PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لب تاب را برايم توضيح دهيد

pedram_ashena
17-04-2007, 16:55
اولا سخت افزار لب تاب؟؟ترتيب دسته بندي سخت افزارهاش از جمله سي پي يو.
چرا لب تاب هاردش يك پارتيشن داره؟
فرقي بين ويندوز لب تاب با پي سي هست؟
كدام سخت افزارهاش با پي سي يكيه
و ....:31:

Lord_theOne
20-04-2007, 08:22
نرم افزار يكي
سخت افزار يكي نيست
CPU هم متفاوت دارد تقريبا اخريهاش اگر اشتباه نكردم Centerio براي اينتل دوهسته اي هست و Conoro AMD هست
‍Pentum M هم هست

pedram_ashena
20-04-2007, 12:10
ممنون اگه كاملتر و به بقيه سوالات هم جواب بدي كه عالي ميشه

Nine
20-04-2007, 23:03
من به طور امل میتونم برات سخت افزارای لپ تاب رو تشریح کنم
اما الان فرصتشو ندارم
اگه برات مهمه یه ندا بده تو یه فرصت مناسب کامل برات توضیح بدم

Diego
20-04-2007, 23:53
یکی از بزرگترین فرقش اینه که دستت تو ارتقای قطعاتlaptop بسته اس.تا جایی که من میدونم فقط رم لپتاپ رو میشه افزایش داد.
باز هم تاکید میکنم:تا جایی که من میدونم.

Lord_theOne
21-04-2007, 08:47
قبلا اينجوري بود عزيز ولي الان همه چيز را مي تواني عوض كني

pedram_ashena
21-04-2007, 11:35
من به طور كامل میتونم برات سخت افزارای لپ تاب رو تشریح کنم
اما الان فرصتشو ندارم
اگه برات مهمه یه ندا بده تو یه فرصت مناسب کامل برات توضیح بدم

ممنون /اگه زحمتش را بكشي كه عالي ميشه.من منتظر هستم

ساير دوستان هم ممنون منتظر اطلاعات كاملتري از شما هستم

Nine
22-04-2007, 01:24
تقسیم بندی نوت بوکها بر اساس وزن
1-ultra portable کمتر از 1.5 کیلوگرم با هارد 30-60 گیگ و صفحه نمایش کمتر از 14 اینچ
2-thin and light 1.8 تا 2.8 کیلو با هارد 60 تا 100 گیگ و صفحه نمایش 12 تا 14 اینچ
3-midsize 2.8 تا 3.6 کیلو هارد 50 تا 100 گیگ و صفحه نمایش 14 تا 15.4 اینچ
4- desktop replacement 3.6 کیلو به بالا هارد 60 تا 240 گیگ و صفحه نمایش 17 تا 20 اینچ
5-tablet pc وزن 1.8 به و کمتر هارد 30 تا 60 و صفحه نایش 12 اینچ یا کمتر

پردازنده نوت بوکها
1-پر دازنده های اینتل
a- Celeron
پردازنده های قدیمی و ضعیف با فرکانس 1.2 تا 2 گیگ و حافظه نهان L2 –k 512 یا 1 مگ
b- Pentium 4
پردازنده های متوسط با سطح حافظه نهان 1 مگ با فرکانسی بین 2.8 تا 3.46
c- Pentium M
متوسط به بالا با فرکانس 1.1 تا 2.26 و حافظه نهان 2 مگ
d-core solo
نسل متفائتی از پردازنده های تک هسته ای اینتل با کارایی خوب
T1400-1.83 GHZ-2 MB
T1300-1.66 GHZ-2MB
U1400-1.2 GHZ-2 MB
e – core duo
شاهکار 2 هسته ای اینتل با کارایی بسیار خوب که تقریبا ای ام دی رو حسابی از گردونه رقابت خارج کرد
T2700-2.33 GHZ-2 MB CACHE L2
T2600-2.16 GHZ 2MB CACHE L2
T2500 -2 GHZ -2 MB CACHE L2
T2400-1.83 GHZ-2 MB CHACHE L2
f- core 2 duo
بهترین پردازنده های کنونی برای کامپیوتر های همراه ادامه و تکمیل نسل قبل دو هسته ای های اینتل با این محصول تکمیل شد اینتل چنان از این شاهکار خود راضی است که حتی پردازنده های کامپیوتر های دستکتاپ رو نیز با همین نام اسم گذاری کرد در انجا قویترین E6800 است با فرکانس 2.93 و 4 مگ حافظه نهان سطح 2 و در اینجا چنین است
T7600-2.33 GHZ-4 MB
T 7400 -2.16 – 4 MB
T 7200 -2 GHZ – 2 MB
T 5600 -1.83 GHZ – 2 MB

2 - پردازنده های AMD

در دنیای نوت بوک فاصله اینتل از ای ام دی بسیار بیشتر است حتی اپل که سالها از سی پی یوهای ای ام دی در مک بوک های خود استفاده می کرد با ظهور سی پی یو های دو هسته ای اینتل به سمت اینتل کشیده شد
این امر در ابتدا بسیاری از طرفداران اپل رو رنجوندن اما بعد از مدتی و مشخص شدن قدرت پردازنده های جدید اینتل بر طرفداران مک بوک ها افزوه نیز شد
اما رده بندی پردازنده های ای ام دی به صورتی مختصر تر
1- SEMPERON
2- ATHLON 64
3- TURION 64
4- TURION 64 X2
که این سری قویترین پردازنده های ای ام دی است به این نام گذاری
TL-60-2 GHZ-512K L2
TL 56-1.8 GHZ-512 K L2
TL 52 1.6 GHZ-512 K L2
TL 50 – 1.6 GHZ-256 K L2
از دلایل ارزان تر بودن سی پی یو های ای ام دی نسبت به اینتل بپایین بودن سطح حافظه گران قیمت L2 است

تکنو لوژی CENTERINO چیست؟

CPU:Pentium m + 2 mb cache
Chipset intel 915
کارت شبکه بی سیم

تکنو لوژی centrino duo? چیست ؟

Cpu: core duo or core 2 duo
Intel 945 chipset
کارت شبکه بی سیم

حا فظه در لپ تا پ

در اینجا نیز حافظه های DDR و DDR 2 مطر ح اند که حافظه های DDR2 سریعترن
باس رم در لپ تاپ 533 یا 667 است
((کارایی پردازنده های 2 هسته ای اینتل خیلی با تغییر باس رم تغییر نمی کند اما سی پی یهای 2 هسته ای ام دی بهترین کارایی رو با رم های با باس بالا دارن
برای همین در کام پیوتر های دسکتاپ هم رم با صرفه همراه CORE2DUO باس 533 است ودر مورد ATHLON 64 X2 باس رم مناسب 800 1ست ))
رم در لپ تاپ نسبت به کامپیوتر های دسکتاپ اهمیت بیشتری دارد فعلا لپ تاپ با رم زیر 1 گیگ چندان آینده نگرانه نیست ))

در ضمن رم از قطعاتی است که ارتقا آن چندان سخت نیست و در ضمن از مهمترین قطعاتی است که هماهنگ نبودنش با سایر قطعات سیستم را به شدت نا پایدار می کنه – حتی در مورد بستن سیستم های دسکتاپ به شدت به هماهنگی مادربورد – رم و باس رم توجه کنید ))

هارد

هارد های لپ تاپ نسبت به هار دهای دسکتاپ از سر عت کمتری برخوردارند
سرعت چرخش هاردهای معمولی کتامپیوتر های دسکتاپ 7200 rpm است اما در لپ تاب ها معمولا 4200 یا 5400 است این امر هم باعث افزایش دوام باطری و از طرفی کم صذاتر بودن لپ تاپ میشود
لپ تاپ با هارد با سرعت چرخش 7200 دور در دقیقه لپ تاپی با هردی سریعی است و معمولا در سیستم های گیم و قوی کار برد دارن معادل آن در سیستم های دسکتاپ هارد های 10000 دور و 15000 است با قیمت های بسار بالا مثلا هارد 10000 دور 150 گیگی شرکت وسترن حدود 300 هزار تومان قیمت داره

