PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ◄◄ درخــواســت مــقــالات مــرتبــط بــا بــرق و الــکتـرونیــک

صفحه ها : [1] 2

farzad_star
01-05-2006, 20:09
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
یه در خواست داشتم
می خواسم اگه میشه یه مقاله یا E-Book در مورد سیستم های خبره یا منطق فازی بهم معرفی کنید(E-Book بهتره)
ممنون میشم

elecelec
27-05-2006, 02:17
دوستان سلام
يه تحقيق در مورد مكان هندسي سيستم هاي داراي تاخير زمان ميخواستم. :biggrin:
البته بيشتر از اون چيزي كه تو كتاب اوگاتا هست ;)
پيييييييي لييييييزززززز هلپپپپپپپپپپپ ميييييييييييييييييي
فعلا باي

armin_goooodboy
11-10-2006, 18:20
سلام عزیزان
من 2 تا متن میخوام از بین موضوعات زیر که هر کدوم حدودا 10 صفحه بشه . بدون عکس

از بین این موضوعات 2 تاشو میخوام

آی سی - مقاومت - دستگاه های اندازه گیری

فقط و فقط به زبان انگلیسی
و فوری

واقعا ممنون

azorbet
15-05-2007, 15:56
سلام
یه مقاله درباره تلوزیون های Hd می خواستم
ممنون.:20:

ملا نصرالدین
22-05-2007, 20:25
دوست عزیز
انچه شما میخواهید در لینک زیر است

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

hossein_usa_usa
27-05-2007, 15:59
درمورذ plc و ایا اینکه استفاده ار ان به صرفه اقتصادی هست یا خیر مقاله میخواستم لطفا کمک کنیذذ فوری 15 نمره داره.

ملا نصرالدین
27-05-2007, 20:44
با سلام
شما میتوانید از لینک زیر استفاده کنید

لینک اخری در اواخر صفحه توضیح plc داده شده

امیدوارم 15 نمره را به دست اورید

hossein_usa_usa
27-05-2007, 23:24
با نشکر ولی خیلی کمه فکر کنم 3نمره ه بگیریم

MasterData
29-05-2007, 23:38
سلام
راستش من رشته تحصيليم نرم افزار هست
يه مقاله انگليسي براي كاربرد ميكرو كنترلر در يك زمينه رو لازم دارم كه بايد ترجمه كنم و به عنوان پروژه تحويل بدم. اگه منبع دارين لطف كنيد معرفي كنيد.
ممنون ميشم دوستاي عزيز راهنمايي كنن.

mehdihomayoon
01-06-2007, 01:58
سلام یه مقاله رفرنس سیالات میخوام حیاتی حیاتی واسه پایان ترم اکه ندم می افتم
اگه با ترجمه باشه که عالی میشه
دستتون میبوسم:11: :11: :11:

Nakh0d4
05-06-2007, 00:12
سلامآقایون شرمنده من پایان ترم به استادمون یه تحقیق درباره موتور،ژنراتور؛ماشین های تک فاز،ترانسفورماتورو...اون سر فصل هایی که تو کتاب p.c.senاست تحویل بدم خودم یه مقاله هایی در اوردم چند تا کتابم خوندم ولی هنوز کامل نشده ممنون می شم کمکم کنید

arash_zp
05-06-2007, 14:24
سلامآقایون شرمنده من پایان ترم به استادمون یه تحقیق درباره موتور،ژنراتور؛ماشین های تک فاز،ترانسفورماتورو...اون سر فصل هایی که تو کتاب p.c.senاست تحویل بدم خودم یه مقاله هایی در اوردم چند تا کتابم خوندم ولی هنوز کامل نشده ممنون می شم کمکم کنید
به چاپمن يه سر بزن از سن راحت تره

Nakh0d4
05-06-2007, 16:31
ممنون arash جان ولی من خودم چا÷پمن؛ال هاواری؛سن و خوندم ولی هنور کامل نشد(یجورایی به دل خودمم نشسته) اگه مقاله؛تحقیقی در این رمینه داشته باشی ممنون می شم(فقط فارسی باشه چون دیگه وقت ترجمم ندارم)

mir@
05-06-2007, 17:07
سلام
این یک مقاله فارسی

پیاده سازی راه انداز نرم موتور القائی سه فاز با قابلیت افزایش بازده در بارهای سبک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای دستیابی به منابع بیشتر می تونید به انجمن تخصصی مهندسی برق ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سر بزنید.

arash_zp
05-06-2007, 17:21
ممنون arash جان ولی من خودم چا÷پمن؛ال هاواری؛سن و خوندم ولی هنور کامل نشد(یجورایی به دل خودمم نشسته) اگه مقاله؛تحقیقی در این رمینه داشته باشی ممنون می شم(فقط فارسی باشه چون دیگه وقت ترجمم ندارم)
حتما پيگير ميشم
احتمالا دوستان دارن

saber.k
08-06-2007, 14:30
دوستان اگه کسی مقاله ای درباره الکترونیک - مبانی الکتونیک - قطعات الکترونیکی و ... داره لطفا اونو برای من ارسال کنه . بسیار هم فوریه . saber_barsan@yahoo.com

Mohammad
08-06-2007, 17:30
در خواست شما به بخش مربوطه منتقل میشه.
لطفا قوانین رو رعایت کنید.

ملا نصرالدین
08-06-2007, 23:11
با سلام
دوست عزیز امیدوارم لینک زیر مفید باشد

موفق باشید

Marichka
09-06-2007, 00:30
سلام دوستان

لطفا در خواست مقالات خودتون مرتبط با برق، مكانيك و رباتيك رو در اين تاپيك مطرح و پيگيري بفرماييد.
پايدار و پيروز باشيد :11:

arash_zp
09-06-2007, 12:43
مقاله در مورد گيربكس هاي ماشين هاي بالا تر از پيكان تو ايران مي خوام يعني عكسش هم باشه + يه توضيح مختصر اگه چيز پيچيده و غير معمولي باشه
بچه فقط خواهشا هر چه سريعتر اقدام كنيد واسه ي كامل كردن يه پروژه كه تا 25 ام وقت دارم نيازش دارم
يه دنيا ممنون ميشم

rezapazahr
11-06-2007, 14:04
سلام
يه مقاله در مورد آموزش مدار هاي الكتريكي درس مدار1(اگه توش توضيح در مورد مدار هاي Rl و RC و RLC باشه عاليه )براي رشته كامپيوتر ميخوام
خيلي فوريه
ممنون

majid289
12-06-2007, 20:16
در خواست مقاله در مورد تفاوتplcوpc

arash_zp
13-06-2007, 11:41
مقاله در مورد گيربكس هاي ماشين هاي بالا تر از پيكان تو ايران مي خوام يعني عكسش هم باشه + يه توضيح مختصر اگه چيز پيچيده و غير معمولي باشه
بچه فقط خواهشا هر چه سريعتر اقدام كنيد واسه ي كامل كردن يه پروژه كه تا 25 ام وقت دارم نيازش دارم
يه دنيا ممنون ميشم

meh2
13-06-2007, 22:30
با سلام و وقت بخیر یک مقاله در باره سرو موتورها می خواستم خواهشن تا 28/3/86 برام بفرستید

sdahcrit
16-06-2007, 23:23
سلام
اگه میشه یه مقاله یا هر چیز دیگه ای در مورد ساخت ولت متر دیجیتال ac و dc با قابلیت تغییر رنج دستی به کمک avr معرفی کنید
مرسی

Blue_66
20-06-2007, 21:03
به یک مقاله در رابطه با درس مواد شناسی برق نیاز دارم که حدودا بشه در 15 دقیقه یه مطلب رو به صورت مختصر و مفید توضیح داد برای مثال : توضیح در مورد نظریه ی نواری در رسانایی مواد
البته این مطلب رو نمیخوام ! لطفا هرکس میتونه کمکم کنه
فوریه و 6 نمره داره

mahdi bg
20-06-2007, 21:59
سلام
یه مقاله در مورد
ترانزیستورهای قدرت
یا Jfet
یا Fet
فارسی باشه
ممنون

GABER
22-06-2007, 14:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]لطفا به من كمك كنيد تا يك جزوه چند صفحه يي درمورد هردستگا ه اندازه گيري الكتريكي برقي
يا مكانيكي ويا پنوماتيكي بنويسم .

nafise5
22-06-2007, 17:18
من کتاب space mission analysis &design رو احتیاج دارم اگه کسی لینکشو داره لطف کنه برام بزاره
خیلی ممنون میشم

Vmusic
22-06-2007, 19:43
من کتاب space mission analysis &design رو احتیاج دارم اگه کسی لینکشو داره لطف کنه برام بزاره
خیلی ممنون میشم

برای درخواست کتاب بهتر به این قسمت مراجعه کنی !!

آموزش های الکترونیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nafise5
27-06-2007, 20:37
برای درخواست کتاب بهتر به این قسمت مراجعه کنی !!

آموزش های الکترونیکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
:blush:از کمکتون ممنونم من هنوز وارد نشده ام

bam margra
08-07-2007, 02:42
سلام دوستان
یه مقاله در مورد کاربرد کامپیوتر در برق میخوام.اگه کسی میتونه کمک کنه مرسی

bam margra
08-07-2007, 16:25
یه مقاله میخوام در مورد کاربرد کامپیوتر در برق
اگه کسی داره لطف کنه یا سایت یا اینکه لینکشو واسم بزاره

tsjaleb
22-07-2007, 20:57
آقا یه مقاله در مورد قالب های تزریق پلاستیک می خوام خیلی حیاتیه گزارش کار ترم آخرم هست .

nazila637
31-07-2007, 22:01
سلام دوستان عزيز

ممنون ميشم اگه كسي بتونه در رابطه با ادوات الکترونیک facts

كمكم كنه .....واقعا بهش نياز دارم

akiko
31-07-2007, 23:48
وقتی یک سنسور نوری، نور دریافت می کنه ، چه جوری می تونه توسط یک هشدار دهنده در ده متر دورتر اطلاع بده که نور دریافت شده ؟
ممنون می شم راهنماییم کنید:46:

graphmax
09-08-2007, 17:29
به نام خدا
سلام
یه مقاله میخواستم درباره ی تعمیرات سخت افزار موبایل.(مقدماتی)
فارسی یا انگلیسی بودنش مهم نیست.
ممنون»)

admiral_cavandish
19-08-2007, 13:23
سلام . من نمي دونم كه اعضاي اين انجمن هم مثل انجمنهاي ديگه از جمله موبايل دلسوز و دست و دلباز هستند يا نه ( اميدوارم كه هستند ).
من در موضوع Quality Feedback theory(QFT) نيار به اطلاعات و يا مقالاتي دارم
در واقع براي بكارگيري اون در كنترل بار-فركانس ممنون مي شم اگه به من كمك كنين .

Vmusic
19-08-2007, 13:55
آقا یه مقاله در مورد قالب های تزریق پلاستیک می خوام خیلی حیاتیه گزارش کار ترم آخرم هست .

دوست عزیز !!
ببین چه جوریه !!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Vmusic
19-08-2007, 14:02
سلام دوستان عزيز

ممنون ميشم اگه كسي بتونه در رابطه با ادوات الکترونیک facts

كمكم كنه .....واقعا بهش نياز دارم

و

پخش بار ترتيبي در شبكه هاي داراي ادوات FACTS مبتني بر روش مدل سازي تزريق توان

محاسبات پخش بار در شبكه هاي قدرت براي ارزيابي وضعيت سيستم تحت بهره برداري در شرايط مختلف بارگذاري حايز اهميت است. بكارگيري ادوات FACTS در سيستمهاي قدرت به منظور كنترل متغيرهاي شبكه انتقال تسهيلاتي را در بهره برداري و حتي طراحي شبكه هاي قدرت بوجود آورده است. پيشنهاد اين مقاله، انجام محاسبات پخش بار در شبكه هاي داراي ادوات FACTS به روش الگوريتم ترتيبي مي باشد. در اين الگوريتم ادوات FACTS بصورت تزريق توان در شبكه قدرت مورد مدل سازي قرار مي گيرند و مطابق با ويژگي كنترلي برنامه ريزي شده براي ادوات FACTS در روشهاي پخش بار رايج مثل نيوتن - رافسون يا P-Q تفكيك شده، وارد مي گردند. بدين ترتيب نياز به برنامه هاي جديد پخش بار براي بررسي تاثيرات ادوات FACTS در شبكه هاي قدرت را مرتفع مي سازد. از ويژگيهاي ديگر روش پيشنهادي امكان دسترسي به پارامترهاي ادوات FACTS بطور مشروح و تاثير به حد رسيدن اين پارامترها بر عملكرد آنها و بهره برداري از شبكه هاي قدرت مي باشد. بعنوان نمونه روند پيشنهادي براي يك شبكه پنج شينه، استاندارد شبيه سازي و نتايج ارايه گرديده است.

بهبود پايداري گذراي سيستم هاي قدرت با استفاده از استراتژي كنترل بهينه بر روي جبران كننده سنكرون استاتيكي

ابزار FACTS به دليل توانايي سريع کنترل توان اکتيو و راکتيو به عنوان جبران کننده هاي مدرن در بهبود شرايط گذرا و ديناميکي سيستم هاي قدرت نقش حائز اهميتي دارند. در اين مقاله به نقش يکي از انواع اين ابزار يعني جبران کننده سنکرون استاتيکي (STATCOM) در بهبود پايداري گذرا پرداخته شده است. شيوه کنترلي به کار رفته جهت کنترل جبران کننده، کنترل بهينه است که به بهبود قابل ملاحظه اي منجر شده است. جهت نشان دادن نقش و کارائي سيستم کنترل پيشنهادي شبيه سازي بر روي سيستم تک ماشينه و چند ماشينه انجام گرفته و نتايج آن مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. قابليت آن در مدهاي عمل‍کردي توليد توان اکتيو و راکتيو در ميزان بهبود پايداري مقايسه گرديده اند که در تعيين ظرفيت با کمترين هزينه جبران کننده حائز اهميت است. ضمنا در سيستم چند ماشينه که جبران کننده در باس مياني نصب شده است، سيگنال کنترلي که دربرگيرنده متغيرهاي حالت سيستم است در باس جبران کننده در دسترس نمي باشد. در اين حالت نشان داده شده است که سيگنال کنترلي را مي توان از متغيرهاي الکتريکي باس جبران کننده که هم‍ارز متغيرهاي حالت مي باشند به دست آورد، که از نظر فني و اقتصادي حائز اهميت است.

kar1591
25-08-2007, 18:24
سلام به همه
خسته نباشین
ممنون میشم اگه کسی در باره ی ترانزیستورهای bjt کمکم کنه

jamshidjap
01-09-2007, 01:27
در مورد ترانزيستورهاي Ujt حتي الامکان به زبان فارسي مقاله يا مطلبي اگه سراغ داريد برام بگذاريد.

MHKOL
01-09-2007, 02:36
سلام . اگه ممكنه تو اين پروژه بهم كمك كنيد . طراحي و ساخت كنترلر usb ‌با استفاده از fpga ‌. ممنون .

jamshidjap
01-09-2007, 12:00
در مورد ترانزيستورهاي Ujt حتي الامکان به زبان فارسي مقاله يا مطلبي اگه سراغ داريد برام بگذاريد.

