PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید Macbook Apple

cpuman
04-05-2007, 13:03
سلام به همه اساتید و دوستانم در این بخش :

امیدوارم یکی منو از شر Search کردن و خوندن این همه مقاله نجات بده.
حقیقت اینه که من الان یه لپ تاپ HP NX6110 2.0 Ghz دارم و تقریبا ازش رازیم اما وزن زیاد و اندازه بزرگ این لپ تاپ واقعا اذیتم میکنه ، چند روز پیش Macbook Apple رو تو پایتخت دیدم ، بدجوری هم رفته تو مخم که بگیرم ولی تنها نگرانیم اینه که با Windows و محصولات Microsoft مشکل ایجاد کنه ، خواهش میکنم دوستان کمک کنن ، یا این که اگه پیشنهاد بهتری دارن چیزه دیگه ای بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید ، مهمترین چیزی که از لپ تاپ انتظار دارم اینه که حتما Cor Due باشه و این که 13،3 اینچ و وزن خیلی کمی داشته باشه.

انشاالله جبران کنیم !

khaiyam
04-05-2007, 13:28
ببین دوست عزیز لپتاپ های مک برای کار ها سنگین هست از جمله برای کار های گرافیکی سیستم عامل کامپیوتر های Apple اصلا ویندوز نیست از سیستم عامل OS Mac استفاده می کنه و به خاطر همین اصلا هیچ ربطی به محصولات تحت ویندوز نداره و با هیچ کدام از برنامه های تحت ویندوز کار نمی کنه چونکه اصلا زبان های برنامه نویسی اون فرق داره اما بعضی از نرم افزار ها هست که نسخه تحت مکینتاشش هم وجود داره مثل PhotoShop و یا درایور های قطعاتی مثل پرینتر در کل نرم افزار برایش کم هست (نرم افزار کرک شده و مفت ) اما کامپیوتر های فوق العاده خوش دست قوی و سیستم عامل فوق العاده ای داره که اگر با هاش کار کند اصلا با ویندوز کار نمی کنید دارای Option های بسیار زیادی هست سیستم عاملش در کل عالیه اما نه برای ما که تو ایران هستیم شما بهتره که یک لپتاپ Dell که چینی نیست یا یک توشیبا بخرید که با ویندوز کار می کنه
-------------------------------------------------------
اگر سوالی داشتید در خدمتم

fireboy8766
14-05-2007, 17:14
ضمن اینکه تقریبا به راحتی روی این سیستم ها ویندوز هم نصب میشه!!

mehraboon_mh
10-09-2008, 02:59
سلام دوستان..من می خوام یه لپ تاپ واسه نرم افزارهای مهندسی بخرم...شنیدم لپ تاپای اپل یه چیز دیگن.راسته؟؟؟؟ کسی مک بوک کارکرده داره من ازش بخرم؟؟؟؟

mr6768
10-09-2008, 09:34
بین دوست عزیز لپتاپ های مک برای کار ها سنگین هست از جمله برای کار های گرافیکی سیستم عامل کامپیوتر های Apple اصلا ویندوز نیست از سیستم عامل OS Mac استفاده می کنه و به خاطر همین اصلا هیچ ربطی به محصولات تحت ویندوز نداره و با هیچ کدام از برنامه های تحت ویندوز کار نمی کنه چونکه اصلا زبان های برنامه نویسی اون فرق داره اما بعضی از نرم افزار ها هست که نسخه تحت مکینتاشش هم وجود داره مثل PhotoShop و یا درایور های قطعاتی مثل پرینتر در کل نرم افزار برایش کم هست (نرم افزار کرک شده و مفت ) اما کامپیوتر های فوق العاده خوش دست قوی و سیستم عامل فوق العاده ای داره که اگر با هاش کار کند اصلا با ویندوز کار نمی کنید دارای Option های بسیار زیادی هست سیستم عاملش در کل عالیه اما نه برای ما که تو ایران هستیم شما بهتره که یک لپتاپ Dell که چینی نیست یا یک توشیبا بخرید که با ویندوز کار می کنه

این دوستمون خیلی شیوا همه چی رو گفتن حالا من هم یه چیز هایی اضافه می کنم .
ببینید این لپ تاپ یک گزینه منحصر به فرده هم از نظر کارایی هم از نظر زیبایی و نازکی و البته از نظر قیمت.
و متاسفانه از اونجایی که تو ایران بالای 97 درصد دارن از ویندوز استفاده می کنن این مک ها به کارشون نمیاد.
البته بگم نرم افزار هایی هستند که بخوان ویندوز رو توی مک شبیه سازی کنن.(فکر کنم یکیشون VMWARE بوده.دقیقا یادم نیست شایدم اشتباه گفته باشم ولی هست)
قیمت این لپ تاپ خیلی بالاست .
به هر حال اگه میخواهید از ویندوز استفاده کنید حتما این لپ تاپ رو ببینید : LENOVO Think Pad X 300
این لپ تاپ هم نازکی مثل مک بوک رو داره و هم ویندوزه و هم ایمنی بسیار بالایی داره (طوری که شما میتونی از ال سی دی لپ تاپ رو بلند کنی !!)
و امکانات بسیار دیگه .
به هر حال برای انتخاب بهتر تحقیقت رو بکن.

raptor22
10-09-2008, 10:52
سلام به دوستان
اگر در مورد مدل هاي MacBook كه تو ايران اومده و قيمتشون و اينكه كجا مي فروشند اطلاعات دارين بدين ممنون مي شوم.

Nimra
10-09-2008, 12:13
میتونی به اینجا سر بزنی
یکسال وارانتی هم داره
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمه مدلارو اگه بخوای شرکت رادان داره تو گوگل سرچ کن گیرت میاد ولی قیمتاش گرونتره

symk
12-09-2008, 14:21
بهتره از مك وجود نداره . بقيه همه كشكند

علیرضا
10-10-2008, 15:12
من هم می خوام لپ تاپ اپل بگیرم ولی تنها مشکلم همینه
ولی چرا بعضی گفته های شما با گفته های بعضی ها تناقض داره ؟
من شنیدم که لپ تاپ های مک ( مک بوک پرو مورد صحبتم هست ) لپ تاپ هایی اند که ویستا رو سریع تر از هر لپ تاپ دیگه ای بالا میارن و اجرا می کنن و کار با ویستا توی این لپ تاپ ها سریع تره . پس یعنی ویندوز هم روشون نصب میشه . (؟)
و خیلی جاها شنیدم که میگن تو این لپ تاپ ها ویندوز هم میشه براحتی نصب کرد .

