PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21

pinokiu
11-08-2012, 14:34
سلام دوستان
می خواستم یک نمودار بکشم هرکار می کنم راهشو پیدا نمی کنم
دیتاهان اینطوریه
سه تا مخزن دارم:مخزن 1و2و3
سه تا زلزله دارم: زلزله 1و2و3
سه تا فنداسیون دارم: فنداسیون 1و2و3
حالا برای ترکیب هرکدوم از حالات بالا باید ارتفاع موج رو که یه کمیتی بر حسب متر هست رو رو نمودار میله ای نشون بدم
یعنی میشه 3*3*3=27 حالت
حالا این 27 حالت رو می خواستم اینطوری منظم کنم
مثلا زیر محور x بنویسه مخزن 1
بعد بالاش 3 تا زلزله باشه
بعد بالای هر کدوم از اسم های زلزله ها سه تا نمودار میله ای که مربوط به سه حالت فنداسیون هست رو رسم کنم
ممنون می شم راهشو بهم بگید

mehdi_7070
11-08-2012, 16:05
سلام دوستان
می خواستم یک نمودار بکشم هرکار می کنم راهشو پیدا نمی کنم
دیتاهان اینطوریه
سه تا مخزن دارم:مخزن 1و2و3
سه تا زلزله دارم: زلزله 1و2و3
سه تا فنداسیون دارم: فنداسیون 1و2و3
حالا برای ترکیب هرکدوم از حالات بالا باید ارتفاع موج رو که یه کمیتی بر حسب متر هست رو رو نمودار میله ای نشون بدم
یعنی میشه 3*3*3=27 حالت
حالا این 27 حالت رو می خواستم اینطوری منظم کنم
مثلا زیر محور x بنویسه مخزن 1
بعد بالاش 3 تا زلزله باشه
بعد بالای هر کدوم از اسم های زلزله ها سه تا نمودار میله ای که مربوط به سه حالت فنداسیون هست رو رسم کنم
ممنون می شم راهشو بهم بگید

به این صورت منظورتون بوده؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باید جدول را به همین صورت که زیر نمودار هست، درست کنید؛ یعنی سلول‌ها را merge کنید. این فایل همین نمودار هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pinokiu
11-08-2012, 19:35
به این صورت منظورتون بوده؟

باید جدول را به همین صورت که زیر نمودار هست، درست کنید؛ یعنی سلول‌ها را merge کنید. این فایل همین نمودار هست:

ممنون دوست عزیز دقیقا همین منظورم بود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمیدونم چطوری ازت تشکر کنم خیلی لطف کردی
امیدوارم همیشه شاد و موفق باشی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

azxsa
11-08-2012, 21:26
سلام، من دوازده تا شیت دارم که در هر شیت یک ستون از اعداد 4 رقمی وجود دارد، دنبال راهی می گردم که وقتی در این دوازده ستون اعداد 4 رقمی از این دواده شیت 2 عدد تکراری بود رنگشان تغییر کند مانند حالت Conditional Formatting ولی در این حالت فقط می شود یک شیت را انتخاب کرد. ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید.

van123
11-08-2012, 22:28
سلام
یه سوال دارم ولی فک نمیکنم جواب داشته باشه تو اکسل
فایل رو ببینید
میخام ببینم راهی هس که مثلا کد مامور رو رو 1 بذاریم
بعد بگه تو کد مامور این قدر تعداد شماره 3 هس
ایقد 2
و ایقدر 1
مثلا من خودم با فیلتر پایین نوشتم دستی اما تو تعداد بالا چه راهی هس؟؟
مثلا کد مامور 1 تو سر ستون شماره 50 نوع عدد هس و تعداد هر کدوم متغییر
تعداد هر کدوم رو خودش بده......

mehdi_7070
11-08-2012, 23:50
سلام، من دوازده تا شیت دارم که در هر شیت یک ستون از اعداد 4 رقمی وجود دارد، دنبال راهی می گردم که وقتی در این دوازده ستون اعداد 4 رقمی از این دواده شیت 2 عدد تکراری بود رنگشان تغییر کند مانند حالت Conditional Formatting ولی در این حالت فقط می شود یک شیت را انتخاب کرد. ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید.

راه ساده‌اش اینه که ستون‌ها را بیاری توی یک شیت.

اما در مورد بیشتر از یک شیت... اکسل این خطا را میده:
You cannot use refrences to other worksheets or workbooks for Conditional Formatting criteria

راه حل اینه که برای داده‌های هر شیت، یک name تعیین کنی (داده‌ها را انتخاب کنی، راست کلیک، Name a Range)

با دو شیت مثال می‌زنم. فرض کنیم نام‌هایی که تعیین کردی range1 و range2 باشه، داده‌های یک شیت را انتخاب می‌کنی، بعد مسیر زیر:
Home -> Styles -> Conditional Formatting -> New Rule -> Use a formula
این فرمول را می‌نویسی:

بزرگتر از 1 نوشتم، چون خود عدد را هم توی شمارش حساب می‌کنه.
بعد هم فرمت مورد نظر را تعیین می‌کنی و تمام!

منبع (که برای استفاده، کمی تغییر و تصحیح داشت؛ ولی ایده name برای رفع مشکل، از اینجا بود):

سلام
یه سوال دارم ولی فک نمیکنم جواب داشته باشه تو اکسل
فایل رو ببینید
میخام ببینم راهی هس که مثلا کد مامور رو رو 1 بذاریم
بعد بگه تو کد مامور این قدر تعداد شماره 3 هس
ایقد 2
و ایقدر 1
مثلا من خودم با فیلتر پایین نوشتم دستی اما تو تعداد بالا چه راهی هس؟؟
مثلا کد مامور 1 تو سر ستون شماره 50 نوع عدد هس و تعداد هر کدوم متغییر
تعداد هر کدوم رو خودش بده......
فرصت نکردم فایل را ببینم، ولی فکر نمی‌کنم نشه... کلی تابع واسه جستجو هست... نمونه‌اش همین COUNTIF که مثلا می‌تونی بگی تعداد "3" را توی یک محدوده بشماره...
شاید هم با PivotTable راحت‌تر بشه انجام داد، باید امتحان کنی. گوگل و این همه منبع خوب را هم فراموش نکن! مثل همین‌هایی که دارم لینک میدم....

azxsa
12-08-2012, 01:06
mehdi_7070 خیلی گلی عزیزم حسابی کمکم کردی و دست گلت درد نکنه

kavehjan
12-08-2012, 01:33
سلام .من میخواستم ببینم راهی هست که کل نوارهای ابزار و منو و..... از بالای اکسل حذف بشن یا غیر قابل دسترسی بشن تا کاربر فقط بتونه توی سلولها مثلا فقط عدد وارد بکنه و ذخیره کنه ولی نتونه کار دیگه ای انجام بده؟مرسی از شما.

mehdi_7070
12-08-2012, 01:46
سلام .من میخواستم ببینم راهی هست که کل نوارهای ابزار و منو و..... از بالای اکسل حذف بشن یا غیر قابل دسترسی بشن تا کاربر فقط بتونه توی سلولها مثلا فقط عدد وارد بکنه و ذخیره کنه ولی نتونه کار دیگه ای انجام بده؟مرسی از شما.

غیرفعال کردن دسترسی‌ها:

با اجازه اساتید و مدبران
واسه این کار شما میتونی قفل کنش تون جاهایی که فرمول نوشتی
به این صورت که همه یلول هاتو از حالت قفل در بیار
select all > Format cells > Protection > locked
تیکش رو بردار
بعد او سلول هایی که قرمول نوشتی رو تیک بزن
بعد برو از منو
Review > Protec sheet بزن
بعد فقط تیک select unlocked cells رو بزار
و فایلتو نهایی کن
حتی میتونی پسورئپدم براش بزاری

van123
12-08-2012, 09:20
داش مهدی من چیزی ندیدم
یا اینکه من وارد نبودم که بهمم چی میگن
شما استادین

kavehjan
12-08-2012, 09:39
سلام دوست خوبم آقا مهدی عزیز..... راستش رو بخواهید من خیلی توی اکسل آماتورم و ممکنه من منظور شما رو بد متوجه شده باشم.ولی با این روش به جوابم نرسیدم.برای من سلولهایی که فرمول دارند یا ندارند مهم نیست . میخوام کاربر اجازه داشته باشه توی سلولها هر کاری مثل نوشتن عدد یا نوشتن اسم کسی و ... رو بتونه انجام بده و ذخیره کنه .اما نوار ابزار بالای اکسل براش مخفی باشه که اصلا نبینه که بتونه دستکاریشون بکنه یا اگه میبینه تمام گزینه ها براش غیر فعال باشن .مثلا حتی نتونه فونت رو هم تغیر بده.بازم مرسی از شما که اینقدر سریع جوابم رو دادین .انتظار این سرعت رو در پاسخگویی از جانب شما نداشتم.مرسی

mehdi_7070
12-08-2012, 12:21
سلام دوست خوبم آقا مهدی عزیز..... راستش رو بخواهید من خیلی توی اکسل آماتورم و ممکنه من منظور شما رو بد متوجه شده باشم.ولی با این روش به جوابم نرسیدم.برای من سلولهایی که فرمول دارند یا ندارند مهم نیست . میخوام کاربر اجازه داشته باشه توی سلولها هر کاری مثل نوشتن عدد یا نوشتن اسم کسی و ... رو بتونه انجام بده و ذخیره کنه .اما نوار ابزار بالای اکسل براش مخفی باشه که اصلا نبینه که بتونه دستکاریشون بکنه یا اگه میبینه تمام گزینه ها براش غیر فعال باشن .مثلا حتی نتونه فونت رو هم تغیر بده.بازم مرسی از شما که اینقدر سریع جوابم رو دادین .انتظار این سرعت رو در پاسخگویی از جانب شما نداشتم.مرسی

این مورد که گفتید را قبلا دیده بودم، ولی الان هر چی فکر می‌کنم چه‌جوری بود، یادم نمیاد!

این کد ماکرو ، اکسل را به همون شکلی که شما میگید تبدیل می‌کنه:

خیلی گزینه‌های متفاوت دیگه‌ای هم در اختیارتون قرار میده؛ همین کد را سرچ کنید، چیزهای زیادی پیدا می‌شه.

حتی Protect Sheet هم گزینه‌های زیادی برای بستن دسترسی کاربر بهتون میده:

صباغ
13-08-2012, 10:46
چگونگی تبدیل فایل های تکست به فایل اکسل رااگه میشه با یک مثال توضیح بدید ضمنا ما یک فایل تکست داریم که می خواهیم دریک جدول ازپیش طراحی شده اکسل قراربدیم خواهش می کنم اگه امکانش هست با مثال توضیح بدین که چه مراحلی راباید طی کنیم.

K A R I M I
15-08-2012, 14:02
سلام
تو اکسل 2003 چه جوری می تونم فقط 3 ستون a , b , c رو داشته باشم و فقط همین 3 ستون نمایش داده بشه ؟

SPIRIT PALST III
18-08-2012, 09:07
سلام
تو اکسل 2003 چه جوری می تونم فقط 3 ستون a , b , c رو داشته باشم و فقط همین 3 ستون نمایش داده بشه ؟

من هم همین سوال رو داشتم ....

SPIRIT PALST III
18-08-2012, 09:15
سلام

گزینه Page Break Preview از view فقط ستون هایی که text داشته باشن رو نشون میده و بقیه رو hide میکنه...

mehdi_7070
18-08-2012, 10:43
سلام

ستون D را انتخاب می‌کنید، بعد کلیدهای Ctrl و Shift و فلش سمت چپ روی کی‌بورد (اگه شیت left-to-right باشه، فلش سمت راست)، حالا راست کلیک و انتخاب گزینه hide.
برای ردیف‌ها هم همین کار را می‌تونید بکنید (با فلش پایین).
در واقع با این کار، تا انتهای حد مجاز تعداد ستون‌ها و ردیف‌ها را می‌تونید انتخاب کنید و بعد اون‌ها را مخفی کنید.

babak_beiknejat
21-08-2012, 14:21
سلام
چطور میتونم تو اکسل 2007 محتویات بعضی از سلولهای دلخواهم در یک صفحه نمایش داده بشود اما چاپ نشوند.به عبارت دیگر میخواستم بدونم چطور میتونم تو اکسل کامنت بذارم.

brave_ie
21-08-2012, 18:12
توی 2010 توی زبونه review میتونید هر جا رو انتخاب کردین new comment بزنید تا کامنت بذارید
هر وقت هم hover کنید میاد کامنتتون و پرینت نمیشه

fisheries65
21-08-2012, 18:20
متاسفانه هر کار کردم پست پاک نشد

mhentezari
22-08-2012, 10:44
سلام
توی اکسل چطور میشه توی یک خونه، تیک زد؟
بعد میشه کاری کرد که تیک رو به عنوان یک متغیر بولین بشناسه؟

shadowsina
23-08-2012, 20:31
سلام

نمودار خطی میکشم اما میخوام محور مختصات yها بجای 0 از 1 شروع بشه
چطوری میتونم این کارو انجام بدم؟

شکل بالا چیریه که من تو اکسل در میارم، اما از نقطه 0 شروع میکنه که من میخوام از 1 شروع بشه
شکل پایین هم نمونه ی چیزیه که میخوام اتفاق بیافته (که از محور yها از 1 شروع شده)

mehdi_7070
23-08-2012, 23:42
سلام

نمودار خطی میکشم اما میخوام محور مختصات yها بجای 0 از 1 شروع بشه
چطوری میتونم این کارو انجام بدم؟

نمودار را انتخاب کنید، بعد مسیر زیر:
Layout -> Axes -> Primary Horizontal Axis -> More Primary Horizontal Axis Options -> Axis Options -> Miniumum: Fixed: 1
اینجا همه‌جور تنظیماتی را می‌تونید اعمال کنید؛ اعداد ابتدا و انتها (ماکس و مین) و یا فاصله بین اعداد روی محور و ...

mhentezari
24-08-2012, 00:32
سلام

کسی نمیدونه؟

mamali_gh
24-08-2012, 11:23
سلام دوستان 2 تا سوال 1 - چه جوری یک فرمول رو روی تمامی سلول ها اجرا کنم ؟ مثلا داخل A , B یک سری عدد هست هالا من می خوام نتیجه تفریق A , B رو در تمامی ردیفها توی C بریزم ... ؟ 2- من یه فرمت دارم به این صورت yyyy/mm/dd فرض کنید که داخل A قرار داره و 500 تا ردیف هست حالا می خوام عدد 2 رو از سال یعنی yyyy کم کنم باید چه فرمولی بنویسم ... ؟ و کجا بنویسم که یکجا روی تمامی ردیف ها اجرا بشه . . . .

shadowsina
24-08-2012, 11:42
نمودار را انتخاب کنید، بعد مسیر زیر:
Layout -> Axes -> Primary Horizontal Axis -> More Primary Horizontal Axis Options -> Axis Options -> Miniumum: Fixed: 1
اینجا همه‌جور تنظیماتی را می‌تونید اعمال کنید؛ اعداد ابتدا و انتها (ماکس و مین) و یا فاصله بین اعداد روی محور و ...

ممنون حل شد، دکمه تشکر نیست نمیدونم چرا؟ وگرنه پست اضافی نمیزدم ...

mamali_gh
24-08-2012, 12:11
سلام دوستان 2 تا سوال 1 - چه جوری یک فرمول رو روی تمامی سلول ها اجرا کنم ؟ مثلا داخل A , B یک سری عدد هست هالا من می خوام نتیجه تفریق A , B رو در تمامی ردیفها توی C بریزم ... ؟ 2- من یه فرمت دارم به این صورت yyyy/mm/dd فرض کنید که داخل A قرار داره و 500 تا ردیف هست حالا می خوام عدد 2 رو از سال یعنی yyyy کم کنم باید چه فرمولی بنویسم ... ؟ و کجا بنویسم که یکجا روی تمامی ردیف ها اجرا بشه . . . .

