PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهاجرت

بهاره
04-08-2005, 14:24
سلام به همه بچه ها

اگه ممكنه كمك كنيد و نظراتتون را در مورد مهاجرت به كشورهاي اروپايي بيان كنيد
كه خوبه يا نه :?: :!:

MER30

Mohammad_Ahrari
04-08-2005, 14:43
بهاره, جان بستگي داره شما به چه دليلي يا هدفي ميخواهيد مهاجرت كنيد؟

با تشكر

Arashi
04-08-2005, 14:58
آقا محمد درست مي گه اگه براي عشقو صفا ميپرسي خوبه (البته من آفريقا رو ترجيح ميدم چون هم ارزون تموم ميشه و هم ميتوني طبيعت محض رو ببيني )
اگه براي تحصيل ميخوايد خيلي عاليه
واسه كار كه پيدا كردنش خيلي سخته (مخصوصا تو انگليس و فرانسه )
واسه زندگي . . . . چي بگم والا هر كجا فرق مي كنه

موفق باشيد :wink: :wink: :wink:

Blue Rose
04-08-2005, 20:08
من قوانين مهاجرت به دانمارك رو دارم اما الان مسافرتم
رسيدم خونه واست اپلود ميكنم

locked account
04-08-2005, 20:30
blue rose جان آپلود كن بده ما هم ببينيم

Venus
04-08-2005, 20:47
به نظر من اگه پول باشه همه چي حله و هيچ مشكلي نيست كه اسان نشود . دروغ مي گم؟؟؟؟!!!!! :wink:

mostafaeshghi
04-08-2005, 21:43
به نظر من اگه پول باشه همه چي حله و هيچ مشكلي نيست كه اسان نشود . دروغ مي گم؟؟؟؟!!!!! :wink:

قشنگترين حرفي كه در مورده مهاجرت شنيدم همين بود دمت گرم :o :o :o :P :P

بهاره
05-08-2005, 04:23
ببينيد بچه ها ميخواد بره زندگي کنه اونم تو کشورالمان
براي هميشه
کل پولي هم که داره حدود 6تا ميشه :mrgreen:

Shahin King
05-08-2005, 04:33
ببينيد بچه ها ميخواد بره زندگي کنه اونم تو کشورالمان
براي هميشه
کل پولي هم که داره حدود 6تا ميشه

سلام
فكر نكنم بشه با اين پول اونجا زندگي كرد. اوايل بايد دست به هر كار سياهي بزنه تا خودشو بكشه بالا تازه اگه حالشو نگيرن . مخ داشته باش رو هوا ميزننت . البته پولم داشته باشي جيبتو رو هوا ميزنن :mrgreen:

قربانتان : شاهين كينگ

leuven
05-08-2005, 04:57
بهاره جان , نمی دونم این در باره خودته و یا کسی دیگه با اینکه خیلی تلاش کردم در این تاپیک هیچی نویسم , چون این یک مسئله شخصی هست و هر گونه اظهار نظر در باره اون میتونه زندکی یک نفر رو تحت تاثیر قرار بده ولی بعنوان یه ایرانی که دارم اینجا زندگی می کنم اگه حمل بر غرور من نبا شه خیلی بیشتر ا ز شما دوستان که در ایران هستید با شرایط اینجا آشنا هستم پس فقط یه کوچولو باهات بی پرده حرف میزنم اما تو و یا هر کس دگه که در بارش پرسیدی یه دیوانه به تمام معناست که برا زندگی در آلمان و اونطور که من فهمیدم با ( 6 میلیون تومن ) می خواد راه بیفته منو ببخش ولی شش میلیون اینجا دوغ هم بهتون نمی دن :cry:
مطمئنا خیلی ها میآن و این مطالب رو می خونن و خیلی از این خیلی ها سفر به اروپا داشتن (من در مورد آمریکا هیچی نمیگم چون دربارش کم میدونم ولی هر چی بخواهی در باره اروپا میدونم , داشتم میگفتم ,, اون یه عده از دوستان که سفر اومدن شاید بگن wow عجب دروغای مثلا ما با سه میلیون هم رفتیم شد ولی دوست خوب شما می پرسی برا زندگی و این پول که میگی میشه یه چیزی کمتر از 6000 euro حالا بگذریم منو ببخش داستان نوشتم
من آماده ام هر سوالی که داری چه خصوصی و چه در حضور همه دقیقا مثل یکی از اعضا خانوادهات در اختیار بذارم با کمال میل . :D

