PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات در زمینه باغبانی

صفحه ها : 1 2 3 4 [5]

moh72
12-06-2014, 18:17
درود دوباره

این هم عکسی از درخت های سیب دو ساله ی من که یه چیزی برگ هاشون رو می خوره. نمی دونم خطرناک هست و یا اینکه نه خیلی مهم نیست

این منطقه به خاطر در گردنده بودنش، زمستون‌های سردی داره و تابستونش هم مانند تابستون شیراز هست (شاید چند درجه خنک‌تر)

درخت‌های عمده‌ای که در این زمین 2000 متری کاشتم (بادام / سیب / گلابی / گردو خوشه‌ای / انگور / سرو) هستند. سهم آبی که دارم 1800 لیتر در هفته است. درخت‌های سیب و گلابی امسال دو ساله شدند / درخت‌های بادام بیش از 4 سال دارند / درخت‌های گردو رو امسال کاشتم

اکنون به درخت‌های انگور، سرو و بادام هر دو هفته یک‌بار آب می‌دم و به درخت‌های سیب، گلابی و آلو... هر هفته یک‌بار. (لوله‌ی آبیاری قطره‌ای کشیدم ولی به همون لوله‌ی اصلی که سهم آب میاد و فشار داره وصلشون کردم و آب به صورت غرق‌آبی می‌ره پای درخت‌ها.
---------------------------------------

1- می‌خواستم بدونم این درخت‌هایی که کاشتم مناسب هستند؟
2- مقدار سهم آبی که دارم 1800 لیتر در هفته برای این درخت‌ها بسه؟
3- می‌تونم از سال سوم به درخت‌های سرو و انگور دیگه آب ندم یا مثلا ماهی یک بار در تابستون بهشون آب بدم بسه؟
4- این گوده‌های درخت‌ها که در عکس می‌بینید خوب هست؟ نیازی نیست تغییری درشون ایجاد بشه؟
5- از اونجایی که ساعت آبدهی حدود 3 ظهر هست من از همین علف‌های توی زمین کندم و ریختم پای گوده‌ها که پوشیده بشن و کم‌تر آب هدر بره. آیا این کار درستی هست؟
6- چه پیشنهادهایی برای بنده دارید؟ چه کارهایی نباید می‌کردم و باید می‌کردم؟ چه کارهایی باید انجام بدم حتما و چه کارهایی نباید انجام بشه؟
7- با توجه به این‌که بحران آب در پیش هست، برای صرفه‌جویی بیش‌تر در آب چه کارهایی باید بکنم؟
با سپاس فراوان

تا جایی که من اطلاع دارم سنگ واسه گیاه مشکلی ایجاد نمیکنه.
بعد یه سوالی داشتم درختارو از بذر کاشتید؟
در ضمن درختارو هرس کنین و کود به باغ بدید

pashangparsi6
13-06-2014, 13:32
با درود

دوستان با این دشواری (مشکل) سوسک چوب‌خوار باید چکار کرد؟ درخت‌های بادام من رو داغون کردن و البته احتمالا سراغ درخت های سیب و گلابی و .. هم خواهند رفت. واقعا هیچ راه درست و حسابی به جز بریدن شاخه های خراب و سوزوندشون نیست؟
آخه بریدن شاخه ها و سوزوندنشون زمانی که باغ های کناری این کارو نکنن که سودی نداره

واقعا هیچ سم یا زهر یا ... برای این جانور وجود نداره؟

با سپاس

-----

پرسش دیگه ای که خدمتتون داشتم اینه که درخت بادام هم جنس نر و ماده داره؟ یعنی آیا جنس نر هم داره که بادام نده کلا؟

-----

به گونه‌ی متوسط برای درخت های 3 ساله چند لیتر آب داده بشه بسه؟ (درسته که درخت با درخت فرق می کنه ولی به گونه ی میانه و متوسط چند لیتر هست؟

ali shah
17-06-2014, 22:08
یه سم مثل مالاتیون یا دیازنون و یا هر سم بودار قوی بخر و هفته ای یک تا ذو مرتبه سم پاشی کن.بادام نر بار میده ولی تلخ

h-blade
17-06-2014, 22:20
دوستان بهترین میوه ای که به صورت بوته باشه و کمترین احتیاج به آفتاب داشته باشه چیه؟