سیستم عامل
معمولا از ویندوز xp استفاده میشه البته در کامپیوتر های اپل از سیستم عامل این شرکت استفاده میشه
ویندوزهای نصب شده روی لپ تاپ ها رجیستر شده شرکت سازنده لپ تاپ است و پول سیستم عامل روی قیمت لپ تاپ منظور میشه
لپتاپ های ارزانتر xp home edition و حرفهای ترها xp pro
در موقع خرید لپ تاپ به شنا سیدی رکاوری لپ تاپ رو میدن که میشه با اون ویندوز و درایور ها رو با هم نصب کرد
در لپ تاپ های جدید تر با دو عنوان زیر روبرو هستیم

Vista capable : لپ تاپ منحصرا برای ویست طزاحی نشده ولی قابلیت نصب ویستا رو داره اما ممکنه نشه از تمام قابلیت های ویستا بهره گرفت
Vista ready : که منحصزا بزای ویستا طراحی شده اند و معمولا برای مصارف خانگی از vista home premium استفاده میشه

لپ تاپ های مخصوص ویستا دارای این خصوصیات هستن
1- cpu
core duo or core2duo or turionx2
2- ram
1GB OR 2 GB
3-VGA
128 OR 256 ABOVE
پارتیشن بندی لپ تاپ اختیاری است و میشه اونو به دلخواه تغییر داد

پردازنده ی گرافیکی

معمولا از سری GEFORCE شرکت انودیا یا پردازنده های گرافیکی اینتل استفاده میشه
عمر باطزی هم در کامپیوتر های قویتر کم تراست این زمان از 3 تا 10 ساعت متغییر است

مثالی از بیان خصوصیات یک لپ تاپ

DELL XPS M1710
3.99 kg
100 GB -7200 rpm
GEFORCE 7900 GTX- 512 MB GDDR3
2 GB RAM 667
CORE 2 DUO 2.33 GHZ-T 7600 – 4M B CACHE L2
17 "

امیدوارم از این مقاله خوشتون اومده باشه و ازش استفاده کرده باشین
فکر میکنم الان خیلی بهتر بتونبن یه لپ تاپ مناسب و کار آمد برای خودتون انتخاب کنید
همیشه شاد باشین

pedram_ashena
22-04-2007, 10:35
Nine عزيز چي بگم؟؟؟تو واقعا محشري.ممنون خيلي كمكم كرد و مطمئنم خيلي هاي ديگه هم استفاده كردن.هر وقت احساس كردي ميشه به نوعي اين مطالب را كاملتر كني بيا كه منتظريم.

Nine
22-04-2007, 11:19
Nine عزيز چي بگم؟؟؟تو واقعا محشري.ممنون خيلي كمكم كرد و مطمئنم خيلي هاي ديگه هم استفاده كردن.هر وقت احساس كردي ميشه به نوعي اين مطالب را كاملتر كني بيا كه منتظريم.

خواهش میکنم اما من از شما و بقیه دوستان می خوام که به نوشتن من جهت بدن یعنی در مورد چیزی که مد نظرتونه بگید تا من ببینم می تونم تو اون قسمت کمک کنم یا نه مثلا تو همین نوشته شما بگید در مورد کدوم قسمت بیشتر بگم یا چه چیزی بوده که جا افتاده
حتی در مورد سخت افزار کامپیوترای دسکتاپ و بستن سیستمای حرفهای و انتخاب بهترین قطعات سخت افزاری هم میتونم کمک کنم
یا حق

pedram_ashena
22-04-2007, 12:06
تفاوت برندهاي مختلف به عنوان مثال

Nine
23-04-2007, 09:14
تو دو سه روز آینده با یه مطلب در مورد انواع برندها و معرفی چتد تا نوت بوک فوق العاده بر میگردم

Nine
25-04-2007, 01:56
سلام
دوباره فرصتی پیش اومد تا در مورد لپ تاپ در خدمتتون باشم این بار میخوام طبق خواسته pedram_ashena کمی در مورد انواع برند های موجود تو کشور صحبت کنم و کمی در مورد تجربه های خودم و دوستام در مورد لپ تابشون بگم و از هر برند نمونه ای رو براتون بیارم تا هم با خصوصیات و هم حدود قیمتشون آشنا بشین
توجه:در بعضی موارد ممکنه بحث کمی سلیقه ای بشه برا همین من ادعا نمیکنم اونچه که من یگم حتما درسته
من فقط اطلاعات چند ساله مو در مورد لپ تاپ میگم باشد که به کار آید

