PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال در رابطه با فايل هاي تورنت داشتم!

Marmoulak
07-05-2007, 01:23
با سلام
1- مي خواستم ببينم آيا پلاگيني وجود داره كه رو بعضي از مروگرها مثل IDM or DAP نصب كنيم تا قلبلين دانلود فايل هاي تورنت رو داشته باشند؟
2- بعد اگه كسي يه خط ADSL 256 كيلوبايت داشته باشه با بهترين برنامه دانلودر تورنت مي تونه چند كيلوبايت بر ثانيه دانلود كنه ؟
3- قضيه ي اين چيه كه ميگن وقتي داري فايل تورنتي رو دانلود مي كني بايد آپلودش هم كني يه همچين چيزي شنيدم ؟
و سايت هاي تورنت با هم ديگه فرق دارند يا همشون از لحاظ سرعت و فايل يكي هستند ؟
در آخر هم يك فيلم 4 گيگاباتي تورنت با سرعت 256 كيلوبايت ADSL تو چقدر دانلود ميشه ؟

با تشكر

SK8ER BOi
07-05-2007, 01:54
سلام
ببين عزيز جواب همه اين سوالها و سوالهاي ديگه در اين مورد رو ميتوني توي تاپيك
راهنمای دانلود جدید ترین فیلم ها با استفاده از بیت تورنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پيدا كني

حالا اين دفعه من تا اونجايي كه بلدم جواب سوالاتو به طور خلاصه همين جا مي دم.براي كسب اطلاعات بيشتر به تاپيك مذكور مراجعه كنيد:46:

1.ببخشيد منظورتون از مرورگر اينجا داونلود منجره؟اگه اين طوره بايد بگم كه ورژن جديد flashget خودش اين قابليت رو داره(بدون نياز به پلاگين)

2.در دانلود با تورنت برنامه زياد مهم نيست.سرعت دانلود به شرايط فايل مورد نظر بستگي داره(seeds and peers).در بهترين حالت سرعت دانلود چندان فرقي با htp نداره

3.ببين اساس تورنت اينه كه يه فايل رو هر كسي كه دانلود ميكنه آپلود هم مي كنه براي ديگران.البته شما لازم نيست كار خاصي انجام بدي برنامه هاي تورنت خودشون آپلود رو هم انجام مي دن

بله سايت هاي تورنت هم با هم فرق دارن.در واقع بايد گفت كه تركرهاي تورنتهاي مختلف متفاوتند كه ميتونن باعث تفاوت سرعت بشن.در مورد اون سوال آخرم هم گفتم كه در بهترين حالت سرعت ميتونه تا 20 25 كيلوبايت در ثانيه هم برسه(با adsl 256k).ديگه خودت حساب كن چقد ميشه

Amin
07-05-2007, 01:59
سلام
منتقل شد اينجا

1- خير ... بايد از برنامه‌هاي خود تورنت استفاده كنيد
تو نسخه‌هاي جديد دانلود منيجر FlashGet هم ميشه تورنت دانلود كرد
2- اگه همه چي OK باشه با همون سرعتي كه از http دانلود ميكنين
3- واسه اينكه بنت نكنن از اين جور حرفها
نه سايتهاشون فرق چنداني با هم ندارن ... اما هر چي معتبرتر و پر بازديد تر باشه بهتره (واسه زمانيكه به reseed احتياج دارين)
حتي خيلي از فايلهاي تورنت تو همشون مشتركه
------------
يه تاپيك براي يه سري از راهنمايي‌ها

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ويرايش : زماني كه داشتم پست ميدادم SK8ER BOi عزيز هم پست دادن و من متوجه نشدم
شرمنده

alizali
07-05-2007, 12:12
یه نکته که معمولا فیلمها در تورنت 4 گیگ نیستند ( مگر اینکه HD یا blue باشند) کیفیت دی وی دی معمولا Divx شده و زیر 700 مگ است
حواستون باشه چیزی فیک دانلود نکنین
از کیفیت divx اونها دانلود کنید. و از کاربران معتبر مثل aXXo

Marmoulak
07-05-2007, 22:23
با سلام
من فكر مي كردم دانلود فايل هاي تورنت خيلي راحته و با بهترين سرعت دانلود ميشه ولي اين طوري كه شما گفتين اگه يه خط 256 كيلو هم داشته باشي به زور مي توني با سرعت 30كيلو فايل تورنتي رو دانلود كني !
حالا اگه كسي يه اكانت رپيرشير داشته باشه باز آخرين حد سرعت دانلودش با خط 256 كيلو چقدر هست ؟
ولي در آخر هم يعني هيچ راهي نداره كه بشه از اين سايت هاي تورنت با آخرين امكانات لا اقل با سرعت 100 كيلو دانلود كني ؟
بعدش هم با ورژن جديدflashget كار كردم و قابليت دانلود تورنت رو هم داره ولي آيا تو دانلودري مثل IDM نميشه همچين كاري كرد ؟
راستي هم نگفتين به سرعت 256 كيلو چهار گيگا تو چقدر دانلود ميشه ؟
واسه فيلمهاي Dvix هم بايد بگن كيفيتشون خوبه ولي از 5 ستاره كيفيت فقط 3 تا ستاره مي گيرن واسه همسن خوب هستن ( من خودم خيلي از Dvix خوشم مي ياد ) ولي به پاي كيفيت Hd نمي رسن!

با تشكر

sa3er
07-05-2007, 23:56
4 گیگ رو اگه ISP معتبری داشته باشید و یکسره با نهایت سرعت دانلود کنید با سرعت 256 کیلو بیت (در عمل 26.5 کیلو بایت) در مدت 48 ساعت دریافت خواهید کرد. یعنی هر 12 ساعت 1 گیگ. خود من الان همین وضعیت رو دارم.

تورنت تکنولوژی جالبی هست ولی وقتی اکثر همون فایلها رو میشه با یه google ساده روی rapidshare پیدا کرد دیگه برای چه خودمون رو تو زحمت و بدبختی بندازیم و بیخود پهنای باند اشغال کنیم. اگه یک اکونت پرمیموم داشته باشید با یک برنامه مدیریت دانلود به خوبی فایلها رو از سرورهای rapidshare دانلود می کنید و بدون دردسر و نگرانی لذت می برید.

Xvid البته فکر می کنم منظور شما بود.

Amin
08-05-2007, 00:11
سلام
Divx/Xvid ها (DVDRip ها) درسته كيفيتشون از DVD و HD كمتره (خيلي كمتر)
اما شما ميتونين فيلمهاي HDRip با فرمت (avi , x264) دانلود كنيد كه با حجم تقريبي 2 گيگ كيفيت و رزولوشن بهتري نسبت به DVD Copy با حجم 4.3 گيگابايت دارن

اما خب
اگه شما ميتوني 3-4 روز صبر كني كه با اينترنت 256 فيلم HD دانلود كني قطعا از ديدن فيلم لذت ميبري
-------------------
در رابطه با ميزان دانلود
من با 256 تقريبا روزي 2 گيگ دانلود دارم (2-3 تو شبانه‌روز فقط پي سي خاموش ميشه)

روي پيشنهاد صابر جان هم فكر كن

Marmoulak
08-05-2007, 00:17
دوست عزيز فقط يه سوال ديكه مي مونه !
نگفتي كه با يه اكانت پرميوم رپيرشير اه يه دانلود تا چندكيلو ميشه دانلود كرد ؟
پس مي خوام ببينم وقتي داري يه فايل تورنت دانلود مي كني پس چرا از همه سرعت استفاده نمي كنه و يعني اين طوري اگه يه خط 256 ياشه 220 تاش آزاد مي مونه ؟! و اين طوري ميشه چيزاي ديگه دانلود كني و بعد هم روي سرعت دانلود تورنت تاثير داره يا نه ؟ يعني همزمان هم تورنت دانلود كني و هم يه فايل ديگه ؟