:5::5::46:

shahab-asemani
07-09-2007, 21:11
سلام دوستان مقاله در مورد مباني الكترونيك ميخوام يا مرتبط باهاش باشه

راهنمايي كنيد فقط تا صبح وقت دارم

ممنون

nader1456
08-09-2007, 18:44
سلام من یه مقاله کامل درباره ساخت تابلو روان می خوام(فارسی البته)

arash_zp
09-09-2007, 14:45
به اين سايت مراجعه كن
hlachini
دات كام هستش

senator mj
16-09-2007, 16:28
سلام بچه ها .من پشت كنكوري هستم .دعا كنيد منم بيام دانشگاه
اينم چنتا منبع خفن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

h_j336
19-09-2007, 17:49
آموزشpspice رو اگه دارین میخواستم ممنون

senator mj
20-09-2007, 02:35
عزيز برو اينجا و بعد از عضويت هرچي ميخواهي سرچ كن .من خودم اموزش پي اسپايس را از همينجا دانلود كردم .واقعا" عاليه
گرفتي خبرم كن

saniyar
29-09-2007, 15:13
سلام بر عزيزان :
يه مقاله در مورد " سيستم Facts يا جبران كننده ها " و يا يه مقاله در مورد " كنترل توان راكتيو " مي خواستم. Mer30

0008
12-10-2007, 14:32
یه مقاله ی تخصصی در مورد سرو موتورهای Cd
میخواستم؟
با تشکر!

nasimzs
18-10-2007, 00:45
مقاله ای در مورد رباتیک می خواهم کسی می تونه به من کمکی بکنه

?hasti
18-10-2007, 11:21
سلام من یه مقاله در رابطه با درس تکنیک پالس می خواستم حیاتیه

mahdi bg
22-10-2007, 21:23
سلام
یک مقاله در مورد "سیم ها و هادی های شبکه های هوایی"{شبکه های هوایی برق} می خواستم
ممنون

rainymetal
23-10-2007, 13:22
سلام یه مقاله در مورد ماشین های سنکرون میخواستم ممنون

H.M.D
05-11-2007, 09:39
دوستان کسی میتونه یه مقاله کامل در مورد پیل های الکتریکی به زبان فارسی بزاره؟

خیلی خیلی ممنون میشم.

ghoroghchian
09-11-2007, 01:00
سلام
من ترم 3 رشته نرم افزار کامپیوترم.
یه توضیحی در باره ربات مسیر یاب میخواهم
البته اگه فقط در باره مدارش باشه کافیه.
خواهش میکنم کمک کنید!؟
چون پروژه پایان ترمم هست);

ali_yousefian19
09-11-2007, 20:39
سلام،دوستان مقاله ای راجب به رباتهای تولید مثل کننده لازم داشتم.انگلیسی و فارسی بودنش مهم نیست ولی ترجیحا فارسی
ممنون

ghol_bishakh
10-11-2007, 13:29
اگه کسی مقاله ای در مورد avrداشت لطفا بذاره.

شهابی
11-11-2007, 02:53
با سلام
یک مقاله در باره Ecu می خواستم
ممنون میشم اکه کمکم کنید.

ghol_bishakh
17-11-2007, 12:37
با سلام
اگه کسی مقالهای در مورد میکروکنترولرهای avr و کاربردهایش داشت لطفا بذاره.

sb_844110p
18-11-2007, 18:05
سلام ، ازتون ممنون میشم اگه یه مقاله فوری و فوتی از Filter بهم بدید ، اگه با ترجمه باشه ، عالیه . با تشکر. تو رو خدا کمک کنید .

harmonic3
21-11-2007, 12:07
سلام،دوستان مقاله ای راجب به رباتهای تولید مثل کننده لازم داشتم.انگلیسی و فارسی بودنش مهم نیست ولی ترجیحا فارسی
ممنون
سلام خیلی شرمنده مگه همچین رباتی هم داریم؟ممکنه بیشتر توضیح بدید؟ممنون

HAPALI
22-11-2007, 10:49
يه متن حدودا 10 صفحه اي در مورد composites به english ميخوام
بايد ترجمه كنم. كسي ميتونه كمك كنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghoghnus_119
22-11-2007, 14:43
با عرض سلام خدمت تمام دوستان عزیز اگر یک مقاله در مورد سوپر آلیاژها سراغ دارین آدرسشو بدین ممنون میشم

amin_k700
25-11-2007, 11:05
با سلام.مقاله ای در مورد چک ها و ترانس های مهتابی می خواستم .ممنون می شم جوابشو برام به صورت پیغام خصوصی ارسال کنید.

NIMA KHAN
26-11-2007, 21:21
من يه راهنما در مورد نحوه يpm دستگاه هاي الكتريكي و پست هاي برق تابلو هاي فشار قوي ،متوسط وفشار ضعيف و جداول آمپر گيري مي خوام

hossein67
30-11-2007, 16:43
مقاله 2 صفحه ای در مورد
تلفات هسته از دو تلفات فوکو و تلفات هسترزیس تشکیل شده است در مورد نحوه ایجاد این تلفات و چگونگی مقابله با آنها (چگونگی کاهش آنها) ؟

84116
03-12-2007, 12:49
درخواست مقاله برای بیل مکانیکی

mehr20
05-12-2007, 12:59
با سلام
یه مقاله 30 صفحه ای در مورد ایمنی در برق میخواستم

مرسی

mehran_update
06-12-2007, 00:27
با سلام
من به يه مقاله در زمينه pcb يا همون طراحي مدارات چاپي به زبان انگليسي و ترجيحا به همراه ترجمه فارسي نياز دارم . لطفا اگه كسي چنين مقاله اي داره را سايتيو در اين زمينه سراغ داره معرفي كنه

ali_yousefian19
10-12-2007, 18:25
سلام خیلی شرمنده مگه همچین رباتی هم داریم؟ممکنه بیشتر توضیح بدید؟ممنون

بله
اوومده ،متاسفانه اطلاعات دقیقی از طرز کارش دستم نیومد
این سایت سازندشه :
از اینجا هم میتونی راجبش اطلاعلتی کسب کنی :
موفق باشید

masooumi
10-12-2007, 19:39
سلام
من یه تحقیق در مورد كابل دارم شامل دسته بندی و جدول جریان های مجاز و خلاصه هر چی به كابل مربوط میشه!!
خیلی گیرشم
در مورد فشار قوی و فشار ضعیف

dizgah
15-12-2007, 00:19
سلام
من یه تحقیق در مورد كابل دارم شامل دسته بندی و جدول جریان های مجاز و خلاصه هر چی به كابل مربوط میشه!!
خیلی گیرشم
در مورد فشار قوی و فشار ضعیف

ببین این به کارت میاد
کابل
تئوری کابل:
جهت انتقال انرژی الکتریکی از تولید کننده تا مصرف کننده¬ها از هادی¬ها (فلزات) استفاده می¬شود از میان فلزاتی که به عنوان هادی انتخاب می¬شوند، مس و آلومینیوم از همه آنها بیشتر مورد استفاده قرار می¬گیرند.
نیروی الکتریکی به دو صورت جا به جا می¬شود:
١- شبکه کابلی (زیرزمینی)
2- شبکه هوایی

١- شبکه های کابلی:
از اجزاء مهم این نوع شبکه کابل می¬باشد که ابتدا به خصوصیات و اجزاء تشکیل دهنده انواع کابل¬ها می¬پردازیم.

تعریف کابل:
اصولاً هر نوع هادی که می¬تواند جریان برق را داخل خود عبور دهد و توسط موادی از محیط اطراف خود عایق شده باشد بطوریکه ولتاژ روی سطح عایق برابر صفر و روی سطح هادی برابر ولتاژ عبور جریان باشد کابل نامیده می¬شود عایق کردن کابل به این جهت است که چون کابل در زیر زمین یا روی سطح زمین و دیوار یا کانالها نصب می¬شود باعث اتصال هادی به زمین نشده و ولتاژ در روی بدنه عایق صفر باشد.

ساختمان کابل¬ها:
کابل¬ها به طور کلی از سه قسمت تشکیل شده¬اند که عبارتند از:
١- هادی
٢- عایق
٣- محافظ کننده¬ها در مقابل عوامل محیطی و نیرو های مکانیکی

1- هادی¬ها: هادی¬هایی که در صنعت کابل سازی بیشتر مورد استفاده قرار می¬گیرد، مس و آلومینیوم می باشد. مس فلزی چکش خوار و قابل خم شدن است و کارکردن در روی آن آسان می¬باشد. در مقابل حرارت دوام زیاد دارد و در مقابل اسیدها و بازها مقاوم است. مس مورد استفاده در کابل ها را پس از تغلیظ شدن به علت نرمی آن قدری ناخالصی از جنس منیزیم و سیلیسیم اضافه می¬کنند که باعث سخت شدن آن می¬گردد. استحکام مکانیکی آن را بالا می¬برند.
آلومینیوم قابلیت کوره کاری و چکش خواری دارد. قابل جوش دادن و ریخته گری می¬باشد. در مقابل زنگ زدگی مقاوم است. در برابر اسیدها و بازها مقاوم می¬باشد. نسبت به مس سبکتر می¬باشد در انتقال انرژی در سیم های هوائی بیشتر به کار می رود. در کابل سازی بیشتر برای کابل ها تا ولتاژ 10 kv جریان زیاد به کار می¬رود. آلومینیوم خالص بسیار نرم و شکننده است به همین علت از هادی آلومینیومی با 99.5% و 0.5% از فلزات دیگر می¬باشد. استحکام مکانیکی هادی آلومینیومی به مراتب کمتر از هادی مس است. برای افزایش استحکام مکانیکی هادی آلومینیوم آن را به صورت آلیاژ بکار می¬برند. مانند آلدرای که آلیاژی از آلومینیوم، منیزیم، سیلسیم و آهن می¬باشد. برای بالا بردن قابلیت انعطاف پذیری هادی ها (آلومینیوم و مس) آنها را مخصوصاً در مقاطع بزرگ به صورت چند رشته ای می¬سازند. جهت چرخش هر لایه در هادی های چند رشته ای بر خلاف لایه های مجاور می باشد تا از باز شدن رشته ها جلوگیری شود. تعداد رشته ها در هادی¬های چند رشته¬ای که از فرمول A = 3K2 – 3K + 1 (A تعداد رشته ها و K تعداد لایه¬ها) محاسبه می¬شود، معمولاً 7 – 19 37 – 61 می¬باشد .تأثیر رطوبت بر هادی آلومینیوم به مراتب بیشتر از هادی مس است به طوریکه در هوای مرطوب به سرعت اکسیده می¬شود. لذا اتصالات الکتریکی با هادی آلومینیوم باید با دقت فراوان همراه باشد. سطح مقطع هادی¬ها به صورت: گرد، مثلثی (سکتوری) و بیضی می¬باشد. سیم¬های مثلثی (سکتوری) و بیضی بیشتر در کابل های جریان زیاد برای کم کردن قطر خارجی کابل و استفاده بیشتر از فضای موجود کابل استفاده ¬گردد. این نوع سطح مقطع به علت زیاد شدن اثر میدان¬های الکتریکی تا ولتاژ 10 kv بیشتر ساخته نمی¬شوند. سطح مقطع کابل متناسب با زیاد شدن جریان، زیاد می¬شود و هر کابل در یک ولتاژ معین داری جریان مجاز مشخصی می¬باشد. در کابل های فشار قوی با اضافه شدن ولتاژ سطح مقطع کابل هم بزرگتر می¬شود.

2- عایق¬ها: انواع عایق¬هایی که در صنعت کابل سازی به کار می¬رود عبارت¬اند از:
١-ترموپلاستها ٢-کاغذ آغشته به روغن ٣-گازها

١- ترموپلاست¬ها: موادی سختی ناپذیراند که در اثر حرارت نرم شده و در نتیجه قابل شکل گرفتن می¬شوند مانند P.V.C (پلی وینیل کلراید)، پلی اتیلن (P.E.T پروتوتن)، پلی استیرول، (X.L.P.E) .
الف) عایقP.V.C: از معروفترین مواد ترمو پلاست¬ها (پلاستیک¬ها) می¬باشد که از مواد اولیه آهک، کربن، اسید کلریدریک، کلرید و اسیتیلن تشکیل یافته و با روش پلیمریزاسیون به صورت پودر خالص بدست می¬آید. از P.V.C خالص نمی¬توان در صنعت کابل سازی استفاده کرد زیرا این ماده در درجه حرارت معمولی سخت و شکننده می¬شود و در مقابل حرارت ناپایدار است ولی با اضافه کردن مقداری ماده نرم کننده و مواد پر کننده و رنگ و مختصر حرارت دادن ماده شیره مانندی به دست می¬آید که می¬توان از آن به راحتی برای روکش سیم (عایق) و پوشش کابل¬ها استفاده کرد. ماده P.V.C که برای روکش سیم و غلاف خارجی کابل از آن استفاده می¬شود دارای ترکیبات مختلفی است زیرا روکش سیم (عایق) باید دارای استقامت الکتریکی خوب و پوشش کابل باید دارای استقامت مکانیکی خوب باشد. کابل¬های P.V.C برای اختلاف سطح تا 1 kv ساخته می¬شوند. کابل¬های P.V.C در تأسیسات داخلی احتیاج به سرکابل ندارند و نمی¬سوزد و کهنه نمی¬شود و عوامل شیمیایی بر روی آن تأثیر ندارد. مورد استعمال آن بیشتر در مصرف داخلی نیروگاه¬ها، پست¬ها، تابلوهای برق، در توزیع انرژی با ولتاژ کم، روشنایی خیابانها، سیم¬های فرمان و غیره می¬باشد ارزش عایق P.V.C نسبت به زیاد شدن درجه حرارت تنزل می¬کند و لذا نباید درجه حرارت آن از 0 تا 70 درجه سانتیگراد تجاوز کند. هر میلیمتر از عایق P.V.C در حدود 20 kv استقامت دارد. در درجه حرارت کمتر از 3 درجه سانتیگراد در برابر ضربه حساس می¬شود و حالت شکنندگی پیدا می¬کند. این ماده در بالاتر از 75 درجه سانتیگراد شکل اصلی خود را از دست می¬دهد. به رنگ¬های متنوع می¬تواند ساخته شود که این امر کمک بزرگی جهت ساخت کابل¬های مدار فرمان و تلفن می¬باشد. در مقابل شعله آتش نمی¬گیرد (شعله را حرکت نمی¬دهد) و در همان نقطه سوخته، استخوانی و سخت شده، شعله خاموش می¬شود. دارای قابلیت هدایت حرارت از 10 -3 × 4 تا 3 کالری بر سانتیمتر مربع می¬باشد. کابل¬های P.V.C برای ولتاژ های بالاتر از 1 kv باید حتماً دارای غلاف فلزی باشند این غلاف فلزی ممکن است به صورت زره از تسمه¬های فولادی یا غلاف مسی باشد. عایق P.V.C گرچه دارای استقامت الکتریکی خوبی است ولی به علت اینکه ضریب تلف آن زیاد است، تلفات کابل در فشارهای بالا خیلی زیاد خواهد شد. بدین علت می¬توان از کابل¬های P.V.C تا فشار 10 kv استفاده کرد. کابل¬های P.V.C بر مبنای ماکزیمم شدت حوزه2.5 kv/mm تا 3.5 kv/mmمحاسبه و ساخته می¬شود. کابل¬های P.V.C به پروتودور هم معروف می¬باشند.

ب) P.E.T پلی¬اتیلن: پلی¬اتیلن به رنگ سفید است و جزء خانواده ترموپلاست¬ها می¬باشد. P.E.T در کابل¬های جریان زیاد تا 10 kv به علت اینکه درجه حرارت ذوب آن کم است و زود نرم می¬شود نمی¬تواند با کابل P.V.C رقابت کند ولی در فشار¬های10 kv و بالاتر به خاطر مشخصات خوب دی الکتریکی آن به مقدار زیاد مصرف می¬شود. پلی اتیلن برخلاف P.V.C قابل اشتعال است به همین خاطر روکش خارجی کابلP.E.T یا (P.E) را ازP.V.C می¬سازند و به کابل¬های پروتوتن معروف می¬باشند. استقامت شیمیایی P.E.T در مقابل اسیدها و بازها از P.V.C بهتر است . پلی اتیلن را می¬توان به سادگی پرس کرده و به فرم های مختلف در آورد و امروزه در صنعت کابل سازی تا 25 kv مورد استفاده قرار می¬گیرد. کابل های پلی اتیلنی بسیار سبک و مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی می¬باشد. استقامت الکتریکی این ماده /mm¬40 kv تا kv/mm 20و مقاومت ویژه آن Ω/cm 10 14 تا 10 15 Ω/cm می¬باشد.

