PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ ا N95 ا

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Help118
09-06-2007, 15:15
دوستان به نظر شما تا من اوايل تير مي خوام ان95 بخرم حالا يا با گارانتي يك ساله ي اتصالات يا با گارانتي سه سالش به نظر شما بخرم يا نه به زودي مثلا ان97 خواهد آمد و گوشي خيلي مي كشه پايين؟؟؟؟؟‌يا مخابرات گفته ريجستر خواهد كرد گوشي هاي جديد وارد شده توسط نمايندگي ها رو
با گارانتي 3 سال اتصالات 1350 مي دن با يك ساله 1200

alimohammadi
09-06-2007, 16:20
جناب علي محمدي يك سؤال : سرعت گوشي ان95 در باز كردن منو و اجراي برنامه ها چه طوره؟ اينو كه بگم من ان70 داشتم ان73 گرفتم دستم ديدم ان73 به مراتب سرعتش تو منوها بالاتره حالا اگه ان73 داشتي و مقايسش كردي بفرما ببينم سرعت اونم در اجراب برنامه ها و همچنين باز شدن منو با زدن دكمه ي منوي گوشي چه جوريه؟ احتمال هنگ اين گوشي به نظرت الكي چند درصده منظور از الكي مثلا كاورلنزو ببيندي و از اين كارها و گوشي هنگ كنه... آيا به ان73 مي رسه؟

دوست عزيز من كه تا حالا نديدم اين گوشي هنگ كنه البته به جز دو سه روز اول كه اونم دوبار پيش اومد ولي بعد اون اصلا.

درمورد منوها بايد بگم كه سرعتش به مراتب از اون مدلهاي قبلي بالاتره!

alimohammadi
09-06-2007, 16:25
88709090
شماره ها ماله تهرانه.
دفتر فروش نوکیا هست.
23013
این هم روابط عمومی.

مرسي بيلچه جان

Help118
10-06-2007, 02:01
سلام. در مجله عصر شبكه شماره 49 بخش چهارراه فناوري صفحه ي 18 توسط آقاي علي پناهي معايب و مزاياي اين گوشي بدين گونه ذكر شده:
1.در مورد كيفيت صداش كه گفته كيفيت صداي ان95 بسيار خوب است اما در مقايسه با ان91 ضعيف تر است. تفاوت چنداني بين 3250 و ان95 در صدا وجود ندارد د اگه فكر مي كنيد كه پولتونو جمع بكنيد و ان95 بخريد و ديگه ام پي 3 پلير متوسط به بالاي بازار رو نخريد سخت در اشتباهيد
2.مي دونستين ان95 زوم اپتيكال هم داره؟
3.همراهي جي پي اس و گوشي
4.رايگان بودن مكان يابي ساده و كارهاي معول با نقشه
5.نرم افزارهاي كاربردي براي يك گردشگر
6.هماهنگي دفترچه تلفن و گردشگر
7.چيپ ست جي پي اس در زير صفحه كليد قرار دارد و اين باعث افت حساست آن مي شود
8.استفاده ي كامل از نرم افزار رايگان نيست
9.چيپ ست فعلا با نرم افزارهاي ديگر كه توسط كاربر نصب مي شود كار نمي كند
10.باتري ضعبف (اگر با هر يك از قسمت هاي گوشي مثل دوربين يا جي پي اس پانزده دقيقه كار كنيد در يك روز باتري تمام مي شود)
11.عدم امكان شارژ با يو اس بي (به نظر من اين فداي سرت)
12.قيمت بسيار بالا (اينم فداي سر خر پولها)
13 ان 95 با سيمبيان 9.2 همراهه و با سرويس پك بهره مي بره و بسياري از عيوب نرم افزاري مدلهايي مثل ان80 و 70 رو پوشش داده

alimohammadi
10-06-2007, 13:50
نوكياي عزيز مرسي بابت اين اطلاعات البته من اين پايينيو قبول ندارم.

1.در مورد كيفيت صداش كه گفته كيفيت صداي ان95 بسيار خوب است اما در مقايسه با ان91 ضعيف تر است. تفاوت چنداني بين 3250 و ان95 در صدا وجود ندارد د اگه فكر مي كنيد كه پولتونو جمع بكنيد و ان95 بخريد و ديگه ام پي 3 پلير متوسط به بالاي بازار رو نخريد سخت در اشتباهيد

به نظر من كيفيت صداش يه ذره كمتر از ipod هست ولي اينم بايد توجه كني كه با اين ميشه انواع شوها و آهنگا رو داشت درحاليكه با هيچ ام پي3 پليري نميشه!

MaSoOd
10-06-2007, 14:29
اگه بخویم صدای N95 و N93 و N93i و n73 و 3250 رو مقایسه کنیم به ترتیب کدومشون بهتره ؟
راستی بلندگوی این N95 استریو هستش ؟
میکروفونش چطور ؟
فیلمبرداریش به پای n93i یا n93 میرسه ؟
شوم اپتیکالش چقدره ؟
فلاشش کارایی لازم رو داره ؟

alimohammadi
10-06-2007, 14:41
اگه بخویم صدای N95 و N93 و N93i و n73 و 3250 رو مقایسه کنیم به ترتیب کدومشون بهتره ؟

به نظر شخصي من ان95

راستی بلندگوی این N95 استریو هستش ؟

آره

میکروفونش چطور ؟
چه مدونم

فیلمبرداریش به پای n93i یا n93 میرسه ؟

بابا خيلي بهتره!!!!!

شوم اپتیکالش چقدره ؟

نمدونم

فلاشش کارایی لازم رو داره ؟

منظ.رت از كارايي لازم چيه؟؟!! ببين بزار يه چيزيو بگم. من تو يه اتاق 100% تاريك كه هيچي ديده نميشد عكس انداختم واقعا مثل عكسي كه تو روز بگيري عكس انداخت! خيلي خيلي خيلي هم فلشش قويه!!!

بیلچه
10-06-2007, 15:53
ان 95 هم وارد اصفهان شد.
1.1 تومن.
رجیستر شده.
با گارانتیه نیا.
هر کسی طالبشه بره احمد آباد همون اولین مغازه ها یکیشون داره.

Help118
10-06-2007, 17:31
1.اگه بخویم صدای N95 و N93 و N93i و n73 و 3250 رو مقایسه کنیم به ترتیب کدومشون بهتره ؟
2.راستی بلندگوی این N95 استریو هستش ؟
3.میکروفونش چطور ؟
4.فیلمبرداریش به پای n93i یا n93 میرسه ؟
5.زوم اپتیکالش چقدره ؟
6.فلاشش کارایی لازم رو داره ؟

1. درمورد صدا ان95 بسيار خوبه و ان73 نيز همينطور ولي فكر كنم ان95 بالاتر از ان73 باشه البته اين فقط يه نظر شخصيه

2.بلندگوش بله عزيزم استريو سه يعديه دوبلندگو در طرفين داره

3.ميكروفون ها كه معمولي و مثل همند زياد دربارش بحثي نشده (شما مي توني به جاي پرسيدن درباره ميكروفون كه نميدونم چه جوري به ذهنت رسيده موارد مهمتري رو سؤال كني:31: ) ولي تو سايتش نوشته كه براي مثلا ضبط صدا و صدا تو فيلمبرداري داراي ميكروفون ديجيتالي استريو هستش

4. در مورد سايز فيلمبرداري بپرسي مي تونم بگم كه هر دو 30 فريم در ثانيه مي گيرن و هر دو داراري زوم اپتيكال هستن در مورد لرزش گير دست فكر كنم ان95 نداره و ان93 رو اطلاع ندارم در مورد سايز فيلمبرداريشون هم فقط مي تونم بگم كه ان95 دوبرابر ان73 مي گيره.

5.در مورد زوم اپتيكال هيچ اطلاعاتي در دسترس نيست ولي بنده در مجله اي خوندم كه داره كه صحت و سقمش بعدا معلوم خواهد شد

6.فلاشش بهتره مي گن از ان73 بهتره ولي از كا800 زنون كمي ضعيفه

اطلاعات تكنيكال ان95 رو از سايت رسمي نوكيا گرفتم براتون مي زارم بعدا هم ترجمه مي كنم و براتون بازم مي زارمش تا دقيقا بفهميم چي داره چي نداره اينجوري بهتره چون اطلاعاتش دقيق تره

Help118
10-06-2007, 17:35
Operating Frequency

WCDMA2100 (HSDPA), EGSM900, GSM850/1800/1900 MHz (EGPRS)

Automatic switching between bands and modes

Dimensions

Volume: 90 cc

Weight: 120 g

Length: 99 mm

Width: 53 mm

Thickness (max): 21 mm

Memory Functions

Up to 160 MB* internal dynamic memory for messages, ringing tones, images, video clips, calendar notes, to-do list and applications

Memory card slot supporting up to 2 GB microSD memory cards

* Changes to product details are possible without prior notice. Application offering may vary. Dynamic memory means that the available memory is shared between dynamic memory functions. When any of these functions is used, there is less available memory for other functions which are also dependent on dynamic memory.
Power Management

Battery: Nokia Battery (BL-5F) 950mAH

Talk time: up to 160min (WCDMA), up to 280 min (GSM)*

Stand-by time: up to 200 hours (WCDMA), up to 225h (GSM)*

* Operation times may vary depending on radio access technology used, operator network configuration and usage.
Displays

Large 2.6" QVGA (240 x 320 pixels) TFT display with ambient light detector and up to 16 million colors

User Interface

Operating system: S60 software on Symbian OS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

User Interface: S60 3.1

Dedicated Media Keys

Multimedia Menu

Active standby screen

Call Management

Contacts: advanced contacts database with support for multiple phone and e-mail details per entry, also supports thumbnail pictures and groups

Speed dialing

Logs: keeps lists of your dialed, received, and missed calls

Automatic redial

Automatic answer (works with compatible headset or car kit only)

Supports fixed dialing number, which allows calls only to predefined numbers

Conference call

Push to talk (PoC)

Voice Features

Speaker independent name dialing (SIND)

Voice commands

Voice recorder

Talking ringtone

Integrated hands-free speaker

Messaging

Text messaging: supports concatenated SMS, picture messaging, SMS distribution list

Multimedia messaging: combine image, video, text, and audio clip and send as MMS to a compatible phone or PC; use MMS to tell your story with a multi-slide presentation

Automatic resizing of your megapixel images to fit MMS (max 300 KB size depending on the network)

Predictive text input: support for all major languages in Europe and Asia-Pacific

Data Transfer*

WCDMA 2100 (HSDPA) with simultaneous voice and packet data (PS max speed UL/DL= 384/3.6kbps, CS max speed 64kbps)

Dual Transfer Mode (DTM) support for simultaneous voice and packet data connection in GSM/EDGE networks. Simple class A, multi slot class 11, max speed DL/UL: 177.6/118.4 kbits/s

EGPRS class B, multi slot class 32, max speed DL/UL= 296 / 177.6 kbits/s

*Actual achieved speeds may vary depending on network support.
Digital Services

Java and Symbian applications available from Nokia Software Market ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Help118
10-06-2007, 17:37
Imaging and Video

Up to 5 megapixel (2592 x 1944 pixels) camera, Carl Zeiss optics, Tessar lens, MPEG-4 VGA video capture of up to 30 fps

Direct connection to compatible TV via Nokia Video Connectivity Cable (CA-75U, included in box) or wireless LAN/UPnP

Front camera, CIF (352 x 288) sensor

Video call and video sharing support (WCDMA network services)

Integrated flash

Digital stereo microphone

Flash modes: on, off, automatic, redeye reduction

Rotating gallery

Online album/blog: photo/video uploading from gallery

Nokia Lifeblog 2.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) support

Video and still image editors

Movie director for automated video production

Mobile Video

Video resolutions: up to VGA (640x480) at 30 fps

Audio recording: AAC stereo

Digital video stabilization

Video clip length: limited by available memory

Video file format .mp4 (default), .3gp (for MMS)

White balance: automatic, sunny, cloudy, incandescent, fluorescent

Scene: automatic, night

Color tones: normal, sepia, black & white, negative, vivid

Zoom: Digital up to 10x (VGA up to 4x)

Mobile Photography

Image resolution: up to 5 megapixel: (2592 x 1944 pixels)

Still image file format: JPEG/EXIF

Auto focus

Auto exposure - center weighted

Exposure compensation: +2 ~ -2EV at 0.5 step

White balance: automatic, sunny, cloudy, incandescent, fluorescent

Scene: automatic, user, close-up, portrait, landscape, sports, night, night portrait

Color tones: normal, sepia, black & white, negative, vivid

Zoom: Digital up to 20x (5 megapixel up to 6x)

Camera Specifications

Sensor: CMOS, 5 megapixel (2592 x 1944)

Carl Zeiss Optics: Tessar lens

Focal length 5.6 mm

Focus range 10 cm ~ infinity

Macro focus distance 10-50 cm

Shutter speed

Help118
10-06-2007, 17:39
Music Features

Digital music player - supports MP3/AAC/AAC+/eAAC+/WMA/M4A with playlists and equalizer.

Integrated handsfree speaker

OMA DRM 2.0 & WMDRM support for music

Stereo FM radio (87.5-108MHz /76-90MHz)

Visual Radio*

Listen to music and interact with your favorite radio stations

Find out what song is playing, who sings it, and other artist information

Enter contests and answer surveys, vote for your favourite songs

Find out more about [URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

* To check the availability and cost of the service, contact your network operator or service provider.

alimohammadi
10-06-2007, 18:23
ميگما مموري با براند نوكيا ميگن اصلا تو ايران نيست. درسته؟ حداقل نمايندگيش كه اينطوري گفت!

حالا نميدونم واسه اين گوشيم مموري با چه براندي بخرم؟ كسي ميدونه براند اصل كجا گيرم مياد؟

Help118
10-06-2007, 19:19
علي محمدي عزيز بنده يه مموري اصل ا گيگ نوكيا براي ان70 با گارانتي اصل موبايل پلاس (نماينده ي وارد كننده موبايل در ايران و خاورميانه - يكي از گارانتي هاي اصلي نوكيا در ايران ولي به كلفتي اتصالات و نيا نيست) به قيمت 40 توما ناز اصفهان شمارشو برات مي زارم از آقاي شفيعي بپرس دوستمه03112217954

Help118
10-06-2007, 19:20
راستي بهم گفتن كه گارانتي سه ساله مي ده اتصالات كه 1350 مي شه و با يك ساله 1200

alimohammadi
10-06-2007, 20:00
مرسي نوكيا جان !

Help118
11-06-2007, 00:21
وظيفه بود علي جان

Help118
11-06-2007, 00:27
آقا علي دوتا سؤال ديگه
اول اينكه زوم اپتيكالي كه براي ان95 نوشتن داره چه جوريه تا حالا داخل لنز در حال زوم نگاه كردي؟ چيزي عقب جلو مي شه موقع زوم؟
درثاني كيفيت زومش چه جوريه؟
لايت سنسورش چراغ سرويس هم هستش يا نه؟
از باتريش خيلي مي ترسم
ال سي دي گوشي روش روكشي داره يا نه مستقيما در برابر تماس دست و ضربه و فشاره؟ چون گوشي هاي قبلي نوكيا كه قابشو مي خواستي عوضشون كني يه روكش سفت رو قابشون بود و ال سي دي داخل گوشي و چسبيده به مادربرد بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
كاورلنزش چه طوره؟ سسته يا نه سفته؟؟ در جا باتريش چه طور؟
در مورد كشوش آيا تا حالا خطي كنار محور كشويي گوشيت افتاده؟
صفحه كليدش روان و راحته؟ شل و ول كه نيست؟
كليدهاي چهارطرفش خوب كار مي ده؟ و كليد وسطي مزاحم اونا كه نمي شه؟

خيلي ممنون

gold_boy3
11-06-2007, 00:53
دوستانی که این گوشی داران اگه امکانش هسته چند نمونه عکس و فیلم در حالتهای مختلف قرار بدن

Crow
11-06-2007, 02:17
سلام . .

اینم عکس

[img=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Crow
11-06-2007, 02:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alimohammadi
11-06-2007, 05:49
اول اينكه زوم اپتيكالي كه براي ان95 نوشتن داره چه جوريه تا حالا داخل لنز در حال زوم نگاه كردي؟ چيزي عقب جلو مي شه موقع زوم؟

نه عزيز جان چيزي عقب جلو نميره!

خب مسلمه كه وقتي زوم كني كيفيت تصوير پايين مياد ولي خب نسبت به بقيه موبايلايي كه من ديدم اين به نظر بهتر مياد. درضمن وقتي كه من شمردم 20 بار ميشه زوم كرد.

لايت سنسورش چراغ سرويس هم هستش يا نه؟

نه

از باتريش خيلي مي ترسم
آره اين بزرگترين عيبش. من هر 2-3 روز يه بار چارج ميكنم.

ال سي دي گوشي روش روكشي داره يا نه مستقيما در برابر تماس دست و ضربه و فشاره؟ چون گوشي هاي قبلي نوكيا كه قابشو مي خواستي عوضشون كني يه روكش سفت رو قابشون بود و ال سي دي داخل گوشي و چسبيده به مادربرد بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
والا گوشيو من باز نكردم واسه همينم نميدونم

كاورلنزش چه طوره؟ سسته يا نه سفته؟؟ در جا باتريش چه طور؟

نه شله نه سفته. در باطريش از 6630 خيلي راحت تره ولي از 3230 سخت تره

در مورد كشوش آيا تا حالا خطي كنار محور كشويي گوشيت افتاده؟

نه

صفحه كليدش روان و راحته؟ شل و ول كه نيست؟

آره - نه

كليدهاي چهارطرفش خوب كار مي ده؟ و كليد وسطي مزاحم اونا كه نمي شه؟

آره - نه

Crow
11-06-2007, 10:53

من شمردم 20 بار ميشه زوم كرد.
:2:

از باتريش خيلي مي ترسم

:13:

ال سی دیش روکش نداره اینو میشه با فشار اوردن به LCD فهمید:5:

راستی شما N95 دارید؟؟؟؟؟؟؟:31:

بیلچه
11-06-2007, 11:41
سلام . .

اینم عکس

[img=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سایتش فیلتره.
اصلا عکس چی هست.

Help118
11-06-2007, 13:02
:2:

ال سی دیش روکش نداره اینو میشه با فشار اوردن به LCD فهمید:5:

راستی شما N95 دارید؟؟؟؟؟؟؟:31:
منظورتون بنده هست؟ اگه آقاي علي محمدي باشه بله ايشون دارن.

Help118
11-06-2007, 13:09
نه عزيز جان چيزي عقب جلو نميره!

خب مسلمه كه وقتي زوم كني كيفيت تصوير پايين مياد ولي خب نسبت به بقيه موبايلايي كه من ديدم اين به نظر بهتر مياد. درضمن وقتي كه من شمردم 20 بار ميشه زوم كرد.

