PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يكي بياد به من ريختن 98 ياى بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

linker
30-07-2005, 18:02
كي بياد به من ريختن 98 ياى بده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ronaldiniho
30-07-2005, 22:11
من بلدم اما فكر نميكني 98 يه نمور قديمي شده و كسي ديگه ازش استفاده نميكنه

drweblog
30-07-2005, 23:19
سلام رونالدينهوي عززيز خسته نباشيد
درست است كه 98 قديمي است ولي هنوز هم خيلي قدرتمند است همينطور كه مي دوني dos ويندوز 98 هنوز هم رودست ندارد و ويندوز 98 براي برنامه نويسان حرفه اي هنوز هم عالي است (با وجود اينكه ضعف هايي نيز دارد)
در ضمن جواب دوست خوبم آقا/خانم linker : امشب كه خيلي خسته هستم ولي فردا حتما آموزشش رو به طور كامل برايت مي گذارم :wink:

reza12100
30-07-2005, 23:34
یک اموزش کوتاه
یک cd bootable تهیه کن setup را روی cdrom تنظیم کن
بعد cd را تو cdrom بزار و با ان بالا بیاد بعدش یک منو میاد که شما
start setup win98 را انتخاب کن بعدش تمام درایو هات را scan میکنه
و شروع به ریختم 98 میکنه در ادامه سریال و چند تا چیز دیگه میخواد که راحت میتونی رد کنی
بهتر قبل از ریختن win98 درایوی که میخوای ان ار توش بریزی فرمت کنی
اگر مشکلی بود بنویس

Friend
31-07-2005, 00:07
سلام دوسته خوبم linker, انشاالله حالت خوب باشه

مواده لازم برایه ویندوز نصب کردن :

یک عدد دیسکه بوت یا سی دیه ویندوزت خودش بوت ایبل باشه
یک عدد سی دیه ویندوز

روشه نصب :

ابتدا تویه ست آپه کامپیوترت میری و بوت رو از رویه هارد بر می داری و بوت رو سی دی یا دیسکت ( بستگی داره کدوم رو تو دستگاه گذاشته باشی ) می کنی بعد سیو می کنی و میای بیرون میزاری سیستم بیاد بالا بعد چند گزینه می بینی گزینه ی استارت ستاپ ویندوز 98 رو انتخاب می کنی بعد همه ی درایو ها تو اسکن می کنه بعد هم مشغوله نصبه ویندوز می شه فکر کنم که دیگه بقیه اش رو بلد باشی ولی اگر مشکل داشتی پست یا پیغامه خصوصی بده برات حل می کنم
:arrow:

drweblog
31-07-2005, 14:27
سلام linker عزيز
تصميم داشتم جوابت رو به طور خيلي كامل بگويم ولي friend عزيز تقريبا جوابت رو به طور كامل داد حالا باز هم اگر خواستي كاملترش رو البته با اجازه friend عزيز برايت بگويم بفرماييد تا توضيح دهم :wink:

