PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا فیلمی ( با چند عکس و چند جلوه ) که درست میکنم وقتی آن را تبدیل به فیلم می کنم تصویر می لرزد

USAEBRAHIMSAT
03-05-2007, 19:12
با سلام
چرا فیلمی ( با چند عکس و چند Transation ) که درست میکنم وقتی آن را تبدیل به فیلم می کنم تصویر می لرزد
خواهش می کنم مرا راهنمایی کنید

خواهش می کنم درباره خروجی گرفتن با فرمت های مختلف در پرمیر برایم توضیح دهید تا یک کیفیت خوب را داشته باشم و درباره ی safe margin برایم توضیح دهید
من یک بار یک کلیپ درست کردم و برای خودم یک آرم در پایین گذاشتم ( ‌پایینتر از safe margin ) ولی پس از تبدیل آن به وی سی دی آرم روی ویدئو سی دی همش بیرون نیومده بود ولی روی کامپیوتر درست بود ولی مشکل لرزش تصاویر داشت

خواهش می کنم کمکم کنید

با تشکر فراوان

animeditor
05-05-2007, 11:40
سلام جمیعاً

البته قبلاً در مورد لرزش عکس توضیح دادم؛ ولی این جا کاملش رو می گم و لینک همین تاپیک رو می ذارم توی قسمت "مطالب مهم انجمن".

این لرزش وقتی پیش میاد که کیفیت کار در حد استاندارد صدا و سیما باشه.
علت اصلیش اینه که رنگ بندی و اندازه پیکسل های عکس و رنگ بندی و اندازه پیکسل های فیلم، کمی فرق می کنن.
وقتی که یه عکس، وارد محیط یه برنامه مونتاژ می شه، اون برنامه، رنگ بندی عکس رو تبدیل به رنگ بندی فیلم می کنه.
توی همین تبدیل، ممکنه که رنگ بعضی از پیکسل ها به درستی تبدیل نشه و یا یه پیکسل از عکس، بین دو تا پیکسل از فیلم بیفته و برنامه دقیقاً نتونه جای اون پیکسل رو مشخص کنه.
...
چاره چیه؟!

اولین کار اینه که قبل از هر کاری، فرمت و اندازه عکس رو مطابق فیلم دربیاریم.

توی فتوشاپ از گزینه New یه فایل جدید بسازید.
توی پنجره تنظیمات New، از لیست Preset حالت PAL D1/DV 720*576 رو انتخاب کنید.
وقتی که فایل جدید باز شد، عکس مورد نظر رو داخل اون فایل جدید وارد کنید و با Ctrl+T اندازش رو تنظیم کنید.

بهترین فرمت های عکس که با برنامه های مونتاژ مطابقن، فرمت های BMP، PSD، TGA هستن.
سعی کنید از فرمت JPG استفاده نکنید.

البته با این کارها و تنظیم Field Option، لرزش عکس به حداقل می رسه بعضی وقت ها نمی شه اون رو کاملاً از بین برد.
این جور مواقع، فیلترهای رنگی روی عکس می ندازن که لرزش رو بپوشونه.

وقتی یه عکس میاد روی Time Line چه ورودی باشه و چه فیکس (با هر پسوند شناخته شده ای و با هر اندازه ای)، اختلاف رنگ و شفافیت Pixel هایی که کنار هم قرار دارن (توی عکس ورودی) در حالت عادی باعث ایجاد لرزش ضعیف یا شدید به خصوص توی حاشیه رنگ های سیاه و سفید می شه (امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم).
اگه بخوای این جور نشه باهاس Field رندر کردن عکس رو تغییر بدی (بدتر شد که)؛

توی Premiere وقتی یه عکس موقع Play و یا بعد از خروجی، شروع می کنه به لرزیدن، باید روی اون کلیک راست کنی، توی قسمت Video Option خط Field Option رو انتخاب کنی؛ توی هم پنجره ای که باز شده گزینه ...Always رو فعال و بعدش OK کنی. نمایش اون عکس نیاز به یه رندر سنگین داره، در عوض لرزشش به حداقل می رسه.

