PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد خرید مانیتور lcd راهنماییم کنید لطفا

kdlh64
19-04-2007, 12:01
سلام دوستان. خوبید؟ من دوتا مانیتور ال جی در نظر گرفتم. L1970hr , L1900e . به نظر شما کدومش بهتره؟ ظاهره دوناشونم برام قشنگه. تو رنج 450-470 تومن چه مانیتور حداقل 19 اینچی سراغ دارین که از این دوتا بهتر باشه. البته مانیتور Lcd ؟
ممنون می شم اگه راهنماییو کنید.:20:

kdlh64
19-04-2007, 20:56
سلام دوستان. خوبید؟ من دوتا مانیتور ال جی در نظر گرفتم. L1970hr , L1900e . به نظر شما کدومش بهتره؟ ظاهره دوناشونم برام قشنگه. تو رنج 450-470 تومن چه مانیتور حداقل 19 اینچی سراغ دارین که از این دوتا بهتر باشه. البته مانیتور Lcd ؟

کسی نیست کمک کنه؟:19:

kdlh64
19-04-2007, 20:58
راستی نظرتون در مورد viewsonic VX2025WM چیه؟ این بهتره تا اون LG ها؟

venlo
19-04-2007, 20:59

به ظاهر توجه نكن ... زيبايي يه طرف و كيفيت هم يه طرف ....
به نظر من اصلا بري سراغ samsung خيلي بهتره ... حالا خود داني

Actros
20-04-2007, 01:44
به ظاهر توجه نكن ... زيبايي يه طرف و كيفيت هم يه طرف ....
به نظر من اصلا بري سراغ samsung خيلي بهتره ... حالا خود داني

کاملا رد میشه
سامسونگ زاویه دید نداره
اصلا مانیتور متعلق به lg هستش
یکی از بچه ها همین انجمن یه مانیتور lcd samsung خرید بود بعد یه تایپیک زده بود که چرا اینطوریه تصویر از کنار زرده !!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینها صفحه 4 یا 5

venlo
20-04-2007, 11:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] والا من شنيدم از همه كه سامسونگ بهتره ...
البته تعصبي روش ندارم ...
من خودم سامسونگ دارم كاملا هم راضيم ...

ايشالا هرچي مي خري مباركت باشه و خوب برات كار كنه با كيفيت عالي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

moby
20-04-2007, 13:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] والا من شنيدم از همه كه سامسونگ بهتره ...
البته تعصبي روش ندارم ...
من خودم سامسونگ دارم كاملا هم راضيم ...

ايشالا هرچي مي خري مباركت باشه و خوب برات كار كنه با كيفيت عالي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم سامی دارم و خیلی هم ازش راضی هستم تا حالا هم هیچ مشکلی باهاش نداشتم اینم بگم که 19 اینچه و وارداتی هستش.:31:

kdlh64
20-04-2007, 18:31

VIEWSONIC VX2025WM بگیرم یاBENQ FP202W . فقط از بین این دوتا یکی رو پیشنهاد کنید لطفاٌ. با هم دیگه هم دعوا نکنین بابا. :13:

Mehrdad79_ub
21-04-2007, 00:27
با سلام خدمت دوست عزيز :

با اين پولي كه تو داري بابت Lcd ميدي روي مارك Sony فكر كني بهتره. من با هر سه مانيتور
Sony - Lg - Samsung كار كردم. ( البته فقط در 17 اينچي ها تجربه دارم ) Lcd هاي Samsung , Lg چنان تفاوت بيشتري باهم ديگه ندارند ولي Sony يه چيز ديگه است. در كل به مشخصات Lcd از قبيل :

1 ) كنتراست 2 ) زمان پاسخ دهي 3 ) شفافيت 4) ورودي Dvi

توجه بيشتري كن. من با توجه به تجربه و سليقه شخصي خودم اين سه مانيتور را پيشنهاد مي كنم :

Sony Hs 75 P 3800000

Lg L 1770 Hq - Lg L1760 Tr 3250000-3050000

Samsung Bf 1750 2900000

هر سه چهار مدل معرفي شده 17 اينچي هستند. همين مدل ها 19 اينچي هم دارند.
اين دو مدل Lcd رو كه آخر نوشتي اصلا ارزش فكر كردن نداره

