PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Namdarian
28-10-2010, 17:42
با سلام . به یک سند اکسل برخوردم که وقتی ازش پرینت میگیریم یک بخشی اش که مانند سربرگ و مشخصات کلی است چاپ نمیشود . کاملاً از نوع سند معلوم است که طراح اصلی سند این کار را انجام داده تا فقط سلولها و داده ها چاپ شود و سربرگ و باکسهای مشخصات چاپ نشود . چگونه چنین کاری کرده است ؟

mohammad pro
28-10-2010, 20:39
با سلام؛
من در اكسل يك تابع نوشتم و حالا بگيد با چه فرمتي بايد سيوش كنم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza1411
29-10-2010, 17:56
با سلام . به یک سند اکسل برخوردم که وقتی ازش پرینت میگیریم یک بخشی اش که مانند سربرگ و مشخصات کلی است چاپ نمیشود . کاملاً از نوع سند معلوم است که طراح اصلی سند این کار را انجام داده تا فقط سلولها و داده ها چاپ شود و سربرگ و باکسهای مشخصات چاپ نشود . چگونه چنین کاری کرده است ؟

با تب page نمیدونم چی چی یه گزینه هست set print area شاید با اون مشخص کرده که کدوم سل ها پرینت بشن و بقیه نشن.:11:

---------- Post added at 07:56 PM ---------- Previous post was at 07:55 PM ----------

با سلام؛
من در اكسل يك تابع نوشتم و حالا بگيد با چه فرمتي بايد سيوش كنم؟

فکر کنم xla بود. مطمئن نیستم.

modirmasool
29-10-2010, 22:08
دوستان سلام
من تو اکسل 2007 وقتی نمودار رو رسم میکنم، نقطه ی صفر نمودارم سمت راست هستش.(یعنی نمودار از راست به چپه)چطور میتونم مختصاتش رو بیارم سمت چپ؟
ممنون

alireza1411
30-10-2010, 00:02
دوستان سلام
من تو اکسل 2007 وقتی نمودار رو رسم میکنم، نقطه ی صفر نمودارم سمت راست هستش.(یعنی نمودار از راست به چپه)چطور میتونم مختصاتش رو بیارم سمت چپ؟
ممنون

رو محور افقی راست کلیک کن ... یا رو اعدادشون. بعد گزینه آخر یعنیformat axes رو بزن. بعد نگاه کنی مین و ماکس رو گذاشته رو اتو. شما بزار رو دستی یعنی رو fixed و بعد مین و ماکس رو بزار مثلا رو مثبت و منفی 10 یا هر عددی که مناسبه کار شماست فقط باید قرینه باشند. دو تا گزینه ی بعدی هم درجات تقسیم بندی محورها رو تنظیم میکنه.

یه گزینه اون ته هست اسمش اینه:
axis value
رو دایرش تیک بزاری و عدد بدی میتونی مکان محور عمودی رو مشخص کنی که از کجای محور افقی باید بگذره.

:11::11::11::11:

فردان
30-10-2010, 10:07
چطور مي توانم كاري كنم كه در صفحه اكسل هر جا پيغام خطا مثلا! 0/ِDIV# بود به جاي آن پيغام ديگري را بنويسد يا اصلا خالي بگذارد. چون چاپ چنين صفحه اي بدنما خواهد بود.
با تشكر فراوان

mahdi7610
30-10-2010, 10:50

سلام

میتونی یک نمونه از اون را بزاری اینجا

wordist
30-10-2010, 17:33
چطور مي توانم كاري كنم كه در صفحه اكسل هر جا پيغام خطا مثلا! 0/ِDIV# بود به جاي آن پيغام ديگري را بنويسد يا اصلا خالي بگذارد. چون چاپ چنين صفحه اي بدنما خواهد بود.
با تشكر فراوان
براي نمايش ندادن اون مورد يك راه ساده اينه كه در كادر page setup و در سربرگ Sheet از باكس Cell error as گزينه <Blank> رو انتخاب كنيد

ahoramard
01-11-2010, 10:08
با سلام خدمت دوستان عزيز
ميخواستم بدونم چطوري ميشه از دستورات داس در اكسل استفاده كرد مثلا در يك سل اي پي را نشان بده يا دستورات ديگر را به محض ورود به اكسل اجرا كنه؟
پيشاپيش كمال تشكر را دارم.

amirshahin95
01-11-2010, 10:33
سلام
لطفا راهنمایی کنید:
می خوام وقتی در یک سل مقداری وارد می کنم تاریخ وارد شدن اون مقدار در سل جانبی نمایش داده بشه و تا زمانی که این مقدار تغییر نکرده تاریخ هم تغییر نکنه
با تشکر

---------- Post added at 12:33 PM ---------- Previous post was at 12:28 PM ----------

rahnemoun
01-11-2010, 10:52
فرض کنید مجموعه‌ای از اعداد در اکسل وارد کردیم که چاپ اونها چندین صفحه میشه، چطور میشه کاری کرد که در پایین هر صفحه، جمع اعداد هر ستون نوشته بشه؟

rahnemoun
01-11-2010, 11:58
نقل قول:
نوشته شده توسط sepand_salehi
سلام.
یک دستوراتی رو تو c پلاس یا پاسکال داریم ، به اینن صورت که به یک متغیر که مقدارش از قبل معلومه ، یک مقداری رو اضافه می کنه. دستورش هم به شکل زیره
مثلا a رو قبلا 25 تعریف کردیم. حالا یه جای برنامه یه همچین دستوری داریم:
a=a+5
که از این به بعد a می شه 30.

می خواستم بپرسم که این دستور رو تو اکسل چجوری می شه تعریف کرد ، به طوری که این 4 عمل اصلی یا هر عمل دیگر ، در همان سلول دارای مقدار اولیه اتفاق بیفتد؟

مثلا در سلول D3 عدد 3 رو دارم. می خوام اگر به فرض شرط A2<B2 بود ، به D3 ، مقدار 3 رو اضافه کنه که D3 بشود 6. چه دستوری رو باید تو قسمت دوم دستور if بزنم؟

آخه چطور همچین چیزی امکان داره؟!؟!؟ شما میگید که مقدار D3 برابر 3 باشه و در عین حال فرمول If هم در همون سلول D3!!! یعنی D3 هم برابر با 3 هست و هم یک فرمول توش نوشته شده؟

ahoramard
03-11-2010, 13:41
دوستان عزيز كسي جواب ما را نميده؟؟؟؟
ميخواستم بدونم چطوري ميشه از دستورات داس در اكسل استفاده كرد مثلا در يك سل اي پي را نشان بده
يا به محض باز شدن فايل اكسل، يك مجموعه دستور داس را اجرا كنه
پيشاپيش كمال تشكر را دارم.

Andaron
09-11-2010, 07:49
با سلام دوستان

من چه طور می تونم عددی 16 رقمی در excel 2007 وارد کنم آخه هرچی هم فرمتش رو عوض می کنم همش عدد رو آخر گرد می کنه یهنی آخرین عدد رو 0 در نظر می گیره

arreh
10-11-2010, 14:25
سلام به همه دوستان

مي خواستم ببينم مي شود با برنامه اي متشكل از چندين فرمول تو در تو آماري به شكل زير ارائه كرد؟

فرض كنيد در يك شيت اطلاعاتي در 100 رديف حاوي ستونهاي مختلف وارد شده است. اين اطلاعات به سه دسته A , B و C تقسيم مي شوند كه در يكي از ستونهاي وضعيت نشان داده مي شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا در شيت ديگري مي خواهيم آمارگيري كنيم و در سه ستون تعداد هر كدام از ديتاها را نمايش دهيم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مي خواهم ببينم مي توان برنامه اي نوشت كه تعداد ديتاهاي سه گانه را پيدا كرده و نمايش دهد؟ البته شايد بگوييد خوب كار راحتتر اينست كه از فيلتركردن براي پيدا كردن تعداد استفاده كني اما مسئله اينست كه اين ديتاها مرتب اضافه و كم مي شوند و اگر برنامه اي باشد كه با تغيير ديتاها خود بخود آمار را تغيير دهد بسيار راحتتر است.

لطفا اگر كسي مي تونه منو راهنمايي كنه و اين برنامه رو برام بنويسه و يا حداقل فرمولهاشو بهم بگه.

ممنون

bargsar
11-11-2010, 09:48
با سلام
1 سوال دارم که ممکنه در قسمتی در این تاپیک جواب داده شده باشه ولی من تا به حال نتونستم پیدا کنم.
میتونیم برای یک فایل اکسل در یک شیت فهرستی از شیتهای مختلف رو بزاریم با نام اون شیتها و هنگامیکه روی نام مربوطه در صفحه اول کلیک میکنیم بریم تو شیت مربوط به اون نام؟

ممنونم.

mahdi7610
11-11-2010, 11:03
با سلام
1 سوال دارم که ممکنه در قسمتی در این تاپیک جواب داده شده باشه ولی من تا به حال نتونستم پیدا کنم.
میتونیم برای یک فایل اکسل در یک شیت فهرستی از شیتهای مختلف رو بزاریم با نام اون شیتها و هنگامیکه روی نام مربوطه در صفحه اول کلیک میکنیم بریم تو شیت مربوط به اون نام؟

ممنونم.

سلام

کافیه توی Sheet1 واسه هر شیت یک Button بزارید و سپس به هر باتن عنوان یک شیت را نسبت بدید و سپس در قسمت کد نویسی اون دستور زیر را وارد کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با این کار وقتی روی یک Button کلیک کنید به شیت مورد نظر منتقل خواهید شد .

موفق باشید :)

هشت بهشت
11-11-2010, 13:23
سلام
من تعدادی hyperlink وارد شیت کردم .

حالا میخوام کاری کنم که اسم سایت و آدرسش با هم توی یه cell باشه
چجوری میشه اینکار رو کرد ؟
یعنی بدون وارد کردن مجدد آدرس ها ، کاری کرد که آدرس سایت زیر اسمش توی یه cell نشون داده بشه

ویرایش : آفیس 2007 دارم

bargsar
11-11-2010, 14:34
سلام

کافیه توی Sheet1 واسه هر شیت یک Button بزارید و سپس به هر باتن عنوان یک شیت را نسبت بدید و سپس در قسمت کد نویسی اون دستور زیر را وارد کنید

با این کار وقتی روی یک Button کلیک کنید به شیت مورد نظر منتقل خواهید شد .

موفق باشید :)

با سلام و تشکر از راهنمایی فوری شما

من متاسفانه متوجه نشدم که باید چه کار کنم! در همون شیت اول چه جوری Button بزارم و به هر باتن یک شیت نسبت بدم؟

متشکرم

Ali*Reza
11-11-2010, 14:57
سلام به همه دوستان

مي خواستم ببينم مي شود با برنامه اي متشكل از چندين فرمول تو در تو آماري به شكل زير ارائه كرد؟

فرض كنيد در يك شيت اطلاعاتي در 100 رديف حاوي ستونهاي مختلف وارد شده است. اين اطلاعات به سه دسته A , B و C تقسيم مي شوند كه در يكي از ستونهاي وضعيت نشان داده مي شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا در شيت ديگري مي خواهيم آمارگيري كنيم و در سه ستون تعداد هر كدام از ديتاها را نمايش دهيم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مي خواهم ببينم مي توان برنامه اي نوشت كه تعداد ديتاهاي سه گانه را پيدا كرده و نمايش دهد؟ البته شايد بگوييد خوب كار راحتتر اينست كه از فيلتركردن براي پيدا كردن تعداد استفاده كني اما مسئله اينست كه اين ديتاها مرتب اضافه و كم مي شوند و اگر برنامه اي باشد كه با تغيير ديتاها خود بخود آمار را تغيير دهد بسيار راحتتر است.

لطفا اگر كسي مي تونه منو راهنمايي كنه و اين برنامه رو برام بنويسه و يا حداقل فرمولهاشو بهم بگه.

ممنون

از Pivot Table استفاده کن.
اگه بلد نیستی بگو تا راهنماییت کنم.

mahdi7610
11-11-2010, 17:28
با سلام و تشکر از راهنمایی فوری شما

من متاسفانه متوجه نشدم که باید چه کار کنم! در همون شیت اول چه جوری Button بزارم و به هر باتن یک شیت نسبت بدم؟

متشکرم
سلام

ابتدا به دکمه Office Button رفته و روی Excel Option کلیک کنید و توی صفحه باز شده تیک گزینه Show Developer tab in the rebon را بزنید . با این کار یک تب به اسم Developer به برنامه اکسل اضافه میشه .

در قسمت controls و سپس گزینه insert می تونید یک دکمه به شیت اضافه کنید .

به محض اینکه شما دکمه را روی صفحه قرار میدهید یک پنجره باز خواهد شد که با زدن دکمه دکمه New شما وارد محیط ویژوال بیسیک خواهید شد و کافیه در قسمت مشخص شده کد Sheets("Sheet2").Select را وارد کنید .
حالا صفحه ویژوال بیسک را ببندید . و روی دکمه کلیک کنید . با این کار وارد شیت دوم خواهید شد .

البته ممکنه راه ساده تری هم وجود داشته باشه .

موفق باشید

bargsar
11-11-2010, 22:31
سلام

ابتدا به دکمه Office Button رفته
...
البته ممکنه راه ساده تری هم وجود داشته باشه .

موفق باشید

سلام...سپاسگزارم
انجام دادم. فقط یک مورد اینکه حتما باید نام هر شیت به همانصورت دیفالت sheet1, sheet 2,.... باشد و اگر نام شیتها را عوض کنیم وقتی روی باتوم در شیت یک میزنیم ارور میدهد...ایا برای رفع این مورد راهی است؟

متشکرم.

alireza1411
12-11-2010, 00:49
سلام

یعنی بدون وارد کردن مجدد آدرس ها ، کاری کرد که آدرس سایت زیر اسمش توی یه cell نشون داده بشه

رو سلول زیر کلیک کن که انتخاب بشه و بعد دکمه ی مساوی کیبورد رو بزن. بعد با موس سلول لینک دار رو کلیک کن و بعد اینتر بزن. تو 2010 جواب داد ... اونهم نباید مشکل داشته باشه.

:11::11:

mahdi7610
12-11-2010, 09:15
سلام...سپاسگزارم
انجام دادم. فقط یک مورد اینکه حتما باید نام هر شیت به همانصورت دیفالت sheet1, sheet 2,.... باشد و اگر نام شیتها را عوض کنیم وقتی روی باتوم در شیت یک میزنیم ارور میدهد...ایا برای رفع این مورد راهی است؟

متشکرم.
سلام

وقتی شما نام شیت ها عوض می کنید توی کد هم باید نام شیت را عوض کنید .

مثلا اگر نام شیت شما Data هست شما باید کدتون به صورت زیر باشه .

موفق باشی

bargsar
12-11-2010, 09:52
mahdi7610 عزیز
ممنون از توجه و جوابهای شما. حق با شماست .متوجه شدم. فقط ظاهرا در قسمت کد نام شیت را نمیتوان فارسی نوشت و فقط با زبان انگلیسی کار میکند.

مورد بعدی اینکه من فهرست را ایجاد کردم و خیلی هم خوب شد ولی هنگام سیو ,پیام اروری مبنی بر فعال نبودن ماکرو داد و بعد از سیو هم هیچکدام از باتومها کار نمیکند و ارورفعال نبودن و یا disable بودن ماکرو را میدهد.

ممنونم.

هشت بهشت
12-11-2010, 10:23
سلام

رو سلول زیر کلیک کن که انتخاب بشه و بعد دکمه ی مساوی کیبورد رو بزن. بعد با موس سلول لینک دار رو کلیک کن و بعد اینتر بزن. تو 2010 جواب داد ... اونهم نباید مشکل داشته باشه.

سلام
در سلول خالی زیر سلول لینک دار کلیک کردم و کلید مساوی کیبورد رو زدم . بعد سلول لینک دار رو انتخاب کردم و اینتر زدم

نتیجه ـش این بود که متن سلول رو توی سلول خالی آورد . در صورتی که من میخوام آدرسش بیاد .
اگه بشه متن و آدرس توی یه cell بیان بهتره .

alireza1411
12-11-2010, 10:56
mahdi7610 عزیز
ممنون از توجه و جوابهای شما. حق با شماست .متوجه شدم. فقط ظاهرا در قسمت کد نام شیت را نمیتوان فارسی نوشت و فقط با زبان انگلیسی کار میکند.

مورد بعدی اینکه من فهرست را ایجاد کردم و خیلی هم خوب شد ولی هنگام سیو ,پیام اروری مبنی بر فعال نبودن ماکرو داد و بعد از سیو هم هیچکدام از باتومها کار نمیکند و ارورفعال نبودن و یا disable بودن ماکرو را میدهد.

ممنونم.

اولا اگه به صورت xlsx سیو کنی کلا بدون ماکرو سیو خواهد شد و کار نمیکنه و باید به صورت xlsm سیوش کنید.

دوما برای اینکه ماکرو فعال باشه باید برین مسیر زیر:

منوی فایل
گزینه ی options
گزینه ی Trust Center
گزینه ی Trust Center Setting
تب macro
و اونجا چهار تا گزینه داره که اگر بزارین رو چهارمی درست میشه. البته رو دومی بزارین رو صفحه بالای شیتها پیام زرد میاره که ماکور فعال نیست فعال کنم ؟

موفق باشی

:11::11::11:

bargsar
12-11-2010, 21:34
اولا اگه به صورت xlsx سیو کنی کلا بدون ماکرو سیو خواهد شد و کار نمیکنه و باید به صورت xlsm سیوش کنید.

دوما برای اینکه ماکرو فعال باشه باید برین مسیر زیر:

منوی فایل
گزینه ی options
گزینه ی Trust Center
گزینه ی Trust Center Setting
تب macro
و اونجا چهار تا گزینه داره که اگر بزارین رو چهارمی درست میشه. البته رو دومی بزارین رو صفحه بالای شیتها پیام زرد میاره که ماکور فعال نیست فعال کنم ؟

موفق باشی

:11::11::11:

سلام
ممنونم- انجام دادم.

mahsa1469
13-11-2010, 21:25
سلام
توی اکسل سری فوریه (FFT) کجاست و اگه نصب نیست چطور باید نصبش کنم؟

alireza1411
13-11-2010, 21:49
سلام
توی اکسل سری فوریه (FFT) کجاست و اگه نصب نیست چطور باید نصبش کنم؟

برنامه یا پلاگین و این طور چیزا تو وب هست ولی خب اینجا راهنمایی کرده که چه طوری خودتون محاسبه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

با متلب این طور کارا خیلیییییییی ساده تر انجام میشه. کلا اکسل واسه مهندسی نیست بیشتر واسه کارای ساده ی آماری هستش.