بهاره
05-08-2005, 05:09
leuven جان دستت درد نکنه
من شما هارا مثل اعضاء خونواده خودم میدونم

ممکنه درباره وضعیت کار در انجا و مراحل انجام پناهندگی
و کلا هر چیزی که لازم است توضیح دهید

لازم به ذکر است که در المان یکی از دوستان بسیار نزدیک مان هم حدود 8 سال است که سکونت دارد و او نیز به همین طریق به انجا رفته است

Soso
05-08-2005, 11:27
بهاره خانم بايد بگم كه اول از همه 6 ميليون اون زمان با الان فرق ميكنه.
بعد همون طور كه ميدونين اروپا ارزش پولش بيشتره و همون طور هم قيمت ها در اروپا نسبت به امريكا سر به فلك ميكشه.
من چون خودم چندين بار رفتم به اروپا و همين طور كانادا رو هم ديدم بهتون ميگم كه اونجا اجناس گرون ترند و همين طور اگر بخواهيد پول دربيارين بايد دنبالش بريد و نميتونين مثل امريكايي ها در خانه بشينين و همينطور پول به حسابتون ريخته بشه.

به نظر من كه زندگي در اروپا سخته نسبت به امريكا و كانادا.
تا بماند شما چه بگوييد... :mrgreen:

masoudboy
05-08-2005, 11:55
به نظر من بهترین جا برای مهاجرت کانادا است و شهر ونکور کانادا که دیگه بینظیره چون خودم یک بار اونجا رفتم ولی دسته کم باید 100000 دلار پول داشت برای شروع . اما در مورد اروپا و آلمان زیاد بد گفتن کسانی که آنجا زندگی میکنند . در مورد آلمان میگویند آنها بسیار نژاد پرست هستند . خوشحال میشم نظرات دوستان دیگر را هم بدونم به خصوص leuven

بهاره
05-08-2005, 13:57
سلام
بابا طرفم که اونجا نمیره بخوره و بخوابه که به حسابش پول بریزن

میره برای کار و زندگی
من خودم یه چیزایی برای اقامت فهمیدم مثلا اینکه دو یا سه ماه توی قرنتینه باید باشی
بعد حقوق میدن تابری زبان المانی یاد بگیری برای مدت دو سال
و بعد هم دیگه زندگی...

نمیدونم درسته یانه

فقط لطف کنید از روی احساسات چیزی نگویید لطفا

چون روی صحبتهای شما حساب میکنم
:wink: MER30

leuven
05-08-2005, 14:51
بهاره عزیز , در مورد جریانی که پست بالاتر گفتی فهمیدم این کسی که میاد میخواد پناهنده بشه :cry:

من پناهنده نیستم ولی از اونجایی که اروپا پر شده از پناهنده دیگه از هر کی اینجا بپرسی یه سری اطلاعات بهت میده , البته همشم درست نیست ولی از اطلاعاتی که در ایران هست موثق تره : در ضمن شما که میگید یکی از اقوامتون الان اونجاست اون بهترین راهنما می تونه باشه البته اگه خیرتو بخواد , خوب حالا میریم سر صحبت شما که گفتید :
سلام
بابا طرفم که اونجا نمیره بخوره و بخوابه که به حسابش پول بریزن

میره برای کار و زندگی
من خودم یه چیزایی برای اقامت فهمیدم مثلا اینکه دو یا سه ماه توی قرنتینه باید باشی
بعد حقوق میدن تابری زبان المانی یاد بگیری برای مدت دو سال
و بعد هم دیگه زندگی...

نمیدونم درسته یانه

بهاره جان مگه اونی که میاد (ایدز)داره؟
که بندازنش بقول شما قرنطینه :D

باور کن در تکست اصلا نمی شه توضیح داد ولی بخدا به هر چی که اعتقادته تمام اطلاعاتت 100% غلط هست و من خواهش میکنم با چشم باز تصمیم بگیر و به هوس و چشم بسته هیچ راهی رو انتخاب نکن . همین

کدوم بدجنس بهت گفت دو سه ماه .... بعد زبان بعد کار : شماره میدم بگو اگه راست میگه با من حرف بزنه چطور به خودش جرات میده جوونا رو با اطلاعات غلط گمراه کنه و در خطر بندازه ؟

در جواب اون دوستی هم که در مورد (rasisme) نژاد پرستی پرسیدی فقط در یک جمله :: به دلیل هجوم نژادهای مختلف و به ارمغان آوردن نا امنی و دزدی و (بدلیل گرا نی و بی پولی) و رعایت نکردن فرهنگ اروپاییان (بدلیل آشنا نبودن با این فرهنگ ) و نپذیرفتن بیشتر آنها باز هم (بدلیل دو گانگی فرهنگی ) و ایجاد کاهش بازار کار نه تنها در آلمان بلکه شما در تمام اروپا شاهد نژاد پرستی هستید و متاسفانه این جریان رو به رشد هم هست برای اینکه اروپاییان منافع خودشون رو در خطر می بینند .

