PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فشرده کردن فایل ها

pd2006
27-04-2007, 14:42
سلام

چند مرتبه درباره فشرده سازی تا بالاترین حد ممکن سوال شده ، ولی نرم افزارهایی که معرفی شده اند ، هیچ کدوم این قابلیت رو ندارن .

بازی رزیدنت اویل 4 حجمش به اندازه یک دی وی دی هست ، ولی من لینک اون رو بر روی یک سی دی دیدم .
وقتی بازی Extra میشه حجمش بیشتر از 2.8 گیگا میشه .
نه با Winrar نه Winzip و نه هیچ فشرده سازی که میشناسم نتونستم اینقدر فشرده کنم .

با چه تکنیک و چه نرم افزاری تا این حد فشرده شده ؟

خیلی ممنون /

rb97
27-04-2007, 14:48
فکر کنم با kgb فشرده شده

Bil Gits
27-04-2007, 18:09
دوست عزیز این آقای Kgb برای فشرده سازی رم بالایی می طلبه
توصیه می کنم اگه می خوای ازش نهایت استفاده رو ببری رم بالا داشته باش.
مثلا آفیس 450 مگی رو با دو گیگ رم می کنه 1 مگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18:

V A H I D
27-04-2007, 18:24
البته باید این نکته رو متذکر شد در 5 شبانه روز

Bil Gits
28-04-2007, 17:44
نه در 5-4 ساعت عزیزم.

V A H I D
28-04-2007, 19:20
تو خودت تونستی این کارو بکنی؟
خوب اگه ادعا می کنی یه جا اپلود کن

rsh
28-04-2007, 19:52
دوستان kgb فوق العاده است اما نیاز به رم بالای داره البته میتونید با دو مگ رم در چند ساعت این کارو بکنید البته نه تنها رم بلکه باید cpu قوی هم داشته باشی

nw_nk
28-04-2007, 22:30
نه در 5-4 ساعت عزیزم.

دوست عزیز این آقای Kgb برای فشرده سازی رم بالایی می طلبه
توصیه می کنم اگه می خوای ازش نهایت استفاده رو ببری رم بالا داشته باش.
مثلا آفیس 450 مگی رو با دو گیگ رم می کنه 1 مگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:18:

WinRAR تو 1 یا 2 دقیقه می کنتش 2 مگ!

معجزه هایKGB صرفا یک کلک تبلیغاتیه! مطمئن باشید!

می تونید امتحان کنید! 1 هفته به KGB وقت بدید باز هم نمیتونه یک فیلم DivX 700 مگابایتی رو بکنه 20 مگ , چه برسه به 1 مگ!

محمد مهندس
08-05-2007, 09:30
آقا یک نرم افزار که بهتر از وینرار ولی به کا جی بی نمیرسه اسم اون winuha است که چند سالی هم هست تولیدش متوقف شده ولی با این حال نسخه قدیم اون از جدیدترین نسخه وینرار مثلا یک فایل 110 مگی را به وینرار دادم در بهترین وضعیت 12 مگ شد ولی با این نرم افزار در حالت خوب نه عالی به 10 مگ رسید
لینک دانلود نرم افزار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2005.02.27).exe

nw_nk
08-05-2007, 11:13
آقا یک نرم افزار که بهتر از وینرار ولی به کا جی بی نمیرسه اسم اون winuha است که چند سالی هم هست تولیدش متوقف شده ولی با این حال نسخه قدیم اون از جدیدترین نسخه وینرار مثلا یک فایل 110 مگی را به وینرار دادم در بهترین وضعیت 12 مگ شد ولی با این نرم افزار در حالت خوب نه عالی به 10 مگ رسید
لینک دانلود نرم افزار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2005.02.27).exe

UHARC از نرم افزارهای شناخته شده در این زمینه است ولی بنا به دلایلی که یکیش همین عدم ساپورت و رسیدگی نویسنده آن است , حرفی برای گفتن نداره!

برای کاربران معمولی بهترین گزینه WinRAR است و اگر ماکزیموم فشردگی رو می خواهید هم SevenZIP ولی دیگه بیشتر از اون نظیر KGB و ... توصیه نمیشه!

