PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در وارد کردن یه فیلم از dvd به نرم‌افزار

فربد
02-05-2007, 15:52
من با نرم‌افزار sony vegas 7 کار می‌کنم
یه مشکل برام پیش اومده اونم این که:
توی وارد کردن (import) یه فیلم از dvd، وقتی فیلم import میشه یه جاهایی از فیلم یکی دو frame خالی می‌مونه (اونجا قرمز نشون میده ولی در اصل خالیه=سیاهه) چی کار باید بکنم؟
و این که نمی‌دونم از کجا باید مشخصات یه فایل تصویری (فیلم) رو بفهمم! (تو این پروژه frame rate روی ۲۹.۹۷ ntsc گذاشتم)
متشکر

animeditor
03-05-2007, 11:30
سلام جمیعاً

توی وارد کردن (import) یه فیلم از dvd، وقتی فیلم import میشه یه جاهایی از فیلم یکی دو frame خالی می‌مونه (اونجا قرمز نشون میده ولی در اصل خالیه=سیاهه) چی کار باید بکنم؟
این تاپیک رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمی‌دونم از کجا باید مشخصات یه فایل تصویری (فیلم) رو بفهمم!
فیلمتون چی هست؟ DVD؟
البته من با sony vegas 7 کار نکردم. ولی باید یه قسمتی مثل Properties واسه فیلم باشه که مشخصاتش رو داخلش نشون بده.

تو این پروژه frame rate روی ۲۹.۹۷ ntsc گذاشتم
چرا NTSC؟
سیستم تصویری ایران PAL هستش.

التماس دعا
یا علی

فربد
03-05-2007, 19:20
سلام
ممنون که جواب دادین
تاپیک رو دیدم...یعنی اگه چند جاش یهو یه frame خالیه مشکلی پیش اومده؟؟؟!!! (اگه برنامه‌ای برای convert کردن سراغ دارین که vob قبول کنه لطفاً بهم بگین که پیداش کنم...آخه اونایی که دارم، یا vob نمی‌گیرن یا ....

توی vegas، مشخصات تو properties میاد ولی اگه اول تو تعریف مشخصات پروژه، اونو هرچی بزاریم، همون نمیشه؟

تا حالا هر کاری کردم رو ntsc گذاشتم مشکلی هم پیش نیومده..مگه دستگاهای dvd نشون نمیدن؟ (من که تا حالا مشکلی نداشتم!).............فکر می‌کردم ntsc کیفیت بهتری داره

متشکر

animeditor
05-05-2007, 11:33
سلام جمیعاً

تاپیک رو دیدم...یعنی اگه چند جاش یهو یه frame خالیه مشکلی پیش اومده؟؟؟!!! (اگه برنامه‌ای برای convert کردن سراغ دارین که vob قبول کنه لطفاً بهم بگین که پیداش کنم...آخه اونایی که دارم، یا vob نمی‌گیرن یا ....
مشکل که نه؛ یه جورایی عادیه.
برنامه هم زیاده و همه جا پیدا می شه.

توی vegas، مشخصات تو properties میاد ولی اگه اول تو تعریف مشخصات پروژه، اونو هرچی بزاریم، همون نمیشه؟
نه دیگه.
اون مشخصات فیلمه؛ نه پروژه.

تا حالا هر کاری کردم رو ntsc گذاشتم مشکلی هم پیش نیومده..مگه دستگاهای dvd نشون نمیدن؟ (من که تا حالا مشکلی نداشتم!).............فکر می‌کردم ntsc کیفیت بهتری داره
بله که مشکلی پیش نمیاد؛ چون دستگاه های امروزی، همشون سیستم NTSC رو پشتیبانی می کنن.
درسته؛ کیفیت NTSC از سیستم PAL بالاتره؛ ولی اگه بخواید کارهای حرفه ای انجام بدید و نمونه کار خودتون رو به صدا و سیما بفرستید، باید اون رو به PAL تبدیل کنید.

التماس دعا
یا علی