PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فینال فانتزی 12 ٌ ادامه بد برای یک بازی خوب

darkshahab
25-05-2007, 15:40
بعد از چند سال انتظار بالاخره فینال فانتزی 12 به بازار اومد
ولی نا امیدمون کرد.

توضیحات بیشتر در پستهای بعد داده میشن

T O O M A J
25-05-2007, 17:41
بعد از چند سال انتظار بالاخره فینال فانتزی 12 به بازار اومد
ولی نا امیدمون کرد.

توضیحات بیشتر در پستهای بعد داده میشن
چرا؟؟منتظريم.:31:

darkshahab
28-05-2007, 22:47
تاریخچه فینال فانتزی

آغاز آخرین رویا در سال 1987 بود شرکت SquareSoft که مراحل پایانی کار خود را پشت سر می گذاشت و در حال ورشگستی بود. بوسیله هیرو نوبو ساکاگوشی و دوستانش نه تنها نجات یافتند بلکه تبدیل به یکی از قویترین و ماندگارترین شرکتهای دنیا در عرصه بازیها شدند. ساکاگوشی با ایده های نو و خلاقانه خود و با استفاده از ترکیب افسانه های گوناگون final fantasy را آفرید. در آن زمان سبک بازیها بیشتر اکشن و سرگرم کننده بود و سر و ته آن با چند شکل و خط به پایان می رسید ff با وجود محدودیتهای فراوان در کنسول 8 بیتی نینتندو توانست از نهایت قدرت کنسول استفاده کند. ذاستان قوی و طولانیFF هر بازیباز را ساعتها مشغول به خود می کرد. FF تنها قسمت از این مجموعه بود که هنگام شروع بازی 4 شخصیت را به همراه داشتید.
در سال 1988 قسمت دومی FF2 ساخته شد.Chocobo اولین بار در این بازی دیده شدند Chocobo پرنده هایی بودند که معمولا به رنگ زرد بودند. آنها قادر به پرواز نبودند ولیمی توانستند به مناطقی بروند که با پای پیاده امکان دسترسی به آنها نبود. آنها همچنین سرعت بالایی داشتند و با سوار شدن بر روی آنها می توانستید مسافتهای طولانی را سریعتر و راحتر طی کنید همچنین ماموریتهای جانبی فراوانی با Chocobo به همراه بود و به طور کلی باعث تنوع فراوانی در سری FF شد. FF3 با تاخیری دو ساله در سال 1990 عرضه شد. ازاین قسمت بود که موجوداتی با قابلیت فراخوانی حین جنگ یا همان Summon به FF اضافه شدند و در سال 1991 بود که شماره چهارم آن عرضه شد FF4 یکی از شماره های مهم از این سری بازیهاست. چون بیشتر جادوها و وردهای مورد استفاده در باقی قسمتها در این شماره ابداع شدند.
FF5 در سال 1992 عرضه شد و یکی از نکات قابل توجه در این بازی حضور یکی از موجودات اسطوره ای پارسی به نام گیل گمش بعنوان Summon بود. اهریمن هم بعنوان یکی از دشمنان در بازی حضور داشت. به طور کلی از تمامی افسانه ها در سری FF استفاده شده است از جمله افسانه های یونانی . هندی . عربی . اسکاندیناوی و حتی سرخپوستی .
در سال 1994 شماره ششم از این بازی ساخته شد و با استفاده از قدرت بالای کنسول 24 بیتی نینتندو یک بازی شبه سه بعدی عرضه شد. ولی داستان و ماجراها تفاوت خاصی با بازیهای قبلی نداشت. 1997 نقطه عطفی در تاریخ FF بود شماره هفتم با شخصیتهای سه بعدی بر روی تصاویر از قبل رندر شده. داستان فوق العاده و شخصیتهای ملموس و ماجراهای متنوع و زیبا یکی از بهترین های این مجموعه را به طرفداران خود هدیه کرد. شخصیتهای این مجموعه از جمله . Erin . Cloud . sephiroth از ماندگارترین شخصیتهای بازی در تمام دوران هستند بخصوص صحنه پایانی دیسک اول که با مرگ ارین پایان می یابد. نا گفته نماند که قدرت کنسول 32 بیتی پلی استیشن سونی یکی از عوامل موفقیت این شماره بود این بازی برای کامپیوتر هم منتشر شد ولی برای کنسول نینتندو 64 منتشر نشد چون این کنسول بجای دیسک از کارتریج استفاده می کرد و حجم نگهداری اطلاعات در آن نسبت به دیسکها بسیار کمتر و قیمتش هم بسیار بالاتر بود.
در سال 1998 بود که FF8 عرضه شد در این شماره Summon به Guardian Force یا GF تغییر نامداده شد و شخصیتهای دوست داشتنی از جمله Squal . Zell . Rinoa . Selphi . و چند شخصیت مهم دیگر و به همراه داستانی پر کشش و استفاده از جادوهای فراوان و متنوع از خصوصیات مثبت این شماره بود. آشنایی بیشتر بازیبازان آمریکایی و اروپایی با سبک نقش آفرینی ژاپنی توسط این بازی انجام گرفت. این بازی هم برای کامپیوتر عرضه شد.
در سال 2000, FF9 عرضه شد و آنچنان نتوانست موفقیت شماره های قبل را تکرار کند. تنها نقطه قوت بازی دمو های از قبل رندر شده آن بود که در زمان خود رقیبی در بین بازیها نداشت. سازندگان FF از حد اکثر توان کنسولها استفاده می کنند اتفاقی که در سال 2001 برای FF10 بر روی پلی استیشن 2 رخ داد. جهانی گسترده با گرافیکی فوق العاده و داستانی نسبتا قوی و شخصیتهایی از قبیل Tidus Yuna . Auren . Waka و غیره نیز به محبوبیت فراوانی دست پیدا کردند. دموهای این مجموعه بسیار زیبا و قدرتمند اجرا شدند و کمک زیادی به روند داستان بازی برای بازیباز کردند. جالب اینجاست که شما تمام مراحل بازی را با روح Tidus انجام می دهید Tidus در همان سکانس آغازین بازی کشته می شود و در سکانس پایانی بازی پس شکست جادوی سیاه که بر روح پدرش تسلط داشت در صحنه ای زیبا به همراه Auren به دنیای ابدی مرگ می پیوندند.
FF11 در سال 2003 کابوسی برای طرفداران این مجموعه بود. و علت آن نیز عرضه بازی به صورت آنلاین بود و باعث محدود شدن بازیبازان شد. برای اجرای بازی بر روی پلی استیشن 2 شما باید علاوه بر اینترنت با باند پهن به یک هارددیسک نیز نیاز داشتید. ولی برای اجرای آن بر روی کامپیوتر همان اینترنت کافی بود البته این بازی از سوی آنلاین بازان مورد توجه فراوان قرارگرفت و بسته های الحاقی نیز برای این بازی منتشر شد. تنها قسمتی که دارای دنباله شد FF10 بود که با نام FF10-2 عرضه شد و تمام شخصیتهای آن نیز دختر بودند و به طور کلی این شماره چنگی به دل نزد و بالاخره در سال 2006, FF12 فقط بر روی کنسول PS2 عرضه شد.سبک مبارزه های این بازی , ترکیبی از نقش آفرینی ژاپنی به صورت نوبتی و نقش آفرینی آمریکائی به صورت اکشن است.دموهای فوق العاده زیبا و سرعت بالای مبارزه ها نسبت به شماره های قبل از خصوصیات مثبت FF12 می باشد.FF13 منتظر است تا بر روی کنسول پر قدرت PS3 قدرت نمائی کند. 2 فیلم نیز از روی FF ساخته شده است.فیلم اول Final Fantasy: Spirit Within نام داشت و از لحاظ تکنیکی یک نوع آوری به تمام معنا بود , تا جاییکه صدای هنرپیشگان هالیوودی نیز در آمد و آنها ترس خود را از اینکه روزی بازیگران دبجبتالی جای آنان را بگیرند , بیان کردند.این فیلم محصول Square Pictures USA بود , اما به علت اینکه داستان و محیطهای آن هیچ شباهتی به بازیهای FF نداشت , با استقبال کمی مواجه شد.فیلم دوم که تنها برای عرضه بر روی DVD و UMD برای PSP ساخته شد , اشتباه FF:SW را مرتکب نشد و با استفاده از عناصر بازی FF7 , به موفقیت دست یافت و قرار است دنباله هایی برای این بازی نیز ساخته شود.یک بازی جانبی به نام Dirge Of Cerberus برای PS2 و بازی دیگری بنام Crysis Core نیز برای PSP ساخته شده است.

Ar@m
28-05-2007, 23:25
آره شماره 12 افتضاح بود
بعد شماره 11 به اون قشنگی
حالا کی شماره 7 رو بازی کرده؟
من خودمو کشتم پیداش نکردم
اگه واقعا برای کامپیوتر هست و 32 بیتیه می تونم از جایی دانلود کنم؟؟؟ البته با فیلم هاش

darkshahab
30-05-2007, 07:33
آره شماره 12 افتضاح بود
بعد شماره 11 به اون قشنگی
حالا کی شماره 7 رو بازی کرده؟
من خودمو کشتم پیداش نکردم
اگه واقعا برای کامپیوتر هست و 32 بیتیه می تونم از جایی دانلود کنم؟؟؟ البته با فیلم هاش

دوست من بازیش در ایران نایابه و شاید تعدا سی دی هاش به تعداد انگشتهای یک دست باشه.
یکی از دوستام داره اون رو از جایی دانلود میکنه
اگر تموم شد و کار کرد لینکش رو برات میگیرم

Ar@m
30-05-2007, 20:09
دوست من بازیش در ایران نایابه و شاید تعدا سی دی هاش به تعداد انگشتهای یک دست باشه.
یکی از دوستام داره اون رو از جایی دانلود میکنه
اگر تموم شد و کار کرد لینکش رو برات میگیرم

مرسی
اگه بشه که عالیه
اما حجمش حدودا چقدر می شه؟

darkshahab
31-05-2007, 16:36
مرسی
اگه بشه که عالیه
اما حجمش حدودا چقدر می شه؟

والله راستش رو بخوای من سیدیش رو دارم
دو تا سی دی هست
ولی کسی که برام کپیش کرد ازم قول شرف گرفت که برای کسی کپیش نکنم:41:
خودمم هنوز وقت نکردم کاملش کنم
اگه راهی به ذهنت میرسه که منم قولم رو نشکنم بگو

arnold_ab
31-05-2007, 20:06
منم از این بازی خوشم نیومد:41:

Ar@m
01-06-2007, 00:03
والله راستش رو بخوای من سیدیش رو دارم
دو تا سی دی هست
ولی کسی که برام کپیش کرد ازم قول شرف گرفت که برای کسی کپیش نکنم:41:
خودمم هنوز وقت نکردم کاملش کنم
اگه راهی به ذهنت میرسه که منم قولم رو نشکنم بگو

آخه چرا؟
مگه چه اتفاق وحشتناکی می افته اگه بقیه هم داشته باشن این بازی رو؟؟؟؟
به هر حال چون دو تا سی دی هستش اصلا فکر دانلودش رو نمی تونم بکنم چون دیال آپم
ولی حالا چرا می گی قشنگ نیست؟
بازی آخر گرافیک و داستان جالب!
تازه سبکش هم نقش آفرینی نیست!!!
به هر حال حیف شد

darkshahab
01-06-2007, 18:44
آخه چرا؟
به هر حال حیف شد

اینم عکسهاش
هوس کردم دوباره بشینم و این بار تمومش کنم!
ضمنا من اشتباه کردم (سه تا سی دی هستش)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

darkshahab
01-06-2007, 18:47
ببخشید
نصفه شب عکس گرفتم
چراغ ها خاموش بود.

darkshahab
01-06-2007, 18:53
آخه چرا؟
به هر حال حیف شد

حجمش برای دانلود بالاس
حدود دو گیگ
به خاطر این دوستم قول ازم گرفته که به کسی ندم که خودش کلی پول خرج کرده تا تونسته سی دی هاش رو بدست بیاره
منم رفیق فابریکشم و گرنه به هیشکی دیگه نداده!!!

Ar@m
01-06-2007, 19:21
حجمش برای دانلود بالاس
حدود دو گیگ
به خاطر این دوستم قول ازم گرفته که به کسی ندم که خودش کلی پول خرج کرده تا تونسته سی دی هاش رو بدست بیاره
منم رفیق فابریکشم و گرنه به هیشکی دیگه نداده!!!

آره 2 گیگ برای من فاجعه است وگرنه دست از سرت برنمی داشتم تا بدی!!!
حالا پس یه کاری کن
یه خلاصه از داستان و شخصیت هاش برام بذار (اگه می تونی)
چون خیلی وقته دنبال این بازیم
وقتی انیمیشنش رو دیدم که دیگه داشتم روانی می شدم
حداقل داستانش رو بدونم!!!!

darkshahab
01-06-2007, 20:24
آره 2 گیگ برای من فاجعه است وگرنه دست از سرت برنمی داشتم تا بدی!!!
حالا پس یه کاری کن
یه خلاصه از داستان و شخصیت هاش برام بذار (اگه می تونی)
چون خیلی وقته دنبال این بازیم
وقتی انیمیشنش رو دیدم که دیگه داشتم روانی می شدم
حداقل داستانش رو بدونم!!!!

عکسا رو حال کردی ؟

Ar@m
01-06-2007, 20:36
عکسا رو حال کردی ؟

نخیرم
هیچ جالب نبودن
بجای اینکه مثلا از فیلمهای بازی یا مبارزه ها عکس بگیری از تنظیمات اول بازی عکس گرفته بودی!!!

darkshahab
01-06-2007, 20:45
نخیرم
هیچ جالب نبودن
بجای اینکه مثلا از فیلمهای بازی یا مبارزه ها عکس بگیری از تنظیمات اول بازی عکس گرفته بودی!!!

میخواستم بدونی که دروغ نمیگم و سی دی هاش رو دارم
اسم خودمم رو داشتم وارد میکردم عکس گرفتم

saeed_cpu_full
01-06-2007, 20:45
بازیش اصلا خوب نبود خیلی نا امید کننده هست :13: :41:

Ar@m
01-06-2007, 20:51
میخواستم بدونی که دروغ نمیگم و سی دی هاش رو دارم
اسم خودمم رو داشتم وارد میکردم عکس گرفتم

مگه من گفتم دروغ می گی؟
راستی این سی دی مال چه کنسولیه تو گیر آوردی؟

بازیش اصلا خوب نبود خیلی نا امید کننده هست :13: :41:

چرا ناامید کننده است؟
این بازی می دونی مال چند سال پیشه؟
تو با توجه به همون زمان بهش نگاه کن تا امیدوار بشی!!!

darkshahab
01-06-2007, 22:31
مگه من گفتم دروغ می گی؟
راستی این سی دی مال چه کنسولیه تو گیر آوردی؟

مال پلی استیشن 1

darkshahab
01-06-2007, 22:41
امتیاز فینال فانتزی 7 از سایت گیم اسپات

البته بعضی سایتها امتیاز 10 بهش دادن(امتیاز 10 از 10)