دوستان لطفا راهنمایی کنبد ؟

mamali_gh
24-08-2012, 18:05
دوستان لطفا راهنمایی کنبد ؟

سوال اول رو پیدا کردم با autofill حل شد

حالا من یکسری تاریخ دارم با این فرمت yy/mm/dd
میخوام سال اینها رو با یک عدد جمع کنم یعنی سال در همه تاریخ ها + 2 بشه ... فقط yy باید چه کار کنم ... ؟

mhentezari
24-08-2012, 23:35
سلام

یعنی اینقدر سخته؟

aminpost
24-08-2012, 23:49
چه جوری میشه یه جدول ۷ در ۳ رو جوری Save کرد که روی کل A4 فیت بشه
یعنی مثل عکس زیر

K A R I M I
26-08-2012, 07:57
سلام
چه جوری میتونم ردیف هام رو از 1 تا انتها به صورت یکی در میان تیره و روشن کنم که موقع خواندن توسط کاربر مشکلی پیش نیاد و کاربر راحت تر بتونه ردیف ها رو بخونه ؟

mehdi_7070
26-08-2012, 08:51
سلام
چه جوری میتونم ردیف هام رو از 1 تا انتها به صورت یکی در میان تیره و روشن کنم که موقع خواندن توسط کاربر مشکلی پیش نیاد و کاربر راحت تر بتونه ردیف ها رو بخونه ؟

ستون‌ها و ردیف‌های مورد نظر را انتخاب کنید. حالا دو راه دارید:

1. از مسیر زیر یک فرمت جدول انتخاب کنید:
Home -> Styles -> Format as Table

2. مسیر زیر:
Home -> Styles -> Conditional Formatting -> New Rule -> Use a formula
این فرمول را وارد کنید:

حالا دکمه ...Format را بزنید و از تب Fill یک رنگ را انتخاب کنید (و یا سایر تغییراتی که مایل هستید). تأیید کنید و تمام!
با این کار، سلول‌هایی که در ردیف‌های فرد هستند را می‌تونید فرمتش را عوض کنید؛ برای ردیف‌های زوج به جای ISODD از ISEVEN استفاده کنید.

asanejad
27-08-2012, 11:17
سلام من یک سوال فوری دارم من 19 تا فایل اکسل دارم که توشون اطلاعات 19 تا شهر را دارم حالا میخوام از هر فایل یک خانه از شیت 1 تا شیت 5 را با خونه های مشابه در 18 فایل باقی مونده جمع کنم و جمع را تو یک شیت جدید بریزم چه کنم؟

nelahe
28-08-2012, 12:52
سلام چند سوال در مورد فرمول
بدون قفل کردن سلول فرمول را پنهان کنیم

2- به صورت یکدفعه متوجه بشویم که چه فرمول هایی در این فایل به کار رفته است بدون کلیک کردن یکی یکی روی سلول ها

3- فایلی دارم که ستونی در آن اعدادش که منفی شده است رنگی شده است اما روی تمام سلول هایش کلیک کردم هیچ کدام فرمولین نــــداشتند

4-

ebibarati
29-08-2012, 08:26
سلام چند سوال در مورد فرمول
3- فایلی دارم که ستونی در آن اعدادش که منفی شده است رنگی شده است اما روی تمام سلول هایش کلیک کردم هیچ کدام فرمولین نــــداشتند

4-
سلولها رو انتخاب کن در قسمت فرمتینگ گزینه نامبر 4 نوع نوشتاری عدد موجود می باشد که یکی در میان سیاه و قرمز هستند گزینه اول سیاه و انتخاب کن مشکل حل میشه

nelahe
29-08-2012, 10:27
سلولها رو انتخاب کن در قسمت فرمتینگ گزینه نامبر 4 نوع نوشتاری عدد موجود می باشد که یکی در میان سیاه و قرمز هستند گزینه اول سیاه و انتخاب کن مشکل حل میشه

برای اعمال این منظور

یعنی وقتی عدد منفی شد مثلاً به رنگ قر مز در بیاید

راه حلش

به صورت فرمول

2- بدون گذاشتن فرمول

K A R I M I
29-08-2012, 22:38
سلام
چه جوری میشه که وقتی روی یک سلول کلیک بکنیم تاریخ شمسی خود به خود داخل سلول قرار بگیره ؟

amin2000
01-09-2012, 16:04
سلام خدمت دوستان محترم
من میخواهم فایل اکسل با پسوند xlsx که برای اکسل 2007 هستش رو تبدیل به فایل xls کنم که بتوانم در آفیس 2003 آن را باز کنم و با آن کار کنم.
لطفا دوستان در این مورد راهنمایی کنید که به چه صورت این فایل xlsx رو تبدیل به فایل xls کنم؟
آیا برنامه یا ترفندی برای این کار هست؟
ممنون.
موفق باشید.

ebibarati
03-09-2012, 07:47
سلام خدمت دوستان محترم
من میخواهم فایل اکسل با پسوند xlsx که برای اکسل 2007 هستش رو تبدیل به فایل xls کنم که بتوانم در آفیس 2003 آن را باز کنم و با آن کار کنم.
لطفا دوستان در این مورد راهنمایی کنید که به چه صورت این فایل xlsx رو تبدیل به فایل xls کنم؟
آیا برنامه یا ترفندی برای این کار هست؟
ممنون.
موفق باشید.
فایل رو باز کنید از گزینه save as پسوند مورد نظر رو انتخاب کنید و ذخیره کنید

h128mk
04-09-2012, 14:04
سلام ، خسته نباشید ،
من قبلا وقتی کلید جهت هارو میزدم (چپ و راست با پائین) می تونستم بین سلولها حرکت کنم ولی الان خود صفحه اکسل حرکت میکنه ، چیجوری میشه به حالت قبل برگردونم ،

mehdi_7070
04-09-2012, 16:16
سلام ، خسته نباشید ،
من قبلا وقتی کلید جهت هارو میزدم (چپ و راست با پائین) می تونستم بین سلولها حرکت کنم ولی الان خود صفحه اکسل حرکت میکنه ، چیجوری میشه به حالت قبل برگردونم ،

دکمه Scroll Lock کی‌بورد را بزنید.

h128mk
05-09-2012, 09:55
سلام ، ممنون بابت جوابتون ، یه سوال دیگه هم داشتم
من فرمول محاسبه اضافه کاری و کسر کار و می خوام.
مثلا اگه ساعت کاری 7 تا 16 باشه ، با زدن ساعت ورود 7:30 و خروج 17 خود اکسل 30دقیقه تاخیر صبح و 1 ساعت اضافه کار بعداز ظهر و محاسبه کنه ،
واقعا ممنون

Mahsa 436
05-09-2012, 11:21
سلام دوستان
یه سوال خیلــــــــــــــــــــــ ــی مهم

چطوری میشه اعداد تصادفی در اکسل رو ثابتشون کرد؟؟؟؟ هر دفعه که انتخابشون می کنم یه سری عدد جدید میده
لطفاً کمکم کنیــــــــــــــــــــــ ـــــــــد
ضروریه خیلی:41:

ebibarati
05-09-2012, 11:57
سلام ، ممنون بابت جوابتون ، یه سوال دیگه هم داشتم
من فرمول محاسبه اضافه کاری و کسر کار و می خوام.
مثلا اگه ساعت کاری 7 تا 16 باشه ، با زدن ساعت ورود 7:30 و خروج 17 خود اکسل 30دقیقه تاخیر صبح و 1 ساعت اضافه کار بعداز ظهر و محاسبه کنه ،
واقعا ممنون
این فایل رو ببین به درد میخوره

___________________.xls - 27.5 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mahsa 436
06-09-2012, 10:40
سلام دوستان
چطور میشه اعداد تصادفی که با rand درست میشه در اکسل رو ثابت کرد؟؟؟؟
هر دفعه یه سری عدد جدید میده
ممنون میشم کمکم کنید . ضروریه:41::24:

mahsa1469
10-09-2012, 18:32
سلام دوستان
من یک نمودار دارم که در محیط اکسل و با آفیس 2010 اون رو با یک معادله درجه 4 تخمین زدم اما نمی دونم چطوری می تونم فرمول معادله رو پیدا کنم می شه راهنمایی کنید؟

bi7323
11-09-2012, 10:25
با سلام خدمت مدیران سایت خصوصأ جناب mehdi-7070 عزیز:
یه سؤال در مورد اضافه شدن جمع اعداد داشتم:
مثلأ در سلول A1 عدد 100 باشد، در شيت دوم سلول B1 حاصل جمع آن يعني 100 باشد.زماني که عدد اول را پاک کرده ام در شيت دوم همچنان باقيمانده عدد 100 را نشان دهد.
حال سؤال اينجاست که چه فرمولي را بايد بنويسم ؟ که : اگر در سلول A1 عدد 50 را بنويسم حاصل جمع اضافه شده در شيت دوم عدد 150 را نشان دهد؟؟ و اگر کلأ سلول A1 را در شيت اول پاک کنم - همچنان عدد 150 در شيت دوم باقي بماند؟
قبلأ از کمکي که به اينجانب کرديد ، نهايت تشکر را دارم !

jafar_palideh
14-09-2012, 11:08
با سلام
من میخوام یه فایل اکسل درست کنم که کارهای زیر رو انجام بده
لطفا دوستانی که ماهر هستن کمک کنن
یه برنامه صدور چک میخوام که هر وقت توی سطرش نوشتم وصول شد کل سطر به رنگ آبی در بیاد ، وقتی نوشتم برگشت شد به رنگ مثلا زرد در بیاد و وقتی نوشتم در جریان وصول ، کل سطر رو سبز کنه .
طبق شکل زیر.
دوستان لطف میکنن اگه راهنمایی کنن.
و آیا این امکان وجود داره که ما تاریخ چک رو بزنیم و اگه از موعد رد شد خودش رنگش رو عوض کنه؟
بازم شرمنده اینقد سوال پرسیدم

دوستان کسی جواب نمیده به سوال من؟

esi521
16-09-2012, 09:14
سلام به همه دوستان
من خودم زیاد با اکسل کار نمی کنم و زیاد بلدم نیستم برا همین یه سوال مبتدی داشتم ممنون میشم کسی جواب بده .
یک جدول تو اکسل هست که موقع پرینت تو print preview درست نمایش میده ولی بعد پرینت رو کاغذ کلا بهم میریزه. جالب اینجاست روی پرینتر دیگه همون جدولو درست پرینت میگیره.
اگه میگین مشکل از پرینتر هست پس چرا بقیه فایلها(جداول) رو درست پرینت میگیره؟ و اگه مشکل از فایل یا اکسله پس چرا تو پرینتر دیگه درست چاپ میشه ؟
من که نفهمیدم چی شد . لطفا یکی کمک کنه تا این معما حل بشه.
ممنون

Guidance
16-09-2012, 11:37
سلام به همه دوستان
من خودم زیاد با اکسل کار نمی کنم و زیاد بلدم نیستم برا همین یه سوال مبتدی داشتم ممنون میشم کسی جواب بده .
یک جدول تو اکسل هست که موقع پرینت تو print preview درست نمایش میده ولی بعد پرینت رو کاغذ کلا بهم میریزه. جالب اینجاست روی پرینتر دیگه همون جدولو درست پرینت میگیره.
اگه میگین مشکل از پرینتر هست پس چرا بقیه فایلها(جداول) رو درست پرینت میگیره؟ و اگه مشکل از فایل یا اکسله پس چرا تو پرینتر دیگه درست چاپ میشه ؟
من که نفهمیدم چی شد . لطفا یکی کمک کنه تا این معما حل بشه.
ممنون

سلام دوست عزیز
درایور مربوط به پرینتر روی سیستمتون نصب هست؟ نیاز به آپدیت ندارد؟ مشکل پرینتر می تواند اینها باشد.
تنظیمات اکسل هم ممکنه به هم ریخته باشه! یعنی موقع print preview درست نشان می دهد ولی اندازه کاغذ در تنظیمات پرینتر درست اعمال نشده(منظور letter size و a4...):46:

jafar_palideh
16-09-2012, 12:42
با سلام
یه برنامه صدور چک میخوام که هر وقت توی سطرش نوشتم وصول شد کل سطر به رنگ آبی در بیاد ، وقتی نوشتم برگشت شد به رنگ مثلا زرد در بیاد و وقتی نوشتم در جریان وصول ، کل سطر رو سبز کنه .
طبق شکل زیر.
و آیا این امکان وجود داره که ما تاریخ چک رو بزنیم و اگه از موعد رد شد خودش رنگش رو عوض کنه؟

دوستان کسی نیست به این سوال من جواب بده؟
قبلااین تالار سالار بود نمی دونم چرا انقدر شل شده
قبلا یه سوال می پرسیدیم 10 تا جواب می دادن و لی الان 100 تا سوال کنی شاید جواب بدن

esi521
16-09-2012, 13:43
سلام دوست عزیز
درایور مربوط به پرینتر روی سیستمتون نصب هست؟ نیاز به آپدیت ندارد؟ مشکل پرینتر می تواند اینها باشد.
تنظیمات اکسل هم ممکنه به هم ریخته باشه! یعنی موقع print preview درست نشان می دهد ولی اندازه کاغذ در تنظیمات پرینتر درست اعمال نشده(منظور letter size و a4...):46:

سلام بر شما دوست گرامی
بله همه اینا رو تست کردم فقط در بعضی از فایل های اکسل این اتفاق میفته. هم درایور نصبه و هم تنظیمات اکسل درست میباشد. خودمم موندم که از چی میتونه باشه
بازم ممنون

bi7323
17-09-2012, 07:35
[یه سؤال ساده در مورد جمع سلولها در شیت دیگر]آقایون ، خانوما کسی نیست این سوال ما رو جواب بده ؟؟ ازتون خواهش کردم! ===قدیما الکی تو تاپیکها می چرخیدیم و جوابهایی رو که بلد بودیم دریغ نمی کردیم...این که سؤال راحتیه:
مثلأ در سلول A1 عدد 100 باشد، در شيت دوم سلول B1 حاصل جمع آن يعني 100 باشد.زماني که عدد اول را پاک کرده ام در شيت دوم همچنان باقيمانده عدد 100 را نشان دهد.
حال سؤال اينجاست که چه فرمولي را بايد بنويسم ؟ که : اگر در سلول A1 عدد 50 را بنويسم حاصل جمع اضافه شده در شيت دوم عدد 150 را نشان دهد؟؟ و اگر کلأ سلول A1 را در شيت اول پاک کنم - همچنان عدد 150 در شيت دوم باقي بماند؟
قبلأ از کمکي که به اينجانب کرديد ، نهايت تشکر را دارم ! [/QUOTE]

bi7323
17-09-2012, 08:03
ابعاد را از هم باز می کنی بعد print preview میگیری و اندازه رو میبینی.

مستان386
17-09-2012, 11:00
با سلام
آيا تابعي وجود داره كه نام شيت را در يك سلول قرار بده ؟
مثلا اگر نام شيت 6563 باشه در سلول هاي مورد نظر اين نام شيت قرار بگيره

لطفا اگه كسي ميدونه سريع جواب بده

mehdi_7070
17-09-2012, 11:27
با سلام
آيا تابعي وجود داره كه نام شيت را در يك سلول قرار بده ؟
مثلا اگر نام شيت 6563 باشه در سلول هاي مورد نظر اين نام شيت قرار بگيره

لطفا اگه كسي ميدونه سريع جواب بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d_Path/180.html

مستان386
17-09-2012, 14:25

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d_Path/180.html

بسيار سپاسگزار از پاسخ شما ولي بجاي , بايد از ; در فرمول ها استفاده نمود
بنده در يك فايل شيت هاي زيادي دارم كه مي خواهم در هر شيت نام همان شيت نمايش داده شود اما هنگامي كه در يكي از شيت ها فرمول را تعريف نمودم سپس در سطر هاي زير همان ستون نيز آن را كپي نمودم و كل ستون را انتخاب و به شيت هاي ديگر نيز فرمول را منتقل نمودم چرا نتيجه فرمول در تمام شيت ها مشابه است و فقط نام يك شيت را نمايش مي دهد؟

توضيح اضافه اينكه ابتدا فرمول را در سه شيت كپي نمودم سپس به تفكيك وارد شيت ها شدم و بر روي فرمول دبل كليك نمودم اما نام مورد نمايش در هر سه شيت به نام آن شيت كه در آن بر روي سلول فرمول دبل كليك نموده بودم تغيير يافت. و براي هر سه شيت آن را امتحان نمودم
لطفا راهنمايي بفرماييد چه كنم؟

mehdi_7070
17-09-2012, 17:37
بسيار سپاسگزار از پاسخ شما ولي بجاي , بايد از ; در فرمول ها استفاده نمود
بنده در يك فايل شيت هاي زيادي دارم كه مي خواهم در هر شيت نام همان شيت نمايش داده شود اما هنگامي كه در يكي از شيت ها فرمول را تعريف نمودم سپس در سطر هاي زير همان ستون نيز آن را كپي نمودم و كل ستون را انتخاب و به شيت هاي ديگر نيز فرمول را منتقل نمودم چرا نتيجه فرمول در تمام شيت ها مشابه است و فقط نام يك شيت را نمايش مي دهد؟

توضيح اضافه اينكه ابتدا فرمول را در سه شيت كپي نمودم سپس به تفكيك وارد شيت ها شدم و بر روي فرمول دبل كليك نمودم اما نام مورد نمايش در هر سه شيت به نام آن شيت كه در آن بر روي سلول فرمول دبل كليك نموده بودم تغيير يافت. و براي هر سه شيت آن را امتحان نمودم
لطفا راهنمايي بفرماييد چه كنم؟

فکر کنم در اکسل 2003 از ; استفاده می‌شد.

این مراحل را دنبال کنید:
Alt+F11 -> ThisWorkBook
این کد را کپی کنید:

حالا پنجره را ببندید و به اکسل برگردید. Alt+F8 را بزنید و بعد دکمه Run. حالا در سلول A1 همه شیت‌ها، نام اون شیت قرار گرفته.

می‌شه به صورت یک فرمول جدید هم این را تعریف کرد که من دقیقا نمی‌دونم به چه صورت هست. خودتون می‌تونید سرچ کنید...

موفق باشید.

mehdi_7070
17-09-2012, 23:05
[یه سؤال ساده در مورد جمع سلولها در شیت دیگر]آقایون ، خانوما کسی نیست این سوال ما رو جواب بده ؟؟ ازتون خواهش کردم! ===قدیما الکی تو تاپیکها می چرخیدیم و جوابهایی رو که بلد بودیم دریغ نمی کردیم...این که سؤال راحتیه:

متاسفانه من متوجه سوال شما نشدم!

ولی اگه بخواهید فرمول را تبدیل به مقدار کنید، فرمول مورد نظر را انتخاب می‌کنید و با زدن F9 به جای فرمول، مقدار اون در سلول قرار می‌گیره.

مثلا اگه در سلول A2 فرمول A1= را نوشته باشید (و مقدار A1 برابر 50 باشه)، A1= را انتخاب کنید (یا با زدن F2 کل سلول انتخاب می‌شه) و F9 را بزنید. حالا مقدار A2 برابر 50 میشه و دیگه فرمولی در کار نیست! بنابراین اگر A1 را هم تغییر بدید، مقدار A2 همون 50 می‌مونه.

این کار را می‌تونید برای قسمتی از یک فرمول هم انجام بدید؛ مثلا در A1+B1= می‌تونید فقط A1 را انتخاب کنید و F9 بزنید.

bi7323
18-09-2012, 12:32
متاسفانه من متوجه سوال شما نشدم!

ولی اگه بخواهید فرمول را تبدیل به مقدار کنید، فرمول مورد نظر را انتخاب می‌کنید و با زدن F9 به جای فرمول، مقدار اون در سلول قرار می‌گیره.

مثلا اگه در سلول A2 فرمول A1= را نوشته باشید (و مقدار A1 برابر 50 باشه)، A1= را انتخاب کنید (یا با زدن F2 کل سلول انتخاب می‌شه) و F9 را بزنید. حالا مقدار A2 برابر 50 میشه و دیگه فرمولی در کار نیست! بنابراین اگر A1 را هم تغییر بدید، مقدار A2 همون 50 می‌مونه.

