده از امکانات اکسل بشه جدول آبی

عباس ج
29-12-2013, 15:56
جوابو پیدا کردم

AmirMomtaz
31-12-2013, 19:30
ممنون، ولی بازم با کیفیت پایین ذخیره میکنه.
نمیتونه 300 dpi مد نظر ژورنال هارو حفظ کنه !!!

300 dpi ؟ می خوای چیکار؟
بنظرم همون 96 تای خود paint کفایت می کنه ..
میدونی که دی پی آی بالاتر فقط برای زوم بیشتر و یا پرینت در سایز بزرگتر بکار میاد!...

office2007
31-12-2013, 19:56
300 dpi ؟ می خوای چیکار؟
بنظرم همون 96 تای خود paint کفایت می کنه ..
میدونی که دی پی آی بالاتر فقط برای زوم بیشتر و یا پرینت در سایز بزرگتر بکار میاد!...

ژورنال های آی اس آی تو مکانیک؛ اکثرشون نمودارها رو با مینیمم 300 dpi میخوان.
که تو فایل پی دی اف مقاله چاپ شده، امکان زوم زیاد برای بررسی هرچه دقیق تر داده ها باشه.
چون داده ها بعضا اینقدر نزدیک هستند که تو پرینت فقط شما یک چیز کلی میبینی و باید زوم کرد تا یکسری پارامترها رو دید.

mim.h
01-01-2014, 16:37
میخوا م توسط اکسل در ستون k حاصلضرب ستون fدرiوتقسیم بر j رابدست بیارم چه کار باید بکنم

ebibarati
03-01-2014, 00:21
میخوا م توسط اکسل در ستون k حاصلضرب ستون fدرiوتقسیم بر j رابدست بیارم چه کار باید بکنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

AmirMomtaz
03-01-2014, 04:35
ژورنال های آی اس آی تو مکانیک؛ اکثرشون نمودارها رو با مینیمم 300 dpi میخوان.
که تو فایل پی دی اف مقاله چاپ شده، امکان زوم زیاد برای بررسی هرچه دقیق تر داده ها باشه.
چون داده ها بعضا اینقدر نزدیک هستند که تو پرینت فقط شما یک چیز کلی میبینی و باید زوم کرد تا یکسری پارامترها رو دید.

پس فک کنم تنها راه اینه که با فتوشاپ دی پی آیشو زیاد کنی ..!
من با دوتا برنامه ashampoo snap و hypersnap تست کردم تنظیماتی برای افزایش دی پی آی حین تصویربرداری نداشتن .. :n03:

mhh1353
03-01-2014, 07:51
در سلول k1 عین این عبارت رو تایپ کن بعد فرمولش رو تو بقیه سلولهای ستون k کپی کن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pc sience
03-01-2014, 12:41
با سلام دوستان
مي خوام فرمت cell اكسل به صورت text باشه ولي عدد وقتي چيزي مينويسم به اين فرمت نمايش ميده 12345+e11 .لطفا راهنماييم بفرماييد با تشكر

Sent from my iPad using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mhh1353
03-01-2014, 16:32
اگه فرمت رو general باشه اونطوری نشون میده رو texti حل میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AmirMomtaz
05-01-2014, 02:00
با سلام دوستان
مي خوام فرمت cell اكسل به صورت text باشه ولي عدد وقتي چيزي مينويسم به اين فرمت نمايش ميده 12345+e11 .لطفا راهنماييم بفرماييد با تشكر

Sent from my iPad using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همونطور که دوستمون گفتن فرمتش رو بذار روی تکست...
ولی اکثرا بعد از تغییر فرمت یک سل ، باز اکسل همونطوری میاره که باید اول فرمتشو ریست کنی ( clear formats ) و قبل از اینکه دیتا وارد کنی فرمتشو تعیین کنی و بعد دیتا..

hadymk
05-01-2014, 13:31

اینکه کاری نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

غرقی
06-01-2014, 11:09
سلام
قل از هر چیز از مطالب مفیدتون ممنونم
ببخشید تو قسمت ماژول جهت تبديل تاريخ شمسي و ميلادي به يكديگر فال ضمیمیه وجود نداشت میوند راهنماییم کنید

id4idme
18-01-2014, 23:38
بچه ها من دو تا فرمول می خوام بنویسم اما بلد نیستم از توابع استفاده کنم.میشه این دوتا فرمول رو برام بنویسین:

فرمول اول : اگر سلول g10 کمتر از 6.5 بود، مقدار g10 رو 6.5 قرار بده.

فرمول دوم: اگر سلول g10 بزرگتر مساوی 12 یا g11 کوچکتر مساوی 10 بود،اونوقت مقدار سلول g1 رو 0.75 قرار بده،در غیر این صورت مقدار سلول g1 برابر 1 قرار داده شود.

id4idme
19-01-2014, 22:25
کسی این فرمول نویسی رو بلد نیست؟؟:n03::n03::n03::n03:

ebibarati
20-01-2014, 08:26
بچه ها من دو تا فرمول می خوام بنویسم اما بلد نیستم از توابع استفاده کنم.میشه این دوتا فرمول رو برام بنویسین:

فرمول دوم: اگر سلول g10 بزرگتر مساوی 12 یا g11 کوچکتر مساوی 10 بود،اونوقت مقدار سلول g1 رو 0.75 قرار بده،در غیر این صورت مقدار سلول g1 برابر 1 قرار داده شود.

برای سئوال اول این فرمول میشه البته ننوشتی در غیر اینصورت چند قرار بده ولی من تو فرمول 1 قرار دادم هر مقداری که میخوایی فقط کافیه عدد 1 فرمول رو تغییر بدی

=IF(G10<6.5;6.5;1)

برای سئوال دوم هم چون دو سلول و. دو شرط رو میخوایی قرار بدی از if های تو در تو باید استفاده کنی چند تا فرمول نوشتم ولی درست عمل نکرد اگر دوستان بلدن بذارن

id4idme
21-01-2014, 23:46
بچه های عزیز حرفه ایه اکسل کاره انجمن،پیلیز هلپ می .کسی فرمول دومیه رو بلد نیست آیااا ؟!

ebibarati
22-01-2014, 08:02
بچه های عزیز حرفه ایه اکسل کاره انجمن،پیلیز هلپ می .کسی فرمول دومیه رو بلد نیست آیااا ؟!

اگه میشه یه بار خواسته تونو واضح تر بگین یا یه فایل بذارین

AmirMomtaz
23-01-2014, 01:00

-------------------------------------------------------------------------------------

فرمول دوم که در خانه G1 نوشته میشه :

:n01:

hamidchi
24-01-2014, 09:59
میخاستم یه سری داده رو در یک ستون وارد کنم که این داده ها به صورت عدد هستند و تنها 5 رقم سمت راست آنها متفاوت است ، حالا چطور میشه فقط 5 رقم سمت راست رو اول وارد کرد و بعد بقیه ارقام که تکراری هست رو به سمت چپ این اعداد باضافه کنیم که هی مجبور نشم برای هر سلول اعداد تکراری رو م بنویسم

mhh1353
25-01-2014, 08:24
[QUOTE=hamidch یه سری داده رو در یک ستون وارد کنم که این داده ها به صورت عدد هستند و تنها 5 رقم سمت راست آنها متفاوت است ، حالا چطور میشه فقط 5 رقم سمت راست رو اول وارد کرد و بعد بقیه
ارقام که تکراری هست رو به سمت چپ این اعداد باضافه کنیم که هی مجبور نشم برای هر سلول اعداد تکراری رو م بنویسم[3

=a1&b1

hamidchi
25-01-2014, 16:37
[QUOTE=hamidch یه سری داده رو در یک ستون وارد کنم که این داده ها به صورت عدد هستند و تنها 5 رقم سمت راست آنها متفاوت است ، حالا چطور میشه فقط 5 رقم سمت راست رو اول وارد کرد و بعد بقیه
ارقام که تکراری هست رو به سمت چپ این اعداد باضافه کنیم که هی مجبور نشم برای هر سلول اعداد تکراری رو م بنویسم[3

=a1&b1

حل شد
البته اگه بخاهیم این عمل رو برای تمام سلول های یک ستون انجام دهیم باید سلولی که خروجی ما هست رو انتخاب کنیم و موس رو گوشه سمت پایینش ببریم تا علامت + ظاهر بشه ، بعد کلیک کرده و به سمت پایین موس رو حرکت میدیم تا این کار روی بقیه سلول های این ستون هم اهمال بشه

hamidchi
25-01-2014, 16:40
یه سوال دیگه :
آیا میشه کیبرد رو طوری تنظیم کردیم که مثلا ستون A رو فارسی بولد شده تایپ کنه و ستون B رو انگلیسی با حروف بزرگ و به همین ترتیب تنظیمات زبان و فونت مختلف برای ستون های دیگر ؟؟؟؟

azimzade
25-01-2014, 19:54
در اکسل چطوری میشه از یه جدول مثل عکسی که گذاشتم با داشتن سطر (سبز) وستون (صورتی) مقادیر قسمت آبیو خوند؟

ebibarati
26-01-2014, 08:23
یه سوال دیگه :
آیا میشه کیبرد رو طوری تنظیم کردیم که مثلا ستون A رو فارسی بولد شده تایپ کنه و ستون B رو انگلیسی با حروف بزرگ و به همین ترتیب تنظیمات زبان و فونت مختلف برای ستون های دیگر ؟؟؟؟

شما هر سطر یا ستونی رو یا اصلا هر سلولی رو که میخوایی میتونی به یک زبان و یک فونت بنویس اول محدوده مورد نظر رو انتخاب کن بعد تنظیمات فونت و سایز مورد نظر رو اعمال کن

ebibarati
26-01-2014, 08:26
در اکسل چطوری میشه از یه جدول مثل عکسی که گذاشتم با داشتن سطر (سبز) وستون (صورتی) مقادیر قسمت آبیو خوند؟

یعنی چی سئوالتون واضح نیست

azimzade
26-01-2014, 10:34
منظورم اینه که مثلا اگه من در یک سلول مشخص رتبه بندی کارگاهو "ب" و مقاومت مشخصه بتنو "25" معرفی کردم خود اکسل بیاد با این جدول سلولی که محل تلاقی سطر "ب" و ستون "25" رو که میشه "4.5" بهم بده
تقریبا مثل خوندن درایه های یه مانریس که i , j اون عبارات و اعداد خاصیه
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:n16:

hamidchi
26-01-2014, 13:16
شما هر سطر یا ستونی رو یا اصلا هر سلولی رو که میخوایی میتونی به یک زبان و یک فونت بنویس اول محدوده مورد نظر رو انتخاب کن بعد تنظیمات فونت و سایز مورد نظر رو اعمال کن

غیر از تنظیمات فونت ، زبان فارسی و انگلیسی هم مهمه واسم . اون رو هم میشه برای هر ستونی مجزا تعیین کرد ؟

AmirMomtaz
26-01-2014, 20:37

ebibarati
27-01-2014, 09:26
غیر از تنظیمات فونت ، زبان فارسی و انگلیسی هم مهمه واسم . اون رو هم میشه برای هر ستونی مجزا تعیین کرد ؟

بله فرقی نمیکنه فقط موقع نوشتن زبان مورد نظر رو انتخاب و بعد تایپ کنید و هر فونتی رو میخوایید براش بذارید

me_am76
28-01-2014, 22:40
سلام خدمت دوستان -من یک فایل اکسل درست کردم که روی sheet های اون پسورد گذاشتم خود فایل پسورد ندارد میخوام یکسری تغییرات بدم پسورد شیت ها یادم رفته کسی از دوستان اگه میتونه کمک کنه ممنون میشم -من از اکسل 2010 استفاده میکنم

milad_gta
28-01-2014, 22:50
سلام

شاید این نرم افزار کمکتون کنه:

javadshahvand
29-01-2014, 10:46
سلام
میخوام وقتی داخل یک سلول تایپ میکنی و فونت رو بزرگ میکنی سلول بزرگ نشه فونت فیت سلول بشه امکانش هست؟
ممنون

children
30-01-2014, 00:26
سلام
چند تا شماره موبایل دارم می خواستم بدونم چجوری می شه این چندتا شماره رو داخل excel سرچ کرد.
تعداد شماره ها زیاده و نمیشه با ctrl+f گشت خیلی طول میکشه . تو اینترنت گشتم چیزی ندیدم ممنون میشم راهنماییم کنید.

azimzade
30-01-2014, 23:13

میگه
:فایلی با این آدرس وجود ندارد!

AmirMomtaz
31-01-2014, 03:00
میگه

:فایلی با این آدرس وجود ندارد!

با عرض پوزش برطرف شد ..:

AmirMomtaz
31-01-2014, 03:07
سلام
چند تا شماره موبایل دارم می خواستم بدونم چجوری می شه این چندتا شماره رو داخل excel سرچ کرد.
تعداد شماره ها زیاده و نمیشه با ctrl+f گشت خیلی طول میکشه . تو اینترنت گشتم چیزی ندیدم ممنون میشم راهنماییم کنید.

خوب وقتی ctrl+f میزنی find all رو بزن که همه رو یجا بیاره ..!

hamidchi
31-01-2014, 15:40
بله فرقی نمیکنه فقط موقع نوشتن زبان مورد نظر رو انتخاب و بعد تایپ کنید و هر فونتی رو میخوایید براش بذارید

چطور باید زبان رو تنظیم کنم ؟ داخل خود اکسل تنظیمان زبان فارسی و انگلیسی داره ؟
من میخام اول کار تنظیمات زبان رو انجام بدم که هر بار که از سلول ستون اول به سلول ستون دوم میرم مجبور نباشم آلت و شیفت رو بزنم تا زبان عوض شه و این کار اتوماتیک انجام بشه

azimzade
31-01-2014, 22:16
با عرض پوزش برطرف شد ..:

خیلی ممنون گرفتم چی شد

من یه ماکرو میخواستم که معادله درجه 3 رو با یکدقت خیلی خوبی حل کنه . solver هم دقتش پایینه وهم اینکه وقتی رکوردش میکنم اجرا نمیشه(ارور میده )!
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

Netw0rks
01-02-2014, 09:28
سلام دوستان

یه نمودار میخوام تو اکسل رسم کنم اما جای ردیف و ستون ها رو برعکس نشون بده

یعنی ستون داده ها رو ردیف نشون بده

nicholas206
01-02-2014, 09:56
محدودتو انتخاب کن بعد :
Conditional Formatting => Highlight Cells Rules => Duplicate Values

اگه بخوایی اونا رو حذف کنی از گزینه Remve duplicates استفاده کن ولی باید اعداد رو توی یه ستون زیر هم بیاری

همه ی قسمت ها رو پیدا کردم و انجام دادم بجز قسمت آخر. گزینه ی remove duplicate رو پیدا نکردم. :n13:

ebibarati
01-02-2014, 12:22
همه ی قسمت ها رو پیدا کردم و انجام دادم بجز قسمت آخر. گزینه ی remove duplicate رو پیدا نکردم. :n13:

گزینه آخری تو لیست باز شونده

nicholas206
01-02-2014, 15:17

ضمن تشکر. ببینید درست رفتم ؟
من میخوام اعداد دسته ی اول (1-2) از دسته دوم کم بشن. آدرسی که شما دادین رو رفتم اما گزینه ی وremove رو پیدا نکردم

AmirMomtaz
01-02-2014, 18:02

اونو نمی گه که ...!
اینو میگه :

AmirMomtaz
01-02-2014, 19:47
خیلی ممنون گرفتم چی شد

من یه ماکرو میخواستم که معادله درجه 3 رو با یکدقت خیلی خوبی حل کنه . solver هم دقتش پایینه وهم اینکه وقتی رکوردش میکنم اجرا نمیشه(ارور میده )!
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

ببین این کمکت می کنه؟!....

