PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین کشور برای تحصیل و اقامت ؟؟؟؟؟؟

Mr.K2
27-04-2007, 00:32
با سلام خدمت تمام دوستان
میخواستم بودنم به نظر شما کدام یک از این 4 کشور برای تحصیل واقامت بهتر هست

1-استرالیا
2- فرانسه
3-آمریکا
4-آلمان
؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا راهنمایی.......
:41:

RooS
27-04-2007, 00:36
کانادا....
البته الان آلمان راحت تر از بقیه جاها ویزا میده

Mr.K2
27-04-2007, 01:20
کانادا....
البته الان آلمان راحت تر از بقیه جاها ویزا میده

لطفا اگر از استرالیا و فرانسه اطلاعات دارین از اونجا ها بیشتر بگین

double_n
27-04-2007, 03:33
من شخصا انگلستان رو برای تحصیل و روسیه رو برای زندگی دوست دارم.
نمیدونم چرا اسمی از انگلستان نیاوردید؟
بعنوان مثال شما اگه بخواید یه مدرک لیسانس It اونجا بگیرید، 3 سال طول میکشه، نه 4 سال خودمون.
و خیلی عوامل دیگه هم هستش.

ولی از بین گزینه هایی که شما گفتید، امریکا از لحاظ سطح علمی از بقیه بهتره. مگه میشه کسی اسم Mit رو نشنیده باشه، امریکا دانشگاههای خیلی زیادی داره.

ولی اگه میخوای نظر دوستان رو بهتر بگیری، بگو که میخوای تو چه رشته ای درس بخونی و چه شرایطی مد نظرت هست که دوستانی که تجربه دارند بتونن اطلاعات درست رو بهت برسونن.

emtn
27-04-2007, 12:48
به نظر من یه جایی برو که زبانش انگلیسی باشه.

B O L O T
27-04-2007, 18:45
نميدنم چرا اين گزينه نبئد

ايران

cao cao
27-04-2007, 19:21
نميدنم چرا اين گزينه نبئد

ايران

اگه اهل درسی همین ایران بهترین کشور واسه درسخوندنه!

piremard
27-04-2007, 20:22
شما باید شرایط خودتونو بگید تا بقیه بتونند چی بگن
مثلا سطح درآمد و بودجه
پیش زمینه علمی سطح سواد
علاقمندی فرهنگی
آشنایی با زبان
نداشتن مشکل مهاجرت به امریکا
و...

mir@
27-04-2007, 21:11
سلام پیرمرد عزیز،
من میخوام وارد پروسه کثیف apply بشم. بیشتر هم هدفم کانادا و آمریکا هستش.

شما از وضعیت اخذ ویزا اطلاعی دارید؟ چه فاکتورهایی مطرحه؟ شانسیه یا اصولی داره؟ (بیشتر یانکی آباد منظورمه)

متشکرم :11:

piremard
27-04-2007, 21:33
سلام پیرمرد عزیز،
من میخوام وارد پروسه کثیف apply بشم. بیشتر هم هدفم کانادا و آمریکا هستش.

شما از وضعیت اخذ ویزا اطلاعی دارید؟ چه فاکتورهایی مطرحه؟ شانسیه یا اصولی داره؟ (بیشتر یانکی آباد منظورمه)

یک افسر مهاجرت آمریکا باید تصمیم بگیرد که شما می توانید و چه مدت می توانید در آمریکا بمانید. اگر مجوز ورود به آمریکا دریافت کردید در آن زمان افسر مهاجرت فرم ال 94 را که فرم مجوز مسافرتی شما است و در آن ورود و خروج و مدت زمان اجازه داده شده و تائید شده اداره مهاجرت است به شما داده می شه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک ویزا به منزله اجازه ورود به داخل آمریکا نیست.
ویزا به یک شهروند خارجی که در خارج از آمریک بدنیا اومده اجازه سفر به فرودگاه ایالت آمریکا را می دهد و سپس آنجا باید درخواست مجوز برای ورود به آمریکا را بکنه

درخواست کننده باید با دلایل ثابت کنه که کاملا بعنوان یک فرد دیدار کننده از قوانین ایالت تبعیت میکند

مدرکی که هدف از سفر و موجود بودن هزینه سفر یعنی هزینه مدت زمانی که در ایالت است را نشان بده ممکن نیست که شرایط یک شخص مناسب نباشد بعد یک مرتبه شرایط مالی او در آمریکا خوب بشه