"_"
18-06-2014, 16:52
سلام دوستان لطفا به من بگید باید با این بیماری درخت لیموشیرین خونه مون چکار کنم. فکر کنم بهش میگن گومز

چند تا عکس توی لنزور گذاشتم اینم لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا بگید چکار کنیم با این بیماری . شنیدم باید قطع بشه راسته؟ تو اخبار گفته باغات قصرشیرین به این بیماری دچار شدن و همشون رو درآوردن نهال جدید جایگزین کردن

pocke
05-07-2014, 15:33
به نظر من باغچتون رو طوری بکارید که محلی باشه .
منظورم اینه که بیننده با یک نگاه نتونه رد بشه از موضوع .و برای نگاه کردن به منظره وقت بزاره .از سنگ های تزیینی استفاده کنید
یاستون رو کنار در بکارید که جلوه ی خوبی به ورودی بده
نمی دونم گل ناز یا دکمه ای در هوای گرم یزد جواب می ده ولی اگر بکارید بین درخت ها و گل رز منظره زیبایی پیدا می شه
از رنگ های مختلف استفاده کنید (منظورم اینه که زمستون درخت ها همه خشک نباشن )
و رزهاتون یک رنگ همش نباشه

pocke
05-07-2014, 15:36
درخت لیموی شما با توچه به شکل پسیل زده که با سم پاشی مشکل شما حل می شود.
نگران نباشید.

pocke
06-07-2014, 12:00
سلام.

من میخوام بدونم درخت توت چطوری بفهمم که میوه میده یا نه؟ وقتی که کوچیک هستا. در کل همه درختا رو میشه فهمید بگین چطوریه؟

ی سوال دیگه: من شاخه میکارم چرا پژمرده میشه. همه درختها اینجوری نیستا . نکنه من دیر میکارم؟؟!! کی باید بکارم پس؟

سلام .راجب اینکه شاخه رو می زارید باید در خاک رسی باشه تا ریشه بکنه .
زمان خاصی فکر نکنم داشته باشه بیشتر به خاکی که استفاده می کنید بر می گرده و اگر هرمون ریشه زایی دارید کمی به قسمت انتها بزنید .
شاخه رو درست می کارید؟جسارت نشه یعنی از انتها می کاردید؟

pashangparsi6
06-07-2014, 23:18
یه سم مثل مالاتیون یا دیازنون و یا هر سم بودار قوی بخر و هفته ای یک تا ذو مرتبه سم پاشی کن.بادام نر بار میده ولی تلخ

این سمی که می گین برای سوسک چوبخوار هست؟ یعنی من اگر اینو روی همگی درختای سیاه درخت بزنم دیگه سوسک چوبخوار سراغشون نخواهد اومد؟

درباره ی بادام نر آیا نشانه ای داره؟ (با توجه به سخنان شما همگی درخت های بادام چه نر و چه ماده میوه خواهند داشت)

----

با درود

دوستان کارشناس اینو می دونم که همه چیز به شرایط وابسته هست ولی اگر می شه یک چیز میانگین رو ارائه بدین درباره ی اندازه آبی (چند لیتر) که در تابستان با دمای میانگین 36 درجه باید به این گونه از درخت ها (دو ساله) داد:

1- گردو خوشه ای
2- سیب
3- گلابی
4- آلو زرد و سیاه
5- بادام

omidii
22-07-2014, 06:55
با سلام به دوستان
من توی خونه تو گلدن بزر خیار چنبر گرفتم و کاشتم گلدون رو خاک برگ کردم به گودال کندم توش کود حیوانی ریختم بزر رو که خیس کرده بودم کاشتم روشم کود ریختم بعد 4 روز سبز شد و الان داره همینجوری رشد میکنه و میره جلو الان 3 هفته است این بوته غرق گله و هیچکدومشون نمیمونه و خیار نمیده و خشک میشه و میریزه تو این مدت معمولا هر روز یا یک روز درمیون بهش اب دادم و 2 بار بهش کود کریستالونه قرمز یک قاشق مرباخوری و کو اهن 1 قاشق چای خوری توی یک لیتر اب دادم ...
ممنون میشم یه راهنمائی کنید که اشتباه کار من چی بوده که خیار نمیده و گلاش خشک میشه ؟؟؟ ولی تموم برگاش سبز و رشدشم خیلی سریع ////
با تشکر

ardavan2
25-07-2014, 16:49
سلام
امروز برای آبیاری باغچه از روش آبیاری قطره ای با قطره چکان از مدل خمره ای استفاده کردم و لوله را به شیر آب وصل کردم ولی آب زیادی از محل اتصال قطره چکان به لوله خارج می شود. زمانی که فشار آب را کم می کنم آب از قطره چکان ها هم خارج نمی شود. خواهشمندم برای نحوه تنظیم قطره چکان من را راهنمایی نمایید

™ Hadi
01-08-2014, 13:54
سلام دوستان. يه شاخه درخت مو (انگور) کاشته بودم جوانه زده و خوب رشد مي‌کرد؛ حدود نيم متر يا بيشتر رشد کرده بود ولي اخيرا رشدش متوقّف شده و رنگش پريده!

به نظرتون يه کودي يا چيزي هست که بشه تقويتش کرد؟

ممنون.

pocke
05-08-2014, 09:00
سلام آیا مکانش عوش شده؟

™ Hadi
05-08-2014, 14:36
سلام آیا مکانش عوش شده؟
چي؟ اگه با من هستيد نه من جاش رو عوض نکرده ام، همون جاي اوّلشه. هر روز رفته رفته زردتر ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

greena
05-08-2014, 21:55
سلام ودرود

به به بلکه دوستان اینجا پیدا بشن

سلام
pocke ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من یه درخت اقاقیا دارم که کنار درخت اکالیپتوس کاشتم هر دو تا شون خوب بودن تا اینکه برف امسال برگهاشون رو سوزوند و بعد از مدتی شروع به رشد مجدد کردند

حالا اکایپتوس داره سرحال تر میشه اما اقاقیای من داره هر روز خشک تر میشه.....؟

banii
15-08-2014, 00:05
سلام ...

اگر کسی بخواد چند درخت (نهال) بکاره بعنوان عملی مثبت و محیط زیستی کجا باید بره درختکاری کنه ؟! و چه نوع نهالی باید تهیه بشه و .... (کلا هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم...)

pashangparsi6
18-08-2014, 22:27
دوستان برای مهار سوسک چوبخوار سرشاخه خوار نظرتون درباره ی کاشت گیاه ازمک چیه؟

یعنی اگر بنده در چند جای باغ گیاه ازمک بکارم بیشتر این حشره روی اونها جذب می شن و می شه از میون بردشون؟ (به فرض اینکه باغ های پیرامون کار ویژه ای نکنند)

این بذر گیاه ازمک رو از کجا می شه گیر آورد؟

با سپاس

pashangparsi6
02-09-2014, 20:58
دوستان آیا درختی وجود داره که رشد پُرشتابی داشته باشه و نیاز آبی متوسط یا کمی هم داشته باشه؟

moh72
16-09-2014, 21:17
دوستان آیا درختی وجود داره که رشد پُرشتابی داشته باشه و نیاز آبی متوسط یا کمی هم داشته باشه؟

اینا اب کم احتیاج دارن ولی رشدشون نمیدونم تا چه حد سریعه:
انجیر ، فندق ، توت ، زیتون

باغبون
20-09-2014, 11:50
سلام دوستان. يه شاخه درخت مو (انگور) کاشته بودم جوانه زده و خوب رشد مي‌کرد؛ حدود نيم متر يا بيشتر رشد کرده بود ولي اخيرا رشدش متوقّف شده و رنگش پريده!

