PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کامپیوتر روشن میشود ولی اصلا بالا نمیآید! به نظر شما ایراد از کجا میتواند باشد؟

Ship Storm
23-04-2007, 03:29
دوستان سلام
کسی از دوستان در مور نحوه نصب فیش های ریزی که از قسمت کلید پاور کیس بیرون آمده آشنایی دارد
یکی از دوستان ما مادربرد GA-6VXC7-4X-P را دارد (مشخصات آن را میتوانید اینجا ببینید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
هر کاری میکنیم که روشنش کنم کامپیوتر روشن میشه ولی بالا نمیاد نمیدونم ایراد از کجاست یکسری فیش های ریزی دارد که از قسمت کلید پاور خارج شده نام آنها بر روی فیش مشکی رنگ انها طبق زیر میباشد:
HDD LED
M/B SW
RESET SW
GROUND 1
GROUND 2
+5V 1
+5V 2
+D 1
+D 2
- D 1
- D 2
بر روی مادربرد هم طبق زیر فیش های نری دارد :
. . 1 2 GN GN
- - خالی است فیشی ندارد
. . H+ -H
. . P-
. .P-
. .P+( که با یک آکولاد 2 فیش بالا را نیز در بر گرفته است و زیرش نوشته است SPK)
. .PW
. .RE (که با یک آکولاد فیش قبلی را نیز در برگرفته است)
. -
. . G- G+

شرمنده یک کم سخته از روی این تشخیص دادن ولی به هرحال کسی که این ار را کرده باشد مسلما میداند که کگدام فیش به کدام پایه میخورد بنده هم نام فیش ها را نوشتم و هم نام پایه ها را.
در مورد سیستم هم بگویم که کارت گرافیک و هارد و سی پی یو و پاور سالم هستند فقط به رم شک دارم رمش هم از این نوع های قدیمی SD هستش که باسش فکر کنم 133 باشد چگونه از سالم بودن رم میتواند اطمینان حاصل پیدا کرد؟ از سالم بودن مادربرد چی؟ از سالم بودن سی پی یو چی؟
هارد را بر روی کامپیوتر خوردم نصب کردم ایرادی نداشت و برای تست اینکه آیا ایراد از کارت گرافیک است گرافیک خودم رو روش گذاشتم دیدم باز هم جواب نمیده پس نتیجه گرفتم گرافیکش هم سالمه پس به نظر شما ایراد از کجا میتواند باشد ؟
باز هم میگویم کامپیوتر روشن میشود ولی مانیتور روشن نمیشود و اصلا سیستم بالا نمیآید.
منتظر راهنمایی های خوب و صمیمانه شما هستم.
با تشکر

Ehsani
23-04-2007, 03:45
اگه اون بیپ های معروف ( مربوط به اتصالات رم..کارت گرافیک و...) رو نمیزنه..احتمالا مال مادربرده...من 2 بار این مشکل برام پیش اومد..یکبار بایوس مادربورد خالی کرده بود..بردم گارانتی فلش کردش بعد درست شد...یکباره دیگه هم چیپست via مارد بورد مشکل پیدا کرده بود دادم مادربورد رو عوض کردن

به نظر من اگه مورد از رم بود بیپ میزد و اگه مشکل از سی پی یو بود یا بیپ میزد یا اصلان روشن میشد که بعدش بالا نیاد!!!

