PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل شما برای نصب ویستا چی هست جدن؟!!!

Dragon pc
21-05-2007, 01:43
دلیل شما برای نصب ویستا چی هست جدن؟!!!:2: بنظر من ویندوز از این آشغالتر نیست! خودم یه روزی که مایکروسافت تازه نسخه های آزمایشی میداد بیرون عاشقش بودم اما الان با وجود آخرین نسخش که دارم آشغاله بنظرم. آخه چه کاری میشه باهاش کرد؟؟! بازی که اصلا اجرا نمیکته اگرم بکنه تیک تیک میکنه همه ی این کارارو تو اکس پی میشه کرد تازه سرعتش 100 برابر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینو که همه میدونن حالا مایکروسافت تو یه مجله خوندم گفته چند وقت دیگه ویندوز اکس پی بازنشسته میشه؟!!!!! و ویستا همه گیر خواهد شد اما من که چشم آب نمیخوره همه گیر بشه مگر اینکه فکر اساسی بکنن این تجریبه ی من از ویستای آشغال بود. خیلی زد تو ذوق همه؟:41:!!!!

The End
21-05-2007, 01:59
100% تائید میشه
واقعا مزخرف هست

COMING-UP-NEXT
21-05-2007, 02:04
واقعا ویندوز پر عیب و نقصی هست ...

الان فقط mac os

لینوکس هم بد نیست ...

اما مایکروسافت کلا اوضاش خرابه .

Dragon pc
21-05-2007, 02:09
کس دیگه ای هست دلیل قانع کننده داشته باشه؟

The End
21-05-2007, 02:11
تازه لپ تاپهای جدید همه با ویستا میان بیرون واقعا مسخرس

nw_nk
21-05-2007, 02:18
یکخورده صبر کنید!

Xp هم که تازه اومده بود همین وضع بود , یک عده می گفتن سنگینه , یک عده میگفتن سازگاری نداره , یک عده میگفتن نرم افزارها خوب روش اجرا نمیشه و .... از این حرفا!

چیزی نگید که بعدا باعث شرمساریتون بشه!

ببینم دو سال دیگه هم روتون میشه بگید ویستا بدرد نمیخوره!

عزیز من ... ویستا رو که برای امروز ننوشتن! ناسلامتی این ویندوز باید تا چند سال آینده رو جواب بده!

Dragon pc
21-05-2007, 02:34
دوستان نظر منو این دوست خوبمون یکم عوض کرد راست میگه شاید درست میگه نظر شما چیه؟!

D o l f i n
21-05-2007, 08:37
یکخورده صبر کنید!

Xp هم که تازه اومده بود همین وضع بود , یک عده می گفتن سنگینه , یک عده میگفتن سازگاری نداره , یک عده میگفتن نرم افزارها خوب روش اجرا نمیشه و .... از این حرفا!

عزیز من ... ویستا رو که برای امروز ننوشتن! ناسلامتی این ویندوز باید تا چند سال آینده رو جواب بده!
موافقم
چون براي شناخت بهتر ويستا بايد صبر كرد تا تمام برنامه ها براش نوشته بشه و نرم افزار ها و برنامه هاي جديد بر اساس اون نوشته بشن حداقل بايد يه 6 ماهي صبر كرد تا ليست برنامه هاي سازار با ويستا كاملتر بشه فعلا همون
xp رو عشقه

Behroooz
21-05-2007, 17:10
ویستا روی سیستمک های قوی خودشو نشون میده .

*Batman*
21-05-2007, 17:47
این دوستمون کل مایکروسافت رو برد زیر سوال.
هیچی ویندوز نمیشه.حالا XP باشه یا Vista .
بقیه سیستم عاملها به پای ویندوز نمیرسن.مگر در امنیت.

COMING-UP-NEXT
22-05-2007, 00:15

عزیزم ویستا ویندوز جدیدی نیست ...
ویستا با اسم Long horn تو بازار بود بعد از یک سری اصلاحات با این نام بیرون اومده .
خودشونم بش اعتمادی ندارن و اعلام کردن که سال 2010 سیستم عامل دیگه به نام vienna بیرون میدن .

اما در کل ویستا فقط ظاهر داره ...
که تازه مکینتاش ظاهرش از اینهم زیبا تر هست .

COMING-UP-NEXT
22-05-2007, 00:17
موافقم
چون براي شناخت بهتر ويستا بايد صبر كرد تا تمام برنامه ها براش نوشته بشه و نرم افزار ها و برنامه هاي جديد بر اساس اون نوشته بشن حداقل بايد يه 6 ماهي صبر كرد تا ليست برنامه هاي سازار با ويستا كاملتر بشه فعلا همون
xp رو عشقه

عزیزان دارن واسش سرویس پک می زنن ...
خب اول بیان برنامه هاشو همه ی ملزوماتشو ردیف کنن بعدا بیان و بدنش تو بازار و روی نوت بوک ها نصبش کنن.

vtn54
22-05-2007, 01:24
دوست عزیز

ویندوز XP مربوط به گذشته است و با واقعیات جهان امروز همخوانی ندارد .تکنولوژی به کار رفته در آن مربوط به حدود 8

سال پیش است ( هر چند در طول سالهای گذشته مرتب آپدیت شده است ولی پایه همان سیستم قدیمی است )

درست است که XP سریعتر از ویستا است ( چون XP برای سیستمهایی با توان سخت افزاری بسیار پایینتر طراحی شده

است ) و در حال حاضر با نرم افزارهای بیشتری همخوانی دارد ( چون همه آنها برای XP نوشته شده اند ) ولی این تنها

محسنات XP هستند و در سایر موارد XP با ویستا اصلا قابل مقایسه نیست .مهمترین مزیت ویستا امنیت بسیار بالاتر آن

است و همانطور که می دانیدامروزه مساله امنیت مهمترین دغدغه در دنیای رایانه ها است.ویستا برای کار با آخرین

تکنولوژیهای سخت افزاری بهینه سازی شده است و زمینه استفاده از بسیاری از تکنولوژیهای آینده در آن زمینه سازی

شده است .از نظر گرافیکی و امکانات مولتی مدیا اصلا قابل مقایسه با XP نیست .از XP بسیار باثبات تر و کار با آن در

بسیاری موارد راحت تر است .امکانات اضافی بسیاری دارد مانند قابلیت جستجوی پیشرفته و فوق العاده مفید آن ,

SuperFetch , ReadyBoost , Meeting Space , Photo Gallery , Snipping Tool و ....

شما باید اول هدفتان را از نصب ویستا مشخص کنید و ببینید اصلا با کامپیوترتان چه کاری انجام میدهید : آیا می خواهید

از آن برای بازی و Game استفاده کنید مسلما در حال حاظر XP بهتر است چون هنوز بازیهایی که از DirectX10

استفاده می کنند به بازار نیامده اند و در ضمن اگر شما بخواهید یک بازی را با همان کیفیت و سرعت XP در ویستا

اجرا کنید نیاز به سخت افزار بالاتری دارید و بدتر از همه اینکه بسیاری از بازیهای فعلی نسخه سازگار با ویستا ندارند.

آیا می خواهید با نرم افزارهای اختصاصی ویرایش فیلم و تصویر مانند فوتوشاپ و یا سایر نرم افزارهای حرفه ای کار

بکنید به نظر من باز XP بهتر است اولا نیاز به سخت افزار پایینتری دارد و دوم هنوز بسیاری از اینگونه نرم افزارها

هنوز به طور کامل با ویستا سازگار نیستند.

آیا از کامپیوترتان برای گوش کردن به موزیک و تماشای فیلم و... استفاده می کنید فعلا همان XP هم کارتان را با

دردسر کمتری راه می اندازد.

آیا فقط به خاطر خوشگل تر بودن ویستا و پیروی از مد و افه آمدن پیش دوستان می خواهید ویستا نصب کنید باید

بگویم دلیل بسیار خوبی است به شرط آنکه جزو گروههای قبلی نباشید و در ضمن سخت افزار مناسبی هم تهیه کنید

اگر اینکار را نکنید بعد از مدتی ظاهر ویستا برایتان عادی می شود و در ضمن نصب کردن ویستا هم دیگر از مد می افتد

و شما می مانید و ویندوزی که کارتان را راه نمی اندازد و فکر می کنید از آن مزخرفتر پیدا نمی شود.

اگر جزو گروههای قبلی نبودید نصب ویستا به نظر من یک ضرورت است ولی با یک شرط اساسی و آن هم تهیه

سخت افزار مناسب است .اگر از من می شنوید با RAM کمتر یک گیگ و CPU های تک هسته ای و کارتهای

گرافیکی که آیرو را ساپورت نمی کنند به ویستا نزدیک هم نشوید چون جز دردسر و مشکل بهره ای نخواهید برد و

مطمئنا XP در این شرایط برایتان بسیار بهتر از ویستا کار خواهد کرد.

در ضمن دوستانی که سیستمهای عامل غیر ویندوز مانند لینوکس و یا مک را پیشنهاد می کنند ظاهرا علت مشکل کاربران با

ویستا را نمی دانند .بیشترین شکایت اکثر دوستان عدم سازگاری نرم افزارهای مختلف با ویستا است که این مورد به درجات

بسیار بیشتر در مورد مک و به ویژه لینوکس نیز صادق است چون بسیاری از نرم افزارهای حرفه ای و معروف نسخه های

سازگار با این سیستم عاملها را ندارند ( هرچند در این مورد وضع مک بسیار بهتر از لینوکس است ولی مسلما در این مورد

ویستا وضع بسیار بهتری دارد ) در ضمن حتما می دانید که سیستم عامل مک را نمی توانید روی کامپیوترهای معمولی ( که

ویندوز روی آن نصب می شود ) نصب کنید و نیاز به یک سیستم اختصاصی دارید که بسیار گران و در ایران فاقد گارانتی و

خدمات واقعی است و با قیمت آن می توانید یک سیستم عالی برای ویستا ببندید.

*Batman*
22-05-2007, 03:07
ما فقط به ظاهر قضیه نگاه میکنیم.
عزیزانی که کامپیوتر را علمی و حرفه ای میشناسن میدونن چه خطاهایی در Xp بود که در ویستا حذف شده.
یه حرفه ای خیلی زود متوجه این موضوع میشه ولی کاربرای عادی بعد از ماهها کار با ویستا تازه متوجه نکته های ریز میشن.
البته من خودم حرفه ای نیستم ولی تجربه های خوبی با ویستا داشتم.

======================

ویندوز همیشه رو به بهبود و پیشرفته .
مایکروسافت گفته دو سال دیگه سیستم عامل جدیدی رو معرفی میکنه.
این به خاطر جبران تاخیر بین Xp و ویستاست نه به خاطر برطرف کردن خطاهای ویستا.اصلا ربطی نداره که به خاطر خطاهای ویستا بخواد سیستم عامل جدیدی بده بیرون.
======================

خیلی از دوستان سیستمهای قدیمی دارن که Xp روی اون خوب کار میکنه.نباید توقع داشت ویستا هم روی اون کار کنه.اگه اینجوری بود که شرکتهای تولید کننده سخت افزار بدبخت میشدن.همچنین پیشرفت نرم افزاری نمیداشتیم و درجا میزدیم.
======================

تمام غولهای نرم افزاری دنیا دارن تلاش شبانه روزی میکنن تا برنامه هاشونو با ویستا سازگار کنن .
بعد ما نشستیم اینجا نرخ تعیین میکنیم.
جون من بیخیال بشید بابا.
======================

nw_nk
22-05-2007, 12:14
عزیزم ویستا ویندوز جدیدی نیست ...
ویستا با اسم Long horn تو بازار بود بعد از یک سری اصلاحات با این نام بیرون اومده .
خودشونم بش اعتمادی ندارن و اعلام کردن که سال 2010 سیستم عامل دیگه به نام vienna بیرون میدن .

اما در کل ویستا فقط ظاهر داره ...
که تازه مکینتاش ظاهرش از اینهم زیبا تر هست .

بهتره در افکارتون تجدید نظر کنید! هرچند اگر اینکار رو هم نکنید 2 سال دیگه متوجه اشتباه خودتون میشید و هیچوقت اظهار نمیکنید که قبلا از مخالفان ویستا بودید!

اینکه که اعلام میشه ویندوز بعدی کی بیرون میاد اصلا ربطی به عدم اعتماد به ویستا نداره! حرف شما واقعا خنده داره!

ویستا فقط ظاهر داره؟ شما تا چه حد از مفاهیم سیستم عامل و نرمافزار سر در میاری؟

لطفا اظهار نظرهای سطحی نکنید!

nw_nk
22-05-2007, 12:17
در ضمن , مثل اینکه حرفهای پوچ در زمان آمدن ویندوز Xp یادتون رفته!

هنوز هم کسی روش میشه بگه 98 بهتره و Xp بدرد نمیخوره؟

باز هم میگم!