نه

نه شله نه سفته. در باطريش از 6630 خيلي راحت تره ولي از 3230 سخت تره

نه

آره - نه

آره - نه
ممنون از زحماتتون

Arshia001
11-06-2007, 17:00
آقا 95 تو علاالدین میداد 650!!!!!فقط رجیستر نبود،که اونم طوریش نیست،من ایرانسل دارم!ایشالا یه هفته دیگه با 95 خدمت میرسم!!!
راستی،به افتخار آزادی از امتحانات 1 دقیقه فریاد!

gold_boy3
11-06-2007, 20:21
دوستان رجیستر شده بدون گارانتی چنده اگه قیمت مناسب کسی سراغ داره بی زحمت شماره تماسشم بده من شهرستانم میخوام تلفنی بگیرم؟؟؟

Arshia001
11-06-2007, 21:42
والا ارزون ترین رجیستر شدش که من امروز دیدم 1380000 بود.

sepandar021
11-06-2007, 22:33
دوستان رجیستر شده بدون گارانتی چنده اگه قیمت مناسب کسی سراغ داره بی زحمت شماره تماسشم بده من شهرستانم میخوام تلفنی بگیرم؟؟؟

راستش رجیستر شدشو من 110000 قیمت دارم ولی با گارانتیشو 1200000 قیمت داشتم شاید الآن ارزونتر هم شده باشه

keivan58
11-06-2007, 23:44
سلام به همه
من 4 روز رفتم ماموريت به سايت سر نزدم چه خبر شد
امروز بعد از گذشتن 7 ماه از داشتن N95 من دپرس شدم با ديدن اين نظرات !!!
بچه ها ي بحثي رو بزاريد كه چه تدابيري ميشه ديد واسه اينكه اين گوشي خز نشه ، من هر گوشي مي خرم بعد از 6 يا 7 ماه خز ميشه دوباره من N95 خريدم كه ظاهرا همه عاشقش شدن - داشتن اين گوشي واسه من ديگه بعد از 7 ماه لذتي نداره اما قول مي دم تا 3 ماه ديگه دست همه باشه .
تو رو خدا كمك كنيد من چي بگيرم كه كسي نره بخره و قابليت هاي كامل N95 رو داشته باشه

مطلب بعد : امروز به من خبر دادن n95 شده 650 هزار تومن - اولين جمله اي كه به دوستم گفتم اين بود كه " خوب گوشي منو ديگه بفروش " - بعد توجيه شدم و اميدوار ديدم خوبه شما هم بدونيد
موضوع اين هست كه چين هم شروع به توليد N95 با Lable‌ كشور فنلاند كرده ، و دوستم گفت ظاهر گوشي كاملا با گوشي من از حيث كيفيت رنگ و جنس فرق داره و من امبدوار شدم

مطلب بعدي كه مي خوام اشاره كنم موضوع گارانتي بود كه در يكي از تاپيك ها ديدم
نظر شخصي من در خصوص گارانتي كاملا متفاوت با دوستان هست و عرض مي كنم گوشي هاي بدون گارانتي و گوشي هاي گارانتي دار هيچ فرقي با هم ندارند و هيچ خدماتي به جز نرم افزار به شما نمي دهند كه اين خدمات نرم افزار رو با قيمتي خيلي كمتر از گارانتي ميشه گرفت .
دوستان من اگر همه تهيه گوشي هاي گارانتي دار رو رها كنيم و خريد اين دسته از گوشي ها رو تحريم كنيم كمپاني ها ديگه اينقدر پو رو نمي شن كه با اختلاف 200 هزار تومن گوشي وارد بازار بكنن و سود كلان .
در ايـــــــــران گــــــــــــــــــــــــ ـــارانتـــــــــــــــــ ــــــــــــــــي مفهومــــــــــــــــــــ ـــــــــ نـــــــــــــــــدارد.
اين كمپاني ها فقط به قصد سود اسم گارانتي رو رو خودشوم مي گذارند و تماما در راس به سران مملكتي ارتباط دارند براي كسب سود زيـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــاد .

alimohammadi
12-06-2007, 00:01
والا ارزون ترین رجیستر شدش که من امروز دیدم 1380000 بود.
علی جان شما که 95 داری،این سوالو تا فردا صبح جواب بده حیاتیه.gps گوشی مختصات جغرافیایی دقیق رو اعلام میکنه یا نه؟یعنی بجز نشان دادن موقعیت روی نقشه،طول و عرض جغرافیایی رو هم میشه فهمید؟مثلا برای اندازه گرفتن فاصله ی دو نقطه؟

والا من با gps تو ايران كار نكردم يعني نتونستم ولي تو انگليس و دبي كه تست كردم دقيق بود!

Help118
12-06-2007, 00:48
سلام به همه
در ايـــــــــران گــــــــــــــــــــــــ ـــارانتـــــــــــــــــ ــــــــــــــــي مفهومــــــــــــــــــــ ـــــــــ نـــــــــــــــــدارد.
.
احسنت گل گفتي

نظر شخصي بنده در مورد گارانتي: عزيزان ابزارآلات ماشين ها و دستگاههايي كه در داخل توليد و مونتاژ مي شن به كدوم قسمت گارانتيشون بايد و شايد عممل مي كنن كه به اون دستگاهي كه از خارج وارد شده عمل كنند؟ پس گارانتي در ايران مفهوم ي ندارد ولي .. اما
به نظر من گوشي اي كه گارانتي اصلي مي شه و قيمتش مثلا 100 تومن گرون تره از قبل پول قطعه ي خرابشو (در صورت وقوع) مي گيرن پس در اين مورد مشكلي نيست ولي اوني رو كه گارانتي مي كنن قبلا توسط شركت چك مي شه بررسي مي شه بعد كه ديدن ايرادي نداره سپس گارانتيش مي كنن وگرنه در اين صورت خودتون بهتر مي دونين مخصوصا گوشي هاي سري ان و سوني اريكسون چيني خيلي خرابي دادن كه همشونم اكثرا بي گارانتي هستند. چون اگه چك نشن شركت گارانتي كننده دو روزه ورشكت مي شه

من خودم صددرصد مي دونم كه هيچ جاي گوشي در گارانتي تو ايران قابل تعمير نيست مگه اينكه سوكت خور باشه و تعوض بشه خلاصه گارانتي يعني كشك يعني دروغ يعني عوام فريبي ولي خوب به نا به دلايل بالا كه ذرك كردم خريد گوشي گارانتي دار فقط به خاطر همين موضوع الزاميه نه به خاطر خدمات پس از فروش (اين نظر شخصيه) و بخصوص گارانتي اتصالات كارش بدك نيست مثلا نوشته تعويض مي كنه ولي خوب اونم يه چنددرصد امكانش هست چون اينا زرنگ تر از اين حرفان كه تعويض كنن

keivan58
12-06-2007, 01:12
دوست من با توجه باينكه اگر واسه گوشي مشكلي پيش بياد هيچ خدماتي به تو نمي دن به همون دلايلي كه گفتيم ، چطور شركت برشكست ميشه ؟ اينا كه خدماتي نمي دن كه بخواهند برشكست بشوند
تاكيد مي كنم گوشي هاي گارانتي دار هم چك مني شود و صرفا به بهانه چك ار آكبند خارج شده و حتي لوازم جانبي اطراف گوشي هم برداشته ميشه !!!
اشتباه نكنيد دوستان !! گوشي اي كه هيچ خدماتي واسش داده نميشه در آينده ،براي چي قبلش بايد تست بشه ؟
فقط لطفا خريدن گوشي گارانتي دار رو تحريم كنيد تا شركت هاي داخلي و مافيايي داخلي وابسته به سران از اين كه الام هستند پولدار تر و پورو تر نشوند - مرسي

Arshia001
12-06-2007, 15:25
خوب یعنی Gps تو ایران کار نمیکنه؟؟؟
من گوشی رو به خاطر Gps گرفتم!(راستی گرفتمش،خاکی،670 تومن!)
تو رو خدا یکی به من بگه Gps تو ایران کار میکنه یا نه؟

alireza999
12-06-2007, 15:49
خوب یعنی Gps تو ایران کار نمیکنه؟؟؟
من گوشی رو به خاطر Gps گرفتم!(راستی گرفتمش،خاکی،670 تومن!)
تو رو خدا یکی به من بگه Gps تو ایران کار میکنه یا نه؟
مبارک باشه.
از کجا گرفتی؟ چرا مشکی نگرفتی قیمتش فرق داشت - رجیستره؟
من تو مشهد قیمت گرفتم 1.200000تومان بود!

keivan58
12-06-2007, 16:48
دوستان عزيز در قسمت دوم پست 281 هم در اين تاپيك اشاره كردم اين گوشي توسط چين هم توليد شده ،كه از نظر كيفيت كاملا متفاوت هست با نمونه Finland - دقت كنيد نمونه چيني در بازار 650 هزارتومن هست و نمونه فلاند 870 هزار تومن - در ضمن قيمت هاي اعلام شده براي گوشي رجيستر نشده است گوشي رجيستر شده 1100000 تومان بدون گارانتي ، و با يكسال گارانتي پوچ اتصالات 1،200،000 و با گارانتي بي معني 3 ساله اتصالات 1500،000 هست .
مواظب باشيد گوشي چيني نخريد
در ضمن جواب عرشيا رو هم بدم - دوست عزيز اگه يكمي پستهاي قبلي منو و ديگر دوستان رو ديده بودي مجددا سوال نمي كردي
من عرض كردم فقط موقعيت رو در شهر تهران به لحاظ وجود نقشه نشون مي ده - فقط و فقط - بايد Map Loader‌رو دانلود و روي گوشيت بريزي و نقشه تهران رو جداگانه از نوكيا بگيري و اونم نصب كني . نقشه ديگر شهرهاي ايران هنوز آماده نيست اما در صورتي كه نقشه باشه ديگر شهرها هم فعال هست .
عرض و ظول جغرافيايي رو نمي ده بهت .
در ايتاليا در تمام مسيرها فعال و نقشه موجود بود و من استفاده كردم در ايران هم فقط در تهران " چون نقشه ناقص تهران وجود داره " كار مي كنه
من فردا ماموريت دارم به جنوب اگر نتونستي كار كني باهاش همين حا بگو ؛ دوشنبه برگشتم توضيح مي دم !!!

Help118
12-06-2007, 17:04
كيوان عزيز دو تا سؤال اولا فرق گوشي چيني با فنلايد رو از كجا بفهميم؟ (به جز قيمت) شايد چينيشو به جاي اصل بفروشن
دوم اينكه اونايي رو كه مثلا گارانتي اتصالات مي ده كه چيني نيستن؟؟؟

Help118
12-06-2007, 17:04
دوست من با توجه باينكه اگر واسه گوشي مشكلي پيش بياد هيچ خدماتي به تو نمي دن به همون دلايلي كه گفتيم ، چطور شركت برشكست ميشه ؟ اينا كه خدماتي نمي دن كه بخواهند برشكست بشوند
تاكيد مي كنم گوشي هاي گارانتي دار هم چك مني شود و صرفا به بهانه چك ار آكبند خارج شده و حتي لوازم جانبي اطراف گوشي هم برداشته ميشه !!!
اشتباه نكنيد دوستان !! گوشي اي كه هيچ خدماتي واسش داده نميشه در آينده ،براي چي قبلش بايد تست بشه ؟
فقط لطفا خريدن گوشي گارانتي دار رو تحريم كنيد تا شركت هاي داخلي و مافيايي داخلي وابسته به سران از اين كه الام هستند پولدار تر و پورو تر نشوند - مرسي
دوستان در مورد اين ديگه نمي شه چيزي گفت كاملا فرمايش متينه

netlcom
12-06-2007, 23:26
كيوان عزيز دو تا سؤال اولا فرق گوشي چيني با فنلايد رو از كجا بفهميم؟ (به جز قيمت) شايد چينيشو به جاي اصل بفروشن
دوم اينكه اونايي رو كه مثلا گارانتي اتصالات مي ده كه چيني نيستن؟؟؟

با سلام من هم همین سوالو داشتم چجوری می تونیم بفهمیم چینیه یا فنلاندی لطفا کمک کنید

Modern Talking
13-06-2007, 00:26
سلام دوستان . من علیرغم اینکه مدت هاست این فروم را پیگیری می کنم ولی تازه الآن عضو شدم و از این بابت خیلی خوشحال هستم . در رابطه با N95 من سؤال دوستان دیگر را دارم که از کجا فرق چینی و فنلاندی آن مشخص می شود . راستی با توجه به اینکه نوکیا یکی دو ماه قبل اعلام کرده بود بزودی N95 های جدید را به بازار عرضه می کنه آیا احتمال نداره همه اونها چینی باشند . البته با توجه به تسخیر بازار الکترونیک توسط چین و با توجه به اینکه خیلی از کالاهای مرغوب در امریکای شمالی چینی هستند بعید نیسن که حتی چیپ های گوشی های با مارک فنلاند هم ساخت چین بوده و فقط اسمبل فنلاند باشند .

Saman-tci
13-06-2007, 09:18
راستی با توجه به اینکه نوکیا یکی دو ماه قبل اعلام کرده بود بزودی N95 های جدید را به بازار عرضه می کنه آیا احتمال نداره همه اونها چینی باشند . .

مگه N95 قدیم و جدید داره ...؟
وقتی یک گوشی تولید بشه و وارد بازار بشه که دیگه جدید و قدیم نداره ...

netlcom
13-06-2007, 12:55
کسی نیست بگه چجوری می تونیم فرق چینی و فلاندیو بفهمیم

Help118
13-06-2007, 14:43
مثل اينكه نه كسي نيست به جاي اينكه كلوپ ان95 فعال باشه كلوپ هاي ديگه خيلي بيش فعاله علتشم اينه كه كسي تو ايران مشتاق خريدنش نيست و 1100 رو ترجيح مي دن يا هم اينكه پولشو ندارن

BABA N95
13-06-2007, 15:59
جدیدا n95 با رنگ کرم اومده . فرقش با بادمجونییا چیه ؟

بیلچه
13-06-2007, 16:23
امروز یه ان 95 بادمجونی دیدم . چقدر قسمت نقره ایش براقه . ( بیش از حد براقه )
جدیدا نوکیا همه ی گوشیهاشو مثل ان 95 دو رنگ می زنه . روش نقره ای پشتش یه رنگ دیگه.

مثل اينكه نه كسي نيست به جاي اينكه كلوپ ان95 فعال باشه كلوپ هاي ديگه خيلي بيش فعاله علتشم اينه كه كسي تو ايران مشتاق خريدنش نيست و 1100 رو ترجيح مي دن يا هم اينكه پولشو ندارن

با پول ان 95 می شه یه لپ تاپ خرید که سیم کارت هم بخوره(800 تومن ) . یه دوربین 5 مگا پیکسلی با لنز کارل زایس و سایبر شات خرید(250تومن ) . یه gps هم خرید(100 تومن ). و سپس با چسب اینها رو به هم چسبوند.
خداییش گرونه.

farzadtop
13-06-2007, 20:11
سلام به همه
من 4 روز رفتم ماموريت به سايت سر نزدم چه خبر شد
امروز بعد از گذشتن 7 ماه از داشتن N95 من دپرس شدم با ديدن اين نظرات !!!
بچه ها ي بحثي رو بزاريد كه چه تدابيري ميشه ديد واسه اينكه اين گوشي خز نشه ، من هر گوشي مي خرم بعد از 6 يا 7 ماه خز ميشه دوباره من N95 خريدم كه ظاهرا همه عاشقش شدن - داشتن اين گوشي واسه من ديگه بعد از 7 ماه لذتي نداره اما قول مي دم تا 3 ماه ديگه دست همه باشه .
تو رو خدا كمك كنيد من چي بگيرم كه كسي نره بخره و قابليت هاي كامل N95 رو داشته باشه

مطلب بعد : امروز به من خبر دادن n95 شده 650 هزار تومن - اولين جمله اي كه به دوستم گفتم اين بود كه " خوب گوشي منو ديگه بفروش " - بعد توجيه شدم و اميدوار ديدم خوبه شما هم بدونيد
موضوع اين هست كه چين هم شروع به توليد N95 با Lable‌ كشور فنلاند كرده ، و دوستم گفت ظاهر گوشي كاملا با گوشي من از حيث كيفيت رنگ و جنس فرق داره و من امبدوار شدم

مطلب بعدي كه مي خوام اشاره كنم موضوع گارانتي بود كه در يكي از تاپيك ها ديدم
نظر شخصي من در خصوص گارانتي كاملا متفاوت با دوستان هست و عرض مي كنم گوشي هاي بدون گارانتي و گوشي هاي گارانتي دار هيچ فرقي با هم ندارند و هيچ خدماتي به جز نرم افزار به شما نمي دهند كه اين خدمات نرم افزار رو با قيمتي خيلي كمتر از گارانتي ميشه گرفت .
دوستان من اگر همه تهيه گوشي هاي گارانتي دار رو رها كنيم و خريد اين دسته از گوشي ها رو تحريم كنيم كمپاني ها ديگه اينقدر پو رو نمي شن كه با اختلاف 200 هزار تومن گوشي وارد بازار بكنن و سود كلان .
اين كمپاني ها فقط به قصد سود اسم گارانتي رو رو خودشوم مي گذارند و تماما در راس به سران مملكتي ارتباط دارند براي كسب سود زيـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــاد .
بابا تو هم با خودت مشکل داری
ان 95 خودت رو نمی خوایی بده به ما تا باهاش حال کنیم
همه تو کف گوشیت هستن بعد می گی خسته شدم از این گوشی
این گوشی یکی از برترین گوشیهاست
حتما بلد نیستی برنامه توش بریزی یا بلوتوسش رو روشن کنی که آهنگ بریزی توش
توی تمام شبکه های ماهواره ای تبلیغ این کوشی رو می کنن
من ان 73 دارم اما تو کف ان 95 هستم

Modern Talking
13-06-2007, 20:37
Saman-tci عزیز بعد از اینکه در ماه فوریه به دنبال تقاضای بالا برای خرید N95 این گوشی در بازار جهانی کم شد و حتی با قیمت بیش از قیمت واقعی فروش می رفت ، جمله مورد نظر را شرکت نوکیا اعلام کرد . در این خبر اعلام شده گوشی های جدید با قیمت کمتر از آوریل امسال وارد بازار شده اند .برای اطلاع بیشتر از خبر به آدرس زیر مراجعه کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

netlcom
13-06-2007, 21:27
قیمت کجا 650 هزار تومان هست ایران یا خارج از ایران

mohsen_hot20
13-06-2007, 21:47
تو ایران جمهوری

68vahid68
13-06-2007, 21:53
نوكيا گوشي صفحه لمسي هم داره ؟
اگه داره بهم معرفي كنيد

Saman-tci
14-06-2007, 09:17
بله که داره .... 6708 و 7710

gold_boy3
14-06-2007, 15:44
دوستان که n95 دارند اگه امکانش هست چند نمونه از فیلم برداری این گوشی و چنتا عکس در حالات مختلف بزارند

68vahid68
14-06-2007, 17:50
مرسي سامان جان
به نظر تو كدومش بهتره؟
يا اصلا P990 بگيريم

pedram325
14-06-2007, 18:16
بر خلاف تصور خیلی ها به نظر من صفحه نمایش لمسی اصلا برای موبایل مناسب نیست چون کار کردن سریع در مواقع ضروری و همچنین کار کردن با یک دست با این جور گوشی ها امکان پذیر نیست.
و به همین دلیل هم هست که نوکیا زیاد از صفحه نمایش لمسی خوشش نمیاد چون نوکیا ذاتا تولید کننده گوشی موبایله و همه گوشی هاش اول موبایلند بعد چیز های دیگه.
صفحه نمایش لمسی بیشتر مناسب پاکت پی سیه.

multiforc
14-06-2007, 23:20
سلام

اينكه توي سايت نوكيا قسمت خريد آنلاينش اول n95 sand رو گذاشته بعدش n95 deep plum رو يعني اينكه اولي از دومي امكاناتش بيشتره ؟

Help118
15-06-2007, 01:55
امروز یه ان 95 بادمجونی دیدم . چقدر قسمت نقره ایش براقه . ( بیش از حد براقه )
جدیدا نوکیا همه ی گوشیهاشو مثل ان 95 دو رنگ می زنه . روش نقره ای پشتش یه رنگ دیگه.

با پول ان 95 می شه یه لپ تاپ خرید که سیم کارت هم بخوره(800 تومن ) . یه دوربین 5 مگا پیکسلی با لنز کارل زایس و سایبر شات خرید(250تومن ) . یه gps هم خرید(100 تومن ). و سپس با چسب اینها رو به هم چسبوند.
خداییش گرونه.
دوست من بنده يه لپ تاپ دل زير چشمم خوابوندم كه بگيرمش فكر كنم مدل ام90 يا 95 باشه 3200 هستش سه ميليون و دويست تومن خوب كجاي اين با ان95 همقيمته؟ در ثاني لپ تاپ 700 تومني هم هست كليد روشنش رو كه زدي بايد سه سر بزني دست پويي يه دور آب قليون رو چاق كني و يه چاپ بريزي تا ويندوزش بياد بالا... در ثاني بايد لپ تاپي خريد كه ويستا رو ساپورت كنه به هر حال نبايد ان95 رو با لپ تاپ مقايسه كرد چون لپ تاپ همرده ي قيمت اون به هيچي نمي ارزه جز پوز

Help118
15-06-2007, 01:57
خريد ان 95 در حال كني احمقانه ترين كاريه كه مي شه تو ايران انجام داد فقط بايد صبر كرد ان الله مع الصابرين

بیلچه
15-06-2007, 10:58
دوست من بنده يه لپ تاپ دل زير چشمم خوابوندم كه بگيرمش فكر كنم مدل ام90 يا 95 باشه 3200 هستش سه ميليون و دويست تومن خوب كجاي اين با ان95 همقيمته؟ در ثاني لپ تاپ 700 تومني هم هست كليد روشنش رو كه زدي بايد سه سر بزني دست پويي يه دور آب قليون رو چاق كني و يه چاپ بريزي تا ويندوزش بياد بالا... در ثاني بايد لپ تاپي خريد كه ويستا رو ساپورت كنه به هر حال نبايد ان95 رو با لپ تاپ مقايسه كرد چون لپ تاپ همرده ي قيمت اون به هيچي نمي ارزه جز پوز

من خودم با داداشم یه لپ تاپ مشترک داریم که از یه نمایشگاه توی دبی خریدیم 800 تومن.
سی پی یو دو هسته ای 1.6 چهار مگ کش
رم 1 گیگ
کارت گرافیکی 256 واقعی
صفحه ی wide
بلوتوث و wi-fi هم داره.
ویندوز ویستا داره
هارد 80

مارک فوجیتسو زیمنس.
تازه وقتی خریدیم یه فلش 256 یه کیف یه وبکم هم روشبمون هدیه دادن.