drweblog
31-07-2005, 23:02
سلام دوستان عزيزم
بدون هيچ مقدمه اي بريم سر اصل مطلب يعني روش نصب كردن ويندوز 98 بر روي كامپيوترتا يادم نرفته 1 توضيح حياتي بدم و اون هم اين است كه شما بايد در مرحله اول بررسي كني ببيني كه cpu سيستمت چه مدلي است اگر كه از خانوادههاي athlon يا intel full باشد كه هيچي ولي اگر cpu شما celeron باشد شما بايد حتما ويندوز 98SE نصب كنيد (ويندوز 98 عربي بر روي سيستمي كه cpu آن celeron باشد نصب نمي شود)
خوب ابتدا يك عدد سي دي bootable تهيه كرده سپس سيستم خود را روشن كرده دكمه delete را پايين نگه داشته تا وارد ستاپ مادربورد خود شويد بعد از اينكه وارد ستاپ مادر بورد خود شديد به قسمت advanced Bios features وارد شويد و قسمت frist boot device را برروي CDROM قرار داده قسمت second boot device را برروي H.D.D قرار دهيد و در پايان قسمت third boot device را برروي floppy قرار دهيد حال كليد F10 را فشرده تا تغييرات انجام شده را SAVE كند كليد اينتر را بزنيد از ستاپ خارج مي شويد و سيستم restart مي شود حال ديگر سيستم به طور اتوماتيك با CDROM بالا مي آيد در اين مرحله شما بايد بر روي عبارت START WINDOWS 98 ARABIC SETUP FROM CDROM را انتخاب كنيد ( همانطور كه گفتم اگر cpu شما celeron بود بايد START WINDOWS 98 SE (SECOND EDITION) SETUP FROM CDROM را انتخاب كنيد) بعد از چند ثانيه پيغامي ظاهر مي شود مبني بر اينكه چنانچه شما مي خواهيد نصب را ادامه دهيد دكمه ENTER را بزنيد و چنانچه مي خواهيد از حالت نصب ويندوز خارج شويد دكمه ESC را بزنيد براي ادامه ENTER را بزنيد سپس سيستم برنامه تمام درايو هاي شما را اسكن مي كند بعد از اينكه اسكن كردن به اتمام رسيد برروي دكمه EXIT بياييد و ENTER بزنيد بعد شروع به نصب ويندوز مي كند ذر يكي از صفحات كه در حين نصب ظاهر مي شود شما مي توانيد به طور دلخواه درايوي رو كه مي خواهيد ويندوز در آن نصب شود انتخاب كنيد كه به طور پيش فرض به صورت C:\\ WINDOWS مي باشد كه البته بنده توصيه مي كنم كه سعي كنيد عوضش نكنيد بعد از اينكه نصب ويندوز 98 يك سري كارهاي اوليه انجام داد سيستم را RESTART مي كند حال بعد از اينكه سيستم RESTART شد شما بايد مجددا وارد ستاپ مادر بورد خود شويد و قسمت First Boot device را كه برروي CDROM تنظيم شده بود اين دفعه بر روي H.D.D قرار دهيد سپس f10 را بزنيد تا تغييرات را مجددا SAVE كند و سيستم RESTART شود حال به هيچ چيزي دست نگيريد تا سيستم به طور اتوماتيك LOUD شود و ما بقي ستاپ ويندوز 98 را انجام دهد ديگه اين مراحل دقيقا شبيه به ستاپ يك نرمافزار مي باشند كه ديگه كاري ندارد.ولي چند تا نكته وجود داره كه در زير توضيح مي دهم
1- در يكي از قسمت هاي نصب ويندوز شماره سريالي رو ميخواهد كه بايد يكي از شماره سريال هاي زير را وارد كنيد.
[b] WIN 98 SE : HQ6K2-QPC42-3HWDM-BF4KJ-W4XWJ
WIN 98 ARABIC : PCGXQ-PK2XW-894C9-J3K6M-DPVXD
2- بايد توجه داشته باشيد كه هنگامي كه مي خواهيد ويندوز 98 نصب كنيد نبايد ويندوز ديگري داشته باشيد مثلا شما نمي توانيد ابتدا ويندوز XP نصب كنيد سپس ويندوز 98 (البته ناگفته نماند كه كار نشد ندارد ترفند هايي دارد كه بشه اين كار رو انجام داد :wink: :) )
در پايان باز هم چنانچه مشكلي داشتين برام پيام بدين تا بيشتر توضيح دهدم در ضمن اگر هم كه آموزشم خوب بود ما رو هم از دعاي خير خودت بي نصيب نكنيد :D
انشاا.. كه موفق باشييد
راستي اين رو هم تا يادم نرفته بگم كا از همه دوستان و سروران خودم هم معذرت خواهي ميكنم چنانچه بي ادبي شد ان شاا.. كه بنده حقير رو به بزرگواري خود ببخشيد
مرسسسسسسسسسسسسسيييييييييي ييييييييييييييييييييييييي ييي

saman_uv
01-08-2005, 01:25
سلام رونالدينهوي عززيز خسته نباشيد
درست است كه 98 قديمي است ولي هنوز هم خيلي قدرتمند است همينطور كه مي دوني dos ويندوز 98 هنوز هم رودست ندارد و ويندوز 98 براي برنامه نويسان حرفه اي هنوز هم عالي است (با وجود اينكه ضعف هايي نيز دارد)
در ضمن جواب دوست خوبم آقا/خانم linker : امشب كه خيلي خسته هستم ولي فردا حتما آموزشش رو به طور كامل برايت مي گذارم :wink:
به نظر منم خیلی قدیمی شده برنامه نویس ها هم اگه بخوان از داس 98 استفاده کنن فقط کافیه با دیسکت بوت 98 بیایی بالا

masoud_35_teh
01-08-2005, 11:07
درسته كه قديمي شده ولي يه جاهايي به درد ميخوره

پوریا
17-08-2005, 23:10
سلام به دوستان

من یه مشکلی در نصب 98 داشتم اونم اینه که وقتی این ویندوز رو نصب میکنم درایو CD_ROM غیب میشه و هیچ برنامه ای رو نمیتونم نصب کنم
سی پی یو ی من اینتل هست و ویندوز عربی رو نصب کردم این مشکل برام پیش اومد .

ممنون میشم از دوستان که راهنمایی کنند .
با تشکر :wink:

Iranian_sports
17-08-2005, 23:18
سلام
پوریا, جان فکر کنم شما اون اول که ویندوز رو میخوای نصب کنی اون گزینه ای که مربوط به سی دی رام هست (که میگه شناسایی بشه یا نه) رو شناسایی نشه انتخاب میکنی
موفق باشید
فعلا

پوریا
17-08-2005, 23:21
Iranian_sports, جان سلام

میشه بیشتر توضیح بدی اون گزینه تو کدوم قسمته ؟
من كه نفهميدم اون گزينه كجاست الان هم شديدن به 98 احتياج دارم
ممنون :cry: