PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مانیتور lcd ام چشمم رو ضعیف می کنه؟!!!؟؟؟

davood_vadi
23-04-2007, 23:41
با سلام.
من قبلا مانیتور ctr داشتم.چشمم ضعیف نشد ولی حالا که lcd خریدم چشمام ضعیف شده.
فکر می کنم چون refresh rate مانیتورم حد اکثر 75 و باید حداقل 85 باشد تا چشم را ضعیف نکند
اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.
با تشکر

hamilton
24-04-2007, 08:26
دوست عزيز اتفاقا شما قضيه را برعكس ميفرماييد.اين مانيتورهاي Lcd هستند كه در مقايسه با مانيتورهاي Crt به چشم آسيب كمتري وارد ميكنند.شايد هم دليل ناراحتي چشم شما همان استفاده زياد از مانيتور Crt باشه شايد هم دلايل ديگري داشته باشه.ولي چيزي كه با دلايل علمي مطرح شده اين هست كه Lcd ها آسيب كمتري به چشم وارد ميكنند.

nw_nk
24-04-2007, 10:52
دوست عزيز اتفاقا شما قضيه را برعكس ميفرماييد.اين مانيتورهاي Lcd هستند كه در مقايسه با مانيتورهاي Crt به چشم آسيب كمتري وارد ميكنند.شايد هم دليل ناراحتي چشم شما همان استفاده زياد از مانيتور Crt باشه شايد هم دلايل ديگري داشته باشه.ولي چيزي كه با دلايل علمي مطرح شده اين هست كه Lcd ها آسيب كمتري به چشم وارد ميكنند.

تایید میشه!

becareful
24-04-2007, 11:39
بچه ها تفاوت crt وlcd زیاد هست؟(برای چشم)؟ و آیا محسوس هست؟ و ارزش اینو داره که برای چشم(فقط برای سلامتی چشم میگم) crt رو به LCD ارتقا بدم؟؟

amin123
24-04-2007, 15:39
نه عزیز.مانیتور های lcd یک سری تنظیماتی از قبیل: mirror,contrast,brightness داره که باید در قسمت setting کارت گرافیکی خود این کار را انجام بدی.و مشکل از مانیتور نیست.........

becarefull جان.بستگی داره که مانیتور سابق شما چی باشه.مثلا اگه مانیتور شما LG مدل F700P یا F700B است.اگه عوض کنی.مزیتش فقط در صرفه جویی جا میباشد.......

davood_vadi
25-04-2007, 16:26

با سلام.منم می دونم که lcd بهتره وگرنه مرض نداشتم که برم بخرمش.
حالا شانس ما این یکی چشم رو ضعیف می کنه.
مثلا پس از چند دقیقه به صحه نگاه کردن چشام خسته می شند و در عرض مدت کوتاهی که از این مانیتور استفاده می کنم ناگهان چشمام ضعیف شدند.
با تشکر.

nw_nk
25-04-2007, 16:34
مثلا پس از چند دقیقه به صحه نگاه کردن چشام خسته می شند و در عرض مدت کوتاهی که از این مانیتور استفاده می کنم ناگهان چشمام ضعیف شدند.
با تشکر.

اگر چشمات زود خسته میشه , ببین تنظیمات تصویر رو درست انجام دادی؟

Hektor
25-04-2007, 16:38
با سلام.
من قبلا مانیتور ctr داشتم.چشمم ضعیف نشد ولی حالا که lcd خریدم چشمام ضعیف شده.
فکر می کنم چون refresh rate مانیتورم حد اکثر 75 و باید حداقل 85 باشد تا چشم را ضعیف نکند
اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.
با تشکر
اگه شما فكر مي كني از refresh rate هست خب مقدار اون رو مي توني كم كني
اما refresh rate در نمايشگر crt باعث افزايش تابش x ميشه و ضرر داره و كم بودنش هم باعث خستگي چشم بخاطر مشاهده شدن پرش تصوير يا همونrefresh شدن هست
در حاليكه در كريستال مايع افزايش refresh rate باعث افزايش تابش x نميشه پس ربطي هم به اون نداره
من تفاوتي در refresh rate 200 هرتز با 60Hz در كريستال مايع نديدم و به همين خاطر هميشه از 60Hz استفاده مي كنم
ولي تنظيم نور نمايشگر يك راه مؤثرتر هست
اولا در محيط كم نور از كامپيوتر استفاده نكنيد تا دچار مشكلات چشمي نشيد اين مورد در crtها تاثيرش خيلي شديد تر هست
دوما نور نمايشگر رو با نور زمينه ي محيط يكسان كنيد تا هم چشم رو اذيت نكنه و هم طول عمر لامپهاي فلورسنت داخل LCD رو افزايش بده
سوما بعد هر نيم ساعت استفاده به چشمها استراحت بديد تا از عوارض خشكي چشم كه در همه ي نمايشگرها هست جلوگيري كرده باشيد

hamilton
25-04-2007, 18:48
با تشکر.

دوست عزيز عوامل مختلفي ممكنه در بينايي شما و به قول شما ضعيف شدن چشم شما تاثير بگذارد.چند سوال از شما دارم:
شما چند سال سن داريد؟
شما چند وقت است كه از مانيتور LCD استفاده ميكنيد؟
قبل از استفاده از مانيتور LCD چه مدت از مانيتور CRT استفاده ميكرديد؟بطور ميانگين چند ساعت از كامپيوتر در طول روز استفاده ميكرديد؟در حال حاضر چند ساعت از مانيتور استفاده ميكنيد؟
آيا تا به امروز جهت معاينه چشم به چشم پزشك مراجعه كرده ايد؟
چند توصيه هم خدمت شما دارم:
نور محيطي كه كامپيوتر شما در آن قرار دارد بايد از سمت چپ به داخل اتاق بتابد.
رعايت فاصله مناسب با مانيتور بسيار مهم است.
اگر مجبور هستيد مدت زمان زيادي به مانيتور خيره شويد حتما در پاره اي از زمانها چشم از مانيتور برداشته و به يك نقطه دوردست براي لحظاتي نگاه كنيد.
تنظيم نور محيط بسيار مهم است.محيط هايي كه نور كم دارند باعث خستگي زودرس چشم ميشوند.

در واقع براي رسيدن به علت واقعي خستگي زودرس چشم شما بايد بررسي دقيقي انجام شود و موارد مختلف مدنظر قرار داده شود.نميتوان صرفا وجود يك مانيتور را عامل اين مساله دانست.

M O H S E N
25-04-2007, 22:43

من که ال سی دی رو به خاطر آسیبی که به چشمم زد عوض کردم. قبلا با مانیتور معمولی بازی میکردم بعدا مدتی با ال سی دی کار کردم که باعث شد صاحب یک عینک آنتی فرکس گردم.

becareful
26-04-2007, 23:05
اقا من Lg F700b دارم.در روز حداقل 2 ساعت و حداکثر 6 ساعت پشت کامپیوترم.چشمم هم خسته میشه .اخر نفهمیم Lcd فقط برای سلامتی چشم بخرم یا نه؟ دلیل بیارین لطفا حرفهاتونم متناقظ نباشه که ادم گیج بشه.

davood_vadi
30-04-2007, 15:22
من که پیشنهاد می کنم از یک فیلتر حتی برای lcd هم استفاده کنید.