PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در ساخت کلیپ(فوری فوری)

amirtar
21-05-2007, 13:05
با سلام خدمت تمامی دوستان
از تمامی کسانی که در زمینه میکس حرفه ای هستند کمک میخواهم مرا در ساخت یک کلیپ برای بزرگداشت از یکی از اساتید موسیقی سنتی یاری دهند
مثلا چطوری میشه نستعلیق نوشت و روی فیلم گزاشت
یا مثلا بهتر است از چه افکتهایی و از چه برنامه هایی استفاده کنم
یا چطوری یه نوشته را با نور نوشت(مثلا در تلوزیون میبینیم که یک نور بسم ا... را روی تصویر مینویسد)
و یا عکس هایی برای حاشیه به من بدهند و و و ...
هکم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم:31:
خیلی ممنون

M.R.M
21-05-2007, 13:20
سلام دوست عزيز ،
لطفا در ايجاد تاپيك در محل مرتبط با موضوع بيشتر دقت نماييد ...
بنده تاپيك شما را به قسمت مربوطه منتقل نمودم. دوستان عزيزم در قسمت ميكس و مونتاژ بهتر ميتوانند شما را راهنمايي نمايند.
پيشاپيش از توجه شما سپاسگذارم.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

Iraya
21-05-2007, 13:31
عزيز يه سوال دارم تو اصلا تا حالا ميكي كار كردي؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با نرم افزار اي زيادي ميتوني كار كني
پريماير
اديوس
يولد مديا

ولي فكر كنم باسه تو بهتره با يوليد ويدئو كار كني

نستعليقم بايد تو نرم افزاراي تايپ نستعليق مثل كلك و چليپا و.. تايپ كني و بخ صورتيه عكس تو پروژه وارد كني

باسه منظره و اون بسم ا... كه گفتي ميتوني از كليپاي آماده موجود در بازار استفاه كني

خلاصه ديگه يوليد ويدئو رو نصب كن بقيشو بسپر به دستات

animeditor
21-05-2007, 15:27
سلام جمیعاً

دوست عزیز،
همهء این مطالبی که فرمودید قبلاً توی انجمن مطرح شده و جواب هم گرفتن.
الان هم لینکشون دم دستم نیست که بهتون بدم؛ اگر هم بخوام پیدا کنم باید سرچ کنم.
شرمنده ها! :31:
زحمت سرچش رو خودتون بکشید.:46:

التماس دعا
یا علی

najafzade
21-05-2007, 15:35
آقا اگه خواستی من یک نرم افزار به همراه آموزش کامل دار.
اگه طالبی تماس بگیر.

:10:

mh2002ir
23-05-2007, 00:08
1) بسم الله با حرکت نور : افتر افکت پلاگین شین
2) نسطلیق کلک یا چلیپا یا خطاط مریم
3) از افکت های بوریس استفاده کنی فیلمت سنگین در میاد و از ادورج فیلمت شکیل
4) عکس هایی برای حاشیه رو من متوجه نشدم منظورت چیه

amirtar
23-05-2007, 11:29
1) بسم الله با حرکت نور : افتر افکت پلاگین شین
2) نسطلیق کلک یا چلیپا یا خطاط مریم
3) از افکت های بوریس استفاده کنی فیلمت سنگین در میاد و از ادورج فیلمت شکیل
4) عکس هایی برای حاشیه رو من متوجه نشدم منظورت چیه

با سلام خدمت تمامی عزیزان
از همه شما ممنون
از شما که این حرف های بالا رو هم نوشتی ممنون ولی اگه یه زره ساده تر میگفتی بهتر بود
بزارید جریان رو کامل توضیح بدهم:
من برای تهیه کلیپی از استاد موسیقی سنتی ام مامور شدم و قرار است که یک کلیپ 4 دقیقه ای و دو تا کلیپ 2 دقیقه ای بسازم که در بزرگداشت آن استاد در سالن پخش بشه
در ضمن من با یولید مدیا به طور کامل آشنا هستم و تا کمی هم با پیناکل و پریمایر
من از شما میخواهم که در این موضوع هرگونه کمکی موتوانید اعم از :نوع نرو پردازی استفاده از چه نوع افکتهایی که هنری باشه و ...
منظور من نوشتن متن دلخواه من با نور بود نه همون بسم ا...
منظور من هم از عکس یعنی اون عکسهایی که توش یه جای خالی برای گزاشتن فیلم هستش بود که البته باید بگم که باید با موضوع تار یا سه تار باشه
و یا عکس هایی که برای حاشیه فیلم استفاده میشه که اون هم باید موضوع موسیقی (سنتی) داشته باشه
.
لطف کنید اگر توضیحی میدهید کامل و قدم به قدم باشه
خیلی ممنون که با نظر هاتون من رو راهنمایی میکنید
.منتظر جواب های سریعتان هستم

