PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط با تلفن با vb

omid84
31-07-2005, 13:07
چگونه مي توان در vbبا تلفن ارتباط بر قرار كرد و كليدهاي زده شده تلفن را تشخيص داد

تکنیک برتر
09-10-2005, 08:51
چنین چیزی که شما فرمودین ولی به برنامه نویسی حرفه ای نیاز دارد.
من فقط این را شنیدم که به وسیله یه چند خط کد می توانید بفهمید فهمید کسی گوشی را برداشته یا نه.
همین که من کدش را ندارم

ba_maram_shiraz
10-11-2005, 09:44
شما در اين قسمت بايد طرف تلفنش رو Palse باشه و سما باید تعداد قطع و وصل شدن ها رو بشماری وقتی که روی پالس باشه اگر یه کلید روی تلفن رو فشار بدید میبینید که مثلا اگر دکمه 2 رو زده باشید 2 بار صدای قطع و وصل رو میشنوید و شما باید بر اساس همین برنامه رو بنویسید که من هم زیاد تو این کار وارد نیستم

---- داش حامد ---

تکنیک برتر
11-11-2005, 01:43
سلام
خوب یه جورایی درسته ولی چون اکثر تلفن ها پالس هستند . و تازه به هشون تون اضافه شده . به همین دلیل فرقی نمی کنه چه پالس باشه چه تون بلکه کامپیوتر از هر دو استفاده می کنه و اینکه برنامه نویسی از این مورد خیلی زیاد است و برنامه نویسی سخت افزاری نیاز دارد.

كفايتي راد
18-04-2006, 01:51
از قوانين تي اي پي آي استفاده كنين ! اول مودمتو مي شناسه بعد بايد با استفاده از يك متغير بايد يه آدرس پيدا كني و بهش وصل بشي همين !!! من يه سورس دارم خطا مي ده اگه تونستم درستش كنم مي زارم براتون خيلي كار باهاش راحته . حتي مي شه تلفن گويا درست كرد emial: kefaiaty@yahoo.com

HAW3D
18-04-2006, 08:24
عزيزان با استفاده از
Mscomm
و با راهنمايي گرفتن از
MSDN
ميتوانيد اين كارها را به راحتي انجام دهيد. من تا حدودي كار كردهام و اشنا شدهام و اگر خدا بخواهد به زودي راهنمايش را خواهم گذاشت
شما با اين ابزار ميتوانيد برنامه اي مانند
hyper terminal
خود ويندوز و هر كاري كه ميخوا هيد با پورت ها انجام دهيد

sina88_2004
26-04-2006, 08:13
تاپيك خوب بود!

tomcat
13-05-2006, 06:27
نه دوست عزیز این خبر ها نیست که تلفنش پالس باشه و تعداد قطع وصل شدن رو بشماری ... همنطوری که دوست عزیزمون گفت با توابع Tapi میشه اینکارو کرد . من یه سورس تلفن گویا داخل سایت برنامه نویس گذاشتم میتونی به اونجا مراجعه کنی و دریافتش کنی .....
مشکلی هم برای من نداشته ولی برای چند نفر یه مقدار مشکل داشته اونم متوجه شدیم که اشکال از مودمشون بود . اینم لینکش .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن این برنامه هنوز در حال تست است .
سیستم تلفن گویا برای اعلام نمرات دانشجویان است .....

موفق باشی

shaparake_shomal
02-07-2006, 07:01
سلام
به من بگيد اين MSDNچيه مي خوامhyper terminal
بسازم ولي چيزي نميدونم

black_storm
03-08-2006, 20:41
اقا api را فراموش نکنید
الان یادم نمی یاد ولی یه دتور یه خطی هست که کارش گرفتن شماره تلفنه -

vb341
04-08-2006, 03:10
msdn سی دی های راهنمای مایکروسافت هست که مطالب و راهنمای کاملی در مورد وی بی داره

majid_kntu
07-08-2006, 20:00
با سلام خدمت دوستان!
با عرض معذرت از شما !
كد درخواستي شما يك كد حرفه ايست.شمردن پالس ها و... كمي دور از ذهن يك برنامه نويس كارآشناست.
در اين مورد قبل از هر چيز بايد امكانات سخت افزاري كاربر اجازه چنين كاري را به برنامه نويس بدهد.
اگر چنين امكاناتي در سخت افزار طراحي نشده باشد بحث درباره آن بي مورد است.
مودم هاي موجود در بازار فقط محدود به Caller ID و Voice و اين قبيل امكانات هستند و بس ...

alidehghan
08-08-2006, 00:12
سلام به همه دوستان

خدمتتون عرض كنم كه در مورد برنامه نويسي تلفني يا اصطلاحا Telephony Programming داستان خیلی طولانی ست ولی همینو بگم که همکاران در شرکت ها Intel و Microsoft زحمت این کارا رو کشیدن و یه سری استاندارد تهیه کردند که بنام همین Telephony API یا همون TAPI مشهور می باشد که برای برنامه نویسان سطح بالاتر مثل VB و یا .Net مورد استفاده قرار می گیرد... در حال حاضر ورژن های 2 و 3 هم از TAPI در ویندوز موجود است که می تونین API کار ها ازاون استفاده کنن ولی در مورد بروبچ .Net نمی تونن چون بکلی این نوع توابع Un Managed Code بوده و هیچ نوع تضمینی در ارتباطات بین تابعی وجود نداره ... ولی برای اینکه همه بتونن از امکاناتش استفاده کنند در قالب اکتیواکس می شه .... بهترین پیشنهاد هم برای کار با این جور چیزها ExceleTel می باشه که کرکش هم هست...

موفق باشین
نرین خدای ناکرده تعداد پالس ها رو چک کنید و از این حرفها ... :happy:

black_storm
18-07-2007, 14:34
کامل جواب میده !
-----------------------
اگه کسی زنگ بزنه توی یه بانک ذخیره می کنه - تازه با عکس هم هست و صداهای متفاوت زنگ !

در ثانی اگر هم قبلا در بانک بوده اطلاعات شخص را نشون میده !
فقط لازم به ذکره که حتما باید از مودم هایی که از Calle ID ساپورت می کنه استفاده کنید مثل مدل زولتریکس v.92 گارانتی ایران کیش !

black_storm
18-07-2007, 14:35
کامل جواب میده !
-----------------------
شماره طرف را نشون میده - در یه جعبه popup ویندوز و در systray !
اگه کسی زنگ بزنه توی یه بانک ذخیره می کنه - تازه با عکس هم هست و صداهای متفاوت زنگ !

در ثانی اگر هم قبلا در بانک بوده اطلاعات شخص را نشون میده !
فقط لازم به ذکره که حتما باید از مودم هایی که از Calle ID ساپورت می کنه استفاده کنید مثل مدل زولتریکس v.92 گارانتی ایران کیش !

black_storm
18-07-2007, 14:36
09359742972
فروشیه !

behzadshams
27-07-2007, 19:14
سلام دوستان
اگه بخواين بصورت سخت افزاري اين كارو بكنيد يه آيسي هست كه دكمه زده شده در اونور خط رو تشخيص ميده و كدشو بصورت باينري ميده بيرون كه شما ميتونين با پورت موازي اون رو بخونيد و با توجه به اون كارتونو بكنين.
اگه توضيح بيشتر خواستين در خدمتم.

MrJamshidy
19-08-2007, 19:33
آقا یک کم بیشتر توضیح بده یا یک Pdf بزار
البته شرمنده