درخواست کنندگانی که پشتوانه کافی برای حمایت از خود در آمریکا را ندارند باید یک مدرک متقاعد کننده که نشان دهنده این است یک شخصی در آمریکا آنها را حمایت می کنه ارائه بدهند

بسته به شرایط یک شخص درخواست کننده باید اسناد دیگری به منظور ثابت کردن هدف از سفر و دلایلی محکم برای اینکه بعد از دیدار از آمریکا به کشور خود بر می گردد داشته باشد که این دلایل می تواند وابستگی فامیلی یا کار باشد

اشخاصی که برای معالجه به آمریکا می خواهند بیایند

ادا و اصول برای بدست آوردن ویزا نتیجه اش اینکه یا ویزا برای همیشه نتوانید بگیرید و یا از ورود شما به ایالت جلوگیری می کند
یکمی طولانیه اگر مایل بودین بقیه اش را بعد می نویسم

piremard
27-04-2007, 21:42
شما باید این فرم زیر رو برای ویزای غیر مهاجرت کردن بهمراه نامه درخواست ویزا به سفارت امریکا بفرستید

نکته مرد و زن ایرانی بالای 16 سال باید این فرم رو تکمیل کنند البته تنها برای مهاجرت موقت نه اقامت دائمی یا ویزای b1 ....b2

Safajou
27-04-2007, 21:53
آلمان
چون شرایط زندگی بهتر وطبیعت خوبی دارد.

mir@
27-04-2007, 22:00
پیرمرد جان، خیلی سپاس گزارم.

من ویزای تحصیلی منظورمه.

یعنی اگر از یکی از دانشگاه های اونجا admission بگیرم با کمک هزینه نسبتاً خوب (یعنی متعادل دیگه، فرض بفرمایید سالی 30 هزار تا)، بعدش ویزا میدن یا نه؟

الآن وضعیت چطوره؟

اگر کسی رو اون ور داشته باشی بهتره یا نه؟

با سپاس مجدد :11:

piremard
27-04-2007, 22:43
پیرمرد جان، خیلی سپاس گزارم.

من ویزای تحصیلی منظورمه.

یعنی اگر از یکی از دانشگاه های اونجا admission بگیرم با کمک هزینه نسبتاً خوب (یعنی متعادل دیگه، فرض بفرمایید سالی 30 هزار تا)، بعدش ویزا میدن یا نه؟

الآن وضعیت چطوره؟

اگر کسی رو اون ور داشته باشی بهتره یا نه؟

با سپاس مجدد :11:

پس شما ذرخواست ویزای از نوع F-1 باید بدین
بودجتونم مناسبه بنظر من
بعد از حادثه ی 9/11 قضیه مشکل داره یعنی از مهماندار و خدمه پروازتون تا .... نفر رفتار شما رو برای ورود به خاک کشورشون زیر نظر دارند
حتی اسم شما هم براشون مهمه کلا می خواهند بفهمند شما بنیاد گرا هستید یا نه و ...
قیمت این ویزا حدود 50 هزارتومان ماست که به حساب ایالات متحده پرداخت می شه با کارت اعتباری و یا ...
نمونه فرم

برای دیدار فامیل باید ویزای b2 بگیرید

mir@
27-04-2007, 22:51
پیرمرد جان با تشکر از توضیحاتتون و زحمتی که بابت گذاشتن عکس می کشید.

من منظورم اصل اخذ ویزاست.
یعنی من باید برم مثلاً دوبی، اونجا با مامور به قول شما اداره مهاجرت مصاحبه کنم، بعد اون تصمیم بگیره به من بده یا نه.

من منظورم این قسمت قضیه است. اونو چه جوری میشه راضی کرد؟ فرم و هواپیما و مهماندار و ... مال بعد از راضی کردن این آقاست دیگه. درسته؟

من شنیدم گیر همه توی همین قسمته.