به نظرتون يه کودي يا چيزي هست که بشه تقويتش کرد؟

ممنون.
سلام دوست من
شما قلمه گرفتین از انگور؟ ولی اگر قلمه گرفتین مطمئنین که ریشه دار شده بود (هر چند معمولا قلمه های انگور براحتی ریشه میدن ) ؟ چون وقتی قلمه میگیرید باید دقت کنید که در فصلی قلمه بگیرین که جوانه ها در حالت خواب باشند وگرنه بدون این که قلمه ریشه دار بشه، جوانه ها شروع به رشد میکنن و از ذخیره غذایی قلمه استفاده میکنن و بعدش چون ریشه نداره که اب و غذا جذب کنه رشد متوقف میشه و تکثیر با شکست مواجه میشه

V E S T A
02-11-2014, 12:38
دوستان برای مهار سوسک چوبخوار سرشاخه خوار نظرتون درباره ی کاشت گیاه ازمک چیه؟

یعنی اگر بنده در چند جای باغ گیاه ازمک بکارم بیشتر این حشره روی اونها جذب می شن و می شه از میون بردشون؟ (به فرض اینکه باغ های پیرامون کار ویژه ای نکنند)

این بذر گیاه ازمک رو از کجا می شه گیر آورد؟

با سپاس

اولویت برای مباره با آفات چوبخوار تقویت درخت با عملیات به زراعی هست مثل آبیاری به موقع(جلوگیری از تنش آبی) ، هرس به موقع و کود دادن و .. معمولا درخت های قوی و سالم کمتر مورد هجوم آفات چوبخوار قرار میگیرن.

اگر منظورتون سوسک سرشاخه خوار رزاسه هست برای مبارزه فیزیکی سرشاخه هایی که به تازگی آلوده شدند رو قطع کنید.(به همراه شاخه های هرس شده تابستان و زمستان در گوشه ای جمع کنید و ماه اردیبهشت بسوزانید (برای خروج زنبورهای پارازیتوئید و از بین رفتن شفیره افت)) عملیات هرس باید روی تمام میزبان های گیاهی آفت انجام بشه (حتی گل های رز و نسترن و..)

سوسک ها رو در ساعاتی از روز که تحرک کمتری دارن (ساعات اولیه روز وغروب) جمع اوری کنید

برای گیاه تله میتونید از هویج وحشی(یه نوع علف هرز که مورد علاقه سوسک سرشاخه خوار هست) استفاده کنید و در اوایل اسفند ماه قسمت آفتابگیر باغ با حداکثر فاصله 50 متر بکارید

hossein019940
04-12-2014, 20:28
معمولا بعد از کاشت درخت پرتقال و هلو چقدر زمان میبره تا میوه بده؟

معمولا هر درخت چقدر میوه میده؟در حد معمولی

یه چیز دیگه همین اول که درخت رو خریداری کردیم و کاشتیم باید کود و سم رو همون اول شروع کنن؟

hossein019940
25-01-2015, 12:40
دوستان من نهال پرتقال خریدم ولی الان روی ساقه و بدنه تبغ متوسط داره چون پیوندی هستش این درخت پرتقل میشه یا نارنج ؟

pashangparsi6
28-04-2015, 22:06
با درود

دوستان بهترین مالچ برای باغبانی چیه؟ اولویت نخست جلوگیری از تبخیر آب و صرفه جویی در آب و بعدش هم حذف علف های هرز و ...

من جاهای گوناگون خوندم که (سنگ، برگ، کاه، چوب اره، برگ کاج، پوست برنج و گندم و...) رو پیشنهاد داده بودن. لطفا بگین کدوم از همه بهتر هست

با سپاس از شما

S0R3N4
02-05-2015, 18:12
سلام دوستان

میخواستم بدونم که چطور میشه برای نهال های میوه ( برای مثال انجیر) کود های طبیعی استفاده کرد؟!!

حتما باید از مدفوع گاو و گوسفند پای اون استفاده بشه؟!

برای مثال من دیدم بعضی از باغبان ها ، تفاله ی چای (سیاه) یا سبوس گندم و برنج یا برگ های خشک درختان ِ دیگه ای که ریخته رو میریزن به پای درختانشون و نهال های میوه ....

آیا این کار علمی هست و نتیجه بخشه؟!!

یعنی موثر واقع میشه؟!

راستی!

شنیدم که کود های طیور (مثل مرغ و خروس و اردک) ، خیلی کود های قدرتمندی هستن و میتونن نهال رو بسوزن اند !! آیا این حقیقت داره؟!!

