PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

harrypotter
25-03-2011, 11:51
بچه ها بهترین کتاب و خود آموز یادگیری اکسل 2007 چیه؟
من رشتم حسابداریه میخام اکسل رو با توجه به نیاز های رشتم تسلط کامل پیدا کنم.
چه کتابی بگیرم؟

toofan821
28-03-2011, 11:20
سلام
من علاوه بر سوال قبلیم که هنوز کسی به اون پاسخ نداده ( چطور می توانم خانه هایی در یک سطر اکسل که خانه زیرین آن صفر است را با هم جمع کنم ؟ ) دو سوال دیگر هم دارم :
چطور میتوانم در یک ستون فقط اعدادی که منفی هستند را با هم جمع کنم ؟
چطور میتوانم در یک ستون فقط اعدادی که با فونت قرمز هستند را جمع کنم ؟
ممنون میشوم اگر به من کمک کنید.

mehdi199
28-03-2011, 21:59
با سلام
فرض کنید 20 رکورد داریم 4 رکورد از این 20 تا رکورد را می خواهیم بیاریم در ابتدای سطر حالا من این رکوردها را با cut کردن و paste می آورم در ابتدای سطر که کار وقت گیری هست و حالا اگر ما 300 تا یا بیشتر رکورد داشته باشیم و بخواهیم رکوردها را بترتیبی که ما بخواهیم چینده بشوند آیا راه حلی هست که کار ما را راحتر یشود .

p30sezar
30-03-2011, 10:22
با سلام
فرض کنید 20 رکورد داریم 4 رکورد از این 20 تا رکورد را می خواهیم بیاریم در ابتدای سطر حالا من این رکوردها را با cut کردن و paste می آورم در ابتدای سطر که کار وقت گیری هست و حالا اگر ما 300 تا یا بیشتر رکورد داشته باشیم و بخواهیم رکوردها را بترتیبی که ما بخواهیم چینده بشوند آیا راه حلی هست که کار ما را راحتر یشود .

سلام
البته راههای زیادی دارد
بهترین راه از نظر من اینه که شما باید برای رکورد هاتون شماره ردیف داشته باشید
اگر این را رعایت کنید می توانید با جابجا کردن اعداد و مرتب سازی ستون ردیف ها کارتان را به راحتی انجام دهید

برای من بارها رکوردهایی با بیش از 1000 تا پیش آمده که سریعاً یک ستون اضافه کردم و بقیه ماجرا ...

wordist
30-03-2011, 10:37
سلام
چطوری میتونم یک خونه رو به 3 قسمت تقسیم کنم ؟ مثلا یک متن کوچولو بالاش باشه و 2 یا 3 قسمت هم زیرش که خطهای پایینی عمودی باشه که بتونم 90 درجه تایپ کنم . 90 درجه نوشتن رو بلدم ولی تقسیم یک خونه به 3 4 قسمت رو نمیدونم چیه . گیر کردم . ممنون میشم .:11:
تقسيم يه خونه به چند قسمت در اكسل امكان پذير نيست

wordist
30-03-2011, 10:37
با سلام
در اكسل ميشه بين دو جدول ارتباط برقرار كرد؟
سوالت نامفهوم و ناقص هست

wordist
30-03-2011, 10:42
سلام دوستان
یه سوال کسی می دونه چجور میشه اکسل در یک فیلدش بره اطلاعات از یک سایت در بخشی خاص بگیره و در اکسل قرار بده اون عدد رو بعد روش یکسری محاسبات بگیره همون جمع و تقسیم و این حرفا
مثل تابع جی کوئری برای لود کردن اطلاعات یک سایت در یک جای خاص
ممنون میشم در این رابطه راهنمایی بفرمایید

سلام

بعيد ميدونم اكسل بتونه چنين ارتباطي رو با يه سايت برقرار كنه

البته ديدم جايي كه اكسل ميتونه از يه ديتابيس بيروني اطلاعات بگيره ولي اين مورد رو تا حالا تست نكردم

از لخاظ تجربي بعيد ميدونم بشه ولي از لحاظ علمي جاي كار داره

wordist
30-03-2011, 10:43
میخواستم بدونم چجوری میشه در اکسل دستگاه های چند معادله چند مجهول را حل کرد ، اصلا چنین چیزی با محصولات آفیس امکان پذیر هست؟

حل اين نوع دستگاهها راه حل خاصي داره

يادمه يه بار من يه فرم درست كرده بودم كه سه معادله سه مجهول رو حل ميكرد با استفاده از ارتباط بين معادلات

ولي سخت بود كمي

ولي اينكه خود اكسل براي چند معادله چند مجهول راه حل داشته باشه بعيده

wordist
30-03-2011, 10:46
سلام .

1 - میخواهم یک فرم با تعداد ردیف های نامحدود بسازم ، به صورتی که عناوین ( مثل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و .. ) ثابت در بالای فرم باشند و یک جدول در انتهای فرم . و بقیه سطرهای فرم به صورت کشویی بین ایندو حرکت کنند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2 - چگونه میتوان یک سل را به صورت منو ساخت ؟

آفیس 2007

ممنون

1- فرض كنيم شما تيترها رو در رديف يك نوشتيد حال اگه روي خانه B1 كليك كنيد و از سربرگ View گزينه Freeze Pane رو انتخاب كنيد مشكل حل ميشه و رديف اول ثابت ميشه

2- براي ساختن منويي يك سلول هم در همين تاپيك بگرديد دنبال عبارت Data Validation تا پست موردنظر واسه جواب تون رو پيدا كنيد

wordist
30-03-2011, 10:47
سلام دوستان

من یه فایل Excel با فرمتMicrosoft Office2003 دارم که پسورد هم داره و زیاد باهاش کارم میکنم هم با افیس 2010 و2007 چون 2 سیستم عامل روی PC دارم ولی بیشتر با 2010 با هاش کار میکنم

دیروز که به صورت اتفاقی با افیس 2007 فایل رو اجرا کردم بعد دادن پسورد دیدم که فایل خالی شده و هیچی نداره، تمام ستون هاش خالیه
حجم فایل هم 9KB شده :41:

BACK UP هم از فایل دارم ولی قدیمیه:41:

ممنون میشم راهنمایی کنین خیلی برام مهمه:40:

با اون يكي آفيس هم كه بازش ميكنيد مشكل داره ؟

wordist
30-03-2011, 10:48
سلام.
آقا من تازه تو یه شرکت استخدام شدم و خیلی به جواب این سوالها نیاز دارم.
خیلی خیلی ممنون میشم که کمکم کنید.
سوال اول:
آیا میشه در یه شیت با کمک یه فرمول یا چیزی شبیه اون کاری کرد که در یک سطر که کلی تیتر داره ولی داده ها فقط زیر بعضی از اونها هست کاری کرد که سلول هایی که داده وجود نداره رو نشون نده؟
مثلا برای یک فرد یه سری داده در زیر این تیترها وجود داره و برای فرد دیگه یه سری داده.به خاطر زیاد بودن داده ها طول سطرها خیلی زیاد شده ولی برای هر فرد همه سلول ها و تیترها کارایی نداره و خالیه.حالا میخوام کاری کنم که با انتخاب اون فرد در یک شیت دیگه فقط تیترهایی رو نشون بده که زیرشون اطلاعات هست.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
منتظر جواب برای این سوالم هستم.
بازم تشکر

سلام

اون كاري كه شما ميخوايد رو ميشه از طريق Filterكردن حل كرد همين گزينه رو در سربرگ Data ميتونيد پيدا كنيد

wordist
30-03-2011, 11:00
سلام
من علاوه بر سوال قبلیم که هنوز کسی به اون پاسخ نداده ( چطور می توانم خانه هایی در یک سطر اکسل که خانه زیرین آن صفر است را با هم جمع کنم ؟ ) دو سوال دیگر هم دارم :
چطور میتوانم در یک ستون فقط اعدادی که منفی هستند را با هم جمع کنم ؟
چطور میتوانم در یک ستون فقط اعدادی که با فونت قرمز هستند را جمع کنم ؟
ممنون میشوم اگر به من کمک کنید.

براي جمع خانه هايي كه منفي هستن ميشه با فرمول SumIf فرمول نوشت كه بگرديد در اكسل و اگه نتونستيد بگيد تا براتون بنويسم

و براي اينكه خانه هايي با رنگ خاص با هم جمع بشن هم بايد حتما از كدنويسي در محيط VBA استفاده كرد كه اونم ميتونم سر فرصت ارائه بدم

البته اكه منظور شما خانه هايي هست كه وقتي از تنظميات اكسل ميگي كه اگه منفي بود فلان خانه قرمز بشه اون هم راه حل جداگانه اي داره

wordist
30-03-2011, 11:01
بچه ها بهترین کتاب و خود آموز یادگیری اکسل 2007 چیه؟
من رشتم حسابداریه میخام اکسل رو با توجه به نیاز های رشتم تسلط کامل پیدا کنم.
چه کتابی بگیرم؟

تا اونجاي كه تو ذهنمه در اين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) كه تعداد صفحاتش هم بالا نيست يه چيزايي معرفي شده بود

بگرديد پيدا كنيد

salam_iran57
30-03-2011, 12:54
سلام
دو تا table داريم اولي با فيلدهاي1- شماره دانشجويي 2- آدرس ، جدول دوم با فيلدهاي1-شماره دانشجويي 2-نام 3- نام خانوادگي ،حالا ميخوام اين دو تا جدول را با هم تركيب كنم، آيا اين كار تو اكسل ميشه؟

wordist
30-03-2011, 20:53
سلام
دو تا table داريم اولي با فيلدهاي1- شماره دانشجويي 2- آدرس ، جدول دوم با فيلدهاي1-شماره دانشجويي 2-نام 3- نام خانوادگي ،حالا ميخوام اين دو تا جدول را با هم تركيب كنم، آيا اين كار تو اكسل ميشه؟
سلام

میتونید از فرمول VLookup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید

mehdi199
03-04-2011, 18:06
سلام
نمودار های محوری چگونه هست

wordist
03-04-2011, 22:52
سلام
نمودار های محوری چگونه هست
اخه دوست عزیز این چه نحوه پرسیدن سوال هست !!!!!!؟

چقدر ناقص ، چقدر مبهم ، چقدر کلی ....

salam_iran57
04-04-2011, 09:45
سلام

میتونید از فرمول VLookup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید
سلام
اگر ميشه لطف كنيد كدشو برام بنويسيد.ممنون

wordist
04-04-2011, 09:49
سلام
اگر ميشه لطف كنيد كدشو برام بنويسيد.ممنون
سلام

ممكنه منـِ نوعي هميشه اينجا نباشم كه براي شما فرمول رو بنويسم

توي اون پست من ماهيگيري رو ياد شما دادم ولي شما دوباره دنبال ماهي صيد شده هستيد

تلاش كنيد و خودتون فرمولش رو با توضيحات كامل اون پست بدست بياريد

MIG
04-04-2011, 17:58
دوستان لطفا یکی جواب سوال منو بده. می خوام یه نمودار مثل شکل زیر داشته باشم که دسته های مختلف برحسب ستون مقدارشون تغییر کنه و سطر افقی هم از 5 شروع بشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
07-04-2011, 23:37
سلام دوستان عزیز

این گزینه خیلی کمک کرد

فقط یک مشکل ببینید می خوام جدولم در نقاط 1 و 2 که مشخص کردم پیست شود ولی جدول در این دو پیست نمی شود

برای این سوال جوابی هست

mostafa_maca
09-04-2011, 06:06
سلام دوستان
من میخوام یه جدول بکشم در واقع همون بردرها رو ضخیم تر کنم نه تیبل،بعد میخوام وقتی پرینت میگیرم جدولم از سمت چپ صفحه آ-چار 2 سانت و از بقیه سمت ها 2.5 سانت فاصله داشته باشه
میشه راهنماییم کنین که باید چیکار کنم؟ چون وقتی پرینت میخوام بگیرم جدولم تو یک صفحه جا نمیشه و نصف و نیمه درمیاد
ممنون

toofan821
09-04-2011, 10:48
با سلام
اگر بخواهیم محتویات یک سطر را در یا ستون کپی کنیم یا بالعکس راه دیگری بجز کپی به صورت تک تک وجود دارد ؟
اگر بخواهیم کپی یک سطر به صورت العکس تو یک سطر دیگه بیاد باید چکار کنیم ؟ ( مثلا (A1:F1) کپی بشه تو (A2:F2) به طوری که A1 تو F2کپی بشه و F1 تو A2 )

jak_1300
09-04-2011, 17:33
سلام دوستان يك چارت كارگاهي ميخواستم برايه شركت درست كنم

كسي هست بتونه طبق اين عكس برام يكي درست كنه؟؟

CHART.JPG (81 KB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

zerocold1982
10-04-2011, 21:55
با سلام

تفکیک اعداد در اکسل میخوام بدونم چطور میشه بخش مثلا 911 رو از چند شماره موبایل با این فرمت 9113332222 تو یه ستون جدا کرد و به 9123332222 تبدیل کرد؟

rameshk
10-04-2011, 22:16
با سلام

تفکیک اعداد در اکسل میخوام بدونم چطور میشه بخش مثلا 911 رو از چند شماره موبایل با این فرمت 9113332222 تو یه ستون جدا کرد و به 9123332222 تبدیل کرد؟

سلام
يه روش اينكه ستون مورد نظر رو انتخاب كنيد و از منوي edit گزينه replace و 911 find what و replace with 912 و بعد گزينه replace all

K1lou
11-04-2011, 06:20
با سلام
دوستان من در اکسل 2010در یک ستون شماره حساب وارد کردم حالا ایا مثل اکسس روشی هست که اگر یک شماره حساب تکراری بود و یا کمتر از مثلاده رقم بود پیام ارور بده البته تونستم کاری کنم که تکراری ها رو هایلایت کنه اما یاد مه در اکسس تکراری ها رو ارور می داد
با تشکر

sama2020
11-04-2011, 23:36
سلام

خسته نباشید
کسی میدونه کاربرد view code(با کلیک راست بر روی sheet )نمایان می شود چیه؟
کاربرد توابع Data base چیه؟
و همچنین تو ضیحاتی در باره ی tabهای format cells میخواستم؟
خواهشا هرکسی میدونه جواب بده واقعا احتیاج دارم...
با تشکر از دوستان گرامی.

toofan821
12-04-2011, 09:55
با سلام
اگر بخواهیم محتویات یک سطر را در یا ستون کپی کنیم یا بالعکس راه دیگری بجز کپی به صورت تک تک وجود دارد ؟
اگر بخواهیم کپی یک سطر به صورت العکس تو یک سطر دیگه بیاد باید چکار کنیم ؟ ( مثلا (A1:F1) کپی بشه تو (A2:F2) به طوری که A1 تو F2کپی بشه و F1 تو A2 )
خیلی معذرت میخوهم ولی اگر راهی برای این کار نیست بگید تا من نگردم:41:
ممنون:31:

toofan821
13-04-2011, 11:17
با سلام میخواستم بدونم تو اکسل امکانش هست که تاریخ رو به صورت 13890102 بنویسیم و خود اکسل اون رو به صورت 1389/02/01 نمایش بده . مثل چیزی که برای رقم های مالی داره و عدد رو با ریال و جدا کننده سه رقمی نشون میده

C0OPeR
13-04-2011, 12:26
سلام
چند روزی هستش که در پرینت جداول چند سیستم اداره مشکل پیدا کردن ! وقتی پرینت میگیریم قسمتی از جدول چاپ میشه و قسمت دیگه چاپ نمیشه و ستون ها رو در هم میریزه و جا به جا میکنه . خلاصه یه جدول منظم رو تنظیم شده در صفحه رو به صورت کامل ولی نامنظم چاپ میکنه ! در word هم تقریبا همین مشکل وجود داره ! به عنوان مثال توی هر صفحه که چاپ میشه یه بار چند خط رو چاپ نمیکنه یه بار خطوط رو جابه جا مکینه و ...
به نظر میرسه ویروس باشه چون هر بار همون صفحه رو به شکل های مختلف و درهم چاپ میکنه !
اگه کسی قبلا به این مشکل برخورده لطفا راهنمایی کنه
ممنون

هشت بهشت
13-04-2011, 12:50
سلام .

1 - میخواهم یک فرم با تعداد ردیف های نامحدود بسازم ، به صورتی که عناوین ( مثل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و .. ) ثابت در بالای فرم باشند و یک جدول در انتهای فرم . و بقیه سطرهای فرم به صورت کشویی بین ایندو حرکت کنند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2 - چگونه میتوان یک سل را به صورت منو ساخت ؟

آفیس 2007

ممنون

1- فرض كنيم شما تيترها رو در رديف يك نوشتيد حال اگه روي خانه B1 كليك كنيد و از سربرگ View گزينه Freeze Pane رو انتخاب كنيد مشكل حل ميشه و رديف اول ثابت ميشه

2- براي ساختن منويي يك سلول هم در همين تاپيك بگرديد دنبال عبارت Data Validation تا پست موردنظر واسه جواب تون رو پيدا كنيد

سوال دوستمون سوال منم هست .
ردیف آخر رو هم میشه ثابت کرد ؟ و همچنین تعداد ردیف های بین ردیف های ثابت اول و آخر نا محدود باشه ؟

wordist
13-04-2011, 14:08
دوستان لطفا یکی جواب سوال منو بده. می خوام یه نمودار مثل شکل زیر داشته باشم که دسته های مختلف برحسب ستون مقدارشون تغییر کنه و سطر افقی هم از 5 شروع بشه.

شما بايد در اكسل از قسمت Chart ها اينكارو انجام بديد

در قسمت چارت گزينه Line اين مورد رو داره و بايد اعداد مورد نظر Xx و y رو بديد تا نمودارش رو رسم كنه

wordist
13-04-2011, 14:13
سلام دوستان
من میخوام یه جدول بکشم در واقع همون بردرها رو ضخیم تر کنم نه تیبل،بعد میخوام وقتی پرینت میگیرم جدولم از سمت چپ صفحه آ-چار 2 سانت و از بقیه سمت ها 2.5 سانت فاصله داشته باشه
میشه راهنماییم کنین که باید چیکار کنم؟ چون وقتی پرینت میخوام بگیرم جدولم تو یک صفحه جا نمیشه و نصف و نیمه درمیاد
ممنون

سلام

براي تغيير خطوط در اكسل بايد از كارد Format cell و از سربرگ Border استفاده كرد و خط مورد رو تعيين كرد

wordist
13-04-2011, 14:15
با سلام

سلام

1- براي اينكار بايد قسمت موردنظر رو كپي كنيد و پس از انتخاب خانه مقصد از سربرگ Home گزينه Paste special رو بزنيد و از كادر باز شده تيك گزينه Transpose رو فعال كنيد و OK

2- براي اين مورد راه حلي فعلا به ذهنم خطور نميكنه

wordist
13-04-2011, 14:20
سلام دوستان يك چارت كارگاهي ميخواستم برايه شركت درست كنم

كسي هست بتونه طبق اين عكس برام يكي درست كنه؟؟

CHART.JPG (81 KB) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شكل نامشخص هست

wordist
13-04-2011, 14:21
با سلام

سلام

برا اين كار بايد از فرمول استفاده كرد و تبديلش كرد

اگه هنوز نياز داريد بگيد تا خدمت‌تون بگم

اون روشي كه دوستمون هم پيشنهاد كردن ايراد داره

wordist
13-04-2011, 14:22
سلام
يه روش اينكه ستون مورد نظر رو انتخاب كنيد و از منوي edit گزينه replace و 911 find what و replace with 912 و بعد گزينه replace all

ايراد اين روش اينه كه اگه وسط يه شماره هم اتفاقي 911 بود مثلا 9112349116 اون موقع اون قسمت رو هم تبديل ميكنه به چيز ديگه

wordist
13-04-2011, 14:30
با سلام
دوستان من در اکسل 2010در یک ستون شماره حساب وارد کردم حالا ایا مثل اکسس روشی هست که اگر یک شماره حساب تکراری بود و یا کمتر از مثلاده رقم بود پیام ارور بده البته تونستم کاری کنم که تکراری ها رو هایلایت کنه اما یاد مه در اکسس تکراری ها رو ارور می داد
با تشکر

سلام

براي اينكار (كمتر نبودن از ده رقم) هم بايد محدوده موردنظر رو انتخاب كنيد و از سربرگ Data گزينه Data validation رو بزنيد و طبق شكل زير تنظيمات رو انجلم بديد

wordist
13-04-2011, 14:32
سلام

خسته نباشید
کسی میدونه کاربرد view code(با کلیک راست بر روی sheet )نمایان می شود چیه؟
کاربرد توابع Data base چیه؟
و همچنین تو ضیحاتی در باره ی tabهای format cells میخواستم؟
خواهشا هرکسی میدونه جواب بده واقعا احتیاج دارم...
با تشکر از دوستان گرامی.
سلام
سوالات به اين شكل (درخواست توضيحات كلي) در اين تاپيك مرسوم نيست و بعيد ميدونم كسي حوصله داشته باشه چنين پاسخهاي طولانيي رو بده

شما بايد بريد كتاب مطالعه كنيد در اين زمينه

wordist
13-04-2011, 14:35
با سلام میخواستم بدونم تو اکسل امکانش هست که تاریخ رو به صورت 13890102 بنویسیم و خود اکسل اون رو به صورت 1389/02/01 نمایش بده . مثل چیزی که برای رقم های مالی داره و عدد رو با ریال و جدا کننده سه رقمی نشون میده

سلام

به اين صورتي كه شما اشاره كرديد اكسل اينكارو انجام نميده

ولي ميشه فرمولي نوشت كه اگه در يك خونه از اكسل چنين حالتي بود به همون حالت تاريخ‌وار تبديل بشه

wordist
13-04-2011, 14:35
سوال دوستمون سوال منم هست .
ردیف آخر رو هم میشه ثابت کرد ؟ و همچنین تعداد ردیف های بین ردیف های ثابت اول و آخر نا محدود باشه ؟

شمام بگرديد و موردي كه من گفتم رو پيدا كنيد

در مورد سوال دوم در اكسل نميشه ستون اخر رو ثابت كرد

wordist
13-04-2011, 14:37
سلام
چند روزی هستش که در پرینت جداول چند سیستم اداره مشکل پیدا کردن ! وقتی پرینت میگیریم قسمتی از جدول چاپ میشه و قسمت دیگه چاپ نمیشه و ستون ها رو در هم میریزه و جا به جا میکنه . خلاصه یه جدول منظم رو تنظیم شده در صفحه رو به صورت کامل ولی نامنظم چاپ میکنه ! در word هم تقریبا همین مشکل وجود داره ! به عنوان مثال توی هر صفحه که چاپ میشه یه بار چند خط رو چاپ نمیکنه یه بار خطوط رو جابه جا مکینه و ...
به نظر میرسه ویروس باشه چون هر بار همون صفحه رو به شکل های مختلف و درهم چاپ میکنه !
اگه کسی قبلا به این مشکل برخورده لطفا راهنمایی کنه
ممنون
خب بهتر هست يه بار پرينتر رو حذف كنيد و دوباره درايور اونو نصب كنيد و البته بهتره روي يه پورت USB ديگه اينكارو بكنيد و ببينيد درست ميشه

sama2020
13-04-2011, 23:58
سلام
سوالات به اين شكل (درخواست توضيحات كلي) در اين تاپيك مرسوم نيست و بعيد ميدونم كسي حوصله داشته باشه چنين پاسخهاي طولانيي رو بده

شما بايد بريد كتاب مطالعه كنيد در اين زمينه

سلام

با تشکر

متاسفانه فرصتش رو ندارم
لطفا هر کدوم رو که امکانش هست خلاصه توضیح بدید خصوصا اگه view code رو امکانش هست؟
یا حداقل منبع مشخصی معرفی کنید که سریعتر به نتیجه برسم.

wordist
14-04-2011, 07:30
سلام

با تشکر

متاسفانه فرصتش رو ندارم
لطفا هر کدوم رو که امکانش هست خلاصه توضیح بدید خصوصا اگه view code رو امکانش هست؟
یا حداقل منبع مشخصی معرفی کنید که سریعتر به نتیجه برسم.
سلام

گزينه view code براي مشاهده كدهاي نوشته شده به زبان VBA در اون شيت هست

K1lou
14-04-2011, 08:37
سلام

براي اينكار (كمتر نبودن از ده رقم) هم بايد محدوده موردنظر رو انتخاب كنيد و از سربرگ Data گزينه Data validation رو بزنيد و طبق شكل زير تنظيمات رو انجلم بديد

با سلام
پس در واقع اون قابلیت وجود نداره که اعداد تکراری رو در یک ستون قبول نکنه ؟
با تشکر

jedivssith
14-04-2011, 09:02
چطور میشود ردیف های تکراری را حذف کرد

مثلا من یک فایل طولانی که فهرستی از اسامی کتاب یا فیلم است دارم که اسم بعضی از این کتابها و فیلم چندین بار تکرار شده است و می خواهم فقط یکبار ردیف از آنها باقی بماند و باقی حذف شوند. آیا اکسل دستوری برای یافتن آیتمهای تکراری و شبیه به هم دارد که یکجا پیدا کرده و های لایت کند؟

با سپاس فراوان
بدرود

tdk051
14-04-2011, 19:47
چطور میشود ردیف های تکراری را حذف کرد

مثلا من یک فایل طولانی که فهرستی از اسامی کتاب یا فیلم است دارم که اسم بعضی از این کتابها و فیلم چندین بار تکرار شده است و می خواهم فقط یکبار ردیف از آنها باقی بماند و باقی حذف شوند. آیا اکسل دستوری برای یافتن آیتمهای تکراری و شبیه به هم دارد که یکجا پیدا کرده و های لایت کند؟

با سپاس فراوان
بدرود

چنین برنامه ایی را من واسه کار خودم طراحی کردم و دارم ازش استفاده میکنم . شاید بدرد تو هم بخوره
ایمیلت را بده تا برات بفرستم

MRS3000
15-04-2011, 14:21
کمک کمک ...

میشه کشیدن نمودار و پیدا کردن شیب بزارین راستی نمودار اکسلو میشه برد تو word

Gentleman_Mahdi
15-04-2011, 16:46
با سلام

دوستان من اکسل کار نکردم، می خواستم بدونم چطور می شه date format رو از yyyy/mm/dd به dd-M-yyyy در این فایل تغییر بدم؟ ازون جایی که فایل مورد نظرم یه فایل DDE هستش توسط گزینه ی
Home --> Format Cell --> Date نمیشه این کار رو انجام داد همچنین با تغییر در قیمت Regional And Language Option ویندوز هم مشکل برطرف نشد :41:

فایل مورد نظر رو از اینجا دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباتشکر

wordist
16-04-2011, 07:22
با سلام
پس در واقع اون قابلیت وجود نداره که اعداد تکراری رو در یک ستون قبول نکنه ؟
با تشکر
براي قبول نكردن اعداد تكراري در يك ستون قابليتي وجود نداره مگه اينكه شخصي با استفاده از VBA برنامه نويسي براش انجام بده

wordist
16-04-2011, 07:24
چنین برنامه ایی را من واسه کار خودم طراحی کردم و دارم ازش استفاده میکنم . شاید بدرد تو هم بخوره
ایمیلت را بده تا برات بفرستم
اينگونه پست دادن و درخواست كردن ايميل براي ارسال يك فايل در انجمن مرسوم نيست

شما فايل يا كد يا برنامه‌تون رو در يك هاست (مثلا رپيدشير) آپلود كنيد و آدرسش رو براي دوستان اينجا قرار بديد

wordist
16-04-2011, 07:24
کمک کمک ...

میشه کشیدن نمودار و پیدا کردن شیب بزارین راستی نمودار اکسلو میشه برد تو word
با كمي گشتن در اين تاپيك به پاسختون مي رسيد

جستجو فراموش نشه

wordist
16-04-2011, 07:29
با سلام

دوستان من اکسل کار نکردم، می خواستم بدونم چطور می شه date format رو از yyyy/mm/dd به dd-M-yyyy در این فایل تغییر بدم؟ ازون جایی که فایل مورد نظرم یه فایل DDE هستش توسط گزینه ی
Home --> Format Cell --> Date نمیشه این کار رو انجام داد همچنین با تغییر در قیمت Regional And Language Option ویندوز هم مشکل برطرف نشد :41:

فایل مورد نظر رو از اینجا دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباتشکر
اين فايلتون درخواست اجراي يك فايل exe رو كرد كه بنده كنسلش كردم

فايل رو دوباره و بدون نياز به اتصال به فايل ديگر اپلود كنيد

somayeh2007
16-04-2011, 10:12
لطفا روش مشتق گیری در اکسل 2007 را شرح دهید

asextor
16-04-2011, 17:14
همونطور که تو عکس زیر میبینید میخوام یه فرمول واسه رمز پرسنلی بزنم که بشه کد پرسنلی + دو رقم آخر شماره حساب
به نظر ما از چه فرمولی استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

wordist
17-04-2011, 10:30
لطفا روش مشتق گیری در اکسل 2007 را شرح دهید

تا اونجايي كه من بلدم از اكسل چنين چيزي نداشته ولي بايد سر فرصت بيشتر تحقيق كنم

wordist
17-04-2011, 13:54
همونطور که تو عکس زیر میبینید میخوام یه فرمول واسه رمز پرسنلی بزنم که بشه کد پرسنلی + دو رقم آخر شماره حساب
به نظر ما از چه فرمولی استفاده کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برا اين كار ميشه از فرمول زير استفاده كرد

با توجه به شكل‌تون ميتونيد مثلا در خانه E3 بنويسيد:

YAHYA-PRO
19-04-2011, 22:00
ببخشید یه سوال
تو ورد 2010 چطوری میشه سطون هایی بالایی که وارد کردیم یه طوری بشه که هر چقدر بریم پایین اون سطرو نشون بده:18:
یعنی منظورم اینه که مثلا من بالا تو دو تا خونه اول نوشتم نام و نام خانوادگی حالا میخوام بدونم میشه کاری کرد اگه رو به پایین اسکرول کنم این نام و نام خانوادگی همیشه معلوم باشه من هی بر نگردم بالا ببنم فلان ستون چی بوده ؟

wordist
20-04-2011, 08:39
ببخشید یه سوال
تو ورد 2010 چطوری میشه سطون هایی بالایی که وارد کردیم یه طوری بشه که هر چقدر بریم پایین اون سطرو نشون بده:18:
یعنی منظورم اینه که مثلا من بالا تو دو تا خونه اول نوشتم نام و نام خانوادگی حالا میخوام بدونم میشه کاری کرد اگه رو به پایین اسکرول کنم این نام و نام خانوادگی همیشه معلوم باشه من هی بر نگردم بالا ببنم فلان ستون چی بوده ؟
سلام
ابتدا جستجو ، بعدا سوال

توي همين تاپيك عبارت Freeze pane رو جستجو كنيد

YAHYA-PRO
20-04-2011, 09:59
سلام
ابتدا جستجو ، بعدا سوال

توي همين تاپيك عبارت Freeze pane رو جستجو كنيد

من خودم میدونم اول جستجو ولی انصافا من این مطلبو چطوری سرچ میکردم ؟:20:
اگه چیز واضحی باشه یا این که حداقل میدونستم اسمش Freeze pane هست یه چیزی ولی من اصلا نمیدونستم چیه چی رو سرچ میزدم؟:10:
ممنون که سریع جواب دادین کارم خیلی گیر بود:10:

wordist
20-04-2011, 10:08
من خودم میدونم اول جستجو ولی انصافا من این مطلبو چطوری سرچ میکردم ؟:20:
اگه چیز واضحی باشه یا این که حداقل میدونستم اسمش Freeze pane هست یه چیزی ولی من اصلا نمیدونستم چیه چی رو سرچ میزدم؟:10:
ممنون که سریع جواب دادین کارم خیلی گیر بود:10:
خب شما اصلا جستجويي نكرديد

مثلا شما بايد با عباراتي مثل " ثابت بودن عناوين " يا " رديف ثبات " و ... جستجو ميكرديد

ولي من برا اينكه معطل نشي گفتم اون عبارت رو جستجو كن

peyman-yasi
22-04-2011, 15:49
سلام یه سوال در مورد اکسل 2007 داشتم . در اکسل وقتی نمودار ترسیم کردیم . چطوری عنوان x و y رو میتونیم تغییر بدیم . ممنون میشم کمکم بکنید:46:

arvin2nd
22-04-2011, 16:25
سلام به همه
یه سوال دارم که خیلی خیلی برام اهمیت داره چون وقت زیادی از زمان کاری من میگیره ممنون میشم اگه هر اطلاعاتی در این مورد دارید به من بگید
من همواره یکسری داده از جداول اکسلی که برام می فرستند میگیرم و وارد یکسری جداول دیگر میکنم
مثلا یکی از ردیف های جدول اول میگه قطعه شماره 2 به تعداد 43 تا تولید شده و من باید برم بگردم تو ردیف های جدول دوم دنبال قطعه 2 تا جلوش تو ستون تعداد 20 را وارد کنم
البته گاهاً قبلا مثلاً 4 تا تولید شده بوده و حالا باید این 43 را به آن 4 جمع کنم
ستون شماره قطعه ها در هر دو جدول موجود است و همنام
اما ستون های دیگر مختلف بر اساس نیاز در دو فایل اکسل متفاوت است
می خواستم ببینم چجوری میشه بدون اینکه دستی این کارو بکنم فایل اول را نشون فایل دوم بدم تا دیتا ها را خودش از ردیف قطعه برداره و در فایل دوم آپدیت کنه
چون تعداد ردیف ها و فایل های روزانه من خیلی زیاده خیلی با اهمیت است که این کار اتوماتیک انجام بشه
با تشکر
(می خوام فایل دوم خودشو از فایل اول اتوماتیک آپدیت کنه)
arvin2nd@yahoo.com

superaryan
23-04-2011, 17:28
سلام دوستان
یه مشکل دارم که اگه بتونید در موردش بهم کمک کنید خیلی ممنون میشم
دو تا فایل اکسل دارم که اولی یه سری مختصات (۲ بعدی)‌ شامل x و y داره و دومی x,y,z رو داره
مختصات هر دو فایل مربوط به یک منطقه هست ولی فاصله نقاط در دو فایل متفاوته
x و y در فایل دوم دارای فواصل ۱۰ متری هستند ولی در فایل اول فواصل متغیر هست
حالا من میخوام که فایل اول ارتفاع(z) نقاط رو از فایل دوم بدست بیاره ولی چون x و y های دو فایل متفاوت هستند باید میان یابی کنه
از دوستان کسی میتونه کمک کنه؟ اگه توضیح بیشتری نیاز بود بگید که اضافه کنم چون خودم هم از این چیزایی که گفتم سر در نمیارم!!! :45:

wordist
24-04-2011, 14:00
سلام یه سوال در مورد اکسل 2007 داشتم . در اکسل وقتی نمودار ترسیم کردیم . چطوری عنوان x و y رو میتونیم تغییر بدیم . ممنون میشم کمکم بکنید:46:
سلام

اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم پس از كشيدن چارت و انتخاب اون شما ميتونيد از سربرگ Layout و دكمه Axis Title براي اينكار استفاده كنيد

wordist
24-04-2011, 14:03
سلام به همه
یه سوال دارم که خیلی خیلی برام اهمیت داره چون وقت زیادی از زمان کاری من میگیره ممنون میشم اگه هر اطلاعاتی در این مورد دارید به من بگید
من همواره یکسری داده از جداول اکسلی که برام می فرستند میگیرم و وارد یکسری جداول دیگر میکنم
مثلا یکی از ردیف های جدول اول میگه قطعه شماره 2 به تعداد 43 تا تولید شده و من باید برم بگردم تو ردیف های جدول دوم دنبال قطعه 2 تا جلوش تو ستون تعداد 20 را وارد کنم
البته گاهاً قبلا مثلاً 4 تا تولید شده بوده و حالا باید این 43 را به آن 4 جمع کنم
ستون شماره قطعه ها در هر دو جدول موجود است و همنام
اما ستون های دیگر مختلف بر اساس نیاز در دو فایل اکسل متفاوت است
می خواستم ببینم چجوری میشه بدون اینکه دستی این کارو بکنم فایل اول را نشون فایل دوم بدم تا دیتا ها را خودش از ردیف قطعه برداره و در فایل دوم آپدیت کنه
چون تعداد ردیف ها و فایل های روزانه من خیلی زیاده خیلی با اهمیت است که این کار اتوماتیک انجام بشه
با تشکر
(می خوام فایل دوم خودشو از فایل اول اتوماتیک آپدیت کنه)
arvin2nd@yahoo.com
سلام

راه حل اينكار استفاده از تابع مفيد Vlookup هست و سپس جمع مورد نياز

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
24-04-2011, 14:04
سلام دوستان
یه مشکل دارم که اگه بتونید در موردش بهم کمک کنید خیلی ممنون میشم
دو تا فایل اکسل دارم که اولی یه سری مختصات (۲ بعدی)‌ شامل x و y داره و دومی x,y,z رو داره
مختصات هر دو فایل مربوط به یک منطقه هست ولی فاصله نقاط در دو فایل متفاوته
x و y در فایل دوم دارای فواصل ۱۰ متری هستند ولی در فایل اول فواصل متغیر هست
حالا من میخوام که فایل اول ارتفاع(z) نقاط رو از فایل دوم بدست بیاره ولی چون x و y های دو فایل متفاوت هستند باید میان یابی کنه
از دوستان کسی میتونه کمک کنه؟ اگه توضیح بیشتری نیاز بود بگید که اضافه کنم چون خودم هم از این چیزایی که گفتم سر در نمیارم!!! :45:
وقتي خودتون هم (بنا به گفته خودتون) سر در نمياريد و نميتونيد منظور رو بفهمونيد چه انتظاري از كاربراي ديگه ميره !!؟

farshidcivil
24-04-2011, 17:01
سلام
چجوری میشه یه عکس با فرمت gif رو وارد کرد...با insert وارد میشه ولی متحرک نیستش

superaryan
24-04-2011, 22:01
وقتي خودتون هم (بنا به گفته خودتون) سر در نمياريد و نميتونيد منظور رو بفهمونيد چه انتظاري از كاربراي ديگه ميره !!؟

:31:
خب بهتر توضیح میدم
فرض کنید تو یه محوطه یه سری مختصات دارید (با x و y و z)
حالا یه سری مختصات هم بین اون نقاط دارید که فقط x و y اونها مشخصه یعنی محلشون مشخصه ولی ارتفاعشون نه
میخوایم با میان یابی بین نقاط اطراف هر نقطه ، z‌ اون هم بدست بیاد :20:

peyman_nn
25-04-2011, 15:56
با سلام
تو نسخه 2003 میخام که در چند خانه شماره موبایل بنویسم
ولی صفر اول رو حذف میکنه
چی کار کنم که مثلا 0912 رو اگر نوشتم ، صفر رو حذف نکنه ؟؟
یادم رفته

wordist
25-04-2011, 18:13
:31:
خب بهتر توضیح میدم
فرض کنید تو یه محوطه یه سری مختصات دارید (با x و y و z)
حالا یه سری مختصات هم بین اون نقاط دارید که فقط x و y اونها مشخصه یعنی محلشون مشخصه ولی ارتفاعشون نه
میخوایم با میان یابی بین نقاط اطراف هر نقطه ، z‌ اون هم بدست بیاد :20:
من مورد میان یابی رو روی اکسل امتحان نکردم ولی اگه فرمولش رو بنویسید در اکسل میتونید به نتیجه برسید

wordist
25-04-2011, 18:13
با سلام
تو نسخه 2003 میخام که در چند خانه شماره موبایل بنویسم
ولی صفر اول رو حذف میکنه
چی کار کنم که مثلا 0912 رو اگر نوشتم ، صفر رو حذف نکنه ؟؟
یادم رفته
اگه فرمت آن خانه را روی Text تنظیم کنید میتونید صفر رو هم ذخیره کنید

Javad Vatandar
27-04-2011, 13:28
با سلام؛
من از اکسل 2007 استفاده میکنم و وقتی از گزینه OPEN خود اکسل یک فایل را باز میکنم، هیچ مشکلی ندارم، ولی وقتی روی یک فایل اکسل کلیک میکنم، فایل مورد نظر باز نشده و فقط محیط اکسل خالی باز میشود.
دوستان لطفاً در مورد این مشکل من را راهنمایی کنید.
با تشکر

farshidcivil
27-04-2011, 17:27
سلام
چجوری میتونم یه فایلی رو وارد sheet 2 تو یه فایل دیگه کنم؟
مثلا Sheet1 از فایل Book1.xls میخوام وارده Sheet2 از فایل Book2.xls بشه

ila
27-04-2011, 20:55
درمورد حل تابع درجه یک و تابع گل سیک میشه توضیح بدید..ممنون

wordist
27-04-2011, 23:24
سلام
چجوری میتونم یه فایلی رو وارد sheet 2 تو یه فایل دیگه کنم؟
مثلا Sheet1 از فایل Book1.xls میخوام وارده Sheet2 از فایل Book2.xls بشه
میتونید هر دو فایل رو باز کنید و بعد روی اسم شیت موردنظر برای کپی کلیک راست کرده و گزینه Move or copy رو انتخاب کنید

از کادر بازشده میشه مقصد رو هم انتخاب کرد

farshidcivil
28-04-2011, 16:38
میتونید هر دو فایل رو باز کنید و بعد روی اسم شیت موردنظر برای کپی کلیک راست کرده و گزینه Move or copy رو انتخاب کنید

از کادر بازشده میشه مقصد رو هم انتخاب کرد

موقع save این ارور رو میده

بعده continue

]

afr231
28-04-2011, 23:22
سلام نحوه نوشتن عدد کسری در اکسل 2007 ممنون

farshidcivil
29-04-2011, 11:45
ماکرو یعنی چی؟ همون برنامه نویسی در اکسله؟... من تو بعضی برنامه های اکسل دیدم که طرف یه برنامه ای خودش نوشته و یه سری دکمه هم تو همون صفحه قرار داده بود ...خیلی user friend بود ....چجوری میشه اینکارو کرد؟ با همین ماکرو یا برنامه نویسی در اکسل؟

wordist
30-04-2011, 07:48
موقع save این ارور رو میده

بعده continue

]
اين مورد رو تا حالا برنخوردم

چون به راحتي ميشه با همون روش استاندارد يه پكي از يه شيت رو به يه فايل ديگه منتقل كرد

امكان اينكه افيس درست نصي نشده باشه يا نياز به ترميم داشته باشه هست كه بايد با سي دي آفيس اونو ترميم كرد

wordist
30-04-2011, 07:54
سلام نحوه نوشتن عدد کسری در اکسل 2007 ممنون
براي وارد كردن عدد كسري كافيه از سربرگ insert دكمه Object رو بزنيد و از اونجا گزينه Microsoft equation 3.0 رو انتخاب كنيد و ...

wordist
30-04-2011, 07:56
ماکرو یعنی چی؟ همون برنامه نویسی در اکسله؟... من تو بعضی برنامه های اکسل دیدم که طرف یه برنامه ای خودش نوشته و یه سری دکمه هم تو همون صفحه قرار داده بود ...خیلی user friend بود ....چجوری میشه اینکارو کرد؟ با همین ماکرو یا برنامه نویسی در اکسل؟
در برنامه‌هاي آفيس قابليت نوشتن كدهاي ويژوال بيسيك فراهم هست كه با اون ميشه مديريت بهتري روي قسمتهاي مختلف انجام داد

يكي از روشهاي اون استفاده از ماكروها هست كه اين كد ويژوال رو بطور اتوماتيك ايجاد ميكنه

بله ؛ اون فايلهايي كه ديديد و اون دكمه هايي كه داشته با همون كدها كار ميكنن

farshidcivil
30-04-2011, 20:06
در برنامه‌هاي آفيس قابليت نوشتن كدهاي ويژوال بيسيك فراهم هست كه با اون ميشه مديريت بهتري روي قسمتهاي مختلف انجام داد

يكي از روشهاي اون استفاده از ماكروها هست كه اين كد ويژوال رو بطور اتوماتيك ايجاد ميكنه

بله ؛ اون فايلهايي كه ديديد و اون دكمه هايي كه داشته با همون كدها كار ميكنن

مرسی...
منبع خوبی غیر از help نرم افزار سراغ دارین؟ خیلی از کتابفروشیا کتابایه فرمول نویسی در اکسل داشتن ولی در مورد برنامه نویسی در اکسل چیزی پیدا نکردم!

wordist
01-05-2011, 10:48
مرسی...
منبع خوبی غیر از help نرم افزار سراغ دارین؟ خیلی از کتابفروشیا کتابایه فرمول نویسی در اکسل داشتن ولی در مورد برنامه نویسی در اکسل چیزی پیدا نکردم!
كتاب آموزشي در اين مورد من ديدم ولي ارزش وقت گذاري نداره خيلي

مگه اينكه طرف بخواد خيلي حرفه‌اي در اين زمينه كار كنه و برنامه بنويسه كه كسي براي برنامه نويسي دنبال اكسل نميره

در نهايت اگه كتابي ديدم لينكش رو اينجا ميذارم

geysar
01-05-2011, 12:30
با سلام
من میخوام که ستونی را در excelاز یک تا هزار شماره گزاری کنم ایا روشی وجود دارد که به طور خودکار این شماره ها را خودش ایجاد کنه ونیاز به تایپ من وجود نداشته باشه

wordist
01-05-2011, 13:03
با سلام
من میخوام که ستونی را در excelاز یک تا هزار شماره گزاری کنم ایا روشی وجود دارد که به طور خودکار این شماره ها را خودش ایجاد کنه ونیاز به تایپ من وجود نداشته باشه
سلام

شما كافيه در ابتداي ستون عدد 1 و زيرش عدد 2 رو بنويسي

بعد هر دو خونه رو انتخاب كني و اون مربع مشكلي كوچك و پايين خونه پايين رو بگيري و درگ كني به سمت پايين

اون موقع خانه ها تا اونجايي كه درگ رو ادامه بدي واست بصورت افزايشي ادامه پيدا ميكنه

zeinabb
01-05-2011, 23:05
موقع پرینت وقتی preview رو می بینم مشکل خاصی ندارد اما موقع متن گاهی می بینیم متنی نسبت به محل اصلی دد اکسل جا بجا می شود مشکل چیست

wordist
02-05-2011, 06:52
موقع پرینت وقتی preview رو می بینم مشکل خاصی ندارد اما موقع متن گاهی می بینیم متنی نسبت به محل اصلی دد اکسل جا بجا می شود مشکل چیست
منظورتون رو با عكس توضيح بديد

tohidi
02-05-2011, 09:48
با سلام
یک فایل اکسلی نوشته ام که مدام اطلاعات به آن اضافه می کنم می خواهم اطلاعاتی را که می نویسم غیر قابل نوشتن شود فقط اطلاعات تازه را به ادامه همان اطلاعات قبلی بنویسم در حالیکه اطلاعات مثلا دیروز دیگر قابل تغییر نباشد
لطفا راهنماییم بفرمائید
با تشکر فراوان

Bobby Sands
02-05-2011, 17:40
مرسی...
تا اونجایی که من اطلاع دارم دو کتاب فارسی هست
1- برنامه نویسی VBA برای EXCEL - مهدی شهنازی - نشر کیان رایانه سبز
2- برنامه نویسی VBA در EXCEL - جواد قنبر - انتشارات دیباگران
من جفتش رو خوندم .اولی بنظرم بهتر آمد. در کل هیچ کدوم کامل نیستن ولی برای راه افتادن و یادگرفتن اصول اولیه بسیار مفیدن.
به دلیل گسترده بودن این مبحث بعد از یادگرفتن اصول اولیه باید طبق نیازهاتون دنبال اون چیزی که میخواین بگردین .ابتدا سعی کنین کدهای مورد نظرتون رو خودتون بنویسین و هرچه بیشتر تمرین کنین . هرجا هم گیر گردین اینترنت بهترین منبع برای رسیدن به جوابتونه. اگر کمی زبان بلد باشین میشه گفت که بهترین معلم همیشه با شماست:31:
این سه سایت زیر سایتهای بسیار مفیدی هستن که میتونین توشون دنبال جواباتون بگریدین واگر چیزی پیدا نکردین بپرسین . من خودم بشخصه تا الان چیزی نبوده که دنبالش نباشم و تو یکی از این سه تا پیداش نکرده باشم .مطمئن باشین به جواب میرسین .

موفق باشین.

wordist
02-05-2011, 18:09
با سلام
یک فایل اکسلی نوشته ام که مدام اطلاعات به آن اضافه می کنم می خواهم اطلاعاتی را که می نویسم غیر قابل نوشتن شود فقط اطلاعات تازه را به ادامه همان اطلاعات قبلی بنویسم در حالیکه اطلاعات مثلا دیروز دیگر قابل تغییر نباشد
لطفا راهنماییم بفرمائید
با تشکر فراوان
سلام

شما میتونید برای اینکار شیت موردنظر رو از سربرگ review و با زدن گزینه protect Sheet قفل کنید (هم با پسورد و هم بدون اون)

نکته ای که وجود داره اینه که یه خاصیتی هست برای خانه های اکسل که اگه اون فعال باشه وقتی شیت قفل میشه دیگه نمیشه تغییرش داد

خاصیت مورد نظر Locked هست و در کادر تنظیمات در سربرگ آخر هست (کادر تنظیمات برای یک یا چند خانه انتخاب شده با کلید CTRL+1 باز میشه )

موفق باشید

ooni_m
02-05-2011, 18:47
سلام
من یک سری داده دارم و با استفاده از اونا، یک منحنی کشیدم!
چطوری میتونم معادله این منحنی رو داشته باشم؟؟

wordist
03-05-2011, 07:19
سلام
من یک سری داده دارم و با استفاده از اونا، یک منحنی کشیدم!
چطوری میتونم معادله این منحنی رو داشته باشم؟؟
سلام دوست عزيز

ابتدا جستجو فراموش نشه

اين پست رو ببينيد

tohidi
03-05-2011, 12:58
سلام

شما میتونید برای اینکار شیت موردنظر رو از سربرگ review و با زدن گزینه protect Sheet قفل کنید (هم با پسورد و هم بدون اون)

نکته ای که وجود داره اینه که یه خاصیتی هست برای خانه های اکسل که اگه اون فعال باشه وقتی شیت قفل میشه دیگه نمیشه تغییرش داد

خاصیت مورد نظر Locked هست و در کادر تنظیمات در سربرگ آخر هست (کادر تنظیمات برای یک یا چند خانه انتخاب شده با کلید CTRL+1 باز میشه )

موفق باشید

خیلی ازت ممنونم ولی مشکل من این است که اطلاعاتم در ادامه همان شیت قفل شده باید نوشته شود چون اگر بخواهم شیت را قفل کنم دیگر به ادامه آن نمی توانم اطلاعاتی اضافه کنم و این مشکل مرا حل نمی کند (به نوشته های روز های قبل نتوانم دست بزنم ولی اطلاعاتی به تازگی بتوانم به همان شیت اضافه کنم )

لطفا راهنماییم بفرمائید
با تشکر

wordist
03-05-2011, 14:03
خیلی ازت ممنونم ولی مشکل من این است که اطلاعاتم در ادامه همان شیت قفل شده باید نوشته شود چون اگر بخواهم شیت را قفل کنم دیگر به ادامه آن نمی توانم اطلاعاتی اضافه کنم و این مشکل مرا حل نمی کند (به نوشته های روز های قبل نتوانم دست بزنم ولی اطلاعاتی به تازگی بتوانم به همان شیت اضافه کنم )

لطفا راهنماییم بفرمائید
با تشکر

دوست عزيز شما دقت نكرديد به پاسخ من

من گفتم درصورتيكه خاصيت Locked هر خانه فعال باشه درصورت قفل شدن شيت قابل تغيير نيست

پس ميتونيد اطلاعات اضافه هم بكنيد و سپس خاصيت رو فعال كنيد و دوباره شيت رو Protect كنيد

behzad74
03-05-2011, 19:30
سلام دوستان در اکسل(2010) چطور میشه برعکس فرمول average رو بدست اوردد
یعنی بجای دادن اعداد و گرفتن میانگین برعکسش انجام بشه
؟؟؟؟

wordist
03-05-2011, 22:14
سلام دوستان در اکسل(2010) چطور میشه برعکس فرمول average رو بدست اوردد
یعنی بجای دادن اعداد و گرفتن میانگین برعکسش انجام بشه
؟؟؟؟
سوالتون نامفهوم و فکر کنم اصلا ناشدنی ست

یعنی میانگین رو داشته باشین و اعداد رو از روش بدست بیارید !!!!!!!!؟؟

میشه همچین چیزی؟

sadegh9500sh
07-05-2011, 22:10
سلام دوستان گرامی فرض کنید یک تابع یک متغیره داریم.
چه طور میشه فهمید که به ازای چه مقداری از آن متغیر
مقدار تابع برابر با یک عدد مشخص شده است؟
یعنی معکوس تابع!