شما خودتون citizen آمریکا هستید؟

piremard
27-04-2007, 23:20
یک افسر مهاجرت آمریکا باید تصمیم بگیرد که شما می توانید و چه مدت می توانید در آمریکا بمانید. اگر مجوز ورود به آمریکا دریافت کردید در آن زمان افسر مهاجرت فرم ال 94 را که فرم مجوز مسافرتی شما است و در آن ورود و خروج و مدت زمان اجازه داده شده و تائید شده اداره مهاجرت است به شما داده می شه
[]

یک ویزا به منزله اجازه ورود به داخل آمریکا نیست.
ویزا به یک شهروند خارجی که در خارج از آمریک بدنیا اومده اجازه سفر به فرودگاه ایالت آمریکا را می دهد و سپس آنجا باید درخواست مجوز برای ورود به آمریکا را بکنه

درخواست کننده باید با دلایل ثابت کنه که کاملا بعنوان یک فرد دیدار کننده از قوانین ایالت تبعیت میکند

مدرکی که هدف از سفر و موجود بودن هزینه سفر یعنی هزینه مدت زمانی که در ایالت است را نشان بده ممکن نیست که شرایط یک شخص مناسب نباشد بعد یک مرتبه شرایط مالی او در آمریکا خوب بشه

درخواست کنندگانی که پشتوانه کافی برای حمایت از خود در آمریکا را ندارند باید یک مدرک متقاعد کننده که نشان دهنده این است یک شخصی در آمریکا آنها را حمایت می کنه ارائه بدهند

بسته به شرایط یک شخص درخواست کننده باید اسناد دیگری به منظور ثابت کردن هدف از سفر و دلایلی محکم برای اینکه بعد از دیدار از آمریکا به کشور خود بر می گردد داشته باشد که این دلایل می تواند وابستگی فامیلی یا کار باشد

ادا و اصول برای بدست آوردن ویزا نتیجه اش اینکه یا ویزا برای همیشه نتوانید بگیرید و یا از ورود شما به ایالت جلوگیری می کند

پیرمرد جان با تشکر از توضیحاتتون و زحمتی که بابت گذاشتن عکس می کشید.

من منظورم اصل اخذ ویزاست.
یعنی من باید برم مثلاً دوبی، اونجا با مامور به قول شما اداره مهاجرت مصاحبه کنم، بعد اون تصمیم بگیره به من بده یا نه.

من منظورم این قسمت قضیه است. اونو چه جوری میشه راضی کرد؟ فرم و هواپیما و مهماندار و ... مال بعد از راضی کردن این آقاست دیگه. درسته؟

من شنیدم گیر همه توی همین قسمته.

شما خودتون citizen آمریکا هستید؟

عرض کردم دوست عزیزم شما ادله برای سفر نیاز دارید شدیدا بخصوص که تو برگ l-94 هم ایران تو لیست اسپانسرهای تروریسمه !
اگر افسر مربوطه تقاضای شما رد کرد بنا به هم خوانی نداشتن با قوانین مهاجرت ایالات ...می تونید viewer بخواهید که نتیجتا یک فرم دیگه رو پر می کنید برای بازبینی مدارک که اگر اینبار قبولتون کنند ویزاتون رو صادر می کنند
بحثهای مربوط به ازدواج های گرین کاردی و ... و زیاد اطلاع ندارم
کل نوع ویزاهای امریکا

United States Visas:
B-1 Business Visa B-1 Business Visa
B-2 Tourist Visa B-2 Tourist Visa
B-1/B-2 Visa Extension B-1/B-2 Visa Extension
C-1 Transit Visa C-1 Transit Visa
E-1 Treaty Trader Visa E-1 Treaty Trader Visa
E-2 Treaty Investor Visa E-2 Treaty Investor Visa
E-3 Visa for Australians E-3 Visa for Australians
F-1 Student Visa F-1 Student Visa
H-1B Work Visa H-1B Work Visa
H-2B Work Visa H-2B Work Visa
H-3 Trainee Visa H-3 Trainee Visa
J-1 Exchange Visitor Visa J-1 Exchange Visitor Visa
K-1 Fiancee/Fiance Visa K-1 Fiancee/Fiance Visa
L-1 Intracompany Work Visa L-1 Intracompany Work Visa
Nurse Work Visa Nurse Work Visa
O-1 Extraordinary Ability O-1 Extraordinary Ability
P Visa Athlete/Entertainer P Visa Athlete/Entertainer
R-1 Religious Visa R-1 Religious Visa
TN Nafta Work Visa TN Nafta Work Visa
Visa Waiver Program Visa Waiver Program
امیدوارم درست توصیح داده باشم موفق باشید :10:

bidastar
27-04-2007, 23:25
حیف نیست میخوای وطن نازنین رو ول کنی و بری اون ور آب
به نظر من بهترین شرایط تحصیل همینجا فراهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mir@
28-04-2007, 10:02
واقعاً زحمت کشیدی پیرمرد جان، ممنون از اینکه وقت شریفتون رو صرف ارائه این توضیحات کردید.