AdriftSlave
10-05-2007, 02:13
تو خيلي از تاپيك ها ديدم كه دوستان ميگن با winrar or winzip ميشه حجم فايل ها رو كم كرد ولي من كه هر بار
خودمو ميكشم تغيير چنداني نمي كنه ،‌مثلا" فايل 80mb رو ميكنه 60mb . حالا از دوستان خواهش مي كنم
بنده رو يه خورده (:46: ) راهنمايي كنند تا من هم از اين نعمت وينرر استفاد ه كنم

nw_nk
10-05-2007, 10:36
تو خيلي از تاپيك ها ديدم كه دوستان ميگن با winrar or winzip ميشه حجم فايل ها رو كم كرد ولي من كه هر بار
خودمو ميكشم تغيير چنداني نمي كنه ،‌مثلا" فايل 80mb رو ميكنه 60mb . حالا از دوستان خواهش مي كنم
بنده رو يه خورده (:46: ) راهنمايي كنند تا من هم از اين نعمت وينرر استفاد ه كنم

میزان فشردگی کاملا به نوع فایلهای شما بستگی داره!

مثلا فایلهایی که خود از پیشرفته ترین تکنیکنهای فشرده سازی استفاده میکنند , درصد کمی فشرده می شوند!

مانند فیلمهایی با فرمت WMV یا DivX یا حتی MPEG

فایلهای فوق به غیر از شرایط خاص زیاد فشرده نمیشوند! شرایط خاص مثل فیلمهای آموزش نرمافزار که در اون تصویر تقریبا در طول فیلم ثابت است!

برعکس فایلهای متنی و فایلهای HTML غیر فشرده قابلیت فشردگی زیادی دارند!

پس میزان فشردگی کاملا به نوع فایلها وابسته است!

شما نوع فایلهاتون رو بگید ::: تا راه حل مناسب برای فشرده سازی اونها رو بگم!

Mehran NZ
10-05-2007, 19:04
دوستان من خیلی وقت پیش یک تاپیک زده بودم در همین مورد به این نتیجه رسیدم که هیچ نرم افزاری نمی تونه
بازیها رو به این حد فشرده کنه این طور فشرده کردن ترفندهای برنامه نویسیه که کار هر کسی نیست لااقل منکه
ندیدم کسی بتونه این کار و انجام بده
بهترین برنامه فشرده ساری هم uharc هستش شک نکنید

nw_nk
10-05-2007, 21:13
دوستان من خیلی وقت پیش یک تاپیک زده بودم در همین مورد به این نتیجه رسیدم که هیچ نرم افزاری نمی تونه
بازیها رو به این حد فشرده کنه این طور فشرده کردن ترفندهای برنامه نویسیه که کار هر کسی نیست لااقل منکه
ندیدم کسی بتونه این کار و انجام بده
بهترین برنامه فشرده ساری هم uharc هستش شک نکنید

بهتر بود کمی فنی تر صحبت می کردید! موضوع بازی یا چیز دیگه ای نیست موضوع اینه که چه نوع فایلی رو میخواهید فشرده کنید!

مثلا من Image دی وی دی بازی فارنهایت رو فشرده کردم (با RAR) و از 4.5 گیگ شد 1.5 گیگ!

پس باید نوع فایلها رو در نظر بگیرید نه اینکه مثلا بگیم بازی - نرم افزار یا ...

Mehran NZ
10-05-2007, 22:18
درسته ولی من فکر کنم منظور ایشون رو گرفتم چی هست فکر کنم بیشتر منظورشون همون بازی بود
و روشهای فشرده سازیش از همینا که تو اینترنت و .....ریخته و چونکه برای خودم هم همین سوال پیش اومده بود گفتم و می خواستم بگم که با این برنامه ها نیست
وگرنه حق با شماست

AdriftSlave
11-05-2007, 01:44
مثلا" يه فايل پاورپوينت kb 600 چقدر ميشه؟ من امتحان كردم ماكزيمم شد 400kb

nw_nk
11-05-2007, 08:34
مثلا" يه فايل پاورپوينت kb 600 چقدر ميشه؟ من امتحان كردم ماكزيمم شد 400kb

این موردی که شما گفتی هم , فقط یک نمونه هست!