هشت بهشت
13-11-2010, 22:59
سلام

سلام
در سلول خالی زیر سلول لینک دار کلیک کردم و کلید مساوی کیبورد رو زدم . بعد سلول لینک دار رو انتخاب کردم و اینتر زدم

نتیجه ـش این بود که متن سلول رو توی سلول خالی آورد . در صورتی که من میخوام آدرسش بیاد .
اگه بشه متن و آدرس توی یه cell بیان بهتره .

:41:
یعنی کسی نمیدونه باید چیکار کرد ؟

rfhazizi
15-11-2010, 10:53
ربا سلام
در اکسل 2007 در استفاده از تابع subtotal
اگه بخواهیم از تابعcountblank استفاده کنیم باید چیکار کنیم جون توی پنجره هوشمند فقط count ,countaرا داره
لطفا راهنماییم کنیم

nelahe
18-11-2010, 18:50
سلام دوستان عزیز

فاصله بین خانه ها را چطور یکدست کنیم

مثل ورد که فاصله بین خطوط انتخاب می شود

و دیگه اینکه چطور مثل ورد که یک خانه را به تعداد خانه های دلخواه تقسیم بندی می کنیم در اکسل یک خانه را به تعداد خانه های دلخواه تقسیم کنیم :11:

mohsen_blid
19-11-2010, 19:40
دوستان چجوری می شه دو تا نمودار رو روی هم ریخت یعنی یک چارت اما دو تا نمودار از دو شت متفاوت

nelahe
21-11-2010, 11:11
سلام دوستان عزیز

یک سوال خیلی بهش احتیاج دارم
یک فایل ورد دارم می خوام تبدیلش کنم به اکسل اما وقتی عددها را کپی می کنم بهم می ریزد چرا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین آدرس فایل وردم هست که آپ کرده ام، اگه بشه میخوام تبدیل به اکسل بشه

نمی دونم چرا وقتی کپی می کنم اعداد برعکس می شوند با اینکه حتی راست به چپ و چپ به راست را هم زدم

مثلاً اعدادهای سمت راست می روند چپ و چبی ها می آیند راست کلاً برعکس می شود

2- یا اینکه وسط عدد می نویسد E+15 وقتی دوبار کلیک می کنم روی آن خانه درست نمایش می دهد، اما تا روی خانه ای دیگر کلیک می کنم دوباره بین اعداد می نویسد E+15

3- ستون شماره Vin را برعکس می نویسد که لاتین و عدد با هم هستند

mahdi7610
21-11-2010, 16:44
سلام دوستان عزیز

یک فایل ورد دارم می خوام تبدیلش کنم به اکسل اما وقتی عددها را کپی می کنم بهم می ریزد چرا

این آدرس فایل وردم هست که آپ کرده ام، اگه بشه میخوام تبدیل به اکسل بشه

نمی دونم چرا وقتی کپی می کنم اعداد برعکس می شوند با اینکه حتی راست به چپ و چپ به راست را هم زدم

2- یا اینکه وسط عدد می نویسد E+15 وقتی دوبار کلیک می کنم روی آن خانه درست نمایش می دهد، اما تا روی خانه ای دیگر کلیک می کنم دوباره بین اعداد می نویسد E+15

سلام

دلیل اینکه وقتی کپی و Paste می کنید اعداد شما برعکس میشه اینه که اعداد شما توی ورد به خوبی تایپ نشده و مشکل از اونجاست .
شما ستون شماره Vin را توی Notepad کپی کنید می بینید که حتی اونجا هم اعداد و حروف را برعکس نشون میده و این نشون میده که مشکل از تایپ اعداد و حروف شما توی ورد هستش .

هر سلول اکسل بیشتر از 15 عدد را قبول نمی کنه و اگه دوست دارید که به صورت E+15 نوشته نشه می تونید از قسمت Format Cell از قسمت Category گزینه Number را انتخاب کنید .

اما برای اعداد بیشتر از 15 صفر قرار خواهد داد .

موفق باشی

alireza1411
21-11-2010, 21:15
سلام دوستان عزیز

این آدرس فایل وردم هست که آپ کرده ام، اگه بشه میخوام تبدیل به اکسل بشه

باز هم سلام ... من قرار نبود پست بدم ها!!!! رو سایت زیاد وقت میذارم دیگه چیزی نمیمونه که تو تاپیک ها سر بزنم و با دوستان هم وطن تجربیاتمون رو رد و بدل کنیم ... خلاصه شرمنده دیر جواب میدم یا جواب نمیدم.

ببینید اکسل تا 15 رقم رو نشون میده و اعدادی که ارقام با معنی بیشتر از 15 تا دارند رو درست نمیتونه نشون بده. یعنی قطع میکنه ... مثلا 123456789123456789 رو میزنه 123456789123450000 و به صورت نماد علمی نشون میده که نتیجه همون e+15 هستش که گفتین.

واسه این که درست بتونه اعداد رو نشون بده من یه سرچ کردم یه راه گفتن که تست کردم دیدم جالبه و جواب هم میده.

شما باید سلولهای مورد دار رو به صورت متن فرمت کنید. یعنی تو ورد 2010 رو سلول یا سلولهای مشکل دار راست کلیک کرده بزنید :
format cell
و تو اولین تب برین رو گزینه ی :
text
و فقط ok کنید و بیاین بیرون. حالا تو این سلولها هر چی تایپ کنید به صورت متن میشناسه و تمام ارقامش رو مثل آدم نشون میده.:31: برای اینکه بشه با اینها محاصبه کرد هم یه تابعی چیزی گفته بودند که فکر کنم شما لازم ندارین ... فکر کنم فقط منظور کشیدن جدول بوده نه محاسبه.

در مورد اون مساله ی بعدی مشکل از فایل ورده. کسی که داشته تایپ میکرده دیده تا عدد میزنه جای عدد و نوشته جابه جا میشه و در نتیجه در یک اقدام سرعتی گفته پس اول عدد رو میزنم و بعد نوشته رو تایپ میکنم. حالا هم که شما میبری تو اکسل راهی فکر نمیکنم باشه که درستش کنین :41:

:11::11::11::11::11:

tohidi
22-11-2010, 09:22
با سلام
در سایت هشتمین نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی در فایل اکسل لیست کتب لاتین را قرار داده که کد کتاب را داخل علایمی قرار داده که لیست برایش باز می شود چگونه می توانم این فرمان را حذف کنم
ببخشید بلد نیستم فایل اکسل را اینجا بیاورم برای همین آدرس سایت را دادم روی engineering science که در این آدرس که گذاشتم هست کلیک و ذخیره را بزنیم فایل اکسل باز می شود که کد کتاب را داخل علایم سبز رنگ نوشته
لطفا کمکم کنید
با تشکر

alireza1411
22-11-2010, 09:52
با سلام
در سایت هشتمین نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی در فایل اکسل لیست کتب لاتین را قرار داده که کد کتاب را داخل علایمی قرار داده که لیست برایش باز می شود چگونه می توانم این فرمان را حذف کنم
ببخشید بلد نیستم فایل اکسل را اینجا بیاورم برای همین آدرس سایت را دادم روی engineering science که در این آدرس که گذاشتم هست کلیک و ذخیره را بزنیم فایل اکسل باز می شود که کد کتاب را داخل علایم سبز رنگ نوشته
لطفا کمکم کنید
با تشکر

همه ی اطلاعات رو انتخاب کن و کپی بزن.
برو تو یه شیت دیگه و به جای پیست کردن از paste special استفاده کن. حالا یه منو باز میشه که میتونی بگی چیا رو میخوای پیست کنی. شما بزار رو Value که فقط محتوای سلول بدون هیچ فرمتی و آدرس و فرمولی پیست بشه.

nelahe
22-11-2010, 11:18
سلام دوستان عزیز :11:

ممنون از همگی واقعاً ممنون خیلی لطف کردید

یه راه حلی یکی از دوستان بهم گفت اون هم خیلی عالی بود

Format cell/custem/

و انتخاب @

از این به بعد می گذارد هر چی دلت بخواد عدد بزنی

راستی اگر این کار را انجام دادین و رقم آخر را صفر زد باید روی آن خانه کلیک و کلید F2 صفحه کلید را بزنید و رقم آخر را از اول بنویسید. و اینتر بزنید درست می شود

واقعا ممنون:11:

soroush20
22-11-2010, 11:51
سلام

چطور میشه با دادن یک تابع در excel نمودار آن را برای یک باز خاص رسم کرد؟

tohidi
22-11-2010, 15:05
همه ی اطلاعات رو انتخاب کن و کپی بزن.
برو تو یه شیت دیگه و به جای پیست کردن از paste special استفاده کن. حالا یه منو باز میشه که میتونی بگی چیا رو میخوای پیست کنی. شما بزار رو Value که فقط محتوای سلول بدون هیچ فرمتی و آدرس و فرمولی پیست بشه.

همین کاری را که شما هم گفتید را انجام داده ام ولی فرقی نمی کند علایم سبز رنگ سر جایشان هستند و اما مشکلی که برای من ایجاد می کنند این است که
از این لیست چند هزار ردیفی من چند صد تا عنوان انتخاب کرد ه ام و در فایل جدید قرار داده ام ولی وقتی می خواهم برای این لیستم مثلا اندازه ردیف تعریف کنم عناوین مخفی نمایش داده می شوند نمی دانم چی بهش مگن EXPAND می شه نمی دانم اصطلاحش را بلد نیستم :18::13::41::19::9::45::45:
لطفا کمکم کنید
با تشکر

tohidi
22-11-2010, 15:15
با سلام
مشکل همان فایل اکسل سایتهشتمین نمایشگاه کتب کاربردیو دانشگاهی می باشد
ردیفهای اکسلم را آنقدر پاک کرده ام که فایل نهایی ام به این صورت درآمده چطور می توانم ردیف فایلم را به ترتیب 1و2و3و4و5و6و الی آخر درآورم

ضمن اینکه همان مشکل که در بالا گفتم سر جایش است یعنی وقتی می خواهم مثلا تعریف ستون کنم عناوین مخفی را نشان می دهد
لطفا کمکم کنید
با تشکر

MaFia_King
22-11-2010, 16:52
سلام

دوستان لطفا در مورد طراحی منو در فایل های اکسل یه توضیح و راهنمایی کنید.
مثل این:

ممنون

mahdi7610
22-11-2010, 23:30
سلام

دوستان لطفا در مورد طراحی منو در فایل های اکسل یه توضیح و راهنمایی کنید.
مثل این:

ممنون
سلام امير جان

يه نمونه اموزش کوچولو قبلا نوشته بودم . اميدوارم مفید باشه :46:

ايجاد ليست کشويي در Excel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشي :)

tohidi
23-11-2010, 09:58
با سلام
ردیفهای اکسلم را آنقدر پاک کرده ام که فایل نهایی ام به این صورت درآمده چطور می توانم ردیف فایلم را به ترتیب 1و2و3و4و5و6و الی آخر درآورم

ضمن اینکه همان مشکل که در بالا گفتم سر جایش است یعنی وقتی می خواهم مثلا تعریف ستون کنم عناوین مخفی را نشان می دهد
لطفا کمکم کنید
با تشکر
با پرینت اسکرین خواستم فایلم را نشان دهم ولی نشد فایلم به این صورت شده که شماره ردیفها بهم خورده و از ردیف مثلا 47 پریده به 1056 و الی آخر
در ضمن لینک که برای آموزش لیست کشویی در اکسل گذاشته اید چرا باز نمی شود
آی امان از این لیست کشویی که من هر چه می کشم از این لیست می کشم برای اینکه برای تمام کد کتابها لیست کشویی تعریف کرده اند اگر نحوه ایجاد این لیست را بدانم شاید بتوانم لغوش بکنم

daghineh
23-11-2010, 12:38
با عرض سلام و خسته نباشید. تا الان من دستور sumif رو برای جمع محتویات یک sheet دیدم. اگر بخوایم در جند شیت شرط چک شود و مقادیر چند شیت با هم جمع شوند باید چه طور از این فرمول استفاده کرد؟

mehrdad84
23-11-2010, 13:57
با سلام خدمت دوستان
در شرکتي بطور مثال يک کالا با دو نوع قيمت بفروش مي رسد
مي خواهم طوري باشد که اگر تعدادزير 50عدد ثبت کنم جلوي آن در رديف بعدي قيمتش درج شود و بالاي 50تا قيمت ديگر
در فايل پيوست توضيح داده شده است
با تشکر

عطارد
23-11-2010, 19:56
سلام
من در اکسل 2007 وقتی می خواهم در محیط فارسی بنویسم " 2 آذر " به صورت " آذر 2 " تایپ می شه. وقتی می خوام بنویسم " 2 آذر 89 " اوضاع خراب تر می شه ، تایپ می شه : " آذر 89 2 ".
در مورد تاریخ هم وقتی می نویسم 14 / 2 / 89 تایپ می شه : 1989/02/14

می شه لطفا راهنمائی کنین چطوری می تونم این مشکلو حل کنم ؟

Ali*Reza
23-11-2010, 20:15
سلام
من در اکسل 2007 وقتی می خواهم در محیط فارسی بنویسم " 2 آذر " به صورت " آذر 2 " تایپ می شه. وقتی می خوام بنویسم " 2 آذر 89 " اوضاع خراب تر می شه ، تایپ می شه : " آذر 89 2 ".

می شه لطفا راهنمائی کنین چطوری می تونم این مشکلو حل کنم ؟

فکر میکنم اگه توی تب home مطابق شکل زیر right to left رو فعال کنین درست بشه.

عطارد
23-11-2010, 22:29
علیرضا جان بی نهایت ممنون . اصل مشکلم را حل کردین . البته داستان تاریخ که به میلادی می خوره ( 1989/2/14 به جای 1389 ) سر جاشه ولی خیلی مهم نیست.
باز هم ممنون.

shahab_f
23-11-2010, 22:38
دیدین بعضی وقت ها توی سلول های اکسل یه عدد مینویسیم ، خود به خود تبدیلش میکنه به تاریخ میلادی ؟ چطور میشه جلوی اینکار رو گرفت

mahrou
24-11-2010, 10:22
دیدین بعضی وقت ها توی سلول های اکسل یه عدد مینویسیم ، خود به خود تبدیلش میکنه به تاریخ میلادی ؟ چطور میشه جلوی اینکار رو گرفت
فکر می کنم اگه فرمتش رو general انتخاب کنی این مشکل پیش نمیاد.

mahrou
24-11-2010, 10:38
سلام دوستان

توی یه سلول میخوام مدت رو به صورت ساعت و دقیقه و ثانیه وارد کنم ولی ساعت اگه بیشتر از 4 رقم باشه اون رو به صورت زمان نمی شناسه و نمیتونم توی محاسبات شرکتش بدم مثلا با یه سلول دیگه که یه ساعت دو رقمیه جمع بزنم.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

shahab_f
24-11-2010, 12:19
فکر می کنم اگه فرمتش رو general انتخاب کنی این مشکل پیش نمیاد.
تو کجا باید اینکارو بکنم؟

mehrdad84
24-11-2010, 12:44
با سلام خدمت دوستان
در شرکتي بطور مثال يک کالا با دو نوع قيمت بفروش مي رسد
مي خواهم طوري باشد که اگر تعدادزير 50عدد ثبت کنم جلوي آن در رديف بعدي قيمتش درج شود و بالاي 50تا قيمت ديگر
در فايل پيوست توضيح داده شده است
با تشکر

لینک جدید دانلود

Ali*Reza
24-11-2010, 18:49
تو کجا باید اینکارو بکنم؟

مطابق شکل زیر روی سل مربوطه راست کلیک کنین و گزینه Format Cells رو انتخاب کنین.
سپس در تب Number هر کدوم از فرمتهایی که مورد نظرتون هست رو انتخاب کنین.

Ali*Reza
24-11-2010, 23:42

در این مورد هم مثل مورد قبلی برین توی Format Cells و فرمت Date رو انتخاب کنید و Location رو Persian بگذارید.

عطارد
25-11-2010, 12:46
در این مورد هم مثل مورد قبلی برین توی Format Cells و فرمت Date رو انتخاب کنید و Location رو Persian بگذارید.

با تشکر ، در این حالت فقط گزینه "میلادی" و "هجری قمری" رو بهم میده و اعداد به سال قمری تایپ می شن با این که مکان رو فارسی انتخاب کردم.
ضمنا من اکسل 2007 دارم و زبانش رو (محیطش ) کاملا فارسی کردم.

Ali*Reza
25-11-2010, 14:01
با تشکر ، در این حالت فقط گزینه "میلادی" و "هجری قمری" رو بهم میده و اعداد به سال قمری تایپ می شن با این که مکان رو فارسی انتخاب کردم.
ضمنا من اکسل 2007 دارم و زبانش رو (محیطش ) کاملا فارسی کردم.

من برنامه آفیسم رو آپدیت کرده ام و با این کار گزینه هجری شمسی فعال شده.
ولی فکر میکنم با هجری قمری هم بتونین درست تایپ کنین.

spider703
25-11-2010, 21:41
سلام دوستان
يكي از اساتيد ما يك تحقيق داده گفته كاربرد منوي سناريو را به همراه يك مثال كاربردي بياريد
هر چي گشتم چيزي پيدا نكردم. كسي ميتون كمكم بكنه؟البته در 2003

mohsen_blid
26-11-2010, 10:17
دوستان چجوری می شه دو تا نمودار رو روی هم ریخت یعنی یک چارت اما دو تا نمودار از دو شت متفاوت
کسی نبود راهنماییی کنه ؟

tohidi
27-11-2010, 09:52
چرا جواب سئوال مرا ندادین :19::19::19:آخه من خیلی کلافه ام:21::21::21:
حداقل بگید چطوری این اعداد را مرتب کنم متن سئوالی که پرسیده بودم این بود
با سلام
مشکل همان فایل اکسل سایت هشتمین نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی می باشد
با پرینت اسکرین خواستم فایلم را نشان دهم ولی نشد فایلم به این صورت شده که شماره ردیفها بهم خورده و از ردیف مثلا 47 پریده به 1056 و الی آخر

با تشکر بسیار بسیار فراوان:11::11::11:

Ali*Reza
27-11-2010, 11:06
با سلام

من منظورتون رو نفهمیدم ، اگه بتونین عکس یا خود فایل رو بزارین راحتتر میشه کمکتون کرد.

tohidi
28-11-2010, 13:24
می خواهم فایل یا پرینت اسکرینش را بفرستم ولی بلد نیستم

mahdi7610
28-11-2010, 15:48
اپلود کن اینجا

فردان
29-11-2010, 11:06
با سلام

شماره رديف ها را عوض كن به اين صورت كه روي اولين خانه رفته و شماره يك به آن بده و در خانه زير آن 2 و سپس اين دو خانه را انتخاب كن و روي گوشه زير اين دو خانه برو وقتي علامت موس به شكل بعلاوه ساده در آمد آن را بگير و بكش تا آخرين رديف.