M £ H D I
02-02-2014, 18:03
سلام و خسته نباشید
یک سوالی از خدمتتون داشتم
یک سری اسامی ( حدودا 400 تا ) تو اکسل نوشتم و جدولش
کردم ، میخوام به ترتیب حروف الفبا مرتبش کنم ...
سلول رو انتخاب میکنم و این گزینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو میزنم اما مشکل
اینجاست که یه سری اسامی رو درست مرتب نمیکنه
مشکل کجاست؟
سپاس

AmirMomtaz
02-02-2014, 21:38
سلام و خسته نباشید
یک سوالی از خدمتتون داشتم
یک سری اسامی ( حدودا 400 تا ) تو اکسل نوشتم و جدولش
کردم ، میخوام به ترتیب حروف الفبا مرتبش کنم ...
سلول رو انتخاب میکنم و این گزینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو میزنم اما مشکل
اینجاست که یه سری اسامی رو درست مرتب نمیکنه
مشکل کجاست؟
سپاس

اگه اون اسمهای مشکل دار با حروفی مثه ک - ی - چ - پ ... شروع میشن مشکل تو کد اسکی اوناست و احتمالا با کدپیج عربی تایپ شدن و تنها راهش هم تایپ مجدد تو همین ویندوزیه که الان داری ..!

M £ H D I
02-02-2014, 21:41
اگه اون اسمهای مشکل دار با حروفی مثه ک - ی - چ - پ ... شروع میشن مشکل تو کد اسکی اوناست و احتمالا با کدپیج عربی تایپ شدن و تنها راهش هم تایپ مجدد تو همین ویندوزیه که الان داری ..!

نه مشکل از اینا نیست .. !
مثلا حرف الف
یه سریشو اول آورده ( حالت درست )
یه سریشو بعد از طبقه ی بندی کامل اسامی ( حرف ی ) ، آورده ...
اسامی تو همین ویندوز تایپ شده و از جایی هم کپی نشده !

AmirMomtaz
03-02-2014, 00:11
نه مشکل از اینا نیست .. !
مثلا حرف الف
یه سریشو اول آورده ( حالت درست )
یه سریشو بعد از طبقه ی بندی کامل اسامی ( حرف ی ) ، آورده ...
اسامی تو همین ویندوز تایپ شده و از جایی هم کپی نشده !

99 درصد مشکل همینه ... اگه دوس داری فایلو بذار تا درستش کنم ..!

javadshahvand
03-02-2014, 08:40
سلام
میخوام وقتی داخل یک سلول تایپ میکنی و فونت رو بزرگ میکنی سلول بزرگ نشه فونت فیت سلول بشه امکانش هست؟
ممنون

یکی هم جواب مارو بده ممنون میشم

M £ H D I
03-02-2014, 13:49
99 درصد مشکل همینه ... اگه دوس داری فایلو بذار تا درستش کنم ..!

خب برای رفع کامل این مشکل باید چیکار کرد؟
اگه امکانش هست توضیح بده .. تشکر :n16:

AmirMomtaz
03-02-2014, 14:07

گفتم که باید حروف دوباره تایپ و جایگزین بشن ...!

روی language bar تو نوار وظیفه کلیک کن ببین فقط دوتا "فارسی" و "انگلیسی" داشته باشی..
(مگر اینکه زبان دیگه ای مثلا آلمانی هم بخوای داشته باشی ولی عربی مربی نباشه ..!) :n01:
شاید روزیکه اسامی رو تایپ می کردی کیبورد عربی هم نصب بوده .. اینو تو تعمیر صدها کامپیوتر کاربران تجربه کردم که زحمت کشیده بودند! و موقع نصب ویندوز اونرو هم نصب کردن ...!

M £ H D I
03-02-2014, 14:10
گفتم که باید حروف دوباره تایپ و جایگزین بشن ...!

روی language bar تو نوار وظیفه کلیک کن ببین فقط دوتا "فارسی" و "انگلیسی" داشته باشی..
(مگر اینکه زبان دیگه ای مثلا آلمانی هم بخوای داشته باشی ولی عربی مربی نباشه ..!) :n01:
شاید روزیکه اسامی رو تایپ می کردی کیبورد عربی هم نصب بوده .. اینو تو تعمیر صدها کامپیوتر کاربران تجربه کردم که زحمت کشیده بودند! و موقع نصب ویندوز اونرو هم نصب کردن ...!

نه گلم ... من خودم خوراکم رو ایناس :n02:
ویندوز رو جدیدا خودم نصب کردم و جز فارسی و انگلیسی چیزی نبوده و نیست ....
پس مشکل از اینجا نیست ... !

AmirMomtaz
03-02-2014, 14:29
یکی هم جواب مارو بده ممنون میشم

عزیزجان میشه گفت (به روش معمول) راهی نداره .. پیش فرض اکسل اینه که سل به نسبت فونت بزرگ بشه که خوب منطقی هم هست چون در غیر اینصورت فقط بخشی از کلمه یا جمله نمایش داده میشه که خوب بی معنی میشه ..
باز هم اگه اصرار داری اینطور بشه و ظاهر کار برات مهم نیست فعلا فقط میتونی بعد از بزرگ کردن فونت،بری بصورت دستی Row height سل رو بدلخواه تنظیم کنی ..
(اگه ردیفها زیادن اول همه کارهارو بکن تایپتو بکن بعد یکجا همه سرسطرها رو انتخاب کن و کلیک راست و دادن پارامتر دلخواه ...!

ebibarati
03-02-2014, 14:55

به نظر من این میتونه از فارسی ساز باشه دقیقا اتفاقی که برای من پیش اومد موقعی که اونها رو تایپ کردی فارسی ساز رو سیستم بوده بعد پاکش کردی یا برعکس اون موقع فارسی ساز نداشته الان نصب شده برای این کار یا مجددا فارسی ساز رو نصب یا حذف کن یا برای سرچ کردن کلمه همون کلمه ای رو که تو سلول نوشتی کپی کن و برای سرچ کردن پیست کن ببین جواب میده یا نه

M £ H D I
03-02-2014, 16:20
به نظر من این میتونه از فارسی ساز باشه دقیقا اتفاقی که برای من پیش اومد موقعی که اونها رو تایپ کردی فارسی ساز رو سیستم بوده بعد پاکش کردی یا برعکس اون موقع فارسی ساز نداشته الان نصب شده برای این کار یا مجددا فارسی ساز رو نصب یا حذف کن یا برای سرچ کردن کلمه همون کلمه ای رو که تو سلول نوشتی کپی کن و برای سرچ کردن پیست کن ببین جواب میده یا نه

عجب بابا :n02:
من میگم مال اینا نیست باز میگین ماله اینه :n02:

من 2 ماه پیش ویندوز عوض کردم ، بعد همون لحظه یکی فارسی اضافه کردم ( انگلیسی هم که داشت ) بعد تایپ کردم و دسته بندی میکنم اما درست دسته بندی نمیکنه

نه زبانی حذف شده نه زبانی اضافه شده .... !:n23:

AmirMomtaz
03-02-2014, 16:25
نه گلم ... من خودم خوراکم رو ایناس :n02:
ویندوز رو جدیدا خودم نصب کردم و جز فارسی و انگلیسی چیزی نبوده و نیست ....
پس مشکل از اینجا نیست ... !

البته حواسم نبود احتمال داره کلا از کیبوردت باشه حتی وقتی که فقط کیبورد فارسی نصبیده باشی ..! ( حتی کد اسکی ویندوزها هم شاید فرق داشته باشه) :n13:
خیلی از کیبوردا رو دیدم که اینجوریه .. حتی الان مال خودم اینجوریه ..! چون تورکه ..! :n01:

برای امتحان این فایلو می فرستم بگیر و حروف رو بترتیب الفبا تو کادرش وارد کن ببین صد در صد باید تو ستون" کد" ، بدلیل بزرگتر بودن کد بعضی حروف نسبت به قبلی ، با ارور نشون میده ..! مگر اینکه نیم درصد این مشکل نباشه و همه به ترتیب باشن...!

M £ H D I
03-02-2014, 17:41
البته حواسم نبود احتمال داره کلا از کیبوردت باشه حتی وقتی که فقط کیبورد فارسی نصبیده باشی ..! ( حتی کد اسکی ویندوزها هم شاید فرق داشته باشه) :n13:
خیلی از کیبوردا رو دیدم که اینجوریه .. حتی الان مال خودم اینجوریه ..! چون تورکه ..! :n01:

برای امتحان این فایلو می فرستم بگیر و حروف رو بترتیب الفبا تو کادرش وارد کن ببین صد در صد باید تو ستون" کد" ، بدلیل بزرگتر بودن کد بعضی حروف نسبت به قبلی ، با ارور نشون میده ..! مگر اینکه نیم درصد این مشکل نباشه و همه به ترتیب باشن...!

الان این فایل رو گرفتم ... چی هست؟ چیکارش کنم؟

AmirMomtaz
03-02-2014, 18:55
الان این فایل رو گرفتم ... چی هست؟ چیکارش کنم؟

حروف رو بترتیب الفبا تو ستون حرف تایپ کن بیا تا آخر ببین کد حروف تو ویندوزت بترتیب نیست ..!
چون اکسل به همین ترتیب سورت میکنه ..!

M £ H D I
03-02-2014, 19:26
حروف رو بترتیب الفبا تو ستون حرف تایپ کن بیا تا آخر ببین کد حروف تو ویندوزت بترتیب نیست ..!
چون اکسل به همین ترتیب سورت میکنه ..!

خب این فایلی که من انجام دادم
نگاه کنید به اخطارها

AmirMomtaz
03-02-2014, 21:09
خب این فایلی که من انجام دادم
نگاه کنید به اخطارها

گفتم که اکسل به ترتیب این اعداد سورت می کنه و حروفی مثل پ - چ - ه - ی رو می بره آخر لیست بعد از حروفی که سورت کرده جدا گانه سورت می کنه ...
در هر حال اون حروف باید جایگزین بشن ...
اگه می خوای فایلتو بفرست تا روش کار بشه ..
موفق باشی :n01:

M £ H D I
03-02-2014, 21:38
گفتم که اکسل به ترتیب این اعداد سورت می کنه و حروفی مثل پ - چ - ه - ی رو می بره آخر لیست بعد از حروفی که سورت کرده جدا گانه سورت می کنه ...
در هر حال اون حروف باید جایگزین بشن ...
اگه می خوای فایلتو بفرست تا روش کار بشه ..
موفق باشی :n01:

به دلیل اینکه لیست از اسامی شخصی استفاده شده از ارسال معذورم ...
اگه امکانش هست راه حل مشکل رو بفرمایید کامل ...

مریم ارفعی
03-02-2014, 21:51
سلام
دوستان کسی میدونه چطوری میشه روش وجوه استهلاکی رو اثبات کرد ؟
منظورم این فرموله :
(Dm=(P-SV)(A/F , %i , n )(F/P ,%i , m-1

smss.exe
04-02-2014, 18:50
سلام

کسی از دوستان میتونه این فایل Template رو برام به تاریخ شمسی تبدیل کنه؟

اگر نمیشه سوالم اینه که چجوری میتونم از تقویم شمسی در Excel استفاده کنم؟ (در مورد یه سری برنامه مثل پرنیان خبر دارم و تست کردم منتها جواب نمیده توی کارهایی که من میخوام انجام بدم؛ به عنوان مثال با این فایل template کار نمیکنه)

ali_ab
04-02-2014, 21:11
با سلام به دوستان عزیزم

یک عبارت مانند c1v1 رو وارد میکنم میخوام در یه ستون به ترتیب عبارت c1v2,c1v3,... رو داشته باشم .به این صورت

c1v1
c1v2
c1v3
c1v4
.
.
.
.
.

ممنون میشم اگه این کار امکان پذیر هست بنده رو راهنمایی بفرمائید

پیروز و پاینده باشید

hamidchi
04-02-2014, 22:42
با سلام به دوستان عزیزم

یک عبارت مانند c1v1 رو وارد میکنم میخوام در یه ستون به ترتیب عبارت c1v2,c1v3,... رو داشته باشم .به این صورت

c1v1
c1v2
c1v3
c1v4
.
.
.
.
.

ممنون میشم اگه این کار امکان پذیر هست بنده رو راهنمایی بفرمائید

پیروز و پاینده باشید

میشه در سلول اول آن ستون c1v1 و در سلول بعدی آن ستون c1v2 و در سلول بعدی c1v3 وارد کرد بعد هر سه رو انتخاب کنید و موس رو گوشه پایین سومین سلول نگه دارید تا علامت + ظاهر شود و سپس کلیک کنید و به سمت پایین بکشیدش تا هرجا لازمه

geysar
05-02-2014, 11:05
با سلام
فرض کنید در یک فروشگاه لوازم ،قیمت فروش هر محصولی را در یک worksheet جداگانه وار کردیم مثلا برای کیف یکی برای دفتر یکی و برای ....
حالا اگر بخوام که همه ی محصولات را در یک work sheet بریزم چطوری اینکاررا انجام بدم .
راهی بغیر از کپی و پیست وجود داره ؟
سوال دومم اینه که فرض کنید قیمت انواع کیف ضریب یک عدد است مثلا 4 نو ع کیف داریم وقیمت فروش اینها همشون از ضرب یک عدد عدد در اعداد ثابت 1000و1500و2000و2500 بدست می اید
مثلا برای محاسبه ی قیمت کیف نوع 1 باید مثلا عدد 5را ضربدر 1000کنیم واگه نوع 2 باشه مثلا 5را باید در 1500 ضرب کنیم
حالا من میخوام 3 ستون را طوری طراحی کنم که مقادر ستون اول را خودم بدم بعد در ستون دوم اعداد 1تا 4را وارد کنم ولی منظور از یک این باشه که مقدار ان ستون 1000است ومنظور از 2 این باشه که مقدار ستون 1500است وبعد این دو ستون در هم ضرب بشه وحاصل را در ستون سوم قرار بده
اگه این عملیان در اکسل امکان پذیر است لطفا اساتید راهنمایی کنند

AmirMomtaz
05-02-2014, 16:29
با سلام
فرض کنید در یک فروشگاه لوازم ،قیمت فروش هر محصولی را در یک worksheet جداگانه وار کردیم مثلا برای کیف یکی برای دفتر یکی و برای ....
حالا اگر بخوام که همه ی محصولات را در یک work sheet بریزم چطوری اینکاررا انجام بدم .
راهی بغیر از کپی و پیست وجود داره ؟
سوال دومم اینه که فرض کنید قیمت انواع کیف ضریب یک عدد است مثلا 4 نو ع کیف داریم وقیمت فروش اینها همشون از ضرب یک عدد عدد در اعداد ثابت 1000و1500و2000و2500 بدست می اید
مثلا برای محاسبه ی قیمت کیف نوع 1 باید مثلا عدد 5را ضربدر 1000کنیم واگه نوع 2 باشه مثلا 5را باید در 1500 ضرب کنیم
حالا من میخوام 3 ستون را طوری طراحی کنم که مقادر ستون اول را خودم بدم بعد در ستون دوم اعداد 1تا 4را وارد کنم ولی منظور از یک این باشه که مقدار ان ستون 1000است ومنظور از 2 این باشه که مقدار ستون 1500است وبعد این دو ستون در هم ضرب بشه وحاصل را در ستون سوم قرار بده
اگه این عملیان در اکسل امکان پذیر است لطفا اساتید راهنمایی کنند

ببین اینجوری منظورت بود؟

geysar
05-02-2014, 17:49
واقعا ممنون :n16:
اره دقیقا این را می خواستم
چطوری میظونم اینکار را بکنم ؟
سوال دوم اینه که من نیاز اساسی به طبقه بندی اطلاعات دارم مثلا هروقت دلم خواست داده ها را براساس نوع شون (1 تا 4)و یا دسته مثلا کیف یا دفتر و یا مهمتر از همه بر اساس تاریخ فروش ردیف کنم و یا فقط جمع قیمت یک نوع را بدست بیاورم. برای اینکار فرمی که در اکسل ایجاد میکنم باید چگونه باشه /

