PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام ویندوز را انتخاب کنم ؟

محمد
25-06-2004, 02:55
سلام به همه بر و بچه های با حال این سایت
من در حال حاضر از ویندوز xp استفاده میکنم ولی ورژن ویندوزم دیگه قدیمی شده می خواستم که راهنماییم کنید که اگه بخوام یه ویندوز تهیه کنم که بیشترین security رو در اینترنت داشته باشه و کلا بهترین باشه کدومو انتخاب کنم؟
خواهش می کنم اسم ویندوز و ورژنش رو برام بنویسید.
دیگه اینکه جوری نظر ندید که دودل یا چند دل بشم.
مرسی.

Amir_P30
25-06-2004, 15:21
محمد جان سلام
به گفته ماكروسافت و همچنين خودم پايدار ترين و بهترين ويندوز در حال حاضر ويندوز ايكس پي هستش اون هم از نوع سرويس پك 1 براي امنيت بيشتر.
ولي اگه يه مقدار ديگه صبر كني تا اين سرويس پك2 هم از راه برسه اون ديگه غوغاست
ديگه همچيني ياور همه اين ويندوز هاست.

امير

محمد
25-06-2004, 17:04
امیر جان با تشکر از راهنمایی شما
می خواستم بگم که من در چند سایت سرویس پک 2 رو هم دیدم که عرضه شده. آیا منظور شما همونه یا اینکه چیز جدیدتری قراره از راه برسه.

Amir_P30
25-06-2004, 23:45
محمد جان سلام
فعلا اصلا وقت خودت رو تلف نكن و اينا رو دانلود نكن چون آخر سر هم معلوم نيست كار مي كنه يا نه
صبر كن سي ديش مياد اونوقت برو بخر

امير

محمد
26-06-2004, 01:47
Thanks a lot

jasad
26-06-2004, 10:44
محمد جان خدمتت عرض كنم كه ويندوز به تنهايي نميتونه امنيت شما رو تو اينترنت تضمين كنه و شما بايد يك سري نكات رو رعايت كني:
1. بروز كردنه ويندوزWindows Update
اگه سرعت اينترنت خوبي داشته باشي ميتوني از سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ويندوزت را بروز كني و يا با نسب Service Pack 1a XP كه در بازار موجود ميباشد ميتواني بيشتر Update ها را نصب كني كه بعدش ميمونه نزديك فكر كنم 18 تا Patch ديگه كه اونارو هم اگه از سايت بگيري حله.
Service Pack 2 XP هم اومده ولي نسخه بتا هستش و طبق گفته ماكروسافت در ماههاي June or July قراره نسخه اصلي SP2 را بيرون بده كه ميشه حد اكثر يك ماه ديگه و طبق تبليغاتي كه ماكروسافت كرده اين سرويس پك با هميشه متفاوت بوده و بيشتر روي امنيت ويندوز كار شده.

2.تغييرات در خود ويندوز
مثل ايجاد NTFS Partitions
تنظيم كردن User Permission
Disable كردن Default Shares
و ... .

3.استفاده درست از FireWall
كه بهترين نوع آنها در همين MB ارايه شده.
مخصوصا عبارت درست را هاي لايت كردم چون زياد ديدم كه خيلي ها FireWall نصب ميكنن ولي يا همه ترافيك ها رو باز ميكنن و يا چون نمي توانند ترافيكهاي درست را تعريف كنه
فايروال را خاموش ميكند.

4.استفاده از آنتي ويروس قوي و بروز شده
كه انواع آن در MB توشيح داده شده.

البته فكر نكن كه همه اينها خوب هستن
تمام اينها Performance را پايين ميارن ولي امنيت را بالا ميبرن.
با تمام اينها باز هم هيچوقت نميتوان 100٪ از امنيت كامپيوترت مطمعن بود.
ارادتمند همگي
:D J A S A D :D

Amir_P30
26-06-2004, 14:17
باسلام
البته اين چيزايي كه آقا جسد هم گفته درسته!!!
حتما براي امنيت داشتن اين كارا رو بايد انجام بدين.