در انتخاب یک لپ تاپ دو پروسه رو باید مد نظر داشت
مشخصه های لپ تاپ
برند

ابتدا به تعیین وانتخاب مشخصه ها می پردازم من سعی میکنم بهترین ها رو بگم لزومی نداره شما همه ی این بهترینها رو با هم تو لپ تابتون داشته باشین چون اینجوری قیمت زیاد میشه میتونید بسته به کارتون و مهم بودن هر مشخصه اونو به عنوان پارامتر مهم در نظر بگیین البته اگه از نظر قیمت مشکلی نداشته باشین می تونین همه رو یه جا دا شته باشین

1-پردازنده : بهتره از سری پردازنده های اینتل core duo یا core2duo رو انتخاب کنید و سعی کنید فرکانس 2 به بالا رو انتخاب کنید و از می خواین از پردازنده های ای ام دی استفاده کنید حتما turion 64x2 رو انتخاب کنید

2- در مورد رم حتما ddr2 واگر اهل بازی هستید یا اشتیاق به استفاده از دست پخت جدید بیل گیتس و استیو بالمر (ویستا ) رو دارید مقدار 1 گیگ یا بالاتر رو انتخاب کنید
در مورد باس رم هم 533 یا 667 رو داریم اگه در مورد باس اختلاف قیمت در مورد لپ تاپ مورد نظزتون زیاد نبود باس 667 رو انتخاب کنبد اما اگه زیاد بود و پردازنده شما هم اینتل بود 533 رو انتخاب کنید اما برا پردازنده ای ام دی باس 667 توصیه می شه

3-حجم هار دیسک رو بسته به کارتون انتخاب کنید 60 تا 100 حجم مناسبیه سرعت 4200 خوب نیست 5400 یا اگه سرعت بالا از صدا و سنگینی مهمتره 7200 بهترینه

4-صفحه نمایش اگه خیلی اهل فیلم دیدن نیستید 15.4 خیلی خوبه اما صفحه نمایش 17 گرون تموم میشه
در مورد صفحه نمایش – صفحه نمایش های wide screen که باعث میشن صفحه بزگتر دیده بشه خیلی مطلوبه

5-کارت گرافیک اگه اهل بازی نیستید و یه نگاه xp رو میدن به صد تا غمزه ی ویستا همون 128 کافیه
اما اگه این طور نیست باید یه کم در مورد انتخاب کارت گرافیک با هم صحبت کنیم

اصولا کارتای گرفیک 3 پارامتر مهم دارن

یکی پردازشگر ( GPU ) که ساخت انودیا یا ATI است

یکی نوع و مقدار حافظه گرافیکی است که نوع DDR2 قدیمی تره و نوع GDDR3 جدید و بسیار کارآمدتره طوری که نوع حافظه از مفدارش به پارامتر مهم تری تبدیل شده

ودر آخر هم رابط حافظه که پل ارتباطی پردازنده و حافظه گرافیکی است رابط حافظه به 4 دسته 64 بیتی
128 بیتی 256 بیتی و 512 بیتی تقسیم میشه

در مورد کارت گرافیک شاید عبارت SHARE یا (TC (TURBO CACHE رو شنیده باشید
این تکنولوژی در کارت های ارزون قیمت تر به کار میره به این صورت که خود کارت مثلا 128 مگ حافظه داره اما میگن این کارت 128 تا 256 است یعنی تا 128 مگ میتونه خودش عمل کنه اگه کار گرافیکی سنگینی باهاش انجام بدی میتونه تا 256 مگ هم جواب بده اون 128 مگ کمبودشو از روی رم دستگاه برمی داره برا همین در مورد خرید کارت حتما به NOTSHARE بودن حافظه کارت گرافیک توجه کنید

چند نمونه از کارن های گرافیکی :
Geforce 7600 GT (نام واحد پردازشگر-ساخت انودیا )
256 MB GDDR3 ( مقدار و نوع حافظه )
128 BIT ( رابط حافظه )
کارت بالا توانایی اجرای ویستا رو داره
این کارت در مورد کامپیوتر های دسکتاپ و ساخت XFX با قیمت حدود 185 تومان یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی است که قصد استفاده از ویستا و بهره گیری از رابط گرافیکی AERO GLASS تمام و کمال رو دارن

