PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21

mamad-i
11-07-2013, 09:30
سلام دوستان چطور می شه بعد از استفاده از find سلول پیدا شده با رنگ متفاوت نشان داده شود ممنون میشم راهنمایی کنید

geojo
12-07-2013, 08:20
سلام
از منو format گزینه format cells زبانه number در قسمت category گزینه date و بعد در قسمت type قالبی رو که نیاز داری انتخاب کن. حالا فقط کافیه تو قسمتی که میخوای تاریخ رو بنویسی عدد روز و ماه و سال رو پشت سر هم بنویسی خودش / میزنه

geojo
12-07-2013, 08:42
سلام
از منو format گزینه format cells زبانه number در قسمت category گزینه date و بعد در قسمت type قالبی رو که نیاز داری انتخاب کن. حالا فقط کافیه تو قسمتی که میخوای تاریخ رو بنویسی عدد روز و ماه و سال رو پشت سر هم بنویسی خودش / میزنه
سلام من برای وارد کردن تاریخ شمسی در اکسل دنبال راهی هستم که نیاز به وارد کردن علامت / نباشه و این علامت به طور خودکار در خانه مورد نظر باشه . دوستان اگه میتونن کمک کنند

b.mordab
12-07-2013, 11:07
چر ا کسی جواب منو نمیده

SEPAHAN2012
12-07-2013, 19:23
آیا میشه کاری کرد که هرچه در یک سلول نوشت مثلا در 3 ستون پایین ترش نوشته بشه

wolfomid
12-07-2013, 19:38
با سلام
نماز روزه هاتون قبول
کسی میتونه منو راهنمایی کنه ک چطوری میشه توی ورد یا اکسل نمودارهای زیر رو بکشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید ک چطوری میشه نمودارهای زیر رو کشید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ebibarati
13-07-2013, 11:23
آیا میشه کاری کرد که هرچه در یک سلول نوشت مثلا در 3 ستون پایین ترش نوشته بشه

شما فقط کافیه در سه سلول بعد بنویسی a1=

Mohammad Yek110
15-07-2013, 12:31
سلام
توی یکی از cell ها وقتی عدد 24895008 رو مینویسم به 205E+07 تبدیل میشه
چجوری درستش کنم؟

ebibarati
15-07-2013, 12:41
سلام
توی یکی از cell ها وقتی عدد 24895008 رو مینویسم به 205E+07 تبدیل میشه
چجوری درستش کنم؟
سلام
یه کم طول سلولت رو بزرگتر کن موس رو در سربرگ بالا بین دو سلول مثلا a,b قرار بده تا به حالت+ دربیاد بعد موس رو بگیرو بکش یه کم سلول بزرگتر کن

Netw0rks
16-07-2013, 09:14
سلام
برای اینکه در اکسل اعداد به صورت 3 رقمی جدا بشه چیکار باید کرد ؟
این شکلی :
393,251,541

mehdi_7070
16-07-2013, 09:48
سلام
برای اینکه در اکسل اعداد به صورت 3 رقمی جدا بشه چیکار باید کرد ؟
این شکلی :
393,251,541

Right Click -> Format Cells -> Number -> Category: Number -> Use 1000 Separator

سیاره ا ورانوس
20-07-2013, 13:24
سلام. کسی میدونه چطور میشه در اکسل یک مجموعه داده ای رو به دو قسمت بصورت تصادفی تقسیم کرد؟ ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید!

mojtaba_tanha
21-07-2013, 09:18
سلام. کسی میدونه چطور میشه در اکسل یک مجموعه داده ای رو به دو قسمت بصورت تصادفی تقسیم کرد؟ ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید!
مثال: داخل سلول A1 عددي كه ميخواي به دو قسمت تقسيم بشه رو وارد ميكني بعد توي سلول B2 اين فرمول و وارد كن(RANDBETWEEN(0;A1= بعد توي سلول C1 بزن A1-B1= بعد هر وقت اكسل و باز كني يا كليدF9 رو بزني اعدادت عوض ميشه.

irahim
22-07-2013, 09:50
سلام،چرادر استفاده از ابزارfind&replacكلماتي كه حروف ي،ك داشته باشند شناسايي نمي شن؟ قبلا اين مشكل رو نداشتم الان براي حلش فونت جديد هم نصب كردم ولي نتيجه نداد. لطفا راهنمايي كنيد

irahim
22-07-2013, 10:06
:n28::n28::n28: كمك!!!!!!

ebibarati
22-07-2013, 12:16
سلام،چرادر استفاده از ابزارfind&replacكلماتي كه حروف ي،ك داشته باشند شناسايي نمي شن؟ قبلا اين مشكل رو نداشتم الان براي حلش فونت جديد هم نصب كردم ولي نتيجه نداد. لطفا راهنمايي كنيد

فونت متن رو عوض کنید و از فونت های سری 2 یا B استفاده نمایید

mehdi313
24-07-2013, 08:26
سلام دوستان
من فایل اکسلی دارم که شامل 3 نوع افراد است فرض کنید رسمی ها، قراردادی ها و شرکتی ها.
در یک شیت همه اسامی بهمراه (مثلا) اضافه کاری آنها نوشته شده است. در شیتهای 2،3 و چهارمی این افراد تفکیک شده اند.
آیا می شود با پر کردن شیت اول و محاسبه اضافه کاری کل کارمندان، بطور خودکار بقیه شیت ها هم پر شوند و بطور خودکار جمع اضافه کاری آنها هم در ذیل جدول آنها محاسبه و نشان دهد.
با تشکر فراوان

mehdi_7070
24-07-2013, 08:48
سلام دوستان
من فایل اکسلی دارم که شامل 3 نوع افراد است فرض کنید رسمی ها، قراردادی ها و شرکتی ها.
در یک شیت همه اسامی بهمراه (مثلا) اضافه کاری آنها نوشته شده است. در شیتهای 2،3 و چهارمی این افراد تفکیک شده اند.
آیا می شود با پر کردن شیت اول و محاسبه اضافه کاری کل کارمندان، بطور خودکار بقیه شیت ها هم پر شوند و بطور خودکار جمع اضافه کاری آنها هم در ذیل جدول آنها محاسبه و نشان دهد.
با تشکر فراوان

از VLookup استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi313
24-07-2013, 09:14
از VLookup استفاده کنید:

تابع VLookup برای موقعی است که بخواهیم از یک جدول استفاده کنیم ولی من منظورم جستجو در شیت های مختلف است نه یک شیت.:n28:

mehdi_7070
24-07-2013, 11:12
تابع VLookup برای موقعی است که بخواهیم از یک جدول استفاده کنیم ولی من منظورم جستجو در شیت های مختلف است نه یک شیت.:n28:

برای شیت‌های مختلف هم کاربرد داره... مثلا Table_array می‌تونه Sheet2!A:G باشه.

mehdi2008ooo
28-07-2013, 23:35
درست کردن لیست باز شونده در یک سل

باسلام خدمت دوستان عزیز
1- من یه ستون اکسل دارم که یه سری مقادیر از پیش تعیین شده رو دارم که یه سری اعداد هستند و نمیخوایم اونها رو دستی وارد فیلد کنیم و میخوایم یه لیست بازشونده داشته باشیم و مقادیر رو از توش انتخاب کنیم . ( اکسل ۲۰۱۰ یا ۲۰۰۷ )
2- و در یه ستون دیگه برای چک کردن لیستی که داریم گزینه ایی به صورت چک باکس درست کنیم که با توجه به نیاز ما چک باکس تیک بخوره یا نخوره مثلا فلان عدد اگه بالای 100 بود چک باکس مخصوصی که مربوط به آمار هست تیک توش بزنیم و اگر کمتر بود چک باکس رو خالی بزاریم و رهاش کنیم
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

mehdi313
29-07-2013, 08:40
سلام
من در سلول اول یک فرمول نوشتم به شکل زیر:VLOOKUP(A2,sheet1!A2:C20,4,FALSE)
و می خواهم همین فرمول را برای 10 ردیف بعدی هم داشته باشم به این ترتیب که در سطر سوم، مقدار اولی بشود A3 ولی مقدار دومی ثابت بماند یعنی sheet1!A2:C20.
اما اینطور نمیشود و میشود sheet1!A3:C21 و همینطور برای ردیفهای بعدی هم همین مشکل را دارم.
واین باعث میشود وقتی من در شیت اول یک ردیف را به ردیفهای بالاتر انتقال دهم به مشکل بر میخورد.
من فایل اکسل مربوطه رو ضمیمه میکنم تا شاید سوال من قابل فهم تر باشد.
فایل اکسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jigol_magoli
29-07-2013, 09:54
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

خیلی سرتون رو به درد نمیارم خلاصه بگم .....

واسه ماکرو نویسی اکسل دنبال یه کد هستم که بتونه داده های داخل یک فایل تکست (txt) رو واسم import data as text کنه و بعدش صفحه رو رفرش کنه ... .. .

Ali-ss
29-07-2013, 11:13
یه مشکل
تکست درون یه سل رو رنگی می کنیم بعد کامپیوتر خاموش روشن می کنیم بای اینکه تغییرات ذخیره کردیم اما تکست ها رنگی نیستند

یا همون فایل اکس رو روی یه کامپیوتر دیگه می بریم رنگی شدن تکست ها مشخص نیست ورژن آفیس یکسانه و ویوندوز هم ایکس پی

sayberiya
29-07-2013, 11:29
دوستان اکسل رو بخوایم به صورت اصولی یاد بگیریم از کجا باید شروع کنیم؟

ebibarati
29-07-2013, 12:48
سلام
من در سلول اول یک فرمول نوشتم به شکل زیر:VLOOKUP(A2,sheet1!A2:C20,4,FALSE)
و می خواهم همین فرمول را برای 10 ردیف بعدی هم داشته باشم به این ترتیب که در سطر سوم، مقدار اولی بشود A3 ولی مقدار دومی ثابت بماند یعنی sheet1!A2:C20.
اما اینطور نمیشود و میشود sheet1!A3:C21 و همینطور برای ردیفهای بعدی هم همین مشکل را دارم.
واین باعث میشود وقتی من در شیت اول یک ردیف را به ردیفهای بالاتر انتقال دهم به مشکل بر میخورد.
من فایل اکسل مربوطه رو ضمیمه میکنم تا شاید سوال من قابل فهم تر باشد.
فایل اکسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شما باید از فرمول مطلق استفاده کنید با استفادته از $ مثلاً اگه میخوایید در کپی کردن سلول a2 ثابت بمونه باید در فرمول بنویسی A$2

ebibarati
29-07-2013, 12:52
دوستان اکسل رو بخوایم به صورت اصولی یاد بگیریم از کجا باید شروع کنیم؟
شما میتونید در گوگل یه سرچ بزنید کلی مطلب آموزش و حتی کتاب دانلود کنید از اکسل مقدماتی شروع کنید . یه کتابهای خیلی خوب در مقطع کوچک به صورت جیبی هم هست که خیلی جالب هست و تو اکثر کتاب فروشی ها میتونی گیر بیاری

mehdi313
30-07-2013, 20:51
سلام
من در یک فایل اکسل در شیت اول، همه افراد قرار دارند در شیت دوم، فقط مردان شیت اول و درشیت سوم، فقط زنان شیت اول
شیت اول دارای ستونی است که جنسیت افراد را مشخص میکند. میخواهم به محض وارد کردن اطلاعات یک فرد جدید اگر مرد بود خودبخود در شیت مردان هم اضافه بشه و اگر زن بود خودبخود به شیت سوم اضافه بشه.
میشه در اکسل چنین کاری کرد؟
با تشکر پیشاپیش

l3_5h
30-07-2013, 23:13
با سلام و خسته نباشی
چطوری اینکارو بکنم؟
شرط ورود داده ها را طوری تنظیم کنید که در ستون تعداد اعداد صحیح بین 1 تا 50 پذیرفته شود و در غیر اینصورت پیغام با عنوان "هشدار" با متن "این عدد مجاز نیست" نمایش داده شود و در صورتیکه کاربر پاسخ yes را انتخاب کرد عدد پذیرفته شود.

rozbeh85
03-08-2013, 07:26
سلام دوستان
من دو تا ستون دارم، ستون یک و ستون دو
ستون یک 4 تا ردیف داره و ستون دو 10 تا ردیف
توی 10 تا ردیف ستون 2، 4 تا داده ی ستون یک هم وجود داره، چه شکلی میشه تمام ردیف های ستون یک را از داخل ستون دو پیدا کرد و یک جای دیگه آنرا کپی کرد
لطفا از صفر توضیح بدهید من هیچی از اکسل بلد نیستم
با تشکر فراوان

ebibarati
03-08-2013, 09:38
سلام دوستان
من دو تا ستون دارم، ستون یک و ستون دو
ستون یک 4 تا ردیف داره و ستون دو 10 تا ردیف
توی 10 تا ردیف ستون 2، 4 تا داده ی ستون یک هم وجود داره، چه شکلی میشه تمام ردیف های ستون یک را از داخل ستون دو پیدا کرد و یک جای دیگه آنرا کپی کرد
لطفا از صفر توضیح بدهید من هیچی از اکسل بلد نیستم
با تشکر فراوان

یک فرمول مفید برای پیدا کردن رکوردهای Duplicate (تکراری) در اکسل:
شما می توانید از Conditional formatting برای highlight کردن رکوردهای تکراری استفاده کنید....

1- ستونی را که رکوردهای تکراری در آن وجود دارد انتخاب کنید.

2-از قسمت منو Format > Conditional Formatting را انتخاب کرده

3- در قسمت Condition 1 گزینه "Formula is" را انتخاب کرده

4- سپس در مقابل آن اگر ستون A را انتخاب کردید فرمول COUNTIF(A:A; A1)>1 =را بنویسید

و یا اگر ستون B را انتخاب کرده اید این فرمول را بنویسید COUNTIF(B:B;B1)>1=

5- در آخر می توانید فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید مثلا رنگ هر خانه که دارای مقادیر تکراری است قرمز شود.

6- دکمه Ok را بزنید و نتیجه را مشاهده کنید.

با این روش تمام خانه هایی که بیش از یک بار تکرار شده باشد به رنگ قرمز در می آید.

rozbeh85
03-08-2013, 17:50
ممنون
یک سوال دیگر
راهی هست که دو سلول زیر را در محاسبه درست نشان بدهد؟ یعنی بگه این دو تا باهم برابرند.
cell 1: yahoo cell2: yahoo.com cell 3:True

firkoo
04-08-2013, 13:32
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید عزیز. بنده می خوام در excel یه نمودار رسم کنم به این صورت که : یه تعداد x دارم که به یه تعداد y مربوط هستند . (اینها رو دسته ی اول در نظر می گیریم) یه تعداد x دیگه هم دارم که به تعدادی y دیگه مربوط هستند (اینها رو هم دسته ی دوم در نظر می گیریم) مقادیر x ها و yهای دسته اول با مقادیر xها و yهای دسته ی دوم فرق می کنند . تعداد x ها و yهای دسته اول با تعداد xها و yهای دسته ی دوم برابر نیستند. اما همشون (هم دسته ی اول و هم دسته ی دوم) در یک بازه قرار دارن (در بازه ی صفر تا یک) ممنون می شم به طور کامل راهنماییم کنید که به چه شکل این نمودار رو باید رسم کنم . خودم هر چقدر سعی کردم موفق نشدم. با سپاس.

ehsan_iace
05-08-2013, 22:16
من در این فایل می‌خواهم بر حسب تاریخ از تاریخ کم به تاریخ زیاد مرتب سازی کنم (ستون سوم) اما اکسل بازی درمیاره و درست مرتب نمی‌کند!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من با Sort Ascending و Sort Descending در نوار ابزار کار کردم ولی درست مرتب نمی‌کند

مرتب سازی بصورت A-Z :

مرتب سازی بصورت Z-A :

راهنمایی لطفاً

ebibarati
06-08-2013, 13:41
من در این فایل می‌خواهم بر حسب تاریخ از تاریخ کم به تاریخ زیاد مرتب سازی کنم (ستون سوم) اما اکسل بازی درمیاره و درست مرتب نمی‌کند! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من با Sort Ascending و Sort Descending در نوار ابزار کار کردم ولی درست مرتب نمی‌کند مرتب سازی بصورت A-Z : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مرتب سازی بصورت Z-A : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راهنمایی لطفاً من انجام دادم مشکلی نداشت سعی کنید تاریخ رو درست وارد نمایید مثلا 1392/5/12 به جای12/5/1392 و بعد هم روز و ماه رو به صورت دورقم بنویسید 1392/05/01 ببینید مشکل حل میشه یا نه

ehsan_iace
06-08-2013, 15:14
من انجام دادم مشکلی نداشت سعی کنید تاریخ رو درست وارد نمایید مثلا 1392/5/12 به جای12/5/1392 و بعد هم روز و ماه رو به صورت دورقم بنویسید 1392/05/01 ببینید مشکل حل میشه یا نه

سلام

با توصیه دوم شما مشکل حل شد یعنی فقط اعداد یک رقمی را در تاریخ به همراه صفر نوشتم درست sort شد

ممنونم

firkoo
07-08-2013, 01:05
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید عزیز. بنده می خوام در excel یه نمودار رسم کنم به این صورت که : یه تعداد x دارم که به یه تعداد y مربوط هستند . (اینها رو دسته ی اول در نظر می گیریم) یه تعداد x دیگه هم دارم که به تعدادی y دیگه مربوط هستند (اینها رو هم دسته ی دوم در نظر می گیریم) مقادیر x ها و yهای دسته اول با مقادیر xها و yهای دسته ی دوم فرق می کنند . تعداد x ها و yهای دسته اول با تعداد xها و yهای دسته ی دوم برابر نیستند. اما همشون (هم دسته ی اول و هم دسته ی دوم) در یک بازه قرار دارن (در بازه ی صفر تا یک) ممنون می شم به طور کامل راهنماییم کنید که به چه شکل این نمودار رو باید رسم کنم . خودم هر چقدر سعی کردم موفق نشدم. با سپاس. دوستان عزیز کسی جواب من رو نمی دونه . به خدا خیلی برام مهمه .

nelahe
08-08-2013, 09:15
چند ستون دارم
آ، بی ، سی، دی و ایی

می خوام به صورت ردیفی جمع کنم

آ + بی + دی و جمع آن در ایی نوشته شود

یعنی اون وسط سی با این ها جمع نشود چکار باید کرد

ebibarati
08-08-2013, 10:16
چند ستون دارم
آ، بی ، سی، دی و ایی

می خوام به صورت ردیفی جمع کنم

آ + بی + دی و جمع آن در ایی نوشته شود

یعنی اون وسط سی با این ها جمع نشود چکار باید کرد

e=a+d+d
یا

شاید روش بهتری هم باشه اگه دوستان بلدن لطفا مطرح نمایند

nelahe
08-08-2013, 13:37
سلام دوستان

در مورد داده های تکراری می خواستم سوال کنم که نگذاره تکراری وارد بشه تو یک سایت اینو نوشته

تابع COUNTIF(A:A,A1) در اکسل مشخص می کند که در ستون A ، چند بار مقادر سلول A1 تکرار شده است و هدف ما این است که این مقدار تکراری نباشد، بنابراین باید این تعداد برابر با یک باشد ، که تکراری نشود.