پاورپوینت داریم تا پاورپوینت! مثلا ممکنه تو پاورپوینت شما عکسهای JPG فراوان باشه! خوب معلومه درصد کمی فشرده میشه!

mehdi_7070
11-05-2007, 09:26
يك مورد هم من اضافه كنم ...

مثلا فايلهاي dummy را به ميزان بسيار زيادي ميشه فشرده كرد . يعني 100 مگ ميشه حدود 60 كيلوبايت ...

بيشتر بازيهايي كه من ديدم يا با Winrar يا با Winuha فشرده شده اند ... ( صفحه قبل را خوندم البته! )

AdriftSlave
15-05-2007, 01:22
اگه ممكنه بفرماييد winrar or winzip رو در چه وضعيتي تنظيم كنم تا حداكثر فشردگي رو داشته باشه
ممنــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــون:11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11:

Mehran NZ
15-05-2007, 01:31
بيشتر بازيهايي كه من ديدم يا با Winrar يا با Winuha فشرده شده اند ...
وقتی که اون فایلها رو از فشردگی در میاری می بینی که یکبار دیگه تحت داس نصب می شن که اغلب بالای پنجرش نوشته uharc البته خودم هم اطلاعات چندانی د این زمینه ندارم و اون تاپیکمون هم به هیچ جایی نرسید

اگه ممكنه بفرماييد winrar or winzip رو در چه وضعيتي تنظيم كنم تا حداكثر فشردگي رو داشته باشه
ممنــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــون
توی وینرار در اخرین لحظه در قسمت compression method باید در حالت best قرار بگیره

piremard
15-05-2007, 02:23
ممنــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــون:11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11: :11:
دیالوگ زیر :
Advanced compression parameters
دیکشنری و تنظیمات مربوط به محتویات فایل رو انجام بدین
اصولا هر فایل بر مبنای یک دیکشنری مشخص فشرده می شه که می تونه در مواقعی افزایش تعداد کاراکتر ها نه تنها حجم رو کم نکنه ، بلکه اضافه هم بشه
همون طور که nw-nk هم گفتند این بستگی به نوع فرمت و طرز کد گذاری و استاندارد تعریف اون فرمت از سوی سازنده و دارنده ی حق امتیاز اون داره
محاسبات با تعدد بالا کاراکتر جایگزین شونده نیاز به پردازش مضاعف داره و این یعنی سخت افزار قویتر
موفق باشید

nw_nk
15-05-2007, 10:15

در حالت کلی و بسیار سطحی , فشردگی Best و تیک زدن Solid در صورت تعدد فایلها شما رو به حداکثر فشردگی میرسونه!

ولی همونجوری که جناب piremard هم گفتن , نمیشه به این راحتی اظهار نظر کرد!

تنظیمات بسیاری هست که بستگی به نوع کار شما داره و باید بهینه تنظیم بشن تا نتیجه مطلوب رو بگیرید!

بهتره روی مطالب فشرده سازی و پارامترها و عوامل اون کار کنید تا خودتون بتونید پارامترها و Option ها رو هنگام فشرده سازی بهینه انتحاب کنید!

AdriftSlave
16-05-2007, 01:24
اينجور كه من استنباط كردم ،‌ فشرده سازي بحث مفصليه! ولي ملالي نيست!:46:
ممنون ميشم اگه در مورد پارامترهاي‏هاي فشرده سازي توضيحاتي بديد :31:

nw_nk
16-05-2007, 10:07
اينجور كه من استنباط كردم ،‌ فشرده سازي بحث مفصليه! ولي ملالي نيست!:46:
ممنون ميشم اگه در مورد پارامترهاي‏هاي فشرده سازي توضيحاتي بديد :31:

اون تاپیک به نتیجه رسید!

نتیجه اش هم این بود که , دو کاندید نهایی بهترین فشرده سازی عمومی اینها هستند:

WinRAR با سرعت بالاتر و گستردگی و امکانات بیشتر از 7ZIP

7ZIP با قدرت فشرده سازی بیشتر از WinRAR

حالا شما بسته به کارت با یکی از اینها کار کن!