GOLI87
29-11-2010, 15:26
سلام،دوستان من می خواستم یه نمودار عین تصویری که گذاشتم درست کنم،اعداد سمت راست محور x بالا محور y نشان دهنده اعداد بزرگتر از یه عددی هستن،کسی می تونه کمکم کنه؟

nelahe
29-11-2010, 17:15
سلام دوستان عزیز

راستش یک مشکلی به این نمودار دارم

1- عددهاش رو در اکسل زدم اما متاسفانه نمی دونم چرا محور y اعداد را درست نشان نمی دهد

2- در یک سیستم دیگه زدم اون سیستم که مثل دفعه قبل اصلا نمودار را نشان نمی دهد

ممنون میشم دوستان راهنمای بفرمایند

و آیا منبعی هست برای اینکه اشکالات نمودارکشی را توضیح داده باشد

و یه سوال دیگه اینکه وقتی که محدوده x و y را انتخاب می کنیم

سه رنگ داریم آبی، سبز، قرمز این رنگ ها نشانه چیه؟

K A R I M I
30-11-2010, 08:40
سلام
ببخشید من با اکسل زیاد کار نمی کنم و یه مشکلی برای یکی از دوستان من پیش اومده که وقتی می خواد یک شیت رو تو 2003 کپی کنه با این ارور مواجه میشه :

path not found: /vbb.tmp

ولی تو بعضی از فایل های دیکه میتونه شیت مورد نظر رو کپی کنه !!
مشکل کار از کجاست؟
خواهشا راهنماییم کنیید ، خیلی ضروری هست ...
ممنون

tohidi
30-11-2010, 09:50
مهدی جان من می خواهم فایل اکسل up load کنم حالا چکار کنم
فردان
ردیفهای خود اکسل بهم خورده اینطوری که شما گفتید فقط شماره ردیفهایی که خودمان در یک ستون ایجاد کرده باشیم درست می شود ولی من شماره ردیفهای خود برنامه اکسل بهم خورده متشکرم

GR_mahdi
01-12-2010, 09:02
سلام
من یه فانکشنی تو اکسل 2007 دارم که یه فرمول هست برای ایجاد لیست واریزی به حساب بانکی صادرات.
اون رو توی اکسل 2003 راحت میشه اجرا کرد ولی توی 2007 هر کاری می کنم اجرا نمیشه.
آپلودش کردم شاید به کار شما هم بیاد و خواهشا بگید مشکل از کجاست که در اکسل 2007 اجرا نمیشه.
یه خواهش دیگه که داشتم حتما خودتون دانلودش کنید بعد import کنید توی ویژوال اکسل خودتون بعد از اطمینان از اجرا راه حلش رو به ماهم بدین.

با تشکر

mina1mina
01-12-2010, 09:55
سلام
من میخوام بدونم میشه ردیف متناظر در پایوت تیبل ها رو در لیست اصلی پیدا کرد ؟ :11:

1123456789
02-12-2010, 11:20
فايل Persian Function For EXCEL_V2_1 را ميخواستم

Ali*Reza
02-12-2010, 15:08

فایلتون رو تو سایتی که دوستمون گفتند Browse و آپلود کنید.

tohidi
05-12-2010, 09:06
فایلتون رو تو سایتی که دوستمون گفتند Browse و آپلود کنید.

همینکار را کردم ولی گفت فایل با پسوند xls غیر مجاز است حالا میگی چیکار کنم :19::19::19:

Ali*Reza
05-12-2010, 11:55
همینکار را کردم ولی گفت فایل با پسوند xls غیر مجاز است حالا میگی چیکار کنم :19::19::19:

فایلتون رو Zip یا Rar کنید بعد آپلود کنید.

tohidi
06-12-2010, 09:03
ببخشیدا آخه من اصلا تا حالا فایلی را upload نکردم برای همین سئوالهام اینقدر ناشیانه است :31::31::31::31:
من فایل اکسلم را rar کردم و بوسیله این سایت up load شد حالا نمی دانم چکار کنم
چطور بیارمش در این سایت

فردان
06-12-2010, 13:11
جدولي از اكسل دارم كه پر شده است ولي آنكس كه اطلاعات را وارد كرده قبل از كليه اعداد علامت كاما را وارد كرده كه به صورت تكس باشد.
حالا وقتي مي خوام از فرمول مثلا جمع در پايين آن ستون استفاده كنم عمل نمي كند.
حتي سلولها را انتخاب و فرمت آنها را به عدد تغيير داده ام ولي باز هم عمل جمع بر روي آنها اعمال نمي شود.
و مشكل هم همان علامت كاماي قبل از اعداد است. متاسفانه امكان جايگزيني هم در فايند و ريپليس وجود ندارد. در صورت امكان راهنمايي بفرماييد.

GOLI87
06-12-2010, 14:55
سلام دوستان]میشه پست منو در مورد رسم نمودار ببینیدو راه حلشو بگید،ممنون .

Ali*Reza
06-12-2010, 16:18
ببخشیدا آخه من اصلا تا حالا فایلی را upload نکردم برای همین سئوالهام اینقدر ناشیانه است :31::31::31::31:
من فایل اکسلم را rar کردم و بوسیله این سایت up load شد حالا نمی دانم چکار کنم
چطور بیارمش در این سایت

وقتی آپلود کردین یک آدرسی به شما میده ، اون آدرس رو اینجا کپی کنید.

مستان386
07-12-2010, 11:17
با سلام
مشكل: بنده مي خوام يك ماكرو كه در اكسل 2003 ايجاد شده را در اكسل 2007 اجرا كنم اما وقتي Alt+F8 رو مي زنم نمي تونم اون ماكرو را ببينم حتي فايل ايجاد شده با 2003 رو هم باز مي كنم و تنظيمات اكسل macro in را روي all open workbook مي زارم باز هم نتيجه نمي گيرم ظاهرا كاربر گرامي RG_mahdi نيز در پست #2321 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همين مشكل رو شرح دادن لذا از دوستان تقاضاي راه حل داريم خواهشمند است تجربه موثرتون را به ما منتقل نماييد.
با سپاس

GR_mahdi
07-12-2010, 18:34
با سلام
مشكل: بنده مي خوام يك ماكرو كه در اكسل 2003 ايجاد شده را در اكسل 2007 اجرا كنم اما وقتي Alt+F8 رو مي زنم نمي تونم اون ماكرو را ببينم حتي فايل ايجاد شده با 2003 رو هم باز مي كنم و تنظيمات اكسل macro in را روي all open workbook مي زارم باز هم نتيجه نمي گيرم ظاهرا كاربر گرامي RG_mahdi نيز در پست #2321 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همين مشكل رو شرح دادن لذا از دوستان تقاضاي راه حل داريم خواهشمند است تجربه موثرتون را به ما منتقل نماييد.
با سپاس

سلام
من امروز به یک سری نتایجی رسیدم که اونها رو در اختیار شما هم می ذارم:
1-با تبدیل فایل از آفیس 2003 به 2007 ظاهرا هیچ راهی برای اجرای کدها در اون فایل وجود ندارد
2-خود فایلهای 2003 با باز شدن در آفیس 2007 بصورت Compatibility mode باز میشن که باز هم امکان اجرای کدها در اون وجود نداره
3-برای اجرای یک کد در فایلی که در آفیس 2007 درست شده شما باید اون را از نوع Macro Enabled از منوی فایل و قسمت Save as دوباره ذخیره کنید که پسوند فایل شما هم XLSM می شود.
لازم به تذکر است که این مطالبی که عنوان شد همگی بر اساس تجربه بدست اومد و من تقریبا سعی کردم همه راه ها رو تست کنم
حالا شما هم اگر به نتیجه دیگه ای رسیدی اینجا بذار تا بقیه استفاده کنند
موفق باشید:11::11::11::11::11:

tohidi
08-12-2010, 09:48
وقتی آپلود کردین یک آدرسی به شما میده ، اون آدرس رو اینجا کپی کنید.

اصلا بی خیال شدم هرچه اسم فایل rar را عوض می کنم باز هم می گوید نام از قبل موجود است

mojtaba_tanha
08-12-2010, 17:51
سلام ميخواستم بدونم محتويات يك سلول و كه وسطش مثلا با يك خط تيره مشخصه چه جوري ميشه به دو يا چند سلول تبديل كرد؟
مثال سلول a1 باشه 1-2-33 بعد b1 بشه 1 و c1 بشه 2 و d1 بشه 33 ؟؟؟؟ البته لطف كنين تو اكسل 2007 يا 2010 توضيح بدين!

Ali*Reza
08-12-2010, 19:44
سلام ميخواستم بدونم محتويات يك سلول و كه وسطش مثلا با يك خط تيره مشخصه چه جوري ميشه به دو يا چند سلول تبديل كرد؟
مثال سلول a1 باشه 1-2-33 بعد b1 بشه 1 و c1 بشه 2 و d1 بشه 33 ؟؟؟؟ البته لطف كنين تو اكسل 2007 يا 2010 توضيح بدين!

این کار شدنیه و به نظر من با استفاده از فرمول نویسی و کاربرد دستور If میتونین به هدفتون برسن که یه مقدار سخته.
اگه لازمه بیشتر راهنمایی کنم؟

mrmmnb
08-12-2010, 22:42
سلام
من میخوام دستور Rows("1:1").Select و همچین دستور Range("A30:R30").Select رو توی یه حلقه بندازم و هر بار یکی زیاد کنم تقریبا یه همچین چیزی:
کد:

حالا چطوری باید این کار رو بکنم؟ اینجوری ارور میداد من میخوام دفعه اول خط 1 مرتبه بعدی خط 2 والی اخر(البته توی رنجی که برای i تعریف کردم) رو اجرا کنه باید چیکار کنم؟هم برای Rows بگید و هم برای Range
برا Range من میخوام به این شکل بشه Range("Ai:Ri").Select که i همون متغییر من هست
بعد برا یه رنجی که کپی کردم(یه یه سلول خاص) میتونم نوع Paste رو هم مشخص کنم؟مثلا Paste معمولی باشه یا فقط تکست اون سلول رو Paste کنه یا فرمول و ....

راستی یه مورد دیگه من نیاز هست متغیر i رو تعریف کنم یا نه؟اگه اره چطوری و از چه نوعی؟
با تشکر

nelahe
08-12-2010, 23:26
سلام دوستان عزیز

راستش یک مشکلی به این نمودار دارم

1- عددهاش رو در اکسل زدم اما متاسفانه نمی دونم چرا محور y اعداد را درست نشان نمی دهد

2- در یک سیستم دیگه زدم اون سیستم که مثل دفعه قبل اصلا نمودار را نشان نمی دهد

ممنون میشم دوستان راهنمای بفرمایند

و آیا منبعی هست برای اینکه اشکالات نمودارکشی را توضیح داده باشد

و یه سوال دیگه اینکه وقتی که محدوده x و y را انتخاب می کنیم

سه رنگ داریم آبی، سبز، قرمز این رنگ ها نشانه چیه؟

سلام دوستان

من منتظر راهنمایی هستم مرسی

4017
10-12-2010, 18:50
با سلام
من یه فایل اکسل دارم که حدود 4000 سطر و 40 تا ستون داره. مثلا ستون اول اسم شهر میاد.
چطوری میشه بدون اینکه از فیلتر استفاده بشه (منظورم با برنامه نویسی vba) بشه یه شهرو انتخاب کرد و کل سطرهایی که زیرش میاد مربوط به همون شهر باشه؟
امیدوارم منظورمو به اساتید محترم رسونده باشم. ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

Ali*Reza
11-12-2010, 16:55
با سلام
من یه فایل اکسل دارم که حدود 4000 سطر و 40 تا ستون داره. مثلا ستون اول اسم شهر میاد.
چطوری میشه بدون اینکه از فیلتر استفاده بشه (منظورم با برنامه نویسی vba) بشه یه شهرو انتخاب کرد و کل سطرهایی که زیرش میاد مربوط به همون شهر باشه؟
امیدوارم منظورمو به اساتید محترم رسونده باشم. ممنون میشم اگه بهم کمک کنید

پیشنهاد من :

1- استفاده از فیلتر کردن
2- استفاده از Pivot Table

yoosef_st
12-12-2010, 20:15
سلام.
یه مشکلی داریم با Pivot Table توی آفیس 2007 و 2010
جریان از این قراره کهمیخوام همچین جدولی توی Pivot Table درست کنم:
من مثلا 10 تا ستون دارم، اسم نمایندگیهام، کدشون و محصولاتی که بهشون میدم.
توی ستونهام هم اسم نمایندگیهام رو وارد میکنم با کدشون طبعا.
خب اما حتی اجازه ایجاد این Table رو هم بهم نمیده. چه برسه که بخام توی هر خونه مقدار محصولاتی که دادم رو وارد کنم!
کلا مقاله ای چیزی سراغ دارین که کامل طرز کار با این Pivot Table رو توضیح داده باشه؟
ممنون :11:

alireza1411
12-12-2010, 21:13
سلام دوستان

من منتظر راهنمایی هستم مرسی

اگه میشه اون فایلتون رو آپ کنید ، پیام خصوصی بزنید لینکش رو بدید حتما نگاه میکنم.:11:

4017
13-12-2010, 10:59
سلام
من تو برنامه نويسي vba اكسل برنامه اي نوشتم كه وقتي چندتا تيك چك باكس (chek box)انتخاب ميشه به ازاي همون تيك ها چندتا ستون به يه شيت ديگه كپي ميشه.
حالا مشكل من اينجاست كه اگه تيك هاي وسط نخوره، ستونهاي وسط گزارشم خالي مي مونه. چيكار كنم كه اين اتفاق نيوفته و ستونهايي كه تيك اونها زده شده پشت هم بيوفتن؟
با تشكر

4017
13-12-2010, 13:04
سلام
من تو برنامه نويسي vba اكسل برنامه اي نوشتم كه وقتي چندتا تيك چك باكس (chek box)انتخاب ميشه به ازاي همون تيك ها چندتا ستون به يه شيت ديگه كپي ميشه.
حالا مشكل من اينجاست كه اگه تيك هاي وسط نخوره، ستونهاي وسط گزارشم خالي مي مونه. چيكار كنم كه اين اتفاق نيوفته و ستونهايي كه تيك اونها زده شده پشت هم بيوفتن؟
با تشكر

سلام مجدد
من اين مشكلو حل كردم. اگه ميشه فقط بهم بگيد چطوري ميشه پروسه ي انجام كارو مخفي كرد. يعني نشون نده داره چيكار ميكنه
ممنون ميشم

فردان
13-12-2010, 13:26
سلام.
خب اما حتی اجازه ایجاد این Table رو هم بهم نمیده. چه برسه که بخام توی هر خونه مقدار محصولاتی که دادم رو وارد کنم!
کلا مقاله ای چیزی سراغ دارین که کامل طرز کار با این Pivot Table رو توضیح داده باشه؟
ممنون :11:

شما بايد اول يك شيت معمولي بسازي و سر ستون آن را نام محصول و ستون بعدي را اسم نمايندگي قرار بدهي. و اطلاعات آن را تكميل كني.
بعد اين اطلاعات را انتخاب مي كني بعد pivot table را مي زني بعد از اين كه پيش فرضها را قبول كردي در نهايت جدول pivot table ظاهر مي شود در كنار صفحه ليست سرستونهاي شما نشان داده مي شود. بايد اسم نمايندگي را بكشي و روي قسمت drop column field بيندازي و بعد نام محصول را بكشي و روي drop row بيندازي و...
موفق باشيد

مستان386
13-12-2010, 15:56
سلام
من امروز به یک سری نتایجی رسیدم که اونها رو در اختیار شما هم می ذارم:
1-با تبدیل فایل از آفیس 2003 به 2007 ظاهرا هیچ راهی برای اجرای کدها در اون فایل وجود ندارد
2-خود فایلهای 2003 با باز شدن در آفیس 2007 بصورت Compatibility mode باز میشن که باز هم امکان اجرای کدها در اون وجود نداره
3-برای اجرای یک کد در فایلی که در آفیس 2007 درست شده شما باید اون را از نوع Macro Enabled از منوی فایل و قسمت Save as دوباره ذخیره کنید که پسوند فایل شما هم XLSM می شود.
لازم به تذکر است که این مطالبی که عنوان شد همگی بر اساس تجربه بدست اومد و من تقریبا سعی کردم همه راه ها رو تست کنم
حالا شما هم اگر به نتیجه دیگه ای رسیدی اینجا بذار تا بقیه استفاده کنند
موفق باشید:11::11::11::11::11:
درود بر شما
بنده چون چندتا ماكرو خفن توي 2003 داشتم و ساختشون هم وقت گير بود مي خواستم دوباره آنها را ايجاد نكنم از دوستان اگه كسي راه حلي داره خواهشم اينه كه توضيح بده؟
اما در مورد 2007 صحبت شما كاملا صحيح است بايد اونو با فرمت Macro Enabled ذخيره كنيم تا بتونيم از ماكروهاي قبلي ايجاد شده در 2007 بتونيم در خود آن فايل و يا فايل جاري استفاده كنيم .
باز هم سپاس:20:

evil!live
13-12-2010, 22:43
سلام

چطوری میشه سطح زیر نموداری که با اکسل رسم کردی رو محاسبه کرد؟

mohammad96
14-12-2010, 10:46
سلام مجدد
من اين مشكلو حل كردم. اگه ميشه فقط بهم بگيد چطوري ميشه پروسه ي انجام كارو مخفي كرد. يعني نشون نده داره چيكار ميكنه
ممنون ميشم

فکر کنم دنبال این داری میگردی: Application.ScreenUpdating = False ، که در پایان باید مقدارش true بشه.

yoosef_st
14-12-2010, 15:57
شما بايد اول يك شيت معمولي بسازي و سر ستون آن را نام محصول و ستون بعدي را اسم نمايندگي قرار بدهي. و اطلاعات آن را تكميل كني.
بعد اين اطلاعات را انتخاب مي كني بعد pivot table را مي زني بعد از اين كه پيش فرضها را قبول كردي در نهايت جدول pivot table ظاهر مي شود در كنار صفحه ليست سرستونهاي شما نشان داده مي شود. بايد اسم نمايندگي را بكشي و روي قسمت drop column field بيندازي و بعد نام محصول را بكشي و روي drop row بيندازي و...
موفق باشيد
آقا من متوجه نشدم. اینجوری که شما میگی یعنی ما باید 2 تا ستون داشته باشیم، یکی اسم نماینگی و یکی اسم محصول. خب اون وقت این که هر کدوم از نمایندگیها چند تا از هر کدوم از محصولات رو فروخته کجا باید وارد کنیم؟

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-
بعد یه سوال دیگه:
یادم رفته چجوری میشه توی 2007 اطلاعات یک سطر رو به صورت ستونی کرد...
یعنی یک ستون رو یک سطر یا یک سطر رو یک ستون کنیم

Ship Storm
14-12-2010, 16:23
کسی نبود راهنماییی کنه ؟

روشی من ندیدم که اینطوری بشه انجام داد ولی میشه با تغییر min و max نمودار یه کاری انجام داد که تا حدودی جوابگو باشه
یک فایل طراحی کردم پیوست میکنم به همین پست ببینید چطوره:

mahdi7610
14-12-2010, 16:44
بعد یه سوال دیگه:

سلام

تعداد سلولهای اون سطر یا ستون را که داده توشون هست را انتخاب کن و سپس راست کلیک کن و گزینه copy را انتخاب کن .

تعداد سلولهایی که سطر یا ستونی که میخوای مقادیر اونجا قرار بگیرن را انتخاب و راست کلیک کن و گزینه Paste special را بزن و از صفحه باز شده تیک گزینه Transpose را بزن و صفحه را Ok کن

موفق باشی

evil!live
14-12-2010, 21:58
سلام

همینک نیازمند یاری سبز شما هستیم:11::27::41:

davy jones
15-12-2010, 22:47
سلام

فکر نکنم بشه. یعنی من تا حالا جایی ندیدم و نشنیدم که با اکسل بشه انتگرال گرفت. برای این کار باید انتگرال گیری معین رو به کار برد که مطمئنا اکسل از پسش بر نمیآد.

موفق باشین.
89/9/24

yoosef_st
16-12-2010, 12:46
آقا من متوجه نشدم. اینجوری که شما میگی یعنی ما باید 2 تا ستون داشته باشیم، یکی اسم نماینگی و یکی اسم محصول. خب اون وقت این که هر کدوم از نمایندگیها چند تا از هر کدوم از محصولات رو فروخته کجا باید وارد کنیم؟

دوستان من منتظر جواب هستما. چکار کنیم با این Pivot Table؟

سلام.
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alireza1411
16-12-2010, 21:59

بعد یه سوال دیگه:

کپی کن. بعد بزن paste special و به صورت transpose پیستش کن.:11:

alireza1411
16-12-2010, 22:05
سلام

انتگرال گیری عددی بین داده ها میشه انجام داد ولی خب فرمول نوشتن لازم داره. البته بی نمودار میگم.

اگه نمودار داری یه خط بهش فیت کن با Trendline و معادله ی اون رو بگیر. حالا منحنی درجه n یا توانی یا هی چی بهش نزدیکه. فرمولش رو هم میشه دید و با داشتن فرمولش میشه انتگرال گرفت. تو اکسل یادم نیست تابع انتگرال داره یا نه ولی بدی متلب و میپل سه سوت برات حساب میکنن.:31::11:

alireza1411
16-12-2010, 22:29
دوستان من منتظر جواب هستما. چکار کنیم با این Pivot Table؟

من 2010 دارم یه کم قیافش با 2007 فرق داره ولی اساس کار یکیه.

ببین سه تا ستون بزن. اطلاعات رو کیلویی وارد کن که تست کنی. بعد انتخابشون کن.

یه Pivot table از منوی insert بزار. مکانش رو هم که مشخص کن تو کجای صفحه باشه. الان تو 2010 من این کار کردم و میرم اون بقل رو اسم محصول و نمایندگی کلیک میکنم بهم میگه چه نمایندگیهایی محصول الف رو دارن و کدوما ب رو دارن.
رو اسم محصول و تعداد کلیک میکنم میگه از هر محصول تو کل نمایندگی ها چند تا داریم.

رو نمایندگی و محصول تیک میذارم هم میگه که هر نمایندگی چند تا کالا توش هست.

یه ستون قیمت هم گذاشتم که اگه رو اون و محصول تیک بزنم بهم میگه جمع قیمت تو نمایندگی های محتلف چند میشه. میشه به جای Sum بگم Average حساب کنه و در نتیجه بهم میگه میانگین قیمت محصول ایکس تو نمایندگیهایی که این رو میفروشن چند میشه.

امیدوارم تو 2007 هم زیاد فرق نداشته باشه و کمکی کرده باشم.:11::11::11:

h-y2009
18-12-2010, 00:19
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

دو سلول داریم بدین صورت:
سلول اول متغیر است و توسط کاربر هر بار عددی ثبت میشود (همان سلول معمولی است بدون هیچ فرمول)
اما درسلول دوم، با هر بار ثبت عدد در سلول اول جمع آن در سلول دوم ذخیره شود
بعنوان مثال :
در سلول اول ابتدا عدد 2 ثبت شد سلول دوم نیز 2 باشد. در دفعه دوم اگر سلول عدد 3 ثبت شد جمع آن یعنی 5 را در سلول دوم ثبت کند در دفعه بعدی با ثبت عدد 4 جمع آن یعنی 9 در این سلول ذخیره شود و ....

فردان
18-12-2010, 09:45

بعد یه سوال دیگه:

اون ستوني كه تعداد محصولات است را هم مي كشي و روي قسمت drop data item مي اندازي و اگر روي اين قسمت كليك راست كني و field setting را انتخاب كني مي تواني count يا sum يا ماگزيموم و مي نيمم و ساير موارد را انتخاب كني.

yoosef_st
19-12-2010, 09:11
اون ستوني كه تعداد محصولات است را هم مي كشي و روي قسمت drop data item مي اندازي و اگر روي اين قسمت كليك راست كني و field setting را انتخاب كني مي تواني count يا sum يا ماگزيموم و مي نيمم و ساير موارد را انتخاب كني.
دوست عزیز ممنون از پاسخگوییت و نیت خیرت.
اما خداییش شما پست من رو خوندی؟ این جوابها چه ربطی به سوال فعلی من داره؟

h-y2009
19-12-2010, 15:25

دو سلول داریم بدین صورت:
سلول اول متغیر است و توسط کاربر هر بار عددی ثبت میشود (همان سلول معمولی است بدون هیچ فرمول)
بعنوان مثال :
در سلول اول ابتدا عدد 2 ثبت شد سلول دوم نیز 2 باشد. در دفعه دوم اگر سلول عدد 3 ثبت شد جمع آن یعنی 5 را در سلول دوم ثبت کند در دفعه بعدی با ثبت عدد 4 جمع آن یعنی 9 در این سلول ذخیره شود و ....

نیاز به راهنمایی:19:

davy jones
19-12-2010, 16:21

دو سلول داریم بدین صورت:
بعنوان مثال :
سلام.

فکر نکنم اکسل، ترتیب زمانی هالیش بشه. مثلا منظورم اینه که وقتی عدد اول رو تو سلول اول نوشتیم و بعد میخوایم دومین عدد رو بنویسیم، اکسل نمیتونه متوجه بشه که کدوم عدد زودتر از اون یکی نوشته شده بوده. (تو visual C و دلفی و ... میشه از این کارا کرد ولی تو اکسل فکر نکنم)

البته برای حل این معضل میشه به جای در نظر گرفتن یک سلول برای وارد کردن داده ها، یک ستون از سلول ها رو در نظر گرفت که به ترتیب از بالا به پایین داده ها توش وارد میشن. اینطوری میشه ترتیب وارد شدن داده ها رو هم فهمید.( مثلا فرض کن که در ستون A از شماره ی 1 به بعد، داده ها رو وارد میکنیم.)

حالا باید یه ستون دیگه رو (مثلا ستون B) در نظر بگیریم و در سلول B1 بنویسیم:

و در بقیه ی سلولهای ستون B باید قاعده ی زیر رو رعایت کنیم. مثلا در سلول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که i بزرگتر از یک هستش باید بنویسیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ;%5C:&space;B_%7Bi-1%7D%29

البته لازم نیست که شما برای هر کدوم از سلولهای ستون B این فرمولها رو یکی یکی شروع کنین به نوشتن. میتونین تنها برای سلول B2 اینکار رو بکنین و سپس علامت + گوشه ی پایین سلول رو با موس بگیرین و بکشین پایین.

خودم یه نمونه ی ساده و کوچیک براتون با اکسل 2007 درست کردم که در ستون A داده های متغیر نوشته میشه و در ستون B مجموع درایه های نوشته شده تا اون سطر رو با هم جمع میکنه. شما میتونین با عوض کردن اعداد ستون A درستی عملکرد فرمولی که گفتم رو چک کنین:

موفق باشین.
89/9/28

h-y2009
20-12-2010, 14:59
سلام.

فکر نکنم اکسل، ترتیب زمانی هالیش بشه. مثلا منظورم اینه که وقتی عدد اول رو تو سلول اول نوشتیم و بعد میخوایم دومین عدد رو بنویسیم، اکسل نمیتونه متوجه بشه که کدوم عدد زودتر از اون یکی نوشته شده بوده. (تو visual C و دلفی و ... میشه از این کارا کرد ولی تو اکسل فکر نکنم)

البته برای حل این معضل میشه به جای در نظر گرفتن یک سلول برای وارد کردن داده ها، یک ستون از سلول ها رو در نظر گرفت که به ترتیب از بالا به پایین داده ها توش وارد میشن. اینطوری میشه ترتیب وارد شدن داده ها رو هم فهمید.( مثلا فرض کن که در ستون A از شماره ی 1 به بعد، داده ها رو وارد میکنیم.)

حالا باید یه ستون دیگه رو (مثلا ستون B) در نظر بگیریم و در سلول B1 بنویسیم:

و در بقیه ی سلولهای ستون B باید قاعده ی زیر رو رعایت کنیم. مثلا در سلول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که i بزرگتر از یک هستش باید بنویسیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ;%5C:&space;B_%7Bi-1%7D%29

البته لازم نیست که شما برای هر کدوم از سلولهای ستون B این فرمولها رو یکی یکی شروع کنین به نوشتن. میتونین تنها برای سلول B2 اینکار رو بکنین و سپس علامت + گوشه ی پایین سلول رو با موس بگیرین و بکشین پایین.

خودم یه نمونه ی ساده و کوچیک براتون با اکسل 2007 درست کردم که در ستون A داده های متغیر نوشته میشه و در ستون B مجموع درایه های نوشته شده تا اون سطر رو با هم جمع میکنه. شما میتونین با عوض کردن اعداد ستون A درستی عملکرد فرمولی که گفتم رو چک کنین:

موفق باشین.
89/9/28

ممنونم از اینکه وقت گذاشتین
ولی من نمی تونم حداکثر از سه یا چهار سلول بیشتر استفاده کنم با توجه به اینکه همانطور در پست قبلی گفتم سلول اول تقریبا روزانه یک یا دو بار تغییر میکند
اگه راه دیگه ای هست بی زحمت کمک کنید
متاسفانه ضروری هم لازم دارم:41:

brave_ie
20-12-2010, 18:38
من نمیدونم درست ولی با توجه به مساله ای که من قبلا برام پیش اومده احساس میکنم شما بیشتر به یه دیتا بیس نیاز داشته باشید
البته یه نمونه خیلی سادش
اگر خواستید از دیتابیس برای این مساله استفاده کنید شاید بتونم کمکتون کنم

owrang
21-12-2010, 12:08
من یه چندتا سوال دارم، میشه بهم جواب بدین ؟

1- زماني که بخواهيم مقداري از يک خانه را از يک کاربرک به کاربرک ديکر انتقال دهيم از چه فرمولي استفاده مي کنيم و نوع آدرس آن را مشخص کنيد ؟
2- جهت انتقال يک داده از يک کاربرگ به کابرگ ديگر از چه ادرسي استفاده مي شود و اين ادرس از چه نوعي است ؟
3- ايا تبديل داده ها به جدول الزامي است ، چرا؟
4- چگونه مي توان يک جدول را به حالت ميدان عادي بازگرداند ؟
5- جهت نمايش آيکن form از چه گزينه يا دستوري استفاده مي کنيم ؟
6- چگونه مي توان از طريق form ميان رکورد ها را جا به جا کرد ؟
7- چگونه ميتوان يک رکورد را حذف کرد ؟
8- دکمه form در restore چه عملياتي انجام ميدهد و جهت ويرايش رکورد چگونه عمل مي کنيم ؟
9- امکان حذف فيلد از پايگاه داده وجود دارد يا نه ؟
10- زبانه input massage چه کاري انجام مي دهد ؟
11- يک پايگاه داده از موجودي انبار يک شرکت و يا ليست حقوق و دستمزد کارکنان شرکت با حداقل 10 فيلد و 20 رکورد ايجاد نموده و از فيلدهاي ايجاد شده 5 فيلد ان به دلخواه اعتبار سنجي کنيد و سپس ان را بر اساس نام ----- نموده و سورت کنيد ؟
12- ايا مي توان داده هاي درون يک سطر را مرتب کرد ( به صورت افقي)؟
13- نحوه نمايش page breake چه مشخصاتي دارد ؟
14- چاپ صفحات به صورت عمودي بهتر است يا افقي ؟
15- ايا ميتوان در پيش نمايش ميزان بزرگنمايي را معين کرد ؟
16- ايا مي توان همه اطلاعات موجود در کاربرگ را دريک صفحه چاپ و جاساري کرد ؟

davy jones
21-12-2010, 16:13
من یه چندتا سوال دارم، میشه بهم جواب بدین ؟

1- زماني که بخواهيم مقداري از يک خانه را از يک کاربرک به کاربرک ديکر انتقال دهيم از چه فرمولي استفاده مي کنيم و نوع آدرس آن را مشخص کنيد ؟
2- جهت انتقال يک داده از يک کاربرگ به کابرگ ديگر از چه ادرسي استفاده مي شود و اين ادرس از چه نوعي است ؟
3- ايا تبديل داده ها به جدول الزامي است ، چرا؟
4- چگونه مي توان يک جدول را به حالت ميدان عادي بازگرداند ؟
5- جهت نمايش آيکن form از چه گزينه يا دستوري استفاده مي کنيم ؟
6- چگونه مي توان از طريق form ميان رکورد ها را جا به جا کرد ؟
7- چگونه ميتوان يک رکورد را حذف کرد ؟
8- دکمه form در restore چه عملياتي انجام ميدهد و جهت ويرايش رکورد چگونه عمل مي کنيم ؟
9- امکان حذف فيلد از پايگاه داده وجود دارد يا نه ؟
10- زبانه input massage چه کاري انجام مي دهد ؟
11- يک پايگاه داده از موجودي انبار يک شرکت و يا ليست حقوق و دستمزد کارکنان شرکت با حداقل 10 فيلد و 20 رکورد ايجاد نموده و از فيلدهاي ايجاد شده 5 فيلد ان به دلخواه اعتبار سنجي کنيد و سپس ان را بر اساس نام ----- نموده و سورت کنيد ؟
12- ايا مي توان داده هاي درون يک سطر را مرتب کرد ( به صورت افقي)؟
13- نحوه نمايش page breake چه مشخصاتي دارد ؟
14- چاپ صفحات به صورت عمودي بهتر است يا افقي ؟
15- ايا ميتوان در پيش نمايش ميزان بزرگنمايي را معين کرد ؟
16- ايا مي توان همه اطلاعات موجود در کاربرگ را دريک صفحه چاپ و جاساري کرد ؟

منظورتون از کاربرگ همون sheet هستش؟

h-y2009
22-12-2010, 14:34

دو سلول داریم بدین صورت:
بعنوان مثال :

بنظر شما اینکار امکان پذیر نیست ؟
اگه سایتی باشه که در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشه معرفی کنید ممنون میشم

davy jones
22-12-2010, 17:40
بنظر شما اینکار امکان پذیر نیست ؟
اگه سایتی باشه که در این مورد اطلاعات بیشتری داشته باشه معرفی کنید ممنون میشم

از نظر من این امکان پذیر نیست. همونطور که یکی دیگه از دوستان هم اشاره کردند، این چیزی که شما میخواین احتیاج به بعریف کردن دیتا بیس داره و تا اونجایی که من میدونم تو اکسل نمیشه از این کارا کرد. شما میتونین برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به help خود اکسل مراجعه کنین.

موفق باشین.
89/10/1

yoosef_st
22-12-2010, 20:40
ببینم، یعنی یک نفر نیست اینجا کامل بر Pivot Table تسلط داشته باشه و بتونه جواب من رو بده؟

سلام.
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

h-y2009
23-12-2010, 13:51
از نظر من این امکان پذیر نیست. همونطور که یکی دیگه از دوستان هم اشاره کردند، این چیزی که شما میخواین احتیاج به بعریف کردن دیتا بیس داره و تا اونجایی که من میدونم تو اکسل نمیشه از این کارا کرد. شما میتونین برای مطالعه ی بیشتر در این زمینه به help خود اکسل مراجعه کنین.

موفق باشین.
89/10/1

منظورتون اینه که اگه با اکسس انجام بدم به نتیجه میرسم ؟

brave_ie
23-12-2010, 14:49
آره
من قبلا یه برنامه انبار با اکسس نوشتم اینم یه چیزی شبیه اونه تقریبا
ولی خب خیلی ساده تره

farshidcivil
24-12-2010, 17:45
سلام
میخوام یه برنامه با اکسل بنویسم که مثلا اگه جواب نهایی از یه عددی کمتر باشه یه پیغام در کنار جواب ظاهر شه ، چجوری باید اینکارو بکنم؟

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

ببینم، یعنی یک نفر نیست اینجا کامل بر Pivot Table تسلط داشته باشه و بتونه جواب من رو بده؟

شاید اینا بتونن کمکتون کنن (تا صفحه 13 برو شاید مشکلت حل شه، مولتی مدیا هم هستش)

h-y2009
24-12-2010, 21:37

دو سلول داریم بدین صورت:
بعنوان مثال :

میخوام از دوستانی که لطف کردن وراهنمایی ام کردند تشکر کنم
خوشبختانه یکی از دوستان جوابشو بهم داد و حل شد
و همچنین میخوام با اجازه اساتید جوابشو برای دوستانی که شاید درآینده نیازشون بشه(مخصوصا رشته حسابداری) بذارم :11::10::46:

اگر سلول اول A1 و دوم B1 باشد، فرمول سلول دوم را A1+B1 وارد کنید
نکته: قبل ازاین کار باید به Excel Options رفته و در قسمت Formulas گزینه Enable iterative calculation را فعال کنید و مقدار Maximum Iterations را 1 قرار دهید

davy jones
24-12-2010, 22:03
سلام
میخوام یه برنامه با اکسل بنویسم که مثلا اگه جواب نهایی از یه عددی کمتر باشه یه پیغام در کنار جواب ظاهر شه ، چجوری باید اینکارو بکنم؟

سلام.

از دستور IF استفاده کنین. طرز کارش هم اینطوریه (جمله ی خط دوم مثال هستش که از خودم زدم) :

IF(logical_test,value_ir_true,value_if_false)

= IF(A1>=B1,C1=0,d1=0)

a
موفق باشین.
89/10/3

farshidcivil
24-12-2010, 22:07
سلام.

از دستور IF استفاده کنین. طرز کارش هم اینطوریه (جمله ی خط دوم مثال هستش که از خودم زدم) :

IF(logical_test,value_ir_true,value_if_false)

= IF(A1>=B1,C1=0,d1=0)

a
موفق باشین.
89/10/3

جایی برنامه نویسی با اکسلو توضیح داده (از پایه...)

brave_ie
24-12-2010, 23:21
اینی که دوستمون اشاره کردن برنامه نویسی نیست یک تابع ساده از اکسله اگر از این روش استفاده کنید سلول در صورت تجاوز از عدد تعیین شده صفر میشه (قابل تغییر هست) البته از متن هم میتونین استفاده کنین
اگر خواستید مقدار همون مقدار باشه فقط یه alarm وجود داشته باشه میتونین از تولبار data ، data validation استفاده کنید که 3 حالت داره
یا انتخاب میکنین که دور عدد مشکل دار دایره قرمز بکشه
یا میگید اگر بیشتر شد ارور بده این دومی فقط در حالتی کار میکنه که فرمول محاسبه بعد از وارد شدن داده های ورودی نوشته بشه در غیر اینصورت اروری نمیبینید:11:

*god_of_war*
24-12-2010, 23:29
سلام ببخشید یه سوال خدمتون داشتم من یه فایل wordدارم که یه ستون داره که تارخ تولده شمسی وقتی کپی میکن میرم تویه excel پیست میکنم برعکس مینویسشون مثلا اگه1383/5/1 باشه مینویسه 1/5/1383 میتونید کمکم کنید خیلی مهمه زود باید اینو تحویل بدم ممنون

*god_of_war*
25-12-2010, 00:48
راستی excel و word من 2010

davy jones
25-12-2010, 11:20
جایی برنامه نویسی با اکسلو توضیح داده (از پایه...)

همونطور که دوستمون گفتن، اینا توابع پایه و تعریف شده ی اکسل هستش و نمیشه اسمشو برنامه نویسی گذاشت. برای آشنایی با این توابع به help اکسل مراجعه کنین.

سلام ببخشید یه سوال خدمتون داشتم من یه فایل wordدارم که یه ستون داره که تارخ تولده شمسی وقتی کپی میکن میرم تویه excel پیست میکنم برعکس مینویسشون مثلا اگه1383/5/1 باشه مینویسه 1/5/1383 میتونید کمکم کنید خیلی مهمه زود باید اینو تحویل بدم ممنون

سلام.
فکر کنم مشکلتون با استفاده از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و یا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حل بشه.

موفق باشین.
89/10/3

evil!live
25-12-2010, 23:38
فکر نکنم بشه. یعنی من تا حالا جایی ندیدم و نشنیدم که با اکسل بشه انتگرال گرفت. برای این کار باید انتگرال گیری معین رو به کار برد که مطمئنا اکسل از پسش بر نمیآد.

موفق باشین.
89/9/24

مرسی:11:

انتگرال گیری عددی بین داده ها میشه انجام داد ولی خب فرمول نوشتن لازم داره. البته بی نمودار میگم.

اگه نمودار داری یه خط بهش فیت کن با Trendline و معادله ی اون رو بگیر. حالا منحنی درجه n یا توانی یا هی چی بهش نزدیکه. فرمولش رو هم میشه دید و با داشتن فرمولش میشه انتگرال گرفت. تو اکسل یادم نیست تابع انتگرال داره یا نه ولی بدی متلب و میپل سه سوت برات حساب میکنن.:31::11:

آها! اینجوری گرفتم خیلی خطا داشت مث اینکه باید برم تو خط میپل و متلب اونم من تنبل:27::31:

تنکس:11:

sina2200
26-12-2010, 01:41
با سلام

در اکسل 2007 این قابلیت هست که برای روز های هفته یا ماه های سال در صورت وارد کردن روز شنبه یا ژانویه وقتی به پایین مستطیل + رو بکشیم اکسل روز های هفته یا ماه های بعدی را تو خونه های بعدی اضافه کنه ؟

ممنون از شما

davy jones
26-12-2010, 08:55
با سلام

در اکسل 2007 این قابلیت هست که برای روز های هفته یا ماه های سال در صورت وارد کردن روز شنبه یا ژانویه وقتی به پایین مستطیل + رو بکشیم اکسل روز های هفته یا ماه های بعدی را تو خونه های بعدی اضافه کنه ؟

ممنون از شما

آره به شرطی که مثلا سه چهار تای اول رو دستی خودت بنویسی و بعد هر 4 تا سلولی رو که نوشتی باهم انتخاب کنی و بعد علامت + رو بگیری و بکشی تا اکسل متوجه ربط منطقی چیزی که منظور شماست بشه. اگه فقط یه خونه رو مثلا بنویسیم شنبه و بعد علامت + رو بکیریم بکشیم احتمالا در همه ی سلولها مینویسه شنبه.
متوجه منظورم شدین؟

موفق باشین.
89/10/5

sina2200
26-12-2010, 12:07
آره به شرطی که مثلا سه چهار تای اول رو دستی خودت بنویسی و بعد هر 4 تا سلولی رو که نوشتی باهم انتخاب کنی و بعد علامت + رو بگیری و بکشی تا اکسل متوجه ربط منطقی چیزی که منظور شماست بشه. اگه فقط یه خونه رو مثلا بنویسیم شنبه و بعد علامت + رو بکیریم بکشیم احتمالا در همه ی سلولها مینویسه شنبه.
متوجه منظورم شدین؟

موفق باشین.
89/10/5

ممنون از شما ، از شنبخ تا چهارشنبه وارد کردم بعد انتخابشون کردم و با + کشیدم ولی همون محتویات و کپی کرد

sina2200
26-12-2010, 12:11
متوجه منظورم شدین؟

موفق باشین.
89/10/5

بله ، ولی بازم نشد ، شما خودتون امتحان کردین ؟ :41:

davy jones
26-12-2010, 13:59
ممنون از شما ، از شنبخ تا چهارشنبه وارد کردم بعد انتخابشون کردم و با + کشیدم ولی همون محتویات و کپی کرد

بله ، ولی بازم نشد ، شما خودتون امتحان کردین ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام.
خودمم که همین الان امتحان کردم دیدم نشد :31: ولی وقتی که در سلول اول کلمه ی شنبه رو نوشتم و همون رو با استفاده از علامت + گوشه ی سلول کشیدم دیدم درست شد و بقیه ی روزهای هفته رو به ترتیب خودش نوشت. البته باید دقت کنین که تنظیماتش مطابق عکس زیر که براتون از صفحه ی برنامه گرفتم، روی حالت fill series و یا روی حالت fill weekdays باشه.
البته برای حالت روز و ماه (مثل اول ژانویه و ...) فکر کنم باید این تنظیمات رو روی حالت fill days قرار بدین.

موفق باشین.
89/10/5

sina2200
26-12-2010, 14:12
ببخشید اکسل شما 2007 ؟

تو اکسل من این گزینه نداره ، اینم عکسش

davy jones
26-12-2010, 14:59
ببخشید اکسل شما 2007 ؟

تو اکسل من این گزینه نداره ، اینم عکسش

آره. اکسل من هم 2007 هستش. نمیدونم چرا این تفاوت وجود داره. شاید مال آپدیتهای اخیر این نرم افزار باشه. :23:

موفق باشین.
89/10/5

sina2200
26-12-2010, 15:22
آره. اکسل من هم 2007 هستش. نمیدونم چرا این تفاوت وجود داره. شاید مال آپدیتهای اخیر این نرم افزار باشه. :23:

موفق باشین.
89/10/5

:20:
ممنون دوست عزیز .:11:

الان ویندوز و آپدیت میکنم ، 2 تا بسته مخصوص آفیس هستش ، خدا کنه خوب بشه :20:

sina2200
26-12-2010, 18:30
دوست عزیز مشکلم حل شد تقریبا

تو تنظیمات EDIT CUSTOM LISTS اضافه کردم روز های هفته و ماه ها و دیگه شناسایی میشه به این شکل.

ممنون ازتون.

ila
26-12-2010, 21:27
میشه مفهوم سری داده در نمودار ها رو کاملبگید..یعنی خیلی توضیح خوب بدید و جامع نه در حد یک خط و دو خط
بعد این پرزنت استایل( درصد) که توی نوار ابزار فرمتینگ هست به چه درد میخوره که عدد رو ضربدر صدمیکنه..مگه درصد این نیست که تقسیم بر 100 میکنه؟

davy jones
27-12-2010, 09:40
میشه مفهوم سری داده در نمودار ها رو کاملبگید..یعنی خیلی توضیح خوب بدید و جامع نه در حد یک خط و دو خط
بعد این پرزنت استایل( درصد) که توی نوار ابزار فرمتینگ هست به چه درد میخوره که عدد رو ضربدر صدمیکنه..مگه درصد این نیست که تقسیم بر 100 میکنه؟
سلام.
به زبون خیلی ساده عنی اینکه وقتی میخوایم نموداری بکشیم باید داده هایی که قراره تو نمودار نشون داده بشن، هر کدوم با 2 مولفه مشخص بشن که یکی از اونها مولفه ی افقی (x) نمودار میشه و دیگری مولفه ی عمودی (y)
حالا تو اکسل میان و 2 سری متفاوت از داده ها رو هر کدوم پشت سر هم مینویسن و خود اکسل میاد و اونها رو یکیشون رو به عنوان سری مولفه های افقی و دیگری رو سری مولفه های عمودی در نظر میگیره و نمودار رو میکشه به این صورت که نقطه ی اول رو معادل اولین مختصات افقی و اولین مختصات عمودی هر کدوم از سری ها در نظر میگیره.
مثلا در عکس زیر که خودم درستش کردم اومدم و در ستون B چند تا داده نوشتم که منظورم از اونها اعداد روی محور x بوده و در ستون D اومدم و مقدار سینوس هر کدوم از درایه های متناظر در ستون B رو بر حسب رادیان محاسبه کردم و نوشتم. (البته برای اینکار هم از خود توابع تعریف شده ی اکسل استفاده کردم)

حالا میخوایم نمودارش رو بکشیم. به این قسمت میریم:

البته من این مدل از نمودار رو همینطوری انتخاب کردم و شما میتونین سایر مدلها و نمودارها رو انتخاب کنین. بعد از اینکه روی یکی از این نمودارها کلیک کنیم خود اکسل میاد و نمودار رو برای ما میکشه:
حالا فرضا ما میخوایم که تنظیمات محورهای نمودار رو عوض کنیم. (به هر دلیلی، مثلا درست نیستند) میایم و روی هر کدوم از محور ها right click میکنیم و گزینه ی select data رو انتخاب میکنیم:
-------------------------------------------

همونطور که تو عکس هم دیدین میشه اینطوری اعداد مد نظر خودمون رو به صورت سری اعداد وارد محور نمودار اکسل کرد. برای محور افقی هم همینطور.

نه دوست عزیز! درصد گیری معمولا از حاصل تقسیمهایی صورت میگیره که نسبت یک چیزی و یا احتمال وقوع واقعه ای رو به صورت کسری بیان میکنند که مقدار این کسرها همواره بین صفر و یک هستند. حالا با ضرب کردن عدد 100 در این کسر، درصد اون نسبت و یا احتمال رو برای فهم بهتر و راحت تر، بین صفر تا عدد 100 قرار میدیم.

موفق باشین.
89/10/6

tohidi
28-12-2010, 11:22
با سلام
یکسری فایل دارم با نامهای متفاوت می خواهم همه آنها را یکجا (و نه تک تک چون تعداد فایلها زیاد است) تغییر نام بدهم و تاریخ یکسان در ابتدای نام فایل وارد شود مثلا نام فایل اینگونه است
پزشکی
حقوق
ادبیات
که می خواهم تغییر نام داده بشود و اینگونه باشد
پزشکی 89
حقوق 89
ادبیات 89
ولی وقتی تغییر نام می دهم اینگونه می شود
89)1(
و الی آخر
بسیار متشکر می شوم اگر راهنماییم کنید
می دانم که در تاپیک نامناسبی سئوالم را پرسیدم :18::18::18:
بسیار سپاسگذارم

Ali*Reza
28-12-2010, 16:10
با سلام

یکسری فایل دارم با نامهای متفاوت می خواهم همه آنها را یکجا (و نه تک تک چون تعداد فایلها زیاد است) تغییر نام بدهم و تاریخ یکسان در ابتدای نام فایل وارد شود مثلا نام فایل اینگونه است
پزشکی
حقوق
ادبیات
پزشکی 89
حقوق 89
ادبیات 89
89)1(
و الی آخر
بسیار سپاسگذارم

فکر میکنم اگر روی سل مورد نظرتون راست کلیک و فرمت آن را تغییر بدین ، مشکلتون حل بشه.

ila
28-12-2010, 20:53
سلام.
به زبون خیلی ساده عنی اینکه وقتی میخوایم نموداری بکشیم باید داده هایی که قراره تو نمودار نشون داده بشن، هر کدوم با 2 مولفه مشخص بشن که یکی از اونها مولفه ی افقی (x) نمودار میشه و دیگری مولفه ی عمودی (y)
حالا تو اکسل میان و 2 سری متفاوت از داده ها رو هر کدوم پشت سر هم مینویسن و خود اکسل میاد و اونها رو یکیشون رو به عنوان سری مولفه های افقی و دیگری رو سری مولفه های عمودی در نظر میگیره و نمودار رو میکشه به این صورت که نقطه ی اول رو معادل اولین مختصات افقی و اولین مختصات عمودی هر کدوم از سری ها در نظر میگیره.
مثلا در عکس زیر که خودم درستش کردم اومدم و در ستون B چند تا داده نوشتم که منظورم از اونها اعداد روی محور x بوده و در ستون D اومدم و مقدار سینوس هر کدوم از درایه های متناظر در ستون B رو بر حسب رادیان محاسبه کردم و نوشتم. (البته برای اینکار هم از خود توابع تعریف شده ی اکسل استفاده کردم)

حالا میخوایم نمودارش رو بکشیم. به این قسمت میریم:

البته من این مدل از نمودار رو همینطوری انتخاب کردم و شما میتونین سایر مدلها و نمودارها رو انتخاب کنین. بعد از اینکه روی یکی از این نمودارها کلیک کنیم خود اکسل میاد و نمودار رو برای ما میکشه:
حالا فرضا ما میخوایم که تنظیمات محورهای نمودار رو عوض کنیم. (به هر دلیلی، مثلا درست نیستند) میایم و روی هر کدوم از محور ها right click میکنیم و گزینه ی select data رو انتخاب میکنیم:
-------------------------------------------

همونطور که تو عکس هم دیدین میشه اینطوری اعداد مد نظر خودمون رو به صورت سری اعداد وارد محور نمودار اکسل کرد. برای محور افقی هم همینطور.

نه دوست عزیز! درصد گیری معمولا از حاصل تقسیمهایی صورت میگیره که نسبت یک چیزی و یا احتمال وقوع واقعه ای رو به صورت کسری بیان میکنند که مقدار این کسرها همواره بین صفر و یک هستند. حالا با ضرب کردن عدد 100 در این کسر، درصد اون نسبت و یا احتمال رو برای فهم بهتر و راحت تر، بین صفر تا عدد 100 قرار میدیم.

موفق باشین.
89/10/6

ممنون..از سری داده ها..ولی درصد رو خوب متوجه نشدم..کاربرد این قضیه چیه..توی درصد اینها کلا..ممنون

seeemesooo
28-12-2010, 20:54
با سلام میخواهم عکس های یک فایل به صورت اتوماتیک یا با فرمول در چند سل با هایپرلینک قرار بگیرند
راهی دارد یا نه
با تشکر

davy jones
29-12-2010, 07:38
ممنون..از سری داده ها..ولی درصد رو خوب متوجه نشدم..کاربرد این قضیه چیه..توی درصد اینها کلا..ممنون

خوبی درصد گیری اینه که چون بازه اش نسبتا بزرگتر از بازه ی بین صفر تا یک هستش، درک بهتر و راحت تری به مخاطب دست میده. مثلا به عنوان مثال شما به جای اینکه بگی نسبت مردان به زنان در یک جامعه برابر با 0.48 است میای و به طور خلاصه میگی که درصد مردان در یک جامعه 48 درصد هستش. در عبارت اول در حقیقت شما اومدی و گفتی که از هر یک نفر، 0.48 نفر اونها (!) مرد هستند و بقیه ی اون یه نفر زن هستند (!) درسته که از لحاظ ریاضی این جمله معنی میده ولی درکش برای مخاطب خیلی آسون نیست. ولی در بیان همین شاخص به درصد شما در حقیقت میای و میگی که از هر 100 نفر در جامعه 48 تاشون مرد و بقیه زن هستند. این جمله عینا همون معنای جمله ی قبل رو میده با این تفاوت که از لحاظ شهودی درک راحت تری داره. خب حالا شاید سوال پیش بیاد که چرا 100؟؟ چرا مثلا در هر 10 نمونه بیان نمیشه؟ چرا در هر 50 و یا 1000 و یا هر عدد دیگه ای حساب نمیکنن؟ پاسخ اینه که میشه در هر عددی بیان کرد ولی درصد گیری رواج بیشتری پیدا کرده و عموم اذهان تونسته با این روش ارتباط ذهنی خوبی برقرار کنه.

موفق باشین.
89/10/8

tohidi
29-12-2010, 08:54
با سلام
پزشکی
حقوق
ادبیات
پزشکی 89
حقوق 89
ادبیات 89
89)1(
و الی آخر
و سئوالم ربطی به موضوع اکسل ندارد :11::11::11:لطفا راهنماییم کنید که از کجا به جواب سئوالاتی اینچنینی می توانم برسم
نیازم ضروری و فوری است:19::19::19:
بسیار سپاسگذارم

tristan
29-12-2010, 11:08
سلام...خسته نباشید..ببخشید من یه مشکلی داشتم این که صفحه اول اکسل رو که باز می کنم از منوی پایین که 3تا sheet خودش داره وقتی میخوام یه sheet دیگه اضافه کنم صفحه میره سمت راست یعنی همه سطرها و ستون ها از سمت راست شروع میشه...اگه میشه بگید چطوری sheet اضافه کنم که همون سمت چپ باقی بمونه و تغییری نکنه...

mahrou
29-12-2010, 14:19
سلام...خسته نباشید..ببخشید من یه مشکلی داشتم این که صفحه اول اکسل رو که باز می کنم از منوی پایین که 3تا sheet خودش داره وقتی میخوام یه sheet دیگه اضافه کنم صفحه میره سمت راست یعنی همه سطرها و ستون ها از سمت راست شروع میشه...اگه میشه بگید چطوری sheet اضافه کنم که همون سمت چپ باقی بمونه و تغییری نکنه...