حالا ببینید مشکل اینجاست که آخر اون تابع نوشته COUNTIF(A:A,A1 میگه چند بار مقادر سلول A1 تکرار شده است چرا چیز دیگه ای را نمی زنیم به جای A1

شرمنده یک سوال دیگه

من گفتم که مثلاً خانه های تکراری رنگی شود
خوب حالا یک مشکل

می تونم مثلاً 0913000 این شماره تکرار شده سه بار

می تونم تعیین کنم اولیش را زرد دومی را یک رنگ دیگر و سومی را

nelahe
08-08-2013, 13:40
e=a+d+d
یا

شاید روش بهتری هم باشه اگه دوستان بلدن لطفا مطرح نمایند

سلام ههههه من sum می نوشتم ارور می داد

یه چیزی مثلاً من در بین این فرمول e+b+c خوب می خواستم وسطش مثلاً e جمع کن با (c ضربدر d کن) و سپس جمع کن با فلان

چطور اون ضرب را اون وسط تعیین کنیم

nelahe
08-08-2013, 16:43
سلام دوستان گل

1- اول چطور بگم که خانه هایی تکراری را رنگ کرده ، آن ها را پاک کند

2- من خانه رنگی ها را از بالا شروع کردم و پاک کردم و ردیف های خالی ایجاد شد

چطور میشه به صورت اتوماتیک اون ردیف ها را پاک کرد

ebibarati
11-08-2013, 09:00
سلام ههههه من sum می نوشتم ارور می داد

یه چیزی مثلاً من در بین این فرمول e+b+c خوب می خواستم وسطش مثلاً e جمع کن با (c ضربدر d کن) و سپس جمع کن با فلان

چطور اون ضرب را اون وسط تعیین کنیم
فرق نمی کنه شما با علائمی که روی صفحه کلید هست کار کن مثلا a+d*c/d سلولها تو بنویس یا انتخاب کن بعد علامت رو بزن

Behroux
13-08-2013, 15:44
سلام
من یه فایل اکسل دارم تو شیت های مختلف اون اجناس یه مغازه رو به صورت جدول وارد کردم (شامل نام کالا، قیمت، و ...)
آیا می شه برنامه ای نوشت که با اجرای دستوری پنجره ای باز بشه و ما تو اون پنجره نام کالای مورد نظرمون رو بنویسم و برنامه تو کل کالاها اون رو پیدا کنه و وقتی من تعداد مورد نطر رو بهش دادم از جمع کل اون کالا، تعداد داده شده رو کم کنه و تو فایل اصلی اعمال کنه و تعداد کم شده رو هم یه جای دیگه وارد کنه؟
در واقع می خوام با این روش رو فایلم عملیات حسابداری انجام بدم.
ممنون.

ghasempour
14-08-2013, 14:11
با سلام میخام بدونم آیا راهی هست وقتی عددی رو تو اکسل وارد می کنی رنگش عوض بشه به عبارت دیگر ایا وقتی دنبال عددی با find می گردیم آیا راهی هست که با یافتن عدد رنگش عوض بشه ممنون

nelahe
15-08-2013, 09:05
سلام روش پاک کردن خونه ها را می گید

و اینکه خودش تکراری ها را حذف کنه اتوماتیک

ebibarati
17-08-2013, 13:38
سلام روش پاک کردن خونه ها را می گید

و اینکه خودش تکراری ها را حذف کنه اتوماتیک

اول کل ستون شماره هاتو انتخاب کن.
بعد برو تب DATA و در بخش Data Tools گزینه Remove Duplicates رو انتخاب کن.
به طور اتوماتیک تکراری ها رو حذف میکنه

ebibarati
17-08-2013, 13:53
با سلام میخام بدونم آیا راهی هست وقتی عددی رو تو اکسل وارد می کنی رنگش عوض بشه به عبارت دیگر ایا وقتی دنبال عددی با find می گردیم آیا راهی هست که با یافتن عدد رنگش عوض بشه ممنون

شما وقتی FIND رو میاری در سربرگ replace قسمت find عدد مورد نظر رو بنویسید و در قسمت زیر اون گزینه format رو بزنید و تنظیمات مثل رنگ کردن عدد یا سلول رو انجام بدید بزنید و بعد گزینه replace all رو بزنید
شاید راه حل بهتری هم داشته باشه اگر دوستان میدونند لطفا راه حل بگید

danyel
19-08-2013, 02:26
سلام به دوستان
من 10 تا لینک (مثلا آدرس صفحات وب) دارم که هر لینک به ترتیب تو A1 تا A10 قرار داده شده من از طریق ماکرو چطور میتونم بهش حالی کنم:n02: که هر 30 ثانیه از A1 تا A10 را باز کنه
کمک=یه عمر خدابیامرزی رفتگان

b.mordab
19-08-2013, 15:23
سلام یسوال داشتم چطور میتوانیم پسوردیک فایل اکسل MDBرا برداریم و پیدا کنیم لطفا راهنماییم کنید از کدوم برنامه میشه استفاده کرد؟

nelahe
21-08-2013, 10:23
اول کل ستون شماره هاتو انتخاب کن.
بعد برو تب DATA و در بخش Data Tools گزینه Remove Duplicates رو انتخاب کن.
به طور اتوماتیک تکراری ها رو حذف میکنه

زحمت کشیدید

یه سوال مثلاً من خودم دستی پاک کردم
و محتوی خانه ها یا سلول ها پاک شده اما اون سلول خالی باقی مونده

راهی هست که ردیف های خالی یا سلول های خالی پاک بشود
همه با هم

ebibarati
22-08-2013, 06:53
زحمت کشیدید

یه سوال مثلاً من خودم دستی پاک کردم
و محتوی خانه ها یا سلول ها پاک شده اما اون سلول خالی باقی مونده

راهی هست که ردیف های خالی یا سلول های خالی پاک بشود
همه با هم

کل اون ستون رو انتخاب کن بعد همون گزینه Remove Duplicates رو بزن بعد فقط یه سلول خالی میمونه اونو هم دستی پاک کن

m o r i s
23-08-2013, 22:28
سلام دوستان عزیز.ممنون از آموزش های خوب و کاربردیتون

یک سوال داشتم.من تو یک شرکت کار میکنم که یک فایل اکسل داریم که تو شبکه بین چند نفر share شده و هر کسی که اطلاعات رو توش پر میکنه save میزنه تا بقیه افراد هم بتونن

تغییرات رو ببینن و این باعث درد سر شده چون بعضی مواقع این save زدنها بین افراد همزمان صورت میگیره و هیچ کدوم از تغییرات اعمال نمیشن.می خواستم بدونم که آیا راهی هست که

این save زدنها مستقل از هم انجام بشه و آخرین نفری که save میزنه بتونه همه تغییرات رو ببینه؟این رو هم بگم که همه افراد همزمان دارن روی یک فایل مشترک کار می کنن.اگر راهی

هست ممنون میشم راهنمائی کنید.

hamidchi
24-08-2013, 11:19
سلام دوستان
میخام توی یک ستون از اکسل یه سری عدد وارد کنم ، که فرمش به این صورت هست . مثلا داخل یه سلول بزنم 1/23
ولی وقتی اینتر میزنم تبدیل به تاریخ میشه و مینویسه 23-jan
حالا چیکار کنم درست شه ؟
یه راه حل اصولی که بشه 1/32 رو هم وارد کرد چون در فرمت تاریخ تبیدل میشه به 1/1 ؟؟

hamidchi
24-08-2013, 11:26
سلام دوستان
میخام توی یک ستون از اکسل یه سری عدد وارد کنم ، که فرمش به این صورت هست . مثلا داخل یه سلول بزنم 1/23
حالا چیکار کنم درست شه ؟
یه راه حل اصولی که بشه 1/32 رو هم وارد کرد چون در فرمت تاریخ تبیدل میشه به 1/1 ؟؟

اوکی خودم گرفتم
از fraction باید استفاده کرد
البته اگه اصولی تر از این هم راهی باشه نمیدونم دیگه

hamidchi
24-08-2013, 11:58
اوکی خودم گرفتم
از fraction باید استفاده کرد
البته اگه اصولی تر از این هم راهی باشه نمیدونم دیگه

گویا اصولی ش این نیست چون مثلا 1/1 به صورت 1 درمیاد
حالا پیشنهادی ندارید ؟؟

m o r i s
24-08-2013, 21:46
کسی از دوستان جواب سوال منو نمی دونه :n03:

ebibarati
25-08-2013, 07:37
سلام دوستان
حالا چیکار کنم درست شه ؟
باید فرمترو text انتخاب کنید

ebibarati
25-08-2013, 07:44
سلام دوستان عزیز.ممنون از آموزش های خوب و کاربردیتون

یک سوال داشتم.من تو یک شرکت کار میکنم که یک فایل اکسل داریم که تو شبکه بین چند نفر share شده و هر کسی که اطلاعات رو توش پر میکنه save میزنه تا بقیه افراد هم بتونن

تغییرات رو ببینن و این باعث درد سر شده چون بعضی مواقع این save زدنها بین افراد همزمان صورت میگیره و هیچ کدوم از تغییرات اعمال نمیشن.می خواستم بدونم که آیا راهی هست که

این save زدنها مستقل از هم انجام بشه و آخرین نفری که save میزنه بتونه همه تغییرات رو ببینه؟این رو هم بگم که همه افراد همزمان دارن روی یک فایل مشترک کار می کنن.اگر راهی

هست ممنون میشم راهنمائی کنید.

این راه کلی share کردن فایل هست اگه این طور باشه نباید مشکلی وجود داشته باشه

Share کردن فایل اکسل
ابتدا پوشه ای را که فایل اکسل شما درآن قرار دارد را Share کنید تا همه بتوانند آن پوشه را در شبکه ببینند.
سپس فایل اکسل را باز کرده واز سربرگ Review گزینه Share Workbook را انتخاب کنید. کادر محاوره ای باز شده را به دقت تکمیل کنید ابتدا تیک گزینه..... Allow Changes را بزنید تا امکان share فایل مهیا شود سپس در سربرگ Advanced همان کادر محاوره ای تنظیمات مورد نظر را انجام دهید. این تنظیمات در عملکرد فایل بسیار مهم بوده و در سرعت و کارایی فایل شما تاثیر به سزایی خواهد داشت.

قسمتهای مهم به شرح زیر است:
Track Changes
با تظیم این گزینه می توانید از تغییرات انجام شده در تک تک سلولهای فایل با خبر شوید این اطلاعات به طور پیش فرض برای 30 روز نگهداری می شوند که قابل تغییر است. مثلاً فرض کنید که متوجه می شوید داده ای به اشتباه درج شده یا حذف شده است می توانیدبرای آن سلول از این ویژگی استفاده کرده و نام کاربری را که این عمل را انجام داده است مشاهده کنید.

Update Changes
شاید مهمترین علتی که شما می خواهید یک فایل اکسل را به اشتراک بگذارید همین ویژگی باشد. اگر یک فایل اکسل اشتراکی نباشد اگر یک کاربر فایل را باز کند کاربران دیگر می توانند فایل را به صورت Read Only مشاهده نمایند و بالطبع نمی توانند در آن تغییری ایجاد نمایند. اما اگر فایل اشتراکی باشد چند کاربر به طور همزمان می توانند بر روی فایل به صورت Full Control عملیات انجام دهند اما سوالی که مطرح می شود این است که چه موقع من می توانم تغییرات اعمال شده توسط دیگر کاربران را مشاهده کنم؟
تنظیم گزینه Update Changes جواب این سوال را مشخص می کند. می توانید این تغییرات را به هنگام ذخیره فایل مشاهده کنید یا هر چند دقیقه ( قابل تنظیم ) یکبار فایل تمام تغییرات کاربران را بروز رسانی نماید. بسته به نوع کار و حجم فایل شما تنظیم این گزینه متفاوت خواهد بود اگر می خواهید مطمئن باشید که همواره آخرین تغییرات را می بینید گزینه 5 دقیقه یکبار را امتحان کنید و اگر فایل حجیمی دارید این کار باعث کندی کار شما خواهد بود پس بهتر است از گزینه به هنگام ذخیره فایل تغییرات نمایش داده شوند استفاده نمایید.

Confilicting Changes betweenusers

قسمت بد ماجرا زمانی شروع می شود که فایل شما شروع به بروز رسانی می کند و با پیغام خطایی روبرو می شوید که اعلام می دارد سلول یا سلولهایی را که شما تغییر داده اید توسط کاربر دیگری نیز تغییر یافته است. ( تداخل پیش آمده است ) در این حالت می توانید تغییرات خود را اعمال یا تغییرات کاربر دیگر را قبول و فایل را به بروز رسانی نمایید. این گزینه نوع رفتار اکسل را در این شرایط مشخص می کند آِا از شما سوال شود و منتظر تصمیم بماند یا تغییراتی که توسط یک کاربر اعمال و ذخیره شده است را به عنوان پیروز قبول نماید.

نکته آخر اینکه فایل Share شده دارای عنوان Shared در نوار عنوان اکسل خواهد بود.

mohammad hassani
25-08-2013, 07:50
سلام دوستان گل

1- اول چطور بگم که خانه هایی تکراری را رنگ کرده ، آن ها را پاک کند

2- من خانه رنگی ها را از بالا شروع کردم و پاک کردم و ردیف های خالی ایجاد شد

چطور میشه به صورت اتوماتیک اون ردیف ها را پاک کرد

در تب data و قسمت remove duplicate شما می تونید ردیفهای تکراری را حذف کنید بر اساس یک یا حتی چند ستون مختلف

همچنین ئر تب home و قسمت conditional formatting البته اگه ورژن 2007 به بالا داشته باشید می تونید مقادیر تکراری را اصطلاحا هایلایت کنید.

jalaladdin
26-08-2013, 11:07
جگونه در اکسل فاصله بین اعداد را کم کنم مثلا در 123 456 جند تا سلول دارم میخوام فاصله بین اعداد از بین ببرم چه تابعی بنویسم

jalaladdin
26-08-2013, 11:08
به سیستم یک پرینتر اضافه کردم اما نام پرینتر در لیست پرینتر ها در اکسل نمیبینم

mohammad hassani
26-08-2013, 11:58
هگه فرض کنیم عدد شما در سلولA1 قرار داشته باشه از فرمول زیر استفاده کن:

mohammad hassani
26-08-2013, 12:02
جگونه در اکسل فاصله بین اعداد را کم کنم مثلا در 123 456 جند تا سلول دارم میخوام فاصله بین اعداد از بین ببرم چه تابعی بنویسم

هگه فرض کنیم عدد شما در سلولA1 قرار داشته باشه از فرمول زیر استفاده کن:

jalaladdin
27-08-2013, 08:42
این دستور برای یک سلول میباشد برای یک ستون و یا یک ستر جه تغییراتی در این دستور بدم؟

mohammad hassani
27-08-2013, 08:59
این دستور برای یک سلول میباشد برای یک ستون و یا یک ستر جه تغییراتی در این دستور بدم؟

اگه منظور شما اینکه اعداد شما در ستون مثلا A قرار دارد میتونید فرمول رو در سلول B1 بنویسید و از طریق درگ کردن به اندازه تعداد اعداد در ستون A فرمول رو بسط بدین .

jalaladdin
28-08-2013, 08:26
لطفا در مورد این دستور توضیحاتی بفرمایید

=VALUE(CLEAN(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(A1,CHAR(32),""),CHAR(160),"")))

mohammad hassani
28-08-2013, 09:24
لطفا در مورد این دستور توضیحاتی بفرمایید

=VALUE(CLEAN(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(A1,CHAR(32),""),CHAR(160),"")))

ببین دوست عزیز این فرمول ترکیبی از فرمول های زیره:

برای راهنمائی بیشتر کافی از HELP افیست کمک بگیری
موفق باشی

m o r i s
30-08-2013, 00:05
سلام دوست عزیز

نوار فرمول بارم غیر فعاله

یعنی نمی تونم ببینمش

چیکار باید بکنم ؟؟

sarshar20
30-08-2013, 15:53
سلام دوستان.
من روی یک فایل اکسل کلی کار کردم و سعی کردم تنظیمات از قبیل رنگ ،طول و عرض سلول ها و ... مناسب باشه ، اما وقتی در سیستم دیگر فایل رو باز کردم خیلی چیز ها تغییر کرده بود!
برای اینکه تنظیمات از سیستمی به سیستم دیگر تغییر نکند چه باید کنیم؟
ممنون از شما

ehsan102
30-08-2013, 17:21
سلام دوست عزیز

نوار فرمول بارم غیر فعاله

یعنی نمی تونم ببینمش

چیکار باید بکنم ؟؟

اکسل چند داری داداش ؟
روی file راست کلیک بعد تیک minimize the ribbon رو بردادر

سلام دوستان.
من روی یک فایل اکسل کلی کار کردم و سعی کردم تنظیمات از قبیل رنگ ،طول و عرض سلول ها و ... مناسب باشه ، اما وقتی در سیستم دیگر فایل رو باز کردم خیلی چیز ها تغییر کرده بود!
برای اینکه تنظیمات از سیستمی به سیستم دیگر تغییر نکند چه باید کنیم؟
ممنون از شما

سلام بر شما

تنها دلیلی که فکر کنم میتونه داشته باشه اونم اینه که نسخه ی اکسل شما از اون سیستم بالاتره
شما باید حداقل save as 2003 ازش بگیرید و داخل اون سیستم اجرا کنید

m o r i s
30-08-2013, 20:34
[QUOTE=ehsan102;7847396]اکسل چند داری داداش ؟
روی file راست کلیک بعد تیک minimize the ribbon رو بردادر

2007

تیک بر میدارم کلا ابزار کار home هیدن میشه

منظور من نوار فرمول باره که فرمول مینویسی

m o r i s
31-08-2013, 09:39
من میخوام ی فرمول شرطی بنویسم اگر میانگین چند خانه بزرگتر از صفر باشد .میانگین خانه هایی که بزرگتر از صفر هستن را برامون حساب کنه ضمنا خانه هایی که میخوام میانگین بگیرم خودشون فرمول دارند مثلن حاصل جمع چند سل دیگه است.لطفن راهنمایی کنید.