برای رشد هر چه بهتره نهال انجیر ، چه نوع کود طبیعی و شیمیایی پیشنهاد میدید!؟

سپاسگذارم...

pashangparsi6
13-06-2015, 12:19
استادان گرامی

ما یک کار نادرست انجام دادیم حالا توش موندیم. توی باغمون انواع درختا رو کاشتیم. یه دونه هم گیلاس کاشتیم. امروز دیدم که گویا گیلاس درختی ناخودبارور هست و گویا آلبالو می تونه بارورش کنه. توی فاصله ی 6 متری این درخت گیلاس یک درخت آلبالو هم کاشته شده که بدبختانه در جهتی قرار گرفته که باد از سوی گیلاس به سمت آلبالو وزیده می شه در نتیجه جاشون وارونه هست

اون طرف باغ و در جهت خوب و موافق یک آلبالو دیگه وجود داره ولی با فصله ی بیش از 20 متر که گمون کنم دیگه گرده هاش به گیلاس نمی رسه

اصلا نمی دونم کدوم زودتر گل می دن. یعنی یه جورایی گلدهیشون باید هم زمان باشه که هیچ اطمینانی نیست اینجوری باشه

با این وضعیت چکار می شه کرد؟
------------------------------------------------------
چهار تا هم درخت گلابی کاشتم که امروز خوندم گویا ناخودبارور هستند و خیلی کم میوه می دن. (آیا می شه از یک گونه ی دیگر از درخت گلابی روی این درخت ها پیوند زد که زمانی که پیوندها گل دادن به دلیل متفاوت بودن گونه بتونن همدیگرو بارور کنند؟)

به نظرتون باید چکار کنم؟ باید درختا رو در بیارم و جایگزین کنم؟ یا اینکه می شه با دست گرده های آلبالو رو گرفت و ذخیره کرد و ریخت روی گیلاس؟

(چرا توی نهال فروشی ها یه کم راهنمایی نمی کنند؟ چرا نمی نویسن فلان درخت باید نر و ماده باشه؟ من مطالعه خیلی داشتم ولی خیلی کم به این موضوع اشاره شده بود و امروز اینو خوندم که نوش داروی پس از مرگ سهراب بود)

pashangparsi6
13-06-2015, 12:53
سلام دوستان

میخواستم بدونم که چطور میشه برای نهال های میوه ( برای مثال انجیر) کود های طبیعی استفاده کرد؟!!

حتما باید از مدفوع گاو و گوسفند پای اون استفاده بشه؟!

برای مثال من دیدم بعضی از باغبان ها ، تفاله ی چای (سیاه) یا سبوس گندم و برنج یا برگ های خشک درختان ِ دیگه ای که ریخته رو میریزن به پای درختانشون و نهال های میوه ....

آیا این کار علمی هست و نتیجه بخشه؟!!

یعنی موثر واقع میشه؟!

راستی!

شنیدم که کود های طیور (مثل مرغ و خروس و اردک) ، خیلی کود های قدرتمندی هستن و میتونن نهال رو بسوزن اند !! آیا این حقیقت داره؟!!

برای رشد هر چه بهتره نهال انجیر ، چه نوع کود طبیعی و شیمیایی پیشنهاد میدید!؟

سپاسگذارم...

با درود

تا جایی که من می دونم درخت انجیر درختی بسیار کم توقع هست و نیازی به کود چندانی نداره هرچند آشکار هست که اگر کوددهی انجام بشه این به سود درخت هست و وضعیت بهتری پیدا می کنه

اگر نهال تازه کاشت شده هست می تونید خاک گرداگرد درختو با کود جانوری درهم آمیخته کنید. این کار اگر با کود دامی مانند گاو و گوسفند باشه برای یکی دو سال بسه و اگر با کود مرغی و .. باشه باید هر 4 سال یک بار یا بیشتر باشه

بعدها که درخت بزرگ تر شد (مثلا سه ساله شد) می تونید با روش چالکود به درخت کود بدین. یعنی در چهار سوی درخت و در فاصله ی 50 سانتی یا بیشتر (بستگی به سایه اندازه درخت داره) یک چاله به ژرفای 50 سانت بکنید و کود رو توی این چاله بریزین و روشو با خاک بپوشونید. با این روش تا 4 سال یا بیشتر دیگه نیازی به کود دادن نیست

درخت انجیر نیاز آبی خیلی کمی داره. پس نیاز نیست زیاد بهش آب یدن.

f.amezani
02-07-2015, 05:53
سلام خسته نباشید.میخاستم در مورد افاتی که ممکنه صنوبر رو درگیر کنه وراههای مقابله باهاشون بپرسم.مرسی از راهنماییتون

k-g
09-07-2015, 10:09
با سلام یک بوته کل یاس دارم که پارسال کاشتم با وجود اینکه رشدش عالیه ونزدیک دومتر رشدکرده اماهنوز گل ندارد .لطفاراهنمایی بفرمایید با تشکر.

pashangparsi6
15-07-2015, 12:45
سلام خسته نباشید.میخاستم در مورد افاتی که ممکنه صنوبر رو درگیر کنه وراههای مقابله باهاشون بپرسم.مرسی از راهنماییتون

به نظرم توی این وضعیت کم آبی و خشکسالی های در پیش درخت صنوبر رو حذف کنید و درخت های دیم مانند (انجیر، انگور، بادام، انار یا سرو، عرعر و...) بکارید

sobery
26-07-2015, 12:59
با درود به دوستداران گل و گیاه و طبیعت
در رابطه با بیماری درختان علت ریزش برگهای سوزنی شکل درخت کاجی که بیش از 20 سال سن داره و ارتفاعش حدودا 10 متر چی میتونه باشه البته با توجه به تابستان داغ مشهد.؟

pashangparsi6
31-07-2015, 16:14
دوستان من توی این چند سال چند تجربه در زمینه‌ی باغ‌‎بانی به‌دست آوردم که هرچند برای من دیر شده ولی کاش این تجربه‌ها رو پیش از آغاز به کاشت درخت‌ها داشتم.

1- کوشش کنیم تا جایی که می‌شه درخت‌های دیم و کم‌آب (انگور، انجیر، بادام، پسته، انار و ...) با در نظر گرفتن وضعیت آب و هوایی منطقه بکاریم. وضعیت کنونی آب در ایران اینو می‌گه.

2- برای کاشت کوشش کنیم گوده‌های درخت‌ها را تا جای امکان بزرگ و ژرفت در نظر بگیریم. اگر امکانش هست تا 1.5 متر ژرفای کوده را در نظر بگیریم و سپس خاک را با دست‌کم 1/3 کود کمپوست، کود برگ و جانوری درهم‌آمیخته کنیم تا در آینده‌ این کودها نه تنها در اختیار ریشه باشند بل‌که آب بیش‌تری را در خود نگه داشته و دوره‌های آب‌یاری و مصرف آب را کاهش دهد.

3- گویا برخی درختان مانند گیلاس و گلابی و... ناخودبارور یا در بارورسازی ضعیف باشند. حتما این موضوع را در نظر بگیریم.

4- آب‌دهی به درختان را در شب‌ها انجام داده و با آب‌دهی بیش‌ از اندازه درخت را بدعادت نکنیم!

5- برخی از درخت‌ها نیاز آبی بالا دارند. (سیب، گلابی، گیلاس، آلبالو، گردو، آلو، هلو و ...) کاشت این درخت‌ها را برای مصرف شخصی و خانوادگی به 1 عدد محدود کنیم تا در صورت جدی‌تر شدن خشکسالی‌ها و گران شدن آب باز هم باغی سبز و زنده داشته باشیم و رنج‌هایی که کشیدیم برباد نرود.

6- به‌جای کاشت درختان زینتی با نیاز آبی بالا مانند (صنوبر، سپیدار، چنار، بید و ...) درختانی مقاوم به خشکی و کم توقع مانند انواع سرو، عرعر و بادام کوهی ... بکاریم

zohreh.gh
23-10-2015, 19:26
سلام . من از منطقه جنوب هستم پارسال زمستان یک درخت گواوا خریدم و کاشتم .. ولی به علت سرما برگاش ریخته بود. امسال اردیبهشت ماه جوانه زد و شاخه های جدید گرفت . در مدت این هفت ماه چند تا شاخه زده ولی برگهاش سبز کم رنگ مایل به سفید و خیلی نازک هستش. لطف کنید راهنمایی ام کنید.ممنونم