این کار را می‌تونید برای قسمتی از یک فرمول هم انجام بدید؛ مثلا در A1+B1= می‌تونید فقط A1 را انتخاب کنید و F9 بزنید.
اول از شما خیلی تشکر می کنم که برای بنده وقت گذاشتید و جواب دادید
اما من اینو بلدم ولی من می خوام دفعه بعد که عدد 25 رو تو A1 نوشتم جواب اون تو A2 با قبلی جمع بشه ==یعنی بشه 75 (حتی بشه این کار رو ارتباط بین شیتها انجام داد)
بازم ممنون از شما mehdi_7070

mehdi_7070
18-09-2012, 12:57
اول از شما خیلی تشکر می کنم که برای بنده وقت گذاشتید و جواب دادید
اما من اینو بلدم ولی من می خوام دفعه بعد که عدد 25 رو تو A1 نوشتم جواب اون تو A2 با قبلی جمع بشه ==یعنی بشه 75 (حتی بشه این کار رو ارتباط بین شیتها انجام داد)
بازم ممنون از شما mehdi_7070
خواهش می‌کنم.
متاسفانه جواب سوال شما را نمی‌دونم؛ امیدوارم بقیه دوستان کمک کنند.
البته فکر کنم باید ماکرو نوشت برای این کار. این لینک را نگاه کنید، شاید خودتون به ایده‌ای رسیدید:

مستان386
19-09-2012, 14:44
فکر کنم در اکسل 2003 از ; استفاده می‌شد.

این مراحل را دنبال کنید:
Alt+F11 -> ThisWorkBook
این کد را کپی کنید:

حالا پنجره را ببندید و به اکسل برگردید. Alt+F8 را بزنید و بعد دکمه Run. حالا در سلول A1 همه شیت‌ها، نام اون شیت قرار گرفته.

می‌شه به صورت یک فرمول جدید هم این را تعریف کرد که من دقیقا نمی‌دونم به چه صورت هست. خودتون می‌تونید سرچ کنید...

موفق باشید.

با سلام
با كدهاي بالا نشد اما همون طور كه گفتيد با جستجو پيداش كردم فرمول اون به صورت زيره :

=RIGHT(CELL("FILENAME";F10);LEN(CELL("FILENAME";F10))-FIND("]";CELL("FILENAME";F10)))

لينكش هم براي مطالعه بيشتر اينه :
"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"

mehdi_7070
19-09-2012, 15:25
با سلام
با كدهاي بالا نشد اما همون طور كه گفتيد با جستجو پيداش كردم فرمول اون به صورت زيره :

=RIGHT(CELL("FILENAME";F10);LEN(CELL("FILENAME";F10))-FIND("]";CELL("FILENAME";F10)))

لينكش هم براي مطالعه بيشتر اينه :
"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"

تکمیلی: نکته اصلی در تفاوت نتیجه CELL("FILENAME") و CELL("FILENAME";F10) بود. بنابراین همون کد قبلی، با این تغییر، جواب می‌ده:

jafar_palideh
20-09-2012, 13:59
با سلام
طبق شکل زیر.

دوستان help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Darya-eng
21-09-2012, 18:52
دوستان help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

از منوی Home گزینه Condition formating راانتخاب کنید سپش برروی Hilight cell Rules کیلیک کنید وmore rulesراانتخاب نمایید

مانند تصویر مقادیر را وارد میکنید وبرروی دکمه format کیلیک می کنید از تب Fill رنگ مورد نظر را انتخاب میکنید (برای وصول رنگ سبز) وتمام پنجره ها را با ok می بندید
لینک عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حال اگر کلمه وصول را وارد نمایید فقط سلول مورد نظر تغییر رنگ می دهد نه کل ردیف!!!!

jafar_palideh
22-09-2012, 07:32
از منوی Home گزینه Condition formating راانتخاب کنید سپش برروی Hilight cell Rules کیلیک کنید وmore rulesراانتخاب نمایید

مانند تصویر مقادیر را وارد میکنید وبرروی دکمه format کیلیک می کنید از تب Fill رنگ مورد نظر را انتخاب میکنید (برای وصول رنگ سبز) وتمام پنجره ها را با ok می بندید
لینک عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حال اگر کلمه وصول را وارد نمایید فقط سلول مورد نظر تغییر رنگ می دهد نه کل ردیف!!!!

خوب من هم مشكلم همينه ديگه وگرنه اون رو كه خودم هم مي دونستم اخوي
من ميخوام وقتي نوشتم وصول شد كل سطر يه رنگ ، وقتي نوشتم در جريان وصول يه رنگ و و و
بزرگان لطف كنن ممنون ميشم

Переклад не
22-09-2012, 09:33
سلام
دوستان من مثلا تاریخ 05/11/91 رو تو یه سلول کپی میکنم یا تایپ میکنم و وقتی کارم تموم شد اونو تبدیل میکنه به 05/11/1991
چیکار باید بکنم که این کارو نکنه؟
ممنون

mehdi_7070
22-09-2012, 10:48
خوب من هم مشكلم همينه ديگه وگرنه اون رو كه خودم هم مي دونستم اخوي
من ميخوام وقتي نوشتم وصول شد كل سطر يه رنگ ، وقتي نوشتم در جريان وصول يه رنگ و و و
بزرگان لطف كنن ممنون ميشم

پادشاه آریایی
22-09-2012, 22:07
سلام به همه عزیزان

من یدونه ماکرو نیاز دارم که اطلاعات سلولهای نوشته شده به صورت عمودی رو از تعدادی فایل اکسل جمع آوری کنه و همه رو در یک فایل به صورت سلول های افقی کپی کنه
حدود 1000 تا فایل اکسل هست که هر کدوم اطلاعات یه شخصه، حالا میخوام همه بشن یدونه فایل و اطلاعات هر شخص بشه یک صطر

ممنونم دوستان

bi7323
24-09-2012, 08:19

ebibarati
24-09-2012, 12:38
دوست عزیز مطمئو باش اگر کسی جواب شمار و میدونست حتما کمک میکرد کسی که جواب درستی نداره نمیتونه جواب الکی بده مثل خود بنده

Переклад не
24-09-2012, 18:46
سلام
دوستان من مثلا تاریخ 05/11/91 رو تو یه سلول کپی میکنم یا تایپ میکنم و وقتی کارم تموم شد اونو تبدیل میکنه به 05/11/1991
ممنون

sasha199098
24-09-2012, 20:59
سلام
ممنون

روی سلولی که تاریخ رو توش وارد میکنی کلیک راست کن و قالبش رو بذار general به همین راحتی (از توی تب home زیر view کشو رو باز کن و بذار general)

sasha199098
24-09-2012, 21:14
با سلام خدمت مدیران سایت خصوصأ جناب mehdi-7070 عزیز:

من تونستم دو تا عدد رو از سلول های دو تا شیت دیگه بگیرم و تویه یه شیت دیگه روشون فرمول پیاده کنم
برای اینکه عددش هم با پاک کردن عوض نشه می تونی Auto update فرمول رو برداری اما مشکل اینجاست که با هر بستن عدد واقعی رو میاره
اینم فرمولش

=SUM(A1+Sheet2!A1+Sheet3!A2)

jafar_palideh
25-09-2012, 09:43
با سلام
یک سوال ابتدایی داشتم ولی واقعا جوابش رو نمیدونم
میخوام وقتی بین سلول ها حرکت میکنم تمام اون سطر به یه رنگ خاص در بیاد نه اینکه اون رنگ ماندگار باشه ، نه ، فقط میخوام متمایز باشه تا قاطی نکنم
بهتر بگم اینکه
میخوام رو هر سطری هستم تمامش رنگی بشه تا با سطر بالای قاطی نکنمش
یعنی الان روی ستون اول هستم مثلا همه ی ستون سبز باشه و باقیه ستون ها سفید باشه حالا وقتی میرم تو سطر بعدی ،سطر بعدی سبز بشه و ستون های دیگه سفید باشه
نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه

mehdi_7070
25-09-2012, 11:16
با سلام
یک سوال ابتدایی داشتم ولی واقعا جوابش رو نمیدونم
میخوام وقتی بین سلول ها حرکت میکنم تمام اون سطر به یه رنگ خاص در بیاد نه اینکه اون رنگ ماندگار باشه ، نه ، فقط میخوام متمایز باشه تا قاطی نکنم
بهتر بگم اینکه
میخوام رو هر سطری هستم تمامش رنگی بشه تا با سطر بالای قاطی نکنمش
یعنی الان روی ستون اول هستم مثلا همه ی ستون سبز باشه و باقیه ستون ها سفید باشه حالا وقتی میرم تو سطر بعدی ،سطر بعدی سبز بشه و ستون های دیگه سفید باشه
نمی دونم منظورم رو رسوندم یا نه

jafar_palideh
25-09-2012, 12:12

واقعا ممنون
ولی این کدی که اونجا نوشته بود یه مشکلی داره اگه امتحانش کرده باشید
تمام رنگ ها رو به جز همون رنگی که روی سطر حرکت میکنه غیر فعال میکنه
میتونید یه راه حل بهتر بدید که به سطر هایی که رنگ بندی داره کاری نداشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا شرمنده که اینقدر پر رو هستم
منتظر جوابم

Переклад не
25-09-2012, 12:42
روی سلولی که تاریخ رو توش وارد میکنی کلیک راست کن و قالبش رو بذار general به همین راحتی (از توی تب home زیر view کشو رو باز کن و بذار general)
از میزکار عکس گرفتم . چیزی رو که گفتید رو پیدا نکردم

sasha199098
25-09-2012, 13:34
نسخه من 2007 هستش شکلش با 2007 اینه

bi7323
25-09-2012, 14:07
من تونستم دو تا عدد رو از سلول های دو تا شیت دیگه بگیرم و تویه یه شیت دیگه روشون فرمول پیاده کنم
برای اینکه عددش هم با پاک کردن عوض نشه می تونی Auto update فرمول رو برداری اما مشکل اینجاست که با هر بستن عدد واقعی رو میاره
اینم فرمولش

=SUM(A1+Sheet2!A1+Sheet3!A2)

آقا ساشا اول از شما تشکر می کنم بابت جواب .... اما: دو تا سؤال:
1- این Auto update در کجای فرمول هست که بردارم؟؟
2- خیلی ساده میگم- A1=10 طبق فرمول B1 هم 10 شود حالا: A1=5 طبق فرمول همان B1 جمعش 15 شود. حتی اگه A1 صفر هم شود B1 برابر با 15 بماند. بازم متشکر:40:

mehdi_7070
25-09-2012, 14:57
واقعا ممنون
ولی این کدی که اونجا نوشته بود یه مشکلی داره اگه امتحانش کرده باشید
تمام رنگ ها رو به جز همون رنگی که روی سطر حرکت میکنه غیر فعال میکنه
میتونید یه راه حل بهتر بدید که به سطر هایی که رنگ بندی داره کاری نداشته باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا شرمنده که اینقدر پر رو هستم
منتظر جوابم

این کد را تست کنید:

(نیازی به کدهای قبلی نیست)

jafar_palideh
25-09-2012, 16:09
این کد را تست کنید:

(نیازی به کدهای قبلی نیست)

این خوبه ولی یه مشکل داره و اونم اینکه اون بالا توی سطر اول دوتا عدد میاره که قابل تغییر هم نیست
واسه خودم هم جالب شد این قضیه

البته من یه کد دیگه گیر آوردم که دو طرف رو یعنی هم سطر و هم ستون رو رنگی میکنه
ولی این بازم خواسته ی من نبود
بازم ممنون بابت راهنماییت
ببین میتونی اونی که من میگم رو ردیف کنی
کد

Option Explicit

'/////////////////////////////////////////////////////
'// Amended 14th Feb 2003 - suggestion by Juan Pablo G.
'// International versons may NOT recognise TRUE
'// Suggestion use =1 which evaluates to TRUE,
'// in fact any number that <> 0
'////////////////////////////////////////////////////

Const iInternational As Integer = Not (0)

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Dim iColor As Integer
'// Amended routine found on this Web site
'// Note: Don't use IF you have Conditional
'// formating that you want to keep!

'// On error resume in case
'// user selects a range of cells
On Error Resume Next
iColor = Target.Interior.ColorIndex
'// Leave On Error ON for Row offset errors

If iColor < 0 Then
iColor = 36
Else
iColor = iColor + 1
End If

'// Need this test incase Font color is the same
If iColor = Target.Font.ColorIndex Then iColor = iColor + 1

Cells.FormatConditions.Delete

'// Horizontal color banding
With Range("A" & Target.Row, Target.Address) 'Rows(Target.Row)
.FormatConditions.Add Type:=2, Formula1:=iInternational 'Or just 1 '"TRUE"
.FormatConditions(1).Interior.ColorIndex = iColor
End With

'// Vertical color banding
With Range(Target.Offset(1 - Target.Row, 0).Address & ":" & Target.Offset(-1, 0).Address)
.FormatConditions.Add Type:=2, Formula1:=iInternational 'Or just 1 '"TRUE"
.FormatConditions(1).Interior.ColorIndex = iColor
End With

End Sub

jafar_palideh
25-09-2012, 16:13
آقای mehdi_7070 عزیز میتونی یکم کدهات رو توضیح بدی ممنون میشم

sasha199098
25-09-2012, 17:41
آقا ساشا اول از شما تشکر می کنم بابت جواب .... اما: دو تا سؤال:
1- این Auto update در کجای فرمول هست که بردارم؟؟
2- خیلی ساده میگم- A1=10 طبق فرمول B1 هم 10 شود حالا: A1=5 طبق فرمول همان B1 جمعش 15 شود. حتی اگه A1 صفر هم شود B1 برابر با 15 بماند. بازم متشکر:40:

دوست عزیز
خواهش می کنم وظیفه هست
من دارم زکات علمم رو میدم و در ضمن دانسته های خودم رو با تمرین و تکرار عمق می دم
و اما برای اتو آپدیتش باید بری توی Excel options و طبق عکس تیک بزنی
برای شماره 2 تیکش رو بردار تا موقع بسته شدن هم فرمول رو حساب نکنه

و اما برای سوال دومت که تازه دقیقا متوجه منظورت شدم با حدااقل 90 درصد اطمینان می گم توی اکسل نمیشه همچین فرمولی نوشت
چون شرطت فقط ذهنیه برای اکسل منطقی نیست مثلا اینکه شما بگی من این موقع میخوام حساب کنی و این موقع حساب نکنی اکسل نمی فهمه مگر اینکه شما براش شرط منطقی تعریف کنی
مثلا اینکه بگی اگر عدد داخل آ1 زوج بود حساب کن اگر فرد بود حساب نکن البته همچین کدی رو من نمی تونم بویسم ولی لااقل کسی هستش که بتونه بنویسه ولی فرمول مورد نظر شما رو بعید می دونم
به هر حال شرمنده بیشتر از این بلد نیستم
ضمناً به تلاشت البته در فروم های خارجی به خصوص فروم خود مایکروسافت ادامه بده اونجا سازنده های آفیس هم هستن و خودشون از کل زیر و بم اکسل اطلاع دارن
هنوز دنیا به پایان نرسیده و فروم های خارجی مانده اند پس بیخودی ناامید مباش

mehdi_7070
25-09-2012, 19:00
این خوبه ولی یه مشکل داره و اونم اینکه اون بالا توی سطر اول دوتا عدد میاره که قابل تغییر هم نیست
واسه خودم هم جالب شد این قضیه

البته من یه کد دیگه گیر آوردم که دو طرف رو یعنی هم سطر و هم ستون رو رنگی میکنه
ولی این بازم خواسته ی من نبود
بازم ممنون بابت راهنماییت
ببین میتونی اونی که من میگم رو ردیف کنی
کد

اون کد، رنگ فعلی سلول اول سطری را که انتخاب می‌شه را ذخیره می‌کنه (در سلول B2) و بعد از انتخاب سطر دیگر، رنگ قبلی را به سطر قبلی میده.
می‌تونید سطر اول را مخفی کنید.

اون کدی که گذاشتید، یه ایراد داره: اگر Conditional Formatting تعریف کرده باشید، اون‌ها را پاک می‌کنه.
اگر این مشکل را ندارید، که به این صورت می‌تونید استفاده کنید:

jafar_palideh
27-09-2012, 08:03
اون کد، رنگ فعلی سلول اول سطری را که انتخاب می‌شه را ذخیره می‌کنه (در سلول B2) و بعد از انتخاب سطر دیگر، رنگ قبلی را به سطر قبلی میده.
می‌تونید سطر اول را مخفی کنید.

اون کدی که گذاشتید، یه ایراد داره: اگر Conditional Formatting تعریف کرده باشید، اون‌ها را پاک می‌کنه.
اگر این مشکل را ندارید، که به این صورت می‌تونید استفاده کنید:

دوست عزیز این کد شما هم با Conditional Formatting مشکل داره
خود شما کدت رو تست کن

Pedy.Spider
27-09-2012, 09:56
تا اونجا که من میدونم همچین چیزی نمیشه!

mehdi_7070
27-09-2012, 09:58
دوست عزیز این کد شما هم با Conditional Formatting مشکل داره
خود شما کدت رو تست کن

من فقط کدی که شما گذاشته بودید را برای استفاده در یک سطر، تصحیح کردم و توضیح دادم که با Conditional Formatting مشکل داره و "اگر این مشکل را ندارید" می‌تونید از کد استفاده کنید. چون اساسا بر این مبنا نوشته شده و خود نویسنده هم مشخصا نوشته:

'// Note: Don't use IF you have Conditional
'// formating that you want to keep!

