PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیاایجاد شبکه بین یک پنتیوم 4 و پ 3 باعث افزایش سرعت میشود؟

amin_rogh
05-05-2007, 12:17
سلام دوستان
من یه پ4 با مشخصات زیر و یه پ3 با رم 396 دارم.میخوام بدونم آیاایجاد شبکه بین این دوتا باعث افزایش سرعت و کارایی سیستم من میشود؟ویا به وقت تلف کردنش و دردسرش نمی ارزه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

H A M E D
05-05-2007, 13:03
دوست عزيز شبكه كردن دوتا كامپيوتر حالا با هر مشخصاتي هيچ ربطي به سرعت و كارايي سيستم شما نداره!

saviss
05-05-2007, 13:30
دوست عزيز شبكه كردن دوتا كامپيوتر حالا با هر مشخصاتي هيچ ربطي به سرعت و كارايي سيستم شما نداره!
حامدجان من یادمه یکی دوسال پیش یه تاپیک زده بودم شبیه به همین وتوش یکی از دوستان توضیح داده بودن که توی دانشگاه شریف تونسته بودن با استفاده از این روش ازتوان پردازشی حدودا48کامپیوتر بطور موازی استفاده کنن
پروژه ی ستی SETTI(اگه اسمشو درست یادم باشه) هم در همین زمینه هست... یعنی در سطح جهانی میان از توان پردازش کامپیوترهای خونگی که به نت وصل هستن به طور موازی(درمواقعی که سیستم ها کار پردازشی کمی انجام میدن)برای تحلیل داده های دریافتی توسط رادیو تلسکوپ ها از فضا (برای پیداکردن موجودات هوشمند فرازمینی)استفاده میکنند
همین روش رو هم برای طرح نقشه ی (D.N.A) یاژنوم انسانی چند سال پیش بکاربرند
I.B.Mهم خیلی مواقع این کاررو میکنه
اما روششو من نمیدونم
ولی امکان پذیرهست

H A M E D
05-05-2007, 13:44
حامدجان من یادمه یکی دوسال پیش یه تاپیک زده بودم شبیه به همین وتوش یکی از دوستان توضیح داده بودن که توی دانشگاه شریف تونسته بودن با استفاده از این روش ازتوان پردازشی حدودا48کامپیوتر بطور موازی استفاده کنن
پروژه ی ستی SETTI(اگه اسمشو درست یادم باشه) هم در همین زمینه هست... یعنی در سطح جهانی میان از توان پردازش کامپیوترهای خونگی که به نت وصل هستن به طور موازی(درمواقعی که سیستم ها کار پردازشی کمی انجام میدن)برای تحلیل داده های دریافتی توسط رادیو تلسکوپ ها از فضا (برای پیداکردن موجودات هوشمند فرازمینی)استفاده میکنند
همین روش رو هم برای طرح نقشه ی (D.N.A) یاژنوم انسانی چند سال پیش بکاربرند
I.B.Mهم خیلی مواقع این کاررو میکنه
اما روششو من نمیدونم
ولی امکان پذیرهست
خوب من اينو مي دونم اما با دوتا سيستم معمولي خونگي و بدون صرف هزينه سنگين نميشه به همين راحتيا اين كارو انجام داد. بحث موازي كردن سيستم ها با شبكه كردنشون زمين تا آسمون فرق داره اگر به همين راحتيا ميشد اين كارو انجام داد من الان دوتا پنتيوم فور دارم با هم سريشون مي كردم و حالشو مي بردم!
اگر بشه و من تنونم پس بايد مدركم رو بذارم در كوزه!

amin_rogh
05-05-2007, 13:45
ممنون از محبت دوستان.
حالا یه سوال دوم واسم مطرح شد. اگه اینکار رو بکنم آیا میتونم توسط یکی از کامپیوترهااز برنامه هایی که توی ان یکی هست( بدون نصب بر روی اولی ) استفاده کنم؟

H A M E D
05-05-2007, 13:51
ممنون از محبت دوستان.
حالا یه سوال دوم واسم مطرح شد. اگه اینکار رو بکنم آیا میتونم توسط یکی از کامپیوترهااز برنامه هایی که توی ان یکی هست( بدون نصب بر روی اولی ) استفاده کنم؟
جواب منفي هست! شما فقط مي تونيد اطلاعات رو بين دو كامپيوتر به اشتراك بذاريد براي استفاده از هر برنامه (البته اگر برنامه Portable ) نباشه بايد اون رو نصب كنيد.

Gabana
05-05-2007, 14:08
ممنون از محبت دوستان.

سلام ..
بله مي تونيد . سرويسي هست به نام Terminal Service كه دو كاربرد مهم داره :
Application Sharing و Remote Administration
مورد اوليش دقيقا همون چيزيه كه شما مي خوايد .

نكته مهم اينكه اين سرويس در ويندوز هاي سرور در دسترس هست .

======================================
در ضمن يه نكته ديگه هم هست . اگر هر دو سيستم عاملتون XP هست با Remote Desktop هم مي تونيد به راحتي به سيستم ديگه وصل بشيد و از نرم افزار هاي موجود روي دسكتاپش استفاده بكنيد .
اگر احتياج به ذخيره ديتا هم داشتيد خيلي راحت با دادن مسير UNC ذخيره مي كنيد . ديگه احتياجي به سرويس فوق هم نداريد .

saviss
05-05-2007, 16:09
سلام ..
بله مي تونيد . سرويسي هست به نام Terminal Service كه دو كاربرد مهم داره :
Application Sharing و Remote Administration
مورد اوليش دقيقا همون چيزيه كه شما مي خوايد .

نكته مهم اينكه اين سرويس در ويندوز هاي سرور در دسترس هست .

======================================
در ضمن يه نكته ديگه هم هست . اگر هر دو سيستم عاملتون XP هست با Remote Desktop هم مي تونيد به راحتي به سيستم ديگه وصل بشيد و از نرم افزار هاي موجود روي دسكتاپش استفاده بكنيد .
اگر احتياج به ذخيره ديتا هم داشتيد خيلي راحت با دادن مسير UNC ذخيره مي كنيد . ديگه احتياجي به سرويس فوق هم نداريد .
درسته
من اینکاررو هم توی ملینیوم وهم توی XPانجام دادم یعنی هم به برنامه ها وهم به سایر چیزهائی که توی شبکه SHAREکرده بودیم دسترسی داشتم(یعنی برنامه های اون سیستم رو از طریق سیستم خودم اجرا میکردم)
منتها بدون Remote Desktop....منتها اون برنامه روی سیستم خودم هم بود.....گمون کنم dllها وبقیه ی فایل هارو از سیستم عامل خودم قرض میگرفت
اما درمورد شبکه کردن چندتا سیستم واستفاده از منابع پردازشی و حافظه ی سیستم های دیگه به عنوان کمکی .....راستش اگه کسی راهی پیداکرد بنویسه (چون خودم 4تا سیستم بیکار دارم) شاید بشه ازاونا بعنوان پردازشگرهای موازی استفاده کرد(همون سوال پارسال یا پیرارسال خودم)

amin_rogh
06-05-2007, 16:16
خیلی از راهنماییهاتون ممنونم
الهی که خیر ببینید.متشکرم.