becareful
17-03-2017, 01:53
این درست هست که نهال جهت کاشت اگر بزرگ باشه مثلا ۲ ۳ متر و قطر ۵ سانت مثلا سخت تر میگیره و شاید خشک شه؟

becareful
08-04-2017, 20:38
جواب خاموشی بله بود یا خیر؟:n02:

mrjfmrjf
15-07-2017, 21:10
سلام به همه دوستان
یک سوال دارم (مشکل) اگر دوستان بتونن من رو راهنمایی کنن ممنون میشم
تو باغچه کوچک حیاطمون یک درخت خرمالو داریم که تقریباً 6 سال پیش خودم کاشتم
وقتی خریدمش بار داشت و سال بعد هم چند تا بار داد که گنجشک های عزیز همه رو خوردن
اما الان 3 یا 4 ساله که بار نمیده یعنی فروردین یا اردیبهشت گل نمیده در عوض تیر یا مرداد بار میده که تا پاییز محصولش به اندازه فندق میشه
رشدش خیلی خوبه خاک خوبی هم داره کود هم میدم
امسال بعضی شاخه هاش به اندازه یک متر رشد کرد با برگ های خیلی بزرگ اما امروز دیدم که تازه شروع به گل دادن کرده
کسی میتونه راهنماییم کنه که چرا اینجوری شده؟
ممنون

pedram9
07-12-2017, 17:35
دوستان وارد به باغبانی و میوه در مورد این خرمالو به من کمک میکنید ؟ مرسی

TousanRayan
03-01-2018, 23:51
درود
می خوام حدود سیصد تا بلوبری بکارم اطلاعات مورد نیاز و نشاء ارزان
انرا کجا میتونم تهیه کنم

moh72
20-02-2018, 14:23
درود
می خوام حدود سیصد تا بلوبری بکارم اطلاعات مورد نیاز و نشاء ارزان
انرا کجا میتونم تهیه کنم
منم همچین قصدی دارم یکی دو جا قیمت کردم نهال رو دور و ور 80 تومن میدن که به نظرم فوق العاده گرونه!مثلا نهالستان پالم یا نهالستان پارس. اگه جای ارزون پیدا کردید به منم اطلاع بدید به نظر من باید 10 تومن اینا باشه چه خبره آخه!:n04:
سعی کنید این ارقامو تهیه کنی:
blucrop
bluegold
chandler این درشت ترین رقمه
این عکسم اطلاعات مفید داره:

AliROCK
30-05-2018, 11:15
درود
دنباله یه کنه کش خوب هستم سیستمیک باشه بهتره برا درخت سیب گلابی چی پیشنهاد میکنید

radarz
30-05-2018, 11:55
با درود به دوستداران گل و گیاه و طبیعت
در رابطه با بیماری درختان علت ریزش برگهای سوزنی شکل درخت کاجی که بیش از 20 سال سن داره و ارتفاعش حدودا 10 متر چی میتونه باشه البته با توجه به تابستان داغ مشهد.؟

کلا درخت کاج ریزش برگ زیاد داره !!! برگ ها چه رنگی هستن ریختن ؟

radarz
30-05-2018, 12:01
درود
دنباله یه کنه کش خوب هستم سیستمیک باشه بهتره برا درخت سیب گلابی چی پیشنهاد میکنید

اگر میخواین شیمیایی نباشه کفش دوزک خوراکش کنه خوردنه /// شیمیایی بستگی به نوع کنه هم داره مثله اتیون !!!! ازین کنه قرمز هاست ؟

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AliROCK
31-05-2018, 17:31
اگر میخواین شیمیایی نباشه کفش دوزک خوراکش کنه خوردنه /// شیمیایی بستگی به نوع کنه هم داره مثله اتیون !!!! ازین کنه قرمز هاست ؟

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کنه سفید
دیازینون زدم ولی هنوز هستن اصلا کم نشدن

AliROCK
13-02-2019, 01:49
دوستان نور مصنوعی برای درخت هم جواب میده؟ اگه میده چه مدلیش خوبه