ببخشید اینقدر سوال میکنم :n03:

ebibarati
31-08-2013, 12:04
من میخوام ی فرمول شرطی بنویسم اگر میانگین چند خانه بزرگتر از صفر باشد .میانگین خانه هایی که بزرگتر از صفر هستن را برامون حساب کنه ضمنا خانه هایی که میخوام میانگین بگیرم خودشون فرمول دارند مثلن حاصل جمع چند سل دیگه است.لطفن راهنمایی کنید.

ببخشید اینقدر سوال میکنم :n03:
اگه در a1 تا d1 مقدار داشته باشی در e1 این فرمول رو میشه نوشت
در ضمن فرق نمی کنه که اون سلولها عدد وارد کنید یا دارای فرمول باشن و از جای دیگه مقدار بگیرن

wolfomid
31-08-2013, 17:33
با سلام
من قبلا هم این سوال رو کرده بودم ولی کسی جواب نداد
ممنون میشم راهنماییم کنید
میخوام یه سری نمودار ک توی یه فایل pdf هست رو توی آفیس بکشم ولی فقط خود نمودارها رو دارم نه داده هاش رو
توی اکسل بلدم نمودار بکشم ولی باید داده داشته باشم تا بشه نمودار رو کشید
ولی توی فایل pdf فقط نمودارش هست نه داده های آماری و ریاضیش
چطوری میتونم نمودارها رو بکشم؟
آیا توی اکسل میشه یا باید توی ورد برم و با استفاده از اشکال هندسی بصورت تقریبی رسم کنم؟
مثلا روی محور افقی در عدد 10 و روی محور عمودی روی عدد 3000 یه عددی بدست اومده ک باید توی اکسل بهش بدیم تا نمودار رو توی بازۀ 10 و 3000 رسم کنه ک اون عدده رو ندارم و همینطور الی آخر.
شکلهای زیر کاملا نشون میدن منظورم چیه
خیلی گیرم

1170637884
31-08-2013, 20:20
باسلام
من با اكسل 2003 نرم افزاري براي ثبت نام دانش آموزان دردارالقرآن مي خواهم بنويسم كه داراي وي‍‍‍ژگيهاي زير باشد
1 - در ستونهاي تاريخ ثبت نام - تاريخ تولد فاصله / / 13 يكنواخت باشد وبه طور كلي قفل باشد كه نتوان پاك كرد وفرمت آن تغيير نكند
2- دركد ملي بيشتر از 10 رقم ثبت نشود
3 - تلفن ثابت بيشتر از7 رقم ثبت نشود
4- چگونه مي توان دستورات نرم افزاراكسل را قفل كرد
5- آيا مي توان بدهكاران را بارنگ ديگري نمايش داد
6- چطور مي توان سرجمع بدهكاران وبستانكاران را در ستون اول مشاهده كرد
7-آيا ميتوان دراين نرم افزارهنگام ثبت نام شماره دانشجويي اتوماتيك براي هر دانش آموز ثبت كنيم
8- درژايان ضمن تشكر از شما درصورتيكه نرم افزاري جهت ثبت نام داريد راهنمايي فرمائيد

رديف
تاريخ ثبت

نام

نام خانوادگي

نام پدر
ش .شناسنامه
ت تولد

كد ملي

صادره
آدرس
تلفن ثابت
موبايل
شهريه دوره
شهريه تيرماه
شهريه مرداد
شهريه شهريور
مبلغ كل
بدهكار

92/ /

13 / /

0
0

SPIRIT PALST III
01-09-2013, 12:03
چجوری میشه یک ردیف رو انتخاب کرد با وارد کردن شماره اون ردیف؟ مثلا من روی ردیف 1000 هستم می خوام برم روی ردیف 100. می خوام با تایپ عدد 100 خودش بره نه که با اسکرول سمت راست صفحه بالا پائین کنم...

مرسی ...

ebibarati
03-09-2013, 08:16
چجوری میشه یک ردیف رو انتخاب کرد با وارد کردن شماره اون ردیف؟ مثلا من روی ردیف 1000 هستم می خوام برم روی ردیف 100. می خوام با تایپ عدد 100 خودش بره نه که با اسکرول سمت راست صفحه بالا پائین کنم...

مرسی ...

در قسمت نوار فرمول اول یه کادر سفید رنگ هست که شما هر سلولی رو انتخاب کنی آدرس اون سلول در اون قسمت نوشته شده شما می تونید سلولی رو که میخواید اونجا بنویسی و ایتر بزنی اگر هم ردیف رو انتخاب کنی به همین شکل عمل نمایید

غول مرحله اخر
03-09-2013, 14:22
سلام :n16:

منظور از هلپ نرم افزار اکسل چیه؟

نحوه استغاده از هلپش چطوره؟ ور در کدوم قسمت نرم افزار وجود داره؟
با تشکر

wolfomid
03-09-2013, 19:59
با سلام
میخوام یه سری نمودار ک توی یه فایل pdf هست رو توی آفیس بکشم ولی فقط خود نمودارها رو دارم نه داده هاش رو
آیا توی اکسل میشه یا باید توی ورد برم و با استفاده از اشکال هندسی بصورت تقریبی رسم کنم؟
مثلا روی محور افقی در عدد 10 و روی محور عمودی روی عدد 3000 یه عددی بدست اومده ک باید توی اکسل بهش بدیم تا نمودار رو توی بازۀ 10 و 3000 رسم کنه ک اون عدده رو ندارم و همینطور الی آخر.
خیلی گیرم
سلام
کسی نمیتونه کمکی کنه؟
کارم لنگه
ممنون

ebibarati
04-09-2013, 08:06
سلام
:n16:

منظور از هلپ نرم افزار اکسل چیه؟

نحوه استغاده از هلپش چطوره؟ ور در کدوم قسمت نرم افزار وجود داره؟
با تشکر

منظور راهنمایی هست که جهت استفاده در برنامه وجود دارد
با زدن f1 هلپ برنامه نمایش داده میشه میتونی هم به صورت آنلاین هم بصورت آفلاین ازش استفاده کنی البته باید زبان انگلیسی بلد باشی

nelahe
04-09-2013, 10:15
سلام عذرخواهی می کنم
وقتی در اکسل ساعت و تاریخ را می زنم که خودش درج کنه
ساعت و تاریخش با ساعت و تاریخ سیستم من خیلی فرق داره
با اینکه من ساعت سیتم را دقیق تنظیم کردم

شاید من روش درج تاریخ و ساعت را اشتباه رفتم

راه درست و دلیلش را بهم می گید ممنونم

mamad-i
04-09-2013, 20:48
سلام دوستان
چطور می تونم در اکسل ساعت را به دقیقه تبدیل کنم مثلاً 8:10 رو به 490 دقیقه تبدیل کنه
مرسی

jamaljamal951
04-09-2013, 23:49
با سلام
میخوام تاریخ شمسی وارد کنم میخوام وقتی مثلا برای ورود 75/6/3
اگه 3 یعنی روز رو وارد کردم ماه و سال یعنی /75/6 رو خودش به صورت اتوماتیک بزنه و کامل مجبور نباشم ماه و سال رو دوباره وارد کنم
یعنی ماه و سالم ثابته فقط روزاش فرق میکنه
میخواستم اگه دوستان راه حلی دارن راهنماییم کنن
با تشکر

wolfomid
05-09-2013, 17:52
با سلام
خیلی گیرم
سلام
یعنی سوال من انقدر سخته ک کسی جوابی براش نداره؟
اگه سوالم مشکلی داره حداقل بگید مشکلش کجاست تا سوالمو تصحیح کنم!!
ممنون میشم کسی کمکی کنه

Setareh 2006
06-09-2013, 13:42
سلام
اینترنت من دایل آپ هست و نمی تونم آفیس رو یکجا دانلود کنم . احتیاج فوری به آخرین ورژن ورد و اکسل و همینطور ادوبی آکروبات ریدر برای فایل های پی دی اف دارم
آیا برای شما امکانش هست که لینک این 3 برنامه رو بطور جداگانه برام بگذارین ؟

ebibarati
07-09-2013, 07:15
سلام
اینترنت من دایل آپ هست و نمی تونم آفیس رو یکجا دانلود کنم . احتیاج فوری به آخرین ورژن ورد و اکسل و همینطور ادوبی آکروبات ریدر برای فایل های پی دی اف دارم
آیا برای شما امکانش هست که لینک این 3 برنامه رو بطور جداگانه برام بگذارین ؟

شما باید برای ورد و اکسل برنامه آفیس رو دانلود کنید که حجمش تقریباً 700 میگ است بعید می دونم ورد و اکسل جدا گیربیاد میتونید اخرین ورژن 2013 یا 2010 رو با مبلغ 3 تا 4 هزار تومان خریداری کنید البته به لطف عدم قوجود قانون کپی رایت در ایران
پی دی اف هم رو خیلی از سایتا دارن میتونید دانلود کنید با همه حجمی هم گیر میاد تقرباً 10 تا 20 میگ است

Setareh 2006
08-09-2013, 01:59
شما باید برای ورد و اکسل برنامه آفیس رو دانلود کنید که حجمش تقریباً 700 میگ است بعید می دونم ورد و اکسل جدا گیربیاد میتونید اخرین ورژن 2013 یا 2010 رو با مبلغ 3 تا 4 هزار تومان خریداری کنید البته به لطف عدم قوجود قانون کپی رایت در ایران
پی دی اف هم رو خیلی از سایتا دارن میتونید دانلود کنید با همه حجمی هم گیر میاد تقرباً 10 تا 20 میگ است
از راهنمایی شما ممنونم:n16:
فکر می کردم جداگانه حجمشون زیاد نیست اما مثل اینکه اینطور نیست باید برم سی دیش رو بگیرم .

jamaljamal951
08-09-2013, 19:02
با سلام
میخواستم بدونم کسی میدونه در یک سلول اکسل که میخوایم یک بخشی از اطلاعاتو اصلاح کنیم به جای دابل کلیک کردن آیا کلید میانبوری با صفحه کلید داره که بشه استفاده کرد یا خیر؟؟؟
اصلا فرض کنید موس ندارین با space اگه بزنیم کل سلول رو پاک میکنه به جز space آیا کلید دیگری رو دوستان سراغ دارن یا خیر؟
با تشکر!!

ehsan102
08-09-2013, 19:19
فکر کنم f2

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

ar.tmu
09-09-2013, 21:14
سلام من یه فایل اکسل دارم که توش سلول های زیادی رو با سیمبول تیک که فونتش weddings هست علامت زدم.حالا که این فایلو تو یه کامپیوتر دیگه باز می کنم این تیک ها تبدیل به u با دو نقطه روش میشن و من هم چون تعدادشون زیاده نمیتونم یکی یکی فونتشونو عوض کنم.چیکار باید بکنم؟

ebibarati
09-09-2013, 21:32
سلام من یه فایل اکسل دارم که توش سلول های زیادی رو با سیمبول تیک که فونتش weddings هست علامت زدم.حالا که این فایلو تو یه کامپیوتر دیگه باز می کنم این تیک ها تبدیل به u با دو نقطه روش میشن و من هم چون تعدادشون زیاده نمیتونم یکی یکی فونتشونو عوض کنم.چیکار باید بکنم؟

اگه فونتو نصب کنید باید درست بشه

amin110j
10-09-2013, 16:51
نحوه محاسبه کارکرد ورورد خروج کسری کارکرد اضافه کار و کارکرد بوسیله اکسل. ممنون میشم راهنمایی کنید

eeeeeeehsan
10-09-2013, 17:07
سلام دوستان و متخصصان عزیز و گل سایت
وقتتون بخیر و خداقوت

جسارتن من نیازمند یاری گرمتونم، یه فایل اکسل دارم نمی تونم توش سرچ کنم، تا حالا هم با اکسل کار نکردم، ممنون میشم کمکم کنید؛ Ctrl + f رو که میزنم و اسم توش مینویسم هرچی باشه رو نمیشناسه!!!
اینم لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موسسات_بيمه_سلامت_13920617.xls.htm) فایل

ممنون

ebibarati
10-09-2013, 18:39
سلام دوستان و متخصصان عزیز و گل سایت
وقتتون بخیر و خداقوت

جسارتن من نیازمند یاری گرمتونم، یه فایل اکسل دارم نمی تونم توش سرچ کنم، تا حالا هم با اکسل کار نکردم، ممنون میشم کمکم کنید؛ Ctrl + f رو که میزنم و اسم توش مینویسم هرچی باشه رو نمیشناسه!!!
اینم لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موسسات_بيمه_سلامت_13920617.xls.htm) فایل

ممنون

این فایل به نظر میرسه با زبان عربی تایپ شده باشه چون اعداد رو سرچ می کنه و مشکلی نداره دو راه داره که بتونی از اون استفاده کنی
1- کلمه یا چیزی را که میخوایی کپی کن و داخل کادر سرچ پیست کن بعد سرچ رو بزن
2- زبان عربی رو به زبانهای صفحه کلید اضافه کن و موقع سرچ عربی تایپ کن
با دو روش بالا تست شد

alireza01
10-09-2013, 19:09
با عرض سلام
یه سوال از اکسل داشنم ممنون می شم یکی از دوستان راهنماییم کنه
تو اکسل تو خونه b2 یه فرمول تعریف کردم B2=(A1)^2 یعنی هر مقداری تو خونهA1 بذارم توان دومش رو تو B2 نشون بده
خالا میخوام جوری بشه که اگه مقدار A1 رو عوض کردم مقدار جدید رو تو خونه دیگه ای مثل B3 و... نشون بده یعنی مقدار قبلی رو هم نشون بده .مثلا اول تو A1 بود 2 ،B2شد 4 بعد اگه A1 رو عوض کردم مثلا 3 این دفعه 9 رو تو B3 نشون بده و 4 توی B2 مونده باشه
با تشکر
لطفا راهنماییم کنید خیلی فکرم رو مشغول کرده:n13:

Atusa 021
10-09-2013, 21:35
ببخشید توی اکسل 2010 وقتی تایپ میکنم اعداد فارسی هست اما موقع پرینت انگلیسی میشن حتی موقع پرینت pdf ، چیکار گکنم ؟

ehsan102
10-09-2013, 23:13
ببخشید توی اکسل 2010 وقتی تایپ میکنم اعداد فارسی هست اما موقع پرینت انگلیسی میشن حتی موقع پرینت pdf ، چیکار گکنم ؟

به بخش تنظیمات زبان سیستم برید
تب numbers
قسمت use native digits
و روی national بذارید

jalaladdin
11-09-2013, 15:31
چگونه اسناد ذخیره نشده در Office 2007 را در عرض چند ثانیه بازیابی کنیم

jalaladdin
14-09-2013, 12:08
بعد از 3 بار ذخیره کردن فایل ، دفعه جهارم کادر محاوره ای باز میشود که فایل با یک اسم ونام دیگری ذخیره کنیم نمیدانم مشکل از کجاست

jalaladdin
14-09-2013, 14:13
بعد از 3 بار ذخیره کردن فایل ، دفعه جهارم کادر محاوره ای باز میشود که فایل با یک اسم ونام دیگری ذخیره کنیم نمیدانم مشکل از کجاست

our changes could not be saved to so and so file because of a sharing violation. Try saving to a different file'

nelahe
16-09-2013, 13:09
سلام عذرخواهی می کنم

nima_b2n
17-09-2013, 13:22
سلام میخوام فرمولی بنویسم که میانگین ستون G رو بگیره در صورتی که ستون C برار 38 باشه
لطفا کمک کنید

ebibarati
18-09-2013, 08:48
سلام میخوام فرمولی بنویسم که میانگین ستون G رو بگیره در صورتی که ستون C برار 38 باشه
لطفا کمک کنید

ebibarati
18-09-2013, 08:49
سلام عذرخواهی می کنم

من تا حالا با اين قسمت كار نكردم
شما بگيد چجوري كار اين كار رو ميكنيد تا روش اصلاحو پيدا كنيم

nelahe
18-09-2013, 11:35
من تا حالا با اين قسمت كار نكردم
شما بگيد چجوري كار اين كار رو ميكنيد تا روش اصلاحو پيدا كنيم

سلام وای نمی دونم چرا یادم نمی یاد از کجا ساعت زدم

:n13:

شرمنده میدونید از کجا باید زد
می خوام همون ساعت و تاریخی که دارم کار می کنم بزنه تو سلول