درسته ؟

==============
ویرایش :
همین الان اینو بخونید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوش نوشته :
..." سریعترین نت بوک که با ویستا کار میکند" و...

تورو خدا یکی مارو از دو دلی در بیاره !

Stream
10-10-2008, 15:52
روی Macbook Pro ویندوز ویستا نصب میشه و عملکرد خیلی خوبی هم داره. ولی اینکه سریعتر از هر لپ تاپ دیگه ای ویستا رو اجرا کنند یک حرف بازاریه و اصلا جنبه فنی نداره.

----
گذاشتن لینک سایت های فروش لپ تاپ ممنوع است، پست شما ویرایش شد.

dghost
10-10-2008, 16:01
دوست عزیز درست شنیدی ویندوز به راحتی میتونی نصب کنی سرعتشم خیلی عالیه مخصوصا ویستا ولی اگه میخوای با وین کار کنی چرا مک میگیری؟

علیرضا
10-10-2008, 23:19
روی Macbook Pro ویندوز ویستا نصب میشه و عملکرد خیلی خوبی هم داره. ولی اینکه سریعتر از هر لپ تاپ دیگه ای ویستا رو اجرا کنند یک حرف بازاریه و اصلا جنبه فنی نداره.

----
گذاشتن لینک سایت های فروش لپ تاپ ممنوع است، پست شما ویرایش شد.

مشکل فقط این بود که آیا روش ویندوز نصب میشه یا نه که حل شد . ممنون !
سریع و کند بودش زیاد مهم نیست.

---------

اصلاً عمدی نبود . عذر می خوام .
باز هم متشکرم .

دوست عزیز درست شنیدی ویندوز به راحتی میتونی نصب کنی سرعتشم خیلی عالیه مخصوصا ویستا ولی اگه میخوای با وین کار کنی چرا مک میگیری؟

نه صرفاً اپل رو برای ویندوز نمی خوام . از مک هم خوشم میاد و دوست دارم باهاش کار کنم . ولی در درجه ی اول از اپل خوشم میاد . مهم نیست مک روش نصب باشه یا وین :31:
تا جایی با مک کار می کنم که یک روزی مجبور بشم برای انجام یه کار فوق العاده حیاتی ، از وین استفاده کنم .
دلیل دیگه ام هم اینه که تا بحال با هر کسی مشورت کردم اپل رو بهم پیشنهاد داده ( اگه منظورتون از سوال این بود که " چرا اپل می خرم در حالی که می خوام با وین کار کنم ")

behradsn
11-10-2008, 18:42
قیمت در چی رنجیه ؟

مدل های مختلفش که تو ایران هست منظورمه

dghost
11-10-2008, 21:26
همه مدلهاش هست از 1300 داره تا 3000

علیرضا
11-10-2008, 22:53
سلام به همه
امروز پایتخت بودم از سه چهار جا لیست قیمت گرفتم . یکی دوتاشون که قیمت فوق العاده بی شرمانه می دادن !
(مثلاً مک بوک 15 اینچ رو 3 میلیون و 150 می دادن !!!)

فقط تونستم دوتا قیمت از تو این مجتمع گیر بیارم . اول مشخصات مک بوک مورد نظر رو می نویسم :
Apple Mac Book Pro 17" (MB512LL/A به این مدل معروف بود )
CPU : 2.6 core Due
Memory : 2GB
H.D.D: 200Gb SATA هیچ کدوم به 7200 یا 5200 rpm بودن این هارد اشاره ای نکردن و نظری هم نداشتن .
بقیشون مهم نیستن .
یک جا قیمت 3 میلیون و یکجا دیگه 3 و 200 میداد !

این دویست تومن اختلاف ، چه معنی ای می تونه داشته باشه ؟
راه بهتری برای خرید مک بوک هست ؟
مثلاً سفارش دادن مستقیم از سایت اپل برای یکی از اقوام یا دوستان خارج کشور و بعد دریافت محموله از اون فرد و ... ؟

Nine
13-10-2008, 21:43
با سلام
از قرار ۱۴ اکتبر قراره مدل های جدید مک بوک (مدل های آلومینیومی ) واحتمالا مدل های نازک تر مک بوک پرو معرفی بشن پس کمی صبر کنید شاید اومدن این مدل ها کمی از قیمت قبلی ها کم کنه البته اگه بخواین از همین جدید ایی که می خواد معرفی بشه بگیرید که تو ایران باید یه مدتی صبر کنید
جهت اطلاعتون تو خرید مک بوک پرو به صفحه نمایش هم دقت کنید دو مدل glossy و antiglare داره که من antiglare رو می پسندم

اینجا رو هم که مطالعه کردید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درضمن یه سری از کارت گرافیک مک بوک پرو ها ایراد داره که باعث خاموش شدن لپ تاپ می شه این رو هم در نظر داشته باشید

paranoid_android
14-10-2008, 09:05
با سلام
از قرار ۱۴ اکتبر قراره مدل های جدید مک بوک (مدل های آلومینیومی ) واحتمالا مدل های نازک تر مک بوک پرو معرفی بشن پس کمی صبر کنید شاید اومدن این مدل ها کمی از قیمت قبلی ها کم کنه البته اگه بخواین از همین جدید ایی که می خواد معرفی بشه بگیرید که تو ایران باید یه مدتی صبر کنید

ما هم بی صبرانه منتظریم شاید فرجی حاصل بشه و بتونیم یک عدد مک بوک ایر یا پرو ابتیاع کنیم:31:

Nine
14-10-2008, 13:10
ما هم بی صبرانه منتظریم شاید فرجی حاصل بشه و بتونیم یک عدد مک بوک ایر یا پرو ابتیاع کنیم:31:

با سلام
به نظر من که ایر خریدن نوعی پول دور ریخته همون پرو خیلی بهتره همونو ابتیاع کنید :20:

علیرضا
14-10-2008, 19:16
با سلام
جهت اطلاعتون تو خرید مک بوک پرو به صفحه نمایش هم دقت کنید دو مدل glossy و antiglare داره که من antiglare رو می پسندم

اینجا رو هم که مطالعه کردید

درضمن یه سری از کارت گرافیک مک بوک پرو ها ایراد داره که باعث خاموش شدن لپ تاپ می شه این رو هم در نظر داشته باشید

Nine عزیز خیلی خوب راهنمایی کردی .
من فکر می کردم Glossy بهتره . میشه دقیقاً بگید فرقشون چیه ؟ تو سایت اپل نوشته بود که Glossy کمی شفاف و پر نور تره . و اینکه چرا شما antiglare می پسندی ؟