منو ببخشید واقعا وقتی دروغ می شنوم اونم اینقدر بزرگ جوش میارم و نمیتونم خودمو کنترل کنم , اصلا نمی خواستم اینقدر طولانی بشه sorry

K053_LSH_KV90
05-08-2005, 15:13
نه هیحا خونمون با بچه محل هامون نمی شن برم خارج که چی اه اه
اگه خواستم برم فقط ایتالیا

Sadjad Sharifian
05-08-2005, 16:37
سلام...اولا که به نظر من پرسیدن نظر دیگران در مورد خود مقوله مهاجرت زیاد منطقی نیست...چون خوب هیچ 2 نفری نیستن که شرایطشون با هم یکی باشه(و به 1001 دلیل دیگه)!! این از این ولی حالا مهاجرت!! قبل از اینکه نظرمو در باره اینکه کجاها برای چه نوع مهاجرتی بهتر هستند..میخوام بگم که آدم اگه پول داشته باشه..هیچ ها!! تاکید میکنم هیچ جا مثل ایران نمیتونه خوش بگذرونه!! این حرفم رو احساسات و اینا نیست..که کلی دلیل و منطق پشتشه!!...برای نمونه عرض میکنم خدمتتون که شما تو ایران به هیچ عنوانی مجبور نیستی در مورد داراییهات به کسی توضیح بدی!! این یک نمونه جزئی بود..
حالا در مورد مقصد مهاجرت...ببینین اصولا مهاجرت به چند هدف انجام میشه....برا نمونه تحصیل...تجارت...و ... از علل مهاجرتند!!! ولی در کل یه چیزیرو کلی میکنم..آدم به هر عنوان و دلیلی که میخواد مهاجرت کنه...باید این موضوع رو در نظر داشته باشه (فارغ از وسع مادی و این قبیل مسایل) : که همون قدری که اروپا مثلا از خاورمیانه شرایط مناسب تری برای زندگی داره و رفاه کلا بیشتره...به همون میزان ..حتی بیشتر امکانات رفاهی و اسایشی و کلا سطح زندگی در امریکا (کانادا و امریکا) از اروپا بیشتره!! اینارو کلی گفتم..ولی بازم میگم در مورد تحصیل هم اروپا شرایط به نظر مناسب تر میرسه(شهریه کمتر نسبت به امریکا و این قبیل مسائل) ولی اگه یه کم عمیق تر به قضیه نگاه کنین متوجه میشید که درس خوندن تو اروپا مثل گذروندن دوره پیش دانشگاهی میمونه برای کسی که اصلا قصد رفتن به دانشگاه رو نداره!! (بی ارزش و بی منفعت)!! اینارو برای کسایی میگم که واقعا به مدرک تحصیلی و سواد اساتید دانشگاه و اینا اهمیت میدن....وگرنه اصلا خدایی نکرده قصد توهین به کسی ندارم...که من خودم هم دارم ارمنستان درس میخونم!! اروپا که هیچی...اونجا هیچی نیست :wink: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

یا علی.
موفق باشین.
عزت زیاد.

leuven
05-08-2005, 16:53
ولی اگه یه کم عمیق تر به قضیه نگاه کنین متوجه میشید که درس خوندن تو اروپا مثل گذروندن دوره پیش دانشگاهی میمونه برای کسی که اصلا قصد رفتن به دانشگاه رو نداره!! (بی ارزش و بی منفعت)!! اینارو برای کسایی میگم که واقعا به مدرک تحصیلی و سواد اساتید دانشگاه و اینا اهمیت میدن....وگرنه اصلا خدایی نکرده قصد توهین به کسی ندارم...که من خودم هم دارم ارمنستان درس میخونم!! اروپا که هیچی...اونجا هیچی نیست

sadjad عزیز من منظورت رو از این گفته اصلا نفهمیدم , می شه بیشتر توضیح بدی :?: :!:

Sadjad Sharifian
05-08-2005, 17:10
سلام... منظورم رو الساعه عرض میکنم خدمتتون...
که ببینین تو اروپا (عموما) از شما(دانشجوی خارجی) پول میگیرن و بعد چند سال و یکمی کشمکش بهتون یه مدرک میدن که خیلی هم به سواد و تلاشتون شاید نخوره!!! ولی در امریکا خیر!! اینطور نیست...اونجا مادامی که شما (چه خارجی باشین چه نباشین) براشون به عنوان دانشجو و کسی که اصلا بعید نیست در سالهای آتی بخواد به بچه های کشور خودشون تدریس کنه ..کلی احترام دارید که کار تحقیقاتی در صدر امور قرار داره!! چیزی که تو اروپا اصلا شاهدش نخواهید بود!! صریح تر عرض کنم خدمتتون که اینکه شما رو در اروپا شکل $ یا واحد پول خودشون یورو میبینن ولی در سرزمین امریکای جهانخوار ( :mrgreen: ) بهشما به عنوان 1 انسان در مهله اول و یک طالب علم وهله دوم نگاه میکنن که این خودش خیلی توفیر ایجاد میکنه...
یا علی.

leuven
05-08-2005, 18:38
سلام... منظورم رو الساعه عرض میکنم خدمتتون...
که ببینین تو اروپا (عموما) از شما(دانشجوی خارجی) پول میگیرن و بعد چند سال و یکمی کشمکش بهتون یه مدرک میدن که خیلی هم به سواد و تلاشتون شاید نخوره!!! ولی در امریکا خیر!! اینطور نیست...اونجا مادامی که شما (چه خارجی باشین چه نباشین) براشون به عنوان دانشجو و کسی که اصلا بعید نیست در سالهای آتی بخواد به بچه های کشور خودشون تدریس کنه ..کلی احترام دارید که کار تحقیقاتی در صدر امور قرار داره!! چیزی که تو اروپا اصلا شاهدش نخواهید بود!! صریح تر عرض کنم خدمتتون که اینکه شما رو در اروپا شکل $ یا واحد پول خودشون یورو میبینن ولی در سرزمین امریکای جهانخوار ( :mrgreen: ) بهشما به عنوان 1 انسان در مهله اول و یک طالب علم وهله دوم نگاه میکنن که این خودش خیلی توفیر ایجاد میکنه...
یا علی.

جسارتا عرض کنم منبع اطلاعاتتون خیلی بی پایه و اساسه , و کودکانه
و باز هم جسارتا : قبل از اینکه مطلبی رو ارایه بدید انهم در یه جمعی که نه از معلوناتشون خبر دارید و نه از وضعیت کنونی اونها لطفا کمی بیشتر مطالعه و فکر کنید

این که شما دانشگاههای ارمنستان رو با دانشگاههای معتبر اروپا از جمله : سوربن فرانسه , آکسفورد لندن , k.u leuven بلژیک و .. و در یک رده قرار میدید واقعا منصفانه نیست و واقعا متاسفم و من فکر می کنم بر اساس عدم آگاهی شماست .

بهتره بدونید تعداد زیادی از رفرنسها و منابع آموزش در دانشگاههای پزشکی در سطح دنیا و منجمله ایران از همین دانشگاه k.u leuven در بلژیک هست و این فقط یک مثال و نمونه کوچک هست , کمتر از یک ماه پیش در همین شهر یک دانشجوی تیز هوش چینی رو به اتهام جا سوسی دستگیر کردن که اطلاعات علمی مهم و تکنولوژی رو از این دانشگاه به کشورش انتقال میداد و این خبر در سطح وسیعی حتی در تلویزیون اعلام شد .

من در اینجا به این بحث خاتمه میدم چون احساس می کنم داریم از موضوع تاپیک خیلی دور میشیم , و نه من و نه کسی دیگر نمی تونه به این راحتی انتقال اطلاعات بده , بدون اعلام یک منبع جهانی و موثق , من و شما در پشت یک id انتزاعی واقعا معلوم نیست در چه سطح سوادی هستم که بخواهیم یک گروه و یا یک بخش رو پای صحبتهای خودمون بنشونیم و تصوراتمون رو به عنوان یک اصل ارائه بدیم .

