PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زلزله توی بازار موبایل......

oh my god
20-05-2007, 09:19
دوستان سلام. دیشب رفته بودم خیابان اکباتان. ابتدای لاله زار. تو بازار موبایل زلزله شده بود. نوکیا ان 70 شده بود 265. پی 990 شده بود 360 تازه چونه می زدی کمتر هم می دادن. همه گوشی ها همین طور شده بودند. می گفتن مال اینه که ممکنه تعرفه موبایل بشه 15 درصد. خلاصه بازار مکاره ای بود. تو شهر های شما هم همینطوره و گوشی اینقدر ارزون شده؟ :18: :18: :18: :31: :31: :31:

mehdi_ok1
20-05-2007, 09:43
کلا چند درصد ا.مده پایین ؟

من شنیده بودم که رفته بالا که

Saman-tci
20-05-2007, 10:02
دوستان سلام. دیشب رفته بودم خیابان اکباتان. ابتدای لاله زار. تو بازار موبایل زلزله شده بود. نوکیا ان 70 شده بود 265. پی 990 شده بود 360 تازه چونه می زدی کمتر هم می دادن. همه گوشی ها همین طور شده بودند. می گفتن مال اینه که ممکنه تعرفه موبایل بشه 15 درصد. خلاصه بازار مکاره ای بود. تو شهر های شما هم همینطوره و گوشی اینقدر ارزون شده؟ :18: :18: :18: :31: :31: :31:

نه عزیزم قیمت پایین نیومده اون گوشی هایی که شما دیدی منم دیدم اون گوشی ها چینی هستن :41: یه N73 رو داشت میداد 250 تومن چرا چون فقط اسمش N73 بود دوربین 2 مگاپیکسل داشت و تمام قطعاتش هم چینی بود

emprator_kochak
20-05-2007, 11:04
نه عزیزم قیمت پایین نیومده اون گوشی هایی که شما دیدی منم دیدم اون گوشی ها چینی هستن :41: یه N73 رو داشت میداد 250 تومن چرا چون فقط اسمش N73 بود دوربین 2 مگاپیکسل داشت و تمام قطعاتش هم چینی بود

آره اونا چینین به درد یه قرون هم همیخورن!

Clickrast
20-05-2007, 11:09
مگه میشه با اسم N73 بدن؟

mania2000
20-05-2007, 11:13
با سلام دلتان را صا بون نزنيد خبري نيست . شايد قيمتها موردي بوده

oh my god
20-05-2007, 17:35
دوستان عزیز
موبایل های چینی که خلق الساعه همین دیروز نیومدند که.
ان 70 فنلاند رو می گفتند 285.
990 فرانسوی بود خودم دیدم می گفتند 360.
شما هم برید ببینید.
همش به خاطر شایعه کاهش تعرفه هاست.
برید ببینید.
بای:8: :8: :8: :8: :8: :8:

Saman-tci
20-05-2007, 19:58
یه احتمال دیگه هم میشه داد ... اگه واقعا نوکیاها فنلاندی اصل بودن و P990 رو هم فرانسوی بوده فقط یه حدس میشه زد ... که این گوشیها دزدی هستن و فاقد جعبه هستن ... تو جعبه هاشونو دیدی؟؟؟ سریال هاشو چک کردی؟

shavci
20-05-2007, 21:08
در مشهد نوکیاn70 ساخت آلمان 265 هزار تومان و درسته این جا هم P990 را به 360 می تونی پیدا کنی دلیل افتشم نوکیا که مشخصه ساخت آلمان و P990 هم حتما چینیه ....:5:

Maziar_69
20-05-2007, 22:45
شاید هم اصلا کارکرده بودند که به جای نو غالب میکنن. مثلا گوشیه منو ببینی باور نمیکنی کار کرده است ولی 2 ماهه که کار میکنه فوق العاده سالم و تمییز هم هست.

D o l f i n
20-05-2007, 23:05
شايد با اين سرعتي كه قيمتها رفت بالا دوباره اومده پايين ولي به اين شكل .......................