ج) پلی استیرول: این ماده عایق، مانند شیشه شفاف و سخت است و به سادگی قابل شکل دادن است و در برابر آب و رطوبت و اسیدها و الکل و روغن ثبات دارد. نوعی از آن که دارای بوتادین است در مقابل ضربه مقاومت زیاد دارد و این عایق در مقابل نور در درجه حرارت¬های پایین ترد و شکننده می¬باشد. این عایق بیشتر جهت کابل¬های مخابراتی در فرکانس های بالا به کار برده می¬شود.

د) X.L.P.E: با پیشرفت صنایع پتروشیمی امروزه از مواد ترموپلاست¬ها عایق XLPE ساخته شده است که می¬توان آن را در ولتاژهای خیلی زیاد تا حدود 400 kv به کار برد. البته کابل¬های ساخته شده با عایق XLPE معمولاً به صورت تک رشته¬ای می¬باشند و اطراف کابل به وسیله سیم¬های مسی و نواری میدانهای الکتریکی اطراف را کم می¬کنند و در زمان نصب کابل متناسب با ولتاژ آن رشته¬های کابل باید از هم فاصله داشته باشند.

٢- کاغذ آغشته به روغن: کاغذ به علت اینکه مایعات را به خود جذب می کند و همچنین نرم و قابل خمش می¬باشد ماده خوبی جهت استفاده عایق کابل می¬باشد. مقاومت الکتریکی و ضریب تلف کاغذ بستگی به مقدار رطوبت کاغذ دارد و هر چه کاغذ محکمتر، صاف تر و سنگین تر باشد مقدار ضریب عایقی و استقامت الکتریکی آن بیشتر است. جهت بالا بردن خاصیت عایقی کاغذ آنرا به روغن معدنی آغشته می¬کنند به طوریکه کاغذ های نازک با ضخامت 0.01 mm تا 0.1 mm را در خلأ خشک کرده و در روغن با درجه حرارت 110 تا 120 درجه سانتیگراد در محیط خلأ وارد می¬کنند. در این درجه حرارت روغن شل می¬باشد و در تمام سوراخ¬ها و منافذ کاغذ نفوذ کرده و آنها را پر می¬کند در این صورت کاغذ قدرت عایقی بسیار زیادی پیدا می¬کند. هر چقدر فشار روغن بیشتر باشد استقامت الکتریکی کاغذ روغنی نیز افزایش می¬یابد. مقدار حرارت مجاز برای کاغذ آغشته به روغن در حدود 70 درجه سانتیگراد است. روغن مورد استفاده از ترکیبات هیدروکربن است که ازمشتقات نفت می¬باشد. از مشخصات روغن خوب و تازه این است که باید در20 درجه سانتیگراد صاف و شفاف باشد و ته نشین نکند. مقاومت مخصوص روغن خالص Ω/cm 1016×20 می¬باشد.

٣- عایق¬های گازی: گازهای ازت و SF6 مهمترین گازهایی هستند که در صنعت کابل سازی مورد استفاده قرار می گیرد .گاز ازت تحت فشار را در کابل های روغنی فشار قوی وارد می کنند که این عمل باعث جلوگیری از خرابی و فاسد شدن کاغذ آغشته به روغن می¬شود و خواص الکتریکی روغن را پایدار نگه می¬دارد. SF6 از گازهای عایق می باشد که قابل سوختن و احتراق نبوده و مورد استفاده زیادی در ولتاژهای فشار قوی دارد. استقامت الکتریکی SF6 تحت فشار 1 at دو برابر هوا بوده و هر چه فشار آن نیز بیشتر شود، خواص الکتریکی آن نیز بهتر می¬شود.

dizgah
15-12-2007, 00:25
بقیه بچه ها هم که در مورد ترانس و فولو و اینجور چیزا تو صفحه قبل پست دادن برن تو این سایت یه چیزایی گیرشون میاد

hamed1282
15-12-2007, 18:53
باسلام يه مقاله در مورد ترانسفورماتورهاي قدرت مي خواستم

naeemtop
16-12-2007, 23:07
مقاله ای در مورد افزایش بازده در موتورهای احتراق داخلی میخوام

LiLi jan
20-12-2007, 21:37
سلام دوستان.
مقاله اي در مورد زير سراغ دارين يا ميتونين پيدا كنين من ازتون كمك مي خوام.
(sps (switchinh power supply چيست؟ چگونگي كاركرد؟

شكل مدار وتوضيحات آن.

hesegharib20
21-12-2007, 23:59
سلام من یه تحقیق در موردموترهای اقایی تک فاز باید انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید در مورد منابع نوشتاری واینترنتی لطفا هرچه زودتر کمکم کنید چون وقت زیادی ندارم

hesegharib20
22-12-2007, 00:01
ببخشید از بس عجله داشتم اشتباه تایپ کردم منظورم موتورهای القایی تک فازبود

hamid_rtb
23-12-2007, 11:41
سلام
می خواستم ببینم کسی پسورد ساینس دایرکت رو داره

hamid_rtb
23-12-2007, 11:49
کسی پسورد ساینس دارکت رو داره

mehrtur
23-12-2007, 12:01
سلام خسته نباشید یه مقاله انگلیسی همراه با ترجمش می خواستم در باره ی یکی از موضوع های : سنگ زنی یا تراشکاری یا مته کاری یا ماشینکاری

osameh
24-12-2007, 18:06
اضطراری خطر سقوط
با سلام یه مقاله در مورد انتقال حرارت با ترجمه فوری و فوتی میخوام در غیر این صورت درسو افتادم

محسنی
31-12-2007, 09:58
درخواست مقاله:

مقالهای در باره plc s7-200می خواهم

ali_gamer
01-01-2008, 15:14
چند تا مقاله در باره رباتها و ساختنشون می خوام
پیاپیش دمتون گرم

hamed1282
03-01-2008, 21:43
با سلام يه مقاله در مورد موتورهاي خطي مي خواستم

amir masoud_qwe
08-01-2008, 10:02
سلام
براي دسترسيfree به مقالات IEEE چكار بايد كرد ؟

Vmusic
08-01-2008, 20:22
سلام

دوست عزیز در بخش زیر دوستانی هستند که به شما کمک کنند

turkoghlan_ieee
12-01-2008, 11:45
سلام
با من تماس بگیر!
turkoghlan_ieee@yahoo.com

avril3
14-01-2008, 01:06
با سلام به اساتید گرامی . کسی می تونه یک برنامه معمولی به هر زبانی در رابطه با درس بررسی 1 رشته مهندسی برق ارایه کند که قادر باشد که باس بار بدون منبع در ماتریس Y busرا حذف کند . خیلی خیلی حیاتی است.دارم می افتمااااااااااااااااااااا اااا. :41::41::41::41::41::41::41::41::41:

dizgah
14-01-2008, 11:19
درخواست مقاله:

مقالهای در باره plc s7-200می خواهم

Plc هاي زيمنس در 5 گروه تقسيم مي شوند.

1- simatic S5

2- Simatic S7

3- LOGO

4- Simatic C7

5- Simatic 505

نمونه اي از محصولات شركت زيمنس

Simatic S5 : اين نوع PLC ها نسبتا قديمي هستند و انواع مختلفي دارند مانند:

S5-90U ، S5-95U به صورت Compact بوده و حوزه عملکرد محدود دارند. برخي ديگر مانند s5-115u,s5-100u مدولار بوده و براي سيستمهاي کنترلي با ابعاد متوسط بکار مي روند . براي حوزه هاي عملکرد وسيع plc هاي ديگر با نام هاي s5-155u,s5-135u از اين خانواده عرضه شده اند.

برنامه نويسي plc هاي مذکور با نرم افزار step 5 انجام مي گردد.

Simatic S7 : اين plc ها بعد از s5 عرضه شده اند و خود به سه خانواده مختلف تقسيم مي شود:

S7-200 به صورت compact و براي سيستماي کنترلي کوچک به کار مي رود.

S7-300 به صورت مدولار است و عملکرد متوسط دارد.

S7-400 نيز مدولار است ولي مي تواند جوزه عملکرد وسيع داشته باشد.

اين plc ها با نرم افزار step7 برنامه نويسي و پيکر بندي مي شوند.

LOGO : کنترل کننده ساده و ارزان قيمتي است که براي کارهاي کنترل کوچک کاربرد دارد. اين PLC به صورت Compact است و برنامه ريزي آن تتوسط کليد هاي روي آن انجام مي شود. برنامه ريزي از طريق کامپيوتر بايد نرم افزار logo! soft comfort نصب گردد.

Simatic c7 : c7 ترکيبي از s7-300 و operator control است و علاوه بر اينکه کار کنترلي را انجام مي دهد بر روي نمايشگر آن مي توان ÷يغام ها و رخداد ها و مقادير مربوط به فرآيند را ديد و اعمال را نيز مي توان توسط صفحه کليد روي آن اعمال نمود.

C7 به صورت compact بوده و انواع مختلفي دارد که توانايي هاي متفاوتي دارند.

براي برنامه نويسي اين plc بايد علاوه بر نرم افزار step7 نرم افزار protool نيز روي کامپيوتر نصب شود.

Simatic 505 : سري 505 که خود انواع مختلفي دارد براي کاربرد در حوزه هاي کوچک و متوسط طراحي شده است و همه اعضاي اين خانواده به صورت compact عرضه مي شوند و بنرامه نويسي آنها با نرم افزار TISOFT انجام مي گيرد .

براي دريافت نرم افزار هاي شركت زيمنس روي اين لينك كنيد تا نرم افزار ها رو دريافت كنيد البته همه نرم افزارها كاتولگ هم دارن

منبع:

کتاب راهنمای جامع STEP7 جلد اول- نويسنده مهندس محمد رضا ماهر-دپارتمان آموزش شرکت صابکو
وبلاگ laylon.blogfa

dizgah
14-01-2008, 11:31
با سلام يه مقاله در مورد موتورهاي خطي مي خواستم

یه فایل پاورپوینت درموردش پیدا کردم

?hasti
31-01-2008, 10:41
سلام از دوستان گرامی خواهش می کنم اگه کسی مقاله ای در مورد 8051 داره لطف کنه و بذاره خیلی حیاتیه خواهش می کنم بی تفاوت نباشید اگه می تونید به من وخیلی های دیگه کمک کنید:42::37:

S.R.
16-02-2008, 19:58
چطوري مي تونم با استفاده از يك مدار صدا پخش كنم؟
با چه قطعه‌اي؟
توضيح كامل لطفا؟!

lovelykid
19-02-2008, 12:14
با سلام به اساتید گرامی . کسی می تونه یک برنامه معمولی به هر زبانی در رابطه با درس بررسی 1 رشته مهندسی برق ارایه کند که قادر باشد که باس بار بدون منبع در ماتریس Y busرا حذف کند . خیلی خیلی حیاتی است.دارم می افتمااااااااااااااااااااا اااا. :41::41::41::41::41::41::41::41::41:

دوست عزیز نرم افزار Psat به عنوان جعبه ابزار متلب این کارو می کنه!
بیا توی این تاپیک :

lovelykid
19-02-2008, 12:31
راستی دوستان عزیز این تاپیک یه خورده بی نظمه!
همش پر شده از درخواست و چیزی به اسم مقاله و مطلب جالب توش نیست!
تازه برق خودش یه دنیای داره که صد تا تاپیک هم واسش کمه حالا اینجا واسه برق و ... تاپیک زدید!
خلاصه کلوم، اگه فقط در مورد برق با گرایش قدرت مقاله می خواهید بهم پیام خصوصی بدید و بعد برید توی ایت تاپیک و دانلودش کنید:

البته اگه شما هم مقاله باحال فقط در مورد برق(قدرت) دارید بیاید اونجا بذارید
ضمناً می تونید اونجا درخواست بدید اما بیخودی تاپیک شلوغ می شه پس پیم خصوصی بدبد در اولین فرصت (اگه بتونم ) براتون می زارم!

Ardavan A
01-03-2008, 21:21
با سلام خدمت شما عزیزان .احتراما" یه مقاله در باره ی طراحی تاسیسات کارخانه ها احتیاج دارم. اگه ممکنه کمکم کنین ممنون میشم.

arashdotgh
03-03-2008, 17:28
فوری فوری
مطلب راجع به قالب پلاستیک , تاریخچه , انواع و هر چیزی که به قالب پلاسیک ربط داشته . الان از اکسیژن این مطلب حیاتی تر !! متشکرم

ahriman323
06-03-2008, 16:16
سلام دوستان ممنون میشم 2 تا مقاله برای من پیدا کنم

اولی:

اگه ممکنه یکی از این مقاله ها را برای من بگذارید

1-طراحی فی ل تر فعال با جدول ,نمودار و نرم افزار
2-طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ
3-طراحی لیزر co2
4-طراحی نوسانسازیا مقاله ای دیگر که به کار درس تحلیل الکترونیکی بخوره مقاله باید تئوری+کاربرد عملی باشه ترجیحا فارسی باشه

================================================== ===============
دومی:که برای درس سیستم های مخابراتی میخواهم
تشریح ساختمان های هوشمند متل یه یک برج که توی nile city هست یا یه ساختمان که توی لندن هست ABB همراه با عکس . نقشه

یا در مورد مداراتی که در ساختمانهای هوشمند به کار میره مانند مداری که به ایفون(اف اف)وصل میشه و بعد از اینکه چند تا زنگ خورد به موبایل طرف زنگ می زنه از این جور چیزا...........

یا در مورد ماکروفر

ممنون میشم اگه پیدا کنید

sum_yari
07-03-2008, 08:45
با عرض سلام و خسته نباشيد دوباره و با تشكر فراوان از همه دوستان عزيز كه به سوالات بنده
پاسخ مي دهيد كه فقط مي توانم بگويم تشكر فراوان از شما عزيزان را درام.
لطفا دوستان عزيز به سوال زير پاسخ كلي و كامل دهيد.
1. من يك مقاله كامل در مورد زير مي خواستم كه نياز فوري به مقاله زير را دارم لطفا كمك كنيد.
مقاله در مورد موضوع پتانسيومتر .
از اغاز تا پايانش را بنويسد كه پتانسيومتر چيست و چگونه كار مي كند و در مدار چه عملكرد و
كاربردي دارد.لطفا به همراه عكس هايي از پتانسيومتر باشد؟
با تشكر.

hossein karbaschi
07-03-2008, 17:07
dar morede sakhtemane ayeghiye kablhaye feshare ghavi

hossein karbaschi
07-03-2008, 17:16
salam dostan
man taze ozve shodam nemidonam chejoriye karesh vali har chi hast kheyli baram jalebe
alan bebinam kasi mitone dar morede sakhtemane va mavade tashkil dahandeye eyeghe kablhaye feshare ghavi ye maghale ya tahghighe nono ab dar dar ekhtiyaram bezare

lovelykid
08-03-2008, 12:41
دوست عزیز اولاً باید اینجا فارسی تایپ کنی، قانون اینجاس
ثانیاً ببینم چی کار می تونم واست بکنم!

ahriman323
14-03-2008, 18:09
سلام دوستان ممنون میشم 2 تا مقاله برای من پیدا کنم

اولی:

اگه ممکنه یکی از این مقاله ها را برای من بگذارید

1-طراحی فی ل تر فعال با جدول ,نمودار و نرم افزار
2-طراحی منبع تغذیه سوئیچینگ
3-طراحی لیزر co2
4-طراحی نوسانسازیا مقاله ای دیگر که به کار درس تحلیل الکترونیکی بخوره مقاله باید تئوری+کاربرد عملی باشه ترجیحا فارسی باشه

================================================== ===============
دومی:که برای درس سیستم های مخابراتی میخواهم
تشریح ساختمان های هوشمند متل یه یک برج که توی nile city هست یا یه ساختمان که توی لندن هست ABB همراه با عکس . نقشه

یا در مورد مداراتی که در ساختمانهای هوشمند به کار میره مانند مداری که به ایفون(اف اف)وصل میشه و بعد از اینکه چند تا زنگ خورد به موبایل طرف زنگ می زنه از این جور چیزا...........

