PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سامسونگ I300

amir2011
26-04-2007, 01:39
سامسونگ در CeBit 2005 نشان داد كه استراتژي مشخص و جديدي در زمينه توليد Smart phoneها اتخاذ كرده است. اين شركت سري I را براي Smart phoneها در نظر‌گرفته است. قبل از ارائه i300، سامسونگ برنامه توليد i250 را در سرداشت كه لغو شد. i300 به نامthor شناخته مي‌شد كه نام الهه باستاني رعد و برق است. اين دستگاه كه سامسونگ آن را Smart phone موزيكال دنيا ناميده‌است، به همراه چرخ كنترل، ديسك سخت سه‌گيگابايتي و صفحه نمايش QVGA يكي از مهم‌ترين توليدات سامسونگ در سال ميلادي جاري به‌شمار مي‌رود.

طراحي اين دستگاه با طراحي معمول سامسونگ متفاوت است. از طراحي نرم و كناره‌هاي گرد شده خبري نيست. يك بدنه چهار گوش با دكمه كنترل گرد، طرحي متفاوت را به اين دستگاه داده است.

اين گوشي از نظر اندازه در رده گوشي‌هاي متوسط ارزيابي مي‌شود. اين دستگاه مختصري از رقيب نوكيايي خود يعني N91 كوچك‌تر و 30 گرم سبك‌تر از آن است. 130 گرم هم وزن دارد.
300i را نه مي‌توان داراي صفحه كليد كامل دانست و نه آن را فاقد صفحه كليد خواند. اين گوشي به راحتي در دست يك مرد جاي مي‌گيرد و حتي وقتي آن را كنار گوش خود مي‌گيريد، احساس ناراحتي و زمختي نمي‌كنيد. سامسونگ هميشه به خانم‌ها نيز توجه خاصي داشته و با اين هدف، اندازه و وزن مناسبي براي 300 i در نظر گرفته است. از لحاظ رنگ نيز دو رنگ نقره‌اي و مشكي براي اين دستگاه در‌نظر‌گرفته شده است. ابزار كنترل در اين گوشي يك چرخ گردان است كه در وسط داراي يك دكمه مي‌باشد.

اين كنترل را مي‌توان در جهت عقربه‌هاي ساعت يا خلاف جهت عقربه‌هاي ساعت چرخاند. نكته جالب اين‌كه هر چه سرعت چرخاندن بيشتر باشد، مي‌توانيد در ليست سريع‌تر حركت كنيد و اين يك مزيت است. به‌ويژه وقتي كه در هارد اين دستگاه آهنگ‌ها و فايل‌هاي زيادي داشته باشيد. كارهاي ديگري مثل زوم‌كردن در هنگام عكاسي، تنظيم صدا و بالا و پايين بردن صفحات اينترنت نيز توسط اين چرخ‌دوار انجام مي‌شود. صفحه كليد دستگاه از پلاستيك شفافي درست شده است.

رديف‌هاي افقي نزديك به يكديگر هستند. در حالي كه عمودي‌ها در فاصله دورتري نسبت به يكديگر قرار دارند. صفحه كليد براي شماره‌گيري و نوشتن SMS راحت است؛ مخصوصاً براي خانم‌ها!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نور زمينه گوشي نيز خوب است و نوشته‌ها در تاريكي كاملا‌ واضح است. سامسونگ علاقه خاصي به چراغ‌هاي نشان‌دهنده دارد. اين گوشي نيز مجهز به دو چراغ LED است كه شارژ باتري، فعاليت بلوتوث و اخطارها را نمايش مي‌دهد.

به‌طور معمول تلفن‌هاي همراه داراي تعداد كمي دكمه در اطراف خود هستند. 300 i در اين زمينه استثنا است و اين موضوع مزيتي براي اين گوشي محسوب مي‌شود. احتمال فشردن اتفاقي اين دكمه‌ها كم است و با اندكي فشار فعال مي‌شود.

يك دكمه پروفايل در سمت راست بدنه اجازه انتخاب پروفايل‌هاي مختلف را به كاربر مي‌دهد. حالت Aboard plane به كاربر اجازه مي‌دهد تمام تجهيزات بي‌سيم در مناطق پرخطر مانند بيمارستان‌ها و هواپيما خاموش گردد. قسمت پايين كناره راست، محل قرارگيري كارت Micro SD است.i300 امكان تعويض كارت در هنگام روشن بودن را مي‌دهد. در واقع مقدار ظرفيت كارت اين دستگاه اهميتي ندارد، وقتي كه شما سه گيگابايت هارد در اختيار داريد. البته براي كاهش مصرف انرژي، استفاده از كارت حافظه بهتر است.