شرمنده واقعا

فکر کنم این بود

ebibarati
19-09-2013, 07:30
سلام وای نمی دونم چرا یادم نمی یاد از کجا ساعت زدم

:n13:

شرمنده میدونید از کجا باید زد
می خوام همون ساعت و تاریخی که دارم کار می کنم بزنه تو سلول

شرمنده واقعا

فکر کنم این بود

از اين فرمول استفاده كنيد

nelahe
19-09-2013, 08:25
از اين فرمول استفاده كنيد

سلام ممنونم

می خواستم ببینم میشه در مورد استفاده و روش استفاده از عکسی که گذاشتم هم توضیح بدهید

چطور میشه استفاده کرد

ebibarati
19-09-2013, 08:41
سلام ممنونم

می خواستم ببینم میشه در مورد استفاده و روش استفاده از عکسی که گذاشتم هم توضیح بدهید

چطور میشه استفاده کرد

wolfomid
19-09-2013, 14:16
با سلام
خیلی گیرم
سلام
لطفا کمک کنید!
چرا کسی ب من کمک نمیکنه؟
خیلی چیز سختی پرسیدم؟

ebibarati
21-09-2013, 08:07
سلام
لطفا کمک کنید!
چرا کسی ب من کمک نمیکنه؟
خیلی چیز سختی پرسیدم؟

دوست عزيز مطمئن باش كسي جواب سئوال شما رو بلد نيست وگرنه جواب ميداد ديگه احتياج به اين همه تكرار نيست

MAZIARDM
21-09-2013, 08:10
با سلام و روز خوش

ابتدا از دوستان عزیز پیشاپیش به خاطر سوال شاید تکراریم و طولانیم از شما عذر می خوام و تشکر می کنم.
من یه مشکل بزرگ دارم. یه جدول بابت صدور فاکتور فروش دارم. می خوام با پر کردن یه سلول خود به خود سلول های دیگه هم در یک ردیف پر بشه. به خاطر همین فایل اکسل مربوطه را گذاشتم و از دوستانم می خوام که فایل اصلاحی و درست شده رو برای من و بقیه کاربران بذارند تا بتونیم استفاده کنیم. البته قبلا دوستان زحمت کشیدند و یه فایل را برای یکی از دوستان رو درست کرده بودند ولی متاسفانه من اونو تو سیستمم پیدا نمی کنم و چون ورژن سایت هم عوض شده نمی تونم تو سایت هم پیداش کنم. پس ممنون میشم برام درستش کنید و یا راهنمایی دارید بفرمایید تا من و بقیه دوستان استفاده کنیم.
توضیحات لازم:
1. از لیست های افتادنی استفاده بشه.
2. در ستونهای مقدار و تخفیف عدد به صورت دستی از طرف خود ما پر میشه.
3. سلول های هر ردیف با پر شدن هر ردیف شماره ردیف خود به خود درج شود. و نیازی به شماره گذاری دستی نباشد.
با تشکر از شما منتظر پاسخ عزیزان هستم.

فاکتور_فروش.xlsx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MAZIARDM
21-09-2013, 08:16
با سلام و روز خوش

ما یه شیت اکسل با کلی ردیف (که در چند صفحه قابل چاپ هستند) و تعدادی ستون داریم. این ستون ها هر کدوم یه اسم ستون دارند. برای مثال ردیف، شرح، نام، تعداد، مقدار و غیره. که برخی ستون ها دارای مقادیر عددی هستیم که می خواهیم مقادیر اون ها در هر صفحه جمع زده بشه و در صفحه بعدی جمع کل صفحات و همینطور تا آخر. من می تونم به صورت دستی و با جدا کردن صفحات از هم این کار رو بکنند. ولی می خوام ببینم میشه از قابلیت هیدر و فوتر استفاده کرد.
با این شرط که برای هر صفحه علاوه بر عنوان و شماره صفحه و غیره ، سر ستون ها (ردیف و شماره و شرح و تعداد و غیره) و ته ستون ها (شامل جمع ستون ها و توضیحات و غیره درج بشه).
امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم و از دوستان هم می خوام جواب لازم رو بدند. با تشکر از شما

مستان386
23-09-2013, 11:52
با سلام
برای تکرار سر ستون در صفحات مختلف می تونید از مسیر زیر اقدام نمایید:

page setup--> sheet--> rows to repeat at top

و سطر یا سطرهای مورد نظر را انتخاب نمایید و بر روی ok کلیک کنید.

مستان386
23-09-2013, 11:54
و اما برای درج ته جمع ستون ها با ید از دستور subtotal استفاده نمایید و تیک شکستن صفحه در هر گروه را بزنید.

مستان386
23-09-2013, 12:06
در قسمت نوار فرمول اول یه کادر سفید رنگ هست که شما هر سلولی رو انتخاب کنی آدرس اون سلول در اون قسمت نوشته شده شما می تونید سلولی رو که میخواید اونجا بنویسی و ایتر بزنی اگر هم ردیف رو انتخاب کنی به همین شکل عمل نمایید

یک راه دیگه استفاده از ctrl+f یعنی دستور جستجو است سپس در کادر باز شده مثلا عدد 100 رو وارد کنی و اینتر رو بزنی که به ردیف مورد نظر شما ارجاع داده می شود.

black-mask
23-09-2013, 17:19
با سلام خدمت دوستان
يه سوال داشتم خواهش مي كنم اگه كسي بلده كمكم كنه
توي اكسل يه جدول درست كردم كه ليست كالا ها به همراه قيمت هر كالاست(جدول كالا)، در جاي ديگه يه جدول براي فروش درست كردم كه در قسمت نام كالا يه ليست درست كردم كه نام كالا را از جدول كالا ها استخراج ميكنه، حالا توي ستون بعدي تعداد كالاست كه دستي وارد ميشه و ستون بعدي قيمت كالاست كه من مي خواهم با انتخاب نام كالا بره و از توي جدول كالا قيمت مربوط به كالاي انتخاب شده را انتخاب كنه و توي اين سلول كپي كنه كه احتياج به وارد كردن دستي نباشه.خواهش ميكنم اگه از دوستان كسي بلده كمك كنه، چون حيلي توي اين قسمتش گير كردم.(هر دو جدول توي يك شيت قرار دارند) ببخشيد اگه سوالم طولاني شد. ممنون

ebibarati
24-09-2013, 10:30
با سلام خدمت دوستان
يه سوال داشتم خواهش مي كنم اگه كسي بلده كمكم كنه
توي اكسل يه جدول درست كردم كه ليست كالا ها به همراه قيمت هر كالاست(جدول كالا)، در جاي ديگه يه جدول براي فروش درست كردم كه در قسمت نام كالا يه ليست درست كردم كه نام كالا را از جدول كالا ها استخراج ميكنه، حالا توي ستون بعدي تعداد كالاست كه دستي وارد ميشه و ستون بعدي قيمت كالاست كه من مي خواهم با انتخاب نام كالا بره و از توي جدول كالا قيمت مربوط به كالاي انتخاب شده را انتخاب كنه و توي اين سلول كپي كنه كه احتياج به وارد كردن دستي نباشه.خواهش ميكنم اگه از دوستان كسي بلده كمك كنه، چون حيلي توي اين قسمتش گير كردم.(هر دو جدول توي يك شيت قرار دارند) ببخشيد اگه سوالم طولاني شد. ممنون

ebibarati
24-09-2013, 10:32
یک راه دیگه استفاده از ctrl+f یعنی دستور جستجو است سپس در کادر باز شده مثلا عدد 100 رو وارد کنی و اینتر رو بزنی که به ردیف مورد نظر شما ارجاع داده می شود.
اين كار براي پيدا كردن سلولي هست كه توش عدد 100 نوشته شده باشه منظور دوستمون اين بود كه مثلاً سلول b100 رو پيدا كنه

kral86
27-09-2013, 17:16
سلام.برای رسم نمودار به جای اینکه نمودار از سمت چپ به راست رسم شود از سمت راست به چپ رسم میشود.چه کار باید انجام داد؟ممنون

TAEL
27-09-2013, 17:22
سلام.برای رسم نمودار به جای اینکه نمودار از سمت چپ به راست رسم شود از سمت راست به چپ رسم میشود.چه کار باید انجام داد؟ممنون

خود نمودار مشکل داره یا داده هات جاشون برعکسه؟ اگه داده ها اینطورن، توی سلول ها جاشونو عوض کن. اگه نمودار مشکل داره عکسشو بذار تا ببینیم دقیقا چجوریه.

kral86
27-09-2013, 20:41
امکانش نیست بفرستم یعنی تو یه سیستم دیگه این مشکل دارم.فقط این نمودار به این شکله که محور قائمش سمت راست میاد و داده های محور افقی از سمت راست به چپ مرتب میشه.ببخشید میدونم بدون شکل جواب دادن مشکله.

مستان386
28-09-2013, 10:12

سلام
شما با توجه به سمتی که مد نظر دارید نمودار رسم نمایید باید ابتدا از مسیر page layout سمت شیت خود را انتخاب کنید برای این کار اگر قصد دارید شیت به به تبع آن نمودار از راست به چپ باشد ، sheet right to left را انتخاب نمایید در غیر اینصورت شیت شما از چپ به راست خواهد بود و نمودار هم طبق صفجه بندی شیت رسم می شود.

kral86
28-09-2013, 11:30
سلام.ممنون از راهنماییتون.اینکار که گفتید انجام دادم ولی مشکل برطرف نشد.

Guidance
28-09-2013, 12:40

وقتی نمودار می کشی تبی به اسم chart tool هست.

chart tool____lay out_____TAB Axes____Axex___primary horizontal Axis____show left to righte axis
گزینه ی آخری که گفتم ندارید
در آخر بعد از primary horizontal axis بعد more primary horizontal axis option رو بزنید value in reverse order رو انتخاب کنید.

kral86
28-09-2013, 12:52
سلام انجام دادم و جواب داد .ممنونم.لطف بزرگی کردید

طهه
28-09-2013, 13:24
من به وسیله MCD که در SYSETEM قسمت استارت لپ تاب هست خاستم رم گوشیمو که نه باز می شد نه فرمت .فرمت کنم اما متاسفانه اشتباها درایو های E , D لپ تاپ خواهرم رو پاک کردم به نظر شما چطوری میشه اطلاعاتشون رو برگردونم؟ خوهش می کنم کمکم کنید. اینم آدرس ایمیلم لطفا جواب رو واسم ایمیل کنید S.JEHANY@YAHOO.COM خواهش می کنم اگه میتونید کمک کنید

ebibarati
28-09-2013, 13:38
من به وسیله MCD که در SYSETEM قسمت استارت لپ تاب هست خاستم رم گوشیمو که نه باز می شد نه فرمت .فرمت کنم اما متاسفانه اشتباها درایو های E , D لپ تاپ خواهرم رو پاک کردم به نظر شما چطوری میشه اطلاعاتشون رو برگردونم؟ خوهش می کنم کمکم کنید. اینم آدرس ایمیلم لطفا جواب رو واسم ایمیل کنید S.JEHANY@YAHOO.COM خواهش می کنم اگه میتونید کمک کنید

دوست عزيز اينجا تاپيك مشكلات اكسل هست لطفا در جاي مربوط به خودش سئوالتون رو طرح كنيد تا به جواب برسيد

hsn157134
30-09-2013, 19:51
با سلام

مشکل من به این صورت هست که:

یه فایل اکسل دارم دارای چند شیت مختلف. تمام شیتها رو page setup کردم و کامل اماده کردم ولی وقتی در یک سیستم دیگه می برم برای پرینت گرفتن، تمام صفحه به هم می ریزه مثلا تنظیمات page brake به هم میریزه یا مثلا عرض ستونها قاطی میشه.
خلاصه روی هر سیستمی که تست می کنم مشکل دارم بجز سیستم خودم.
تنظیمات پرینت و صفحه درسیستمها هم مشابه هست ولی باز هم مشکل داره.

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

m o r i s
03-10-2013, 21:25
سلام خدمت همه دوستان عزیز

اگ ي جدول بكشم تو اكسل...ميتونم همون جدول رو با HTML بزارم تو وبلاگ؟ چ جوري؟

m o r i s
07-10-2013, 21:13
.....:n28:

ali_ab
07-10-2013, 22:14
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی بفرمائید.

مجموعه ای از فایل های ورد دارم و میخوام صفحه اکسلی ایجاد کنم که اسم فایل های ورد رو در اون به صورتی وارد کنم که با کلیک کردن بر روی عناوین به فایل اصلی ورد لینک داده بشه همچنین بتونم در این صفحه عنوان مورد نظرم رو سرچ کنم .

از لطف و محبت دوستان سپاسگزارم

موفق باشید.

ebibarati
08-10-2013, 12:46
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم در این مورد بنده رو راهنمایی بفرمائید.

مجموعه ای از فایل های ورد دارم و میخوام صفحه اکسلی ایجاد کنم که اسم فایل های ورد رو در اون به صورتی وارد کنم که با کلیک کردن بر روی عناوین به فایل اصلی ورد لینک داده بشه همچنین بتونم در این صفحه عنوان مورد نظرم رو سرچ کنم .

از لطف و محبت دوستان سپاسگزارم

موفق باشید.
از سربرگ insert گزينه hyperlink ر و انتخاب و فايل مورد نظر رو انتخاب كنيد

alidj66
09-10-2013, 15:37
سلام
من یک مشکل بزرگ دارم :n15:
من یه فایل اکسل دارم که حدود 25 هزار ردیف و دارای ستون های مختلف مثل (نام ، نام خانوادگی ، کد ملی و ...) هست
حالا قراره این فایل رو اسامی تکراریش رو پیدا و حذف کنم و تا فردا صبح به رئیسم تحویل بدم :n28:
تنها روشش فیلتر کردن و سورت کردن یک ستون (مثلا کد ملی) و چک کردن شماره ها توسط خودمه یا راهی داره که خود اکسل تکراری ها رو مشخص کنه ؟؟؟ :n13:

TAEL
09-10-2013, 18:07
سلام
من یک مشکل بزرگ دارم :n15:
من یه فایل اکسل دارم که حدود 25 هزار ردیف و دارای ستون های مختلف مثل (نام ، نام خانوادگی ، کد ملی و ...) هست
حالا قراره این فایل رو اسامی تکراریش رو پیدا و حذف کنم و تا فردا صبح به رئیسم تحویل بدم :n28:
تنها روشش فیلتر کردن و سورت کردن یک ستون (مثلا کد ملی) و چک کردن شماره ها توسط خودمه یا راهی داره که خود اکسل تکراری ها رو مشخص کنه ؟؟؟ :n13:

با PivotTable میتونی اینکارو بکنی.

nima_b2n
11-10-2013, 00:54
سلام فرمولی می خوام که f های که ستون c برابر دارن باهم حمع کنه تقسیم بر تعدادشون کنه(میانگین بگیره)

mosi_alfa
11-10-2013, 01:12
برای افیس 2010 هیچ جا نتونستم language pack که شامل ابزار proofing tool هست برای فارسی پیدا کنم،
همه سایتا اینترفیس پک فارسی رو گذاشتن
راهنمایی های این سایت نتونست کمکم کنه:

سایتهای خارچی هم شامل چند زبان محدود هستند:

کسی تونسته پروفینگ تولز رو در افیس 2010 استفاده کنه؟

m o r i s
11-10-2013, 13:39
سلام

اگ ي جدول بكشم تو اكسل...ميتونم همون جدول رو با HTML بزارم تو وبلاگ؟ اگه ممکنه راهنماییم کنید؟

Pejvak61
14-10-2013, 11:47
در Excel 2013 وقتي روي گزينه 1000separator تيك ميزنيم انتظار داريم مثلاً رقم 1234567 را به صورت 1،234،567 نمايش بده ولي به جاش به صورت 1234،567 نمايش ميده و تا اونجا كه پيگيري كردم نتونستم راه حلي پيدا كنم.

اين هم عكسش :

ebibarati
14-10-2013, 13:03
منت خودم هم 2013 نصب كردم همين مشكل رو داشت نمي دونم شايد مشكل كلي تو ورژن باشه با 2010 چك كنيد

ebibarati
14-10-2013, 13:05
سلام فرمولی می خوام که f های که ستون c برابر دارن باهم حمع کنه تقسیم بر تعدادشون کنه(میانگین بگیره)

يعني چي بيشتر توضيح بدين fهاي چيه

aaaammmm87
14-10-2013, 14:50
سلام
می خوام اعداد ستون 1 رو توی ستون 2 جستجو کنم ،در صورتی که اعداد ستون 1 در ستون 2 وجود داشت توی ستون 3 واسم یک چاپ بشه و در غیر اینصورت 0 چاپ بشه .

Pejvak61
15-10-2013, 10:32
منت خودم هم 2013 نصب كردم همين مشكل رو داشت نمي دونم شايد مشكل كلي تو ورژن باشه با 2010 چك كنيد

تو 2010 هيچ مشكلي نداره.

ebibarati
15-10-2013, 12:07
تو 2010 هيچ مشكلي نداره.