چیزی نگید که 2 سال دیگه باعث بشه خجالت زده بشید!

piremard
22-05-2007, 13:31
تنها گوشه ای از دلایل ارتقای ویندوز این هاست :
ضمن اینکه ویستا با تمام کاربرد ها هنوز توان مقابله با گنو لینوکس را ندارد
این مباحث بدلیل تخصصی بودن باید با توجه به پیش نیاز بحث مورد توجه قرار بگیرند بقول nw-nk ، قضاوت رو به بعد از همسازی با سیستم عامل موکول کنیم
هر چند که فراموش می کنیم هنوز هم کاربران حرفه ای ایرانی با ویندوز اکس پی مشکلاتی دارند و حتی دارندگان مدارک رسمی مایکروسافت نیز

Key Features for All Users
Welcome Center
User Account Control
Windows Security Center
Windows Defender
Windows Firewall
Internet Explorer 7 Protected Mode
Internet Explorer 7 Fix My Settings
Anti-phishing in Internet Explorer 7
Anti-phishing in Windows Mail
Windows Update
Service Hardening
Performance self-tuning and hardware diagnostics
Windows Experience Index
Next-generation TCP/IP stack
IPv6 and IPv4 support
Windows ReadyDrive
Windows Display Driver Model (WDDM)
Ad hoc backup and recovery of user files and folders
Scheduled backup of user files
Backup of user files to a networked PC or device
Incremental backup
Automatic backup scheduling
Complete PC Backup and Restore (image based)
Shadow Copy (restore previous versions of your documents)
Windows Vista Basic user interface
Windows Vista Product Guide
2.02 Windows Vista Editions Feature Table 17
Windows Aero user experience (glass, dynamic windows, and a smoother-performing desktop)
Instant Search
File tagging
Stacking and Group By View.
Internet Explorer 7 with RSS feed support, tabbed browsing, and integrated search
.NET Framework 3.0
Windows CardSpace
Windows SuperFetch
Windows ReadyBoost
I/O prioritization
Automatic hard disk defragmentation
64-bit processor support
Maximum RAM supported with 32-bit system 4 GB
Maximum RAM supported with 64-bit system 128+ GB
Two processors (two processor sockets) support
Years of product support 5 5 10 10 5
Key Features for Home Users
Windows Mail
Windows Calendar
Windows Sidebar
Windows Photo Gallery—for organizing, editing, printing, and sharing photos and videos Themed slide shows
Windows Media Player 11
Native DVD playback
Windows Media Center—for music, photos, videos, live and recorded TV, and online entertainment
Windows Media Center—for recording and watching high-definition TV (U.S. and South Korea only)
2.02 Windows Vista Editions Feature Table 18
Windows Media Center—CableCard support (U.S. only)
Support for Media Center Extenders, including Xbox 360
Windows Movie Maker
Windows Movie Maker HD
Windows DVD Maker (Video DVD Authoring and Burning)
Games Explorer
Updated games
New premium games * *
Parental Controls
Universal game controller support * *
Speech Recognition
Accessibility Settings and Ease of Access Center
Key Features for Business Users
XPS Document support
Small Business Resources *
Windows Fax and Scan * *
Network and Sharing Center
Network Diagnostics and troubleshooting
Improved wireless networking
Wireless network provisioning
Improved peer networking
Improved VPN support
Improved power management
Simultaneous SMB peer network connections 10
Windows HotStart
Windows Mobility Center Partial Partial
Sync Center
Offline Folder support
2.02 Windows Vista Editions Feature Table 19
Windows Tablet PC with integrated pen/digital ink input
Windows Tablet PC touch screen support
Windows Tablet PC handwriting recognition improvements
Windows Tablet PC usability and navigation improvements
Windows SideShow
Windows Meeting Space View only
Improved file and folder sharing
Ad hoc backup and recovery of user files and folders
Scheduled backup of user files
Backup of user files to a network device
Key Features for IT Professionals
System image–based backup and recovery
Encrypting File System
Desktop deployment tools for managed networks
Policy-based quality of service for networking
Windows Rights Management Services (RMS) Client
Control over installation of device drivers
Network Access Protection Client Agent
Pluggable logon authentication architecture
Windows BitLocker Drive Encryption
Support for simultaneous installation of multiple user interface languages
All worldwide user interface languages (36 languages total) available
Subsystem for UNIX-based applications
Application Compatibility features
File-based image format (WIM)
* Feature is optional

COMING-UP-NEXT
22-05-2007, 13:40
ویستا فقط ظاهر داره؟ شما تا چه حد از مفاهیم سیستم عامل و نرمافزار سر در میاری؟

دوست عزیزم ... لطفا در نحوه صحبت هاتون صرف نظر کنید .

بله عزیزم من دانشجوی فناوری اطلاعات هستم وز این چیزا به خوبی سر در میارم .

که باطری نوت بوک ها با سیستم عامل ویستا به طور غیر استاندارد مصرف شده و تموم میشه
که پر از حفره های امنیتی و باگ هست .
که ...:2:

من شخصا سیستم عامل مکینتاش استفاده می کنم بسیار راضی هستم .:40:

همه می دونید که ویستا به خاطر ظواهر و این قبیل خصوصیت هاش معروف شد .

که البته بسیار قبل از اینکه ویندوز و مایکروسافت یادش بیفته می تونه از منحنی ها در ساخت محیط استفاده کنه مکینتاش اینکارو می کرد . سیستم عامل جدید مکینتاش هم که اومده من استفاده می کنم و بی نقصه .

بعدشم شما نمی خونید پست هارو من عرض کردم این سیستم عامل جدید نیست همون Long horn هست که تغییر اسم داده .

شما اگه کمی با سیستم های عامل آشنایی داشته باشی بی شک از ویستا طرفداری غیر منطقی نمی کنی .

میگید نظرات سطحی ندید و برهانتون این هست که 2 سال دیگه پشیمون میشید .

ممنونم از نظرات عمیق و علمی شما .

موفق باشید ...:11:

farhad200
22-05-2007, 13:49
یه سوال داشتم میخواستم بدونم مکینتاش هم مثل لینوکس دستوراتش dos هست یا اینکه مثل ویندوز هست؟

nw_nk
22-05-2007, 22:08
دوست عزیزم ... لطفا در نحوه صحبت هاتون صرف نظر کنید .

بله عزیزم من دانشجوی فناوری اطلاعات هستم وز این چیزا به خوبی سر در میارم .

که باطری نوت بوک ها با سیستم عامل ویستا به طور غیر استاندارد مصرف شده و تموم میشه
که پر از حفره های امنیتی و باگ هست .
که ...:2:

من شخصا سیستم عامل مکینتاش استفاده می کنم بسیار راضی هستم .:40:

همه می دونید که ویستا به خاطر ظواهر و این قبیل خصوصیت هاش معروف شد .

که البته بسیار قبل از اینکه ویندوز و مایکروسافت یادش بیفته می تونه از منحنی ها در ساخت محیط استفاده کنه مکینتاش اینکارو می کرد . سیستم عامل جدید مکینتاش هم که اومده من استفاده می کنم و بی نقصه .

بعدشم شما نمی خونید پست هارو من عرض کردم این سیستم عامل جدید نیست همون Long horn هست که تغییر اسم داده .

شما اگه کمی با سیستم های عامل آشنایی داشته باشی بی شک از ویستا طرفداری غیر منطقی نمی کنی .

میگید نظرات سطحی ندید و برهانتون این هست که 2 سال دیگه پشیمون میشید .

ممنونم از نظرات عمیق و علمی شما .

موفق باشید ...:11:

واقعا شما دانشجو , اونم دانشجوی IT هستید؟ سال چندمی؟

جمله ای مثل
"خودشونم بش اعتمادی ندارن و اعلام کردن که سال 2010 سیستم عامل دیگه به نام vienna بیرون میدن "
فقط از یک مبتدی برمیاد!

در ضمن , اینجا موضوع اینه که اکثر دوستان فوق دارای ویندوز XP هستن و دارن Vista رو با XP مقایسه میکنند نه با مکینتاش و ...!

پس شما هم اگر میخواهید ایرادی از Vista بگیرید نسبت به XP اینکار رو بکنید! نه اینکه بگید مکینتاش بهتره!

مطمئنا ویندوز با همه کاستیهاش چند سال آینده رو هم عمومیترین سیتمعامل دنیا خواهد بود پس مطمئن باشید علارغم حرفهای همیشگی و مخالفان ویندوز , ویستا چند سال آینده رو در دست داره!

فعلا

The End
22-05-2007, 22:29
کی میگه امنیت بالایی داره؟
دوستانی که ادعای خیلی فهمیدن دارن برن و یه سرچی بکنند ببینند ویستا چقدر باگ داره

من خودم 4 ماه ویسا روی کامپیوترم نصب بود و دیگه حالم بهم خورد
شماهایی که طرفداری میکنید خودتون چقدر وقت این ویندوز رو داشتید؟

vtn54
23-05-2007, 17:16
کی میگه امنیت بالایی داره؟
دوستانی که ادعای خیلی فهمیدن دارن برن و یه سرچی بکنند ببینند ویستا چقدر باگ داره

من خودم 4 ماه ویسا روی کامپیوترم نصب بود و دیگه حالم بهم خورد
شماهایی که طرفداری میکنید خودتون چقدر وقت این ویندوز رو داشتید؟

دوست من

ویستا نسبت به XP امنیت بسیار بالاتری دارد .شما هیچ جا مطلبی خلاف این را پیدا نمی کنید .من نگفتم ویستا باگ ندارد .

هیچ چیزی که ساخت دست انسان باشد بی نقص نیست ولی مشکل شما دوست عزیز من این است که همانطور که در پست

قبلی گفتم بدون بررسی و تحقیق قبلی ویستا را نصب کرده اید و بعد با آن دچار مشکل شده اید .اشاره نکرده اید چرا

حالتان از ویستا به هم می خورد ؟ من هم مثل شما از حدود 4 ماه قبل ویستا را نصب کرده ام و اکنون تنها سیستم عامل

من است .البته باگهایی دارد ولی نه به آن حد که حال کسی از آن به هم بخورد. ویستا سیستم عامل آینده

کامپیوترهای رومیزی است ( چند روز قبل اعلام شد که فروش نسخه های مختلف ویستا از مرز 40 میلیون نسخه

گذشت ) چه من و شما از آن خوشمان بیاید چه نیاید ! اگر شما با آن مشکل دارید می توانید از XP و یا از یک

سیستم عامل دیگر استفاده کنید و نیازی به این همه ناراحتی نیست.

COMING-UP-NEXT
24-05-2007, 01:07
واقعا شما دانشجو , اونم دانشجوی IT هستید؟ سال چندمی؟

جمله ای مثل
"خودشونم بش اعتمادی ندارن و اعلام کردن که سال 2010 سیستم عامل دیگه به نام vienna بیرون میدن "
فقط از یک مبتدی برمیاد!

در ضمن , اینجا موضوع اینه که اکثر دوستان فوق دارای ویندوز XP هستن و دارن Vista رو با XP مقایسه میکنند نه با مکینتاش و ...!

پس شما هم اگر میخواهید ایرادی از Vista بگیرید نسبت به XP اینکار رو بکنید! نه اینکه بگید مکینتاش بهتره!

مطمئنا ویندوز با همه کاستیهاش چند سال آینده رو هم عمومیترین سیتمعامل دنیا خواهد بود پس مطمئن باشید علارغم حرفهای همیشگی و مخالفان ویندوز , ویستا چند سال آینده رو در دست داره!

فعلا

اینکه سال چندم هستم مهم نیست مهم اینه که قطعا به طور تخصصی سیستم های عامل رو مورد بررسی قرار می دم .

متاسفانه شما مشکل در درک مفهوم جمله بنده دارید منظرو من اینه که خودشون هم از ویستا دفاع نمی کنن بعد شما نشستی و داری ازش دفاع بی مورد و الکی می کنی تازه لباس فهمیده ها و متخصص ها رو هم تنت کردی و به بقیه توهین می کنی .

در ضمن هر چیزی که عمومیت داره الزاما چیز خوبی نیست ...
لا اقل در زمینه ی سیستم عامل که خوب نیست
غیر از اینه که هکر ها هم دنبال سیستم های عاملی که عمومیت داره می گردن ؟
شما مطالعتو بیشتر کنی قطعا میکلت حل میشه .

موفق باشی .

nw_nk
24-05-2007, 09:24
اینکه سال چندم هستم مهم نیست مهم اینه که قطعا به طور تخصصی سیستم های عامل رو مورد بررسی قرار می دم .

متاسفانه شما مشکل در درک مفهوم جمله بنده دارید منظرو من اینه که خودشون هم از ویستا دفاع نمی کنن بعد شما نشستی و داری ازش دفاع بی مورد و الکی می کنی تازه لباس فهمیده ها و متخصص ها رو هم تنت کردی و به بقیه توهین می کنی .

در ضمن هر چیزی که عمومیت داره الزاما چیز خوبی نیست ...
لا اقل در زمینه ی سیستم عامل که خوب نیست
غیر از اینه که هکر ها هم دنبال سیستم های عاملی که عمومیت داره می گردن ؟
شما مطالعتو بیشتر کنی قطعا میکلت حل میشه .

موفق باشی .

کی گفته Microsoft از ویستا حمایت و دفاع نمیکنه؟ لطفا منبع ذکر کنید!

در ضمن یکبار دیگه پست منو بخون , اکثر دوستانی که اینجا هستن می خواهن بین ویستا و XP مقایسه کنن! اصلا بحث مکینتاش نیست که شما داری مزایای مکینتاش رو میگی!

چیزی که کاملا مشخصه ویستا حتما از XP از لحاظ کارایی و امنیت بالاتره! فعلا هم بخاطر سیستمهای نامناسب کاربران و عدم ساپورت نرم افزاریه که ویستا فراگیر نشده! این مسئله هم به مرور زمان حل میشه و روی اکثر سیستمها شاهد ویستا خواهی بود!