کد قبلی که گذاشتم با Conditional Formatting مشکلی نداره...

jafar_palideh
27-09-2012, 15:06
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
یه سوال
من چک هام رو توی اکسل ثبت میکنم
حالا میخوام وقتی تاریخ رو چه بر اساس دریافت یا چه بر اساس سر رسید یا چه بر اساس وضعیت اون چه وصولی چه در جریان وصول یا چه برگشت شده ( البته این موضوع واسم زیاد اهمیتی نداره) فیلتر میکنم ، جمع ستون مبلغم رو توی یه سلول خاص مثلا I1 نشون بدم
دوستان میتونن کد مربوطه رو یا یه فایل مشابه رو بزارن
ممنون میشم
البته میدونم خواسته ی زیادیه ولی خوب کارم گیره دوستان

ebibarati
27-09-2012, 22:38
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
یه سوال
من چک هام رو توی اکسل ثبت میکنم
حالا میخوام وقتی تاریخ رو چه بر اساس دریافت یا چه بر اساس سر رسید یا چه بر اساس وضعیت اون چه وصولی چه در جریان وصول یا چه برگشت شده ( البته این موضوع واسم زیاد اهمیتی نداره) فیلتر میکنم ، جمع ستون مبلغم رو توی یه سلول خاص مثلا I1 نشون بدم
دوستان میتونن کد مربوطه رو یا یه فایل مشابه رو بزارن
ممنون میشم
البته میدونم خواسته ی زیادیه ولی خوب کارم گیره دوستان

ببین این به دردت میخوره

jafar_palideh
28-09-2012, 09:43
ببین این به دردت میخوره

واقعا ممنون
عالی بود

فقط دوست عزیز اگه امکان داره بگو که اون فاصله انداختن رو چطور ایجاد کردی و اینکه در فرمول =SUBTOTAL(109,E2:E12) ، این 109 چیه که نوشتی ؟
ولی توی بقیه 103 تکرار شده !!!!!!!!!!
با سپاس فراوان از شما

arash66_2m
28-09-2012, 12:10
سلام یه سوال !من تو یه جدول داده ها رو می نویسم ولی میخوام داده ها رو به صورت نوشتاری همون مدل که خودمون مثلا مسئله حل می کنیم و جواب به دست میاریم خروجی بده میشه این کار؟مثلا داده ها یه جدول رو خروجیش به صورت زیر باشه j10/j10j12j10این j10 , j12 ها از رو جدول تعیین میشن !

arash66_2m
28-09-2012, 12:17
یعنی خروجی مثل پایین باشه که تایپ کردم !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ebibarati
28-09-2012, 12:30
واقعا ممنون
عالی بود

فقط دوست عزیز اگه امکان داره بگو که اون فاصله انداختن رو چطور ایجاد کردی و اینکه در فرمول =SUBTOTAL(109,E2:E12) ، این 109 چیه که نوشتی ؟
ولی توی بقیه 103 تکرار شده !!!!!!!!!!
با سپاس فراوان از شما
اگه یکی از سلولهای جمع رو انتخاب کنی میبینی کنار اون یک علامت فیلتر ظاهر میشه که میتونی برای هر ستون یک عمل از لیست داده شده رو انتخاب کنی اون 109 هم کد برای جمع کردن است که خود سیستم با توجه به اعمالی که شما انتخاب کنی تغییر میده فقط از لیست نوع فرمول رو انتخاب کن اون 103 هم کدی است که برای تعداد نوشته شده اگه شما مثلا میانگین رو انتخاب کنی 101 نوشته میشه
البته این رو بگم برای اینکار جدول از قسمت format as table کشیده شده که اکاناتن خوبی برای درج جداول داره

ebibarati
28-09-2012, 12:40
سلام یه سوال !من تو یه جدول داده ها رو می نویسم ولی میخوام داده ها رو به صورت نوشتاری همون مدل که خودمون مثلا مسئله حل می کنیم و جواب به دست میاریم خروجی بده میشه این کار؟مثلا داده ها یه جدول رو خروجیش به صورت زیر باشه j10/j10j12j10این j10 , j12 ها از رو جدول تعیین میشن !

فکر کنم منظورتون ادغام کردن محتویات سلول باشه اگه این هست میتونی با فرمول زیر محتویات چندین سلول رو با هم ادغام کنی

=C1&B1&A1
این فرمول محتویات a1.b1,c1 ‌رو با هم ادغام میکنه

jafar_palideh
30-09-2012, 08:01
با سلام خدمت دوستان
یه سوال؟؟؟
چطور میتونم یه شرط بزارم واسه ستون یا سطرهای اکسل که اگه کاربر داده تکراری وارد کرد بهش هشدار بده(مثلا یه جدول واسه کد کالا یا مثلا کد دانشجویی یا . . .)
میخوام ای قضیه رو روی سه تا از ستون هام بسطش بدم
دوستان کد یا یه جدول دارن؟

jafar_palideh
02-10-2012, 07:29
با سلام
سوال قبلیه من رو که دوستان جواب ندادن
حالا یه سوال دیگه؟
من میخوام با اکسل یه برنامه ساده تعمیر و نگهداری راه بندازم
من 10 تا دستگاه دارم که هر روز یا هفته یا ماه باید یه کار خاصی رو روش انجام بدم و میخوام که اگه در موعد مقرر کار خاصی انجام نشد ثبت بشه اگه زودتر انجام بشه ثبت بشه
اگه دوستان متوجه نشدن بیشتر توضیح بدم
حالا مثال :
من یه پراید دارم
هر هفته باید باد لاستیک رو چک کنم
هر ماه روغنش رو عوض کنم - و و و

iman_n21
02-10-2012, 13:22
سلام
من یه جدول درون یک فایل ورد دارم که میخوام انتقالش بدم به اکسل
یکی از ستونها که تاریخ هست اذیت میکنه
به جای اینکه بعد از past کردن تو اکسل به همون فرم قبلی باشه معکوس میشه، چطور این مشکل رو رفع کنم
Format Cell رو هم روی Text تنظیم کردم بیفایده بود
تاریخ اصلی به صورت YY/MM/DD هست که بعد از Past شدن به صورت DD/MM/YY در اکسل دیده میشه

ebibarati
03-10-2012, 11:56
با سلام خدمت دوستان
یه سوال؟؟؟
چطور میتونم یه شرط بزارم واسه ستون یا سطرهای اکسل که اگه کاربر داده تکراری وارد کرد بهش هشدار بده(مثلا یه جدول واسه کد کالا یا مثلا کد دانشجویی یا . . .)
میخوام ای قضیه رو روی سه تا از ستون هام بسطش بدم
دوستان کد یا یه جدول دارن؟

ممانعت از ورود داده های تکراری در اکسل
چگونه از ورود داده های تکراری در یک محدوده ای از اکسل جلوگیری کنیم به طوری که کاربر مجاز به ورود داده های تکراری نباشد مثلا در ستون A در سلول A1 وارد می کنیم :شماره دانشجویی وسپس می خواهیم کاربران شماره دانشجویی تکراری را وارد نکنند برای این منظور باید ابتدا ستون A را انتخاب کرده و از تب Data روی Data validation کلیک و Data validation را انتخاب کرده و در پنجره باز شده از تب setting در قسمت Allow گزینه custom را انتخاب و در پایین در کادر formula فرمول زیر را بنویسید:

countif(A:A,A1)=1 =
یعنی تعداد A1 در ستون A فقط می تواند 1 باشد و همین طور تعداد A2 فقط 1 و الی آخر. در اینجا باید محدوده ای که داده ها باید غیر تکراری باشند به صورت مطلق نوشته شود یعنی بعد از وارد کردن محدوده باید کلید F4 را بزنید ولی چون در اینجا محدوده یک ستون کامل است در فرمول ثابت می ماند و نیازی نیست که مطلق کنیم.

nelahe
03-10-2012, 18:24
سلام

چطور می تونم نموداری رسم کنم که داده هاش به این شکل باشد 10/57×10 به توان 2 و 30/42 ×10 به توان 8 (ببخشید نتونستم 10 را به توان بنویسم ) و غیره

بهزادlinux
05-10-2012, 05:27
سلام
من این دستور رو دارم:

=IF(D9=P12 OR(D9=P13) OR(D9=P14);C13)
میخوام چک کنم سلولهای p12 تا p2000 اگه یکیشون با d9 مساوی هست سلول c13 رو چاپ کنه
اگه به شکل بالا بخوام بنویسم نمیشه چون تعداد سلولهایی که باید دونه دونه وارد کنم خیلی زیاده
به روش دیگه ای میشه این دستورو نوشت؟
ممنون

mehdi_7070
05-10-2012, 12:28
سلام
من این دستور رو دارم:

میخوام چک کنم سلولهای p12 تا p2000 اگه یکیشون با d9 مساوی هست سلول c13 رو چاپ کنه
اگه به شکل بالا بخوام بنویسم نمیشه چون تعداد سلولهایی که باید دونه دونه وارد کنم خیلی زیاده
به روش دیگه ای میشه این دستورو نوشت؟
ممنون

می‌تونید با COUNTIF تعداد تکرار در یک رنج را بشمارید:

iman_n21
05-10-2012, 19:49
سلام
من یه جدول درون یک فایل ورد دارم که میخوام انتقالش بدم به اکسل
یکی از ستونها که تاریخ هست اذیت میکنه
به جای اینکه بعد از past کردن تو اکسل به همون فرم قبلی باشه معکوس میشه، چطور این مشکل رو رفع کنم
Format Cell رو هم روی Text تنظیم کردم بیفایده بود
تاریخ اصلی به صورت YY/MM/DD هست که بعد از Past شدن به صورت DD/MM/YY در اکسل دیده میشه

اساتید نظری ندارن ؟!

mdmehry
06-10-2012, 12:23
دو تا ستون تو اکسل دارم که یکیش نام و نام خانوادگی هست و ستون دوم هم آدرس هر یک از اون افراد هست. میخواستم نام افراد را sort کنم وقتی که این کار رو میکنم ستون مربوط به آدرس افراد متناسب با نام اون افراد sort نمیشه آیا راه حلی برای اینکار هست که ستون آدرس هم متناسب با ستون نام افراد sort بشه تا بعد از sort شدن نامها آدرسها هم روبروی نامها باشند.

ebibarati
06-10-2012, 12:47
دو تا ستون تو اکسل دارم که یکیش نام و نام خانوادگی هست و ستون دوم هم آدرس هر یک از اون افراد هست. میخواستم نام افراد را sort کنم وقتی که این کار رو میکنم ستون مربوط به آدرس افراد متناسب با نام اون افراد sort نمیشه آیا راه حلی برای اینکار هست که ستون آدرس هم متناسب با ستون نام افراد sort بشه تا بعد از sort شدن نامها آدرسها هم روبروی نامها باشند.

من امتحان کردم همه ستونها با هم SORT میشن مشکلی نداره

مستان386
07-10-2012, 15:46
به نام خدابا سلام دوستان كسي مي تونه نحوه انتقال يك ماكروي ساخته شده در PERSONAL.XLSB را به يك سيستم ديگه توضيح بده چون مي خوام ماكرويي رو كه ساختم و در PERSONAL.XLSB ذخيره شده براي استفاده به كامپيوتري ديگه منتقل نمايم .با سپاس

jafar_palideh
09-10-2012, 09:48
دوستان کسی نیست راهنمایی کنه؟
اساتید بزرگ؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام
سوال قبلیه من رو که دوستان جواب ندادن
حالا یه سوال دیگه؟
من میخوام با اکسل یه برنامه ساده تعمیر و نگهداری راه بندازم
من 10 تا دستگاه دارم که هر روز یا هفته یا ماه باید یه کار خاصی رو روش انجام بدم و میخوام که اگه در موعد مقرر کار خاصی انجام نشد ثبت بشه اگه زودتر انجام بشه ثبت بشه
اگه دوستان متوجه نشدن بیشتر توضیح بدم
حالا مثال :
من یه پراید دارم
هر هفته باید باد لاستیک رو چک کنم
هر ماه روغنش رو عوض کنم - و و و

دوستان این سوال من داره زیر خروارها سوال گم میشه
کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

IrIsmaili
11-10-2012, 10:53
سلام
دوستان
چه فرمولی باید استفاده کرد که طبق عکس قسمت مالیات که وارد میشه مبلغ کل رو هم اتومات بزنه
و در انتهای هم جمع هر دو ردیف آخرش زده بشه
مثلا مبلغ مالیت بوده 4521000 ریال با احتصاب مالیات 3 درصد . مبلغ کلش چجوری باید تو کادر قرار بگیره؟
مبلغ کل دستی حساب کردم شد:
4521000*100
عدد بدست اومده تقسیم بر 3
میشه مبلغ کل

نمیدونم تونستم منظورم درست منتقل کنم یا نه؟

bi7323
13-10-2012, 12:59
سلام به شما دوست عزیز:
اگه سلول (مالیات مکسور) شما A1 باشه باید فرمول زیر رو تو نوار ابزار اکسل تایپ کنی.( فراموش نشه اول یکی از سلول مبلغ کل کلیک شود و بعد از Enter

A1*3%=
حالا با وارد کردن رقم در مالیات مکسور باید رقم محاسبه شده در سلول (مبلغ کل) ظاهر بشه - البته بعد از زدن دگمه Enter .
خوش باشی....

8322202257
13-10-2012, 13:53
سلام به همه دوستان
من یه فایل اکسل دارم با این مشخصات
تو شیت اول ستون 1 با 6 عنوان در ستون 2 مرتبط اند
حالا می خوام تو شیت دوم با توجه به مقادیر ستون 1 عناوین مرتبط رو هر 6 عنوان رو داخل یک سلول مقابل اون بیاره
آیا امکانش هست؟
ممنون

mehdi_7070
13-10-2012, 19:00
سلام به همه دوستان
من یه فایل اکسل دارم با این مشخصات
تو شیت اول ستون 1 با 6 عنوان در ستون 2 مرتبط اند
حالا می خوام تو شیت دوم با توجه به مقادیر ستون 1 عناوین مرتبط رو هر 6 عنوان رو داخل یک سلول مقابل اون بیاره
آیا امکانش هست؟
ممنون

اگر درست متوجه شده باشم، باید از توابع Lookup استفاده کنید.

توضیحات VLookup را در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطالعه کنید.

توضیحات اضافه و مرتبط: + ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

8322202257
14-10-2012, 10:58

توضیحات VLookup را در این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطالعه کنید.

توضیحات اضافه و مرتبط: + ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون از راهنماییت دوست عزیز
فقط یه نکته کلیدی این هست که من می خوام 6 عنوان رو در یک سلول بیاره.... این گره کور سوال بندس.

mehdi_7070
14-10-2012, 13:36
ممنون از راهنماییت دوست عزیز
فقط یه نکته کلیدی این هست که من می خوام 6 عنوان رو در یک سلول بیاره.... این گره کور سوال بندس.

خواهش می‌کنم.
من دقیقا متوجه منظور شما نشدم. اگه عکس (یا فایل) از حالت اولیه و خروجی مورد نظر بذارید، دقیق‌تر می‌شه راهنمایی کرد.
ولی در حالت کلی، وقتی بخواهید تعدادی سلول را با هم در یک سلول، برای نمایش، تجمیع کنید از & استفاده کنید؛ مثلا A1&A2&A3&A4=

nelahe
16-10-2012, 11:57
سلام یک فایل اکسل دیدم که کنار بعضی از خانه ها علامت + و یا - داشت وقتی می زدیم این خانه ها باز و بسته می شد چطور این کار انجام داده اند

A M ! N
16-10-2012, 12:34
درود..

یک سری اعداد و ارقام داریم که برحسب درصد هستن

مثلا

A = 95.56%
B = 69.13%
و....

حالا میخوام ازین اطلاعات یه سری نمودار دقیق و زیبا تهیه کنم.
به نظرتون اینکار رو باید با اکسل انجام بدم یا نرم افزار بهتری هم
هست ؟

farzad_angel
16-10-2012, 12:36
سلام عزیزان با عوض کردن ویندوز تمام تاریخ فایلهای اکسلم قاطی شده با فایل جدید مشکلی نداره ولی قبل از نصب ویندوز را نوع نوشتنش تغییر کرده تاریخ هم زیاد هست که دستی ویرایش کنم تو قسم نامبر و دیتا هم میرم هیچ فرقی تو دو تا فایله قبل و بعد نصب نمی بینم ممنون میشم راهنمایی کنید تاریخ فایلها را چجوری به حالت قبل دربیارم
با سپاس

ebibarati
16-10-2012, 14:01
سلام یک فایل اکسل دیدم که کنار بعضی از خانه ها علامت + و یا - داشت وقتی می زدیم این خانه ها باز و بسته می شد چطور این کار انجام داده اند

در 2010 فکر کنم 2007 هم همینطور باشه
سربرگ data گزینه outlin

ebibarati
16-10-2012, 14:03
سلام عزیزان با عوض کردن ویندوز تمام تاریخ فایلهای اکسلم قاطی شده با فایل جدید مشکلی نداره ولی قبل از نصب ویندوز را نوع نوشتنش تغییر کرده تاریخ هم زیاد هست که دستی ویرایش کنم تو قسم نامبر و دیتا هم میرم هیچ فرقی تو دو تا فایله قبل و بعد نصب نمی بینم ممنون میشم راهنمایی کنید تاریخ فایلها را چجوری به حالت قبل دربیارم
با سپاس

شاید از تنظیمات ویندوز باشه در کنترل پنل قسمت زبان بذار رو فارسی ببین درست نمیشه
اگه هم مایل بودی فایل بذار تا چک کنیم

GNesh
16-10-2012, 14:45
سلام
تو اکسل رو ردیف داده دارم که وقتی نمودارش رو میکشم خودش اتوماتیک محورها رو مشخص میکنه منم دقیقا برعکس اون میخوم یعنی میخوام جای محور x , y رو عوض کنم ، چجوری باید این کار رو انجام بدم؟
نمودارم از نوع scatter هست.