در مورد درایو نوری هم اگه بازم پولش باشه HD-DVD یا BLUE RAY مربوط به آینده است واگر نه همون DVD-WRITER رو اتخاب کنین

برند
در مورد انتخاب برند کار یه کم سخته چون دیگه زیاد بحث فنی نیست و به تجربه بیشتر نیاز داره مسلما یه نوت بوک فروش بر حسب تجربه حتی اگه اطلا عات فنی نداشته باشه میتونه بگه فلان مارک خرابیش زیاد و ...
ضمن اینکه چون نوت بوک یه فطعه کامل است ممکنه یه مدل از یه برند خیلی خوب باشه و یه مدل دیگه خیلی بد اما این چیزی که اینجا گفته میشه یه فرم کلی است و مسلما استثنا عاتی هم داره

برند های موجود عبارت اند از
TOSHIBA
SONY
DELL
IBM/LENOVO
ACER
FUJOTSU/SIEMENS
HP
APPLE
ASUS
LG
GATWAY
JUNIPER
GIGABYTE
ALIENWARE
HYNDAI
,……..
توشیبا این شرکت ژاپنی از قدیمی های بازار نوت بوکه و تا حالا از کسی نشنیدم کسی لپ تاب توشیبا داشته باشه و ازش ناراضی باشه
میدونم که میدونین اما برای اونایی که کمتر تو بازار رفت و آمد دارن ممکنه بعد از دیدن یه لپ تاپ توشیبا ( یا هر برند دیگه ای ) به جای عبا رت made in japan با عبارت design by Toshiba – made in china روبرو بشین
زیاد ناراحت نشین الان دیگه 90 درصد به بالای اجناس آی تی تو چین تولد میشن نه اینکه چینی ها اینقدر پیشرفته باشن بلکه برا این که اونجا نیروی کار ارزون زیاده اکثر کارخونه های مادر ونجا کارخونه میزنن تا بتونن محصولات ارزونتری تولید کنن برا همین کرچه ساخته شده در چین یه کم ادم دلگیر میکنه اما همون محصول مثلا همین توشیبا ساخته شده در ژاپن و آمریکا هم داره اما نسبت به چینی با همون خصوصیات بین 500 تا 900 هزار تومان گرونتر
الان حتی اینتل برا تولید سی پی یو های چند هسته ایش quad core یه کارخونه تو دالیان چین زده
بگذریم
اینم یه لپ تاپ گرون قیمت از توشیبا که جز 10 لپ تاپ برتر 2006 از دید سایت laptop magazine هم بوده

Toshiba qosmio G35-AV650
DESKTOP REPLACEMENT
CORE DUO 2 GHZ
2GB DDR2 -667
GEFORCE 7600 GT – 256 GDDR3
100 GB * 2 –RAID 0

RAID 0 : استفاده از دو هارد به منظور افزایش سرعت انتقال اطلا عات
HD-DVD
4.7 KG
ققیمتش هم در حدود 3 میلیونه

و یه مدل مناسبتر از نظر فیمت
COR2DUO 2 GHZ
1 GB DDR2
100GB SATA
GEFORCE 7300 GT-256 MB DDR2
14.1
2.7 KG
1/700/000 تومان

بعد نوبت به سونی و لپ تاپ های vaio ان میرسه
به طور قطع لپتاپ های وایو ی سونی از زیباترین و ظریفترین لپ تاپ های بازاره و جون میده برا دختر خانوما هر چند که پسرا هم هیچ بدشون نمی آد یه وایو داشته باشن سطح کیفی محصولات سونی همیشه بالا بوده و نوت بوکاش هم از این قاعده مستثنی نیست اما یه مشکلی دارن اونم قیمت بالای این لپ تاب هاست خصوصا اگه ساخته شده در ژاپن یا آمریکا باشن مدلهای چینی قیمت کمتری دارن