یا در مورد ماکروفر

ممنون میشم اگه پیدا کنید

اون بالایی ها + این پاینی ها

کس این دو کتاب را داره دقیقا اسمش یادم نمی یاد ولی فکر کنم یکی از این دو کتاب هست یا کتاب دیگری که در ان طراحی فیل ترفعال باشه

coock book filter design یا active filter design

اگه چیزی هم در مورد تشریح ساختمانهای هوشمند از دید الکترونیک داشتین ممنون میشم

shahab47
15-03-2008, 14:46
سلام ببخشید یه مقاله ای یه سایتی در باره طرز کار جرثقیل می خواستم

vack
15-03-2008, 23:59
با سلام خدمت اساتید
اگه براتون ممکنه یه مقاله در مورد : طراحی کنترل کننده با الگوریتم ژنریک برام معرفی کنید یا لینکی برام بزنید
مرسی:20:

Babi Fisher
18-03-2008, 05:30
سلام اي سرزمين آريايي
با سلام خدمت دوستان خودم
بي مقدمه ميرم سر اصل مطلب :
ميخوام ربوتيك ياد بگيرم
رشتم مكانيكه جامداته
همچنين اطلاعاتي در مورد سيستمهاي كنترل از راه دور (مثلا 10km ) كه قابل برنامه ريزي هم باشه ميخوام
آخه واسه روباتم نيازه
لطفا كمكم كنيد
از صفر
چو ايران نباشد تن من مباد

mehdi_802
04-04-2008, 01:45
ضمن عرض سلام و تبریک سال جدید
مقالات جامع و کاملی بطور کلی از شبیه سازی در رباتیک (فارسی) می خواستم ممنون ومتشکر از شما و مدیران زحمتکش

hossein_2006_a
05-04-2008, 11:10
سلام
من يه پروژه براي درس كارافريني ميخوام
كسي داره؟
با تشكر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

mehdi_802
05-04-2008, 21:35
ضمن عرض سلام و تبریک سال جدید
مقالات جامع و کاملی بطور کلی از شبیه سازی در رباتیک (فارسی) می خواستم ممنون ومتشکر از شما و مدیران زحمتکش

کسی جواب نمیده!؟
خیلی احتیاجش دارم اگر کسی در مورد شبیه سازی رباتیک مقاله داره لطف کنید اینجا بگذارید.متشکر:20:

sadeghsalehi
07-04-2008, 16:53
در مورد heat pipe مقاله مي خوام.

banel87
08-04-2008, 01:04
خیلی امیدوار نیستم، کسی جوابمو بده، یه سری مقاله در مورد یاتاقانهای لغزشی می خوام، اگه مطالبی باشه که جدید باشه و تو کتابها موجود نباشه، خیلی بهتره:46:
خلاصه هر گلی زدید، به سر خودتون زدید:11:
هر چی می خواد باشه، باشه، فقط وجدانا بذاریدا :10:

dizgah
08-04-2008, 10:32
کسی جواب نمیده!؟
خیلی احتیاجش دارم اگر کسی در مورد شبیه سازی رباتیک مقاله داره لطف کنید اینجا بگذارید.متشکر:20:
منظور شما شبیه سازی فوتبال رباتیک هست؟

dizgah
08-04-2008, 10:36
خیلی امیدوار نیستم، کسی جوابمو بده، یه سری مقاله در مورد یاتاقانهای لغزشی می خوام، اگه مطالبی باشه که جدید باشه و تو کتابها موجود نباشه، خیلی بهتره:46:
خلاصه هر گلی زدید، به سر خودتون زدید:11:
هر چی می خواد باشه، باشه، فقط وجدانا بذاریدا :10:

ياتا قانها:
ياتاقانها تكيگاه اصلي اجزائ چرخنده پمپ بوده ومعيوب شدن آنها ممكن است موقعيت اجزاء چرخشي پمپ را تغيير دهد كه در اين صورت باعث برخورد قطعات ثابت ومتحرك پمپ مي شود معيوب شدن كلي ياتاقانها ممكن است موجب خم شدن محور پمپ شود و در نهايت موجب شكستگي محور شود و در ساير موارد باعث داغ شدن موضعي قطعات پمپ شود .
ياتاقانهاي لغزشي :
اين ياتاقانها براي تكيه نمودن وحفظ كردن اجزاء چرخشي در هر دو جهت شعاعي و محوري بكار مي روند محافظ شعاعي معمولا شامل پوستهاي سيلندر شكل از مواد و ابعاد مناسب مي باشد كه در محفظه صلب نصب وثابت شده اند.محافظ محوري معمولا ريگهاي صلبي است كه در محفظه ياتاقان نسب شده اند و بوشهاي متحريكي را بصورت سفت ومحكم به اجزاءچرخشي سوار شده ، تحمل مي كند گاهي اوقات اين بوشها را بصورت كروييا مخروطي مي سازند تا محافظت محوري و شعاعي را مهيا سازند .

در چه مواردی از یاتاقانهای لغزشی استفاده می شود؟
1)در مواقعی که تعداد دوران زیاد است و عمر و دوام طولانی یاتاقان در مقدار نیروهای بالا مورد انتظار است و در محلهایی که بتوان با اجرای عمل روغنکاری مناسب فرسایش و ساییدگی را کاهش داد.
2)در مواقعی که تعداد دوران کم است و یاتاقان در محل ثابت به همراه ضربه و ارتعاش کار می کند.
3)زمانی که فقط به یک هدایت ساده نیاز باشد و انتخاب اهمیت زیادی نداشته باشد.
انواع یاتاقانهای لغزشی را نام ببرید.
1)یاتاقان چشمی 2)یاتاقان دو تکه 3)یاتاقان قابل تنظیم

مزایای عمده یاتاقانهای غلتشی :
1. هزینه اولیه كم می باشد
2. آنها میتوانند بدون مراقبت با پریودهای طولانی كار كنند
3. انها معمولا نیبت به یاتاقانهای لغزشی با وظیفه مشابه محفظه های كوچكتر و كم هزینه ای لازم دارند
4. بمنظور تعویض سریع می توان از منابع متنوعی استفاده كرد
5. موجب صرفه جویی انرژی می شوند .تعویض روانساز بدلیل ضریب اصطكاك كم به دفعات بسیار كمتری نسبت به یاتاقانهای لغزشی انجام می شود و بیشتر یاتاقانهایغلتشی توسط روانكار داخلی با درپوش آببند تهیه شده كه برای عمر كاری انها كافی است .
معایب یاتاقانها غلتشی :
1. حلقه و تمام اجزائ چرخشی در معرض تنشهای متناوب و سریع می باشند كه باعث عیب ناشی از خستگی می شود .
2. بسیاری از یاتاقانهای لغزشی هنگام منتاژ و دمنتاژ نیازمند احتیاط زیاد و مراقبتهای ویژه ای هستند
3. نیازمند مراقبتهای ویژهای از نظر میزان روانساز می باشند (نه كم نه زیاد )

ياتاقانهاي غلتشي :
ياتاقانهاي غلتشي در واقعه شامل دو عدد ريگ يا حلقه و يك سري ساچمه هستند كه بصورت مماس و به اندازهبين حلقه ها قرار گرفته اند ساچمه ها توسط قفسي كه از صفحات موازي برنجي پلاستيكي يا هر ماده مناسب ديگر ساخته شده اند جدا از هم نگه داشته مي شوند .
roller bearing: 1 outer race, 2 cage, 3 roller, 4 inner race

روانكاری یاتاقانهای غلتشی:
روانكاری نا مناسب باعث می شود یاتاقانها خیلی سریع فرسوده شوند بطور مثال روانكاری بیش از حد می تواند باعث كوتاه شدن عمر یاتاقان گردد.روانكاری بیش از حد سبب داغ شدن یاتاقانها می گردد و در نتیجه میزان اكسید اسیون روانساز افزایش پیدا می كند و این پدیده موجب معیوب شدن زودرس یاتاقانها می شود .
میایب ناشی از روغنكاری نامناسب خود را به چند روش نشان میدهد :
1. نبود روانساز در محفظه یاتاقانها
2. وجود آب در روانسازو محفظه یاتاقانها
3. تغییر جلای حلقه ساچمه ها
4. پریدگی بر روی شیارها و ساچمه ها
5. خراشهای موئین بر روی حلقه ها
6. و حرارت ایجاد شده در اثر نبود روانساز
برای جلوگیری از این موارد بسیاری از كارخانه های سازنده روانكاری با گریس و روغن را توصیه می كنند.
منبع : ------------

rezaete
08-04-2008, 12:54
یه تحقیق درباره برق اتومبیل میخوام . اگر میتونین لینک صفحاتی که در این باره مطلب دارن رو بنویسید ، من خودم چک میکنم . مرسی .

banel87
08-04-2008, 13:16
dizgah جان خیلی ممنون، ولی من مقاله می خوام، اونم در حجم انبوه ( در حد پروژه پایانی)

mehdi_802
08-04-2008, 19:59
منظور شما شبیه سازی فوتبال رباتیک هست؟

dizgah جان به طور کلی در مورد شبیه سازی در رباتیک پروژه دارم اگر فاسی باشه که فبها:46:

dizgah
08-04-2008, 20:26
dizgah جان خیلی ممنون، ولی من مقاله می خوام، اونم در حجم انبوه ( در حد پروژه پایانی)
خواهش عزیز یه 5 صفحه ای گیر آوردم جز این چیز دیگه ای ندارم
mehdi_802 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) vbmenu_register("postmenu_2282424", true); جان شما هم لطفا بیشتر توضیح بدین شبیه سازی رباتیک بخشهای گسترده ای دارد

banel87
08-04-2008, 20:56
خواهش عزیز یه 5 صفحه ای گیر آوردم جز این چیز دیگه ای ندارم

به هر حال تو تلاشتو کردی، بازم دمت گرم :40::40::40:

dizgah
10-04-2008, 09:11
به هر حال تو تلاشتو کردی، بازم دمت گرم :40::40::40:
خواهش
اگه بدرد نخورد ببخشید

turkoghlan_ieee
10-04-2008, 12:46

اگر مقالاتی از ساینس دایرکت و.. خواستی با من تماس بگیر!turkoghlan_ieee@yahoo.com

javadahsani
13-04-2008, 07:13
درباره نوع کارکرد سیستمهای هوشمند برجهای (nile City)
به ایمیل ارسال کنید

as2007
21-04-2008, 21:08
سلام
من یک مقاله در مورد کوانتوم و الکترونیک می خواستم لطفا اگه کسی چیزی داره دریغ نکنه
خیلی واجبه

l o r N a
23-04-2008, 01:28
سلام من دو تا مقاله با عنوان های زیر میخوام
1.انواع مبرد ها و کاربرد ان ها
2.اساس کار یخچالهای نفتی
ترجیحا فارسی باشه اگر نه انگلیسی
ممنونم
فوریه یه کم

mohmoj
23-04-2008, 14:52
سلام

یه تحقیق کامل 200 تا 250 صفحه ای میخام در رابطه با انواع رله ها و کاربرد آنها.

با تشکر .

بای

dizgah
23-04-2008, 16:54
سلام

یه تحقیق کامل 200 تا 250 صفحه ای میخام در رابطه با انواع رله ها و کاربرد آنها.

با تشکر .

بای
سلام مقاله ای با این حجم نداشتم ولی یه چیزایی میزارم شاید بدردت بخوره
...................
مقدمه واصول کار رله ها :

در تاسیسات الکتریکی مانند شبکه انتقال انرژی ء مولدها وترانس ها وتجهیزات واسباب و ادوات دیگر برقی در اثر نقصان عایق بندی ویا ضعف استقامت الکتریکی ء دینامیکی و الکتریکی در مقابل فشارهای ضربه ای پیش بینی نشده و همچنین در اثر ازدیاد بیش از حد مجاز درجه حرارت ء خطاهایی پدید می آید که اغلب موجب قطع انرژی می گردد.
این خطاها ممکن است بصورت اتصال کوتاه ء اتصال زمین ء پارگی و قطع شدگی هادی ها و خورده شدن و شکسته شدن عایق ها و غیره ظاهر شود. قطعات یا وسایلی که چنین خطایی پیدا می کنند باید بلافاصله از شبکه ای که آنرا تغذیه می کند جدا شود تا ازدیاد و گسترش خطا و از کار افتادن بقیه قسمت های سالم شبکه جلوگیری گردد.
پس باید شبکه طوری طرح ریزی شود که از یک پایداری و ثبات قابل قبول در حد امکان برخوردار باشد برای این کار باید از رله استفاده کرد ء وظیفه رله این است که در وقع پیش آمدن خطا در محلی از شبکه برق متوجه خطا شود و آن خطا را بسنجد و دستگاه خبر را آماده کند یا در صورت لزوم خود رله عمل کندو سبب قطع مدار الکتریکی شود .

رله وساختمان آن :
رله اصولا به دستگاهی گفته می شود که در اثر تغییر کمیت الکتریکی و یا کمیت فیزیکی مشخص تحریک می شود و موجب به کار افتادن دستگاه ویا دستگاه های الکتریکی دیگری می شود .
رله ای که برای حفاظت دستگاههای برقی به کار برده می شود رله حفاظتی نامیده می شود ورله از نظر اتصال به شبکه به دو نوع اولیه ( پریمر) و ثانویه ( زکوندر ) تقسیم می شود .
رله اولیه یا پریمر :
در این نوع رله سیم پیچی تحریک شونده مستقیما در مدار قرار دارد یعنی بدون ترانس جریان یا ولتاژ در مدار قرار می گیرد .
معایب رله اولیه :
1- حجم بزرگ ( از نظر عایق بندی )
2- حساسیت کمتر
3- عدم دسترسی در حین کار (نمی توان دست زد )
4- محدودیت جریان و ولتاژ ( در ولتاژ و جریان زیاد نمی توان بکار برد )
مزایای رله اولیه :
1- ارزانتر
۲- امکان تشخیص سریعتر اشکال در سیستم حفاظت
رله ثانویه یا زکوندر :
رله ای که سیم پیچ تحریک کننده آن از سیم پیچ ثانویه ترانس جریان یا ولتاژ شبکه ای که باید حفاظت شود
نیرو می گیرد رله زکوندر نامیده می شود.
معایب رله ثانویه عبارتند از :
1- گرانتر 2- خرابی بیشتر
مزایای رله ثانویه عبارتند از :
1- حجم کوچکتر 2- حساسیت بیشتر
هدف از حفاظت :
برای جلوگیری از صدمه بیشتر قسمت آسیب دیده و جلوگیری از صدمه دیدن قسمت های سالم
مشخصات سیستم حفاظت :
1- سرعت عملکرد رله 2- قابلیت انتخاب 3- حساسیت 4- پایداری 5- هزینه
1- سرعت عملکرد رله : فاصله زمانی بین وقوع اتصال و عملکرد رله کم باشد.
2- قابلیت انتخاب : فقط قسمت آسیب دیده ازمدار خارج می شود.
3- حساسیت : بین حداکثر مقدار مجازو حداقل مقدار غیر مجاز تفاوت گذاشته شود .
4- پایداری : جلوگیری از عملکرد رله در شرایط گذرا .
5- هزینه : رله ای که در هر قسمت از سیستم قرار می دهند بایستی هزینه رله را در نظر داشته باشند.

حفاظت از خطوط 132 کیلو ولت :

انواع رله هایی که در خطوط 132 کیلو ولت بکار می روند عبارتند از SUB1 یا رله های اصلی که
عبارتند ا ز :
رله دیستانس ، رله اتو رکلوزر ، رله پاور سوئینگ ، رله فیوز فیلور
و SUB2 یا رله های پشتیبانی عبارتند از :
رله اورکارنت دایرکشنال و رله ارت فالت دایرکشنال

رله دیستانس ( رله مقاومت سنج ) :

رله دیستانس از لحاظ کار مانند رله جریان زیاد در مقابل اتصال کوتاه می باشد و رله دیستانس بر اساس فاصله یا امپدانس عمل می کند یعنی رله دیستانس زمانی عمل می کند که امپدانس خط از مقدار تنظیم شده کمتر باشد در غیر این صورت عمل نمی کند و از لحاظی چون مقاومت مصرف کننده ها در حد تنظیم نیست از امپدانس مصرف کننده ها صرف نظر شده ودر زمان اتصال کوتاه طبق رابطه Z=U/ I امپدانس کم می شود چون جریان زیاد می گردد و هر چقدر این امپدانس به رله نزدیکتر شود رله زودتر قطع می کند.
در ضمن در شبکه ای که چند رله دیستانس بکار می رود در موقع اتصالی همه رله های دیستانس تحریک شده ، ولی فقط رله ای قطع می کند که به محل اتصال نزدیک بوده وبقیه رله ها به حال خود بز می گردد.