Actros
21-04-2007, 01:13
پست بالا تایید میشه
من سونی یادم نبود

مومیایی
21-04-2007, 03:06
آقا مهرداد سلامنظرت راجع به Sony Sdm-e76a چیه؟چه نمره ای رو بهش میدی؟ در کل این مدلی که گفتم برای چشم خوبه یا نه؟ چون چشمام رو چند وقتیه که عمل کردم.ممنون

mahyarSAMSUNG
21-04-2007, 08:25
کاملا رد میشه
سامسونگ زاویه دید نداره
اصلا مانیتور متعلق به lg هستش
یکی از بچه ها همین انجمن یه مانیتور lcd samsung خرید بود بعد یه تایپیک زده بود که چرا اینطوریه تصویر از کنار زرده !!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینها صفحه 4 یا 5

آقا اکتور ببخشید بی خیال شید . چرا علکی به مردم یاد میدید این چیز میزا رو . بابا سامسونگ زاویه دید نداره ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :19: برو یه سر به ال سی دی تلوزیونهاش بزن همه 178 درجه زاویه دید دارن . ال جی که بیشتر 160 درجه هست . ال سی دی فقط سامسونگ .

شاید اون عکس رو دیدی که مانیتور طرف از بغل زرد بود که باید بگم اون مشکل داشت ولی همین دیشب فیلم 300 رو گذاشتم توی کامپیوترم یه ملتی هم داشتند نگاه میکردن یکی بغل بود یکی پایین بود یکی ایستاده نگاه میکرد اصلا کسی نگفت که چرا از بغل فلان ( زرد تاریکه بفش قرمز ..) :31:

مومیایی
21-04-2007, 18:09
آقا مهرداد سلام نظرت راجع به Sony Sdm-E76a چیه؟ چه نمره ای رو بهش میدی؟ در کل این مدلی که گفتم برای چشم خوبه یا نه؟ چون چشمام رو چند وقتیه که عمل کردم.ممنون

بچه ها نظرتون رو راجع به این مدل میگید؟

moby
21-04-2007, 20:32
آقا اکتور ببخشید بی خیال شید . چرا علکی به مردم یاد میدید این چیز میزا رو . بابا سامسونگ زاویه دید نداره ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :19: برو یه سر به ال سی دی تلوزیونهاش بزن همه 178 درجه زاویه دید دارن . ال جی که بیشتر 160 درجه هست . ال سی دی فقط سامسونگ .

شاید اون عکس رو دیدی که مانیتور طرف از بغل زرد بود که باید بگم اون مشکل داشت ولی همین دیشب فیلم 300 رو گذاشتم توی کامپیوترم یه ملتی هم داشتند نگاه میکردن یکی بغل بود یکی پایین بود یکی ایستاده نگاه میکرد اصلا کسی نگفت که چرا از بغل فلان ( زرد تاریکه بفش قرمز ..) :31:

کاملا موافقم :11:

Mehrdad79_ub
22-04-2007, 01:35
در جواب دوست عزيزمان بايد بگم كه اين مانيتور داراي مشخصات زير است :

Sony SDM E76A

سايز : 17 اينچ
كنتراست : 600
زمان پاسخ دهي : 8 ميلي ثانيه
شفافيت : 300
تعداد رنگ : 16.2 ميليون رنگ
زاويه ديد : 160 درجه از هر دو طرف افقي

در كل بايد بگم در ميان مانيتورهاي سوني بهش نمره 16 رو ميدم و در ميان ساير مانيتورها اصلا نميشه مقايسه كرد. گول بعضي از مانيتور ها رو كه كنتراست بسيار بالايي دارند در حدود 2000 و يا زمان پاسخ دهي بسيار سريع مثلا 2 ميلي ثانيه دارند رو نخور !!‌! اينها همش كشك و دهن پركن هستند.

در جواب سوال قسمت آخر : خيالت تخت تخت باشه در اين مانيتورها اصلا تابش نور وجود نداره. با اين حساب درصد ضرر رساني به چشم به صفر درصد ميرسه. %

مومیایی
22-04-2007, 02:06
در جواب دوست عزيزمان بايد بگم كه اين مانيتور داراي مشخصات زير است :

Sony SDM E76A

سايز : 17 اينچ
تعداد رنگ : 16.2 ميليون رنگ
زاويه ديد : 160 درجه از هر دو طرف افقي

در كل بايد بگم در ميان مانيتورهاي سوني بهش نمره 16 رو ميدم و در ميان ساير مانيتورها اصلا نميشه مقايسه كرد. گول بعضي از مانيتور ها رو كه كنتراست بسيار بالايي دارند در حدود 2000 و يا زمان پاسخ دهي بسيار سريع مثلا 2 ميلي ثانيه دارند رو نخور !!‌! اينها همش كشك و دهن پركن هستند.