منو ببخشید خواهش می کنم اگه کمی رک حرفامو زدم , دوستدار شما هستم و در هر جای جهان که هستید براتون شادابی و موفقیت آرزو دارم

Sadjad Sharifian
06-08-2005, 02:41
سلام...شما حق دارین..من اشتباه کردم..در مورد منبع هم من یکمی منتظر میمونم منبعه بزرگتر شه بعد میام با دلیل و مدرک و منطق براتون میگم که چرا دانشگاههای امریکایی اعم از دولتی و غیر دولتی و غیره به مراتب از دانشگاههای اروپایی معتبر تر هستند که اصلا با اونها قابل مقایسه نیستن!! ولی کلا قبول دارم که بی انصافی کردم و متاسفم!! در ادامه هم تاکید میکنم شخصا دانشگاهی کوچک و بی اسم و رسم رو توی یه جای دور مثل British Columbia یا مثلا Ohio رو با هیچ کدوم از این دانشگاههای معتبر بالا حتی مقایسه نمیکنم!! شدیدا هم پیشنهاد میکنم که شما که از طرز صحبت کردنتون مشخصه که اهل علم و ادبید کمی بیشتر در مورد دانشگاههای امریکایی برسی کنین...باشد که برسید به این که اگه همه ی دانشگاههای 1# اروپایی رو هم جمع کنین بازم نمیشه اونارو از هیچ حیثی با کوچکترین دانشگاههای کوچکترین ایالات امریکا یا کانادا مقایسه کرد حتی!
یا علی.
عزت زیاد.

leuven
06-08-2005, 03:53
شدیدا هم پیشنهاد میکنم که شما که از طرز صحبت کردنتون مشخصه که اهل علم و ادبید

عزت زیاد.

:wink:

Sadjad Sharifian
06-08-2005, 03:56
عزت زیاد :)

بهاره
06-08-2005, 13:54
بهاره جان مگه اونی که میاد (ایدز)داره؟
که بندازنش بقول شما قرنطینه

باسلام
leuvenجان من که عرض کردم دقيق نميدونم

بگذاريد يکي از دلايل رفتنش را برايتان بگويم
چون با هم دوست هستيم و البته فاميل
خودش ميگه من هنوز خودم را نميشناسم :shock:
و با اين کار اول خودم را ميسازم (ميگه هنوز خودمو پيدا نکردم و ميخواد اينجوري به خودش سختي بده :? )دوم اينده ام اباد ميشه
و موضوع اصلي اش اينه که توي خوانواده شان مشکل داره

باز از همه تشکر ميکنم
mer30 :wink: :oops:

locked account
07-08-2005, 01:13
آقايون من نفهميدم حالا آمريكا براي تحصيل بهتره يا اروپا. حالا كه موقيت هست منم راهنمايي كنيد كه بايد از كجا شروع كنم. در ضمن براي پزشكي مي خوام . ممنون از لطفتون

Ali_k
07-08-2005, 04:54
با سلام خدمت دوستان عزیز
به نظر من اگه مهاجرت برای ادامه تحصیل و یا کسب درآمد باشه خیلی خوبه و گرنه در غیر اینصورت زیاد فایده نداره البته تو سن جوانی را میگما مثلن بین 18 - 30 سالگی

farhad resalati
07-08-2005, 15:32
مهاجرت خوب نيست اما جهان گردي عاليه حالا به هر نيتي باشه