تازه آمدن ویستا از آمدن XP خیلی بهتر بود! برخلاف آمارهایی که میدن! یادمه تا 3 4 سال بعد از آمدن XP هم کاربران با آن مشکل داشتن و خیلیها از 98 استفاده میکردن! ولی ویستا همین الان هم که یک سال از انتشار نسخه نهایی نمیگذره کاربرانی رو جذب کرده!

فعلا همین ...!

COMING-UP-NEXT
25-05-2007, 02:03
کی گفته Microsoft از ویستا حمایت و دفاع نمیکنه؟ لطفا منبع ذکر کنید!

در ضمن یکبار دیگه پست منو بخون , اکثر دوستانی که اینجا هستن می خواهن بین ویستا و XP مقایسه کنن! اصلا بحث مکینتاش نیست که شما داری مزایای مکینتاش رو میگی!

چیزی که کاملا مشخصه ویستا حتما از XP از لحاظ کارایی و امنیت بالاتره! فعلا هم بخاطر سیستمهای نامناسب کاربران و عدم ساپورت نرم افزاریه که ویستا فراگیر نشده! این مسئله هم به مرور زمان حل میشه و روی اکثر سیستمها شاهد ویستا خواهی بود!

تازه آمدن ویستا از آمدن XP خیلی بهتر بود! برخلاف آمارهایی که میدن! یادمه تا 3 4 سال بعد از آمدن XP هم کاربران با آن مشکل داشتن و خیلیها از 98 استفاده میکردن! ولی ویستا همین الان هم که یک سال از انتشار نسخه نهایی نمیگذره کاربرانی رو جذب کرده!

فعلا همین ...!

خب شما فقط قصدت پا فشاری رو این مطلب هست ...

و هیچ منطقی من تو صحبت هات نمی بینم .

خب مزایا رو نام ببر ...

چرا اینقدر حاشیه میری و بحث می کنی ؟
شما میگی خوبه دلیل بیار همینطور که من برای بد بودنش دلیل و منطق اوردم و شما به منطق خاص خودت که عمومیت نداره جوابمو دادی .

hobgoblin
25-05-2007, 17:00
با احترام به تمام حرفایی که تا حالا زده شده به نظر من:

در مورد مکینتاش که اصلا نباید صحبتی بشه چون جریانش مثل روز روشنه این سیستم عامل فوق العاده خوب و پایدار و بی دردسر و امن لااقل تو ایران مفت نمی ارزه چون نرم افزاراش کمیاب و گرون هستند و سرعت اینترنت اکثریت ما تو ایرانم که در حد دانلود نیست.مثل این می مونه که یه ماشین فوق العاده عالی بخریم که سوختش تو ایران نباشه یا خیلی گرون باشه!!! پس این هیچی...

اما در مورد ویستا و اکس پی هم بدون هیچ تعصبی باید بگم من چند ماهی هست که ویستا نصب کردم و به نظر من خیلی بیشتر از اون حدی که ویندوز اکس پی از 98 و ملنیوم بهتر بود ویستا بهتر از اکس پی هست.

این قضیه توی عمل به من ثابت شده ویستا خیلی پایدار تر از اکس پی هست البته اگه سیستم ما استاندارد های اجراشو داشته باشه.

در مورد امنیت هم باید بگه که هر چقدر یه سیستم عامل فراگیر تر باشه و افراد بیشتری اونو بشناسن و استفاده کنن مسلما بیشتر مشکلات امنیتیش رو میشه و ویروس و... بیشتری براش نوشته میشه مثال اینکه بارها و بارها دیدیم سایتهای مهمی مثل ناسا و سایت رسمی کاخ سفید و یا تو ایران بانک ملی هک شده ولی هیچ وقت مثلا" همین سایت خودمون پی سی ورلد هک نشده!!!

همه می دونیم دلیلش امنیت بیشتر این سایت و یا مشکل داشتن اونا نیست و فقط اهمیت فوق العاده اونا باعث این امرشده.

من اگه بشینم و وقت بذارم تا یه حفره تو اکسپلورر ویندوز پیدا کنم مسلما خیلی بهتر و بیشتر می تونم ازش سو استفاده کنم تا مثلا جستجوگری مثل تاندربرد(به دلیل تعداد زیاد کاربر).

Meisam
25-05-2007, 17:13
سلام
دقیق به یاد دارم زمانی که ویندوز XP منتشر شده بود مشابه همین دلیل ها رو برای " رد کردن " ویندوز XP میگفتند و اعلام میکردن که XP خوب نیست و 98 و ME بهتره
اکثر دوستان باید یادشون باشه!؟

ممـنــون :)
مـیـثــم

DONCARLO
25-05-2007, 22:53
آقا ما كه ويستا رو ريختيم
جنيونش هم كرديم خيلي توپ
ازش هم راضي ام
در خيلي از موارد از ايكس پي سر تره مخصوصا تو اجراي بازي ها
كار با شبكه و پيكر بندي شبكه
امنيت
گرافيكش هم كه حرف نداره
اما تا جا بيفته تو سيستم ها يكم زمان ميبره
مثلا نرم افزار هاش زياد بشه يا مشكلات فارسي نويسي بطور كامل توي اون رفع بشه
سيستمي كه من وستا رو روش نصب كردم مشخصاتش اينه :
main: GIGA
VGA: GIGA 6600 real
Ram: 1 GIG Giel
CPU: 3 intel 1 mb
خيلي خوب جواب ميده اصلا هم با درايور ها مشكلي نداشتم همون قبلي ها رو نصب كردم كار مينه
كلا محصولات گيگا بهترين سازگاري رو با ويندوز ايكس پي و ويستا دارن

nw_nk
25-05-2007, 23:24
خب شما فقط قصدت پا فشاری رو این مطلب هست ...

و هیچ منطقی من تو صحبت هات نمی بینم .

خب مزایا رو نام ببر ...

چرا اینقدر حاشیه میری و بحث می کنی ؟
شما میگی خوبه دلیل بیار همینطور که من برای بد بودنش دلیل و منطق اوردم و شما به منطق خاص خودت که عمومیت نداره جوابمو دادی .

نمیدونم چرا شما راجع به چیزی بحث میکنید که نتیجه اش کاملا مشخصه!

مطمئنا ویستا از XP برتره و در آینده جای اون رو میگیره! حالا شما بشین و ساز مخالف بزن! مثل زمان آمدن XP

راستی , هنوز منبع رو ذکر نکردی که میگه "ماکروسافت از ویستا حمایت و دفاع نمیکنه" !

بهتره به پستهای دوستان دیگر هم یک نگاهی بندازی! به عنوان مثال:

آقا ما كه ويستا رو ريختيم
جنيونش هم كرديم خيلي توپ
ازش هم راضي ام
در خيلي از موارد از ايكس پي سر تره مخصوصا تو اجراي بازي ها
كار با شبكه و پيكر بندي شبكه
امنيت
گرافيكش هم كه حرف نداره
اما تا جا بيفته تو سيستم ها يكم زمان ميبره
مثلا نرم افزار هاش زياد بشه يا مشكلات فارسي نويسي بطور كامل توي اون رفع بشه
سيستمي كه من وستا رو روش نصب كردم مشخصاتش اينه :
main: GIGA
VGA: GIGA 6600 real
Ram: 1 GIG Giel
CPU: 3 intel 1 mb
خيلي خوب جواب ميده اصلا هم با درايور ها مشكلي نداشتم همون قبلي ها رو نصب كردم كار مينه
كلا محصولات گيگا بهترين سازگاري رو با ويندوز ايكس پي و ويستا دارن

سلام
دقیق به یاد دارم زمانی که ویندوز XP منتشر شده بود مشابه همین دلیل ها رو برای " رد کردن " ویندوز XP میگفتند و اعلام میکردن که XP خوب نیست و 98 و ME بهتره
اکثر دوستان باید یادشون باشه!؟

ممـنــون :)
مـیـثــم

با احترام به تمام حرفایی که تا حالا زده شده به نظر من:

در مورد مکینتاش که اصلا نباید صحبتی بشه چون جریانش مثل روز روشنه این سیستم عامل فوق العاده خوب و پایدار و بی دردسر و امن لااقل تو ایران مفت نمی ارزه چون نرم افزاراش کمیاب و گرون هستند و سرعت اینترنت اکثریت ما تو ایرانم که در حد دانلود نیست.مثل این می مونه که یه ماشین فوق العاده عالی بخریم که سوختش تو ایران نباشه یا خیلی گرون باشه!!! پس این هیچی...

اما در مورد ویستا و اکس پی هم بدون هیچ تعصبی باید بگم من چند ماهی هست که ویستا نصب کردم و به نظر من خیلی بیشتر از اون حدی که ویندوز اکس پی از 98 و ملنیوم بهتر بود ویستا بهتر از اکس پی هست.

این قضیه توی عمل به من ثابت شده ویستا خیلی پایدار تر از اکس پی هست البته اگه سیستم ما استاندارد های اجراشو داشته باشه.

در مورد امنیت هم باید بگه که هر چقدر یه سیستم عامل فراگیر تر باشه و افراد بیشتری اونو بشناسن و استفاده کنن مسلما بیشتر مشکلات امنیتیش رو میشه و ویروس و... بیشتری براش نوشته میشه مثال اینکه بارها و بارها دیدیم سایتهای مهمی مثل ناسا و سایت رسمی کاخ سفید و یا تو ایران بانک ملی هک شده ولی هیچ وقت مثلا" همین سایت خودمون پی سی ورلد هک نشده!!!

همه می دونیم دلیلش امنیت بیشتر این سایت و یا مشکل داشتن اونا نیست و فقط اهمیت فوق العاده اونا باعث این امرشده.

من اگه بشینم و وقت بذارم تا یه حفره تو اکسپلورر ویندوز پیدا کنم مسلما خیلی بهتر و بیشتر می تونم ازش سو استفاده کنم تا مثلا جستجوگری مثل تاندربرد(به دلیل تعداد زیاد کاربر).

S0R3N4
27-05-2007, 13:35
یکخورده صبر کنید!

100% تایید میشه!!

S0R3N4
27-05-2007, 13:41
ویستا سیستم عاملی نیست که رو سیستم های آشغالی یا قدیمی کار کنه
کارش هم خیلی درست هست
فقط کافیه چند ماه صبر کنیم تا بازی ها و برنامه های تحت اون بیاد بیرون تازه واسه بازی هم اون بهتره چون DirectX10 داره که ایکس پی قادر به داشتنش نیست
خلاصه ویستا ماهه به شرط اینکه سیستمی فوق العاده داشته باشی تا ازش لذت ببری وگرنه همون ایکس پی کافی هست!!
از لحاظ امنیت تمامی سیستم عامل های شرکت مایکروسافت واقعا ضعیف هست ولی ویستا باز هم خیلی بهتر نسبت به ایکس پی هست!!
من از همون اولین ورژن بتا که بازار اومد ویستا رو تجربه کردم که خیلی باگ داشت اما نسخه فینال اون خیلی بهتره!!
شما میگید باگ های ویستا بیشتر از ایکس پی هست ولی این رو هم در نظر بکیرید که تا حالا چه Patch و Servic Pack هایی تو این مدت واسه ایکس پی دادن بیرون که تازه اینجوری!!
ویستا هنوز خیلی راه داره و حتما موفق تر از ایکس پی خواد بود!!!
گرافیک ویستا هم خیلی بی نظر هست و من وقتی در ویستا هستم از محیط ویندوز خسته نمیشم ولی ایکس پی...:2:

Only Vista [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تکنیک برتر
27-05-2007, 14:55
این دوستمون کل مایکروسافت رو برد زیر سوال.
هیچی ویندوز نمیشه.حالا XP باشه یا Vista .
بقیه سیستم عاملها به پای ویندوز نمیرسن.مگر در امنیت.
کاملا موافقم

ویستا روی سیستمک های قوی خودشو نشون میده .
کاملا موافقم
مایکروسافت بدبخت که از همون اول گفته برای اجرای بهتر ویندوز باید سیستمت از هر نظر قوی باشه...
هیچ وقت سریع نظر ندید بزارین یه مدتی بگزه بعد اینکه اگه سیستم آمل خوبی نبود روی نوت بوک های جدید و سیستم هایی که تازه می خواهد وارد بازار بشه نصب نمی شد.
ویندوز ویستا را تشبیح به این کردن که 98 به xp همون اندازه هم xp به vista
ممنون

javad2625
27-05-2007, 17:23
سلام

دو تا سوال:

1- آيا ميشه ويندوز اكس پي و ويستا رو با هم داشت كه هر جا يكي لنگ مي زد از اون يكي استفاده كنيم؟

2- اگه روي يه سيستم ويندوز ويستا نصب باشه، ميشه اكس پي رو هم به عنوان ويندوز دوم روش نصب كرد؟

در ضمن پيشنهاد مي كنم كساني كه از سرعت اجراي ويندوز ويستا راضي/ناراضي هستند مشخصات سيستمشون رو هم به طور خلاصه ذكر كنند.

با تشكر

hobgoblin
27-05-2007, 20:08
1 - بله

2 - خیر

من با CPU: p4 3 G.H.Z , Ram: 2 G.B , V.G.A: FX 6200 کاملا راضی هستم.

COMING-UP-NEXT
27-05-2007, 22:12
خب به قول دوستمون ما ایرانیم و محدودیت زیاد داریم .

البته با تمام اینها من از مکینتاش راضی هستم و 100% از ویندوز قویتر هست .