احتمالا خود ورژن 2013 ناقص هستش

mamad-i
15-10-2013, 20:49
سلام دوستان من چطور میتونم شماره صفحه دلخواه را در اکسل مشخص کنم مثلا 20 صفحه داریم که میخوام از شماره 8 شروع بشه

ehsan102
16-10-2013, 02:10
سلام دوستان من چطور میتونم شماره صفحه دلخواه را در اکسل مشخص کنم مثلا 20 صفحه داریم که میخوام از شماره 8 شروع بشه

یعنی چی داداش
یعنی موقع پرینت از صفحه 8 شروع شه ؟

اکسل رو از تب page layout روی حالت page break قرار بده

mamad-i
16-10-2013, 20:31
یعنی چی داداش
یعنی موقع پرینت از صفحه 8 شروع شه ؟

اکسل رو از تب page layout روی حالت page break قرار بده
من 20 صفحه دارم که میخوام به جای اینکه اولین صفحه شماره یک باشه شماره اولین صفحه از 8 باشه برای پرینت می خوام

mdmehry
17-10-2013, 19:00
سلام من اکسل 2013 دارم. تو تب data قسمت data analysis وجود نداره. چه جوری بیارمش؟

ali_ab
20-10-2013, 20:19
با سلام به دوستان عزیز

یک فایل اکسل ایجاد کردم که تمام محاسبات مورد نظر رو در این فایل انجام میدم ولی میخوام نتایج بدست اومده به صورت خودکار وارد یک فایل اکسل جداگانه بشه. ایا امکان داره ارتباطی بین دو فایل اکسل مستقل از هم ایجاد کرد؟

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم
موفق باشید

hoosein saba
21-10-2013, 18:46
سلام
می خوام اعداد ستون 1 رو توی ستون 2 جستجو کنم ،در صورتی که اعداد ستون 1 در ستون 2 وجود داشت توی ستون 3 واسم یک چاپ بشه و در غیر اینصورت 0 چاپ بشه .

سلام در ستون c سلول c2 فرمول زیر رو بزنیدو به بقیه سلولها تعمیم بدین

ممکنه در آفیس شما بجای , لازم باشه از ; استفاده کنید
موفق باشید

hoosein saba
22-10-2013, 10:39
با سلام به دوستان عزیز

یک فایل اکسل ایجاد کردم که تمام محاسبات مورد نظر رو در این فایل انجام میدم ولی میخوام نتایج بدست اومده به صورت خودکار وارد یک فایل اکسل جداگانه بشه. ایا امکان داره ارتباطی بین دو فایل اکسل مستقل از هم ایجاد کرد؟

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم
موفق باشید

سلام
شما باید دو فایل مد نظر رو همزمان باز کنید و با ادرس دهی در فایل مقصد نتیجه و خروجی کار رو از فایل مبدا ارجاع بدید و تغییرات رو سیو کنید
حالا هر تغییراتی در فایل مبدا داشته باشید در فایل مقصد هم اعمال میشه
و ار منوی دیتا قسمت کانکشن و ادیت لینک میتونید مدیریت فایل های پیوست رو داشته باشید

hoosein saba
22-10-2013, 11:04
من 20 صفحه دارم که میخوام به جای اینکه اولین صفحه شماره یک باشه شماره اولین صفحه از 8 باشه برای پرینت می خوام

سلام
شما باید از قسمت تنظیمات پرینت (ctrl+p)صفحه رو دستی وارد کنید

farshid_civil
25-10-2013, 21:03
سلام
موقع باز کردن 2013 EXcel این ارورو دارم

LockXLS is incompartible with this version (15) of Microsoft Excel.

---------------------------

البته اکسل باز میشه . دلیلش چیه (

ebibarati
27-10-2013, 12:36
سلام
موقع باز کردن 2013 EXcel این ارورو دارم

LockXLS is incompartible with this version (15) of Microsoft Excel.

---------------------------

البته اکسل باز میشه . دلیلش چیه (

فايل شما با آفيس 2007 به بالا باز ميشه چون موقع ذخيره كردن تنظيمات باز شدن با آفيس 2007 به پايين رو انتخاب نكردن 2 راه داري
كه بتوني از فيال مورد نظر استفاده
1- آفيس 2007 به بالا نصب كني
2- فايل رو ببري رو يك سيستم كه 2007 به بالا داره بازكني و مجدداً سيو از رو بزني و با 2003 ذخيره اش بكني

sasoolee
28-10-2013, 14:46
سلام به تمامي اساتيد اكسل

بنده قصد SORT كردن يك ستون از جدول فايل دارم به شكلي كه نه نزولي و نه صعودي مشكلم رو حل نميكنه
توجه بفرماييد :
اعداد ما تماما 16 رقمي هستند
6 رقم اول همه اعداد با 262102 شروع ميشوند
رقم 11 و 12 همه اعداد 0 هست

وقتي بنده از سورت صعودي يا نزولي استفاده ميكنم اولويت بندي با رقم 7 و8 هست كه من ميخوام اينطور نباشه يعني:

در حقيقت اولويت اول ما دو رقم 9 و 10 هستند (به صورت يه عدد دو رقمي فرضش كنيد)
اولويت دوم دو رقم 7 و 8 (اينم يه عدد دو رقمي)
و اولويت آخر 4 رقم آخر

در حقيقت رشته من مشابه اين هست : (البته 4600 تا سطر داره ) اما اعداد شبيه اينها هستن
2621020101003500
2621020101004600
2621020101004700
2621020101009700
2621020105009300
2621020106005400
2621020106007100
2621020106007750
2621020106009250
2621020107000700
2621020109005200
2621020118002300
2621020118002600
2621020118002700
2621020118002900
2621020118004300
2621020118007200
2621020123004900
2621020125003650
2621020125004600
2621020125004800
2621020125005400

sasoolee
29-10-2013, 07:11
سلام به تمامي اساتيد اكسل

بنده قصد SORT كردن يك ستون از جدول فايل دارم به شكلي كه نه نزولي و نه صعودي مشكلم رو حل نميكنه
توجه بفرماييد :
اعداد ما تماما 16 رقمي هستند
6 رقم اول همه اعداد با 262102 شروع ميشوند
رقم 11 و 12 همه اعداد 0 هست

وقتي بنده از سورت صعودي يا نزولي استفاده ميكنم اولويت بندي با رقم 7 و8 هست كه من ميخوام اينطور نباشه يعني:

در حقيقت اولويت اول ما دو رقم 9 و 10 هستند (به صورت يه عدد دو رقمي فرضش كنيد)
اولويت دوم دو رقم 7 و 8 (اينم يه عدد دو رقمي)
و اولويت آخر 4 رقم آخر

در حقيقت رشته من مشابه اين هست : (البته 4600 تا سطر داره ) اما اعداد شبيه اينها هستن
2621020101003500
2621020101004600
2621020101004700
2621020101009700
2621020105009300
2621020106005400
2621020106007100
2621020106007750
2621020106009250
2621020107000700
2621020109005200
2621020118002300
2621020118002600
2621020118002700
2621020118002900
2621020118004300
2621020118007200
2621020123004900
2621020125003650
2621020125004600
2621020125004800
2621020125005400

ممنون بابت جوابي كه نداديد

خودم مشكل رو حل كردم اما براي كساني كه دوست دارن بدونن چطوريه

از قسمتdata قسمت text to columns رشته 16 رقمي رو به تعداد رشته هاي دلخواه تقيسيم ميكنيم بعد روي ستوني كه ميخوايم سورت ميكنيم

najee
30-10-2013, 08:58
سلام یه فایل اکسل که خیلی برام مهم چندروز پیش یه مشکلی واسه کامپیوتر پیش اومد مجبور شدم ویندوزشو عوض کنم حالا اون فایل اکسل باز نمیشه مربوط به کارم میشه این ارور ومیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hadymk
30-10-2013, 11:47
سلام یه فایل اکسل که خیلی برام مهم چندروز پیش یه مشکلی واسه کامپیوتر پیش اومد مجبور شدم ویندوزشو عوض کنم حالا اون فایل اکسل باز نمیشه مربوط به کارم میشه این ارور ومیده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تغییر نام بدید .و اسمشو انگلیسی انتخاب کنید ببینید درست میشه؟؟؟

ebibarati
30-10-2013, 11:55

اگه ميبشه فايل رو آپلود كنيد تا چك بشه

najee
30-10-2013, 14:37
تغییر نام بدید .و اسمشو انگلیسی انتخاب کنید ببینید درست میشه؟؟؟

تغییرنامم دادم نشد.
دارم آپلودش میکنم براتون

najee
30-10-2013, 14:38
اگه ميبشه فايل رو آپلود كنيد تا چك بشه

najee
30-10-2013, 14:42
این تا هفت ساعت فعال .اینو میذارم اگه بیشتر طول کشید بتونید استفاده کنید.

najee
31-10-2013, 07:32
این تا هفت ساعت فعال .اینو میذارم اگه بیشتر طول کشید بتونید استفاده کنید.

دوستان کسی نتونست راهی پیدا کنه ؟؟درست نمیشه ؟

ebibarati
31-10-2013, 10:36

اين فايل ديگه قابل استفاده نيست يعني بي خيالش شو

SPIRIT PALST III
31-10-2013, 11:54
چه طور میشه که توی یک ستون و ردیف های مشخص یک عبارت ثابت رو به طور خودکار پیست کرد؟؟؟ مثلا من می خوام ردیف های زیر ستون E رو از ردیف 1 تا 100 تمام cell هاش رو با عبارت P1 پر کنم به صورت خودکار چون در حالت عادی باید تک تک برای هر cell این کار رو انجام داد...

مرسی...

najee
31-10-2013, 13:23
چه طور میشه که توی یک ستون و ردیف های مشخص یک عبارت ثابت رو به طور خودکار پیست کرد؟؟؟ مثلا من می خوام ردیف های زیر ستون E رو از ردیف 1 تا 100 تمام cell هاش رو با عبارت P1 پر کنم به صورت خودکار چون در حالت عادی باید تک تک برای هر cell این کار رو انجام داد...

مرسی...
ما که تا اینجا اومدیم جواب بگیریم که نشد حداقل جواب شما رو بدیم.
تو cellاول عبارت p1وارد کن بعد روی همون خونه باموس انتخاب کن روی مربع کنارش (مربه مشکی رنگ)کلید موسو پایین بگیر وموسو حرکت بده تا اون خونه ای مه میخوایو
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

مستان386
04-11-2013, 09:31

به نام خدا
سلام چند راه رو امتحان کردم مثل تغییر فرمت ، تعمیر فایل(Open and Repair) اما نتیجه درستی نداد و پیغام هاش نشون می ده که فایل شما خراب شده.متاسفم.

ali_ab
04-11-2013, 12:54
سلام
شما باید دو فایل مد نظر رو همزمان باز کنید و با ادرس دهی در فایل مقصد نتیجه و خروجی کار رو از فایل مبدا ارجاع بدید و تغییرات رو سیو کنید
حالا هر تغییراتی در فایل مبدا داشته باشید در فایل مقصد هم اعمال میشه
و ار منوی دیتا قسمت کانکشن و ادیت لینک میتونید مدیریت فایل های پیوست رو داشته باشید

با عرض سلام
حسین عزیز از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم
همانطور که قبلا عرض کرده بودم یک سری عملیات محاسباتی هست که در یک صفحه اکسل انجام میگیره که صرفا نتایج حاصله اش باید در یک صفحه جداگانه به تفکیک روز نمایش داده بشه . ایا این امکان وجود داره که مثلا امروز که 4 نوامبر هست نتایج محاسبات به صورت خودکار در ستون مربوط به روز 4 نوامبر در صفحه جدید ذخیره بشه ؟ چون الان نتایج به دست اومده رو با copy/paste کردن به ستون مورد نظر منتقل می کنم .
از توجه و لطف شما ممنونم
موفق باشید

nelahe
04-11-2013, 19:31
می خوام بعد از آخرین خانه دیگه
خانه سفید نباشد؟

2- بدون اینکه به ته خانه ها برویم بفهمیم که الان چند سطر داریم یعنی چند ردیف

nelahe
04-11-2013, 19:33
سلام می خواستم تیتر اول صفحه جزء سورت نباشد وقتی سورت می کنم می آید پایین پایین

nelahe
04-11-2013, 19:34
بشمرد چند تا 86 مثلا داریم یا اینکه از 86 اولی تا آخرین 86 چند خانه است

hoosein saba
04-11-2013, 20:40
با عرض سلام
حسین عزیز از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم
همانطور که قبلا عرض کرده بودم یک سری عملیات محاسباتی هست که در یک صفحه اکسل انجام میگیره که صرفا نتایج حاصله اش باید در یک صفحه جداگانه به تفکیک روز نمایش داده بشه . ایا این امکان وجود داره که مثلا امروز که 4 نوامبر هست نتایج محاسبات به صورت خودکار در ستون مربوط به روز 4 نوامبر در صفحه جدید ذخیره بشه ؟ چون الان نتایج به دست اومده رو با copy/paste کردن به ستون مورد نظر منتقل می کنم .
از توجه و لطف شما ممنونم
موفق باشید

سلام دوست عزیز
اگه امکان داره یه نمونه کوچک از دو تا فایلتون بذارید تا ملاحظه کنم
یکی دو روش مد نظرم هست ببینم روی فایل شما جواب میده یا نه
hoosein saba
04-11-2013, 20:54
می خوام بعد از آخرین خانه دیگه
خانه سفید نباشد؟

2- بدون اینکه به ته خانه ها برویم بفهمیم که الان چند سطر داریم یعنی چند ردیف

سلام
1- باید از تب view دکمه page break preview رو انتخاب کنید ( زوم رو 100 درصد بذارید)

2- در یک سلول فرمول countA رو بذارید تا مقادیر رو بهتون بده
مثلا برای شمارش سلولهایی که در ستون A مقدار دارند باید فرمول زیر رو در سلولی که میخواید نتیجه مشخص بشه بدید

hoosein saba
04-11-2013, 20:57
سلام می خواستم تیتر اول صفحه جزء سورت نباشد وقتی سورت می کنم می آید پایین پایین

سلام
دوتا راه داره
1- ردیف اول رو فریز کنید
2- راه اصولی این است که ابتدا تمام ستون ها رو انتخاب کنید و از قسمت sort و از custom sort تیک عبارت my data has headers رو انتخاب کنید

hoosein saba
04-11-2013, 21:03

از فرمول countif استفاده میکنیم

مثلا برای اینکه بدانیم چند تا 86 در ستون A داریم فرمول زیر رو در سلولی که میخوایم نتیجه مشخص بشه میدیم

ebibarati
05-11-2013, 08:15

يك راه حل ديگه كه كليه اعداد ستون رو مي شمره مي توني تو يكي از سلولها اين رو بنويسي و بعد كپي كني
مثلاً عددي كه تو a1 هست چندبار توي ستون a تكرار شده

nelahe
05-11-2013, 14:44
سلام
1- باید از تب view دکمه page break preview رو انتخاب کنید ( زوم رو 100 درصد بذارید)

2- در یک سلول فرمول countA رو بذارید تا مقادیر رو بهتون بده
مثلا برای شمارش سلولهایی که در ستون A مقدار دارند باید فرمول زیر رو در سلولی که میخواید نتیجه مشخص بشه بدید

سلام واقعا ممنون زحمت کشیدید

برای سوال 1 من نفهمیدم دلیل اینکه روی زوم 100 بگذاریم چی بود ممنون میشم دلیلشو بگید

nelahe
05-11-2013, 14:49
از فرمول countif استفاده میکنیم

مثلا برای اینکه بدانیم چند تا 86 در ستون A داریم فرمول زیر رو در سلولی که میخوایم نتیجه مشخص بشه میدیم

سلام راستش این فرمول بهم جواب نداد علتش چیه

ممنون میشم راهشو بگید حتما حتما

hoosein saba
05-11-2013, 15:08
سلام واقعا ممنون زحمت کشیدید

برای سوال 1 من نفهمیدم دلیل اینکه روی زوم 100 بگذاریم چی بود ممنون میشم دلیلشو بگید

سلام
چون وقتی که break میکنید زوم رو مینیمایز میکنه
من برای نمایش واضح تر گفتم زوم رو 100 بذارید

hoosein saba
05-11-2013, 15:12
سلام راستش این فرمول بهم جواب نداد علتش چیه

ممنون میشم راهشو بگید حتما حتما

سلام
بجای علامت کاما ( , ) در فرمول از علامت سیمیکالون ( ; ) استفاده کنید

بسته به توع ویندوز یا افیس این علامت ها متغییره

nelahe
05-11-2013, 16:59
سلام
بجای علامت کاما ( , ) در فرمول از علامت سیمیکالون ( ; ) استفاده کنید

بسته به توع ویندوز یا افیس این علامت ها متغییره

واقعا عالیه جواب داد
بی نهایت ممنون

یه چیزی بگم

میشه این فرمول را توضیح بدهید برام مثلاً چرا ما دوتا a می گذاریم چرا با یکی نمیشه به فرمول نشان داد که منظور ستون a هستش

2 – برای ردیف باید چکار کرد مثلا در فرمول به جای m بنویسیم یک (شماره ردیف؟)
=COUNTIF(M:M;11)

hoosein saba
05-11-2013, 19:57
واقعا عالیه جواب داد
بی نهایت ممنون

یه چیزی بگم

میشه این فرمول را توضیح بدهید برام مثلاً چرا ما دوتا a می گذاریم چرا با یکی نمیشه به فرمول نشان داد که منظور ستون a هستش

2 – برای ردیف باید چکار کرد مثلا در فرمول به جای m بنویسیم یک (شماره ردیف؟)
=COUNTIF(M:M;11)
خواهش میکنم

این تابع از دو تا آرگومان تشکیل شده
آرگومان اول محدوده و آرگومان دومی متغییری که در محدوده وجود دارد
برای آرگومان محدوده وقتی ما بزنیم مثلا m:m به این معنیه که کل ستون m رو محاسبه میکنه ( مثل این میمونه که بزنیم m1:m1048576 )
شما اگه یه دونه m بذارید فقط شروع محدوده رو برای فرمول مشخص کردید و پایانش رو مشخص نکردید
البته بماند که با روشی میشه همون یه دونه m رو گذاشت واسه کل ستون m که فرمولش اینجوری در بیاد

2- برای ردیف هم میشه بجای m:m از شماره ردیف استفاده کرد مثلا 3:3

bargsar
07-11-2013, 21:54
سلام دوستان
فرض کنیم در بک صفحه لیستی از یک سری کالا داریم که در ستون جلویی اسامی قیمت درج میشه...این لیست هر روز با توجه به ورود کالاهای جدید به انبار هر روز بیشتر میشه و طبیعتا با قیمتهای جدید کالاها درج میشوند...حالا اگر بخواهیم در شیت بعدی آخرین قیمت کالای خاصی رو آدرس بدیم و برای محاسبات استفاده کنیم, چه طور ممکنه؟ به عنوان مثال کالای A رو با چند تا قیمت در تاریخهای مختلف داریم...حالا میخواییم اخرین /جدیدترین قیمت کالای A رو توی شیت بعدی برای محاسبات بیاریم...چه جوری باید آدرس بدیم؟

