PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه استفاده از( ilink (ieee1349 لطفا راهنمایی کنید

hamidma
16-04-2007, 19:38
با سلام
من به تازگی متوجه شده ام که از طریق ای لینک می توان از برخی دوربین dv بدون نیاز به کارت کپچر با کیفیت بالا فیلم dv رو روی کامپیوتر ریخت.

من چند تا سوال در زمینه این شیوه دارم
1- در این شیوه تقریبا قیلم با چه کیفیتی ذخیره می شه ؟ از نظر حجم؟
2- من دوربینم پاناسونیک z60 هست که فیلم رو روی فیلمهای مینی dv ذخیره می کنه. ایا با خرید کارت ای لینک می تونم فیلمم رو روی کامپیوتر بریزم؟
3- چه مدلی از ای لینک رو پیشنهاد می کنید؟
4- وقتی که کار ذخیره روی کامپیوتر انجام شد ایا با یه کامپیوتر معمولی می شه با ادوب پریمیر کار میکس رو روش انجام داد؟ ( cpu2.8 full, vga 128,ram 512 ddr2(

5- کلا جهت میکس کردن فیلم از نظر سخت افزاری یه سیستم چه مشخصاتی باید داشته باشه؟ رم و سی
پی یو و کارت گرافیک و یا هر مورد دیگه که در این مورد نیازه)

بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم.

alizali
16-04-2007, 22:38
1- کیفیت عالی در حد همان چیزی که در دوربین میبینید
2-اگر خروجی Dv دارد بله
3- مدل زیاد مهم نیست یک نوع چینی ارزان قیمت بود که کار من را راه انداخت
4- اگر بتونین رم رو زیادتر کنین هیچ مشکلی ندارید
5- سیستمتون خوبه فقط اگه رم بیشتر باشه خیلی بهتره
البته این برای یه کار کاملا معمولی و خانوادگی خوبه

animeditor
16-04-2007, 23:14
سلام جمیعاً

1- در این شیوه تقریبا قیلم با چه کیفیتی ذخیره می شه ؟ از نظر حجم؟
بستگی به کیفیتی و فرمتی داره واسه کپچر تنظیم می کنی.
مثلاً هر یه ساعت DV PAL به فرمت AVI حدود 13 گیگ جا می گیره.

2- من دوربینم پاناسونیک z60 هست که فیلم رو روی فیلمهای مینی dv ذخیره می کنه. ایا با خرید کارت ای لینک می تونم فیلمم رو روی کامپیوتر بریزم؟
اگه دوربین شما خروجی Ilink داشته باشه (که معمولاً داره).

3- چه مدلی از ای لینک رو پیشنهاد می کنید؟
مدلش مهم نیست. چون همشون از یه تکنولوژی استفاده می کنن.
مهم اینه که مادربورد سیستم شما بتونه اون رو به خوبی ساپورت کنه.

4- وقتی که کار ذخیره روی کامپیوتر انجام شد ایا با یه کامپیوتر معمولی می شه با ادوب پریمیر کار میکس رو روش انجام داد؟ ( cpu2.8 full, vga 128,ram 512 ddr2(
من با سیستم ضعیف تر از این هم کار کردم؛
مونتاژ، نه میکس.
این لینک رو ببین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5- کلا جهت میکس کردن فیلم از نظر سخت افزاری یه سیستم چه مشخصاتی باید داشته باشه؟ رم و سی
پی یو و کارت گرافیک و یا هر مورد دیگه که در این مورد نیازه)
من همیشه می گم: مهم کاربرد سیستمه؛ نه قدرتش. خب هر چی قوی تر بهتر.

توضیح:
تکنولوژی IEEE می تونه تصاویر رو با بالاترین کیفیت ممکن، انتقال بده؛ چون به صورت Data کار می کنه.
در حالی که روش های معمول (غیر از این)، تصاویر رو به صورت سیگنال های الکترومغناطیسی منتقل می کنن که ممکنه دچار افت کیفیت بشن.
این آموزش هم به دردت می خوره:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

التماس دعا
یا علی

animeditor
16-04-2007, 23:25
سلام جمیعاً

از دوست عزیزمون alizali هم تشکر می کنم واسه توضیحاتشون.
راستش پست ایشون رو ندیدم!

التماس دعا
یا علی

hamidma
17-04-2007, 20:18
واقعا ازتون ممنونم دوستان گرامی . راستش رو بخواهید یه خورده با این سرعت پاسخگویی دوستان جا خوردم . واقعا ممنونم.
من چند سالی هست که در این انجمن عضو هستم ولی مدتی بود کمتر سر می زدم. به این نتیجه رسیدم که باید بیشتر یاد دوستان و انجمن کنم.

hamidma
25-04-2007, 12:49
1- کیفیت عالی در حد همان چیزی که در دوربین میبینید
2-اگر خروجی Dv دارد بله
3- مدل زیاد مهم نیست یک نوع چینی ارزان قیمت بود که کار من را راه انداخت
4- اگر بتونین رم رو زیادتر کنین هیچ مشکلی ندارید
5- سیستمتون خوبه فقط اگه رم بیشتر باشه خیلی بهتره
البته این برای یه کار کاملا معمولی و خانوادگی خوبه

با تشکر دوباره از دوست گرامی
رم سیستم من 512 هستش به نظر شما اگه رم رو به یک گیگ افزایش بدم کارم راحتتر می شه؟
مشکل اساسی که با ادوب پریمیر من دارم رندر کردن و پیش نمایش دادن کار هست که خیلی طول می کشه. ایا به نظر شما این مشکل با رم سیستم برطرف می شه ؟