AmirMomtaz
06-02-2014, 00:27
واقعا ممنون :n16:
اره دقیقا این را می خواستم
چطوری میظونم اینکار را بکنم ؟
سوال دوم اینه که من نیاز اساسی به طبقه بندی اطلاعات دارم مثلا هروقت دلم خواست داده ها را براساس نوع شون (1 تا 4)و یا دسته مثلا کیف یا دفتر و یا مهمتر از همه بر اساس تاریخ فروش ردیف کنم و یا فقط جمع قیمت یک نوع را بدست بیاورم. برای اینکار فرمی که در اکسل ایجاد میکنم باید چگونه باشه /

برای فیلتر کردن وقتی جدول رو ساختی ردیف عنوانهای جدولو انتخاب کن و ( اکسل 2007) از منوی DATA گزینه فیلتر رو بزن ..
با ظاهر شدن نماد فیلتر در سطر عنوانها هرکدوم رو که خواستی انتخاب کن و انتخابهاتو از منوی پایین اومدنیش اجرا کن ..
فقط طبق تجربه همیشه قبل از همچین عملیاتی فایل رو save as کن بنام مثلا همون مورد فیلتر ..
اینجوری هم اصل اطلاعاتت حفظ میشه و هم اون فایل جدید مثل یه فایل گزارش آرشیو باقی می مونه و در صورت لزوم هم بعدا می تونی بهش ارجاع کنی..
برای جمع زدن مقادیر فیلتر شده هم همیشه از (subtotal (9;range استفاده کن..

ali-gmr
06-02-2014, 01:45
سلام---من نمیدونستم دقیقا باید تو کدوم بخش اینو بپرسم---مشکل من کلا با نرم افزار های آفیس وپی دی اف و... هست -----وقتی دکمه f3 رو فشار میدم کادر جستجو برام باز نمیشه و این پیامو میده the specified text is not a valid building block name.:n28::n13:

ebibarati
06-02-2014, 10:34
به دلیل اینکه لیست از اسامی شخصی استفاده شده از ارسال معذورم ...
اگه امکانش هست راه حل مشکل رو بفرمایید کامل ...
یه فایل نمونه درست کن با اسامی سوری ببین هموم مشکل رو داری بعد اون فایل رو بذار

geysar
06-02-2014, 12:34
برای فیلتر کردن وقتی جدول رو ساختی ردیف عنوانهای جدولو انتخاب کن و ( اکسل 2007) از منوی DATA گزینه فیلتر رو بزن ..
با ظاهر شدن نماد فیلتر در سطر عنوانها هرکدوم رو که خواستی انتخاب کن و انتخابهاتو از منوی پایین اومدنیش اجرا کن ..
فقط طبق تجربه همیشه قبل از همچین عملیاتی فایل رو save as کن بنام مثلا همون مورد فیلتر ..
اینجوری هم اصل اطلاعاتت حفظ میشه و هم اون فایل جدید مثل یه فایل گزارش آرشیو باقی می مونه و در صورت لزوم هم بعدا می تونی بهش ارجاع کنی..
برای جمع زدن مقادیر فیلتر شده هم همیشه از (subtotal (9;range استفاده کن..
لطف میکنید اگه بگید که در این فایل اکسل
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
را چطور ایجاد کردید و کمی توضیح دهید :n16:

M £ H D I
06-02-2014, 14:17
یه فایل نمونه درست کن با اسامی سوری ببین هموم مشکل رو داری بعد اون فایل رو بذار

خودم درستش کردم. موفق باشید

ali_ab
06-02-2014, 20:30
میشه در سلول اول آن ستون c1v1 و در سلول بعدی آن ستون c1v2 و در سلول بعدی c1v3 وارد کرد بعد هر سه رو انتخاب کنید و موس رو گوشه پایین سومین سلول نگه دارید تا علامت + ظاهر شود و سپس کلیک کنید و به سمت پایین بکشیدش تا هرجا لازمه

دوست عزیزم از کمک شما خیلی متشکرم.لطف فرمودید

چطور میتونم واسه دسته ای از سلولها به این صورت تعریف کنم که مثلا اگه عدد 1 وارد بشه داخل همان سلول عبارت Accept و اگه عدد 2 وارد شد عبارت Reject رو داخل همان سلول نمایش بده

از کمک دوستان سپاسگزارم

موفق باشید

AmirMomtaz
06-02-2014, 21:48
لطف میکنید اگه بگید که در این فایل اکسل
را چطور ایجاد کردید و کمی توضیح دهید :n16:

دوست عزیز فرمولهاش بازه.. میتونید بررسیش کنید..
البته اگه کلا چیزی متوجه نمیشید پس به اطلاعات پایه از فرمول نویسی و توابع نیاز دارید که براحتی می تونید توی نت و از روی کتابهای آموزشی یا help خود اکسل دستیابی کنید..

متاسفانه من توان و فرصتم فقط در حد طراحی فایل مورد نیازه ..
ارادت ...! :n06:

AmirMomtaz
06-02-2014, 21:56
دوست عزیزم از کمک شما خیلی متشکرم.لطف فرمودید

چطور میتونم واسه دسته ای از سلولها به این صورت تعریف کنم که مثلا اگه عدد 1 وارد بشه داخل همان سلول عبارت Accept و اگه عدد 2 وارد شد عبارت Reject رو داخل همان سلول نمایش بده

از کمک دوستان سپاسگزارم

موفق باشید

دوست عزیز وقتی توی یک سل فرمولی نوشته بشه دیگه نمیشه دوباره توش داده وارد کرد تا بتونه نتیجه اون فرمول رو برگردونه..!
البته اگه منظورتو درست فهمیده باشم ..:n01:

ali_ab
06-02-2014, 22:16
دوست عزیز وقتی توی یک سل فرمولی نوشته بشه دیگه نمیشه دوباره توش داده وارد کرد تا بتونه نتیجه اون فرمول رو برگردونه..!
البته اگه منظورتو درست فهمیده باشم ..:n01:

دوست عزیزم ممنونم از توجه شما .
منظور عرضم این نیست که به سلولی فرمول داده بشه. منظورم اینه که به چه صورتی باید عمل کنم که وقتی درون یک سلول مثلا عدد 1 رو وارد کردم به جای این عدد یک عبارتی که واسش تعریف کرده ام رو نمایش بده

از کمک دوستان سپاسگزارم
پیروز و پاینده باشید

AmirMomtaz
07-02-2014, 01:54
دوست عزیزم ممنونم از توجه شما .
منظور عرضم این نیست که به سلولی فرمول داده بشه. منظورم اینه که به چه صورتی باید عمل کنم که وقتی درون یک سلول مثلا عدد 1 رو وارد کردم به جای این عدد یک عبارتی که واسش تعریف کرده ام رو نمایش بده

از کمک دوستان سپاسگزارم
پیروز و پاینده باشید

البته میتونی از سلول کناریش استفاده کنی که بعلت نزدیکی میتونه منظور رو برسونه :

Netw0rks
08-02-2014, 18:34
سلام دوستان

کسی از دوستان میتونه به من کمک کنه ؟

AmirMomtaz
09-02-2014, 02:11
نوشته شده توسط Netw0rks [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سلام دوستان

کسی از دوستان میتونه به من کمک کنه ؟

اگه منظورت تعویض series و category هست ... پس باید اینکارو کنی :

pershianix
09-02-2014, 20:59
صد تا ستون دارم و 20 تا ردیف. همیشه ردیف ها رو احتیاج دارم. (لیست 20 تا دانشجو) اما همیشه به ستون ها احتیاج ندارم. هر کدوم از ستون ها بیانگر یک خصوصیته. مثلا شماره دانشجویی، ترم های گذرانده شده، نمره درس ریاضی، فیزیک، مبانی کامپیوتر و .... که روی هم رفته صد تا ستون میشه.

حالا میخوام کاری کنم که هر با فقط تعداد ستونی که خودم میخوام نمایش داده بشه. مثلا 20 ردیف (دانشجوها) با 5 تا از ستون ها نمایش داده بشه. میخوام بتونم از بین ستون ها فقط چندتاشو انتخاب کنم. آیا همچین چیزی رو میشه با اکسل انجام داد؟ (به جز مخفی کردن ستونهایی که نمیخوام ببینم و پرینت گرفتن قسمت هایی که میخوام.) ممنون.

AmirMomtaz
10-02-2014, 00:10
صد تا ستون دارم و 20 تا ردیف. همیشه ردیف ها رو احتیاج دارم. (لیست 20 تا دانشجو) اما همیشه به ستون ها احتیاج ندارم. هر کدوم از ستون ها بیانگر یک خصوصیته. مثلا شماره دانشجویی، ترم های گذرانده شده، نمره درس ریاضی، فیزیک، مبانی کامپیوتر و .... که روی هم رفته صد تا ستون میشه.

حالا میخوام کاری کنم که هر با فقط تعداد ستونی که خودم میخوام نمایش داده بشه. مثلا 20 ردیف (دانشجوها) با 5 تا از ستون ها نمایش داده بشه. میخوام بتونم از بین ستون ها فقط چندتاشو انتخاب کنم. آیا همچین چیزی رو میشه با اکسل انجام داد؟ (به جز مخفی کردن ستونهایی که نمیخوام ببینم و پرینت گرفتن قسمت هایی که میخوام.) ممنون.

صدتا ستون !!!!!!!!! فک کنم تعداد نبض هاشونو هم ثبت کردی ...! :n02:

برای جمع و جور کردن ستونها روش ساده تر از هاید کردن ، group کردنه..!
همه سرستونهای صدتا ستونو سلکت کن ، group کن ( Data >> outline ).. بعد تک تک ، سرستونهایی که میخوای ببینی رو سلکت و ungroup کن.. راحت..!
هروقت هم خواستی هرکدوم از تحفه هارو (!) ببینی رو علامت مثبت بالای ستونا کلیک کن تا جمال مبارک هویدا بشه ...!!

hexman
12-02-2014, 10:57
سلام دوستان یکسری فایل اکسل داشت که خراب شدند و باز نیمشن موقع باز کردن با اکسل این ارور رو میده :

و موقع باز مردن با نرم افزار Repair My Excel هم این ارور رو :

کاری میشه کرد براشون؟

pershianix
13-02-2014, 19:40
صدتا ستون !!!!!!!!! فک کنم تعداد نبض هاشونو هم ثبت کردی ...! :n02:

برای جمع و جور کردن ستونها روش ساده تر از هاید کردن ، group کردنه..!
همه سرستونهای صدتا ستونو سلکت کن ، group کن ( Data >> outline ).. بعد تک تک ، سرستونهایی که میخوای ببینی رو سلکت و ungroup کن.. راحت..!
هروقت هم خواستی هرکدوم از تحفه هارو (!) ببینی رو علامت مثبت بالای ستونا کلیک کن تا جمال مبارک هویدا بشه ...!!
ممنون. ولی واسه صدتا ستون خیلی وقت میبره. مثلا وقتی میخوام بین صدتا ستون، ستون 10، 42، 51 و 73 رو باز کنم چند بار باید علامت مثبتو کلیک کنم که اگه تعداد ستونهای مورد نیازم مثلا 40 تا بشه خیلی وقت میگیره! راه ساده تری نیست؟ جدی جدی مایکروسافت فکر اینجارو نکرده؟!

arsenayl
14-02-2014, 02:04
سلام دوستان
من تازه ویندوز 7 نصب کردم.الان که میرم فایل های اکس قبلی رو باز میکنم .فارسی هاش رو خرچنگ قورباغه نشون میده.همه فونت های میندوز قبلی رو هم نصب کردم.مشکل چیه؟چطور حلش کنم؟:n16:

مریم ارفعی
14-02-2014, 12:33
سلام

من نوار فرمول بارم غیر فعاله
چی کاز کنم ؟

AmirMomtaz
14-02-2014, 15:41
سلام دوستان
من تازه ویندوز 7 نصب کردم.الان که میرم فایل های اکس قبلی رو باز میکنم .فارسی هاش رو خرچنگ قورباغه نشون میده.همه فونت های میندوز قبلی رو هم نصب کردم.مشکل چیه؟چطور حلش کنم؟:n16:

اگه همون فونتی که در فایل قبلیت بکار بردی حالا هم همونو بکار برده باشی و اون فونت هم با این ویندوز جدید سازگار باشه به هیچ عنوان نباید مشکلی پیش بیاد..
دیگه ببین مشکل کدومه ..!

AmirMomtaz
14-02-2014, 15:48
ممنون. ولی واسه صدتا ستون خیلی وقت میبره. مثلا وقتی میخوام بین صدتا ستون، ستون 10، 42، 51 و 73 رو باز کنم چند بار باید علامت مثبتو کلیک کنم که اگه تعداد ستونهای مورد نیازم مثلا 40 تا بشه خیلی وقت میگیره! راه ساده تری نیست؟ جدی جدی مایکروسافت فکر اینجارو نکرده؟!

من متوجه نشدم .. اگه یکبار میخوای اینکارو بکنی که وقتی نمی بره و یا ارزشش رو داره ولی اگه بخوای دائم ستونای دلخواهت رو تغییر بدی که دیگه از هر راهی حساب کنی بلاخره زحمت داره..!
اگه میخوای فایلتو بفرست شماره و یا عنوان ستونا رو هم بگو تا برات درست ش کنم..!! ..

AmirMomtaz
14-02-2014, 16:06
سلام

من نوار فرمول بارم غیر فعاله
چی کاز کنم ؟

چه ورژنی؟؟؟
مثلا تو 2007 و 2010 :

jalaladdin
14-02-2014, 21:17
فایلهای اکسل که میخوام ذخیره کنم البته درر شبکه داخلی شرکت
Microsoft Office Excel Error: Your changes could not be saved to ‘filename.xls’ because of a sharing violation. Try saving to a different file.

pershianix
14-02-2014, 22:44
من متوجه نشدم .. اگه یکبار میخوای اینکارو بکنی که وقتی نمی بره و یا ارزشش رو داره ولی اگه بخوای دائم ستونای دلخواهت رو تغییر بدی که دیگه از هر راهی حساب کنی بلاخره زحمت داره..!
اگه میخوای فایلتو بفرست شماره و یا عنوان ستونا رو هم بگو تا برات درست ش کنم..!! ..

آره من میخوام روزی چند بار و هر با چند تا ستون رو انتخاب کنمو بعدش پرینت بگیرم (که با روش شما زمان بره) من دنبال راهیم که بشه ستون های دلخواهو انتخاب کرد، مثل تیک زدن، و بعد فقط ستون های انتخاب شده نمایش داده بشه و بتونم پرینت بگیرم. خیلی واسم جالبه که مایکروسافت همچین امکانی رو واسه اکسل نذاشته! واقعا عجیبه!

AmirMomtaz
15-02-2014, 00:16
آره من میخوام روزی چند بار و هر با چند تا ستون رو انتخاب کنمو بعدش پرینت بگیرم (که با روش شما زمان بره) من دنبال راهیم که بشه ستون های دلخواهو انتخاب کرد، مثل تیک زدن، و بعد فقط ستون های انتخاب شده نمایش داده بشه و بتونم پرینت بگیرم. خیلی واسم جالبه که مایکروسافت همچین امکانی رو واسه اکسل نذاشته! واقعا عجیبه!

نه داداش بعد از خدا این مایکروسافته که برای هر چیزی یه فکری داره ...!!! ... مشکل از ماست ..!
مثلا با vba خیلی راحت میشه همه کار کرد که البته من تو کدنویسی قوی نیستم.. ولی بازم وقت کنم دنبالش هستم ببینم چی میشه..!