تو ایران هم قیمت کردیم 1.5 میلیون بدون هدایاش.

Saman-tci
15-06-2007, 10:58
مرسي سامان جان
به نظر تو كدومش بهتره؟
يا اصلا P990 بگيريم

وحید جان 6708 بهتر از 7710 هست ... من یه مدت 7710 داشتم و دایما هنگ میکرد .... در کل گوشی خوبی نیست ....

netlcom
15-06-2007, 18:32
تو ایران جمهوری

ریجیستر نشدش 650 تومن هست

Dr.SaeiD
16-06-2007, 22:25
در مورد نقشه بايد بگم كه در سايت نوكيا برنامه map loader هست كه بايد اون رو دانلود كنيد و سپس رو كامپيوتر نسب كنيد.
در اين برنامه 5 قاره هست و قاره ها تفكيك شده و ايران هم در قسمت آسيا و با حجم 6.4 مگا بايت موجود است.

اين Gps حالا چه فايده داره؟ من خودم ان 91 دارم و يه چنين برنامه اي با توانايي بيشتر روش نسب است .
تو يه قسمت ديگه هم گفتم تو دنياي ديجيتال اين حافظه است كه حرف اول رو ميزنه.
و اگر نه دوربين انقدر كارايي نداره كه آدم اينقدر پاش بده و اگر آدم اينقدر دوربين لازم بشه ميره يه دوربين توپ با قيمتي خيلي كمتر ميخره.
تو سري ان 90 در 91 4گيگ يا 8گيگ حافظه و يه هندزفري و يه موزيك پلير توپ كارايي خيلي بيشتري داره(مخصوصا توايران كه در فناوري تعطيل)و دكمه هاي پلير هم داره با دست رسي ساده تر
در 92 تلويزيون و ماهواره رو بدون اينترنت ميگيره(مثل ان 77) كه اين هم كارايي داره و واقعا شاهكاره و 16 ميليون رنگ هم مثل 95 داره .
در مورد 93 هم تو دوربين اونقدر با 95 فاصله نداره (البته من هنوز فرق 93 با 93i رو نفهميدم) و شنيدم موزيك پلير اون هم خوب است البته اون هم در حاله حاظر به قيمتش نمي ارزه.
در ان 95 شما چه چيز واقعا كارايي داره كه در سه تا بالا نيست ؟ قبول دارم صفحه نمايش بزرگ و چيدمان ايكون ها قشنگ هست ولي ضروري نيست.
من خودم از ان 95 خوشم مي ياد ولي اين جور هم كه شما ميگيد متفاوت نيست و لازم نيست اينقدر شلوق كنيد و قيمتي مثل 1 ميليون و... نمي ارزه مثل زماني هم كه 91 اومده بود 1ميليون و 100 بود كه اون هم نمي ارزيد در حالي 4گيگ حافظه داشت كه واقعا به كار ميره.

N91 مگه GPS داره ؟!؟

graphmax
17-06-2007, 14:23
سلام دوستان.
قیمت ان 95 رجیستر شده الان توی ایران چقدره و آیا داخل ایران شرکتی هست که اون رو گارانتی کنه؟
پیشاپیش ممنون.

Rjoun
17-06-2007, 17:38
بدون شرح؟؟؟؟؟؟

netlcom
17-06-2007, 20:52
تو حعبه گوشی ن95 چه چیزای داره اگه کسی عکسی از وسایلاش داره لطفا بزاره

Help118
19-06-2007, 16:40
سلام دوستان از وقتي من رفتم تالار ان95 كلا خوابيده من بازم اومدم
در بستش
ا. گوشي ان95
2.كابل رابط وصل گوشي به تلويزيون به نام Ca-75u
3.كابل اتصالات نوكيا به اسم Dke-2
4.هدست استريوي نوكيا مدل Hs-45‌و Ad-43
5.باتري نوكيا مدل Bl-5f
6.شارژر مسافرتي نوكيا مدل Ac-5
7.مموري كارد ميكرو اس دي به ظرفيت ا گيگ (البته اين بسته به منطقه فرق مي كنه)

منبع: سايت رسمي نوكيا بخش اطلاعات فني نوكيا ان95

IMANOKIA
19-06-2007, 20:40
تو حعبه گوشی ن95 چه چیزای داره اگه کسی عکسی از وسایلاش داره لطفا بزاره

بفرما داداش اینم بدون شرح برای شما

Help118
20-06-2007, 01:30
بدون شرح؟؟؟؟؟؟
البته دوست گرامي و ببندگان محترم نمي خوام تو ذوقتون بزنم چون تو ذوقم خيلي بد جور خورده. اولش تو مجله ي عصر شبكه شماره 49 صفحه 18 بخش چهارراه فن آوري در مورد ان 95 مطالبي خوندم كمي ناراحت شدم چون اوني كه اين مطلب رو نوشته از باد هوا كه نگفته ... از كيفيت صداي ان95 تعريفي نكرده گفته حتي از ان73 پايين تره و هم سطح 3250 هستش و از ان91 خيلي كم مياره و از اين جور حرفا در مورد هندزفري و خود اسپيكراش صبحته اما گفتم حالا ... ولي بار ديگر در مجله بزرگراه رايانه (اونقده صفحه رنگي داره كه آدم يكيشو پرينت رنگي بگيره پول كل مجله مي شه . پول مجله 1300 تومنه) بخش بررسي گوشي نوكيا ان95 صفحه 47 كه بصورت تمام حرفه اي بحث شده و جملاتش سردرگم كننده و بالاي سيكلم هستش در مورد دو مورد مهم از گوشي ان95 فقط بحث كرده بود اول موضوع جنجال برانگيزش همون دوربين دومين مورد صدا. در مورد دوربين نوشته بود بازهم با اين حال قابل مقايسه با دوربين هاي ديجيتال كامپكت (همون دوربين ديجيتال هاي الكي و غير حرفه اي) نيست و كاور لنزش فقط مي تونه جلوي خش و تماس دست و بگره و جلوي گردو غبار تقريبا بي اثره و در مورد صداش هم همونطوري كه در اونيكي مجله نوشته بود گفته شده و مي گه صداش زياد تعريف نداره

حالا هدفم از نوشتن اين مطالب و ارتباط اون با بدون شرح دوست خوبمون اينه كه حالا هر چه قدر هم هدفونت گنده تر باشه باز هم بي اثره فكر كنم نوكيا فقط ان91 اون براي صدا خوبه

Help118
20-06-2007, 01:32
دوستان به نظر شما گوشي بعد ان95 چه خواهد بود؟

شاهين - موبايل
21-06-2007, 14:40
دوستان به نظر شما گوشي بعد ان95 چه خواهد بود؟

به احتمال زياد N97 با دوربين 7 مگاپيكسل به بازار مياد . همونطوري كه نوكيا قولش رو داده بود .

راستي يك خبر جالب قيمت N95 از N93i پايينتر اومد .

N95 گارانتي اصلي ( اتصالات ) رجيستر شده 1170000 ت
N93i گارانتي اصلي ( نيا ) رجيستر شده 1200000 ت

N95 رجيستر نشده قيمت 700000 ت

Help118
21-06-2007, 17:58
به احتمال زياد N97 با دوربين 7 مگاپيكسل به بازار مياد . همونطوري كه نوكيا قولش رو داده بود .

دوست تازه وارد سلام
مي توني يه سايتي بدي منم بخونم درباره ي ان97؟ ببينم چه جور گوشي اي خواهد بود؟ بلاخره طرحي چيزي مطلبي ازش بايد تو سايت ها وجود داشته باشه
ممنون مي شم

Saman-tci
21-06-2007, 19:27
ببخشید نوکیا به کی قول داده بود؟ اصلا کی قول داده بود ..؟ ادرس منبع..؟

Arshia001
21-06-2007, 21:15
آقا عجب گوشی ایه این N95!من تازه دارم میفهمم
It's what computers have become
یعنی چی!

شاهين - موبايل
21-06-2007, 21:33
اينم چند تا عكس از مدل جديد نوكيا N97 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امكانات :

20 گيگابايت حافظه جانبي
5 مگاپيكسل دوربين با 20 اپتيكال زوم
مانيتور 3 اينچ

فعلا تو طرحه ولي بزودي وارد بازار هاي موبايل خارج ميشه .
تسليت به دوستداران ان 95 و 93 اي ها !!!!!!!
شايد 5 - 6 ماه ديگه بياد تو بازار

netlcom
22-06-2007, 05:20
با سلام و تشکر از Nokia_n95 و IMANOKIA که اطلاعاتی که خواستم دادن و من دیرو از نماییندگی اتصالات قیمت ن95 گرفتم که 1900000 با یه سیم ایرانسل بود

IMANOKIA
22-06-2007, 11:30
اينم چند تا عكس از مدل جديد نوكيا N97 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امكانات :

20 گيگابايت حافظه جانبي
5 مگاپيكسل دوربين با 20 اپتيكال زوم
مانيتور 3 اينچ

فعلا تو طرحه ولي بزودي وارد بازار هاي موبايل خارج ميشه .
تسليت به دوستداران ان 95 و 93 اي ها !!!!!!!
شايد 5 - 6 ماه ديگه بياد تو بازار

دوست عزیز من این عکسها و حرفا رو پارسال قبل از اینکه ان95 تولید انبوه بشه دیده بودم اینا صحت نداره ضمنا از این طرحها زیاده

اگه بچه ها یادشون باشه یه طرح از 6630 گذاشته بودم تو کلوپ نوکیا که حتی دربازکن نوشابه هم داشت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در نهایت می گم که از این خبرا نیست و در حد شایعست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اگه شما اصرار دارید که بگید همچین گوشی به زودی میاد خوب نظرتون قابل احترامه

IMANOKIA
22-06-2007, 11:45

راستي يك خبر جالب قيمت N95 از N93i پايينتر اومد .

N95 گارانتي اصلي ( اتصالات ) رجيستر شده 1170000 ت
N93i گارانتي اصلي ( نيا ) رجيستر شده 1200000 ت

N95 رجيستر نشده قيمت 700000 ت

با سلام و تشکر از Nokia_n95 و IMANOKIA که اطلاعاتی که خواستم دادن و من دیرو از نماییندگی اتصالات قیمت ن95 گرفتم که 1900000 با یه سیم ایرانسل بود

حالا میشه بگید ما کدوم رو باور کنیم؟؟؟ حالا مگه یه سیم کارت ایرانسل چقدر قیمت داره والله ما که تهران نیستیم ولی شما هم دیگه یه حرفایی بزنین که با هم جور در بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاهين - موبايل
22-06-2007, 12:56

دوست عزيز منبع خبر من چند سايت قيمت موبايل و موبايل فروشيهاي جمهوري هستش در ضمن قيمت اين

گوشي در چند روز اولي كه به بازار آمد 800/1 بود اما به تدريج شد 650/1 و 400/1 و كلا كاهشي ناگهاني

داشت و حال 170/1 شده ولي كلا بايد صبر كرد و پول الكي بابت اين گوشي نداد چون قيمتا متغيرن .

و تازه سعي كنيد از نمايندگيهاي گوشيها موبايل نخريد چون خيلي گرونتر از بازار آزاد هست مثلا اين قضيه درباره

اتومبيل هم صدق ميكنه .

keivan58
22-06-2007, 14:15
بابا چه خبره - من هر بار يك هفته فقط نميام اينقدر شلوغش نكنيد
دوبــــــاره خبرهاي كذب

اولا كه N97 هم دوربينش 5 مگا هست و در دوربين و صدا هيج تفتوتي با n95 نداره اما وزن گوشي سبك تر شده و دسترسي به كليدهاي مولتي مديا هم راحتتر شده - ديگه ايگه حجم حافظه هم افزايش پيدا كرده ..

دوم سوال شده بود از من طريقه تشخيص N95 توليد Chaina از Fanland ؛ عزيزان ببينيد يكي از راههاي تشخيص رو بايد سريال نامبر روي بدنه گوشي ،جعبه دونست كه توضيحاتش رو اگر دوستاني اطلاعات دارند بگن اگر نه در اولين فرصت كه بتونم مي نويسم - راه تشخيص بعدي كيفيت رنگ و نوشته هاي روي lable پشت گوشي هست

عدر مي خوام من تازه از سفر اومدم خيلي خستم - حتما در اولين فرصت توضيحات كاملي ارائه مي كنم

بیلچه
22-06-2007, 14:30
بابا چه خبره - من هر بار يك هفته فقط نميام اينقدر شلوغش نكنيد
دوبــــــاره خبرهاي كذب

اولا كه N97 هم دوربينش 5 مگا هست و در دوربين و صدا هيج تفتوتي با n95 نداره اما وزن گوشي سبك تر شده و دسترسي به كليدهاي مولتي مديا هم راحتتر شده - ديگه ايگه حجم حافظه هم افزايش پيدا كرده ..

دوم سوال شده بود از من طريقه تشخيص N95 توليد Chaina از Fanland ؛ عزيزان ببينيد يكي از راههاي تشخيص رو بايد سريال نامبر روي بدنه گوشي ،جعبه دونست كه توضيحاتش رو اگر دوستاني اطلاعات دارند بگن اگر نه در اولين فرصت كه بتونم مي نويسم - راه تشخيص بعدي كيفيت رنگ و نوشته هاي روي lable پشت گوشي هست

عدر مي خوام من تازه از سفر اومدم خيلي خستم - حتما در اولين فرصت توضيحات كاملي ارائه مي كنم

سلام.
آقا می گم شما ان 95 دارید.
اگه پاسختون مثبت شما آدرس محل سکونتون رو نوشتید اصفهان بلوار آینه خونه . مگه نه ؟
دوستان من خونشون اونجاست. می گن اونجا اینترنت WI-FI راه افتاده رایگان. راست می گن ؟ انگار وابسته یه شهرداری هم هست.
اگه راست باشه چه شود . شما با ان 95 عجب حالی بکنی ها !!! اخه ان 95 هم WI - FI داره.

roteal2007
22-06-2007, 19:40
الان روند کمپانی ها داره میره رو گوشی های tuch screen

Help118
23-06-2007, 01:21
خوب بلاخره نگفتيت اين اطلاعات ان97 رو از چه سايتي بدست آوردين؟

ehsan
23-06-2007, 09:20
برای استفاده از GPS در تهران، باید از برنامه nokia map loader استفاده بکنید و نقشه تهران رو دانلود کنید و روی مموری کارت گوشیتون بریزید.
اینم لینک: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای راهنمایی در مورد نحوه کار این رو هم ببینید: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این صفحه هم همینطور: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان من N95 گرفتم و به قول معروف همه چی بنز. gps هم باقلوا کار میکنه ولی توی maploader نقشه تهران را نداره. یکی میتونه راهنمایی کنه یا اینکه فایلش را برای من بفرسته و بگه کجا بریزمش؟

Saman-tci
23-06-2007, 10:31
رجیستر نشده گرفتی ...؟ چند؟

keivan58
23-06-2007, 10:47
سلام بيلچه عزيز و ديگر دوستان
سوال كرده بودي N95 دارم ؟ - بله من حدود 8 ماه هست N95 دارم .
گفته بوديد محل سكونتم بلــوار آئينه خانه در اصفهان هست ، اونم بله منزل ما اونجاست اما متاسفانه محل كارم تهران هست - اما گفته بودي اينترنت رايگان Wi-Fi توسط شهرداري هستش ؛ نه غزيزم چنين چيزي نيست -
دقيق موضوع رو بهت مي گم واسه خودت و بقيه -
شهرداري منطقه و مخابرات مركز ما هزينه هاي سرويس اينترنت Waimax رو كه اصطلاحا به ابر اينترنتي معروف هست از گروه خودرو سازي بهمن گرفتن و واسه تست صرفا به پرسنل خودشون مي دن
هميشه يادت باشه در جمهوري اسلامي كسي رايگان به كسي جيزي نمي ده .
موفق باشيد .

Saman-tci
23-06-2007, 12:02

حرف خطرناکی زدی حسن .... حسن دیگه از این حرفا اینجا نزن حسن وگرنه اخطار میگیری حسن ...

ram1600
23-06-2007, 13:17
سلام بيلچه عزيز و ديگر دوستان
سوال كرده بودي N95 دارم ؟ - بله من حدود 8 ماه هست N95 دارم .
گفته بوديد محل سكونتم بلــوار آئينه خانه در اصفهان هست ، اونم بله منزل ما اونجاست اما متاسفانه محل كارم تهران هست - اما گفته بودي اينترنت رايگان Wi-Fi توسط شهرداري هستش ؛ نه غزيزم چنين چيزي نيست -
دقيق موضوع رو بهت مي گم واسه خودت و بقيه -
شهرداري منطقه و مخابرات مركز ما هزينه هاي سرويس اينترنت Waimax رو كه اصطلاحا به ابر اينترنتي معروف هست از گروه خودرو سازي بهمن گرفتن و واسه تست صرفا به پرسنل خودشون مي دن
موفق باشيد .