h-y2009
08-05-2011, 16:02
سلام به تمام دوستان
یه سوال از خدمتتون داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من میخوام فاصله روزها رو از یک تاریخ مثلا 1389/10/28 تا تاریخ 1389/11/02 که همانطور که میبینید بصورت شمسی هستش رو در بیارم یعنی میخوام وقتی این تاریخها رو نوشتم در یک فیلد دیگه ای فاصله روز ها که در این مثال عدد 4 هستش رو برام بیاره
آیا این امکان هست؟

armin321
08-05-2011, 19:31
سلام
من یک فایل اکسل دارم که متاسفانه دو عدد در یک سلول نوشته شده است.
من برای انجام عملیات نیاز دارم که هر یک از این دو عدد داخل سلول بطور جداگانه در یک سلول قرار گیرد.
لطفا منو راهنمایی بفرمائید
من برای رساندن مطلبم فایل اکسل رو آپلود کردم

حجم فایل 20 کیلوبایت هست .

ebibarati
09-05-2011, 09:08
سلام به تمام دوستان
یه سوال از خدمتتون داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من میخوام فاصله روزها رو از یک تاریخ مثلا 1389/10/28 تا تاریخ 1389/11/02 که همانطور که میبینید بصورت شمسی هستش رو در بیارم یعنی میخوام وقتی این تاریخها رو نوشتم در یک فیلد دیگه ای فاصله روز ها که در این مثال عدد 4 هستش رو برام بیاره
آیا این امکان هست؟
سلام دوست عزیز برای اینکار یه فایل هست که به صورت addon می تونی ازش استفاده کنی
اسم فایل : Persian Function For EXCEL_V2
میتونی از اینجا دانلودش کنی

یا اینجا

wordist
10-05-2011, 17:02
سلام
من یک فایل اکسل دارم که متاسفانه دو عدد در یک سلول نوشته شده است.
من برای انجام عملیات نیاز دارم که هر یک از این دو عدد داخل سلول بطور جداگانه در یک سلول قرار گیرد.
لطفا منو راهنمایی بفرمائید
من برای رساندن مطلبم فایل اکسل رو آپلود کردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحجم فایل 20 کیلوبایت هست .
سلام

فایل اصلاح شده پیوست مطابق نیاز شما ؛ خدمت شما

tohidi
11-05-2011, 10:03
با سلام
می خواهم فرمانهای چندین فایل اکسل را یکسان کنم مانند نوع فونت شماره قلم و الی آخر یا تعریف حاشیه ها چگونه این کار ممکن است آخه وقتی چندین شیت هستند می توان با فرمان select all sheet اینکار را انجام داد
آیا می توانم چندین فایل اکسل را در شیتها بیاورم تداد فایل اکسل من با اطلاعات متفاوت 289 فایل است
لطفا کمکم کنید
با تشکر فراوان

seyediali3
16-05-2011, 17:03
سلام - نحوه تعيين رنگ هايلايت يك سلول زماني كه آن سلول (ها) انتخاب مي شوند چگونه است. يعني وقتي يك يا چند سلول را انتخاب ميكنم رنگ پس زمينه انتخاب به جاي خاكستري مثلا آبي شود. فقط تو رو خدا اگه كسي ميدونه به هم بگه.....

samaram
18-05-2011, 12:34
یه سوال ساده:
تو یه سلول میخوام دو تا کلمه رو زیر هم تایپ کنم. اولی رو که تایپ میکنم وقتی اینتر میزنم بجای اینکه تو همون سلول بره سر خط بعد کلا میره تو سلول بعدی. چجوری می تونم این کار رو بکنم؟

khoshblagh
21-05-2011, 12:55
با سلام خدمت دوستان
شاید دیده باشید که بعضی در بعضی از کاربرگها در کنار فرضا سلول خاص دکمه ای قرار دارد که با زدن آن دکمه به صفحه ای خاص و سلول خاصی میروید. روش آنرا میخواهم یاد بگیرم . متشکرم.

wordist
23-05-2011, 06:53
با سلام
می خواهم فرمانهای چندین فایل اکسل را یکسان کنم مانند نوع فونت شماره قلم و الی آخر یا تعریف حاشیه ها چگونه این کار ممکن است آخه وقتی چندین شیت هستند می توان با فرمان select all sheet اینکار را انجام داد
آیا می توانم چندین فایل اکسل را در شیتها بیاورم تداد فایل اکسل من با اطلاعات متفاوت 289 فایل است
لطفا کمکم کنید
با تشکر فراوان
سلام

فايلها بايد بطور جداگانه ويرايش شوند

wordist
23-05-2011, 06:53
سلام - نحوه تعيين رنگ هايلايت يك سلول زماني كه آن سلول (ها) انتخاب مي شوند چگونه است. يعني وقتي يك يا چند سلول را انتخاب ميكنم رنگ پس زمينه انتخاب به جاي خاكستري مثلا آبي شود. فقط تو رو خدا اگه كسي ميدونه به هم بگه.....
سلام

اون كار شما فقط با برنامه نويسي VBA امكان پذير هست

wordist
23-05-2011, 06:54
یه سوال ساده:
تو یه سلول میخوام دو تا کلمه رو زیر هم تایپ کنم. اولی رو که تایپ میکنم وقتی اینتر میزنم بجای اینکه تو همون سلول بره سر خط بعد کلا میره تو سلول بعدی. چجوری می تونم این کار رو بکنم؟
سلام

شما كافيه توي اون خونه از كليد تركيبي ALT+ Enter استفاده كنيد

wordist
23-05-2011, 06:59
یه سوال ساده:

سلام

براي اينكار گزينه Hyperlink وجود داره

در خانه موردنظر كليك راست رو بزنيد و همون گزينه رو انتخاب كنيد

سپس از ستون دكمه‌هاي سمت چپ دكمه Place in this document رو بزنيد و آدرس دهي كنيد

tohidi
23-05-2011, 11:50
با سلام
چگونه شماره ها را فارسی کنم
با تشکر فراوان

مستان386
24-05-2011, 07:42
با سلام
شما باید ابتدا تنظیمات زبان و ملیت رو در کنترل پانل ویندوز در قسمت سفارشی کردن اعداد و ارقام قسمت digitsubsitution را روی context تنظیم نماید
(control panel--> regional and language option-->regional option-->customize-->digisubsitution-->context)

سپس در اکسل هر جا از فونت های فارسی و متن فارسی استفاده نمایید اعداد نیز فارسی نمایش داده می شوند و هر جا از فونت و متن انگلیسی استفاده نمایید اعداد نیز با همان فرمت و فونت نمایش داده می شوند.

wordist
24-05-2011, 11:46
با سلام
چگونه شماره ها را فارسی کنم
با تشکر فراوان

این سوال بارها و بارها پرسیده شده

از قوانین انجمن هم جستجو قبل از پرسش هست ؛ پس میتونم بابت عدم جستجو به شما اخطار بدم

رعایت کنید دوست عزیز

wordist
24-05-2011, 11:48
با سلام
شما باید ابتدا تنظیمات زبان و ملیت رو در کنترل پانل ویندوز در قسمت سفارشی کردن اعداد و ارقام قسمت digitsubsitution را روی context تنظیم نماید
(control panel--> regional and language option-->regional option-->customize-->digisubsitution-->context)

سپس در اکسل هر جا از فونت های فارسی و متن فارسی استفاده نمایید اعداد نیز فارسی نمایش داده می شوند و هر جا از فونت و متن انگلیسی استفاده نمایید اعداد نیز با همان فرمت و فونت نمایش داده می شوند.

این مورد ربطی به تنظیمات Control panel نداره و فقط انتخاب فونت فارسی کفایت میکنه

در پاسخ دهی بیشتر دقت کنید

مستان386
24-05-2011, 15:19
از دوستان کسی می دونه چطور میشه جای سطرهای یک جدول را با ستون های همون جدول عوض کرد.

Mohandes mamali
24-05-2011, 16:07
دو سوال از اساتید داشتم،
1 در نرم افزار آفیس چطور می توانیم تعریف کنیم تا در یک تاریخ مشخص پیامی را برای ما نمایش دهد؟
2- اینکه چطور می توانیم در یک سلول تاریخ هر روز را (آپدیت شود) را داشته باشیم؟
wordist
25-05-2011, 11:43
از دوستان کسی می دونه چطور میشه جای سطرهای یک جدول را با ستون های همون جدول عوض کرد.
سوال كمي ناقص و نامفهوم هست و ميتونه بهتر بيان بشه (همراه با يه مثال) تا از برداشتهاي چندگانه جلوگيري بشه و نتيجه اون پاسخ درستي باشه

wordist
25-05-2011, 11:47
...
2- اینکه چطور می توانیم در یک سلول تاریخ هر روز را (آپدیت شود) را داشته باشیم؟
براي اينكار ميتونيد از فرمول Today استفاده كنيد

هر وقت فايل شما باز بشه آپديت شده و تاريخ روز در اون خونه ثبت ميشه

javan
25-05-2011, 16:14
با سلام
من می خواهم اعداد 15 رقم بیشتر را وارد خانه ها کنم اما بعداز رفتن به خانه بعدی نرم افزار 15 رقم را درست وارد می کند اما به جای ارقام 16 وبعداز آن صفر قرار می دهد لطفاً راهنایی بفرمایید

wordist
26-05-2011, 08:57
با سلام
من می خواهم اعداد 15 رقم بیشتر را وارد خانه ها کنم اما بعداز رفتن به خانه بعدی نرم افزار 15 رقم را درست وارد می کند اما به جای ارقام 16 وبعداز آن صفر قرار می دهد لطفاً راهنایی بفرمایید
تا همون مقدار بيشتر امكان پذير نيست

اگه تنها جنبه نمايش داره ميتونيد حالت اون خانه رو روي Text تنظيم كنيد

Mohandes mamali
26-05-2011, 17:49
دو سوال از اساتید داشتم،
1 در نرم افزار آفیس چطور می توانیم تعریف کنیم تا در یک تاریخ مشخص پیامی را برای ما نمایش دهد؟

دوستان ممنون میشم اگر در مورد این سوال هم راهنمائی کنند.

p30sezar
27-05-2011, 20:20
دو سوال از اساتید داشتم،

این چیزی که شما میگوئید به فارسی یادآور و به لاتین Reminder می گویند.
در برنامه های آفیس معروفترین برنامه ها برای اینکار Outlook و OneNote می باشند.

البته این فروم مخصوص سوالات Excel می باشد
در اکسل هم اگر برنامه نویسی بلد باشی می تونی کدش رو بنویسی
در این صفحه کاملاً توضیح داده شده

موفق باشید

p30sezar
27-05-2011, 20:37

براي اينكار بايد قسمت موردنظر رو كپي كنيد و پس از انتخاب خانه مقصد از سربرگ Home گزينه Paste special رو بزنيد و از كادر باز شده تيك گزينه Transpose رو فعال كنيد و OK

مستان386
30-05-2011, 09:13
سوال كمي ناقص و نامفهوم هست و ميتونه بهتر بيان بشه (همراه با يه مثال) تا از برداشتهاي چندگانه جلوگيري بشه و نتيجه اون پاسخ درستي باشه

با سلام
منظور اینه که اگر مثلا در یک شیت سطرها نام کالا و در ستون ها مقدار مواد مصرفی به تفکیک نوع برای تولید همون کالا قرارداده شده باشه و ما نیاز به ورود اطلاعات در یک شیت جدید داشته باشیم که بر عکس (ستون ها نام کالا و سطرها مقدار مواد مصرفی به تفکیک نوع برای تولید همون کالا باشه)
چطور می توان جای سطر و ستون رابا هم عوض کرد. بطوریکه برای ورود اطلاعات بتوانیم از شیت اول کپی و در شیت دوم جایگزین(پیست) کنیم. و با این روش در وقت صرفه جویی نماییم.

دوست گرامی p30sezar جوابت کاملا درست و صحیح بود (براي اينكار بايد قسمت موردنظر رو كپي كنيد و پس از انتخاب خانه مقصد از سربرگ Home گزينه Paste special رو بزنيد و از كادر باز شده تيك گزينه Transpose رو فعال كنيد و OK )
سپاسگزارم:11:

wordist
30-05-2011, 09:36
با سلام
منظور اینه که اگر مثلا در یک شیت سطرها نام کالا و در ستون ها مقدار مواد مصرفی به تفکیک نوع برای تولید همون کالا قرارداده شده باشه و ما نیاز به ورود اطلاعات در یک شیت جدید داشته باشیم که بر عکس (ستون ها نام کالا و سطرها مقدار مواد مصرفی به تفکیک نوع برای تولید همون کالا باشه)
چطور می توان جای سطر و ستون رابا هم عوض کرد. بطوریکه برای ورود اطلاعات بتوانیم از شیت اول کپی و در شیت دوم جایگزین(پیست) کنیم. و با این روش در وقت صرفه جویی نماییم.
با توجه به توضيحات شما همون راهي كه دوستمون گفتن راه حل موضوع هست

nelahe
30-05-2011, 15:24
چند سوال

چطور مثل حالت ورد که در option می تونیم numberal را context کنیم

در اکسل هم این کار رو بکنیم که برای لاتین لاتین و برای فارسی اعداد فارسی بخورند

2- برای تایپ در خانه ها بهتر است جهت خانه روی راست به چپ باشد یا context ؟؟؟؟

3- چطور میشه جلوی عدد 6 تا صفر گذاشت (خود اکسل بگذاره ها اااا ) و آن صفر ها را با یه چیزی جدا کرد (سه رقم سه رقم)

مثلاً ما بنویسیم 12300 اکسل بنویسد 000/000/ 300/ 12

4- تاریخ رو که می نویسم 88/1/2 می نویسد 1988/01/02 چکار باید کرد؟

matin_vv
30-05-2011, 20:49
دوستان سلام.
من چطوری میتونم در لجند یک نمودار توی اکسل 2010، یک قسمت رو انتخاب کنم و به صورت subscript یک بخش دیگه تعریف کنم؟
مثلاً فرض کنید من میخوام در لجند گراف، از عبارت vx استفاده کنم، که x، ساب اسکریپت v باشه.
آیا امکان این کار هست؟ و اگر هست، چطور؟

farhad2146
31-05-2011, 12:57
باسلام - یه جدول در اکسل دارم که شامل یک سری کد و شرح مربوط به اونهاست حالا میخوام یه ارتباط بین اونا ایجاد کنم که تو یه شیت دیگه با زدن یکی از کدها بلافاصله شرح اون در سلول بغلی بیاد ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین

abbasazarpikan
01-06-2011, 17:25
دوستان سلام
یه سوال
من تویه سلولهای اکسل از A1 تا A1000 شماره موبایل وارد کردم چون تو حالت Number بودش صفر اول رو نتونستم بزنم
حالا مشکل اینجا که این همه شماره رو وارد کردم می خوام اول شمارهام صفر هم بزنه؟؟؟
به نظرتون چیکار باید کرد؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

firefox7
05-06-2011, 10:14
من میخوام اکسلو به صورت حرفه ای بیاموزم
کسی میتونه در این مورد کمکم کنه و راه رو بهم نشون بده؟

farshidcivil
05-06-2011, 10:54
من میخوام اکسلو به صورت حرفه ای بیاموزم
کسی میتونه در این مورد کمکم کنه و راه رو بهم نشون بده؟
Help نرم افزار بهترینه
مجموعه کتاب کلیدم بد نیست
kelid.ir

farshidcivil
05-06-2011, 11:03
دوستان سلام
یه سوال
من تویه سلولهای اکسل از A1 تا A1000 شماره موبایل وارد کردم چون تو حالت Number بودش صفر اول رو نتونستم بزنم
حالا مشکل اینجا که این همه شماره رو وارد کردم می خوام اول شمارهام صفر هم بزنه؟؟؟
به نظرتون چیکار باید کرد؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

شما کل ستونو انتخاب کنین و کلیک راست کنین و گزینه Format cells رو انتخاب کنین در تب Number گزینه Custom رو انتخاب کنین در قسمته Type گزینه General رو پاک کنین و بعد 11تا صفر وارد کنین به این صورت

00000000000

farshidcivil
05-06-2011, 12:11
باسلام - یه جدول در اکسل دارم که شامل یک سری کد و شرح مربوط به اونهاست حالا میخوام یه ارتباط بین اونا ایجاد کنم که تو یه شیت دیگه با زدن یکی از کدها بلافاصله شرح اون در سلول بغلی بیاد ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین

سلام
ببینید شما باید از دستور Vlookup استفاده کنید...
خب شما جدول اصلیتونو ساختین (یه اسمیم واسش بزارین، که تو فرمول نویسی راحت تر بشه پیداش کرد جدولو انتخاب کنین و از منوی Design و در قسمت table name یه اسمی واسش بزارین)
جدول بعدیتونم بسازین، فرض میکنیم جهت برگ شما از چپ به راسته...نکته مهم اینه که شماره کداتون باید حتما ستون اول باشه
حالا تو جدول جدیدتون و تو قسمت شرح این دستورو وارد کنین
(False,شماره ستونی از جدول اصلیتون که شرحو توش نوشتین,نام جدول اصلیتون,شماره ردیفی که کدو وارد میکنین) vlookup=

شما وقتی حرف اول نام جدولو تایپ میکنی یه لیست میاد که اسمه جدولت توشه، دوبار کلیک کن روش
شماره ستونی از جدول اصلیتون که شرحو توش نوشتین: منظور شماره سلول نیست بلکه شماره خوده ستونه جدوله مثلا ستون 2 یا 3 یا...
بطور مثال
فرض کنیم جدول اصلیتونه اینه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][

و اینم جدول جدیتون

[ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

دستورو تو خونه F6 تایپ میکنین یعنی این دستورو
(البته چون من رو خونه کد کلیک کردم عبارت [کد] بجای شماره سلول نوشته شده که فرقی با تایپ دستی نداره)

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][

حالا بعد از وارد کردن شماره کد تو ستون کد جدول جدید شرحش نوشته میشه

همین کارو میتونین تو ردیفهای دیگه هم انجام بدین (در اینجا شماره ستون 2 بود مطمئنا واسه قسمت واحد باید 3 باشه چون شرح این قسمت تو ستون 3 از جدول اصلیه)
امیدوارم مشکلت حل شده باشه

ali_121
07-06-2011, 22:25
سلام خدمت دوستان کسی هست در مورد اکسل هم منو راهنمایی کنه

میخوام یه عدد رو تقسیم به عدد دیگه کنم ولی نمیخوام کسری نشون بده آیا میشه مثلا 10 تقسیم بر 7 رو نشون بده 1 و 3 یعنی خارج قسمت و مقسوم رو جداگونه

تو رو خدا کمک کنید خیلی گیرم

متشکرم

K1lou
09-06-2011, 11:30
با سلام خدمت دوستان
من یک فایل word دارم که الان از من خواستن اونرو در فرمت اکسل بفرستم به یک ایمیل
مشکلی که هست اینه که یک در یکی از ستونهای word مربوط به تاریخ هست که در اکسل برعکس نشون داده میشه . ایا راهی برای درست کردنش هست ؟ مثلا به صورت 88/11/21 نشون داده شود

Darya-eng
09-06-2011, 23:12
با سلام خدمت دوستان
من یک فایل word دارم که الان از من خواستن اونرو در فرمت اکسل بفرستم به یک ایمیل
مشکلی که هست اینه که یک در یکی از ستونهای word مربوط به تاریخ هست که در اکسل برعکس نشون داده میشه . ایا راهی برای درست کردنش هست ؟ مثلا به صورت 88/11/21 نشون داده شود

من دوراه زیر را عملی انجام دادم اما فرمتش تغییر نکردن
1)فایل word رو از menu insert>>objectداخل فایل اکسل insert کردم
2)کل جدول رو از فایل وورد انتخاب ودقیقا به تعداد ردیفها وستون جدول از فایل اکسل ردیف وستون انتخاب کردم وpastکردم
البته باید توجه داشته باشیم که aligmentاز چپ به راست باشه نه چپ به راست
(دوتاراهی که گفتم بطور عملی برای تاریخ جواب داد):20:

farshidcivil
09-06-2011, 23:51
سلام خدمت دوستان کسی هست در مورد اکسل هم منو راهنمایی کنه

میخوام یه عدد رو تقسیم به عدد دیگه کنم ولی نمیخوام کسری نشون بده آیا میشه مثلا 10 تقسیم بر 7 رو نشون بده 1 و 3 یعنی خارج قسمت و مقسوم رو جداگونه

تو رو خدا کمک کنید خیلی گیرم

متشکرم

منظورتون خارج و قسمت و باقیمانده ست دیگه؟
تابع mod باقیمانده دو تا عددو میده
(mod(10,7=
و QUOTIENT خارج قسمته دو تا عددو
(QUOTIENT(10,7=

amirj_ir
10-06-2011, 12:35
سلام خسته نباشید من می خوام در یک سلول اگه عدد1 نوشته بشه در سلول دیکر عدد 4000 و اگه 2 نوشته بشه مثلا 7000 و به همین ترتیب عددای دیگه لطفا راهنمایی کنید

farshidcivil
10-06-2011, 14:22
سلام خسته نباشید من می خوام در یک سلول اگه عدد1 نوشته بشه در سلول دیکر عدد 4000 و اگه 2 نوشته بشه مثلا 7000 و به همین ترتیب عددای دیگه لطفا راهنمایی کنید

سلام
خب خودتون میگین " اگه عدد1 نوشته بشه" پس باید از تابع if استفاده کنین ولی چون چند تا شرط دارین باید بصورت تو در تو (nested) استفاده کنین
اگه فرض کنین اعداد رو تو سلول A1 مینویسین این دستورو تو سلولی که میخواین وارد کنین
فرض کنیم : اگه 1 وارد بشه عدد 4000
اگه 2 وارد بشه عدد 7000
اگه 3 وارد بشه عدد 10000

(((,if(A1=1,4000,if(A1=2,7000,if(A1=3,10000=

vinoliya
10-06-2011, 17:52
سلام دوستان من تازه عضو شدم لطفا در مورد سوالم راهنماییم کنید
برای فارسی کردن اعداد نموداری که در اکسل میکشیم باید چیکار کنم، اعداد داخل سلها فارسی میشه اما برای نمودار نمی دونم چرا انگلیش مینویسه، هم از کنترل پنل و هم از روش دیگه داخل خود شیت اکسل استفاده کردم اما جواب نگرفتم شما بگید چیکار کنم

K1lou
11-06-2011, 06:11
با سلام
دوستان در اکسل میشه فونتها رو هم مثل word همراه فایل ذخیره کرد تا اگه جای دیگه ای باز کردیم مشکل عدم وجود فونت رو در سیستم دیگه نداشته باشیم
مثل این گزینه در word

sahmnaq
11-06-2011, 15:11
سلام
کسی میتونه یه راه حل برای شرط زیر بده ؟
این شرط اگه درست باشه جواب درست درمیاد ولی اگر غلط باشه به علت اینکه ساعت منفی در اکسل نداریم جواب ناممکن است و خانه مورد نظر به صورت ##### در میاید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون

farshidcivil
11-06-2011, 22:26
سلام
کسی میتونه یه راه حل برای شرط زیر بده ؟
این شرط اگه درست باشه جواب درست درمیاد ولی اگر غلط باشه به علت اینکه ساعت منفی در اکسل نداریم جواب ناممکن است و خانه مورد نظر به صورت ##### در میاید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون

زمان منفی یعنی چی؟ چرا اصن باید زمان منفی بشه؟
این فرمول که منفی نمیده!
شما این دستورو بنویس

sahmnaq
12-06-2011, 08:32
زمان منفی یعنی چی؟ چرا اصن باید زمان منفی بشه؟
این فرمول که منفی نمیده!
شما این دستورو بنویس

نه نمیشه
یعنی حالا وقتی مقدار درست داره ##### میشه و مقدار غلط جواب درسته !!!!!!
یه راهش فرمت خونه را به متن تبدیل کردن است که به کار من نمیاد

farshidcivil
12-06-2011, 12:19
نه نمیشه
یعنی حالا وقتی مقدار درست داره ##### میشه و مقدار غلط جواب درسته !!!!!!
یه راهش فرمت خونه را به متن تبدیل کردن است که به کار من نمیاد

درست...
نه فرمت خونه رو که نمیشه... کارایه دیگه هم میشه کرد ولی چون میخواین روش محاسبات دیگه هم انجام بدین بکارتون نمیاد...
نگفتین زمان منفی، مفهوم فیزیکیش یعنی چی؟

nelahe
12-06-2011, 12:19
چند سوال در مورد رسم نمودار

1- چرا بعضی اوقات دو نمودار را روی یک نمودار رسم می کند

مثلاً یک نمودار ستونی می خواهیم اما دو ستون کنار هم برای این مقدار زده است (البته میشه پاکش کرداا اما دلیلش رو می خواستم)

2- فرق نمودار میله ای و ستونی چیست

میشه ستون های نمودار ستونی را باریک تر کرد

3- این عکس را ببینید می خواهم محور x ها از مثلاً 0 شماره بخورد تا 20

اما زیر هر ستون مقدار آن را نوشته

4-چطور دو نمودار را در یک نمودار رسم کنیم

5- می خوام برای عنوان محور x, y چطور توان دار بنویسم مثلاً xi یعنی x را بزرگ بنویسم و i را به صورت اندیس بالا یا پایین بنویسم

6- میشه این نمودار که ظاهرا به نمودار جعبه ای معروف است رو با اکسل رسم کرد

7- چرا با این که عدد منفی زدم اما محور y رفته عقب در صورتی که اون داده ای که منفی است باید پشت محور y باشد مثل دست نویس

8- در این نمودار دایره ای همانطور که مشخص است

می خواهم مثل عکس برای هر دایره هم مقدار آن دایره و هم نام گروه آن رو بنویسم چطور امکان پذیر است

9- ببینید وقتی نمودار را در ورد کپی می کنم

متأسفانه تیتر نمودار اولش کپی نمی شود و جمله ناقص کپی می شود

farshidcivil
12-06-2011, 23:10
چند سوال در مورد رسم نمودار

1- چرا بعضی اوقات دو نمودار را روی یک نمودار رسم می کند

مثلاً یک نمودار ستونی می خواهیم اما دو ستون کنار هم برای این مقدار زده است (البته میشه پاکش کرداا اما دلیلش رو می خواستم)

2- فرق نمودار میله ای و ستونی چیست

میشه ستون های نمودار ستونی را باریک تر کرد

3- این عکس را ببینید می خواهم محور x ها از مثلاً 0 شماره بخورد تا 20

اما زیر هر ستون مقدار آن را نوشته

4-چطور دو نمودار را در یک نمودار رسم کنیم

5- می خوام برای عنوان محور x, y چطور توان دار بنویسم مثلاً xi یعنی x را بزرگ بنویسم و i را به صورت اندیس بالا یا پایین بنویسم

6- میشه این نمودار که ظاهرا به نمودار جعبه ای معروف است رو با اکسل رسم کرد

7- چرا با این که عدد منفی زدم اما محور y رفته عقب در صورتی که اون داده ای که منفی است باید پشت محور y باشد مثل دست نویس

8- در این نمودار دایره ای همانطور که مشخص است

می خواهم مثل عکس برای هر دایره هم مقدار آن دایره و هم نام گروه آن رو بنویسم چطور امکان پذیر است

9- ببینید وقتی نمودار را در ورد کپی می کنم

متأسفانه تیتر نمودار اولش کپی نمی شود و جمله ناقص کپی می شود

1- ما دو جور نمودار داریم اماری و ریاضی، اکثر نمودارای اکسل بغیر از scatter از نوع امارین، شما وقتی داده های x,y رو اینجوری مینویسین به این شکل نمودار ستونی رسم میشه (البته اگه از روش دقیق برین این مشکل نیست، ما فرض میکنیم از روش سریع نمودارو رسم میکنین) در ینحالت اکسل هر دو ستونو از نوع سری فرض میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شما باید به این شکل دادتونو وارد کنین تا اکسل دچار اشتباه نشه و series و category رو از هم تشخیص بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(البته غیر از y چیز دیگه ای هم میتونه نوشته بشه مهم خالی بودن بالای ستونه x هاست)

2- فک کنم تفاوت فقط در نوع رسمه...افقی و عمودی بودنه نمودارها
بله میشه باریک تر کرد رو یکی از ستون ها کلیک نین تا point چهار طرفش فعال شه کلیک راست و سپس format data point رو انتخاب کنین از قسمته gap width تنظیمات دلخواهتونو انجام بدین

3- این مشکل دقیقا بخاطر اماری بودنه نوعه نموداره اکسل فرض میکنه 2.5، اولین ستون و 17.5 اخرین شتونه شما حتی اگه بعد از عدد 17.5 عدد 4.5 هم تایپ کنین باز ستونه دیگه ای بعدش اضافه میشه که زیرش 4.5 نوشته

(نمودار line هم اماری است)
4- برای رسم سریع باید اول xها ,و سپس y ها وارد بشه

بقیه سوالا رو یا دوستان جواب بدن یا تو یه فرصت مناسب جواب میدم

nelahe
13-06-2011, 10:33
ما دو جور نمودار داریم اماری و ریاضی، اکثر نمودارای اکسل بغیر از scatter از نوع امارین

خب اول ممنون از شما

1- scatter من پیداش نکردم (اسامی تک تک نمودارها رو نگاه کردم ، همون جاست دیگه)
2- نمودارهای ریاضی را باید با چه برنامه ای رسم کرد
3- به جز اکسل با چه برنامه ای می شه نمودار رسم کرد

البته اگه از روش دقیق برین این مشکل نیست، ما فرض میکنیم از روش سریع نمودارو رسم میکنین)

روش دقیق چه جوری هست

2- فرق بین این دو روش چیه

در ینحالت اکسل هر دو ستونو از نوع سری فرض میکنه

1- چرا دو ستون رسم می کنه

2- و سری یعنی چی

series و category ر

این دو روش چیه

منظورتون همون آماری و ریاضیه

کدومش آماری میشه کدوم ریاضی

شما باید به این شکل دادتونو وارد کنین تا اکسل دچار اشتباه نشه

خب بعد وقتی داده ها رو انتخاب می کنید

چطوری انتخاب میکنید اون y رو که نوشتید رو هم انتخاب می کنید چطوریه؟؟؟؟

2- فک کنم تفاوت فقط در نوع رسمه...افقی و عمودی بودنه نمودارها

یعنی مثلاً به افقی ها می گویند ستونی
به عمودی ها می گویند میله ای

یا حالا برعکس

بله میشه باریک تر کرد رو یکی از ستون ها کلیک نین تا point چهار طرفش فعال شه کلیک راست و سپس format data point رو انتخاب کنین از قسمته gap width تنظیمات دلخواهتونو انجام بدین

من روش کلیک راست کردم
point چهار طرف نیامد فقط یک نقطه point و سط اومد و این پنچره باز شد
یک عکس برام می گذارید

3-
این مشکل دقیقا بخاطر اماری بودنه نوعه نموداره اکسل فرض میکنه 2.5، اولین ستون و 17.5 اخرین شتونه شما حتی اگه بعد از عدد 17.5 عدد 4.5 هم تایپ کنین باز ستونه دیگه ای بعدش اضافه میشه که زیرش 4.5 نوشته

پس یعنی راهی نداره؟؟؟ هیچ کاریش نمی شه کرد
آخه بعضی اوقات اینجوری میشه

4-
برای رسم سریع باید اول xها ,و سپس y ها وارد بشه

این سوال را بیشتر برام توضیح می دهید چون هر کار کردم نشد که نشد

همانطور که در شکل هست دو نمودار است که ایکس ها و y ی های متفاوت دارند

ولی هر دو در یک نمودار رسم شده اند

بقیه سوالات رو هم ممنون میشم پاسخ بدهید دست شما درد نکنه

arjmand200
13-06-2011, 14:42
دوستان من یک فرمول دارم و میخوام در این فرمول مقدار ماکزیمم یک متغیر (y) رو پیدا کنم پس این متغیر من مقدار نداره و میخوام از روی نمودار اون رو پیدا کنم ، این فرمول مورد نظر منه :

σ= (g h [P_i (r_o^2-r_i^2 )+P_w ]y+w_c+w_t)/((r_o^2-r_i^2))

در اینجا مقادیر هر یک در یک ستون مجزا مقدار دارند که مقدار σ از روی فرمول بدست میاد ، اما متغیر y رو میخوام تغییراتش رو دنبال کنم و ماکزیمم اون رو از روی نمودار ترسیم کنم .

ایا امکانش در excel وجود داره ؟؟

farshidcivil
13-06-2011, 16:58
خب اول ممنون از شما

روش دقیق چه جوری هست

2- و سری یعنی چی

این دو روش چیه

یا حالا برعکس

من روش کلیک راست کردم
یک عکس برام می گذارید

3-

4-

بغیر از یه سوال جوابه تمامی سوالاتون تو کتاب "کلید جدول، نمودار و ابزارهای گرافیکی در اکسل" از مجموعه کتب کلید هستش... هم کم حجمه و هم ارزون ...مطالعه کنین اگه باز مشکلی بود بپرسین
برنامه های زیاد برای رسم نمودار هست، MATLAB, Maple و...

nelahe
13-06-2011, 17:45
بغیر از یه سوال جوابه تمامی سوالاتون تو کتاب "کلید جدول، نمودار و ابزارهای گرافیکی در اکسل" از مجموعه کتب کلید هستش... هم کم حجمه و هم ارزون ...مطالعه کنین اگه باز مشکلی بود بپرسین
برنامه های زیاد برای رسم نمودار هست، MATLAB, Maple و...

از کجا میشه خرید

farshidcivil
13-06-2011, 17:55
از کجا میشه خرید

???
از کتابفروشی دیگه عزیز جان...همه جا دارن، اگه میخوای انلاین سفارش بدی :
kelid.ir

nelahe
13-06-2011, 18:10
???
از کتابفروشی دیگه عزیز جان...همه جا دارن، اگه میخوای انلاین سفارش بدی :
kelid.ir

همون می خواستم ببینیم امکان آنلاینش هست

جدا تمام سوالات رو داره

چون من چندین کتاب دانلود کردم

حتی کتابی بود که موارد پیشرفته رو هم کشیده بود اما این سوالات درونش نبود

قیمت و حجم کتاب مهم نیست

واقعاً احتیاج دارم کامل باشه

farshidcivil
13-06-2011, 19:30
همون می خواستم ببینیم امکان آنلاینش هست

جدا تمام سوالات رو داره

چون من چندین کتاب دانلود کردم

حتی کتابی بود که موارد پیشرفته رو هم کشیده بود اما این سوالات درونش نبود

قیمت و حجم کتاب مهم نیست

واقعاً احتیاج دارم کامل باشه

رات میندازه... ساده و مفید

farshidcivil
13-06-2011, 20:37
خب اول ممنون از شما

روش دقیق چه جوری هست

2- و سری یعنی چی

این دو روش چیه

یا حالا برعکس

من روش کلیک راست کردم
یک عکس برام می گذارید

3-

4-

حالا چون شما یکم عجله دارین یه اشاره کوتاهی میکنم...
[/URL]

نمودارهای ریاضیو با اکسل هم میشه رسم کرد که باید از نوع scatter معرفی بشن
روش دقیق به این صورت که شما میتونین مدیریت بیشتری تو رسم داشته باشین
شما ابتدا باید داده رو وارد و از سر برگ insert یه نمودارو انتخاب کنین، اونو انتخاب و از سربرگ design
select data رو انتخاب کنین
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همچین پنجره ای باز میشه series همون داده های محور عمودی و category داده های محور افقیست

در قسمت legeng entries رو گزینه add کلیک کنین

یه اسمی واسه series name بزارین و بعد داده های X و y رو معرفی کنین (البته اینجا داده های محور X بنام series X values هستش ولی بعد میبینیم که این داده ها تو قسمت category میرن) در قسمته series X values
{1=رو پاک کنین، برای معرفی دادها فقط کافیه ستونه داده تونو انتخاب کنین

برای معرفی نمودار دوم پس از وارد کردن داده هاتون همون مسیر قبلیو برین و بعد از زدن add داده جدیدتونو وارد کنین

برای تغییر عرض نمودارهای ستونی

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jorj
13-06-2011, 21:25
سلام .
گزینه معادل past special ، آفیس 2003 در آفیس 2010 می خواستم بدونم چی هستش .

من جدول در اکسل 2003 ، select می کردم و در word 2003 ، پیست اسپشیال می کردم . این باعث می شود فرمول های سلول ها در ورد هم قابلیت ادیت داشته باشه و کار کنه .
ولی با 2010 نمی تونم همچین کاری انجام بدم .
راهنمایی بفرمایید.

farshidcivil
13-06-2011, 21:37
سلام .
گزینه معادل past special ، آفیس 2003 در آفیس 2010 می خواستم بدونم چی هستش .

من جدول در اکسل 2003 ، select می کردم و در word 2003 ، پیست اسپشیال می کردم . این باعث می شود فرمول های سلول ها در ورد هم قابلیت ادیت داشته باشه و کار کنه .
ولی با 2010 نمی تونم همچین کاری انجام بدم .
راهنمایی بفرمایید.

بعد از copy و کلیک راست :

jorj
13-06-2011, 22:17
دست شما درد نکنه ولی مثل اون کار نمی کنه . دقیقش از همکارم می پرسم ولی مثل اون نیست .
فردا مزاحمتون می شم

nelahe
14-06-2011, 07:48
حالا چون شما یکم عجله دارین یه اشاره کوتاهی میکنم...یک دنیا ممنون راستش

فردا آخرین مهلت تحویل این کار بود و من مونده بودم چکار کنم

چون فکر کنم به این سرعت کتاب به دستم برسه

باز هم ممنون که وقت گذاشتید مرسی

یه چیزی بگم

از مشتریم که پرسیدم گفت

میله ای ستون هاش از هم جدا هستند و بینشان فاصله است

اما ستونی ستون هاش به هم چسبیده اند

من هم هر کار می کنم این ستون ها به هم نمی چسبند

راهی هست

farshidcivil
14-06-2011, 12:00
یک دنیا ممنون راستش

فردا آخرین مهلت تحویل این کار بود و من مونده بودم چکار کنم

چون فکر کنم به این سرعت کتاب به دستم برسه

باز هم ممنون که وقت گذاشتید مرسی

یه چیزی بگم

از مشتریم که پرسیدم گفت

میله ای ستون هاش از هم جدا هستند و بینشان فاصله است

اما ستونی ستون هاش به هم چسبیده اند

من هم هر کار می کنم این ستون ها به هم نمی چسبند

راهی هست

خب اینا جفتشون ستونی هستند، میله ای یعنی Bar

کار که نشد نداره اونم تو اکسل...الان تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شما با عرض (ضخامت) ستونا بازی کنین Gap width رو بزارین رو صفر (یادتون هست که چجوری وارد این قسمت می شدیم، کلیک رو ستون، پس از کلیک راست گزینه Format Data series رو انتخاب کنین)

[/URL]

البته ممکنه در اینحالت نمودارتون خوش فرم نشه، رو ستونا کلیک کنین و مطابق شکل و از تبه formart و قسمته shape style شکل دلخواهتونو انتخاب کنین

البته از منوی design و قسمت chart style هم میتونین اینکارو بکنین که در اینحالت نمودارتون تو پر میشه

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

shiva1390
14-06-2011, 15:31
من یه فایل اکسل دارم که 4 تا ستون داره و در مورد موجودی انبار هست ،آخرین ستونش ستون توضیحات هست که می خوام چند تا چیز قسمت توضیحات هر سطرش اضافه کنم ، چه جوری باید اضافه کنم
چون وقتی می نویسم توی پیش پیرینت یا پیرینت نشون نمی ده

seeemesooo
14-06-2011, 19:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مشکل کار نکردن مساوی در اکسل را دارم
مشکل از نصب اکسل نیست بعضی از فایل ها مشکل دارند
مثلا میزنم A1=A2مطلبی که در A1 هست نمیآید وصفر 0 نشان میدهد
باتشکر

farshidcivil
14-06-2011, 19:47
من یه فایل اکسل دارم که 4 تا ستون داره و در مورد موجودی انبار هست ،آخرین ستونش ستون توضیحات هست که می خوام چند تا چیز قسمت توضیحات هر سطرش اضافه کنم ، چه جوری باید اضافه کنم
چون وقتی می نویسم توی پیش پیرینت یا پیرینت نشون نمی ده

دقیقا متوجه نمیشم سوالتونو...یه عکس بزارین ببینیم مشکلتون چیه

واسه پرینت گرفتن : محدوده پرینتتونو ابتدا انتخاب و طبق عکس عمل کنین

Page layout/set print area

[ ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/ ]

واسه معرفی ناحیه پرینت جدید حتما قبلیو پاک کنین (Clear print area

jorj
14-06-2011, 22:23
سلام
مشکل من این بود که پیست اسپشیال 2010 من مثل 2003 کار نمی کنه . با کمکی هم که دوستمون کردن کارمون انجام نشد.
از اکسل به ورد وقتی پیست اسپشیال می کنم ، توی ورد ستون ها روابطشون از دست می دن و اگه یکی ادیت کنم بقیه ، تغییر نمی کنه .

می خواستم بدونم تمپلیت های آماده word از کجا می شه گرفت. می خوام یه استایلی برای کارم انتخاب کنم و تمام متن ها را روی اون بزنم .
ممنون
راهنمایی بفرمایید.

salam_iran57
15-06-2011, 09:49
سلام
یه سری اطلاعات دارم که ستون اولش به نام ردیف میباشد، حالا میخوام در زمان فیلتر ستون ردیف فیلتر نشه و به ترتیب اعدادش نشون داده بشه؟

farshidcivil
15-06-2011, 09:55
سلام
مشکل من این بود که پیست اسپشیال 2010 من مثل 2003 کار نمی کنه . با کمکی هم که دوستمون کردن کارمون انجام نشد.
از اکسل به ورد وقتی پیست اسپشیال می کنم ، توی ورد ستون ها روابطشون از دست می دن و اگه یکی ادیت کنم بقیه ، تغییر نمی کنه .

می خواستم بدونم تمپلیت های آماده word از کجا می شه گرفت. می خوام یه استایلی برای کارم انتخاب کنم و تمام متن ها را روی اون بزنم .
ممنون
راهنمایی بفرمایید.

سلام دوست عزیز
شما ابتدا دستور copy رو تو اکسل اجرا کنین (روی Table مورد نظر)
سپس در Word و از منوی home و قسمت Paste طبق شکل عمل کنین

[ /][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/

[
/][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][

حالا پس از دابل کلیک رو جدول ورد، فایل اکسل باز شده و میتونین تغییراتو اعمال کنین که جدول به روز شده هم در ورد خواهید داشت

در مورد template پس از کلیک روی جدول و از منوی design و قسمت shape style الگوی مورد نظرتونو انتخاب (البته اگه از اکسل جدولو کپی کردین اینکارو باید در اکسل انجام بدین که در اینصورت الگوی جدید رو فایل ورد هم اعمال میشه

[[

jorj
15-06-2011, 13:42
ممنون از راهنماييتون . فايلي كه من مي خوام ازش پيست اسپشيال بگيرم مشكل داره . وقتي بازش مي كنم عكس يك نشون مي ده .
enable كه مي زنم عكس دو رو نشون مي ده .
گزينه لينك كه مي زنم عكس 3 نشون مي ده .

راهنمايي بفرماييد به چه صورت فايل اصلاحش كنم .
ممنون

nelahe
15-06-2011, 16:54
خب اینا جفتشون ستونی هستند، میله ای یعنی Bar

[/URL]

کار که نشد نداره اونم تو اکسل...الان تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شما با عرض (ضخامت) ستونا بازی کنین Gap width رو بزارین رو صفر (یادتون هست که چجوری وارد این قسمت می شدیم، کلیک رو ستون، پس از کلیک راست گزینه Format Data series رو انتخاب کنین)

البته ممکنه در اینحالت نمودارتون خوش فرم نشه، رو ستونا کلیک کنین و مطابق شکل و از تبه formart و قسمته shape style شکل دلخواهتونو انتخاب کنین

البته از منوی design و قسمت chart style هم میتونین اینکارو بکنین که در اینحالت نمودارتون تو پر میشه

[URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من واقعاً ممنون هستم یک موردی است در این نمودار

در نموداری که دست نویسش رو گذاشتم مثلاً ستون اول سمت راستش یک عدد و سمت چپش یک عدد نوشته

مثلاً نوشته 4 تا 9

ستون دوم 9 تا 14

ولی در این موردی که شما فرمودید متاسفانه عدد رو وسط می نویسد

حالا قضیه به هم چسباندن ستون ها حل شده

اگه بشه عددهاش رو هم انطور رسم کرد معرکه می شه

Majid_4553
17-06-2011, 03:44
اگه یه فایل اکسل رو تغییرش بدیم بعد ذخیره هم بکنیم بعد ببندیمش بعد بفهمیم اشتباه کردیم تغییرش دادیم میشه به حالت اولش برگردوندش؟ :18::40:

Darya-eng
17-06-2011, 15:49
اگه یه فایل اکسل رو تغییرش بدیم بعد ذخیره هم بکنیم بعد ببندیمش بعد بفهمیم اشتباه کردیم تغییرش دادیم میشه به حالت اولش برگردوندش؟ :18::40:

اره

menu review>>tab changes>>track changes>>highlight chang

رو فعال کنید بعد دوباره همون مسیر بالایی رو برید ولی ایندفعهaccept/reject change رو انتخاب کنید

توی قسمت Whenتاریخی که فایلو تغییر دادید رو بدید تغییر ایجاد شده رو مشخص میکنه بعد می پرسه acceptبشه یا reject بشه

Darya-eng
18-06-2011, 13:33
سلام
خوب معلومه که کار نمیکنه:20:
اگر میخواهید A2همون مقداری رو نشون بده که در A1وارد کردید باید A2رو انمتخاب کنید ودر formul barتایپ کنید

A1=

peyman_nn
19-06-2011, 10:37
چطوری در یک سلول در اکسل 2003 عکس قرار بدم ؟؟

Darya-eng
19-06-2011, 11:05
چطوری در یک سلول در اکسل 2003 عکس قرار بدم ؟؟
اگرعکسهای پرسنلی باشه از روش زیر میشه استفاده کرد

از Comment برای نشان دادن عکس‌ها استفاده کنیم. از Commentها برای اضافه کردن توضیحات (یادداشتها) در یک خانه استفاده می‌شود .
برای درج Comment ، ابتدا خانه مورد نظر را انتخاب می‌کنیم و سپس از منوی Inset گزینه Comment را انتخاب کنید.
همانطور که در شکل شماره 1 می‌بینید یک Comment ، یک شکل است که در آن می‌توان نوشت و کاری که قصد داریم انجام دهیم گنجاندن یک عکس به جای زمینه زرد رنگ آن است.
قبل از شروع کار لازم است که در خصوص کار با Commentها بیشتر بدانیم.
سلولی که حاوی Comment است، با علامت قرمز رنگی در گوشه‌ی بالایش مشخص می‌شود.
برای ویرایش یا حذف یک Comment از خانه‌ای می‌توانید روی آن خانه R-Click (کلیک راست) کنید و از منوی باز شده (Context Menu) گزینه‌های Edit، Delete را انتخاب کنید.
وقتی موس روی سلول حاوی Comment قرار می‌گیرد، Comment نمایش داده می‌شود اگر بخواهیم به صورت ثابت نمایش داده شود گزینه Show/Hide Comments را می‌زنیم.

برای عوض کردن Background یک Comment به ترتیب مراحل زیر را انجام می‌دهیم:
1- روی خانه حاوی Comment، R-click کرده و گزینه Edit Comment را انتخاب می‌کنیم.
2- روی کادر Comment ، R-click کرده و گزینه Format Comment را کلیک می‌کنیم.
تذکر: دقیقا باید روی کادر R-Click کنید
3- در پنجره باز شده مطابق شکل 4 عمل نمایید:

4- به سربرگ Picture بروید و با استفاده از دکمه Select Picture عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در نهایت کاربرگ (sheet) ما با اضافه کردن چند شکل به شکل زیر در خواهد آمد.

دقت داشته باشید که در هنگام Cut/Copy یک سلول، Comment آن نیز کپی می‌شود.

nelahe
19-06-2011, 16:21
اره

menu review>>tab changes>>track changes>>highlight chang

رو فعال کنید بعد دوباره همون مسیر بالایی رو برید ولی ایندفعهaccept/reject change رو انتخاب کنید

توی قسمت Whenتاریخی که فایلو تغییر دادید رو بدید تغییر ایجاد شده رو مشخص میکنه بعد می پرسه acceptبشه یا reject بشه

شرمنده میشه عکس بگذارید

این کار برای ورد هم امکان پذیر است

Darya-eng
19-06-2011, 18:11
شرمنده میشه عکس بگذارید

این کار برای ورد هم امکان پذیر است
باید توجه کنیم که در ابتدای ایجاد فایل این امکان رو فعال کرده تابتونیم بعدها ازش استفاده کنیم
اینجوری فعال میشه:

[/URL]

واینجوری میتونیم ازش استفاده کنیم:

اره توی ووردم میشه
اینجا رو ببینید:

nelahe
20-06-2011, 08:00
باید توجه کنیم که در ابتدای ایجاد فایل این امکان رو فعال کرده تابتونیم بعدها ازش استفاده کنیم
اینجوری فعال میشه:

[/URL]

واینجوری میتونیم ازش استفاده کنیم:

اره توی ووردم میشه
اینجا رو ببینید:

شرمنده من تو این صفحه ای که گذاشتید پیدا نکردم ؟؟؟؟

mostafa<>khan
20-06-2011, 12:15
سلام دوستان عزیز
دو تا مقادیر x و y دارم که باهاشون میخوام نمودار بزنم....همه چی اوکی هست منتها به جای اینکه محور y و مقادیر در سمت چپ قرار بگیرن...می یوفتن سمت راست محور افقی x و خوب این درست نیست دیگه....چه کار کنم بتونم این مشکل رو از تو نمودار رسم شده ام برطرف کنم؟
ممنون
برای اینکه کامل متوجه مشکلم بشین..عکسش رو هم گذاشتم

Darya-eng
20-06-2011, 15:01
شرمنده من تو این صفحه ای که گذاشتید پیدا نکردم ؟؟؟؟
دوشمنتون شرمنده
دوستان عزیز لطف کردند پاک کردند
براتون خصوصی میفرستم

سلام دوستان عزیز
دو تا مقادیر x و y دارم که باهاشون میخوام نمودار بزنم....همه چی اوکی هست منتها به جای اینکه محور y و مقادیر در سمت چپ قرار بگیرن...می یوفتن سمت راست محور افقی x و خوب این درست نیست دیگه....چه کار کنم بتونم این مشکل رو از تو نمودار رسم شده ام برطرف کنم؟
ممنون
برای اینکه کامل متوجه مشکلم بشین..عکسش رو هم گذاشتم

mostafa<>khan
20-06-2011, 17:51
خیلی ممنون دوست من
دو تا مشکل دیگه مونده واسم....یکی اینکه اسم محور عمودی Q رو نمیگذاره فقط اسم محور افقی Cd رو مینویسه....در صورتی که باید اسم هر دو تاشون باشه دیگه..چه جوری اسم Q رو بگذارم کنار محور عمود؟

دوم اینکه تو یه عکس مقایسه ایی ، من باید 2 تا نمودار رو روی هم بندازم...اما چون این نمودار پرینت سیاه سفید میشن..نمیشه همین جوری ساده باشن...باید یکی رو فرضا به شکل نقطه چین در بیارم و بعد تو توضیحات عکس بگم نمودار نقطه چین واسه فلانه و نمودار سادهه واسه فلان...چه طور میتونم شکل نمودار رو نقطه چین مانند کنم؟

Darya-eng
20-06-2011, 20:11
خیلی ممنون دوست من
دو تا مشکل دیگه مونده واسم....یکی اینکه اسم محور عمودی Q رو نمیگذاره فقط اسم محور افقی Cd رو مینویسه....در صورتی که باید اسم هر دو تاشون باشه دیگه..چه جوری اسم Q رو بگذارم کنار محور عمود؟

دوم اینکه تو یه عکس مقایسه ایی ، من باید 2 تا نمودار رو روی هم بندازم...اما چون این نمودار پرینت سیاه سفید میشن..نمیشه همین جوری ساده باشن...باید یکی رو فرضا به شکل نقطه چین در بیارم و بعد تو توضیحات عکس بگم نمودار نقطه چین واسه فلانه و نمودار سادهه واسه فلان...چه طور میتونم شکل نمودار رو نقطه چین مانند کنم؟

خواهش خوشحالم که تونستم کمک کنم
با این روش میتونید l Lableضافه کنید و اسم مورد نظرتونو تایپ کنید مثلا همین Q

[/URL]

این روشو امتحان کنید ببینید همین مدنظرتون بوده یانه
اول خطوطی که میخواهید نقطه چین بشن انتخاب کنید(روش کیلیک کنید) بعد:

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]

+++++
ويرايش شد
بدليل : حذف عكس با سايز بزرگ
درصورت تكرار اخطار خواهيد گرفت

Edited By:
wordist

nevisandehgun
26-06-2011, 12:48
با سلام و احترام
چگونه می توان در اکسل خانه های با رنگ مثلا سبز را جمع کرد؟

ایمیل بنده: banafsheh.purple@yahoo.com

mahsa1469
29-06-2011, 10:01
سلام
چجوری می شه توی اکسل داده هارو یکی در میون انتخاب کنیم؟ بدون استفاده از ماوس

Meel
30-06-2011, 20:52
سلام

من در اکسل یک ستون دارم به نام ردیف که می خوام از 1 تا 100 شماره گذاری کنه

نه اینکه خودم یکی یکی 1 تا 100 رو در هر خانه وارد کنم

میشه /

redh
30-06-2011, 21:42
دوست عزیز
1- 1تا 3 رو وارد کن
2- هر سه خانه پر شده رو سلکت کن
3- کرسر موس رو رویه ضلع سمت چپ خاته شماره 3بیار تا شکل کرسر به + تبدیل بشه
4- حالا چپ کلیک را نگه داشته و یه سمت پایین بکش

Meel
01-07-2011, 22:58
سلام من در اکسل یه ستون دارم که حاضر و غایبی های کلاس رو میزنم

می خوام حاضری ها رو جمع کنه

مثلاً امید اگه جلوش 17 بار نوشته حاضر در ستون مجموع حضورش بنویسه 17

میشه این کار رو کرد ؟

sepehr_sz
01-07-2011, 23:32
سلام
$ در اکسل چه کارایی دارد؟؟؟

tohidi
02-07-2011, 10:16
با سلام

اطلاعات دو فایل اکسل را چگونه می توانم با هم مقایسه کنم
لطف می کنید اگر کمکم کنید
با تشکر فراوان

mahsa1469
02-07-2011, 17:24

میشه این کار رو کرد ؟
نمی دونم توی اکسل می شه مستقیما این کار رو انجام داد یا نه ولی یک راه حل اینه که به جای حاضر عدد 1 رو بنویسید و بعد هم دستور جمع ستنها رو اجرا کنید.