جالب بود . اگه یه موقع خدایی نکرده گرافیک یکی از مک بوک هایی که از ایران می خریم مشکل دار یا Affected از آب در بیاد ... ؟ اپل بدون دریافت هیچ هزینه ای لپ تاپ رو تعمیر می کنه حتی اگه مدت گارانتیش تموم شده باشه ولی هزینه ی فرستادنش با خودمونه .. درست میگم ؟

Nine
14-10-2008, 20:06
Nine عزیز خیلی خوب راهنمایی کردی .
من فکر می کردم Glossy بهتره . میشه دقیقاً بگید فرقشون چیه ؟ تو سایت اپل نوشته بود که Glossy کمی شفاف و پر نور تره . و اینکه چرا شما antiglare می پسندی ؟

جالب بود . اگه یه موقع خدایی نکرده گرافیک یکی از مک بوک هایی که از ایران می خریم مشکل دار یا Affected از آب در بیاد ... ؟ اپل بدون دریافت هیچ هزینه ای لپ تاپ رو تعمیر می کنه حتی اگه مدت گارانتیش تموم شده باشه ولی هزینه ی فرستادنش با خودمونه .. درست میگم ؟

با سلام
glossy آره شفاف تر و درخشان تره در واقع برای بار اول به نظر قشنگ تر می آد و تصویر رو ظاهرا خوش رنگ و لعاب تر نشون می ده به دوستان می گم برای اینکه فامیل ببینند و بگن چه قشنگه خیلی خوبه
البته برای دیدن فیلم تا حدودی مناسبه اما مهمترین ایرادش انعکاس نوره فکر کنم قبلا تو لپ تاپ های دیگه هم دیده باشی که تصویر خودت رو می تونی دقیق تو صفحه نمایش ببینی حالا اگه کار و جات طوری باشه که کمی نور (لامپ یا خورشید) داشته باشی دیگه مکافاته

اما antiglare یا مات در نگاه اول تصویر رو به اون رنگ و لعاب glossy نشون نمی دن اما بازتابش نور ندارن و برای کارهای روز مره خصوصا کار با متون چشم رو کمتر اذیت می کنند و از دیدن تصویر خود و دیگران در صفحه نمایش راحت می شید همچنین کارهای گرافیکی که نیاز است که مونیتور رنگ واقعی رو نشون بده بهترن
ضمنا توجه کنید تنها در سری پرو است که شما حق انتخاب بین glossyو antiglare دارید وگرنه تمام لپ تاپ های مک بوک و مک بوک ایر تنها مدل glossyدارند وشما نمی تونید antiglareرو داشته باشید

بله درست می گید البته فکر کنم منظورتون مک بوک پرو باشه نه مک بوک چون این مشکل برای مک بوک پرو و کارت های گرافیک انویدیا است البته امیدوارم اینطوری نشه
امشب ساعت ۱۰ مدل های جدید مک بوک (آلومینیومی و احتمالا مولتی تاچ و باز هم احتمالا با کارت گرافیکی انویدیا به جای x3100) مدل های نازک تر مک بوک پرو ( همرا با حذف400-FireWire )
و احتمالا ilife09 , iwork09 معرفی خواهند شد
قیمت ها نسبت به قبل کمتر خواهد شد احتمالا حدود ۱۰۰ دلار کاهش داریم
ببینیم کدوماش به واقعیت بدل می شن ؟؟؟

Nine
15-10-2008, 05:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به سلامتی صفحه مات از مک بوک پرو هم حذف شد و همه صفحه ها شدن شفاف :41:
مک بوک ها شدن نقره ای و آلومینیومی با ترک پد مولتی تاچ با ظاهری شبیه imac مک بوک پرو ها که شبیه اند

علیرضا
15-10-2008, 18:43
به به ! یکم قشنگ تر هم شدن این جدیداش . البته تصویر در بسته اش رو هم باید دید !
چرا ! توی مک پرو 17 اینچ می تونی Antiglare برداری !!! تو مدل های دیگش شاید حذف شده .
کاهش قیمت هم که نداریم :41:
هارد و رمش رو هم ارتقا دادن که میشه گفت به جای کاهش قیمت بوده .
کلاً یکم تغییرکردن...

Nine
15-10-2008, 19:42
به به ! یکم قشنگ تر هم شدن این جدیداش . البته تصویر در بسته اش رو هم باید دید !
چرا ! توی مک پرو 17 اینچ می تونی Antiglare برداری !!! تو مدل های دیگش شاید حذف شده .
کاهش قیمت هم که نداریم :41:
هارد و رمش رو هم ارتقا دادن که میشه گفت به جای کاهش قیمت بوده .
کلاً یکم تغییرکردن...

با سلام
نه علیرضا جان اشتباه نکن اون ۱۷ اینچی از مدل های قبلی است
دیشب از سری پرو مدل ۱۵ اینچی نمایش داده شده و گفتن مدل ۱۷ اینچی به زودی برای فروش قرار داده می شه
تو این سری جدید fsb پردازنده از ۸۰۰ به 1066 رسیده و به جای رم های DDR2از رم های DDR3استفاده شده
وزن این سری ها نسبت به قبلی ها کاهش پیدا کرده و در کارت گرافیکی هر دو مدل مک بوک و مک بوک پرو ارتقا خوبی پیدا کرده
چیپست هم این بار دیگه اینتل نیست و از انویدیا است
ترک پد مک بوک هم مولتی تاچ شده و در هر مدل قابلیت های جدید بهش اضافه شده مثل استفاده از EXPOSEبا ۴ انگشت و ...
صفحه نمایش مات کلا کنار گذاشته شده (می گن برای محیط زیست و ...) و تمام مدل ها با صفحه نمایش شفاف اراپه شدن که برای خیلی ها خصوصا طرفدارای مک بوک پرو خبر ناراحت کننده ای بود
کنار صفحه نمایش شبیه imacها مشکی شده و ...
کلا برای مک بوک ها ارتقا خیلی خوبی بوده اما برای مک بوک پرو نه چندان
راستی تو ساخت این مدل ها از شیوه جدید برای ساخت بدنه استفاده شده که منحصر بفرده طوری که یه قطعه مستطیل شکل آلومینیوم رو به روش های خاص توش رو خالی می کنن و شبیه کیس لپ تاپ می تراشن نه مثل قبل تکه تکه بخوان سوار هم کنند اینجوری هم استحکام بدنه زیاد می شه و هم سایزش کمتر می شه و هم سبک تر و هم برای شرکت ارزون تر در می اد روش این کار تو ویدیویی که رو سایت اپل قرار گرفته رو می تونید ببینید