توجه :
در موقع خرید نوت بوک علاوه بر نکات فنی به این موارد هم توجه کنین
1-وزن نوت بوک بسته به کار شما ممکنه خیلی مهم باشه
2-مدت زمان شارژ
3-نحوه قرار گیری کلید ها رو ی صفحه کلید که در بعصی از نوت بوک ها نسبت به صفحه کلید های نرمال متفاوت اند و کار کردن باهاشون سخته
4-گارانتی و خدمات پس از فروش چون گاهی برا تعمیر یه نوت بوک باید به کشور سازنده بره و این ممکنه چند ماه طول بکشه
5-ریفریبش نبودن نوت بوک – بعصی از نوت بوک ها بعد از تولید دچار اشکالات فنی بوده و به کارخونه برگشت داده میشه کارخونه بعد از رفع عیب نوت بوک رو به قیمت کمتری به بازار می فرسته و روش برچسبی به منظور اطلاع میزنه مبنی بر اینکه این نوت بوک باز تعمیر شده اما بعضی از فروشنده ها برچسب رو کنده و نوت بوک رو به قیمت اولیه می فروشن برا جلوگیری از این اتفاق اکثر نوت بوک ها یه شماره سریال دارن که با وارد مردن این شماره تو سایت کارخونه کلیه اطلاعات مربوط به نوت بو ک رو میتونین دزیافت کنین

Sony-SZ38 GP
CORE2DUO 2 GHZ
120 GB HDD
LCD 13.3
GEFORE 128 MB DDR2
1.7 KG
6.5 HRS
MADE IN JAPAN
2.400.000
همهن نوت بوک ساخت جین
1.800.000

DELL
یکی از بزرکترین تولید کنندگان نوت بوک و کامپیوتر های دسکتاپ متعلق به شخصی به نام مایکل دل در آمریکا
یکی از لپتاپ های دل که با یک اسم اما مشخصات فنی متفاوتی عرضه میشه INSPIRON 6400
است که با توجه به مشخصات فنی اش قیمتش خیلی پایین تر از انتظار است برا همین خیلی ها این لپ تاپ رو میگیرن و اکثر کسایی که دل دارن همین مدله
CORE2DUO-2GHZ
2GB DDR2
120 GB HDD
LCD 15.4
VGA:ATI 256 DDR2
2.8 KG
MADEIN MALASYA
1.200.000
کته جانبی: یکی از دوستام همین نوت بوک رو داره وقتی من با هاش کار میکردم اصلا با توجه به مشخصات و انتظاری که من ازش داشتم نتونست منو راضی کنه در واقع لپ تاپ خیلی کندتر از اونی بود که من انتظارشو داشتم
چراش برا منم جای سواله ( البته اینو با دقت کافی روی برنامه های نصب شده میگم)

FJITSU/SEIMENS
محصول مشترک ژاپن . آلملن که تو آلمان ساخته میشه
در مدل های AMILO PRO و LIFE BOOK عرضه میشن که لایف بوکها کیفیت بهتری دارن

تو بازارنوت بوک زیاد طرفدار نداره و اکثر فروشنده ها دید خوبی بهش ندارن

APPLE
که برا ما دور از دسترسه
قیمت بسیار بالا و البته مشکلات گارانتی و سیستم عامل اپل و اینکه برا هر نرم افزارش باید جداگانه پول بدی باعث شده این برند تو ایران زیاد طرفدار نداشته باشه
اما از نظر کیفیت واقعا عالی اند
برا اینکه ببینید من چی میگم یه نمونه ذکر میکنم
APPLE MA611LL/A
CORE2DUO 2.33 GHZ
2GB DRR2 -667
160 GB HDD-7200
LCD 17
VGA 256 MB GDDR3 GEFORCE 7600
3 KG
3.000.000 تومان

IBM/LENOVO
این لپ تاپ ها به دوام و درصد خرابی بسیار پایین معروفن
ظااهر زیبایی ندارن و کاملا صنعتی طراحی شدن
آی بی ام بخش تولید پی سی شو به LENOVO واگذار کرده و این لپ تاپ ها کمتر متعلق به آی بی امه تا LENOVO ام LENOVO از فن آوری های ای بی ام در این لپ تاپ ها استفاده میکنه

