PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست جدول رنگ استاندارد

DONCARLO
25-05-2007, 22:39
سلام
جدول رنگ استاندارد رو با كد تمامي رنگ ها رو ميخوام
از كجا ميتونم گير بيارم
رنگ هاي چاپي منظورم هستش

JUDYABBOT
26-05-2007, 06:17
با سلام
قبل از هر چیزی ورودت رو به این مجموعه تبریک میگم
شما میتونی از کتاب اطلس رنگ استفاده کنی توی کتابخونه‌ها ( کتابخونه‌های بزرگ و یا انتشاراتی‌های تخصصی گرافیک، چاپ) و ... میتونی اونو بگیری البته قیمتش خیلی گرونه اما پیدا میشه
تازه میتونی از کارگاههای لیتوگرافی درخواست کنی که یه کانالوگ از رنگهاشون رو بهت بدن معملاٌ تمام لیتوگرافیها نمونه چاپی این رنگها رو با کد مخصوصشون دارند و در قالب کاتالوگ، دفترچه، کتابچه، یا و یا حداقل پوسترهای تک برگ با تعدادی رنگ کد دار که زیرشون نوشته شده رو دارند حالا یا بصورت شانتیون به مشتری میدن و یا میتونی اونا رو بخری
در نهایت اگه سئوالی هم در مورد رنگ و ترکیبات و کدهای قابل چاپ داشتی میتونی رو همکاری من حساب کنی
در مورد چاپ هم شما یا سایر دوستان اگه سئوالی داشتند میتونم اطلاعاتمو ولو ناچیز در اختیارتون بزارم
امیدوارم گیرت بیاد و از اون استفاده لازم رو ببری

سر که نه در پای عزیزان بود بار گرانیست کشیدن بدوش

najafzade
26-05-2007, 16:13
سلام
از كجا ميتونم گير بيارم
رنگ هاي چاپي منظورم هستش

منظورتون کدهای رنگ استاندارد کامپیوتری است یا رنگهای نساجی؟؟؟

DONCARLO
26-05-2007, 18:02
مثلا تو چاپخونه ميگن براي اينكه قرمزت قرمزه قرمز در بياد از اين شماره ها استفاده كن
c=0
m=100
y=100
k=0
يا مشكي
c=70
m=70
y=70
k=100

يه همچين چيزي رو ميخوام

JUDYABBOT
01-06-2007, 20:41
[quote=DONCARLO;1125420]مثلا تو چاپخونه ميگن براي اينكه قرمزت قرمزه قرمز در بياد از اين شماره ها استفاده كن
c=0
m=100
y=100
k=0
دوست من اگه کدهای استاندارد رو میخوای از چاپخونه ها که معمولاٌ تجربی کارند نباید پرسید برا دریافت کدهای استاندارد واقعی باید سراغ لیتوگرافیها رفت اونا جدول رنگ استاندارد با کدهای مشخص دارند این کدی هم که شما برای سیاه نوشتی یعنی C:70 M:70 Y: 70 K: 100 فکر نمیکنم چیز خوبی در چاپ دربیاد چرا که درسته که هر چه درصد رنگهای رنگی (CMY) رو بیشتر بزاری چاپ مشکی تری حاصل میشه اما این به این معنی نیست که در نهایت کار قشنگ و با کیفیتی گیرت بیاد و برا مشکی کذاشتن هم نباید درصد رنگی ها رو بیشتر از 50 بگیری و ............
در نهایت نمیدونم کجا زندگی میکنید و آیا تو شهر شما لیتوگرافی وجود داره یانه یا اصلاً اونا جول دارند یا نه ولی در هر صورت راه بدست آوردن اونا رو تو پست قبلی هم گفتم راه دیگه‌ای هم نداره مگه اینکه خودت اونا رو توی کارهات تجربه کنی .