در جواب سوال قسمت آخر : خيالت تخت تخت باشه در اين مانيتورها اصلا تابش نور وجود نداره. با اين حساب درصد ضرر رساني به چشم به صفر درصد ميرسه. %

سلام آقا مهرداد عزیز خیلی خیلی ممنون از پاسخ کاملتون. هر چند دید از بغل کیفیت دید از روبرو رو نداره ولی برای من Safe بودن مانیتور برای چشم خیلی مهم بود.باز هم ازتون تشکر میکنم

alirafaat
22-04-2007, 19:05
با سلام خدمت دوست عزيز :

.
اين دو مدل Lcd رو كه آخر نوشتي اصلا ارزش فكر كردن نداره

سلام
والا منم می خواستم یه benq 202 بگیرم

حالا شما به طور مقایسهای این دیدید؟ یا بر اساس اسمشون اینو گفتید
ایا تفاوت قیمتی که بین این و یک 19 اینچی سونی وجود داره این مانیتور رو برا خرید ارجح نمی کنه ؟

یا با این قیمت (380000)هم ارزش خرید نداره

با تشکر

Mehrdad79_ub
23-04-2007, 00:46
با عرض سلامي دوباره خدمت دوستان عزيز
(‌ اين اطلاعات جنبه تبليغاتي نداشته و فقط از روي تجربه بدست آمده است البته تجربه اي كه شايد براي من قانع كننده و كافي باشد )

دوست عزيز " Alirafaat " مشخصات مانيتور پيشنهادي شما - اگرچه خودتان بهتر ميدانيد - به قرار زير است :

Benq Fp 202 W ( اگه اسمش رو درست نوشته باشم )

سايز : 20 اينچ
زاويه ديد افقي : 140 درجه
زاويه ديد عمودي : 130 درجه
ورودي Dvi : بلي

اگر از روي مشخصات بخواي مقايسه كني تقريبا با Sony برابره ولي از Lg و Samsung عقبه. ولي تجربه اين رو رد ميكنه. از اين جهت كه اگه چهار تاشونو بذاري كنار هم فرقشونو حس ميكني %

در نمايشگاه كامپيوتر ( سه سال قبل ...... البته جاتون خالي ) ما تمامي مانيتور ها رو از هر جهت بررسي كرديم و به نظر شخصي بنده (‌ شايد براي شما مهم نباشد ) Sony شعار معروف خودش رو حفظ كرده بود. " مثل هيچ كدام "

من در آخر نميخوام و نميتونم بگم مانيتور Benq از Sony عقبه. فقط اين رو ميگم كه اگه به خريد مانيتور حساس هستيد ( مثل من )‌ شرايطي رو درست كنين كه بتونين دو سه تا مانيتور رو باهم مقايسه كنين.

به اميد روزهاي خوش براي شما

moby
23-04-2007, 17:36
Model 940BW

--------------------------------------------------------------------------------

Viewable area 19”
Pixel Pitch (mm) 0.285
Brightness (cd/x33a1), Typical) 300 cd/m2
Contrast 700:1(H)
Viewing Angle (H/V) 160°/160°
Response Time (ms, Typical) 4 (GTG)

--------------------------------------------------------------------------------

Horizontal Frequency (kHz) 30~81
Vertical Frequency (kHz) 56~75

Maximum Resolution Type 1440 x 900

Color Supported 16.2 Million

Input Video Signal Analog RGB, DVI Digital Link: TMDS
Sync Type Seperate H/V, Composite, SOG
Input Connectors 15 pin D-sub, DVI-D

Plug & Play DDC 2B

Mac Compatibility Yes

On Mode 42 watt (max)
DPMS Mode < 2 watts
Power Type Built-in

Wall-mount VESA 75

Trade Compliance TCO ’03
cabinet Color Black
Weight (lbs.) 9.3
Special Features Ultra narrow bezel, Magic Bright2, MagicTune

دوست من مونیتور من هم اینه خودشم واید هستش