جیگر بد قصاوت نکن

netlcom
23-06-2007, 16:49
سلام لطفا کمک کنید برای تشخیص اصلی بودن گوشی غیر از لیبل دیگه باید به کجا دقت کنیم تا بفهمیم اصله

soheilsmart
23-06-2007, 17:05
الان روند کمپانی ها داره میره رو گوشی های tuch screen

قبول دارم و به نظر من iphone یکی از بهترین هاست تو این زمینه:46: :46:
میدونم سوالم ربطی به این تایپیک نداره
ولی از n97 چه خبر؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Saman-tci
23-06-2007, 22:00
سلام لطفا کمک کنید برای تشخیص اصلی بودن گوشی غیر از لیبل دیگه باید به کجا دقت کنیم تا بفهمیم اصله

اتفاقا تنها چیزی رو که نمیشه روش حساب کرد برای اصل بودن گوشی همون لیبل هست ...
ممکنه من یکسال یه گوشی دستم باشه و لیبلشو برندارم ... اون موقع شما میگی اصله؟
دوست من اصل یا متفرقه بودن گوشی از سریالش مشخص میشه ....
باید سریال 3 جای گوشی مثل هم باشه ...
1- جعبه 2- زیر باتری 3- از طریق کد #06#*

Help118
23-06-2007, 23:48
اتفاقا تنها چیزی رو که نمیشه روش حساب کرد برای اصل بودن گوشی همون لیبل هست ...
ممکنه من یکسال یه گوشی دستم باشه و لیبلشو برندارم ... اون موقع شما میگی اصله؟
دوست من اصل یا متفرقه بودن گوشی از سریالش مشخص میشه ....
باید سریال 3 جای گوشی مثل هم باشه ...
1- جعبه 2- زیر باتری 3- از طریق کد #06#*
دوست محترم سوء تعبير نشه آخه به كار بردن اين سه مورد تا جايي كه همه مي دونن فقط براي ريجستر بودن گوشي استفاده مي شه؟ چه جوري مي شه فهميد كه وقتي اين سه شماره باهم يكسان يا در اصلاح مچ هستن اونوقت اصل فنلانده؟

Help118
23-06-2007, 23:59
دوستان كلوب ان95 خيلي سست تر عمل مي كنه يا علي بيان جلو خوب

ehsan
24-06-2007, 10:40
رجیستر نشده گرفتی ...؟ چند؟
رجیستر شده است.
آقا یکی به ما کمک کنه این نقشه تهران را روی n95 راه بندازیم.

ehsan
24-06-2007, 10:41
دوستان كلوب ان95 خيلي سست تر عمل مي كنه يا علي بيان جلو خوب
آقا شما که تو کار فعالیت هستی، یک نقشه تهران به ما برسون.

sepandar021
24-06-2007, 11:46
آقا يه سوال. کسي مي دونه چه شکلي مي شه SMS رو از رو گوشي P910i توي PC ريخت تا بعدا اين sms ها رو به يه گوشي ديگه منتقل کرد؟کسي اگه طريقه ي انتقال SMS از يه گوشي به يه گوشي ديگه رو ميدونه خواهشا سريع بهم جواب بده چون بد جور لازم دارم
خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش خواهش
akhe rastesh mikham n95 begiram vali be ye seri smsam niaz daram plz komak konid ( sharmande english neveshtam , chon alan be dalayeli fonte farsi nadaram )

Saman-tci
24-06-2007, 12:33

شما نقشه تهرانی رو میخوای که به صورت جاوا هست یا نقشه شهر تهران برای Gps گوشیت ..؟

Saman-tci
24-06-2007, 12:34
دوست محترم سوء تعبير نشه آخه به كار بردن اين سه مورد تا جايي كه همه مي دونن فقط براي ريجستر بودن گوشي استفاده مي شه؟ چه جوري مي شه فهميد كه وقتي اين سه شماره باهم يكسان يا در اصلاح مچ هستن اونوقت اصل فنلانده؟

با وارد کردن سریال گوشیتون در اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MaSoOd
24-06-2007, 15:21
دوستان یه سوالی برا من پیش اومده :
آیا امکان این نیس که n95 رجیستر نشده بگیریم و مثل گوشی های دیگه که سریالشو با کامپیوتر عوض میکنن
سریال اون رو هم عوض کنیم ؟

sambik
24-06-2007, 17:45
سلام من یکی از دیوونه های n95 هستم و به هر نحو که شده میخوام بخرمش ولی من چند تا سوال داشتم که خواهشم از اونایی که اونو دارن اینه که شفاف جواب بدن :
1 . صدای اسپیکر گوشی که من به شخصه خیلی بهش اهمیت میدم چطوره از 3250و n73یا واکمنهای سونی اریکسون بهتره یا درهمون حده ؟
2 . کیفیت دوربینش اونطور که تعریف میکنن هست یعنی در حد dvd فیلمبرداری میکنه ؟
3 . فایلهای تصویری با پسوند avi یا mpeg4 رو میشه باهاش دید یا اونم مثل گوشیهای دیگه برنامه smart movie میخواد ؟
4 . اینکه میگن 2 تا سیم کارت میخوره درسته یا نه ؟
5 . سرعت کارش چجوریه منوها رو سریع باز میکنه مثل سونی یا اینکه .....؟
6 . برنامه office روش نصب نمیشه ؟
7 . قیمت امروزش تو تهران چنده البته با گارانتی ؟

خیلی خیلی ممنونم .....................
.................................................. .................................................. ........................

به امید سربلندی منچستر یونایتد :40:

Help118
25-06-2007, 01:53
دوست محترم يه تكوني به خودت بده يه زحمتي بكش حدود 2 يا 3 صفحه قبل شايد كمي بيشتر دوستمون آقاي metapex اين كار رو انجام دادن وپستشو زدن شما كه هنوز يه چند صفحه قبل رو مطالعه نكردين چه جوري مي خواهين اطلاعات بدست بيارين

Help118
25-06-2007, 02:09
سلام من یکی از دیوونه های n95 هستم و به هر نحو که شده میخوام بخرمش ولی من چند تا سوال داشتم که خواهشم از اونایی که اونو دارن اینه که شفاف جواب بدن :
1 . صدای اسپیکر گوشی که من به شخصه خیلی بهش اهمیت میدم چطوره از 3250و n73یا واکمنهای سونی اریکسون بهتره یا درهمون حده ؟
2 . کیفیت دوربینش اونطور که تعریف میکنن هست یعنی در حد dvd فیلمبرداری میکنه ؟
3 . فایلهای تصویری با پسوند avi یا mpeg4 رو میشه باهاش دید یا اونم مثل گوشیهای دیگه برنامه smart movie میخواد ؟
4 . اینکه میگن 2 تا سیم کارت میخوره درسته یا نه ؟
5 . سرعت کارش چجوریه منوها رو سریع باز میکنه مثل سونی یا اینکه .....؟
6 . برنامه office روش نصب نمیشه ؟
7 . قیمت امروزش تو تهران چنده البته با گارانتی ؟

خیلی خیلی ممنونم .....................
.................................................. .................................................. ........................

به امید سربلندی منچستر یونایتد :40:
اولا منچستر يونايتد پيروز بشه يا نشه به اين كلوب ربط نداره.
1. صداش در حد خودش با توجه به قيمت و كاراييش عالي نيست ودرجه ي بسيار خوب داره برابر 3250 پاين تر از ان91 و شايد پايين تر از ان73. به سوني اريكسون ها و بخصوص سري هاي واكمن همرده اش نمي رسه. از Mp3‌پلير هاي متوسط به بالاي بازار كم مياره و اگر فكر كني پولتو جمع كني و بخريش و ام پي تري پلير نخري سخت در اشتباهي
2.كيفيت دوربينش خودت كه مي دوني اونچنان كه تعريف مي شه نيست از دوربين هاي قابل حمل فشرده همرده خيلي كم مياره. كاور لنزشم از گردو خاك آنچنان حفاظت نمي كنه. فيلمبردارش در مقابل سري ان بالاتره و 30 فريم در ثانيه مي گيره و تا حالا مقايسه با ان93 آي نشده شايد ان93 آي بدليل اپتيكالش بالاتر باشه....
3.والا خودش mpeg4‌ضبط و پخش مي كنه پس اصولا بايد پخش كنه در عمل نمي دونم
4.نه دوست من اون مال گوشي هاي جديدالورود NEC‌هستش كه ملقب به 2Gsmهست مي شه. ما يكيشو به زور خريديم اونيكي پيشكشت.
5.سرعت كارش از ان73 بيشتره ولي عمرا به سوني اريكسون ها نمي رسه چون سيستم عامل داره وسخت بالام ياد و وقفه داره ولي سوني اريمسون ها ساده هستش و جاوا.
6.والا شنيدم خودش آفيس داره ولي امكان ويرايش نداره شايد اونم با نصب برنامه حل بشه
7.تهران رو ندارم ولي با اتصالات 1200 شايد 11700 اينا باشه و با گارانتي كشك سه سالاله اتصالات 1350 مي دن قيمتها خيلي متغيره. بدون گارانتي و ريجستر شدشو 890 هم تو سايت ديجي كالا نوشتن

ehsan
25-06-2007, 11:04
دوست محترم يه تكوني به خودت بده يه زحمتي بكش حدود 2 يا 3 صفحه قبل شايد كمي بيشتر دوستمون آقاي metapex اين كار رو انجام دادن وپستشو زدن شما كه هنوز يه چند صفحه قبل رو مطالعه نكردين چه جوري مي خواهين اطلاعات بدست بيارين
این رو دیدی؟ قبلش نوشتم که اون نقشه ها دیگه کار نمیکنه. اینقدرها هم خنگ نیستم.

ehsan
25-06-2007, 11:09
من هرچی تلاش کردم این لینک بالا درست نشد. باید سینا یک فکری به حال اینurl ها بکنه.

بیلچه
25-06-2007, 11:15
من فکر کنم نقشه ها را باید اینطوری گرفت.

برای نقشه باید نوکیا مپ لودر را از ساین نوکیا دانلود کنین بعد گوشیتونو به پی سی وصل کنید و نقشه ها رو دانلود کنین. البته باید Adsl داشته باشین . تقریبا روشش مثل آپدیت کردن می مونه .

اگه هم می گین نقشه تهران را نداره خوب نداره دیگه باید صبر کنین یا برید توی قسمت Disscation خود سایت نوکیا مشکلتونو مطرح کنید.

ehsan
25-06-2007, 11:18
من فکر کنم نقشه ها را باید اینطوری گرفت.

برای نقشه باید نوکیا مپ لودر را از ساین نوکیا دانلود کنین بعد گوشیتونو به پی سی وصل کنید و نقشه ها رو دانلود کنین. البته باید Adsl داشته باشین . تقریبا روشش مثل آپدیت کردن می مونه .

اگه هم می گین نقشه تهران را نداره خوب نداره دیگه باید صبر کنین یا برید توی قسمت Disscation خود سایت نوکیا مشکلتونو مطرح کنید.
خب دیگه مشکل همینه. maploader دیگه نقشه تهران را ندارد!

ehsan
25-06-2007, 11:19
خب دیگه مشکل همینه. maploader دیگه نقشه تهران را ندارد!
گفتم اگه از دوستان کسی قبلا گرفته نقشه را برای من بفرسته.

gold_boy3
25-06-2007, 13:55
دوستان تو سایت دجی کالا االان این قیمت زده ایا واقعا صحت داره؟؟؟
قيمت : 690000 تومان ‌‌- سريال اصلي - گارانتي 18 ماهه خدمات ارس - ساخت فنلاند

MaSoOd
25-06-2007, 14:29
دوستان یه سوالی برا من پیش اومده :
آیا امکان این نیس که n95 رجیستر نشده بگیریم و مثل گوشی های دیگه که سریالشو با کامپیوتر عوض میکنن

و یه سوال دیگه
n95 زووم اپتیکال داره یا نه ؟

sambik
25-06-2007, 17:32
یعنی واقعا صداش از سونی کمتره:41:
در ضمن آقا یا خانم nokia- n95 شما همیشه با این لحن مردم رو راهنمایی می کنید درضمن جواب شما آنچنان مرا قانع نکرد چون شفاف نیست یا شاید شما این گوشی رو ندارید وبراسا شنیده ها دارید حرف می زنید:5:

.................................................. ...

بازهم با آرزوی سربلندی منچستر یونایتد:40:

بیلچه
25-06-2007, 18:11
و یه سوال دیگه
n95 زووم اپتیکال داره یا نه ؟

خیر نداره . تنها نوکیایی که تا الان زووم اپتیکال داره ان 93 هست با 3X .

MaSoOd
25-06-2007, 19:58

ممنون بیل جوون ( به اسم کوچیک صدات کردم)

لطفا بگو این کار شدنیه یا نه ؟؟؟

بیلچه
25-06-2007, 21:03
ممنون بیل جوون ( به اسم کوچیک صدات کردم)

لطفا بگو این کار شدنیه یا نه ؟؟؟

اپتیکال زومو با لوازم جانبی می شه ایجاد کرد. من برای گوشی های دیگه دیدم ولی برای ان 95 اطلاعی ندارم .

Help118
26-06-2007, 14:48
نشرسه آموزش و اطلاع رساني عصر شبكه- سال سوم- شماره 49 - پانزدهم خرداد 1386 صفحه 18و19 بخش چهارراه فن آوري- نوشته شده توسط علي پناهي:
متاسفانه گوشي فاقد لرزشگير است(منظور دوربينش) اين مورد يك
"در مورد زوم اپتيكال نيز بايد بگوييم كه دوربين اين امكان را دارد اما صحبتي از آن در برگه اطلاعات نشده است"

حالا منم نمي دونم كه خودش زوم اپتيكال داره يا نه با وسايل جانبي مي شه اين كار رو كرد از دوستم علي محمدي پرسيدم كه ان95 داشت كه آيا موقع زوم لنز عقب و جلو مي شه گفت نه پس احتمالا خودش نداره

MaSoOd
26-06-2007, 15:58
ببینید سوال من اینه که قبلا که گوشی ها رو با کامپیوتر و دستی سریالشو عوض میکردن
حالا با فرض اینکه مخابرات هنوزم گوشی ها رو رجیستر نمیکنه میشه یه N95 از خارج آورد و مثل اون یکی گوشی ها با 4 تومن سریالشو عوض کرد ؟

MaSoOd
26-06-2007, 16:10
همین الان رفتم تو سایت نوکیا و سه تا گوشی رو مقایسه کردم N95 N93 N93i
N95 زووم اپتیکال نداره !

Saman-tci
26-06-2007, 16:12
بله برای اینکه تنها گوشی که زوم اپتیکال داره N93 هستش ....

Help118
27-06-2007, 01:23
و ان 93 آي

lil_jon
27-06-2007, 01:38
سلام دوستان...
من شنيدم مخابرات رجيسترو برداسته درسته؟؟
اگه درسته..پس ديگه فرقی بين رجيستر شده و نشده وجود نداره؟؟؟
ممنون ميشم جواب بدين....

netlcom
27-06-2007, 08:56
مگه گوشی باید چه چیزی داشته باشه انگار انتظارات این بوده که یه دروبین 5 مگاپیکسلی که با امکانات یه دوربین دیجیتال و یه اسپیکر با صدای اسپیکر کامپیوتر باشه مگه می شه گوشی باشه که ایراد نداشته باشه

و برای ریجیستر مخابرات اعلام کرده که گوشی های تکیو ریجیستر می کنه

مخابرات اعلام کرد "رجیستر گوشی ها دوباره آغاز شد"

MaSoOd
27-06-2007, 13:44
یکی نیس سوال منو جواب بده ؟؟؟

حالا با فرض اینکه مخابرات هنوزم گوشی ها رو رجیستر نمیکنه میشه یه N95 از خارج آورد و مثل اون یکی گوشی ها با 4 تومن سریالشو عوض کرد ؟

netlcom
27-06-2007, 15:10
یکی نیس سوال منو جواب بده ؟؟؟

اگه میشد ن95و با 4 تومن سریلشو عوض می کردن ملت ن95 دستشون بود

بیلچه
27-06-2007, 20:49
یه مطلب تو نت دیدم بد نیست شما هم یه نگاه بندازین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید/

MaSoOd
28-06-2007, 18:05
اگه میشد ن95و با 4 تومن سریلشو عوض می کردن ملت ن95 دستشون بود

اینو میدونم ولی دلیلشو نمیدونم
مگه فرق این با گوشی های دیگه ( قسمت IMEI ) شون چیه ؟

netlcom
29-06-2007, 11:17
ن95و اینجوری می کنن ولی چون برنامش اگه اشتباه اجراه بشه فاتحه گوشی خوندس و یه آی سی هست که تو گوشی هست که اونو عوض می کنن پس در این صورت باید بیخیال اینجور کارا شی وا نوکیا قیمت بالا

_Raha_
29-06-2007, 17:19
قیمت N95 الان توی بازار تهران چنده؟ الان که رجیستر برداشته شده میشه رجیستر نشده هم خرید؟پیشاپیش از جوابتون ممنونم.

شاهين - موبايل
29-06-2007, 19:13
قيمت روز رجيستر شده 200/1بدون رجيستر 670000

sambik
30-06-2007, 15:15
به نظر شما الان که رجیستر مخابرات برداشته شده اگه رجیستر نشده بخرم با سیم کارتهای tci کار می کنه

Dr.SaeiD
01-07-2007, 12:10
به نظر شما الان که رجیستر مخابرات برداشته شده اگه رجیستر نشده بخرم با سیم کارتهای tci کار می کنه

دیگه رجیستر شده و نشده معنی نداره !

اگه خبر راست باشه شده مثل قبل که نیازی به این کارا نبود و گوشی میخریدی و

استفاده می کردی !

باید کار کنه !

sambik
02-07-2007, 15:24
wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهم تبریک بگین
بالاخره بعداز ماهها انتظار گوشی مورد علاقمو گرفتم اونم چه گوشی واییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی:18:
بابا این نوکیا دیگه زده به سیم آخر همه چیزش معرکست
راستی من اونو 150/1 از علائالدین با گارانتی اصلی خریدم
جالب اینجاست که دفترچه راهنمای توش هم فارسیه و خود گوشی هم زبان فارسی رو پشتیبانی می کنه یعنی کلا فارسی میشه

راستی بهتون بگم که اگه کسی شک داره به این گوشی واقعا دراشتباهه چون واقعاشاهکاره از هر لحاظ :8:

Highbury
03-07-2007, 09:39
سلام
چند تا سوال داشتم که توی این کلوپ تقریبا نتونستم به اونا برسم .
اول اینکه بلندی اسپیکر در حد ان73 یا 3250 هست یا نه ؟
ثانیا کیفیت صدای در چه حدی است ؟ آیا کیفیت آن از ان73 و یا سایر گوشیهای با کیفیت همچون دبلیو 950 بیشتره یا نه ؟
ثالثا شایعاتی هست در مورد کیفیت عکسهای گرفته شده با ان95 میگن فقط عکسها بزرگ شده و کیفیت آنچنانی نداره مثلا ان 80 در مقایسه با ان73 با اینکه هر دو 3 میگ هستن ولی ان80 در حد 2 میگ هم نبود.
آیا عکسها در مقابل ان73 بهتر هستش یا نه ؟
رابعا:31: (میدونیم عربی بلدی:31: ) کیفیت و بلندی صدای هندزفری در مقابل ان91 و سایر گوشیهای برتر مثل دبلیو 950 چطوره؟ آیا میشه هندزفری ان91 را به این گوشی وصل کرد ؟
پنجم (سواد عربی ام همین قدر بود) چند تا عکس از هندزفری و منوی پلیرش رو نشون بدین.
ششم اگه عکسی دارید که با این گوشی گرفتید اینجا بندازین خیلی ممنون

sambik
03-07-2007, 16:21
علیکم السلام

اولا صدای اسپیکرش عالیه من با n73 کار نکردم ولی چندماهی 3250داشتم که صداش از 3250 بالاتره

ثانیا باید اکولایزرش و استریوش رو تنظیم کنی تا کیفیتش فوق العاده بشه

ثالثا چرنده پرنده مزخرفه و ... عالیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییه :31:

رابعا اونم عالی وقشنگه - نمیدونم امتحان نکردم

خامسا باشه بعدا

Highbury
03-07-2007, 18:09
عربی ات رو توی کنکور چند زدی ؟:31:
منتظر عکسات هستم
راستی هندزفری مثل دبلیو قشنگ توی گوش میره یا اینکه بزرگه و گوش رو اذیت میکنه

Highbury
04-07-2007, 17:10
ای بابا چند تا عکس بذارین دیگه ...
راستی میگن که باتری زود خالی میکنه درسته ؟شما چند وقت یه بار شارژ میکنید؟ چی کاری باهاش انجا م میدید.
سرعتش نسبت به ان 93 و ان 73 چطوره؟
آیا میشه تبدیل به موزیکالش کرد ؟ وقتی آپدیت کنید سرعتش بالا میره ؟
ببخشید که خیلی سوال پیچتون کردم

Saman-tci
04-07-2007, 21:17
به نظر من تنها عیبی که داره ضعف باتریه همین ....