Roozedidar
07-08-2005, 16:00
دوست عزيز بهاره و ساير دوستان خوب پي سي ورلدي
در مورد اين بحث كه مسئله خيلي بزرگي هم هست و به قول دوست خوبم leuven جان بايد با فكر در موردش تصميم گرفت بايد بكم كه با 4 تا خط نميشه اينجا تمومش كرد و يا جوابه قانع كننده داد. دوستان بدونيد كه اينجا زندگي كردن آسون نيست و اگر شما براي يك سال اولي كه در غربت به سر مي بريد ساپورت مالي نداشته باشيد متحمل سختيهاي زيادي خواهيد شد كه در بعضي شرايط حتي انسان رو به خودكشي وادار مي كنه. حالا نمي خوام زيادم آيه ياس بخونم. چون كسي كه بتونه بياد و البته روي حساب بياد به محيطي پا ميذاره كه براي رشد و نمو تا دلش بخواد جا هست و ميتونه حسابي موفق باشه و خلاصه كلام كافي هست يه بذر اصلاح شده خوب باشي تا در اين خاك حاصل خيز عمل بياي. من اروپا نيستم و نظر خاصي در موردش نميدم ولي يك چيز برام مسلم هست كه زندگي در اروپا خيلي مشكل تر از اينجا يعني لوس آنجلس هست. چرا؟ به همون دلايلي كه leuven عزيز ذكر كرد. ميدونيد بحث اينقدر پيچيدس و داراي ابعاد گوناگون و شاخه هاي بيشماره كه آدم نميدونه بايد چطور شروع و چطور تموم كنه چون در اين چند خط شما نميتوني مطلبي بگيري كه برات موفقيت كامل به همراه داشته باشه. اما در يك كلام به شما ميگم كه عزيز اگر در خارج از كشور ساپورت داري براي 1 سال بيا كه زمينه هاي بيشتري براي ترقيت در اينجا فراهمه. اما اگه به اميد دوستتون و اين حرفا هستي بايد بگم فاتحه. عزيز اينجا اين حرفا معني نداره. كسي به كسي كمك نمي كنه و همه چيز رو حسابه. پس خودت رو گول نزن. من دوستانم رو ديدم كه اينجا تنها بودن چي كشيدن و ديدم كسي رو كه در اروپا خودش رو دار زد. اينا رو ميگم كه بدوني تنهايي و بي پناهي با آدم چه ميكنه. بعد از اين همه روضه خوني خودت ديگه بايد گرفته باشي چه كني. پس فقط يه 2 , 2 تا 4 تا بكن ببين ميشه بيا نميشه نيا كه باور كن پشيمون ميشي. اينجا مثل ايران نيست و قانون داره و شما براي كار به اجازه كار نياز داري و در غير اينصورت بايد مثل افغاني ها سخت ترين كارها رو با كمترين دستمزد انجام بدي كه اونم اگه گير بيفتي باز چي فاتحه. پس عاقلانه تصميم بگير. آخرين حرف كاري نكن پشيمون شي چه بياي چه بموني. زيادي حرف زدم شرمنده همه دوستان...

hitman_47
10-08-2005, 07:27
نمیدونم به این قسمت ربط داره یا نه ولی من میخواستم برای مسافرت از ایران خارج شم ولی به خاطر سربازی نرفتن گفتن باید وصیقه بزارم
میگن خیلی برای پس دادن وصیقه ازیت میکنن گه میشه کمکم کنید

Blue Rose
15-08-2005, 04:23
سلام بچه ها من از مسافرت برگشتم
چه مشكلي هم داشتم با اين پرشين گيگ
اما به خير و خوشي گذشت
ميتونيد مقاله شهروند در دانمارك رو از لينك پايين داونلود كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشيد

locked account
15-08-2005, 12:40
سلام بچه ها من از مسافرت برگشتم
میخوام این مفاله رو آپلود کنم اما پرشین گیگز خرابه
دنبال سایتهای دیگه میگردم بعد از اپلود همین پست رو ویرایش میکنم ادرس رو میدم بهتونايول

Sadjad Sharifian
15-08-2005, 13:09
نمیدونم به این قسمت ربط داره یا نه ولی من میخواستم برای مسافرت از ایران خارج شم ولی به خاطر سربازی نرفتن گفتن باید وصیقه بزارم
میگن خیلی برای پس دادن وصیقه ازیت میکنن گه میشه کمکم کنید

سلام پسر!!
اولا که هر کسی نمیتونه با وثیقه هم از کشور خارج بشه!! شما اگه در ایران دانشجو باشین با گذاشتن وثیقه 5 میلیون تومانی (معادل هم ندارد و فقط و فقط 5 میلیون نقد) میتونین فقط و فقط برای یک بار (به ازای هر مهر پاسپورت*) از کشور خارج بشین...که سخت هم پس نمیدن ..خیر!! 3 یا 4 ماه بعد از مراجعتتون تقریبا پستون میدن پول رو!
این ماله کسیه که داخل ایرانه!!! کسانی هم که خارج هستند شرایط خاص خودشونو دارن و از اونجایی که خودم خیلی دنبالش بودم اگه کسی اطلاعاتی خواست در خدمتم.
* در مهر اجازه خروج شما در پاسپورت دقیقا قید میشود که برای 1 بار تا تاریخ فلان اجازه دارید از کشور خارج بشید!!
یا علی.
عزت زیاد.