سلام

فکر میکنم پیش فرض جهت متن رو باید تغییر بدین:

اگه اکسل 2007 استفاده می کنین:
office button >> excel options >> advanced >> display >> left - to - right >> ok

اگه اکسل 2003 استفاده می کنین :
tools >> options >> international >> left-to-right >> ok

موفق باشین

seeemesooo
29-12-2010, 17:34
با اکسل میخواهم یک sheetاز یک فایل اکسل دیگر را hayperlink کنم به فایل اکسل اول
راهی داره؟
باتشکر

mahrou
30-12-2010, 09:07
با اکسل میخواهم یک sheetاز یک فایل اکسل دیگر را hayperlink کنم به فایل اکسل اول
راهی داره؟
باتشکر
روی سلول مورد نظر راست کلیک می کنیم و مسیر زیر رو دنبال می کنیم:

hyperlink>>existing file or web page>>look in

پس از انتخاب فایل مورد نظر روی bookmark کلیک می کنیم و sheet موردنظرمون رو انتخاب می کنیم.
موفق باشید.

ila
30-12-2010, 12:43
راهی برای فارسی کردن تاریخ ها به شمسی و فارسی وجود داره؟

artclub_art
30-12-2010, 23:34
سلام کمک در مورد اکسل می خوام.
دبیر هستم و نمرات دانش آموزان را می خوام به صورت عدد صحیح یا عدد .25 یا .75 به من نشان دهد مثلا عدد 2.17 را به 2.25 تبدیل کند.
فرمولی در این زمینه هست؟

Mr.Crow
31-12-2010, 10:37
سلام دوستان !
یه سوال خیلی آماتوری و ساده دارم ! چطوری میشه عددها رو وسط کادر نوشت ؟! وقتی یه عددی مینویسم خودش میره اون گوشه و با space و ... هم تکون نمیخوره !

4017
31-12-2010, 16:06
با سلام
چطوري ميشه با vba برنامه اي نوشت كه وقتي وارد يه شيت ميشي تاريخ روز مثلا تو خونه اول درج بشه؟
ممنون از راهنماييتون

---------- Post added at 06:06 PM ---------- Previous post was at 06:04 PM ----------

سلام دوستان !
یه سوال خیلی آماتوری و ساده دارم ! چطوری میشه عددها رو وسط کادر نوشت ؟! وقتی یه عددی مینویسم خودش میره اون گوشه و با space و ... هم تکون نمیخوره !
سلام
روي سلول مورد نظر كليك ميكني و اونو وسط چين ميكني
اين كار از چند راه انجام ميشه
از منو ها
از formar cell

seeemesooo
01-01-2011, 10:53
روی سلول مورد نظر راست کلیک می کنیم و مسیر زیر رو دنبال می کنیم:

hyperlink>>existing file or web page>>look in

پس از انتخاب فایل مورد نظر روی bookmark کلیک می کنیم و sheet موردنظرمون رو انتخاب می کنیم.
موفق باشید.
باتشکر حل شد

ila
01-01-2011, 19:51
برای معادله درجه یک و دوم میشه یه مثال بزندی و خیلی ساده با اکسل حل کرد؟

4017
03-01-2011, 18:00
سلام
من خواستم يه vba بنويسم كه برام از ستون اول يه كد منحصر به فردي رو كه بهش ميدم از ستون اول سرچ كنه
اگه وجود داره سلول سمت راستيشو انتخاب كنه و يه كد ديگه بشه توش نوشت
اگه وجود نداره پيغام خطا بده
ولي نتونستم كاملش كنم
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد
ممنون

Sub search()
'

Dim kod As Single

kod = InputBox("inter code")

Range("a3:a100").Find(What:=kod, After:=ActiveCell, LookIn:=xlFormulas, _
LookAt:=xlPart, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, _
MatchCase:=False, SearchFormat:=False).Activate
Selection.Offset(0, 1).Select
InputBox ("number")

End Sub

meral22
03-01-2011, 18:46
دوستان عزیزم سلام:)
من یه سری از حسابهامو مثه مواد مستقیم ...دستمزد مستقیم ...سربار ....فروش و چند تاحساب دیگه رو بردم تو اکسل.یعنی همشون توی یک صفحه هستن(کنار هم وبه صورت افقی)
وبرای هرکدوم ستون بدهکار و بستانکار درست کردم.....دوستانی که رشتشون یا کارشون حسابداری باشه میدونن که باید جمع ستون بد با جمع ستون بس برابر باشه...مشکل من اینه که این دو ستون درحساب سربار یه تفاوت جزئی دارن و نمی دونم چه جوری بفهمم این تفاوت از کدوم حسابها ناشی میشه؟؟؟
باید اضافه کنم که جمع ستون بد یا بس در حساب سربار ممکنه از اقلامی درحسابهای دیگه به دست اومده باشه.
حسابها بر حسب تاریخ طبقه بندی شدن... به نظر خودم اگه بشه کاری کرد که همه اقلام موجود در یک تاریخ رو طوری سورت کنم که رویدادهای همون تاریخ به صورت بستانکارو بدهکار برام مشخص بشه خیلی راحت میتونم مغایرت رو پیدا کنم ولی خب نمیدونم چه جوری باید این کارو بکنم؟؟؟؟:41:...البته این نظر منه اگه راه دیگه وبهتری هم وجود داشته باشه و راهنماییم کنین ممنون میشم:46:(برای اکسل2003 و 2007)

matador
05-01-2011, 13:09
دوستان عزیز چه جوری میتونم عدد رو به فارسی برگردونم ؟ مثلا بزنم 22 اون تو سل بغلی بده بیست و دو

ممنون میشم کمک کنید

farzadshekoohi
05-01-2011, 16:22
با سلام من یک فرمول دارم به صورت زیر
0.2*40>(بزرگتر مساوی ) 6 + HF
که می خواهم hf رو واسم پیدا کنه می خواستم ببینم کسی دستورش رو داره بزاره
با تشکر

ila
07-01-2011, 17:29
چند سوال:
1- چه جوری میشه اندازه چند تا سلول رو یعنی عرضشون رو برابر کرد؟
2- وقتی توی تابع if میخوای بنویسی که مثلا اگه شرطمون درست بود خونه فلان رو برابر یک عددی کن چرا وقتی توی آرگومان دوم if مینویسیم مثلاa2=5 با اینکه شرطمون درسته ولی خونه a2برابر5 نمیشه؟

tochal62
08-01-2011, 01:00
سلام خدمت اساتید .

یک سوال داشتم . من برای انجام پروژم به یه جا رسیدم که باید انتگرال گیری عددی انجام بدم . پروژم توسط VB6 دارم می نویسم .
خواستم بدونم Add-in یا پلاگین تو اکسل وجود داره که عدد بگیره و انتگرال حساب کنه ؟ من برای مشتق پیدا کردم اما برای انتگرال فعلا نتونستم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

mahrou
08-01-2011, 08:49
چند سوال:
1- چه جوری میشه اندازه چند تا سلول رو یعنی عرضشون رو برابر کرد؟
2- وقتی توی تابع if میخوای بنویسی که مثلا اگه شرطمون درست بود خونه فلان رو برابر یک عددی کن چرا وقتی توی آرگومان دوم if مینویسیم مثلاa2=5 با اینکه شرطمون درسته ولی خونه a2برابر5 نمیشه؟

1- کنار سطر موردنظر روی عدد سطر راست کلیک کرده و row height آن را مشاهده می کنیم سپس سطرهای دیگر را که می خواهیم هم عرض با سطر فوق باشند انتخاب کرده و پس از راست کلیک، row height آنها را نیز برابر سطر قبلی قرار می دهیم.
2- در تابع if می توانیم مقدار همان سلولی را که در آن فرمول می نویسیم تغییر دهیم و نه سلولهای دیگر را و آن هم احتیاج به نام سلول و علامت مساوی ندارد و فقط عدد مورد نظر مثلا 5 کافیست.
به عنوان مثال می توانیم در سلول a2 بنویسیم:
=if(b1=1;5;7)

mohammad96
08-01-2011, 12:17
سلام کمک در مورد اکسل می خوام.
دبیر هستم و نمرات دانش آموزان را می خوام به صورت عدد صحیح یا عدد .25 یا .75 به من نشان دهد مثلا عدد 2.17 را به 2.25 تبدیل کند.
فرمولی در این زمینه هست؟

سلام بر دبیر،

اگه مثلا نمرات تو ستون A باشه، فرمول مورد نیاز برای محاسبه اینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه شرطی که زیاد به بچه ها سخت نگیری! :27:

Ali*Reza
08-01-2011, 13:15
دوستان عزیز چه جوری میتونم عدد رو به فارسی برگردونم ؟ مثلا بزنم 22 اون تو سل بغلی بده بیست و دو

ممنون میشم کمک کنید

به نظر من اگه بخواین از هوش برنامه استفاده کنین غیرممکنه.
ولی اگه تعداد اون اعداد کم باشه ، میشه براش فرمولی نوشت که در ازای تایپ هر عدد ، تو سل دیگه هرچیزی که میخواین نوشته بشه.
حالا اگه تعداد این اعداد کم هستند بگین تا فرمولش را براتون بزارم.

matador
08-01-2011, 18:36
به نظر من اگه بخواین از هوش برنامه استفاده کنین غیرممکنه.
ولی اگه تعداد اون اعداد کم باشه ، میشه براش فرمولی نوشت که در ازای تایپ هر عدد ، تو سل دیگه هرچیزی که میخواین نوشته بشه.
حالا اگه تعداد این اعداد کم هستند بگین تا فرمولش را براتون بزارم.

نه دوست عزیز تعداد کم نیست . برای کار حسابداری و صدور پیش فاکتور میخوام که اعداد بالاست . یعنی هیچ راهی نداره ؟؟

Ali*Reza
08-01-2011, 19:30
نه دوست عزیز تعداد کم نیست . برای کار حسابداری و صدور پیش فاکتور میخوام که اعداد بالاست . یعنی هیچ راهی نداره ؟؟

به نظر من که راهی نداره ، حالا اگه دوستان دیگه راهی بلد باشن میگن.

maleki reza
09-01-2011, 00:24
با سلام به اساتید محترم.من از office2003استفاده می کنم میشه لطفاً راهنماییم کنید. من 2 شیت دارم جدولی در شیتA کشیده ام که حاوی اطلاعاتی است من نیاز دارم گزارشی جدا در شیت B به صورت متفرقه ارائه بدهم ولی نیازی نیست تمام اطلاعات شیت A در شیت B قابل رویت باشه آیا فرمولی در excel وجود داره که زمانی که از کارکتری در سلولی از شیت A استفاده می کنیم آن سطر کامل در شیت B ثبت شود؟ و اگر از آن کارکتر استفاده نشود آن سطر در شیت B ثبت نشود.و تمام اطلاعات ثبت شده در شیت Bبه صورت پشت سر هم باشند و بین سطرها جای خالی نباشد.لطفاً راهنمایی کنید.باتشکر فراوان.

mohammad96
09-01-2011, 11:22

سلام،

این کد ارائه شده رو تو قسمت ماژول فایلتون قرار بدین و بعد کافیه از تابع Adad استفاده کنید.

alireza_ap
09-01-2011, 14:03
با سلام و خسته نباشید

من از آفیس 2007 استفاده می کنم. یکسری اسامی رو توی یک ستون شیت الف دارم که از همون برای لیست کشویی با استفاده از دیتا ولیدیشن داخل همون شیت استفاده کردم

حال سوال بنده ، چجوری همین لسیت رو برای لیست کشویی یا همون Combobox روی فرم در محیط ویژوال تعریف کنم؟ در ضمن این لیست در آینده ممکنه که تغییر کنه و به تعدادش اضافه بشه

با تشکر

Ali*Reza
09-01-2011, 16:59
با سلام به اساتید محترم.من از office2003استفاده می کنم میشه لطفاً راهنماییم کنید. من 2 شیت دارم جدولی در شیتA کشیده ام که حاوی اطلاعاتی است من نیاز دارم گزارشی جدا در شیت B به صورت متفرقه ارائه بدهم ولی نیازی نیست تمام اطلاعات شیت A در شیت B قابل رویت باشه آیا فرمولی در excel وجود داره که زمانی که از کارکتری در سلولی از شیت A استفاده می کنیم آن سطر کامل در شیت B ثبت شود؟ و اگر از آن کارکتر استفاده نشود آن سطر در شیت B ثبت نشود.و تمام اطلاعات ثبت شده در شیت Bبه صورت پشت سر هم باشند و بین سطرها جای خالی نباشد.لطفاً راهنمایی کنید.باتشکر فراوان.

من پیشنهاد میکنم از Pivot Table استفاده کنین.

tochal62
09-01-2011, 17:54
سلام خدمت اساتید .

یک سوال داشتم . من برای انجام پروژم به یه جا رسیدم که باید انتگرال گیری عددی انجام بدم . پروژم توسط VB6 دارم می نویسم .
خواستم بدونم Add-in یا پلاگین تو اکسل وجود داره که عدد بگیره و انتگرال حساب کنه ؟ من برای مشتق پیدا کردم اما برای انتگرال فعلا نتونستم .
ممنون میشم راهنمایی کنید .

دوستان کمککککک!

ila
09-01-2011, 23:56
در مورد حل تابع درجه یک و درجه دو با استفاده از ابزار گل سیک میگید؟

فردان
12-01-2011, 13:12
با سلام من یک فرمول دارم به صورت زیر
0.2*40>(بزرگتر مساوی ) 6 + HF
که می خواهم hf رو واسم پیدا کنه می خواستم ببینم کسی دستورش رو داره بزاره
با تشکر

منظور شما را متوجه نشدم
خب اين فرمول را كه به راحتي و به صورت ذهني مي تواني حساب كني! نياز به كامپيوتر و اكسل ندارد

فردان
12-01-2011, 13:22
دوست عزیز ممنون از پاسخگوییت و نیت خیرت.
اما خداییش شما پست من رو خوندی؟ این جوابها چه ربطی به سوال فعلی من داره؟

من چند روز نبودم
چيزي كه واضح است اين است كه شما بايد سه ستون داشته باشي:
نام نمايندگي/نام محصول/تعداد فروش
بعد از اين كه اين اطلاعات را تكميل كردي از pivot استفاده كن

amirs2k
13-01-2011, 23:05
با سلام
برای جدول مالیاتی زیر که قراره تو اکسل تهیه بشه فرمولش به چه صورته
ممنون
جدول مالیاتی مبلغ حقوق ماهیانه
نرخ مالیات
کمتر از 2450000 0
بین 2450000تا 6000000ریال 10%
بین 6000000تا 11000000 ریال 20%
بین 11000000 تا 23000000 ریال 25%
بین 2300000 تا 8600000 ریال 30%
بیشتر از 8600000 ریال 35%

GOLI87
16-01-2011, 22:09
چطور می تونم تو یه نمودار دایرهای یه چیزایی مثل هاشور و ... که هر یک معرف یه چیزیه رو قرار بدم
خواهش می کنم اگه کسی بلده سریع بهم جواب بده چون خیلی ضروریه

far2009
17-01-2011, 10:28
چطور می تونم تو یه نمودار دایرهای یه چیزایی مثل هاشور و ... که هر یک معرف یه چیزیه رو قرار بدم
خواهش می کنم اگه کسی بلده سریع بهم جواب بده چون خیلی ضروریه

باید یک جدول درست کنی با اسم و مقدار و درصد

مثلا : ( کارهای محاسباتیش را می توانی با اکسل انجام بدی )

a b c d
45 65 23 12
31% 44% 15 % 8%

حالا توی insert گزینه pie را انتخاب کن و توی tab هایی که برای تنظیمات نمودار هست توی تب Design قسمت Select data این جدولی را که درست کردی ( مثالی که زدم ) را انتخاب کن ( همه جدول را ).

حالا می توانی نمودار را ببینی .

موفق باشی

فردان
17-01-2011, 11:33
با سلام
برای جدول مالیاتی زیر که قراره تو اکسل تهیه بشه فرمولش به چه صورته
ممنون
جدول مالیاتی مبلغ حقوق ماهیانه
نرخ مالیات
کمتر از 2450000 0
بین 2450000تا 6000000ریال 10%
بین 6000000تا 11000000 ریال 20%
بین 11000000 تا 23000000 ریال 25%
بین 2300000 تا 8600000 ریال 30%
بیشتر از 8600000 ریال 35%

بر فرض اگر مبلغ حقوق در سلول c4 نوشته شده باشد كد زير:

ebrahimsarani
17-01-2011, 12:37
سلام دوستان

من هرکار می کنم توی اکسل 2007 نمی تونم بیشتر از 16 رقم بنویسم. بیشتر که می نویسم 0 می زنه جای عدد.
یعنی اینجوری میشه : 12345678912345670000000000 توی Option هم هرکاری کردم نتونستم درست کنم. چی کار باید بکنم؟!

ebrahimsarani
17-01-2011, 16:34
ممنون مي شم اگه سئوالهاي موردي و تخصصي تونو بپرسين.
لطفا سئوال اينجوري نباشه: اكسل را از اول تا آخر توضيح بده!
موردي كه راه حل براش پيدا نكردين و هنوز باهاش مشكل دارين......
ممنون

با سلام دوست عزیز

من نمی تونم تو اکسل 2007 بیشتر از 16 رقم تو یک سل بنویسم! چکار کنم که درست بشه؟!

بیشتر از 16 رقم رو 0 می زنه : مثلاً 12345678912345670000000000

far2009
17-01-2011, 19:12
با سلام دوست عزیز

من نمی تونم تو اکسل 2007 بیشتر از 16 رقم تو یک سل بنویسم! چکار کنم که درست بشه؟!

ظاهرا این یک محدودیت از طرف خود اکسل هست برای اینکه اکسل نمی توانه اعداد بیش از این را توی محاسباتش حساب کنه

GOLI87
19-01-2011, 20:56
باید یک جدول درست کنی با اسم و مقدار و درصد

مثلا : ( کارهای محاسباتیش را می توانی با اکسل انجام بدی )

a b c d
45 65 23 12
31% 44% 15 % 8%

حالا توی insert گزینه pie را انتخاب کن و توی tab هایی که برای تنظیمات نمودار هست توی تب Design قسمت Select data این جدولی را که درست کردی ( مثالی که زدم ) را انتخاب کن ( همه جدول را ).

