PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز98ایکس پی رو میپرونه!!!!!(کمک کمک!؟)

abbas13677_2005
01-08-2005, 16:17
اقا من یه مسئله دارم که خیلی اذیت میکنه!!!!!
من هر وقت ویندوز ایکس پی دارم و بعد اون 98میریزم ویندوز ایکس پیم میپره!
نمیشه کاری کرد که این اتفاق نیافته!!!
ممنون

AveCina
01-08-2005, 16:19
یه ذره بیشتر توضیح بده !
کجا نصب میکنی ؟ درایوات چین ! سیستم چطوریاست و ... !

من دارم میرم برگشتم جواب نبود در خدمتم ولی اینطوری که خیلی کلی گفتی نمیشه جواب داد :arrow:

abbas13677_2005
01-08-2005, 16:34
اقا من و همه هر وقت ویندوز ایکس پی داریم و میخواهیم که ویندوز 98را بریزیم دیگه نمیشه از ایکس استفاده کرد و هر وقت سیستم را روسن میکنم گزینه ای برای انتخاب ویندوز نمیاد که ایکس پی را انتخاب کنم
یعنی همون 98مستقیم بوت میشه و ایکس پی هم نمیشه توش رفت

reza12100
01-08-2005, 16:46
این کار شما درکل اشتباه است
وقتی ویندوز xp دراری و 98 میریزی بایدم xp بپره چون تعدادی از فایل های xp از جمله boot.ini داخل درایوی که 98 دران هست ریخته میشه با ریختن مجدد یا اولین بار win98 ان فایلها پاک میشه و winxp دیگه بالا نمیاد -boot.ini فایلی که منوی انتخاب ویندوز وزمان انتخاب در ان هست و با از بین رفتنش ومنویی برای انتخاب ویندوز وجود نخواهد داشت-
دو تا راه حل داری
1-اول win98 بریزی و بعد winxp بعد از هر دوتاش backup بگیری در این صورت هر وقت win98 خراب شد و خواستی دوباره بریزی درایو مربوط به ان را فرمت میکنی و backup وینوز98 برمیگردونی

2- بعد از نصب ويندوز 98 .شروع به نصب مجدد xp بكني ولي بعد از اينكه يك بار سيستم restart شد اجازه ادامه نصب را ندهي و در مرحله انتخاب ويندوز هنگام بوت همون xp
قبلي رو انتخاب كني حالا ميتوني بعد از وارد شدن در xp وارد control panel و system و advanced و startup setting و edit شده و از اونجا خط اضافه شده مربوط به xp جديد رو حذف كني كل اين مراحل 10 دقيقه هم طول نميكشه ضمن اينكه كوچكترين تغييري در xp ايجاد نميشه.

به شخصه راه اول را پیشنهاد میکنم که بارها استفاده کردم ولی راه دوم را استفاده نکردم

M.R.M
01-08-2005, 21:47
سلام دوست عزيز.
مقالات زير را مطالعه نماييد ، حتما براي شما مفيد خواهند بود :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشيد.

abbas13677_2005
02-08-2005, 17:41
بابا ممنون حالا ببینم میشه یا نه؟
:idea:

Friend
02-08-2005, 23:37
آقا شما چرا این کار رو می کنی خوب اول 98 رو بریز بعد بررویه 98 ایکس پی رو بریز :arrow: :arrow:

Soda
12-08-2005, 20:47
آقا ما يه تاپيك زديم در همين زمينه و يه نرم افزار باحال برا اينكار معرفي كرديم كسي مارو تحويل هم نگرفت اينم لينك تاپيك

emmi
13-08-2005, 00:09
قبل از ريختن 98 از فايل بوت موجود در درايو c يه كپي بگير وقتي 98 رو ريختي برو فايلاي هيدن رو شو آل كن و فايل بكاپ گرفته شده رو جايگزين كن.
البته ميتوني بعد از اتمام نصب 98 يه بار با سيدي xp بوت كني خودش تشخيص ميده كه يه ويندوز xp ديگه رو دستگاه هست و فايل بوت رو تصحيح ميكنه

فعلا...

sorset
13-08-2005, 05:02
قبل از ريختن 98 از فايل بوت موجود در درايو c يه كپي بگير
اينو بدونيد كه در هنگام بوت شدن تنها اين فايل چك نميشود

در ضمن آقا عباس اگر اين دستور رو در Recovery Console بنويسي ويندوز XP درست ميشود و فكر مي كنم كه 98 هم بپره (البته تنها از منوي اول) :wink:
(اين دستور تنها يك نمونه است و با توجه شرايط هارديسك ها تغيير ميكند)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بطور كلي من پيشنهاد مي كنم كه هميشه ويندوز قديمي تر را قبل از ويندوز جديد تر و در اولين درايو بريزيد

Soda
13-08-2005, 05:30
آقا اصلا رفتين به اون تاپيك سر بزنين ببينين چه خبره
يه نگاه بندازين ضرر نميكنين

*عیسی*
13-08-2005, 06:16
شما ميتونين بعد از اينكه xp رو نصب كردين 98 رو عوض كنين راهش هم اينه كه به جاي فرمت كردن درايوي كه 98 خراب توي اون هست فقط پوشه ويندوز رو delete كنيد واز يه فلاپي يا سي دي راه انداز 98 رو نصب كنيد :lol:

Soda
13-08-2005, 09:45
عيسي جان اين چه پستيه ديگه
طرف سوالش يه چيزه ديگه هست
ميگه من ايكسپي دارم بعدش 98 ميريزم
شما يه چيزه ديگه جواب ميدي

راستي به اون تاپيكي كه گفتم سر زدين ؟
مشكلتون حتما با اون برنامه حل ميشه