رله اتو رکلوزر :

انتقال انرژی همیشه در اثر برخورد دو سیم به هم یا سیم به زمین ، اتصالی بوجود نمی آید بلکه عامل بیشتر اتصال ها در اثر جرقه قوس الکتریکی می باشد . این قوس ممکن است بین سیم و زمین در طول مقره یا بین دو سیم زده شود و جرقه معمولا به علت نا مساعد بودن هوا که شامل برف و مه و طوفان و یا در اثر ازدیاد ولتاژ شبکه که شامل صاعقه یا قطع و وصل می باشد در کلید بوجود می آید ، چنین جرقه هایی اغلب با قطع آنی و کوتاه مدت فشار شبکه از بین رفته و خاموش می شود. برای پایداری شبکه از یک نوع کلید در مدارهای فشار قوی از 20 کیلو ولت به بالا و معمولا بیشتر در شبکه های هوایی مورد استفاده قرار می گیرد چون اغلب اتصالی ها در شبکه هوایی رخ می دهد .

تعریف رکلوزر :

وسیله ای است که در زمان اتصال کوتاه یا اتصال گذرا خط را قطع ، مجددا به طور اتومات وصل کند و در مواقع اتصال دائم خط را قطع دائم می نماید .
اتصال گذرا شامل : 1- پرنده 2- گیر کردن شاخه درخت به سیم 3- در اثر باد یا طوفان
اتصال دائم شامل : 1- پارگی سیم 2- کابل زدگی یا زخم شدن کابل 3- یخ بستن

رله پاور سوئینگ :

برداشتن بار از شبکه باعث نوسان شدید که ناشی از تغییر بار شدید است می گردد و زمان آن بسیار کوتاه است و خط یک امپدانس شدید بوجود می آورد که ممکن است درداخل دایره رله حفاظتی دیستانس می باشد و در نتیجه رله عمل نماید برای جلوگیری از این کار یک مدار به عنوان پاورسوئینگ بلوکینگ اضافه می کنیم و از عملکرد بی مورد رله دیستانس جلوگیری می نماییم .

رله فیوز فیلور :

فیوز فیلور در خطوط 132 کیلو ولت بکار می رود و طرز کار آن به این صورت است که چنانچه فیوز تغذیه ولتاژ رله دیستانس که در ثانویه ترانس ولتاژ قرار دارد عمل کند ، ولی لتصالی در شبکه وجود نداشته باشد فیوز فیلور عمل نموده باعث بلاک رله دییستانس می شود . زیرا می دانیم رله دیستانس براساس Z=U/ I کار می کند . سپس اگر ولتاژ قطع شود رله دیستانس به خطا عمل می نماید که در این حالت فیوز فیلور از این خطا جلوگیری می کند با عملکرد فیوز فیلور آلارم شاخص قرمز رنگی نشان داده می شود پس از وصل فیوز دکمه قرمز رنگ فیوز فیلور را ریست می کنیم .

رله اور کارنت دایرکشنال :

رله اورکارنت دایرکشنال که زمان روی آن تنظیم شده و بر طبق آن عمل می کند و کاربرد رله جریان زیاد دایرکشنال برای مواردی که اتصالی از یک طرف تغذیه می شود به کار می رود .
انواع رله جریان زیاد عبارتند از : 1- زمان ثابت 2- زمان معکوس 3- آنی
1- زمان ثابت : زمان عملکرد قابل تنظیم و به مقدار شدت ارتباط ندارد یا به عبارت دیگر رله ای است که در زمان معینی تنظیم می شود .
2- زمان معکوس : زمان عملکرد نسبت عکس با شدت جریان دارد یا به عبارت دیگر هر چقدر شدت جریان زیادتر شود زمان قطع کمتر می شود .
3- آنی : زمان عملکرد صفر است .

رله ارت فالت دایرکشنال :

رله ای است که مستقیما از اتصال زمین تغذیه می کند و در هنگامی که یک فاز یا دو فاز یا هر سه فاز به زمین وصل شود و جریان از آن بگذرد و به زمین برسد فورا رله آن را دیده و بوبین آن تحریک شده و فرمان قطع را صادر می کند و شاخص آن این عمل را نشان می دهد.

حفاظت از باسبارها :

حفاظت اصلی باسبارها توسط رله دیفرانسیل و حفاظت فرعی یا پشتیبانی آنها توسط رله های اورکارنت و ارت فالت می باشد .

رله دیفرانسیل :

رله دیفرانسیل بر اساس مقایسه جریان ها ( تراز جریانی ) کار می کند و به مقدار جریان بستگی ندارد و فقط اگر ضریب تبدیل بهم بخورد رله عمل می کند . رله دیفرانسیل برای حفاظت ترانس ، ژنراتور ، باسبار ، الکتروموتور بکار می رود.
مواردی که باعث عملکرد نا خواسته رله دیفرانسیل می شود :
الف : اشباع ترانس های جریان CT1 و CT2 در اثر عبور جریان اتصال کوتاه خارج از محدوده حفاظت باعث عملکرد رله می شود .
ب : وجود تپچنجر در ترانس قدرت .
ج : جریان ضربه ای در حفاظت ترانس قدرت .
بنابراین رله دیفرانسیل باید طوری ساخته شود که در موارد بالا از عملکرد آن جلوگیری شود .

الف - اشباع ترانس های جریان : در اثر عبور جریان زیاد ناشی از اتصال کوتاه خارج از محدوده ، حفاظت ترانس های جریان به ناحیه اشباع می رسد و بعلت عدم تطبیق منحنی های مغناطیسی آنها در ناحیه اشباع و در نتیجه خطای ترانس های جریان ، اختلاف جریانی بوجود می آید که می تواند باعث عملکرد نا خواسته رله شود .

ب - وجود تپچنجر در ترانس های قدرت : در اثر تغییر مراحل تپ چنجر در ترانس های قدرت چون نسبت تبدیل ترانس ها در زمان تعویض تپ تغییر می کند در نتیجه در نسبت جریان اولیه و ثانویه نیز تغییری بوجود می آورد که باعث عملکرد ناخواسته رله می شود . برای جلوگیری از عملکرد رله دیفرانسیل باید پایدار باشد.

ج – جریان ضربه ای : هنگام برقدار کردن ترانس ( در صورت باز بودن ثانویه ) یک جریان ضربه ای که مقدار آن به 8 تا 12 برابر جریان نامی می رسد از سیم پیچ اولیه عبور می کند که چون مقدار آن در سیم پیچ اولیه می باشد و جریان ثانویه صفر است رله دیفرانسیل به علت تفاوت جریان عمل خواهد کرد در صورتی که این جریان زیاد ، پس از چند میلی ثانیه کاهش می یابد و به جریان بی باری می رسد رله نباید در این حالت عمل نماید برای جلوگیری از عملکرد رله باید inrush Proof باشد .

دستگاه حفاظت و مراقبت روغن :
دستگاه هایی که جهت مراقبت روغن برای تعیین وتشخیص اتصال کوتاه در ترانس های روغنی روغنی بکار برده می شود عبارتند از : رله بوخهلتس و رله توی بر.
رله توی بر در درجه اول برای حفاظت ترانس در مقابل اضافه بار و درجه دوم برای حفاظت در مقابل اتصال کوتاه بکار می رود . لذا برای شناسایی اتصال در داخل ترانس بیشتر از رله بوخهلتس استفاده می شود

رله بوخهلتس :

رله بوخهلتس رله ای است که جهت حفاظت دستگاه هایی که توسط روغن خنک می شود بکار می رود . این رله در اثر تولید گاز یا هوا در داخل منبع روغنی یا پایین آمدن سطح روغن از حد مجاز ویا جریان شدید بیش از حد مجاز روغن به کار می افتد و در مرحله اول زنگ خطر را بکار می اندازد و سطح روغن اگر بیشتر افت کرد در مرحله دوم دستگاه را قطع می کند . در رله بوخهلتس از روغن بعنوان عایق کاری و خنک کننده استفاده می شود .
عواملی که سبب بکار انداختن رله بوخهلتس می شود :
1- جرقه بین هسته و قسمت های مختلف ترانس .
2- اتصال زمین بین حلقه های کلاف .
3- قطع شدن یک فاز یا سوختن آن .
4- چکه کردن روغن از تانک روغن ویا لوله های ارتباطی آن .
در مرحله اول که زنگ خطر بکار می افتد و آلارم می دهد اشکالات بوجود آمده عبارتند از :
1- نقایص عایق کاری.
2- خراب شدن عایق ورقه های هسته و پیچ اتصال ورق های هسته .
3- کامل نبودن کنتاکتها در اتصالات الکتریکی .
4- گرم شدن بیش از حد قسمتی از سیم پیچ و خراب شدن عایق ها به علت عبور جریان فوکو بیش از حد.
در مرحله دوم که دستگاه قطع خواهد شد و فرمان تریپ به ترانس داده خواهد شد اشکالات بوجود آمده عبارتند از :
1- شکستن بوشینگ ها .
2- اتصال کوتاه فاز به فاز .
3- اتصال زمین .
4- اتصال داخل سیم پیچ ها.
5- اتصال تپ ها به یکدیگر .
6- پایین آمدن سطح روغن در اثر سرد شدن روغن بیش از حد و کم بودن روغن یا نشتی روغن .

رله توی بر :