علیرضا
16-10-2008, 21:54
WOW !
خیلی عالیه .
رم DDR3
FSB 1066 !
ارتقای کارت گرافیک
چیپست nVidia
قاب مشکی
وزن کمتر
متاسفانه صفحه ی Glossy !
و...
دیگه چه انتظاری از یک کامپیوتر قابل حمل دارید ؟ :31:
اگر هارد هم به 320GB 7200 دور ، ارتقا پیدا کرده باشه که دیگه محشره !
خیلی خوشم اومد . Nine عزیز دستت درد نکنه از بابت این اطلاعات .
تو سایت اپل می تونم همه ی این اطلاعات رو یکجا پیدا کنم ؟

=======

ویرایش :
صبر کن ببینم ! این ارتقای کیفیت فقط تو مدل های 15 و 13 اینچی اتفاق افتاده ؟؟؟

Nine
17-10-2008, 01:40
با سلام
نه مدل ۱۷ اینچی هم همون ارتقا های ۱۵ اینچی رو خواهد داشت
البته من زیاد توصیه نمی کنم لپ تاپ ۱۷ اینچی رو !! دیگه زیادی بزرگ و سنگین می شه مگر اینکه شما کار خاصی نیاز داشته باشید و تصمیمتون حتما ۱۷ اینچی باشه وگرنه من مدل های ۱۵ اینچی رو بیشتر می پسندم

برای اطلاعات بیشتر به قسمت storeو support سایت اپل مراجعه کنید
این ویدیو هم جالبه

امیدوارم برای سری پرو باز انتخاب صفحه مات رو اضافه کنند ولی ارتقا مک بوک ها واقعا عالی بوده و تقریبا مشابه یه مک بوک پرو کوچک تر شدند قبلا فرق بین این دوتا هم از نظر ظاهر هم از نظر امکانات زیاد بود

.shahyad.
18-10-2008, 11:20
.
سلام...
اقا منم مثه علیرضا بدجوری عاشق اپل و محصولاتشم ولی دقیق نمیدونم چی به چیه...
در مورد گوشیشم همین مشکلو داشتم که خدارو شکر گرفتمو از پسش بر اومدمو ازش راضیم...!
حالا در مورد لپ تاپش...
نمیدونم بگیرم یا نه..؟!؟!
کار باهاش سخته..؟!؟!..چجوریاس..!؟!..به راحتی میشه مثه بقیه لپ تاپ ها یا همین کامپیوتر روش برنامه و... نصب کردو کار کرد باهاش..!؟..اصا چرا همه به عنوان یه لپ تاپ خاص و متفاوت ازش یاد میکنن...!؟!؟
پرو بهتره یا ایر یا مک بوک خالی..!؟
ممنون میشم یکم اطلاعات بهم بدین و راهنمائیم کنید...
.

Nine
18-10-2008, 12:24
.
سلام...
در مورد گوشیشم همین مشکلو داشتم که خدارو شکر گرفتمو از پسش بر اومدمو ازش راضیم...!
حالا در مورد لپ تاپش...
کار باهاش سخته..؟!؟!..چجوریاس..!؟!..به راحتی میشه مثه بقیه لپ تاپ ها یا همین کامپیوتر روش برنامه و... نصب کردو کار کرد باهاش..!؟..اصا چرا همه به عنوان یه لپ تاپ خاص و متفاوت ازش یاد میکنن...!؟!؟
.

در مورد انتخاب بین انواع مک بوک
ا- مک بوک ایر رو که بی خیال شو
بین مک بوک و مک بوک پرو فرق اساسی بینشون یکی تو صفحه نمایششونه که مک بوک فقط ۱۳.۳ اینچ است و مک بوک پرو ۱۵.۴ و ۱۷ اینچ داره --- ضمنا کارت گرافیک مک بوک پرو ها قویترند
حالا بسته به نیاز و سلیقتون انتخاب کنید
در مور کار کردن باهاش و خاص بودن علاوه بر بعضی امکانات سخت افزاری ویژه اش مثلا مولتی تاچ ترک پدش
به سیستم عامل نصب شده روش موسوم به Leopard است
نصب برنامه در این سیستم عامل حتی از ویندوز هم راحت تره و بیشتر به یه drag&dropاحتیاج داره
اما خوب نیاز به معادل سازی برنامه ها دارید چون دیگه برنامه های ویندوز و اصولا exe. اینجا دیگه عمی نمی کنه
حالا اگه برنامه خیلی خاص در ویندوز لازم داشته باشید که معادل مکی نداشته باشه به مشکل بر می خورید
البته اونم راه حل داره یکی نصب یه ماشین مجازی مثل vmware fusionروی مک و نصب ویندوز روی اون و سپس نصب برنامه مورد نظرتون در ویندوز مجازی
و دومی نصب یه ویندوز دوال بوت با استفاده از boot camp که به طور پیش فرض روی سیستم نصب است.
این یه توضیح کلی بود
حالا اگه سوالات ریزتر دارید بپرسید
قبلا هم یه تاپیک بود به نام دوستداران مکینتاش که من اونجا مطالبی در این رابطه می نوشتم که وقتی کم کار شد دیگه بهش سر نزدم اونو هم ببینید (فکر کنم رفته تو انجمن متفرقه) بد نیست

علیرضا
18-10-2008, 16:20
با سلام
نه مدل ۱۷ اینچی هم همون ارتقا های ۱۵ اینچی رو خواهد داشت
البته من زیاد توصیه نمی کنم لپ تاپ ۱۷ اینچی رو !! دیگه زیادی بزرگ و سنگین می شه مگر اینکه شما کار خاصی نیاز داشته باشید و تصمیمتون حتما ۱۷ اینچی باشه وگرنه من مدل های ۱۵ اینچی رو بیشتر می پسندم

برای اطلاعات بیشتر به قسمت storeو support سایت اپل مراجعه کنید
این ویدیو هم جالبه

امیدوارم برای سری پرو باز انتخاب صفحه مات رو اضافه کنند ولی ارتقا مک بوک ها واقعا عالی بوده و تقریبا مشابه یه مک بوک پرو کوچک تر شدند قبلا فرق بین این دوتا هم از نظر ظاهر هم از نظر امکانات زیاد بود

Nine جان ممنون از اطلاعاتت . امروز فقط نشسته بودم و فیلم های مک بوم جدید رو می دیدم و اندرکف مونده بودم .
واقعاً که مک بوک های جدید یک دنیا با مک بوک قبلی ها فرق داره . ( حالا یه دنیا نه ولی خیــــــــلی فرق داره ) :31:

من بین 15 و 17 موندم باید فکر هامو بکنم .