:41:

faridb
02-06-2007, 15:25
دوست عزیز DONCARLO همونطور که بقیه دوستان گفتند برای داشتن کد رنگها باید از کتاب رنگ استفاده کنی و کمی تجربه و آشنای با رنگهای ترکیبی اما این کتاب معمولا در ایران بندرت پیدا میشه یا کیفیت خوبی نداره یا قیمتش بالاست. من یک فایل PDF از یک اطلس رنگ دارم ولی چون آشنای با محیط کاری انجمنها ندارم نمیدونم چطور فایل رو آپلود کنم که در دسترس همه باشه. اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.در ضمن اگر emaile بدی فایل رو برات میفرستم امیدوارم برات کاربرد داشته باشه.

faridb
02-06-2007, 17:46
دوست عزیز مجددا سلام
کتاب اطلس رنگ را آپلود کردم که لینک آن را در آخر مطلب گذاشتم.روش استفاده از کتاب هم ساده است ولی برای دوستانی کث شاید آشنایی نداشته باشند توضیح مختصری میدم.
هر خانه رنگی که میبینید از ترکیب سطر آبی Cyan در سمت چپ صفحه و ستون قرمز Magenta در بالای صفحه و درصد رنگهای مشکی Black و زرد Yellow در سمت راست صفحه بوجود میاد.
یعنی شما یک خانه رنگی انتخاب میکنید و در صدهای رنگ را می خواهید. آن خانه رنگی از طلاقی یک سطر آبی که درصد رنگ آبی هست و یک ستون قرمز که در صد رنگ قرمز هست باضافه درصد رنگهای زرد و مشکی که در سمت راست هر صفحه هست تشکیل میشه.کتاب بر اساس افزایش درصد مشکی تا 80% بخش بندی شده و هر بخش بر اساس افزایش در صد زرد پیش میره. امیدوارم توضیحات دستو پا شکسته من بدردتون بخوره همینطور کتاب.
یک توصیه که البته همه دوستان خبره این کار هستند فقط از روی تجربه میگم که برای چاپ کارهاتون هیچوقت به مانیتور اعتماد نکنید.در بهترین حالت هم رنگهای مانیتور با چاپ 20 تا 25 % اختلاف دارند. پس ترکیب رنگها رو با تجربه کردن خوب بشناسید و برای کارهای حساس حتما از کارتون نمونه گیری رنگی قبل از چاپ داشته باشید.بمرور که با رنگها و درصدهاشون آشنا شدی با بدترین مانیتورها هم میتونید رنگ درستی دربیارید.
سرتونو دردآوردم شرمنده
موفق و پیروز باشید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aftabkhanom
03-06-2007, 13:35
سلام دوست عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كتاب INDEX

در تمامي شعب شهر كتاب موجود است

saviss
03-06-2007, 13:56
جواب من:
برای دقیق چاپ شدن یک رنگ چندتا پارامتر مهمه
1- همون کتاب اطلس رنگ که دوستان گفتند(اگه گیربیاد )راستی الان قیمتش چنده؟
2-کالیبرکردن مانیتور (که اون هم باید از روی کتاب اطلس رنگ و بهترین چاپش باشه)
3- هماهنگی با لیتوگرافی+چاپخونه
4-نظارت خودتون روی کار چاپی(حضوردرچاپخانه)
5-استفاده از مرکب مناسب و بقیه ی شرایط استاندارد......
و
6-مهمترین چیز ........تجربه ....مثلا مرکب هوست مان یک مرکب استاندارد هست ولی اگه بدیمش دست یک چاپخونه ی ناوارد ...نمیتونه با همین مرکب کار دلخواه شمارو چاپ کنه.....اما من کارچاپی هم دیدم که با استفاده از مرکب های کاملا غیراستاندارد ایرانی(برای استاندارد نبودن همه شون سند هم دارم)چاپخونه تونسته باهرزحمتی بوده یک کارخوب دربیاره(هرچند که معیار خوب بودن کارچاپی هم فرق میکنه)البته کارخوب درآورده........امایک ماه بعد رنگ قرمزش پریده ....!!!
7-نوع کاغذ هم یادتون نره