و بالاخره ميشه با Idm تورنت دانلود كرد يا نه ؟

Marmoulak
08-05-2007, 00:25
امين جا من پست شما رو الان ديدم !
ساسر جان كه به من پيشنهادي ندادن !
بعد ميشه بگسن شما تو رپير شير اكون دارين يا نه ؟ بعد اين روزي 2 گيگ ميشه بگين چي هست ؟
ماشاالله خوب اين امضات رو آپديت مي كني الان يه فيلم جديد هست كه گذاشتي دانلود كردي ! راسه اين فيلم تورنت بوده كه دانلود كردي ؟

Amin
08-05-2007, 00:32
امين جا من پست شما رو الان ديدم !
ساسر جان كه به من پيشنهادي ندادن !
بعد ميشه بگسن شما تو رپير شير اكون دارين يا نه ؟ بعد اين روزي 2 گيگ ميشه بگين چي هست ؟
ماشاالله خوب اين امضات رو آپديت مي كني الان يه فيلم جديد هست كه گذاشتي دانلود كردي ! راسه اين فيلم تورنت بوده كه دانلود كردي ؟
پيشنهاد صابر جان استفاده از اكانت پرميوم رپيدشير بود ديگه
بله من با اكانت دانلود ميكنم ... روزي 2 گيگ فيلمه
نه رپيد بوده ... 99% رپيد هستش هميشه
تا وقتي كه فايلهاي تورنت رو بتونين تو رپيد پيدا كنين اصلا توصيه نميشه از تورنت استفاده كنيد
تورنت رو بيشتر واسه فايلهاي كمياب استفاده ميكنيم

Marmoulak
08-05-2007, 00:39
ايمين جان شما كه يه اكونت پريميوم داري سرعت خطت هم كه 256 هست سرعت دانلود از رپير چند هست ؟
بعدش اين فيلمي كه دانلود كردي نوشته HDrip اين جديده ؟ (آخه همچين اصطلاحي نديده بودم !!)
بعدش ديگه با داشتم اكانت پريميوم از رپير با IDM دانلود كن ! درسته ؟
اينم بگين كه آيا هيچ راهي وجود داره با IDm تورنت دانلود كنيم .
خيلي مي پرسم معذرت مي خوام

Marmoulak
08-05-2007, 00:45
و بعدش مگه Dvix و Xvid با هم فرقي دارن ؟
من كه چند تا Dvix ديم حرف نداشتن ولي از Xvid ها خبري ندارم !
ميشه واسه اينم توضيح بدين !

Amin
08-05-2007, 02:11
ايمين جان شما كه يه اكونت پريميوم داري سرعت خطت هم كه 256 هست سرعت دانلود از رپير چند هست ؟
خب اين به ISP شما ربط داره
موقع دانلود از رپيدشير شما از تمام پهناي باندتون ميتونين استفاده كنيد
مثلا من با ADSL 256 با سرعت 24-25 دانلود ميكنم كه اين نهايت سرعت اينترنت من هستش !!
بعدش اين فيلمي كه دانلود كردي نوشته HDrip اين جديده ؟ (آخه همچين اصطلاحي نديده بودم !!)
آره جديده
HD
DVD
HDRip
DVDRip
بعدش ديگه با داشتم اكانت پريميوم از رپير با IDM دانلود كن ! درسته ؟
آره ميشه
البته من خودم از FlashGet استفاده ميكنم
اينم بگين كه آيا هيچ راهي وجود داره با IDm تورنت دانلود كنيم .
فكر نكنم بشه !
خيلي مي پرسم معذرت مي خوام
جواب تو نقل قول !

و بعدش مگه Dvix و Xvid با هم فرقي دارن ؟
من كه چند تا Dvix ديم حرف نداشتن ولي از Xvid ها خبري ندارم !
ميشه واسه اينم توضيح بدين !

بله فرق دارن
اما از يك خانواده هستن
فيلمهاي جديد اكقرا Xvid هستن

sa3er
08-05-2007, 10:40
يعني اين طوري اگه يه خط 256 ياشه 220 تاش آزاد مي مونه ؟! و اين طوري ميشه چيزاي ديگه دانلود كني و بعد هم روي سرعت دانلود تورنت تاثير داره يا نه ؟ يعني همزمان هم تورنت دانلود كني و هم يه فايل ديگه ؟

فکر می کنم شما در فهم سرعتها مشکل اساسی دارید.

