PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه اي ها لطفا در مورد لرزش گير و فوكوس دستي دوربينهاي ديجيتال كمك كنند.

Mehrdad79_ub
02-05-2007, 14:22
با عرض سلام خدمت بر وبچ حرفه اي عزيز :

سوال 1 : داشتن فوكوس دستي و لرزش گير در دوربين چقدر مهم است ؟

سوال 2 : آيا كيفيت عكسهاي گرفته شده با سيستم لرزش گير خوب است يا نه ؟

سوال 3 : چه وقت هايي از فوكوس دستي استفاده مي شود ؟

قبلا از پاسخ هاي شما قدرداني به عمل مي آيد. %

p30time
02-05-2007, 14:41
سلام.
من اصلا حرفه اي نيستم ولي ....
لرزشگير خيلي براي دوربين هاي حرفه اي مهم نيست ولي اگر براي شما مهمه بايد بگم كه لرزشگير هاي دوربين هاي casio واقعا محشرند.

اگر منظور از فاكوس دستي همون زوم كردنه كه بايد بگم هروقت شما احساس كرديد كه دوست داريد عكس رو از فاصله نزديك تر بگيريد از فاكوس دستي استفاده مي كنيد ( اگر هم منظورتون چيز ديگه اي هست، دوستان حرفه اي جواب مي دن! )

H A M E D
02-05-2007, 14:42
در مورد سوال اولتون بايد بگ كه اين مورد خيلي مهم و يكي از موارد اساسي انتخاب دوبين هست.
سوال دوم : كيفيتشون تا اونجايي كه من ديدم عالي هست.
سوال سوم : خودم ه نمي دونم.

p30time
02-05-2007, 23:26
سلام.
حامد جون اگر منظورت از مورد اول لرزشگيره، پس چرا دوربين هاي حرفه اي كنون و .... لرزشگير قوي ندارن؟
با تشكر

Mehrdad79_ub
03-05-2007, 01:15
من سوالم رو در مورد فوكوس دستي يا Manual Focus به طور ديگر بيان مينمايم. :20:

دوربين با نزديك شدن به يك شيء بر روي آن تمركز كرده و تصاوير پشت آن شيء به صورت بلور ( مات ) در مي آيند.

اگر ما نخواهيم كه دوربين بر روي آن شيء تمركز كند ( يعني فوكوس خودكار انجام دهد ) :31: كي رو بايد ببينيم ؟

هر كس هر گونه اطلاعاتي ( از كم تا زياد ) در اين مورد داره لطف كنه و تخليه كنه با تشكر و قربو ن همه شما چ

انتخاب = نتيجه نظرات شما :10: :11:

arashbb
05-05-2007, 09:56
ببينيد فكوس اوتوماتيك به اين صورت عمل مي كنه كه به اولين جسم نزديكش فكوس مي كنه !
اما شما با فكوس دستي مي تونيد به تصاوير عقب تر فكوس كنيد !
مفهومه؟

Mehrdad79_ub
06-05-2007, 00:26
مرسي از جوابهاي همه بچه ها

پس تا اينجا ميشه اينطور نتيجه گرفت كه با امكانات " فوكوس دستي " در دوربين ديجيتال ميشه منطقه فوكوس را

خودمان انتخاب كنيم.

خوب اهميت لرزش گير در دوربين چقدره ؟

p30time
06-05-2007, 13:17
عزيز گفتم كه به سليقه خودت بستگي داره!
اگر مي خواي مثلا از داخل ماشين و در حال حركت و سفر عكس برداري كني كه خيلي اهميت داره ولي اگر براي كارهاي خونگي و .... مي خواي، زياد مهم نيست!
همونطور كه گفتم اگر دوربين با لرزشگير معركه مي خواي، برو سراغ كاسيو!
و كيفيت لنز و فاكوس دستي بيشتر در دوربينهاي كنون نمايانگر مي شه!

Mehrdad79_ub
06-05-2007, 23:42
مرسي از جوابهاي همه بچه ها همچنين " P30time " عزيز

حال از بين دوربين هاي زير كدوم يكي رو انتخاب مي نماييد ؟ و چرا ؟ اگه دليلش رو هم بگيد ممنون ميشم !

Canon PowerShot A 710 IS

Canon IXUS 800 IS

Sony CyberShot T-10

Panasonic Lumix FX 30

مرسي از پشتيباني هاي شما :11:

arashbb
07-05-2007, 14:22
مرسي از جوابهاي همه بچه ها

پس تا اينجا ميشه اينطور نتيجه گرفت كه با امكانات " فوكوس دستي " در دوربين ديجيتال ميشه منطقه فوكوس را

خودمان انتخاب كنيم.

خوب اهميت لرزش گير در دوربين چقدره ؟

ببين لرزشگير توي دوربين خيلي مهمه!
به خصوص اگه اپتيكال باشه كه ديگه معركس.

تاثير زيادي تو كيفيت داره . . مخصوصا اگه دوربين ديجيتالي باشه

ajjdesa
07-05-2007, 16:50
سوال 1 : داشتن فوكوس دستي و لرزش گير در دوربين چقدر مهم است ؟

سوال 2 : آيا كيفيت عكسهاي گرفته شده با سيستم لرزش گير خوب است يا نه ؟

سوال 3 : چه وقت هايي از فوكوس دستي استفاده مي شود ؟
شما اصلا معلوم نکردین چقدر میخواین هزینه کنید و چه دوربین میخواین بگیرین
در مورد دوربین های SLR لرزه گیر به لنزی که شما استفاده میکنید ربط داره
در مورد داشتن فکوس دستی من تو دوربین های کامپکت ندیدم فکوس داشته باشه همه دوربین های SLR داری فکوس دستی هستن

در مورد سوال دوم هم بستگی به لنز مورد استفاده شما دارد
در مورد سوال سوم فکوس دستی بیشتر موقعی بدرد میخوره که فکوس خودکار قادر به فکوس بر روی سوژه مورد نظر نیست مثلا در نور کم یا مثلا یک ضمینه یک دست یک رنگ و در ماکرو گرافی هم مهمه و کلا برای کنترل دلخواه منطقه وضوح عکس بکار میره
در ضمن فکر کنم تو این فروم بری بهتر به نتیجه میرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehrdad79_ub
08-05-2007, 00:38
از جوابهاي دوستان بخصوص " arashbb " و " ajjdesa " قدرداني ميشه كه بحث رو دارند كامل تر ميكنند.

- خوب بودجه من ( و شايد بودجه عموميت ) در حدود 300 تا 400 تومن هست.

( قابليت هاي تنظيم دستي دوربين زماني اهميت نداره كه دوربين همه عكس ها رو با كيفيت عالي بگيره. )

در مراحل آخر تحقيق و بررسي دوربين ها در چندين مورد گير كردم كه اگه دوستان ( حتي در حد يك كلمه ) راهنمايي

بكنند ممنون محبت هاي اونا خواهم شد.

1 ) آيا نسبت عكس 16:9 كاربرد داره ؟

2 ) لنز نرمال 35 ميليمتر يا لنز وايد 28 ميليمتر ؟ كدام بهتره ؟

3 ) در بعضي از دوربينها حداكثر سرعت شاتر 1 ثانيه و در بعضي ها 60 ثانيه است. اين چه معني داره ؟

4 ) حسگر افقي و عمودي ( Orientation Sensor ) تا چه اندازه هميت داره ؟

5 ) منظره ياب ( Viewfinder ) اهميت داره ؟

6 ) باطري ليتيومي يا باطري قلمي ؟

دوستان عزيز اين سوالات شايد براي خيلي از خريداران دوربينهاي ديجيتال مبهم باشه پس با جواب هاي سازنده خود

ما رو بهره مند فرماييد. مرسي %

arashbb
11-05-2007, 09:32
1- در مورد 16:9

اين يه قابليت براي تصوير برداري عريض است . . .

farhad_198262
06-06-2012, 17:04
با سلام
اقا من روش کار با فوکوس دستی با دوربین g12 رو نمیدونم هر کاری میکنم نمیدونم این فوکوس دستی واسه این دوربین چه کاربردی داره
دوستان اگه هر کی کمکم کنه یک عمر دعا گوش میشم

AliSub
06-06-2012, 21:13
با سلام
اقا من روش کار با فوکوس دستی با دوربین g12 رو نمیدونم هر کاری میکنم نمیدونم این فوکوس دستی واسه این دوربین چه کاربردی داره
دوستان اگه هر کی کمکم کنه یک عمر دعا گوش میشم