J A V I D
20-05-2007, 23:08
بيا من يه جا بهت معرفي مي كنم ان هفتادو سه رو مي ده بيست تومن تنها مشكلي كه داره اينه كه تا روشنش كني پليس مي آد خفتت مي كنه !!!!

موفق و پيروز باشيد

جاويد

!As@d
20-05-2007, 23:14
مثل اینکه دوباره این تعرفه ها یه تکونی به بازار می ده!

oh my god
21-05-2007, 00:16
خیلی متاسفم :41: :41: :41:
دوستان آنچه که من دیدم P990i ، Made in France بود. نو و آکبند. با جعبه و همه چیز. نه یک عدد بلکه یک سری پشت ویترین. ضمنا از شیراز هم خبر رسید که 340 تومنه.

J A V I D
21-05-2007, 00:21
كا هشتصد چند بود ؟!؟

Maziar_69
21-05-2007, 01:00
خیلی متاسفم :41: :41: :41:
دوستان آنچه که من دیدم P990i ، Made in France بود. نو و آکبند. با جعبه و همه چیز. نه یک عدد بلکه یک سری پشت ویترین. ضمنا از شیراز هم خبر رسید که 340 تومنه.

p990i کلا ارزون شده. چون یه گوشی جدید به اسم p1 قراره بیاد و از همه نظر تو سری p تکه

علیرضا خارجی
21-05-2007, 01:32
در این صورت موتورولای من چند شده؟ نپرسید مدلش چیه این پایین رو بخونید

oh my god
21-05-2007, 09:24
سعی می کنم امروز بپرسم و براتون بگم.

oh my god
21-05-2007, 12:16
دوستان امروز ساعت 12:10 قیمت گرفتم. ان 70 فنلاند قیمت فروش 280 هزار تومان. تمام 990آی ها به قیمت 360 فروخته بود. امروز بعد از ظهر بار جدیدشون می رسه. کا 800 هم فعلا گیر نمی آد.
لطفا اگه من اشتباه می کنم بگید البته نه اینکه بیرون نرفته پای کامپوترتون همین طوری مارو ضایع کنید دوستان. :31: :31: :31: :31: :31: :31: :31: :11: :11: :11: :11: :11: :11:

shazdeh23
21-05-2007, 14:18
این کاهش قیمت فقط و فقط به خاطر تزریق گوشی های قلابی به بازار هست و نمیتونه دلیل دیگه ای داشته باشه.

ali_chenger
21-05-2007, 14:28
آذم عاقل گوشی میخره که همه جوره مطمن باشه نه همینجوری به خاطر ارزون بودنش:20:

vahooli
21-05-2007, 15:22
تعرفه واردات گوشیا من خوندم قراره از 60% به 15 % برسه.حالا یا اینکه تصویب شده یا مورد دیگس.یه زنگ بزنین فروشگاه ها پاساژ علاءالدین ببینین چی میگن.

oh my god
21-05-2007, 15:42
تعرفه واردات گوشیا من خوندم قراره از 60% به 15 % برسه.حالا یا اینکه تصویب شده یا مورد دیگس.یه زنگ بزنین فروشگاه ها پاساژ علاءالدین ببینین چی میگن.

بابا ای والله بالاخره یکی پیدا شد با مدرک جواب بده. دقیقا می گن به همین خاطر قیمت ها شکسته. حتی امروز می گن اوضاع بد تره و کمتر گوشی می خرن به خاطر این که ممکنه ارزون تر بشه. :19: :19: :19: :19:
ضمنا خدمت علی آقا چنجر عرض کنم که مگه همین گوشی وقتی 700 تومن بود همه می خریدن مشکل نداشت حالا که همون 700 تومنیه شده 360 تومن مشکل دار شده؟ :13: :13: :13: :13: :13: :13:

amirfarrokh
21-05-2007, 20:51
مطمئن باش به خاطر تعرفه وارداته..من خودم تو کار وارداتم...دوستان وارد کننده آماده هستن که تعرفه رسما بشه 15% تا بازار رو بترکونن..اونایی هم که گوشی آورده بودن و میخواستن گرون بفروشن نزدیک سکته هستن..واسه همین دارن گوشی هاشون رو جوری میفروشن که ضرر نکن حداقل...حالا قیمتای واقعی گوشی رو میتونید ببینید...این قیمتا تقریبا قیمت تمام شده گوشی تو ایرانه...

oh my god
22-05-2007, 09:26
حتی ممکنه برای مدت کوتاهی به خاطر رقابت منفی گوشی ارزون تر هم بشه بعدش به یک ثبات نسبی برسه. حساب کن این یکساله یک عده چقدر خوردن. :21: :21: :21: :21: :21: :21:

oh my god
22-05-2007, 18:01
دوستان کسی از بقیه شهر قیمت گوشی رو نمی ذاره تغییرات قیمت تو سایر شهرستان ها رو بدونیم؟ :20:

marmolak
23-05-2007, 07:15
منم یه هفته پیش p990i رو گرفتم 360 تومان اصل فرانسه تا حلا هم که مشکلی نداشتم باهاش .فقط دوستان لطف کنن یه مارک رم 4 گیگ درست و حسابی معرفی کنن اگه عکسی هم از خود رم بزارید ممنون میشم نمیخوام تقلبیشو بهم قالب کنن .

Dr.Afzali
24-05-2007, 05:02
دوستان داستان تعرفه رو باور نكنيد .من خودم چند تا دوست واردكننده و پخش و فروش انواع گوشي سراغ دارم و هميشه خبرهاي دست اولم ازش دارم.اين قضيه كاهش قيمت بخاطر وارد شدن گوشيهاي تقلبيه ساخت دبي هست.باورتون نميشه يه ان 73 نشونم داد مو نميزد با اصلش بعد يكي ديگه رو كرد گفت اين اصليه اون تقلبي.يعني اگر با هم نبينيشون اصلا قابل تشخيص نيستند.تنها فرقي كه محسوس بود برام وزن گوشيها بود.تقلبيه يكمي سبكتر بود.با دو دستم هم امتحان ميكردم.ولي اين زماني معلومه كه هر دوشو باهم داشته باشيم.از برچسب پشتشم نميشه فهميد خيلي ماهرانه زده شده.فقط در صورتي كه نمونه برچسب همون مدل رو قبلش ديده باشي كه اصليش چطور بوده .خلاصه ش كنم كه حسابي ريده شده به بازار گوشي.

Dr.Afzali
24-05-2007, 05:05
در ضمن يادتون نره كه بخاطر ورود گوشيها بصورت قاچاق خيلي روي قيمت گوشيها كه نرفته بود كه بخواد حالا اينقدر با بازگشت تعرفه قيمتها پائين بياد.

oh my god
24-05-2007, 09:34
دوستان داستان تعرفه رو باور نكنيد .من خودم چند تا دوست واردكننده و پخش و فروش انواع گوشي سراغ دارم و هميشه خبرهاي دست اولم ازش دارم.اين قضيه كاهش قيمت بخاطر وارد شدن گوشيهاي تقلبيه ساخت دبي هست.باورتون نميشه يه ان 73 نشونم داد مو نميزد با اصلش بعد يكي ديگه رو كرد گفت اين اصليه اون تقلبي.يعني اگر با هم نبينيشون اصلا قابل تشخيص نيستند.تنها فرقي كه محسوس بود برام وزن گوشيها بود.تقلبيه يكمي سبكتر بود.با دو دستم هم امتحان ميكردم.ولي اين زماني معلومه كه هر دوشو باهم داشته باشيم.از برچسب پشتشم نميشه فهميد خيلي ماهرانه زده شده.فقط در صورتي كه نمونه برچسب همون مدل رو قبلش ديده باشي كه اصليش چطور بوده .خلاصه ش كنم كه حسابي ريده شده به بازار گوشي.

دوستان عزیز:
1- تولید گوشی تلفن همراه بدون داشتن خط تولید بزرگ و کارخانه مجهز اصلا امکان نداره.
2- اگر هم کارخانه های بزرگ در دبی ساخته شده باشند و تولید این گوشی ها رو انجام بدهند بدون لیسانس و اجازه کارخانه اصلی غیر ممکن است.
3- ممکن است امکان تولید محدود (نه در حجم وسیعی که در بازار است) یک یا دو مدل در یک گارگاه بزرگ تولیدی باشد اما در حجم وسیع و تیراژ بالا نظیر وضعیت فعلی امکان پذیر نیست.
4- اگر این گوشی ها در دبی تولید شده باشند باز هم مشکلی نیست و همان کیفیت گوشی اصلی را داراست زیرا سونی اریکسون، نوکیا، موتورولا و ... هرگز اجازه نخواهند داد به خاطر ارزانتر شدن قیمت کیفیت گوشی هایشان پایین بیاید و مشتری های خود را از دست بدهند چرا که بازار برای گوشی های بدون نام و نشان چینی باز خواهد شد.
5- ضمنا وجود چنین کارخانه های بزرگی در دبی یعنی بیخ گوشمون بدون سر و صدا نیست و بالاخره باید از مدت ها قبل به وجود آنها پی می بردیم.
به خاطر داشته باشید که:
یک نوکیا همیشه یک نوکیا است،
یک سونی اریکسون همیشه یک سونی اریکسون است،
یک موتورولا همیشه یک موتورولا است،
اگرچه در دبی، چین و ... تولید شده باشند.

reza_M
24-05-2007, 10:41
منم حرف شما را کاملا قبول دارم
شما دارین پول برند می دین نه پول کشور سازنده
نوکیای چینی فرق زیادی با نوکیای فنلاندی نداره قطعا

S E V E N
24-05-2007, 16:48
با توجه به اون چه که گفته شد

این روزها n73 معمولی چند هست ؟

Null
25-05-2007, 14:15
دیشب توی اهواز p990i قیمت کردم 395 هزار تومن
فروشنده میگفت روش نوشته ساخت فرانسه ولی چینیه!

mohammad_twe
25-05-2007, 14:26
عزيزان اين گوشيا همه چنچ شدست من خودم گفتم برام از چين يه ان73 بيارن ولي اگه بيارم اينجا بايد چنجش كنم كه اونوقت اي پي گوشي تعقير ميكنه و مثلا اگه گوشي رو بدزدند ديگه نموتونم گيرش بيارم ......ان 73 قطعات اصلي البته ها ......

mohammad_twe
25-05-2007, 14:27
ان 73 اصل تو همين تهران غير چنج شده من 3 شنبه شب قيمت كردم 610.000 هزار

Nabakhshoode
25-05-2007, 16:12
دوستان داستان تعرفه رو باور نكنيد .من خودم چند تا دوست واردكننده و پخش و فروش انواع گوشي سراغ دارم و هميشه خبرهاي دست اولم ازش دارم.اين قضيه كاهش قيمت بخاطر وارد شدن گوشيهاي تقلبيه ساخت دبي هست

دوبی اینقدر بی حساب و کتاب نیس که بتونه گوشی تقلبی گوشی بسازه اونم مثلا گوشی های نوکیا یا ... رو !
ضمن اینکه شاید جمع کردن یه کارخونه تو کشوری مثه چین با اون مساحت زیاد و کارخونه های بی شمار و سیاستایه خاصی که دولت چین داره ( که به دلیل مسائل اقتصادی زیاد جلوی محصولات تقلبی رو نمیگیره ) کار سختی باشه ... ! ولی تو دوبی با یه وجب خاک و قوانین حاکم تو این کشور ... کار آسونیه !

surena_iran2564
25-05-2007, 19:17
اگه به خاطر تعرفه قیمت اومده پایین چرا فقط p990 شامل این لطف شده ؟؟

oh my god
25-05-2007, 23:07
دوستان:
- سریال گوشی های نوکیا را نمی توان تغییر داد. البته اخیرا گفته شده است که دستگاه مخصوص تغییر سریال نامبر گوشی های نوکیا به دبی رسیده است. گوشی های نوکیای بدون گارانتی در بازار توسط بعضی شبکه های خاص در مخابرات ثبت شده اند و چنج شده نیستند (قابل چنج شدن نیستند). امتحانش اینه که سریال روی جعبه با سریال سریال توی گوشی یکیه (#06#*).
- ساختن یک گوشی به هیچ عنوان توسط کارگاه ها و ... امکان پذیر نیست. بابا گوشی موبایل که تلفن رومیزی نیست که بشه توی خونه هم ساختش. قطعات اس ام دی و بردهای چند لایه و .... :19: :19: :19: :19: :19: :19:
- ضمنا گوشی فنلاند و غیر فنلاند را نمی توان به سادگی و بدون باز کردن و چک کردن تشخیص داد تازه اگه متخصص باشید.

The_Last_Samurai
26-05-2007, 01:21
توی اهواز هم بازار خیلی خراب شده.اینجا P990 چینی 350 تا 380 هزاره.ولی اصلش هم هست که همه جا گیرت نمیاد. اصلش 500 هزاره .

Dr.Afzali
26-05-2007, 03:53
دوستان من فقط حرف اون طرف رو عينا گفتم و خودم قبولش نداشتم .ولي نكته مهم :دوست ديگر من كه اون هم اينكارست و وارد كننده فوق عمده ست كاملا حرف اين يارو رو تكذيب كرد و گفت صد درصد چينيه و فلاني همكار معذرت ميخوام گه خورد همچين نظري داد.در ضمن خودشم از هر دو نوعش داشت هم چيني هم فرانسوي .چيني 380 فرانسوي بدون گرانتي 490.در مورد صفحه نمايششم كه يكي از دوستان يكجا گفته بود كه بد از يك مدتي تار تار و تاريك ميشه .گفت كه تا حالا همچين موردي براشون پيش نيومده كه مشتري ببره و مشكلي داشته باشه (ولي با اين حال گفت تو خواستي ببر حتي اگر سوخت بيا من يكي ديگه بهت ميدم.اين مورد البته فقط شامل من ميشه).اينم بگم كه ايشون يكي از دوستان صميمي من و دوران مدرسه من نيز هستند ولي اون طرف خيلي هم بهش اطمينان ندارم.در نتيجه لعنت بر عرب لعنت بر عرب.چه خورده چه نخورده

oh my god
26-05-2007, 11:20
دوستان من فقط حرف اون طرف رو عينا گفتم و خودم قبولش نداشتم .ولي نكته مهم :دوست ديگر من كه اون هم اينكارست و وارد كننده فوق عمده ست كاملا حرف اين يارو رو تكذيب كرد و گفت صد درصد چينيه و فلاني همكار معذرت ميخوام گه خورد همچين نظري داد.در ضمن خودشم از هر دو نوعش داشت هم چيني هم فرانسوي .چيني 380 فرانسوي بدون گرانتي 490.در مورد صفحه نمايششم كه يكي از دوستان يكجا گفته بود كه بد از يك مدتي تار تار و تاريك ميشه .گفت كه تا حالا همچين موردي براشون پيش نيومده كه مشتري ببره و مشكلي داشته باشه (ولي با اين حال گفت تو خواستي ببر حتي اگر سوخت بيا من يكي ديگه بهت ميدم.اين مورد البته فقط شامل من ميشه).اينم بگم كه ايشون يكي از دوستان صميمي من و دوران مدرسه من نيز هستند ولي اون طرف خيلي هم بهش اطمينان ندارم.در نتيجه لعنت بر عرب لعنت بر عرب.چه خورده چه نخورده