امير

M.R.M
18-07-2004, 07:22
سلام.
آقا محمد به نظر من ويندوز سرور 3..2 از امنيت بالايي برخورداره. درسته كه براي سرور است اما بدرد كار يوزر هم ميخوره. در اين ويندوز جديدترين ورژن IE نصب شده با تمام پچهاي امنيتي اش. و كلي روشهاي محافظتي ديگه داره كه اگر كار با آن را بشناسي از نظر امنيتي كم نمي آوري.
موفق باشي.

ali.
19-07-2004, 12:35
آقا محمد همونطوري كه مايكروسافت به ايكس پي خودش خيلي ميباله اما فراموش نكن كه در حال حاضر 98 در صد از ويروسا به دليل استفاده بيشتر مردم از ايكس پي براي اين سيستم عامل نوشته ميشه.و اگر از من بپرسي بهت ويندوز مي رو پيشنهاد ميكنم من كه خودم از زماني كه ايكس پي اومده كاراي اينترنتي مو با ويندوز مي انجام ميدم وتاحالا هم هيچ مشكلي با ويروس نداشتم.البته نوشته آقاي جسد هم كاملا درسته و من حدود 60 درصد از اين كار هارو معمولا رعايت ميكنم.درضمن سرويس پك 2 ويندوز ايكس پي هم يه چيز مسخرس چون اگه نصبش كني حدود 80 درصد نرم افزارها ي دنيا تو سيستمت مشكل پيدا ميكنه و بايد بري تمامشون رو به ورژن هاي جديد آپديت كني. :x

ali_sport
09-04-2007, 22:20
سلام به نظر شما ویندوزxp Mrt بهتره یا ویستا

E2
09-04-2007, 22:27
با سلام به نظر من که ویندوز ویستا رو نصب کن البته اگه سیستم خفنی داری خداییش ویستا خیلی خداست من از وقتی که ویستا رو دیدم دیگه Xp رو برای همیشه کنار گذاشتم

nt
09-04-2007, 22:57
سلام به نظر شما ویندوزxp Mrt بهتره یا ویستا

سلام دوست عزیز
ورودت را تبریک میگم:11:
از من میشنوی با Dos کار کن اما MRT را بی خیال شو و دور محصولات MRT را یک خط خفن بکش چون واقعا مزخرف هست:2: و یک نفر به نام محمد رضا توکلی (MTR=Mohammad Reza Tavakoli) برداشته اسم خودش را زده تو سیدی و داره باهاش حال میکنه و به نظر من سیستم را خراب میکنه +++این نتیجه را خودم از محصولات افتضاحش گرفتم+++:5:

به نظر من شما یکی سیدی ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 را بگیر ؛ و باید چند نوع از چند شرکت مختلف بگیری تا متوجه بشی که کدومش با سیستمت سازگارتره

موفق باشی

*Batman*
10-04-2007, 00:03
MRT و غیره را بریز دور.منم دیدم .مسخره ست.
یه Vista DVD بگیر و لذت ببر.

nw_nk
10-04-2007, 00:43
فعلا همون Xp Sp2 آپدیت شده , بهترین گزینه است!

اگرهم خواستین طعم ویستا رو بچشین , اون رو به عنوان سیستم عامل دوم نصب کنید! (کنار Xpsp2)

راستی راجع به Mrt و ... لطفا صحبت نکنید که اصلا ارزششو نداره!

WooKMaN
10-04-2007, 00:47
عزیزان دل MRT مخفف mohammad reza tavakoli بیده ...

یه خورده ظاهر ویندوز رو دستکاری میکنن ... سریع هرجا میرسن اسمشون رو میزنن ...

یه موقع اونایی که نمیدونن فکر نکنن یه ویندوز جدیده !!!

;)