Gilopa
15-08-2005, 15:02
به نظر من اگه آشنا داشته باشي ميتوني براي آزمايش اون كشور و شرايطش بري يه سري بزني ...........ولي رفتن بدون هيچ سرمايه مطمئن ملي و بدون هيچ آشنايي در بار اول يه ريشك بزرگي از نظر من.

rasool_bbc
27-08-2005, 07:51
به نظر من بهترین جا برای مهاجرت تورنتو کانادا هست آخه خیلی خوشکله من که تا حالا چند تا بلیت لاتاری گرفتم ولی انگار که نه انگار

بهاره
27-08-2005, 14:31
سلام به همه
اين دوست ما از المان برگشته ولي...

ولي او ميگه وضع اقامت اصلا خوب نيست زير صفر است
او گفت: ديگر به صرفه نيست كه كسي بياد اونجا
به پول ما برجي 300 هزار تومان در امدش است

ميگه هر چهار پنج نفر را توي يه اتاق ميگذارند كه هر كسي هم كار خودش را ميكنه (كارهاي خلاف)

ايا كسي هست كه در اونجا باشه و صحت اين حرفها را تاييد كنه؟

ميخوام بدونم يه وقت دروغ مصلحتي نگفته باشه

leuven
27-08-2005, 14:58
سلام به همه

ميگه هر چهار پنج نفر را توي يه اتاق ميگذارند كه هر كسي هم كار خودش را ميكنه (كارهاي خلاف)

سلام , بهاره آلمان در همسایگی ماست , من فکر میکنم به احتمال 99 در صد ایشون در کمپ زندگی میکنند و اگه حدسم درست باشه صحیح هست , ولی از یه طرف کسی که در کمپ زندگی میکنه حقوق نمی گیره و اگه هم بگیره , حداکثر هفته ای 4 euro که باید خیلی خیلی کمتر از اونی باشه که نوشتید .

سر بلند باشی :)

nimo
27-08-2005, 20:09
بهاره اگر دوستت داره با اون فكر و آرزو ها مياد خارج به عنوان يك ايراني بگم كه من آينده ي نميبينم براش.
و با 6 ميليون ميشه در كانادا راه افتاد ولي در اروپا امكانش نيست. ما دوستي داريم كه در آلمان هستند و پدرشون بخاطر اينكه در ايران زير شكنجه بودن در آلمان خون تو سرشون لخته ميشه و كارشون به عمل ميكشه ولي بعد ار عما دولت آلمان همه چيز به اينها ميده. يك خونه كاملا مجهز و اجازه ي عوض كردن كل وسايل خونه هر 5 سال با خرج دولت آلمان. ولي اين براي افراد خاصه. كسي را ميشناسم كه در همين آلمان پول كم مياره هر ماه براي زندگي. 6 ميليون را تبديل كن به يورو. ماهي تقريبا 800 يورو كرايه خونست. يعني در 5 ماه اين پول تمام شده تازه بغير از غدا و پوشاك هست. بهترين راه اينه كه اول همه چيز را برسي كنيد اين تصميم آسوني نيست كه بشه به اين راحتي گرفتش.

Roozedidar
28-08-2005, 07:01
سلام به همه

عزيز من دوستاني در آلمان دارم كه با اونها در تماسم و بايد بگم محيط كمپ جاي جالبي براي زندگي نيست اونجور كه ايشون نقل قول ميكرد. بايد كار ساه بكني تا خرجت در بياد و هزار مكافات ديگه. من نميدونم بعضي ها چطور اينطور بيگدار به آب ميزنند. هر چقدرم فشار روي آدم باشه تو مملكتش سگش شرف داره به در خارج بودن ولي به نكبت زندگي كردن. البته دوستان بايد ببخشن كه يه مقدار لحن صحبتم ناجور شد ولي واقعيت...

بهاره
28-08-2005, 15:06
سلام به همه

leuvenجان نوشته:
سلام , بهاره آلمان در همسایگی ماست , من فکر میکنم به احتمال 99 در صد ایشون در کمپ زندگی میکنند و اگه حدسم درست باشه صحیح هست , ولی از یه طرف کسی که در کمپ زندگی میکنه حقوق نمی گیره و اگه هم بگیره , حداکثر هفته ای 4 euro که باید خیلی خیلی کمتر از اونی باشه که نوشتید

نه اون در کمپ نیست خونه و زندگانی داره میره تو یه شرکت گاز سر کار

پسر داییش هم الان حدود یک سال اومده المان

مشکلی که هست من میخوام دونسته باشه و خدای ناکرده به دربه دری کشیده نشه

ممنون ازهمه که لطف دارند
mer30

بهاره
28-08-2005, 15:10
ببخشيد وارونه شد

Gilopa
29-08-2005, 00:48
بهاره تو هم عشق سياوش قميشيي.ايول

a.koochmeshgi
29-01-2008, 10:46
سلام به همه دوستان

1- چیزهایی که از اطراف میشنوید هیچ کدام به خودی خود دروغ نیست در عین اینکه حقیقت نیست. به چیزهایی که خارجیها در مورد ایران میشنوند کمی فکر کنید. مثلا یکی توی آلمان پرسیده بود این راسته که توی ایران سوار شتر میشین؟
خب واقعیت نداره ما سوار شتر نمیشیم شکر خدا !!! اما توی محل ما سالی یکی دوبار یه ساربون از کوچه مارد میشه که دو سه تا شتر داره - تهران شمال شرق - خب اگه این رفیق ما از آلمان بیاد خونه ما و این شترها رو ببینه اگه کمی هم عقل داشته باشه نمیره آلمان بگه اونا سوار شتر میشن.
پس به همون نسبت هم شما ممکنه خیلی چیزها بشنوید ولی واقعیت چیز دیگری ست.
2- در اینکه شرایط زندگی در اروپا برای ایرانیان سخت تر است خب حرفی نیست. بهرحال اونجا شدیدا نژاد پرست هستن ..
3- بله کاملا درسته و دانشگاههای آمریکا بهترین دانشگاههای دنیا هستند از نظر معروف بودن و سطح علمی. بهترین دانشگاههای اروپا در مقابل دانشگاههای آمریکا سطح پایینتری دارند
اما دانشگاههای کانادا با تمام خوب بودنشان به پای دانشگاههای آمریکا نمیرسند.
4- برای مهاجرت دلایل متفاوتی وجود داره و عکس العمل هر آدمی متفاوته. کسی که مهاجرت میکنه به هرجای دنیا باید یک چیز رو در نظر داشته باشه:

دلیلت برای مهاجرت باید در حدی اعتبار داشته باشه که هروقت در استیصال قرار گرفتی و به دلیلت فکر کردی بتونی اون شرایط سخت رو تحمل کنی و نگی کاش...!

ممکنه سه سال دیرتر برای مهاجرت اقدام کنی و فکر کنی کاش زودتر اومده بودم ولی اگه این سه سال تاخیر باعث شده که در تصمیمت راسخ تر شده باشی و بیشتر به این نتیجه رسیده باشی که مهاجرت کار درستیه مطمئن باش که خوب شد دیرتر رفتی!!!!!

5- مطمئن باش اگه راهی به جز پناهندگی داری برای رفتن ازاینجا اون راه بهتره!

zahedy2006
29-01-2008, 18:35
با سلام
من فقط تجربه یکی از آشنا هامون رو بنویسم

این بنده خدا به نام دلایل سیاسی از ایران خارج شده بود (قاچاقی) سپس به اتریش رفته بود و با ماشین به سوئد. در اونجا به این فرد کار و آموزش زبان و البته مکان سکونت داده بودند و بعد از پایان دوره زبان و ... و شروع به کار باید پولشون را پس بدهی (چون به صورت قرضی پول می دهند) - الان هم یه خونه و رستوران داره و ازدواج هم کرده و خانواده داره. البته یک نکته: این فرد قبلا رفته شاید 8 سال پیش. ثانیا پولی را که همراه داشته نمی دونم. اگه شد می پرسم و می نویسم

در مورد امریکا: اگر برای تحصیل به امریکا بخواهید بروید به جز مشکلات دانشگاهی و ادمیژن آنها هنگام ورود از شما ساپورت مالی می خواهند که 6 میلیون یعنی خنده مامور - فکرش را بکنید کشوری که میانگین حقوقش 40 الی 50 هزار دلار در سال است 7000 دلار چی میشه. ( در ضمن اطلاعات دانشگاه را با پیگیری از اینترنت و اینور اونور به دست آورده ام. شاید درست نباشه. حالا دوستان بهتر می تونند نظر بدهند)

کلا قبل از رفتن به این مسائل توجه کن:
پول به میزان زندگی یک سال (یا آشنایی که به عنوان ساپورت مالی ات معرفی شود)
زبان را حتما در ایران بخوان و مطمئن برو به کشور مقصد
اطلاعات مالی کشور مقصد را کاملا در بیار و محاسبه های لازم را بکن
شیوه تهیه همه مجوزهای لازم را به دست بیار و اقدام کن
...
زیاد هم سخت نگیر. اگه اراده باشه هر کاری میشه کرد