در سمت چپ بدنه دكمه‌اي جاسازي شده است كه نقطه قوت i300 است. با فشردن اين دكمه دستگاه به حالت پخش موسيقي مي‌رود و عملاً به يك دستگاه پخش موسيقي تبديل مي‌شود. گوشي‌هاي استاندارد سامسونگ كاربران حساسي را كه مي‌خواهند از موسيقي لذت ببرند، راضي نمي‌كند. صدا در فركانس‌هاي بالا چندان شفاف نيست و حداكثر صدا در مكان‌هاي عمومي و پر‌سروصدا كافي به نظر نمي‌رسد. البته با تعويض هدفون اين مسئله حل مي‌شود. i300 از هدفون استريو پشتيباني مي‌كند. هدفون بلوتوث شركت سامسونگ با اين دستگاه به راحتي كاركرد و صداي واضحي نيز داشت.

در بالاي i300 پنجره مادون‌قرمز قرار دارد و در لبه تحتاني گوشي نيز كانكتور همزمان‌سازي با كامپيوتر و همچنين محل شارژ دستگاه جاسازي شده است.

i300 از تكنولوژي plug & play پشتيباني مي‌كند. يعني مي‌توان گوشي را از طريق اتصال USB به‌صورت وسيله ذخيره‌سازي بدون نياز به راه‌انداز و نرم‌افزار اضافي به كامپيوتر وصل كرد و به‌راحتي جهت انتقال و ذخيره اطلاعات، از ديسك سخت آن استفاده نمود.

ديسك سخت
مي‌دانيم كه استاندارد اندازه ديسك سخت براي كامپيوتر خانگي 5/3 اينچ و براي كامپيوترهاي قابل‌حمل 5/2 اينچ است. در دستگاه‌هاي موبايل، اين مقدار از 8/1‌‌اينچ شروع شد و در همان زمان ظهور ديسك‌هاي يك اينچي CF و افزايش ظرفيت آن، ديسك‌هاي سخت را كنار زد. اما حقيقتاً اين ديسك‌ها سخت‌تر از اين بودند كه به راحتي صحنه را خالي كنند. با توليد ديسك‌هاي 85/0 اينچي، افت قيمت و رشد ظرفيت اين وسايل، توجه به سمت ديسك سخت و استفاده از آن در دستگاه‌هاي موبايل جلب شد.

در i300 يك ديسك سخت از شركت Cornice با ظرفيت حقيقي 2871 مگابايت استفاده شده است. سازنده آن اطمينان داده است كه حتي در صورت سقوط از ارتفاع 5/1 متري، اين ديسك آسيبي نخواهد ديد. سرعت انتقال اطلاعات نيز پنج‌مگابايت‌در ثانيه عنوان شده است كه در عمل مقدار به دست آمده در آزمايش‌ها كمتر از اين مقدار بود.
باتري i300 از نوع li-Ion است و به نظر مي‌رسد از قدرت 1000mAh دارد. در صورت استفاده از ديسك سخت و با نرم‌افزار media player ويندوز و با صفحه خاموش دو ساعت مي‌توان به موسيقي گوش داد. با نرم‌افزار Core pocket و در حالي كه 16‌مگابايت از حافظه را جهت بافر استفاده كرديم تا از ديسك سخت كمتر استفاده ‌شود، زمان پخش موسيقي به پنج ساعت رسيد.

با 300i مي‌توانيد شش ساعت به خواندن كتاب‌هاي الكترونيكي بپردازيد. با توجه به اين‌كه ديسك سخت در اين حالت فعال نيست. در حالت حداكثر فعاليت و استفاده از ارتباط بي‌سيم باتري تنها 5/1 ساعت كاركرد خواهد داشت.

استريوي كوچك
اگر به پشت گوشي نگاهي بيندازيد، دو بلندگو مي‌بينيد كه به شيوه جالبي جاسازي شده است. در اين دستگاه از تكنولوژي SRSWOW XP استفاده شده است. با استفاده از اين تكنولوژي از دو بلندگوي نزديك به هم صداي فراگير حاصل مي‌شود.

صفحه نمايش
i300 از دقت 320*240 پيكسل بهره مي‌برد. تصاوير حاصله واضح است و فونت‌ها خواناتر هستند. اين صفحه نمايش از 262‌هزار رنگ پشتيباني مي‌كند. اما سيستم‌عامل تنها از 65 هزار رنگ استفاده مي‌كند و مي‌بينيم كه كاربر بهره‌اي از قدرت بيشتر صفحه نمايش نمي‌برد. زاويه ديدن تصوير خوب است و از كنار‌ه‌ها نيز تصاوير خوانا است. 300i كنترل خودكار نور پس‌زمينه براساس نور محيط ندارد و تنها به صورت دستي مي‌توان نور پس‌زمينه را تنظيم كرد. تصاوير در نور خورشيد تا اندازه اي محو است. اما هنوز قابل خواندن است.

دوربين
دوربين موجود در i300 از نوع 3/1‌مگاپيكسل است كه حداكثر دقت 1024*1280 پيكسل را ارائه مي‌كند. علاوه بر دقت تصوير مي‌توانيد مقدار فشرده‌سازي را نيز تعيين كنيد. دقت تصاوير گرفته شده توسط i300 خوب است. اگرچه بخش‌هايي كه حاوي رنگ يكدست هستند (مانند آسمان) را نمي‌تواند به خوبي پردازش كند. اشيايي كه در حال حركتند، به صورت ناواضح ديده مي‌شوند.

قدرت
i300 داراي 64‌مگابايت حافظه Ram مي‌باشد كه 5/51 مگابايت آن در دسترس است. مقدار حافظه Flash در دسترس 38/18 مگابايت است كه براي ذخيره اطلاعات كاربر استفاده مي‌گردد.
i300 از پردازشگر DXA 272 شركت اينتل با حداكثر سرعت 416‌مگاهرتز بهره مي‌برد. i300 از ويندوز موبايل استفاده مي‌كند. كيفيت ارتباط اين دستگاه عالي است و صداي بلند و واضحي دارد. مي‌توان فايل‌هايMMF ،MIDI ،WMA و MP3 را به‌عنوان زنگ گوشي تنظيم نمود. اگر بتوان يك عيب براي i300 قائل‌‌شد، بايد قدرت كم باتري را عنوان كرد كه عملاً مزيتي بزرگ مانند ديسك سخت را تحت پوشش قرار نمي‌دهد.
----------

General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Announced 2005, 1Q
Status Available
Size Dimensions 113 x 48 x 20 mm
Weight 121 g
Display Type TFT, 256K colors
Size 240 x 320 pixels, 30 x 40 mm
- Scroll wheel navigation
Ringtones Type Polyphonic (64 channels), WMA, WAV, AAC
Amount 35 preset
Customization Download, order now
Vibration Yes
- Dual speaker
Memory Phonebook In internal memory, 44 fields, Photo call
Call records 20 dialed, 20 received, 20 missed calls
Card slot microSD (TransFlash)
- 64 MB internal memory
- 3 GB microdrive
- Intel XScale processor 416 Mhz
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
HSCSD No
EDGE No
3G No
WLAN No
Bluetooth Yes, v1.2
Infrared port Yes
USB Yes
Features OS Microsoft Windows Mobile 2003 SE
Messaging SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML (PocketIE)
Games Yes
Colors
Camera 1.3 MP, 1280x1024 pixels, video, flash
- Java MIDP 2.0
- MP3/WMA/AAC/MPEG4 player
- Picsel office viewer
- T9
- Organizer
- Voice command
- Voice memo
Battery Standard battery, Li-Ion 1000 mAh
Stand-by Up to 130 h
Talk time Up to 4 h
Extended battery, Li-Ion 1700 mAh
Stand-by Up to 200 h
Talk time Up to 7 h

amir2011
26-04-2007, 01:42
لازم به توضیحه که این گوشی الان با قیمت 410 تو ایران موجوده
اینم یک عکس از همه جهت
اینم بیل گیتس با این گوشی

magserver2000
27-04-2007, 19:06
امیر جون این 410 که گفتی گارانتیش چیه ؟
و این که قیمت تهرانه ؟

magserver2000
28-04-2007, 20:20
نبود ؟ ...

amir2011
28-04-2007, 21:21
بدون گارانتی و شهرستانها هم 415 من شنیدم

ShahabSAMSUNG
29-04-2007, 00:36
ممنون امیر جان.

ضمناً صدای واقعاً خوبی هم داره این گوشی. سونی اریکسون توش گم میشه.

amir2011
29-04-2007, 23:43
ممنون امیر جان.