سلام
تاپیک برای 5 سال پیش هست. ولی خب به هر حال
وقتی روی فوکوس دستی هستید به طور دلخواه میتونید نقطه ای رو که می خواهید رو فوکوس کنید. یا بعضی مواقع پیش میاد فوکوس اتوماتیک اشتباه هم میکنه!
یه جایی که خیلی استفاده میشه برات مثال میزنم:
عکاسی از قطره ها دیدی؟ فکر کن میخوای از یه قطره که وقتی میندازی توی آب عکس میخوای بگیری. میای با فکوس دستی نقطه ای که قطره میوفته تنظیم میکنی بعد قطه میندازه و ازش عکس میگیری. ولی اگر بخوایی با فکوس اتوماتیک عکس بگیری خیلی خیلی سخت میشه.:20:

farhad_198262
07-06-2012, 01:10
سلام
تاپیک برای 5 سال پیش هست. ولی خب به هر حال
وقتی روی فوکوس دستی هستید به طور دلخواه میتونید نقطه ای رو که می خواهید رو فوکوس کنید. یا بعضی مواقع پیش میاد فوکوس اتوماتیک اشتباه هم میکنه!
یه جایی که خیلی استفاده میشه برات مثال میزنم:
عکاسی از قطره ها دیدی؟ فکر کن میخوای از یه قطره که وقتی میندازی توی آب عکس میخوای بگیری. میای با فکوس دستی نقطه ای که قطره میوفته تنظیم میکنی بعد قطه میندازه و ازش عکس میگیری. ولی اگر بخوایی با فکوس اتوماتیک عکس بگیری خیلی خیلی سخت میشه.:20:

من میخوام مثلا با دوربین g12 وقتی تو فاصله ۲ متری فوکوس دستی میکنم اون سوژه تو ۲ متر واضح بیفته اما اجسام تو فاصله غیر از اون مات بیفته
ایا میشه؟
مرسی

AliSub
07-06-2012, 15:33
من میخوام مثلا با دوربین g12 وقتی تو فاصله ۲ متری فوکوس دستی میکنم اون سوژه تو ۲ متر واضح بیفته اما اجسام تو فاصله غیر از اون مات بیفته
ایا میشه؟
مرسی

توی 2 متر که نمیشه باید نزدیکتر به دوربین باشه! مثلا تا 1 متر اونم شاید باید زوم کنی تازه.
فاصله های بیشتر برای لنزهای با F پایینتر هست.

x_enrique_1818
07-06-2012, 23:21
سلام.
حامد جون اگر منظورت از مورد اول لرزشگيره، پس چرا دوربين هاي حرفه اي كنون و .... لرزشگير قوي ندارن؟
با تشكر

دوست عزیز . دوربین های حرفه ای کنون و نیکون عمدتاً لرزش گیرشون روی لنز تعبیه شده ;)
اما سونی روی خود دوربینه

farhad_198262
08-06-2012, 19:15
توی 2 متر که نمیشه باید نزدیکتر به دوربین باشه! مثلا تا 1 متر اونم شاید باید زوم کنی تازه.
فاصله های بیشتر برای لنزهای با F پایینتر هست.

مطمینی که با دوربین g12 میشه این کارو کرد؟
من هر کاری میکنم نمیتونم عکسی بندازم که پشت زمینش مات بشه.

AliSub
08-06-2012, 22:24
مطمینی که با دوربین g12 میشه این کارو کرد؟
من هر کاری میکنم نمیتونم عکسی بندازم که پشت زمینش مات بشه.

از یه سوژه تو فاصله 2-3 سانتی عکس بگیر

farhad_198262
08-06-2012, 23:17
از یه سوژه تو فاصله 2-3 سانتی عکس بگیر

یعنی با این دوربین فقط با مود ماکرو میشه اینجوری عکس گرفت؟

AliSub
09-06-2012, 09:39
یعنی با این دوربین فقط با مود ماکرو میشه اینجوری عکس گرفت؟

توی فاصله های زیاد فقط دوربین های حرفه ای با دهانه ی دیافراگ بزرگ میتونند این کار انجام بدن.