اما اینکه ویستا :

خب همه با هم میگید بهتر از Xp هست توش حرفی نیست ... پس Xp حتی از ویستا هم ضعیف تر هست .

در ضمن این 1 خبر واحد نیست که منبع داشته باشه مشاهدات بوده که مایکروسافت خودش از ویستا راضی نبوده .

اخباری از ویستا در پست های بعدی

COMING-UP-NEXT
27-05-2007, 22:13
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: جامعه اطلاعاتي -فناوري اطلاعات

با وجود وعده‌ي مايكروسافت مبني بر ارتقاي مديريت نيروي ويستا، سطح كاربري Aero Glass اين سيستم عامل موجب شده عمر باتري لپ‌تاپ‌ها كاهش يابد.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، برخي از مشتري‌هاي مايكروسافت از عمر باتري‌هاي لپ‌تاپ‌هايي كه با ويستا كار مي‌كنند، راضي نيستند.

براساس اين گزارش در حالي كه مايكروسافت اعلام كرد كه توانايي‌هاي مديريت نيروي ويستا ارتقا داده شده و اين امر به كاربران كمك مي‌كند عمر باتري‌ها را افزايش دهند، اين وعده براي عده‌اي عملي نشده است.

به نظر مي‌رسد كه مقصر اصلي سطح كاربري جذاب Aero Glass باشد كه به چشم كاربر خوشايند مي‌آيد، زيرا وقتي خاموش است،‌ عمر باتري‌ها برابر يا بهتر از سيستم‌هاي اكس‌پي است اما به هنگام روشن بودن، عمري باتري در مقايسه با اكس‌پي كاهش مي‌يابد.

مايكروسافت برخي تغييرات مهم را در ويستا صورت داده كه برخي از ويژگي‌هاي عمر باتري مانند حالت‌ هايبرنيشن هوشمندتري كه برنامه‌هايي را كه مي‌خواهند به اجرا ادامه دهند، قطع مي‌كند و گزينه‌هاي ساده‌تر را براي انتخاب تنظيمات مديريت نيرو، ارتقا داده است اما كاربران لپ تاپي كه هزينه‌هاي بالايي را بر روي دستگاه‌هاي قدرتمند خود صرف كرده‌اند،‌ تا گرافيك مورد نياز براي ويستا و Aero interface در آن اجرا شود، اگر به عمر باتري لپ تاپ خود اهميت مي‌دهند، ناچارند از سطح كاربري زيباي ويستا چشم پوشي كنند.

در اين راستا شركت‌هاي HP و لنوو تصميم گرفتند تنظيم مديريت نيروي متعلق به شركت خود را با لپ تاپ‌هاي داراي ويندوز ويستا عرضه كنند تا توازني ميان نيروي پردازش و عمر باتري ايجاد كند.

تبديل لپ تاپ‌ها به عامل رشد صنعت ساخت رايانه دليل اهميت اين مساله براي سازندگان رايانه‌هاي لپ تاپ است زيرا لپ تاپ‌ها اكنون نيمي‌ از تمام فروش بازار رايانه را تشكيل مي‌دهند و تا پايان دهه، طبق برنامه عمده فروش اين بازار را تشكيل خواهند داد.

COMING-UP-NEXT
27-05-2007, 22:15
Panda Software، با انتشار اطلاعيه اي به كاربران ويندوز ويستا هشدار داد كه امنيت اين سيستم عامل بر خلاف ادعاهاي پرهياهوي مايكروسافت، قابل خدشه و كاملاً ضربه پذير خواهد بود.

اين مسئله بويژه پس از كشف يك نقص امنيتي مهم در اين سيستم عامل، اهميت و وضوح بيشتري يافته است.

در اصلاحيه منتشر شده توسط مايكروسافت به منظور ترميم حفره امنيتي فوق، اعلام شده كه اين نقص امنيتي نه تنها ويندوز ويستا بلكه ساير نسخه هاي قبلي ويندوز مانند XP، 2003 و حتي 2000 را نيز آسيب پذير ساخته است و احتمال اين كه ويستا، اين آسيب پذيري را از نسخه هاي قبلي ويندوز به ارث برده باشد، وجود دارد.

بنا بر اطلاعيه پاندا،‌ ويندوز ويستا بي شك امن ترين سيستم عامل مايكروسافت محسوب مي شود،‌ اما كارايي قابل قبول، سازگاري نرم افزاري و سخت افزاري و نيز حفاظت كامل و مؤثر آن در برابر حملات مخرب، هنوز براي بسياري از كارشناسان IT، ثابت نشده است.

با توجه به اعلام مايكروسافت مبني بر اين كه ويستا نقص امنيتي جدبد خود را، احتمالاً از نسخه هاي قبلي خود به ارث برده، امكان كشف و رديابي آسيب پذيري هاي ديگري نيز در اين سيستم عامل، وجود دارد؛ به ويژه اين كه نگارش ويستا، تا حد بسيار زيادي بر نسخه هاي قبلي آن استوار است.

COMING-UP-NEXT
27-05-2007, 22:21
Panda Software، با انتشار اطلاعيه اي به كاربران ويندوز ويستا هشدار داد كه امنيت اين سيستم عامل بر خلاف ادعاهاي پرهياهوي مايكروسافت، قابل خدشه و كاملاً ضربه پذير خواهد بود.

اين مسئله بويژه پس از كشف يك نقص امنيتي مهم در اين سيستم عامل، اهميت و وضوح بيشتري يافته است.

در اصلاحيه منتشر شده توسط مايكروسافت به منظور ترميم حفره امنيتي فوق، اعلام شده كه اين نقص امنيتي نه تنها ويندوز ويستا بلكه ساير نسخه هاي قبلي ويندوز مانند XP، 2003 و حتي 2000 را نيز آسيب پذير ساخته است و احتمال اين كه ويستا، اين آسيب پذيري را از نسخه هاي قبلي ويندوز به ارث برده باشد، وجود دارد.

بنا بر اطلاعيه پاندا،‌ ويندوز ويستا بي شك امن ترين سيستم عامل مايكروسافت محسوب مي شود،‌ اما كارايي قابل قبول، سازگاري نرم افزاري و سخت افزاري و نيز حفاظت كامل و مؤثر آن در برابر حملات مخرب، هنوز براي بسياري از كارشناسان IT، ثابت نشده است.

با توجه به اعلام مايكروسافت مبني بر اين كه ويستا نقص امنيتي جدبد خود را، احتمالاً از نسخه هاي قبلي خود به ارث برده، امكان كشف و رديابي آسيب پذيري هاي ديگري نيز در اين سيستم عامل، وجود دارد؛ به ويژه اين كه نگارش ويستا، تا حد بسيار زيادي بر نسخه هاي قبلي آن استوار است.

COMING-UP-NEXT
27-05-2007, 22:23
خب اینم اخباری که منابعشم ذکر شد و خیلی بیشتر از اینها هستن ...

فقط محض اطلاع دوستان زدم تا دفاع کور کورانه نکنن .

موفق باشید ...

nw_nk
27-05-2007, 23:01
خب اینم اخباری که منابعشم ذکر شد و خیلی بیشتر از اینها هستن ...

فقط محض اطلاع دوستان زدم تا دفاع کور کورانه نکنن .

موفق باشید ...

سلام

می بینی که خبرهای شما هیچ تناقضی با حرفهای من و دیگر دوستان نداره!

من که نگفتم Vista نفوذ ناپذیره! گفتم از لحاظ امنیت از XP بالاتره!

در تاپیک دیگری هم گفتم که مطمئنا ویستا مصرف انرژی بالایی روی LapTop ها خواهد داشت , که شما هم خبرشو ذکر کردید!

اگر تناقضی در حرفهای من با واقعیت مشاهده کردید , بگید!

...

ممنون از خبرها.

خوشحال میشم که تجربه خودتون از مکینتاش رو در اختیار من و دوستان دیگر بگذارید!

موفق باشید! :10:

بای

S0R3N4
28-05-2007, 07:53
ویندوز ویستا را تشبیح به این کردن که 98 به xp همون اندازه هم xp به vista
ممنون

من ایکس پی رو به ویستا مثل داس به ایکس پی تشبیح می کنم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

COMING-UP-NEXT
30-05-2007, 17:13
سلام

می بینی که خبرهای شما هیچ تناقضی با حرفهای من و دیگر دوستان نداره!

من که نگفتم Vista نفوذ ناپذیره! گفتم از لحاظ امنیت از XP بالاتره!

در تاپیک دیگری هم گفتم که مطمئنا ویستا مصرف انرژی بالایی روی LapTop ها خواهد داشت , که شما هم خبرشو ذکر کردید!

اگر تناقضی در حرفهای من با واقعیت مشاهده کردید , بگید!

...

ممنون از خبرها.

خوشحال میشم که تجربه خودتون از مکینتاش رو در اختیار من و دوستان دیگر بگذارید!

موفق باشید!

منم با شما مخالفتی ندارم در این زمینه که XP در مقابل Vista خیلی ضعیفه ...
دقیقا XP به دلیل عدم رسیدگی وضعش خراب شد و پر از باگ شد و ...
امیدوارم به ویستا رسیدگی بشه وگرنه به روز XP می افته .
من شخصا الان مایکروسافت رو سراسر مشکل می دونم و فقط از مکینتاش و لینوکس استفاده می کنم .

مکینتاش ورژن جدیدش هم که اومده واسه PC اما خوب حجمش بالاس واسه دانلود من تو دانشگاه با T1 و 8mbps دانلود کردم .

اگه اشتباه نکنم حدود 6 گیگ بود .

اما در کل مکینتاش از نظر ظاهر خیلی قبل از مایکروسافت متوجه شد که اگه از منحنی ها استفاده کنه می تونه ظاهر زیبایی رو ارائه کنه الانم واقعا از ویندوز زیباتر هست .
یکی از مشکلاتش این هست که عمومیت نداره در بین مردم و مردم ما با منو هاش راحت نیستن به دلیل لینکه خودشونو با ویندوز وفق دادن .
مشکل دیگشم اینه که نرم افزار هاش سخت پیدا میشه .

اما در کل شما نگاه کنی از نظر امنیت و ... حرف نداره .

من بخوام رتبه بندی کنم :

مکینتاش
لینوکس
ویندوز

البته نظر شخصیمه .

موفق باشید .

COMING-UP-NEXT
30-05-2007, 17:16
من ایکس پی رو به ویستا مثل داس به ایکس پی تشبیح می کنم!!!

دیگه اینجوریام نیست .

داس اولین سیستم عامل بود که البته هنوزم منسوخ نشده ... شما نگاه کن به اهمیت داس در سیستم ها .
تعداد زیادی از حملات هکر ها DOS Attak هست ... که در خیلی از موارد قابل جلوگیری نیست .

اما در کل به دلیل اینکه با دستورات کار می کنه و قابلیت سیستم های عامل دیگرو نداره که از موس و ... استفاده کنی منم موافقم که ضعیفه .

اما XP اینقدر هم نسبت به ویستا ضعیف نیست .

موفق باشی .

nw_nk
30-05-2007, 20:24
منم با شما مخالفتی ندارم در این زمینه که XP در مقابل Vista خیلی ضعیفه ...
دقیقا XP به دلیل عدم رسیدگی وضعش خراب شد و پر از باگ شد و ...
امیدوارم به ویستا رسیدگی بشه وگرنه به روز XP می افته .
من شخصا الان مایکروسافت رو سراسر مشکل می دونم و فقط از مکینتاش و لینوکس استفاده می کنم .

مکینتاش ورژن جدیدش هم که اومده واسه PC اما خوب حجمش بالاس واسه دانلود من تو دانشگاه با T1 و 8mbps دانلود کردم .

اگه اشتباه نکنم حدود 6 گیگ بود .

اما در کل مکینتاش از نظر ظاهر خیلی قبل از مایکروسافت متوجه شد که اگه از منحنی ها استفاده کنه می تونه ظاهر زیبایی رو ارائه کنه الانم واقعا از ویندوز زیباتر هست .
یکی از مشکلاتش این هست که عمومیت نداره در بین مردم و مردم ما با منو هاش راحت نیستن به دلیل لینکه خودشونو با ویندوز وفق دادن .
مشکل دیگشم اینه که نرم افزار هاش سخت پیدا میشه .

اما در کل شما نگاه کنی از نظر امنیت و ... حرف نداره .

من بخوام رتبه بندی کنم :

مکینتاش
لینوکس
ویندوز

البته نظر شخصیمه .

موفق باشید .

دقیقا مسئله همینه!

وقتی چیزی عمومیت نداشته باشه , نمیشه ازش به عنوان کار روزمره استفاده کرد!

مشکل فقط ایران هم نیست! درسته تو کشورهای دیگه مکینتاش بازار گسترده تری داره ولی بازهم ویندوز گزینه اول هست!

همین عمومیت باعث میشه که کاربری مثل من قید مواردی مثل امنیت رو بزنه و از ویندوز استفاده کنه!

بازیها + نرمافزارها و .. همه و همه باعث میشن فعلا از ویندوز جدا نشیم!

روند سالهای آینده هم ظاهرا همینطوری خواهد بود!

ممنون

بای

COMING-UP-NEXT
30-05-2007, 20:36
دقیقا مسئله همینه!

وقتی چیزی عمومیت نداشته باشه , نمیشه ازش به عنوان کار روزمره استفاده کرد!

مشکل فقط ایران هم نیست! درسته تو کشورهای دیگه مکینتاش بازار گسترده تری داره ولی بازهم ویندوز گزینه اول هست!