یه سوال دیگه اینکه ایا به نظر شما رندر کردن و پریویو در ادوب پریمیر پرو 1.5 سنگین تر و طولانی تر از پریمیر 6 هست یا اینکه این فقط به رم سیستم ربط داره؟

یه سوال هم در مورد ای لینک:
اگه در روی مادربرد پورت ای لینک رو نبود ایا باید یه کارت پی سی ای هم که روی مادربرد قرار بگیره هم خرید یا اینکه وقتی ای لینک می خریم این کارت همراه پورت هستش؟ قیمت حدودیش رو هم اگه بفرمایید ممنون می شم.

hamidma
02-05-2007, 19:39
با تشکر دوباره از دوست گرامی
رم سیستم من 512 هستش به نظر شما اگه رم رو به یک گیگ افزایش بدم کارم راحتتر می شه؟
مشکل اساسی که با ادوب پریمیر من دارم رندر کردن و پیش نمایش دادن کار هست که خیلی طول می کشه. ایا به نظر شما این مشکل با رم سیستم برطرف می شه ؟

یه سوال دیگه اینکه ایا به نظر شما رندر کردن و پریویو در ادوب پریمیر پرو 1.5 سنگین تر و طولانی تر از پریمیر 6 هست یا اینکه این فقط به رم سیستم ربط داره؟

احتمالا سوالم خيلي مبتدي بوده كه كسي از دوستان به خودش زحمت جواب دادن نداده. ممنون مي شم كه راهنمايي كنيد.

animeditor
03-05-2007, 11:29
سلام جمیعاً

ببخشید که یه کم جوابتون دیر شد.

احتمالا سوالم خيلي مبتدي بوده كه كسي از دوستان به خودش زحمت جواب دادن نداده.
این مسئله ربطی که خود سوال نداره؛ خب ممکنه که دوستان، فرصت نکنن جواب بدن.
البته شما 4 تا سوال رو توی یه پست پرسیدی؛ خب جواب اینا طولانی می شه و باید واسشون وقت گداشت.
همینه که همش می گم هر سوال رو توی یه تاپیک مطرح کنید (که خیلی ها گوش نمی دن).
خب ممکنه یه نفر فقط بتونه به یکی از سوالات جواب بده؛ و از اون جایی که فکر می کنه ضایع هست که نصفه جواب بده، بی خیال می شه.

خب این می شه همون قضیهء "هر چه قدر پول بدی آش می خوری".
ولی خب، ارتقای یه قطعه از سیستم، تضمین کارایی بهتر نیست.

رندر کردن و پیش نمایش دادن کار هست که خیلی طول می کشه. ایا به نظر شما این مشکل با رم سیستم برطرف می شه ؟
مهمترین عامل سرعت رندر، قدرت CPU هست. البته RAM خیلی کمک می کنه؛ ولی در درجه بعد از اون.

ایا به نظر شما رندر کردن و پریویو در ادوب پریمیر پرو 1.5 سنگین تر و طولانی تر از پریمیر 6 هست یا اینکه این فقط به رم سیستم ربط داره؟
به سیستم مربوط می شه؛ به خاطر این که نرم افزارهای جدید، سنگین تر از نرم افزارهای قدیمی هستن و قدرت سیستم رو بیشتر اشغال می کنن.

اگه در روی مادربرد پورت ای لینک رو نبود ایا باید یه کارت پی سی ای هم که روی مادربرد قرار بگیره هم خرید یا اینکه وقتی ای لینک می خریم این کارت همراه پورت هستش؟ قیمت حدودیش رو هم اگه بفرمایید ممنون می شم.
توی بازار پورت PCI برای ILink هست و می شه به راحتی روی سیستم نصب کرد. ولی روی مادربوردهای جدید که قدرت ساپورتشون بیشتر از مادربوردهای قدیمیه، بهتر جواب می ده.
قیمتش هم حدود 10 تومن باید باشه.

باز هم می گم:
هر سوال توی یه تاپیک.

التماس دعا
یا علی

Hamidreza2007
03-05-2007, 23:02
من یه دوربین سونی دارم که قبلا باUSB به کامپیوتر وصل می کردم و فیلم هام رو به طور متوسط میکس می کردم ولی حالا به کامپیوتر که وصل می کنم هیچ عکس العملی از کامپوتر نمی بینم !!! یعنی انگار نه انگار به کامپیوتر وصل شده کابل USB رو هم تعویض کردم تاثیری نداشت!
آیـــــــــــــــــــــا با کارت و کابل iLink مشکلم حل میشه یانه؟؟؟ اگه قیمت هم دارید یه قیمت به روز بهم بدید.
(مادربورد من هم Asus P5pevm)
ممنون

Hamidreza2007
03-05-2007, 23:04
من یه دوربین سونی دارم که قبلا باUSB به کامپیوتر وصل می کردم و فیلم هام رو به طور متوسط میکس می کردم ولی حالا به کامپیوتر که وصل می کنم هیچ عکس العملی از کامپوتر نمی بینم !!! یعنی انگار نه انگار به کامپیوتر وصل شده کابل USB رو هم تعویض کردم تاثیری نداشت!
آیـــــــــــــــــــــا با کارت و کابل iLink مشکلم حل میشه یانه؟؟؟ اگه لطف کنید یه قیمت به روز بهم بدیدکه دیگه عالی.
(مادربورد من هم Asus P5pevm)
ممنون

animeditor
05-05-2007, 11:32
سلام جمیعاً

حمید رضا جان،
قرار ما توی این انجمن اینه که هر سوال رو توی یه تاپیک جدید مطرح کنیم.
همین بالا هم گفتم، توی قوانین انجمن هم هست.
پس با اجازت، جواب بمونه توی تاپیک جدید.

التماس دعا
یا علی