این رله نیز در حفاظت ترانس های روغنی بکار برده می شود در این رله نیز از حرکت روغن و ایجاد گاز استفاده شده است . همانطور که می دانیم ازدیاد درجه حرارت باعث انبساط روغن می شود و این روغن ضمن گذشتن از لوله رابط بین ترانس و ظرف انبساط رزرو به یک سوپاپ سنج ( دیافراگم ) برخورد می کند و در پشت سوپاپ فشار ایجاد می کند که این فشار توسط فشارسنج سنجیده می شود که در این فشار سنج چندین کنتاکت پیش بینی و نصب شده است به طوری که اگر ازدیاد فشار به طور آهسته انجام گیرد کنتاکت خبر دهنده بسته و باعث بستن مدار سیگنال خواهد شد و درصورتی که فشار سریعا ازدیاد یابد کنتاکت دیگری در فشار سنج موجب قطع فوری ترانس می شود. در مرحله اول در اثر بار زیاد ودر مرحله دوم اثر اتصا ل کوتاه ایجاد می شود
منبع:barghe83.blogfa.com
.........................................
............................
مقاله شماره 2:
حفاظت تجهيزات و دستگاه هاي سيستم قدرت در مقابل عيوب و اتصاليها ، به وسيله كليد قدرت انجام مي گيرد قبل از اينكه كليد قدرت بتواند باز شود ، سيم پيچي عمل كنندة آن بايد تغذيه شود اين تغذيه به وسيله رله هاي حفاظتي انجام مي پذيرد . رله به دستگاهي گفته مي شود كه در اثر تغيير كميت الكتريكي مانند ولت و جريان و يا كميت فيزيكي مثل درجه حرارت و حركت روغن ( در رله بوخهولس ) تحريك شده و باعث به كار افتادن دستگاههاي ديگر و نهايتاً قطع مدار به وسيله كليد قدرت ( در سيستم توليد و انتقال و توزيع ) يا دژنكتور مي گردد . حفاظت تجهيزات و دستگاه هاي سيستم قدرت در مقابل عيوب و اتصاليها ، به وسيله كليد قدرت انجام مي گيرد قبل از اينكه كليد قدرت بتواند باز شود ، سيم پيچي عمل كنندة آن بايد تغذيه شود اين تغذيه به وسيله رله هاي حفاظتي انجام مي پذيرد . رله به دستگاهي گفته مي شود كه در اثر تغيير كميت الكتريكي مانند ولت و جريان و يا كميت فيزيكي مثل درجه حرارت و حركت روغن ( در رله بوخهولس ) تحريك شده و باعث به كار افتادن دستگاههاي ديگر و نهايتاً قطع مدار به وسيله كليد قدرت ( در سيستم توليد و انتقال و توزيع ) يا دژنكتور مي گردد . بنابراين به وسيله رله : · محل وقوع عيب از شبكه جدا سازي شده باعث مي شود كه ساير قسمتهاي سالم شبكه همچنان به كار خود ادامه دهند و پايداري و ثبات شبكه به همان حالت قبلي محفوظ بماند . · تجهيزات و دستگاهها در مقابل عيوب و اتصالي ها محافظت شده و ميزان خسارات وارده به آنها محدود گردد . سبب به وجود آمدن اتصالي ها و تأثيرات آن به دو علت زير اتصالي ها مي توانند به وجود آيند : الف – تأثيرات داخلي تأثيرات داخلي كه باعث خراب شدن و از بين رفتن دستگاهها يا خطوط انتقال و توزيع مي شود عبارتند از : فاسد شدن قسمتهاي عايق در يك مولد ، ترانسفورماتور ، خط ، كابل و غيره . اين ضايعات و امكانات مكن است مربوط به عمر عايق ، عدم تنظيم صحيح ، عدم ساخت صحيح و يا عدم نصب صحيح عايق باشد . ب – تأثيرات خارجي تأثيرات خارجي شامل تأثيرات زيادي است از آن جمله رعد و برق ، اضافه بار كه باعث به وجود آمدن حرارت شود ، برف و باران ، باد و طوفان ، شاخة درختها ، حيوانات و پرندگان ، سقوط اشياء اشتباه در عمليات و خسارتهايي كه يه وسيله مردم وارد مي شود و غيره . وقتي كه يك اتصالي در مداري رخ دهد ، جريان افزايش يافته و ولتاژ ( اختلاف پتانسيل ) نقصان پيدا مي كند افزايش جريان حرارت زيادي را به وجود آورده كه ممكن است منجر به آتش سوزي يا انفجار شود . اگر اتصالي به صورت جرقه باشد ممكن است خسارت زيادي به بار آورد . براي مثال اگر جرقه اي بر روي خط انتقال نيرو به وجود آمده و سريعاً بر طرف نشود خط را سوزانده و باعث پاره شدن آن خواهد شد و نتيجه سبب قطع برق براي مدت طولاني خواهد شد . نقصان ولتاژ كه در اثر يك اتصالي به وجود آيد مي آيد براي دستگاههاي الكتريكي بسيار زيان آور است و اگر اين ولتاژ ضعيف براي چند ثانيه ايي ادامه داشته باشد ، موتورهاي مشتركين از كار باز ايستاده ، دوران مولدهاي برق نامنظم و نا مرتب خواهد شد پس در صورت وقوع جريان شديد و ولتاژ ضعيف به سبب اتصالي در مدار مي بايست به فوريت اتصالي كشف و برطرف گردد و جريان ولتاژ به حالت عادي باز گردانده شود. انواع اتصالي انواع اتصالي ها به قرار زير است : الف- اتصال فاز به زمين و فاز به فاز گرچه اتصالي درسيستم سه فاز مربوط به فازها است ولي بيشتر مربوط به وصل نبودن سيم زمين مي باشد جريان در يك اتصالي بين فاز به زمين كمتر از جريان در يك اتصالي فاز به فاز است و اين امر به علت مقاومت بيشتر زمين است به همين جهت در بيشتر موارد رله هاي جدا گانه ايي براي اتصاليهاي فاز به زمين و فاز به فاز در نظر گرفته مي شود. ب- اتصاليهاي سه فاز اتصالي سه فاز با هم شديد ترين نوع اتصالي بوده و اتصالي بين يك فاز و زمين خفيف ترين نوع اتصالي است. رله ها از نظر طرز اتصال به شبكه رله ها از نظر طرز اتصال به شبكه به دو نوع اوليه و ثانويه تقسيم مي شوند . الف- رله اوليه سيم پيچي رله مستقيماً در مدار قرار مي گيرد منظور از مستقيماً يعني اينكه از ترانس جريان و ترانس ولتاژ براي رله سيم نمي بريم . ب –رله ثانويه سيم پيچي رله مستقيماً در مدار قرار نمي گيرد منظور اين است كه روي خط ترانس جريان يا ولتاژ مي بنديم و سپس دو سر آن را براي رله مي بريم در سيستم قدرت از رله ثانويه استفاده مي شود تاكنون در ساخت رله ها پيشرفتهاي قابل ملاحظه اي حاصل شده است كه به ترتيب مي توان از رله هاي الكترومغناطيسي و اندكسيوني رله هاي نيمه الكترونيك رله ها ي الكترونيكي و بالا خره رله هاي ديجيتالي حافظه دار ميكروپروسوري با استفاده از مدارات مجتمع آي سي نام برد. انواع رله و كاربرد آن انواع رله و كاربرد آنها به شرح زير است: الف- رله اضافه جريان اينگونه رله ها به صورت اندكسيوني و الكترو نيكي در پست هاي برق كاربرد فراواني دارند. انرژي الكتريكي از نقطة A‌ با شدت جريان I از طريق خط مربوطه و كليد قطع و وصل كننده ( دژنكتور) يا كليد قدرت به مصرف كننده ( بار ) ارسال مي گردد . براي كنترل مقدار جريان عبوري از خط مزبور احتياج به رلة اضافه جريان o/c مي باشد . وظيفه اين رله آن است كه اگر از خط مربوطه شدت جريان از حدي كه در انتظار است و رلة اضافه جريان براي آن مقدار تنظيم شده ، افزايش يابد و يا اينكه اتصالي بين دو فاز و يا سه فاز بين خطوط انتقال پيش آيد ، رله تحريك شده و با فرماني كه به كليد دژنكتور مي دهد ، باعث قطع خط مزبور مي شود . براي تحريك رلة اضافي جريان احتياج به ترانسفورماتور جريان يا (CT) مي باشد . اين ترانسفورماتور ، جريان خط را متناسب به نسبت تبديل آن به رله مزبور انتقال داده و باعث تحريك آن مي شود . به عنوان مثال اگر نسبت تبديل ترانسفورماتور جريان 1/200 باشد و رله براي مقدار شدت جريان 200 آمپر تنظيم شده باشد ، هر گاه شدت جريان خط انتقال از 200 آمپر زيادتر گردد مقدار شدت جريان ورودي به رله از يك آمپر تجاوز مي نمايد ، و در نتيجه باعث عملكرد رله و قطع كليد دژنكتور مي گردد . به علت اينكه خطوط انتقال انرژي به صورت سه فازه مي باشند ، بنابراين براي هر كدام از فازها احتياج به يك عدد ترانسفورماتور جريان و يك عدد رله اضافه جريان مي باشد نحوه قرار گرفتن ترانسفورماتورهاي جريان و رله هاي اضافه جريان در حالت عادي جريان عبوري از رله ها كمتر از حد تنظيمي آنها و در صورتي كه هر كدام از خط ها اضافه بار بگيرد و يا اتصالي بين دو فاز و يا سه فاز رخ دهد رله هاي مربوطه عمل مي نمايد . مثلاً اگر شدت جريان فاز R بيش از حد معمول آن گردد ، CT آن به باعث تحريك رله اضافه جريان R‌ مي شود . هم چنين اگر فازهاي B و Y به هم اتصال يابند ، رله هاي مربوطه آن تحريك و باعث عمل نمودن كليد قطع مدار مي گردند . اصولاً اين رله ها داراي دكمة نشان دهنده و يا پرچم رنگي كوچكي مي باشند كه در صورت تحريك رله ، عملكرد آن را اعلان مي نمايد . ب – رله اتصال زمين ساختمان و طرز كار اين رله ها مانند رله هاي اضافه جريان بوده و وظيفه اصلي اين رله، تشخيص بروز هر گونه اتصالي بين هر كدام از فازها با زمين و يا دو سه فاز با زمين نيز مي باشند از نظر عملي ، رله هاي اضافه جريان سيستم سه فازه و رله اتصال زمين تواماً به صورت يك سيستم حفاظتي واحد بسته مي شود . رله اتصال زمين اصولاً حساستر از رله هاي اضافه جريان بوده و هر گاه يكي از فازها به زمين اتصال يابد ، رله اتصال زمين همراه با رله اضافه جريان همان فاز عمل مي نمايد . چنانچه مشاهده مي گردد ، براي سه فاز فقط احتياج به يك رله اتصال زمين مي باشد . پ- رله اتصال زمين محدود با رله اتصال زمين و مدار آن آشنا شديم ، رله مزبور عهده دار تشخيص هر گونه اتصال خط انتقال با زمين مي بود . براي سهولت تشخيص محل اتصال زمين در سيستم قدرت از رله ايي ديگر به نام رله اتصال زمين محدود هم استفاده شده است . ت – رله جهتي بروز اتصالي در جهت جرياني كه مدار جاري مي شود مؤثر مي باشد در بيشتر طراحي ها جهت جريان براي نصب دستگاه رله مي بايست مشخص شود در اين صورت از رله ها ي جهتي استفاده مي شود از نظر ساختمان داخلي و طرز كار ، اين رله به صورتهاي اندوكسيوني و الكترونيكي ، كاربرد فراواني دارد . رله هاي جهتي داراي دو سيم پيچ بوده كه يكي از آنها مانند رله هاي اضافه جريان با شدت جريان ورودي I تحريك شده و سيم پيچ ديگر با ولتاژ مناسبي تحريك مي گردد . اين رله ها از دو قسمت جهت ياب و اضافه جريان تشكيل شده اند و اين بدين معني است كه هر گاه در شبكه تحت حفاظت ، اتصالي رخ دهد ، ابتدا اين رله جهت عبور شدت جريان به محل اتصالي را به وسيله قسمت جهت ياب تشخيص داده و سپس اگر جريان در جهت عملكرد رله باشد و هم چنين از نظر مقدار به اندازه ايي باشد كه بتواند موجب تحريك قسمت اضافه جريان رله گردد ، رله مزبور تحريك شده و فرمان قطع را صادر مي نمايد. ث- رله قياسي يا رله ديفرانسي اين رله براي حفاظت مولدها ، ترانسفورماتور ها ، خطوط انتقال نيرو و شين هاي واقع در ايستگاههاي انتقال نيرو به كار مي رود . توسط رله ديفرانسيل جريان ورودي و خروجي از دستگاه ، مقايسه مي شود در شرايط عادي هنگامي كه هيچگونه اتفاق با اتصالي رخ نداده است ، اين جريان مساوي و يكسان مي باشند . اگر در قسمت مورد حفاظت اتصالي رخ دهد جريان بلافاصله نا مساوي شده و اين پديده باعث عملكرد رله مي شود . طرز قرار گرفتن رله براي حفاظت از يك ترانسفورماتور 20/63 كيلو وات نشان داده شده است . ج – رله بوخهلس اين رله يكي از مهمترين رله هاي حفاظتي ترانسفورماتورهاي قدرت مي باشد ، وظيفه تشخيص بروز هر گونه اتصالي در محفظة داخلي ترانسفورماتور و قطع سريع برق ورودي به آن مي باشد . مي دانيم كه اصولاً ترانسفورماتورهاي قدرت به وسيله مايع مخصوصي مانند روغن عايقكاري و خنك مي شوند . به خاطر سرد و گرم شدن روغن مزبور ظرف انبساطي براي آن در نظر گرفته شده و اين ظرف از طريق لولة رابطي به محفظه داخلي ترانسفورماتور متصل مي باشد . رله بوخهلس بر روي لولة رابط بين ترانسفورماتور و ظرف انبساط قرار مي گيرد و روغن از اين لوله عبور مي نمايد . بنابراين تمامي محفظه داخلي رله پر از روغن مي باشد . هر گاه هر گونه اتصالي در محفظه داخلي ترانسفورماتور پديد آيد ، در نقطه اتصالي مقداري جرقه و قوس الكتريكي زده مي شود . در نتيجه اين عمل كمي از روغن اطراف محل اتصالي سوخته و توليد حبابهاي گازي شكلي را مي نمايد . اين حبابهاي گازي به طرف قسمت فوقاني ترانسفورماتور حركت نموده و از طريق لوله رابطة به رلة بوخهلس وارد شده و در قسمت فوقاني رله جمع مي گردند . اين رله داراي شناوري مي باشد كه با تجمع حبابهاي گاز ، سطح روغن در رله پايين آمده و همراه با آن شناور نيز به پايين مي آيد. پايين آمدن شناور باعث بسته شدن كليد الكتريكي رله و تحريك مدار هشدار و يا قطع مي گردد . در بعضي از مدلهاي اين رله از دو شناور استفاده شده كه شناور بالايي براي تحريك مدار هشدار و شناور پاييني براي فرمان مدار قطع دستگاه مورد حفاظت مي باشد و اگر مقدار جرقه و قوس الكتريكي در محفظه داخلي ترانسفورماتور شديد باشد ، يك موج انفجاري در روغن داخلي ترانسفورماتور به وجود آمده و روغن ترانسفورماتور با سرعت زيادي به رلة بوخلهس وارد مي شود همانطوريكه قبلاً گفته شد، سرعت زياد روغن باعث عملكرد دريچه ورودي رله مي گردد . اين دريچه با شناور پائيني رله هم محور بوده و مستقيماً باعث تحريك مدار قطع مي شود . هر گاه در اثر علت هاي مختلفي از بدنة ترانسفورماتور مقداري روغن ريزش نمايد ، به مرور زمان سطح روغن در ظرف انبساط كاهش يافته و به رله بوخهلس مي رسد . در رله بوخهلس اگر سطح روغن همچنان كاهش يابد باعث عملكرد و تحريك مدار هشدار و قطع مي گردد . در بعضي موارد مقداري هواي نشتي به رله راه يافته و مانند حبابهاي گاز باعث تحريك رله مي شود
منبع: ------------

l o r N a
23-04-2008, 19:28
سلام من دو تا مقاله با عنوان های زیر میخوام
1.انواع مبرد ها و کاربرد ان ها
2.اساس کار یخچالهای نفتی
ترجیحا فارسی باشه اگر نه انگلیسی
ممنونم
فوریه یه کم
:19:
دوستان کسی اطلاعاتی نداره

mahyar49
25-04-2008, 20:28
سلام
دوستان اگر مقاله ی در مورد آموزش کار دارن لطفا به من معرفی کنن(درس اصول سرپرستی رشته ی مکانیک)

یک دنیا ممنون میشم

parsiman
28-04-2008, 03:16
سلام
این کتاب بشکلی جامع، سیستمهای مخابراتی بی سیم عصر جدید رو بررسی می کنه:

Advanced Wireless Communications: 4G Cognitive and Cooperative Broadband Technologies

این هم لینک دانلود کتاب در رپیدشر :

و اما درخواست:
از دوستانی که این کتاب رو دانلود کردن، یک نفر که براش ممکنه، لطفاً اونو جایی غیر از رپیدشر آپلود کنه و لینکش رو اینجا بزاره.

پیشاپیش از همکاری شما متشکرم.

mortimer
28-04-2008, 10:42
سلام
من احتیاج زیادی به یک مقاله ی حدود 20 صفحه ای در مورد شمارنده ی 3 فاز یا همون کنترل فاز دارم
واسه پروژه پایان دوره می خوام تورو خدا هر چی دارید بذارید
دست همتونو می بوسم
امیدوارم که بتونم جبران کنم

ali_p_iut
03-05-2008, 19:10
salam
ostade mohasebat adadie ma gofte ye tahghigh darbareye (mohasebate adadi va karborde an dar mohandesi mechanic ) baram biarid.
harchi tu google search zadam chizi nadidm .
ye rahnamaei mikonid ?
ya age chizi darid baram bezarid.
mersi

aminnima2
04-05-2008, 08:50

Bahram.EE
05-05-2008, 06:57
دوستان در مورد gis substation برای پروژه لیسانس fa/en
کمک کمک....................

hamed_9192
06-05-2008, 09:37
سلام
یه مدار الکتریکی قوی برای آنتی تلوزیون می خواستم
ممنون میشم اگه کمکم کنین

sina fardipour
06-05-2008, 21:14
سلام خدمت عزيزان يه مقاله پيرامون اطلاعات عمومي برق كنترل خواستم

sina fardipour
06-05-2008, 21:18
اگر امكانش هست به ايميل بفرستيد
با تشكر

hoomanzdf
07-05-2008, 09:55
لطفا هر کی در این مورد مطلبی داره کمک کنه

mus
07-05-2008, 11:01
دوستان کسی نقشه ای دقیق برای ساخت پشه کش برقی ؛ از این مدلها که لامپ مخصوص(معمولا آبی رنگ) دارند که با جلب پشه به سمت خودش با استفاده از ولتاژ بالا اونا رو میکشه داره؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید؟ راستی کسی میدونه مرکز یا بازار فروش این دستگاهها تو تهران کجاست؟

anti_girl
11-05-2008, 10:44
سلام
يه مقاله در مورد قطعات به كار رفته در نيروگاه بخاري ميخوام در ضمن انگليسي هم باشه
اگه حتي چند خط هم بود عيبي نداره ..........

geryenaz
11-05-2008, 17:40
يه مقاله در رابطه با كنترل كننده ي اتوماتيك دما ميخواستم(دماي مثلا" اتاق رو روي رنج خاصي نگه داره)باavr يا هر كنترل كننده ديگرو در مورد موارد استفاده و.......

enimonte
14-05-2008, 19:57
سلام
كسي مطلب در مورد " كاربردهاي دوربينهاي ترموويژن در عيب يابي و بازرسي فني تجهيزات صنعتي داره؟؟؟

profeshnal
15-05-2008, 12:09
سلام.من یه مقاله در مورد خازنهای موازی میخام.کسی میتونه کمک کنه؟

omid.k
18-05-2008, 03:02
اینجا که همه در خواست میدن کسی هم به داد کسی نمیرسه

حالا منم یکی روش

یه پروژه واسه طراحی اجزاء 2 (شامل یه چرخ دنده یه شفت و یه یاتاقان)

اگه آدرس سایتی رو هم دارین که از این چیزا توش پیدا میشه ممنون میشم راهنمایی کنین

gladiators1980
18-05-2008, 20:07
اگه میشه یه مقاله در مورد کاربرد ریاضی در رشته الکترونیک برا من بزارید ممنون میشم

mht4811
22-05-2008, 10:49
سلام
یه تحقیق راجع به " آنتن های هوشمند در صنعت هوانوردی " می خواستیم
اساتید و دوستان گرامی لطفا آدرس سایت یا منبع معرفی کنند
hamed1282
24-05-2008, 18:26
دوستان عزیز من دو مقاله میخواستم اگه یکی هم برام بذارید کارم راه میفته
اولی در مورد کارآفرینی
ودومی در مورد هیدرولیک وپنوماتیک

hamed1282
25-05-2008, 14:52
کسی نیست به داد ما برسه

Ehsan Studio
26-05-2008, 06:11
دوستان عزیز من دو مقاله میخواستم اگه یکی هم برام بذارید کارم راه میفته
اولی در مورد کارآفرینی
ودومی در مورد هیدرولیک وپنوماتیک

ببین دوست عزیز برای کارآفرینی یه سری به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بزن.
ولی درمورد هیدرولیک جایی رو نمی دونم.

carter
31-05-2008, 08:14
سلام یه مقاله در مورد کونتاکتورها و کلید های اتوماتیک
جمعا 20 صفحه باشه
ممنون

amir_hma
08-06-2008, 17:29
مقاله اموزشي درباره ي كاربرد برق، قسمت ديود ها كسي داره؟
ممنون

Hektor
12-06-2008, 01:15
از قابلیت جستجوی انجمن ها استفاده کنید

arashk1986
18-06-2008, 11:19
با سلام
یک مطلب کامل در مورد استفاده از Ccd ها در تعیین موقعیت می خواستم.
با تشکر از شما...

apple_99
23-06-2008, 09:41
سلام من عضو جدیدتونم دنبل یه مقاله راجع به تلفات فوکو می گشتم که شما رو پیدا کردم.خیلی فوری یه مقاله حدود 10 صفحه راجع به تلفات فوکو لازم دارم .قضیه حیاتیه....!:24:

shape
06-07-2008, 00:31
سلام
من قراره برم الکترونیک
میشه بگید چه کتابهایی یا E-book هایی خوبن که من تابستون بخونم
البته کتاب ریاضی نگید چون به اندازه ی کافی ریاضی بلدم

hooman1981
08-07-2008, 07:48
سلام
خوهشن من متن پایان نامه درباره بازوی الکتریکی می خوستم اگه جاشو اشتباه نوشتم ببخشید خیلی خیلی خیلی فوری نیازدارم ممنون میشم راهنمایی کنید

sia_2006
11-07-2008, 22:30
سلان

من یه مقاله از ieee میخام. کسی میتونه واسم بگیره؟

مرسی

ahmad_r
14-07-2008, 06:26
با عرض سلام
برای Document پروژه ام یکسری اطلاعات می خواستم و از اونجایی که خودم بیشتر مطلب انگلیسی دارم و خیلی الکترونیک کار نکرده ام می خواستم در مورد موارد زیر هرگونه اطلاعات بدرد بخوری مثل شکل ، شماره پایه ها و عملکرد آنها و .... دارید زحمت بکشید و بگذارید.
اگر هم سایت تخصصی در این زمینه هست به من اطلاع دهید.