.
سلام...
حالا در مورد لپ تاپش...
.

سلام شهیاد جان . من چاکرتم :31:
Nine عزیز اطلاعات کامل و جامعی در مورد لپ تاپ های اپل دادن دادن و
اگه راستشو بخوای اپل یه چیزه دیگه است !
من مک بوک پرو های جدید اپل رو اینجوری توصیف می کنم : " فوق العاده ساده ، فوق العاده شکیل ، فوق العاده کارا ، فوق العاده دوست داشتنی و فوق العاده با کلاس !!! "

تنها چیزی که منو در مورد مک بوک ها نگران می کرد این بود که آیا میشه روی سخت افزار این سیستم ، ویندوز و محصولات سازگار با ویندوز رو نصب کرد یا نه . که خوشبختانه جواب مثبته :20:

=====================

Nine عزیز ، میشه همزمان یک Leopard و یک Vista روی مک بوک نصب باشه و هر وقت که سیستم رو بوت می کنی یکی رو انتخاب کنی و واردش شی و ... ؟

Nine
18-10-2008, 21:45
Nine جان ممنون از اطلاعاتت
Nine عزیز ، میشه همزمان یک Leopard و یک Vista روی مک بوک نصب باشه و هر وقت که سیستم رو بوت می کنی یکی رو انتخاب کنی و واردش شی و ... ؟

بله
تا قبل از اینکه اپل رو به پردازنده های اینتل نیاورده بود این کار ممکن نبود
اما از موقع استفاده از پردازنده های اینتل این امکان به وجود اومد
این کار با استفاده از یه ابزار توکار در leopard موسوم به بوت کمپ bootcamp قابل انجام است

البته اگه کار گرافیکی سنگین با ویندوز ندارید مثل بازی و ... همون ماشین مجازی هم راحت تره و هم دم دست تر و هم امن تر

.shahyad.
18-10-2008, 22:53
.
ناین جان ممنونم...در حال حاضر سوال خاصی که ندارم...شاید به این خاطر که اطلاعات زیادی ندارم که بخوام سوال خاصی بکنم..!!!!!
چیزه...یه چرخی بین تاپیکا زدم...ولی این تاپیکی که گفتین رو پیدا نکردم...اگه بتونین از تو پیگیری پستهای قبلتون اون تاپیک رو بیرون بکشین ممنون میشم...اینجوری یکم اطلاعات میگیرم و بطبع سوالاتی برام پیش میاد...
راسی ایر رو که خیلی تبلیغ مبلیغ براش زیاده...از چه نظر جالب نیس..!؟
یه راسیه دیگه (!!!) ---> راسی ناین جان تو توضیحت زده بودی ---> 1- مک بوک ایر رو....
پس 2 کوشش..!؟!؟ :d
..
فدات علی جان...
اره..کلا خوده من عاشق برندها و چیزای تکم...!..حالا شده یه بسه ادامس باشه..!!!!
اپل هم شنیدم برای مصارف تخصصی بدرد میخوره وخیلی به کاره ما نمیاد...ولی خب چه کنم که اون سیبه نصفشو خیلی دوس دارم..!!!! ;) :d
مگه جدیدو قدیم هم داره..!؟؟!
اینائی که الان تو بازاره ایرانه جدیده یا قدیمیه..!؟؟!
نوسان و ماکزیممو مینیمم قیمتش چجوریاس..!؟!؟
از کجا میشه با قیمت مناسب و با اطمینان کامل تهیش کرد..!؟...میشه به این فروش اینترنتی ها اطمینان کرد..؟!
اخه تو بازار خیلی کم یاب و گرونه...!
.

Nine
19-10-2008, 00:38
با سلام

دوست داران Apple Mac مکینتاش

----------------------------------------------

مک بوک ایر خصوصا تو ایران اصلا فایده نداره
مزیت هاش : خوشکل - با کلاس - سبک
معایبش: نداشتن درایو نوری - داشتن تنها یه پورت usb - صفحه نمایش ۱۳.۳ -تعویض باتریش فقط توسط متخخصان اپل
سرعت نه چندان مناسب و پردازنده ضعیف تر نسبت به مک بوک ومک بوک پرو - قیمت خیلی بالا و...
اصولا برای کار با اینترنت بهینه شده مثلا به قول خود جابز برای دیدن فیلم نیازی به درایو نوری نیست مس رید به apple storeو فیلم موردنظرتون رو دانلود می کنید و ...

-------------------------------------------------

منظورم این بود
۲-بین مک بوک و مک بوک پرو فرق اساسی

---------------------------------------
این مشخصات بالایی ها مال این جدیدهاست که ۱۴ اکتبر معرفی شدن ( سری اواخر ۲۰۰۸)
چند ماهی فکر کنم طول بکشه به ایران برسه
اونایی که الان تو بازارن سری اوایل ۲۰۰۸ است

مشخصات و شماره مدل کلیه مک بوک ها

مشخصات و شماره مدل کلیه مک بوک پرو ها

اینایی که الان تو بازار ایرانن
مک بوک سفید : دو مدل داره یکی ۱.۳۵۰.۰۰۰ و یکی ۱.۵۵۰.۰۰۰
مک بوک سیاه : ۱.۷۵۰.۰۰۰
مک بوک پرو : از ۲.۳۰۰.۰۰۰ تا ۳.۵۰۰.۰۰۰

----------------------------------------
در مورد اینکه از کجا بخری من زیاد نمی تونم راهنمایی کنم
ولی نقش هست و شرکت رادان تهران مجتمع پایتخت دارن همچی کمیاب هم نیست

.shahyad.
01-11-2008, 16:27
.
اقا یه همچین مشخصاتی به قیمت 1.400 خوبه..!؟...بگیرم..!؟
..
Brand………………..……………Apple
PART No…………….…………..MB403LL
Processor………………………...C2D 3MB
Peed……………...……….………..2,4
RAM………………..…..………...2GB
HDD…………....…………….……160
Optical Drive………......…….………DVDRW
Screen……………………...……..13,3"
Operating System……..............…….……OSX
WIFI……………...………………..yes
Camera………….....……….….……yes
VGA Mem………....………..….…X3100.
Color……….………….…...…WITHE
.
البته با گارانتی 50 تومن میاد روش..!!
.

netlcom
18-12-2008, 05:49
کسی قیمت imac یا macbook pro رو نمی دونه قیمت دوبیشو می گم ؟
بعدشم اگه اپل اسم لپ تاپاشو گذاشته macbook یا imac بخاطر سیستم عامل مکینتاشش هست به نظر من میرزه که بگیری برنامه هاشم هر چقدر باشه بخری اصلا کل سیستم های اپل قابل قیاص با هیچ نوع برندی نیست
این نظر منه

netlcom
18-12-2008, 05:50
کسی قیمت imac یا macbook pro رو نمی دونه قیمت دوبیشو می گم ؟
بعدشم اگه اپل اسم لپ تاپاشو گذاشته macbook یا imac بخاطر سیستم عامل مکینتاشش هست به نظر من میرزه که بگیری برنامه هاشم هر چقدر باشه بخری اصلا کل سیستم های اپل قابل قیاص با هیچ نوع برندی نیست
این نظر منه

jalal.jan
21-12-2008, 13:45
سلام
اول از همتون تشكر كنم كه نوشته هايتون عاليه:11:
ميخواستم بگم كه من تا سه چهار ماه ديگه ميتونم از آمريكا خريد داشته باشم و از اونجا ميخواهم نوت بوك بگيرم(چون اونجا قيمتش خيلي ارزونتره) كه از Apple بيشتر خوشم مياد و اينجور كه از نوشته هايتون معلومه mac book pro براي من مناسبتره ولي من هنوز نفهميدم چه جوري بايد ويندوز را روي اي كامپيوتر ها نصب كرد. چون من برام ويندوز داشتن روي كامپيوتر مهمه. و ميخواستم بگم تو ايران جايي هست كه ويندوز را نصب كنم؟ وسوال آخرم اينه كه من برنامه هاي كرك شده را استفاده ميكنم و برنامه هاي اصل را تا به حال استفاده نكردم. آيا برنامه هاي كرك شده روي اينجور كامپيوتر ها نصب ميشه؟:46:

jalal.jan
21-12-2008, 13:48
سلام
اول از همتون تشكر كنم كه نوشته هايتون عاليه
ميخواستم بگم كه من تا سه چهار ماه ديگه ميتونم از آمريكا خريد داشته باشم و از اونجا ميخواهم نوت بوك بگيرم(چون اونجا قيمتش خيلي ارزونتره) كه از Apple بيشتر خوشم مياد و اينجور كه از نوشته هايتون معلومه mac book pro براي من مناسبتره ولي من هنوز نفهميدم چه جوري بايد ويندوز را روي اي كامپيوتر ها نصب كرد. چون من برام ويندوز داشتن روي كامپيوتر مهمه. و ميخواستم بگم تو ايران جايي هست كه ويندوز را نصب كنم؟ وسوال آخرم اينه كه من برنامه هاي كرك شده را استفاده ميكنم و برنامه هاي اصل را تا به حال استفاده نكردم. آيا برنامه هاي كرك شده روي اينجور كامپيوتر ها نصب ميشه؟

jalal.jan
21-12-2008, 13:52
با سلام

دوست داران Apple Mac مکینتاش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید----------------------------------------------

مک بوک ایر خصوصا تو ایران اصلا فایده نداره
مزیت هاش : خوشکل - با کلاس - سبک
معایبش: نداشتن درایو نوری - داشتن تنها یه پورت usb - صفحه نمایش ۱۳.۳ -تعویض باتریش فقط توسط متخخصان اپل
سرعت نه چندان مناسب و پردازنده ضعیف تر نسبت به مک بوک ومک بوک پرو - قیمت خیلی بالا و...
اصولا برای کار با اینترنت بهینه شده مثلا به قول خود جابز برای دیدن فیلم نیازی به درایو نوری نیست مس رید به apple storeو فیلم موردنظرتون رو دانلود می کنید و ...

-------------------------------------------------

منظورم این بود
۲-بین مک بوک و مک بوک پرو فرق اساسی

---------------------------------------
این مشخصات بالایی ها مال این جدیدهاست که ۱۴ اکتبر معرفی شدن ( سری اواخر ۲۰۰۸)
چند ماهی فکر کنم طول بکشه به ایران برسه
اونایی که الان تو بازارن سری اوایل ۲۰۰۸ است

مشخصات و شماره مدل کلیه مک بوک ها

مشخصات و شماره مدل کلیه مک بوک پرو ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینایی که الان تو بازار ایرانن
مک بوک سفید : دو مدل داره یکی ۱.۳۵۰.۰۰۰ و یکی ۱.۵۵۰.۰۰۰
مک بوک سیاه : ۱.۷۵۰.۰۰۰
مک بوک پرو : از ۲.۳۰۰.۰۰۰ تا ۳.۵۰۰.۰۰۰

----------------------------------------
در مورد اینکه از کجا بخری من زیاد نمی تونم راهنمایی کنم
ولی نقش هست و شرکت رادان تهران مجتمع پایتخت دارن همچی کمیاب هم نیست

سلام
اول از همتون تشكر كنم كه نوشته هايتون عاليه
ميخواستم بگم كه من تا سه چهار ماه ديگه ميتونم از آمريكا خريد داشته باشم و از اونجا ميخواهم نوت بوك بگيرم(چون اونجا قيمتش خيلي ارزونتره) كه از Apple بيشتر خوشم مياد و اينجور كه از نوشته هايتون معلومه mac book pro براي من مناسبتره ولي من هنوز نفهميدم چه جوري بايد ويندوز را روي اي كامپيوتر ها نصب كرد. چون من برام ويندوز داشتن روي كامپيوتر مهمه. و ميخواستم بگم تو ايران جايي هست كه ويندوز را نصب كنم؟ وسوال آخرم اينه كه من برنامه هاي كرك شده را استفاده ميكنم و برنامه هاي اصل را تا به حال استفاده نكردم. آيا برنامه هاي كرك شده روي اينجور كامپيوتر ها نصب ميشه؟

GiggleClub
22-12-2008, 08:49
چجوری ویندوز بریزی؟

2 راه داری:
1- با Bootcamp: یه برنامه به این اسم تو OSX هستش که اجراش می کنی، فضای هاردتو بهت نشون میده اونو 2 قسمتش می کنی (یکیش واسه ویندوز)، بعدش cd ویندوز رو میذاری و مثل بجه آدم ویندوز رو نصب می کنی

2- یه سری نرم افزار هم هستند که میان تو خود مک ویندوز رو نصبب می کنن، با این کار دیگه نیاز نداری دستگاهتو ریاستارت کنی تا بری ویندوز بکله همون تو مک اونو اجرا می کنی، ویندوز اجرا میشه
اسم یکی از این نرم افزارا: Parallel

اینم یه عکس از Parallel:

dygary
29-12-2008, 22:19
سلام به همگی
یه احتمالی هست که تا حدود دو ماه دیگه یکی از دوستان از امریکا برام یه لپتاپ بیاره.
پسند خودم اینه که دستم به یه apple پدر-مادر دار برسه، امّا این موارد هم برام مهمّه:

1- مونیتور "14 یا کوچکتر
2- CPU 2. Core with 2MB Cash or Higher
3- حتمن HDMI داشته باشد
4- HDD 250G or Higher
5- ترجیحن (Remote Control (IR داشته باشد
6- گارانتی قابل استفاده داشته باشد
7- قیمت تا 200 1 دلار یا پایین تر
8-بی دردسر باشد، داغ نکند، زود باتری خالی نکند و...

وانتظارات کلّی من
*حجم کم و سبک بودن ==> که راحت بتونم تا محلّ کار ببرم و بیارم
*خروجی HDMI ==> برای اینکه بتونم از امکان دیدن فیلم HD بهره ببرم
*همینطور اینکه خیلی زیاد ازآپدیت روز ِ ایران دور نباشه
*بی آزار و دردسر باشه و توقّعات معمولی از یه نوتبوک رو به خوبی برآورده کنه
و
*نمیخوام کار ِ سنگین باهاش انجام بدم
*نمیخوام برای گیم و کپچر و رایت و... ازش استفاده کنم
*و خلاصه نمیخوام جانشین Desktop PC خونه بشه

با این تفاصیل چی رو پیشنهاد میکنید؟
-با توجه به مسالهء گارانتی آیا خرید از امریکا اصولن معقول هست؟ (تفاوت قیمت با اینجا رو هم لحاظ بفرمائید)
-به دوستم mac سفارش بدم یا بهتره دنبال سیستمای ویندوزی مثل dell باشم؟
-اصلن لطف کنین یه برند و مدلشو پیشنهاد بدین!

زنده باشین.
منتظر پاسخ ام.

dygary
01-01-2009, 09:01
من كماكان منتظرم!!

سلام به همگی
یه احتمالی هست که تا حدود دو ماه دیگه یکی از دوستان از امریکا برام یه لپتاپ بیاره.
پسند خودم اینه که دستم به یه apple پدر-مادر دار برسه، امّا این موارد هم برام مهمّه:

1- مونیتور "14 یا کوچکتر
2- CPU 2. Core with 2MB Cash or Higher
3- حتمن HDMI داشته باشد
4- HDD 250G or Higher
5- ترجیحن (Remote Control (IR داشته باشد
6- گارانتی قابل استفاده داشته باشد
7- قیمت تا 200 1 دلار یا پایین تر
8-بی دردسر باشد، داغ نکند، زود باتری خالی نکند و...

وانتظارات کلّی من
*حجم کم و سبک بودن ==> که راحت بتونم تا محلّ کار ببرم و بیارم
*خروجی HDMI ==> برای اینکه بتونم از امکان دیدن فیلم HD بهره ببرم
*همینطور اینکه خیلی زیاد ازآپدیت روز ِ ایران دور نباشه
*بی آزار و دردسر باشه و توقّعات معمولی از یه نوتبوک رو به خوبی برآورده کنه
و
*نمیخوام کار ِ سنگین باهاش انجام بدم
*نمیخوام برای گیم و کپچر و رایت و... ازش استفاده کنم
*و خلاصه نمیخوام جانشین Desktop PC خونه بشه

با این تفاصیل چی رو پیشنهاد میکنید؟
-با توجه به مسالهء گارانتی آیا خرید از امریکا اصولن معقول هست؟ (تفاوت قیمت با اینجا رو هم لحاظ بفرمائید)
-به دوستم mac سفارش بدم یا بهتره دنبال سیستمای ویندوزی مثل dell باشم؟
-اصلن لطف کنین یه برند و مدلشو پیشنهاد بدین!

زنده باشین.
منتظر پاسخ ام.

dghost
01-01-2009, 11:19
دوست عزیز با 1299$ میتونی macbook 466 بگیری با این مشخصات:led 13 .2GB ram ddr3.160 hdd.vga 9400m
cpu 2core 2duo fsp 1066 گارانتی فقط تو امریکا داره از ایرانم بخری گارانتی درست وحسابی نداره
این دستگاه از نظر داغ کردن تو leopard مثل کولر ولی تو vista مخصوصا با bootcamp بشدت داغ میکنه remote نداره.باتریش عالی به نظر من تنها مشکلش گرافیکشه که 256 share میکنه hdmi هم داره کلا اگر میخوای از win استفاده کنی برو سراغ brand دیگه
قیمت این دستگاه اینجا 1600

dygary
01-01-2009, 18:19
سلام و سپاس بر dghost عزیز!
ممنونم از راهنمائیتون.

یکی دیگه از دوستانم پیشنهاد کرده که اگر قراره از امریکا چیزی برام بیاد، دور همهء برندها رو خط بکشم و با توجّه به کیفیت بالای سونی هائی که برای اونجا تولید میشه + تخفیف های شروع سال جدید+ برتری بی رقیب ال سی دی لبتاپ سونی نسبت به همهء برندها از جمله اپل؛ فقط سونی سفارش بدم.
می خواستم نظر دوستان رو دربارهء این پیشنهاد هم جویا شم.
باز هم سپاسگزارم.

MatinCracker
02-01-2009, 00:28
سلام و سپاس بر dghost عزیز!
ممنونم از راهنمائیتون.

یکی دیگه از دوستانم پیشنهاد کرده که اگر قراره از امریکا چیزی برام بیاد، دور همهء برندها رو خط بکشم و با توجّه به کیفیت بالای سونی هائی که برای اونجا تولید میشه + تخفیف های شروع سال جدید+ برتری بی رقیب ال سی دی لبتاپ سونی نسبت به همهء برندها از جمله اپل؛ فقط سونی سفارش بدم.
می خواستم نظر دوستان رو دربارهء این پیشنهاد هم جویا شم.
باز هم سپاسگزارم.

سلام دوست عزیز
ال سی دی های سونی بی رقیب نیست
ال سی دی های بعضی از اپل ها کنتراست 1:1441 دارن :18:
از لحاظ شدت روشنای و رنگ هم فوق العاده هستن
سری های جدید سونی زیاد توی ال سی دی خوب کار نکرده چون ال سی دی Dell Studio 1535 از سونی Rate بالاتری
گرفته :41:

yardakani
11-01-2009, 12:10
کسی از شرکت Appleiranco که در چهارراه پاسدارانه خرید کرده؟؟
سایتش رو چک کنید.
لطفا دوستانی که پایتخت میرن لیست قیمت Macbook رو اسکن کنند.

