PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : براي برنامه نويسي حرفه اي دلفي بهتره يا ويژوال بيسيك ؟

Mehran
30-07-2005, 17:05
به نظر شما...
براي برنامه نويسي حرفه اي دلفي بهتره يا ويژوال بيسيك ؟
باتشكر مهران :arrow:

King
30-07-2005, 17:13
يه ديد تو بخش برنامه نويسي ميزديد جواب ميگرفتيد.
در اون مورد... دلفي :wink:

Nesta
31-07-2005, 02:44
سلام با تشکر از آقای کینگ که توضیحات موثر دادند،
باید بگم که در حال حاضر با پشتیبانی‌ شدید دلفی‌ یعنی‌ شرکت برلند از محصولات خودش مخصوصا دلفی‌ 2005 که امکانات c#-ASP.net پشتیبانی‌ می‌کنه . و مال امسال هست خوب الان دلفی‌ ولی‌ اگه شما با زبان ویبی‌ هم خوب مسلط باشید برنامه های خوب و قوی میتونین بنویسین .منتها ابزار دلفی‌ فعلا بهتر هست چرا چون نسخه هاش سری جدید می‌شه.ولی‌ ویبی‌ 6 آخرین هست فعلا و فکر کنم مل سال 2002 هست.

saniak_robot
25-02-2006, 23:00
اگه با دلفی به صورت حرفه ای کار کنید و به قدرتش پی ببرید می فهمید که بورلند چیکار کرده

Mavix
26-02-2006, 10:47
با سلام

من خودم دلفي كار هستم و دوستاني كه آينده من براشون مهمه برام توصيه كرده اند كه #c رو ادامه بدم، كه باز از خودمونه.

FGIT
12-03-2006, 22:47
براي برنامه نويسي حرفه اي دلفي بهتره يا ويژوال بيسيك ؟
اين يك بحث جنجال بر انگيز هست. ولي در هر حال يك چيز رو نبايد فراموش كرد كه اينها همه شون فقط يك ابزار هستن و بس. مهم روش استفاده از ابزار هست.
من خودم دلفي رو توصيه ميكنم

مرد مباح
18-03-2006, 13:09
يك مورد رو بايد توجه كني دوست عزيز كه اين بخش به نام دلفي است در نتيجه اكثرا دلفي پيشنهاد ميشه.

ولي از لحاظ امكانات و ابزار و پكهايي كه دلفي داره , قدرت اين زبان را خيلي زيادتر از ويبي كرده. تنها مزيت ويبي اينه كه چون مال ميكروسافته , خيلي راحتتر با برنامه هاي ميكروسافت لينك ميشه.
البته اين به منظور عدم توانايي دلفي در اين زمينه نيست.
چون هنوز خيلي از بزرگان برنامه نويسي هم تمام توانايي هاي دلفي رو نمي تونن استفاده كنن.
چون خيلي راحت با توابع سطح پايين ويندوز ارتباط قوي برقرار ميكنه.

mojtaba802
27-03-2006, 07:15
به نظر من هر دو خوبند ولی دلفی دارای امکانات بیشتر و کار کردن با آن راحتر است و ویژوال به اندازه دلفی قدرت ندارد و بس :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

codemaster
28-04-2006, 17:39
به نظر من بايد ببينيم كه از زبان مورد نظر چه مي خواهيم هر زباني حسن ها و ايرادات مخصوص به خود را دارند .
و به قول معروف هر كدام را بهر كاري ساخته اند. بنا براين مقايسه آنها در همه موارد كاري منطقي به نظر نمي رسد
ولي در يك مقوله خاص مي توان توانايي هاي آنها را با هم سنجيد . پس بايد اول ببينيم كه از زبان برنامه نويسي چه
استفاده اي مي خواهيم بكنيم!

من نميگم اين خوب است و اون بد... ميگم اين مرا به هدفم بهتر ميرساند يا آن؟
ولي طبق يك نمه تعصبي كه آقايان و خانمهای Delphi کار دارند "همه با هم مسلویند ولی delphi مساوی تره!"
:biggrin:

blacksun
11-05-2006, 13:42
سلام دوستان به نظر بنده محيط هاي برنامه نويسي مثل ابزار كار مي مونند مثل پيچ گوشتي .ببينيد ما انواع و اقسام پيچ گوشتي داريم و هركدام براي يه كاري مناسب هستند.كسي كه بلده با پيچ گوشتي كار كنه مطمئنا با هر نوعش ميتونه كار كنه .مهم تو برنامه نويسي اينه كه فكر الگوريتمي خود را تقويت كنيد . اونوقت به هر محيطي سوئيچ بكنيد مطمئنا موفق خواهيد شد. در مورد تاپيك اين بحث من خودم محيطهاي برنامه نويسي گوناگوني رو امتحان كردم ولي محصولات شركت borland به نظرم قويتر و محكمتر مي آيند.البته .net خودش يه چيزه ديگست

*عیسی*
11-05-2006, 14:07
خود مایکروسافت اعتراف کرده دلفی بهتره

m_maj
15-05-2006, 21:43
با سلام
به عنوان کسی که بیش از یه ساله وی بی کار کرده و الان تقریباً دو ماهه که به دلفی اسباب کشی کرده می تونم بگم وی بی در برابر دلفی مثل مورچه در برابر فیله چه از نظر امکانات و چه از نظر ظاهر برنامه نویسی.
البته اینو نمی شه انکار کرد که کدنویسی به زبان دلفی یه خورده سخت تره.
بای.

جواد كاظميان
17-05-2006, 20:27
سلام
میگم بچه ها دلفی از ویژوال بیسیک دات نت بهتره؟
اگر میتونید عکسی از محیط دلفی بدید
میخواهم تابستان را برنامه نویسی کار کنم از شما میخواهم کمک بگیرم کدوم برنامه را کار کنم
با تشکر

جواد كاظميان
18-05-2006, 12:33
سلام
آخرين ورژن دلفي و ويژوال بيسيك دات نت چيه؟

جواد كاظميان
19-05-2006, 18:32
چرا كسي كاره من را راه نمي اندازه؟ :sad:

sa3er
19-05-2006, 22:21
لطفا بازهم بحث كي بهتره كدوم بهتره رو راه نندازين كه در حوصله فروم نمي گنجه.

شما اگه واقعا مي خواهيد برنامه نويسي رو ياد بگيريد و وقت براش بگذاريد به دنبال زبان C از نوع visual بريد و بيخود وقت خودتون صرف زبانهاي ديگر نكنيد.

as13851365
24-07-2007, 08:59
یه توصیه به دوستان از طرف من

ببینید اگر شما یک زبان را خیلی خوب یاد بگیرید مطمئن باشید همان زبان بهترین زبان برنامه نویسی از نظر شما خواهد بود
پس زیاد دنبال این نباشید که کدام بهتره و کدام بهترتره !!!

من دلفی را بیشتر دوست دارم چون باهاش راحتتر هستم هرگز دنبال بهترین گشتن بهترین را به شما نمی رساند سعی کنید یک زبان را تا آخر یاد بگیرید