اوف... چه قدر حرف زدم.

التماس دعا
یا علی

USAEBRAHIMSAT
07-05-2007, 17:34
با سلام خدمت شما دوست عزیز
و با تشکر فراوان از جواب کاملتون
یعنی درست میشه خدا کنه
من تنظیماتم همه پیش فرضه و با این تنظیمات رندر می کنم
فقط یک خواهش
درباره ی این که آرمم ( LOGO ) را کجا بگذارم (‌داخل safe margin یا خارج آن ) تا آرم بر روی ویدئو سی دی هم در بیاد ( خراب نشه و همش در بیاد ) چون قسمت پایین آن در نمی آید
یا باید از فرمتی دیگر استفاده کنم ( برای نمایش بر روی ویدئو سی دی) برای سیستم PAL

فرمت پیشنهادی شما چیست ؟
شما از چه فرمتی استفاده می کنید ؟

و چرا در ویندوز ویستا هر بار فایلDEAFULT.psrl از فولدر اصلی برنامه پاک و هر بار برنامه نمی تواند آن را پیدا کند ؟

با تشکر خیلی فراوان از این که وقتتان را در اختیار من قرار می دهید

amanat
28-05-2007, 08:24
خوب معلومه كه بايد داخل اون باشد
اون خطها براي نشان دادن محدوده ي كاري شما است و هر چه خارج آن باشد در تلوزيون پخش نخواهد شد

animeditor
28-05-2007, 22:36
سلام جمیعاً

ابراهیم عزیز،
توی پست قبلی همهء اینا رو عرض کردم.

درباره ی این که آرمم ( LOGO ) را کجا بگذارم (‌داخل safe margin یا خارج آن ) تا آرم بر روی ویدئو سی دی هم در بیاد ( خراب نشه و همش در بیاد ) چون قسمت پایین آن در نمی آید
مسلمه که لوگو باید داخل کادر تلویزیونی باشه؛ وگرنه یه قسمتیش زده می شه.

یا باید از فرمتی دیگر استفاده کنم ( برای نمایش بر روی ویدئو سی دی) برای سیستم PAL

فرمت پیشنهادی شما چیست ؟
شما از چه فرمتی استفاده می کنید ؟

بهترین فرمت های عکس که با برنامه های مونتاژ مطابقن، فرمت های BMP، PSD، TGA هستن.
سعی کنید از فرمت JPG استفاده نکنید.

و چرا در ویندوز ویستا هر بار فایلDEAFULT.psrl از فولدر اصلی برنامه پاک و هر بار برنامه نمی تواند آن را پیدا کند ؟
اینو متوجه نشدم یعنی چی.
من با ویستا کار نکردم؛ یه کم توضیح بده که دوستان کمک کنن.

التماس دعا
یا علی

Mohammadn17
04-11-2007, 21:42
این لرزش وقتی پیش میاد که کیفیت کار در حد استاندارد صدا و سیما باشه.

سلام
ببخشید منظورتون از این جمله چیه؟
یعنی اگه کیفیت کار در حد استاندارد صدا و سیما باشه، این لرزش ایجاد می شه :ohno:
اگه می شه یه مقدار بیشتر توضیح بدید..

امیدوارم که بیبیند و جوابم رو بدید.

aziz_4645
15-11-2007, 03:03
سلام ريزش باران ستاره و...را در كدام نرمافزارهاهست اگه ميدانيد كمك كنيد اگه لينك دانلود هم دايد منت گذاشتيد

esmaeil roushan
15-11-2007, 03:16
سلام :
جناب aziz چرا براي سوالاتون تاپيك جديد ايجاد نمي كنيد؟!!!
ريزش باران برف و امثال اينها در بر نا مه هاي :
particle illusion
boris fx
و غيره هست كه اينها ساده ترينشون است و متاسفانه من لينك download‌ ندارم...
موفق باشيد..