PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : MagicISO - يك قابليت ساده ولي قابل استفاده

persiankitty
09-05-2007, 22:30
خوب ، معمولا من خيلي كم پيش مياد كه تاپيكي ايجاد كنم. اما اين موضوع جالبي بود كه ممكنه بعدا ازش استفاده كنيد. امروز من وظيفه ام اين بود كه يك DVD ويندوز ويستا براي مسترينگ تهيه كنم. مثل آدمهاي عادي از ويندوز ويستايي كه از كامپيوتر آبي خريده بودم يك ايميج تهيه كردم. بعد براي اضافه كردن فايل One Click Activator كه اونهم در جاي خودش قابل صحبت كردن هست ، اما من براي نخ ندادن در اين مورد افشارگري نمي كنم ، بازم مثل آدمهاي عادي رفتم و ايميج رو توي UltraISO باز كردم كه دو تا فايل توش اضافه كردم و زدم Save .
تا اينجاي موضوع خيلي عادي بود ، بعد رفتم ببينم چي شده و چي نشده كه يك DVD ازش رايت كنم و همه چيز به خوبي و خوش پيش بره كه ديدم سايز بالاي 8 گيگابايت شده . حدود يك ساعتي گيج بودم تا ببينم كه چي شده و چرا و از كجا اينجوري شده . DVD كه قفل نداره ، در ضمن Properties هم كه ميگه اين مال خود خود مايكروسافت بوده كه دوستان فقط ايزو رو گرفتند و رايت كردند. فايل من هم كه حجمي نداشت .
خلاصه ، فايلها رو نگاه كردم ، ديدم دو تا دايركتوري با حجم بالاي 4 گيگ توي دي وي دي هست ، وقتي از دي وي دي سايز ميگيري كمتر از 4.5 گيگ ميزنه ، ولي دو تا دايركتوري 4 گيگ رو با هم جمع كنيم كه ميشه 8 ؟
يكساعتي مشغوليات ذهني فراهم شد. بعدش به اين نتيجه رسيدم كه وقتي دو سري فايل يكسان وجود داشته باشه ، دليلي نداره كه اونا رو دوبار روي DVD بزنيم . ميشه كه يك كپي ازش زد و بعد توي جدول فايلها گفت كه اون دومي هم از سر اولي شروع ميشه . اونوقت شروع كردم به دانلود كه ببينم اين كار رو چي ميتونه انجام بده . مشخصا توي MagicISO دو تا چيز پيدا كردم كه به ماجراي اين دي وي دي ويستا شبيه بود :‌
1- File->Properties->Optimize
يك گزينه اي داره تحت عنوان The Same files only allocated once
2- View -> Settings->General->Options
يك گزينه اي داره تحت عنوان همون چيزي كه بالا تايپ كردم و الان حوصله انگليسي كردن كيبورد رو ندارم.

تيك اينا رو زدم و همه چيز به خوبي و خوشي تموم شد. اما اين سوژه جالبيه براي كسايي كه دور و بر قفل ساختن ميپرند. روش فكر كنيد ، تست كنيد ، اطلاعات تكميلي اتون رو براي من بنويسيد.
البته مطمئن هستيم كه بروبچز مايكروسافت از مجيك ايزو استفاده نمي كنند. اونها يك ابزار داخلي دارند به نام سي دي ايميج كه باهاش از اين كاراي بي تربيتي مي كنند.

hakhamanesh
09-05-2007, 23:03
اي ول عمو پرشين
دمت جيز خيلي باحال بود
اولش همه كارات مثل آدماي عادي بود ولي در ادامه نشون دادي با آدماي عادي خيلي فرق داري
اون فايل One Click Activator هم روش مثلا قفل نگهبان بوده كه اونم استادش كردي ديگه

persiankitty
09-05-2007, 23:40
One Click Activator رو يكي توي پارادوكس يك چيزي نوشته (‌ يك درايوري هست كه BIOS نوت بوك رو شبيه سازي ميكنه ) بعد يكي ديگه بنام Clony اومده و نصب و ايناش رو اتوماتيك كرده . منم از توي اينترنت با emule گرفتمش. ربطي به نگهبان و اينا نداره ، حالا بعدا برات ميگم كه اين چه ايده جالبي توش هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در راستاي اين عنوان من يك ايميج نمونه براتون درست كردم كه سايز باز شده اش ، 690 مگابايت ميشه ، اما فايلهاي توش بيشتر از 690 مگابايت حجم دارند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SILWESTER
10-05-2007, 00:37
يك گزينه اي داره تحت عنوان همون چيزي كه بالا تايپ كردم و الان حوصله انگليسي كردن كيبورد رو ندارم.
.
این تیککش بیشتر نظر منو جلب کرد تا magiciso :31: خیلی باحالی
البته این قسمتشم جالبه
چجوری 700 مگ رو کردین نیم مگ؟

hakhamanesh
10-05-2007, 09:37
اطلاعات داخل سيدي 1 گيگ و نيم
فايل ايزو 700 مگ
rar شده 400 كيلو بايت
خيلي باحالي خدايي
:18::18::18:

ehsan30
10-05-2007, 10:11
سلام
به نظر من یکی از بهترین نرم افزار های امیج گرفت همین MagicISO هستش.
واقعا جالبه ، اما واقعا فایل 700 مگی شده 400 و خورده ای کیلو بایت ؟؟
تازه فایل زیپ هم نیست، رار هستش :)
بای

mehdi_7070
10-05-2007, 14:10
سلام ...

خيلي جالب بود persiankitty جان ...

دستت درد نكنه :11:

من تست كردم و خيلي خوب جواب داد :46:

در مورد حجم كم فايل rar هم تعجبي نداره . چون فايلها dummy هستند !

persiankitty
10-05-2007, 14:43
خوب در نهايت من كارم با PoweISO راه افتاد ، چون MagicISO بوت اين DVD رو خراب ميكرد. PowerISO هم گزينه مشابه اي تحت عنوان ُEnable file optimization در قسمت File->Image Properties داره.

mehdi_7070
10-05-2007, 14:56
UltraISO هم چنين قابليتي داره ...
File -> Properties -> File System
گزينه Optimize را تيك بزنيد ...

arish
18-09-2007, 17:21
سلام دوستان، من میخوام اول ویستا رو کپی کنم تو هارد کامپیوترم بعد رایتش کنم تو دی وی دی های 4.7 با چه برنامه ایی میشه از تو خود هارد ایمج گرفت که حجمش کم شه یعنی از 9 بیاد روی 4.5

Reza goli
02-10-2007, 16:38
بسم رب شهدا!

اگر می شود در رابطه با One Click Activator بیشتر توضیح دهید... من که چیزی سر در نیاوردم.
یعنی همه اش مربوط به اون تیک ها می شود؟؟؟؟؟؟؟

persiankitty
02-10-2007, 17:18
من هم سر در نياوردم.

ali_blk
19-02-2008, 02:16
اقا شرمنده error can not open avi تو این برنامه چه دلیلی داره؟