PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در 98

armin15000
28-07-2005, 19:07
سلام

من دوتا مشكل دارم 1- ويندوز 98 من ديگه بالا نمياد و هر وقت ميخوام وارد بشم كامپيوتر وارد

داس ميشه.2- وقتي ميخوام ويندوز اكس پي رو خاموش كنم خيلي بايد در حالت انتظار بمونم

تا بتونم اونو خاموش كنم.

saman_uv
29-07-2005, 01:37
ویندوز 98 به ملکوت اعلا پیوسته و باید عوض کنی اینو امتحان کن: سیستم داره میاد بالا دکمه اف 8 رو بزن واون گزینه که نوشته last ... رو انتخاب کن ببین میاد بالا یا نه (طولانی ترین گزینس فکر کنم)
ویندوز ایکس پی همه این مشکل رو داره

M.R.M
29-07-2005, 09:06
سلام دوست عزيز.
در خصوص ويندوز 98 شما چند روش را به شما پيشنهاد ميكنم كه بهتر است قبل نصب مجدد آنها را امتحان كنيد :
ممكن است نرم افزار يا ... باعث تغيير فايلهاي زير شده باشند كه با دستورات زير ميتوانيد آنها را متوقف نماييد.
وقتي وارد محيط Dos ميشويد دستورات زير را تك به تك اجرا نماييد و بعد از نوشتن هر دستور اينتر را بزنيد:
ren c:\config.sys config.ddd
ren c:\autoexec.bat autoexec.ddd
اين دو دستور باعث ميشوند نام دو فايل CONFIG.SYS و AUTOEXEC.BAT تغيير نموده و در شروع ويندوز اجرا نشوند و چنانچه مشكل از جانب اين دو فايل باشد مشكل شما رفع خواهد شد.
اگر با اجراي دو دستور بالا مشكل شما حل نشد ، روش زير را نيز امتحان كنيد :
در محيط Dos دستور زير را اجرا نماييد :
-ren c:\winboot.ini winboot.in
اگر با اجراي اين دستور نيز مشكل حل نشد روش زير را امتحان كنيد :
در محيط Dos دستور زير را اجرا نماييد :
SCANREG /RESTORE
توجه داشته باشيد كه تمام مراحل بالا را به همان ترتيبي كه عرض كردم انجام دهيد. يعني اگر روش اول جواب نداد روش دوم و ... را اجرا نماييد.
اگر هيچ كدام از روشهاي بالا جواب ندهد آنوقت ميتوانيد به فكر نصب مجدد ويندوز ( البته در صورت نياز باشيد ). اميدوارم نيازي به اين كار نباشد و مشكل شما برطرف شود.
در مورد ويندوز XP نيز بهتر است اگر امكان افزايش حافظه مجازي براي شما وجود دارد اين كار را انجام دهيد ( منظور همان PageFile است ) و از ترفندهايي مانند پاكسازي كامل اين قسمت كه آموزشهاي آن هم در انجمن و هم در وبلاگ ويندوز وجود دارد استفاده نماييد ، برنامه هاي نظير System Mechanic و ... نيز در اين زمينه ميتوانند بسيار عالي عمل نمايند.
سامان عزيز اين دوستمان در خروج از ويندوز XP مشكل دارند نه در ورود به آن :wink:
موفق باشيد.

armin15000
29-07-2005, 11:40
سلام
ممنون دوست عزيز

چون در داس عبارت c رو ميبينم آيا اين دستورات رو بعد از

اون بنويسم و آيا اين فاصله ها مثلا در اين دستورsys config

بايد رعايت بشه يا نه؟

M.R.M
29-07-2005, 12:42
سلام دوست عزيز.
بله شما ميتوانيد دستورات را در همان مسير وارد نماييد و بايد فواصل را نيز عينا رعايت نماييد.
موفق باشيد.

linker
30-07-2005, 18:05
:roll:

Soda
12-08-2005, 21:20
linker جان خيلي باحالي
عجب پستاي باقلوايي ميدي ها
يكم بيشتر رعايت كن عزيز من

m_mahdi313
08-06-2007, 16:26
مطالبتون اصلا جالب نبود ببخشيد اين فقط يه نظر شخصيه

jamali
08-06-2007, 16:37
الان خود بیل گیتس هم یادش نمیاد همچین چیزی تولید کرده باشه! ویندور 98 که با Ie4!

بهنازی
08-06-2007, 22:07
ویستا کجاست ما کجاییم.

COMING-UP-NEXT
10-06-2007, 11:15
ویستا که هنوز سازگاری نداره با برنامه ها ...

خیلی ها هم خودشونو با محیط ساده 98 تطبیق دادن ... بذارید راحت باشن .