AdriftSlave
17-05-2007, 01:32
سلام piremard جون و nw_nk جون
بخاطر راهنمايي هاتون خيلي خيلي ممنونم ،‌ حال كردم خفن!

ناصر باشيد
ياحق !

piremard
17-05-2007, 02:38
عبض کنم یک نوع الگوریتم پیشرفته هست بنام Lempel-Ziv-Markov chain-Algorithm (LZMA) اینها هموشون چندتا پیرمرد هستند !
خب این الگوریتم الان در z7 استفاده می شه در سال 1998 ابداع شده
این نوع الگوریتم که از دیکشنری مانند LZ77 هست بسیار جابه که بدونید بیشتر از 1 گیگ رو هم ساپورت می کنه
چون همون طور که اشاره کردم در حجم بالا سرعت این فشرده سازی بسیار کند می شه

این جدول از روشهای، کتابخانه و سورس های فشرده سازی LZ77 است :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این روش نیاز به دانستن ریاضیات بسیار پیشرفته دارد این فرمول محاسبات این الگوریتم است
من شخصا عقیده دارم معکوس این الگوریتم به افزایش سرعت پردازش موتور های جستجوی اینترنتی در سطح چیزی مثل گوگل کمک بسیاری خواهد کرد
به تصویر زیر نگاه کنید تا درک بهتری از آنچه که دیکشنری فشرده سازی می نامیم داشته باشید
وقتی فایل فشرده می شود متغیرهای مشابه دسته بندی می شوند که چنانچه دسته های بزرگ مشابه بیشتر باشند فشرده سازی درصد بیشتری دارد
یعنی اگر مثلا سه دسته ی 8 تایی موجود باشه همه با یک کاراکتر از دیکشنری تخصیص داده می شنود واگر تعداد کاراکتر ها ی مشابه در دسته های کمتری باشد فایل در فشرده سازی تغییری نمی کند
اما اگر تعدد کاراکتر دیکشنری بالا باشد یعنی مثلا بجای 1024 از چندین برابر اون استفاده کنید کمپرسور باید بارها و بارها در دسته های مختلفی بدنبال مشابه دسته بگردد و این جستجوی بالا به پردازند و حافظه ی مجازی فشار زیادی وارد می کند و عمل تطبیق کند انجام می شود
بطوریکه معمولا برای حجم ها ی بالاتری از 1-2 گیگ از الگوریتم های با دیگکشنری بالا استفاده نمی شود :

موفق باشید

mrmostafa
02-06-2007, 22:02
من بخوام كليپ هاي 3gp و mp4 كه حجمش بالاست كم كنم چيكار كنم پس؟؟؟ الان يه آپلود سنتر داريم تا 3 مگ رو آپلود ميكنه براي همين بايد حجمش رو كم كنم چيكار بايد بكنم چون فشرده ميكنم همون ميشه

nw_nk
02-06-2007, 22:07
من بخوام كليپ هاي 3gp و mp4 كه حجمش بالاست كم كنم چيكار كنم پس؟؟؟ الان يه آپلود سنتر داريم تا 3 مگ رو آپلود ميكنه براي همين بايد حجمش رو كم كنم چيكار بايد بكنم چون فشرده ميكنم همون ميشه

برای فایلهای فوق

یا اونها رو با نرمافزاری مثل WinRAR بخش بخش کنید! تکه های 3 مگی!

یا توسط نرمافزارهای تبدیل فیلم کیفیتشو پایین بیارید!

Mehran NZ
02-06-2007, 22:51
برای فایلهای فوق

nw_nk جان این winrar روی فیلمها هم تاثیر داره؟
فکر نکنم زیاد تاثیر داشته باشه بنظرم بهترین راه همون بی کیفیت کردن فیلمه نظر شما چیه؟

EHSANRF
03-06-2007, 11:06
من خودم هميشه به uharc فشرده ميكنم.