خیلی ممنونم...

hoosein saba
09-11-2013, 22:36
سلام دوستان
فرض کنیم در بک صفحه لیستی از یک سری کالا داریم که در ستون جلویی اسامی قیمت درج میشه...این لیست هر روز با توجه به ورود کالاهای جدید به انبار هر روز بیشتر میشه و طبیعتا با قیمتهای جدید کالاها درج میشوند...حالا اگر بخواهیم در شیت بعدی آخرین قیمت کالای خاصی رو آدرس بدیم و برای محاسبات استفاده کنیم, چه طور ممکنه؟ به عنوان مثال کالای A رو با چند تا قیمت در تاریخهای مختلف داریم...حالا میخواییم اخرین /جدیدترین قیمت کالای A رو توی شیت بعدی برای محاسبات بیاریم...چه جوری باید آدرس بدیم؟

خیلی ممنونم...
سلام

با استفاده از ترکیب فرمول sumifs و max و همچنین اضافه کردن یک ستون کمکی در شیت انبار کالاهای وارده (به نام ردیف که به ترتیب ورود کالا شماره گذاری بشه ) میتونید در شیت بعدی آخرین قیمت محصولات رو برای محاسبه و فاکتور کردن داشته باشید

فايل پيوست رو مشاهده كنيد

mamad-i
10-11-2013, 21:33
سلام
شما باید از قسمت تنظیمات پرینت (ctrl+p)صفحه رو دستی وارد کنید
سلام فکر کنم منظور منو بد متوجه شدید من میخوام اولین صفحه من شماره اش (شماره صفحه) از 8 یا عدد دیگه ای شروع بشه

m o r i s
10-11-2013, 21:40
سلام
چطور میتونم سلول های غیر همجوار را با فرمول نویسی انتخاب کنم.
مثلا :
انتخاب سلولهای با شماره فرد در ستون اول

hoosein saba
11-11-2013, 00:03
سلام فکر کنم منظور منو بد متوجه شدید من میخوام اولین صفحه من شماره اش (شماره صفحه) از 8 یا عدد دیگه ای شروع بشه
سلام
برای این کار باید شما به page setup برین و از تب page کادر جلوی firest page number رو از auto به عدد دلخواه تغییر بدین
و بعد از منوی insert و انتخاب هیدر & فوتر و سپس page number کار رو به اتمام برسونید

hoosein saba
11-11-2013, 01:29
سلام
چطور میتونم سلول های غیر همجوار را با فرمول نویسی انتخاب کنم.
مثلا :
انتخاب سلولهای با شماره فرد در ستون اول

سلام
1-با ترکیب توابع if,mod میتونید سلولهای زوج یا فرد رو مشخص کنید و با استفاده از سایر توابع روی اونها محاسبات انجام بدین
2-با ترکیب توابع if,mod,row,cloumn میتونید یکی در میون روی سلولها محاسبات انجام بدین

مثال 1
جمع زدن سلول های حاوی اعداد فرد در ستون A

مثال 2
جمع یکی در میان ردیف های ستون A

دقت داشته باشید که فرمول ها باید به صورت آرایه استفاده شوند
با زدن کلید های ctrl+shift+Enter بعد از نوشتن فرمول میتوند اونا رو به صورت آرایه در بیارین { }

eshraghi2010
13-11-2013, 23:03
سلام به همه اساتید عزیز این بخش ! عزاداریهاتون قبول باشه ! اجرتون با آقا اباعبدالله !
میخوام توی اکسل 2007 نموداری برای بنچمارک قطعات سخت افزاری طراحی کنم ! از کدوم نوع نمودار باید استفاده کنم ؟! Column یا bar ؟!! برای این کار معمولاً نیازه که رنگ ستون ها تغییر کنند همون طور که در بنچمارک ها دیده اید ! چون هر رنگ در بنچمارک معرف یک مدل هست !
پیشاپیش ممنون از پاسخ خوبتون !

hoosein saba
14-11-2013, 01:14
سلام به همه اساتید عزیز این بخش ! عزاداریهاتون قبول باشه ! اجرتون با آقا اباعبدالله !
میخوام توی اکسل 2007 نموداری برای بنچمارک قطعات سخت افزاری طراحی کنم ! از کدوم نوع نمودار باید استفاده کنم ؟! Column یا bar ؟!! برای این کار معمولاً نیازه که رنگ ستون ها تغییر کنند همون طور که در بنچمارک ها دیده اید ! چون هر رنگ در بنچمارک معرف یک مدل هست !
پیشاپیش ممنون از پاسخ خوبتون !

سلام
منم ایام سوگواری سالار شهیدان رو به شما تسلیت عرض میکنم
ما رو از دعای خیرتون بی نصیب نگذارید

اغلب بنچمارک ها بصورت bar و افقی هستند مثل بنچمارک های مقایسه موبایل ها
توی چارتهای پیش فرض خود اکسل نمونه رنگی هم داریم که هر میله رنگ خاصی داشته باشه .علاوه بر اون میشه به صورت دستی هم رنگ هر میله رو تعیین کرد
گاهی اوقات با conditinal formating هم میشه مقدار رشد یا برتری هر متغییر رو به صورت گرافیکی نمایش داد
اگه نمونه فایل یا نمونه بنچمارکتون رو بدید بهتر میشه راهنمایی کرد

eshraghi2010
14-11-2013, 09:03
سلام
منم ایام سوگواری سالار شهیدان رو به شما تسلیت عرض میکنم
ما رو از دعای خیرتون بی نصیب نگذارید

اغلب بنچمارک ها بصورت bar و افقی هستند مثل بنچمارک های مقایسه موبایل ها
توی چارتهای پیش فرض خود اکسل نمونه رنگی هم داریم که هر میله رنگ خاصی داشته باشه .علاوه بر اون میشه به صورت دستی هم رنگ هر میله رو تعیین کرد
گاهی اوقات با conditinal formating هم میشه مقدار رشد یا برتری هر متغییر رو به صورت گرافیکی نمایش داد
اگه نمونه فایل یا نمونه بنچمارکتون رو بدید بهتر میشه راهنمایی کرد

مرسی حسین آقا ! چشم ! البته همه ما محتاجیم به دعا !
با ور رفتن با اکسل رسم نمودار مورد نظرم رو یاد گرفتم ! الآن مشکل من اینه که اعداد مد نظر من که اکثراً اعشاری هستند و فقط یه رقم اعشار بعد از ممیز هست رو برای دادن داده ها توی قسمت Select Data ازم قبول نمی کنه و فقط اعداد صحیح رو قبول می کنه !!

hoosein saba
14-11-2013, 15:04
مرسی حسین آقا ! چشم ! البته همه ما محتاجیم به دعا !
با ور رفتن با اکسل رسم نمودار مورد نظرم رو یاد گرفتم ! الآن مشکل من اینه که اعداد مد نظر من که اکثراً اعشاری هستند و فقط یه رقم اعشار بعد از ممیز هست رو برای دادن داده ها توی قسمت Select Data ازم قبول نمی کنه و فقط اعداد صحیح رو قبول می کنه !!
سلام
اعداد تا هر رفم اعشار رو قبول میکنه
علاوه بر اون خودتون میتونید محورها رو هم مطابق با نیازتون علامت گذازی کنید که من برای نمونه پیوست واحد 0.2 رو دادم

eshraghi2010
15-11-2013, 09:05
سلام
اعداد تا هر رفم اعشار رو قبول میکنه
علاوه بر اون خودتون میتونید محورها رو هم مطابق با نیازتون علامت گذازی کنید که من برای نمونه پیوست واحد 0.2 رو دادم

ممنون حسین آقا گل ! میشه لطف کنید مراحلش روبگید که چیکار کردید ؟! الآن من با اعداد اعشاری مشکل دارم ! نمیدونم شاید روشی که دارم انجام میدم غلط باشه !!

hoosein saba
15-11-2013, 16:10
ممنون حسین آقا گل ! میشه لطف کنید مراحلش روبگید که چیکار کردید ؟! الآن من با اعداد اعشاری مشکل دارم ! نمیدونم شاید روشی که دارم انجام میدم غلط باشه !!
سلام
من نمونه فایل اکسل رو پیوست میکنم شما مشاهده کنید شاید اینجوری بهتر باشه
با تغییر دادن اعداد ستون B میتونید تغییرات رو در چارت مشاهده کنید

t-jays
17-11-2013, 15:54
سلام دوستان
یه سوالی داشتم
به نظرتون برای یادگیری اکسل بهترین راه کار چیه
حتما باید کلاس رفت یا با کتاب و مجموعه های اموزشی هم میشه؟
اگر ممکنه چند کتاب و مجموعه ی اموزشی خوب هم معرفی کنید
رشته ام صنایع هست برای رشتم میخوام و میخوام از صفر شروع کنم
با تشکر.

nelahe
17-11-2013, 19:32
سلام دوستان با عرض تسلیت این ایام انشاء اله عزاداری هاتون مقبول درگاه حق واقع بشه
التماس دعا حسابی

1- چطور به تعداد دلخواه از یک شیت کپی بگیریم (چون وقتی کلیک راست می کنم و گزینه کپی میزنم یک عدد کپی می گیرد)
2- شماره ردیف کنار خانه ها چاپ بشود
(نمیشه همان ردیف های خانه اکسل به صورت عدد هست چاپ بشه)
آخه من دستی عدد نوشتم یعنی یک نوشتم و بعد کپی کردم و خودش تا آخر زد ....
اما مثلا روی خانه ها فرایند سورت انجام می دم این خانه ردیف را قاطی می کند ....

hoosein saba
17-11-2013, 19:42
سلام دوستان
یه سوالی داشتم
با تشکر.

سلام
اول یادگیری بعد تمرین
برای یادگیری منابع زیادی در دسترسه .بزرگترین و بهترینش همین اینترنت
سایتها و وبلاگهای و ویدیوهای نامحدودی در این رابطه وجود داره که میتونه شما رو در امر آموزش کمک کنه
کتاب هم بهترین کتابی که دیدم کتاب اموزش اکسل 2010 جان والکن باخ هست و یا نمونه داخلیش کتاب استاد علی محمدی
شما چون رشته ات صنایع هست باید بصورت کاربردی و پیشرفته اکسل رو بدونی
برای از صفر شروع کردن کتابهای درسی اکسل فنی حرفه ای یا کتابهای دوره acdl خوبه و بعدش برای سطح پیشرفته کتاب جان والکن باخ
کلا اگه میخوای اکسل رو خوب یاد بگیری باید علاقه داشته باشی و هر فایل اکسلی دیدی باز کنی و ببینی از چه فرمول هایی توش استفاده شده
توی مجموعه آفیس اکسل دنیای بی انتهایی داره و فکر نمیکنم تو ایران بتونی کسی رو پیدا کنی که اکسل رو فول بلد باشه
اکسل رو هر چی بیشتر یاد میگیری تازه میفهمی هیچی یاد نداری
موفق باشی

hoosein saba
17-11-2013, 20:03
سلام دوستان با عرض تسلیت این ایام انشاء اله عزاداری هاتون مقبول درگاه حق واقع بشه
التماس دعا حسابی

1- چطور به تعداد دلخواه از یک شیت کپی بگیریم (چون وقتی کلیک راست می کنم و گزینه کپی میزنم یک عدد کپی می گیرد)
2- شماره ردیف کنار خانه ها چاپ بشود
(نمیشه همان ردیف های خانه اکسل به صورت عدد هست چاپ بشه)
آخه من دستی عدد نوشتم یعنی یک نوشتم و بعد کپی کردم و خودش تا آخر زد ....
اما مثلا روی خانه ها فرایند سورت انجام می دم این خانه ردیف را قاطی می کند ....

سلام و عرض ادب

1- در حالت ساده میتونید چند شیت رو انتخاب کنید و روی یکی از اونخا راست کلیک کنید تا به تعداد شیت های انتخابی کپی کنه
مثلا اگه 5 تا شیت رو انتخاب کنید و کپی رو بزنید 5 تا شیت ایجاد میکنه . در حالت پیشرفته هم با vba و ماکرو نویسی باید این کار رو انجام داد

2-منوی page layout ذر قسمت هیدینگ تیک print رو بزنید
ولی چرا اینکار رو بکنید !!
شما میخواین تو سورت کردن مقادیر رو بهم نریزه که دو تا راه داره یکی فریز کردن اون ردیف یا ستون
دومی که راه اصولیشه اینکه موقعی یک ردیف دارین از sort گزینه custom sort رو بزنید و از پنجره ای که میاد تیک my data has headers رو بزنید تا ردیف اول رو بعنوان هیدر بگیره و تو سورت خنثی جلوه بده

t-jays
18-11-2013, 16:26
سلام
اول یادگیری بعد تمرین
برای یادگیری منابع زیادی در دسترسه .بزرگترین و بهترینش همین اینترنت
سایتها و وبلاگهای و ویدیوهای نامحدودی در این رابطه وجود داره که میتونه شما رو در امر آموزش کمک کنه
کتاب هم بهترین کتابی که دیدم کتاب اموزش اکسل 2010 جان والکن باخ هست و یا نمونه داخلیش کتاب استاد علی محمدی
شما چون رشته ات صنایع هست باید بصورت کاربردی و پیشرفته اکسل رو بدونی
برای از صفر شروع کردن کتابهای درسی اکسل فنی حرفه ای یا کتابهای دوره acdl خوبه و بعدش برای سطح پیشرفته کتاب جان والکن باخ
کلا اگه میخوای اکسل رو خوب یاد بگیری باید علاقه داشته باشی و هر فایل اکسلی دیدی باز کنی و ببینی از چه فرمول هایی توش استفاده شده
توی مجموعه آفیس اکسل دنیای بی انتهایی داره و فکر نمیکنم تو ایران بتونی کسی رو پیدا کنی که اکسل رو فول بلد باشه
اکسل رو هر چی بیشتر یاد میگیری تازه میفهمی هیچی یاد نداری
موفق باشی
با سلام و تشکر از جوابتون
کتابی که فرمودید رو به همراه کتاب Excel 2013 in Depth - Bill Jelen رو دانلود کردم
در خود کتاب توضیح داده که از سطح تازه کار تا پیشرفته رو توضیح می ده
The Bible series from John Wiley & Sons, Inc., is designed for beginning, intermediate,
and advanced users. This book covers all the essential components of Excel and provides
clear and practical examples that you can adapt to your own needs.
یعنی شما می گین اگر از اول با این کتاب شروع نکنم چون کتاب سنگینیه بهتره؟
با تشکر

esyo
18-11-2013, 18:06
سلام دوستان
یه سوالی داشتم
با تشکر.
با سلام
دوست عزیز پیشنهاد میکنم اینجا رو حتما مطالعه کنید.(شاید توانایی شما بیشتر از برنامه های آفیس باشه.پس بهتره که گام درستی رو همین ابتدای را بردارید)
به دنبال تخصصی شدن هستید؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hoosein saba
18-11-2013, 21:51
با سلام و تشکر از جوابتون
کتابی که فرمودید رو به همراه کتاب Excel 2013 in Depth - Bill Jelen رو دانلود کردم
در خود کتاب توضیح داده که از سطح تازه کار تا پیشرفته رو توضیح می ده
The Bible series from John Wiley & Sons, Inc., is designed for beginning, intermediate,
and advanced users. This book covers all the essential components of Excel and provides
clear and practical examples that you can adapt to your own needs.
یعنی شما می گین اگر از اول با این کتاب شروع نکنم چون کتاب سنگینیه بهتره؟
با تشکر
سلام
کتاب بیل جلن رو نمیدونم ولی کتاب والکن باخ برای تازه کار مناسب نیست
شما اگه تازه میخواید با اکسل اشنا بشید باید از کتابهایی که فقط مختص مقدماتی هست شروع کنید تا محیط اکسل بیاد دستت بعد باید بری سراغ توابع و بقیه چیزا
بعدم فقط نسخه 2010 یا 2013 رو شروع کنید نسخه های قبلی رو سمتش نرید
قویترین ها تو زمینه اکسل بچه های صنایع هستن برای همین شما باید اکسل رو خیلی خوب یاد بگیرید
انجمن اکسل ایران هم فضای خوبیه که میتونید ازش استفاده کنید بیشترشون هم صنایعی هستن
بازم میگم اگه میخواید تو اسکل پیشرفت کنی از هیچ مطلبی دریع نکن چون ممکنه هر مسئله ای رو هر کسی یه طوری حل کنه و همه به جواب واحدی برسن .فقط تکنیک ها متفاوته
برای مثال من یه فایل پیوست این پست میکنم ببنید 4 نفر پاسخ یک مسئله رو به 4 روش دادن
موفق باشی

t-jays
18-11-2013, 22:14
سلام
کتاب بیل جلن رو نمیدونم ولی کتاب والکن باخ برای تازه کار مناسب نیست
شما اگه تازه میخواید با اکسل اشنا بشید باید از کتابهایی که فقط مختص مقدماتی هست شروع کنید تا محیط اکسل بیاد دستت بعد باید بری سراغ توابع و بقیه چیزا
بعدم فقط نسخه 2010 یا 2013 رو شروع کنید نسخه های قبلی رو سمتش نرید
قویترین ها تو زمینه اکسل بچه های صنایع هستن برای همین شما باید اکسل رو خیلی خوب یاد بگیرید
انجمن اکسل ایران هم فضای خوبیه که میتونید ازش استفاده کنید بیشترشون هم صنایعی هستن
بازم میگم اگه میخواید تو اسکل پیشرفت کنی از هیچ مطلبی دریع نکن چون ممکنه هر مسئله ای رو هر کسی یه طوری حل کنه و همه به جواب واحدی برسن .فقط تکنیک ها متفاوته
برای مثال من یه فایل پیوست این پست میکنم ببنید 4 نفر پاسخ یک مسئله رو به 4 روش دادن
موفق باشی
با تشکر از دوستانی که با این خوبی پاسخ می دهند
یک سوال دیگه اینکه ار مجموئه های multi media مثل اموزشهای شرکت لیندا و ........
ایا تا حالا باهاشون سر و کار داشتین و کدوم بهتر هستند؟
موفق باشید.

esyo
18-11-2013, 22:59
موفق باشید.

