PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صداي انيشتن

pedram_ashena
23-04-2007, 10:55
E=mc²
داشتم در مورد علت مرگ اینشتین جستجو می‌کردم که صدای وی را در هنگام توضیح معادله مشهور E=mc² پیدا کردم. صدای اینشتین را شنیده بودید؟!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
DivShare File - Einstein_Explains_the_Equivalence_of_Ener.mp3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
"It followed from the special theory of relativity that mass and energy are both but different manifestations of the same thing -- a somewhat unfamiliar conception for the average mind. Furthermore, the equation E is equal to m c-squared, in which energy is put equal to mass, multiplied by the square of the velocity of light, showed that very small amounts of mass may be converted into a very large amount of energy and vice versa. The mass and energy were in fact equivalent, according to the formula mentioned above. This was demonstrated by Cockcroft and Walton in 1932, experimentally."

از تئوری نسبیت خاص چنین برمی‌آید که جرم و انرژی هر دو تظاهرات متفاوتی از یک چیز واحد هستند ، چیزی که برای ذهن‌های عادی تا حدی عجیب است. به علاوه در این معادله E برابر است با m ضرب در مربع c ، یعنی انرژی برابر است با جرم ضرب در مربع سرعت نور ، که نشان‌دهنده این است که مقدار کمی از جرم می‌تواند به مقدار زیادی از انرژی تبدیل شود و برعکس. بر طبق فرمولی که در بالا به آن اشاره شد جرم و انرژی هم‌ارز هم هستند ، چیزی که Cockcroft و والتون در سال 1932 به روش آزمایشگاهی آن را ثابت کرده‌اند.

این صفحه ویکی‌پدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اطلاعات خوبی در مورد این معادله مشهور به شما می‌دهد.

1پزشك
-------------------------------------------pedram_ashena

Mohammad Hosseyn
23-04-2007, 13:46
خیلی ممنون از اینکه قرارا دادید ... البته من قبلا این رو داشتم اما به دوستانی که ندارن پیشنهاد می کنم که بگیرن ، جالبه .
یه نکته ی دیگه اینکه بهتر بود اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میزاشتید ، چون بحث درمورد دانشمندان فیزیک تو این تایپیکه .
با هم تشکر می کنم .

pedram_ashena
23-04-2007, 14:35
خیلی ممنون از اینکه قرارا دادید ... البته من قبلا این رو داشتم اما به دوستانی که ندارن پیشنهاد می کنم که بگیرن ، جالبه .
یه نکته ی دیگه اینکه بهتر بود اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میزاشتید ، چون بحث درمورد دانشمندان فیزیک تو این تایپیکه .
با هم تشکر می کنم .

:19: به خدا من اين يكي را اينجا نذاشته بودم.يكي انتقال داد تايپيك را به اينجا.:18: عجب بي خانمان شديما
ممنون از اظهار نظر:11: