PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك مشكل با Apache 2.0

McLarenF1
27-07-2005, 18:07
سلام دوستان.
من ميخوام برنامه PHP Nuke رو روي سيستم خودم امتحان كنم. بعد از نصب پك WinLAMP و تنظيمات اون ، وقتي كه خواستم صحت نصب رو با تايپ عبارت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مرورگر تست كنم ، براي بار اول موفقيت آميز بود. يعني پيغام صحت نصب ظاهر شد. من اون موقع PHP Nuke رو نصب نكردم. وقتي كه يك بار سيستم رو ريستارت كردم ، وقتي دوباره اين تست رو انجام دادم ديگه هيچي نيومد و پيغام خطايي كه وقتي يك صفحه اينترنتي باز نميشه در مرورگر ظاهر شد.
من يك بار برنامه رو كلا پاك كردم و دومرتبه نصب كردم اما بازهم به همين مشكل برخوردم. وقتي كه روي عبارت Apache Start كليك ميكنم صفحه داس باز ميشه و اين پيغام خطا ظاهر ميشه و سي ثانيه بعد بسته ميشه :
( OS 10048 )Only one usage of each socket address ( protocol/network address/port )
is normally permitted. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs
Note the errors or messages above, and press the ( ESC ) key to exit. 30…
خواهش ميكنم اگر چگونگي رفع اين مشكل رو ميدونيد كمكم كنيد.
اگر سوالم رو جاي اشتباهي مطرح كردم منو ببخشيد نميدونستم كجا بايد مطرحش كنم.
با تشكر.

:cry:

Nesta
27-07-2005, 19:01
سلام دوست عزیز .چند تا آموزش من به شما میگم که شما کامل بتونین یاد بگیرین.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

McLarenF1
28-07-2005, 09:36
سلام نستا جان.
من مشكلي در نصب و ... ندارم. تنها مشكل من اين پيغام خطاييه كه نميدونم از كجا پيدا شده :(
اين پيغام ميگه پورتت اشغاله و برنامه ديگه اي داره ازش استفاده ميكنه ، اما اينجوري نيست ، من با برنامه TCP View كنترل كردم ديدم تنها همين Apache از پورت 80 استفاده ميكنه ، ديگه نميدونم چكار كنم ، كاملا گيج شدم.
:cry:
ممنون.

M.R.M
28-07-2005, 11:13
سلام دوست عزيز.
در مورد مشكل شما در Apache ميتوانيد براي رفع مشكل مراحل زير را انجام دهيد :
اگر از WinLAMP براي نصب پچ ها استفاده كرده ايد ، ابتدا مسير زير را دنبال كنيد :
Start  All Programs  WinLAMP
در اين قسمت ابتدا Apache را با انتخاب گزينه Apache STOP غير فعال كنيد.
بعد در همان مسير روي گزينه Edit [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file كليك كنيد تا Notepad اجرا گردد. حال عبارت Listen 80 را جستجو كرده و پس از يافتن عدد 80 را كه پورت ارتباطي Apache است تغيير دهيد. عدد شما بايد از بين پورتهايي باشد كه به صورت پيش فرض توسط ويندوز استفاده نميشوند ( براي مثال ميتوانيد از پورت 8080 و يا 10000 و ... استفاده كنيد ، پورتهاي زير 1024 را انتخاب نكنيد ).
پس از اين كار عبارات NameVirtualHost *:80 و <VirtualHost *:80> را نيز جستجو كرده و پورت انتخابي خود را به جاي عدد 80 وارد نماييد.
سپس فايل را Save كرده و آن را ببنديد.
از مسير بالا گزينه Apache Restart را انتخاب نماييد. پس از اين كار براي اطمينان از حل مشكل خود ميتوانيد روي گزينه Apache Start كليك كنيد. در اين حالت ديگر آن پيغام را مشاهده نخواهيد كرد بلكه صفحه Dos براي دقايق كوتاهي ظاهر شده و سپس محو ميشود.
پس از اين كار براي ارتباط با localhost توسط مرورگر خود بايد از آدرس زير استفاده كنيد :
كه در اين آدرس عدد 8080 همان پورت انتخابي ما در مراحل بالا ميباشد كه ممكن در مورد شما اين عدد متفاوت باشد.
اگر شما ميخواهيد از كامپيوتر خود به عنوان سرور استفاده كنيد ( براي امتحان ) و از ويندوز XP Pro و يا 2000 استفاده ميكنيد ، بنده به شما پيشنهاد ميكنم كه از IIS استفاده نماييد. به اين ترتيب شما ميتوانيد هم ASP را استفاده نماييد و هم PHP را ( در صورت نصب Perl ) و در كل دردسرهاي آن كمتر از Apache ميباشد و براي امتحان سرور گزينه بسيار مناسب تري براي افراد در حد متوسط ميباشد.
اگر در نصب IIS و تنظيم كردن آن مشكلي داشتيد حتما مطرح كنيد تا راهنماييتان كنيم.
موفق باشيد.