AmirMomtaz
15-02-2014, 00:38
فایلهای اکسل که میخوام ذخیره کنم البته درر شبکه داخلی شرکت
Microsoft Office Excel Error: Your changes could not be saved to ‘filename.xls’ because of a sharing violation. Try saving to a different file.

این پیغام معمولا به چند علته:
1 - یه باگ موقتی که با ریست درست میشه
2 - باز بودن فایل توسط یک یوزر دیگه که باعث قفل شدن موقتی اون و در نتیجه رد شدن درخواست ذخیره از بقیه یوزرها
3 - یک یوزر داشته با فایل کار میکرده که ارتباطش رو با شبکه از دست میده و نتیجتا فایل بصورت صحیح بسته نمیشه
3 - توسط آنتی ویروس موقتا ( یا دائمی) قفل شده بوده

در هر صورت مسئول شبکه باید رسیدگی کنه..

AmirMomtaz
15-02-2014, 01:37
سلام دوستان یکسری فایل اکسل داشت که خراب شدند و باز نیمشن موقع باز کردن با اکسل این ارور رو میده :

و موقع باز مردن با نرم افزار Repair My Excel هم این ارور رو :

کاری میشه کرد براشون؟

احتمال بسیار زیاد کاری نمیشه کرد البته باید ببینی مشکل از کجا بوده.. مثلا اکسل تو هندل کردن فایلهای حجیم خیلی ضعیف عمل می کنه و

-اگه فایل حجیمه و خیلی وقته مکانش تغییر نکرده و قابل کپی شدن به جای دیگه نیست احتمال زیاد مشکل در سکتوریه که فایل روش ذخیره بوده
- یا اگه بعد از پروتکت و آنپروتکت کردن شیت این اتفاق افتاده مشکل از باگ اکسله
- ... اگه فایل از سیستم دیگه ای جابجا شده باید دوباره تو همون سیستمی که درست شده باز بشه و بعد save as بشه
- ... اگه قبل از این اتفاق هارد فعالیت غیرمعمول داشته مثل اسکن آنتی ویروس یا دیفرگ شدن بازم اوضاع ریکاوری خوب نیست..!
ببین میتونی با یه برنامه دیگه مثل open office یا برنامه های ریز و درشتی که " صفحه گسترده " هستند باز کنی..
یا حتی با word یا wordpad یا notepad باز میشن یا حتی تغییر پسوند؟

خلاصه فرایند ریکاوری خیلی کار می بره و بیشتر هم شانس لازمه .. چون تنها راه علاج ، قبل از وقوعه .. یعنی گرفتن بک آپ ..!!

robat43
16-02-2014, 09:06
دو فایل اکسل دارم که یکی از ستونهاشون مثل هم است اگه بخوام مقدار هرسلول در ستون فایل اول را با همان سلول ستون در فایل دوم تطبیق بدم تا یکسان باشد و اگر فرق کند
نشان دهد باید چکار کنم ؟
توضیح اینکه یه فایل برای واریزی پول افراد دارم که نام و مبلغ واریزی در دو ستون است و درفایل دوم یه فایل برای مبالغ واریز شده برای همان افراد را دارم که می خوام
چک کنم انچه باید واریزمی کردم انجام شده یا نه(می خوام ستونهای مبلغ را در دو فایل چک کنم)

ebibarati
16-02-2014, 09:14
دو فایل اکسل دارم که یکی از ستونهاشون مثل هم است اگه بخوام مقدار هرسلول در ستون فایل اول را با همان سلول ستون در فایل دوم تطبیق بدم تا یکسان باشد و اگر فرق کند
نشان دهد باید چکار کنم ؟
توضیح اینکه یه فایل برای واریزی پول افراد دارم که نام و مبلغ واریزی در دو ستون است و درفایل دوم یه فایل برای مبالغ واریز شده برای همان افراد را دارم که می خوام
چک کنم انچه باید واریزمی کردم انجام شده یا نه(می خوام ستونهای مبلغ را در دو فایل چک کنم)

ستون اول رو منهای ستون دوم کن اگه حاصل صفر شد کامل تسویه کرده و اگر مانده داد یعنی همون مقدار بدهکاره و باید واریز کنه

AmirMomtaz
17-02-2014, 17:00
نوشته شده توسط robat43 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دو فایل اکسل دارم که یکی از ستونهاشون مثل هم است اگه بخوام مقدار هرسلول در ستون فایل اول را با همان سلول ستون در فایل دوم تطبیق بدم تا یکسان باشد و اگر فرق کند
نشان دهد باید چکار کنم ؟

ستون اول رو منهای ستون دوم کن اگه حاصل صفر شد کامل تسویه کرده و اگر مانده داد یعنی همون مقدار بدهکاره و باید واریز کنه

و بعدشم میتونی با استفاده از conditional formatting سلولهایی که فرق دارند رو رنگی کنی یا آیکون بذاری تا در یک نگاه تشخیص داده بشن...!

sohrab6749
19-02-2014, 11:13
درود بر اساتيد
من هم مشكلي مشابه دوست قبلي دارم ميخواستم بدونم
1- راهي هست كه يك سري داده در يك ستون را با يك سري داده در ستون ديگري از فايل ديگر يا شيت ديگر مقايسه و تكراريها رو مشخص كرد ؟
اگر با conditional formating اگر ميشه كامل توضيح دهبد .

2- در يك index تعداد زيادي تگ كابل كه در مقابل هر تگ مشخصات كابل نوشته شده وجود داره و در فابل ديگري هم چنين ليستي داريم اگر بخواهيم اكسل تمامي تگ ها رو يك به يك در جدول دوم چك كرده و موارد مشابه را در يك ستون ديگر يا در شيت ديگر ثبت نمايد چه بايد كرد .

با سپاس فراوان

nelahe
19-02-2014, 12:25
سلام یک سوال حیاتی

ببینید این فایل که هم عکس گرفتم و هم خود فایل گذاشتم

چپ و راستش

فاصله سفید داره
می خوام این فاصله کامل حذذف بشه
و خیلی خیلی کم بشه

بالا و پایین را می توانم کامل کنمم

اما چپ و راست نمیشه
چکار باید کرد

خیلی برام مشکل ساز شده

nelahe
19-02-2014, 12:53
سلام مجدد

دوستان ببینید من ردیف هایی را طوسی کرده ام
می خوام فقط قسمتی که درون جدول است طوسی بماند
و باقی قسمت ها پاک شود
چطور تا ته اکسل را انتخاب کنم و طوسی ها را پاک کنم

در عکس هم مشخص کردم

ebibarati
19-02-2014, 13:00
سلام یک سوال حیاتی

ببینید این فایل که هم عکس گرفتم و هم خود فایل گذاشتم

چپ و راستش

فاصله سفید داره
می خوام این فاصله کامل حذذف بشه
و خیلی خیلی کم بشه

بالا و پایین را می توانم کامل کنمم

اما چپ و راست نمیشه
چکار باید کرد

خیلی برام مشکل ساز شده

از قسمت پیچ ستاپ اندازه فاصله از بالا0.7 و از پایین 0.5 است میتونید ایناها رو صفر کنید دیگه از این بیشتر نمیشه

ebibarati
19-02-2014, 13:05
سلام مجدد

دوستان ببینید من ردیف هایی را طوسی کرده ام
می خوام فقط قسمتی که درون جدول است طوسی بماند
و باقی قسمت ها پاک شود
چطور تا ته اکسل را انتخاب کنم و طوسی ها را پاک کنم

در عکس هم مشخص کردم

اولین سلولی که میخواین اول انتخاب باشه رو انتخاب کنید بعد (کنترل +شیفت +جهت مورد نظر ) رو بزنید تا انتخاب بشه بعد از قسمت رنگ بندی بدون رنگ رو انتخاب کنید

nelahe
19-02-2014, 17:25
از قسمت پیچ ستاپ اندازه فاصله از بالا0.7 و از پایین 0.5 است میتونید ایناها رو صفر کنید دیگه از این بیشتر نمیشه

سلام ممنونم

راستش این ها را صفر کردم

بالا و پایین قشنگ می چسبد تا ته

اما چپ و راست نه ؟؟؟

خیلی سفیدی دارد چپ و راست

به فضاش احتیاج دارم :n16:

nelahe
19-02-2014, 17:33
سلام برای اینکه خانه ای که فرمول نویسی کردیم

امکان تایپ توش غیرفعال بشه
چه راه هایی هست

می خوام رمز گذاری نشود

راههای دیگر

هر راهی هست ممنون میشم بگید

nelahe
19-02-2014, 19:26
سلام

ببخشید دوستان یه مشکلی دیوانه ام کرده

من می خواهم
خانه های 5 را با 10 و با 15 و با 20 جمع کنم

عدد آن در شیت 2 نمایش داده بشه

چکار کنم

الان این عکس شیت 1 هستش که خانه هایی طوسی که عددش قرمز (حالا مثلا من بالا اسمش گذاشتم خانه 5 و 10 و ...) منظورم اینکه این خانه ها پراکنده است جمع کنم

و این هم شیتی که خواستم جمع آن خانه ها در این شیت بخورد

اما ببینید به جای جمع چی نوشته متن را نوشته

دوستان توضیبح فایل و خود فایل

ببینید در هر شیت 1 و 2 و 3

هر خانه طوسی رنگ جمع شده خانه های بالایی سر خودش است

حالا من می خواهم

در شیت (جمع)

در قسمت تلفات

خانه های طوسی شیت 1 از ستون تلفات را

جمعش را در شیت (جمع) جلوی ردیف سالن 1 سلول تلفات بنویسم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مد_ر.xlsx.htm

ali_ab
19-02-2014, 21:41
با سلام به دوستان عزیزم

در این مورد ممنون میشم اگه واسه عزیزان مقدوره هست بنده رو راهنمایی بفرمایند

چند سلول که محتوی آنها Date هست داریم . ( مثال پایین) چطور میتونم تعریف کنم که مثلا 2 هفته مانده به تاریخی که درون سلول هست سلول به رنگ زرد دربیاد و یک هفته مانده به تاریخ مورد نظر سلول به رنگ قرمز نمایش داده بشه؟

2014.2.20
2014.3.15
2014.5.25
مثلا در تاریخ اول مارس سلول دومی به رنگ زرد نمایش داده بشه و زمانی که تاریخ روز 8 مارس شد این سلول هم به رنگ قرمز نمایش داده بشه و الی اخر
از راهنمایی دوستان خیلی ممنونم
پیروز و پاینده باشید

AmirMomtaz
19-02-2014, 22:16
سلام

ببخشید دوستان یه مشکلی دیوانه ام کرده

من می خواهم
خانه های 5 را با 10 و با 15 و با 20 جمع کنم

عدد آن در شیت 2 نمایش داده بشه

چکار کنم

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AmirMomtaz
19-02-2014, 22:52
با سلام به دوستان عزیزم

در این مورد ممنون میشم اگه واسه عزیزان مقدوره هست بنده رو راهنمایی بفرمایند

چند سلول که محتوی آنها Date هست داریم . ( مثال پایین) چطور میتونم تعریف کنم که مثلا 2 هفته مانده به تاریخی که درون سلول هست سلول به رنگ زرد دربیاد و یک هفته مانده به تاریخ مورد نظر سلول به رنگ قرمز نمایش داده بشه؟

2014.2.20
2014.3.15
2014.5.25
مثلا در تاریخ اول مارس سلول دومی به رنگ زرد نمایش داده بشه و زمانی که تاریخ روز 8 مارس شد این سلول هم به رنگ قرمز نمایش داده بشه و الی اخر
از راهنمایی دوستان خیلی ممنونم
پیروز و پاینده باشید

--------------------------------------------------
متوجه نشدم چی می خواین ولی این فایل الان تاریخ امروز را قرمز و 8 روز بعد را زرد نشون میده :

nelahe
20-02-2014, 09:23
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سلام

ببینید مال شما درسته

اما من همین فرمول شما را کپی کردم در یک فایل دیگه (فایل اصلیه آخه من فایل را برای شما به عنوان نمونه سه تا شیت گذاشته بودم) اما عمل نکرد

دستی می نویسم نمی شه

علت چیه

ببینید به جای جواب فرمول را در خانه می نیوسد

اشکال کار کجاست

آخه من در یک فایل ساده بدون این جدول بندی ها مثلا می نویسم
به صورت ساده
sum
بدون if قشنگ جواب می ده
این فایل مشکل کجاست

nelahe
20-02-2014, 09:51

سلام مجدد
دوستان یه سوال
می خوام فرمول خانه بالا را به خانه پایین ارجاع بدهم

فقط و فقط اعداد 1 هستش اونها بشه 2
(یعنی منظورم شیت 2 )

نمی خوام هیچی دیگه تغییر کنه

چطور میشه این کار را کرد

چون خانه ها یکی است اما شیت ها فرق دارد

ebibarati
20-02-2014, 11:32

سلام مجدد
دوستان یه سوال
می خوام فرمول خانه بالا را به خانه پایین ارجاع بدهم

فقط و فقط اعداد 1 هستش اونها بشه 2
(یعنی منظورم شیت 2 )

نمی خوام هیچی دیگه تغییر کنه

چطور میشه این کار را کرد

چون خانه ها یکی است اما شیت ها فرق دارد
فکر نکنم راه حلی به جز دستی اصلاح کردن باشه
باید دستی اصلاح کنی یکی از سولها رو اصلاح کن بعد برای سلولها کپی کن

nelahe
20-02-2014, 12:12
برای اینکه خانه ای که فرمول نویسی کردیم

امکان تایپ توش غیرفعال بشه
چه راه هایی هست

می خوام رمز گذاری نشود

راههای دیگر

هر راهی هست ممنون میشم بگید

nelahe
20-02-2014, 12:13
فکر نکنم راه حلی به جز دستی اصلاح کردن باشه
باید دستی اصلاح کنی یکی از سولها رو اصلاح کن بعد برای سلولها کپی کن

حداقل چطور فرمول کپی کنم که عین همون کپی بشه و بعد بشینم 1 ها را دستی به 2 تبدیل کنم

چون وقتی کپی می کنم به پایین مثلا e9 را می نویسد e10 یعنی شماره خانه ها را هم عوض می کند

ebibarati
20-02-2014, 12:50
حداقل چطور فرمول کپی کنم که عین همون کپی بشه و بعد بشینم 1 ها را دستی به 2 تبدیل کنم

چون وقتی کپی می کنم به پایین مثلا e9 را می نویسد e10 یعنی شماره خانه ها را هم عوض می کند
بهش میگن فرمول مطلق باید از علامت $ (شیفت+4) استفاده کنی

AmirMomtaz
20-02-2014, 14:19
سلام

ببینید مال شما درسته

اما من همین فرمول شما را کپی کردم در یک فایل دیگه (فایل اصلیه آخه من فایل را برای شما به عنوان نمونه سه تا شیت گذاشته بودم) اما عمل نکرد

دستی می نویسم نمی شه

علت چیه

ببینید به جای جواب فرمول را در خانه می نیوسد

اشکال کار کجاست

آخه من در یک فایل ساده بدون این جدول بندی ها مثلا می نویسم
به صورت ساده
sum
بدون if قشنگ جواب می ده
این فایل مشکل کجاست
--------------------------------------------------------------------------
فرمت سلولها تکست بودند... قبل از اینکه فرمول وارد بشه باید همه رو جنرال یا نامبر کنی..

mostafa_khan001
21-02-2014, 12:27
سلام دوستان عزیز
عرضم به حضورتون من در یک ردیف از فایل اکسل ام ، تفاضل هزینه پرداختی و هزینه دریافتی دارم..که میشه سود خالصم
میخوام با استفاده از این سولهای شرطی کاری کنم ، زمانی که سود داشتم و عدد داخل سلول مثبت بود سلول سبز رنگ بشه
زمانی که به ضررم شده و عدد داخل سلول منفی شده سلول قرمز رنگ بشه

قبلا بلد بودم، متاسفانه یادم رفته کار با این conditional cell رو...ممنون میشم راهنمایی ام کنید...تا اونجا که new style باید میزدم رو هم یادمه اما بقیه تنظیماتش رو به یاد ندارم:n30:
:n12:

AmirMomtaz
21-02-2014, 15:11
سلام دوستان عزیز
عرضم به حضورتون من در یک ردیف از فایل اکسل ام ، تفاضل هزینه پرداختی و هزینه دریافتی دارم..که میشه سود خالصم
میخوام با استفاده از این سولهای شرطی کاری کنم ، زمانی که سود داشتم و عدد داخل سلول مثبت بود سلول سبز رنگ بشه
زمانی که به ضررم شده و عدد داخل سلول منفی شده سلول قرمز رنگ بشه

قبلا بلد بودم، متاسفانه یادم رفته کار با این conditional cell رو...ممنون میشم راهنمایی ام کنید...تا اونجا که new style باید میزدم رو هم یادمه اما بقیه تنظیماتش رو به یاد ندارم:n30:
:n12:

ali_ab
21-02-2014, 15:17
--------------------------------------------------
متوجه نشدم چی می خواین ولی این فایل الان تاریخ امروز را قرمز و 8 روز بعد را زرد نشون میده :

با سلام به دوستان عزیز
دوست خوبم از توجه و راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم.عذرخواهی میکنم که سوالم واضح نبود.
به طور خلاصه خدمت شما عرض کنم یک سری تاریخ انقضای کالیبراسیون دستگاههاست که بر حسب سال میلادی هست که هرکدام رو جداگانه درون هر سلول وارد میکنیم.قصدم اینه که در اکسل به صورتی تعریف کنم که یک الی دو هفته قبل از اینکه این تاریخ ها به سر برسن و موئد کالیبره کردن مجدد دستگاهها بشه به عنوان یک هشدار، سلوله مربوطه به صورت هایلایت دربیاد.چون تعداد این تاریخ ها خیلی زیاد هستن چک کردن روزانه اونها خیلی وقتگیره . که اگه اکسل چنین امکانی رو داشته باشه بتونم ازش استفاده کنم.
انشالله که منظورم رو رسونده باشم
از توجه و عنایت شما متشکرم

AmirMomtaz
21-02-2014, 23:19
با سلام به دوستان عزیز
دوست خوبم از توجه و راهنمایی شما خیلی سپاسگزارم.عذرخواهی میکنم که سوالم واضح نبود.
به طور خلاصه خدمت شما عرض کنم یک سری تاریخ انقضای کالیبراسیون دستگاههاست که بر حسب سال میلادی هست که هرکدام رو جداگانه درون هر سلول وارد میکنیم.قصدم اینه که در اکسل به صورتی تعریف کنم که یک الی دو هفته قبل از اینکه این تاریخ ها به سر برسن و موئد کالیبره کردن مجدد دستگاهها بشه به عنوان یک هشدار، سلوله مربوطه به صورت هایلایت دربیاد.چون تعداد این تاریخ ها خیلی زیاد هستن چک کردن روزانه اونها خیلی وقتگیره . که اگه اکسل چنین امکانی رو داشته باشه بتونم ازش استفاده کنم.
انشالله که منظورم رو رسونده باشم
از توجه و عنایت شما متشکرم

پس تقریبا درست متوجه شدم ...
اگه نمیتونید از فایل نمونه استفاده کنید فایل خودتونو بذارید تا اگه شد مطابق فرم فایل شما انجام بشه ...

adrss
22-02-2014, 14:49
سوال : با کمک چه فرمولی میتوان مجموع اعداد زیر صفر را در یک بازه از خانه ها مثلا از خانه a1 تا z1 بدست آورد ؟

L͠øneWolf
22-02-2014, 15:26

adrss
22-02-2014, 22:14
این فرمول رو قبول نمیکنه شاید اشتباهه

L͠øneWolf
22-02-2014, 22:31
برای من که کار می کنه. کاملا هم درسته فرمول. شاید یه جا دیگه رو اشتباه کردین. می تونین یه نمونه از فایل Excel رو قرار بدین؟

ebibarati
23-02-2014, 09:25
این فرمول رو قبول نمیکنه شاید اشتباهه

دربعضی از سیستم ها : رو نمی خونهئ و باید به جای اون از ; استفاده کرد

face_2_faces
23-02-2014, 22:01
سلام دوستان

همکار من ادم مسنی بوده و بازنشست شده و تازه کارشو دادن به من.اطلاعاتش همه رو کاغذه و من میخوام اطلاعاتو اکسلیش کنم.من توضیحاتو میدم تو طراحی جدول لطفا کمکم کنید (حتما جدول اخر مطلبو همراه با خوندن باز کنید که متوجه بشین من چی میگم) ما 1 طرح داریم که حتما 1 شماره طرح مخصوص به خودش داره و هر طرح میتونه از چندین پروژه تشکیل بشه(تعدادش اصلا مشخص نیست و حدود بین 1 تا 10 پروژه ) ما برای هر پروژه (اعتبار-تخصیص-هزینه کرد)داریم برای هر سالش .مثلا برای سال 85 داریم
اعتبار 85

تخصیص 85
و
هزینه شده 85
.تعدادی از طرح های ما هر سال امکان داره تموم بشه و تعدادی دیگه از طرح ها امکان داره تازه شروع بشه و هر سال یکی به سال های ما اضافه میشه مثلا الان تا 92 داریم سال دیگه میشه تا 93 و همینجور تا من بازنشسته بشم.الان میخوام 1 جدول برا این تهیه کنم میخوام با نظر شما باشه که بهترین جدول ممکن باشه برای دیتا زدن.یک مشکل بزرگی که اینجا هست اینه که طرح ها یک روزی تموم میشن و مودنشون تو شیت دیتاها کارو برای من سخت میکنه از طرفی هم اطلاعاتشو میخوام.امروز با یکی از دوستانم که صحبت میکردم میگفت که میشه 2 تا شیت برای داده هات تعریف کنی که یکی پروژه های اتمام یافته و یکی هم پروزه های در حال اجرا که وقتی پروژه در حال اجرا تمام شد تو سل جلوش میتونی بنویسی اتمام پروژه و تمام اطلاعاتش منتقل بشه به شیت اتمام یافته ها (نمی دونم می شه یا نه«که اگه بشه چی می شه).و دومین چیزی که گفت این بود که میشه بالای اکسل حالت کامبو باکس درست کرد که مثل فیلتر بمونه و با انتخاب 1 گزینه دلخواه تمام پروژه ها نیاد و فقط در حال اجراها یا هر چیز دیگه ای بیاد و دیتا بخوره .اخرش هم بگم که هر پروژه از چندین محل می تونه پول بگیره مثل ملی یا استانی یا رهبر و ....... خلاصه یه نظری بدید ممنون میشم کلی مطلب نوشتم حوصلم نمیشه بازخونی کنم ایرادی بود ببخشید.

ebibarati
24-02-2014, 10:51
سلام دوستان

همکار من ادم مسنی بوده و بازنشست شده و تازه کارشو دادن به من.اطلاعاتش همه رو کاغذه و من میخوام اطلاعاتو اکسلیش کنم.من توضیحاتو میدم تو طراحی جدول لطفا کمکم کنید (حتما جدول اخر مطلبو همراه با خوندن باز کنید که متوجه بشین من چی میگم) ما 1 طرح داریم که حتما 1 شماره طرح مخصوص به خودش داره و هر طرح میتونه از چندین پروژه تشکیل بشه(تعدادش اصلا مشخص نیست و حدود بین 1 تا 10 پروژه ) ما برای هر پروژه (اعتبار-تخصیص-هزینه کرد)داریم برای هر سالش .مثلا برای سال 85 داریم

اعتبار 85

تخصیص 85

و

هزینه شده 85

.تعدادی از طرح های ما هر سال امکان داره تموم بشه و تعدادی دیگه از طرح ها امکان داره تازه شروع بشه و هر سال یکی به سال های ما اضافه میشه مثلا الان تا 92 داریم سال دیگه میشه تا 93 و همینجور تا من بازنشسته بشم.الان میخوام 1 جدول برا این تهیه کنم میخوام با نظر شما باشه که بهترین جدول ممکن باشه برای دیتا زدن.یک مشکل بزرگی که اینجا هست اینه که طرح ها یک روزی تموم میشن و مودنشون تو شیت دیتاها کارو برای من سخت میکنه از طرفی هم اطلاعاتشو میخوام.امروز با یکی از دوستانم که صحبت میکردم میگفت که میشه 2 تا شیت برای داده هات تعریف کنی که یکی پروژه های اتمام یافته و یکی هم پروزه های در حال اجرا که وقتی پروژه در حال اجرا تمام شد تو سل جلوش میتونی بنویسی اتمام پروژه و تمام اطلاعاتش منتقل بشه به شیت اتمام یافته ها (نمی دونم می شه یا نه«که اگه بشه چی می شه).و دومین چیزی که گفت این بود که میشه بالای اکسل حالت کامبو باکس درست کرد که مثل فیلتر بمونه و با انتخاب 1 گزینه دلخواه تمام پروژه ها نیاد و فقط در حال اجراها یا هر چیز دیگه ای بیاد و دیتا بخوره .اخرش هم بگم که هر پروژه از چندین محل می تونه پول بگیره مثل ملی یا استانی یا رهبر و ....... خلاصه یه نظری بدید ممنون میشم کلی مطلب نوشتم حوصلم نمیشه بازخونی کنم ایرادی بود ببخشید.

این چیزی که شما میگید نه فرمولی میخواد نه چیزی هم میتونی تو یک شیت باشن و با فیلتر کردن پروژه های در حال انجام رو فقط ببینی البته یه ستون باید اضافه کنی یا انتقال بدی یه شیت دیگه

face_2_faces
24-02-2014, 11:18
این چیزی که شما میگید نه فرمولی میخواد نه چیزی هم میتونی تو یک شیت باشن و با فیلتر کردن پروژه های در حال انجام رو فقط ببینی البته یه ستون باید اضافه کنی یا انتقال بدی یه شیت دیگه

سلام اينكارو كه ميدونم .ببينيد الان من 3 سال رو وارد كردم و شد 47 تا ستون در صورتي كه تا سال 92 اين بايد ادامه داشته باشه و بالاي 150 ستون ميرسه و از طرف سل هاي افقي هم كمتر از اين عدد نيست و حالا شما فكر كن بين اين همه سل بخواي سل مورد نظرو پيدا كني و عدد بزني خيلي سخته.ميخواستم بدونم مثل نرم افزارهاي كامپيوتري ديگه ميشه يك حالت كامبو باكس رو انتخاب كرد كه مثلا طرح مورد نظر رو كه انتخاب ميكنم جلوش يك سل باز بشه اونجا سال رو انتخاب كنم و بعدش محل تامين اعتبارو و عدد اعتبارو وارد كنم و خود به خود اون اعتبار براي اون پروژه در سال مورد نظر ثبت بشه امكانش هست ؟

ebibarati
24-02-2014, 12:03
سلام اينكارو كه ميدونم .ببينيد الان من 3 سال رو وارد كردم و شد 47 تا ستون در صورتي كه تا سال 92 اين بايد ادامه داشته باشه و بالاي 150 ستون ميرسه و از طرف سل هاي افقي هم كمتر از اين عدد نيست و حالا شما فكر كن بين اين همه سل بخواي سل مورد نظرو پيدا كني و عدد بزني خيلي سخته.ميخواستم بدونم مثل نرم افزارهاي كامپيوتري ديگه ميشه يك حالت كامبو باكس رو انتخاب كرد كه مثلا طرح مورد نظر رو كه انتخاب ميكنم جلوش يك سل باز بشه اونجا سال رو انتخاب كنم و بعدش محل تامين اعتبارو و عدد اعتبارو وارد كنم و خود به خود اون اعتبار براي اون پروژه در سال مورد نظر ثبت بشه امكانش هست ؟

معمولا این کارهای با پایگاه داده اکسس انجام میدن ولی تو اکسل میتونی با کدنویسی بیسیک انجام بدی ولی شرمنده من بلد نیستم کد بنویسم

adrss
25-02-2014, 00:45
دربعضی از سیستم ها : رو نمی خونهئ و باید به جای اون از ; استفاده کرد

متاسفانه میگه کلا فرمول مشکل داره و شرط رو نمیپذیره

ebibarati
25-02-2014, 10:17
متاسفانه میگه کلا فرمول مشکل داره و شرط رو نمیپذیره

aa12
28-02-2014, 11:25
سلام
در اکسل 2013 ، پس از نوشتن تاریخ شمسی ، مقدار format cells را دقیقا باید چطور تنظیم کنیم ؟
من مقدار date رو انتخاب کردم و بعدش گزینه اول 14/03/2013* رو انتخاب کردم
حتی گزینه custom و بعدش yyyy:mm:dd رو هم امتحان کردم
اما وقتی می خوام واسه Filter ، کرایتریا رو تاریخ مشخص کنم ، کار نمی کنه

mehran_pqqp
28-02-2014, 20:45
سلام
چطور می توان اطلاعات بین دو تاریخ را در اکسل بدست به دست آورد
برای مثال فایل اکسل دارای 500 رکورد چک می باشد میخواهیم چکهای بین تاریخ 92/1/1 تا 92/5/1 را بدست بیاوریم
با تشکر

AmirMomtaz
28-02-2014, 22:25
سلام
چطور می توان اطلاعات بین دو تاریخ را در اکسل بدست به دست آورد
برای مثال فایل اکسل دارای 500 رکورد چک می باشد میخواهیم چکهای بین تاریخ 92/1/1 تا 92/5/1 را بدست بیاوریم
با تشکر

asrema
02-03-2014, 22:20
سلام من کامپیوترم کلا ریخته به هم وحالا هر نسخه از آفیس رو که نصب میکنم نصب نمیشه وبا مشکل مواجه میشم
میخواستم اگه امکان داره خواهشا دوتا نمودار(به صورت منحنی)در اکسل برام باداده های زیر رسم کنید آخه فردا باید ببرم اگه نبرم ام نمره کم میشه
خواهشا اگه میشه برام انجامش بدید ممنونتون میشم
اولین نمودار:
عنوان: نمودار انحلال پذیری نقره نیترات
محورعمودی:مقدارنقره نیترات(در100گرم آب)محورافقی:دما(C)

دومین نمودار:
عنوان نمودار:انحلال پذیری سه گازدردمای مختلف
محورعمودی:گاز
محورافقی:دما

خواهشا نمودار هرگاز رو بارنگ مختلف رسم کنید
درضمن هرسه نمودار حتما منحنی باشه
من منتظرم
باتشکر

nelahe
03-03-2014, 14:33
سلام میگم نحوه محاسبه درصد چطوریه

مثلا میگن آقا 20 درصد هزینه بیمه با کارگر هستش (مثلاً دقیق عددشو نمی دونم:n06:)

adrss
03-03-2014, 16:56

متشکرم کار کرد

adrss
03-03-2014, 16:57
سلام میگم نحوه محاسبه درصد چطوریه

مثلا میگن آقا 20 درصد هزینه بیمه با کارگر هستش (مثلاً دقیق عددشو نمی دونم:n06:)

=هزینه بیمه*(20/100)/12

adrss
03-03-2014, 17:01
آیا میشه فرمولی نوشت که از اعداد بین بازهی a1 تا z1 اعداد هر خانه ای که Bold نیست را جمع کنه ( بولد همان پر رنگ کردن است مثلا یک خانه را اعداد داخلش را بولد کردم و یک خانه ی دیگر را بولد نکردم فقط برای خانه هایی که بولد نکردم رو جمع کنه

AmirMomtaz
04-03-2014, 02:23
آیا میشه فرمولی نوشت که از اعداد بین بازهی a1 تا z1 اعداد هر خانه ای که Bold نیست را جمع کنه ( بولد همان پر رنگ کردن است مثلا یک خانه را اعداد داخلش را بولد کردم و یک خانه ی دیگر را بولد نکردم فقط برای خانه هایی که بولد نکردم رو جمع کنه

با فرمول راحت نیست ولی با کد میشه ...

adrss
04-03-2014, 09:02
این فایلتون درست کار نمیکنه میشه لطفا چکش کنید و بگید جریانش چیه ؟

nelahe
04-03-2014, 09:21
=هزینه بیمه*(20/100)/12

سلام مممنونم

میگم دلیل گذاشتن 12 چیه ؟

بعد مثلا من از عددی می خوام حالا 20 درصد مثلا کم بشه

فقط بنویسم (20/100) یا اینکه چیز دیگه ای هم باید بنویسم

حالا ببنید من خواستم 20 درصد عدد 100 بدست بیارم

به صورت زیر فرمول نوشتم

خب ببین چه عددی داده ؟
مگه 20 درصد 100 تومن نمی شه 20

adrss
04-03-2014, 11:05
سلام مممنونم

میگم دلیل گذاشتن 12 چیه ؟

بعد مثلا من از عددی می خوام حالا 20 درصد مثلا کم بشه

فقط بنویسم (20/100) یا اینکه چیز دیگه ای هم باید بنویسم

حالا ببنید من خواستم 20 درصد عدد 100 بدست بیارم

به صورت زیر فرمول نوشتم

خب ببین چه عددی داده ؟
مگه 20 درصد 100 تومن نمی شه 20

اون دوازده رو وقتی میزاری یعنی 20 درصد از اون مبلغی رو که میگید ماهیانه اش رو محاسبه میکنه اگر 12 رو نزارید 20 درصد رو یکجا بهتون نشون میده

درضمن شما به جای - باید * بزاری این میشه K2*(20/100)

nelahe
04-03-2014, 16:51
اون دوازده رو وقتی میزاری یعنی 20 درصد از اون مبلغی رو که میگید ماهیانه اش رو محاسبه میکنه اگر 12 رو نزارید 20 درصد رو یکجا بهتون نشون میده

درضمن شما به جای - باید * بزاری این میشه K2*(20/100)

سلام من یه چیزی بگم

من می خوام 20 درصد عددی را بهش اضافه کنم یا کم کنم

باید جمع و منها کنم یا اینکه ضرب و تقسیم

شرمنده انقدر می پرسم

adrss
04-03-2014, 17:15
سلام من یه چیزی بگم

شرمنده انقدر می پرسم

خوب پش ما اینطور بنویس K2*(20/100)+k2

AmirMomtaz
05-03-2014, 00:21
این فایلتون درست کار نمیکنه میشه لطفا چکش کنید و بگید جریانش چیه ؟

اگه از 2007 و بالاتر استفاده می کنی باید ماکرو رو فعال کنی...
بالای نوار فرمول پیغام میده :

تو 2007 ، دکمه options... رو میده و میری به Security Alert - Macro و اونجا Enable this content
تو بالاتر هم، همون بالای نوار فرمول Enable content رو میده

adrss
05-03-2014, 00:30
ماکرو رو فعال کردم و جواب داد متشکرم اما بحث که این مساله رو میخوام در یک صفحه ی دیگه با یک بازه از اعداد و خانه ها انجام بدم لطفا بگید چطور خودم فرمولش رو بنویسم

AmirMomtaz
05-03-2014, 00:51
سلام من یه چیزی بگم

شرمنده انقدر می پرسم

adrss
05-03-2014, 12:25
اگه از 2007 و بالاتر استفاده می کنی باید ماکرو رو فعال کنی...
بالای نوار فرمول پیغام میده :

تو 2007 ، دکمه options... رو میده و میری به Security Alert - Macro و اونجا Enable this content
تو بالاتر هم، همون بالای نوار فرمول Enable content رو میده

ماکرو رو فعال کردم و جواب داد متشکرم اما بحث که این مساله رو میخوام در یک صفحه ی دیگه با یک بازه از اعداد و خانه ها انجام بدم لطفا بگید چطور خودم فرمولش رو بنویسم

adrss
06-03-2014, 17:25
چرا کسی ج نمیده :n13:

spartaqus
09-03-2014, 11:37
آقا این ته اکسل رو چجوری باید ببنیدم رفتم پرینت بیگرم طرف 100 صفحه پرینت گرفت گفت مقصر خودتی باید ته شو میبستی :n02:

ebibarati
09-03-2014, 12:16
آقا این ته اکسل رو چجوری باید ببنیدم رفتم پرینت بیگرم طرف 100 صفحه پرینت گرفت گفت مقصر خودتی باید ته شو میبستی :n02:

یعنی چی ته ببندی شما هر جا چیزی وارد کنی تا همون جا فقط پرینت میگیری حتما تو اون صفحه ها چیزی نوشته بوده که پرینت گرفته وگرنه الکی پرینت نمیشه اگه خواستی فایل رو بذار چک کنم

spartaqus
09-03-2014, 12:33
نه هی بزرگ میشه خونه ها منم خودم فکر میکردم تا اونجا که نوشتم میگیره و لی هی زیاد میشه و خونه خالی هی پرینت میگرفت با اسکرل موس هم ببری پایین میبینی هی خونه اضافه میشه .

ebibarati
09-03-2014, 12:47
نه هی بزرگ میشه خونه ها منم خودم فکر میکردم تا اونجا که نوشتم میگیره و لی هی زیاد میشه و خونه خالی هی پرینت میگرفت با اسکرل موس هم ببری پایین میبینی هی خونه اضافه میشه .

به این شکل که شما میگید الکی اضاف نمیشه حتما تو یکی از سلولها چیزی نوشته شده یا جدول کشی شده وگرنه تو پرینت نمیاد یک بار PRINT PREVIEW رو بزن از اونجا ببین چکارکردیه

nelahe
13-03-2014, 13:37
سلام دسوتان

دو تا سوال داشتم ببخشید که مبتدی هستش

1- چطور ستون را به صورت حروف الفبای انگلیسی شماره بزنم
A
B
C
D
.
.

2- چه نوع شماره بندی دیگه ای می توان به صورت اتوماتیک استفاده کرد
مثلا حروف ابجد یا الفبای فارسی دارد

3- روش میانگین یک ستون به چه صورت است ؟

hamidchi
13-03-2014, 15:23
سلام دسوتان

A
B
C
D
.
.

2 تای اول رو نمیدونم ولی واسه میانگین میشه داخل سلولی که میخاین میانگین نوشته بشه بنویسید

که در اینجا میانگین 6 سلول از 3 تا 8 در ستون A حساب میشه

nelahe
13-03-2014, 17:05
ممنون از شما
دو تای اول امکانش هست اصلا چنین قابلیتی داره

zahra rezaie
16-03-2014, 13:12
سلام یک سوال دارم لطفا سریعتر کمکم کنید.
من یه برنامه اکسلی درم که وقتی مثلا همچین چیزی میخواد تایپ شه: 7 شاخه ta 1200

تایپ هاش جا به جا میشه مثلا اینجوری: 7شاخه 1200ta

حالا این. میشه کاریش کرد ولی وقتی یه خط تیره میذارم کنارشو میخوام چیز دیگه ای تایپ کنم همه ی اعداد و حروف جاهاش قاطی پاتی میشه.ممنون میشم اگه کمکم کنید کارم گیره:n03:

majid_majidy2006
16-03-2014, 14:07
تنظیمات متن رو بکن رایت تو لفت درست میشه

فرستاده شده از GT-I9082ِ من با Tapatalk

سهراب مموتی
17-03-2014, 13:46
سلام دوستان. من در کار با اکسل در شرکت به مشکلی بر خوردم. برای یکی از سلول ها باید کامنتی می نوشتم. توی کامنت هم کلمات انگلیسی هست هم فارسی. بنابر این برای اینکه درست نوشته بشه، روی سلول راست کلیک کردم و format cells را زدم و در تب alighnment و در بخش text direction روی right to left کلیک کردم. مشکل نوشتن کامنت حل شد ولی مشکلی که پیش اومد اینه که نوشته ی اصلی سلول که مثلا اینه 1R265RN عدد 1 اولش فارسی شد. باقی اعداد انگلیسی باقی می مونند ولی عدد اول فارسی شد. لطفا کمک کنید

ebibarati
17-03-2014, 14:39
سلام دوستان. من در کار با اکسل در شرکت به مشکلی بر خوردم. برای یکی از سلول ها باید کامنتی می نوشتم. توی کامنت هم کلمات انگلیسی هست هم فارسی. بنابر این برای اینکه درست نوشته بشه، روی سلول راست کلیک کردم و format cells را زدم و در تب alighnment و در بخش text direction روی right to left کلیک کردم. مشکل نوشتن کامنت حل شد ولی مشکلی که پیش اومد اینه که نوشته ی اصلی سلول که مثلا اینه 1R265RN عدد 1 اولش فارسی شد. باقی اعداد انگلیسی باقی می مونند ولی عدد اول فارسی شد. لطفا کمک کنید

فونت رو به یک فونت انگلیسی تغییر بده

nicholas206
17-03-2014, 15:14
چطوری میشه منو آبشاری تو اکسل ایجاد کرد ؟؟
شبیه عکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebibarati
18-03-2014, 09:08
چطوری میشه منو آبشاری تو اکسل ایجاد کرد ؟؟
شبیه عکس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این فایل راهنما رو بخونید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%85%D9%82%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%B1_%D9%85%D8%AA%D8 %BA%DB%8C%D8%B1_%D8%AF%D8%B1_Excel_2007.rar.html

AmirMomtaz
18-03-2014, 17:57
سلام دسوتان

A
B
C
D
.
.

------------------------------------------------------------------------------

AmirMomtaz
18-03-2014, 18:05
چرا کسی ج نمیده :n13:

-----------------------------------------------------------------------

ببخشیــــــــــــــــــــ ــــــــــــــد :

nelahe
19-03-2014, 11:12
سلام دوستان
ضمن تبرک سال جدید
می خواستم بپرسم خانه نام و نام خانوادگی را یکی کنم
بعد اون دو تا که جدا هستند حذب بشود و تنها خانه یکی شده باقی بماند

2- نام و نام خانواادگی را از هم جدا کنم

مممنون میشم

ebibarati
19-03-2014, 14:53
سلام دوستان
ضمن تبرک سال جدید

مممنون میشم

منظورتون چیه من که متوجه نشدم

L͠øneWolf
19-03-2014, 15:46
سلام دوستان
ضمن تبرک سال جدید

مثلا اگر نام در B1 و نام خانوادگی در C1 وجود داشته باشه با دستور زیر می تونید اون ها رو وارد یک سلول کنید.

بعد هم سلول های مقصد رو کپی پیست می کنید و از گزینه های پیست Keep Values رو انتخاب می کنید.

مممنون میشم

بسته به نوع نوشتن نام و نام خانوادگی ممکنه راهی نداشته باشه. مثلا وقتی که اسم و فامیل چند کلمه ای باشن.
اما یه مجموعه از روش ها رو این جا توضیح داده:

SajjadKAZ2003
30-03-2014, 01:20
سلام
یه سوال داشتم،
دو تا جدول به شکلهای زیر توی دو تا فایل اکسل داریم:

تو جدول اول جلوی هر عدد یه شرحی نوشته شده
حالا میخایم کاری کنیم که وقتی یه عدد تو جدول دوم تایپ میشه معادل شرح اون عدد ظاهر بشه
به عنوان مثال وقتی تو جدول دوم عدد 7 رو تایپ میکنیم به صورت اتوماتیک به جای عدد 7 ، "کپسول" درج بشه

ممنون

ebibarati
30-03-2014, 09:55
سلام
یه سوال داشتم،
دو تا جدول به شکلهای زیر توی دو تا فایل اکسل داریم:

تو جدول اول جلوی هر عدد یه شرحی نوشته شده
حالا میخایم کاری کنیم که وقتی یه عدد تو جدول دوم تایپ میشه معادل شرح اون عدد ظاهر بشه
به عنوان مثال وقتی تو جدول دوم عدد 7 رو تایپ میکنیم به صورت اتوماتیک به جای عدد 7 ، "کپسول" درج بشه

ممنون

با استفاده از فرمول VLOOKUP میتونی این کار رو بکنی به فایل نمونه مراجعه نمایید

SajjadKAZ2003
30-03-2014, 21:37
با استفاده از فرمول VLOOKUP میتونی این کار رو بکنی به فایل نمونه مراجعه نمایید

ممنون از راهنماییتون
حالا مثلا تو همین مثالی که زدید اگه بخوایم با تایپ عددهای 101، 102، 103 توی یه سلول اسامی محمد، رضا، مراد پشت سر هم تو یه سلول درج بشن چیکار باید کرد؟
یعنی بخوایم هر سلول قابلیت درج چند نتیجه رو داشته باشه

ebibarati
31-03-2014, 08:07
ممنون از راهنماییتون
حالا مثلا تو همین مثالی که زدید اگه بخوایم با تایپ عددهای 101، 102، 103 توی یه سلول اسامی محمد، رضا، مراد پشت سر هم تو یه سلول درج بشن چیکار باید کرد؟
یعنی بخوایم هر سلول قابلیت درج چند نتیجه رو داشته باشه

برای ترکیب سلولها میشه از & استفاده کرد
مثلاً =a1&b1

arash66_2m
31-03-2014, 10:34
سلام دوستان
من این جدول رو درست کردم ولی میخوام وقتی از بالا مثلا به جای طبقه زیرزمین 2 همکف یا ... رو انتخاب می کنم داده ها صفر باشن نه همون داده هایی که مثلا در حالت طبقه زیرزمین داده ام !
چیکار باید بکنم ؟
اینم عکس :

SajjadKAZ2003
31-03-2014, 15:25
برای ترکیب سلولها میشه از & استفاده کرد
مثلاً =a1&b1

میشه یه مثال بزنید؟
مثلا وقتی میزنم: 2;4;5
نتیجه بده: آهن، پنجره، در

arash66_2m
31-03-2014, 16:22
دوستان این به نظرتون چطور شده ؟
خوبه ؟
در هر صفحه 3 تا جا میگیره

ebibarati
31-03-2014, 18:29
میشه یه مثال بزنید؟

این که همه داده رو در یک سلول بزنی و نتیجه رو در یک سلول بده شاید با بیسیک و کدنویسی انجام بشه با فرمولهای اکسل میتونی از چند سلول کمکی انجامش بدی

arash66_2m
01-04-2014, 16:50
دوستان من این کد رو نوشتنم
یه بار که انجام میدم جواب میده
بار دوم یا سوم که میخوام انجام بدم دیگه کار نمی کنه
مشکل از چیه ؟
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim CustomerName As String, CustomerProblem As Integer
Worksheets("sheet1").Select
CustomerName = Range("C4")
CustomerProblem = Range("C5")
Worksheets("sheet2").Select
Worksheets("sheet2").Range("b4").Select
If Worksheets("sheet2").Range("b4").Offset(1, 0) <> "" Then
Worksheets("sheet2").Range("b4").End(x1down).Selec t
End If
ActiveCell.Offset(1, 0).Select
ActiveCell.Value = CustomerName
ActiveCell.Value = CustomerProblem
Worksheet("sheet1").Select
Worksheets("sheet1").Range("c4").Select

End Sub

desperado
02-04-2014, 16:39
با سلام
چطوری میتونم یه جدولی طراحی کنم که وقتی شماره ای را در سلولی وارد میکنم نام شخصی را نشان بدهد؟

ebibarati
02-04-2014, 20:34
با سلام
چطوری میتونم یه جدولی طراحی کنم که وقتی شماره ای را در سلولی وارد میکنم نام شخصی را نشان بدهد؟

باید اول یه جدول طراحی کنی داده ها رو بدی بعد براشون کد بذاری دقیقا میشه مثل این پست در زیر اون هم فایل راهنما گذاشته شده دانلود کنید

AmirMomtaz
03-04-2014, 01:01
دوستان من این کد رو نوشتنم
یه بار که انجام میدم جواب میده
بار دوم یا سوم که میخوام انجام بدم دیگه کار نمی کنه
مشکل از چیه ؟
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim CustomerName As String, CustomerProblem As Integer
Worksheets("sheet1").Select
CustomerName = Range("C4")
CustomerProblem = Range("C5")
Worksheets("sheet2").Select
Worksheets("sheet2").Range("b4").Select
If Worksheets("sheet2").Range("b4").Offset(1, 0) <> "" Then
Worksheets("sheet2").Range("b4").End(x1down).Selec t
End If
ActiveCell.Value = CustomerName
ActiveCell.Value = CustomerProblem
Worksheet("sheet1").Select
Worksheets("sheet1").Range("c4").Select

End Sub

arash66_2m
03-04-2014, 12:13
میشه کد رو در اکسل با command برا بدی ؟ چون من هر کاری کردم نشد
ممنون میشم

arash66_2m
03-04-2014, 16:09
سلام
من اینو درست کردم
و طبق تصویر میخوام اگه گزینه نیروی انسانی بود قسمت های شرح و تاریخ و هزینه رو به کادری که علامت رو به اون کشیدم بره
چطوری میشه این کار رو انجام داد؟

AmirMomtaz
04-04-2014, 00:24
میشه یه مثال بزنید؟

با این فایل تا سه مورد جستجو انجام میشه ...
فقط باید از کاما برای جدا کننده استفاده بشه و بدون فاصله هم وارد بشه ...
مثلا : 5,4,2 یا 10,10
8,9,10
...