mefmef
16-10-2012, 14:53
دوستان سلام
من یه شیت دارم که چندتا هایپرلینک داره قبلا مشکلی نداشت امروز که می خوام هایپرلینک ها رو باز کنم خطای زیر رو می ده مشکل از کجاست ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebibarati
16-10-2012, 18:59
دوستان سلام
من یه شیت دارم که چندتا هایپرلینک داره قبلا مشکلی نداشت امروز که می خوام هایپرلینک ها رو باز کنم خطای زیر رو می ده مشکل از کجاست ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فایلها یا حذف شدن یا از اون جای اول که لینک کردی جا به جا شدن

van123
18-10-2012, 11:02
سلام
راهی هست که بشه مثلا تو یه سلول نوشته باشه رضا به رضا تبدیل بشه
منظورم اینه که فضای خالی رو پاک کنه و طول کلمه رو از آخر فضای سپیس بار رو پاک کنه

majid_n
19-10-2012, 09:52
با سلام
در اکسل وقتی اطلاعاتم را وارد می کنم که به صورت عدد است در سلول ها به طور اتوماتیک تاریخ میلادی میزند مثلا می نویسم ( در سلول اول کلاس 3/1 در سلول دوم 17/08 برنامه
اکسل اتوماتیک سلول دوم را به 17 مار س تغییر می دهد این باعث می شود نموداری که می خواهم رسم کنم در محور عرض اطلاعات را بر اساس ماه میلادی مرتب کند در حالیکه من می خواهم نمودارم بر اساس نمرات صفر تا 20 تنظیم شود گاهی هم نمودار به صورت درصدی رسم می شود و من نمی توانم آن را به صورت نمره تغییر دهم
از راهنمایی شما سپاسگزارم

ila
20-10-2012, 01:28
میخوام تاریخ رو به صورت شمسی وارد کنم بعد با روش درگ کردن یکی یکی به تاریخ اضافه شه باید چیکار کنم؟

ebibarati
20-10-2012, 08:26
با سلام
در اکسل وقتی اطلاعاتم را وارد می کنم که به صورت عدد است در سلول ها به طور اتوماتیک تاریخ میلادی میزند مثلا می نویسم ( در سلول اول کلاس 3/1 در سلول دوم 17/08 برنامه
اکسل اتوماتیک سلول دوم را به 17 مار س تغییر می دهد این باعث می شود نموداری که می خواهم رسم کنم در محور عرض اطلاعات را بر اساس ماه میلادی مرتب کند در حالیکه من می خواهم نمودارم بر اساس نمرات صفر تا 20 تنظیم شود گاهی هم نمودار به صورت درصدی رسم می شود و من نمی توانم آن را به صورت نمره تغییر دهم
از راهنمایی شما سپاسگزارم

سلام
شما ااگر میخواهید عدداعشاری بنویسید باید به جای / از . استفاده کنید به جای عدد 1/6 باید 6.1 بنویسید که در اعمال ریاضی بشه استفاده کرد اگر هم جایی احتیاج هست که به صورت اعشاری بنویسی باید فرمت سلول رو به text تبدیل کنی که به صورت متن میخونه و در اعمال ریاضی لحاظ نمیشه

ebibarati
20-10-2012, 08:30
میخوام تاریخ رو به صورت شمسی وارد کنم بعد با روش درگ کردن یکی یکی به تاریخ اضافه شه باید چیکار کنم؟

شما اگر تاریخ رو بنویسی 29/7/91 اکسل اون رو تبدیل میکنه به 29/07/1991 اگر میخواهی تاریخ شمسی بنویسی همون اول خودت بنویس 29/07/1391 بعد اون رو از گوشه سلول که علامت+ داره بگیر و بکش پایین

majid_n
20-10-2012, 14:21
سلام
شما ااگر میخواهید عدداعشاری بنویسید باید به جای / از . استفاده کنید به جای عدد 1/6 باید 6.1 بنویسید که در اعمال ریاضی بشه استفاده کرد اگر هم جایی احتیاج هست که به صورت اعشاری بنویسی باید فرمت سلول رو به text تبدیل کنی که به صورت متن میخونه و در اعمال ریاضی لحاظ نمیشه

سلام

چه جوری باید فرمت سلول رو به text تبدیل تبدیل کرد؟

nafis4130
20-10-2012, 18:16
سلام

چه جوری باید فرمت سلول رو به text تبدیل تبدیل کرد؟
سلام .
روی سلول کلیک کن . در تب home دنبال کادری بگرد که توش نوشته general.کشوی اون کادر رو باز کن . آخرین گزینه text است.

mehdi_7070
21-10-2012, 00:09
سلام
راهی هست که بشه مثلا تو یه سلول نوشته باشه رضا به رضا تبدیل بشه
منظورم اینه که فضای خالی رو پاک کنه و طول کلمه رو از آخر فضای سپیس بار رو پاک کنه
از تابع TRIM استفاده کنید.

سلام
تو اکسل رو ردیف داده دارم که وقتی نمودارش رو میکشم خودش اتوماتیک محورها رو مشخص میکنه منم دقیقا برعکس اون میخوم یعنی میخوام جای محور x , y رو عوض کنم ، چجوری باید این کار رو انجام بدم؟
نمودارم از نوع scatter هست.
روی نمودار راست کلیک کنید و گزینه Select Data را انتخاب کنید. در قسمت Legend Entries (سمت چپ) روی دکمه Edit کلیک کنید. در اینجا جای Series X values و Series Y values را با هم عوض کنید.

prision2010
21-10-2012, 15:46
با سلام من مي خواهم يك جدول محاسباتي را در فايل اكسل بياورم به اين صورت كه من 4 تا متغير a, b .c و d دارم كه هر كدام يك مقدار از 1تا 4 دارند كه در با پيدا كردن آن در جدول به يك عدد نهايي مي رسيم . حالا من ميخوام تو اكسل تعريف كنم كه اگز مثلاً عدد متغير اول 1يا 2 بود و عددمتغير دوم 2 بود و عدد متغير سوم 1يا 2 بود و عدد متغير چهارم 2 بود ، عدد نهايي برابر يك خواهد بود.آيا بايد جدول وارد اكسل كنم و از تابع vlook up استفاده كنم؟با تشكر

nima sohrabi
21-10-2012, 20:16
سلام
دوستان من یک لیست 1500 نفره دارم با ستون هایی شامل : اسم و فامیل - کد ملی - ....
مشکل اینجاست که در این لیست اسم و فامیل در یک سلول وارد شده اند و تنها با یک خط تیره از هم جدا هستند
من برای وارد کردن این لیست در نرم افزار مربوطه می بایست سلول های مجزا شامل اسم و فامیل داشته باشم
سوال من این هست که آیا راهی وجود دارد که من بتوانم اطلاعات این تک سلول را به دو سلول تبدیل کنم بدون انکه مجبور به جداسازی دستی و تک تک آنها باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

mehdi_7070
21-10-2012, 23:56
سلام
دوستان من یک لیست 1500 نفره دارم با ستون هایی شامل : اسم و فامیل - کد ملی - ....
مشکل اینجاست که در این لیست اسم و فامیل در یک سلول وارد شده اند و تنها با یک خط تیره از هم جدا هستند
من برای وارد کردن این لیست در نرم افزار مربوطه می بایست سلول های مجزا شامل اسم و فامیل داشته باشم
سوال من این هست که آیا راهی وجود دارد که من بتوانم اطلاعات این تک سلول را به دو سلول تبدیل کنم بدون انکه مجبور به جداسازی دستی و تک تک آنها باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

نام:

نام خانوادگی:

mehdi_7070
22-10-2012, 00:00
با سلام من مي خواهم يك جدول محاسباتي را در فايل اكسل بياورم به اين صورت كه من 4 تا متغير a, b .c و d دارم كه هر كدام يك مقدار از 1تا 4 دارند كه در با پيدا كردن آن در جدول به يك عدد نهايي مي رسيم . حالا من ميخوام تو اكسل تعريف كنم كه اگز مثلاً عدد متغير اول 1يا 2 بود و عددمتغير دوم 2 بود و عدد متغير سوم 1يا 2 بود و عدد متغير چهارم 2 بود ، عدد نهايي برابر يك خواهد بود.آيا بايد جدول وارد اكسل كنم و از تابع vlook up استفاده كنم؟با تشكر

خب این را چه جوری می‌خواهید بدست بیارید؟ یعنی از کجا مشخص می‌شه که در این حالت، عدد نهایی 1 می‌شه؟
اگر جدول مرجع وجود دارد، می‌شه از VLookUp استفاده کرد.

nima sohrabi
22-10-2012, 21:13
نام:

نام خانوادگی:

حالا من اینارو باید چکار کنم؟

mehdi_7070
22-10-2012, 21:46
حالا من اینارو باید چکار کنم؟

فرمول را در یک سلول خالی مورد نظر کپی کنید. A1 آدرس سلولی هست که نام و نام خانوادگی با خط تیره اونجاست.
بعد با autofill می‌تونید برای همه ردیف‌ها استفاده کنید.

nafis4130
22-10-2012, 22:14
سلام
با تشکر
اول بعد از ستون اسم و فامیل چند ستون خالی ایجاد کن.(تعداد بستگی به این داره که اسم و فامیل شما چند بخشی باشند) بعد از تب data گزینه text to coloumns را انتخاب کن و بقیه روند را با توجه به وضعیت اسم و فامیل در ستون اولیه ادامه بده.

nicholas206
24-10-2012, 11:57
سلام
چطور میتونم اکسل رو فارسی کنم ؟ یعنی جدول هاشو راست چین کنم ؟

smd7m
24-10-2012, 11:57
سلام
1- من از اکسل 2007 استفاده می کنم در قسمت ریبون home بعضی از گزینه ها مثل styles و editing وجود ندارد آیا راهی برای اضافه کردنش هست.
2- آیا امکانی وجود داره که برخی از ریبون ها رو حذف و اضافه کرد و یا به صورت شخصی یک ریبون ساخت.
با تشکر

ebibarati
24-10-2012, 14:47
سلام
چطور میتونم اکسل رو فارسی کنم ؟ یعنی جدول هاشو راست چین کنم ؟

اگه منظور 1و 2و... و A,B.C در سمت راست نمایش داده بشه
قسمت page layout گزینه sheet Right-to- left

ebibarati
24-10-2012, 14:54
سلام
1- من از اکسل 2007 استفاده می کنم در قسمت ریبون home بعضی از گزینه ها مثل styles و editing وجود ندارد آیا راهی برای اضافه کردنش هست.
2- آیا امکانی وجود داره که برخی از ریبون ها رو حذف و اضافه کرد و یا به صورت شخصی یک ریبون ساخت.
با تشکر

من الان فقط 2010 دم دست داشتم و نگاه کردم میشه اینکار رو انجام داد چک کن ببین در 2007 هم میشه یا نه
در قسمت excel option در سمت چپ کادر باز شده قسمت customize Ribbon که انتخاب کنی سمت راست قسمت پایین گزینه newtab و سایر گزینه ها میتونی ریبون دلخواه رو درست کنی

prision2010
27-10-2012, 10:37
خب این را چه جوری می‌خواهید بدست بیارید؟ یعنی از کجا مشخص می‌شه که در این حالت، عدد نهایی 1 می‌شه؟
اگر جدول مرجع وجود دارد، می‌شه از VLookUp استفاده کرد.

با تشکر . جدول مرجع وجود دارد . لطفا در مورد استفاده از این تابع کمی راهنمایی فرمایید

mehdi_7070
27-10-2012, 11:36
با تشکر . جدول مرجع وجود دارد . لطفا در مورد استفاده از این تابع کمی راهنمایی فرمایید

به توضیحاتی که لینک داده شده، مراجعه کنید:

smd7m
28-10-2012, 13:13
سلام ـ خداقوت
من بعضی از سلولها رو در اکسل در حالت حفاظت شده قرار داده ام ولی زمانی که بر روی سلول ها کلیک می شه پیام خطایی صادر می شه مبنی بر اینکه سلول در حالت حفاظت شده است. آیا تنظیمی وجود داره که پیام مذکورد نمایش داده نشه.

مامک
01-11-2012, 01:36
سلام

من برای بار اول که با اکسل کار میکنم،برای میانگین گرفتن گیج شدم!سه تا ستون داده دارم اولی طول جغرافیایی،دومی عرض جغرافیایی و سومی فراوانی عنصر در مختصات.بیشتر از پنجاه هزارتا داده دارم .بعضی از فراوانی های عناصر(ستون سوم)یک بار بعضی هم چندین بار تکرار شده!من چطور باید میانگین بگیرم؟

سوال دومم هم این که علاوه بر داده های منفی چه داده هایی از رده خارج محسوب میشن؟

ممنون.

ngc1359
03-11-2012, 17:29
سلام. يه فرمولي ميخواستم بنويسم به اين صورت كه فرض كنيم ستون اول (A) شامل ده تا ديتا است. ستون دوم (B) هم شمال 10 ديتا هست. من ميخوام فرمولي بنويسم كه در هر رديف A را ازB كم كنه ((A1-B1 ) و (A2-B2) و بعد جواب هر كدوم از اينها را به توان برسونه. يعني جواب (A1-B) سپس پاسخ توانها را با هم جمع كنه و نتيجه را بر 10 تقسيم و از عدد حاصل را به توان 2برسونه و جواب(A2-B) تا 10تا. يعني (A10-B10) و حاصل به توان رسيده ها با هم جمع بشن. بعد حاصل مجموع توانها بر 10 تقسيم بشه و از نتيجه حاصل جذر بگيره. اسم اين فرمول RMSECV هست . ممنون از توجه و كمكتون.

Hitman-Group
04-11-2012, 17:20
براي جلوگيري از وارد كردن داده هاي تكراري در excel چه كنيم ؟
سلام دوستان .

براي اينكه در يك محدوده از سلولهاي اكسل داده تكراري وارد نكنيم مثلا يك نام را دو بار وارد نكنيم چه بايد كرد ؟

لطف کامل توضیح بدید که از کجا باید اینو بیارم!

با تشکر

redmorvarid
05-11-2012, 09:52
با اهداء سلام و عرض ادب و احترام به شما اساتید فن اکسل و ...؛
میخوام به عنوان مثال از عدد 500.000.000 این درصد ها را بگیرم و در سلولی دیگه بیارم. تا عدد 50.000.000 پنج درصد- مازاد آن تا 100.000.000 چهار درصد- مازاد آن تا 200.000.000 سه درصد - مازاد آن تا هر عددی دو درصد . فرمولش چیه . چی باید بنویسم .
تا 50.000.000 پنج درصد میشه 2.500.000 - مازادش تا 100.000.000 چهار درصد میشه 2.000.000 - مازادش تا 200.000.000 سه درصد میشه 3.000.000 - و الباقی تا هر عددی که اینجا 300.000.000 هست دو درصدش میشه 6.000.000 - حالا فرمول این درصد ها برای یک سلول چیه که همه این درصد ها رو یکجا توی یک سلول بیاره و نیز تک تک توی سلول های مشخص بیاره؟
با نهایت تشکر و احترامات فائقه

redmorvarid
05-11-2012, 10:33
میخوام به عنوان مثال از عدد 500.000.000 این درصد ها را بگیرم و در سلولی دیگهبیارم. تا عدد 50.000.000 پنج درصد- مازاد آن تا 100.000.000 چهار درصد- مازاد آنتا 200.000.000 سه درصد - مازاد آن تا هر عددی دو درصد . فرمولش چیه . چی بایدبنویسم .
تا 50.000.000 پنج درصد میشه 2.500.000 - مازادش تا 100.000.000 چهار درصد میشه2.000.000 - مازادش تا 200.000.000 سه درصد میشه 3.000.000 - و الباقی تا هر عددیکه اینجا 300.000.000 هست دو درصدش میشه 6.000.000 - حالا فرمول این درصد ها براییک سلول چیه که همه این درصد ها رو یکجا توی یک سلول بیاره و نیز تک تک توی سلولهای مشخص بیاره؟

reza_fighter
05-11-2012, 11:58
سلام به دوستان عزیز
من یک مشکل توی فرمول نویسی دارم که واقعآ دیگه روانیم کرده
واقعآ نمیدونم چکار کنم
از تمام دوستان تقاضای کمک دارم

مشکل اینه
بعد از یک سری محاسبات در یک سلول به یک عدد میرسم (مثلا X.y که در اینجا y قسمت اعشاری این عدد هست)
حالا میخوام به این سلول دستور بدم که اون عدد که یک عدد اعشاری هست تبدیل بشه به یک عدد صحیح با این شرط که
اگر قسمت اعشاری بزرگتر از 0.5 باشد عدد حاصل به علاوه 2 شود
اگر قسمت اعشاری کوچکتر از 0.5 باشد عدد حاصل به علاوه یک شود
بسیار زیاد متشکرم

mehdi_7070
05-11-2012, 12:30
سلام به دوستان عزیز
من یک مشکل توی فرمول نویسی دارم که واقعآ دیگه روانیم کرده
واقعآ نمیدونم چکار کنم
از تمام دوستان تقاضای کمک دارم

مشکل اینه
بعد از یک سری محاسبات در یک سلول به یک عدد میرسم (مثلا X.y که در اینجا y قسمت اعشاری این عدد هست)
حالا میخوام به این سلول دستور بدم که اون عدد که یک عدد اعشاری هست تبدیل بشه به یک عدد صحیح با این شرط که
اگر قسمت اعشاری بزرگتر از 0.5 باشد عدد حاصل به علاوه 2 شود
اگر قسمت اعشاری کوچکتر از 0.5 باشد عدد حاصل به علاوه یک شود
بسیار زیاد متشکرم

INT: جزء صحیح

mehdi_7070
05-11-2012, 13:16
میخوام به عنوان مثال از عدد 500.000.000 این درصد ها را بگیرم و در سلولی دیگهبیارم. تا عدد 50.000.000 پنج درصد- مازاد آن تا 100.000.000 چهار درصد- مازاد آنتا 200.000.000 سه درصد - مازاد آن تا هر عددی دو درصد . فرمولش چیه . چی بایدبنویسم .
تا 50.000.000 پنج درصد میشه 2.500.000 - مازادش تا 100.000.000 چهار درصد میشه2.000.000 - مازادش تا 200.000.000 سه درصد میشه 3.000.000 - و الباقی تا هر عددیکه اینجا 300.000.000 هست دو درصدش میشه 6.000.000 - حالا فرمول این درصد ها براییک سلول چیه که همه این درصد ها رو یکجا توی یک سلول بیاره و نیز تک تک توی سلولهای مشخص بیاره؟

در سلول A1 عدد مورد نظر (500.000.000) را وارد کنید. این فرمول‌ها را در سلول‌های همین ستون A وارد کنید.

محاسبه پنج درصد در سلول A2:

محاسبه چهار درصد در سلول A3:

محاسبه سه درصد در سلول A4:

محاسبه دو درصد در سلول A5:

برای این‌که در یک سلول همه این موارد را داشته باشید، از & استفاده کنید؛ مثلا:

ویرایش: نمایش همه درصدها بدون نیاز به بقیه سلول‌ها:

Hitman-Group
06-11-2012, 08:31
سلام
من الان یک ستون دارم که داخلش عدد های مختلفی برای ثبت ماشین هست!

میخواستم بدونم چطوری میشه که اگر عددی رو دو بار در این ستون وارد کردم بهم ارور بده یا رنگش رو عوض کنه!!!

دوستان قبلا این فرومول رو ژیشنهاد داده بودند

ولی موقعی که من این فرمول رو تغییر میدم دیگه هیچ داد های نمیشه در اون ستون وارد کرد !

ممنون میشم کمک کنید!

jamshidjap
07-11-2012, 21:07
سلام
من الان یک ستون دارم که داخلش عدد های مختلفی برای ثبت ماشین هست!

میخواستم بدونم چطوری میشه که اگر عددی رو دو بار در این ستون وارد کردم بهم ارور بده یا رنگش رو عوض کنه!!!

دوستان قبلا این فرومول رو ژیشنهاد داده بودند

ولی موقعی که من این فرمول رو تغییر میدم دیگه هیچ داد های نمیشه در اون ستون وارد کرد !

ممنون میشم کمک کنید!

ستون مورد نظر رو انتخاب کن و بعد :
home>conditional formatting>High light cell rules>Duplicate Values

تمام رکوردهای تکراری رو با رنگ متفاوت نشون میده .

ali_ab
09-11-2012, 20:51
با سلام به دوستان عزیز

چطور میتونم مجموعه ای از اعداد رو که همراه با یک یا چند حرف می باشند رو در یک ستون از کم به زیاد و یا برعکس مرتب سازی کنم . به عنوان مثال

SH-103
TF-311
PT-59
PY-1120

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

jamshidjap
09-11-2012, 23:28
با سلام به دوستان عزیز

چطور میتونم مجموعه ای از اعداد رو که همراه با یک یا چند حرف می باشند رو در یک ستون از کم به زیاد و یا برعکس مرتب سازی کنم . به عنوان مثال

SH-103
TF-311
PT-59
PY-1120

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

یعنی میخای اینجوری مرتب بشه ؟
PT-59
SH-103
TF-311
PY-1120

ali_ab
10-11-2012, 21:02
یعنی میخای اینجوری مرتب بشه ؟
PT-59
SH-103
TF-311
PY-1120

با سلام ...

بله دوست عزیز میخوام به همین صورت باشه

با سپاس

دشت
11-11-2012, 12:00
سلام
من یک سوال دارم در مورد vlookup
یک sheet داریم که اطلاعات پایه دراین شیت قرار داردمیخواهیم از یک شیت دیگر که دریک فایل جداگانه میباشد یک ستون از اطلاعات را با فرمول vlookup به یک ستونی درشیت اصلاعات پایه وارد شود چگونه این کاررا انجام دهم؟
درقسمت table array چگونه ادرس اون فایل بنویسم
ممنون

jamshidjap
11-11-2012, 16:07
با سلام ...

بله دوست عزیز میخوام به همین صورت باشه

با سپاس

ببین چونکه اون کدا ترکیبی هستش ، مستقیم نمیشه مرتبش کرد و باید از دل اون کدا عدد ها رو بکشی بیرون .... حالا چه جوری ؟
با تابع MID میتونی اینکارو بکنی ... روی سلول سمت راست سلولی که حاوی کدها هستش کلیک کن و تابع MID رو از توابع متنی انتخاب کن :
فیلد text همون کد های خودت هستش . فیلد start_num رو بزار 4 و فیلد Num_char رو بزار روی 10 .....
اینطوری عدد ها از کدها میاد بیرون . حالا نتیجه رو در یک ستون دیگه کپی و paste value کن .... فقط توجه کن که این اعداد بصورت متن کپی و ذخیره شدن ... گوشه سلولها با رنگ سبز مشخص شدن که باید همون گزینه رو برنی که اعداد رو بصورت عدد ذخیره کنه (Convert to number)
fحالا میتونی اعداد رو sort کنی که به دنبال اون کدها هم مرتب میشن ....

jamshidjap
11-11-2012, 16:35
سلام
یک sheet داریم که اطلاعات پایه دراین شیت قرار داردمیخواهیم از یک شیت دیگر که دریک فایل جداگانه میباشد یک ستون از اطلاعات را با فرمول vlookup به یک ستونی درشیت اصلاعات پایه وارد شود چگونه این کاررا انجام دهم؟
ممنون
شما زمانی که میخای table array رو انتخاب کنی به سراغ همون فایل جداگانه برو و ناحیه مورد نظر رو انتخاب کن ( با موس ) ... کار خاصی لازم نیست انجام بدی

nicholas206
12-11-2012, 16:32
سلام
سوال من اینه که آیا میشه توی اکسل منوی کشویی گذاشت ؟
چیزی شبیه اکسس و سایت ها... مثل شکل زیر

jamshidjap
12-11-2012, 18:16
سلام
سوال من اینه که آیا میشه توی اکسل منوی کشویی گذاشت ؟
چیزی شبیه اکسس و سایت ها... مثل شکل زیر

عکست لود نمیشه ولی فکر کنم منظورت رو فهمیدم...

باید اول از همه لیستی که میخای توی منوی کشویی بیاد رو توی سلولهای جداگانه بیاری ....
بعد تمام ناحیه و یا ستونی که میخای اطلاعاتش رو از منوی کشویی وارد کنی رو انتخاب کن ...
حالا از منوی data برو تو قسمت data validation و در تب setting و در قسمت allow گزینه list رو انتخاب کن .... سپس از قسمت source که حالا فعال شده ، همون لیستی که توی سلولهای جداگانه درست کردی رو انتخاب کن .... تمام ...
حالا رو هر کدوم از سلولها بری کنارش یه علامت فلش برای منوی کشویی میاد و میتونی گزینه مورد نظر رو انتخاب کنی...

farshid_civil
12-11-2012, 18:45
سلام
چجوری میشه این سه تا نمودار با فاصله مساوی از هم و به یک اندازه در کنار هم قرار بگیرن؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دشت
13-11-2012, 10:50
سلام
ممنون

شما زمانی که میخای table array رو انتخاب کنی به سراغ همون فایل جداگانه برو و ناحیه مورد نظر رو انتخاب کن ( با موس ) ... کار خاصی لازم نیست انجام بدی
ممنون از پاسختون
ولی من با موس کلیک میکنم روی فایلها این اتفاق رخ نمیده که ادرسها دقیقاً درtable array معلوم باشه

ngc1359
15-11-2012, 11:21
سلام. يه فرمولي ميخواستم بنويسم به اين صورت كه فرض كنيم ستون اول (A) شامل ده تا ديتا است. ستون دوم (B) هم شمال 10 ديتا هست. من ميخوام فرمولي بنويسم كه در هر رديف A را ازB كم كنه ((A1-B1 ) و (A2-B2) و بعد جواب هر كدوم از اينها را به توان برسونه. يعني جواب (A1-B) سپس پاسخ توانها را با هم جمع كنه و نتيجه را بر 10 تقسيم و از عدد حاصل را به توان 2برسونه و جواب(A2-B) تا 10تا. يعني (A10-B10) و حاصل به توان رسيده ها با هم جمع بشن. بعد حاصل مجموع توانها بر 10 تقسيم بشه و از نتيجه حاصل جذر بگيره. اسم اين فرمول RMSECV هست . ممنون از توجه و كمكتون.

tintiryol
16-11-2012, 10:37
سلام
یه سوال در مورد آزمون و خطا داشتم. چطوری میشه چند تا ردیف رو با solver آزمون و خطا کرد؟ با goal seek باید دونه به دونه این کارو کرد ولی حجم کارم بالاست و نیاز دارم که فقط با درگ کردن این اتفاق بیفته!
(میخوام ستون "2-1" صفر بشه به ازای تغییرات Qu)

Lord007
16-11-2012, 12:11
سلام.یک ستون داده هست به شکل a1,a2,a3... می خوام در ستون دوم داده ها به صورت مثلا b1=a1*k b2=a2*k و ... نمایش داده بشند.چیکار باید بکنم؟

nafis4130
16-11-2012, 12:52
سلام.دو ستون داده هست به شکل a1,a2,a3... و b1,b2,b3... می خوام در ستون سوم داده ها به صورت مثلا c1=a1*b1 c2=a2*b2 و ... نمایش داده بشند.چیکار باید بکنم؟
سلام
اگه منظورتون نمایش پاسخ محاسبه دو ستون قبلی است باید در ستون سوم تایپ کنید= روی ستون خانه اول ستون اول کلیک کنید وقتی به صورت چشمکزن درآمد تایپ کنید*سپس روی خانه اول ستون دوم کلیک کنید و سپس اینتر بزنید. این فرمول را می توانید در تمام ستون سوم با کشیدن علامت مثبت خانه فرمول تا پایین ستون کپی کنید.
اگر منظورتان نمایش فرمول دقیقا به شکل بالاست ابتدا ستون در ستون سوم عبارت جلوی مساوی را قرار دهید. سپس فرمول زیر را در اولین خانه ستون چهارم تایپ کنید:
=C1&"="&A1&"*"&B1
و فرمول را به روش قبلی تا پایین ستون کپی کنید. سپس ستون سوم را با راست کلیک برآن و انتخاب گزینه hide ،مخفی کنید.

Lord007
16-11-2012, 13:21
سلام
اگه منظورتون نمایش پاسخ محاسبه دو ستون قبلی است باید در ستون سوم تایپ کنید= روی ستون خانه اول ستون اول کلیک کنید وقتی به صورت چشمکزن درآمد تایپ کنید*سپس روی خانه اول ستون دوم کلیک کنید و سپس اینتر بزنید. این فرمول را می توانید در تمام ستون سوم با کشیدن علامت مثبت خانه فرمول تا پایین ستون کپی کنید.
اگر منظورتان نمایش فرمول دقیقا به شکل بالاست ابتدا ستون در ستون سوم عبارت جلوی مساوی را قرار دهید. سپس فرمول زیر را در اولین خانه ستون چهارم تایپ کنید:
=C1&"="&A1&"*"&B1
و فرمول را به روش قبلی تا پایین ستون کپی کنید. سپس ستون سوم را با راست کلیک برآن و انتخاب گزینه hide ،مخفی کنید.
خیلی ممنونم.سوالمو به یه شکل دیگه ویرایش کردم.در واقع همین عمل ضرب یک ستونو در یک عدد ثابت می خوام انجام بدم.به طوری که ستون دوم به این شکل باشه : b1=a1*k و b2=a2*k و ...
در واقع مشکلم اینه که نمی دونم چطوری باید یه مرجع ثابت مثل k داشته باشم.حالت ضرب دو ستونو متوجه شدم.

IrIsmaili
16-11-2012, 13:33
سلام
دوستان
چه فرمولی باید استفاده کرد که طبق عکس قسمت مالیات که وارد میشه مبلغ کل رو هم اتومات بزنه
و در انتهای هم جمع هر دو ردیف آخرش زده بشه
مثلا مبلغ مالیت بوده 4521000 ریال با احتصاب مالیات 3 درصد . مبلغ کلش چجوری باید تو کادر قرار بگیره؟
مبلغ کل دستی حساب کردم شد:
4521000*100
عدد بدست اومده تقسیم بر 3
میشه مبلغ کل

نمیدونم تونستم منظورم درست منتقل کنم یا نه؟

سلام به شما دوست عزیز:
اگه سلول (مالیات مکسور) شما A1 باشه باید فرمول زیر رو تو نوار ابزار اکسل تایپ کنی.( فراموش نشه اول یکی از سلول مبلغ کل کلیک شود و بعد از Enter

A1*3%=
حالا با وارد کردن رقم در مالیات مکسور باید رقم محاسبه شده در سلول (مبلغ کل) ظاهر بشه - البته بعد از زدن دگمه Enter .
خوش باشی....

سلام

میشه بیشتر راهنمایی کنین

چون این فرمول که میزنم کار نمیکنه

vahid heidari
16-11-2012, 17:56
سلام
آقا من در ستونAوB اعدادی را نوشته ام و نمودارXY آن را کشیدم.حالا میخوام مشتق بگیرم از نمودارم.چطور باید اینکارو بکنم؟

nafis4130
17-11-2012, 22:42
سلام.یک ستون داده هست به شکل a1,a2,a3... می خوام در ستون دوم داده ها به صورت مثلا b1=a1*k b2=a2*k و ... نمایش داده بشند.چیکار باید بکنم؟
سلام
برای اینکار تایپ در اولین خانه ستون فرمول تایپ کنید = روی خانه ستون aکلیک کنید سپس تاپ کنید* روی خانه عدد ثابت کلیک کنید و سپس در خط فرمول(جلویfx) اگر مثلا سلول شما C1 است آن را به صورت $C$1(به صورت چپ چین) در آورید و اینتر بزنید. سپس فرمول را تا پایان کپی کنید.آدرس خانه ثابت شما تغییر نخواهد کرد و درصورت تغییر عدد ثابت خود به خود عدد جدید در محاسبات استفاده میشود.
اگر عدد ثابت شما هیچوقت تغییر نمیکند میتوانید قبل از کپی فرمول به جای آدرس دهی خانه عدد ثابت خود عدد ثابت را بعد از * تایپ کنید.

sahebdel53
18-11-2012, 15:07
سلام به همه دوستان
سوالی که دارم اینه با چه فرمولی میتوان اطلاعات مندرج در یک ستون مثلا A را بطور اتومات Sort کرد و نتیجه را در ستون دیگری مثلا B نمایش داد
با این فرض که اطلاعات ستون A همواره در حال تغییر باشد

ra1372
18-11-2012, 20:31
سلام. در اکسل 2007 من نموداری کشیدم از نوع خطی چطوری می تونم بالای هر محور مولفه انو بنویسم .و چطوری می تونم اسمو بالای ان بنویسم وپرینت بگیرم. خیلی ممنون

nelahe
19-11-2012, 11:57
سلام دوستان یک سوال خیلی مهم داشتم

می خواستم چطور می تونیم در اکسل محاسبه کنیم مثلاً پولی که سرمایه گذاری کرده ایم چقدر بهش سود می خورد؟

مثلاً:

2000 میلیون پول که 15% سود بهش می خورد سه ساله باید پس داده بشه ماهی 69000 اقساطش می شه

mehdi_7070
19-11-2012, 13:03
سلام دوستان یک سوال خیلی مهم داشتم

می خواستم چطور می تونیم در اکسل محاسبه کنیم مثلاً پولی که سرمایه گذاری کرده ایم چقدر بهش سود می خورد؟

مثلاً:

2000 میلیون پول که 15% سود بهش می خورد سه ساله باید پس داده بشه ماهی 69000 اقساطش می شه

جزئیات نحوه محاسبه:

بنابراین برای نرخ سود 15 درصد سالیانه، با بازپرداخت ماهیانه، به مدت 3 سال، می‌شه:

sahebdel53
19-11-2012, 17:37
سلام دوستان
کمک!!!!!!!!!!!!!!

میخوام اطلاعات مندرج در یک ستون مثلا A را بطور اتومات Sort کنم و نتیجه را در ستون دیگری مثلا B نمایش بدم یعنی سورت شده یک ستون در ستون دیگه

mehdi_7070
19-11-2012, 20:09
سلام دوستان
کمک!!!!!!!!!!!!!!

میخوام اطلاعات مندرج در یک ستون مثلا A را بطور اتومات Sort کنم و نتیجه را در ستون دیگری مثلا B نمایش بدم یعنی سورت شده یک ستون در ستون دیگه

KINGHMA
20-11-2012, 07:35
با سلام
یک سوال خیلی مهم....دارم:
من 365 داده دارم به تعداد روز های سال..که میخوام از این تعداد داده در یک ستون دیگر به صورت 7تایی میانگین بگیرم،یعنی در هر خانه ستون جدید میانگین 7داده ستون اول باشد...برای این کار باید چه کار کنم.؟؟
البته میشوم 7تا 7تا حساب کرد و در ستون قرار داد اما یک راعه سریع تر و بهتر برای تعداد داده زیاد چیست؟

2.در اکسل 2007چطور میشود اعداد نمودار را فارسی کرد؟بدون تغییر فونت چون نمی شود!!1

ebibarati
20-11-2012, 12:06

اگه میشه یه منبع فارسی رو هم معرفی کنید
با تشکر

daneshdds
20-11-2012, 14:56
اساتید گرامی

من یک فایل اکسل دارم ستون J کدهایی را باید وارد کنم و بعد در ستون G قیمت اون کد را.(مثلا 45000=5024 ) میخوام بدونم راهی هست که وقتی در J کد وارد شد به طور خودکار در G قیمت اون وارد بشه تا دیگه اون قیمتها رو جدا جدا وارد نکنم؟

f.ka
21-11-2012, 14:31
سلام دوستان ممنون میشم اگه میتونید کمک کنید تا من این مشکلمو حل کنم:
من دوتا فایل اکسل دارم که این دوتا شامل ستون های پرونده ،شناسایی،آدرس و پلاک است ک فقط ستون پروند یکسان است اما به صوزت درهم...و بقیه مواردشامل اطلاعات یکیسان نیست... حالا میخوام در اکسل یا هر برنامه ای ک میشه کاری انجام بدم ک
با توجه به پرونده های مشابه ،شناسایی ها جابه جا شوند
ممنون از لطفتون

mdsh68
22-11-2012, 16:07
سلام
من دو تا شیت اکسل دارم یکی 4 تا فاکتور داخلشه و تو شیته دیگه یک جدول که میخوام شماره فاکتور ها رو برام به صورت اتومات بیاره به محض صدور فاکتور آیا راهی داره ؟

Hamid4777
22-11-2012, 17:58
سلام، من میخوام یه template خاص درست کنم، میخوام که سطرها و ستونها از یه جایی به بعد (مثلا سطر دهم) حذف بشن یا نشون داده نشن، یعنی وقتی فایل رو باز میکنم، فقط 10 سطر و 10 ستون داشته باشم. آیا راهی هست؟

park1365
27-11-2012, 08:09
با سلام خدمت دوستان
آیا در اکسل 2007 راهی وجود دارد که به طور مثال سلول هایی را به اکسل معرفی کرد ( سلول هایی که تکمیل آنها اجباری باشد ) که در صورت خالی ماندن سلول ها و تکمیل نشدن آنها نـتوان از sheet مربوطه پرینت گرفت؟
سپاس

mostafait
29-11-2012, 13:05
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی...

میخواستم بدونم که چطوری میشه در اکسل فایلی که طراحی شده رو بصورت دقیق بر روی کاغذ A4 پرینت کرد؟ (هم اکنون جدول کشیده شده بعد از پرینت از سمت راست کاغذ 2 سانت فاصله داره و از سمت چپ 3-4 سانت فاصله داره)

هرچقدر هم اینور اونورش میکنم یک قسمتش چاپ نمیشه! پرینتر رو هم هم بر روی letter قرار دادم و هم بر روی A4 اما بازم مشکل حل نشد! (با Word هرچی پرینت میکنم تا 0.5سانتی کاغذ هم پرینت میکنه!)
در برنامه اکسل هم کاغذ رو هم بر روی A4 و هم بر روی Letter قرار دادم.اما بازم درست نشد! هنگام پرینت هم margins رو تغییر داده ام! در print preview درسته اما در چاپ خیر!

قابل توجه که چندین سال هست که همین مشکل رو دارم! اما ایندفعه پیش خودم گفتم اساسی مشکل یابی کنم!

bahrzad
30-11-2012, 18:37
با سلام ، چگونه میتوان توسط اکسل تعداد زیادی دیتا را هر زوزه بطور خودکار از یک پایگاه داده ها در اینترنت دریافت و سیو کرد و هر روز هم آنها را بروز رسانی کرد

megamemet
02-12-2012, 15:17
سلام دوستان من...از توجه شما کمال تشکر رو دارم....

من چندین فایل ااکسل تو سازمانمون دارم که متاسفانه تا زمانی که تغییرات رو روی آنها ذخیره نکنم حاصل کار رو مشاهده نمیکنم.:sq_7:..در حالی که قبلاً اگر یه فرمول مینوشتم مثلاً SUM (مجموع) ،در سلولهای پایه اگر تغییراتی اعمال میکردم بلافاصله در مقصد مربوطه جایی که باید نتیجه و حاصل (ُSUM) رو نشون میداد،تغییرات اعمال میشد...اما اکنون تا زمانی فایلمو ذخیره نکنم تغییرات اعمال نمیشه...این یه کابوس شده واسم نمیدونم چه کارش کنم ...لطفاً کمک کنید... :sq_3:

ebibarati
04-12-2012, 08:28
سلام دوستان من...از توجه شما کمال تشکر رو دارم....

من چندین فایل ااکسل تو سازمانمون دارم که متاسفانه تا زمانی که تغییرات رو روی آنها ذخیره نکنم حاصل کار رو مشاهده نمیکنم.:sq_7:..در حالی که قبلاً اگر یه فرمول مینوشتم مثلاً SUM (مجموع) ،در سلولهای پایه اگر تغییراتی اعمال میکردم بلافاصله در مقصد مربوطه جایی که باید نتیجه و حاصل (ُSUM) رو نشون میداد،تغییرات اعمال میشد...اما اکنون تا زمانی فایلمو ذخیره نکنم تغییرات اعمال نمیشه...این یه کابوس شده واسم نمیدونم چه کارش کنم ...لطفاً کمک کنید... :sq_3:
در اکسل 2007 از قسمت EXCEL OPTION قسمت FORMULAS رو که انتخاب کنی گزینه اول رو باید تیک بزنی احتمال زیاد نه بهتر بگم حتماً شما گزینه سوم رو تیک زده اید ، بزارش رو اتوماتیک حل میشه دیگه کابوس نمیبینی :sq_2:

mohammadv2
06-12-2012, 19:34
با سلام

در خصوص پرینت در اکسل این فقط مشکل شما نیست. متاسفانه توی همه شرکتها هم اکثراْ با پرینت تو اکسل مشکل دارن.
اول از همه اینکه اگه کاغذ شما A4 هست پس تنظمیات هم روی همون A4 باشه. این کار رو همون اول کار انجام دهید . حتما این تنظیمات رو بلدین اما جهت اطمینان اینجا میگم.
از تب PAGE LAYOUT گزینه PAPAER و A4 رو انتخاب کنید.
جهت کاغذ رو هم مشخص کنید.

اسکیل یا مقیاس رو تعریف کنید.

شما می تونید حالت پیش فرض 100 رو انتخاب کنید و یا اگر دوست دارید و فضای خالی در کاغذ دارید(اینو میتونید از PRINT PREVIEW ببینید.) با افزایش درصد متنها بزرگتر و با کاهش محتوای جداول کوچکتر دیده می شن.
اگر بخواهید به طور اوتوماتیک تمام فایل توی یک صفحه FIT بشه گزینه FIT TO 1 PAGE WIDE BY 1 TALL رو انتخاب کنین.
خوب اگه دقت کنین بعد از انتخاب این گزینه و تائید اون مقدار SCALING که به درصد نوشته شده هم تغییر می کنه.
سوال: چکار کنیم فایلمون به طور اوتوماتیک توی 2 صفحه FIT طولی بشه؟
کافیه مقادیر SCALING رو به این صورت تنظیم کنیم. FIT TO 1 PAGE WIDE BY 2 TALL
سوال: چکار کنیم فایلمون به طور اوتوماتیک توی 2 صفحه FIT عرضی بشه؟
کافیه مقادیر SCALING رو به این صورت تنظیم کنیم. FIT TO 2 PAGE WIDE BY 1 TALL
این عکس این قسمت رو خیلی قشنگ نشون میده.

سوال: می خوام حداکثر استفاده رو از فضای کاغذ بکنم. (بدون حاشیه)
جواب: کافیه از تب MARGINS کلیه گزینه ها رو صفر انتخاب کنید.

mojtaba915
07-12-2012, 14:34
سلام
از دوستانم یک سوال دارم و آن اینکه در اکسل هم مثل ورد می توان page porder تعریف کرد؟
منظورم دقیقاً حاشیه و کادر برای صفحه هست نه سلول ها
ممنون

senator_saeed
10-12-2012, 16:17
با سلام
دوستان ایا راهی هست که اطلاعات واعداد این لینک را در اکسل به صورت انلاین داشته باشم؟
ممنون

sahebdel53
12-12-2012, 13:42
سلام به همه دوستان
به این فرمول توجه کنید:
if(A1=B1;[1390.xls]Sheet1!.A1]a
حالا سوالم اینه چطور میشه با فرمول 1390 رو به 1391 تبدیل کرد
یعنی نتیجه بشه سلول a1 فایل 1391
sahebdel53
12-12-2012, 18:45
سلام
با کدوم دستور میشه یه متن رو پس از تغییر بعنوان فرمول اجرا کرد
ممنون

sahebdel53
12-12-2012, 18:50
سلام سوال مبهمه ؟

sahebdel53
12-12-2012, 18:51
سلام
من دو تا شیت اکسل دارم یکی 4 تا فاکتور داخلشه و تو شیته دیگه یک جدول که میخوام شماره فاکتور ها رو برام به صورت اتومات بیاره به محض صدور فاکتور آیا راهی داره ؟
سلام
سوال مبهمه دقیقا دنبال چی هستید

ildirim80
13-12-2012, 09:45
سلام
گاهی اوقات در اکسل پیام edit link ظاهر شده و از عدم وجود فایل لینک داده شده خبر می دهد. چگونه می توان سلولی را که در فرمول آن از لینک فایل مذکور استفاده شده است پیدا کرد. لازم به ذکر است که فایل دارای شیتهای متعدد می باشد و پس از باز شدن نیز تغییرات در سلولها مشخص نمی باشد. با تشکر

sahebdel53
13-12-2012, 13:40
سلام
با کدوم دستور میشه یه متن رو پس از تغییر بعنوان فرمول اجرا کرد
مثلا فرض کنید در یک سلول این متن وجود داره if(A1=B1;[1390.xls]Sheet1!.A1]
a
حالا میخوام با یه دستور این متن رو در قالب فرمول اجرا کنم
لطفا کمک کنید

moslem47
15-12-2012, 17:50
سلام
در برنامه اکسل دو ستون ایجاد کردم که ذر یکی اعداد نوشته می شود و در ستون کنار و در مقابل اعداد باید همان عددبه حروف نوشته بشه. با توجه به حجم زیاد اعداد و تکراری بودن اعداد ایا روشی هست که در ستونی که به حروف نوشته میشود خودش بنویسه؟

elyartab
15-12-2012, 19:22
سلام

من یه فایل مهم اکسل داشتم که تو فرمت 97-2003 هست. چند روز پیش که خواستم دوباره باز کنم و روش کار کنم ارور داد که فایل corrupt شده.
اینم عکس اروره:

اکثر برنامه های تعمیر و بازیابی رو استفاده کردم اما هنوز نتونستم تعمیر کنم.

کسی میتونه زحمت بکشه این فایل رو درست کنهلی
لینک فایل:

خیلی مهمه

ممنونم

ebibarati
16-12-2012, 11:12
سلام
در برنامه اکسل دو ستون ایجاد کردم که ذر یکی اعداد نوشته می شود و در ستون کنار و در مقابل اعداد باید همان عددبه حروف نوشته بشه. با توجه به حجم زیاد اعداد و تکراری بودن اعداد ایا روشی هست که در ستونی که به حروف نوشته میشود خودش بنویسه؟
این رو فایل رو دانلود کن و به اکسل اضافه کن کارت راه می افته

ebibarati
16-12-2012, 11:15
سلام

من یه فایل مهم اکسل داشتم که تو فرمت 97-2003 هست. چند روز پیش که خواستم دوباره باز کنم و روش کار کنم ارور داد که فایل corrupt شده.
اینم عکس اروره:

اکثر برنامه های تعمیر و بازیابی رو استفاده کردم اما هنوز نتونستم تعمیر کنم.

کسی میتونه زحمت بکشه این فایل رو درست کنهلی
لینک فایل:

خیلی مهمه

ممنونم

نتونستم دانلود کنم یه جای دیگه آپ کنید که بشه دانلود کرد

elyartab
16-12-2012, 12:35
نتونستم دانلود کنم یه جای دیگه آپ کنید که بشه دانلود کرد

اینم آپلود دیگه:

خیلی ممنونم

moslem47
16-12-2012, 14:58
این رو فایل رو دانلود کن و به اکسل اضافه کن کارت راه می افته

لطفا یه توضیح بدید که اولا چور این فایل را به اکسل اضافه کنم و دوما چطور قراره کمک کنه

ebibarati
17-12-2012, 09:48
لطفا یه توضیح بدید که اولا چور این فایل را به اکسل اضافه کنم و دوما چطور قراره کمک کنه

آموزش نصب و کلیه قابلیت های این برنامه در یک فایل پی دی اف رو براتون آپ کردم این رو بخونی متوجه میشی این فایل خیلی به درد بخوره چه از نوشتن حروفی اعداد و بخصوص در مورد تاریخ شمسی خیلی کاربرد داره

ebibarati
17-12-2012, 09:56
اینم آپلود دیگه:

خیلی ممنونم
نمیشه دانلود کرد فقط یک گزینه لینک مستقیم داره که اون هم این پیغام رو میده

Error happened when generating Download Link.
Please try again or Contact administrator.

sahebdel53
17-12-2012, 17:54
سلام
چطور میشه مثلا در سلول A1ازفایل Book1 مقدار سلول A1 از اولین فایل اکسل باز شده بعد از Book1 را نشان داد

elyartab
17-12-2012, 21:53
نمیشه دانلود کرد فقط یک گزینه لینک مستقیم داره که اون هم این پیغام رو میده

Error happened when generating Download Link.
Please try again or Contact administrator.

ای بابا چه شانسی دارم من.
دو جای دیگه هم آپلود کردم:

خیلی مهمه. مرسی

ali_hp
17-12-2012, 21:59
سلام دوستان
من روی این سیستم office 2007 دارم ، وقتی بعضی از فایلهای excel باهاش باز می کنم به جای خطهای ستون ها ویرگول میزاره ، و جدول و ستونهاشو درست نمیشناسه انگار ، ولی روی سیستمهای دیگه این مشکل وجود نداره...کسی می دونه مشکل چیه؟
پیشاپیش ممنون!

ildirim80
18-12-2012, 08:12
سلام
گاهی اوقات در اکسل پیام edit link ظاهر شده و از عدم وجود فایل لینک داده شده خبر می دهد. چگونه می توان سلولی را که در فرمول آن از لینک فایل مذکور استفاده شده است پیدا کرد. لازم به ذکر است که فایل دارای شیتهای متعدد می باشد و پس از باز شدن نیز تغییرات در سلولها مشخص نمی باشد. با تشکر

سلام
کسی جوابی نداشت؟

ebibarati
18-12-2012, 08:49
ای بابا چه شانسی دارم من.
دو جای دیگه هم آپلود کردم:

خیلی مهمه. مرسی

شما به احتمال زیاد این مطالب رو از اینترنت گرفتید شما باید همون موقع با فرمت اکسل فایل رو رو مجددا سیو از میکردید خودم هم پرینت حساب بانک مسکن رو گرفتم بعد از باز کردن همین پیغام رو داد ولی مطالب تغییر نکرده بودن یه بار فایل رو سیو از کردم درست شد دیگه هم پیغام نمیده ا. بعید میدونم درست بشه اگه میتونی یه بار دیگه مطالب رو بگیر و کپی کن

ebibarati
18-12-2012, 08:58
سلام

وقتی سلول رو انتخاب میکنی هایپر لینک رو بزنی خودش اونجا هست که قبلا به کجا لینک شده که ممکنه یک صفحه از همون سلول باشه یا یک فایل دیگه رو لینک کرده باشن و اصلا در صفحات خود فایل نباشه اگه از یه فایل دیگه بود باید همون فایل رو هم باهاش کپی میکردی و لینک رو اصلاح کنی

elyartab
18-12-2012, 09:54
شما به احتمال زیاد این مطالب رو از اینترنت گرفتید شما باید همون موقع با فرمت اکسل فایل رو رو مجددا سیو از میکردید خودم هم پرینت حساب بانک مسکن رو گرفتم بعد از باز کردن همین پیغام رو داد ولی مطالب تغییر نکرده بودن یه بار فایل رو سیو از کردم درست شد دیگه هم پیغام نمیده ا. بعید میدونم درست بشه اگه میتونی یه بار دیگه مطالب رو بگیر و کپی کن

نه بابا اگه دانلودی بود که غمی نبود!
این فایل حساب کتاب و خودمون از اول نوشتیم.
خودم هر کاری کردم درست نشد.

خلاصه ممنون بابت کمک. حالا اگه تونستین کاری کنین ممنون میشم

nelahe
18-12-2012, 12:48
سلام دوستان

من بعضی از خانه هایم متنش زیاد است و بعضی کم

اما مجبور می شم همه را بزرگ کنم به اندازه خانه ای که متنش از همه زیادتر است

چطور می شه هر خانه به اندازه متن داخلش باشه و همه بزرگ یا همه کوچک نباشند

هر خانه به اندازه متن داخلش

خیلی مهمه مرسی

nelahe
18-12-2012, 13:09
سلام

من یک جدول دارم

می خواستم ردیف اول

هم در پرینت تکرار شود

و هم در موقع تایپ (چون باید خانه ها را پر کنم نمی خوام هی صفحه را بالا و پایین کنم که ردیف اول را ببینم خودش هی بیاید پایین نمایش داده شود _ نمی دونم خوب گفتم یا نه_) تکرار شود

kalantarahura
18-12-2012, 14:58
سلام دوستان

من بعضی از خانه هایم متنش زیاد است و بعضی کم

اما مجبور می شم همه را بزرگ کنم به اندازه خانه ای که متنش از همه زیادتر است

چطور می شه هر خانه به اندازه متن داخلش باشه و همه بزرگ یا همه کوچک نباشند

هر خانه به اندازه متن داخلش

خیلی مهمه مرسی

سلام.سلولها را انتخاب کنین و در Home تب Cell گزینه Format را انتخاب کنین و گزینه های Autofit Row Height و Autofit Column Width را بزنین

kalantarahura
18-12-2012, 15:28
سلام

من یک جدول دارم

می خواستم ردیف اول

هم در پرینت تکرار شود

و هم در موقع تایپ (چون باید خانه ها را پر کنم نمی خوام هی صفحه را بالا و پایین کنم که ردیف اول را ببینم خودش هی بیاید پایین نمایش داده شود _ نمی دونم خوب گفتم یا نه_) تکرار شود

برای تایپ این مسیر را برو:

ابتدا ردیفی را که میخواهید ثایت باشه را Highlight کنین.
سپس
View-->Windows-->Freeze Panes

و گزینه Freeze Top Row را انتخاب کنین

برای کنسل کردن دوباره همین مسیر را برید و این بار گزینه Unfreeze Panes را خواهید دید و انرا انتخاب کنین.

sahebdel53
18-12-2012, 15:33
سلام
به اساتید گرام
چطور میتونم با یک تابع مقدار یک سل رو با تغییر فرمت(رنگ یا اندازه فونت یا زیر خط و...) به سلول دیگری منتقل کنم
ممنون از همه دوستان

nelahe
18-12-2012, 18:57
سلام

ببخشید نباید اینطور پست بزنم

ولی بی نهایت ممنون، خیلی کارم راه افتاد دست شما دردنکنه

sahebdel53
18-12-2012, 19:06
سلام دوستان
چطور میشه با دادن کد رنگ ء رنگ سلول رو عوض کرد
ممنون

ebibarati
19-12-2012, 10:24
سلام

من یک جدول دارم

می خواستم ردیف اول

هم در پرینت تکرار شود

دوست عزیزمون روش نمایش سطر خاص در کلیه صفحات رو گفتن
برای اینکه اون سطر یا هر سطری یا تعدادبیشتر از یک سط رو بخواهی که کلیه صفحات موقع پرینت گرفتن داشته باشی از طریق گزینه
page setup -->sheet-->rewstorepeat at top
رو انتخاب و با موس سطر مورد نظر رو انتخا میکنی

sahebdel53
19-12-2012, 11:35
سلام
تو رو خدا یکی تحویل بگیره!!!!!!!!!!!!!
میخوام مقدار یک سلول رو با تغییر فرمت به سلول دیگه منتقل کنم یعنی تابعی که مقدار یه سلول رو بگیره و با تغییر فرمت در سلول دیگری قرار بده
به فرض با نوشتن تابع مربوطه در B1 مقدار سلول A1 را با تغییر فونت داشته باشم
لطفا کمک کنید.

nelahe
19-12-2012, 13:43
سلام دوستان

وقتی که روی یک خانه می رویم و می خواهیم داخلش تایپ کنیم حتماً باید با کلیک موس آنرا باز کنیم

راهی هست که با صفحه کلید آن را باز کنیم و بنویسیم

چون مثلاً من یک متن را کپی می کنم روی یک سلول اگر با موس کلیک نکنم و همینطور شروع به نوشتن کنم آن متن هم می پرد

aaraamesh
19-12-2012, 17:17
سلام ...من یک سلول کشویی درست کردم که مجموعه ای از اسم های متفاوت هست میخوام وقتی یکی از اسم ها رو از کشو انتخاب میکنم تو سلول کناریش عدد مربوط به اون روبنویسه..چنین چیزی ممکنه.ممنون میشم جوابمو بدین

jamshidjap
19-12-2012, 17:18
سلام دوستان

وقتی که روی یک خانه می رویم و می خواهیم داخلش تایپ کنیم حتماً باید با کلیک موس آنرا باز کنیم

راهی هست که با صفحه کلید آن را باز کنیم و بنویسیم

چون مثلاً من یک متن را کپی می کنم روی یک سلول اگر با موس کلیک نکنم و همینطور شروع به نوشتن کنم آن متن هم می پرد

دکمه F2 رو برای وارد شدن به سلول بزن

jamshidjap
19-12-2012, 17:22
سلام
تو رو خدا یکی تحویل بگیره!!!!!!!!!!!!!
میخوام مقدار یک سلول رو با تغییر فرمت به سلول دیگه منتقل کنم یعنی تابعی که مقدار یه سلول رو بگیره و با تغییر فرمت در سلول دیگری قرار بده
به فرض با نوشتن تابع مربوطه در B1 مقدار سلول A1 را با تغییر فونت داشته باشم
لطفا کمک کنید.

سوالت رو درست متوجه نشدم
برای اینکه فقط مقدار رو کپی کنی بعد از دستور کپی ، روی سلول مبدا برو و کلیک راست کن و paste special رو بزن و گزینه paste value رو بزن ... ببین جواب کارت رو میده ؟

sahebdel53
19-12-2012, 17:50
سوالت رو درست متوجه نشدم
برای اینکه فقط مقدار رو کپی کنی بعد از دستور کپی ، روی سلول مبدا برو و کلیک راست کن و paste special رو بزن و گزینه paste value رو بزن ... ببین جواب کارت رو میده ؟
جمشید جان سلام
منظورم یه function (ماکرو) است که بتونه مقدار یک سلول رو بگیره و تغییر فرمتش بده مثلا رنگ یا سایز فونت دلخواه رو در اون اعمال کنه
ببین دقیقا برعکس این فرمول:
Function FontColor(CellColor As Range)
Application.Volatile
FontColor = CellColor.Font.ColorIndex
End Function
این فرمول شماره رنگ فونت سلول مورد نظر رو میده حالا من میخوام که با دادن شماره رنگ فونت رو تغییر بدم

amir169
20-12-2012, 10:48
سلام
چجوری میشه فرمولی نوشت که اختلاف ساعت رو مشخص کنه ؟
مثلا در یک خانه بنویسم :
14:25

و در یه خانه :
14:35

حالا خودش حساب کنه توی یه خانه ی دیگه که خودم مشخص کردم که 10 دقیقه گذشته یعنی عدد 10 رو بنویسه

nelahe
20-12-2012, 11:18
دکمه F2 رو برای وارد شدن به سلول بزن

سلام ببخشید

دکمه f2 چه کاربردهای دیگه ای داره ؟

یادمه یکی از دوستان وقتی فرمت خانه را تغییر می داد مثلاً اعداد می گذاشت یا متن

برای تایپ کردن f2 را می زد و وقتی تایپ می شد کنار آن خانه یک مثلث سبز رنگ ایجاد می شد این به چه معناست؟

nelahe
20-12-2012, 11:37
سلام

من یک سری اعداد دارم که می خوام به همشون 45% (45 درصد) اضافه بشه تا قیمت های جدید در بیاید

1- با ماشین حساب چطور حساب می شه کرد (می خوام امتحان کنم که درست انجام داده باشم)

2- در اکسل راه کاملش (چون خیلی واجبه)

و اگر چندین راه دارد بفرمایید

jamshidjap
20-12-2012, 11:44
سلام
چجوری میشه فرمولی نوشت که اختلاف ساعت رو مشخص کنه ؟
مثلا در یک خانه بنویسم :
14:25

و در یه خانه :
14:35

حالا خودش حساب کنه توی یه خانه ی دیگه که خودم مشخص کردم که 10 دقیقه گذشته یعنی عدد 10 رو بنویسه
اول از همه باید فرمت سلولها یکسان و از نوع زمان باشه ... سلولها رو انتخاب کن و دکمه ctrl+1 رو بزن . از کادر باز شده فرمت سلول رو time انتخاب کن و چیدمان hh.mm رو بزن ...

حالا میتونی با یک فرمول تفریق ساده دو تا سلول رو ازهم کم کنی تا اختلاف زمان 10 دقیقه رو نشون بده

jamshidjap
20-12-2012, 11:49
سلام

من یک سری اعداد دارم که می خوام به همشون 45% (45 درصد) اضافه بشه تا قیمت های جدید در بیاید

1- با ماشین حساب چطور حساب می شه کرد (می خوام امتحان کنم که درست انجام داده باشم)

2- در اکسل راه کاملش (چون خیلی واجبه)

و اگر چندین راه دارد بفرمایید

با ماشین حساب : مثلا بزن 100 و سپس دکمه جمع رو بزن . حالا عدد 45 رو بزن و دکمه % رو بزن ... عدد 145 رو بهت نشون میده ...
با اکسل : تمام اعداد رو در عدد 1.45 ضرب کن ... تمام

ناقلا الان یعنی میخای 45 در صد روی جنساتون بکشین ؟

jamshidjap
20-12-2012, 11:53
سلام ببخشید

دکمه f2 چه کاربردهای دیگه ای داره ؟

یادمه یکی از دوستان وقتی فرمت خانه را تغییر می داد مثلاً اعداد می گذاشت یا متن

برای تایپ کردن f2 را می زد و وقتی تایپ می شد کنار آن خانه یک مثلث سبز رنگ ایجاد می شد این به چه معناست؟

اون ربطی به دکمه f2 نداره ... اون مال زمانی هست که سلول از جنس متن هستش و شماره بصورت متن ذخیره شده ... دلیلش هم به احتمال 75 درصد وجود یک کوتیشن (') در اول سلول هستش ...

amir169
20-12-2012, 12:02
اول از همه باید فرمت سلولها یکسان و از نوع زمان باشه ... سلولها رو انتخاب کن و دکمه ctrl+1 رو بزن . از کادر باز شده فرمت سلول رو time انتخاب کن و چیدمان hh.mm رو بزن ...

حالا میتونی با یک فرمول تفریق ساده دو تا سلول رو ازهم کم کنی تا اختلاف زمان 10 دقیقه رو نشون بده

با تشکر از پاسخ
فرمول تفریق کدوم یکیه ؟

jamshidjap
20-12-2012, 12:06
با تشکر از پاسخ
فرمول تفریق کدوم یکیه ؟

روی سلول مبدا کلیک کن .. دکمه = رو بزن ... سلول ساعت 14.35 رو انتخاب کن ... دکمه منها رو بزن ... سلول 14.25 رو انتخاب کن ... دکمه enter رو بزن تمام ... 10 دقیقه اختلاف رو نشون میده ...

bargsar
20-12-2012, 12:17
با سلام
فرض کنیم یک فایل اکسل با تعدادی شیت داریم...که هر چند تا شیت مربوط به یک سالی بشه...حالا میشه تو صفحه اول که فهرستی داریم...لینکی /دستور/... ایجاد کنیم که بازدن مثلا دکمه 2012 , شیتهای 2012 معلوم بشن و بقه هاید بمونن؟ یعنی شیتها همه هاید باشن و فقط شیتهایی که سال مورد نظر کایک شده باز بمونن؟

ممنونم...

sahebdel53
20-12-2012, 19:51
سلام دوستان
خیلی ممنون میشم اگر کسی بتونه این مشکل رو حل کنه:
یه فانکشن(vb) میخوام که یه تکست رو بگیره بعد با فونتی که ما بهش میدیم نتیجه(یعنی متن با اندازه تعیین شده) رو در سلولی که تابع درش نوشته میشه قراربده
یعنی در تابع دو متغییر وجود داره
Text
Size
باز هم ممنون

ebibarati
22-12-2012, 12:10
با سلام
فرض کنیم یک فایل اکسل با تعدادی شیت داریم...که هر چند تا شیت مربوط به یک سالی بشه...حالا میشه تو صفحه اول که فهرستی داریم...لینکی /دستور/... ایجاد کنیم که بازدن مثلا دکمه 2012 , شیتهای 2012 معلوم بشن و بقه هاید بمونن؟ یعنی شیتها همه هاید باشن و فقط شیتهایی که سال مورد نظر کایک شده باز بمونن؟

ممنونم...
میشه اینکار رو کرد ولی باید شیتهات هاین نباشند
یه صفحه جدید ایجاد کن لیست کلیه شیتها رو تو اون بنویس بعد از قسمت
insert....... hyper link............placeinthis document اونجا لیست کلیه صفحاتت هست صفحه مورد نظر را انتخاب کن و ok رو بزن

nelahe
22-12-2012, 13:31
با ماشین حساب : مثلا بزن 100 و سپس دکمه جمع رو بزن . حالا عدد 45 رو بزن و دکمه % رو بزن ... عدد 145 رو بهت نشون میده ...
با اکسل : تمام اعداد رو در عدد 1.45 ضرب کن ... تمام

ناقلا الان یعنی میخای 45 در صد روی جنساتون بکشین ؟

نه مال خودم نیست (نونم تو روغن بود 45 درصد اضافه می شد):n02:

2- امکانش نیست در اکسل عدد موردنظر را با 45% جمع کنیم

3- برای ضرب ستاره * بگذارم (B1*1.45=C1)

ebibarati
22-12-2012, 14:09
نه مال خودم نیست (نونم تو روغن بود 45 درصد اضافه می شد):n02:

2- امکانش نیست در اکسل عدد موردنظر را با 45% جمع کنیم

3- برای ضرب ستاره * بگذارم (B1*1.45=C1)
آره برای ضرب * رو بزنید
جواب رو تو اکسل هم تو پست قبلی دوست عزیزمون گفت
اگه در a1 عدد رو داشته باشی در b1 ‌این فرمول رو بنویس

amir169
23-12-2012, 09:48
چجوری میشه در یک ردیف چند سلول رو به یک سلول تبدیل کرد؟

ebibarati
23-12-2012, 12:28
چجوری میشه در یک ردیف چند سلول رو به یک سلول تبدیل کرد؟

از این قسمت

bargsar
24-12-2012, 11:51
میشه اینکار رو کرد ولی باید شیتهات هاین نباشند
یه صفحه جدید ایجاد کن لیست کلیه شیتها رو تو اون بنویس بعد از قسمت
insert....... hyper link............placeinthis document اونجا لیست کلیه صفحاتت هست صفحه مورد نظر را انتخاب کن و ok رو بزن

با سلام
ممنونم...الان همین مورد رو دارم...یعنی همین لیست با لینک ها رو دارم..ولی میخواستم ببینم امکان داره مثلا وقتی تو صفحه فهرست , روی سال 2012 کلیک میکنم...شیتهای سالهای دیگر هاید بشن و فقط شیتهای سال 2012 معلوم باشند؟

مرسی

fokonishi
26-12-2012, 21:00
درباره کاربرد تابع VLOOKUP و HLOOKUP میشه کسی توضیح بده
با مثال ترجیحا"
ممنون :n01:

hirsababak
29-12-2012, 11:20
سلام و عرض ادب دارم خدمت دوستان و اساتید گرامی

اسم پوشه های یه درایو رو می خوام تو اکسل لیست کنم که خیلی وقت میبره
سوالم اینه :
میشه به اکسل دستور داد اسم پوشه های فلان درایو رو لیست کنه؟

پیشاپیش از راهنمایی تون سپاسگذارم

fokonishi
29-12-2012, 21:37
انگار کسی تو این تاپیک فعال نیست ؟
جواب مارو یکی از اساتید لطف میکنن ؟

mehdi sa
30-12-2012, 01:37
سلام آقای سلیمی من تصویری با ابعاد 8*9 متر دارم که میخواهم آن را در برنامه اکسل 2007 به عنوان بک گراند استفاده کنم ولی پس از استفاده پیغام not enough resouces to display completly می دهد لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا امکان این کار وجود دارد یا خیر :n13: با تشکر safarimehdi66@yahoo.com

kalantarahura
30-12-2012, 09:09
به طور کلی توابع Lookup جزو توابع بسیار مفید و پرکاربرد در تمام نگارشهای برنامه اکسل هستند. در این آموزش کار تابع vlookup از این خانواده را شرح خواهم داد که با یادگیری آن استفاده از سایر توابع lookup نیز بسیار آسان خواهد بود.
ابتدا برای درک کار این تابع، به شکل زیر دقت کنید. در این شکل یک لیست فرضی از اطلاعات دانشجویان چند دوره مختلف را داریم. تعداد زیاد دانشجویان و نمرات ثبت شده در این لیست در آینده می تواند جستجو برای یافتن نمرات یک دانشجوی خاص را با مشکل همراه کند.

حال به شکل زیر دقت کنید. در این شکل یک فرم طراحی شده که در آن با وارد کردن کد دانشجویی می توان سایر اطلاعات مورد نظر از یک دانشجوی خاص را به دست آورد. در این فرم از تابع vlookup استفاده شده است.

کار تابع vlookup چیست؟
از این تابع برای جستجوی ستون اول از یک گروه ستون برای یافتن یک مقدار مشخص و سپس یافتن مقادیر هر کدام از سلولهای مرتبط با آن استفاده می شود.
حرف V در ابتدای این تابع، معنای عمودی یا vertical دارد. با این معنا که برای استفاده از این تابع مادیر مورد جستجو باید در اولین ستون محدوده قرار گرفته باشند بر خلاف دیگر هم خانواده این تابع یعنی تابع HLOOKUP که در آن مقادیر مورد جستجو در اولین سطر محدوده قرار می گیرند.

نحوه استفاده از تابع:
=VLOOKUP(lookup_value, table_array, col_index_num, [range_lookup])
آرگومانهای تابع Vlookup عبارتند از:

lookup_value:
مقداری است که در اختیار تابع می گذاریم و می خواهیم که در جدول اصلی جستجو شده و اطلاعات مرتبط با آن پیدا شوند. به شکل بالا دقت کنید. در هر کدام از توابع بالا، سلول B1 را باید به عنوان lookup_value معرفی کنیم.
در صورتی که این مقدار در جدول اصلی یافت نشود تابع #N/A را به عنوان پیغام خطا بازگشت می دهد.

table_array:
محدوده سلولهایی است که شامل اطلاعات مورد جستجوی ما هستند. در این مثال، table_array شامل سلولهای A1:F5 است. البته به جای استفاده از نام سلولها می توان از نام محدوده هم استفاده کرد. در این صورت قبل از استفاده باید محدوده را نامگذاری کرد.

col_index_num:
شماره ستون مورد نظر در table_array که می خواهیم آن را برگردانیم. مثلا برای بازگردانی نام خانوادگی یک دانشجو در تابع نوشته شده برای آن عدد 3 را باید برای col_index_num مشخص کرد.
نکته: اگر col_index_num را کمتر از 1 در نظر بگیریم پیغام خطای #VALUE! و در صورتی که عددی بزرگتر از تعداد ستونهای اطلاعات جدول اصلی در نظر بگیریم، (برای این مثال عددی مانند 10) پیغام خطای #REF! ظاهر خواهد شد.

range_lookup:
در صورت وارد کردن عبارت TRUE، اگر lookup_value مورد نظر در جدول داده ها یافت نشود، نزدیکترین مقدار به آن به عنوان جواب برگردانده می شود. ولی در صورتیکه عبارت FALSE را وارد کنیم فقط خود مقدار مورد نظر باید یافته شود و در صورت پیدا نکردن، تابع #N/A را بر خواهد گرداند.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چند لینک مفید دیگر:

fokonishi
30-12-2012, 09:25

حال به شکل زیر دقت کنید. در این شکل یک فرم طراحی شده که در آن با وارد کردن کد دانشجویی می توان سایر اطلاعات مورد نظر از یک دانشجوی خاص را به دست آورد. در این فرم از تابع vlookup استفاده شده است.

نحوه استفاده از تابع:
=VLOOKUP(lookup_value, table_array, col_index_num, [range_lookup])
آرگومانهای تابع Vlookup عبارتند از:

lookup_value:
مقداری است که در اختیار تابع می گذاریم و می خواهیم که در جدول اصلی جستجو شده و اطلاعات مرتبط با آن پیدا شوند. به شکل بالا دقت کنید. در هر کدام از توابع بالا، سلول B1 را باید به عنوان lookup_value معرفی کنیم.
در صورتی که این مقدار در جدول اصلی یافت نشود تابع #N/A را به عنوان پیغام خطا بازگشت می دهد.

چند لینک مفید دیگر:

lookup_value مقداری است که در ستون اول مورد جستجو قرار میگیرد ؟ که در جدول اول میشود 900608 ؟

kalantarahura
30-12-2012, 09:38
سلام و عرض ادب دارم خدمت دوستان و اساتید گرامی

اسم پوشه های یه درایو رو می خوام تو اکسل لیست کنم که خیلی وقت میبره
سوالم اینه :
میشه به اکسل دستور داد اسم پوشه های فلان درایو رو لیست کنه؟

پیشاپیش از راهنمایی تون سپاسگذارم

سلام.تمام پوشه ها را انتخاب کنید و SHIFT را نگه داشته و راست کلیک کنید. گزینه Copy as Path را انتخاب کنین و سپس وارد اکسل بشین و Paste کنین.
در این روش Subfolder ها لیست نمیشند و تنها پوشه هایی که انتخاب کردین لیست میشن.

kalantarahura
30-12-2012, 09:42
lookup_value مقداری است که در ستون اول مورد جستجو قرار میگیرد ؟ که در جدول اول میشود 900608 ؟
اری. یعنی بگرد دنبال مقداری که من در سلول ... وارد کردم ( که ادرسش رو میدیم)