Dr.SaeiD
05-07-2007, 14:03
wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهم تبریک بگین
بالاخره بعداز ماهها انتظار گوشی مورد علاقمو گرفتم اونم چه گوشی واییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی:18:
بابا این نوکیا دیگه زده به سیم آخر همه چیزش معرکست
راستی من اونو 150/1 از علائالدین با گارانتی اصلی خریدم
جالب اینجاست که دفترچه راهنمای توش هم فارسیه و خود گوشی هم زبان فارسی رو پشتیبانی می کنه یعنی کلا فارسی میشه

راستی بهتون بگم که اگه کسی شک داره به این گوشی واقعا دراشتباهه چون واقعاشاهکاره از هر لحاظ :8:

من شک نداشتم ! D:

پول نداشتم !

sambik
05-07-2007, 15:12
عربی ات رو توی کنکور چند زدی ؟:31:
منتظر عکسات هستم
راستی هندزفری مثل دبلیو قشنگ توی گوش میره یا اینکه بزرگه و گوش رو اذیت میکنه

عربی رو خوب زدم :21:

عالی خیلی هم فاز می ده

Highbury
05-07-2007, 16:14
عربی رو خوب زدم :21:

عالی خیلی هم فاز می ده

خب چند تا عکس ازش برامون بذار و صداش رو با بعضی گوشی ها مقایسه کن
دستت درد نکنه

Explode
06-07-2007, 13:53
يکی از بچه ها N95 رو خريده من هم همچنان منتظر خريدش هستم

ولی با ديدنش يه سؤال برام پيش اومده و اون اينکه چطوری شارژ ميشه چون اتصالی برای پريز برق
توی پکيج اون نديدم فقط يه اتصال بود که سر پهن داشت

Explode
06-07-2007, 16:03
از مديران خواهش ميکنم يکی جواب بده، يعنی ميشه با همون کابل شارژ که سر دوشاخه اون
بجای گرد مستطيلی باشه مستقيم با يه سيم به برق زد، و يا...؟

AHT
07-07-2007, 09:35
همون مستطیلی رو با یه تبدیل میتونی به پریز بزنی برو به لوازم برقی فروشی

راستی چرا N95 من صداش از N73 خیلی کمتره
جایی تنظیم داره که من بلد نیستم؟
صداش هم اندازه K750 هست

RAMINET
07-07-2007, 12:24
آقا یکی بگه n95 رجیستر نشده باشه کار میده یا نه؟

babiboy
07-07-2007, 12:42
سلام-عليكم السلام.
آقا اصلا اين حرفا چيه ؟ هر كس ان 95 داره اندازه صداشو با ان73 مقايسه كنه كه معلوم بشه . لطفا هر كسي كه داره.
اگه صداش واقعا كمتر باشه فاجعس. 1ميليون و خورده اي بدي بعدش اينجوري . حالا اين هيچي قسمت بدش اينه كه بعد بفهمي چيني بوده . حالا حالا ها بايد صبر كرد . اونايي هم كه خريدن از 2 حالت خارج نيستن
1- مايه دار تشريف دارن
2-رسيك بزرگي رو پذيرفتن
در ضمن من اصلا معني خز شدن رو نميفهمم . وقتي يه گوشي خوش ساخت باشه و مناسب خب همه ميخرن. اين نشونه خز بودن گوشي نيست . نشونه انتخاب مردم وخوشت ساخت بودنشه حالا چه 1100 باشه چه ان95 .
كسي هم كه نميخواد گوشيش خز بشه بايد گوشي سفارش بده و....

Highbury
07-07-2007, 17:45
سلام-عليكم السلام.
آقا اصلا اين حرفا چيه ؟ هر كس ان 95 داره اندازه صداشو با ان73 مقايسه كنه كه معلوم بشه . لطفا هر كسي كه داره.
اگه صداش واقعا كمتر باشه فاجعس. 1ميليون و خورده اي بدي بعدش اينجوري . حالا اين هيچي قسمت بدش اينه كه بعد بفهمي چيني بوده . حالا حالا ها بايد صبر كرد . اونايي هم كه خريدن از 2 حالت خارج نيستن
1- مايه دار تشريف دارن
2-رسيك بزرگي رو پذيرفتن
در ضمن من اصلا معني خز شدن رو نميفهمم . وقتي يه گوشي خوش ساخت باشه و مناسب خب همه ميخرن. اين نشونه خز بودن گوشي نيست . نشونه انتخاب مردم وخوشت ساخت بودنشه حالا چه 1100 باشه چه ان95 .
كسي هم كه نميخواد گوشيش خز بشه بايد گوشي سفارش بده و....
دوربینی که 5 میگاپیکسل واقعی نیست رو بایستی اضافه کرد به ایراداتش و باتری ضعیف .
(از دیگران اینها رو شنیدم)

sambik
07-07-2007, 17:51
همون مستطیلی رو با یه تبدیل میتونی به پریز بزنی برو به لوازم برقی فروشی

راستی چرا N95 من صداش از N73 خیلی کمتره
جایی تنظیم داره که من بلد نیستم؟
صداش هم اندازه K750 هست

یه زحمت بکش برو تو موزیک پلیر ویک آهنگ رو اجرا کن بعد از قسمت گزینه ها یاoption تنظیمات صوتی رو انتخاب کن و بلندی صدا رو روشن بزار بعد توی option برو توی اکولایزر و قسمت گزینه هاش و سومی که پیش تنظیم جدید هستش رو انتخاب کن و همه نوارها رو تا آخر ببر بالا و سپس بازگشت یا back رو بزن حالا یک گزینه جدید توی اکولایزرها اضافه شده که باید اونو انتخاب کنی تا صدای گوشیت رویایی بشه :8:

راستی گوشی من فارسیه به همین خاطر توضیخاتش کمی فارسیه .... شرمنده :5:

keivan58
07-07-2007, 19:52
ديديد گفتم اين گوشي تا يك ماه ديگه دسته هر بچه اي كه از مامانش قهر مي كنه مي افته .
نشد من ي گوشي بگيرم كسي نخره - 8 ماه N95 داشتم ، تموم شد به 20 روز نمي كشه خز ميشه اگه نديدي .

amirfarrokh
07-07-2007, 21:09
ديديد گفتم اين گوشي تا يك ماه ديگه دسته هر بچه اي كه از مامانش قهر مي كنه مي افته .
نشد من ي گوشي بگيرم كسي نخره - 8 ماه N95 داشتم ، تموم شد به 20 روز نمي كشه خز ميشه اگه نديدي .

بابا تو خیلیییییییییییی مایه داری...همه میدونن...بیخیال...
همچین میگی انگار نوکیا مختص تو این گوشی رو ساخته...
خوبه نفس کشیدن از نظر تو خز نمیشه...وگرنه چون تو داری نفس میکشی بقیه حق نداشتن نفس بکشن...

keivan58
07-07-2007, 23:12
آقاي امير فرخ خان روي صحبتم با شماست .
اولا من هيج جائي نگفتم من مايه دارم و مايه دار هم نيستم اگر هم 8 ماه N95 دارم بواسطه ماموريت دولتي به ايتاليا بوده و پولش رو هم دولت داده نه من !
ثانيا نوكـــيا واسه من گوشي توليد نمي كنه اما خيلي بهتر بود به جاي چشم و هم چشم از هم كه كي جه گوشي اي داره هركس بنا به نيازش گوشي بخره - ( من كه مي دونم حالا ي دفه همه به امكانات اين گوشي نياز پيدا مي كنن ) -
خلاصه اينكه نفس كشيدن نياز همه هست پس خز شدن بر نمي داره اما N95 نياز همه نيست اما سعي مي كنن بخرن پس خز ميشه

gold_boy3
07-07-2007, 23:28
اقایون من بابام میخواد بره این کشورهای اسیائی (چین کره مسکو) یه همچین جاهائی حالا میخوام بگم یه گوشی خفن از همه نظر برام بیاره به نظر شما چه مدل چه مارکی بگم بهتره که تو ایران انتن بده ؟؟؟مثلا دوربین قوی صدا معرکه همچیش توپ باشه قیمتشم تا 1.5 با شه موردی نداره؟؟؟لطفا اساتید راهنمائی بفرمائین؟؟؟(در ضمن گوشی قبلیم n73me بوده)

Highbury
08-07-2007, 00:10
صدای خوب و تصوی خوب رو میتونی توی نوکیا ان 95 و ان 73 موزیکال ببینی

Optimus Prime
08-07-2007, 01:13
تو همه سایت ها مقایسه Live انجام دادن بین سری خوب N مثلا N93 N93i N73 N95 .مثلا mobile-review مقایسه کرده بود.من که شانس تست دقیق پیدا نکردم هنوز ولی گفته بود که توی صدا N73 خیلی بهتره و خیلی هم فاصله داره با N95 .توی ضبط فیلم هم از نظر حساسیت و کیفیت ضبط صدا و تصویر N93 اول شد.البته باید خیلی جزئی باشه این اختلافها ولی در مورد خز شدن گوشی از شما که کارمند دولت هستید و شاغلید و سنی دارید ازتون بعیده کلا با خودم گفتم این پستهارو کسی با مشخصات شما نزده.تو دبی دست همه N95 یا N73 Music Edition کسی هم مشکلی نداره گوشی که خوب باشه قیمتشم مناسب همه می خرن ولی N95 هر چقدر هم که خوب باشه همه که فعلا نمی خرن.تازه میگی پولشم خودت ندادی چرا حرص می زنی ؟انگار بقیه گناه کارن گناه می کنن که می خوان N95 بخرن.هر کسم آزاده هر گوشی خواست بخره واقعا خنده داره......

lil_jon
08-07-2007, 01:28
سلام دوستان....من رفتم جمهوری n95 قيمت كنم...كمترين قيمتی كه بهم دادن 800 تومان بود...به نظرتون كمترم ميتونم پيدا كنم؟؟....اگه سراغ داريد يه آدرسی شماره ای بديد ممنون ميشم....

elendil
08-07-2007, 11:04
سلام دوستان....من رفتم جمهوری n95 قيمت كنم...كمترين قيمتی كه بهم دادن 800 تومان بود...به نظرتون كمترم ميتونم پيدا كنم؟؟....اگه سراغ داريد يه آدرسی شماره ای بديد ممنون ميشم....
ببین حاجی اگه اصل بودن گوشی برات مهم نیست برو چینیش رو بخر 180 هزار تومن در واقع اگه فروشنده آدم حسابی گیر بیاری
موفق باشی

Saman-tci
08-07-2007, 11:20
اینجور که داره بوش میاد دوباره قیمتها داره میکشه بالا ...

babiboy
08-07-2007, 13:45
من كه نميفهمم آخه اين گوشي فقط نيم ساعت زمان مكالمش از ان73 كمتره . چطور ممكنه اينهمه ضعفه باتري داشته باشه . من يادم مياد كه يكي از دوستان تاپيك زده بود كه من روزي 2 بار شارژش ميكنم.
من كه فكر نكنم اين طوريا باشه. در هر صورت مزايايه ديگه اي داره كه آدم ميتونه راحت چشمشو روي اين مسئله ببنده.
اين شركت نوكيا يا خيلي .... (معيوبه) يا سياست خاصي داره كه به قول خودش نسل جديد كامپيوترها رو كه انصافي امكانات و طراحي جالبي داره رو يه همچين باتري براش ميزاره. بعضي ها ميگن به خاطره مانيتور بزرگشه بهخاطر فلانشه به خاطره دوربينشه. به نظر من اصلا اين حرفا نيست . پس چه طور پي 990 يه باطريه خيلي عالي داره در حالي كه مانيتورش از ان95 خيلي بزرگتره. يا پي910 كه 13 ساعت زمان مكالمشه .. نوكيا واقعا يه چيزيش هست.
هيچوقت يه گوشي كامل وارد بازار نكرده

netlcom
08-07-2007, 15:34
برای این باطری ضعیف رو گوشی هست که گوشی سبک جلوه بده اگه می خوای شارژ زیاد داشته باشه برو یه باطری بگیر که زیاد شارژ کنه

babiboy
08-07-2007, 15:57
نه بابا مگه كلا چقدر سنگين ميشه؟ در ضمن من مطمئنم كه همه به سنگين بودن گوشي رضايت بدن به شرط اينكه باطري قوي داشته باشه. حالا مگه بقيه گوشي هاي نوكيا خيلي سبك هستن ؟
مشكل كار يه جايه ديگس . ولي باز هم ميگم كه فكر نكنم باطريش تفاوت زيادي با ان 73 داشته باشه.

lil_jon
08-07-2007, 20:24
ببین حاجی اگه اصل بودن گوشی برات مهم نیست برو چینیش رو بخر 180 هزار تومن در واقع اگه فروشنده آدم حسابی گیر بیاری
موفق باشی

دستت درد نكنه....ولی اصلش يه چيز ديگس.......به خاطر اسمش نميخوام بگيرم واسه امكانات بالاش ميخوام

elendil
08-07-2007, 20:34
دستت درد نكنه....ولی اصلش يه چيز ديگس.......به خاطر اسمش نميخوام بگيرم واسه امكانات بالاش ميخوام

حا جی کی میفهمه که اصله یا نه یکی از همین 180 تومنی هاشو با یه دونه غیر اصل کنادر هم بزاری مثل هم هستن از نظر امکانات همه چی بخری بهتره
موفق باشی:8: :8: :8:

pillx
08-07-2007, 20:43
گوشی چینی مفتش گرونه

lil_jon
08-07-2007, 20:47
حا جی کی میفهمه که اصله یا نه یکی از همین 180 تومنی هاشو با یه دونه غیر اصل کنادر هم بزاری مثل هم هستن از نظر امکانات همه چی بخری بهتره
موفق باشی:8: :8: :8:

مگه واسه مردم ميخوام بخرم...آدم بايد خودش با چيزی كه دستش ميگيره حال كنه....منم اصلا با گوشی چينی حال نميكنم:46:

elendil
08-07-2007, 20:50
مگه واسه مردم ميخوام بخرم...آدم بايد خودش با چيزی كه دستش ميگيره حال كنه....منم اصلا با گوشی چينی حال نميكنم:46:
خب حق با شماس من تسلیمم

The_Last_Samurai
09-07-2007, 01:19
میگم بچه ها امروز از یکی شنیدم که برای سیستم Gps باید ایرانسل داشته باشی.حالا سوالم اینه مگه Gps به شبکه هم ربط داره من که فکر نکنم اینجور باشه؟

lil_jon
09-07-2007, 01:58
يه كم بی منطق اين حرف...منم فكر نميكنم اينجور باشه.....

amir2011
09-07-2007, 01:58
اینم کاملترین reviewe که تا به حال در مورد n95 دیدید.
قابل توجه افرادی که قصد خرید این گوشی رو دارند.

Saman-tci
09-07-2007, 08:46
شاید به سختی بتوان میان چندین و چند کارکرد مختلف N95 ، قابلیت برقراری تماس را هم ذکر کرد! اگر شما هم مثل خیلی ها به متفاوت بودن آنچنان اهمیت میدهید که حاضرید به خاطرش چیزی در حدود یک میلیون تومان بپردازید ادامه این مطلب کاملا برای شما نوشته شده است.

در حال حاضر N95 مجهزترین گوشی نوکیا و شاید مجهزترین گوشی دنیا باشد: یک دوربین 5 مگاپیکسلی مجهز به لنز کارل زایس ، GPS (ردیاب ماهواره ای) بهمراه نقشه بیش از 100 کشور جهان،شیوه کاملا متفاوت باز و یسته شدن (کشوئی از هر دو طرف) ، حافظه داخلی بالا و چندین و چند خصوصیت دیگر، N95 را در صدر بزرگان این صنعت قرار داده است.
نوکیا این گوشی را در نمایشگاهی در نیویورک در سپتامبر 2006 به نمایش عمومی گذاشت و در آن موقع این گوشی نزدیک 550 یورو قیمت گذاری گردید ولی به علت تقاضای بالای بازار، این قیمت دیری نپائید و بسیار بالاتر معامله شد.
شاید شما هم مثل من از روی عکس هائی که از این گوشی منتشر شده است ابعاد نسبتا بزرگی را برای آن تخمین زده اید ولی اگر آن را از نزدیک ببینید مطمئنا به زیبایی طراحی این گوشی پی خواهید برد جائیکه بين امکانات این گوشی و طراحی آن تناسبي کامل برقرار است.
ابعاد آن 21×53×99 میلیمتر و وزن آن 120 گرم است که بسیار برای این همه امکانات بهینه است.(به این نکته توجه کنید که مثلا گوشی محبوب N80 دارای وزنی معادل 134 گرم بوده و 5 میلیمتر از N95 ضخیم تر است و درکل تنها گوشی سری هوشمند نوکیا که از Symbian 9.1 استفاده کرده و از N95 ظریف تر و سبک تر است N73 میباشد) .
رویه گوشی را صفحه نمایش بزرگ 2.6 اینچی(با 16 میلیون رنگ) احاطه کرده است که مقداری نیز در درون گوشی فرو رفته است و این مانع از خراشیدگی صفحه نمایش در هنگام به پشت قرار گرفتن گوشی مثلا روی میز میشود . در بالای صفحه نمایش یک گیرنده با شبکه شبکه های فلزی، یک سنسور نور جهت تطبیق نور محیط با نور صفحه نمایش و یک دوربین VGA جهت برقراری تماسهای ویدئویی تعبیه شده است. در زیر صفحه نمایش، کلید های کاربردی گوشی واقع شده است که دارای روکشی از فلز کروم بوده و کلید چهار جهته را احاطه کرده اند. بربالای گوشی هم مثل همیشه دکمه روشن خاموش گوشی قرار دارد که نقش سوئیچ میان Profile های مختلف را نیز برعهده دارد.

بر بالای هر پهلوی گوشی یک عدد اسپیکر استریو وجود دارد (یکی بالا یکی پائین و بروی هر دو تکه) که با وجود اینکه صدایی شفاف و بلند در هنگام استفاده ایجاد میکند ولی اگر گوشی بصورت افقی قرار بگیرد یکی از بلندگو ها در بالا و دیگری در زیر واقع میشود که این یکی از نکات منفی طراحیست.
در سمت راست گوشی دکمه دوگانه زوم و کنترل صدا بهمراه دکمه شاتر دوربین و دکمه دسترسی سریع به گالری عکس ها وجود دارد .در سمت دیگر گوشی پورت هدفون 3.5 میلیمتری گوشی که همانند یک سوراخ بزرگ به نظر میرسد بهمراه پورت Infrared و اسلات کارت حافظه با پوشش لاستیکی خود قرار دارد. N95 از کارت حافظه Micro SD استفاده میکند و در کمال تعجب هیچ کارت حافظه ای برای آن در جعبه محتویات قرار ندارد شاید اینجا هم نوکیا سعی داشته است که هزینه ها را تا حد امکان کم نماید و البته حافظه داخلی نسبتا بالای گوشی (160 مگابایت) کاربران را تا مدتی از داشتن کارت حافظه بی نیاز میکند.
با اینکه کارت حافظه گوشی از نوع Hot swap میباشد و قابلیت درآورده شدن در هنگام روشن بودن گوشی را دارد ولی بهتر است هنگام درآوردن گوشی با انتخاب Extract Memory Card از منوی Ringing Profile (که با فشردن دکمه روشن و خاموش در دسترس است) تمامی برنامه های در حال اجرا از کارت حافظه را ببندیم تا مشکلی برای کارت پیش نیاید. در قسمت زیرگوشی یک پورت Mini USB قرار دارد که درست در کنار آن پورت همیشگی شارژر قرار دارد شارژر زیبای این گوشی یکی از کوچکترین ها در کلاس خود میباشد .
در پشت گوشی مهم ترین چیزی که به چشم می آید لنز دوربین N95 است که توسط یک قاب نقره ای که کمی هم از سطح گوشی بالاتر است احاطه شده است. تنها قسمت زیرین پشت گوشی است که جدا می گردد که با کنار رفتن آن باتری N95 ظاهر میگردد که دارای ظرفیت mAh 950 بوده و طبق گفته های مسئولان نوکیا توانائی روشن نگاه داشتن گوشی را برای 215 ساعت در حالت Stand-by و 240 دقیقه در حالت تماس دارد که البته نگفته پیداست که این اعداد و ارقام در عمل غیر قابل دستیابی می باشند و باتری N95 شاید مهمترین نقطه ضعف این گوشی باشد چونکه در یک استفاده نسبتا معمولی از این گوشی (نه خیلی زیاد و نه خیلی کم) احتیاج به شارژ آن بصورت روزانه دارید و اگر کمی این استفاده بیشتر هم بشود اوضاع خراب تر شده و احتیاج به شارژ روزی دوبار دارید!

طراحی زیبای تمامی کلید های N95 بر کارائی آن افزوده است مثلا کلیدهای روئی گوشی در حالت بسته کاملا خوش دست بوده و براحتی مشخص میباشند. دکمه های کناری نیز کاملا برجسته و قابل لمس و پیدا کردن می باشند.برای دسترسی به منوها از دکمه سمت چپ دکمه چهار جهته استفاده میکنیم که اگر آن را نگه داریم لیستی ظاهر میشود که در آن کلیه برنامه های در حال اجرا به نمایش در می آید. یکی از مسائل نسبتا عجیب در مورد این گوشی عملکرد دکمه قرمز آن است در گذشته های نچندان دور این دکمه جهت Minimize کردن یک برنامه کاربرد داشت کمی جلوتر وظیفه این دکمه به بستن برنامه در حال اجرا محدود شد ولی در N95 وظیفه این دکمه چیزی ست میان این دو چون بعضی اوقات باعث Minimize شدن برنامه و گاهی هم منجر به بستن آن میگردد!
یک مکانیزم جالب در N95 مکانیزم قفل شدن اتوماتیک صفحه کلید است جائیکه با بسته شدن گوشی، صفحه کلید در عرض 2 ثانیه قفل میشود و اگر قبل از این زمان از صفحه کلید روئی استفاده شود دیگر عمل قفل انجام نمیپذیرد و گرنه قفل انجام میگیرد (همانند نوکیا N80) و این عمل بدون توجه به جهت باز و بسته شدن گوشی صورت میپذیرد. یکی دیگر از مکانیزم های قفل N95 هنگامیست که کاور لنز دوربین آن را میگشائیم در این حالت نیز بطور خودکار قفل صفحه کلید باز میشود و برعکس ، با بستن کاور لنز صفحه کلید مجددا قفل میشود.
صفحه کلید رقمی گوشی نیز با گشودن گوشی رو به بالا ظاهر میشود که شاید یکی از بزرگترین صفحه کلید های نوکیا باشد و برجستگی های روی این صفحه، به راحتی استفاده از آنها کمک مینماید . نور پس زمینه صفحه کلید آبی میباشد که بصورت خودکار با تاریک شدن محیط فعال میشود وظیفه تشخیص کم شدن نور محیط برعهده یک سنسور نور است که در کنار دوربین VGA گوشی قرار دارد.
با به پائین کشیدن گوشی دکمه های مشکی کنترل موسیقی پدیدار میشود که کاملا هم سطح گوشی هستند و در نگاه اول به نظر دکمه های لمسی (Touch Sensitive) میآیند درصورتیکه اینگونه نیستند و در حقیقت این دکمه ها بصورت مکانیکی عمل کرده و با فشردنشان پلاستیک زیر آنها کمی فرو رفته سپس بالا می آید (خدا را شکر که چهار تا بیشتر نیستند!) نور پس زمینه این دکمه ها نیز آبی است.
صفحه نمایش N95 بزرگترین صفحه نمایش سری N نوکیا با 16 میلیون رنگ بوده و دارای اندازه قطری 2.6 اینچ (53×40 میلیمتر) میباشد ولی رزولوشن این صفحه نمایش نسبت به مثلا N80 بهیچ وجه بهبود که نیافته است هیچ، کمتر هم شده است : رزولوشن نمایشگر 41×35 میلیمتری N80 برابر با 416×352 پیکسل میباشد که بهیچ عنوان نمیتوان در آن پیکسلهای به این ریزی را تشخیص داد در حالیکه این رزولوشن برای N95 برابر 320×240 پیکسل است که اگر به دقت به صفحه نمایش توجه کنیم میتوان به راحتی پیکسلهای تشکیل دهنده صفحه نمایش را مشاهده کرد اگرچه این واقعیت تاثیر چندانی در استفاده روزمره از گوشی ندارد و کیفیت صفحه نمایش نسبتا در حد قابل قبولی قرار دارد و در نور مستقیم خورشید نیز خوانائی خود را حفظ میکند. (البته ذکر این نکته مهم است که بدانیم اگر چیزی به نام N80 وجود نداشت یک چنین ایرادی بر N95 نمیشد گرفت چون تقریبا اکثریت قریب به اتفاق Pocket PC ها رزولوشنی معادل N95 دارند که از این میان میتوان به گوشی های N73 ،N93 و P990 اشاره کرد)

N95 یک گوشی چهار بانده است و این به آن معناست که توانائی کارکرد در هر چهار فرکانس GSM (که عبارتند از 1800،900،850 و 1900 مگاهرتز) را دارد و علاوه بر آن توانائی انتقال اطلاعات از طریق GPRS و یا EDGE را هم دارد (هورا بلاخره ما هم GPRS دار شدیم!) که دومی به هیچ درد ما نمیخورد! علاوه بر آن گوشی توانائی کارکرد در شبکه 3G UMTS را نیز دارد (زیاد خودتان را ناراحت نکنید این بار هم کاری به ما ندارد) که توسط آن توانانی انتقال داده را با سرعت MB/s 3.6 دارد که این سرویس فقط در چند کشور معدود کاربرد دارد چون در بقیه جاها (البته بغیر از اینجا) حداکثر سرعت انتقال داده از طریق 3G معادل MB/s1.8 است.
لازم به ذکر است که N95 توانائی کارکرد بعنوان مودم را نیز دارد جائیکه با وصل آن به کامپیوتر برنامه همیشگی نوکیا یعنی PC Suite همه کارها را برای شما انجام داده و شما کافیست بروی دکمه Connect To Internet کلیک نمائید. یکی از بهترین امکانات N95 ساپورت Wi-Fi توسط آن است که توسط آن میتوان در جاهائی که این امکان برقرار است به صورت بیسیم به اینترنت متصل شد(این امکان از آنجا اهمیت دارد که در دنیای مدرن تقریبا وارد هر رستوران ، کافی شاپ ، هتل ، فرودگاه، ایستگاه راه آهن و کلا هر جائیکه تجمع وجود دارد بشوید وای فای برای شما بصورت رایگان برقرار است در ایران بشخصه فقط یک جا را سراغ دارم که بصورت دست و پا شکسته وای فای رایگان وجود دارد و آنهم مجتمع پایتخت است) نکته جالب و منحصر به فرد در رابطه با Wi-Fi گوشی N95 این است که با فعال کردن گزینه ای در منوی آن امکان جستجوی همیشگی شبکه Wi-Fi توسط گوشی مستقیما بروی صفحه حالت Stand-by گوشی وجود دارد و تنها کاری که شما باید بکنید اتصال به این شبکه های حاضر و آماده است.
نوکیا N95 همانند برادر های بزرگش در سری E امکان برقراری تماس از طریق اینترنت را نیز دارد ولی چون مثل بقیه چیزها در ایران کاربرد ندارد به آن نمیپردازیم.
پورت اتصال گوشی به کامپیوتر از نوع Mini USB بوده و با اتصال آن به کامپیوتر چهار حالت مختلف بروی گوشی ظاهر میشوند که عبارتند از : PC Suite ، USB، Image Print و Media Player که اگر USB انتخاب گردد کارت حافظه گوشی بعنوان یک درایو در My Computer ظاهر میگردد متاسفانه N95 محتویات حافظه داخلی را در اینجا به نمایش نمیگذارد.
Bluetooth و Infrared دو امکان ارتباطی دیگر هستند که در N95 گنجانده شده نکته جالب این است که مدتی بود که Infrared دیگر در موبایلها دیده نمیشد ولی نوکیا ظاهرا برای تاکید بر استفاده از موبایل بعنوان ریموت کنترل این پورت را در محصولات جدید خود مثلا در سری N بکار گرفته است و البته بصورت پیش فرض برنامه ای جهت استفاده از Infrared بعنوان ریموت کنترل در N95 وجود ندارد.
بلوتوث N95 نیز بسیار کارآمد است و با ساپورت A2DP امکان استفاه همزمان بیش از یک وسیله از آن فراهم میشود مثلا میتوان همزمان از هدست استریو بلوتوث استفاده نمود و در همان حال از بلوتوث جهت تبادل داده با کامپیوتر استفاده کرد.
سیستم عامل N95 از نوع Symbian ورژن 9.2 بهمراه Feature Pack 1 است که این آخری چیزی شبیه همین Service Pack خودمان است با این تفاوت که در مورد ویندوز هر Service Pack جدید حاوی تنظیمات جدید جهت ارتقا وضع امنیتی و کارکرد سیستم میباشد در حالیکه در مورد Symbian هر Feature Pack شامل ابداعات و نوآوری های جدید در ظاهر و عملکرد سیستم عامل میباشد(به عبارت ساده تر بیشترین چیزی که تغییر میکند ظاهر کار است). چندتای این تغییرات را میتوان به اینصورت خلاصه نمود:
- تغییر Active Stand-by Mode که همان حالت صفحه نمایش و کارکرد آن در لحظات Stand-by است که یک نمونه از کارکردهای آن را در مورد جستجوی دائمی Wi-Fi مشاهده نمودیم.
- تغییرات گسترده در منوی Setting مثلا در اینجا یک تنظیم جدید اضافه شده است با نام Adjustment که از طریق آن علاوه بر تنظیم حالت Active Stand-by میتوان Theme های مختلف را نیز بکار برد در اینجا 5 عدد Theme پیش فرض وجود دارد که میتوان از اینترنت Theme های جدید دانلود کرد.
- یکی دیگر از این تغییرات امکان انتخاب فونت کلی است (Global Font) که میتوان یک فونت با یک سایز دلخواه انتخاب کرده اثر آن را در کل گوشی اعم از منوها هنگام SMS زدن و کلا همه جا مشاهده کرد. البته تغییرات دیگری نیز در منوها صورت گرفته است که تجربه کردن آنها شاید لذت بخش تر از صحبت کردن در رابطه با آنها باشد.
یکی از امکانات جدید بکارگرفته شده در نوکیا N95 وجود Voice Command است که برخلاف سایر گوشی ها در این قسمت میتوان کنترل کلیه قسمت های گوشی را با صدا برعهده گرفت مثلا یک برنامه را صدا کرده آن را اجرا نمود یا آن را متوقف کرد (که در هنگام رانندگی بسیار به درد میخورد). پلیر N95 از فرمت های MP3،WAV،AMR،AAC و البته MIDI پشتیبانی میکند وهمگی آنها میتوانند نقش زنگ گوشی را ایفا کنند صدای زنگ N95 صدای نسبتا بلندیست و ویبره آن نیز در حد نسبتا بالائیست ولی به محض اینکه برای اولین بار گوشی تان زنگ خورد متوجه یک نکته منفی در آن میشوید و آن هم این است که با به صدا درآمدن گوشی صفحه نمایش نیز همزمان با آن شروع به چشمک زدن میکند و تقریبا مشخص نمیشود که چه کسی با شما تماس گرفته است مشکلی که ظاهرا راهی برای حل کردن آن وجود ندارد. تماس گرفته شده با شما با گشودن N95 پاسخ داده میشود ولی با بستن آن قطع نمیشود و این یکی نیز به نظر دارای هیچ راه حلی نیست در هنگام صحبت همچنان میتوان از امکانات دستگاه استفاده کرد مثلا میتوان نقویم را گشود و یا مثلا مکالمه خود را ضبط کرد و بلاخره پس از چندین سال شک و شبهه ! نوکیا زمان این ضبط صدا را از یک دقیقه ناقابل به یک ساعت تبدیل کرده است و معلوم نیست که چرا این زمان میبایست به همه چیز بستگی داشته باشد الا به میزان حافظه خالی در دسترس.
یکی دیگر از موارد زیبای این گوشی تولید صدای سه بعدی ست که توسط آن میتوان صدای پخش شده از اسپیکرها را بدور گوشی چرخاند!(با انتخاب Fly) و جالب اینجاست که نه تنها اینکار به آسانی قابل انجام است بلکه سرعت این چرخش نیز قابل تنظیم است (تکنولوژی را کف میکنید!).

فکر میکنم حالا نوبت آن رسیده باشدکه راجع به یکی از مهمترین امکانات این گوشی یعنی دوربین 5 مگاپیکسلی آن صحبت بنمائیم: با پس زدن کاور آن همراه بافعال شدن منوی عکس، لنز بینظیر کارل زایس گوشی نمایان میشود که در کنار آن یک فلاش قوی وجود دارد(البته نه به قدرت فلاش های زنون) که متاسفانه در میان منوهای گوشی راهی جهت ثابت نگه داشتن نور این فلاش و استفاده از آن بعنوان چراغ قوه وجود ندارد که البته ممکن است برنامه ای جهت اینکار در اینترنت یافت شود.
از لحظه گشودن کاور تا آماده شدن گوشی جهت عکاسی چیزی در حدود 6 ثانیه صرف میشود که در صورت استفاده از فوکوس این زمان شاید تا 8 ثانیه هم بطول بیانجامد که کمی با نفس دوربین های موبایل که وظیفه شان عکاسی در لحظه و فوریست، مغایرت دارد . مانند سایر دوربین های دیجیتال با فشردن تا نیمه شاتر، عمل Auto Focus صورت گرفته و با فشردن کامل آن عکس گرفته میشود. در اینجا چهار صدای متفاوت برای شاتر وجود دارد که قطع کردن هرکدام مستلزم بردن گوشی به حالت Silence میباشد. در منوی عکس گوشی گزینه هایی همانند عکاسی در شب ، پرتره ،حالت ماکرو، حالت پانوراما ، پرتره شب و گزینه های دیگر موجود است.
فیلمبرداری N95 دارای دو گزینه است یکی با رزولوشن 480×640 و فرمت همیشگی 3GP و دیگری با فرمت MP4 و با 30 فریم در ثانیه که این آخری به قیمت صرف مگابایت های بیشتر است تا جائیکه هر دقیقه این ویدئو 10 مگابایت فضا را اشغال میکند ولی در عوض کیفیت فیلم به نمایش در آمده در حد بسیار بالائی بوده و مطمئنا در نوع خود بهترین است.
یکی دیگر از امکانات منحصر به قرد و برتر این گوشی دارا بودن GPS داخلی ست که موقعیت هر شخص و هر نقطه را بروی هر جای کره زمین نشان میدهد. در درون منوها دو برنامه با GPS در ارتباطند یکی GPS Data میباشد که نسخه ساده ای از مسیریابی ست و بدون نقشه کار میکند و سه جزء دارد که در اولی (با نام Navigation) با اتصال به ماهواره یک قطب نما و مسیر حرکت شما به نمایش درمیآید و اگر یک مسیر مشخص را برای خود معین کنید فاصله میان ایندو و جهت حرکت پیشنهادی به شما نشان داده میشود ،دومی برای شما اطلاعات پایه ای جغرافیائی مثل عرض و طول جغرافیائی، مسطح بودن مسیر ،ارتفاع و گودی یک مکان و ... را فراهم میکند که شاید مناسب راهسازی و مشاغل مربوطه باشد و سومی نیز اطلاعات مسیر فعلی شما را مشخص میکند مثلا مسیر طی شده توسط شما، سرعت حرکت، زمان طی شده، حداکثرسرعت و اطلاعاتی از این دست.
برنامه دیگری که با GPS در ارتباط است Maps نام دارد که در حقیقت نسخه ای از برنامه معروف Smart2Go میباشد که این برنامه مدتی ست توسط نوکیا بصورت رایگان عرضه میشود البته زیاد هم رایگان نیست چون با معین کردن مسیر حرکت بروی این برنامه نقشه های آن میبایست از اینترنت دانلود شود و این کار رایگان نیست! که البته این مورد درباره N95 که نقشه بیش از 100 کشور جهان را در خود دارد آنچنان مصداق ندارد (البته همانطور که حدس میزنید ما درون این 100 کشور نیستیم!) تنها موردی که اینجا میمیاند این است که N95 برای راهنمائی بصورت صوتی از شما پول دریافت میکند بدین شرح: یک هفته 6.49 یورو ،یک ماهه 7.99 یورو ، یکساله 59.99 یورو و سه ساله 69.99 یورو.
بحث به درازا کشید و از گوشی با این همه امکانات جالب و نوین چیزی بیش از این هم انتظار نمیرود چیزی که مسلم است N95 بی رقیب ترین گوشی حال حاضر دنیاست و شاید تنها ایرادی که بتوان بر این گوشی گرفت عمر کم باتری آن است که حتی ممکن است در یک روز دو بار شما را مجبور به شارژ آن بنماید. از این که بگذریم نوکیا بدون شک بهترین محصول تاریخ خود را به نمایش گذاشته است . در حوزه قیمتی N95 بیشترین نوسانات را داشته است جائیکه در بدو ورود خود با قیمتی معادل یک میلیون و سیصد هزار تومان به فروش میرسید و این نوسانات تا حد هشتصد هزار تومان با گارانتی اصلی (اتصالات ایران) رسید حالا هم که گفته شده است تمامی گوشی های داخل و خارج ایران همه رجیستر میشوند شاید با هجوم مردم به گوشی های بدون گارانتی این قیمت پائین تر نیز برود.

منبع :

gold_boy3
09-07-2007, 13:27
اقایون من بابام میخواد بره این کشورهای اسیائی (چین کره مسکو) یه همچین جاهائی حالا میخوام بگم یه گوشی خفن از همه نظر برام بیاره به نظر شما چه مدل چه مارکی بگم بهتره که تو ایران انتن بده ؟؟؟مثلا دوربین قوی صدا معرکه همچیش توپ باشه قیمتشم تا 1.5 با شه موردی نداره؟؟؟لطفا اساتید راهنمائی بفرمائین؟؟؟(در ضمن گوشی قبلیم n73me بوده)

اساتید و مدیران محترم لطفا راهنمائی بفرمائین؟؟؟

dariush_ha
10-07-2007, 00:21
سلام دوستان،متاسفانه من تو سایت نوکیا نتونستم map loader را برای دانلود نقشه ایران پیدا کنم،اگه ممکنه منو راهنمایی کنید. با تشکر

dariush_ha
10-07-2007, 00:49
سلام دوستان،م خودم جواب سوالمو پیدا کردم اگه کسی هم آدرس maploader سایت نوکیا را لازم داشت اینه:

The_Last_Samurai
10-07-2007, 01:35
جواب سوالم و کسی نداد میگم سیستم Gps که روی N95 هست ربطی به سیم کارت نداره درسته دیگه نه؟

amirfarrokh
10-07-2007, 08:57
جواب سوالم و کسی نداد میگم سیستم Gps که روی N95 هست ربطی به سیم کارت نداره درسته دیگه نه؟

دقیقا درست میفرمایید...خوشبختانه این سیستم نه به سیم کارت ریطی داره ، و نه به ایران که بخواد پولی باشه...با سه تا ماهواره ، طول و عرض جخرافیای و ارتفاع محلی که هستی رو میده...اگه نقشه شهر روی گوشی باشه ، میتونه روی نقشه هم بگه کجایی..

elendil
10-07-2007, 11:41
شاید به سختی بتوان میان چندین و چند کارکرد مختلف N95 ، قابلیت برقراری تماس را هم ذکر کرد! اگر شما هم مثل خیلی ها به متفاوت بودن آنچنان اهمیت میدهید که حاضرید به خاطرش چیزی در حدود یک میلیون تومان بپردازید ادامه این مطلب کاملا برای شما نوشته شده است.

در حال حاضر N95 مجهزترین گوشی نوکیا و شاید مجهزترین گوشی دنیا باشد: یک دوربین 5 مگاپیکسلی مجهز به لنز کارل زایس ، GPS (ردیاب ماهواره ای) بهمراه نقشه بیش از 100 کشور جهان،شیوه کاملا متفاوت باز و یسته شدن (کشوئی از هر دو طرف) ، حافظه داخلی بالا و چندین و چند خصوصیت دیگر، N95 را در صدر بزرگان این صنعت قرار داده است.
نوکیا این گوشی را در نمایشگاهی در نیویورک در سپتامبر 2006 به نمایش عمومی گذاشت و در آن موقع این گوشی نزدیک 550 یورو قیمت گذاری گردید ولی به علت تقاضای بالای بازار، این قیمت دیری نپائید و بسیار بالاتر معامله شد.
شاید شما هم مثل من از روی عکس هائی که از این گوشی منتشر شده است ابعاد نسبتا بزرگی را برای آن تخمین زده اید ولی اگر آن را از نزدیک ببینید مطمئنا به زیبایی طراحی این گوشی پی خواهید برد جائیکه بين امکانات این گوشی و طراحی آن تناسبي کامل برقرار است.
ابعاد آن 21×53×99 میلیمتر و وزن آن 120 گرم است که بسیار برای این همه امکانات بهینه است.(به این نکته توجه کنید که مثلا گوشی محبوب N80 دارای وزنی معادل 134 گرم بوده و 5 میلیمتر از N95 ضخیم تر است و درکل تنها گوشی سری هوشمند نوکیا که از Symbian 9.1 استفاده کرده و از N95 ظریف تر و سبک تر است N73 میباشد) .
رویه گوشی را صفحه نمایش بزرگ 2.6 اینچی(با 16 میلیون رنگ) احاطه کرده است که مقداری نیز در درون گوشی فرو رفته است و این مانع از خراشیدگی صفحه نمایش در هنگام به پشت قرار گرفتن گوشی مثلا روی میز میشود . در بالای صفحه نمایش یک گیرنده با شبکه شبکه های فلزی، یک سنسور نور جهت تطبیق نور محیط با نور صفحه نمایش و یک دوربین VGA جهت برقراری تماسهای ویدئویی تعبیه شده است. در زیر صفحه نمایش، کلید های کاربردی گوشی واقع شده است که دارای روکشی از فلز کروم بوده و کلید چهار جهته را احاطه کرده اند. بربالای گوشی هم مثل همیشه دکمه روشن خاموش گوشی قرار دارد که نقش سوئیچ میان Profile های مختلف را نیز برعهده دارد.

بر بالای هر پهلوی گوشی یک عدد اسپیکر استریو وجود دارد (یکی بالا یکی پائین و بروی هر دو تکه) که با وجود اینکه صدایی شفاف و بلند در هنگام استفاده ایجاد میکند ولی اگر گوشی بصورت افقی قرار بگیرد یکی از بلندگو ها در بالا و دیگری در زیر واقع میشود که این یکی از نکات منفی طراحیست.
در سمت راست گوشی دکمه دوگانه زوم و کنترل صدا بهمراه دکمه شاتر دوربین و دکمه دسترسی سریع به گالری عکس ها وجود دارد .در سمت دیگر گوشی پورت هدفون 3.5 میلیمتری گوشی که همانند یک سوراخ بزرگ به نظر میرسد بهمراه پورت Infrared و اسلات کارت حافظه با پوشش لاستیکی خود قرار دارد. N95 از کارت حافظه Micro SD استفاده میکند و در کمال تعجب هیچ کارت حافظه ای برای آن در جعبه محتویات قرار ندارد شاید اینجا هم نوکیا سعی داشته است که هزینه ها را تا حد امکان کم نماید و البته حافظه داخلی نسبتا بالای گوشی (160 مگابایت) کاربران را تا مدتی از داشتن کارت حافظه بی نیاز میکند.
با اینکه کارت حافظه گوشی از نوع Hot swap میباشد و قابلیت درآورده شدن در هنگام روشن بودن گوشی را دارد ولی بهتر است هنگام درآوردن گوشی با انتخاب Extract Memory Card از منوی Ringing Profile (که با فشردن دکمه روشن و خاموش در دسترس است) تمامی برنامه های در حال اجرا از کارت حافظه را ببندیم تا مشکلی برای کارت پیش نیاید. در قسمت زیرگوشی یک پورت Mini USB قرار دارد که درست در کنار آن پورت همیشگی شارژر قرار دارد شارژر زیبای این گوشی یکی از کوچکترین ها در کلاس خود میباشد .
در پشت گوشی مهم ترین چیزی که به چشم می آید لنز دوربین N95 است که توسط یک قاب نقره ای که کمی هم از سطح گوشی بالاتر است احاطه شده است. تنها قسمت زیرین پشت گوشی است که جدا می گردد که با کنار رفتن آن باتری N95 ظاهر میگردد که دارای ظرفیت mAh 950 بوده و طبق گفته های مسئولان نوکیا توانائی روشن نگاه داشتن گوشی را برای 215 ساعت در حالت Stand-by و 240 دقیقه در حالت تماس دارد که البته نگفته پیداست که این اعداد و ارقام در عمل غیر قابل دستیابی می باشند و باتری N95 شاید مهمترین نقطه ضعف این گوشی باشد چونکه در یک استفاده نسبتا معمولی از این گوشی (نه خیلی زیاد و نه خیلی کم) احتیاج به شارژ آن بصورت روزانه دارید و اگر کمی این استفاده بیشتر هم بشود اوضاع خراب تر شده و احتیاج به شارژ روزی دوبار دارید!

طراحی زیبای تمامی کلید های N95 بر کارائی آن افزوده است مثلا کلیدهای روئی گوشی در حالت بسته کاملا خوش دست بوده و براحتی مشخص میباشند. دکمه های کناری نیز کاملا برجسته و قابل لمس و پیدا کردن می باشند.برای دسترسی به منوها از دکمه سمت چپ دکمه چهار جهته استفاده میکنیم که اگر آن را نگه داریم لیستی ظاهر میشود که در آن کلیه برنامه های در حال اجرا به نمایش در می آید. یکی از مسائل نسبتا عجیب در مورد این گوشی عملکرد دکمه قرمز آن است در گذشته های نچندان دور این دکمه جهت Minimize کردن یک برنامه کاربرد داشت کمی جلوتر وظیفه این دکمه به بستن برنامه در حال اجرا محدود شد ولی در N95 وظیفه این دکمه چیزی ست میان این دو چون بعضی اوقات باعث Minimize شدن برنامه و گاهی هم منجر به بستن آن میگردد!
یک مکانیزم جالب در N95 مکانیزم قفل شدن اتوماتیک صفحه کلید است جائیکه با بسته شدن گوشی، صفحه کلید در عرض 2 ثانیه قفل میشود و اگر قبل از این زمان از صفحه کلید روئی استفاده شود دیگر عمل قفل انجام نمیپذیرد و گرنه قفل انجام میگیرد (همانند نوکیا N80) و این عمل بدون توجه به جهت باز و بسته شدن گوشی صورت میپذیرد. یکی دیگر از مکانیزم های قفل N95 هنگامیست که کاور لنز دوربین آن را میگشائیم در این حالت نیز بطور خودکار قفل صفحه کلید باز میشود و برعکس ، با بستن کاور لنز صفحه کلید مجددا قفل میشود.
صفحه کلید رقمی گوشی نیز با گشودن گوشی رو به بالا ظاهر میشود که شاید یکی از بزرگترین صفحه کلید های نوکیا باشد و برجستگی های روی این صفحه، به راحتی استفاده از آنها کمک مینماید . نور پس زمینه صفحه کلید آبی میباشد که بصورت خودکار با تاریک شدن محیط فعال میشود وظیفه تشخیص کم شدن نور محیط برعهده یک سنسور نور است که در کنار دوربین VGA گوشی قرار دارد.
با به پائین کشیدن گوشی دکمه های مشکی کنترل موسیقی پدیدار میشود که کاملا هم سطح گوشی هستند و در نگاه اول به نظر دکمه های لمسی (Touch Sensitive) میآیند درصورتیکه اینگونه نیستند و در حقیقت این دکمه ها بصورت مکانیکی عمل کرده و با فشردنشان پلاستیک زیر آنها کمی فرو رفته سپس بالا می آید (خدا را شکر که چهار تا بیشتر نیستند!) نور پس زمینه این دکمه ها نیز آبی است.
صفحه نمایش N95 بزرگترین صفحه نمایش سری N نوکیا با 16 میلیون رنگ بوده و دارای اندازه قطری 2.6 اینچ (53×40 میلیمتر) میباشد ولی رزولوشن این صفحه نمایش نسبت به مثلا N80 بهیچ وجه بهبود که نیافته است هیچ، کمتر هم شده است : رزولوشن نمایشگر 41×35 میلیمتری N80 برابر با 416×352 پیکسل میباشد که بهیچ عنوان نمیتوان در آن پیکسلهای به این ریزی را تشخیص داد در حالیکه این رزولوشن برای N95 برابر 320×240 پیکسل است که اگر به دقت به صفحه نمایش توجه کنیم میتوان به راحتی پیکسلهای تشکیل دهنده صفحه نمایش را مشاهده کرد اگرچه این واقعیت تاثیر چندانی در استفاده روزمره از گوشی ندارد و کیفیت صفحه نمایش نسبتا در حد قابل قبولی قرار دارد و در نور مستقیم خورشید نیز خوانائی خود را حفظ میکند. (البته ذکر این نکته مهم است که بدانیم اگر چیزی به نام N80 وجود نداشت یک چنین ایرادی بر N95 نمیشد گرفت چون تقریبا اکثریت قریب به اتفاق Pocket PC ها رزولوشنی معادل N95 دارند که از این میان میتوان به گوشی های N73 ،N93 و P990 اشاره کرد)

N95 یک گوشی چهار بانده است و این به آن معناست که توانائی کارکرد در هر چهار فرکانس GSM (که عبارتند از 1800،900،850 و 1900 مگاهرتز) را دارد و علاوه بر آن توانائی انتقال اطلاعات از طریق GPRS و یا EDGE را هم دارد (هورا بلاخره ما هم GPRS دار شدیم!) که دومی به هیچ درد ما نمیخورد! علاوه بر آن گوشی توانائی کارکرد در شبکه 3G UMTS را نیز دارد (زیاد خودتان را ناراحت نکنید این بار هم کاری به ما ندارد) که توسط آن توانانی انتقال داده را با سرعت MB/s 3.6 دارد که این سرویس فقط در چند کشور معدود کاربرد دارد چون در بقیه جاها (البته بغیر از اینجا) حداکثر سرعت انتقال داده از طریق 3G معادل MB/s1.8 است.
لازم به ذکر است که N95 توانائی کارکرد بعنوان مودم را نیز دارد جائیکه با وصل آن به کامپیوتر برنامه همیشگی نوکیا یعنی PC Suite همه کارها را برای شما انجام داده و شما کافیست بروی دکمه Connect To Internet کلیک نمائید. یکی از بهترین امکانات N95 ساپورت Wi-Fi توسط آن است که توسط آن میتوان در جاهائی که این امکان برقرار است به صورت بیسیم به اینترنت متصل شد(این امکان از آنجا اهمیت دارد که در دنیای مدرن تقریبا وارد هر رستوران ، کافی شاپ ، هتل ، فرودگاه، ایستگاه راه آهن و کلا هر جائیکه تجمع وجود دارد بشوید وای فای برای شما بصورت رایگان برقرار است در ایران بشخصه فقط یک جا را سراغ دارم که بصورت دست و پا شکسته وای فای رایگان وجود دارد و آنهم مجتمع پایتخت است) نکته جالب و منحصر به فرد در رابطه با Wi-Fi گوشی N95 این است که با فعال کردن گزینه ای در منوی آن امکان جستجوی همیشگی شبکه Wi-Fi توسط گوشی مستقیما بروی صفحه حالت Stand-by گوشی وجود دارد و تنها کاری که شما باید بکنید اتصال به این شبکه های حاضر و آماده است.
نوکیا N95 همانند برادر های بزرگش در سری E امکان برقراری تماس از طریق اینترنت را نیز دارد ولی چون مثل بقیه چیزها در ایران کاربرد ندارد به آن نمیپردازیم.
پورت اتصال گوشی به کامپیوتر از نوع Mini USB بوده و با اتصال آن به کامپیوتر چهار حالت مختلف بروی گوشی ظاهر میشوند که عبارتند از : PC Suite ، USB، Image Print و Media Player که اگر USB انتخاب گردد کارت حافظه گوشی بعنوان یک درایو در My Computer ظاهر میگردد متاسفانه N95 محتویات حافظه داخلی را در اینجا به نمایش نمیگذارد.
Bluetooth و Infrared دو امکان ارتباطی دیگر هستند که در N95 گنجانده شده نکته جالب این است که مدتی بود که Infrared دیگر در موبایلها دیده نمیشد ولی نوکیا ظاهرا برای تاکید بر استفاده از موبایل بعنوان ریموت کنترل این پورت را در محصولات جدید خود مثلا در سری N بکار گرفته است و البته بصورت پیش فرض برنامه ای جهت استفاده از Infrared بعنوان ریموت کنترل در N95 وجود ندارد.
بلوتوث N95 نیز بسیار کارآمد است و با ساپورت A2DP امکان استفاه همزمان بیش از یک وسیله از آن فراهم میشود مثلا میتوان همزمان از هدست استریو بلوتوث استفاده نمود و در همان حال از بلوتوث جهت تبادل داده با کامپیوتر استفاده کرد.
سیستم عامل N95 از نوع Symbian ورژن 9.2 بهمراه Feature Pack 1 است که این آخری چیزی شبیه همین Service Pack خودمان است با این تفاوت که در مورد ویندوز هر Service Pack جدید حاوی تنظیمات جدید جهت ارتقا وضع امنیتی و کارکرد سیستم میباشد در حالیکه در مورد Symbian هر Feature Pack شامل ابداعات و نوآوری های جدید در ظاهر و عملکرد سیستم عامل میباشد(به عبارت ساده تر بیشترین چیزی که تغییر میکند ظاهر کار است). چندتای این تغییرات را میتوان به اینصورت خلاصه نمود:
- تغییر Active Stand-by Mode که همان حالت صفحه نمایش و کارکرد آن در لحظات Stand-by است که یک نمونه از کارکردهای آن را در مورد جستجوی دائمی Wi-Fi مشاهده نمودیم.
- تغییرات گسترده در منوی Setting مثلا در اینجا یک تنظیم جدید اضافه شده است با نام Adjustment که از طریق آن علاوه بر تنظیم حالت Active Stand-by میتوان Theme های مختلف را نیز بکار برد در اینجا 5 عدد Theme پیش فرض وجود دارد که میتوان از اینترنت Theme های جدید دانلود کرد.
- یکی دیگر از این تغییرات امکان انتخاب فونت کلی است (Global Font) که میتوان یک فونت با یک سایز دلخواه انتخاب کرده اثر آن را در کل گوشی اعم از منوها هنگام SMS زدن و کلا همه جا مشاهده کرد. البته تغییرات دیگری نیز در منوها صورت گرفته است که تجربه کردن آنها شاید لذت بخش تر از صحبت کردن در رابطه با آنها باشد.
یکی از امکانات جدید بکارگرفته شده در نوکیا N95 وجود Voice Command است که برخلاف سایر گوشی ها در این قسمت میتوان کنترل کلیه قسمت های گوشی را با صدا برعهده گرفت مثلا یک برنامه را صدا کرده آن را اجرا نمود یا آن را متوقف کرد (که در هنگام رانندگی بسیار به درد میخورد). پلیر N95 از فرمت های MP3،WAV،AMR،AAC و البته MIDI پشتیبانی میکند وهمگی آنها میتوانند نقش زنگ گوشی را ایفا کنند صدای زنگ N95 صدای نسبتا بلندیست و ویبره آن نیز در حد نسبتا بالائیست ولی به محض اینکه برای اولین بار گوشی تان زنگ خورد متوجه یک نکته منفی در آن میشوید و آن هم این است که با به صدا درآمدن گوشی صفحه نمایش نیز همزمان با آن شروع به چشمک زدن میکند و تقریبا مشخص نمیشود که چه کسی با شما تماس گرفته است مشکلی که ظاهرا راهی برای حل کردن آن وجود ندارد. تماس گرفته شده با شما با گشودن N95 پاسخ داده میشود ولی با بستن آن قطع نمیشود و این یکی نیز به نظر دارای هیچ راه حلی نیست در هنگام صحبت همچنان میتوان از امکانات دستگاه استفاده کرد مثلا میتوان نقویم را گشود و یا مثلا مکالمه خود را ضبط کرد و بلاخره پس از چندین سال شک و شبهه ! نوکیا زمان این ضبط صدا را از یک دقیقه ناقابل به یک ساعت تبدیل کرده است و معلوم نیست که چرا این زمان میبایست به همه چیز بستگی داشته باشد الا به میزان حافظه خالی در دسترس.
یکی دیگر از موارد زیبای این گوشی تولید صدای سه بعدی ست که توسط آن میتوان صدای پخش شده از اسپیکرها را بدور گوشی چرخاند!(با انتخاب Fly) و جالب اینجاست که نه تنها اینکار به آسانی قابل انجام است بلکه سرعت این چرخش نیز قابل تنظیم است (تکنولوژی را کف میکنید!).

فکر میکنم حالا نوبت آن رسیده باشدکه راجع به یکی از مهمترین امکانات این گوشی یعنی دوربین 5 مگاپیکسلی آن صحبت بنمائیم: با پس زدن کاور آن همراه بافعال شدن منوی عکس، لنز بینظیر کارل زایس گوشی نمایان میشود که در کنار آن یک فلاش قوی وجود دارد(البته نه به قدرت فلاش های زنون) که متاسفانه در میان منوهای گوشی راهی جهت ثابت نگه داشتن نور این فلاش و استفاده از آن بعنوان چراغ قوه وجود ندارد که البته ممکن است برنامه ای جهت اینکار در اینترنت یافت شود.
از لحظه گشودن کاور تا آماده شدن گوشی جهت عکاسی چیزی در حدود 6 ثانیه صرف میشود که در صورت استفاده از فوکوس این زمان شاید تا 8 ثانیه هم بطول بیانجامد که کمی با نفس دوربین های موبایل که وظیفه شان عکاسی در لحظه و فوریست، مغایرت دارد . مانند سایر دوربین های دیجیتال با فشردن تا نیمه شاتر، عمل Auto Focus صورت گرفته و با فشردن کامل آن عکس گرفته میشود. در اینجا چهار صدای متفاوت برای شاتر وجود دارد که قطع کردن هرکدام مستلزم بردن گوشی به حالت Silence میباشد. در منوی عکس گوشی گزینه هایی همانند عکاسی در شب ، پرتره ،حالت ماکرو، حالت پانوراما ، پرتره شب و گزینه های دیگر موجود است.
فیلمبرداری N95 دارای دو گزینه است یکی با رزولوشن 480×640 و فرمت همیشگی 3GP و دیگری با فرمت MP4 و با 30 فریم در ثانیه که این آخری به قیمت صرف مگابایت های بیشتر است تا جائیکه هر دقیقه این ویدئو 10 مگابایت فضا را اشغال میکند ولی در عوض کیفیت فیلم به نمایش در آمده در حد بسیار بالائی بوده و مطمئنا در نوع خود بهترین است.
یکی دیگر از امکانات منحصر به قرد و برتر این گوشی دارا بودن GPS داخلی ست که موقعیت هر شخص و هر نقطه را بروی هر جای کره زمین نشان میدهد. در درون منوها دو برنامه با GPS در ارتباطند یکی GPS Data میباشد که نسخه ساده ای از مسیریابی ست و بدون نقشه کار میکند و سه جزء دارد که در اولی (با نام Navigation) با اتصال به ماهواره یک قطب نما و مسیر حرکت شما به نمایش درمیآید و اگر یک مسیر مشخص را برای خود معین کنید فاصله میان ایندو و جهت حرکت پیشنهادی به شما نشان داده میشود ،دومی برای شما اطلاعات پایه ای جغرافیائی مثل عرض و طول جغرافیائی، مسطح بودن مسیر ،ارتفاع و گودی یک مکان و ... را فراهم میکند که شاید مناسب راهسازی و مشاغل مربوطه باشد و سومی نیز اطلاعات مسیر فعلی شما را مشخص میکند مثلا مسیر طی شده توسط شما، سرعت حرکت، زمان طی شده، حداکثرسرعت و اطلاعاتی از این دست.
برنامه دیگری که با GPS در ارتباط است Maps نام دارد که در حقیقت نسخه ای از برنامه معروف Smart2Go میباشد که این برنامه مدتی ست توسط نوکیا بصورت رایگان عرضه میشود البته زیاد هم رایگان نیست چون با معین کردن مسیر حرکت بروی این برنامه نقشه های آن میبایست از اینترنت دانلود شود و این کار رایگان نیست! که البته این مورد درباره N95 که نقشه بیش از 100 کشور جهان را در خود دارد آنچنان مصداق ندارد (البته همانطور که حدس میزنید ما درون این 100 کشور نیستیم!) تنها موردی که اینجا میمیاند این است که N95 برای راهنمائی بصورت صوتی از شما پول دریافت میکند بدین شرح: یک هفته 6.49 یورو ،یک ماهه 7.99 یورو ، یکساله 59.99 یورو و سه ساله 69.99 یورو.
بحث به درازا کشید و از گوشی با این همه امکانات جالب و نوین چیزی بیش از این هم انتظار نمیرود چیزی که مسلم است N95 بی رقیب ترین گوشی حال حاضر دنیاست و شاید تنها ایرادی که بتوان بر این گوشی گرفت عمر کم باتری آن است که حتی ممکن است در یک روز دو بار شما را مجبور به شارژ آن بنماید. از این که بگذریم نوکیا بدون شک بهترین محصول تاریخ خود را به نمایش گذاشته است . در حوزه قیمتی N95 بیشترین نوسانات را داشته است جائیکه در بدو ورود خود با قیمتی معادل یک میلیون و سیصد هزار تومان به فروش میرسید و این نوسانات تا حد هشتصد هزار تومان با گارانتی اصلی (اتصالات ایران) رسید حالا هم که گفته شده است تمامی گوشی های داخل و خارج ایران همه رجیستر میشوند شاید با هجوم مردم به گوشی های بدون گارانتی این قیمت پائین تر نیز برود.
حاجی ممنون نقد عالی بود هر چند انگلیسی رو تو gsmarena خونده بودم ولی فارسی یه چیز دیگه اس

Saman-tci
10-07-2007, 12:22
خواهش میکنم .... خوشحالم به دردت خورد ...

elendil
10-07-2007, 12:34
خواهش میکنم .... خوشحالم به دردت خورد ...
خواهش میکنم دوست عزیز مطلب بی نقص و عالی بود موقعی که اومدم تاپیک های بروز شده رو ببینم حال کردم:8:

babiboy
10-07-2007, 13:33
واقعا دستت بي بلا سامان خان
خيلي جالب بود

drritalin
10-07-2007, 16:09
دوست عزیز Saman-tci که کاربر فعال سایت هم هستید!
شما بدون ذکر منبع, عینا مطلب سایت ما را در این انجمن کپی کردید که به هیچ وجه کار درستی نیست. خواهشمندم اشتباه خودتان را با ذکر آدرس سایت و مطلب , اصلاح کنید.
مرسی

Saman-tci
10-07-2007, 16:33
بله درسته حق با شماس ....
باید میگفتم .... فراموش کردم .....
اصلاح شد ....

massun
10-07-2007, 18:21
دوستان یکی قیمت N95 رو بگه؟
با گارانتی و بدون گارانتی
قیمت روز

roteal2007
10-07-2007, 19:34
دوستان یکی قیمت N95 رو بگه؟
با گارانتی و بدون گارانتی
قیمت روز

از این جا بگیر:

alimohammadi
12-07-2007, 00:56
اساتید و مدیران محترم لطفا راهنمائی بفرمائین؟؟؟

دوست عزیز فعلا که ان95 تو بورسه

¥ Ramin2 ¥
12-07-2007, 06:55
قیمت این گوشی در دوبی چقدر هست؟

netlcom
12-07-2007, 12:10
2400 تا 2440 Dh درهمه تو دبی

roteal2007
12-07-2007, 17:41
سلام راستش باتوجه به ارزونتر شدن N73 تصمیم گرفتم برم بخرم یه خورده که سبک سنگین کردم دیدم از گوشی خودم N70چیز خاصی بیشتر نداره واسه همین تصمیم گرفتم که پولام جمع کنم بزارم N95 ارزونتر بشه حدود 400 خوبه بعد برم بخرم:46: :46: :46: :46: :46:

تاپیک جالبی هست مخصوصا مقاله خوبی بو د فقط یه مشکل کوچولو داشت :در مورد دوربینش منظورم کیفیت عکس و منوها بحثی نشده:46:

babiboy
13-07-2007, 17:38
من 2 عكس از ان95 8گيگ پيدا كردم چه جوري ميتونم نمايش بدم . خواهشن راهنماي كنيد.خيلي زيباست

lil_jon
13-07-2007, 18:01
من 2 عكس از ان95 8گيگ پيدا كردم چه جوري ميتونم نمايش بدم . خواهشن راهنماي كنيد.خيلي زيباست

البته اينجا جاش نيست كه توضيح داد.....ولی..با اجازه دوستان:46:

يه راه حل آسونش اينه كه به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بری و عكسات رو آپ كنی و اينجا لينكشو كپی كنی:20:

lopez
13-07-2007, 21:36
كسي عكس گرفته شده با 95 رو داره ؟
از 95 داران خواهش مي كنم اگه دارن بزارن تا قدرت اين دوربين رو ببينيم چون بيشتر پاسخ ها براي صدا يا قيمتش هست ولي كسي از دوربينش چيزي نگفته!!

lopez
13-07-2007, 21:38

اينو ديگه اولين باره ميشنوم :18: تا جايي كه من ميدونم فقط N91 هشت گيگ داريم در ميان گوشي هاي نوكيا:20:

!Bikhaneman!
14-07-2007, 02:52
سلام راستش باتوجه به ارزونتر شدن N73 تصمیم گرفتم برم بخرم یه خورده که سبک سنگین کردم دیدم از گوشی خودم N70چیز خاصی بیشتر نداره واسه همین تصمیم گرفتم که پولام جمع کنم بزارم N95 ارزونتر بشه حدود 400 خوبه بعد برم بخرم:46: :46: :46: :46: :46:

تاپیک جالبی هست مخصوصا مقاله خوبی بو د فقط یه مشکل کوچولو داشت :در مورد دوربینش منظورم کیفیت عکس و منوها بحثی نشده:46:

دوست عزیز به آرزوت رسیدی !

توجه :

Nokia N95 = 390T

فروشگاه مجد آبادی

این گوشی نه Nokla هست ، نه Nakia نه ... دقیقاً نوکیاست !
فکر کنم همون بلایی که سر 73 اومد سر این بدبخت هم پیاده شد .

lil_jon
14-07-2007, 03:05

توجه :

Nokia N95 = 390T

فروشگاه مجد آبادی

دوست عزيز اين قيمت دقيقه؟!؟!؟!؟!؟!؟!:18:

The_Last_Samurai
14-07-2007, 06:06

توجه :

Nokia N95 = 390T

فروشگاه مجد آبادی

دوست عزیز لطفا جو سازی نکن.GPS تنهاییش اینقدر.:27:

احتمالا توهم زدی.:19:

Saman-tci
14-07-2007, 09:32
اره بابا ... ابن بنده خدا اینقدر در ارزوی N95 بوده که دیگه قاط زده .....
شماره ای از این مجد ابادی داری ...؟

babiboy
14-07-2007, 22:08
اين هم كينگ كنگ 8 گيگابايتي
كف ميكنيييييييم !!!!!!!!!!!!

netlcom
14-07-2007, 22:58
کسی نمی دونه این 8 گیگی کی بیرون میاد

pillx
14-07-2007, 23:08
این دیگه واقعا محشره
یا حضرت فیل

Aminzikzak
14-07-2007, 23:36
خوب تازه داره میشه پاکت پیسی ...
ولی قشنگه ...

!Bikhaneman!
15-07-2007, 02:54
دوست عزيز اين قيمت دقيقه؟!؟!؟!؟!؟!؟!:18:

دقیقه دقیق [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

!Bikhaneman!
15-07-2007, 03:00
اره بابا ... ابن بنده خدا اینقدر در ارزوی N95 بوده که دیگه قاط زده .....
شماره ای از این مجد ابادی داری ...؟

یعنی اینقدر باورش سخته ؟!!! باباااا ما تو کشور گل و بلبل زندگی میکنیم
همه جا ترکیده...شما چطور خبر ندارید ؟ ساخت چینه .
برید علائلدین...قیمتای باحالی دارن.. N73 چینی با برچسب "ساخت چین" = 240 تومن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مجد آبادی رو سرچ کنید ، شمارشو میده

jojonice
15-07-2007, 19:09
سلام
یک خواهشی دارم
شما که n95 دارید اگر لطف کنید یک فیلم یک دقیقه ای بگیرید با کیفیت بالا مثلا هم از روشنائی و هم از تاریکی و همچنین بعضی مواقع گوشی را موقع فیلم برداری تکان دهید میخواهم بدونم کیفیت فیلم بردار این گوشی چطوره
البته در اینترنت چند سایت نمونه های از این فیلم ها گذاشتن اما نمیشود بهشون اعتماد کرد
اگر شما دوستان این کار را بکنید ممنون میشوم
با تشکر

netlcom
16-07-2007, 18:37
سلام اونای که ن95 دارن آیا واسه همه گوشی های ن95 یه لقی داره یا فقط واسه من اینجوریه

jojonice
16-07-2007, 23:16
این همه پست میزنید خوب یه چند سانیه هم یه فیلم بگیرید

netlcom
16-07-2007, 23:42
اگه Dsl داشتم می زاشتم واسه آپلود 1 دقیقش باید 1 ساعت صبر کنی چون حجمش خیلی سنگینه

babiboy
16-07-2007, 23:56
ولي انصافي با امدن اين 8 گيگ ديگه كسي نميتونه اين گوشي رو رد كنه
ديگه از لحاظ حافظه هم براي موزيك هم براي همه چيز تكميل شد فول اندر فول
اي خدا يعني ميشه؟

atropak
17-07-2007, 01:12
میخواستم ببینم درسته که توی سوریه N95 طرف های 300 هزار تومنه...؟

n_ravi
17-07-2007, 03:29
n95 دوربین جلوش کیفیت داره
درضمن از توضیحات کاملت ممنون

Saman-tci
17-07-2007, 08:58
اگر هم کیفیت داشته باشه فعلا که نمیتونی تو ایران ازش استفاده کنی .....

siamak55861
17-07-2007, 11:53
فروشگاه مجد آبادی

فکر کنم همون بلایی که سر 73 اومد سر این بدبخت هم پیاده شد .[/QUOTE]

اینم شماره تهران 02177649131و 09126004979و
فروشگاه مجد آبادی 3,700,000ریال البته این گوشیها ساخت چینه با همون امکانات

jojonice
17-07-2007, 12:35
کلا باید ساخت کجا باشه

jojonice
17-07-2007, 12:37
این پست را حذف کنید

netlcom
17-07-2007, 13:22
سلام اونای که ن95 دارن آیا واسه همه گوشی های ن95 یه لقی داره یا فقط واسه من اینجوریه
سلام مال همه اینجوریه

atropak
17-07-2007, 16:06
ممنون که جواب دادید...

farzam_fisher
17-07-2007, 16:41
چرا gps هر چه قدر پول بدي آش ميخوري؟

Saman-tci
17-07-2007, 16:58
اینم شماره تهران 02177649131و 09126004979و
فروشگاه مجد آبادی 3,700,000ریال البته این گوشیها ساخت چینه با همون امکانات

الان با این شماره تماس گرفتم گفتم N95 چند ؟
گفت 370 تومن و 790 تومن .....
گفتم فرقشون چیه ....؟ گفت 370 چینی هست ولی اون 790 تومن فنلاند .....
گفت چینی ها کی بوردش فقط به یه طرف باز میشه ......:18: ولی اون یکی دیگه فنلانده اصله دیگه
ولی بقیه متعلقاتش مثل همه ......

pedram325
17-07-2007, 17:34
اینا فقط ساخت چین نیستند بلکه تقلبین و اصلا n95 نیستند. چه بسا ممکنه یه گوشی ساخت چین باشه ولی اصل باشه مثل بیشتر گوشی های سونی اریکسون.
این به اصطلاح n95 ها ساخت ی شرکت به اسم chinatronic که فقط ظاهرشون از n95 کپی شده و اصلا یه مشخصات دیگه ای دارند مثلا دوربینشون 1.3 مگا پیکسله و اصلا سیمبین نیستند. قیمت واقعیشون هم 179 دلاره. اینا دارن همین رو هم به 2 برابر قیمت میدن.

elendil
17-07-2007, 20:13
آقا باید به طور کامل تمامی گوشی ها رو بیخیل شد و اینو چسبید خیلی خوفه
ههههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههششش ششششتتتتتتتتتت Gigabyte

:8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8: :8:

netlcom
17-07-2007, 20:26
کسی نیست جواب ما رو بده

MaSoOd
17-07-2007, 23:12

اصلا تو سوریه وسایل برقی رو بی خیال شو

از وسایل برقی چیزی سرشون نمیشه !!!

atropak
18-07-2007, 00:28
یعنی از اونجا N95 نخرم؟

hossein_3650
18-07-2007, 03:00
خواهشا نگين n95 بگين nخزوخيل

BABA N95
18-07-2007, 08:59
تو چین 200 هزار تومن شنیدم ولی فقط فنلاند

ali_j98
18-07-2007, 11:57
یه ان95 دو هفته کار کرده هم دارم که تعویض میکنم

اونم 665 میدم هنوز هیچ وسیله جعبش باز نشده گوشی هم کیپد فارسیه که 10 هزار تفاوت قیمت داره و یه رنگه تکه که عمرا گیر بیاد و این رنگشم 10 هزار گرونتره نقرهای و سبز شنی (sand( هر کی خواست یه خبری بده و با ان 95 حال کنه

Arshia001
18-07-2007, 22:04
ماچ!
من 670 گرفتم با همه ی اینا،فقط نو بود!

netlcom
18-07-2007, 23:01
من600 گرفتم
اما آیا واسه ن95 های برد بالای لغ میزنه یا فقط واسه مت ایجوریه

absorb3000
18-07-2007, 23:44
حیف نیست پول واسه این گوشی ذاقارت و زاقارت بدید. شدت به حدیه که 2 تا ظاقارت گفتم :31:

lil_jon
19-07-2007, 03:02
حیف نیست پول واسه این گوشی ذاقارت و زاقارت بدید. شدت به حدیه که 2 تا ظاقارت گفتم :31:

يه مثل قديمی هست كه ميگه گربه دسش نميرسه و پيف پيف و اين صحبتا.....فكر كنم جريان شما هم اينجوري باشه:5:

tanzad
19-07-2007, 05:09
سلام...
منم امروز به جمع N95یی ها پیوستم...!
از این که بهم خوش آمد میگین ممنونم...!

netlcom
19-07-2007, 06:49
سلام...
منم امروز به جمع N95یی ها پیوستم...!
از این که بهم خوش آمد میگین ممنونم...!

خوش اومدی
یعنی ن95 خریدی
تو چند خریدی

poyeshsoft
19-07-2007, 14:44
من600 گرفتم
اما آیا واسه ن95 های برد بالای لغ میزنه یا فقط واسه مت ایجوریه

میشه بگید از کجا این قیمت گرفتین؟
اصلی هست

اگر ایران هست آدرس رو محبت کنید

tanzad
19-07-2007, 17:09
خوش اومدی
یعنی ن95 خریدی
تو چند خریدی
ممنونم...
آره، من دیروز خریدم...
یا قیمت 670 تومان...
فنلاند...
با کلیه مخلفاتش...

netlcom
19-07-2007, 18:04
واسه من از دبی اوردن اصل فنلانم هست

مخلفات توی جعبه گوشی تو چیه می تونی بگی

netlcom
19-07-2007, 18:06
واسه شما هم بردش لغ میزنه

pillx
19-07-2007, 18:24
قیمت امروزش چقدره
توی gsm.ir نوشته 740.000 یکی میگه 670.000 ؟؟؟
گیج شدیم آقا گوشی امروز 5 شنبه چقدره؟

tanzad
19-07-2007, 20:07
واسه من از دبی اوردن اصل فنلانم هست

مخلفات توی جعبه گوشی تو چیه می تونی بگی

مخلفاتش شامل: هدفون دو تیکه، 1 گیگ رم همرا با تبدیل، کابل Tv شارژر، کابل یو اس پی، سی دی و دفترچه های اون بود...

tanzad
19-07-2007, 20:11
قیمت امروزش چقدره
توی gsm.ir نوشته 740.000 یکی میگه 670.000 ؟؟؟
گیج شدیم آقا گوشی امروز 5 شنبه چقدره؟
قیمت دیروز (4شنبه) بین 670 تا 710 بود (تا اونجایی که من پرسیدم)
به جی اس ام هم نمیشه اعتماد کرد...
البته هنوز هم قیمت گوشی با گارانتی اتصالات بالای 1 میلیون هست...

roteal2007
19-07-2007, 20:16
مخلفاتش شامل: هدفون دو تیکه، 1 گیگ رم همرا با تبدیل، کابل Tv شارژر، کابل یو اس پی، سی دی و دفترچه های اون بود...

میشه بگی گوشیت رو از کجا گرفتی:46: :46: :46:

roteal2007
19-07-2007, 20:20
دوستان فکر میکنم دلیل اینکه قیمت این گوشی اومده پایین اومدن گوشی هایی مثل &gold8800sirco

roteal2007
19-07-2007, 20:22
یه چیز دیگه این گوشی رادیو نداره

alimohammadi
19-07-2007, 20:47
چرا رادیو هم داره عزیز

alimohammadi
19-07-2007, 20:47
بالاخره منشی تلفن واسه این گوشی کسی نتونست پیدا کنه؟

tanzad
20-07-2007, 03:18
میشه بگی گوشیت رو از کجا گرفتی:46: :46: :46:
من گوشیمو توسط یکی از دوستام که تو علائدین هستش گرفتم...
کسی بخواد بازم می تونم راهنماییش کنم...
ضمنا...
رادیوی گوشی رو می تونین با اسم Visual Radio در گوشی پیدا کنین که علاوه بر رادیو های معمول می تونه با استفاده از اینترنت به رادیو های اینترنتی هم متصل بشه...

pillx
20-07-2007, 07:17
قیمت دیروز (4شنبه) بین 670 تا 710 بود (تا اونجایی که من پرسیدم)
به جی اس ام هم نمیشه اعتماد کرد...
البته هنوز هم قیمت گوشی با گارانتی اتصالات بالای 1 میلیون هست...

ممنون
یعنی ممکنه زیر 600 بیاد؟؟
اینجوری که از 1.400.000 اومد !!!:19:

roteal2007
20-07-2007, 13:13
من گوشیمو توسط یکی از دوستام که تو علائدین هستش گرفتم...
کسی بخواد بازم می تونم راهنماییش کنم...
ضمنا...
رادیوی گوشی رو می تونین با اسم Visual Radio در گوشی پیدا کنین که علاوه بر رادیو های معمول می تونه با استفاده از اینترنت به رادیو های اینترنتی هم متصل بشه...

تو چند تا رویو که خونده بودم معایب رو نوشته بودن عدم وجود رادیو که میخواستم از دارندگان این گوشی اطمینان خاطر حاصل کنم ممنون:31:

roteal2007
20-07-2007, 13:19
بالاخره منشی تلفن واسه این گوشی کسی نتونست پیدا کنه؟

همینطور که میبینیم به علت کاهش قیمت و قدرت خرید در ایران از این گوشی استقبال خوبی شده من از مدیران سایت میخوام که تاپیکی در مورد نرم افزار های این گوشی داشته باشند:5: :5: :5:

tanzad
20-07-2007, 14:07
ممنون
یعنی ممکنه زیر 600 بیاد؟؟
اینجوری که از 1.400.000 اومد !!!:19:
نمی دونم...!
ولی شنیده ها حاکی از اینه که قیمت گوشی بازم پایین میاد...!

tanzad
20-07-2007, 14:10
همینطور که میبینیم به علت کاهش قیمت و قدرت خرید در ایران از این گوشی استقبال خوبی شده من از مدیران سایت میخوام که تاپیکی در مورد نرم افزار های این گوشی داشته باشند:5: :5: :5:

این جا بچه ها قبلا زحمت تاپیکشو کشیدن اما فعلا خبری از برنامه نیست...!

multiforc
20-07-2007, 17:40
سلام

مطمئنا قیمت گوشی n95 از 650.000 پایین تر نمی یاد هم شرکت نوکیا قیمتشو حدود50 یورو بالا برده(نسبت به یکی دو ماه پیش ) و چون گوشی جدیدی هست تا یک مدت که مردم با هاش کرا کنن می بینن که گوشی خوبی هست بعدش میان که بخرن قیمتش میاد بالا.
موفق باشین.

netlcom
20-07-2007, 20:41
salam bebakhshid ke englishi neveshtam
Ba mobile daram minevisam bekhatere hamine ke englishi minevisam
Kasi nabod ke javabamo bede aya goshiahe hame ye laghi dare

gold_boy3
20-07-2007, 22:43
دوست عزیز لقیش در چه حده زیاده؟؟؟اخه منم گفتم برام از دوبی بیارن اگه مورد خاصی هسته لطفا بگین تا بگم انجا چک کنن؟؟؟

hkhj
20-07-2007, 23:12
سلام
باتری گوشی N95من خیلی سریع تمام میشود ایا این طبیعی است یا نه؟

با تشکر

netlcom
20-07-2007, 23:47
دوست عزیز لقیش در چه حده زیاده؟؟؟اخه منم گفتم برام از دوبی بیارن اگه مورد خاصی هسته لطفا بگین تا بگم انجا چک کنن؟؟؟

خیلی کمه ولی می خوام بدونم ماله همه اینجوری اینجا هم که کسی جواب ما رو نمی ده

netlcom
20-07-2007, 23:53
سلام
باتری گوشی N95من خیلی سریع تمام میشود ایا این طبیعی است یا نه؟

با تشکر

سلام اگه زیاد باش کار می کنی آره سریع خالی میشه چون واسه سبک کردن گوشی باطری نسبتا ضعیف توش گذاشتن و برای همین سریع خالی میشه
و آیا گوشی شما هم یه لقی رو برد اخساس می شه

ali_j98
21-07-2007, 00:41
اره همشون یه لقی دارن زیاد نگران نباش