برای صفحه نمایش گوشی ها که هیچ برای سایر قسمت ها نیز مشکلی پیش نمی آید. با توجه به بازار کار در چین و برای انتقال اطلاعات و تکنولوژی به چین دولت این کشور حتی در مواردی سوبسید نیز می دهد تا بتواند خط تولید اجناسی را در این کشور راه اندازی و مهندسین خود را آموزش دهد. لذا قیمت نهایی finished اجناس تولیدی این کشور پایین تر از سایر کشور ها بوده و اجناس تولیدی دارای کیفیت مطلوبی می باشند. برای تایید عرایض خودم شما را به بستگان و دوستان خارج از کشور خود ارجاع می دهم. از آنها بپرسید که کیفیت محصولات چینی در آن کشورها چگونه است. حتی محصولاتی را که می خواهید برایتان بفرستند و با مشابه های خارجی آنها در کشورمان مقایسه نمایید. واقعا باور نکردنی است. علت کیفیت پایین اجناس چینی در ایران خیانت بازرگانان ایرانی به کشور است که اجناس بی کیفیت را فقط به خاطر ارزان بودن خریده و پول نفت را با اشغال عوض می کنند. البته مردم هم مقصرند که از اجناس ارزان چینی استقبال می کنند. واقعا که ...
حتی دقت نمایید گوشی 990 سونی اریکسون حتی اگر تولید چین هم باشد با برچسب فرانسه عرضه می شود. این یعنی اینکه سونی اریکسون جسارت عرضه کالای تولید چین با برچسب و کیفیت فرانسه را دارد. همچنین چین کالاهایی تولید می کند که اگر لیبل ساخت چین را کنده و ساخت ژاپن یا اروپا بچسبانید کسی متوجه نمی شود. الان در شنژن در جنوب چین هندا آکورد تولید می شود. همچنین چین انواع بیوک، مزدا و ... را تولید می کند. یکی از دوستان صمیمی من در پکن مدیر فروش یک شرکت بزرگ است. او به من گفت اگر پشت یک دستگاه عبارت ساخت چین را دیدی بخر و اطمینان کن چون با افتخار این کار را انجام داده اما اگر دیدی عبارت طراحی ژاپن و ... بوده اونوقت.....:21: :21: :21: :21: :21: :21:

Nabakhshoode
26-05-2007, 12:21
برای صفحه نمایش گوشی ها که هیچ برای سایر قسمت ها نیز مشکلی پیش نمی آید. با توجه به بازار کار در چین و برای انتقال اطلاعات و تکنولوژی به چین دولت این کشور حتی در مواردی سوبسید نیز می دهد تا بتواند خط تولید اجناسی را در این کشور راه اندازی و مهندسین خود را آموزش دهد. لذا قیمت نهایی finished اجناس تولیدی این کشور پایین تر از سایر کشور ها بوده و اجناس تولیدی دارای کیفیت مطلوبی می باشند. برای تایید عرایض خودم شما را به بستگان و دوستان خارج از کشور خود ارجاع می دهم. از آنها بپرسید که کیفیت محصولات چینی در آن کشورها چگونه است. حتی محصولاتی را که می خواهید برایتان بفرستند و با مشابه های خارجی آنها در کشورمان مقایسه نمایید. واقعا باور نکردنی است. علت کیفیت پایین اجناس چینی در ایران خیانت بازرگانان ایرانی به کشور است که اجناس بی کیفیت را فقط به خاطر ارزان بودن خریده و پول نفت را با اشغال عوض می کنند. البته مردم هم مقصرند که از اجناس ارزان چینی استقبال می کنند. واقعا که ...
حتی دقت نمایید گوشی 990 سونی اریکسون حتی اگر تولید چین هم باشد با برچسب فرانسه عرضه می شود. این یعنی اینکه سونی اریکسون جسارت عرضه کالای تولید چین با برچسب و کیفیت فرانسه را دارد. همچنین چین کالاهایی تولید می کند که اگر لیبل ساخت چین را کنده و ساخت ژاپن یا اروپا بچسبانید کسی متوجه نمی شود. الان در شنژن در جنوب چین هندا آکورد تولید می شود. همچنین چین انواع بیوک، مزدا و ... را تولید می کند. یکی از دوستان صمیمی من در پکن مدیر فروش یک شرکت بزرگ است. او به من گفت اگر پشت یک دستگاه عبارت ساخت چین را دیدی بخر و اطمینان کن چون با افتخار این کار را انجام داده اما اگر دیدی عبارت طراحی ژاپن و ... بوده اونوقت.....

دقیقا ... کشور چین از پایینترین کیفیت تا بالاترین کیفیت ممکن کالا تولید میکنه !! هر چند تعداد کالاهای کیفیت پایینش بیشتره ... ولی کالاهایی رو که واسه شرکتا و برندایه معروف و تحت لایسنس اونا تولید میکنه کیفیتشون با کالاهای ساخت کشور اصلی سازنده تقریبا برابری میکنه

Null
27-05-2007, 00:35
در نتيجه لعنت بر عرب لعنت بر عرب.چه خورده چه نخورده

دوست عزیز جناب دکتر نمیدونم منظور شما از این جمله
چیه؟ امیدوارم که قصد توهین به قوم و ملیت خاصی
رو نداشته باشی که در غیر اینصورت فقط شعور و انسانیت
خودت رو به رخ دیگرون میکشی.
اینجا که بحث موبایله و سعی کنیم فقط در این مورد صحبت کنیم
نه اینکه خدای نکرده به فرد یا افرادی توهین نکینم

Dr.Afzali
27-05-2007, 03:26
حتی دقت نمایید گوشی 990 سونی اریکسون حتی اگر تولید چین هم باشد با برچسب فرانسه عرضه می شود. این یعنی اینکه سونی اریکسون جسارت عرضه کالای تولید چین با برچسب و کیفیت فرانسه را دارد. همچنین چین کالاهایی تولید می کند که اگر لیبل ساخت چین را کنده و ساخت ژاپن یا اروپا بچسبانید کسی متوجه نمی شود. الان در شنژن در جنوب چین هندا آکورد تولید می شود. همچنین چین انواع بیوک، مزدا و ... را تولید می کند. یکی از دوستان صمیمی من در پکن مدیر فروش یک شرکت بزرگ است. او به من گفت اگر پشت یک دستگاه عبارت ساخت چین را دیدی بخر و اطمینان کن چون با افتخار این کار را انجام داده اما اگر دیدی عبارت طراحی ژاپن و ... بوده اونوقت.....:21: :21: :21: :21: :21: :21:
دوست من نميدونم چرا در جواب صحبت من اين حرفها رو گفتي ولي اگر فكر كردي من مخالف توليدات چين هستم خيلي اشتباه كردي.بهتره پستهاي قبلتر منو ميديدي تا ببيني كه خودم از طرفداران محصولات با كيفيت چيني هستم مثل گوشيهاي سوني اريكسون.جنسهاي بد هم مال هرجا باشه باهاش مخالفم.

oh my god
27-05-2007, 09:33
دوست عزیزم دکتر افضلی.
کمی بیشتر دقت می کردید متوجه می شدید که عرائض بنده مؤید فرمایشات جنابعالی است. من اجناس با کیفیت چینی را دوست دارم و آرزوی من است که روزی کشور من هم همانند چین دارای تکنولوژی برتر شود. چین اگرچه ظاهرا مونتاژکار دنیا شده است اما با ایت بهانه به بسیاری از تکنولوژی ها دست یافته است و خود نیز دارای تکنولوژی برتر شده است. وقتی در این کشور می بینی که جوانان با چه روحیه ای مشغول به کارند هم لذت می بری و هم حسرت می خوری. بگذریم حرف زیاد است و این انجمن هم مجال آن نیست. امیدوارم این انجمن و سایر انجمن ها باعث دلگرمی همه ما شود و به هم نزدیکتر شویم نه دورتر و عصبانی تر از هم. :11: :11: :11: :11: :11: :11:

oh my god
27-05-2007, 13:00
دوستان حتما شنیدید که گوشی های Glx که البته در ابتدا نام دیگری داشت وارد بازار شده اند. اینها مونتاژ ایران (تا چه حد نمی دانم) و دارای ریشه ای چینی است. امکانات این گوشی ظاهرا بالا است و امکانات خوبی دارد. آیا به نظر شما گوشی ممتاز 990 سونی اریسکون و بعضی مدل گوشی های دیگرو رو خیلی ارزون نکردند تا مردم با یک قیمت تقریبا یکسان (3360 جی ال ایکس=330 هزار تومان- 990= 340 هزار تومان) 990 و برندهای معروف را بخرند و گوشی ایرانی را نخرند؟

my_consort_is_my_life
27-05-2007, 14:01

کرمونشاه هم همینطور وحشتناک اومده پایین
ان 70 توی کرمونشاه= 270 تا 280 تومن.:18:

Saman-tci
27-05-2007, 14:25
چرا اینقدر پایین ؟

oh my god
27-05-2007, 16:06
به نظر می آد دوستان عزیز قاچاقچی سخت به رقابت افتادند تا هر جور هست رقبای داخلی رو از صفحه بیرون کنن. :31: :31: :31: :31: :31: :31:
ضمنا کاهش تعرفه هم هنوز فقط تو مرحله حرفه. ارزونی به خاطر ورود گوشی های ساخت چین هم نیست. چون وارد کننده می تونه با توجه به لیبل ساخت کشور اصلی اون ها رو هم به قیمت بالا بفروشه. تازه از کجا معلوم که گوشی هایی که تا یکماه پیش به قیمت گزاف می فروختن چینی نبوده باشه؟:18: :18: :18: :18: :18:
خلاصه که خیلی باحاله، نه؟ :21: :21: :21: :21: :21:

Dr.Afzali
29-05-2007, 04:27
بنظر من توليد glx دير شروع شد.اگر تا چند ماه پيش ميومد بازار فروش بهتري داشت تا الان كه به دلائلي كه هنوز صد درصد معلوم نيست قيمتهاي گوشيهاي بهتر پائين اومده.فقط در يك صورت توليد داخل فروش ميكنه كه بتونه قيمتشو از بقيه پائينتر بياره.يك چيزي ديگه اينكه بنظر من ايران ديگه ديره كه بخواد در اين زمينه وارد بشه.اين صنعت احتياج به تكنولوژي پيشرفته داره و هر كشوري قادر نيست با برندهاي معروف رقابت كنه حتي در كشور خود.اگر دقت كنيد خيلي كشورهاي بسيار از ما بهتر در صنعت گوشي موبايل وارد نشدن چون....
بهرحال بهتره كه بجاي خرج كردن در اين زمينه بريم بسمت چيزهائي كه امكان رقابت وجود داره يا هنوز دير نشده.براي گوشي ديره ديگه.

shavci
29-05-2007, 14:14
بازار مشهد دمش گرم صبح یک قیمت شب یک قیمت -
خلاصه P990i دیروز گرفتم 330 هزار تومان البته قیمت همکاری ولی ساخت فرانسه و خیلی هز گوشی ها همینطور بود یا مثلا K750 نایابه و دیروز رفت بالا تا 180 هم رسید باز امروز شده 172 و خلاصه باید بگم من دلیله این ارزونی ها رو این طور تفسیر می کنم :
1- انبار کردن وارد کننده های اصلی و عرضه نکردن به بازار که خودم در مورد K750 شاهد بودم و یک شبه نایاب شد و فرداش 10 تومان رفت بالا ( برای گران شدن )
2- عرضه گوشی توسط وارد کنندگان دیگر که اینم خودم شاهد بودم که یک بابایی آور و داد زیر قیمت بازار خلاصه فروشگاه دیگه هم که اول آورده بود مجبور شده قیمت ها رو پایین بیاره تا اون جایی که 2 روزه گوشی Sanmeng S908 از 310 هزار تومان به 240 هزار تومان تغییر قیمت پیدا کرد .
3

oh my god
29-05-2007, 15:32
توی جنوب و سایر نقاط کسی از اعضاء هست ببینبم بازار اونجا هم همینه؟

oh my god
31-05-2007, 12:46
امروز صبح خبردار شدم دوباره همون ان 70 که یه عده می گفتن چینیه و... با گارانتیش شده 385 هزار تومن و .... :41: :41: :41: :41: :41: :41: همه مدل های سونی اریکسون به جز 990 گرون شده. :18: :18: :18: :18: :18: :18: ضمنا بیخودی فکرتون رو خراب نکنین. این 990 ها همشون فرانسویه. :19: :19: :19: :19: :19: :19: :19: :19:

_Raha_
29-06-2007, 16:33
کاهش قیمت P990موقتی هست به نظر من هر کسی که این گوشی و دوست داره الان وقته خریدنشه.