اگر می خواید خودتون یاد بگیرید و تا حالا با برنامه اکسل به صورت حرفه ای کار نکردید پیشنهاد می کنم کتاب های step by step ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو مطالعه کنید.چون محصول خود مایکروسافت هست و واقعا خیلی خوب آموزش داده.
بهتره فعلا سراغ محصولات تصویری انگلیسی نرید چون کمی خسته کننده میشه(مثلا شما وقتی فرمول های متنی رو در اکسل بلد نیستید و کارش رو هنوز نمی دونید و نمی دونید چطور باید این ها رو ترکیب کرد وقتی محصولات تصویری رو ببینید احساس خوبی نخواهید داشت ولی وقتی دونستید این فرمول ها چی هستن با دیدن آموزش های تصویری نکات و ترفند های جدیدی یاد خواهید گرفت که در زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد کرد)(به عنوان مثال من کلید های میانبر رو دست کم گرفته بودم ولی وقتی توی آموزش های تصویری می دیدم که با چه سرعتی کار رو جلو می بره ،کاملا نظرم عوض شد.)
لینک دانلود کتاب اکسل step by step 2013
Microsoft Excel 2013 Step By Step ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگر منبع فارسی خواستید.فعلا با کتاب زیر شروع کنید ولی به مرور بقیه این کتاب ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم مطالعه کنید.(مخصوصا کتاب مفهوم زمان و تاریخ در اکسل)
خود آموز تصویری Microsoft Excel 2010 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کتاب آموزشی اکسل پیشرفته ۲۰۱۰ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(بسیار کاربردی و تالیفی)

اگر می خواهید کمی هزینه کنید کلاس های اینترنتی هم هست که می تونید به دو وب سایت زیر مراجعه کنید(که انصافا زحمت زیادی کشیدن):
انجمن اکسل ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(استاد علی محمدی)
ویرا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(استاد میدانی)

در نهایت بگم که باز هم به یک استاد متخصص نیاز دارید ولی فکر نکنید با هزینه کردن در این کلاس ها و یا خرید چند تا کتاب و دی وی دی چیزی رو از دست دادید.چون این طوری وقتی بخواهید یک فرد متخصص رو برای آموزش انتخاب کنید به راحتی می تونید ببینید طرف چند مرد حلاج هست.و از طرفی خودتون هم جلو هستید و می تونید سوالات و آموزش های تخصصی رو از استادتون بخواهید.

hoosein saba
18-11-2013, 23:07
موفق باشید.
خواهش میکنم
راستش من ویدیوهای شرکت لیندا رو دانلود کردم که حدود چند گیگی هم میشد ولی زیاد چنگی به دل نزد
ولی با این وجود فکر کنم تو زمینه مالتی مدیا آفیس همین شرکت حرف اول رو میزنه
شما مطمئن باشید همین که مقدمات کار رو آموزش ببنید و محیط کار دستتون بیاد تو همین فضای مجازی اینقدر مطالب آموزنده و آموزش کاربردی پیدا میشه که نیازی به این چیزا پیدا نمیشه
در گذشته جامعه اکسل دوره ای رو بصورت آنلاین گذاشته بود که مختص مهندسین صنایع بود
شما شروع به کار کنید ما هم تا هر جا بتونیم و یاد داشته باشیم در خدمت شما هستیم

wolfomid
20-11-2013, 15:19
سلام
من توی اکسل یه سری داده دارم ک قیمت هستن، هر قیمت برای یک ساله و سالها هم پست هم هستند
مثلا قیمت 1000 برای سال 1992 و قیمت 920 برای سال 1993 و 1205 برای سال 1994 و .... هستش تا سال 2012
وقتی رگرسیون گرفتم و تیک گزینه display equation on chart و display r-squared value on chart رو زدم تا رابطه ها رو نشون بده، رابطه بر اساس سالی ایجاد شده، حالا میخوام ایر رگرسیون رو بصورت ماهیانه و فصلی هم انجام بدم یعنی رابطه اش رو بدست بیارم، چطوری میتونم این کار رو بکنم؟؟
تو قسمت forecast که دو قسمت periods داره برای چیه؟؟

wolfomid
20-11-2013, 21:18
سلام
من توی اکسل یه سری داده دارم ک قیمت هستن، هر قیمت برای یک ساله و سالها هم پست هم هستند
مثلا قیمت 1000 برای سال 1992 و قیمت 920 برای سال 1993 و 1205 برای سال 1994 و .... هستش تا سال 2012
وقتی رگرسیون گرفتم و تیک گزینه display equation on chart و display r-squared value on chart رو زدم تا رابطه ها رو نشون بده، رابطه بر اساس سالی ایجاد شده، حالا میخوام ایر رگرسیون رو بصورت ماهیانه و فصلی هم انجام بدم یعنی رابطه اش رو بدست بیارم، چطوری میتونم این کار رو بکنم؟؟
تو قسمت forecast که دو قسمت periods داره برای چیه؟؟
کسی نیست به من کمک کنه؟ خیلی گیرم
ممنون

nelahe
21-11-2013, 18:36
سلام و عرض ادب

1- در حالت ساده میتونید چند شیت رو انتخاب کنید و روی یکی از اونخا راست کلیک کنید تا به تعداد شیت های انتخابی کپی کنه
مثلا اگه 5 تا شیت رو انتخاب کنید و کپی رو بزنید 5 تا شیت ایجاد میکنه . در حالت پیشرفته هم با vba و ماکرو نویسی باید این کار رو انجام داد

2-منوی page layout ذر قسمت هیدینگ تیک print رو بزنید
ولی چرا اینکار رو بکنید !!
شما میخواین تو سورت کردن مقادیر رو بهم نریزه که دو تا راه داره یکی فریز کردن اون ردیف یا ستون
دومی که راه اصولیشه اینکه موقعی یک ردیف دارین از sort گزینه custom sort رو بزنید و از پنجره ای که میاد تیک my data has headers رو بزنید تا ردیف اول رو بعنوان هیدر بگیره و تو سورت خنثی جلوه بده

سلام خیلی لطف کردید
راستش من ردیف منظورم نیست
من یک ستون ایجاد کردم و شماره زدم (ستونی که بالاش نوشتم ردیف)
1
2
3
.
.
.

می خواستم این ستون در سورت قرار نگیرد هر ستونی را سورت کردم این ستون ردیف شامل سورت نشود
چون هر بار که سورت میزنم این شماره ها بهم می ریزد

2- راستی امکانش نیست شماره های کنار اکسل که شماره خورده
چاپ بشود

hoosein saba
22-11-2013, 01:22
سلام خیلی لطف کردید
راستش من ردیف منظورم نیست
من یک ستون ایجاد کردم و شماره زدم (ستونی که بالاش نوشتم ردیف)
1
2
3
.
.
.

می خواستم این ستون در سورت قرار نگیرد هر ستونی را سورت کردم این ستون ردیف شامل سورت نشود
چون هر بار که سورت میزنم این شماره ها بهم می ریزد

2- راستی امکانش نیست شماره های کنار اکسل که شماره خورده
چاپ بشود
سلام

اول 2- شماره ها رو با عنوان ستونها میاره با همون تیک چک باکسی که قبلا گفتم که مطمئنا به کارتون نمیاد
چون شما ردیف اولتون(ردیف) هست که اونم خودش شماره میگیره و همیشه جدولتون یه شماره اختلاف میخوره

اما این چیزی که شما میخواید از طریق تابع row() امکان پذیره
شما باید بجای شماره دستی وارد کردن این تابع رو بزنید و وبه تعدادی که میخوای تعمیم بده تا شماره ردیف رو براتون برگردونه
و چون ردیف اولتون اسمش ردیفه و نمیخواین شماره بخوره این تابع رو منهای 1 میکنید
پس بنابراین شما توی سلول a2 (زیر ردیف ) تابع زیر رو میزنید و به تعدادی که لازمه تعمیم میدی دیگه اینجوری تو سورت بهم نمیریزه

nelahe
23-11-2013, 12:07
سلام

اول 2- شماره ها رو با عنوان ستونها میاره با همون تیک چک باکسی که قبلا گفتم که مطمئنا به کارتون نمیاد
چون شما ردیف اولتون(ردیف) هست که اونم خودش شماره میگیره و همیشه جدولتون یه شماره اختلاف میخوره

شما باید بجای شماره دستی وارد کردن این تابع رو بزنید و وبه تعدادی که میخوای تعمیم بده تا شماره ردیف رو براتون برگردونه
پس بنابراین شما توی سلول a2 (زیر ردیف ) تابع زیر رو میزنید و به تعدادی که لازمه تعمیم میدی دیگه اینجوری تو سورت بهم نمیریزه

وای این روش شماره زدن ردیف تون بی نظیره
شما فوق العاده اید خوش به حالتون
واقعا چطور میشه به این درجه رسید

1- من همیشه دستی شماره می زدم بعد با گزینه copy cell شماره را کپی می کردم
2- با این روش شماره گذاری شما مثلاً بعد چند خانه اضافه کردم چطور شماره گذاری ردیف ها را ادامه بدهم دوباره فرمول را از اول بگذارم یا فقط برای خانه های جدید یا روش شما چیه ؟
3- یه کنجکاوی این دستور شما خودتون بهش رسیدید یا جایی تعریف شده و نوشته است

ebibarati
23-11-2013, 14:01
سلام

تابع خوبيه ولي اگه رديفمون از يه رديف در وسط صفحه شروع بشه چي مثلاً از F8 بشه چي ميشه نوشت

hoosein saba
23-11-2013, 18:13
وای این روش شماره زدن ردیف تون بی نظیره
شما فوق العاده اید خوش به حالتون
واقعا چطور میشه به این درجه رسید

1- من همیشه دستی شماره می زدم بعد با گزینه copy cell شماره را کپی می کردم
2- با این روش شماره گذاری شما مثلاً بعد چند خانه اضافه کردم چطور شماره گذاری ردیف ها را ادامه بدهم دوباره فرمول را از اول بگذارم یا فقط برای خانه های جدید یا روش شما چیه ؟
3- یه کنجکاوی این دستور شما خودتون بهش رسیدید یا جایی تعریف شده و نوشته است

سلام
1- در مواردی که نیاز به سورت کردن نباشه روش خوبیه که از auto fill استفاده بشه
2- اگه ردیف رو به انتهای جدول اضافه کنید کافیه همون فرمول رو تعمیم بدین به سلولهای جدید و نیاز به شماره گذاری از ابتدا نیست
اگه ردیف رو بین ردیفها یا ابتدای جدول اضافه کردید دوباره برای اولین ردیف فرمول بدید و برای بقیه تعمیم بدین
مثال :

اگه در حالت اولیه A2 اولین ردیف شما باشه از همون تابع row()-1 استفاده میشه و اگه با اضافه کردن چند ردیف قبل از ار جدول ردیف اول سلول A5 بشه .باید تابع رو به row()-4 تغییر بدین و برای بقیه جدول تعمیم بدین
(در کل هر جا اولین ردیف شما شروع میشه تابع رو منهای یه عدد از اون کمتر بکنید)
مثلا اگه A23 هست تابع شما میشه :

3- این جزو توابع خود اکسل هست همونطور که تابع cloumn() شماره ستون رو برمیگردونه و تا به حال ملیونها نفر از این توابع استفاده کردن

موفق باشید

hoosein saba
23-11-2013, 18:22
تابع خوبيه ولي اگه رديفمون از يه رديف در وسط صفحه شروع بشه چي مثلاً از F8 بشه چي ميشه نوشت
سلام

تابع شما به این صورت میشه :

hraa
24-11-2013, 11:12
سلام به اساتید
ببخشین اگر سوال تکراریه، در جستجوهام من به جواب دلخواه نرسیدم.
میشه لطف کنین بگین در اکسل 2013 چطور میشه چند نمودار را روی هم انداخت و واضح مقایسشون کرد، مخصوصا اگر بشه نمودارها فقط خطی نباشن. امیدوارم خوب توضح داده باشم
ممنون

hoosein saba
25-11-2013, 00:21
سلام به اساتید
ببخشین اگر سوال تکراریه، در جستجوهام من به جواب دلخواه نرسیدم.
میشه لطف کنین بگین در اکسل 2013 چطور میشه چند نمودار را روی هم انداخت و واضح مقایسشون کرد، مخصوصا اگر بشه نمودارها فقط خطی نباشن. امیدوارم خوب توضح داده باشم
ممنون
سلام
در 2013 کار راحت تر شده نسبت به نسخه های قبلی
برای انواع متفاوت مثلا ستونی و خطی معمولا بیشتر از دو نموادر رو بیشتر در هم ادغام نمیکنن
برای نمونه های خطی بیشتر از دو تا هم قابل فهمه مثل نمودار های تحلیل قیمتی دلار و انس و فارکس و ....

برای ادغام نمودار در 2013 فقط کافیه روی یکی از سری ها در نمودار راست کلیک کنید و change series chart type رو انتخاب کنید
در پایین جدول هر کدوم از سری ها رو بخواین میتونید تیک کنارش رو بزنید و نوعش رو مشخص کنید
مثلا برای یکی از سری ها ستونی باشه یکی خطی
و همینطور اگر سری ها رو بیشتر کنید توی این جدول میاره و میتونید توع هر کدوم رو انتخاب کنید

SPIRIT PALST III
26-11-2013, 20:10
سلام...

چه جوری میشه نوشته های هر ردیف یا ستون رو سایزش رو کوچک و بزرگ کرد بدون اینکه اندازه ستون و یا ردیف تغیر کنه؟؟؟ البته میشه با دبل کلیک روی هر cell این کار رو کرد ولی چون نوشته های ستون ها و ردیف های زیاد هست تک تک این کار رو انجام داد ولی خیلی وقت گیره.... وقتی یک ستون از همه ردیف ها رو انتخاب می کنم و سایز فونت تغییر میده اندازه ردیف ها تغییر می کنه من میخوام سایز فونت همه ردیف ها بدون تغییر اندازه خود ردیف تغییر کنه...

مرسی....

hoosein saba
27-11-2013, 00:42
سلام...

چه جوری میشه نوشته های هر ردیف یا ستون رو سایزش رو کوچک و بزرگ کرد بدون اینکه اندازه ستون و یا ردیف تغیر کنه؟؟؟ البته میشه با دبل کلیک روی هر cell این کار رو کرد ولی چون نوشته های ستون ها و ردیف های زیاد هست تک تک این کار رو انجام داد ولی خیلی وقت گیره.... وقتی یک ستون از همه ردیف ها رو انتخاب می کنم و سایز فونت تغییر میده اندازه ردیف ها تغییر می کنه من میخوام سایز فونت همه ردیف ها بدون تغییر اندازه خود ردیف تغییر کنه...

مرسی....
سلام
شما بعد از اینکه تغییرات رو روی سایز فونت دادین تمام صفحه رو در حالت انتخاب قرار بدین (ctrl+a)
بعد روی یکی از ردیفها راست کلیک کنید و row height رو بزنید و مقدار مورد نظر رو بدین

ebibarati
27-11-2013, 09:14
SPIRIT PALST III[/B];7996468]
سلام...

مرسی....
شما بعد از انتخاب تمام صفحه ( كليك روي محل تلاقي رديف و ستون ) مي تونيد با دابل كليك روي محدوده يكي از سطر ها و يكي از ستونها كليه سلولها رو به اندازه فونتتون فيت كنيد
يك گزينه ديگه هم هست كه از قسمت format cells گزينه shirink to fit رو تيك بزنيد
اين گزينه سايز نوشته شما رو به اندازه ستونتون تغيير ميده ولي با كوچك شدن سطر عمل نمي كنه ولي تو خيلي از موارد كاربرد داره ميتونيد امتحان كنيد

hoosein saba
27-11-2013, 22:19
شما بعد از انتخاب تمام صفحه ( كليك روي محل تلاقي رديف و ستون ) مي تونيد با دابل كليك روي محدوده يكي از سطر ها و يكي از ستونها كليه سلولها رو به اندازه فونتتون فيت كنيد
يك گزينه ديگه هم هست كه از قسمت format cells گزينه shirink to fit رو تيك بزنيد
اين گزينه سايز نوشته شما رو به اندازه ستونتون تغيير ميده ولي با كوچك شدن سطر عمل نمي كنه ولي تو خيلي از موارد كاربرد داره ميتونيد امتحان كنيد

سلام
مشکل اینه که ایشون سایز فونت ها رو تغییر میدن که با shirink to fit این خواسته رو انجام نمیده

pirooz3d
28-11-2013, 21:42
سلام به همه
فایل اکسل دارم می خوام توش عدد وارد کنم همچین اروری میده؟
جریانش چیه و چطور رفع میشه؟
ممنون...

hoosein saba
28-11-2013, 22:13
سلام به همه
فایل اکسل دارم می خوام توش عدد وارد کنم همچین اروری میده؟
جریانش چیه و چطور رفع میشه؟
ممنون...