Z61M
CORE2DUO 2GHZ
LCD 15.4
1 GB DDR2
120 GB HDD
VGA 256 DDR2
1.800.000

ASUS
محصولات این غول تایوانی همیشه مورد تو جه بوده و مطمعنا از بچگی مادر بوردهاش تو ذهن همه ما هست
جدیدا ایسوز یه لپ تاپ سفاشی برای شرکت ماشین سازی لامبورگینی زده (( قبلا هم ACER برای فراری یه ل تاپ سفارشی زده بود )) که واقعا مشخصات و البته قیمت بالایی داره با هم یه نگاهی به این لپ تاپ چرمی سیاه و زرد ایسوز میاندازیم
LAMBURGHINI VX1
CORE2DUO 2.16 GHZ
2 GB DDR2
160 GB HDD SATA
GEFORCE 7400 512 MB DDR2
LCD 15
2.5 KG
3.300.000

GIGABYTE
یه تایوانی دیگه که از نقاط قوت گیگا بایت تو ایران گارانتی خوب آواژنگه یه سری به سایت AVAJANG.COM
بزنید تا از نحوه اطلاع رسانی خوب این شرکت لذت ببرید
یکی از مدلهای معروف گیگا با مشخصات فنی متفاوت که جوایز زیادی مثل REDDOT رو برده
W251U است چندی است نوت بوک های مخصوص ویستا ی این شرکت هم با قیمتای مناسب به بازار اومدن
ALIENWARE
ممکنه با دیدن این نام با خودتون بگین این دیگه چیه
آره همینطوره شرکت ALIENWARE یکی از بزرگترین تولید کنندگان کامپیوتر های دسکتاپ تو دنیاست و تو طراحی این کامپیوتر ها چنان عمل میکنه که جای صحبت رو برای هیچکس باقی نمی ذاره
تقریبا هر عاشق کامپیوتری دوستداره یکی از کامپیوتر های چند میلیون تومنی این شرکت امریکایی رو داشته باشه
حتما سری به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنید
این شرکت تو زمینه نوت بوک هم فعالیت میکنه
مثلا این مدل

AREA-51M5550
CORE2DUO 2.33
2GB DDR2 -667
100 GB HDD SATA 7200 RPM
GEFORCE 7600 GT 256 GDDR3
LCD 15.4
3 KG
این لپ تاپ و این مشخصات همون چیزی است که من به عنوان بهترین مشخصات فنی برای یه لپ تاپ تو ذهنم بوده همه چیز سر جاشه نه زیاد نه کم

سایر برند ها هم تو یه سطحن مثل LG یا سامسونگ یا ایسر که از نظر فروش جهانی در مقام سومه ..

بازم امیدوارم ازین مطلب خوشتون اومده باشه
و تونسته باشم کمکی تو انتخاب به شما کرده باشم
همیشه شاد باشین
تا بعد

pedram_ashena
25-04-2007, 22:41
ممنون nine عزيز .داريم استفاده ميكنيم از مطالب.

Lord_theOne
26-04-2007, 06:45
در مورد LapTop
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nine
27-04-2007, 11:00
در مورد LapTop
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون اما انگار این تاپیک دیگه فعال نیست چون مطالب فنی اش خیلی قدیمی ان
اما بحث های کلی اش در مورد خرید لپ تاپ مفیدن اما با بحثی که من اینجا و به صورت دسته بندی انجام دادم متفاوتن

pedram_ashena
27-04-2007, 14:19
nine ميخواهم يه جوري تايپيك را ادامه بدي كه نمونه باشه

Lord_theOne
28-04-2007, 04:37
Nine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آره عزيز اين تاپيك را بعدا در قسمت تاپيكهاي مهم مي گذاريم بخاطر مطالبش البته شايد يكم پاك سازيش كردم پستعاي اضافه مثل پستهاي خودم را پاك كردم
ممنون Nine جان

ramin3281
14-02-2009, 19:15
من دانشجوی کامپیوتر هستم - کارم هم شبکه هست - اگه لب تاب بگیرم زیاد روشن خواهد بود (باطریش مهم نیست چون هر جا می رم به برق دسترسی دارم) - می خوام روش نسخه های سرور نصب کنم - بیشتر میخوام برای کلاس خصوصی که می گیرم
به نظر شما چه مارک بگیرم
به نظر شما این لب تاب چطور هست
VOSTRO 1510F DELL NOTEBOOK