JUDYABBOT
04-06-2007, 01:01
سلام
از كجا ميتونم گير بيارم
رنگ هاي چاپي منظورم هستش
DONCARLO جان با احترام و توجه به نظر دوستان
و با توجه به اینکه faridb عزیز زحمت کشیدند و لینک اون اطلس رنگ رو برامون کذاشتند
توصیه میکنم دوستان هم اگه اطلس رنگ چاپی میخوان از اون استفاده بکنن چرا که به نظر من (بعنوان یه حرفه‌ای) من این اطلس رو از همین آدرس faridb جان (دستش دردنکنه با این حالی که داد من که کف کردم)
که لینکشو دادن دانلود کردم و بعد از مطالعه اون دیدم که واقعاً مو لا درزش نمیره هم تاحد زیادی کامله و هم بدون هیچ اغماضی بی عیب و نقصه و به خودم و شما و همه کاربرانی که اطلس رنگهای چاپی رو میخوان توصیه میکنم اونو حتماً ببینن هم حجم فایلش کمه و هم خیلی کامله
یه چیز دیگه هم بگم که کتاب اطلس رنگ در بهترین شریط و با بهترین دستگاههای موجود در بازار چاپ شده و ممکنه با اون چیزی که ما انتظار داریم (حتی اگه عین اون کد رو بهش بدیم) یکی نباشه این مسئله هم بر میگرده به همون دلائلی که دوستان در پستهای قبل اشاره کردند از قبیل نوع مرکب دقت دستگاه خروجی فیلم و زینک در لیتوگرافی حتی دقت و سلیقه و مهارت چاپچی یا مسئول دستگاه و ...
امیدوارم که لینک faridb به دردت بخوره که قول میدم بخوره.لینک اون هم کپی نمیکنم که حق کپی رایت و زحمتی که براش کشیدن رو رعایت کرده باشم!
سر که نه در پای عزیزان بود بار گرانیست کشیدن بدوش

JUDYABBOT
04-06-2007, 01:05
ساویز جان
اگه ممکنه در مورد گزینه دوم و کالیبره کردن مانیتور ( از روی کتاب اطلس رنگ )
یه کمی بیشتر توضیح بدید .
ممنون

JUDYABBOT
04-06-2007, 01:12
2-کالیبرکردن مانیتور (که اون هم باید از روی کتاب اطلس رنگ و بهترین چاپش باشه)
منظورم این قسمته
در ضمن بایت توضیخات قبلی و بعدیت به نوبه خودم تشکر میکنم

faridb
04-06-2007, 01:49
Judyabbot عزیز کار خاصی انجام ندادم. منبعی بود که در اختیارم بود و خوشحال میشم که دوستان هم از اون استفاده کنند. ضمنا استفاده از لینک کتاب هر طور که صلاح میدونید از نظر من مانعی نداره مهم اینه که در اختیار همه باشه. هر طور که از این کتاب و لینکش استفاده کنید باعث خوشحالی من میشه.باز هم اگر کمکی ازم بربیاد در خدمت دوستان هستم هرچند در مقابل تجربه و تخصص دوستان عزیزی که اینجا زحمت می کشند من خیلی کوچیکم. موفق و پیروز باشید.

zaminshenas
05-06-2007, 15:07
دست درد نکنه ،عالی بود :20:

esmaeeljam
07-08-2010, 16:04
لینک faridb خرابه کار نمیکنه! لطفا دوباره آپلود کنین.

این وبسایت هم جدول رنگ جالبی داره برای CMYK

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

safoora55
14-08-2010, 09:10
faridbعزیز
لینک شما فیلتر بود منم فیلتر شکن ندارم:42::42::42:
احتیاج خیلی فوری هم به این اطلس دارم پلیزهلپ می:40:
پیشاپیش مرسی

safoora55
14-08-2010, 09:19
یک چاپچی برای کار چاپی که دارم بهم گفت از مانیتورهای لامپ تصویری استفاده کن و رنگها رو 70 بذار رنگهارو تقریبا نزدیک به اون چیزی که چاپ میشه میبینی
البته یک این راه حل دم دستیه
در مورد کالیبره کردن اطلاعاتی ندارم
ولی به نظرم میاد سندی که توی کورل باز بشه رنگش شبیه تره به کار چاپ شده تا فتوشاپ
حداقل در مورد چیزی که من چاپ کردم این طور بود.