همین عمومیت باعث میشه که کاربری مثل من قید مواردی مثل امنیت رو بزنه و از ویندوز استفاده کنه!

بازیها + نرمافزارها و .. همه و همه باعث میشن فعلا از ویندوز جدا نشیم!

روند سالهای آینده هم ظاهرا همینطوری خواهد بود!

ممنون

بای

موافقم

اما امیدوارم که اینطور باقی نمونه .
چون واقعا مایکروسافت داره به نسبت شرکت های دیگه عقب می مونه و ضعیف کار می کنه و این در حالی هست که بی شک مایکروسافت قوی ترین تولید کننده ی سیستم عامل در جهان بوده .

من امیدوارم که سیستم های عامل مایکروسافت رشد کنه و اون موقع از این عمومیت خوشحالم .
ولی اگر به همین وضع بخواد ادامه بده بی شک این حق شرکت های دیگه هست که بازار رو در دست بگیرن .

موفق باشی .

sepadl71
28-07-2008, 23:26
:10::10::10:به خاطر خیییییییییلللللللللللیییی یییییییییییی چیز های باحال ، از جمله :
1.جدیده
2.زیباست
3.شیک ه
4. برنامه های جدید ، دیگه برای ویستا میاد
5. و .....

luciferwings
29-07-2008, 08:54
چقدر با محتوا و زیبا یکی از قوی ترین و کاربردی ترین سیستم عامل های موجود رو زیر سئوال میبریم.

ببخشید اما/////!!!!!!!!!!!!!!! من قصد توهین ندارم ولی یه حساب سر انگشتی بکنیم ببینیم آیا ما واقعآ صلاحیت نظر دادن کلی و اجمالی رو درباره همچین هرکولی داریم.بیشتر ما حتی نمیدونیم سورس ویستا 250 برابر حجیم تر وپیشرفته تر از ایکس پی و امنیت کاربریش 6.4 برابر از هر سیستم عاملی بیشتره. ما حتی نمیدونیم اکسپلورر 8 در حالت حمله اسپام و هر تهدید کننده مجازی 12 برابر هر انجین دیگه ای امنیت رو برای ما تامین میکنه.( البته اکسپلورر 8 برای Xp هم هست )
ویستا رو ما فقط میتونیم انتخاب کنیم یا نکنیم. اما اینکه در موردش بخواهیم کلمات مزخرف یا آشغال به کار ببریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه کم بی انصافیه..

mstf666
29-07-2008, 11:24
:10::10::10:به خاطر خیییییییییلللللللللللیییی یییییییییییی چیز های باحال ، از جمله :
1.جدیده
2.زیباست
3.شیک ه
4. برنامه های جدید ، دیگه برای ویستا میاد
5. و .....

چقدر با محتوا و زیبا یکی از قوی ترین و کاربردی ترین سیستم عامل های موجود رو زیر سئوال میبریم.

ببخشید اما/////!!!!!!!!!!!!!!! من قصد توهین ندارم ولی یه حساب سر انگشتی بکنیم ببینیم آیا ما واقعآ صلاحیت نظر دادن کلی و اجمالی رو درباره همچین هرکولی داریم.بیشتر ما حتی نمیدونیم سورس ویستا 250 برابر حجیم تر وپیشرفته تر از ایکس پی و امنیت کاربریش 6.4 برابر از هر سیستم عاملی بیشتره. ما حتی نمیدونیم اکسپلورر 8 در حالت حمله اسپام و هر تهدید کننده مجازی 12 برابر هر انجین دیگه ای امنیت رو برای ما تامین میکنه.( البته اکسپلورر 8 برای Xp هم هست )
ویستا رو ما فقط میتونیم انتخاب کنیم یا نکنیم. اما اینکه در موردش بخواهیم کلمات مزخرف یا آشغال به کار ببریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه کم بی انصافیه..

اگر به تاریخ پست ها دقت کنین تاپیک بعد از یک سال و اندی دوباره بالا آورده شده.
پست های ابتدایی این تاپیک هم جالبه.
اونجا یکی از دوستان گفته "در مورد ویستا زود قضاوت نکنید.XP هم که اولش اومده بود همه از این حرفا میزدن ..."

mstf666
29-07-2008, 11:26
یکخورده صبر کنید!

اینم پست آینده نگرانه دوستمون !

امیدوارم ویندوز بعدی که اومد همه نگن ویستا خیلی بهتره و سازگار تره.

hesamjm
29-07-2008, 11:40
وقتی اکس پی اومد خیلی ها 98 رو ترجیح میدادن و خیلی ها هم هر دو رو نصب میکردن الان هم هیچ فرقی با اون موقع نداره همون وضعه خیلی ها که چیزی سرشون نمیشه میگن ویستا بدرد نمیخوره(به همین صراحت) و خیلی ها هم که نصبش میکنند و در نهایت بازم ازش سر در نمیارن و یا امکان سخت افزاریش رو ندارن و نصبش میکنن و رو سیستمشون خوب جواب نمیده میگن به درد نمیخوره

من وقتی سیستم جدید خریدم میخواستم ویستا نصب کنم ولی همه بهم گفتن نه بدرد نمیخوره، آشغاله و هرکی نصب کرده پشیمون شده و از این چرت ها و منم اکس پی نصب کردم بعد دو هفته نتونستم طاقت بیارم و یه پک اکس پی خریدم و نصب کردم خیلی برام جالب بود باهاش سرو کله زدم و ویندوزم بعد مدتی بهم ریخت و ایندفعه ویستا 64 بیت رو نصب کردم و عجب چیزی بود...خلاصه بر خلاف تعاریف دوستان ما که نصب کردیم و تا حالا هم حتی 1 درصد پشیمون نیستم به شما هم پیشنهاد میکنم اکس پی رو بندازید تو سطل زباله ویستا و خودتون رو با دنیای روز و تکنولوژی های جدید وفق بدبد

luciferwings
30-07-2008, 00:57
البته باید خاطر نشان کنم دوستانی که ویستا نصب میکنن اگه که از ویستای کرک و غیر ارجینال استفاده میکنن حق دارن در موردش اینطور نظر بدن.. چون نه از نظر امنیت بلکه از نظر کاربری با یه ویندوز 95 یا 3.1 هیچ فرقی نداره.
اگه شما $399 پول برای سیستم عاملتون میدادید و سیستمتون رو بالای 2 تا 3 میلیون تومان میبستید شاید اینچنین قضاوت نمیکردید.. بلکه بیشتر وبیشتر از دنیای زیبائی که مایکروسافت برای شما ساخته لذت میبردید.
هر لذتی یک قیمتی داره..و بدون پرداخت اون لذت کامل و مداوم نیست.

باید صبر کرد تا ویندوز ( 7 ) به بازار بیاد . اون موقع ببینم چه عقل سلیمی میخواد نظر مثبت خودش رو در مورد نصل جدید سیستم های عامل مخفی نگه داره؟؟؟

*Necromancer
30-07-2008, 00:59
دایرکست 10
ساید بار!!!!!!!!!!
و از اکس پی خسته شده بودم!!
الانم مشکل خاصی ندارم

befermatooo
30-07-2008, 01:12
من که اولش برای تم های اون بود

اما کم کم دیدم امنیتش خیلی خیلی بالاتره از Xp

ِdirectx 10

و خیلی چیزای دیگه

Mohammad_ch
30-07-2008, 01:31
خب راستش .گرافیک توپش.امنیت بالاش. و همچنین من تجربه های جدید رو دوست دارم.

اول می خواستم همین جوری نصبش کنم واسه چند روز ولی چند روز شد چند ماه:31:

Bracket
30-07-2008, 02:03
من چون کارمم با کامپیوتر هست و اکثرا برنامه نویسی میکنم یا کارهای دیگه مدت زیادی رو از کامپیوتر استفاده میکنم و تقریبا همیشه سیستمم روشنه و ویندوز بالاست مگه زمانی که برق میره برای همین تقریبا همیشه دل و روده سیستم عامل بعد مدتی بیرونه .
مدتها در XP کار میکردم ولی مشکل بزرگ این بوده همیشه در مورد ویندوز که خیلی زود بهم ریخته میشده و ثباتش رو از دست میداده دوستان حتما متوجه میشن من چی میگم خطاهای الکی , بازی در اوردن های الکی و... کافیه مثلا فقط یه ویروس کوچیک بگیره یا برنامه نصب کنید که با ویندوز مشکل داشته باشه تو XP کاملا میبنید که ویندوز پایداری و Solid بودنش رو از دست میده به قولی کم کم اذیت میکنه به هم ریخته میشه , کند میشه , خطاهای الکی میده و هزار بامبول دیگه که دوستان باهاش آشنا هستن کاملا ولی حدود 1 ساله از وقتی ویستا اومده ویستا ریختم رو سیستمم از تمام امکانات خوب و ظاهر خیلی خوبی که داره بگذریم مثلا ظاهرش اصلا برای من مهم نیست چون من ویستا رو هم اکثرا در حالت کلاسیک میزارم ولی حقیقت اینه که ویستا بسیار بسیار Solid تر و پایدار تر و همچنین تمیز تر از XP کار میکنه البته نه اینکه بدون مشکل باشه نه اصلا ویندوز بدون مشکل معنی نداره ولی برای کار کردن هر کاری خیلی خیلی بهتره در مورد بازی البته به نظر من هنوز XP بهتره .
اتفاقا یه نوتبوک قدیمی دارم که روش XP بود .چند وقت پیشا بود باهاش یه چند روزی کار کردم واقعا بعد از 1-2 روز به این نتیجه رسیدم دیگه نمیتونم تو XP کار کنم و رویه همون نوتبوک قدیمیم ویستا ریختم و برام جالب بود که با اینکه مثلا حتی کارت گرافیکشم انقدر قدیمی بود که ویستا نمیشناخت ولی بدون هیچ مشکلی عین چی ویستا رو نوتبوک قدیمی من کار میکرد .

V i r u s e r
08-08-2008, 11:07
سلام
منم اول به خاطر DirecX 10 خریدمش
بعد دیدم بااین کارت گرافیک که DirectX 1 بالا نمیاد چه برسه 10!
خواستم پاکش کنم
که یهو یادم اومد که 1 ماهه ویندوزو نصب کردم ولی windows aero رو هنوز امتحان نکردم!
بعد از اینکه windows aero رو دیدم دیگه عاشق ویستا شدم!
الانم فقط بازی های سبک میکنم تا ایشالا ارتقا بدم!
ممنون

only number one
12-09-2008, 23:56
من برام جدید بودنش مهم بود , البته خیلی خوبی داره که دوستان گفتن , کمترینش اینه که خیلی از ویروس ها و تروجان ها روش عمل نمیکنه.

hosein66
13-09-2008, 03:34
زیبایی و نو آوری ویستا موجب شد که منم ویستا رو نصب کنم

ALt3rnA
13-09-2008, 04:02
دیگه اینجوریام نیست .

داس اولین سیستم عامل بود که البته هنوزم منسوخ نشده ... شما نگاه کن به اهمیت داس در سیستم ها .
تعداد زیادی از حملات هکر ها DOS Attak هست ... که در خیلی از موارد قابل جلوگیری نیست .

اما در کل به دلیل اینکه با دستورات کار می کنه و قابلیت سیستم های عامل دیگرو نداره که از موس و ... استفاده کنی منم موافقم که ضعیفه .

اما XP اینقدر هم نسبت به ویستا ضعیف نیست .

موفق باشی .
ببخشید اما اون داس با این داس فرق داره
اون داس یعنی
denial of service

ali-07
13-09-2008, 04:05
اگر يكي فقط براي ظاهر ويستا نصب كنه كه بدرد نميخوره با نرم افزار vista transformation همه چيز xp عين ويستا ميشه ولي ويستا كلي با xp فرق داره و فقط ظاهرش نيست

Newboys20
13-09-2008, 08:00
خیلی چیز ها Dx 10 ساید بار ظاهر زیبابرنامه های جدید ... بازی...

only number one
14-09-2008, 23:50
به نظرم Dx 10 ساید بار ظاهر زیبابرنامه های جدید ... بازی...چیزهای ظاهریه .

mstf666
14-09-2008, 23:56
این Dreanscene ویستا خیلی منو جذب کرده.
یک سری فایل ویدئویی هم از خود windows update گرفتم و گذاشتم background ویندوزم.
واقعا به دسکتاپ جون میده.

الان یک نهر آب زیبا توی دسکتاپم جاریه.:31:
عکسشم الان میذارم.

mstf666
15-09-2008, 00:01
این Dreanscene ویستا خیلی منو جذب کرده.
یک سری فایل ویدئویی هم از خود windows update گرفتم و گذاشتم background ویندوزم.
واقعا به دسکتاپ جون میده.

الان یک نهر آب زیبا توی دسکتاپم جاریه.:31:
عکسشم الان میذارم.