Darya-eng
03-07-2011, 11:18

میشه این کار رو کرد ؟
با تابع CuontIFsاینکارو میتونیم انجام بدیم

ss_star
04-07-2011, 09:58
سلام
من 3 تا مشکل دارم توی اکسل و ورد دارم
1- من توی اکسل یه جدول دارم که که 24 تا ستون داره و 31 تا سطر داره من می خوام اعداد این جدول رو به یه جدول تو ورود ببرم مشکل این جا ست که وقتی کپی / پیست میکنم جدولی که توی ورد طراحی کردم بهم میخوره اخه جدولی که تو ورد طراحی شده باید توی کاغذ A4باید پرینت بشه و برای همین سایز هر خاونه از جدول ورود کوچک انتخاب شده و وقتی اعداد رو از اکسل به ورد پیست میکنم این سایز ها بهم میخوره وهرچه این سایز ها را تغییر میدم اعداد غیر قابل خوندن میشدن در حالی که وقتی اعداد را دستی به ورد وارد میکنم همه قابل خوندن هستن ؟

2 - اعدادی که توی ورد تایپ میکنم اعشاری هستش ومن وقتی مینویسم 12.3 این طوری میسنویه 12,3 یعنی ویرگول می نویسه ؟

3- تویه اکسل اعدادی که وارد میشه هر سطر مال یه روز هستش یعنی مثلا 1380/2/10 سطر هستش وهر خونش مال یه ساعت حالا من باید ماگزیمم و مینیمم این اعداد رو حساب کنم که مشکلی نیست مشکل اینجاست که که من میخوام وقتی ماگزیمم و مینیمم رو حساب کرد ساعت وتاریخ اون رو هم مشخص کنه

ممنون میشم به هر 3 تا سوالم جواب بدین

kambiz_s
04-07-2011, 12:10
با سلام.اساتید محترم خواهشمندم مرا کمک کنند که:
در بحث شبکه ای بودن یک رایانه ، فایل اکسل2007 در یوزر بصورت read only است اما همین فایل در administrator رایانه و یالوکال بودن آن اینگونه نیست. البته وقتی همین فایل در یوزر کپی می شود این مشکل برطرف میشود.لطفا راهنمائی کنید مشکل از کجاست و چگونه قابل حل شدن است.

salam_iran57
06-07-2011, 08:29
سلام
یه سری اطلاعات مثل نام و نام خانوادگی و اطلاعات شخصی افراد را در یه فایل اکسل دارم که در اون فایل از فیلتر استفاده کردم،حالا میخوام موقعی که مثلا در ستون نام، اسم علی رو انتخاب(فیلتر)میکنم، نام علی رو در یه سلول نشونم بده . باید چکار کنم؟؟؟(یعنی در فیلتر هر چی که انتخاب شد در یه سلول که میخوام ،اون گزینه انتخابی نشون داده بشه)

aliscan
07-07-2011, 20:51
سلام خدمت دوستان:10:
من یه جمع ساده رو می خواستم تو اکسل بزنم،هر چی ذهن میسوزونم فرمولش یادم نمیاد.

من می خوام از مثلا خانه G1 تا G100 رو حاصل جمعشون رو بهم بده باید چیکار کنم؟!
باتــــــشکر:11:

Darya-eng
07-07-2011, 21:16
با سلام و احترام
چگونه می توان در اکسل خانه های با رنگ مثلا سبز را جمع کرد؟

ایمیل بنده: banafsheh.purple@yahoo.com
ر اکسل 2003 راه مستقيمي براي انجام عمليات‌هاي رياضي مانند جمع زدن، ميانگين و ... بر روي خانه‌هايي که داراي يک رنگ خاص هستند وجود ندارد و با تکنيک Find و استفاده از Copy/Paste به سختي مي‌توان اين کار را انجام داد. براي اين منظور در اکسل بايد کد رنگ خانه را پيدا کنيم و سپس بر اساس آن با استفاده از روش‌هايي مانند Filter و يا توابعي مانند SumIf بر اساس اين کد ( که در واقع يک عدد است ) عمليات رياضي را انجام دهيم.
براي اين کار در اکسل بايستي تابع جديد ايجاد کنيم که توسط آن کد رنگ هر خانه محاسبه شود. بنابراين دست به کار مي‌شويم و با زبان VBA اکسل يک تابع جديد تعريف مي‌کنيم.
قدم اول : ايجاد تابع در محيط ويژوال بيسيک
يک فايل خالي اکسل را ايجاد کنيد و با زدن کليد Alt+F11 وارد محيط ويژوال بيسيک اکسل شويد.
پس از باز شدن پنجره محيط برنامه‌نويسي، در منوها به مسير
Insert > Module برويد و يک ماژول ايجاد کنيد، ماژول جايي است که مي‌توانيد در آن دستورات ويژوال بيسيک را وارد نماييد.

شکل1
براي ايجاد يک تابع مجدد در منوها ابتدا Insert و سپس Procedure را انتخاب نماييد و در پنجره‌اي که باز مي‌شود براي تابع جديد يک نام تايپ مي‌کنيم مثلا در اينجا نام تابع را ColorCode مي‌گذاريم در ضمن گزينه Function را انتخاب مي‌کنيم (به شکل 2 دقت کنيد).

شکل2
مطابق شکل 3 کد اين تابع را کامل نماييد.

شکل3
قدم دوم: استفاده از اين تابع براي جمع زدن خانه‌هاي نارنجي
حال تابع شما آماده است و در اکسل مي‌خواهيم از آن استفاده کنيم.
از محيط ويژوال بيسيک خارج شويد ( لازم نيست Save کنيد ) و به اکسل بگرديد.
براي استفاده از اين تابع، محدوده‌اي مانند شکل 4 را در نظر بگيريد که قرار است خانه‌هاي نارنجي رنگ را جمع بزنيد و مطابق شکل 4 از تابع ColorCode استفاده مي‌کنيم.

شکل4
و در نهايت بايستي چيزي مانند شکل 5 بدست آيد که در کنار هر سلول کد رنگ آن سلول نمايش داده مي‌شود.

شکل5
و حالا توسط تابع SumIf خانه‌هاي نارنجي رنگ را جمع مي‌زنيم. عدد 46 که در تابع بکار برده شده است کد رنگ "نارنجي" مي‌باشد.

شکل6

Darya-eng
07-07-2011, 21:31
سلام خدمت دوستان:10:
من یه جمع ساده رو می خواستم تو اکسل بزنم،هر چی ذهن میسوزونم فرمولش یادم نمیاد.

من می خوام از مثلا خانه G1 تا G100 رو حاصل جمعشون رو بهم بده باید چیکار کنم؟!
باتــــــشکر:11:

mohammad.ef
07-07-2011, 23:19
سلام .
یه لیست نام و نام خانوادگی دارم . چطور میتونم لیست رو برحسب حروف الفبا نام خانوادگی رو مرتب کنم ؟
( هر اسم توی یک سلول نوشته شده )

ممنون

brave_ie
07-07-2011, 23:52
sort a to z رو بزن
بعدش expand رو انتخاب کن کل رکوردها بر اون اساس چیز میشه :46:

greena
08-07-2011, 10:11
سلام و درود

میخواستم بدونم چه طور میتونم این جدول و البته شما 19 ستون دیگه بهش اضافه کنید رو نمودار بیارم تا اشتباه نشه مثلا سال رو مقدار مقایسه قرار نده............

mohammad.ef
08-07-2011, 17:52
سلام .
یه لیست نام و نام خانوادگی دارم . چطور میتونم لیست رو برحسب حروف الفبا نام خانوادگی رو مرتب کنم ؟
( هر اسم توی یک سلول نوشته شده )

ممنون

sort a to z رو بزن
بعدش expand رو انتخاب کن کل رکوردها بر اون اساس چیز میشه :46:

ممنون .
البته مشکلی که من دارم اینه که توی سلول ها ، به ترتیب اسم و فامیل اومده .
با این روشی که فرمودید ، میشه نامها رو بر اساس فامیل مرتب کرد ؟

brave_ie
08-07-2011, 20:46
اگر اسم و فامیل ها با هم اند اول باید با یک حرکت اونا رو از هم جدا کنین
این کار از توی ایمپورت ویزارد مقدوره و شاید راه های بهتری هم داشته باشه کاز ساده ایه
بعدش این سورت رو انجام بدید
راه دیگه ای هم هست اینکه شما کلا این رکوردها رو format as table کنین
که اینم کار ساده ایه البته اگر اسم و فامیل توی یک سل باشند بازهم اول باید اون کارو که گفتم بکنی
بعد روی فیلد جدول اون بالا یه فلش میاد میزنی و....
:11:

abbasazarpikan
11-07-2011, 18:56
دوستان یه سوال فوری فوتی
داخل یه شیت به عنوان مثال از سلول A1:A10 یه سری عدد هستش که می خوام داخل سلول A11 جواب یعنی جمع بزنه و اون رو بنویسه البته نه به عدد به حروف
مثلا جمع اگه شده 1200000 هزار به جاش بنویسه یک میلیون و دویست هزار ریال
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ebibarati
12-07-2011, 11:21
دوستان یه سوال فوری فوتی
داخل یه شیت به عنوان مثال از سلول A1:A10 یه سری عدد هستش که می خوام داخل سلول A11 جواب یعنی جمع بزنه و اون رو بنویسه البته نه به عدد به حروف
مثلا جمع اگه شده 1200000 هزار به جاش بنویسه یک میلیون و دویست هزار ریال
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

برای اینکار باید یه فایل به نام Persian Function For EXCEL_V2_1.xla را به صورت add on برای اکسل نصب کنی فایل رو می تونی با یه سرچ کوچلو پیدا کنی راهنمای کلی این فایل هم هست کلی هم فرمول فارسی مثلا برای تاریخ داره خیل به درد میخوره

میتونی از اینجا هم دانلود کنی

یا اینجا
[PHP][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] /PHP]

greena
12-07-2011, 19:16
سلام و درود

میخواستم بدونم چه طور میتونم این جدول و البته شما 19 ستون دیگه بهش اضافه کنید رو نمودار بیارم تا اشتباه نشه مثلا سال رو مقدار مقایسه قرار نده............

nelahe
13-07-2011, 12:46
سلام دوستان من کاغذم رو A4 کردم

که تا اون نقطه چین است

می خوام در این کاغذ فقط همین چند ستون که های لایت و نارنجی شده اند وجود داشته باشند

و این ستون ها یک اندازه هم باشند

باید چکار کرد

آیا جایی هست که عدد بدهم و این ها را برابر کنم

2- ببخشید البته دو سوال شد

چرا در خانه خط تیره می زنم به این صورت میشود

چکار باید کرد باید حتماً در خانه خط تیره « - » بگذارم

Saeid1212
13-07-2011, 19:15
سلام
میخواستم بدونم چطور میشه با فرمول نویسی در اکسل رنگ یه سلول رو تغییر داد؟ البته بدون استفاده از Conditional formating

خیلی ممنون

dead Black roz
13-07-2011, 22:49
وقت بخیر
من میخواهم فایلی در excel طراحی کنم که با توجه به سن فرد , رده های سنی را تعیین کند

برای مثال :
دو ستون داشته باشیم !
ستون اول سن
وستون سوم دوره سنی باشه که یکی از گزینه های زیر یاشه :
افراد زیر 15 سال را کودک
افراد 15-25 جوان
افراد 25-35 میان سال
افراد 35 به بالا را بزرگ سال تعیین کند .

ممنون میشوم اگر کمک کنید و فایلو برام قرار بدین
فقط قربون دستتون خیلی فوری هستش

esyo
14-07-2011, 18:06
سلام دوستان من کاغذم رو A4 کردم

که تا اون نقطه چین است

می خوام در این کاغذ فقط همین چند ستون که های لایت و نارنجی شده اند وجود داشته باشند

و این ستون ها یک اندازه هم باشند

باید چکار کرد

آیا جایی هست که عدد بدهم و این ها را برابر کنم

محدوده مورد نظر رو انتخاب کنید بعد

esyo
14-07-2011, 18:50
سلام و درود

این همون چیزی هست که شما می خواهید؟

ArashMiniStar
15-07-2011, 12:38
سلام.دوستان یک سوال دارم.
چجوری میشه طوری تنظیم کرد که بطور اتوماتیک از یک فایل اکسل یا ... در جای دیگری از هارد یا حتی web نسخه پشتیبان گرفته شود؟ یک چیزی که سبک باشه نه اینکه startup رو سنگین کنه.
ممنون :40:

ebibarati
16-07-2011, 08:49
وقت بخیر
من میخواهم فایلی در excel طراحی کنم که با توجه به سن فرد , رده های سنی را تعیین کند

برای مثال :
دو ستون داشته باشیم !
ستون اول سن
وستون سوم دوره سنی باشه که یکی از گزینه های زیر یاشه :
افراد زیر 15 سال را کودک
افراد 15-25 جوان
افراد 25-35 میان سال
افراد 35 به بالا را بزرگ سال تعیین کند .

ممنون میشوم اگر کمک کنید و فایلو برام قرار بدین
فقط قربون دستتون خیلی فوری هستش

این فرمولش هست

nelahe
16-07-2011, 11:19

زحمت این سوال را هم می کشید

Dew Drop
16-07-2011, 16:59
سلام.دوستان یک سوال دارم.
چجوری میشه طوری تنظیم کرد که بطور اتوماتیک از یک فایل اکسل یا ... در جای دیگری از هارد یا حتی web نسخه پشتیبان گرفته شود؟ یک چیزی که سبک باشه نه اینکه startup رو سنگین کنه.
ممنون :40:

سلام
برید به Exel option بعد save . تیک save auto recover information every رو بزنید و زمانش رو تنظیمش کنید که
چند دقیقه یکبار پشتیبان بگیره و بعد OK کنید.

mx_2dar
16-07-2011, 17:04
فقط برای همین کار ساخته شده
Backup4all.Professional.v4.1.139-DOA

esyo
16-07-2011, 18:47
من دقیقا نمی دونم خواسته شما چی هست؟
ولی یک فایل آماده کردم برای شما و می فرستم.3 حالت هست .ببینید کدوم یکی مد نظر شما هست.

nelahe
16-07-2011, 18:55
یک سوال مهم

من یک فایل اکسل دارم

رمزش رو هم دارم

و می خوام رمزش برداشته بشه باید چکار کنم

---------- Post added at 08:55 PM ---------- Previous post was at 08:53 PM ----------

من دقیقا نمی دونم خواسته شما چی هست؟
ولی یک فایل آماده کردم برای شما و می فرستم.3 حالت هست .ببینید کدوم یکی مد نظر شما هست.