يه فايل 3 گيگ رو كه مال يه بازي بود تبديل به 300 مگ كرد!!! واقعا تعجب كردم چون

همين فايل با winrar شد 2.5 گيگ و با 7ZIP شد 2.4 گيگ...

mrmostafa
03-06-2007, 12:00
من خودم هميشه به uharc فشرده ميكنم.

يه فايل 3 گيگ رو كه مال يه بازي بود تبديل به 300 مگ كرد!!! واقعا تعجب كردم چون

همين فايل با winrar شد 2.5 گيگ و با 7ZIP شد 2.4 گيگ...

آخه uharc رو بايد طرف مقابل هم داشته باشه حالا winzip , winrar معلومه همه دارن و ميشناسن . بديش اينه ديگه

mrmostafa
03-06-2007, 12:01
برای فایلهای فوق

رفيق چطوري يه كليپ رو با winrar تكه تكه كنم بلد نيستم ممنون ميشم توضيح بدي

nw_nk
03-06-2007, 12:20
رفيق چطوري يه كليپ رو با winrar تكه تكه كنم بلد نيستم ممنون ميشم توضيح بدي

وقتی روی فایل کلیک راست کردی و Add To ... رو زدی و کادر فشرده سازی باز شد!

پایین کادر سمت چپ گزینه ایست بنام Split To Volumes که باید حجم مورد نظر (هر بخش) رو در اون بنویسی!

nw_nk
03-06-2007, 12:28
nw_nk جان این winrar روی فیلمها هم تاثیر داره؟
فکر نکنم زیاد تاثیر داشته باشه بنظرم بهترین راه همون بی کیفیت کردن فیلمه نظر شما چیه؟

بستگی به محتوای فیلم داره!

اگر تغییر در فریمهای فیلم درطول کل فیلم کم باشه , میشه اون رو با درصد زیادی (مثلا 95 درصد) فشرده کرد!

ولی اگر فیلم بسیار متحرک باشه کاری از دست نرمافزارهای فشرده سازی نظیر WinRAR و 7ZIP و KGB و UHARC و ... بر نمیاد!

مثلا فیلمهای آموزش نرمافزار که معمولا کلیت صفحه تغییری نمیکنه و فقط موس جابجا میشه یا منویی باز میشه , بسیار خوب فشرده می شوند! در بعضی موارد تا 98 درصد!

می تونید امتحان کنید!

با یکی از نرمافزارهای مبدل فیلم , فیلمی کاملا ثابت و طولانی بسازید! مثلا یک صفحه سیاه بطول 45 دقیقه! با نرمافزاری مثل WinRAR فشرده اش کنید و می بینید که درصد فشردگی میشه بالای 98 درصد! (حجم فایل میشه یک پنجاهم!)

ولی خوب اکثر فیلمهای عادی ما متحرک هستند و تصویر دائما تغییر میکنه! پس کاری از RAR و ... ساخته نیست!

Mehran NZ
03-06-2007, 12:50
جدی ؟ من فکر می کردم همون فیلم 40 دقیقه ای سیاه با یه فیلم متحرک فرقی ندارن!چون توی حجم عادیشون که فرقی نداره و .......
ببینم به پسوندشون هم مربوطه؟

nw_nk
03-06-2007, 12:55
جدی ؟ من فکر می کردم همون فیلم 40 دقیقه ای سیاه با یه فیلم متحرک فرقی ندارن!چون توی حجم عادیشون که فرقی نداره و .......
ببینم به پسوندشون هم مربوطه؟

آره! فرمتهای جدیدتر فشرده تر و بهینه تر هستن و درصد فشرده سازیشون توسط RAR و ... کمتره!

بحث خیلی مفصله! از محتوای فیلم گرفته تا مشخصات خود فیلم (مثل زمان Keyframeinterval)

سخن نهایی:

درسته شما می تونید خودتون عمدا فایل تصویری بسازید که حتی 99 درصد فشرده بشه! ولی فایلهای عادی تصویری فشرده نمیشن و کاری از دست نرمافزارهای فشرده ساز مثل WinRAR و 7ZIP برنمیاد!

مهمترین ملاک فشردهسازی تکرار است! وقتی تکرار کم باشه , فشرده سازی هم کاراییش میاد پایین!