اینم عکس دسکتاپم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

darklord_8
22-09-2008, 02:35
محیط قشنگش و بی نیاز بودن از نصب هزار جور برنامه که سرعتو تو xp پایین میارن

pedramch
22-09-2008, 03:24
ویندوز یعنی گرافیک!
و ویستا یعنی گرافیک!
پس نتیجه میگیریم که:
ویندوز=ویستا!!!:دی

علیرضا
06-10-2008, 23:24
چون اولاً فوق العاده از لحاظ بصری زیباست .
دوم : XP نمیتونه از همه ی قدرت و توان سیستمم استفاده کنه ولی ویستا می تونه .
سوم : سیستمم 64 بیتی است که تو xp و تو بعضی موقعیت ها واسم مشکل ایجاد می کنه .
و خیلی دلایل ریز و درشت دیگه

منتها باید یک عیب بزرگ به ویستا بگیرم اون هم اینه که بعضی وقت ها خیلی خیلی خیلی اعصاب خورد کن میشه و کفرم رو درمیاره . یه موقع هایی مشکل از جانب خود ویستاس یه وقت هایی هم از سیستم .

mohamad_beauty
31-03-2009, 02:08
ویندوزی بهتر از ویستا نیست چون دنیا در حال اپدیت هست و ویندوز هم از قانون مستثنی نیست!

Dreamland
31-03-2009, 02:29
دلایل زیادی داره
یکیش اینه که سیستمم رو ارتقاع دادم و دیگری گرافیک بسیار زیباشه:10:

hesamjm
31-03-2009, 11:57
سلام دوستان
نظرات جالب بود
ویستا ظاهر گرافیکی خیلی خوبی داره(این یه مسئله ظاهری)
ولی گذشته از اون ویستا ثبات بسیار عالی داره-من نزدیکه 6 ماه هست که ویستا نصب نکردم-بخاطر اینکه از پیغام خطاهای بی علت خبری نیست و ویندوز ویستا بی علت سنگین نمیشه این در حالیست که اون موقع که اکس پی داشتم هر ماه باید ویندوز عوض میکردم-پیغام های بی علت و...سنگین شدن آن
ویستا رم زیاد مصرف میکنه و فضای هارد بیشتری هم میگیره -اما آیا این یه مشکل محسوب میشه؟؟؟جواب بله هست- ولی نه مشکل ویستا بلکه مشکل سخت افزاری ماست
ویستا سرعت بالاتری داره
امکانات آپدیت و دفرگ کردن و خیلی چیزهای دیگه اش بهینه شده
استارت منو که خیلی راحت شده و جمع و جور
سرچ کردن - عالیه و از اون سگ خواب آلو اکس پی خبری نیست
توانایی های امنیتی ترقی چشمگیری داشته
و...
ممنون از همه دوستان

Dreamland
01-04-2009, 01:49
سلام دوستان
نظرات جالب بود
ویستا ظاهر گرافیکی خیلی خوبی داره(این یه مسئله ظاهری)
ولی گذشته از اون ویستا ثبات بسیار عالی داره-من نزدیکه 6 ماه هست که ویستا نصب نکردم-بخاطر اینکه از پیغام خطاهای بی علت خبری نیست و ویندوز ویستا بی علت سنگین نمیشه این در حالیست که اون موقع که اکس پی داشتم هر ماه باید ویندوز عوض میکردم-پیغام های بی علت و...سنگین شدن آن
ویستا رم زیاد مصرف میکنه و فضای هارد بیشتری هم میگیره -اما آیا این یه مشکل محسوب میشه؟؟؟جواب بله هست- ولی نه مشکل ویستا بلکه مشکل سخت افزاری ماست
ویستا سرعت بالاتری داره
امکانات آپدیت و دفرگ کردن و خیلی چیزهای دیگه اش بهینه شده
استارت منو که خیلی راحت شده و جمع و جور
سرچ کردن - عالیه و از اون سگ خواب آلو اکس پی خبری نیست
توانایی های امنیتی ترقی چشمگیری داشته
و...
ممنون از همه دوستان
چقدر خوب بیان کردی
مشکل علمایی که میفرمایند ویستا خوب نیست سخت افزاره و بس

water_engineer_m_s
01-04-2009, 12:06
ویندوز یعنی گرافیک!
و ویستا یعنی گرافیک!
پس نتیجه میگیریم که:
ویندوز=ویستا!!!:دی

در باز است
باز پرنده است
پس نتیجه میگیریم که:
در=پرنده:39::26::7:

hesamjm
04-04-2009, 22:45
در باز است
باز پرنده است
پس نتیجه میگیریم که:
در=پرنده:39::26::7:
:39::39::39::39::33::33::thumbsup:
باحال بود
البته شوخی باحالی بود

*Batman*
05-04-2009, 11:34
وقتی Windows 7 رو دیدم دیگه دلیلی برای نصب ویستا پیدا نکردم.
الان فقط منتظر نسخه نهایی 7 هستم.

hesamjm
05-04-2009, 21:39
وقتی Windows 7 رو دیدم دیگه دلیلی برای نصب ویستا پیدا نکردم.
الان فقط منتظر نسخه نهایی 7 هستم.
بله با اومدن ویندوز 7 بنظر من هم دلیلی برای استفاده از ویستا نخواهد بود
چرا که هم تکمیل تر از ویستاست
و هم مشکلات سخت افزاری حل گردیده- من نسخه بتا رو تست کردم(چند ماه پیش) تمام سخت افزارم رو بجز مودم شناخت...
در نظر بگیرید که در حین نصب گرافیکم رو شناخت و رزولوشن اون رو به 1280x1024 تبدیل کرد.
و در صورتیکه قطعه ای نیاز به نصب داشته باشه حتی با درایور اکس پی قابل نصب خواهد بود و همینطور با درایور ویستا.
ما همه منتظر نهایی شده ویندوز 7 هستیم
ولی تا نهایی شدنش -ویستا ارجحیت صد در صد نسبت به اکس پی داره البته برای اونایی که ضعف سخت افزاری نداشته باشند.

MahTab22
05-04-2009, 21:53
سلام.
من چند تا سوال دارم از کسانی که ویندوز 7 رو استفاده کردند.
آیا نرم افزار ها و درایور های xp در اون نصب میشند؟
یا مثل ویستا اذیت میکنه؟
سرعت این بیشتره یا ویستا؟
ممنون

ORIGINAL
06-04-2009, 18:46
بله با اومدن ویندوز 7 بنظر من هم دلیلی برای استفاده از ویستا نخواهد بود
چرا که هم تکمیل تر از ویستاست
و هم مشکلات سخت افزاری حل گردیده- من نسخه بتا رو تست کردم(چند ماه پیش) تمام سخت افزارم رو بجز مودم شناخت...
در نظر بگیرید که در حین نصب گرافیکم رو شناخت و رزولوشن اون رو به 1280x1024 تبدیل کرد.
و در صورتیکه قطعه ای نیاز به نصب داشته باشه حتی با درایور اکس پی قابل نصب خواهد بود و همینطور با درایور ویستا.
ما همه منتظر نهایی شده ویندوز 7 هستیم
ولی تا نهایی شدنش -ویستا ارجحیت صد در صد نسبت به اکس پی داره البته برای اونایی که ضعف سخت افزاری نداشته باشند.
همونطور که با اومدن ویستا دلیل چندانی برای نصب xp دیگه نبود با اومدن 7 هم فکر نکنم دلیل چندانی برای نصب ویستا بمونه.....

architect_1851
06-04-2009, 22:14
آقا ما یه سوال از دوستان ویندوز شناسم داشتم من یه میلیون کیس بستم که رم اون 8 گیگه حالا که ویندوز از 8 گیگ رم 3.25 اونو میخونه چرا ویستا نصب نکنم که همشو میخونه؟

omid2020-com
06-04-2009, 22:24
من یه تحقیقی برای یکی از درسهای دانشگاه در مورد surface داشتم
یه جایی خوندم که win 7 بیشتر برای بهبود قابلیتهای surface میخواد به بازار بیاد و بیشتر کارایی اون برای surface هستش
آیا تایید میکنید؟

m654
06-04-2009, 23:49
سلام

هرچند استفاده از بیش از چار گیگابایت رم در 32 ممکن است، تفاوت عملکرد 64 و سی و دو ،در پردازنده های ای اِم دی خصوصا، چشم گیر خواهد بود.ناسازگاری با برخی برنامه ها و نیاز به راه انداز های به خصوص و گاهی نبود اون در برخی سخت افزارها از ضعف های اون هست. شخصا مؤلفه های خدماتی ویندوز، سرویس ها، سوپرفِچ و ویندوز سرچ رو خاموش می کنم ـ برنامه های امنیتی ویندوز را نیز اظافه کنید.

ORIGINAL
07-04-2009, 13:05
من یه تحقیقی برای یکی از درسهای دانشگاه در مورد surface داشتم
یه جایی خوندم که win 7 بیشتر برای بهبود قابلیتهای surface میخواد به بازار بیاد و بیشتر کارایی اون برای surface هستش
آیا تایید میکنید؟
درسته..اما نه اینکه فقط Surface باشه...در واقع بخش مهمی از اومدن این ویندوز مربوط بهSurface هست....

ORIGINAL
07-04-2009, 13:05
آقا ما یه سوال از دوستان ویندوز شناسم داشتم من یه میلیون کیس بستم که رم اون 8 گیگه حالا که ویندوز از 8 گیگ رم 3.25 اونو میخونه چرا ویستا نصب نکنم که همشو میخونه؟

خب شما 64بیت نصب کن دیگه....

Tornado2800
07-04-2009, 13:07
تنوع شاید یکی از دلایلش باشه
ولی من همیشه سعی کردم خودمو update نگه دارم
در واقع طالب هرچه جدیدتره هستم و بهتر
فقط این XP بد جوری مارو تو خودش پیچونده که دل بکن نیستیم :دی

omid2020-com
07-04-2009, 14:24
درسته..اما نه اینکه فقط Surface باشه...در واقع بخش مهمی از اومدن این ویندوز مربوط بهSurface هست....
اگه surface رو کنار بذاریم اومدن 7 به این معنی هستش که ویستا جواب نداده

تنوع شاید یکی از دلایلش باشه
ولی من همیشه سعی کردم خودمو update نگه دارم
در واقع طالب هرچه جدیدتره هستم و بهتر
فقط این XP بد جوری مارو تو خودش پیچونده که دل بکن نیستیم :دی
آره این رو قبول دارم من هم هنوز از xp دل نکندم
شاید دلیل دیگش این باشه که ما وقتش رو نداریم تا گرفتاری های ناسازگاری بعضی از نرم افزارها با ویستا رو بکشیم

gggmail
07-04-2009, 15:19
دوستان ویستان بخویی روی سیستم منم جواب میده؟

omid2020-com
07-04-2009, 19:40
دوستان ویستان بخویی روی سیستم منم جواب میده؟
سوال داشتی یا می خواستی بگی سیستمم خیلی توپه؟:31:

gggmail
07-04-2009, 20:19
سوال داشتی یا می خواستی بگی سیستمم خیلی توپه؟:31:
من دیدم در صفحه های اول تایپک میگفتند ویستا در سیستم های پایین خوب جواب نمیده
میخواستم ببینم روی سیستم من جواب میده یا نه؟
در ضمن سیستم من توپ نیست فکر کنم خودتون بهتر بدونید

ORIGINAL
08-04-2009, 14:33
اگه surface رو کنار بذاریم اومدن 7 به این معنی هستش که ویستا جواب نداده

آره این رو قبول دارم من هم هنوز از xp دل نکندم
شاید دلیل دیگش این باشه که ما وقتش رو نداریم تا گرفتاری های ناسازگاری بعضی از نرم افزارها با ویستا رو بکشیم
1-برای چی همچین حرفی میزنید؟؟؟؟مگه هر وقت یک ویندوز جدیدتر بیاد یعنی ویندوز قبلی "جواب نداده"......
2-کدوم ناسازگاری با نرم افزار؟؟؟؟؟
فکر کنم منظورتون برنامه هایی هست که پدربزرگهامون استفاده میکردند;)...
در اون صورت حق 100% با شماست..

Dreamland
08-04-2009, 14:42
ویستا با برنامه های جدید هیچ مشکلی نداره و بهتر از xp جواب میده
آره داش

behzadn
08-04-2009, 14:42
والا من که تا هنوزه از ویستا و 7 هیچ خیری ندیدم با این اینکه نسبت به اکس پی خیلی زیبان اگر میخوای شصت هفتاد تایی دلیل بیارم که چرا از سیستمم پاکشون کردم

ParsiKade
08-04-2009, 16:27
تنها دلیلم اینه که دوست دارم به روز باشم ... مثلا از وقتی ویندوز 7 اومده با اینکه بتا هست کلا با 7 کار میکنم و ویستا رو کنار گذاشتم ! :دی
البته مشکل ناسازگاری برنامه زیاد دارم ... که سعی می کنم در این صورت برم سراغ برنامه های دیگه از همون مدل !

ORIGINAL
09-04-2009, 10:49
والا من که تا هنوزه از ویستا و 7 هیچ خیری ندیدم با این اینکه نسبت به اکس پی خیلی زیبان اگر میخوای شصت هفتاد تایی دلیل بیارم که چرا از سیستمم پاکشون کردم
خیی مشتاقم که دلیلاتون رو بدونم...

R_M_1002
10-04-2009, 00:23
1) بروز بودن ! من همه برنامه های نصب شده روی سیستم ام ، آخرین نسخه های کرک شده اند !
2) ایمن تر بودن و پایاری بیشتر در مقابل خرابی و ویروسها (مثلا ویروس new folder تو ویستا کار نمیکنه)
3)ویندوز 7 ر ا هم بعنوان ویندوز دوم دارم و تست اش میکنم !
4)search فوق العاده ویستا که انقلابی در ویندوزه ! بعد از اینکه فهمیدم serach اش اینطوریه نمیتونم به xp برگردم چون بینهایت ازش استفاده میکنم
5) شناختن بهتر ه سخت افزارها و ....

