PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آغاز برنامه نويسي با ...

saghy
04-08-2005, 03:08
سلام
خدمت اساتيد عزيز انجمن
براي آغاز يادگيري برنامه نويسي چه كار بايد كرد ؟ از كجا شروع كرد ؟ با چي ؟ زبانهاي مختلف چه كارايي هايي دارن ؟
اگر بخواهيد در اينجا براي افرادي كه برنامه نويسي را صفر مطلق :D هستن شروع كنيد ... نظرتون چيه ؟

Nesta
04-08-2005, 04:09
سلام خدمت استاد ساقی‌ عزیز
.باید بگم که راجب سوال اول شما بحث هائی‌ داریم .
چون اینم مثل مررگر ها یا download manager ها سلیقه ای هست.
یکی‌ با ++c
یکی‌ با دلفی‌ (خودم) -یکی‌ با VB6 -یکی‌ با VC -یکی‌ با c# -یکی‌ با VB .net -یکی‌ با java .......
شما اول باید بدونین که با چه نوع زبانی‌ به قول ما حال می‌کنید .یعنی‌ خوشتون میاد .
چون هدف برنامه نویسی‌ هست .ولی‌ حالا میرسیم به این که کودم قوی هست .الان در حال حاضر در سال 2005 .برای این که سو تفاهم نشه واسه دوستان عزیز . به نظر من و امار گیری های دنیا زبان
Borland Delphi 2005 -Microsoft C# .net
بهترین زبان های برنامه نویسی‌ هستند .از نظر کارائی‌ از نظر ابزار ها components .
از نظر user friendly -interface
ولی‌ مثلا زبان ویبی‌ هم خوب هست ولی‌ من چون با دستورات این زبان Syntaz-Statment های این زبان خوشم نمیاد خوب زبان pascal==Delphi رو دوست دارم برام راحت تر هست قابل درک تر هست .این خودش خیلی‌ مهم هست .ولیو
ولی‌ از نظر کارائی‌ الان VB -در حالت پیشرفته جلو c#-delphi-VB.net کم میاره .
در مورد صحبت خوب آخر شما که درخواست هم زیاد بوده و داشتیم و داریم.باید بگم که به دلیل این که این قسمت هنوز مدیری نداره باز از 6 ماه .ما منتظر بر آن شدیم که مدیر این بخش هم مثل همه انجمن ها انتخاب بشه .
که ما بتونیم قدرت بیشتری داشته باشیم و با نظارت ایشون ما کار کنیم .چون یکی‌ از کار های من همین هست که یک زبان برنامه نویسی‌ پیشرفته و قوی رو از اول توضیح بدم مثل دنیائ فوتوشاپ .
چون میترسم که مورد تائید مدیری که انتخاب می‌شه قرار نگیره یا این که بعضی‌ از قسمت هائی‌ که ما گذشتیم حالا یا به درخواست اساتید ستیکی‌ شده .قفل یا پاک بشه .
در هر صورت ساقی‌ جان باید زیر نظر مدیر این بخش خوب این کار دراز شروع بشه چون ممکن هست مدتها کار ببره چون زبان برنامه نویسی‌ از همه انجمن ها کارش سخت تر هست به نظر من چون نمی‌شه لینک داد یا ...
باید توضیح داد کد انگلیسی‌ نوشت اگه یک کلمه این ور و انور بشه دیگه Error هائی‌ میاد که ...
شرمنده که این همه توضیح دادم.
:D :D :roll:

saghy
06-08-2005, 02:47
سلام
خب ممنون از توضيح شما.
من يك پيشنهاد دارم :
كساني كه در زبانهاي مختلف مهارت خاصي دارن اينجا اعلام كنند تا من بگم :wink:

mehdi87
06-08-2005, 02:52
من تا حدودي تو ‍Cpp مهارت دارم - تا حدودي :mrgreen:

Nesta
06-08-2005, 02:55
سلام ساقی‌ جان من میگم تا اینجا مدیر نباشه اینطوری فایده نداره .من که فعلا هیچی‌ ؟ :D

double_n
06-08-2005, 08:39
saghy, جان منم مثل نستا :wink: :lol: :lol: :lol:

saghy
06-08-2005, 13:39
سلام
عزيزان من گفتم شما تخصص خودتون را اعلام كنيد تا تصميم گيري بشه ...

Nesta
06-08-2005, 20:41
ساقی‌ جان من کوچیکتم من شرمنده ....
ولی‌ آخه عزیز اینجا همه دیگه با ما آشنا هستند و میدونن که تخصص همه چی‌ هست /
یعنی‌ این سوال شاید برای شما خوب باشه ولی‌ الان همه میدونن که چیو از کی‌ بپرسن اینجا .یعنی‌ بد از 7 ماه دیگه خیلی‌ روشن هست که نستا ویبی‌ 30% بلد هست .و payton رو NBS بلد هست و VB.net امیر بلد هست من دلفی‌ -پاسکال-اس کی‌ ال -paradox access -dreamweaver -php
یعنی‌ اینا دردی رو دعوا نمی‌کنه البته بازم من مخلستم ولی‌ اینو گفتم که یعنی‌ بچه میدونن همه چی‌ حل هست فقط برات start کار مدیر می‌خواد همین.

Nesta
06-08-2005, 20:43
الان یک مثال میزنم کسی‌ اومده تازه عضو شده چند روز اینجا بوده فهمید که چی‌ به چی‌ هست اینطوری دیگه سوال می‌کنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا چون میدونه که این سوال رو کی‌ باید جواب بده اگه میزد ASP.net متمائنن اسم من نبود.
:wink:

مسيحا
19-08-2005, 05:45
سلام خدمت دوستان و با اجازه اساتيد
من كمي از پاسكال و C سر در ميارم البته به پاي اساتيدي مثل شما نمي رسم .
خدمت ساقي خان عزيز هم عرض كنم كه در تاپيكي كه من به نام " كتاب اصول برنامه نويسي - آموزش پايه برنامه نويسي به زبان ساده " زدم اگه عمري باشه و با كمك بزرگواران به سرانجام برسه مي تونه براي افرادي كه مي خوان از ابتدا شروع به برنامه نويسي بكنن مفيد باشه .
ياحق

Nesta
20-08-2005, 00:24
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز .
عزیز شما که تاپیک در مورد این مبحث زادین ..
دیگه لازم نبود اینجا هم بگید
.البته کار شما کار بسیار پسندیده ای هست و امیدوارم که همه برای درست شدن کامل آن به شما کمک کنند.
:D