من میگم 70% مال مادربورده

ammeh
23-04-2007, 05:33
با سلام .من هم به آنچه تو دوست عزیز گفتی باید بگم که 95% مشکل در مادر بورد هست.به هرحال اگه قطعات مشکل داشته باشه به قول دوستمون یک بیپ مخصوص داره.ولی این مادر برد برای من هم همین گونه بوده و دیگه دستگاه بالا نمی آمد.مادربرد کسی دیگر را تست کن .بعد معلوم میشه .احتمال زیاد مادربردت هست.بای بای

Ship Storm
23-04-2007, 08:10
از راهنمایی های همگی ممنون خودم هم تحتمال رو روی مادربرد گذاشته و بودم ولی به رم هم شک داشتم.
با تشکر

ghomeishi
23-04-2007, 09:27
در مورد نصب اون فیش های ریز باید بگم که شما بهتره به دفترچه مادربرد مراجعه کنید

Gabana
23-04-2007, 11:10
نه مشكل از مادربورد نيست ( يعني قطعي نميشه گفت ) احتمال بيشتر روي رم هست .
بايوس هاي قديمي براي اشكالات معمولا بوق نمي زنن . تنها كاري كه مي توني بكني اينه كه با يه رم ديگه امتحان كني .

ghomeishi
23-04-2007, 12:51
ببخشید که من متوجه نشدم بایوس شما مربوط به کدوم شرکته اما
اگر بعد از روشن کردن کامپیوتر هیچ صدای بوق نمی شنوید یکی از قسمت ها ی power supply یا mainboard و یا speaker داخلی کیس دچار مشکل شده (برای شرکت ََAMI

Ship Storm
23-04-2007, 13:28
در مورد نصب اون فیش های ریز باید بگم که شما بهتره به دفترچه مادربرد مراجعه کنید
بنده که گفتم کیس از خودم نیست برای دوستانم است تازه این کیس کم کم متعلق به 6 سال پیش است دیگه دفترچه ای ازش نمونده ولی من از سایت Gigabyte دفترچش رو گرفتم و خوندم در مورد نصب فیش ها قشنگ توضیح داده ولی نوشته های روی فیش های من با اون فرق دارد دقت کنید روی فیش های من این ها رو نوشته (هر کلمه مربوط به یک فیش است):
HDD LED
M/B SW
RESET SW
GROUND 1
GROUND 2
+5V 1
+5V 2
+D 1
+D 2
- D 1
- D
این ادرس دفترچش هست اگر خواستید میتونید دریافتش کنید خودتون ببینید شاید متوجه شوید من که به غیر از 3فیش زیر چیزی دیگر را نتوانستم متوجه شوم :
HDD LED
M/B SW
RESET SW
به هر حال از راهنمایی صمیمانه شما سپاسگزارم
=============================================
Gabana جان شما گفتید که :

نه مشكل از مادربورد نيست ( يعني قطعي نميشه گفت ) احتمال بيشتر روي رم هست .
بايوس هاي قديمي براي اشكالات معمولا بوق نمي زنن . تنها كاري كه مي توني بكني اينه كه با يه رم ديگه امتحان كني .
رمش SD هستش با باس 133 و 3 تا شکاف روش داره این اطراف ما هم کسی که کامپیوترش SD بخوره نداریم ولی به هر حال امتحانش میکنم در ضمن در کیس من اسپیکری ندیدم فقط یک بلندگو شبیه بلندگو واکمن دیدم که زیر کیس نصبه ولی هیچ سیمی به اون وصل نیست وهمینجوری الکی نصبه و هرچقدر هم گشتم سیمی را پیدا نکردم که به اون بخوره.
به هر حال از راهنمایی صمیمانه شما سپاسگزارم .
ghomeishi جان شما گفته بودید :

ببخشید که من متوجه نشدم بایوس شما مربوط به کدوم شرکته اما
اگر بعد از روشن کردن کامپیوتر هیچ صدای بوق نمی شنوید یکی از قسمت ها ی power supply یا mainboard و یا speaker داخلی کیس دچار مشکل شده (برای شرکت ََAMI
بایوس این کیس روش نوشته :
686
AMIBIOS
© 1992
GE42
2 1 8 9
بعد از روشن کردن کامپیوتر هیچ صدای بوقی به گوش نمیرسد فقط فن پاور و فن Cpu و فن گرافیک و صدای چرخش هارد است که میشود مشاهده کرد.
در مورد اسپیکر داخلی در کیس من اسپیکری ندیدم فقط یک بلندگو شبیه بلندگو واکمن دیدم که زیر کیس نصبه ولی هیچ سیمی به اون وصل نیست وهمینجوری الکی نصبه و هرچقدر هم گشتم سیمی را پیدا نکردم که به اون بخوره.
به هر حال از راهنمایی صمیمانه شما سپاسگزارم .
با تشکر از همه شما عزیزان بخاطر راهنمایی به بنده
دوستدار شما Ship Storm