!!!!! ویستا از هر نظر فعلا بهترین ویندوزه !!!!!!

parisa6628
10-04-2009, 15:13
سلام من تقریبا مجبور شدم ویستا نصب کنم... لب تابم دل 1525 هستش و با ایکس پی ( درایورهاش) مشکل داره ولی ویستا راحت درایور ها رومیشناسه...

Amirson
17-04-2009, 02:30
DirectX 10

SPY.07
17-04-2009, 08:49
سلام.
نمیدونم چرا خیلی ها از ویستا بد میگن، من 3-4 روزیه دارم ازش استفاده میکنم. هیچ مشکلی ندیدم.

گرافیک فوق العدش هم دیگه حرفی برای گفتن نذاشته.

دلیلم هم تنها این بود که دیگه از شر این xp راحت بشم... و یه ذره به روز باشم.

omid2020-com
17-04-2009, 09:15
سلام.
نمیدونم چرا خیلی ها از ویستا بد میگن، من 3-4 روزیه دارم ازش استفاده میکنم. هیچ مشکلی ندیدم.

گرافیک فوق العدش هم دیگه حرفی برای گفتن نذاشته.

دلیلم هم تنها این بود که دیگه از شر این xp راحت بشم... و یه ذره به روز باشم.
شاید بهتر بود می گفتید که کارتون چیه
یه دوستمون گفت داره از ویندوز 7 استفاده میکنه
من هیچ وقت از هیچ برنامه بتایی استفاده نمی کنم
از ویستا هم فقط چون از اول روی لپتاپ بوده دارم استفاده میکنم
ولی بیشتر کارهام رو با pc و xp انجام میدم
چون خیلی برام مهمه که در موقعی که واقعا عجله دارم و باید حتما کاری رو انجام بدم ویندوز برام گیر الکی بده یا به علت اینکه هنوز کامل همه چیز تحت کنترلم نیست وقتم رو حروم کنه
به روز بودن خوبه ولی اگه وقتش رو داشته باشید تا هزینه های بروز بودن رو هم بپردازید

Greedy
20-04-2009, 17:20
من ویندوز ویستا نصب کردم خوشم نیومد دوباره xp نصب کردم

koosha200
23-04-2009, 13:56
با سلام:
دوست عزیز من خودم، رو سیستمم ویستانصب کردم. ازنظر محیط گرافیکی خیلی خوبه. کار کردن باهاش خیلی راحتتره و سرعتشم از xp بیشتره.فقط مشکل امنیت داره که امیدوارم اون هم حل بشه.

MaSoOd
24-04-2009, 09:15
بدلیل کارم نیازمند سیستمی هستم که از پایداری کاملی برخوردار باشه و امنیت بالایی داشته باشه

علاوه بر اینها ویستا رو یه سیستم عامل هوشمند میدونم 

قابلیت های گرافیکی مناسب و امکانات جانبی و به روزش اکثر نیازهامو برطرف کرده 

الف.ح
19-05-2009, 11:51
بنظرم ویستا واقعا مزخرفه،هیچ برنامه ای روش اجرا نمی شه.یه سیستم فوق العاده قدیمی داشتم که ویندوز xp داشت،واقعا ازش راضی بودم،هر برنامه ای که میخواستم روش اجرا میشد با وجود قدیمی بودن سیستمم،اما حالا رفتم یه لپ تاپ گرفتم،یعنی جزء اخرین مدلای بازار بود،5/1 هم پولشو دادم،این ویستای روش نمیذاره حتی ساده ترین برنامه ها هم که رو سیستم قدیمیم به راحتی اجرا میشد رو اجرا کنه،طوری که دوباره رو آوردم به سیستم قدیمیم.آخه یکی نیست بگه تا کی باید سماق بمکیم که این نسخه بخواد درست شه!تکلیف ما تا سالهای آینده که بخوان نواقصشو رفع کنن با این لپ تاپ به درد نخور چیه؟بهتر بود اول کاملا بررسی میشد بعد میدادن بیرون...چقدر هم به این نسخه ویندوز می بالن که هر سیتمی که جدیدا میدن بیرون،روش با افتخار ویستا نصب کردن!!!

Proeex
19-05-2009, 14:57
بنظرم ویستا واقعا مزخرفه،هیچ برنامه ای روش اجرا نمی شه.یه سیستم فوق العاده قدیمی داشتم که ویندوز xp داشت،واقعا ازش راضی بودم،هر برنامه ای که میخواستم روش اجرا میشد با وجود قدیمی بودن سیستمم،اما حالا رفتم یه لپ تاپ گرفتم،یعنی جزء اخرین مدلای بازار بود،5/1 هم پولشو دادم،این ویستای روش نمیذاره حتی ساده ترین برنامه ها هم که رو سیستم قدیمیم به راحتی اجرا میشد رو اجرا کنه،طوری که دوباره رو آوردم به سیستم قدیمیم.آخه یکی نیست بگه تا کی باید سماق بمکیم که این نسخه بخواد درست شه!تکلیف ما تا سالهای آینده که بخوان نواقصشو رفع کنن با این لپ تاپ به درد نخور چیه؟بهتر بود اول کاملا بررسی میشد بعد میدادن بیرون...چقدر هم به این نسخه ویندوز می بالن که هر سیتمی که جدیدا میدن بیرون،روش با افتخار ویستا نصب کردن!!!

اصلا با شما موافق نیستم، بالاخره شرکت میکروسافت به این بزرگی حتما دلیلی داره که داره این ویندوز رو عرضه میکنه، در ضمن من الان استفاده میکنم خیلی هم راضی هستم. درسته برنامه های کمی رو نمیگیره، ولی در عوض خیلی بهتر شده، مخصوصا من با سرچش و ظاهرش خیلی حال کردم، ولی به هر حال ایراد هایی هم داره

موفق باشید دوست عزیز :40:

A.IvI.I.N
23-05-2009, 13:35
من حدود 1 سالی هست که از ویستا استفاده میکنم و تا الان هیچ مشکلی باهاش نداشتم و به نظرم دلیل اینکه بعضی از دوستان با این ویندوز مشکل دارن اینه که از نسخه ارجینال ویستا استفاده نمیکنن یا اینکه سیستم این دوستان قدرت کافی برای اجرای این ویندوزو نداره.

pcali
25-05-2009, 11:34
من حدود 1 سالی هست که از ویستا استفاده میکنم و تا الان هیچ مشکلی باهاش نداشتم و به نظرم دلیل اینکه بعضی از دوستان با این ویندوز مشکل دارن اینه که از نسخه ارجینال ویستا استفاده نمیکنن یا اینکه سیستم این دوستان قدرت کافی برای اجرای این ویندوزو نداره.

اره ویندوز خوبی هستش دایرکت ایکس 10 تنها دلیل استفاده کردن من از این سیستم عامل هستش
ولی زمانی که من ازش استفاده میکنم نمیدونم چرا حالت خفگی بهم دست میده آدم توی ایکس پی خیلی
دست پاش باز تره:31:

sin2x=2sinxcosx
21-06-2009, 21:54
دلیل شما برای نصب ویستا چی هست جدن؟!!!:2: بنظر من ویندوز از این آشغالتر نیست! خودم یه روزی که مایکروسافت تازه نسخه های آزمایشی میداد بیرون عاشقش بودم اما الان با وجود آخرین نسخش که دارم آشغاله بنظرم. آخه چه کاری میشه باهاش کرد؟؟! بازی که اصلا اجرا نمیکته اگرم بکنه تیک تیک میکنه همه ی این کارارو تو اکس پی میشه کرد تازه سرعتش 100 برابر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینو که همه میدونن حالا مایکروسافت تو یه مجله خوندم گفته چند وقت دیگه ویندوز اکس پی بازنشسته میشه؟!!!!! و ویستا همه گیر خواهد شد اما من که چشم آب نمیخوره همه گیر بشه مگر اینکه فکر اساسی بکنن این تجریبه ی من از ویستای آشغال بود. خیلی زد تو ذوق همه؟:41:!!!!

اوووووهههههههههههههه .....
خیلی دلتون پره از مایکروسافت ها . مردم یه جوری راجع به مایکروسافت همیشه حرف می زنن که مثلا یه شرکت همین جوری سرپاییو و بی دروپیکره . تو هر کجا هر مجله ای و هر کتابی و هر مطلبی تو اینترنت بر ضد مایکروسافت . :13:
به نظر من که مایکروسافت واقعا غوغا کرد تو تاریخ کامپیوتر . خیلی براتون آسون نیاد . اصلا شما رو نمی گم . شما فقط به ویندوزش ایراد گرفتین . با همه کسایی که برضد مایکروسافت حرف می زنن . یه جوری می گن انگار خودشون 40 تا سیستم عامل بدون باگ نوشتن و بیرون اومدن دارن سیستم عامل اونو نقد می کنن . درصد بگیرین ببینین چند درصد مردم از ویندوز استفاده می کنن ؟
بله ویستا هم ایراداتی داشت که به مرور بعضی ها حل شده و بعضی ها رو هم قول دادن تو seven حل کنن . ولی واقعا سزاوار این چنین نقد تندی نیستن .. :41:
امیدوارم الان هم نظرتون راجع به ویستا همونایی نباشه که تو این پست گفتین .

اما دلایل من برای نصب ویستا :
یه بار نصب کردم برای خوشگلی و روم به دیوار کلاس گذاشتن و این حرفا که موقعی که دارم باهاش کار می کنم لذت ببرم . بعد اوردم godfather رو نصب کردم اجرا نکرد . بعد از چند روز یه مشکلات دیگه ای پیش اومد که نتیجتا تصمیم گرفتم پاکش کنم و XP بزنم . این کارو کردم . godfather رو هم بازی کردم . همین چند روز پیش دلم براش تنگ شد و باز برای خوشگلی در کنار XP نصبش کردم .

دلایل :
1- خوشگلی
2- خوشگلی
3 - خوشگلی

اصغر انتظارریحانی
13-07-2009, 14:02
من که رو لب تاب و دسکتابم ویندوز ویستا اورجینال دارم و الان هم حدود هفت ماهی است که ا دسکتابم با ویستا کار می کنم هیچ مشکلی نیست به نظرم مشکل از سیستم شماست مه مزاجش با ویستا جور نیست ایکس پس کهنه شده الان به درد لای جرز می خوره نه سیستم می بخشید ولی تجربه من اینه اینم بگم وقتی که ایکس پی تازه اومده بود بازار و همه از 98 استفاده می کردند می گفتند ایکس پی رایتر ها را می سوزونه مادربور را خراب می کنه ویستا هم الن تواین وضعیتی است

Reza Azimy_RW
13-07-2009, 23:55
سلام
بابا یکم حرفه ای باشین !
من که همه چور نرم افزاری روی ویندوزم همیشه نصب میکردم از نرم افزارهای تخصصی گرفته تا ...
الانم حدوده یک ساله دارم از ویستا سرویس پک یک استفاده میکنم عالی بوده
با هیچ نرم افزاری هم مشکل نداشته غیر از Multimedia Bulder . که البته اونم نسخه جدیدشو نتونستم دانلود کنم ببینم جواب میده یا نه . بقیه نرم افزارها همشون عالی اجرا میشند . من نمیدونم اون دوستانی که میگند با نرم افزارها مشکل داره چیکار میکنند !
انشاالاه نسخه نهایی 7 هم که اومد ویستا رو حذف میکنم میرم سراغ 7 .

Oscar-Rivers
15-07-2009, 15:34

سلام
بابا یکم حرفه ای باشین !
من که همه چور نرم افزاری روی ویندوزم همیشه نصب میکردم از نرم افزارهای تخصصی گرفته تا ...
الانم حدوده یک ساله دارم از ویستا سرویس پک یک استفاده میکنم عالی بوده
با هیچ نرم افزاری هم مشکل نداشته غیر از Multimedia Bulder . که البته اونم نسخه جدیدشو نتونستم دانلود کنم ببینم جواب میده یا نه . بقیه نرم افزارها همشون عالی اجرا میشند . من نمیدونم اون دوستانی که میگند با نرم افزارها مشکل داره چیکار میکنند !
انشاالاه نسخه نهایی 7 هم که اومد ویستا رو حذف میکنم میرم سراغ 7 .

تایید میشه. دوستانی که نظرات منفی میدن یا احتمالا سیستم های قدیمی دارن . یا اصلا تا حالا ویستا نریختن و همش تایید میکنن نظر دیگران رو و یا از دیگران بدیش رو شنیدن و یا خیلی مبتدی هستند. من مدت هاست استفاده میکنم (حدود 1 سال) ویستا رو و هیچ مشکلی با هیچ بخشیش نداشتم. چند هفته پیش هم خواستم برای بررسی و مقایشه یه روز اکس پی بریزم دیدم اصلا یک سری ویژگی هاش مثل سرعت انتقال فایل و اینترنت و همچنین سرعت نصب نرم افزار ها (باز هم وابسته به سرعت انتقال فایل هست) و همچنین امنیتش که اصلا قابل مقایسه نیست با اکس پی. میشه گفت اگه بدون آنتی ویروس و سکیوریتی تریت وارد شبکه بشی ظرف 14 دقیقه ی اول بیش از 20 ویروس بی شک وارد سیستمت میشه. من که اکس پی ریختم دقیقا بعد از 2-3 روز سرعت به قدری کم شد که درایو ویندوز رو فرمت کردم ویستا ریختم و با سرعت تمام هم کار میکنه الان. اگه یه آنتی ویروس خوب هم داشته باشی که سیستمت با ویستا کاملا بدون نقص و غیر قابل آلودگی میشه. و در ضمن ویستا مثل اکس پی با نصب 20-30 تا نرم افزار سریع سرعت بالا اومدنش اونقدر کم نمیشه که 10-15 دقیقه طول بکشه تا بالا بیاد. من هم فکر میکنم 7 هم باید خوب باشه (البته نهاییش) . با وعده هایی که داده ده باید بهتر از ویستا باشه که در این صورت واقعا عالیه.