REGISTERED USER
13-01-2009, 01:24
کسی از شرکت appleiranco که در چهارراه پاسدارانه خرید کرده؟؟
سایتش رو چک کنید.
لطفا دوستانی که پایتخت میرن لیست قیمت macbook رو اسکن کنند.

شرکت اپل ایران اولین شرکتی هست که روی اپل گسترده کار میکنه و خدماتش خوبه ... نرخش هم گرونه !

GiggleClub
13-01-2009, 11:48
به نظر من رادان از اپل ایران بهتره............

yardakani
15-01-2009, 18:51
به نظر من رادان از اپل ایران بهتره............

میشه بگین از چه نظر بهتره؟
از لحاظ قیمت که گرونبازتره.

yardakani
15-01-2009, 19:03
شرکت اپل ایران اولین شرکتی هست که روی اپل گسترده کار میکنه و خدماتش خوبه ... نرخش هم گرونه !

فعلا نظرم رو این شرکته چون 2980000 رادان رو میده 280000 و ساپرت نرم افزاری مجانی داره.

Sorou5h
28-02-2009, 05:28
لطفا" قيمت مك بوك پرو 471
خريدارم
قيمت كف بازارو ميخام

Pami
28-02-2009, 23:24
به نظر من بهترین خدمات اپل تو ایران رو " سیب طلایی ایران " داره و اولین وارد کننده رسمی محصولات اپل هست تا جایی که یادمه ...

sana_1211
01-03-2009, 19:03
منم دارم دیگه دارم دیونه میشم یکی نیست جواب ماروبده؟inspiron1525 core2douدل
2 باکش 2 ورم2 برای کارکردن با نرم افزارای سنگین مثل متلب2007 و2008 مناسبه؟

REGISTERED USER
02-03-2009, 00:57
منم دارم دیگه دارم دیونه میشم یکی نیست جواب ماروبده؟inspiron1525 core2douدل
2 باکش 2 ورم2 برای کارکردن با نرم افزارای سنگین مثل متلب2007 و2008 مناسبه؟

خدا نکنه ...

بله ... ببینید اگر CPU سانتاروزا هست و باس 800 یعنی دقیقا T7250 intel core2 dou برای طراحی با نرم افزارهای catia هم مناسبه ... متلب که سهله

این سی پی یو خوب و قوی هست

Sorou5h
02-03-2009, 05:53
خدا نکنه ...

بله ... ببینید اگر cpu سانتاروزا هست و باس 800 یعنی دقیقا t7250 intel core2 dou برای طراحی با نرم افزارهای catia هم مناسبه ... متلب که سهله

این سی پی یو خوب و قوی هست

ببخشيد اينجا دارم سوالم رو ميپرسم
سانتا روزا 800 قويتر از سنترينو 2 1066 هست يا نه ؟

REGISTERED USER
02-03-2009, 17:17
خیر ... قوی تر نیست ... باس مهم ترین مشخصه تعیین سرعت کلی سیستم هست و نسل centrino2 dou بسیار سریعتر از Centrino dou می باشد

Sorou5h
03-03-2009, 02:48
خیر ... قوی تر نیست ... باس مهم ترین مشخصه تعیین سرعت کلی سیستم هست و نسل centrino2 dou بسیار سریعتر از Centrino dou می باشد

ببين محمد جان ن من شينيدم كه سانتا روزا قويترن
ولي سرعت سنترينو 2 ها بيشتره
خودم هم نفهميدم كه قوي تر بودن رو تو چي معني كردن كه گفتن سانتاروزا فويتره ولي سرعتش كمتره...!
از بازاريا كه خريد ميكردم سوال ميكردم
بعضي هاشون كه فقط مارك ها و مدل هارو ميشناسن ولي بعضي از مهندساشون كه شركتي كار ميكنن و شركت دارن تا مغازه يه توضيحاتي ميدن كه آدم ميگه اينا از يه چيزايي سر در ميارن....سرتو درد نيارم
اونا ميگفتن كه سانتا روزا تركيب شده ي ام ام ايكط هاي قديم اينتا با دو هسته اي هاي فعلي هستن و قويترن...!
ببينم حالا اگه fsb جفتشون يكسان بود كدومشون بهتره ؟
مثلا" centrino2 2.5 fsb 1066 با santa rosa 2.5 fsb 1066
قيمت سنترينو 2 گرونتره ؟

يه سوال ديگه
core2dou همون centrino2
است ؟
يكي هستن اين دوتا ؟
مرسي

REGISTERED USER
03-03-2009, 10:20
ببين محمد جان ن من شينيدم كه سانتا روزا قويترن
ولي سرعت سنترينو 2 ها بيشتره
خودم هم نفهميدم كه قوي تر بودن رو تو چي معني كردن كه گفتن سانتاروزا فويتره ولي سرعتش كمتره...!
از بازاريا كه خريد ميكردم سوال ميكردم
بعضي هاشون كه فقط مارك ها و مدل هارو ميشناسن ولي بعضي از مهندساشون كه شركتي كار ميكنن و شركت دارن تا مغازه يه توضيحاتي ميدن كه آدم ميگه اينا از يه چيزايي سر در ميارن....سرتو درد نيارم
اونا ميگفتن كه سانتا روزا تركيب شده ي ام ام ايكط هاي قديم اينتا با دو هسته اي هاي فعلي هستن و قويترن...!
ببينم حالا اگه fsb جفتشون يكسان بود كدومشون بهتره ؟
مثلا" centrino2 2.5 fsb 1066 با santa rosa 2.5 fsb 1066
قيمت سنترينو 2 گرونتره ؟

يه سوال ديگه
core2dou همون centrino2
است ؟
يكي هستن اين دوتا ؟
مرسي

FSB 1066 دیگه سانتاروزا نیست که بگیم قویتره ! میشه نسل سنترینو2 !!!

اینجا جواب سوالاتت هست :

.: آشنایی با اصطلاحات فنی و تخصصی به کار رفته در لپ تاپ ها :. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بازاری جماعت رو بندازید دور :31:

Sorou5h
05-03-2009, 04:33
fsb 1066 دیگه سانتاروزا نیست که بگیم قویتره ! میشه نسل سنترینو2 !!!

اینجا جواب سوالاتت هست :

.: آشنایی با اصطلاحات فنی و تخصصی به کار رفته در لپ تاپ ها :. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بازاری جماعت رو بندازید دور :31:
چرا اين لينك ها رو تو امضات نميذاري
لينك هاي كليدي و بدرد بخور بخش لپ تاب رو
مرسي