Gabana
23-04-2007, 13:48
رم رو امتحان كن . من به اين مشكل شايد 2 هفته پيش برخوردم . كل سيستم روشن بود ولي مانيتور روشن نمي شد .
اشكال از رم بود كه تغييرش دادم و درست شد . بايوسش هم اصلا بوق نمي زد .

Ship Storm
23-04-2007, 15:55
رم رو امتحان كن . من به اين مشكل شايد 2 هفته پيش برخوردم . كل سيستم روشن بود ولي مانيتور روشن نمي شد .
اشكال از رم بود كه تغييرش دادم و درست شد . بايوسش هم اصلا بوق نمي زد .
حتما این کار را انجام میدهم.

rasool1
23-04-2007, 22:53
دوست عزیز کیسها و دستگاههای قدیمی همون بلندگو یی که شما فرمودید داره و اگه سیم نداره یعنی وصل نیست پس شما هیچ بوق اخطاری دریافت نمیکنید دوم اینگه پورت هایی که شما نام بردید مربوط به usb مادر برد است که روی کیس نصب می شود و روی بعضی از کیسها اگه جاشو اشتباه وصل کنید مادر برد آسیب می بیند سوم اینکه زحمت بکش و یک رم 32 یا 64 پیدا کن چون این رمها باسشون پایینه و دستگاه رو با اونا امتحان کن اگه بالا اومد از رمه و گرنه مادر برد شما مشکل پیدا کرده یا علی

Ship Storm
24-04-2007, 06:47
کامپیوتر رو امروز بردم مغازمون اونجا میگذاریمش زیر تست میبینیم ایراد از کجاشه دستگاه خودش میگه
ولی به هر حال ممنون خودم هم فکر میکنم یا از مادربرده و یا از رم ولی احتمال قویتر روی مادربرد

بهنازی
24-04-2007, 12:42
آگه صدای بوق نده از مادر بورده.

ghomeishi
24-04-2007, 13:08
آگه صدای بوق نده از مادر بورده.
اگه بلند گوی داخلی کیس وصل نباشه که صدایی شنیده نمیشه اگر بلند گو وصل بود و صدایی شنیده نمی شدحرف شما درسته

chevalier
09-10-2010, 10:19
شرمنده اين تاپيك قديمي رو دوباره تكون دادم

واقعيتش مشكل من هم دقيقاً همينه!!!
يعني كامپيوتر روشن ميشه ولي هيچ اتفاقي نمي افته
يه بار ديگه قبلاً تر ها اين بلا سرش اومده بود بعد از كلي كنكاش فهميدم چند تا از خازن هاي VGA سوخته
اونا رو تعمير كردم درست شد
حالا بعد از يكي دو ماه دوباره همون جوري شده
البته اونبار اول ويندوز بالا نمي اومد اما اينبار اول صفحه كليد اول از كار افتاد
ولي نهايتاً آخري مثل همن
يعني سيستم روشن ميشه ولي كار نمي كنه!!!!
گرافيكو تست كردم به ظاهر سالام بود!