Microsoft24
16-07-2009, 13:07

ببین دوست من
اولا شما که 399$ پول برای ویستا ندادی،دادی؟ (حتما هم داری از ویستا ultimate استفاده می کنی!)
خوب معلومه که ندادی و این حرفها رو میزنی !:31:
ویندوز ویستا هیچ ایرادی نداره ، سرعت خوبی داره ، بازی ها رو هم با DirectX10 اجرا میکنه!،امنیتش نسبت به xp بالا تره ، زیبا تره ، و.... کلا هیچ مشکلی نداره!(البته من نسبت به xp مقایسه میکنم نه 7)

وقتی شما بلد نیستی با ویستا کار کنی دلیل نمی شه که یک ، به مایکروسافت بد وبیرا بگی!!!!
نکنه توقع داشتی آقای بیل گیتس (مدیر عامل سابق مایکروسافت) شخصا بیاد به شما آموزش ویندوز ویستا رو بده! (اگر هم می اومد ، تا می دید ویندوزت کرکی فرار میکرد!:41::41:)

البته فقط مشکل شما نیست ، خیلی ها اینجورین!

مثال : خوب دوست من وقتی nero8، یا nero9 اومده شما چه اسراری دارین که nero6،یا nero7 رو ویستا نصب کنی ،خوب معلومه که نمیشه!(این سئوال یکی از بچه های همین انجمن بود!!!!) البته این فقط یک مثال بود لطفا سریع جبهه گیری نکنید!:2:

در ضمن من خودم تقریبا با تمام سیستم عامل های موجود کار کردم (ویندوز (3.1تا7)،لینوکس(ubuntu،kubuntu،fedora، redhat) ،سولاریس(solaris،open solaris) ، مک(tiger،Leopard)، دروغ چرا ؟ گفتم تقریبا ، با debian و freebsd کار نکردم!!)

و شخصا مک اواس ایکس لئوپاردو ترجیح می دم! ام دلیل نمیشه که بیخودی بگم اپل خوب مطلاقه! نه این درست نیست چرا که تا نرم افزارهایی مثل Microsoft Visual Studio هست! میشه گفت که مایکروسافت best مطلقه!
اگه حرفی زدم که ناراحت شدی ، منظوری نداشتم ، Sorry!!! :10::10::11:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mh.attari
16-07-2009, 13:16
ببین دوست من
اولا شما که 399$ پول برای ویستا ندادی،دادی؟ (حتما هم داری از ویستا ultimate استفاده می کنی!)
خوب معلومه که ندادی و این حرفها رو میزنی !:31:
ویندوز ویستا هیچ ایرادی نداره ، سرعت خوبی داره ، بازی ها رو هم با DirectX10 اجرا میکنه!،امنیتش نسبت به xp بالا تره ، زیبا تره ، و.... کلا هیچ مشکلی نداره!(البته من نسبت به xp مقایسه میکنم نه 7)

وقتی شما بلد نیستی با ویستا کار کنی دلیل نمی شه که یک ، به مایکروسافت بد وبیرا بگی!!!!
نکنه توقع داشتی آقای بیل گیتس (مدیر عامل سابق مایکروسافت) شخصا بیاد به شما آموزش ویندوز ویستا رو بده! (اگر هم می اومد ، تا می دید ویندوزت کرکی فرار میکرد!:41::41:)

البته فقط مشکل شما نیست ، خیلی ها اینجورین!

مثال : خوب دوست من وقتی nero8، یا nero9 اومده شما چه اسراری دارین که nero6،یا nero7 رو ویستا نصب کنی ،خوب معلومه که نمیشه!(این سئوال یکی از بچه های همین انجمن بود!!!!) البته این فقط یک مثال بود لطفا سریع جبهه گیری نکنید!:2:

در ضمن من خودم تقریبا با تمام سیستم عامل های موجود کار کردم (ویندوز (3.1تا7)،لینوکس(ubuntu،kubuntu،fedora، redhat) ،سولاریس(solaris،open solaris) ، مک(tiger،Leopard)، دروغ چرا ؟ گفتم تقریبا ، با debian و freebsd کار نکردم!!)

و شخصا مک اواس ایکس لئوپاردو ترجیح می دم! ام دلیل نمیشه که بیخودی بگم اپل خوب مطلاقه! نه این درست نیست چرا که تا نرم افزارهایی مثل Microsoft Visual Studio هست! میشه گفت که مایکروسافت best مطلقه!
اگه حرفی زدم که ناراحت شدی ، منظوری نداشتم ، Sorry!!! :10::10::11:

مکروسافت جان من می خوام ویستام رو اپگریت کنم به 7 می دونی چقدر هزینه داره؟

shahabprince
05-08-2009, 16:57
اگه نظر من رو بخواین تو عمرم مزخرفترین سیستم عامل رو ندیدم که مایکروسافت تولیدش کرد دیگه حالم از ویندوز ویستا و مایکروسافت داره به هم میخوره باید یکی به مایکروسافت بگه که بند و بساتش رو جمع کنه

Jocker
05-08-2009, 17:34
من برای نظرات شما دوستان احترام قائلم...

من برای سیستم خودم ویندوز XP را برای کارهای اینترنتی و کار کردن با برنامه‌های مختلف گذاشتم...

ویندوز Vista مخصوص بازی کردن هست... نمی‌دانم چرا شما می‌گویید که Vista به درد بازی نمی‌خورد، برعکس Vista خوره بازی است...

چون گرافیکی بهتر از XP دارد... (من خودم بارها امتحان کردم هم توی Vista بازی نصب کردم هم XP ولی تو Vista روان‌تر اجرا کرد)

ahmadn73
06-08-2009, 00:21
چه دلیلی وجود داره که بازیهای توی ویستا بهتر اجرا میشن ؟ سیستم سخت افزاری که همون پس دلیلش چی می تونه باشه ؟
به نظرم زیاد تاثیر نداره و بدی ویستا به نظرم اینه که فضای زیادی رو اشغال می کنه چه از نظر حافظه هارد و چه از نظر ram

mh.attari
06-08-2009, 09:45
به نظر من ویستا دیگه تموم شد من این رو به عنوان کسی که الان ویندوز 7 کرک شده داره و قبله این ویستای اورجینال داشت می گم

shahabprince
07-08-2009, 14:07
من برای نظرات شما دوستان احترام قائلم...

من برای سیستم خودم ویندوز XP را برای کارهای اینترنتی و کار کردن با برنامه‌های مختلف گذاشتم...

ویندوز Vista مخصوص بازی کردن هست... نمی‌دانم چرا شما می‌گویید که Vista به درد بازی نمی‌خورد، برعکس Vista خوره بازی است...

چون گرافیکی بهتر از XP دارد... (من خودم بارها امتحان کردم هم توی Vista بازی نصب کردم هم XP ولی تو Vista روان‌تر اجرا کرد)

الان که من ویندوز7 نصب کردم اینقدر روان بازی رو اجرا میکنه که نگو من که تو ویستا بازی نصب میکردم بازی ها خیلی روان نبودند ولی این ویندوز 7 به نظر من یک شاهکاره

iMbaQ_SiR
07-08-2009, 21:08
اگه خوب بود به این سرعت win7 رو میزد.
میشه گفت win7 پیشرفته Vista هست و bugها بر طرف شدن.
من win7 build 6801 رو نصب کردم از Vista خیلی سریع تر بود. و امکانات نسل جدید multi media رو دارا هست.
ولی متا سفانه با Draverهای PC من مشکل داشت با این که من جدیدترین ها رو مخصوص win7 دانلود کردم.
میشه گفت THE VISTA IS DEAD.

ehsaaaan
07-08-2009, 21:21
اگه نظر من رو بخواین تو عمرم مزخرفترین سیستم عامل رو ندیدم که مایکروسافت تولیدش کرد دیگه حالم از ویندوز ویستا و مایکروسافت داره به هم میخوره باید یکی به مایکروسافت بگه که بند و بساتش رو جمع کنه

این چه حرفیه؟!!من که رو سیستمم ویندوز ویستا سرویس پک 2 نصبه کاملا راضیم.
من ویندوز 7 هم نصب کردم ولی به نظرم سرویس پک 2 ویستا از نسخه ی RTM سون خیلی خیلی بهتره

mh.attari
07-08-2009, 21:41
چرا بهتره؟
بیاین با مدرک حرف بزنیم؟

payam.n5
23-08-2009, 09:18
من میخواستم تجربش کنم ببینم ظاهر و امکاناتش چجوریه

pezhmantoop
02-09-2009, 21:26
به خاطر اینکه از نظر گرافیکی فوق العاده است
ویستا بهترین ویندوز از نظر گرفیک هست

mh.attari
03-09-2009, 10:59
بعد نصب 7 بگین کدوم گرافیکه بهتری داره
به نظر من که ویستای اورجینال دارم و الان 7 کرک شده استفاده می کنم
ویستا تموم شد و چه تلخ برای من بود این پایان

ehsaaaan
03-09-2009, 16:03
این چه حرفیه؟!!من که رو سیستمم ویندوز ویستا سرویس پک 2 نصبه کاملا راضیم.
من ویندوز 7 هم نصب کردم ولی به نظرم سرویس پک 2 ویستا از نسخه ی RTM سون خیلی خیلی بهتره

کاملا حرفم رو پس میگرم!!:31:
برای من چون کرک نمیشد اعصابم رو خرد کرده بود
چند روز پیش دوباره نصب کردم و با یه کرک دیگه امتحان کردم activate شد.
واقعا ویندوز 7 یه چیز دیگس!:27:

soroshea
03-09-2009, 18:41
من هم ویستا دارم هم سون . :31:
از هر دوتاشون هم کاملا راضی ام . :8:
بدلیل سرعت بالا و قابلیت نصب تمامی برنامه ها روش من ویستا رو نصب کردم . :18:
سون هم که به قول دوستان یه چیز دیگست ...:46:
سبز باشید ... :40:

mh.attari
03-09-2009, 23:10
ببینید ویستای من بعضی وقتا یه ایراداتی می داد که از سیستم بالای خودم زده می شدم ولی 7 فعلا خوب اومده ببینیم به کجا می رسه

فاطمه ذبيحي
03-09-2009, 23:29
عمده مزيت ويستا پشتيباني از دايركت ايكس 10 مي باشد كه جلوه هاي بصري اندكي بيشتر به بازيها اضافه مي كنه
برخي براي استفاده از بيشتر از 3 گيگ رم هم از ويستاي 64 استفاده مي كنن كه مي شه به جاي اون از xp 64 sp 2 استفاده كرد
البته اگه 7 بياد ورژن 64 اون اين كار رو بهتر انجام ميده البته فكر ميكنم براي استفاده از 7 نمي تونيم از كارت صوتهاي غير آنبورد قبلي يا tv tuner هاي چند سال قبل و برخي سخت افزارهايكمي قديمي استفاده كنيم

mh.attari
03-09-2009, 23:35
دوستان از شما بعیده
ویندوز 7 کل ویستا و حتی xp رو کاملا پشتی بانی می کنه چه برسه به کارت گرافیکی یا صوتی یا نرم افزارهای خاص

فاطمه ذبيحي
04-09-2009, 00:10
آنچه ذكر شد بنا بر تجربه عملي بود هاي

saman3230
04-09-2009, 00:12
منکه ویندوز اوریجنال لپ تاپمه

اما فکر می کنم یکی از دلایلش اینکه ویروس نمیگره

و فعلا هیچ ویروسی براش نوشته نشده

mh.attari
05-09-2009, 18:49
نه مشکل ویروس و ... نیست
من سیستمم از لحاظ امنیت همیشه بالاس مخصوصا در مقابل ویروس ها
در هر صورت 7 برندس

ffs1978
06-09-2009, 07:05
با سلام

من خيلي با ويندوز 7 حال كردم اما متاسفانه چون روي لپ تاپ بود چند تا از device ها رو درست نشناخت . . . . اما محيط اون حرف نداره ويستا رو له ميكنه . . .

به محض اومدن درايورهاش ويندوزم رو به 7 تغيير ميدم . . .

piroooz
06-09-2009, 07:39
سلام
هر کی با ویستا کار کرده باشه میفهمه که سون میخوردش!!!
من که نصب کردم تمام درایورها به جزء LAN را شناخت ...
ویستا را هم محض احتیاط نصب کردم ولی تا حالا بهش احتیاج پیدا نکردم ؟.
خدا حافظ ویستا

شـیـفــو
06-09-2009, 08:03
ویستا فکر کنم الان به درد نمیخوره . شاید تا 3 سال دیگه مجبور بهنصب ویستا بشیم اما سون خیلی بهتر از ویستا هست .
فعلا که ایکس پی همه رو میخوره .

CG_
20-09-2009, 21:22

بابا ایول... این DOS هیچ ربطی به داس نداره. این مخفف denial of services هستش.