PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همکاری برای ساخت یک موتور ایرانی توپ

Creeping Death
24-05-2007, 18:19
با سلام به همه ی دوستان بازی ساز و برنامه نویس. وقتی تاپیک20 سال عقب ماندگی در بازی سازی را می خواندم به این فکر افتادم تا دوستان برنامه نویسی را که مقدمات موتور بازی سازی را بلد هستند همکار کنم تا با هم بتوانند یک موتور توپ درجه یک برای ایرانیان بنویسند تا ما هم هی مجبور نشویم منت این خارجی ها رو بکشیم . خدا وکیلی مگه چیه ما از Ubi Soft و ... کمتره ؟؟؟
دیگه وقتش شده به طور جدی به توسعه ی صنعت بازی سازی در ایران بپردازیم و اولین قدم در این را هم استقلال در تولید از برنامه های این کار است. تا کی باید دنبال کرک این برنامه و اون برنامه بدویم؟ تا کی باید منتظر باشیم ورژن جدید Unreal Engine و 3D Game Studio و Game Maker بیاید تا بودیم دانلود کنیم ؟واقعا دیگر وقت استقلال است ...
من شاید خودم نتونم کمک زیادی بکنم ولی فقط قصدم پیشنهاد این کار به افرادی هست که واقعا می توانند همکاری کنند در ضمن به نظر من این موتور باید :

1- حداقل 60% نیاز های یک بازی ساز را برآورده کند .

2- رایگان باشد تا هیچ فردی برای تهیه ی آن به مشکلی برنخورد.

3- Open Sourse باشد تا اگر دیگران هم خواستند موتور بسازند یک منبع در اختیار داشته باشند.

4- نامی داشته باشد که مشخص کند کار ایرانی هاست.

خوب دیگه اگه بد توضیح دادم به بزرگواری خودتان ببخشید . هزکسی هر سوالی دارد همینجا بپرسد . از افرادی هم که قصد همکاری دارند تقاضا می کنم همینجا به بحث و تبادل نظر بپردازند.

به امید روزی که ایران در صنعت بازی سازی یک سر و گردن ( بلکه هم بیشتر ) از بقیه ی کشور ها بالاتر باشد.

با تشکر

T O O M A J
24-05-2007, 19:15
اميدوارم اگه مي خواهيد بسازيد موفق باشيد.اما من با گزينه ي دوم مخالفم.نمي شه كه اين همه آدم زحمت بكش و بعد رايگان...

Creeping Death
24-05-2007, 21:49
خوب توجه کنید که :

1- بسیاری از موتور های بازی سازی جهان رایگان هستند و سورس باز...

2- هدف ما راحتی کاربران ات و اینکه مشکل مالی برای تهیه نداشته باشند.

mirmohammad
25-05-2007, 00:03
نیروی انتظامی از مردم پول گرفت یک شرکت دولتی باری ساخت رانندگی در تهران اونوقت شما دلتون واسه مردم می سوزه دیگه کسی 500 تومان نداره بده !!!! من می تونم کمکتون . تو مدل سازی

Creeping Death
05-06-2007, 12:42
منو بگو که این همه فکر کردم گفتم بچه های پی سی ورلد پایه اند . به فکر پیشرفت صنعت بازی سازی اند .

خیر مثل اینکه هیچ کسی نیست ...

sajadlog
06-06-2007, 20:20
چرا دوست عزیز من از طرفداران صنعت open source هستم و حاضرم باهات همکاری کنم.اطلاعات بیشتر بده اگه کار رو بصورت جدی تر معرفی و دنبال کنی افراد زیادی میتونی جمع کنی،که میشن یه تیم متحد که میتونن برای بار اول یه موتور معمولی بسازیم ولی بارهای بعد معرکه میکنیم.و همینط.ر تیم ما پیشرفت میکنه
کلا با قضیه ی اپن سورس موافقم.
بهم پیام خصوصی بده،خلاصه من یه اچار فرانسه ی کامپیوتر هستم از گزافیک تا طراحی سایت و برنامه نویسی بلدم از بقیه ی اعضا هم خواهش میکنم که عضو بشن.
ولی بهتره برای اینکه افراد بیشتری را جمع کنی یه تاپیک بزنی بنام ساخت بازی فلان که برای این بازی ما خودمون موتور میسازیم ضمنا توی سایت های دیگه هم مثل دارینوس و بازی سنتر تبلیغ میکنیم که من از پسش بر میام.
تو فقط کار رو بعنوان مدیر شروع کن.

Creeping Death
06-06-2007, 20:29
خوب بالاخره استقبال شروع شد.

آقا سجاد اگر اطلاعات بیشتر می خواهید که توی پست اول هر چه به فکرم رسید نوشتم اگر بتوانید چند نفر را هم مثل خودتان و چند نفر برنامه نویس جور کنید.

من هم خودم همانطور که در پست اول گفتم تقریبا نظر دهنده و محرک هستم البته معنایش این نیست که هیچ کاری نمی کنم. ولی مدیریت لایق کسی است که اولا برنامه نویسی در سطح پیشرفته بلد باشد دوما بداند اصول کار چگونه است . من خودم درباره ی موتور های بازی سازی و نحوه ی عملکرد آن ها اطلاعات نسبتا کمی دارم و تازه دارم شروع می کنم. این که من این تاپیک را زدم دلیل نمی شود همه کاره ی پروژه باشم. من هم فقط یک همکار هستم ...

sajadlog
06-06-2007, 22:21
خوب بالاخره استقبال شروع شد.

آقا سجاد اگر اطلاعات بیشتر می خواهید که توی پست اول هر چه به فکرم رسید نوشتم اگر بتوانید چند نفر را هم مثل خودتان و چند نفر برنامه نویس جور کنید.

من هم خودم همانطور که در پست اول گفتم تقریبا نظر دهنده و محرک هستم البته معنایش این نیست که هیچ کاری نمی کنم. ولی مدیریت لایق کسی است که اولا برنامه نویسی در سطح پیشرفته بلد باشد دوما بداند اصول کار چگونه است . من خودم درباره ی موتور های بازی سازی و نحوه ی عملکرد آن ها اطلاعات نسبتا کمی دارم و تازه دارم شروع می کنم. این که من این تاپیک را زدم دلیل نمی شود همه کاره ی پروژه باشم. من هم فقط یک همکار هستم ...
اولا یه پیام خصوصی بهت دادم چک کن.جوابشو خصوصی بده.
دوما مدیریت باید کسی باشد که بتواند هماهنگی ایجاد کند و.... که تو گزینه ی مناسبی هستی.
دوما من دوست دارم در تیمی کار کنم یک مدیر داشته باشد یعنی اگر نداشته باشد که نمیشود.حال که تو چنین ایده ای داده ای بگذار تو مدیر باشی.
مدیر یک باشگاه فوتبال هم همیشه یک فوتبالیست نیست و همینطور مربی میتوانی به خوزه مورینیو که مربی چلسی است و در زمره ی موفق ترین ها است نگاه کنی اوهم فوتبالیست نیست اما...
حال مهم همان ایده های تو است من خود بعنوان کسی که که تجربه ی برنامه نویسی و مدل سازی و .... را دارم
در کنار تو بعنوان مشاور و یک عضو هستم اما برای اتحاد نیاز به یک مدیر است که نا نباشد استقبالی انجام نمیشود

Creeping Death
07-06-2007, 07:48
بسیار ممنونم آقا سجاد . امیدوارم موفق شویم.

پیغام هایت را چک کن.

باشه قبول . من مدیریت را قبول می کنم. امیدوارم شما هم بتوانید همکاران خوبی برایمان پیدا کنید.