amirtar
24-05-2007, 22:39
متاسفانه مثل اینکه کسی جواب نمیده
اگه میشه پست بالا رو بخونید و به من کمک کنید

mh2002ir
25-05-2007, 01:34
سلام
کار تذوین سلیقه ایه .. و وجود ابزار و تصاویر و انیمیشن (همون فایل تصویری avi ) مرتبط با موضوع هم خیلی توی کار مهمه
شما میتونید از adorage و یا hfx به عنوان ترانزیشن استقفاده کنید و لایه های مربوطه رو انتخاب نمائید و ..
البته از hfx به عنوان فیلتر هم میتونید استفاده کنید
اون بسم الله ... که من عنوان کردم میتونه هر عبارتی باشه که با ÷لاگین شین توی افتر افکت اون جلوه معروف رو ایجاد میکنه ...

amirtar
25-05-2007, 14:51
از شما دوست عزیز منون
میشه این پلاگین رو که میگین و نحوه نصب اون در پریمایر و نحوه استفاده ازش رو بگین
اگه میشه لینک دانلود این پلاگین و پلاگین های دیگه رو که به نظرتون به درد من میخوره در اینجا قرار بدید
یادتون نره نحوه نصب و استفاده اش رو هم بگین
خیلی ممنون
بای

amirtar
30-05-2007, 11:01
نه مثل اینکه کسی جواب ما رو نمیده
مشکلی نیست
ولی اگه جواب نمیدین پس چرا فروم زدید
ها؟

mixer.pro.j
30-05-2007, 15:16
با سلام خدمت تمامی دوستان
از تمامی کسانی که در زمینه میکس حرفه ای هستند کمک میخواهم مرا در ساخت یک کلیپ برای بزرگداشت از یکی از اساتید موسیقی سنتی یاری دهند
مثلا چطوری میشه نستعلیق نوشت و روی فیلم گزاشت
یا مثلا بهتر است از چه افکتهایی و از چه برنامه هایی استفاده کنم
یا چطوری یه نوشته را با نور نوشت(مثلا در تلوزیون میبینیم که یک نور بسم ا... را روی تصویر مینویسد)
و یا عکس هایی برای حاشیه به من بدهند و و و ...
هکم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم:31:
خیلی ممنون
بين دوت عزيز ما مي تونيم در مورد فنون تدوين و تكنولوژي ميكس راهنمايي كنيم نمي تونيم كه براي شما مواد خام مثل عكس رو پيدا كنيم چون فقط خود شما از اون چيزيك ه قصد انجامش رو داري كاملا مطلعي در نتيجه شما بر اساس نياز كار و سليقه ي شخصي بايد به جستجوي عكس ها يا فيلم هايي بپردازي كه در كارت مي خواي استفاده كني
حالا در حد اطلاعات خودم در مورد مسائلي فني كه مطرح كردي توضيح ميدم :
براي به تصوير كشيدن نوشتن تدريجي نستعليق ( چيزي شبيه تيتراژ سريال برره ) همونطور كه دوستان فرمودند ابتدا توي چليپا تايپ ميكنيد بعد اون رو با فمت تصويري وارد افتر افكت مي كنيد و با استفاده از افكت write on حالت نوشته شدن تدريجي به اون ميديد
بعد يه افكت نوري بهش اضافه مي كنيد تا اون حات منبع نور هم به محل حركت قلمتون اضافه بشه
اگه مي خوايد يكل نوشته نوراني باشه بايد از افكت shine استفاده كنيد البته به طور معمول روي افتر افكت نيست و خودتون بايد پلاگينش رو اضافه كنيد
توي اين لينك هم توضيح داده هم مي تونيد افكت رو دانلود كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyarbadry
30-05-2007, 23:55
نه مثل اینکه کسی جواب ما رو نمیده
مشکلی نیست
ولی اگه جواب نمیدین پس چرا فروم زدید
ها؟