ميشه منو راهنمايي كنيد
مادربرد، گرافيك يا بايوس؟

hossein_0907
09-10-2010, 10:39
سلام
من هم حدود 2 ماه پیش این مشکل را داشتم و وقتی سیستم را روشن می کردم صدای بوق قطع شده بود و تصویر روی مانیتور نمیومد که پس از تست های فراوان متوجه شدم چیپ بردم سوخته

chevalier
11-10-2010, 09:33
با سلام مجدد
يه اتفاق عجيب
سيستم بطور معجزه آسايي روشن شد
يه مدتي خوب كار كرد
خاموش و روشن كردم بازم مشكلي پيش نيومد
اما بعد يه مدت ديگه اي اول صفحه كليد از كار افتاد بعدشم سيستم قاط زد
خاموش كردم ولي دوباره روشن نشد
كارت گرافيك رو كه جدا مي كنم يه بوق ايراد مي زنه ولي با كار گرافيك بي سر و صدا سرجاش ميمونه

سلام
پس از تست های فراوان متوجه شدم چیپ بردم سوخته

ميشه بگي چجوري تستيدي؟
چيپ مادر برد بسوزه يعني چي؟ مادر برد كارش تمومه يا قابل تعمير؟

آخه من تخته ننه كامپيوترم رو خيلي دوست دارم
:24:

Guts
11-10-2010, 11:27
شرمنده اين تاپيك قديمي رو دوباره تكون دادم

واقعيتش مشكل من هم دقيقاً همينه!!!
يعني كامپيوتر روشن ميشه ولي هيچ اتفاقي نمي افته
يه بار ديگه قبلاً تر ها اين بلا سرش اومده بود بعد از كلي كنكاش فهميدم چند تا از خازن هاي VGA سوخته
اونا رو تعمير كردم درست شد
حالا بعد از يكي دو ماه دوباره همون جوري شده
البته اونبار اول ويندوز بالا نمي اومد اما اينبار اول صفحه كليد اول از كار افتاد
ولي نهايتاً آخري مثل همن
يعني سيستم روشن ميشه ولي كار نمي كنه!!!!
گرافيكو تست كردم به ظاهر سالام بود!

ميشه منو راهنمايي كنيد
مادربرد، گرافيك يا بايوس؟
میتونه از رم ها هم باشه، رمم اگر درست کار نکنه سیستم روشن میشه ولی هیچ اتفاقی نمیفته و تصویرم نمیده. البته میتونه ایراد از قطعات دیگه هم باشه ولی رم احتمالش زیاده یه تستی بکن.

chevalier
12-10-2010, 08:54
رم و گرافيك تست شد سالم و سرحال بودن
امروز روز تست تخته ننه هست

HADI_MC
27-12-2010, 19:29
باسلام
یه مشکل عجیبی تو کامپیوتر من به وجود امده از هرکس پرسیدم هیچکس نتونست ره حلی بده
چند روز پیش کامپیوتر را روشن کردم مادربرد روشن شد چک بوق زد هارد به کار افتد و حتی صدای بوت شدن ویندوز هم اومد ولی هیچ تصویری روی مانیتور نیومد گرافیک را بردم به یک کامپیوتر دیگه وصل کردم سیستم بدون هیچ مشکلی روشن شد و تصویر هم نشون داد فکر کردم مشکل از مادربرد باشه گرافیک اون سیستم را برداشتم روی سیستم خودم وصل کردم بدون هیچ مشکلی کارکرد!!! بایوس مادربرد درایور کارت گرافیک را اپدیت کردم مشکل حل نشد ویندوز عوض کردم حل نشد

کسی راه حلی به ذهنش نمیرسه
مشخصات سیستم :

Motherboard ASUS M2N68
Graphic ASUS EN9800 GT 1G DDR3

گرافیک اون سیستم

GeForce 6200

mahdikhalili2
28-12-2010, 11:11
با سلام به دوستان عزیز
منم مشکل پست اول رو دارم ،بالاخره مشکل چطوری حل شده؟
ممنون میشم یه راهنمائی کنید

mahdikhalili2
29-12-2010, 16:01
مشکل از پاورم بود یکی از خازنهاش سوخته بود که با تعویضش خوشبختانه مسئله حل شد.