------------------------------------------------------------
ادمین عزیز ...
این پست اشتباها دوباره آپ شده لطفا حذف کنید ...!
:n01:
-------------------------------------------------------------

AmirMomtaz
04-04-2014, 00:26
میشه یه مثال بزنید؟

با این فایل تا سه مورد جستجو انجام میشه ...
فقط باید از کاما برای جدا کننده استفاده بشه و بدون فاصله هم وارد بشه ...
مثلا : 5,4,2 یا 10,10
8,9,10
...

AmirMomtaz
04-04-2014, 00:33
میشه کد رو در اکسل با command برا بدی ؟ چون من هر کاری کردم نشد
ممنون میشم

desperado
04-04-2014, 16:13
با سلام
اگر بخواهیم عددی که داخل یک سلول هست اگر مثبت بود با رنگ سبز واگر منفی بود با رنگ قرمز نشان داده شود چطور باید عمل کنم؟همچنین خطاهایی مانند#VALUE!را اگر نخواهیم نشان دهد باید چطور عمل کنیم؟

aa12
05-04-2014, 12:01
در اکسل 2013 ، برای ساختن ماکرویی که روزهای هفته رو بنویسه: از شنبه تا جمعه رو با Auto Fill درست می کنم و ماکرو رو Record می کنم اما وقتی اجراش می کنم ، فقط هفت تا خونه خالی نشون می ده! مشکل از کجاست ؟

AmirMomtaz
05-04-2014, 17:12
در اکسل 2013 ، برای ساختن ماکرویی که روزهای هفته رو بنویسه: از شنبه تا جمعه رو با Auto Fill درست می کنم و ماکرو رو Record می کنم اما وقتی اجراش می کنم ، فقط هفت تا خونه خالی نشون می ده! مشکل از کجاست ؟

اگه ماکرو رو درست رکورد کنی و use relative references رو هم فعال کرده باشی، ماکرو همه جا کار می کنه ...

AmirMomtaz
05-04-2014, 17:25
با سلام
اگر بخواهیم عددی که داخل یک سلول هست اگر مثبت بود با رنگ سبز واگر منفی بود با رنگ قرمز نشان داده شود چطور باید عمل کنم؟همچنین خطاهایی مانند#VALUE!را اگر نخواهیم نشان دهد باید چطور عمل کنیم؟

با استفاده از کاندیشنال فرمتینگ .. تو پست های قبلی حدودا 2 - 3 ماه پیش فیلم نحوه انجامش هست .. باید بگردی..!
خطاها رو هم با استفاده از توابعی مثل iferror یا iserror میشه هندل کرد ..

desperado
06-04-2014, 12:27
خطاها رو هم با استفاده از توابعی مثل iferror یا iserror میشه هندل کرد ..[/QUOTE]
میشه بیشتر توضیح بدی؟؟؟ممنون

desperado
06-04-2014, 12:27
خطاها رو هم با استفاده از توابعی مثل iferror یا iserror میشه هندل کرد ..[/QUOTE]

aa12
06-04-2014, 19:32
اگه ماکرو رو درست رکورد کنی و use relative references رو هم فعال کرده باشی، ماکرو همه جا کار می کنه ... من این گزینه رو هم فعال کردم اما نمی دونم چرا کار نمی کنه فایلش اینجاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک پرسش دیگه هم دارم . فرضا اگه در کاربرگ ، این جور داده هایی داشته باشیم

A

B

C

1

کد کالا

نام کالا

قیمت

2

101

kala1

1000

3

102

kala2

2000

4

103

kala3

3000

برای این که با واردکردن کد کالا ، نام و قیمتش نشون داده بشه ، باید چه جوری IF رو بنویسم ؟

ممنونم

arash66_2m
06-04-2014, 22:27
تو اکسل 2013 چطوری میشه اعداد رو فارسی تایپ کرد؟

minizoro
07-04-2014, 06:30
توی ۲۰۱۰ که وقتی فارسی میکنم کیبرد رو فارسی تایپ میشه!
استاندارد کردن کیبرد فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D8%A7:%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D9 %86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C) رو هم امتحان کنید

AmirMomtaz
07-04-2014, 23:22
من این گزینه رو هم فعال کردم اما نمی دونم چرا کار نمی کنه فایلش اینجاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک پرسش دیگه هم دارم . فرضا اگه در کاربرگ ، این جور داده هایی داشته باشیم

A
B
C

1
کد کالا
نام کالا
قیمت

2
101
kala1
1000

3
102
kala2
2000

4
103
kala3
3000

برای این که با واردکردن کد کالا ، نام و قیمتش نشون داده بشه ، باید چه جوری IF رو بنویسم ؟

ممنونم

برای اینکار نیازی به iF نیست از VLOOKUP استفاده میشه ...

شیت 1 جایی است که فرمول قرار داره.. شیت 2 هم جدولی است که برای استفاده در فرمولهای شیت 1 بکار میره
هردو شیت رو میتونی گسترش بدی..

تو شیت 3 هم ماکرو انجام شده ...

AmirMomtaz
07-04-2014, 23:31
خطاها رو هم با استفاده از توابعی مثل iferror یا iserror میشه هندل کرد ..

تو این فایل ابتدا از تابع vlookup استفاده شده ولی چون هنوز کاربر مقداری رو برای جستجو وارد نکرده خطای #NA میده

که با استفاده از IFERROR قبل از vlookup به فرمول میگیم که اگه این حالت پیش اومد، نتیجه رو بجای خطای مذکور،

یه مقداری رو نشون بده (که در قسمت آخر فرمول مشخص می کنیم) و در اینجا مقدار تهی است...!

aa12
09-04-2014, 08:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای اینکار نیازی به iF نیست از VLOOKUP استفاده میشه ... شیت 1 جایی است که فرمول قرار داره.. شیت 2 هم جدولی است که برای استفاده در فرمولهای شیت 1 بکار میره هردو شیت رو میتونی گسترش بدی.. تو شیت 3 هم ماکرو انجام شده ... بسیار ممنون یه مشکل کوچیک اینکه وقتی ماکرو رو اجرا می کنم ، روزهای هفته رو اینجوری می نویسه ؟ ÔäÈå í˜ÔäÈå ÔäÈå í˜ÔäÈå ÔäÈå í˜ÔäÈå ÔäÈå راه حل چیه ؟

AmirMomtaz
09-04-2014, 23:57
بسیار ممنون یه مشکل کوچیک اینکه وقتی ماکرو رو اجرا می کنم ، روزهای هفته رو اینجوری می نویسه ؟ ÔäÈå í˜ÔäÈå ÔäÈå í˜ÔäÈå ÔäÈå í˜ÔäÈå ÔäÈå راه حل چیه ؟

ویندوزت نمی تونه کاراکترهای بکار رفته در فایلی که با سیستم من درست شده رو بخونه ..
مشکلی نیست .. باید تو ویندوز خودت ماکرو رو ایجاد کنی به اینصورت :

ehsan_shp
10-04-2014, 08:34
سلام دوستان
من وقتی میخوام فایل ورد را با استفاده از برنامه word 2010 خروجی pdf ازش بگیرم یک آیکون مربع شکل کوچک کنار شماره صفحه ایجاد میشه تو فایل pdf. چه کار باید کرد که این شکل مربع کوچیک نیاد کنار شماره صفحات؟ممنون

hsn157134
10-04-2014, 22:48
با سلام
من در اکسل مشکلی دارم که به قرار زیر است:

وقتی روی سیستم خودم کلی جدول درست می کنم و مثلا با data validation لیست درست میکنم و صفحه بندی واسه پرینت آماده می کنم، وقتی این فایل رو به کامپیوتر یک شخص دیگری انتقال میدم همه چی به هم میریزه؟ یعنی لیست دیگه وجود نداره و page setup و.....
لطفا راهنمایی کنید. حتی فونتها رو هم در هر دوجا و ورژن آفیسها هم یکسان هست..

با تشکر

AmirMomtaz
11-04-2014, 11:50
با سلام
من در اکسل مشکلی دارم که به قرار زیر است:

وقتی روی سیستم خودم کلی جدول درست می کنم و مثلا با data validation لیست درست میکنم و صفحه بندی واسه پرینت آماده می کنم، وقتی این فایل رو به کامپیوتر یک شخص دیگری انتقال میدم همه چی به هم میریزه؟ یعنی لیست دیگه وجود نداره و page setup و.....
لطفا راهنمایی کنید. حتی فونتها رو هم در هر دوجا و ورژن آفیسها هم یکسان هست..

با تشکر

احتمال زیاد سیستم دوم اکسلش مشکل داره..
ببین اکسل رو کامل نصب کرده ؟ .. یا بهر دلیلی بعدا نقصی پیدا نکرده .. (نصب addin ها)
مثلا چک کن با همون سیستم میتونی با دیتا ولیدیشن کار کنی؟ ..

البته بعضی وقتا تفاوت ویندوزها هم دردسر سازه..!

saei_73
11-04-2014, 15:30
با سلام خدمت اساتید گرامی و دوستان عزیز
من در حال درست کردن یک تابلو صرافی هستم که میخوام با زدن یک کلیک روی یک سلول ، اعداد مورد نظر از اینترنت بروزرسانی بشه و عدد قدیمی پاک بشه و عدد جدید جاگزین شود
من از سایت بانک مرکزی میخوام این کار رو انجام بدم که خروجی اکسل نمیده
به عنوان مثال قیمت دلار در سایت بانک مرکزی دیروز 25500 بوده ولی قیمت الان آن 25495 هستش

میخوام با زدن یک کلیک روی یک سلول ، عدد جدید(25495) بروزرسانی بشه

با تشکر .......

hsn157134
11-04-2014, 17:13
احتمال زیاد سیستم دوم اکسلش مشکل داره..
ببین اکسل رو کامل نصب کرده ؟ .. یا بهر دلیلی بعدا نقصی پیدا نکرده .. (نصب addin ها)
مثلا چک کن با همون سیستم میتونی با دیتا ولیدیشن کار کنی؟ ..

البته بعضی وقتا تفاوت ویندوزها هم دردسر سازه..!

نه این مشکل رو همه جا دارم.
هم اینجا و هم یادم میاد در جایی دیگه یک بار دیگه هم که نیاز پیدا کردم فایل رو انتقال بدم باز هم همین مشکل رو داشتم.
کلا خاصیت لیستی که ایجاد کردم از بین میره و ....
مورد خاص دیگری به ذهنتون نمی رسه؟

xzx202
11-04-2014, 18:50
باسلام
من مقداری داده را براساس قیمت دریک ستون نوشته ام
همچنین در یک ستون دیگر ماه فروش را نوشته ام (مثلا در یک ستون ماه هار نوشتم بعد در ستون دیگه قیمت فروش )
البته ماه فروش ردیف نیست مثلا ابتدا فروردین وارد شده باشه بعد اسفد یعنی کلا درهم هست )
خوب حالا من از طریق سورت sortمیخوام که جمع مبلغ فروش دی ماه را بدست میاورم (یعنی وقتی فیلتر میکنم و تیک ماه دی را میزنم .فقط مبلغ های مربوط به فروش ماه دی میمونه )
ولی مشکلم اینه که وقتی میخوام فقط مبلغ ماه دی را جمع کنم ،دیگر ماها را هم جمع میکنه .درصورتی که من فقط جمع مبلغ یک ماه را میخوام
چطور میتونم این مشکل را حل کنم ؟

AmirMomtaz
11-04-2014, 22:54
باسلام
من مقداری داده را براساس قیمت دریک ستون نوشته ام
همچنین در یک ستون دیگر ماه فروش را نوشته ام (مثلا در یک ستون ماه هار نوشتم بعد در ستون دیگه قیمت فروش )
البته ماه فروش ردیف نیست مثلا ابتدا فروردین وارد شده باشه بعد اسفد یعنی کلا درهم هست )
خوب حالا من از طریق سورت sortمیخوام که جمع مبلغ فروش دی ماه را بدست میاورم (یعنی وقتی فیلتر میکنم و تیک ماه دی را میزنم .فقط مبلغ های مربوط به فروش ماه دی میمونه )
ولی مشکلم اینه که وقتی میخوام فقط مبلغ ماه دی را جمع کنم ،دیگر ماها را هم جمع میکنه .درصورتی که من فقط جمع مبلغ یک ماه را میخوام
چطور میتونم این مشکل را حل کنم ؟

بجای sum از تابع subtotal استفاده کن :

AmirMomtaz
11-04-2014, 22:56
نه این مشکل رو همه جا دارم.
هم اینجا و هم یادم میاد در جایی دیگه یک بار دیگه هم که نیاز پیدا کردم فایل رو انتقال بدم باز هم همین مشکل رو داشتم.
کلا خاصیت لیستی که ایجاد کردم از بین میره و ....
مورد خاص دیگری به ذهنتون نمی رسه؟

اگه میخوای فایلت رو یا نمونه شو بفرست ببینمش ...!

adrss
12-04-2014, 11:03
-----------------------------------------------------------------------

ببخشیــــــــــــــــــــ ــــــــــــــد :

ممنونم از لطفت دوست خوبم فقط بهم بگو این کد ها رو چطور وارد کنم و کجا وارد کنم
ببخش اگه زحمتت میدم

AmirMomtaz
12-04-2014, 11:41
ممنونم از لطفت دوست خوبم فقط بهم بگو این کد ها رو چطور وارد کنم و کجا وارد کنم
ببخش اگه زحمتت میدم

aminvgas
13-04-2014, 19:27
سلام

من توی اکسل تازه کارم و مبتدی .
سوال من این هست که چرا پسوند فایل های ذخیره اکسل در نسخه 2010 و 2013 نشان داده نمی شوند؟؟؟؟؟؟ (2007 رو امتحان نکردم ). مثل پسوند xlsx
فقط نام فایل ذخیره اکسل مثل Excel Workbook نشان داده میشود !

عکس زیر :جلوی Save as type

و عکس زیر در کامپیوتر دیگه درست نشون میده : ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AmirMomtaz
14-04-2014, 13:59
سلام

من توی اکسل تازه کارم و مبتدی .
سوال من این هست که چرا پسوند فایل های ذخیره اکسل در نسخه 2010 و 2013 نشان داده نمی شوند؟؟؟؟؟؟ (2007 رو امتحان نکردم ). مثل پسوند xlsx
فقط نام فایل ذخیره اکسل مثل Excel Workbook نشان داده میشود !

عکس زیر :جلوی Save as type

و عکس زیر در کامپیوتر دیگه درست نشون میده : ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز .. این موضوع ربطی به اکسل نداره بلکه تنظیمات سیستمی ویندوز باعث نشون داده شدن یا نشدن پسوند فایلها میشه..
البته اگه مثل سیستم شما پسوندها مخفی باشن Rename کردن فایلها راحت تره..!
با گذاشتن و برداشتن تیک چک باکس زیر :

My Computer ==> Tools ==> folder options ==> View ==> Hide extensions for known file types

KELIS
15-04-2014, 12:25
جدولی دارم که یک ستون آن تاریخ است که با فرمت 00000000 وارد کردم .ستون دیگری با عنوان شماره سند دارم که باید به ازای هر روز افزایش تاریخ ,به شماره سند یکی اضافه شود.فرمول را به چه صورتی برای ستون سند باید وارد کنم که بطور اتوماتیک این کار را انجام بدهد؟ممنون

AmirMomtaz
15-04-2014, 19:16
جدولی دارم که یک ستون آن تاریخ است که با فرمت 00000000 وارد کردم .ستون دیگری با عنوان شماره سند دارم که باید به ازای هر روز افزایش تاریخ ,به شماره سند یکی اضافه شود.فرمول را به چه صورتی برای ستون سند باید وارد کنم که بطور اتوماتیک این کار را انجام بدهد؟ممنون

اگه فرضا تاریخها از A1 شروع میشه و شماره ها از B1 ، این فرمولو تو B2 بنویس :

hichkas62
15-04-2014, 19:30
با سلامابتدا تشکر می کنم از اینکه در این انجمن هر سوالی که پرسیده ام به زیبایی جواب داده شده استمن لیست 50000 تایی ایمیل دارم . اما ایمیلها به صورت زیر در یک فایل تکس وجود دارد:2829349 comountainman@yahoo.comاما نمی دونم اعداد ابتدا را چگونه حذف کنم. البته اعداد در ابتدای فایل قرار دارند.در اکسل وارد کردم اما در یک ستون وارد کرد.لطفا راهنمایی ام کنیدبسیار متشکرم

مریم ارفعی
16-04-2014, 17:53
ببخشید چطور میتونم یک فایل اکس اینجا ضمیمه کنم ؟

AmirMomtaz
16-04-2014, 19:34
با سلامابتدا تشکر می کنم از اینکه در این انجمن هر سوالی که پرسیده ام به زیبایی جواب داده شده استمن لیست 50000 تایی ایمیل دارم . اما ایمیلها به صورت زیر در یک فایل تکس وجود دارد:2829349 comountainman@yahoo.comاما نمی دونم اعداد ابتدا را چگونه حذف کنم. البته اعداد در ابتدای فایل قرار دارند.در اکسل وارد کردم اما در یک ستون وارد کرد.لطفا راهنمایی ام کنیدبسیار متشکرم

سلام ..
فرمت همه همینطوره ؟ .. یعنی تعداد عددهای قبل از ایمیل مثل این همیشه 7 تاست؟ ....
.................. یا :
اگه تعداد اعداد متغیره ، آیا بین اعداد و آدرس ایمیل تو همه شون، اسپیس (فاصله) هست ؟..

AmirMomtaz
16-04-2014, 19:38
ببخشید چطور میتونم یک فایل اکس اینجا ضمیمه کنم ؟

تو یه سایت آپلود کنید .. مثلا من از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده می کنم..
اگر هم سختتونه ،می خواید به این ایمیل بفرستید :
amirhoseyn_33@yahoo.com

adrss
17-04-2014, 18:15
سلام من یه تنظیماتی رو زدم که گرفتارم کرد قبلا هر سایتی رو که تویه خونه های اکسل مینوشتم خود به خود هیپرلینک میشد و اگه روش کلیک میکردم سایت باز میشد اما این تنظیمات رو که زدم دیگه وقتی سایتی مینویسم هیپرلینک نمیشه میشه بهم بگید چکار کنم که مثه اولش بشه

AmirMomtaz
18-04-2014, 20:38
سلام من یه تنظیماتی رو زدم که گرفتارم کرد قبلا هر سایتی رو که تویه خونه های اکسل مینوشتم خود به خود هیپرلینک میشد و اگه روش کلیک میکردم سایت باز میشد اما این تنظیمات رو که زدم دیگه وقتی سایتی مینویسم هیپرلینک نمیشه میشه بهم بگید چکار کنم که مثه اولش بشه

اگه از 2007 و بالاتر استفاده میکنی برو تو Excel Options بعد :

godsmak
19-04-2014, 14:39
درود.
راهی هست که من بتونم داخل یک گروه از فرمولهای اکسل یه قسمت رو عوض کنم؟
دقیقتر اینکه، من یه صفحه محاسبات توی فایل اکسلم دارم که شاید حدود 100 تا فرمول داره، میخوام مثلا داخل همه فرمولهام اسم "مبارکی" بشه "مرادی"...
امیدوارم خیلی بد توضیح نداده باشم.
ضمنا میخواستم ببینم یکی از دوستان که در زمینه اکسل خیلی حرفه ایه، میتونه بهم برای بهتر کردن فایل فعلیم کمک کنه؟ ترجیحا حضوری.
(محل هم اداره برق شهر ری)

AmirMomtaz
19-04-2014, 18:04
درود.
راهی هست که من بتونم داخل یک گروه از فرمولهای اکسل یه قسمت رو عوض کنم؟
دقیقتر اینکه، من یه صفحه محاسبات توی فایل اکسلم دارم که شاید حدود 100 تا فرمول داره، میخوام مثلا داخل همه فرمولهام اسم "مبارکی" بشه "مرادی"...
امیدوارم خیلی بد توضیح نداده باشم.
ضمنا میخواستم ببینم یکی از دوستان که در زمینه اکسل خیلی حرفه ایه، میتونه بهم برای بهتر کردن فایل فعلیم کمک کنه؟ ترجیحا حضوری.
(محل هم اداره برق شهر ری)

yummy_boy
20-04-2014, 10:50
با سلام

من یک مشکل تو اکسل 2010 دارم
موقع پرینت گرفتن ،موقعی یک صفحه رو پرینت می گیرم یک کپی اضافی هم به من پرینتر میده
- پرینتر مشکل نداره چون بقیه سیستمها تو شبکه این مشکل رو ندارند با همون پرینت
- تنظیمات کپی پرینت 1 هست پس مشکل ماله این هم نیست
موقع پرنینت گرفتن خود پرینتر پیغام میده page 1 ولی از پرینتر 2 تا پرینت میاد بیرون
- با بقیه نرم افزار ها از جمله Word و... این مشکل وجو نداره فقط با اکسل این مشکل پیش میاد

adrss
20-04-2014, 12:54
سلام دوستای خوبم
یه سوال فرض کنید من یه جدول دارم که داره تو این جول سود و زیان یه سری کالا محاسبه میشه مثلا کالای a مقدار 2 میلیون خریدم ضررم 2% کردم
کالای ب مقدار 10 میلیون خریدم ضرر 10 % کالای ج مقدار 1 میلیون ضرر 5% میخوام در پایان ببینم کلا من روی تمام سرمایه ام چند درصد زیان کردم چطور باید فرمولش رو بنویسم ؟

AmirMomtaz
20-04-2014, 23:55
با سلام

من یک مشکل تو اکسل 2010 دارم
موقع پرینت گرفتن ،موقعی یک صفحه رو پرینت می گیرم یک کپی اضافی هم به من پرینتر میده
- پرینتر مشکل نداره چون بقیه سیستمها تو شبکه این مشکل رو ندارند با همون پرینت
- تنظیمات کپی پرینت 1 هست پس مشکل ماله این هم نیست
موقع پرنینت گرفتن خود پرینتر پیغام میده page 1 ولی از پرینتر 2 تا پرینت میاد بیرون
- با بقیه نرم افزار ها از جمله Word و... این مشکل وجو نداره فقط با اکسل این مشکل پیش میاد

پرینت دوم دقیقا کپی اولیه یا اضافات پرینت اولیه؟ مثلا بیشترش خالی باشه یا قسمتیش؟
یا که اصلا کپی پرینت دفعه قبلیه؟ ..
تنظیم print area و margins همه درسته؟..

jjzmp
21-04-2014, 17:04
با سلام و عرض ادب و احترام من در یک فایل اکسل یکسری اعداد و کد هایی رو دارم و این فایل داری 10 شیت میباشد که هر از شیت اول تا ده به ترتیب به هم وصل میباشند..حالا من میخوام در شیت دهم سطر ها و ستون هایی که وجود دارد رو کنار یکی از ستون ها یک ستون جدید باز کنم و یکسری اعداد داخلش قرار بدم ولی اخطار میده ...در شیت 9 و 8 و بقیه شیت ها آزمایش کردم انجام شد ولی شیت آخر ارور میده عکس ارور رو پیوست میکنم لطفا راهنمایی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AmirMomtaz
21-04-2014, 17:57
با سلام و عرض ادب و احترام من در یک فایل اکسل یکسری اعداد و کد هایی رو دارم و این فایل داری 10 شیت میباشد که هر از شیت اول تا ده به ترتیب به هم وصل میباشند..حالا من میخوام در شیت دهم سطر ها و ستون هایی که وجود دارد رو کنار یکی از ستون ها یک ستون جدید باز کنم و یکسری اعداد داخلش قرار بدم ولی اخطار میده ...در شیت 9 و 8 و بقیه شیت ها آزمایش کردم انجام شد ولی شیت آخر ارور میده عکس ارور رو پیوست میکنم لطفا راهنمایی کنید

آخرین ستونی که استفاده کردی کلیک کن و بعد با CTRL + LEFT یا CTRL + RIGHT (بسته به جهت شیت) بزن.. میبردت به سلولی که استفاده شده (یا اکسل اینطور تشخیص داده) و اونو از طریق منوی home و Clear All پاک کن ...!

desperado
21-04-2014, 19:42
با سلام
من این لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را اگر از طریق هایپرلینک بخوام در اکسل قرار بدم طوری که وقتی فایل را باز میکنم لینک به طور خودکار اپدیت بشه چطوری باید عمل کنم؟(لینک فوق هر چند دقیقه از طریق سایت اپدیت میشه)

ebibarati
22-04-2014, 08:32
سلام
تو اکسل 2010 تنظیمات رو چجور انجام بدم که وقتی اکسل باز میشه صفحه از سمت راست باشه قبلا تو 2007 انجام دادم الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم

desperado
22-04-2014, 17:43
سلام
تو اکسل 2010 تنظیمات رو چجور انجام بدم که وقتی اکسل باز میشه صفحه از سمت راست باشه قبلا تو 2007 انجام دادم الان هر چی میگردم پیداش نمیکنم

از گزینه right to left document استفاده کنید

AmirMomtaz
22-04-2014, 23:03
سلام

ابی جان اون دکمه رادیویی انتخابی default direction توی .... Excel Options - Advanced ..... تو قسمت .... Display .... رو ببین تاثیری نداره؟ کاری نمی کنه؟ ..
گویا واسه بعضی ها کار میکنه واسه بعضی ها نه ...!
واسه منم کار نمی کنه ...! احتمالا از سورس های مختلف نصب باشه...!

ebibarati
23-04-2014, 08:05
ابی جان اون دکمه رادیویی انتخابی default direction توی .... Excel Options - Advanced ..... تو قسمت .... Display .... رو ببین تاثیری نداره؟ کاری نمی کنه؟ ..
گویا واسه بعضی ها کار میکنه واسه بعضی ها نه ...!
واسه منم کار نمی کنه ...! احتمالا از سورس های مختلف نصب باشه...!

دستت درد نکنه امیر جان آره برای من کار کرد و صفحه درست شد
ممنون

AmirMomtaz
23-04-2014, 16:50
دستت درد نکنه امیر جان آره برای من کار کرد و صفحه درست شد
ممنون

خواهش می کنم .. فقط می خواستم بدونم سورسی که نصبش کردی چی بوده؟
لرد ؟ .. گردو؟ .. سایت؟...!

lxl22
23-04-2014, 22:33
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکلی حین پرینت کردن با اکسل دارم
من میام یه صفحه رو پرینت میگیرم مثلا شیت 2
بعد میام یه صفحه دیگرو پرینت کنم مثلا شیت 3 حتی پرینت پریویو ام میزنم شیت 3 رو نشون میده ولی شیت 2 باز پرینت میشه
به نظر شما مشکل کجاست:n03:

AmirMomtaz
23-04-2014, 22:54
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکلی حین پرینت کردن با اکسل دارم
من میام یه صفحه رو پرینت میگیرم مثلا شیت 2
بعد میام یه صفحه دیگرو پرینت کنم مثلا شیت 3 حتی پرینت پریویو ام میزنم شیت 3 رو نشون میده ولی شیت 2 باز پرینت میشه
به نظر شما مشکل کجاست:n03:

چندتا علت می تونه داشته باشه..
اول ببین تو صف پرینت (آیکون پرینتر کنار ساعت) چیزی از پرینت قبلی نمونده باشه ...! اگه هست کنسل بزن اگه گیر کرد سرویس Print Spooler رو ریستارت کن ..
بعد ببین تنظیمات پرینت، print active sheets فعال باشه نه print selection
یا توی page setup تب آخر یعنی تب sheet ببین آدرس print area بصورت مطلق به آدرس خاصی داده نشده باشه..

ebibarati
24-04-2014, 10:15
خواهش می کنم .. فقط می خواستم بدونم سورسی که نصبش کردی چی بوده؟
لرد ؟ .. گردو؟ .. سایت؟...!

نمی دونم یه مجموعه آفیس هست یکی تو شهرخودمون جمعش کرده اسمش رو هم گذاشته جزیره !!!

desperado
24-04-2014, 20:21
با سلام
من این لینک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را اگر از طریق هایپرلینک بخوام در اکسل قرار بدم طوری که وقتی فایل را باز میکنم لینک به طور خودکار اپدیت بشه چطوری باید عمل کنم؟(لینک فوق هر چند دقیقه از طریق سایت اپدیت میشه)

mehdi.t.f
24-04-2014, 20:31
با سلام
سلام. یعنی چی؟ خب هایپر لینک کن دیگه!!

aseman1985
25-04-2014, 22:10
سلام
این فایل رو من از یه سایت گرفتم که مربوط به اکسل هست که فرمول داده برای انجام تاپسیس در محیط اکسل
حالا من میخوام مسئلم رو با این حل کنم ولی اصلا نمیدونم که عددها رو که جای عددهای این مثال نوشتم بعدش باید چیکار کنم تا مسئلم رو از این طریق حل کنم اکه میشه راهنمایی کنین

واقعا گرفتار شدم و ممنون میشم زودتر راهنمایی کنین که مسئله رو زودتر حل کنم:n16:

AmirMomtaz
25-04-2014, 22:30
سلام
این فایل رو من از یه سایت گرفتم که مربوط به اکسل هست که فرمول داده برای انجام تاپسیس در محیط اکسل
حالا من میخوام مسئلم رو با این حل کنم ولی اصلا نمیدونم که عددها رو که جای عددهای این مثال نوشتم بعدش باید چیکار کنم تا مسئلم رو از این طریق حل کنم اکه میشه راهنمایی کنین

واقعا گرفتار شدم و ممنون میشم زودتر راهنمایی کنین که مسئله رو زودتر حل کنم:n16:

ستونهای hide شده رو unhide کردی؟

aseman1985
25-04-2014, 22:44
نه اصلا بلد نیستم که باید چیکار کنم...راهنماییم میکنین که اصلا از اول باید چیکار کنم؟
خیلی برام مهمه