(فیلم سیاه یک نمونه خوب از تکرار در کل فیلمه!)

------------------------

در مورد تفاوت حجمی کم میان فیلم سیاه و عادی وقتی هر دو مثلا AVI هستن:

به این خاطر است که فرمتهای فیلم مانند AVI زمانی بنام KeyframeInterval دارن که در اون بازه فیلم رو فشرده میکنن!

یعنی مثلا اگر KFI رو 2 ثانیه بزارید! با اینکه فیلم سیاه در طول کل فیلم تغییری نمیکند ولی AVI هر 2 ثانیه آنرا جدا فشرده میکند! و از کل فایل فاکتور نمیگیره! بلکه هر 2 ثانیه رو مجزا فشرده میکنه!

در حالیکه WinRAR و .. کل فایل رو ملاک قرار میدن و متوجه تکرار در کل فیلم سیاه میشوند! و حجم خیلی کم میشه! یعنی از کل فایل فاکتور میگیرن!

-----------------------

بحث خیلی مفصل تر از این حرفاست و من فقط بسیار ساده دلیل رو توضیح دادم!

اگر میخواهی بیشتر راجع به فشرده سازی تصویری و عادی بدونی باید با مفاهیم تصویر و الگوریتمهای فشرده سازی آشنا بشی!

Mehran NZ
03-06-2007, 13:02
خیلی ممنون اطلاعات جالبی داری استفاده کردیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

j0l6
03-06-2007, 13:09
به نظر شما بهترین نرم افزار واسه فشرده کردن فایل های فلش کدوم نرم افزار هست؟
راستی من بازی shrek رو با حجم 250 مګ دانلود کردم بعد از اینکه از حالت فشرده خارج شد حجمش شد 1.3 ګیګ
موقعی داشت از حالت فشرده خارج میشده یه پنجره ی داسی شکل باز شد و بالاش هم uha نوشته شده بود
کسی میدونه اینا از چه روشی استفاده کردن؟ من برنامه ی uharch رو دارم ولی اینجوری فشرده نمیکنه و کلا به صورت فایل اجرایی و داسی فشرده نمیکنه ولی این بازی به صورت یه فایل اجرایی فشرده شده بود که بعد از کلیک کردن رو اون فایل از حالت فشرده خارج میشد و نیازی به داشتن برنامه ی خواصی هم نداشت

cyrus_achamenian
28-06-2007, 14:52
کسی می دونه فایله exe رو با WinRAR چجوری فشرده کنم که فایل 35 مگابایتی بشه بشه 27 تا!!!!

با 7-zip فشرده کردم حجم فایل فشرده بیشتر از خود فایل exe شد...البته من اصلا در فشرده سازی وارد نیستم

ممنون می شم راهنماییم کنید

nw_nk
28-06-2007, 15:25
کسی می دونه فایله exe رو با WinRAR چجوری فشرده کنم که فایل 35 مگابایتی بشه بشه 27 تا!!!!

با 7-zip فشرده کردم حجم فایل فشرده بیشتر از خود فایل exe شد...البته من اصلا در فشرده سازی وارد نیستم

ممنون می شم راهنماییم کنید

بسته به فایل شما داره. همون EXE میتونه اصلا فشرده نشه یا برعکس 90 درصد به بالا فشرده بشه.

ممکنه اون EXE شما خودش قبلا با 7ZIP و درجه ماکزیموم فشرده شده و EXE اش ساخته شده , که حالا هنگام فشرده سازی حجمش بیشتر میشه.

cyrus_achamenian
28-06-2007, 17:36
بسته به فایل شما داره. همون EXE میتونه اصلا فشرده نشه یا برعکس 90 درصد به بالا فشرده بشه.

ممکنه اون EXE شما خودش قبلا با 7ZIP و درجه ماکزیموم فشرده شده و EXE اش ساخته شده , که حالا هنگام فشرده سازی حجمش بیشتر میشه.

بله...فکر می کنم شما درست می گی

چون وقتی اجراش میکنم می گه فولدر مقصد برای Extract رو مشخص کن!!!

ممنونم از راهنمایی تون