پورت کام
EEPROM256
رگولاتور LM7805
پل دیود
ATMEGA16
Max 232

با تشکر

samanajan
15-07-2008, 11:07
مقاله در مورد مدولاسیون (خطی و غیر خطی) می خواستم
لصفا اگر مقاله ای موضوعی

سایتی و هر چیزی که به ما کمک کند متشکر می شوم

اگر میشه

در مورد بررسی انواع مدولاسیون های (خطی و غیر خطی)

turkoghlan_ieee
16-07-2008, 12:04
سلان

من یه مقاله از ieee میخام. کسی میتونه واسم بگیره؟

مرسی

این لینکش که تو rapid برات آپ کردم!!

باز اگر مشکلی داشتی یه ایمیل به من بزن!:8:
turkoghlan_ieee@yahoo.com

masoudtr
17-07-2008, 23:01
تو این وبلاگ هر چی تقاضا بدی پیدا میکنی

samanajan
19-07-2008, 22:51
کدام وبلاگ را شما می گوبئ

mehran-ebad
23-07-2008, 18:12
سلام دوستان عزیز!
اگر مطلبی یا منبعی در رابطه با فیلترهای فرکانس بالا یا پائین دارید معرفی کنید!!

nima_kiyaniyan
25-07-2008, 07:36
با سلام...

من مقاله یا سایت یا کتابی در مورد تلویزیون های معمولی ، اجزا و یا نحوه تعمیر اونا می خواستم.......کسی منبعی سراغ داره ؟

semaphor_001
26-07-2008, 07:38
سلام دوستان
من به دنبال يك كتاب آموزشي و يا سايت الكترونيك(فارسي) ميگردم كه اين مباحث رو توضيح داده باشه...
1.معرفي و كاربرد انواع قطعه
2.ساخت كيت
3.كار كردن با اهم متر
4.طراحي مدار
5.توضيح در مورد سنسورها
6.مبدلهاي برق (ترانس و آداپتور)
7.مثال (نقشه هاي چند مدار)

از دوستان كه در اين زمينه آشنايي دارند ممنون ميشم منو راهنمايي كنند...

HAMID_HACKER
27-07-2008, 11:59
با سلام به شما دوستان.
کسی مقاله ای در مورد تریستور داره که حداقل 18 صفحه باشه نیاز دارم
ممنون:11:

ostad reza
28-07-2008, 22:40
سلام .من به مطالب دقیقی در زمینه ابر رساناها نیازمندم<برای ذخیره انرژی در مقیاسهای بزرگ>

S@l@m
30-07-2008, 18:33
لطفا اگه مقاله ای در مورد فلومتر یا جریان سنج آب یا فشارسنج آب یا حتی امواج آلتراسونیک دارین لطفا کمک کنین این اولین پست منه لطفا ناامیدم نکنین

S@l@m
31-07-2008, 22:59
در مورد پست قبل که کسی لطف نکرد جواب نداد حالا اگه مقاله ای ebook ای یا حتی کتابی چیزی برای مطالعه در مورد امواج مکانیکی و صوتی سراغ دارین لطف کنین بگین

S@l@m
31-07-2008, 23:07
اگه مقاله ای یا سایتی یا ebook ای یا حتی کتابی چیزی برای مطالعه در مورد phase shift detection سراغ دارین لطف کرده معرفی کنین

semaphor_001
01-08-2008, 03:03
سلام دوستان
من به دنبال يك كتاب آموزشي و يا سايت الكترونيك(فارسي) ميگردم كه اين مباحث رو توضيح داده باشه...
1.معرفي و كاربرد انواع قطعه
2.ساخت كيت
3.كار كردن با اهم متر
4.طراحي مدار
5.توضيح در مورد سنسورها
6.مبدلهاي برق (ترانس و آداپتور)
7.مثال (نقشه هاي چند مدار)

از دوستان كه در اين زمينه آشنايي دارند ممنون ميشم منو راهنمايي كنند...
واقعاً كسي اينجا نيست كه يك كتاب به يك مبتدي معرفي كنه ؟؟؟
E-Book , TXT , doc خود book اصلاً هر چي بود بود ... خيالي نيست... فقط معرفي كنين..!

parsiman
02-08-2008, 07:22
با سلام...

من مقاله یا سایت یا کتابی در مورد تلویزیون های معمولی ، اجزا و یا نحوه تعمیر اونا می خواستم.......کسی منبعی سراغ داره ؟

سلام

به اینجا سری بزنید:
انجمن تخصصی تعمیرات تلویزیون

این هم چند تا Ebook لاتین مرتبط با سیستم TV :

راهنمای تعمیر و سرویس تلویزیون های دوو - DAEWOO DTQ Series

که اصولش با سایرین فرقی نمی کنه.

دو تا هم در حوزه مباحث تخصصی

Dictionary of Video Television Technology

Standard Handbook of Video and Television Engineering 4th ed

حتما امضا کنید

High Speed Internet Connection Is One Of Requirement Of Iranian People
اینترنت پر سرعت و ارزان حق مسلم هر ایرانی

shams.ramin
02-08-2008, 18:27
سلام دوستان
ممنون میشم اگه کسی مقاله ای در مورد یکی از موضوعات زیر در اختیار بنده قرار بده
1-مبدل dc به dc
2-سیکلو کانورترها
3-ماتریکس کانورترها
4-روش بازیافت انرژی لغزش
5-کاربرد الکترونیک قدرت
6-اینورتر های منبع ولتاژ
7-روش های مدولاسیون پهنای باند

این موضوعات پروژه الکترونیک صنعتی بنده می باشد با تشکر

shams.ramin
02-08-2008, 18:29
سلام دوستان
ممنون میشم اگه کسی مقاله ای در مورد یکی از موضوعات زیر در اختیار بنده قرار بده
1-مبدل dc به dc
2-سیکلو کانورترها
3-ماتریکس کانورترها
4-روش بازیافت انرژی لغزش
5-کاربرد الکترونیک قدرت
6-اینورتر های منبع ولتاژ
7-روش های مدولاسیون پهنای باند

این موضوعات پروژه الکترونیک صنعتی بنده می باشد با تشکر

S@l@m
19-08-2008, 17:23
در مورد پستهای قبل که کسی لطف نکرد تا جواب بده
کمممک چطور میشه از طریق خط برق اطلاعات رو فرستاد واونطرف هم گرفت؟؟؟
یه چیزای خیلی کمی در مورد PLC شنیدم لطفا کمک کنید ترجیحا اگه مقاله ای یا سایتی یا ebook ای یا حتی کتابی در مورد power line communication دارین بذارین لطفا

AKBAR132
30-08-2008, 21:02
یه مقاله یا یه سری اطلاعات در مورد چگونگی ارسال و دریافت امواج رادیویی و تلویزیونی و چگونگی تقویت اونا و... میخوام

dma
04-09-2008, 14:41
سلام

:46::46::46::46::46::46::46::46:

مقاله در باره درس كار آفريني(ترجيحا موضوعات مربوط به مكانيك اگرم نبود فدا سرتون :31:!)

درباره Smed هم اگه كسي مقاله داره لطفا بهم بده

ممنون

:40:

esmael20009
05-09-2008, 15:37
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم
یه در خواست ]

اگه میشه درمورد تحلیل مدار برام مقاله بفرستید.ممنون
esmael20009@yahoo.com:40:

FBIMKR
07-09-2008, 21:30
میخواستم بگم چرا تو googleسرچ نمیکنید راحتتر پیدا میشن
حداقل به امتحانش می ارزه

dma
08-09-2008, 00:03
میخواستم بگم چرا تو googleسرچ نمیکنید راحتتر پیدا میشن
حداقل به امتحانش می ارزه

اگه چيز درست و حسابي پيدا ميكرديم كه اينجا مطرح نمي كرديم!:10:

robby85
09-09-2008, 15:18
با سلام درخواست مطلبی بلند در ارتباط با استفاده از فیلترهای قدرت برای جبران سازی بارهای غیر خطی را دارم

با نهایت تشکر و سپاس از شما نقاضا دارم خیلی سریع

دوسی
15-09-2008, 09:50
سلام

من کلیه پست هاراخوندم بجز تعدادی محدود که به جواب رسیدن

بقیه فقط درخواست دادن وجواب هیچ.من درخواست مقاله نمی کنم

وازدوستان می خوام همین جوری پست نزنند تااینجا ترافیک بالانره.

ghasem_satt
25-09-2008, 15:41
از دوستان کمک میخواستم .
اموزش یا مقاله ای در مورد سیستمهای اعلام حریق و سیستمهای ضد سرقت که معمولا برای ادارات و مدارس استفاده میشه میخواستم.
معمولا پروژ های برقی که انجام میدادم سیستمهای اعلام حریق و ضد سرقت رو شرکتهای دیگه بر عهده میگرفتند اما این بار میخواستم این کار رو خودم بگیرم . لذا از شما دوستان عزیزم کمک میخواستم .

دمتون گرم.

Lonely_Hut
30-09-2008, 13:23
با سلام اگه میشه یه نگاهی بکنید و برای دیگران هم بفرستید تا اگر آنها هم میتوانند در این مورد به من کمک کنند

tirip_57
09-10-2008, 13:06
با سلام. دو تا مقاله می خواستم،خواهشا اگه کسی میتونه کمکم کنه یکی در مورد چگونگی احیای ظرفیت باطریهای نیکل کادمیوم و دیگری در مورد بازدید و سرویس بر روی دایورتر سوئیچ ترانسفورماتور.با تشکر

amir_rafie
22-10-2008, 17:40
سلام. من یه مقاله در مورد مقایسه AVRstudio و Codevision لازم دارم... ممنون....

HAMID_HACKER
29-10-2008, 11:06
سلام به همه
کسی در مورد ژنراتورهای دیسکی مغناطیس دائم مطلبی داره
انواع-کارکرد و....
حتی اگه لاتین بود بزارید ممنون میشم
با تشکر:11:

mahsa1469
05-11-2008, 17:31
سلام من دونبال مقالاتی در مورد نقشه کشی در رشته برق هستم ممنون می شم از همکاریتون

AKBAR132
08-11-2008, 14:53
سعی میکنم پیدا کنم

Sha7ab
09-11-2008, 12:17
یه مقاله از آی سی 555 میخواستم. اگه کسی میتونه پیدا کنه دستش درد نکنه.
ممنون میشم

ako.2007
09-11-2008, 16:33
سلام
من یک مقاله در مورد انتقال برق بدون سیم یا wireless میخواستم.مهم نیس فارسی باشه یا انگلیسی.اگه میشه کامل باشه.اگه زود تر بفرستین ممنون میشم.

oranoo3
10-11-2008, 07:35
باسلام
مقاله ای در مورد اندازه گیر پنوماتیکی میخواستم لطفا کمکم کنید
با تشکر

oranoo3
10-11-2008, 07:50
سلام یک مقاله در مورد اندازه گیر پنوماتیکی میخواستم لطفا کمکم کنید
احمد

Sha7ab
10-11-2008, 19:05
مثل اینکه سیل درخوست ها سرازیر شده به این تاپیک . ما که بیخیال شدیم.

moji23
20-11-2008, 16:56
آموزش قید و بند

tabasom27
22-11-2008, 10:41
سلام
لطفا دانلود plc را درست كنيد.

امین016
29-11-2008, 09:48
سلام یک مقاله درباره ی ترانزیستور یا هر چیزی در باره ی الکترونیک می خواستم؟ممنون

nakhle007
04-12-2008, 12:35
آقا یه مقاله در مورد نوع کار سنسور های شتابسنج میخواستم
ممنون

vartan.alive90
14-12-2008, 11:46
يه مقاله 10-15 صفحه اي به زبان انگليسي در مورد يکي از عنوان هاي زير مي خواستم:(مربوط به درس"انتقال داده" هستش)

1.Dynamic spectrum allocation

2. Multi-band-or thogond freguency division multiple access

3. Cognit veradio for wireless network

atolympic
18-12-2008, 21:12
دوتا مقاله ساخت و تولید در هر موردی که شد با متن انگلیسی ...هر چی صفحاتش کمتر باشه بهتره!!

ممنونم

iman-crystal
24-12-2008, 23:05
سلام.یه مقاله درباره ی .سلول های خورشیدی) solarcell) یا (ماسفت ها mosfet ).
یه چیزی تو همین مایه ها برای درس زبان فنی رشته ی الکترونیک می خوام .
هم متن انگلیسیش و هم فارسیش.
اگه میشه سریع باید 10/9 تحویل بدم ممنون

REZA_RAHIMI
12-01-2009, 18:44
فايل كتابهاي مهندس ماهر را مي توانيد از لينك هاي زير دانلود كنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jnicou
12-01-2009, 22:20
دوتا مقاله ساخت و تولید در هر موردی که شد با متن انگلیسی ...هر چی صفحاتش کمتر باشه بهتره!!

ممنونم

سلام

اينجا مقالات ساخت و توليد ، انگليسي و فارسي :20:

موفق باشي

jnicou
12-01-2009, 22:29
سلام یک مقاله درباره ی ترانزیستور یا هر چیزی در باره ی الکترونیک می خواستم؟ممنون

سلام ، بفرماييد

موفق باشي :20:

jnicou
12-01-2009, 22:31
سلام
من یک مقاله در مورد انتقال برق بدون سیم یا wireless میخواستم.مهم نیس فارسی باشه یا انگلیسی.اگه میشه کامل باشه.اگه زود تر بفرستین ممنون میشم.

دوست من سلام

اين ايده به تازگي داره روش كار ميشه . مقاله ي دست و پا گيري در اين زمينه كه تا چند وقت پيش فقط در حد يك تئوي بود توي نت نيست .

موفق باشي

jnicou
12-01-2009, 22:32
سلام
لطفا دانلود plc را درست كنيد.

سلام . شما چي لازم داريد ، لينك دانلود plc يعني چي ديگه ؟ واا:20:

daryaiy
09-03-2009, 11:03
با سلام...يك مقاله كامل در باره ي 10 نوع سنسور براي درس كنترل صنعتي ميخواستم/// لطف كنيد سريعتر جواب اين بنده ي خدا را بدهيد....ممنون

Mohamma:D
10-03-2009, 17:46
مهندسين پي سي سلام:5:
من يه مقاله لاتين 3 يا 4 صفحه اي درمورد يه وسيله ابزار دقيق ميخوام
البته ترجيحاً در مورد ترانسميتر باشه يا هر وسيله ابزار دقيق ديگه
ممنون ميشم اگه كسي برام بزاره:11:

samanajan
10-03-2009, 21:18
با سلام من یک avr می خواهم که

به عنوان usb عمل کند یعنی به جای usb که در فلش مموری است از میکروکنترلر avr استفاده کنم و بعد بتوانم اصلاعات را روی ان بریزم

منظرو کلی من یعنی رابط بین دستگاه و فلش مموری از طریق usb میکرو کنترلر avr باشد

حمید شاکری
12-03-2009, 12:52
سلام به همه بچه ها جون هر کی دوست دارید یه مقاله انگلیسی در ارتباط با برق با ترجمه فارسی برام بفرستید
دفعه 4 که دارم زبان تخصصی رو برمی دارم
دم همتون گرم

MZ463
19-03-2009, 11:27
سلام دوستان...
میخواستم ببینم کسی از دوستان میتونه منو یاری نماید!!:46:
درخواست فوری کتاب آنتن استزمن رو داشتم...
کجا میتونم این کتاب رو پیدا کنم واسه دانلود یا اینکه یکی از دوستان اگه میتونه لینک دانلود رو در اختیار من بزاره...

