PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : divx چیست؟؟؟؟؟؟؟؟

asire_eshgh
25-05-2007, 20:17
ا سلام.ببخشید من در باره Divx هیچی نمی دونم چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
1- Divx چیست وچه قابلیتهایی دارد؟2-چه دستگاههایی قابلیت خوندن Divx رو دارند؟vcd یا dvd میتونند اجراشون کنند.3- روی کامپیوتر چه نرم نرم افزارهایی ای قبلیت رو دارند؟4- چگونگی تبدیل از DVD به Divx و از vcd به Divx وبرعکس چجوری وبا چه نرم افزارهایی انجام میشه؟با تشکر از همه دوستان.

H A M E D
25-05-2007, 20:51
سلام.
1- اين يكي از فرمت هاي فشرده سازي فايل هاي ويدئويي هست كه با نگاه داشتن كيفيت حجم اونا رو پايين مياره.
2- بيشتر دستگاه هاي DVD پلير از دوسال پيش تا حالا اين قابليت رو دارن.
3- اگر Codec اين نرم افزار رو نصب كرده باشيد مي تونين اونو با هر نرم افزار پخشي كه داريد باز كنيد.
4- نرم افزار ها در اين زمينه زياد هستن و مي تونين تو بخش نرم افزارها پيداشون كنيد. بهترينشون Video Convert Master هست(البته به نظر من)

hamzeh5
26-05-2007, 01:50
سلام دوست عزیز
اینجارو مطالعه کن خیلی جالبه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidR15
14-07-2009, 11:08
سلام
دوستان از نظر كيفيت تصويركه واقعا عاليه ولي من سوالم اينه كه تو كيفيت صدا نيز تاثير داره.منظورم اينه كه تو سينماي خانگي آيا همون كيفيت Dolby و DTS رو به صورت 7.1 كانال پخش ميكنه كه روي DVD كد گذاري شده يا نه افت كيفيت تو كانالها احساس ميشه؟

masoudtr
14-07-2009, 13:14
چگونگی تبدیل از DVD به Divx و از vcd به Divx وبرعکس چجوری وبا چه نرم افزارهایی انجام میشه؟

آموزش زیرنویس كردن فیلم‌های DivX برای پخش در VCD/DVD Player

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابتدابرنامه رو اجرا كرده و از قسمت شماره 1 فیلم Divx رو كه میخواییم زیرنویسرو به اون اضافه كنیم انتخاب میكنیم . توجه داشته باشید كه زیرنویسی رو كهمیخوایید برای فیلم انتخاب كنید حتما با فیلم هماهنگ باشه .

سپس ازقسمت شماره 2 زیرنویس فیلم رو كه باید با فرمت SRT یا TXT یا Idx باشه روانتخاب میكنیم . احتمال داره بعد از لود كردن زیرنویس شما با ارور اندازه زیرنویس یا همون سایز خط ها روبه رو بشید كه برای رفع ارور باید از قسمت شماره 8 سایز زیرنویس رو كوچیك تر كنید .
اگه بازهم ارور دریافت كردیدسایز را دوباره كوچیكتر كنید تا زمانی كه دیگر با ارور روبه رو نشوید .

درقسمت شماره 3 ما 3 قسمت Subtitel 1/2/3 رو داریم كه میتونیم در هر قسمت یك زیر نویس به فیلم اضافه كنیم مثلا قسمت شماره 1 زیر نویس فارسی قسمت 2زیرنویس عربی و قسمت 3 زیرنویس انگلیسی . انتخاب زیرنویس های قسمت 1 و 2اختیاری میباشد . حتما لزومی به قرار دادن زیر نویس در 2 قسمت دیگر نیست .

از قسمت شماره 4 رنگ زیرنویس رو برای نمایش انتخاب میكنیم.

در قسمت شماره 5 رنگ سایه زیرنویس رو انتخاب میكنیم.

در قسمت شماره 6 اندازه سایه زیرنویس رو انتخاب میكنیم .

در قسمت شماره 7 استیل فونت رو مشخص میكنیم .

در قسمت شماره 8 اندازه فونت زیرنویس رو مشخص میكنیم .

در قسمت شماره 9 مكان زیرنویس رو برای نمایش در صفحه به صورت عمودی مشخص میكنیم.

درقسمت شماره 10 فاصله بین خطوط زیرنویس هایی كه در دو خط نمایش داده میشوند را مشخص میكنیم برای تنظیم این قسمت قسمتی از زیرنویس رو كه در دو خط نمایش داده میشه رو انتخاب كنید .

در قسمت شماره 11 نوع فونت رو مشخص میكنیم كه بهتره همون Arial باشه .

درقسمت شماره 12 كدك فونت رو انتخاب میكنیم كه بهترین حالت MAC هست چون حروف انگلیسی به كار رفته در زیرنویس رو هم نمایش میده . من كدك های دیگر رو هم استفاده كردم كه حروف انگلیسی به كار رفته شده در زیرنویس رو به صورت علامت سئوال یا اشكال گوناگون نمایش میده .( در بعضی فیلم ها در زیرنویس فارسی فیلم بعضی كلمات مانند اسم یا نام شهر یا اختصارات دیگر به انگلیسینوشتار میشه كه اگه از كدك MAC استفاده نكنید فونت رو به هم میریزه )

در قسمت 13 زبان زیرنویس را برای نشان دادن در دستگاه Player انتخاب میكنیم .

ودر نهایت قسمت 14 رو بعد از انجام تنظیمات برای ذخیره كردن فیلم بازیرنویس ها قرار داده شده كلیك میكنیم . توجه اشته باشید كه تنظیمات قسمت ستینگ رو دستكاری نكنید چون رو حالت استاندارد هستش فقط اگه خواستید به تنظیمات دیفالت برنامه برگردید از قسمت ستینگ گزینه دیفالت رو كلیك كنید .

نكته دیگر اینكه فیلم زیرنویس شده شما در محل همان فیلم انتخابی ذخیره میشود .
توجه داشته باشید كه برای نمایش زیرنویس در Player های خانگی باید دستگاه شمااین فرمت رو ساپرت كنه و شما توسط دكمه Subtitel روی كنترل دستگاه زیرنویس رو فعال كنید .
منبع:بی نیاز نت

Hitman-Group
14-07-2009, 13:44
سلام
یک نوع فرمت فشرده سازی است که حجم فیلم ها را خیلی کم میکنه و از کیفیت اون کاسته نمیشه!

davidjoker
14-07-2009, 17:30
سلام
دوستان از نظر كيفيت تصويركه واقعا عاليه ولي من سوالم اينه كه تو كيفيت صدا نيز تاثير داره.منظورم اينه كه تو سينماي خانگي آيا همون كيفيت Dolby و DTS رو به صورت 7.1 كانال پخش ميكنه كه روي DVD كد گذاري شده يا نه افت كيفيت تو كانالها احساس ميشه؟

دوست عزیز divx فقط حجم رو بسیار بسیار پایین می آورد. و هیچ تغییری در تصویر وصدای شما ایجاد نمیکنه.

hamidR15
16-07-2009, 18:48
دوست عزیز divx فقط حجم رو بسیار بسیار پایین می آورد. و هیچ تغییری در تصویر وصدای شما ایجاد نمیکنه.

ممنون.شما خودتون تست کردید؟من هم رو صدا و هم رو تصویر خیلی حساسم.دارم یه سیستم سینمای خانگی متشکل از دنون،فوکال،یاماها جمع میکنم حدود 3500 .
البته دنبال DVD اورجینالم ولی یدونه از این فیلمهای Divx رو تصویرش رو دیدم به نظرم خیلی کم نویز بود.برای همین میخوام دوستائی که سینمای خانگی خوب دارن(نه از این تجاریهای تو بازار)ببینم کسی تست کرده ببینه واقعا صداهای افکت مثل DVD Original هست؟
من فکر می کنم نباشه!!؟

محمد88
16-07-2009, 20:09
البته به نظر من اینکه بگی هیچ تغییری ایجاد نمیکنه ، نمیتونه درست باشه...
شایدم فیلمایی که من گرفتم کلا بد کیفیت بودن...

hamidR15
16-07-2009, 23:52
من 6 قسمت فیلم جنگ ستارگان رو Divx شو دیدم.رو پنل فول اچ دی سونی.واقعا تصویر عالی هستش.البته از روی DVD اصل گرفته شده.حالا میخوام بدونم صداش هم مثل تصویر عالیه یا خیر؟

davidjoker
17-07-2009, 09:23
ممنون.شما خودتون تست کردید؟من هم رو صدا و هم رو تصویر خیلی حساسم.دارم یه سیستم سینمای خانگی متشکل از دنون،فوکال،یاماها جمع میکنم حدود 3500 .
البته دنبال DVD اورجینالم ولی یدونه از این فیلمهای Divx رو تصویرش رو دیدم به نظرم خیلی کم نویز بود.برای همین میخوام دوستائی که سینمای خانگی خوب دارن(نه از این تجاریهای تو بازار)ببینم کسی تست کرده ببینه واقعا صداهای افکت مثل DVD Original هست؟
من فکر می کنم نباشه!!؟

بله من خودم تست کردم.

hamidR15
18-07-2009, 11:11
ميتونم بدونم سيستم شما چيه؟

davidjoker
18-07-2009, 15:24
cpu: E8400دوهسته ای
ram: 2GB
vga:8500

hamidR15
19-07-2009, 14:41
شما با كامپيوتر تست كردي؟"!!!
من منظورم تست با Home Theater هستش بابا!!ميخوام بدونم آيا صدا بازهم به صورت دالبي 5.1 واقعي پخش ميشه؟

green_wave
20-07-2009, 08:57
DivX قابلیت 5.1 را دارد بستگی به خروجی آن دارد
اغلب فیلم های Divx که می بینید 2 کانال هستند و کیفیتشون از Video DVD پایین تره
البته فیلم هایی بر فرمت Divx هستند که فایل خروجیشون 3،4 گیگ هست که کیفیتشون HD1080 هستش نه 720
DivX مشابه DVD زیرنوسی هم می پذیرد همین زیرنویس ها هم اگر sub,idx باشند کیفیت های متفاوتی دارند و هر کدام مربوط به یک رزولوشن خاص است

hamidR15
23-07-2009, 23:56
سپاس گذارم.من چنتا فیلم اورجینال دستم رسیده.خیلی کیفیت متفاوته باDivx .البته این فیلم دایویکسی هم که من دارم کیفیت تصویرش خیلی خوبه ولی DVD Original یه چیزه دیگست.

hamidR15
22-08-2009, 08:44
سلام
من ديروز با توجه به تكميل سيستمم فيلم دايويكس جنگ ستارگان رو ديدم.متاسفانه صداش DVD Sterio بود.به نظرم همه دايويكسها بايد اينطور باشه.

ms368
24-08-2009, 19:27
اکثر فیلمهای دایوکس من خروجی صدای 5.1 دارن که برای اونایی که Speacker 6 کاناله ندارن زجر آوره ./

jamekhatereha
26-11-2009, 11:31
سلام
مي شه يك لينك واسه نرم افزاري كه گذاشتي بذاري مسعود جان يا عكس رو يه جوري بذار كه اسمش خونده بشه
مر40