سلام
این فایل/ شیت پروتکت (محافظت ) شده است برای باز کردنش باید از منوی review گزینه unprotect sheet رو بزنید و پسورد رو وارد کنید
اگر هم پسورد رو ندارید فایل رو بذارید اینجا تا ببینم میتونم کاری بکم یا نه
موفق باشی

pirooz3d
28-11-2013, 22:20
بفرمائید این هم لینک دانلود فایل
متاسفانه پسووردشو نداشتم

hoosein saba
29-11-2013, 00:07
بفرمائید این هم لینک دانلود فایل
متاسفانه پسووردشو نداشتم

سلام مجدد
بفرمایید

mhh1353
30-11-2013, 10:17
سلام و خسته نباشید
آقا مشکلی واسه یک فایل اکسل که چند تا شیت داره پیش اومده واسمون .
مشکل اینه که فرمولهایی رو که چند سال پیش ساخته بودم و تا چند وقت پیش هم به راحتی کار می کردن از کار افتادن یعنی تا روی سلول حاوی فرمول و سپس نوار فرمول کلیک نکنم بطور خودکار محاسبه ای رو انجام نمیده.
با این حال سند جدید که تو سیستم می سازم و فرمول توش تعریف می کنم مشکلی نداره یعنی آفیس سالمه.
ممنون میشم یکی کمکم کنه

hoosein saba
30-11-2013, 12:09
سلام و خسته نباشید
آقا مشکلی واسه یک فایل اکسل که چند تا شیت داره پیش اومده واسمون .
مشکل اینه که فرمولهایی رو که چند سال پیش ساخته بودم و تا چند وقت پیش هم به راحتی کار می کردن از کار افتادن یعنی تا روی سلول حاوی فرمول و سپس نوار فرمول کلیک نکنم بطور خودکار محاسبه ای رو انجام نمیده.
با این حال سند جدید که تو سیستم می سازم و فرمول توش تعریف می کنم مشکلی نداره یعنی آفیس سالمه.
ممنون میشم یکی کمکم کنه
سلام
تنظیمات اکسلتون بهم خورده
از منوی file تب option رو انتخاب کنید و از سربرگ formulas قسمت workbook calculation رو روی automatic بذارید

mhh1353
30-11-2013, 13:13
ممنونم
حل شد. پیروز باشید

S@l@m
03-12-2013, 20:44
سلام.عزیزان من نیاز فوری واسه یه فایل اکسل در مورد امور مالی به عنوان نمونه کار دارم.خاهشا اگه کسی یه فایلی چیزی داره تا ببرم ارایه بدم تا بلکه به کمک شما بتونم مشکل بیکاری چندین سالم رو حل کنم.ممنون

hoosein saba
04-12-2013, 11:12
سلام.عزیزان من نیاز فوری واسه یه فایل اکسل در مورد امور مالی به عنوان نمونه کار دارم.خاهشا اگه کسی یه فایلی چیزی داره تا ببرم ارایه بدم تا بلکه به کمک شما بتونم مشکل بیکاری چندین سالم رو حل کنم.ممنون

سلام
برای ارائه به استاد میخواین یا برای نمونه کار در شرکت ؟
آشناییتون با اکسل چقدره ؟
موضوع فعالیت شرکت یا پروژه درسی شما چیه؟
پیشنهاد میکنم یه جدول لیست حقوق و دستمزد با اکسل طراحی کنید و ارائه بدید
و یا نمونه مشابهش رو از اینترنت دانلود کنید

faridndr
06-12-2013, 14:03
با سلام. من یک فایل اکسل دارم که داده های آن از فایل csv اومده. اعداد به صورت انگلیسی و بدون مشکل تبدیل شده و قابل خواندن هستند. ولی ستون های متنی فارسی به صورت ناخوانا هس مثلا یکی از خانه ها به صورت ëَ‌ُ‌ٌ‌ü ‌½‌ù‌ُ‌î ë?‌§‌ُë? یا ë?‌ُëںë? می باشد. جطور میتوانم بفهم اینا چیه؟

hoosein saba
06-12-2013, 15:23
با سلام. من یک فایل اکسل دارم که داده های آن از فایل csv اومده. اعداد به صورت انگلیسی و بدون مشکل تبدیل شده و قابل خواندن هستند. ولی ستون های متنی فارسی به صورت ناخوانا هس مثلا یکی از خانه ها به صورت ëَ‌ُ‌ٌ‌ü ‌½‌ù‌ُ‌î ë?‌§‌ُë? یا ë?‌ُëںë? می باشد. جطور میتوانم بفهم اینا چیه؟

سلام
در صورت امکان فایلتون رو اینجا بذارید تا بررسی بشه

faridndr
06-12-2013, 20:01
سلام
در صورت امکان فایلتون رو اینجا بذارید تا بررسی بشه

با تشکر

hoosein saba
06-12-2013, 21:30
با تشکر

سلام مجدد
فایل scv رو بذارید

faridndr
06-12-2013, 22:21
سلام مجدد
فایل scv رو بذارید

فابل csv روی فلشم بود بعد تبدیل به اکسل حذفش کردم . اولش با نوت پد بازم کردم دیدم فارسی ها رو به همین صورت نشون میده. آیا میشه همین فایل اکسل رو بصورت csv سیو کنیم ؟

hoosein saba
06-12-2013, 22:58
فابل csv روی فلشم بود بعد تبدیل به اکسل حذفش کردم . اولش با نوت پد بازم کردم دیدم فارسی ها رو به همین صورت نشون میده. آیا میشه همین فایل اکسل رو بصورت csv سیو کنیم ؟

آره میشه توی save as اکسل چند نوع csv داره ولی فکر نکنم الان این فایده داشته باشه
در حالت عادی که بخوای اکسل رو csv کنی باید اول با به صورت متنی با یونیک 8 سیو کنی بعد فاصله ها رو با کاما reaplace کنی بعد دوباره فایل رو باز کنی و با csv سیو کنی
البته نسخه اکسل هم مهمه که 2003 باشه یا بالاتر
ولی الان چون تکستها بهم ریخته و تقریبا به زبان آلبانی دراومده بعید میدونم برگرده
اگه فایل اولیه csv بود میشد با روش های دیگه تبدیل به اکسلش کرد و دید آیا بهم میریزه یا نه
توی خود اکسل هم از منوی data میشه فایلها رو بازخوانی کرد
حالا بازم اگه دستیابی به فایل csv براتون فراهم شد اینجا بذارید تا روش کار کنیم
wolfomid
14-12-2013, 10:43
سلام
توی اکسل میشه یه فرمول داد بعد به جای یکی از متغیر ها عددهای مختلف بدیم بعد خودش نتیجه رو بده؟
مثلا یه فرمول y=4356.78x-1243875
ک بجای اکس مقدارهای مختلف بدیم بعد خودش جواب y رو بهم بده
میشه؟

hoosein saba
14-12-2013, 19:58
سلام
توی اکسل میشه یه فرمول داد بعد به جای یکی از متغیر ها عددهای مختلف بدیم بعد خودش نتیجه رو بده؟
مثلا یه فرمول y=4356.78x-1243875
ک بجای اکس مقدارهای مختلف بدیم بعد خودش جواب y رو بهم بده
میشه؟
سلام
بعله این راحت ترین کاریه که میشه با اکسل انجام داد و در فرمولهای که دارای متغییر زیاد هستند و محاسبات زیادی دارند کاربرد این ویژگی اکسل بیشتر حس میشه

wolfomid
14-12-2013, 21:29
سلام
بعله این راحت ترین کاریه که میشه با اکسل انجام داد و در فرمولهای که دارای متغییر زیاد هستند و محاسبات زیادی دارند کاربرد این ویژگی اکسل بیشتر حس میشه

مرسی داداش
نمیدونم مشکل از آفیسم بود یا چیز دیگه منم مثل شما انجام میدادم
هرکاری میکردم درست نمیشد، کامپیوتر رو چون همش روی اسلیپ میزاشتم قاطی کرده بود الان ریستارت کردم درست شد
مرسی

SIMON137
15-12-2013, 21:16
امکانش هست تو اکسل 2013 ، نمودار و نقطه سهمی بدیم در نتیجش بهمون فرمول بده که بتونیم توش x بدیم y بگیریم ؟
اگر بله چجوری ؟
سپاس بی کران

hoosein saba
16-12-2013, 19:24
امکانش هست تو اکسل 2013 ، نمودار و نقطه سهمی بدیم در نتیجش بهمون فرمول بده که بتونیم توش x بدیم y بگیریم ؟
اگر بله چجوری ؟
سپاس بی کران

سلام
اگه امکانش هست یه نمونه بذارین

SIMON137
16-12-2013, 20:40
سلام
اگه امکانش هست یه نمونه بذارین

برفرض مثال تو همین عکس بالا :

ما به جای یک نقطه و یا یک عدد ، چند مقدار x و y در جدول قرار بدیم بعد اون بالا تو fx به جای اینکه ما فرمول بدیم x , y بگیریم ، x و y رو دستی بدیم و اون بالا فرمول و نوع تناسب این x و y رو بده بهمون

hoosein saba
16-12-2013, 21:48
برفرض مثال تو همین عکس بالا :

ما به جای یک نقطه و یا یک عدد ، چند مقدار x و y در جدول قرار بدیم بعد اون بالا تو fx به جای اینکه ما فرمول بدیم x , y بگیریم ، x و y رو دستی بدیم و اون بالا فرمول و نوع تناسب این x و y رو بده بهمون

در هر صورتی ما باید به اکسل فرمان بدیم که چیکار کنه
میشه براش منظقی تعریف کرد و بهش گفت بر اساس این منطق به ما فرمول رو بده
مثلا در شکل زیر من بهش گفتم مقداری رو برای x بگیر و y رو همیشه ثابت 1 در نظر بگیر و ب توجه به عددی که در سلول d5 میذارم فرمول رو برام بنویس

nicholas206
17-12-2013, 19:08
یه سوال دارم.دو دسته عدد دارم، میخوام عددهایی که تو دسته ی اول هستن رو از عددهای دسته ی دوم حذف کنم.

میخوام عددهای تکراری این دو مجموعه از دسته ی اول حذف بشن.

با استفاده از اکسل و یا مطلب میشه این کارو کرد؟ چطوری !؟:n13:

hamidchi
18-12-2013, 12:18
سلام
چطور میشه در اکسل دقیقا عدد یا کلمه ی مورد نظر رو جستجو کرد ؟
به طور مثال میخام عدد 4 رو در یک ستون پیدا کنه ولی در حالت پیش فرض همه سلول هایی که شامل عدد 4 هست رو میاره مثل 124 یا 74 یا 456
نمیخام اونا رو بیاره و یه راست بره سراغ خود 4
حالا چطوری ؟

ebibarati
18-12-2013, 14:09
یه سوال دارم.دو دسته عدد دارم، میخوام عددهایی که تو دسته ی اول هستن رو از عددهای دسته ی دوم حذف کنم.

میخوام عددهای تکراری این دو مجموعه از دسته ی اول حذف بشن.

با استفاده از اکسل و یا مطلب میشه این کارو کرد؟ چطوری !؟:n13:

محدودتو انتخاب کن بعد :
Conditional Formatting => Highlight Cells Rules => Duplicate Values

اگه بخوایی اونا رو حذف کنی از گزینه Remve duplicates استفاده کن ولی باید اعداد رو توی یه ستون زیر هم بیاری

ebibarati
18-12-2013, 14:13
سلام
چطور میشه در اکسل دقیقا عدد یا کلمه ی مورد نظر رو جستجو کرد ؟
به طور مثال میخام عدد 4 رو در یک ستون پیدا کنه ولی در حالت پیش فرض همه سلول هایی که شامل عدد 4 هست رو میاره مثل 124 یا 74 یا 456
نمیخام اونا رو بیاره و یه راست بره سراغ خود 4
حالا چطوری ؟
در کارد جستجو سربرگ replace تیک گزینه match entire cell contents رو بزنید بعد جستجو کنید

hamidchi
18-12-2013, 15:22
با تشکر از دوستانی که جواب مبدن
ببخشید یه سوال دیگه

میخام چند تا سطر غیر متوالی رو کپی کنم تو یه فایل اکسل دیگه ولی سطرهای بین اونا رو هم میاره چکار کنم که این مشکل به وجود نیاد ؟
البته با اکسل 2013 این مشکل رو ندارم ولی با 2007 دارم !

شـیـفــو
19-12-2013, 13:18
سلام دوستان
من دو تا فایل اکسل دارم ، یکیش بانک فاکتورهای سال 92 هست یعنی از اول امسال تا الان که بر اساس تاریخ وارد شدند . دومی همین لیست رو برداشتند بر اساس موضوع گروهبندی کردند .
حالا با تموم شدن هر فصل یکبار این فاکتورها اعداد و ارقام جمع زده میشن و با مبلغ برداشتی از تنخواه مقایسه میشن . متاسفانه در دو فصل گدشته این کار انجام نشده ، الان حدود 3900 تا فاکتور وارد شده هست .
لیست اول که بر اساس تاریخ مرتب شده کامل هست ولی لیست دومی که براساس موضوع از لیست اول جدا شده 4 تا فکتور کم داره :n03: منشی ای که مسئولیت دسته بندی داشته احتمالا 4 تا رو جا انداخته حالا ما 72000 تومان اخلاف داریم .
من میخواستم بدونم راهی هست که ما این فاکتور ها رو باهم مقایسه کنیم و اون 4 تا رو در بیاریم ؟
مشکل اول اینه که لیست دومی بر اساس تاریخ و ردیف جدا نشده و مشکل دوم تعداد بالای اوناست اگه در حدود 500 تا بود چشمی مینشستیم چک میکردیم ولی 3900 تا خیلی زیاده .

یه ستوال دیگه ، من الان دوتا سون دارم که شامل تاریخ هستند ، میخواستم بدونم چه سطرهایی هایی در ستون A هستند که در B نیستند ، اینم فایل : دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعضی ازین تاریخ ها تکراری هستند ، ولی اگه مشخص بشه که مثلا در ستون اول ما 5 تا 4/4/92 داریم ولی در ستون دوم 2 تا ، اینطوری مشخص میشه که فاکتورهای این روز رو کم زدیم .

ebibarati
21-12-2013, 08:58
سلام دوستان
من دو تا فایل اکسل دارم ، یکیش بانک فاکتورهای سال 92 هست یعنی از اول امسال تا الان که بر اساس تاریخ وارد شدند . دومی همین لیست رو برداشتند بر اساس موضوع گروهبندی کردند .
حالا با تموم شدن هر فصل یکبار این فاکتورها اعداد و ارقام جمع زده میشن و با مبلغ برداشتی از تنخواه مقایسه میشن . متاسفانه در دو فصل گدشته این کار انجام نشده ، الان حدود 3900 تا فاکتور وارد شده هست .
لیست اول که بر اساس تاریخ مرتب شده کامل هست ولی لیست دومی که براساس موضوع از لیست اول جدا شده 4 تا فکتور کم داره :n03: منشی ای که مسئولیت دسته بندی داشته احتمالا 4 تا رو جا انداخته حالا ما 72000 تومان اخلاف داریم .
من میخواستم بدونم راهی هست که ما این فاکتور ها رو باهم مقایسه کنیم و اون 4 تا رو در بیاریم ؟
مشکل اول اینه که لیست دومی بر اساس تاریخ و ردیف جدا نشده و مشکل دوم تعداد بالای اوناست اگه در حدود 500 تا بود چشمی مینشستیم چک میکردیم ولی 3900 تا خیلی زیاده .

یه ستوال دیگه ، من الان دوتا سون دارم که شامل تاریخ هستند ، میخواستم بدونم چه سطرهایی هایی در ستون A هستند که در B نیستند ، اینم فایل : دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعضی ازین تاریخ ها تکراری هستند ، ولی اگه مشخص بشه که مثلا در ستون اول ما 5 تا 4/4/92 داریم ولی در ستون دوم 2 تا ، اینطوری مشخص میشه که فاکتورهای این روز رو کم زدیم .
در دو تا سئوال بالاتر میتونی جواب سئواال پیدا کردن ردیف های تکراری رو ببینی
محدودتو انتخاب کن بعد :

اگه بخوایی اونا رو حذف کنی از گزینه Remve duplicates استفاده کن ولی باید اعداد رو توی یه ستون زیر هم بیاری

من روی فایل کار نکردم ولی با یک بار استفاده از روش بالا دو سلول a7 , a101 تو اولی هست که تو دومی نیست روش کار کنی میتونی درش بیاری

hoosein saba
22-12-2013, 02:17
سلام دوستان

در دو تا سئوال بالاتر میتونی جواب سئواال پیدا کردن ردیف های تکراری رو ببینی
محدودتو انتخاب کن بعد :

من روی فایل کار نکردم ولی با یک بار استفاده از روش بالا دو سلول a7 , a101 تو اولی هست که تو دومی نیست روش کار کنی میتونی درش بیاری

سلام
علاوه بر روشی که دوستمون گفتن از طریق Conditional Formatting میشه به دو طریق دیگه هم مغایرت رو درآورد

1- برای تاریخ هایی که در ستون A هست و در ستون B وجود ندارند میشه از vlookup یا ترکیب vlookup و if استفاده کرد به اینصورت

که با این روش توی فایلی که گذاشتید دو مورد از اختلاف ها درمیاد و میمونه دو مورد اختلاف دیگه که مربوط میشه به تعداد تاریخ های مشابه

2- برای اینکه تاریخ های مشابه رو مغایرت بگیریم از تابع count if استفاده کردم و بهش گفتم مقدار سلول A1 رو در ستون a,b بشماره و بیاره با این کار اگه عددی که آورده زوج باشه مشکلی نداره و اعدادی که فرد هستند محل ایرادن

مثلا وقتی تابع بالا عدد 5 رو بیاره مشخصه در تاریخ مذکور مغایرته

البته شما هم در تایپ تاریخ ها چند مورد اشتباه تایپی داشتید و من هم زیاد فکرم کار نمیکرد و گرنه مطمئنا روشهای بهتری برای این نوع مغایرت گیری وجود داره
موفق باشید

wolfomid
23-12-2013, 12:28
سلام
من یه جدول از اعداد دارم ک قیمت هستن
میخواستم احتمال هر کدوم از اعداد رو بگیرم
امکانش هست؟ چطوری؟
ممنون

hoosein saba
23-12-2013, 19:15
سلام
من یه جدول از اعداد دارم ک قیمت هستن