فقط من خیلی عجله دارم.....!!!!
فوریه...

پیشاپیش از لطف شما دوستان ممنونم...:11:

dadashsia206i
01-04-2009, 13:21
سلام
من در2 موضوع مقاله و پروژه میخوام :
1. سیستمهای هشدار دهنده تغییرات فشار، سوئیچ های عمل کننده مکانیکی و هشدار دهنده های صوتی
2. تشریح یبه مدار هیدرولیک (مثلا بررسی سيستم هيدروليك دستگاه بيل مكانيكی، تراكتور، تكيه گاههای جرثقيل، جكهای جرثقيل، ليفتراك يا گريدر يا بلدوزر و ...)
راهنمائی کنید ممنون میشم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
dadashsia206i@yahoo.com

rahgozare tanha
08-04-2009, 11:16
سلام من مقاله ایی راجع به نویز و پارازیت البته بیشتر نویز مزاحم و روشهای مقابله با اون می خواستم لطف می کنین ؟

feizafra
15-04-2009, 18:15
سلام
خیلی ممنونم دوست عزیز نمره ی کامل رو می گیرم:10:

dadashsia206i
17-04-2009, 18:05
سلام
من در2 موضوع مقاله و پروژه میخوام :
1. سیستمهای هشدار دهنده تغییرات فشار، سوئیچ های عمل کننده مکانیکی و هشدار دهنده های صوتی
2. تشریح یبه مدار هیدرولیک (مثلا بررسی سيستم هيدروليك دستگاه بيل مكانيكی، تراكتور، تكيه گاههای جرثقيل، جكهای جرثقيل، ليفتراك يا گريدر يا بلدوزر و ...)
راهنمائی کنید ممنون میشم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
dadashsia206i@yahoo.com
کسی نمیخواد جواب منو بده

mrahmati
03-05-2009, 22:13
با سلام و خسته نباشيد.من پروژه اي در مورد كاربرد كنترل كننده هاي فازي در plc دارم .لطفا كمكم كنيد.

mrahmati
04-05-2009, 20:44
با سلام و خسته نباشيد.اگه امكان داره جزوههاي مربوط به آزمايشگاههاي زير رو بذاريد.
آزمايشگاه تكنيك پالس
آزمايشگاه ماشين
آزمايشگاه الكترونيك3
آزمايشگاه ميكروكنترلر avr
آزمايشگاه مدارمخابراتي
آزمايشگاه كنترل خطي
باتشكر فراوان خداحافظ.
:10:

mrahmati
04-05-2009, 20:47
با سلام .من يك پروژه اي در درس كنترل صنعتي دارم كه در مورد كاربر و نقش كنترل كننده هاي فازي در plc است .لطفا كمكم كنيد.ممنونم.

payam
05-05-2009, 16:18
با سلام و خسته نباشيد.اگه امكان داره جزوههاي مربوط به آزمايشگاههاي زير رو بذاريد.
آزمايشگاه تكنيك پالس
آزمايشگاه ماشين
آزمايشگاه الكترونيك3
آزمايشگاه ميكروكنترلر avr
آزمايشگاه مدارمخابراتي
آزمايشگاه كنترل خطي
باتشكر فراوان خداحافظ.
:10:

سلام . ببين دوست من توي تاپيك جزوات دانشگاهي درخواست دادي ؛ جوابت رو هم دادم . لطفا وقتي توي تاپيكي پست ميزني برو و چك كن كه جواب دادن يا خير ؛ بيخود هم توي تاپيك هايي كه مربوط به درخواستتون نيست پست نزنيد .

با سلام .من يك پروژه اي در درس كنترل صنعتي دارم كه در مورد كاربر و نقش كنترل كننده هاي فازي در plc است .لطفا كمكم كنيد.ممنونم.

هر تاپيكي رفتي اين پست رو دادي !!

با سلام و خسته نباشيد.من پروژه اي در مورد كاربرد كنترل كننده هاي فازي در plc دارم .لطفا كمكم كنيد.

يكبار كه درخواست دادي ؛‌اگه كسي جوابي داشته باشه حتما در اختيارت قرار ميده . لازم نيست به دفعات و پشت سر هم درخواست بدي .

rezvan1
06-05-2009, 17:26
لطفایک مقاله ی 30 صفحه ای word در مورد مایکروویو بذارین خیلی مهمه با تشکر

Amin.P30
07-05-2009, 20:21
سلام دوستان و با تشكر از زحمات شما....اگر ميشه 200 لغت انگليسي ترجمه شده به فارسي تخصصي رشته برق را برام بزاريد براي پروزه ي درس زبان فني ممنون ميشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tiyam25
10-05-2009, 23:44
سلام
خسته نباشید
من یه سری مطلب در مورد سیگنال های بزرگ و کوچک می خوام
یا اگه امکانش هست منبع خاصی بهم معرفی کنین
ممنون

ehsan-totti
12-05-2009, 15:05
سلام
میشه سایتی معرفی کنین که بشه از توش 4 تا مطلب درست در مورد برق و الکترونیک و اینا پیدا کرد؟
سایته فارسی لطفآ

payam
12-05-2009, 21:22
لطفایک مقاله ی 30 صفحه ای word در مورد مایکروویو بذارین خیلی مهمه با تشکر

سلام دوست من . در همین حد مطلب موجود هست ؛ البته به فارسی

سلام دوستان و با تشكر از زحمات شما....اگر ميشه 200 لغت انگليسي ترجمه شده به فارسي تخصصي رشته برق را برام بزاريد براي پروزه ي درس زبان فني ممنون ميشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام . خوب هستین ؟
شما کتاب " مدار منطقی موریس مانو " رو که خوندید حتما ؟ انتهای کتاب میتونین لیستی از لغات ترجمه شده پر کاربرد رو پیدا کنید . میتونی ازش استفاده کنی .

موفق باشی :)

payam
12-05-2009, 21:24
سلام
میشه سایتی معرفی کنین که بشه از توش 4 تا مطلب درست در مورد برق و الکترونیک و اینا پیدا کرد؟
سایته فارسی لطفآسلام . خوب منبع بی نظری ؛ البته زبان اصلی IEEE هستش !

منابع ایرانی هم eca.ir

سایت sobhdam.com هم مقالات خیلی خوبی ارائه داده . دستشون درد نکنه .
این وبلاگ هم خوبه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشی :)

new explorer
15-05-2009, 00:22
اگه امکانش باشه مقاله ای هم در خصوص تکنولوژی ساخت المان های الکترونیکی معرفی کنید(اگه انگلیسی با ترجمه فارسی باشه خیلی بهتره یا اینکه فارسی با عکس هم بود که عالیه - واسه تحقیق درس فیزیک الکترونیک یکی از دوستانم احتیاج دارم)
فووووووریه
ممنون

payam
15-05-2009, 11:32
اگه امکانش باشه مقاله ای هم در خصوص تکنولوژی ساخت المان های الکترونیکی معرفی کنید(اگه انگلیسی با ترجمه فارسی باشه خیلی بهتره یا اینکه فارسی با عکس هم بود که عالیه - واسه تحقیق درس فیزیک الکترونیک یکی از دوستانم احتیاج دارم)
فووووووریه
ممنون

سلام دوست من . در این حد مطلب موجود بود .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید موفق باشی

hellbrain666
16-05-2009, 13:13
سلام

لطفا مقاله فارسی 20 صفحه ای درباره هر کدوم از موضوعات زیر قرار بدید :
1- شمارنده ها ، ساعت ها و تایمر ها
2-میکروپروسسور ها و میکرو کنترلر ها
3-مبدل های آنالوگ به دیجیتال و دیجیتال به آنالوگ
4-فلیپ فلاپ ها
5-شیفت رجیستر ها

کمی عجله دارم

پیشاپیش ممنون

payam
18-05-2009, 10:26
سلام

4-فلیپ فلاپ ها
5-شیفت رجیستر ها

کمی عجله دارم

پیشاپیش ممنون

سلام دوست من .

میکروپروسسور

میکرو کنترلر ها:

فلیپ فلاپ ها :

شیفت رجیستر ها

مبدل آنالوگ به دیجیتال

تایمر ها

payam
18-05-2009, 22:28
سلام دوستان
من یک مقاله در مورد طراحی یک مدار 14 باسه به کمک برنامه متلب و خروجی آن مدار نیاز دارم دارم

اگر گیر آوردید بایم ایمیل کنید shahzadekocholo@ymail.com

سلام دوست من . درست نیست که شما در 4 تاپیک مختلف درخواست دادید که هیچ ربطی به موضوع درخواستی شما ندارند . محل مناسب برای درخواست مقاله همین تاپیک هست ؛ و درخواست مدار اگر داشته باشید در تاپیک زیر صورت میگیره :

خواهشا رعایت کنید تا نظمی که تالار داره به هم نخوره :)

payam
19-05-2009, 22:24
سلام

4-فلیپ فلاپ ها
5-شیفت رجیستر ها

کمی عجله دارم

پیشاپیش ممنون

این هم جا افتاده ی مطالب قبلی :

چگونگی عملکرد تایمر ها

موفق باشی ;)

peter-se
20-05-2009, 19:09
سلام بنده 1پروژه راجع به عیب یابی کابل میخوام خیلی فوری هست واقعا از زحماتتون پیشتر متشکرم( لطفا به زبان شیوای پارسی باشد)

payam
20-05-2009, 21:30
سلام بنده 1پروژه راجع به عیب یابی کابل میخوام خیلی فوری هست واقعا از زحماتتون پیشتر متشکرم( لطفا به زبان شیوای پارسی باشد)

سلام دوست من . موضوعی که شما درخواست دادید یک عنوان پروژه ی تحقیقی هست ؛ یعنی مطالبی که در موردش توی اینترنت وجود داره خرد هستش .
من یک PDF واست آپلود کردم + 2 تا لینک . امیدوارم به دردت بخوره ;)

دانلود PDF

و این هم لینک ها

موفق باشی :)

peter-se
21-05-2009, 11:27
سلام پیام عزیز ضمن تشکر از لطفت مطمئنی اون فایل پی دی اف هست ؟ چون من که دانلود کردم با لوگوی مدیا پلیر رو دسک تاپم اومد در ضمن اگه ممکنه اینبار روی راپید شیر اپ کن با ای دی اس ال 20دیقه طول کشید تا پارسا اسپیس بالا اومد باز هم ممنون

فایل رو پسوندشو عوض کردم بعد اکستراکت کردم درست شد راستی اخرش گفته بود بقیه مسائل در نوشته بعدی . این نوشته بعدی کی اماده میشه؟

payam
21-05-2009, 19:52
سلام پیام عزیز ضمن تشکر از لطفت مطمئنی اون فایل پی دی اف هست ؟ چون من که دانلود کردم با لوگوی مدیا پلیر رو دسک تاپم اومد در ضمن اگه ممکنه اینبار روی راپید شیر اپ کن با ای دی اس ال 20دیقه طول کشید تا پارسا اسپیس بالا اومد باز هم ممنون

فایل رو پسوندشو عوض کردم بعد اکستراکت کردم درست شد راستی اخرش گفته بود بقیه مسائل در نوشته بعدی . این نوشته بعدی کی اماده میشه؟

سلام ؛ خواستم لینک مستقیم باشه مثلا :) آره سرعت پارسا اسپیس پایین اومده ؛ از این به بعد احتمالا پرشین گیگ آپ میکنم .
RAR بود دیگه . آره این قسمت اول مقاله بود ؛ متاسفانه همین PDF رو داشتم فقط .

peter-se
21-05-2009, 22:37
قربون دستت پیام جون همین کامل بود خیلی به دردم خورد و کارمو راه انداخت یه مطلب دیگم میخوام اگه زحمتی نیست راجع به رله حفاظتی و عملکرد ان .باز هم ممنون

payam
21-05-2009, 23:33
قربون دستت پیام جون همین کامل بود خیلی به دردم خورد و کارمو راه انداخت یه مطلب دیگم میخوام اگه زحمتی نیست راجع به رله حفاظتی و عملکرد ان .باز هم ممنون

سلام عزیزم ؛ خوشالم که مورد استفادت قرار گرفت :20:
در مورد رله و حفاظت هم منابع زیر در دسترس بودند :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم به دردت بخوره .

فعلا . . .

payam
21-05-2009, 23:39
این PDF رو هم در مورد رله های حفاظتی نگاهی بهش بندازین :

عنوانش هست : رله های حفاظتی بدون منبع تغذیه ی کمکی

اگه به دردتون خورد دانلود کنید .

peter-se
22-05-2009, 00:42
واقعا عالی بود اگه بازم پی دی اف داشتین بزارین برام خیلی ممنونم

sara.
24-06-2009, 17:50
salam ,man terme 3 narm afzar hastam , ye proje irajebe tahlile madarat- masalan shomarande ha mikham, mer30,FORI

payam
26-06-2009, 22:10
salam ,man terme 3 narm afzar hastam , ye proje irajebe tahlile madarat- masalan shomarande ha mikham, mer30,FORI
سلام . لینک زیر رو دنبال کنید :

#gharibe#
05-07-2009, 18:57
سلام.
مقاله ای درباره ی روش تغذیه ی موازی آنتن ها می خواستم و یا معرفی کتابی در این مورد .
ممنون :11:

NEKI
13-07-2009, 20:27
سلام ممنونم که ما را در انجمن خود پذیرش کردید.
من دنبال جزوه 800 پرسش وپاسخ اپراتوری پست هستم خیل سریع هم آن را احتیاج دارم لطفا من را کمک کنید

payam
14-07-2009, 13:21
سلام.
مقاله ای درباره ی روش تغذیه ی موازی آنتن ها می خواستم و یا معرفی کتابی در این مورد .
ممنون :11:
سلام . این مقاله ی زبان اصلی رو ببینید :

سلام ممنونم که ما را در انجمن خود پذیرش کردید.
من دنبال جزوه 800 پرسش وپاسخ اپراتوری پست هستم خیل سریع هم آن را احتیاج دارم لطفا من را کمک کنید

سلام .

منظور شما این هست ؟ !

یا 800 سوال و جواب برق ؟ !

شاد باشید../

kamip30
29-07-2009, 19:08
سلام یه پروژه با plc s7 300 میخواستم خیلی واجبه اگه کسی میتونه برام بذاره ممنون میشم

repari
21-08-2009, 19:10
آموزش تابلو روان میخوام.کسی می تونه کمکم کنه؟

AKBAR132
25-08-2009, 10:29
سلام بچه ها يك مقاله خوب درباره ترانسهاي ولتاژ وجريان نوري لازم دارم لطف كنيد راهنمايم كنيد .ممنون....

MOHSEN50
29-08-2009, 07:12
در مورد مدار داخلي دستگاه انگشت نگاري مگه از دوستان كسي اطلاعي داره ممنون ميشم.

Geronimo_AD
06-09-2009, 11:43
دوستان کسی میتونه این مقالات رو پیدا کنه؟؟

A proposal for enhancing the security system of short message service in GSM
Hossain, A. Jahan, S. Hussain, M.M. Amin, M.R. Shah Newaz, S.H.
Dept. of Electron. & Commun. Eng., East West Univ., Dhaka

Secure asynchronous communication for mobile devices
Authors
Pierre Henri Kuaté University of Pretoria, Pretoria, South Africa
Johnny Li-Chang Lo University of Pretoria, Pretoria, South Africa
Judith Bishop University of Pretoria, Pretoria, South Africa