حالا می توانی نمودار را ببینی .

موفق باشی

نمودارو می تونم سم کنم ،اصل مطلب اینه که چطور اون هاشور ها رو توش بذارم

hasti27
20-01-2011, 10:47
سلام من یه سوال دارم
وقتی با اسکا اطلاعات خود را import می کنیم اگر نام جدول ها فارسی باسد runtime error می دهد.چه راه حلی وجود دارد؟

فردان
20-01-2011, 10:57
مي خوام در صورتي كه مثلا ستون سن افراد مساوي 20 سال باشد آن رديف كلا رنگي شود.
با استفاده از conditional Format ظاهرا فقط سلولهاي همان ستون را مي توان به اين صورت رنگي نمود.
با تشكر فراوان منتظر جواب فوري هستم

far2009
20-01-2011, 11:31
نمودارو می تونم سم کنم ،اصل مطلب اینه که چطور اون هاشور ها رو توش بذارم
منظورتون از هاشور دقیقا چیه ؟

amirs2k
21-01-2011, 15:13
با سلام در سوال زیر
2-امار زیر تعداد سال های کارکرد دستگاهی را به همراه هزینه تعمیرات ان نشان میدهد
مطلوب است :
رسم نمودار مناسب
رسم خط روند (trade line)
محاسبه ضریب همبستگی به 2 روش با استفاده از تابع مربوطه و هم از طریق فرمول
همچنین محاسبه شاخص های اماری ،واریانس ،میانه ،مد برای هر متغیر .

هزینه تعمیرات (y) سال (x)

1.480.000 4

1.280.000 2

1.330.000 3

1.540.000 5

1.180.000 2

1.450.000 3

1.430.000 4

----------------------------------------------------
ایا برای محاسبه ضریب همبستگی ،واریانس ،میانه ومد وارد کردن فرمول های زیر صحیح هست؟

=-CORREL(A2:A8;B2:B8)
=VAR(A2:A8;B2:B8)
=MEDIAN(A2:A8;B2:B8)
=MODE(A2:A8;B2:B8
(البته به دلیل کپی پیست جابه جایی داره)
ممنون

hooshtoolak
22-01-2011, 16:14
سلام و خسته نباشین
من فقط یک سوال از شما دارم
من در اتریش زندگی می کنم و به ایران دسترسی ندارم که بتونم به جواب سوالم برسم

من در شرکتی کار می کنم که چند شاپ اینترنتی داره
کار من کنترل محصولات هستش
من باشید از سابت های مختلف محصولات رو برداشته و وارد سایت شرمت خودمون بکنم
این پروسه خیلی زمان بر هستش
من میخواستم با استفتده از اکسل اطلاعات مورد نیازم رو از سایت مورد نظرم پایین بکشم
به عنوان مثال به این لینک بک نگاه بندازین:

من باید اطلاعات مربوط به این محصولات رو در کنار هم داشته باشم
این اطلاعات شامل:

Art.Nr., Menge, Bezeichnung, Bio, Neu, VE, VK/Stück Bild
می باشد

اگر به صورت دستی بخواهم وارد کنم خوب خیلی وقت گیر و خسته کنندس
بنابر این می خواستم از اکسل برای راحتی کار استفاده کنم

با تحقیقی که خودم انجام دادم با منو
Data\Import External Data\New Web Query
آشنا شدم

ولی نمی تونم این آپشن رو درست تنظیم کنم
من فقط میخوام اطلاعاتی رو که در بالا خواستم وارد کنم

ولی کلی اطلاعات دیگه که اصلا نیازی ندارم وارد اکسال میشه !!!!

اگه میشه من ر راهنمایی کنین
مرسی

mohammadmikaeili@yahoo.com

p30sezar
25-01-2011, 03:42
خودت که همه راه رو رفتی رفیق فقط کافیه قبل از اینکه Import کنی option را تنظیم کنی

p30sezar
25-01-2011, 03:50
با سلام دوست عزیز

ظاهرا این یک محدودیت از طرف خود اکسل هست برای اینکه اکسل نمی توانه اعداد بیش از این را توی محاسباتش حساب کنه

داده های فرمت general از نوع Double می باشد که بیش از 16 رقم نمی تواند بگیرد
خیلی وارد جزئیات نمیشم بهتره فرمت سلول خود را به Text تغییر دهی (به همین سادگی)

p30sezar
25-01-2011, 04:49
مي خوام در صورتي كه مثلا ستون سن افراد مساوي 20 سال باشد آن رديف كلا رنگي شود.
با استفاده از conditional Format ظاهرا فقط سلولهاي همان ستون را مي توان به اين صورت رنگي نمود.
با تشكر فراوان منتظر جواب فوري هستم

متاسفانه فرصت توضیح ندارم چون بالای یک صفحه میشد بنابراین یک نمونه برات درست کردم ببین به کارت میاد

تنظیماتش را در conditional Format و Manage Rules... انجام دادم

engr_mra
25-01-2011, 21:14
با سلام
نحوه بدست آوردن یک نقطه از نمودار ترسیم شده در اکسل رو کسی بلده منظورم اینه که رو یه نقطه خاص از نمودار کلیک کنیم و مقدارش رو بهمون بگه یا اینکه x رو وارد کنیم y رو بهمون بده؟

فردان
27-01-2011, 09:21
متاسفانه فرصت توضیح ندارم چون بالای یک صفحه میشد بنابراین یک نمونه برات درست کردم ببین به کارت میاد

تنظیماتش را در conditional Format و Manage Rules... انجام دادم

ضمن تشکر به عرض برسانم در اینترنت هم جستجو کردم ولی نتوانستم نرم افزاری برای باز کردن فایلهای xml که ارسال نموده بودید بیابم
لطفا از این نظر هم راهنمایی بفرمایید.
با تشکر فراوان

davy jones
29-01-2011, 12:10
با سلام
نحوه بدست آوردن یک نقطه از نمودار ترسیم شده در اکسل رو کسی بلده منظورم اینه که رو یه نقطه خاص از نمودار کلیک کنیم و مقدارش رو بهمون بگه یا اینکه x رو وارد کنیم y رو بهمون بده؟
اگه ضابطه تابعی که نمودارش کشیده شده رو میدونین، دیگه اصلا احتیاجی به اکسل و قابلیتهاش نیست. مقدار x رو بدین و مقدار y رو محاسبه کنین.
ولی اگه نمودارتون به این صورته که چند تا نقطه دادین و یک منحنی از اونها عبور دادین و حالا میخواین بدونین که مقدار y در یک نقطه ای که جزء داده های اولیه نبوده چقدر میشه، اون یه بحث دیگه است. باز هم باید تو پراپرتیز نمودار برین و بگین که منحنی نمودار رو برام با توابع پایه ریاضیات شبیه سازی کن. (خودتون میتونین انتخاب کنین که با توابع چندجمله ای شبیه سازی کنه یا با توابع مثلثاتی، یا نمایی و ...) بعد از اینکه ضابطه ی مورد نظر رو پیدا کردین باز هم مشابه قبل عمل کنین

موفق باشین.
89/11/9

esfboy2010
30-01-2011, 10:37
با سلام

من نحوه جستجو با استفاده از تابع وی لوکاپ روی دو مقدار را میخواستم

مثلا می خواهیم اطلاعات افرادی را با استفاده از نام و نام خانوادگی آنها به کمک تابع وی لوکاپ پیدا کنیم.

از تابع دیگر هم نمی توانم استفاده کنم.

اگر راهنمایی کنید ممنونتان می شوم:40:

ahmadee
30-01-2011, 23:40
یک سئوال فوری
کسی میدونه چطوری با دو ورک شیت میشه ماکرو ساخت؟:20:

rezamec
31-01-2011, 04:19
سلام
1-تو اکسل می خواستم با داده هایی که دارم نمودار بکشم و همیشه x متناظر با y (که همیشه ثابت است) را بدست بیارم
من برای اینکار همیشه از تغییر محدوده محور ها استفاده می کنم.
می خواستم بدونم راهی مثل دفالت کردن هست که زیاد وقتم رو نگیره؟
به عبارت دیگر آیا راه سریعی برای پیدا کردن نقطه تلاقی دو نمودار در اکسل است؟
2-پس از رسم نمودار چطور می شود تنظیم کرد که خطوط gridlines دقیقاً از داده ها عبور کنند نه بصورت تصاعدی
ممنون

nelahe
31-01-2011, 13:17
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم
1- وقتی که در خانه ای متنی تکراری را می زنیم و اکسل کاملش می کند چه دکمه ای باید بزنیم که در ادامه اون تایپ کنیم یا اینکه تغییرش بدهیم ، یعنی بدون کلیک کردن دکمه ای روی کیبرد برای این کار تعریف شده است

مثلا جمله ای که اول کلمه آمبولانس است بعد عدد 3 (به صورت فارسی) بعد A بعد CC بعد 2000 (البته به فارسی)

2- چرا در اکسل مانند ورد نمی توان اعداد را Hindi یا Arabic کرد

3- برای نوشتن یک متن مخلوطی از لاتین، عدد، فارسی لازم است که بعد از نوشتن متن لاتین، برای عددنویسی جهت را فارسی کنیم

4- در اکسل چه کلیدی کار کلید تب را انجام می دهد

mohammadv2
03-02-2011, 17:18
کسی جواب سوال را نمی دونه؟؟؟
دوست عزيز يك ستون ديگر به جدولتان اضافه كنيد و در آن محتويات سلول متناظر را با صفر جمع كنيد. تكست شما به عدد تبديل مي شود.
حالا كافيه كل ستون جديد را انتخاب، كپي و paste as value كنيد.

توضيح بيشتر:
اكسل اگر با استفاده از فرمولsum بخواهيد فايل مورد نظر جمع كنيد آن را به صورت تكست مي شناسد ولي اگر به صورت مثلا b1=a1+0 جمع كنيد حاصل را به صورت عدد نشان مي دهد.

mohammadv2
03-02-2011, 17:27
با سلام

من نحوه جستجو با استفاده از تابع وی لوکاپ روی دو مقدار را میخواستم

مثلا می خواهیم اطلاعات افرادی را با استفاده از نام و نام خانوادگی آنها به کمک تابع وی لوکاپ پیدا کنیم.

از تابع دیگر هم نمی توانم استفاده کنم.

اگر راهنمایی کنید ممنونتان می شوم:40:

با سلام
يك ستون جديد به اول جدول مرجعتان اضافه كنيد و با استفاده از عبات & آن را با هم تركيب كنيد.
مثال:A&B=AB
در جدول ثبت اطلاعات خود نيز نيازي به اضافه كردن ستون جديد نيست كافيه در قسمت lookup value عبارت به طور مثال A2&B2 را وارد كنيد.

Lord_theOne
04-02-2011, 22:12
مشکل در سرچ فارسی در اکسل دارم
بعضی از اسمها می اید ولی بعضی هاشون نه در صورتی که ان اسم موجود هست
در ویندوز xp درست است اما در سون نه فارسی ساز نصب کردم بازهم نشد
افیس 2007

ila
06-02-2011, 14:15
درمورد حل تابع درجه یک و تابع گل سیک میشه توضیح بدید..ممنون

mohammad.ef
08-02-2011, 20:06
سلام .

1 - میخواهم یک فرم با تعداد ردیف های نامحدود بسازم ، به صورتی که عناوین ( مثل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و .. ) ثابت در بالای فرم باشند و یک جدول در انتهای فرم . و بقیه سطرهای فرم به صورت کشویی بین ایندو حرکت کنند

2 - چگونه میتوان یک سل را به صورت منو ساخت ؟

آفیس 2007

ممنون

Lord_theOne
12-02-2011, 09:29
مشکل در سرچ فارسی در اکسل دارم در ویندوز 7
در ویندوز xp درست است اما در سون مشکل دارد فارسی ساز نصب کردم بازهم نشد
افیس 2007

Hoordad
13-02-2011, 00:41
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همگی سوالی داشتم مدتی است یک فایل اکسل دارم که ذخیره کردم ولی مشکل اینجاست که فرمول sum در آن کار نمیکند و نمیدانم مشکل از کجاست وقتی فرمول را مشخض میکنم و ردیفهای مورد نظر نتیجه را صفر میزند و یا خالی
این هم خلینک خود فایل که در رپیدشر است برای امتحان اگر نیاز باشد
لطفاً در این مورد راهنمایی و نظر خود را اعلام نمایید.
با سپاس

Ali*Reza
15-02-2011, 20:33
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همگی سوالی داشتم مدتی است یک فایل اکسل دارم که ذخیره کردم ولی مشکل اینجاست که فرمول sum در آن کار نمیکند و نمیدانم مشکل از کجاست وقتی فرمول را مشخض میکنم و ردیفهای مورد نظر نتیجه را صفر میزند و یا خالی
این هم خلینک خود فایل که در رپیدشر است برای امتحان اگر نیاز باشد
لطفاً در این مورد راهنمایی و نظر خود را اعلام نمایید.
با سپاس

لینک فایلتون رو بزارین .

wordist
27-02-2011, 09:57
مشکل در سرچ فارسی در اکسل دارم در ویندوز 7
در ویندوز xp درست است اما در سون مشکل دارد فارسی ساز نصب کردم بازهم نشد
افیس 2007
اين مشكل رو با همه كلمات داريد يا فقط با اونايي كه شامل حروف " ك " يا " ي " ميشن !!؟

GNesh
28-02-2011, 09:57
سلام
من چند نقطه دارم که خیلی به هم نزدیک هستند و تقریبا روی یک خط راست واقع اند.
میخواستم ببینم آیا میشه با یکی از محصولات آفیس معادله این خط راست را به دست آورد؟
حتی شیبش هم به دست بیاید خوب است.
ممنون:40:

wordist
28-02-2011, 10:33
سلام
من چند نقطه دارم که خیلی به هم نزدیک هستند و تقریبا روی یک خط راست واقع اند.
میخواستم ببینم آیا میشه با یکی از محصولات آفیس معادله این خط راست را به دست آورد؟
حتی شیبش هم به دست بیاید خوب است.
ممنون:40:
سلام

شما ميتونيد توي اكسل پس از كشيدن نمودار نقطه اي (Scatter) روي يكي از نقطه ها كليك راست كنيد و گزينه Add Trendline رو بزني تا نزدكترين خط به اون سه نقطه رو برا بكشه

سپس روي خط رسم شده كليك راست كن و گزينه Format Trendline رو بزن و از كادر بازشده گزينه Display Equation On Chart رو انتخاب كن تا معادله اش رو هم بهت نشون بده

Arashdn
01-03-2011, 13:52
سلام
تو این فایل که گذاشتم

میخوام کاری کنم که در قسمت توضیحات اگه یه نمره بیشتر نمره بود کنارش بنویسه بیشترین نمره و اگه کمترین بود بنویسه کمترین
کسی نظری داره؟
ممنون

mohebbi_md
01-03-2011, 14:14
سلام
من چند تا فایا اکسل دارم که هر کدوم از کارمندها می تونن اون رو تغییر بدن و یک فایل اکسل دیگه دارم که فقط مدیر می تونه اون رو تغییر بده ! حالا مدیر گفته که هر کارمندی باید بتونه از طریق فایل اکسل خودش فایل اکسل اصلی که دست مدیر هست رو تغییر بده یعنی سطرهایی رو به اون اضافه کنه ! من هم تا حالا ماکرو کار نکردم ، می خوام بدونم این کار امکان پذیر هست یا نه ! اگر هست چی کار باید کنم ؟
ممنون

wordist
02-03-2011, 08:27
سلام
تو این فایل که گذاشتم

میخوام کاری کنم که در قسمت توضیحات اگه یه نمره بیشتر نمره بود کنارش بنویسه بیشترین نمره و اگه کمترین بود بنویسه کمترین
کسی نظری داره؟
ممنون
شما كافيه يه IF بنويسي كه مقايسه كنه با ماكزيمم اون رنج دلخواهت و اگه بزرگتر بود بگه بيشترين نمره و اگه كوچكتر بود بگه كمنرين نمره

فرض كن مثل فايل شما رنج از F5 تا F11 هست فرمول برا مشخص شدن اينكه آيا F5 بيشترين يا كمترين هست يا نه در خانه G5 اينگونه ميشه :

wordist
02-03-2011, 08:28
سلام
من چند تا فایا اکسل دارم که هر کدوم از کارمندها می تونن اون رو تغییر بدن و یک فایل اکسل دیگه دارم که فقط مدیر می تونه اون رو تغییر بده ! حالا مدیر گفته که هر کارمندی باید بتونه از طریق فایل اکسل خودش فایل اکسل اصلی که دست مدیر هست رو تغییر بده یعنی سطرهایی رو به اون اضافه کنه ! من هم تا حالا ماکرو کار نکردم ، می خوام بدونم این کار امکان پذیر هست یا نه ! اگر هست چی کار باید کنم ؟
ممنون
سلام

ورودت رو به انجمن تبريك ميگم

در مورد سوال و خواسته‌هات بايد بيشتر توضيح بدي و ديگه اينكه آيا همه فايلها روي يه سيستم هستن و ...

