PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : mpeg4 direct maker

sid
05-05-2007, 02:50
جزئيات كار با نرم افزار mpeg4 direct makerبراي تغيير فرمت كردن فايلي (با حجم مورد نظر خودم)؟

nw_nk
05-05-2007, 11:42
جزئيات كار با نرم افزار mpeg4 direct makerبراي تغيير فرمت كردن فايلي (با حجم مورد نظر خودم)؟

فرمت مبدا شما چیست؟ فرمت مقصد چیست؟

با مفهوم Keyframe و Resolution و Bitrate و FPS و ... آشنا هستی؟

اگر مفاهیم مربوط به تصویر رو میدونی که خوب حله , بگو تا جزئیات MPEG4 Direct Maker رو برات بگم! اگر نمیدونی اول برو مفاهیم فوق رو یاد بگیر بعد MPEG4 D M رو ... چون تو جزئیاتی که می خواهم بهت بگم مفاهیم فوق بکار برده میشن و باید معنیشونو بدونی!

sid
08-05-2007, 12:20
dat to 3gp b kyfiyate baalaa faghat hamino mitoonam begam

sid
08-05-2007, 12:45
حد اقل نرم افزاری برای تبدیل فرنت datبه3gبا این مشخصه که بتوان کییت صدا و تصویر رو حجم را خودمان به راحتی کنترل کنیم حتی الامکان کار با نرم افزار ساده باشه چون دلم میخواد ویدئو هام داخل گوشیم با کیفیت باشند

nw_nk
08-05-2007, 14:22
حد اقل نرم افزاری برای تبدیل فرنت datبه3gبا این مشخصه که بتوان کییت صدا و تصویر رو حجم را خودمان به راحتی کنترل کنیم حتی الامکان کار با نرم افزار ساده باشه چون دلم میخواد ویدئو هام داخل گوشیم با کیفیت باشند

DAT به 3GP رو می خواهی؟ خوب نرم افزاری رو انتخاب کردی! همین MPEG4DirectMaker عالیه!

دارم میرم دانشگاه! وقتی برگشتم برات کامل توضیح میدم چطوری با MPEG4DM فیلم کم حجم و با کیفیت بالا برای موبایل درست کنی!

یکم صبر کن!

pd2006
08-05-2007, 15:32
سلام
قربون دستت حالا که میخواهی توضیح بده چطوری میشه فیلم DVD چند تکه رو با همین نرم افزار به یک تکه و با یه فرمت دیگه (مثلا mpg) تبدیل کرد .

با تشکر .

nw_nk
08-05-2007, 23:56
1- MPEG4 Direct Maker رو اجرا کن. و در تب Functions گزینه VCD/MPEG/...Converter رو انتخاب کن. حالا میتونی پنجره اول یعنی MPEG4

Direct Maker رو ببندی.
2- حالا در بخش VCD/MPEG/..Converter از برنامه MPEG4 Direct Maker باید باشی. از طریق منوی File و گزینه Open فایل مورد نظر رو انتخاب

کن.
3- در منوی Option و زیرمنوی آخر یعنی Select Destination File Format گزینه MP4/MOV/PSP/3GP رو انتخاب کن.
4- حالا در منوی Option روی زیرمنوی Setup Destination File Format کلیک کن.
5- در پنجره باز شده یعنی پنجره Setup MP4/MOV/PSP درهمان تب اول یعنی Format گزینه File Format رو به آخری یعنی 3GP AMR تغییر بده!
6- در تب دوم همین پنجره , یعنی Video , گزینه Aspect Ratio رو بزار رو 4:3
7- در تب دوم همین پنجره , نوار Quality رو بزار رو Best
8- در تب دوم همین پنجره , Bitrate مشخص کننده بیتریت تصویر فیلم خروجی می باشد. برای نمونه بزار رو 64 ولی بعدا با تبدیلهای متنوع دستت میاد که کمتر یا

بیشتر بزاری. هر چقدر بیشتر بزاری حجم فایل 3GP حاصل بیشتر میشه ولی کیفیت اون مخصوصا در فریمهای شلوغ بهتر میشه!
9- در تب چهارم همین پنجره , بیتریت صدا رو تنظیم میکنی. برای نمونه بزار رو 32 . ولی اینم مثل بیتریت تصویر فیلم , با چند تا تبدیل دستت میاد. هرچقدر

بیتریت صدا رو بالاتر بزاری کیفیت صدای خروجی بیشتر حفظ میشه و خوب حتما حجم هم زیادتر میشه.
10- در پایین این پنجره با دکمه Browse آدرس تولید فایل 3GP حاصل رو میدی و OK کن تا تغییرات ذخیره بشه.
11- حالا دوباره وارد محیط اصلی شدی! در منوی Option و بر روی زیرمنوی Resizing And changing کلیک کن.
12- در قسمت Image Resizing ابعاد فیلم حاصل رو میدی که بستگی به اندازه صفحه موبایلت داره. مثلا اگه صفحه موبایلت 320 در 220 است ابعاد فیلم رو همین

قدر بده.
13- در سمت راست همین پنجره Enable رو تیک بزن و فریم ریتی بین 10 تا 15 رو انتخاب کن! حالا OK کن تا دوباره وارد محیط اصلی بشی!

حالا فیلم آماده تبدیل به 3GP است! با زدن دکمه Convert که آرمش شبیه صاعقه است میتونی تبدیل رو شروع کنی!

کارهای دیگه ای هم می تونی قبل از شروع بکنی , مثلا با دکمه های Set (همون فلش بالا و پایین) تکه ای از فیلم رو تبدیل کنی و نه همه اونرو!

و .............

این نرم افزار و کلا تبدیل فیلم جزئیات زیادی داره ولی من مطالب پایه رو برای تولید 3GP بهت گفتم!

راستی اگه گوشی موبایلت MP4 ساپورت میکنه بهتره به اون فرمت تبدیل کنی چون در حجم یکسان کیفیت بالاتری نسبت به 3GP معمولی داره!

وقت ندارم بیشتر از این توضیح بدم! خودت با چیزهایی که بهت گفتم شروع به کار کن و اگر مشکلی داشتی بگو!

بای.

سلام
قربون دستت حالا که میخواهی توضیح بده چطوری میشه فیلم DVD چند تکه رو با همین نرم افزار به یک تکه و با یه فرمت دیگه (مثلا mpg) تبدیل کرد .

با تشکر .

منظورت چیه؟ اگر فقط مشکلت اینه که فایل خروجی حاصل از DVD یکی نمیشه که باید تیک Convert All Chapters To One رو قبل از تبدیل بزنی!

sid
13-05-2007, 19:06
شما چقدر ماهی حرفه ای چجوری جبران کنیم

sid
13-05-2007, 19:09
مرسی به تاپیک های دیگه من همجواب میدی؟اگه اسممو سرچ کنی پیدامیکنی اکثرا بی جوابند

sid
19-09-2007, 00:10
easy video convertet 3.8
بهترين نرم افزار براي تبديک عکس به ويدئو و ويدئو به چندين عکس
همچنين تبديل فايلهاي avi به ديگر فرمتها
بهترين نرم افزار براي تبديل فرمت که استفاده از اون هم البته راحت نيست ولي بهترينهmpeg 4direct maker هست که آموزشش توو يکي از تاپيک هام هست