PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برترين موسيقي دانان جهان : ونجليس

farmanfarma
27-05-2007, 11:16
ونجليس كه van-ge-liss تلفظ مي شود موسيقي دان و اهنگساز عصر جديد است كه نامش عالم گير شده است . وي با نام اوان گلوس او دي سي اس پاپاتاناسيو در 29 مارس 1943 در ولوس يونان متولد شد
از معروفترين تصنيفهاي وي كه برنده جايزه اكادمي سال 1981 گرديد به خاطر موسيقي متن فيلم chariots of fire , نمره كامل فيلم blade runner و موسيقي هاي متن كه در اهنگهاي cosmos كارل ساگان بكار برده شده است مي باشد .
وي همچنين اهنگ جام جهاني فوتبال 2002 را نيز ساخته است
وقتي 4 ساله بود به تصنيف اهنگ اهتمام داشت و تنها موسيقي داني است كه خود معلم خود نيز بوده است . او از گرفتن دروس سنتي پيانو امتناع مي ورزيد و در زندگي حرفه اي اش هيچ دانش فرعي درباره خواندن يا نوشتن مفاهيم موزيكال نداشت
وي در اكادمي علوم زيبايي اتن به تحصيل نقاشي مي پرداخت.در دهه 1960 گروه پاپ forminx را اجرا كرد .و با عث افتخار او در يونان شد . هنگام شورشهاي دانشجويي وي به به پاريس رفت و به همراه demis roussos , loukas sideras برنامه راك معروف aphrodite s child را اجرا كرد انها برنامه موفقي به نام rain & tears را در اروپا اجرا كردند .
گروه وي در سال 1972 منحل شد

Amjader
27-05-2007, 20:11
اطلاعاتت تقريبا كامل بود
دستت درد نكنه
ولي موسيقيدانهاي برجسته ي ديگري هم هستند مثل...
Yanni
Kitaro
Kenni G
Jean Michel Jarre
Alan Parsons

كه من همشون رو به نوبه ي خودشون قبول دارم

AAHHMMAADD
30-05-2007, 01:52
ممنون
و آفرین به توجهتون به همچین آهنگسازهایی
پیروز باشید

HENRY_LETHAM
21-09-2007, 17:16
آهنگ فیلم کریستوف کلمپ خم ساخته این آهنگساز برجسته جهان که خیلی زیبا و آرامش بخش هم هست و الکساندر (اسکندر)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8:

Ali Pacino
26-09-2007, 00:18
خدا بیامرزتش با متالیکا هم تو کنسرت S & M همکاری کرده بود من سر همین قضیه باهاش آشنا شدم

Don Thomas
26-09-2007, 05:30
farmanfarma

سلام و ممنون از بابت اطلاعات .

اگر امکان دارد اون آهنگ جام جهانی رو آپلود کنید .

ممنون :46:

** ** ** **

HENRY_LETHAM

:46:

دستت درد نکند .

** ** ** **

c0dest0rm
03-10-2007, 11:49
متشکرم!
حیف من سرعتم کمه! یک سی دی کامل ازش دارم! اگر کسی تک آهنگ خواست همینجا بگه اگر داشتم آپلود میکنم.