Arashdn
02-03-2011, 18:18
شما كافيه يه IF بنويسي كه مقايسه كنه با ماكزيمم اون رنج دلخواهت و اگه بزرگتر بود بگه بيشترين نمره و اگه كوچكتر بود بگه كمنرين نمره

فرض كن مثل فايل شما رنج از F5 تا F11 هست فرمول برا مشخص شدن اينكه آيا F5 بيشترين يا كمترين هست يا نه در خانه G5 اينگونه ميشه :

متاسفانه قبولش نکرد و ارور داد

wordist
02-03-2011, 21:05
متاسفانه قبولش نکرد و ارور داد
فرمول دقیق و درست هست

ولی ممکنه در تنظیمات سیستم شما در فرمول نویسی باید بجای علامت " , " از علامت " ; " استفاده بشه

Arashdn
03-03-2011, 16:37
فرمول دقیق و درست هست

ولی ممکنه در تنظیمات سیستم شما در فرمول نویسی باید بجای علامت " , " از علامت " ; " استفاده بشه
حق با شما بود
درست شد
فقط یه سوال : مفهوم این $ چیه؟

wordist
05-03-2011, 14:33
حق با شما بود
درست شد
فقط یه سوال : مفهوم این $ چیه؟
وقتي در اكسل يه فرمول رو بخواي تعميم بدي به خانه هاي ديگه ، يه علامت مربع كوچيك هست در پايين و سمت راست يا چپ خانه هست كه بايد بگيري و بكشي به هر سمتي كه ميخواي فرمولت تعميم داده بشه

براي اينكه هنكان تعميم آدرس يه قسمت تغيير نكنه ميشه آدرس اونو مطلق كرد كه آدرس مطلق رو با علامت " $ " نشون ميدن

arash_ir1984
06-03-2011, 09:18
سلام
من میخوام در اکسل:
1- یک ردیف رو با یک ردیف سل مقایسه کنم که در ریف اول سل هایی که در ردیف دوم هم هست نمایش داده بشه
2- یک جدول دارم که در یک ستون (A) کد و در ستون بعدی (B) نام کد نوشته شده حالا می خوام در یک سل (G1) دیگه وقتی کد رو تایپ می کنم بیاد تو ستون اول (1) بگردد اگه بود نام کد (B) رو در جلوی کد تایپیم (H1) بیاره
اگه کسی میدونه چه فرمولی باید بنویسم لطفا راهنمایی کنه

renjer07
06-03-2011, 10:25
سلام دوستان من یک جدول با اکسل ساختم و میخوام اون رو در انجمن یک سایتی آپلود کنم تا برای بقیه قابل نمایش باشه اگر ممکن هست کمکم کنید . در ضمن نحوه ی تبدیل فایل های اکسل به فلش برای نمایش در سایت ها رو بذارید با تشکر

pangman
08-03-2011, 09:34
با سلام
آیا با اکسل می شود میان یابی کرد؟
میان یابی بامیانگین فرق میکنه
میان یابی،بدست آوردن یکعدد بین دو عدد دیگست مثلا
x1=2,y1=6
x2=3,y2=z
x3=5,y3=4
با میان یابی z بدست میاد

parsa
10-03-2011, 13:22
با سلام خدمت تمامي دوستان .
من يه سوال براي اكسل دارم اگه جواب بدين ممنون ميشم.
سوال: من تعدادي فايل اكسل دارم كه هركدوم توي يك فولدر جدا هستن . ميخوام اكسلي داشته باشم كه از هركدوم از اون اكسلهاي بيس چند سلول رو بخونه و اينكه بشه اتوماتيك از فايلهاي جديد هم كه ايجاد ميشه سلولهاي مشابه رو بخونه آيا ميشه؟

Lord_theOne
10-03-2011, 21:16
اين مشكل رو با همه كلمات داريد يا فقط با اونايي كه شامل حروف " ك " يا " ي " ميشن !!؟
یک جایی رفتم این مشکل را داشت زیاد تست نکردم فکر می کنم از فارسی سازش باشد
فکر کنم بعضی از کلمات جواب نمی داد

قله بلند
11-03-2011, 22:47
سلام دوستان
فرض کنید من ستونی با نام کارفرما دارم. می خواهم، دو زیر ستون به این ستون اضافه کنم تا انواع کارفرما رو مشخص کنه. چه جوری دو زیر ستون با ستون اصلی اضافه کنم؟

nelahe
12-03-2011, 09:17
سلام دوستان عزیز

دو تا سوال داشتم

1- چطور هر شیت از راست به چپ بشود میخواهم از سمت راست بالای صفحه A، B، C بخورد تا آخر نه اینکه حرف A اولین ستون سمت چپ باشد

2- آیا میشه یک ستون را کلا پاک کرد مثلاً ستون C رو کلاً پاک کنیم

---------- Post added at 11:17 AM ---------- Previous post was at 11:15 AM ----------

سلام دوستان
چند تا سوال داشتم
1- وقتی که در خانه ای متنی تکراری را می زنیم و اکسل کاملش می کند چه دکمه ای باید بزنیم که در ادامه اون تایپ کنیم یا اینکه تغییرش بدهیم ، یعنی بدون کلیک کردن دکمه ای روی کیبرد برای این کار تعریف شده است

مثلا جمله ای که اول کلمه آمبولانس است بعد عدد 3 (به صورت فارسی) بعد A بعد CC بعد 2000 (البته به فارسی)

3- برای نوشتن یک متن مخلوطی از لاتین، عدد، فارسی لازم است که بعد از نوشتن متن لاتین، برای عددنویسی جهت را فارسی کنیم

سلام دوستان عزیز

متاسفانه این سوالات بی جواب مانده

nelahe
12-03-2011, 10:06
سلام دوستان عزیز چند تا سوال مهم دارم

1- چطور یک خانه را به دو یا چند خانه تقسیم کنیم

2- اگر چند خانه را یکی کردیم، چطور دوباره آن را به همان چند خانه تقسیم کنیم

3- چطور محتویات یک شیت را به شیت دیگر انتقال دهیم با تمام تنظیمات

مثلاً من وقتی یک شیت را به شیت کناری اش کپی می کنم تنظیم خانه هایش رو دوباره باید بنشیم و درست کنم

خیلی مهمه و ضروری است ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

far2009
12-03-2011, 12:25
تا آنجایی که من می دانم شما نمی توانید خود سلول را چند تا کنید ( چون اصلا نیازی به این کار نیست کافیه یک ستون اضافه کنید ) ولی بخشی از محتوای سلول را بر اساس الگویی خاص می توانید جدا کنید و تو یک سلول دیگر بریزید.

آن خانه یکی شده را انتخاب کنید و بعد در قسمت home > alignment یک آیکنی هست به شکل a که دو طرفش فلش هست در آن قسمت روی unmerge cells کلیک کنید.

مثلاً من وقتی یک شیت را به شیت کناری اش کپی می کنم تنظیم خانه هایش رو دوباره باید بنشیم و درست کنم

تو sheet اول ctrl + A را بزنید و با راست کلید کپی کنید بعد تو شیت بعدی روی خانه اول راست کلیک کنید و paste کنید

far2009
12-03-2011, 13:00
روی یکی از خانه های آن ستون راست کلیک کنید بعد Delete را انتخاب کنید در منوی باز شده entire column را انتخاب کنید و ok کنید

1- چطور هر شیت از راست به چپ بشود میخواهم از سمت راست بالای صفحه A، B، C بخورد تا آخر نه اینکه حرف A اولین ستون سمت چپ باشد دکمه option بعد excel Options بعد customize بعد all commands ( تو قسمت choose ... هست ) بعد right to left document را پیدا کنید . حالا در بالای صفحه آیکونش ظاهر میشه که با کلیک کردن روی آن مشکل شما حل میشه.

بقیه سوالات را بعدا جواب می دهم

قله بلند
12-03-2011, 13:49
بقیه سوالات را بعدا جواب می دهم

سلام
لطفاً به من هم پاسخ بدید.

far2009
12-03-2011, 14:15
سلام
لطفاً به من هم پاسخ بدید.

یک ستون کنار ستون کارفرما اضافه کنید . بعد خانه که کارفرما را نوشتید با خانه بغلش merge کنید . حالا زیر این خونه دو تا ستون دارید.

p30sezar
13-03-2011, 12:39
سلام دوستان عزیز

دو تا سوال داشتم

1- چطور هر شیت از راست به چپ بشود میخواهم از سمت راست بالای صفحه A، B، C بخورد تا آخر نه اینکه حرف A اولین ستون سمت چپ باشد

سلام دوست عزیز

جواب 1 :
بهتر بود نسخه اکسل خود را ذکر می کردید در پست های قبلی یکی از دوستان برای اکسل 2003 را گفته بودند که از ایشان تشکر می کنم
من هم یه جور دیگه میگم

برای اکسل 2003:

Tools>Options

همانطور که در شکل بالا می بینید گزینه Right-to-left را انتخاب نمایید

برای اکسل 2007:
در برگه Page Layout در قسمت Sheet option میتونی گزینه Sheet Right-to-left را پیدا کنی
اگر نبود باید با روش زیر اضافه کنی

Office button (large round top-left button)>Excel Options>Customize>All Commands, scroll down to Right to left document, click Add, OK

جواب 2 :
در اکسل 2007 روی ستون راست کلیک کن و گزینه Hide رو بزن

به همین سادگی
موفق باشی

p30sezar
13-03-2011, 13:00
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم

سلام

جواب 1 :
کلید F2 و بعد End

جواب 2 :
چون نیازی نیست در اکسل هر سلول مشخصات خاص خودش را دارد یعنی می تواند خصوصیاتش با سلول های اطرافش متفاوت باشد حال آنکه در ورد امکانپذیر نمی باشد (البته دراین مورد خاص)

جواب 3 :
نیازی نیست جهت را راست به چپ کنید ولی قاعدتاً برای تایپ فارسی باید زبان را فارسی کنید

جواب 4 :
چندبار Space بزن :31:

یادآوری ویژه:
اگر در سلولی بخواهیم در خط پایین تر تایپ کنیم باید Shift+Enter را بزنیم

نکته :خط بالایی را اشتباه نوشتم باید ALT+Enter را بزنید از wordist دوست خوبم بابت تذکرشون ممنون

مخلص همه

p30sezar
13-03-2011, 13:16
سلام دوستان عزیز چند تا سوال مهم دارم

خیلی مهمه و ضروری است ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

سلام

جواب 1و2 :
توضیحات دوست خوبم far2009 کافیه

جواب 3 :
نخست باید اطلاعات را Copy & Paste نمایید بعد یک آیکون شبیه عکس زیر ظاهر میشه بازش کن و گزینه ای که در عکس مشخص شده را کلیک کن

به همین سادگی
موفق و موید باشی

nelahe عزیز امیدوارم که کارت راه افتاده باشه
دلیل تاخیر من در جواب هم اینه که میبینم دوستان علاقه مند زیادی پاسخگوی شما عزیزان می باشند

renjer07
13-03-2011, 13:18
سلام دوستان من یک جدول با اکسل ساختم و میخوام اون رو در انجمن یک سایتی آپلود کنم تا برای بقیه قابل نمایش باشه اگر ممکن هست کمکم کنید . در ضمن نحوه ی تبدیل فایل های اکسل به فلش برای نمایش در سایت ها رو بذارید با تشکر

wordist
13-03-2011, 13:21
یادآوری ویژه:
اگر در سلولی بخواهیم در خط پایین تر تایپ کنیم باید Shift+Enter را بزنیم
سلام

البته منظور دوستمون ALT+Enter بود كه اشتباها تايپ شده

دلیل تاخیر من در جواب هم اینه که میبینم دوستان علاقه مند زیادی پاسخگوی شما عزیزان می باشند هر گلي يه بويي داره

در ضمن ممكنه برخي جواب سوالي رو بلد نباشن كه پاسخ نميدن يا اينكه فرصت نداشته باشن

در هر صورت كاربر فعال افيس هستيد و انتظار داريم بيش از اين حضور داشته باشيد

موفق باشيد

MOTARGEMONLINE
14-03-2011, 11:06
یک سوال سخت دارم .که نمی دونم چه جوری بپرسم امیدوارم توضیحم واضح باشه.من یک فاکتور تو اکسل درست کردم که تو یک ستونش به طریق drop down کد محصولاتم رو میده حالا می خوام تو ستون بعد بگم اگر این ستون اول هر کدوم از این کد محصولات بود چه عددی توی ستون دوم وارد بشه.لطفا کمکم کنید.ممنون

far2009
14-03-2011, 17:32
یک سوال سخت دارم .که نمی دونم چه جوری بپرسم امیدوارم توضیحم واضح باشه.من یک فاکتور تو اکسل درست کردم که تو یک ستونش به طریق drop down کد محصولاتم رو میده حالا می خوام تو ستون بعد بگم اگر این ستون اول هر کدوم از این کد محصولات بود چه عددی توی ستون دوم وارد بشه.لطفا کمکم کنید.ممنون
کدش اینه

دستورش هم میگه اگر A2=89 بود آنگاه A را تایپ کن اگر نبود برو سراغ دستور بعدی و همین طور ادامه دارد.

در اینجا برای 4 عدد من مثال زدم که شما می توانید مطابق همین زیادش کنید.

toofan821
15-03-2011, 09:43
سلام
من میخواهم خانه هایی در یک سطر که خانه پایینی آن صفر است را باهم جمع کنم می شود من را راهنمایی کنید

nelahe
15-03-2011, 10:54
سلام

جواب 1و2 :
توضیحات دوست خوبم far2009 کافیه

جواب 3 :
نخست باید اطلاعات را Copy & Paste نمایید بعد یک آیکون شبیه عکس زیر ظاهر میشه بازش کن و گزینه ای که در عکس مشخص شده را کلیک کن

به همین سادگی
موفق و موید باشی

دلیل تاخیر من در جواب هم اینه که میبینم دوستان علاقه مند زیادی پاسخگوی شما عزیزان می باشند

سلام دوستان عزیز

این گزینه خیلی کمک کرد

فقط یک مشکل ببینید می خوام جدولم در نقاط 1 و 2 که مشخص کردم پیست شود ولی جدول در این دو پیست نمی شود

2- یک ادرس هم برای آپ فایل بگذارید تا فایلش رو بگذارم در صورت لزوم

vahid_civil
15-03-2011, 19:07
سلام
چطوری میتونم یک خونه رو به 3 قسمت تقسیم کنم ؟ مثلا یک متن کوچولو بالاش باشه و 2 یا 3 قسمت هم زیرش که خطهای پایینی عمودی باشه که بتونم 90 درجه تایپ کنم . 90 درجه نوشتن رو بلدم ولی تقسیم یک خونه به 3 4 قسمت رو نمیدونم چیه . گیر کردم . ممنون میشم .:11:

salam_iran57
16-03-2011, 11:58
با سلام
در اكسل ميشه بين دو جدول ارتباط برقرار كرد؟

parsa
16-03-2011, 11:59
سلام

ورودت رو به انجمن تبريك ميگم

در مورد سوال و خواسته‌هات بايد بيشتر توضيح بدي و ديگه اينكه آيا همه فايلها روي يه سيستم هستن و ...

ممنون از جوابتون و تبريك
بله دوست عزيز همه فايلها روي يك سيستم ميباشد .
توضيح بيشتر اينكه :من براي هر اينويس يك فايل اكسل درست ميكنم اين فايل جندين فيلد را از يك اكسل پايه مربوط به پكينگ آن ميباشد ميخونه كه هر دوي اين اينويس وپكينگ در داخل يه فولدر ميباشد.و همه اين فولدرها در يك فولدر اصلي هستند .حال ميخوام يك فايل اماري داشته باشم كه هر وقت من فايل اكسل جديدي درست كردم ويك شماره اينويس به آن اختصاص دادم شماره اينويس مبلغ اينويس و تعداد كالاي چندين سلول ديگه رو كه داخل آن هست داشته باشه .
اميدوارم كه تونسته باشم توضيح بدم .

mohsen_blid
16-03-2011, 17:33
سلام دوستان
یه سوال کسی می دونه چجور میشه اکسل در یک فیلدش بره اطلاعات از یک سایت در بخشی خاص بگیره و در اکسل قرار بده اون عدد رو بعد روش یکسری محاسبات بگیره همون جمع و تقسیم و این حرفا
مثل تابع جی کوئری برای لود کردن اطلاعات یک سایت در یک جای خاص
ممنون میشم در این رابطه راهنمایی بفرمایید

قله بلند
17-03-2011, 00:41
سلام
چطوری میتونم یک خونه رو به 3 قسمت تقسیم کنم ؟ مثلا یک متن کوچولو بالاش باشه و 2 یا 3 قسمت هم زیرش که خطهای پایینی عمودی باشه که بتونم 90 درجه تایپ کنم . 90 درجه نوشتن رو بلدم ولی تقسیم یک خونه به 3 4 قسمت رو نمیدونم چیه . گیر کردم . ممنون میشم .:11:
سلام
ممنونم از اینکه این سوال دوباره پرسیده شد. من از پاسخ قبلی نتونستم به جواب برسم. لطفاً گام به گام بفرمایید که چه کار باید کرد.
متشکرم

GNesh
18-03-2011, 19:00
میخواستم بدونم چجوری میشه در اکسل دستگاه های چند معادله چند مجهول را حل کرد ، اصلا چنین چیزی با محصولات آفیس امکان پذیر هست؟

mohammad.ef
18-03-2011, 21:52
سلام .

1 - میخواهم یک فرم با تعداد ردیف های نامحدود بسازم ، به صورتی که عناوین ( مثل نام ، نام خانوادگی ، نام پدر و .. ) ثابت در بالای فرم باشند و یک جدول در انتهای فرم . و بقیه سطرهای فرم به صورت کشویی بین ایندو حرکت کنند

2 - چگونه میتوان یک سل را به صورت منو ساخت ؟

آفیس 2007

ممنون

:41: نبود ؟

maxor
22-03-2011, 08:42
سلام دوستان

من یه فایل Excel با فرمتMicrosoft Office2003 دارم که پسورد هم داره و زیاد باهاش کارم میکنم هم با افیس 2010 و2007 چون 2 سیستم عامل روی PC دارم ولی بیشتر با 2010 با هاش کار میکنم

دیروز که به صورت اتفاقی با افیس 2007 فایل رو اجرا کردم بعد دادن پسورد دیدم که فایل خالی شده و هیچی نداره، تمام ستون هاش خالیه
حجم فایل هم 9KB شده :41:

BACK UP هم از فایل دارم ولی قدیمیه:41:

ممنون میشم راهنمایی کنین خیلی برام مهمه:40:

sabtgharb2
22-03-2011, 12:27
حجم فايل صفر شده يا همان حجم قبل را داره ؟ اگر حجم قبلي را داره ممکنه توي ديد شما نباشه با کاهش zoom ببين ديتا در ديد شما قرار ميگيره ؟

maxor
22-03-2011, 12:53
حجم فايل صفر شده يا همان حجم قبل را داره ؟ اگر حجم قبلي را داره ممکنه توي ديد شما نباشه با کاهش zoom ببين ديتا در ديد شما قرار ميگيره ؟

حجم فاdل کم شده فکر کنم قبلا 290 kb بود الان شده 9 kb

zoom رو تا اخر کوچیک کردم هیچی نیست مثل اینکه فقط اسم فایل مونده:41:

mani_nima
25-03-2011, 10:59
سلام.
آقا من تازه تو یه شرکت استخدام شدم و خیلی به جواب این سوالها نیاز دارم.
خیلی خیلی ممنون میشم که کمکم کنید.
سوال اول:
آیا میشه در یه شیت با کمک یه فرمول یا چیزی شبیه اون کاری کرد که در یک سطر که کلی تیتر داره ولی داده ها فقط زیر بعضی از اونها هست کاری کرد که سلول هایی که داده وجود نداره رو نشون نده؟
مثلا برای یک فرد یه سری داده در زیر این تیترها وجود داره و برای فرد دیگه یه سری داده.به خاطر زیاد بودن داده ها طول سطرها خیلی زیاد شده ولی برای هر فرد همه سلول ها و تیترها کارایی نداره و خالیه.حالا میخوام کاری کنم که با انتخاب اون فرد در یک شیت دیگه فقط تیترهایی رو نشون بده که زیرشون اطلاعات هست.
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.
منتظر جواب برای این سوالم هستم.
بازم تشکر