bidastar جان شما خبر داری دانشگاه های ایران توی دنیا چه رتبه ای دارند؟
می دونی هیچ کدوم جزو حتی 1000 دانشگاه اول دنیا و 200 دانشگاه اول آسیا هم نیستند؟:2:

ما میریم اون ور که بعد برگردیم ایرانی آبادتر رو با هم بسازیم.:31:

اصلاً میدونی دانشگاه های داخل مدارک خودشون رو هم قبول ندارند؟

یعنی شما با مدرک حتی مثلاً شریف هیچ وقت نمی تونی تو یه دانشگاه خوب دولتی تهران هم هیئت علمی بشی.(مگر اینکه خیلی خوف باشی.)

اینه مسئله. موندن یا نموندن مسئله ای نیست.
:11:

piremard
28-04-2007, 10:43
واقعاً زحمت کشیدی پیرمرد جان، ممنون از اینکه وقت شریفتون رو صرف ارائه این توضیحات کردید.
:

شرمنده ام اگر اطلاعات کم بود من خودم از طریق خاصی اونجا رفتم نه مثل یک متقاضی
ضمنا افراد بالای 45 سال خیلی فرم های رو نمی خواهد که پر کنند و زیاد هم گیر ندارند و موقع پاس سابقه ی سیاسی علیه دولت شنیدم مهم محسوب می شه
خبرنگار مخالف دولت یا ...
اگر دوست داشتید با دفاتر راهنمای مهاجرت مستقر در خود امریکا نه ایران مکاتبه ی اینترنتی کنید
مثل این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و تمام فرمهایی که توضیح دادم تو این سایت برای دانلود موجوده
موفق باشید

RooS
28-04-2007, 12:03
حیف نیست میخوای وطن نازنین رو ول کنی و بری اون ور آب
به نظر من بهترین شرایط تحصیل همینجا فراهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر میکنی اینجوریه. ایران برای هر چی خوب باشه برای تحصیل افتضاحه

bidastar
28-04-2007, 16:11

اینکه شما ناراضی هستین مشکل از خودتونه

من که از شرایط تحصیل تو ایران راضیم

cao cao
28-04-2007, 17:14
فکر نکنم هیچ جا مثل ایران بشه درس خوند!

راجع به پیدا کردن کار شاید!

M O H S E N
29-04-2007, 02:54

کاملا درسته. بهتره یک نکته رو برای شما بیان کنم .

دبیر شیمی یکی از دبیرستان های معروف استان اردبیل نتونست در مورد پیوند کوالانسی و ترکیبهای یونی اطلاعاتی در اختیار من بگذاره. و گفت که دانش آموزان باید فقط کتاب را بخونند و نمره بگیرند.

M O H S E N
29-04-2007, 02:56
اینکه شما ناراضی هستین مشکل از خودتونه

من که از شرایط تحصیل تو ایران راضیم

اگر طلبه هستید باید هم راضی باشید ولی اگر دانشجو باشید بهتر است بفرمایید که کدام بخش دانشگاه شما با دانشگاههای ایالات متحده قابل قیاس است ؟ اصلا شما که میگین ایران برای ادامه تحصیل خوبه ، خوب رو تعریف کنید برادر.

Braveheart
29-04-2007, 14:27
اسکاتلند زمان خودمون ...
البته در دوران معاصر ایرلند هم خوفه ... ایران هم اصلا جالب نمبخوره آخه سرباز انگلیسی میگیری بعد آزادش میکنی :13:

.

Mr.K2
06-05-2007, 11:57
اسکاتلند زمان خودمون ...
البته در دوران معاصر ایرلند هم خوفه ... ایران هم اصلا جالب نمبخوره آخه سرباز انگلیسی میگیری بعد آزادش میکنی

یه کاری نکنید که یهو تاپیک بره به تراش..........

واقعا کمک کنید

619
06-05-2007, 19:24

اشخاصی که برای معالجه به آمریکا می خواهند بیایند.
خیلی باحال بود بازم بنویس.

یکمی طولانیه اگر مایل بودین بقیه اش را بعد می نویسم[/quote]

619
06-05-2007, 19:32

بقیشو میشه بگید ممنون.