PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش قرار دادن گزينه Insert در منوي راست كليك درايو هاي نوري

ShS
08-05-2007, 19:00
با درود- روشی وجود دارد که با تغییر در رجیستری بتوان دستور close را نیز مانند Eject به منوی راست کلیک در My Computer اضافه کرد؟ ممنون میشم اگه یاد بدین

sadegh_pc
09-05-2007, 19:44
:40: نه نمیشه

shahin666
09-05-2007, 19:56
دوست عزيز يه برنامه كوچيك هست به اسمه CD Eject Tool كه نياز هم به نصب نداره فقط كافيه شما يك بار برنامه رو اجرا كنيد بعد از اجرا برنامه به قسمت كازيه ميره شما اگر يك بار كليك كنيد روي آيكون CD سي دي رام باز ميشه و
اگر دوباره كليك كنيد سي دي رام بسته ميشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا شما برنامه رو بگيريد از طريق دستكاري با رجستري فكر كنم بتونيد برنامه رو به راست كليك اضافه كنيد
البته اگر برنامه TuneUp Utilities رو هم داشته باشيد يه قسمتي داره كه راحت مي تونيد هر برنامه رو به راست كليك اضافه كنيد خوب شما از اون طريق مي تونيد برنامه cd-eject-tool رو به منوي راست كليك اضافه كنيد

M.R.M
09-05-2007, 23:58
سلام دوستان عزيز ،
بله امكان اين كار وجود دارد ، اما نه صورت طبيعي در درون ويندوز و نه تنها با يك تغيير ساده رجيستري ويندوز !
براي اين كار كمي مقدمات لازم است اما بسيار ساده ميباشد ...
با انجام مراحل آموزش زير شما ميتوانيد يك گزينه ديگر به نام Insert در منوي راست كليك درايو نوري ايجاد و از آن استفاده نماييد.

آموزش قرار دادن گزينه Insert در منوي راست كليك درايو هاي نوري

براي اين آموزش شما نياز به يك فايل DLL داريد كه در ضميمه اين پست برايتان به همراه فايل رجيستري مربوطه قرار داده ام.
ابتدا فايل را از ضميمه دانلود نماييد و پس از Extract نمودن آن فايل DLL آن را ( با نام cdeject.dll ) در مسير زير كپي نماييد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
منظور از C درايو اصلي ويندوز شما ميباشد ، بنابراين چنانچه ويندوز شما در مسير ديگري نصب است آن را تغيير دهيد.
پس از اين كار بر روي فايل Insert-Eject.REG دوبار كليك نماييد و در پيغامي كه ظاهر ميشود بر روي عبارت Yes كليك نماييد و سپس بر روي OK كليك نماييد.

پس از اين كار شما اگر بر روي درايو نوري خود راست كليك نماييد يك گزينه ديگر به نام Insert علاوه بر Eject مشاهده خواهيد كرد. با انتخاب گزينه Eject درايو نوري شما بيرون مي آيد و با گزينه Insert بسته ميشود بدون اينكه دست شما با آن تماسي داشته باشد ...

محتويات فايل REG بدين شرح ميباشد كه شما ميتوانيد آن را با ابزار Notepad نيز تهيه نماييد ( با پسوند REG و با نام دلخواه ) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اميدوارم اين آموزش برايتان مفيد بوده باشد.
اگر سوال يا ابهامي داشتيد حتما مطرح نماييد.
ضمنا من عنوان تاپيك شما را براي اينكه در جستجوي كاربران ساده تر يافت شود تغيير دادم ، اميدوارم از اين كار بنده ناراحت نشويد و پيشاپيش از شما عذرخواهي مينمايم.
اگر دانلود فايل از ضميمه برايتان امكان نداشت ميتوانيد از اين آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) براي دانلود آن استفاده نماييد.
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

ShS
14-05-2007, 17:59
M.R.M و shahin666 عزیز هنوز روش شمارا انجام نداده ام ولی پیشا پیش از توجه و پاسخهای داده شده کمال تشکر را دارم.

tazevared2006
29-09-2008, 02:26
مرسي دوست من. من سه تا درايو سي دي دارم. عكس رو ببين:
اولي مجازي هستش كه با الكل ساختم (كه فقط به اين درايوم گزينه Insert اضافه شده)
دومي سي دي رامم هستش
سومي براي دي وي دي رايترم هستش.

ميشه بگي دوتاي ديگه رو بايد چي كار كنم؟؟؟