CPU:Intel Core 2Duo T9300 2.50GHz 6MB cache FSB 800#RAM:4096 MB 667 DUAL#HDD:320GB SATA#Display:15.4` WXGA+ 1440*900 TrueLife#VGA:NVIDIA GeForce 8400M GS-256MB up to 895MB (shared)#XT Modem/WLAN 802.11b/g/LAN #Bluetooth#DVD�RW super multi#2.80 Kg#OS:Windo
9 cell باطری

قیمتش هم با گارانتی ایران می گن 000/200/1 تومان بیشتر از این هم پول ندارم - با این پول لب تابی بهتر از این میشه خرید ؟؟

Pami
18-02-2009, 00:00
من دانشجوی کامپیوتر هستم - کارم هم شبکه هست - اگه لب تاب بگیرم زیاد روشن خواهد بود (باطریش مهم نیست چون هر جا می رم به برق دسترسی دارم) - می خوام روش نسخه های سرور نصب کنم - بیشتر میخوام برای کلاس خصوصی که می گیرم
به نظر شما چه مارک بگیرم
به نظر شما این لب تاب چطور هست
vostro 1510f dell notebook

cpu:intel core 2duo t9300 2.50ghz 6mb cache fsb 800#ram:4096 mb 667 dual#hdd:320gb sata#display:15.4` wxga+ 1440*900 truelife#vga:nvidia geforce 8400m gs-256mb up to 895mb (shared)#xt modem/wlan 802.11b/g/lan #bluetooth#dvd�rw super multi#2.80 kg#os:windo
9 cell باطری

قیمتش هم با گارانتی ایران می گن 000/200/1 تومان بیشتر از این هم پول ندارم - با این پول لب تابی بهتر از این میشه خرید ؟؟

دستگاه خوبیه ، این وسترو 1510 ها دیگه کم کم داره به پرفروش ترین های دل تبدیل میشه !! دستگاه خوبیه البته ظاهر ساده و خشکی داره اما محکم و با دوامه ( مثل بقیه دل ها ) البته حدودا 100 تومن بهت زیاد گفتن و بهتره باز هم بگردی و ارزونتر گیرت میاد ، بهتر از این هم میشه خرید البته باید خوشت بیاد از برند های دیگه ، اگه سونی دوست داری ar-850 رو با 1 میلیون و 200 هزار میشه تهیه کرد که شیک و فوق العاده است و گرافیکش هم 8600 هست ...

nakhordemast
20-02-2009, 01:57
سلام ممنون از مطالب کاملا مفیدت.
یه سوال دارم اینکه دقیقا فرق بین دو رده core duo و core 2 duo چیه؟ اگر ممکنه برام توضیح بدید.
سوال دیگه: این 1510 های دیل که اینهمه مشخصات خیو بو خارقالعاده ای دارن از جمله رم و سی پی یو با کش بالا چرا اینقدر ارزونه. به نظرم رده های دیگه دل با مشخصات پایین تر قیمت تموم شده بالا تری دارن. دلیلش چیه؟

nakhordemast
20-02-2009, 02:17
دستگاه خوبیه ، این وسترو 1510 ها دیگه کم کم داره به پرفروش ترین های دل تبدیل میشه !! دستگاه خوبیه البته ظاهر ساده و خشکی داره اما محکم و با دوامه ( مثل بقیه دل ها ) البته حدودا 100 تومن بهت زیاد گفتن و بهتره باز هم بگردی و ارزونتر گیرت میاد ، بهتر از این هم میشه خرید البته باید خوشت بیاد از برند های دیگه ، اگه سونی دوست داری ar-850 رو با 1 میلیون و 200 هزار میشه تهیه کرد که شیک و فوق العاده است و گرافیکش هم 8600 هست ...

این 850 رو من رفتم دیدم . مشخصات خیلی خوبی داره اما بازم قیمتش برام تعجب آوره. فکر میکنم بازم ارونه ( به نسبت برندش)
میشه یه مقایسه سر دستی بین این و 1510 بکنید. (از لحاظ قطعات و همچنین پرفرمنس سیسم)

behroz faramarzi
18-03-2009, 23:12
نكات جالبي رو كفتين؛