با سلام
دوست من
چیزی که شما نیار دارید یک اموزش کامل در زمینه افتر افکت می باشد و فکر کنم اگر کمی در تاپیک کنکاش نمایید موضوع مورد نظر را یافت خواهید نمود اگر واقعا" قصد ان داری که چنین کاری انجام دهی به طور جداگانه مطالب را ذکر کن من و دوستان عزیز سعی خواهیم کرد که مشکلت حل شود و دیگر مشکل این را نداشته باشی که کسی جوابت را نم دهد
ضمنا قبل از مطرح سوال در تاپیک کمی بگرد اگر موضوع مورد نظر را یافت ننمودی سوالت را مطرح کن به هر صورت دوست عزیزم جوابتان را بطور مختصر داده اند شما طی این مراحل عمل نمایید
1- در چلیپا تایپ کن
2- خروجی bmp از ان در چلیپا بگیر
3- ببر در فتو شلپ فایل مورد نظر را ادیت کن به این صورت که پس زمینه سفید را از بین ببر و سپس به تکس خود رنگ و افکت مورد نظر را در فتو شاپ بده و سپس بصورت psd سیو کن
4- فایلpsd را در افتر افکت ایمپور کن سپس با زدن کلید ترکیبی ctrl+n یک پروژه جدید برای ادیت باز کن ( dv pal)
5- فایل مورد نظر را روی مونیتور بطوری که در وسط قرا بگیرد قرار بده
6- روی تایم لاین و رئی فایلی که در تایم لاین ظاهر شده کلیک کن و دکمهf3 را بزن
7- پنجره ظاهر می شود روی ان راست کلیک کن و از بین افکتها shain را انتخاب کن
8- حال در تایم لان در کنار لایه خود یک فلش می باشد ان را کلیک کن باز چند فلش دیگر خواهی دید
9-فلش افکت رابزن تا کلید های ساشهد را ببینی
10- کلیه کی فرمها را که صورت لامپ نمایش می دهد را با موس درک کرده و سپس روی یکی کلیک کن
11- باز روی تایم لاین روی لایه خود کلیک کرده و دکمهf3 را بزن
12- 2 عدد اول غیر از مکان نما را مقدارشان را به ترتیب 5 و 3 قرار بده نور مناسب را با پاین یا بالا اوردن اعداد پیدا کن
13- پس از پیدا کردن نور حال مکان نور را به انتهای راست دقیقا" موازی با تکس خود قرار دهید
14- حال هد تایم لاین را به اخر زمان تکس خود برده و مکان نور shain را به انتهای چپ صفحه ببر
15- دکمهصفر در قسمت اعدا ماشین حساب کی برد را بزن یک رندر برات می گیرد و شما پریویو کار را می بینید
17- اگر کار مشکل نداشت با زدن دکمه های ctrl+/ خروجی کار خود را بگیر
( توضیح اینکه در کل تایم کار به غیر از زمانهایی که گفتم هد تایم لاین را تکان نده زیرا با هر تغییر یک کی فرم می سازد و کار بهم می ریزد)
موفق باشی عزیزم

عــــلی
16-06-2007, 10:01
سلام دوستان خسته نباشين.

بابا امير جان چرا اينقدر خودتو اذيت مي كني عزيزم برو نرم افزار Sony Vegas 7.0 بگير و خيالتو راحت كن يك نرم افزار بسيار قدرتمند و ساده در ساخت موزيك و فيلم و ميكس و مونتاژ و ... هر كاري دوست داري ميتوني باهاش بكني خيلي هم راحته فكر كنم ساخت ژاپن باشه ولي عدد هايي كه در اين نرم افزار هست فارسيه و منو ها و همه چيز از سمت راسته. باور كن Adob Primier و video Studio به گردش هم نميرسن با آخرين كيفيت و كم حجم ترين برات ميكس ميكنه تو همين پي سي ورد خودمون هم به فروش گذاشتن.من ديگه جزئيات رو طولاني نميكنم اميدوارم موفق و سر بلند باشي باي.