سلام ببخشید شما جواب سوال چه کسی رو نوشتید

با من هستید؟؟؟

esyo
16-07-2011, 23:53
یک سوال مهم

من یک فایل اکسل دارم

رمزش رو هم دارم

---------- Post added at 08:55 PM ---------- Previous post was at 08:53 PM ----------

سلام ببخشید شما جواب سوال چه کسی رو نوشتید

با من هستید؟؟؟

nelahe
17-07-2011, 20:40

دست شما درد نکنه

در مورد این سه خانه که درست کردید

بیشتر برام توضیح می دهید

ممنون

greena
17-07-2011, 21:35
این همون چیزی هست که شما می خواهید؟

بله ممنون درسته
اما چه طوری به این نوع جدول برسم مراحلش رو تواکسل میگید لطفا................

ebibarati
18-07-2011, 07:10

شما وقتی خط تیره رو میزنی با جهت ها حرکت می کنید و وبه این حالت در میاد ولی اگر با اینتر یا تب حرکت کنید اینجوری نمیشه
یعنی بعد از تایپ خط تیره اینتر رو بزنید

ebibarati
18-07-2011, 07:19
یک سوال مهم

من یک فایل اکسل دارم

رمزش رو هم دارم

در اکسل 2007 از سربرگ review---protectsheet در کادر باز شده رمز رو وارد کنید اگه رمز درست باشه فایل باز می شه
در اکسل 2003 از قسمت tools--protection--- protectsheet

esyo
18-07-2011, 09:37
بله ممنون درسته
اما چه طوری به این نوع جدول برسم مراحلش رو تواکسل میگید لطفا................
ببینید ساده ترین راه این هست که بعداز ایجاد دیتا ها محدودهمورد نظر را بگیرید و سپس کلیدF11 را فشار بدهید.
طراحی چارت خودش یک بحث مفصل داره و با تکرار و تمرین چارت ها و نمودار های خیلی زیبایی به دست می یاد.

nelahe
18-07-2011, 11:30
در اکسل 2007 از سربرگ review---protectsheet در کادر باز شده رمز رو وارد کنید اگه رمز درست باشه فایل باز می شه
در اکسل 2003 از قسمت tools--protection--- protectsheet

شرمنده واقعاً در 2007 با عکس نشان می دهید ببخشید

nelahe
18-07-2011, 12:00
دو سوال

می خواهم یک متن یا یک نوشته را به صفحه بعد ببرم

کلیدی برای این کار وجود دارد (مثل ورد که ابتدای اون ctrl+enter می زنیم

2-و مهمتر اینکه

وقتی عدد ممیز داشته باشد صفرهای آخر را نمی گذارد

200/750

را صفر آخر مربوط به 750 را نمی نویسد چه یکی چه ده تا

ebibarati
20-07-2011, 07:14
دو سوال

می خواهم یک متن یا یک نوشته را به صفحه بعد ببرم

کلیدی برای این کار وجود دارد (مثل ورد که ابتدای اون ctrl+enter می زنیم

2-و مهمتر اینکه

وقتی عدد ممیز داشته باشد صفرهای آخر را نمی گذارد

200/750

را صفر آخر مربوط به 750 را نمی نویسد چه یکی چه ده تا

برای سئوال اول بعید میدونم راهی باشه
چون در حساب و کتاب هرچند تا صفر آخر بعد از اعشار باشه حساب نمی شه واین را فراموش نکنید که اکسل بر پایه همین حساب و کتابهاست
اگر خیلی احتیاج دارید که صفر ها رو نشون بده باید فرمت سلول را text انتخاب کنید ولی اونوقت دیگه نمی تونی با هم جمع یا تفریقشون کنی

ebibarati
20-07-2011, 07:27
شرمنده واقعاً در 2007 با عکس نشان می دهید ببخشید

تو این کادر باز شده رمز رو وارد کنید تا فایل باز بشه اگه نشد میتونید فایل رو با رمز بفرستید تا چک کنم

nelahe
20-07-2011, 07:52

تو این کادر باز شده رمز رو وارد کنید تا فایل باز بشه اگه نشد میتونید فایل رو با رمز بفرستید تا چک کنم

دست شما درد نکنه

این جا رمز رو بزنم رمز برای همیشه از بین می رود دیگه ؟؟

برای عوض کردن رمز چکار باید کرد؟؟

و اینکه اگر فایلمان از ابتدا رمز نداشته چطور رمز گذاری کنیم؟؟؟؟

باز هم ممنون

nelahe
20-07-2011, 08:03
سه سوال در یک یک عکس

1- ببینید کناره های نوشته ها ابتدای نوشته ها نمی افتد الان مثلاً کلمه بلوتوث اولش نیست

2- خانه های بالا نام ستون ها (البته در عکس نیست) از A شروع نشده و از C شروع شده است چکار باید کرد؟

3- خانه ای هست که کنارش نارنجی است و در حال انتخاب است چون خانه را کشیده ام عدد 30 که شماره خانه است به پایین آن آمده است نمی شود در وسط قرار بگیرد؟؟؟؟

esyo
20-07-2011, 10:22
سه سوال در یک یک عکس

1- ببینید کناره های نوشته ها ابتدای نوشته ها نمی افتد الان مثلاً کلمه بلوتوث اولش نیست

2- خانه های بالا نام ستون ها (البته در عکس نیست) از A شروع نشده و از C شروع شده است چکار باید کرد؟

3- خانه ای هست که کنارش نارنجی است و در حال انتخاب است چون خانه را کشیده ام عدد 30 که شماره خانه است به پایین آن آمده است نمی شود در وسط قرار بگیرد؟؟؟؟

1-چپ چین راست چین بکنید شاید جواب داد
2-unhide کنید.(محدوده رو بگیرید بعد راست کلیک کنید و سپس unhide کنید)
3-اگر منظور شماخود عدد 30 هست که نمی شود در وسط قرار داد.(اگر هم به من بلد نیستم) ولی اگر محتویات درون سلول رو بخواهید بایدروی سلول راست کلیک کنید و بعد تیک گزینه زیر رو بردارید و بعد متن رو درست کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ebibarati
20-07-2011, 13:06
دست شما درد نکنه

این جا رمز رو بزنم رمز برای همیشه از بین می رود دیگه ؟؟

برای عوض کردن رمز چکار باید کرد؟؟

و اینکه اگر فایلمان از ابتدا رمز نداشته چطور رمز گذاری کنیم؟؟؟؟

باز هم ممنون

آره با اینکار فایل باز میشه و اگر یک باز ذخیره کنی رمز برا همیشه از بین میره
برای رمز گذاری هم باید همین گزینه رو بزنی ولی کادری که با زمیشه متفاوت هست وباید توکادر رمز دلخواه رو وارد کنی بعد از تایید مجددا رمز رو وارد کنی و فایل رو ذخیره کنی
برای تغیر رمز هم بعد از بازکردن فایل با رمز اول فایل رو به روش بالا رمز گذاری و ذخیره کن تا رمز عوض بشه

K.N.I.G.H.T
20-07-2011, 19:44
احتیاج به فایل آموزشی اکسل 2010 دارم
ممنون

ebibarati
20-07-2011, 22:15
احتیاج به فایل آموزشی اکسل 2010 دارم
ممنون

دو تا پست بالاتر تو امضا دوست عزیزمون esyo می تونی ببینیش

nelahe
20-07-2011, 22:52
چند سوال

چطور مثل حالت ورد که در option می تونیم numberal را context کنیم

در اکسل هم این کار رو بکنیم که برای لاتین لاتین و برای فارسی اعداد فارسی بخورند

2- برای تایپ در خانه ها بهتر است جهت خانه روی راست به چپ باشد یا context ؟؟؟؟

3- چطور میشه جلوی عدد 6 تا صفر گذاشت (خود اکسل بگذاره ها اااا ) و آن صفر ها را با یه چیزی جدا کرد (سه رقم سه رقم)

مثلاً ما بنویسیم 12300 اکسل بنویسد 000/000/ 300/ 12

4- تاریخ رو که می نویسم 88/1/2 می نویسد 1988/01/02 چکار باید کرد؟

سلام این سوالات رو خیلی وقت پیش پرسیدم جوابی داره

Oracle_Eldorado
23-07-2011, 01:09
با سلام .
دوستان من اگه بخوام رو کل یه فایل excel پسورد بزارم ، باید چیکار کنم ؟
یعنی قبل از اینکه اطلاعات نمایش داده بشه ، یه پسورد کلی بخواد .
چون یه فایل excel دارم که میخوام آپلود کنم و چند جا استفاده کنم و نمیخوام کسی به اطلاعاتش دسترسی داشته باشه .
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن .

ebibarati
23-07-2011, 08:26
با سلام .
چون یه فایل excel دارم که میخوام آپلود کنم و چند جا استفاده کنم و نمیخوام کسی به اطلاعاتش دسترسی داشته باشه .

در اکسل 2007
بايد فايل اكسل مورد نظر را save as كنيد. در پنجره اي كه باز مي شود، در قسمت پايين پنجره منتها اليه سمت چپ، tools را باز كنيد.يك آيتم به نام generalpotions دارد. اگر روي آن كليك كنيد، پنجره اي باز مي شود كه از شما پسورد مي پرسد. با دادن پسورد، فايل اكسل شما قفل مي شود و به محض اينكه بخواهيد آن را مجددا باز كنيد، بايد پسورد مورد نظر را وارد كنيد.

در اکسل 2003
جهت دادن پسورد به فاياهاي اكسلي ميتوان وقتي كه صفحه كار اكسل باز ميباشد از قسمت منوي toold - options - security را انتخاب نموده سپس پسورد مورد نظر را وارد و تآييد نماييد و ok كنيد از اين پس فايل شما داراي پسورد ورودي خواهد بود

Netw0rks
23-07-2011, 12:58
با سلام .

با این پسورد گذاری که دوستمون ebibarati توضیح دادن فکر نمی کنم به چیز دیگه ای نیاز باشه ، اما برای اطمینان بیشتر میتونید فایلتون رو زیپ کنید و به پوشه زیپ هم یه پسورد بدین !

Oracle_Eldorado
24-07-2011, 00:36
با این پسورد گذاری که دوستمون ebibarati توضیح دادن فکر نمی کنم به چیز دیگه ای نیاز باشه ، اما برای اطمینان بیشتر میتونید فایلتون رو زیپ کنید و به پوشه زیپ هم یه پسورد بدین !

با تشکر از هر 2 دوست عزیز
تازه میتونم واسه امنیت بیشتر پسوند فایل Winrar رو از rar به xxx تغییر بدم که قابل شناسایی واسه هرکسی نباشه !!!

cao-cao
24-07-2011, 21:24
سلام
دوستان من شغلم یه جوریه که کل روز مجبورم با اکسل کار کنم
حالا یه سوالی برام پیش اومده
من وقتی تو اکسل سرچ میکنم با کنترل اف فقط اون خونه اول که ردیف هست میاد میشه کاری کرد که کل اون ردیف روشن بشه تا با سلول بالا و پایینی اون ردیف اشتباه نشه ( من ردیف اول رو که میزنم مثلا تو همون ردیف سلول 10ومی زو بایذ اطلاعات وارد کنم یکمی سخته)
و اینکهراهی هست که یه سلول در میون تیره و روشن باشه تا وضوح باشه بین سلولا ولی تو پرینت همه سفید باشن؟

p30sezar
25-07-2011, 11:07
سلام
دوستان من شغلم یه جوریه که کل روز مجبورم با اکسل کار کنم
حالا یه سوالی برام پیش اومده
من وقتی تو اکسل سرچ میکنم با کنترل اف فقط اون خونه اول که ردیف هست میاد میشه کاری کرد که کل اون ردیف روشن بشه تا با سلول بالا و پایینی اون ردیف اشتباه نشه ( من ردیف اول رو که میزنم مثلا تو همون ردیف سلول 10ومی زو بایذ اطلاعات وارد کنم یکمی سخته)
و اینکهراهی هست که یه سلول در میون تیره و روشن باشه تا وضوح باشه بین سلولا ولی تو پرینت همه سفید باشن؟

راههای مختلفی هست ولی بهترین کارها اینه که :
1- بعد از سرچ گزینه Find All را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات سطر رو نشونتون بده
2- می توانید از فیلتر کردن به جای سرچ استفاده کنید خیلی ها این روش را ترجیح داده اند.

در مورد قسمت دوم سوالتون
شما همون از Format as Table استفاده کنید ولی موقع پرینت باید Print Preview و page setup و در تب Sheet در کادر Print تیک Black and white را بگذارید.

موفق و موید باشید

cao-cao
25-07-2011, 19:39
راههای مختلفی هست ولی بهترین کارها اینه که :
1- بعد از سرچ گزینه Find All را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات سطر رو نشونتون بده
2- می توانید از فیلتر کردن به جای سرچ استفاده کنید خیلی ها این روش را ترجیح داده اند.

در مورد قسمت دوم سوالتون
شما همون از Format as Table استفاده کنید ولی موقع پرینت باید Print Preview و page setup و در تب Sheet در کادر Print تیک Black and white را بگذارید.

موفق و موید باشید
دوست من سلام

ممنون از راهنماییت ببین کار من پیگیریه مرسولات پستیه باید سرچ کنم سریع نام تحیول کیرنده رو جلوی اون بار کد بنویسم
یعنی من بار کد رو با بارکد خون سرچ میکند (عدد بارکد رو) بعد تو سطر مقابلش اطلاعات رو میدم و این همش ادامه داره یه دونه نیست مثلا تو یه ساعت 200 بار باید این کار رو بکنم با بسته های مختلف
میشه روشی رو که گفتین یکمی تو ضیح بدین چیکا کنم؟

p30sezar
26-07-2011, 07:29
الان دقیقاً منظورت رو متوجه شدم !
هیچ کدوم از کارهایی که گفتم به دردت نمی خوره
شما دو راه داری یکی را به سلیقه خودت انتخاب کن

1- روش اول ببین مشخصه که شما دو تا ستون مهم داری که از هم فاصله دارند بهترین کار اینه که این ستون ها رو نزدیک هم بگذاری
2- روش دوم استفاده از Lookup Wizard و یا توابع VLOOCKUP یا INDEX

توی این روش دوم شما مثلاً سلول A1 را بارکد بنویسی سلولهای B1,C1,... اطلاعاتی می شوند که شما بهشون نیاز داری مثل نام گیرنده و یا آدرس و ...

ebibarati
26-07-2011, 07:39
دوست من سلام

ممنون از راهنماییت ببین کار من پیگیریه مرسولات پستیه باید سرچ کنم سریع نام تحیول کیرنده رو جلوی اون بار کد بنویسم
یعنی من بار کد رو با بارکد خون سرچ میکند (عدد بارکد رو) بعد تو سطر مقابلش اطلاعات رو میدم و این همش ادامه داره یه دونه نیست مثلا تو یه ساعت 200 بار باید این کار رو بکنم با بسته های مختلف
میشه روشی رو که گفتین یکمی تو ضیح بدین چیکا کنم؟
سلام
اگه دقیق تر بگی شاید بتونم کمک کنم احتمال میدم شما میخواد باجه معطله درست کنید
چهخ اطلاعاتی تو این فایل میخوای باشه اگه دوست داشتی فایل و بذار

mobile_mahdi
26-07-2011, 17:40
سلام
من دو تا فایل اکسل 2007 دارم که می خوام محتویات این دو فایل را باهم چک کنم و مغایرت رو در بیارم.
فایل ها شامل ؛ نام و نام خانودگی ، کد ملی و برخی اطلاعات دیگر هستش.
اطلاعات موجود در یکی از فایل ها ، در فایل دیگر هم هست.
من میخوام لیست اسامی که در هر دو فایل نیست ( فقط در یکی از فایل ها هست ) را در بیارم.

Darya-eng
26-07-2011, 21:46
سلام
من دو تا فایل اکسل 2007 دارم که می خوام محتویات این دو فایل را باهم چک کنم و مغایرت رو در بیارم.
فایل ها شامل ؛ نام و نام خانودگی ، کد ملی و برخی اطلاعات دیگر هستش.
اطلاعات موجود در یکی از فایل ها ، در فایل دیگر هم هست.
من میخوام لیست اسامی که در هر دو فایل نیست ( فقط در یکی از فایل ها هست ) را در بیارم.

سئوالتون قبلا مطرح شده:

bargsar
27-07-2011, 10:08
با سلام و درود

سوال من اینه که تو یک فایل اکسل که مثلا به تعداد ماههای سال صفحه داریم و در هر صفحه گزارشات فروش رو داریم, حالا میخوام مثلا یک گزارش را از این صفحات در یک صفحه اصلی به نام هر مشتری لینک کنم. مثلا برای هر مشتری در خانه اول لینکه تمام موارد حساب و کتاب رو تو خونه های دیگه لینکه کنم. لازمش اینه که من تو صفحات دیگه وقتی کد مشتری رو وارد میکنم وضعیت نهایی ستون جمع کل رو به حساب اون مشتری در صفحه اصلی لینک کنه. یعنی کد مشتری رو بشناسه و بعد لینک کنه. نمیدونم تونستم توضیح بدنم یا نه...
اگر امکانش هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

shahab_f
27-07-2011, 11:04
چطور میشه عنوان ستون ها (از A,B,C و ..) و عنوان سطر ها (از 1و2و3و...) رو تغییر داد به هرچی که میخوایم؟

ebibarati
27-07-2011, 12:53
چطور میشه عنوان ستون ها (از A,B,C و ..) و عنوان سطر ها (از 1و2و3و...) رو تغییر داد به هرچی که میخوایم؟

نمی شه عزیز !!! حداقل ما نتونستیم !

tariran0
28-07-2011, 10:09
من می خوام یه سری پرسشنامه وارد اکسل کنم
قصد دارم ستون ها شماره ی سوال باشند و سطزها شماره پرسشنامه.
مثلا سلولی با شماره سطر 8 و ستون 11 متعلق به جواب پرسشنامه شماره 8 و سوال 11 باشد
حالا بعضی از سوال ها چند جواب دارند. مثلا ممکن است داوطلبی که آن را پر کرده 2 گزینه را انتخاب کرده باشه. مثلا 1 و 3 رو انتخاب کرده باشه.
سوال اصلی من اینجاست که چجوری این 2 جواب را در یک سلول وارد کنم؟
باید راهی باشد که دوجواب وارد یک سلول شود و در تجزیه و تحلیل به مشکل برنخوریم؟
خواهشمندم سریعا کمکم کنید
ضروریه
اگه نمیشه به نظر شما باید چه کار کنم؟

ebibarati
30-07-2011, 08:16
من می خوام یه سری پرسشنامه وارد اکسل کنم
قصد دارم ستون ها شماره ی سوال باشند و سطزها شماره پرسشنامه.
مثلا سلولی با شماره سطر 8 و ستون 11 متعلق به جواب پرسشنامه شماره 8 و سوال 11 باشد
حالا بعضی از سوال ها چند جواب دارند. مثلا ممکن است داوطلبی که آن را پر کرده 2 گزینه را انتخاب کرده باشه. مثلا 1 و 3 رو انتخاب کرده باشه.
سوال اصلی من اینجاست که چجوری این 2 جواب را در یک سلول وارد کنم؟
باید راهی باشد که دوجواب وارد یک سلول شود و در تجزیه و تحلیل به مشکل برنخوریم؟
خواهشمندم سریعا کمکم کنید
ضروریه

اگه نمیشه به نظر شما باید چه کار کنم؟

اون که اصلا نمیشه
اگر جواب ها تون از نظر امتیاز با هم فرق دارن مثلا اگر جواب 1 از نظر شما5 امتیاز جواب 2 مثلا 4 امتیاز و ....
برای این کار باید از سلولهای بیشتری کمک بگیری

econemic
30-07-2011, 13:43
وقتی یه صفحه اکسل ذخیره شده را باز میکنم اکسل اون صفحه را بالا نمیارد باید از قسمت openدوباره بروم آن صفحه را بازکنم خواهشمند است مرا یاری کنید سپاسگذارم