256 کیلو بیت نه بایت.... یعنی ما میایم 256 رو تقسیم بر 8 می کنی میشه 32 کیلوبایت. ولی خوب تو ایران 26.5 کیلوبایت نهایت سرعتی هست که در شرایط عادی ISP ها میدن.( البته نیمه شبها در بعضی مواقع سرعت من به 30 و 31 هم رسیده.)

یکی که میگه من ADSL 256 دارم به این معنی نیست که 256 کیلوبایت در ثانیه دانلود می کنه! عناونی که روی این اشتراکهای ADSL هست بر حسب بیت هست. مثلا مودم رو میگن 56 کیلو به معنی نیست که 56 کیلو بایت در ثانیه دانلود می کنه! سرعتش بر حسب بیت هست.

*سعی کردم به راحت فهم ترین روش توضیح بدم. امیدوارم که متوجه شده باشید.

:46:

Marmoulak
08-05-2007, 22:32
امين جان حالا كيفيت Xvid بهتره يا Dvix ؟

در جواب شما و ساسر عزيز بايد بگم كه من تو دانشگاه شهرمون كافي نت داره كه ماهئاره اي هست و من با كارت دادشم مي رم و بعضي وقت ها از اونجا دانلود مي كنم ! من خودم ديدم كه يه نرم افزار كه لينكش مستقيم بوده و دانلود كه كردم ولا يادم نيست 100 يا 120 يا 200 داد ؟ ولي از 100 به بالا بود!
يا از سايت Bia2music آهنگ مي گرفتم سرعتش 80 تا 120 متغيير بود !
پس قضيه چيه كه ميگين سرعت فقط تا 25 يا 30 ميشه گرفت ؟! يا منظورتون فقط با سايت رپيرشير هست !
ساسر جان از شما هم ممنونم حالا حساب كار دستم اومد يعني اگه حالا يه خط يك مگابايت بر ثانيه داشته باشيم با سرعت 128 كيلو دانلود مي كنه ! درسته ؟

SK8ER BOi
09-05-2007, 02:19
امين جان حالا كيفيت Xvid بهتره يا Dvix ؟

در جواب شما و ساسر عزيز بايد بگم كه من تو دانشگاه شهرمون كافي نت داره كه ماهئاره اي هست و من با كارت دادشم مي رم و بعضي وقت ها از اونجا دانلود مي كنم ! من خودم ديدم كه يه نرم افزار كه لينكش مستقيم بوده و دانلود كه كردم ولا يادم نيست 100 يا 120 يا 200 داد ؟ ولي از 100 به بالا بود!
يا از سايت Bia2music آهنگ مي گرفتم سرعتش 80 تا 120 متغيير بود !
پس قضيه چيه كه ميگين سرعت فقط تا 25 يا 30 ميشه گرفت ؟! يا منظورتون فقط با سايت رپيرشير هست !
ساسر جان از شما هم ممنونم حالا حساب كار دستم اومد يعني اگه حالا يه خط يك مگابايت بر ثانيه داشته باشيم با سرعت 128 كيلو دانلود مي كنه ! درسته ؟

اين قسمت آخرو خوب گرفتي.درسته.
ولي يه چيزيو نگرفتي.
اين كه ميگيم تا 25 يا 30 ميتوني دانلود كني منظور با همون adsl 256k هستش.فرض كن با adsl 1M به اينترنت وصل بشي.خوب طبيعتآ سرعت دانلود هم بيشتر مي شه و همونطور كه گفتي در اين حالت ميتوني تا 128 كيلوبايت در ثانيه دانلود كني(البته در حالت ايده آل).خوب اون كافي نت هم يه همچين حالتيه ديگه.

Marmoulak
09-05-2007, 21:57
دستت درد نكنه

پس حالا گرفتم پهناي باند كافي نت بيشتر بوده كه تونستم با سرعت بيشتري دانلود كنم !

با تشكر