ضمناً صدای واقعاً خوبی هم داره این گوشی. سونی اریکسون توش گم میشه.

خواهش میکنم.
خیلی خوشحال شدم برگشتی.

magserver2000
30-04-2007, 18:41
من امروز بی گارانتی قیمت کردم 340 !!!
تو علاادین ...

فوق‌العاده گوشی توپیه !

behnam_n80
17-05-2007, 14:07
همه اینا که گفتید درست....
ولی یه عیب واقعا بزرگ...
عیبی به نام باتری..

mahyarSAMSUNG
17-05-2007, 22:21
نه بابا چه عیبی . این گوشی دوتا باتری داره یکی 7 ساعت یکی 3 ساعته که 7 ساعت یه خورده بزرگه . شما میتونید جفتشونو شارژ کنید و یکشو بزارید توی جیبتون . اون وقت 10 ساعت باتری داری از گوشیای معمولی هم بیتشر . تا اگه از هارد دیسکش هم استفاده بشه که دیگه 20 ساعت هم کار میکنه

magserver2000
18-05-2007, 11:08
فقط شاید تنها اشکالش win2003 بودنش باشه !!! که اونم اشکال نیست یعنی اگه جدیدتر بود مزیت بود و این الان با قیمتش عالیه !!!

ShahabSAMSUNG
18-05-2007, 22:29
ولی من فکر می کنم میشه ورژن ویندوزش رو بالا برد.
یعنی میشه روش ویندوز نصب کرد.

cdplayer
19-05-2007, 17:51
بلندی صدای این مدلاین گوشی بیشتره یا دبیلو 900سونی اریکسون

ShahabSAMSUNG
19-05-2007, 22:33
بلندیش در حدی هست که می تونم بگم صدای سونی اریکسون توش گم میشه.

ولی از من می شنوی، صدای گوشی رو همیشه خودت مقایسه کن و به حرف دیگران گوش نده!!!

magserver2000
20-05-2007, 14:19
شهاب جان فکر نمی‌کنم بشه یعنی تا اون جایی که من می‌دونم ...

ShahabSAMSUNG
21-05-2007, 11:11
من اطلاعات دقیق ندارم ولی یه چیزی باعث تعجب من شد.
اگه روی گوشی هایی که ویندوز دارن، ویندوز جدید نصب نمیشه، یا حداقل آپدیت نمیشن، پس این همه لینک دانلود ویندوز موبایل 6 که توی اینترنت هست، برای چیه و به چه دردی می خوره؟

CD-RW
21-05-2007, 11:37
یعنی نمیشه گوشی های با ویندوز رو فلاش کنیم ؟

magserver2000
22-05-2007, 14:44
شهاب جان یه چیزی مثل o2 atomیا jasjar انقدر قوی هستند که امکان به روز رسانی ویندوزشون هست ولی i300 نه !!!
(مصلما این نکته رو قبول داری که این دو تا خیلی قوی ترن ؟)

ShahabSAMSUNG
22-05-2007, 21:13
درسته. اینا واسه خودشون غول هایی هستن.

admiral_cavandish
23-05-2007, 00:52
آقایون در محیط ویندوزش چه کارایی میشه کرد؟
آیا میشه بازی Age of impire رو یا GTA و یا NFS2 و غیره رو انجام داد؟
آیا میشه powerpoint dorost kard یا چه کارهایی ؟
کمی توضیح بدید لطفا؟ در ضمن word به فارسی میشه انجام داد؟
یا فولدر ها رو فارسی تایپ کرد ؟

ايرج
21-09-2008, 15:32
سلام
كي ميتونه به من كمك كنه تا بتونم اين گوشي رو فارسيش كنم و نرم افزارهاي جانبي اونو از كجا دانلود كنم.

ايرج
29-09-2008, 14:39
كسي جوابگو نيست؟

Ali_BlueBoy
29-09-2008, 19:49
ایرج جون این گوش یه مقدار قدیمی شده ...

ولی چون پاکت پی سیه فکر کنم بشه فارسیش کرد ( یا عربی)

ايرج
30-09-2008, 10:57
ایرج جون این گوش یه مقدار قدیمی شده ...

ولی چون پاکت پی سیه فکر کنم بشه فارسیش کرد ( یا عربی)

اگر امكانش هست راهنمائيهاي لازم رو انجام بده ممنون شما ميشم.

Ali_BlueBoy
30-09-2008, 12:53
به نظر من سوالت رو اینجا مطرح کنی بهتر جواب میگیری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید