PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه سفر استفان هاوكينگ به ايران

Mohammad Hosseyn
18-05-2007, 15:46
استفان هاوكينگ 22 تا 31 تير ماه به ايران خواهد آمد.امروز پژوهشگاه دانشهای بنیادی میزبان خبرنگاران بود تا خبر سفر استفان هاوکینگ به ایران به طور رسمی اعلام شود.

مروز پژوهشگاه دانشهای بنیادی میزبان خبرنگاران بود تا خبر سفر استفان هاوکینگ به ایران به طور رسمی اعلام شود.دکتر حسام الدین ارفعی یکی از اعضای این پژوهشگاه گفت : سفر دکتر هاوکینگ به ایران به دلیل علاقه خود او برای حضور در کشورمان انجام می شود .

وی افزود : بر اساس همکاریهای انجام شده این سفر از 13 تا 22 ژوئیه برابر با 22 تا 31 تیر انجام می شود .

ارفعی گفت : این استاد دانشگاه کمبریج در سفر به ایران از پژوهشگاه دانشهای بنیادی بازدید می کند و دیدارهایی هم با دانشمندان جوان ایرانی خواهد داشت . همچنین قرار است چند سخنرانی عمومی نیز داشته باشد . دکتر هاوکینگ در المپیاد جهانی فیزیک که در اصفهان برگزار می شود نیز حضور خواهد داشت .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دکتر ارفعی در ادامه صحبتهایش درباره دیدار این دانشمند با رییس جمهور و مقامات دولتی ایران هم تاکید کرد : هنوز برنامه ای در این باره مشخص نشده است.وضعیت جسمانی استفان هاوکینگ برنامه ریزی برای سفر او را دشوار می کند . البته برنامه قطعی پس از موافقت او اعلام خواهد شد.سفر هاوکینگ به عنوان دانشمندی نامی در علم فیزیک گامی برای توجه بیشتر به پیشرفت غلم در ایران و ارتباط دانشمدان ایرانی با دانشمندان کشورهای دیگر به شمار می رود . این فیزیکدان به همراه گروهی هفت نفره شامل دستیاران و پرستارانش به ایران سفر می کند.

هاوکینگ 35 سال پیش هم به عنوان یک توریست به ایران سفر کرده بوده است . او سفرهای زیادی انجام می دهد و چند هفته پیش هم شرایط بی وزنی را تجربه کرد .

معرفي استفان هاوكينگ در دانشنامه ويكي پديا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]استيون_هاوكينگ)
سايت استفان هاوكينگ
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع ParsSky.com

pandemonium
20-05-2007, 13:25
واییی جدی میگی ؟؟؟:18:

اگه بیاد که من راه میفتم میرم تهران....

اصفهان هم که قراره بیاد ...اگه تو اصفهان جلسه عمومی داشته باشه که عالیه .اصفهان میرم سراغش...

-------------

جا داره از زحمات پروفسور ارفعی -استاد گرانقدرم- که زحمات زیادی برای علم این مملکت و اعتلای علم فیزیک در ایران کشیدند قدردانی کنم...

مسلما توجه پروفسور هاوکینگ به ایران بخش عمده ایش از بابت وجود کسانی مثل پروفسور ارفعی-پروفسور روحانی و...در ایران هست...

البته هاوکینگ کجا و دیگران کجا ....!

Mohammad Hosseyn
20-05-2007, 14:10
واییی جدی میگی ؟؟؟:18:

اگه بیاد که من راه میفتم میرم تهران....

اصفهان هم که قراره بیاد ...اگه تو اصفهان جلسه عمومی داشته باشه که عالیه .اصفهان میرم سراغش...

-------------

جا داره از زحمات پروفسور ارفعی -استاد گرانقدرم- که زحمات زیادی برای علم این مملکت و اعتلای علم فیزیک در ایران کشیدند قدردانی کنم...

مسلما توجه پروفسور هاوکینگ به ایران بخش عمده ایش از بابت وجود کسانی مثل پروفسور ارفعی-پروفسور روحانی و...در ایران هست...

البته هاوکینگ کجا و دیگران کجا ....!
من یکی از آرزوهای علمی ام اینه که ایشون رو ببینم ، واقعا شیفته ی این مرد شدم ، هم به خاطر علمش و هم بخاطر زندگیش !
حتما زندگی نامش رو تو تایپیک بیوگرافی مشاهیر علمی فیزیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بخونید .

مرتضی nvcd
26-05-2007, 06:14
جدا اومدنشون قطعی شده؟

من که خیلی مشتاق دیدن این مرد بزرگ از نزدیک هستم و فکر کنم همه ی دوستان هم همین طور باشند

بهر حال هنوز نیامده من از این تصمیم شون تشکر می کنم.

bb
26-05-2007, 06:18
حالا واقعا میاد ؟؟
اگه بیاد چه شود ؟

Mohammad Hosseyn
13-07-2007, 17:19
تاخیر سفر هاوکینگ به ایران

پژوهشگاه دانش های بنیادی(IPM) اعلام کرد سفر استفان هاوکینگ به ایران به تاخیر افتاده است

چندی پیش از سوی پژوهشگاه دانش های بنیادی اعلام شد که قرار است پروفسور استفان هاوکینگ روز 22 تیرماه به ایران عزیمت کنند. قرار بود ایشان علاوه بر بحث و تبادل نظر با فیزیکدانان پژوهشگاه و ایراد سخنرانی های تخصصی و عمومی در پایان سفر، در سی و هشتمین المپیاد جهانی فیزیک که در اصفهان برگزار می شود، نیز شرکت کنند. اما چندی پیش سایت رسمی پژوهشگاه خبری را مبنی بر تاخیر سفر ایشان به ایران و موکول شدن سفر به زمانی دیگر منتشر کرد. در این بیانه به تاریخ بعدی سفر اشاره نشده است. حضور استفان هاوکينگ در پژوهشگاه و در ديگر نقاط ايران عاملي براي شناساندن علوم به ويژه فيزيک و جايگاه مهم آن به جوانان، خواهد بود . علاوه بر آن با توجه ويژه اي که به ايشان مي شود اين امر مايه توجه بيشتر از طرف ساير دانشمندان به ايران و پژوهشگاه خواهد بود و در ارتقاء سطح کيفيت فعاليت هاي علمي و همچنين روابط علمي ايران با دانشمندان ساير کشورها اثر به سزايي خواهد داشت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشان از زمان جواني در 21 سالگي در حالي که دانشجوي دانشگاه کمبريج بود مشکلات حرکتي را حس کرد و پس از معاينات معلوم شد که دچار بيماري علاج ناپذیری مي باشد. با روحيه قوي عليرغم انتظار متفاوت و مايوس کننده اي که پزشکان داشتند، تا هم اکنون که 65 سال با بيماري مبارزه کرده است . هرچند بيماري پيشرفت کرده و امکان هرگونه حرکتي حتي سخن گفتن را از او گرفته است، ولی او با انرژي و اميد به کار علمي خود و گسترش دانش ادامه داده است . اين تلاش و موفقيت خاص, او را در زمره شخصيت هاي نمونه در جهان قرار داده است .
منبع IPM

persian365
13-07-2007, 17:25
من که خیلی دوست دارم بیاد

چند ماهي هست که این خبر پخش شده

امیدوارم بدون هیچ مشکلی بیاد و بدون هسچ مشکلی هم بره